PDA

View Full Version : Europene 2009: Finale aparate



Pages : [1] 2 3 4 5

mikeyy
4th April 2009, 20:44
Maine incepand cu ora 11:30 (ora Romaniei) vor avea loc finalele pe aparate: masculin si feminin

Finalistii de maine pt Romania sunt:
- Anamaria Tamarjan (barna si sol)
- Sandra Izbasa (sol)
- Gabriela Dragoi (barna)
- Daniel Popescu (cal si sarituri)
- Flavius Koczi (sarituri)
- Cosmin Popescu (paralele)

Programul finalelor:
11:30 - 14:30 finala pe aparate I (fete: sarituri si paralele; baieti: sol, cal si inele)
16:00 - 18:30 finala pe aparate II (fete: barna si sol; baieti: sarituri, paralele si bara)

Avem 8 sanse la medalii. Cate medalii credeti ca vom obtine?

rob_din
4th April 2009, 20:47
Doua la fete (dar nu aur) si 1 la baieti

monalexa
4th April 2009, 21:00
Eu zic 3 la fete(2 de aur si-un bronz) si 2 la baieti(un aur si-un argint) ;)

imbo
4th April 2009, 21:18
-eu zic 2 la fete si 2 la baieti(aur :argint: bronz)totul e posibil!

lory
4th April 2009, 21:25
eu nu reusesc sa vad Rai Sport! stiti vreun link pe care merge bine?

lory
4th April 2009, 21:26
sau alt canal (in afara de tvr 2 ) pe care transmit concursul?

Alyss
4th April 2009, 22:40
Stie cineva ordinea de concurs a fiecaruia?

crisloregym
4th April 2009, 22:47
Buna, Alyss, si bine ai venit:)

Alyss
4th April 2009, 22:50
multumesc,si bine vam gasit! va urmaresc de ceva timp si acum mam inregistrat si eu

Cata_RB
4th April 2009, 22:54
Bine ai venit, Alyss! Si bine ai (re)(re)(re)venit, Crys! :D

niagara64
4th April 2009, 22:57
multumesc,si bine vam gasit! va urmaresc de ceva timp si acum mam inregistrat si eu

bine ai venit ? Din care tabara esti ? Profi sau fan ? Sau ambele ?

cineva_cineva
4th April 2009, 23:01
O, inca un membru nou aici, bun-venit!

Alyss
4th April 2009, 23:07
cum adica profi?

cineva_cineva
4th April 2009, 23:09
Adica, profesionista, cred... sper sa nu gresesc!

Alyss
4th April 2009, 23:12
nu nu gresesti dar si fan.deci ambele :)

Tess_AN
4th April 2009, 23:16
Stie cineva ordinea de concurs a fiecaruia?
Ti-a raspuns Auri dincolo la Individual compus la intrebarea asta! Si de la mine, a treia oara bine ai venit! :)

Daca vrei poti sa ne spui mai multe despre "background-ul" profesional...

Ce nas mare ai Niagara! Cum ai mirosit picior de "profi"???

niagara64
4th April 2009, 23:16
nu nu gresesti dar si fan.deci ambele :)
Oki !
stai pe aproape ...

Alyss
4th April 2009, 23:23
pai am crezut ca acolo nu mai raspundea nimeni si am scris si aici.hai ca acum scriu doar aici :) sunt o fosta sportiva si va tot citesc dar nu am avut niciodata timp sa ma inscriu.aveti cele mai bune date si gasiti repede noutatile.mie mai usor sa intru aici si sa gasesc tot ce vreau sa stiu.sunteti niste sustinatori adevarati ai gimnasticii si vreau sa va multumesc pt ca nu multa lume se ma uita in ziua de azi la gym.nu mai e ca pe vremuri.pacat

mikeyy
4th April 2009, 23:37
Bine ai venit, Alys!!!
Ne bucuram cand ni se alatura si persoane care au practicat sportul acesta, pe care toti cei de aici il indragim!

Tess_AN
4th April 2009, 23:41
Am intrebat-o pe Niagara de unde a mirosit profi, acu te intreb pe tine Mihai, de unde stii ca gimnasta? Eu sunt capsata azi - am si motiv dupa ce s-a intimpalt la Milano! - dar imi scapa mie ceva?!? A scris Alyss vre-un post si mie mi-a scapat?

In alta ordine de idei, tvr2 are reluare la 00:45 individual compusul feminin. Dar noi il avem de la Mihai. Inca o data multumesc.

Edit: sau mai stii daca nu schimba programul... ca au programat reluarea cand se asteptau la sacul cu medalii...

mikeyy
4th April 2009, 23:52
Doar am presupus Tess ca e gimnasta :)

Tess_AN
4th April 2009, 23:56
Doar am presupus Tess ca e gimnasta :)
Ar fi bine. Mai invatam si noi cate ceva de la cineva mai autorizat. De la toate fostele gimnaste si de la mame de gimnaste am aflat pana acum lucruri interesente

21mai
5th April 2009, 00:13
1 medalie de argint la sol la fete, 2 medalii - aur si bronz la sarituri si un argint la cal la baieti:)

Tess_AN
5th April 2009, 00:25
1 medalie de argint la sol la fete, 2 medalii - aur si bronz la sarituri si un argint la cal la baieti:)
Cam pesimist pronosticul... Cred ca si Robert a fost mai optimist :cool:

rob_din
5th April 2009, 00:29
Eu vad un bronz prin Tamarjan la barna, un argint Izbasa ls sol si o medalie (poate fi de orice metal) la sarituri baieti

21mai
5th April 2009, 00:30
Cam pesimist pronosticul... Cred ca si Robert a fost mai optimist :cool:

m-as bucura mult de tot sa raman eu cu pesimismul si fetele cu medaliile:)
Diana mi se pare ca e la extrema cealalta:)prea mult aur:)

ela_diana
5th April 2009, 00:31
Eu as zice aur si argint la barna si aur la sol pentru fete, la baieti nu ma bag ca nu ma prea pricep si nu stiu bine nici concurenta. Mult succes maine!!

rob_din
5th April 2009, 00:34
http://www.youtube.com/profile?user=GYMANGELS&view=videos

Foarte interesante video-urile de aici, pentru cine are timp

21mai
5th April 2009, 00:36
ordinea de start pentru maine:
http://www.euro2009.it/archivio/html/File/C51G1_StartListDay1_GA%20Men%20Senior_Concours%20I II.pdf
http://www.euro2009.it/archivio/html/File/C51G2_StartListDay2_GA%20Men%20Senior_Concours%20I II.pdf

monalexa
5th April 2009, 00:39
http://www.youtube.com/profile?user=GYMANGELS&view=videos

Foarte interesante video-urile de aici, pentru cine are timp

Wow! Cineva a facut deja upload pe youtube la toata competitia :) Super!

21mai
5th April 2009, 00:41
Wow! Cineva a facut deja upload pe youtube la toata competitia :) Super!

cum le pot downloada si eu pe calculator?

mikeyy
5th April 2009, 00:43
Nu stiu ce va fi maine...imi e greu sa dau un pronostic. Ceea ce e clar..e faptul ca maine nu vor fi suficiente executiile fara greseala...iti mai trebuie si putin noroc. Mi-as dori sa castigam 3 medalii la fete si vreo 2 la baieti......acum sa vedem ce o fi!

EDIT:
Ms Rob...super :yes:

monalexa
5th April 2009, 00:48
cum le pot downloada si eu pe calculator?

Le poti downloada introducand linkul videoclipurilor pe site-ul acesta http://www.downloadyoutubevideos.com/ sau facand download la competitia de pe tvr2 uploadata de Mihai aici http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=406180&page=28

Alyss
5th April 2009, 00:50
cine se uita la televizor da reloarea fetelor pe tvr 2

monalexa
5th April 2009, 01:03
cine se uita la televizor da reloarea fetelor pe tvr 2

Ma mai uit si eu o data ;) ...cel putin pana adorm.
Poate poate imi fac vreo surpriza fetele si la reluare castiga Ana aurul si Diana argintul :happy

cineva_cineva
5th April 2009, 01:09
Acum chiar ai fost tare, Mona! Esti grozava! Daca e asa, ma uit si eu la reluare, poate, poate... numai ca eu nici nu am unde sa ma uit, ma duc in pat, poate o visez macar pe Ana cu aur la gat... Sper sa o vad maine pe Ana fericita! Sper din tot sufletul!

monalexa
5th April 2009, 01:12
Sper si eu de la Ana maine un aur la barna si o medalie la sol! Somnic usor Ama si sa visezi numai invingatori!

rob_din
5th April 2009, 01:30
Tot aud in comentariile TV ca gimnastica feminina e mult mai grea acum. Uitati-va la evolutiile la barna din 88, dumnezeule ce grele erau. Si ce spectaculoase. Azi la barna Anei sau a Semenovei ma cam lua somnul. Si un un exercitiu de top la barna
La fel e la toate aparatele. De vina cred ca sunt noile coduri de punctaj.

