PDA

View Full Version : MERCATO INTERNATIONAL



Pages : [1] 2

inter
3rd June 2003, 18:11
Cafu la Milan
Adidas este impotriva transferului lui beckham la Milan, agreend Realul

ieppy
3rd June 2003, 18:15
Aveam de gand sa deschid si pe international un mercato dar mi-ai luat-o inainte. Oricum Beckham ar trebuii sa stea acolo unde caci in oricare alt campionat nu o sa faca mare lucru.

inter
3rd June 2003, 18:18
se poate, dar e un jucator care i-si poate amortiza investitia intr-un mod relativ rapid :happy
oricum Milan se "relanseaza" pe pista Veron ......interesant :D

ieppy
3rd June 2003, 18:24
Poate sa amortizeze si zece investitii. Mie personal nu imi place. Nu poate da o pasa pe jos. Numai sa centreze stie. In alta oridine de idei un candidat la presdentia Barcei a anuntat ca a ajuns la un acord cu Chivu. Asta in cazul in care castiga treaba extrem de putin probabila deoarece nu este un favorit.

inter
3rd June 2003, 18:30
pai tocmai asta e spilu :happy : fiind propus de unul care nu are mai mult de 2% sanse de a ajunge presedintele Barcelonei, Chivu se indreapta vertiginos spre "il calcio", cele 2 care se afla in "pole position" fiind in acest moment INTER :happy si milan :drak: , de urmarit acest duel :)

ieppy
3rd June 2003, 18:32
Sper sa ajunga la inter ca la milan nu o sa il bage prostul ala de Ancelloti la fel cum nu il baga pe contra.

inter
3rd June 2003, 18:36
si contra cred ca va poposi la INTER, caci cu aducerea lui CAFU, nu cred ca va mai ajunge la milan :happy

ieppy
3rd June 2003, 18:42
Ar fii frumos. Sa vedem ina unde pleaca Mutu. La Milan, Juve sau Real?

inter
3rd June 2003, 18:47
si eu astept cu nerabdare, oricum cu plecarea lui Adriano de la Parma...... cred ca va pleca si el , dar unde?, becali cred ca stie :D :D :D

ieppy
3rd June 2003, 18:55
La Dinamo ca tot vine presedinte la noi. Poate il aduce si pe Mutu ca sa ajungem in CL :D :D :D Eu as prefera sa se duca la Lazio insa aia nu au bani pentru el. Acolo sigur ar fi titular. La Juve ar trebuii sa plece Del Piero, la Real nu cred ca se pune problema iar la Milan, hmmm sa zicem ca nu ar fii asa de greu atata timp cat incompetentul ala de Ancelotti pleaca.

inter
3rd June 2003, 18:59
hai sa nu amestecam echipele noastre, cred ca stii ca nu-i sufar pe ai tai :D (ayrton stie mai bine :happy ), la milan oricum nu face ancelotti echipa :D , il suna don silvio si gata e titular :D :D

ieppy
3rd June 2003, 19:03
Bine, bine. Auzi da de Lobont nu ai citit nimic. Cred ca si el ar merita sa ajunga la o echipa mai buna. Poate il ia Koeman cu el daca ajunge antrenor la Barca ca oricum aia au mare nevoie de un portar. Am vazut ca negocieaza cu un portar din franta insa nu mai stiu cum il chiama Czech sau ceva ingenul asta.

inter
3rd June 2003, 19:09
maine vine pe la mine un prieten care chiar vorbeste olandeza (infecta limba :D ) si o sa-l rog sa-mi "traduca" stirile de pe site-ul oficial al lui Ajax :thinkso: (la care eu ma uit ca un........bou :D )
oricum , lobont ar fi bine sa mai stea (parerea mea) un an la Ajax, dar sa joace toate meciurile......... si atunci poate sa faca un salt calitativ .

ieppy
3rd June 2003, 19:14
din cate stiu eu am site si in engleza. Limba este chiar tampita( eu prind aici olandezi si ma mai uit la meciuri de la ei) Cred ca Lobont ar trebuii sa plece ca oricum Ajax vinde toate echipa si nu vor mai face nimic la anul in europa.

inter
3rd June 2003, 19:18
pe ala oficial nu am gasit varianta in engleza :D , oricum nu toata echipa, Dorin a spus ca Zlatan mai ramane si sezonul viitor la Ajax :) , si oricum anul asta Ajax a fost una din surprizele placute ale CL.

ieppy
3rd June 2003, 19:32
Ma indoiesc sincer ca mai ramane Zlatan insa chiar daca ramane pleaca restul. Si in plus nu e cine stie ce nici asta. E bun dar nu stiu mai are mult de lucrat pana sa ajunga la valoarea pe care io da presa.

