PDA

View Full Version : Cu fata la cinema dar nema bilete la casa



Gabriel
10th August 2004, 01:32
La sugestia lu dlgicu dau viatza acestui subiect, plin de intelepciune.

Sa presupunem ca esti cu o fata si o inviti in oras la un film...si iti doresti foarte mult sa vezi filmul alaturi de ea. Ajunsi la cinema se pare ca nu mai sunt bilete la casa. Dar ea vrea enorm de mult sa vada filmul...iar tu nu vrei sa o dezamagesti. Ce solutie adopti ? (aici tre' sa spuneti fiecare ce faceti)

Eu am apelat la bisnitari si am luat bilete cu vreo 25 % mai scumpe decat erau la casa.
(nu fac poll ...ca poate aveti idei nastrusnice...care nu se regasesc in sondajul meu)

fia
10th August 2004, 04:55
O varianta nastrusnica (desi nu cred ca as aplica-o :evil: ):

- te duci cu ea acasa la tine , repede filmul de pe DC++, subtitrare de unde mai vrei tu si gata s-a rezolvat problema... si fara a da bani la bisnitzari si cu perspective multiple...

P.S. Acest post sa se ia ca o gluma. De 3 ori pe zi, dupa fiecare masa.

Gabriel
10th August 2004, 10:25
Ai luat-o tu ca pe o gluma...dar chiar e o idee super ! :ok:

vasile314tzurka
10th August 2004, 10:30
e "excelenta". decit sa cumperi de la speculanti mai bine furi tu:) daca nu mai sunt bilete la casa te duci la circiuma si o consolezi. daca face bot inseamna ca te va fura miine poimiine...

cipi13
10th August 2004, 11:13
Buna ideea cu dc++......:D
Ar mai merge o vizita la un centru de inchirieri casete video, si o vizionare in doi ar putea avea rezultate spectaculoase :rolleyes:
Iei de la speculanti, daca ai bani, desi nu e bine sa incurajezi comertul ilicit de bilete de film....
Si daca nici una din variante nu merge incerci sa o duci la o circiuma si incerci sa o lamuresti ca oricum filmul nu era bun....
Daca nici asta nu tine....e nasol...aplicam varianta de alarma....un buchet mare de flori si o vizita in magazinele patriei...de obicei asta calmeaza....
Si fata si portofelul....:(

fia
10th August 2004, 11:17
Sa presupunem ca esti cu o fata si o inviti in oras la un film...si iti doresti foarte mult sa vezi filmul alaturi de ea.One more thing... daca vrei neaparat sa vezi filmul iei biletele cu o zi inainte ;)...

dlgicu
10th August 2004, 12:09
Adevarul e ca in mod normal fata se invita cu biletele in mana/buzunar dar la conditiile economice din tara nu prea se risca nimeni in eventualitatea unui refuz - altfel ajungi tu sa faci pe bisnitarul in fata cinematografului :D