Tess_AN
5th April 2009, 01:47
Ma uit si eu - Alexoi inca spune multe tampenii... iar transmisia de toata jena... Afanasyeva lucrla barna si noi ne uitam la Bui cum isi scuipa in talpi in asteptare! Ca sa nu mai vorbesc de filmarile de departe sau de sus...

rob_din
5th April 2009, 01:47
M-am uitat la niste evolutii de la Mondialele din 93 si ce mi-a sarit in ochi e ca romancele au avut intre medaliate cele mai putin spectaculoase exercitii )Milosovici la barna a luat aurul cu un exercitiu slabut in comparatie cu chinezoaicele sau americancele). Codul iti permitea sa mergi pe siguranta atunci, acum e foarte greu

rob_din
5th April 2009, 01:49
Ma uit si eu - Alexoi inca spune multe tampenii... iar transmisia de toata jena... Afanasyeva lucrla barna si noi ne uitam la Bui cum isi scuipa in talpi in asteptare! Ca sa nu mai vorbesc de filmarile de departe sau de sus...

Maine la finala de la sol cred ca o sa ma doara capul cu camera aia pe care o tot invart. Cat despre comentariu, foarte prost, chiar mai prost decat de obicei. Anunta notele romanilor dupa ce le aflam de pe internet.

Probabil fusul orar, fiindca vad ca TVR-ul nu resimte criza, vad ca a trimis-o pe Alexoi si la Los Angeles si la Milano

La Milano mai inteleg, fiind vorba de un sport cu sanse pentru noi, dar era nevoie sa avem comentator la Los Angeles?

Tess_AN
5th April 2009, 01:55
Maine la finala de la sol cred ca o sa ma doara capul cu camera aia pe care o tot invart. Cat despre comentariu, foarte prost, chiar mai prost decat de obicei. Anunta notele romanilor dupa ce le aflam de pe internet.
Lasa Rob, sa nu aiba ratari ai nostri ca suportam toate... O sa fie filmulete pe internet facute de altii si o sa se vada mai bine.

Alexoi a zis (sau am eu vedenii auditive ?!?) ca Diana a avut in finala de individual compus la sol, nota de plecare de 5.6 ?!? Sandra a avut in calificari plecare 5.5 si Tweddle 6.0, se poate ca Diana sa fi facut azi sol din 5.6? Nu am am gasit rezultate decat nota finala...

rob_din
5th April 2009, 01:56
A avut 5.6 nota de plecare

ioanavol
5th April 2009, 01:58
Pe mine m-au enervat filmarile de sus, filmarea gimnastilor in asteptare in locul celor care evoluau, lipsa numelui gimnastului pe care-l aratau si a notei la sfarsitul fiecarei executii. Mai mult, de-abia daca dadeau o data pe rotatie clasamentul intermediar.

Comentariul Alinei tot cam amator mi s-a parut, dar pe altcineva mai bun nu avem, macar ei se vede ca ii place sportul asta si traieste concursul. Iar eu chiar o apreciez pentru asta.

Totusi sunt super fericita ca mi-a mers TVR2-ul. Sper sa mearga si maine :)

Cata_RB
5th April 2009, 02:04
Da Tess, acum ca zici mi-am amintit si eu, mi-a atras atentia atunci. Nu mi se pare deloc imposibil. Diana are Tsukahara, un salt + triplu surub, dublu echer si...900 inainte, cred? 3 din ele le-a avut si Sandra in calificari [sper sa nu gresesc], mai putin dublul echer. Plus artistica...cred ca ar cam iesi. Note de plecare n-am vazut pana acum, din pacate.

Filmatul de sus si close-up-urile in cele mai nepotrivite momente au fost varful...si la noi la Ploiesti filmeaza mai bine. Cu uitatul la stele in timp ce se lucreaza deja m-am obisnuit... Grafica a fost si ea aiurea, nume gresite, note afisare tarziu, iar pe televizorul meu nu prea nou si clar nu se intelegea absolut deloc nota, afisajul era prea mic.

ioanavol
5th April 2009, 02:08
Diana ar putea lejer sa se axeze pe 3 aparate (sol/sarituri + paralele) pentru ca la barna avem cateva fete deja. Totusi e bine ca macar la inceput de ciclu olimpic concureaza la toate, asa se vad mai bine plusurile si minusurile. De exemplu, dupa ce am vazut eu la nationale anul trecut nu-mi trecea prin cap c-o s-o ajunga din urma ca dificultate atat de devreme pe Ana la sol...mi-era ca va fi un fel de Dana Druncea, cu probleme vesnice de tinuta la acest aparat. De paralele nici sa nu mai vorbesc...

Tess_AN
5th April 2009, 02:09
A avut 5.6 nota de plecare
Multumesc de confirmare. Wow! Pana la mondiale Diana trebuie sa aiba Amanar ca poate si inca o saritura din 5.0 sau mai mult - cum a facut poloneza aia maritata de 22 de ani - ceva salt grupat cu intoarcere de 180 de grade - nu e mult diferita de ce face Diana acum...

mikeyy
5th April 2009, 02:16
Da...Diana are exercitiu mai greu decat Sandra:
- tsukahara, whip+1080, 900+salt inainte; dublu echer

Sandra:
- tsukahara, 1080, 540+360, 900

Mie imi place mult Alina Alexoi....face greseli, e adevarat...dar pune suflet, are si ea emotii pentru gimnasti...are cunostinte:atat tehnice cat si de ordin general. Eu nu m-as putea uita la gimmnastica cu un alt comentator. (poate o fi chestie de obisnuinta si ca nu am cu cine face comparatie)

Modul de a filma e de toata jena....pe langa ce ati spus voi cu solul..si la barna au mania de a filma doar picioarele, nici nu vezi ce elemente face gimnasta...crunt! In ultimii ani, organizarea lasa de dorit...indiferent de tara.

Tess_AN
5th April 2009, 02:21
Parerea mea e ca Diana are potential de individual compus. E sansa ei, e bine sa si-o valorifice. In conditiile in care vor fi doar 5 gimnaste in echipa si conteaza notele a 4 (calificari) si 3 in finala... si pentru echipa e mai bine. Dar in primul rand pentru ea. Are energie, are potential. Poate sa faca 4 aparate zic eu.

mikeyy
5th April 2009, 02:28
Cum zicea Ioana..Diana se descurca bine la 3 aparate, adica da dovada de siguranta. Barna e cu probleme. In urmatorii 2 ani vor veni junioare bune de individual, care cred ca o vor depasi pe Diana. (Amelia Racea, Porgras, Bulimar)
M-as bucura mult sa o vad pe Diana axandu-se pe sol si sarituri....daca scapa de celelalte 2 aparate va avea si mai mult timp pt a-si perfectiona sariturile si solul. La sol chiar e determinata...si eu as vedea-o executand si o tsukahara dubla sau dublu apel....cred ca are puterea necesara. Iar la sarituri (daca se indura Forminte sa puna accent si pe acest aparat) cred ca are timp pana la mondial sa puna de un Amanar.

ioanavol
5th April 2009, 02:34
Si eu sunt pentru 4 aparate daca se poate. Si clar ca la Diana se poate.

Dar daca va constata in "n" concursuri ca barna o timoreaza, de ce sa riste? Eu asta am vrut sa zic.

La sarituri nu are concurenta inca in Romania, deci e sansa ei cea mai mare la finale si medalii. La sol va avea mereu cel putin alte 2 romance cu care sa se bata (vezi sariturile la baieti), de aceea pana la Europenele de la anul ar trebui sa puna la punct Amanar si altceva greu, trebuie sa-si fructifice sansa la acest aparat!

Tess_AN
5th April 2009, 02:36
M-am uitat la niste evolutii de la Mondialele din 93 si ce mi-a sarit in ochi e ca romancele au avut intre medaliate cele mai putin spectaculoase exercitii )Milosovici la barna a luat aurul cu un exercitiu slabut in comparatie cu chinezoaicele sau americancele). Codul iti permitea sa mergi pe siguranta atunci, acum e foarte greu
Asa erau vremurile atunci, s-a exploatat codul de punctaj valid la vremea aceea. Am mai discutat despre asta. Atunci, un pas mic sau o topaiala la aterizare se penaliza cu o zecime cat e acum iesirea din covor la sol...