baubau
3rd June 2003, 19:34
Dar de "Gurita" ce se mai aude ,ramane la Atletico sau se intoarce la Milan? :o

ieppy
3rd June 2003, 19:41
inter spune ca ar ajunge la inter :) :) :) :jump: insa nu e nimic sigur

Edgar
3rd June 2003, 20:25
Se zvoneshte ca Hagi ar urma sa antreneze Bursaspor, da' io nu prea cred.

inter
4th June 2003, 08:24
Roma, il are in vizor pe Trabelsi, colegul lui Chivu de la Ajax, plus inca 3 jucatori din Italia.
Baubau, in privinta lui "gurita" nu-l vad la Milan din moment ce aia l-au luat pe Cafu de la Roma, ar fi o greseala pt. ca nu ar avea un post de titular asigurat :(

baubau
4th June 2003, 15:35
Pai atunci sa ajunga la Roma! :P Nu a trecut perioada lui Chivu?Se zicea ca pana pe 1(?)iunie se stabileste daca ajunge la Inter sau Milan...Mai stie cineva ceva?

baubau
4th June 2003, 15:44
Asta e calduta,calduta.. :happy http://www.calciomercato.com/modules.php?name=News&file=article&sid=15406

Beckham s-ar putea sa ajunga la Barca pentru aproximativ 45 miloane de coco!Sponsorul lui Barca nu e Nike?Adidas o sa inghita in sec?Continuarea in urmatorul episod al telonovelei -"Beckam pleaca?!" Eu nu prea cred... 8)
E chiar intersant situl http://www.calciomercato.com :thinkso:

ieppy
4th June 2003, 16:23
Baubau! Roma este in tratative cu Trabelsi care joaca pe aceiasi pozitie cu Contra asa ca ma indoiesc sa ajunga acolo. Ar trebuii sa se duca la Inter unde ar forma o parte dreapta de vis cu J. Zanetti. Cat despre Beckham nu ar rezista nici o juma de sezon la Barca ca jucator insa daca ei tin sa dea banii pe el sa o faca. Situatia lui Chivu se va decide in momentul in care Inter se va arat dispusa sa puna banul jos. nu 12 ci 20 de m. Sau macar 15-18. Milan s-a retras din cursa, real la fel (vor sa-l ia pe Samuel), la Barca va ajunge numai daca castiga un anumit candidat care nu are cine stie ce sanse.

diablo20
4th June 2003, 16:25
se pare ca, cafu va pleca la milan!!!!!!!!

ieppy
4th June 2003, 17:03
Se pare ca Lazio a reusit sa-l convinga pe Stankovic sa ramana asa ca nu va mai pleca la Juve. Stam si Corradi au 50% sansa sa ramana la Lazio altfel Stam ar putea pleca la Juve, Inter iar Corradi este dorit de Juve.

Edgar
4th June 2003, 17:59
Seaman a semnat pentru un an cu Manchester City.

ieppy
4th June 2003, 18:03
:D :D :D Prost sa fii sa iei un ratat ca Seaman

Edgar
5th June 2003, 12:04
Asha e ieppy, Seaman trebuia sa se retraga de catziva ani buni.
Conform presei britanice, Man U ar fi terminat negocierile pentru a-l aduce pe Old Trafford pe Ronaldinho. Pretzul: 14M de Euro. Se pare ca acest transfer il elibereaza pe Beckham care va pleca cel mai probabil la Barcelona pentru 45M de Euro. Ferguson il mai mare pe lista pe Harry Kewell shi cauta un fundash central experimentat shi un portar, pentru a-l inlocui pe Barthez care e pe picior de plecare.

diablo20
5th June 2003, 16:07
valencia ofera lui juve pt trezeguet 40 mil de euro. ar fi un moment ff bun pt aducerea lui mutu la juve.

ieppy
5th June 2003, 16:27
Ati auzit de portarul ala pe care l-a adus Ferguson la Man. U? Cica are sindromul Tourett sau cum naiba se scrie. Mare teapa! MAi bine lar lua pe Lobont!

diablo20
5th June 2003, 16:49
mutu pleaca spre torino dupa supsele celor de la TottoSport :"Il presidenti del Parma Tanzi rassegnato a perdere il rumeno:<Mutu a Torino e un iposi, ma lo terremo finanche ci sara possibile>".(TuttoSport)

ieppy
5th June 2003, 16:52
Ar fii frumos. Sper sa nu ii faca probleme Del Piero, insa.