Dar daca va constata in "n" concursuri ca barna o timoreaza, de ce sa riste? Eu asta am vrut sa zic.
Nu daca se repeta la n concursuri, nu. Dar pana una alta are o barna buna in calificari, una cu o cadere azi.

La sarituri nu are concurenta inca in Romania, deci e sansa ei cea mai mare la finale si medalii. La sol va avea mereu cel putin alte 2 romance cu care sa se bata (vezi sariturile la baieti), de aceea pana la Europenele de la anul ar trebui sa puna la punct Amanar si altceva greu, trebuie sa-si fructifice sansa la acest aparat!
Super de acord. sau altfel spus, un punct de vedere foarte bun la care nu m-am gandit. La barna si la sol sunt mai multe fete de la noi care isi fac concurenta intre ele.
Potential are, sa speram ca va reusi Amanar pana in toamna (cum zicea Mihai) si inca o saritura... Sanatoasa sa fie! Si sa nu o vedem lasata acasa in toamna...

niagara64
5th April 2009, 02:40
Am intrebat-o pe Niagara de unde a mirosit profi, acu te intreb pe tine Mihai, de unde stii ca gimnasta? Eu sunt capsata azi - am si motiv dupa ce s-a intimpalt la Milano! - dar imi scapa mie ceva?!? A scris Alyss vre-un post si mie mi-a scapat?

In alta ordine de idei, tvr2 are reluare la 00:45 individual compusul feminin. Dar noi il avem de la Mihai. Inca o data multumesc.

Edit: sau mai stii daca nu schimba programul... ca au programat reluarea cand se asteptau la sacul cu medalii...

Tess , ma antrenez sa fiu soacra ..Nu-i normal sa-mi exersez "mirosul"?:happy

Acu sa nu speriem copilu" .Bine ai venit ! Indiferent de pe unde esti si unde ai facut gimnastica Alyss !

mikeyy
5th April 2009, 02:41
Da..anul acesta Diana poate merge linistita pe AA, ca nu va avea concurenta. Si astfel vom vedea cat reuseste sa progreseze la nivel de 4 aparate.

Tess_AN
5th April 2009, 02:45
Pentru CM in toamna va fi concurenta si vreau si ma bucur ca va fi. Sa fie toate sanatoase si sa se bata pentru cele 4 locuri!
Si Niagara e a concurenta la concursul de soacre cu Mia :drak: Nu stiu ce note de plecare are fiecare din ele da la executie.... :rolleyes:

niagara64
5th April 2009, 02:51
Pentru CM in toamna va fi concurenta si vreau si ma bucur ca va fi. Sa fie toate sanatoase si sa se bata pentru cele 4 locuri!
Si Niagara e a concurenta la concursul de soacre cu Mia :drak: Nu stiu ce note de plecare are fiecare din ele da la executie.... :rolleyes:

O sa ma straduiesc sa-mi maresc nota de plecare si lucram si la executie .Si dupa facem un meci Canada-Romania .

niagara64
5th April 2009, 02:53
Da..anul acesta Diana poate merge linistita pe AA, ca nu va avea concurenta. Si astfel vom vedea cat reuseste sa progreseze la nivel de 4 aparate.

Mikeey fetita asta e copil de AA .Dar ,daca ar fi si antrenata ...ce bine ar fi daca ar avea pe cineva sa o invete elemente noi si sa o pregateasca fizic pentru ele ...

Tess_AN
5th April 2009, 03:03
Ca tot am facut thread-ul acesta pana una alta diverse:
Comentariu la ultimele posturi de la individual compus, vis a vis de Forminte care nu se uita la fete cand executa la barna: O fi avand Forminte multe pacate, poate si pacatul asta dar poate nu. Fetele cand coboara de pe barna de obicei merg la Cozma sau mergeau la Bugner sau junioarele la Ramona. ( in paranteza fie spus, Doamnele de ocupa de barna - si uite ca merge bine de multa vreme!) Deci ar avea o scuza. Apoi, poate se uita cu coada ochiului cum a zis cineva aici. A mai amintit cineva ca un comentator zicea de Belu ca nu se uita la barna ca sta cu spatele dar si acolo Bitang era responsabila cu barna... Nu stiu, dar pentru asta nu chiar i-as da in cap... Dar el e responsabil la sarituri cred...
Iar ca Nelli Kim a imbracat tricolorul rusesc la JO, bravo ei. Pacatul nostru ca nu am avut pe nimeni ros-galben-albastru!
@Ioana, multumesc pentru solul Sandrei din calificari. -A pus Ioana link-ul cu solul Sandrei la threadul de calificari.

niagara64
5th April 2009, 03:12
Ca tot am facut thread-ul acesta pana una alta diverse:
Comentariu la ultimele posturi vis a vis de Forminte care nu se uita la fete cand executa la barna: O fi avand Forminte multe pacate, poate si pacatul asta dar poate nu. Fetele cand coboara de pe barna de obicei merg la Cozma (sau mergeau la Bugner), deci ar a vea o scuza. Apoi, poate se uita cu coada ochiului cum a zis cineva aici. A mai amintit cineva ca un comentator zicea de Belu ca nu se uita la barna ca sta cu spatele dar si acolo Bitang era responsabila cu barna... Nu stiu, dar pentru asta nu chiar i-as da in cap... Dar el e responsabil la sarituri cred...
Iar ca Nelli Kim a imbracat tricolorul rusesc la JO, bravo ei. Pacatul nostru ca nu am avut pe nimeni ros-galben-albastru!
@Ioana, multumesc pentru solul Sandrei din calificari. -A pus Ioana link-ul la threadul de calificari.

Pai s-or duce la Cozma dar tot el ca antrenor principal trebuie sa stie cum stau lucrurile .Dar crede-ma , cand te duci cu exerciti insuficient pregatite si muncite cu copii ,pui acpul in pamant si te rogi sa ti se intample minunea .
Cum se uita el la solul Izbasei la Olimpiada ?
Apoi mai e ceva ce am observat zilele astea .La paralel .
Se baga mult prea pe fete la elemente si la multe elemente .Stie ca nu sunt lucrate destul ,stie ca oricand poate rata si neavand fetele suficiente repetari si caderile pot fi urate .Se vede frica pe el .Le-a adus la acest campionat nepregatite , la noroc ...
Tu poti fi mai blanda dar eu stiu cum arata o gimnasta in carucior pe viata .
Lipsa munci aceleia dure din sala , aruncatul fetelor in elemente pentru care nu sunt pregatite ... la asta duce .

rob_din
5th April 2009, 03:17
Aoleu, ce s-a ingrasat Izbasa. Nu-i departe de Ferrari. Asa e greu sa mai conteze in gimnastica mondiala

Tess_AN
5th April 2009, 03:21
Tu poti fi mai blanda dar eu stiu cum arata o gimnasta in carucior pe viata .

Dumezeu sa ne fereasca de carucioare! Nu doresc asta nici dusmanilor dar fetitelor aceste pe care le iubesc!
Sa fie toate sanatoase si sa castige cele mai bune!

ioanavol
5th April 2009, 03:24
@Ioana, multumesc pentru solul Sandrei din calificari. -A pus Ioana link-ul cu solul Sandrei la threadul de calificari.

Hai sa-l pun si aici, ca oricum discutam despre toate peste tot :P
http://www.youtube.com/watch?v=AGpeBEMUVK4&feature=channel_page

Tess_AN
5th April 2009, 03:39
Aoleu, ce s-a ingrasat Izbasa. Nu-i departe de Ferrari. Asa e greu sa mai conteze in gimnastica mondiala
E transformarea din fetita in femeie - e varsta. Si Nadia s-a ingrasat in 78-79. Daca au ambitie si talent, daca vor sa munceasca mai dau cateva kilograme jos si continua. La Sandra mai e cum e ca e si inalta. Sunt curioasa daca va continua Ferrari si Swan Johnson, ele fiind mai scunde si alta conformatie de corp...
[iete, ca acu chiar am vorbit de toate... daca se trezeste Mihai cu fata la cearceaf de dimineata sa vezi cum ne matura posturile de aici :P ca Ioana nu cred ca le sterge ca si-a dat seama dar s-a facut ca nu ne vede ;) ... si vreau sa vad cand si daca Mia ridica manusa aruncata de Niagara :evil:]

Tess_AN
5th April 2009, 05:43
Poze cu fetele si baietii de ieri:
http://foto.rompres.ro/index.php?p=2&q=gimnastica&d=1
si
http://ekturnen2009.turnfoto.nl/#0.1 (asta e pentru Robert sa vada mai multe gimnaste de "calibru mare" - la propriu ;) - din peste o suta de poze o sa gasesti suficiente :D )

niagara64
5th April 2009, 05:58
... si vreau sa vad cand si daca Mia ridica manusa aruncata de Niagara :evil:]

Asta e pe sistemu' "intarata-le drace ca si mie-mi place":happy

miafangina
5th April 2009, 08:58
@Tess:acum am aflat de ce n-am dormit bine azi-noapte:)
Nu stiu exact ce tip de soacra va fi Niagara,dar eu voi fi de-aia mare,ca-s mama de baieti.In ce periveste nota de plecare,trebuie sa-mi mai pun o plomba:D,cu incisivii stau bine,iar mirosul este probabil cel mai dezvoltat simt al meu,mi l-am exersat din postura de nevasta:happy
Executia nu e punctul meu forte,dar,vorba colegei de antrenament,lucrez la asta:)

@Mihai:iarta-ne,suntem fete:) daca nu raspundeam zicea ca mi-e frica de competitie:)

Si ca sa pun si-un pic de on-topic:Mie imi place Alina Alexoi pentru ca iubeste gimnastica si pe sportivi,mai greseste ea si-atunci ii spun pe sleau(eu aici,ea la Milano:D) dar mai tirziu imi trece,ma gindesc ca e foarte prinsa cu multe lucruri la care trebuie sa fie atenta si e si ea un om,pina la urma.
Alin a fost super-dragut,ce m-am distrat cind a zis ca nici el nu-ntelege multe lucruri pe care trebuie sa le faca la cal,darmite spectatorii sa priceapa ceva!

cineva_cineva
5th April 2009, 09:04
Mie imi place mult Alina Alexoi....face greseli, e adevarat...dar pune suflet, are si ea emotii pentru gimnasti...are cunostinte:atat tehnice cat si de ordin general. Eu nu m-as putea uita la gimmnastica cu un alt comentator. (poate o fi chestie de obisnuinta si ca nu am cu cine face comparatie)

Nici cu Topescu, Mihai?!? Da, si mie imi place cum comenteaza Alina, desi uneori mai radem noi de ea, mai face unele gafe, dar... nu comenteaza asa, detasat, ci cum ati zis si voi, pune suflet si asta e important, pe mine mai putin ma intereseaza partea tehnica, nici dl Topescu nu ne prezenta asa mult parte tehnica, dar si el punea enorm suflet. Dar asa e, acum, bine ca o avem pe Alina. Dar daca ar reveni dl Topescu, ar fi si mai frumos, dar... trebuie sa ne obisnuim si fara de acum...

miafangina
5th April 2009, 09:18
Nici cu Topescu, Mihai?!? Da, si mie imi place cum comenteaza Alina, desi uneori mai radem noi de ea, mai face unele gafe, dar... nu comenteaza asa, detasat, ci cum ati zis si voi, pune suflet si asta e important, pe mine mai putin ma intereseaza partea tehnica, nici dl Topescu nu ne prezenta asa mult parte tehnica, dar si el punea enorm suflet. Dar asa e, acum, bine ca o avem pe Alina. Dar daca ar reveni dl Topescu, ar fi si mai frumos, dar... trebuie sa ne obisnuim si fara de acum...

Domnul Topescu a avut decenta(spre deosebire de multi altii,care s-au lipit de scaune) sa-i lase si pe altii sa se afirme,iar Monica Bucur si Alina Alexoi au fost alegeri bune,zic eu;am inteles ca la nationalele la care noi am fost in sala,comentariul Monicai a fost bun,iar cind intervieveaza mi se pare ca intreaba ce trebuie.
Despre Alina,eu am auzit-o spunind ca gimnastica feminina europeana a regresat,ca a baietilor e mult mai sus,doar ca m-a nedumerit un pic afirmatia ca la sarituri a scazut numarul de gimnaste deoarece se accidentau grav si mai des.Asa o fi?

crisloregym
5th April 2009, 09:25
Bine ai venit, Alyss! Si bine ai (re)(re)(re)venit, Crys! :D

Multumesc frumos, Cata:) Chiar v-am dus dorul saptamana trecuta (nu imi merge wireless-ul in hotel:()...dar...am fost la Botosani,Cata;) Si voi fi si saptamana viitoare:D

mihafrancisc
5th April 2009, 09:44
Succes tuturor care sunt in finale astazi!!!
Hai Romania!!!
Hai Dani! Hai Flavius! Hai Gabi! Hai Ana! Hai Cosmin! Hai Sandra! Cat mai multe medalii!!!!!!
L-am scris si la individual scuze

cineva_cineva
5th April 2009, 09:47
Dragii mei, eu nu mai am rabdare! Ma credeti? Nu mai am stare, astept cu atata nerabdare sa o vad pe Ana cu un aur la gat! Dar... si la GAbita ma gandesc... eu le vreau pe amandoua pe locul 1 la barna, chiar daca nu le va da aur la amandoua. Si... pana acum m-am referit la barna, la sol nu stiu ce sa zic. Ana si Sandra pe primul loc! Offff, nu va speriati, eu am visat prea frumos azi noapte, asta cred ca e singura explicatie, dar... eu sper, si tot sper! Haideti, fetele, fiti tari si aratati ce puteti! Ana, cu ea incep ca.. nu ma pot abtine, Ana... sa nu se gandeasca la momentul de ieri, ca noi avem incredere mare in ea, si daca se va concentra, sper din tot sufletul sa o vad cu macar un aur... Gabi, sper sa nu aiba dureri prea mari si sa faca si ea o figura frumoasa la barna, Sandra, tare la sol, sa fie atenta, sa se concentreze, si sa faca tot ce poate ea acolo! Succes si baietilor, mult succes si lor!

Alyss
5th April 2009, 09:57
eu zic ca daca isi fac barna fara ratare si FARA DEZECHILIBRARI prea multe (ca degeaba stai p barna daca te dezechilibrezi prea mult tot aia e) au toate sansele sa fie amandoua pe podium.dar la sol e mai greu de ajuns acolo.sunt destul de bune toate.poate totusi sandra la calificari a facut un sol usurat si singur pt a nu rata.sa speram ca mai baga si ea ceva macar o tsukahara ca aia o face lejer.bafta fetelor bafta baietilor

Alyss
5th April 2009, 09:59
sau cred ca a facuto dar nu se vede in filmulet
dupa muzica cred ca a facuto

cineva_cineva
5th April 2009, 10:14
Neata, Alyss, te-ai trezit? Da, eu nu am zis ca am fost foarte realista cand am scris ce amscris, doar ca am visat frumos azi noapte, atata tot! Eu cred ca Sandra poate face ceva mai mult in concurs, si am incredere si in Ana la sol! Sa vedem!

Alyss
5th April 2009, 10:26
www.prosport.ro/alte-sporturi/gimnastica/fara-medalie-4154806
ati vazut articolul din prosport?
cred ca mai bine facea un sol mai usurat si mai sigur si lua cel putin bronzul.sper sa nu ma insel.sunt curioasa daca la facut vreo data la antrenamente in exercitiu singura fara ajutor si de cate ori ia iesit.dupa mine sa cam aruncat in concurs fara prea multe repetari la antrenament.

cineva_cineva
5th April 2009, 10:30
Multumesc frumos, Alyss, nu am vazut articolul! Speram sa fie azi mai bine!

AuriB
5th April 2009, 11:20
Mult succes fetelor si baietilor in finalele de azi.

mikeyy
5th April 2009, 11:22
Mult succes: Sandra, Ana, Gabi, Dani, Flavius si Cosmin!!!!!

cata10
5th April 2009, 11:24
Mult succes alor nostri!
Dupa atata munca trebuie sa vina si rasplata

P.S. Concursul a inceput pe TVR2. Vizionare placuta

mikeyy
5th April 2009, 11:28
Am vazut-o pe Andra!!!

cata10
5th April 2009, 11:28
Am vazut-o pe Andra!!!

Si eu am vazut-o ieri

Cata_RB
5th April 2009, 11:29
Tocmai am vazut-o pe Andra!! A zis si Alina, uite steaguri tricolore. Vorbea cu cineva, dar pe Mihaela nu o stiu :P

ioanavol
5th April 2009, 11:39
Am vazut-o pe Andra!!!

si eu, si eu!! :)

Tess_AN
5th April 2009, 11:42
Hai ai nostri! A inceput de mult?

Eu am socotit ca acum e 11:30 ora Romaniei si nu am avut probleme cu somnul... de wu nu-s in competitie cu soacrele! Doar le intarat! ;) - adica am grija s afie in forma.... Daca o sa fie bine azi (doamne da!) o sa gasim si alte categorii pe langa soacre ca sa facem uvertura concursurilor. Amalia, sper sa fi visat cat mai aproape de realitate.