Edgar
5th June 2003, 19:34
Sergiu Radu s-a transferat la Le Mans - nou promovata in prima liga franceza. Boloni este antrenor la Rennes.

ieppy
6th June 2003, 12:14
Se pare ca Ronaldinho este tot mai aproape de o mutare la MAN.U. Asta ar face posibila plecarea lui David Beckham la Barca. Si inca o stire cum ca MUTU pentru a n oara va trece la JUVE. Pe bune de nu mam plictisit sa tot aud ca se duce acolo. Sa se duca odata.

diablo20
6th June 2003, 14:11
ar fi super pt mutu sa se transfere la juve. ar avea fff multe de invatat atat de la lippi datorita mentalitatii de "roboti"pe care o da jucatorilor sai cat si de la alti jucatori din echipa:del piero, nedved, davids, thuram, ferrara. ar fi super un atac alcatuit din del piero si mutu dar in aceste conditii juve ar juca pur si simplu fara atacant pur sange in primul 11: del piero juca in spatele lui trezeguet iar nedved in spatele celor 2 dar cu tote asatea nu cred ca forta lui juve va scadea.

diablo20
6th June 2003, 14:13
Ar fii frumos. Sper sa nu ii faca probleme Del Piero, insa.
zi si mie te rog carui jucator i-a facut probleme Del Piero???

ieppy
6th June 2003, 15:21
da spunemi tu cand a primit del piero concurenta pe postul lui?

diablo20
6th June 2003, 15:35
genul acesta de jucatori sunt simbolul clubului si nu vor fi inlocuiti niciodata(vezi alegerea lui juve dintre del piero,care nu era deloc in forma si inzaghi) genul:
del piero-juve
totti-roma
maldini-milan
raul-real
dar cu toate astea mai sunt si exceptii pt ca pana la urma banii spun totul iar la niste sume mari de bani aceste aluburi cedeaza:
nesta-lazio
beckham-manchester

ieppy
6th June 2003, 15:37
sunt de acord si de aia spun ca o sa fie greu pentru Mutu daca Lippi o sa vrea sa joace numai unul dintre ei.

inter
6th June 2003, 15:40
si cand ma gandesc ca del piero la "dat afara" pe robby baggio :evil: , de ce nu ar face si mutu asta? desi e "misiune imposibila 3" :D :D

diablo20
6th June 2003, 15:44
sunt de acord si de aia spun ca o sa fie greu pentru Mutu daca Lippi o sa vrea sa joace numai unul dintre ei.
de cand lippi antreneaza pe juve a jucat intotdeauna cu 2 "atacanti" dar au mai fost si momente cand nu avea ce face si a jucat numai cu unul.

ieppy
6th June 2003, 15:46
doi insa de fiecare data unul era Delpiero adica mai retras si celalat era Inzaghi sau Trezeguet adica varf impins. Ori si Del Piero si Mutu joaca mai degraba varf retras.

inter
6th June 2003, 15:47
cam dese in ultimul sezon acele momente .........si totusi a luat titlul si a ajuns in finala CL :happy
problema mea e cum nu a reusit nimic la Inter desi avea "aproape" tot ce-i trebuia :(

diablo20
6th June 2003, 15:47
si cand ma gandesc ca del piero la "dat afara" pe robby baggio :evil: , de ce nu ar face si mutu asta? desi e "misiune imposibila 3" :D :D
del piero a venit la juve in 1993 cand avea doar 18-19 ani si nu putea el sa-l dea afara pe baggio. acest lucru l-a facut conducerea care s-ar fi spus
(din cate am auzit) ca ar fi avut niste neintelegeri cu baggio.

inter
7th June 2003, 13:55
una "tare" :D , ghadafi junior la Perugia :D :D :D

sorinl
8th June 2003, 17:09
totti anunta ca daca roma nu se intareste simtitor,va pleca.destinatia necunoscuta.
dupa seaman,manchester city l-au legitimat si pe tarnat de la bayern munchen.
o sugestie: de urmarit doi pusti de 19 ani de la santos: diego si rubinho,primul playmaker,al doilea extrem stanga. vor ajunge departe.

inter
9th June 2003, 13:25
cafu la milan pana in 2005 , sa stabilit oficial.
schimb inter-man.utd : crespo-giggs :evil: , au inebunit astia de la inter :ciocan: , ce sa caute giggs la inter? :x