Hai Romania!

Cata_RB
5th April 2009, 11:46
Ati vazut ce inaltime are germanul la sol? Prima diagonala a fost....wooooow! :shocked:

Aterizarile alea in rulare mi se par intre cele mai periculoase si sadice elemente. De cand cu Marian in 2007, mi se strange inima de fiecare data.

ela_diana
5th April 2009, 11:47
Din pacate eu nu voi vedea , trebuie sa plec , mult succes fetelor si baietilor nostri si la cat mai multe medalii.

ioanavol
5th April 2009, 11:47
ce frumos exercitiul germanului....

niagara64
5th April 2009, 11:49
Neatza ! Au inceput tare solul...

mikeyy
5th April 2009, 11:52
Ce finala frumoasa la sol...fara nicio ratare! Sa te tot uiti la asemenea finale :)

ioanavol
5th April 2009, 11:54
nivel foarte bun la baieti...imi place!

acum sariturile fete...cel mai slab aparat.

monalexa
5th April 2009, 11:55
Podiumul la sol:
1. Hambuechen 15.450
2. Fahrig 15.400
3. Kosmidis 15.350
3. Shatilov 15.350

mikeyy
5th April 2009, 11:55
urmeaza sariturile la fete...Cine vreti sa castige?
Eu as vrea Ariella Kaslin :)

ioanavol
5th April 2009, 11:56
Podiumul la sol:
1. Hambuechen 15.450
2. Fahrig 15.400
3. Kosmidis 15.350
3. Shatilov 15.350

Mie mi-a placut Fahrig mult mai mult ca Fabian...dar or sti arbitrii ce-or sti.

rob_din
5th April 2009, 11:56
Si eu, nu de alta dar e singura care respecta acest aparat si vine cu sarituri de valoare. Nu pot sa cred ca sunt in finala saritoare cu o saritura din 4.8

Tess_AN
5th April 2009, 11:57
Ce finala frumoasa la sol...fara nicio ratare! Sa te tot uiti la asemenea finale :)
Da, a inceput bine si frumos! Sa speram ca va continua fara ratari!

niagara64
5th April 2009, 11:57
Tess o iau la nota de plecare pe Mia , eu am si ,si .Voi fi si soacra de fata dar si de baiat ...:ok:

cata10
5th April 2009, 11:57
Am vazut-o pe Mihaela vorbind cu Andra

AuriB
5th April 2009, 11:58
Le-ati vazut pe Mihaele si pe Andra?

cata10
5th April 2009, 11:58
Le-ati vazut pe Mihaele si pe Andra?

Daaaaaaaa!

LuisaGym
5th April 2009, 11:59
uooff inca o competitie fara romance in finala de la sarituri....

AuriB
5th April 2009, 11:59
urmeaza sariturile la fete...Cine vreti sa castige?
Eu as vrea Ariella Kaslin :)

Subscriu!

ioanavol
5th April 2009, 11:59
Le-ati vazut pe Mihaele si pe Andra?

da:)

Nu-mi vine sa cred ca Rusia si Ucraina au reprezentante la sarituri si noi nu.

Nici nu mai zic de Belgia si Olanda....:angry:

Tess_AN
5th April 2009, 12:01
Si eu, nu de alta dar e singura care respecta acest aparat si vine cu sarituri de valoare. Nu pot sa cred ca sunt in finala saritoare cu o saritura din 4.8
Ca am vorbit de dificultate in trecut... la sarituri in trecut romancele aveau executii mai dificile la sarituri...

mikeyy
5th April 2009, 12:02
Deci avem 7 medalii de aur, 9 de argint si 6 de bronz la sarituri pe plan european. (sursa:Alina Alexoi :) )
Iar de 4 ani pauza...rusinos

Tess_AN
5th April 2009, 12:02
Am vazut-o pe Mihaela vorbind cu Andra
Eu nu... am inca ochii impaienjeniti de somn... In ce zona sunt? Ce culori?

ela_diana
5th April 2009, 12:05
A doua parte sa inteleg ca e dupa 4 dupa amiaza , inseamna ca poate ajung.

Tess_AN
5th April 2009, 12:06
Tess o iau la nota de plecare pe Mia , eu am si ,si .Voi fi si soacra de fata dar si de baiat ...:ok:
Sa nu facem confuzie, asta inseamna ca intri in finala de sarituri cu doua diferite. Nota de plecare v-o stabileste noul cod :)

Mihaela P
5th April 2009, 12:08
Le-ati vazut pe Mihaele si pe Andra?



Eu nu!!! In ce parte sunt? ( Strangeam in casa dupa ce a facut soramea aseara!!!):D:P

niagara64
5th April 2009, 12:09
Sa nu facem confuzie, asta inseamna ca intri in finala de sarituri cu doua diferite.
Pai ?!

Tess_AN
5th April 2009, 12:12
Ma enerveaza operatorul tv. La sarituri vezi masa goala si nu vezi saritura executata!
@Niagara: am editat postul anterior si adaugat.

Cata_RB
5th April 2009, 12:13
Eu doar pe Andra o tot vad, pe Mihaela nu o stiu :P
Imi poate explica cineva va rog ce inseamna la sarituri faze de zbor diferite, inspre inainte si inspre inapoi? Niciodata nu am inteles, inainte si inapoi fata de ce, unde e reperul ca sa-mi pot da seama de care e?

mikeyy
5th April 2009, 12:15
Nu pot sa cred...cea din Cehia se prezinta cu Yurchenko simplu :shocked:

rob_din
5th April 2009, 12:16
Mai bine desfintam proba asta, e ridicol nivelul. Are cineva vreo explicatie?

rob_din
5th April 2009, 12:17
Iar daca noi nu suntem in stare sa avem o fata care sa faca 2 sarituri de acest nivel slab e si mia ridicol

Cata_RB
5th April 2009, 12:17
Asta adunam si eu acum! Suma iese cat cea a Dianei, care are abia 15 ani. Si cehoaica e vazuta drept favorita la podium?!

Berger are deja 18 ani? De ce oare nu am mai vazut-o pana acuma? Minune: si nici nu are Yourcenko!!

Mihaela P
5th April 2009, 12:19
Imi poate explica cineva va rog ce inseamna la sarituri faze de zbor diferite, inspre inainte si inspre inapoi? Niciodata nu am inteles, inainte si inapoi fata de ce, unde e reperul ca sa-mi pot da seama de care e?

Sarituri cu faze diferite adica inspre inainte si inspre inapoi. Reperul e cum pui mana pe masa de sarituri.

mikeyy
5th April 2009, 12:19
Rusoaica s-a prezentat bine...si nici nu a venit cu Yurchenko....mai vad si eu cum arata alte sarituri.

LuisaGym
5th April 2009, 12:21
:headbang::headbang::headbang::headbang::headbang:

Eu nu pot sa pricep de ce in 4 ani nu e nimeni de la noi in stare sa se califice la sarituri.

rob_din
5th April 2009, 12:22
Arbitrii sunt clar prorusii. Enorma nota a doua la Berger pentru uratenia de saritura a doua, in timp ce Downie a facut excelent prima saritura si i-au dat 8.600 la executie

niagara64
5th April 2009, 12:23
Ma enerveaza operatorul tv. La sarituri vezi masa goala si nu vezi saritura executata!
@Niagara: am editat postul anterior si adaugat.


Doamne cat de jos suntem noi daca nu reusim sa intram intr-o asemenea finala europeana de sarituri...

Tess_AN
5th April 2009, 12:27
Cata, Irina ti-a zis de sarituri, acu spune si tu unde sta Andra si Mihaela si ce culori au sa o vada si ea pe mama ei, sa i-o arate si surioarei sa nu mai faca dezordine a mica prin casa :) Si s ale vad si eu pe ambele... ca eu le vad doar pe blondele cu steagul Elvetiei si cu tricouri negre...
@NIagara, nu e vorba de CE... e vorba de nunti.

niagara64
5th April 2009, 12:28
Arbitrii sunt clar prorusii. Enorma nota a doua la Berger pentru uratenia de saritura a doua, in timp ce Downie a facut excelent prima saritura si i-au dat 8.600 la executie


la mine 5 min dim ...care e rusoiaicaBerger?!

mikeyy
5th April 2009, 12:28
Asta din Ucraina ar trebui o invinga pe Berger!

mikeyy
5th April 2009, 12:30
Vai...au furat-o pe ucrainianca....sala protesteaza!

anna.09
5th April 2009, 12:31
Reconfortant sa o vezi pe Kaeslin fara costumul cu fluture.....arata si ea a om....Hai Ariela!

anna.09
5th April 2009, 12:33
"destul de uratica"....tare Alin

mikeyy
5th April 2009, 12:33
Bine Ariella!!!!!

rob_din
5th April 2009, 12:34
Bravo Kaeslin, le-a tras-o rusilor

anna.09
5th April 2009, 12:34
Super tare...a batut-o pe rusoiaca...Bravo ei..e un exemplu

niagara64
5th April 2009, 12:35
Ce tare Elvetia ! Bravo lor !