Edgar
9th June 2003, 13:46
Cuper vrea sa revina in urmatorul sezon la 4-4-2. Shi e foarte nemultzumit de aripi. Asta cauta Giggs. (din ce-am mai citit prin presa)

inter
9th June 2003, 14:02
giggs nu e un jucator fiabil pt. inter, in ultima perioada (3 luni) nici titular nu a fost l man.utd :evil: , cuper asta l-o fi luat pt. colectia lui de masini ?
vieri-crespo mergeau bine impreuna, iar giggs varf :x , nu promite nimic, iar la mijloc nu-l vad mai bun decat recoba 8)

ieppy
9th June 2003, 14:07
Trebuie sa te contrazic inter. Giggs e cu o clasa peste Recoba, care este un jucator super talentat dar cam atat. Giggs este un jucator experimentat care stie sa duca jocul pe partea lui. Centrari bune si mai si da gol. Ar fii bine daca ajunge la inter. Am inteles ca inter mai au solutia lui Kily Gonzalez, de la Valencia, asta un jucator care nu are nici o tangenta cu inter.

diablo20
9th June 2003, 14:41
barcelona nu are bani sa-l cumpere pe beckham, dar doreste sa-l cumpere pe chivu

inter
9th June 2003, 14:58
ieppy, recoba a castigat de unul singur 4 meciuri ale interului in sezonul trecut :happy , in urma unor superbe actiuni individuale, ceea ce nu cred ca giggs e in stare sa faca :P , ca recoba a fost in retur complet iesit din forma, asta e alta mancare de peste.... :D , dar i-si va reveni :happy
oricum pe site-ul lui inter e un sondaj interesant : "unde trebuie facute transferurile?" la care peste 80% din votanti au ales "mijlocul" care intradevar a fost sub orice critica sezonul trecut :happy
iar despre killy .........ala sa se duca in argentina :D :D

diablo20
9th June 2003, 15:17
la inter problema este la mijloc. ar fi bine daca l-ar aduce pe perotta de la chievo. la nationala perotta si c.zanetti au aratat ca joaca ff bine impreuna si recupereaza fff multe mingi. cu toate astea ar mai trebui cineva pe dreapta, un jucator de creatie nu de recuperare paote ronaldhinio???

ieppy
9th June 2003, 15:35
Sa incepem cu Chivu. Din cate am inteles a semnat un contract pe 5 ani cu Barca(de fapt cu un candidat care are a treia sansa sa devina presedinte. Oricum cred ca va ajunge la Barca deoarece Bassat, candidatul cu cele mai mari sanse il va aduce pe Koeman ca antrnor. Este greu de crezut ca Koeman nu va cere aducerea lui Chivu. Despre Inter am inteles ca sunt interesati si de Van der Meyde, jucator de banda, polivalent care joaca pe ambele parti la fel de bine. Cat despre Ronaldinho va ajunge mai mult ca sigur la Man.U. insa numai in cazul in care pleaca Beckham.

ieppy
9th June 2003, 15:54
Mutu dorit de Mancini la Lazio. Sper sa se duca acolo pentru ca este o echipa unde sigur ar juca titular si este o echipa care se poate califica in grupele Ligii campionilor. Problema va fii insa cum o sa-l cumpere Lazio si cum o sa-i plateasca salariul.

ieppy
9th June 2003, 16:26
Lazio se pare ca ii ofera pe S.Inzaghi, Giannichedda si Cesar in schimbul lui MUTU.

diablo20
9th June 2003, 16:36
se vorbeste de un schimb intre deco si conceicao.

ieppy
9th June 2003, 16:52
Se pare ca Partizan Belbrad il vrea Moldovan. Mathaus vrea sa faca o echipa care sa ajunga in Champions Leugue.

inter
9th June 2003, 17:57
se pare ca saptamana viitoare se va decide si cu cristi chivu :P , raman in cursa 4 echipe :real, barca, milan, inter
oricum stam va fi licitat de una din cele 2 italiene dupa transferul lui chivu :D :D

ieppy
9th June 2003, 18:06
Intere unde crezi ca ar fii mai bine pentru Chivu? Fii obiectiv! Eu cred ca la Barca ar fii cel mai potrivit pentru ca este o echipa in refacere unde va fii foarte usor de juact ca titular. La real nu lar lasa Hierro, La milan Maldini iar la Inter, poate si acolo ar putea sa joace. La Barca ar fii nasol pentru ca nu ar juca primul an in Europa.