LuisaGym
5th April 2009, 12:35
Ce probe urmeaza acuma?

mikeyy
5th April 2009, 12:35
Ce european cu succes pt Kaslin!!! Felicitari!

Tess_AN
5th April 2009, 12:36
Ariella mi-a placut dar ucrainianca a fost mai buna ca Berger, merita argintul - dupa mine....

monalexa
5th April 2009, 12:36
Podium sarituri:

1. Kaeslin: 14.625 (D:6.3 15.125 + D:5.3 14.125)
2. Berger: 14.325 (D:5.5 14.425 + D:5.7 14.225)
3. Kalashnzk: 14.275 (D:5.8 14.675 + D:5.0 13.875)

Cata_RB
5th April 2009, 12:37
Irina, din pacate nu stiu sa-ti spun unde sunt in sala, ca le-au aratat de aproape. Dar daca te uiti atenta in perioada cat e incalzire sau pauza, probabil o sa le mai arate :)
Deci...daca degetele sunt inspre inainte sau inspre inapoi?

ioanavol
5th April 2009, 12:37
Bravo Ariella!!

Ce jenant, cat de greu o fi sa invete si ale noastre o alta sarituri din 5.0... ca vad ca atata trebuie ca sa fii in finala. Cum sa nu fie nimeni care sa faca asa ceva....:(

Acum insa...HAI DANI!!! la cal cu manere

mikeyy
5th April 2009, 12:38
Prima sansa pt noi!
Tare Dani!

AuriB
5th April 2009, 12:39
Ariella mi-a placut dar ucrainianca a fost mai buna ca Berger, merita argintul - dupa mine....

A doua saritura a ucrainencei a fost declasata initial era din 5.4 dar a primito din 5.0 deoarece saltul in a doua faza a zborului a fost echer si nu intins asa cum ar fi trebuit sa fie.




HAIDE DANI!!!

Cata_RB
5th April 2009, 12:40
Ioana...nu stiu daca ele chiar nu vor. Trebuie sa si fie invatate. Voi vorbeati aseara de Diana si de Amanar, eu o sa fiu mai pesimista si o sa spun ca sper ca peste cateva luni-un an sa nu ne trezim ca s-a renuntat de tot la a 2-a saritura in cazul Dianei...

monalexa
5th April 2009, 12:41
Hai Daniel Popescu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Tess_AN
5th April 2009, 12:45
Haide Dani!!!

miafangina
5th April 2009, 12:45
Frumoasa finala la sol,fara ratari!
Bravo,Ariela!
Nu-l suport pe Berki.

Nu le-am vazut pe fetele din tribuna,mi se tot inchideau ochii la incalzire(daca stau culcata...)
Sper sa le vad cind evolueaza ai nostri.

Tess_AN
5th April 2009, 12:48
ingrozitoare filmarea operatorului italian. Sper sa fie filmulete facute din sala sa fie mai bune!

mikeyy
5th April 2009, 12:49
Ce mult i-au dat lui Berki

mikeyy
5th April 2009, 12:50
Ati auzit ce a zis Alin...ca Flavius rateaza si cand se gandeste la exercitiu :D

anna.09
5th April 2009, 12:51
Ati auzit ce a zis Alin...ca Flavius rateaza si cand se gandeste la exercitiu :D

Cred ca de asta si rateaza...nu are incredere....

miafangina
5th April 2009, 12:55
Ati auzit ce a zis Alin...ca Flavius rateaza si cand se gandeste la exercitiu :D

Da,imi place tare mult ce firesc vorbeste Alin,e-asa dragut!

Tess_AN
5th April 2009, 12:55
Ati auzit ce a zis Alin...ca Flavius rateaza si cand se gandeste la exercitiu :D
Si Nadia a zis ca viza ca rateaza! Asa fac marii campioni! Rateaza in gand si in vis!

AuriB
5th April 2009, 12:55
Si pe mine ma enerveaza Berki face si el un aparat ,se antreneaza tot anul numai la cal si vine si ia medalie-nu-mi place:D

miafangina
5th April 2009, 12:57
Mai bine englezul decit Berki,asa as vrea eu.

AuriB
5th April 2009, 12:58
Mai bine Dani:)

miafangina
5th April 2009, 13:00
Mai bine Dani:)

De-acord cu tine:ok:

mikeyy
5th April 2009, 13:01
Ioana...ai auzit cine face un element de 0.5 la cal dintre baietii nostri: Ovidiu :D

miafangina
5th April 2009, 13:01
Hai,Dani!
Il iubesc pe Alin,e cel mai tare!

mikeyy
5th April 2009, 13:02
Tare Dani!

cineva_cineva
5th April 2009, 13:03
Hai, Dani!!!!

AuriB
5th April 2009, 13:04
:(:(:(

mikeyy
5th April 2009, 13:04
Offfff:( Dani

bozicris
5th April 2009, 13:07
a ratat?

LuisaGym
5th April 2009, 13:08
:headbang: eu nu ma mai pot uita

ioanavol
5th April 2009, 13:09
Ioana...ai auzit cine face un element de 0.5 la cal dintre baietii nostri: Ovidiu :D

;)

cat de rau imi pare pentru Dani...iar a ratat la cal:(:(

macar la sarituri sa se adune.

anna.09
5th April 2009, 13:10
incep paralelele...sper sa castige Tweedle....sau Doufornet

Cata_RB
5th April 2009, 13:11
:(
Eu nu inteleg de ce si el, si Flavius, au pierdut o gramada din ratarile de la cal. Au luat in jur de 13. Truyens care a ratat azi a luat 14.550. De ce diferentele astea? Bine era daca avea Alina intuitia sa-l intrebe pe Alin.

Ovidiu Buidoso si Flavius Koczi fac elementul ala.
E ultima Tweddle. Go Beth!

mikeyy
5th April 2009, 13:11
Nu-mi vine sa cred ca a ratat Dani :(

Incep paralele.....bafta Beth Tweddle!!!!!

ioanavol
5th April 2009, 13:11
Adica Flavius are dificultate si la sol si la cal cat a campionilor europeni...si nu e nici macar in finala!!
:headbang::headbang::headbang:

EDIT: ba chiar mai mare...tocmai a zis Alin ca are 6.8 la cal:angry:
Trebuie sa lase asa dificultatea si sa insiste pe executie!

monalexa
5th April 2009, 13:11
Podium cal cu manere:

1. Berki 15.600 D:6.7
2. Smith 15.550 D:6.5
3. Keatings 15.500 D:6.5

rob_din
5th April 2009, 13:13
Am observat ceva: din toate finalistele doar Semenova care a cazut a luat mai putin decat Tweddle la executie. Mi e pare incredibil

ioanavol
5th April 2009, 13:14
Am observat ceva: din toate finalistele doar Semenova care a cazut a luat mai putin decat Tweddle la executie. Mi e pare incredibil

Pai asa o sa fie si aici. Tweedle va trebui sa faca 10 desprinderi si sa execute perfect ca sa ia aurul.

Tess_AN
5th April 2009, 13:15
Am observat ceva: din toate finalistele doar Semenova care a cazut a luat mai putin decat Tweddle la executie. Mi e pare incredibil
Tweddle ca si Nistor - nu sunt iubite de arbitre.

Mihaela P
5th April 2009, 13:16
La paralele avem vreo fata????

ioanavol
5th April 2009, 13:16
Nu avem pe nimeni la paralele, Gabita e rezerva.

Tess_AN
5th April 2009, 13:16
In finala asta eu o vreau pe Dufournet pe podium, daca s-ar putea!

mikeyy
5th April 2009, 13:18
In finala asta eu o vreau pe Dufournet pe podium, daca s-ar putea!

Mie imi e teama sa ma uit la exercitiul ei :D

ioanavol
5th April 2009, 13:18
In finala asta eu o vreau pe Dufournet pe podium, daca s-ar putea!

Si eu vreau Tweedle pe 1, Dufournet pe 2 si pe 3 ma mai gandesc:D

cata10
5th April 2009, 13:19
Hai Beth! Sper sa nu fie pe podium Semenova

anna.09
5th April 2009, 13:19
bine Doufornet!

cata10
5th April 2009, 13:20
Bravo pt frantuzoaica. A reusit sa se concentreze

Mihaela P
5th April 2009, 13:20
Nu avem pe nimeni la paralele, Gabita e rezerva.

Multumesc! Eu trebuie sa plec si nu stiam daca avem pe cineva!

cata10
5th April 2009, 13:20
14,650

mikeyy
5th April 2009, 13:20
Ce putin i-au dat lui Doufornet la executie

Tess_AN
5th April 2009, 13:21
bine Doufornet!
Nu a ratat dar nu pare multumita... Poate si-a usurat exercitiul?!?

mikeyy
5th April 2009, 13:23
Eu o vreau pe Downie pe podium!

mikeyy
5th April 2009, 13:27
De ce 8.5 la executie pt Downie? Parca astia pregatesc terenul pt Semenova ca sa poata si rata :(

anna.09
5th April 2009, 13:29
Afanaseva double double?..sau a fost 1/2 pe primul si 1/2 pe al doilea?...n-am inteles

Tess_AN
5th April 2009, 13:35
Arbitrajul la fete la acest CE e pe alfabet kirilic si dupa metode urss-iste.

anna.09
5th April 2009, 13:35
F bine Brinker!

cineva_cineva
5th April 2009, 13:36
Ia s-o vedem pe Semenova!

mikeyy
5th April 2009, 13:37
De datat asta i-a iesit bine Semenovei..nu a mai avut probl la standuri.....nimic de comentat.

miafangina
5th April 2009, 13:38
Brinker va fi pe podium,bravo ei!
Semenova mi separe ca a lucrat mai bine azi.

niagara64
5th April 2009, 13:39
Tare ex la Semeonova...

Tess_AN
5th April 2009, 13:39
Tweddle a pierdut aurul.

rob_din
5th April 2009, 13:40
Superb Tweddle

anna.09
5th April 2009, 13:40
Bravo Tweedle....SUPERB

mikeyy
5th April 2009, 13:40
Proble de tinuta pt Beth...va fi interesant de vazut!

miafangina
5th April 2009, 13:40
Bravo,Beth!
Acum o vor macelari arbitrele...

rob_din
5th April 2009, 13:42
N-aveau cum sa nu-i dea aurul. Exploda sala

Cata_RB
5th April 2009, 13:42
Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!

mikeyy
5th April 2009, 13:42
BRAVOOOOOO Beth!!!!!!
La limita!!!!!...nororc cu plecarea

anna.09
5th April 2009, 13:42
YES! Super...ceam mai frumoasa finala...nu-mi vine sa cred......BRAVOOOOOOOOOO

ioanavol
5th April 2009, 13:43
A castigat Tweedle!! YEEEESSSS!!!

Tess_AN
5th April 2009, 13:43
Tweddle a pierdut aurul.
Ba nu! BRAVO BETH!!!! URA!!! Ma bucur pentru ea!

mikeyy
5th April 2009, 13:43
Ce tari suntem..ne bucuram pt Beth de parca ar fi a noastra :)

miafangina
5th April 2009, 13:44
Bravo,Beth!vad ca am adoptat-o cu totii!:ok:
/OLE/

Sa vedem ce zicem de ea la sol!?

Cata_RB
5th April 2009, 13:44
Absolut superb Tweddle! Si parca si-a mai bagat ceva fata de ce am vazut joi, m-a surprins in cateva momente.
Cum avea Stela coatele la paralele, in special din cauza spatelui...Semenova e de 2 ori mai rau cel putin! Azi parca i-au mai iesit standurile, dar corpul era mereu "stramb".

monalexa
5th April 2009, 13:44
Podium paralele fete:

1. Tweddle: 15.575 (6.7)
2. Semenova: 15.500 (6.5)
3. Brinker: 14.800 (6.0)

In sfarsit s-a facut dreptate pt Beth!!!

stere78
5th April 2009, 13:44
Super Beth! N-aveau cum sa o fure de data asta, si-a corectat mai toate problemele de tinuta (standurile pe maini, mult mai bine marcate) si a avut si plecare mai buna. Bravo!

rob_din
5th April 2009, 13:45
La paralele ca la sol vreau sa rateze (daca fac romancele bine, daca are nota Ferrari sau Semenova peste ele sper sa ia aurul tot Tweddle)

ioanavol
5th April 2009, 13:45
:):):) pai fata asta a muncit muuuult...toate peste 20 ani care continua sunt demne de admirat!

Ce bine ca o sa comenteze Robert la inele...ma bucur f mult ca-i aduc pe baieti in studio.

AuriB
5th April 2009, 13:46
Ce tari suntem..ne bucuram pt Beth de parca ar fi a noastra :)

Dar merita nu?Asa o performanta mi-as dori si pt fetele noastre ,sa fie campioane la 24 de ani si cu arbitrele impotriva.

mikeyy
5th April 2009, 13:46
Sarcul Robert...chiar l-au furat! Adica el isi face bine exercitiul si Jotchev il intrece cu ratare....nu se face asa ceva :(

miafangina
5th April 2009, 13:47
Ce bine ca o sa comenteze Robert la inele...ma bucur f mult ca-i aduc pe baieti in studio.

Alina ii aduce,a invatat de la domnul Topescu!

ioanavol
5th April 2009, 13:47
E dezamagit Robert...il inteleg. Sunt convinsa ca si-a facut ex cum trebuie, inca nu-mi vine sa cred ca nu e in finala.

stere78
5th April 2009, 13:48
Dar merita nu?Asa o performanta mi-as dori si pt fetele noastre ,sa fie campioane la 24 de ani si cu arbitrele impotriva.

EXACT!!! Unde mai pui ca Beth a avut si ea parte de accidentari cu ghiotura. S-a adunat si a mers mai departe. Sandra, Stela, se-aude?

mikeyy
5th April 2009, 13:48
Dar merita nu?Asa o performanta mi-as dori si pt fetele noastre ,sa fie campioane la 24 de ani si cu arbitrele impotriva.

Cu siguranta merita....chiar am avut emotii pt ea si am si uitat sa o inregistrez :D Sper sa gasesc exercitiul ei...e cel mai spectaculos din toate timpurile.

Cata_RB
5th April 2009, 13:48
Beth a luat cu vreo 3 zecimi mai mult la executie fata de calificari, desi azi a avut ceva departari de picioare inante de desprinderi. Puteau sa taie chiar mai mult arbitrele. Bine c-a iesit asa :D
Mia, eu am adoptat-o pe Beth inca de acum cativa ani, cand era saraca atat de emotiva, daca rata nu mai era in stare de nimic si avea multe momente cand plangea dupa fieare element greu reusit.

lory
5th April 2009, 13:48
si eu tineam cu ea...superb exercitiul!

ioanavol
5th April 2009, 13:49
sper ca inregistreaza cineva tot concursul...ca vreau sa studiez si eu dupa aia cu comentarii, sa-nvat elemente :D

lory
5th April 2009, 13:49
totusi, la sol sper sa rateze azi... :drak:

Adinnaa
5th April 2009, 13:52
Poate cineva sa-mi zica si mie rapid podiumul la sarituri si la paralele, ca acum am dat drumul la tv. multumesc

cineva_cineva
5th April 2009, 13:52
sper ca inregistreaza cineva tot concursul...ca vreau sa studiez si eu dupa aia cu comentarii, sa-nvat elemente :D

Da, Ioana, stai linistita, ca inregistreaza cineva! Mihai, inregistrezi si tu?

mikeyy
5th April 2009, 13:53
totusi, la sol sper sa rateze azi... :drak:

De ce sa rateze? Mai bine sa vedem exact care ne este nivelul si la sol....sa fie concurs curat pt toti!

Tess_AN
5th April 2009, 13:54
sper ca inregistreaza cineva tot concursul...ca vreau sa studiez si eu dupa aia cu comentarii, sa-nvat elemente :D
Poate dupa inregistrarile Andrei si Mihaelei ca de la tv italiana...

Din ce inteleg eu, bulgaru', domnu presedinte de federatie a concurat inaintea lui Robert si a cazut iar lui Robert i-au dat 7 la executie ca sa nu cada ala de pe locu 8 din finala?!? Nu pricep. Asta depaseste limitele bunului simt... sau m-am tampit eu... Poate fi asa ceva?!?

AuriB
5th April 2009, 13:54
Beth a luat cu vreo 3 zecimi mai mult la executie fata de calificari, desi azi a avut ceva departari de picioare inante de desprinderi. Puteau sa taie chiar mai mult arbitrele. Bine c-a iesit asa :D
Mia, eu am adoptat-o pe Beth inca de acum cativa ani, cand era saraca atat de emotiva, daca rata nu mai era in stare de nimic si avea multe momente cand plangea dupa fieare element greu reusit.

Ma enerveaza chestia asta cu executia,cu departarea de picioare ,pai la ce desprinderi spectaculoase si grele,si la ce ritm are Beth nici nu cred ca ar putea sa tina picioarele lipite in permanenta;e mult mai simplu sa stai intinsa cind te rasucesti mereu pe bara de te apuca ameteala,arbitrela ar trebui sa tina un pic cont si de asta atunci cind puncteaza la executie,parerea mea.

mikeyy
5th April 2009, 13:55
Da, Ioana, stai linistita, ca inregistreaza cineva! Mihai, inregistrezi si tu?

Azi nu inregistrez tot...ci doar cateva exercitii, ca sa le pot pune usor pe youtube... ca trebuie pt blog. Daca inregistram tot concursul imi lua mult pana editam ca sa scot exact anumite exercitii.

niagara64
5th April 2009, 13:56
Poate dupa inregistrarile Andrei si Mihaelei ca de la tv italiana...

Din ce inteleg eu, bulgaru', domnu presedinte de federatie a concurat inaintea lui Robert si a cazut iar lui Robert i-au dat 7 la executie ca sa nu cada ala de pe locu 8 din finala?!? Nu pricep. Asta depaseste limitele bunului simt... sau m-am tampit eu... Poate fi asa ceva?!?

Se pare ca pot fi multe !

cineva_cineva
5th April 2009, 13:57
Dar cu ce inregistrezi, Mihai? Esti la pbx tu? De asta mi se intrerupe mie? Sau transmit ei rau? Ca la mine tare se mai intrerupe!

AuriB
5th April 2009, 13:57
Poate dupa inregistrarile Andrei si Mihaelei ca de la tv italiana...

Din ce inteleg eu, bulgaru', domnu presedinte de federatie a concurat inaintea lui Robert si a cazut iar lui Robert i-au dat 7 la executie ca sa nu cada ala de pe locu 8 din finala?!? Nu pricep. Asta depaseste limitele bunului simt... sau m-am tampit eu... Poate fi asa ceva?!?

Nu Tess,nu te-ai timpit chiar asa a si fost.
Spunea si Alin ieri ca pe Robert l-au furat arbitri,bine el a fost dragut a spus ca afost arbitrat cam jos.

ioanavol
5th April 2009, 14:00
Azi nu inregistrez tot...ci doar cateva exercitii, ca sa le pot pune usor pe youtube... ca trebuie pt blog. Daca inregistram tot concursul imi lua mult pana editam ca sa scot exact anumite exercitii.

:(:(
le taiam eu daca era...de ce n-ai spus si tu...

Tess_AN
5th April 2009, 14:00
Se pare ca pot fi multe !
Pai asa a zis Alexoi. Ca ea a zis ca lui Robert a primit 7 la executie de la un arbitru si Robert i-a zis ca a aflat ce note a primit dar ca el a facut ce a depins de el. Eu asa am auzit.

mikeyy
5th April 2009, 14:00
Dar cu ce inregistrezi, Mihai? Esti la pbx tu? De asta mi se intrerupe mie? Sau transmit ei rau? Ca la mine tare se mai intrerupe!

Da, PBX al meu...nu stiu cum merge, ca nu ma uit pe calc...ci la Tv...doar inregistrez.

cineva_cineva
5th April 2009, 14:00
Ioana, inregistrez eu, nu te speria! Am intrebat doar ca voiam sa stiu ce face Mihai, dar eu oricum inregistrez tot azi!

anna.09
5th April 2009, 14:01
Eu sper sa castige Ana la sol...aur, de ce nu? iar la barna sa se bata pt aur Ana si Gabi, nu conteaza care castiga...

lory
5th April 2009, 14:01
pe ce canale se transmite a doua parte a finalelor? ca pe tvr 2 sigur vor fi multe intreruperi, cu campionatul de haltere.

monalexa
5th April 2009, 14:02
Poate cineva sa-mi zica si mie rapid podiumul la sarituri si la paralele, ca acum am dat drumul la tv. multumesc

Podium paralele fete:

1. Tweddle: 15.575 (6.7)
2. Semenova: 15.500 (6.5)
3. Brinker: 14.800 (6.0)

Podium sarituri fete:

1. Kaeslin: 14.625 (D:6.3 15.125 + D:5.3 14.125)
2. Berger: 14.325 (D:5.5 14.425 + D:5.7 14.225)
3. Kalashnyk: 14.275 (D:5.8 14.675 + D:5.0 13.875)

cineva_cineva
5th April 2009, 14:02
Da, PBX al meu...nu stiu cum merge, ca nu ma uit pe calc...ci la Tv...doar inregistrez.

A, acum am inteles, Mihai, ca daca inregistrezi doar 5 min poti... ok, ok... mi-era teama sa nu fim amandoi conectati pe acelasi id, in acelasi timp, m-amsperiat. Bine, Mihai! Scuze, iar mi-era lene sa scriu mesaj privat, il poti sterge apoi!

ioanavol
5th April 2009, 14:02
Ioana, inregistrez eu, nu te speria! Am intrebat doar ca voiam sa stiu ce face Mihai, dar eu oricum inregistrez tot azi!

multumeeesc!:)

cata cinste am eu sa-ti fac...numai sa vii la Buzau in toamna :P

cineva_cineva
5th April 2009, 14:03
Chiar, ca intreaba bine cineva mai sus, in afara de TVR 2 mai transmite cineva a doua parte? Sper sa nu isi bata astia joc de noi si sa ne lase sa vedem... dar.. altii vor dori si ei haltere, nu puteau pune pe posturi diferite oare? Offff!

cineva_cineva
5th April 2009, 14:04
multumeeesc!:)

cata cinste am eu sa-ti fac...numai sa vii la Buzau in toamna :P

Ioana, am auzit ceva povesti despre suprizele tale de anul trecut de la Ploiesti, asa ca mi-e cam frica, dar.. vedem noi! :)

niagara64
5th April 2009, 14:05
Pai asa a zis Alexoi. Ca ea a zis ca lui Robert a primit 7 la executie de la un arbitru si Robert i-a zis ca a aflat ce note a primit dar ca el a facut ce a depins de el. Eu asa am auzit.

Da , o sa se vada pentru cine este finala asta !

cineva_cineva
5th April 2009, 14:10
DA, am auzit si eu ca a zis Robert ca.. a fost nedreptatit, dar el atat a putut sa faca!

ioanavol
5th April 2009, 14:12
cat a luat Yuri?? ca mi s-a intrerupt.

AuriB
5th April 2009, 14:13
15.750 aur

cineva_cineva
5th April 2009, 14:14
In alta ordine de idei, pe TVR 1 incepe in 10 minute emisiunea presupusa a fi prezentata de Monica Rosu, dureaza, se pare pana la 15,20. Numai bine! Doar ca nu mai aveti pauza de masa! si nu o sa arbitrati corect dupa amiaza! Eu, una, abia astept sa o vad pe Monica, si.. mai vreau sa treaca timpul mai repede pana la 15,30!

monalexa
5th April 2009, 14:14
Podium inele:
1. Van Gelder 15.750(6.6)
2. Vorobyov 15.600 (6.8)
3. Iovtchev 15.550 (6.7)

niagara64
5th April 2009, 14:15
Ti-am zis Tess ca Jordan TREBUIE sa fie medaliat ?

ioanavol
5th April 2009, 14:16
15.750 aur

bravoooo!:)

eu l-am vazut pe viu de vreo 3 ori ;) sunt cu un cap mai inalta ca el:D

mie de aia mi-e jena sa fac poze cu gimnastii...:(

monalexa
5th April 2009, 14:16
Ce ziceti de podiumul asta? Il repetam? Cel putin... :-P

mikeyy
5th April 2009, 14:16
Deci de la ora 16 incep si ultimele finale nu?
Sper sa le dea pe toate!!!

cineva_cineva
5th April 2009, 14:17
Cum adica sa il repetam, Mona? Mihai, in programul TV scrie de la 15, 30, dar.. nu stiu la cat va fi transmisiune de la gimnastica. Habar nu am. Alina parca zicea ca in jurul orei 4 PM. O sa vedem! Eu vreaus a ne dea toate evolutiile, nu doar e fetele noastre! Mai transmite cineva concursul?

AuriB
5th April 2009, 14:17
Ti-am zis Tess ca Jordan TREBUIE sa fie medaliat ?

Pai daca asa trebuie ,ca presedintii sa fie medaliati sa-l facem si noi presedinte pe Flavius.:D