inter
9th June 2003, 18:13
1.INTER :D ,
obiectiv oriunde in afara de real, la aia iar fi fff. greu sa se integreze

inter
10th June 2003, 13:48
Quaresma spre Inter, raman totusi in "carti" roma si milan :happy

baubau
10th June 2003, 16:08
ieppy, recoba a castigat de unul singur 4 meciuri ale interului in sezonul trecut :happy , in urma unor superbe actiuni individuale, ceea ce nu cred ca giggs e in stare sa faca :P , ca recoba a fost in retur complet iesit din forma, asta e alta mancare de peste.... :D , dar i-si va reveni :happy
oricum pe site-ul lui inter e un sondaj interesant : "unde trebuie facute transferurile?" la care peste 80% din votanti au ales "mijlocul" care intradevar a fost sub orice critica sezonul trecut :happy
iar despre killy .........ala sa se duca in argentina :D :D

Te sustin inter! :)

inter
11th June 2003, 11:29
emrson de la roma in dreum spre superdepor :happy
ajax a refuzat oferta de 4.5 mil pt. trabelsi venita din partea romei
tratative intre kluivert si juve, datorita plecarii lui trezeguet :?
arsenal se intereseaza de canizares :thinkso:

diablo20
11th June 2003, 15:07
ilie dumitrescu este noul antrenor al echipei de prima divizie Limassol FC din Cipru conform celor de la uefa

inter
11th June 2003, 15:18
llaurado promite pt. a fi ales la barca, pe Vieri si Adriano :D /fu/ /fu/ /fu/
iar Daum ii vrea la Fenerbahce pe van hooijdonk si elber :)

Ayrton
11th June 2003, 15:25
Besiktas il vrea pe Klujvert, iar destinatia lui Totti va fi Milan, la schimb cu Rui Costa si o suma de bani.

inter
11th June 2003, 15:30
sic: totti a confirmat ieri ca mai sta un sezon la roma :happy

diablo20
11th June 2003, 15:49
inter il doreste pe pires dar la schimb cu recoba

ieppy
11th June 2003, 15:50
ia zi inter. E bun Pires sau tot mai bun e recoba?

inter
11th June 2003, 15:55
amandoi sunt buni, dar "patriotismul" ma face sa inclin spre recoba
n-am vazut nici un gol marcat de pires din lovituri libere :thinkso:

diablo20
11th June 2003, 15:58
amandoi sunt buni, dar "patriotismul" ma face sa inclin spre recoba
n-am vazut nici un gol marcat de pires din lovituri libere :thinkso:
dar cate goluri a marcat recoba ducand mingea de la 30 m din propria jumatate de teren??

ieppy
11th June 2003, 16:00
asta pentru ca el da goluri din actiune si pase de gol mai multe decat recoba. Oricum ramane de vazut daca va iesi ceva. In alta oridine de idei: Ajax cere 15 milioane de $ pe Mido, Roma fiind echipa care il vrea. Greu de crezut ca va platii acesti banii. Tratativele Romei cu Chievo pentru Legrottaglie au intrat in impas dupa ce Chievo a cerut De Rossi plus banii la schimb. Inter ar vrea un schimb Zanneti-Zambrotta. Cuper a declarat ca are nevoie de oamnei de banda. Pe lista mai sunt: Harry Kewell, Andy van der Meyde, Kily Gonzalez si Mauro Camoranesi.

ieppy
11th June 2003, 16:03
scrie pe calciomercato ca steua ia luat pe Pitu si nanu. :D :D :D :D :D :D

inter
11th June 2003, 16:04
diablo, anul trecut recoba a dat 3 goluri, luad mingea de la 40m de poarta adversa, in 2 situatii a inscris de la 10-12 m iar o data de la 1m :thinkso:
pires n-ar putea face asta impotriva fundasilor italieni /nope/ , in anglia e cu totul altceva :P

ieppy
11th June 2003, 16:06
Parma a ajuns la un acord cu inter ca Adriano sa mai ramana un an la ei. Pentru Mutu au spus ca vor accepta o oferta daca va fii considerat buna.

diablo20
11th June 2003, 16:15
diablo, anul trecut recoba a dat 3 goluri, luad mingea de la 40m de poarta adversa, in 2 situatii a inscris de la 10-12 m iar o data de la 1m :thinkso:
pires n-ar putea face asta impotriva fundasilor italieni /nope/ , in anglia e cu totul altceva :P
si pires a reusit niste actiuni splendide, dar pana la urma fiecare cu talentul lui.
cred recoba nu sa-r descurca prea bine in anglia
recoba + la tehnica,
pires + la explozia pe care o produce

Ayrton
11th June 2003, 16:26
Inter ar vrea un schimb Zanneti-Zambrotta

Care Zanetti? Javier sau Cristiano?

inter
11th June 2003, 16:29
nu e vorba de "il capitano" ci de cristian :happy

ieppy
11th June 2003, 16:30
scuze. de Cristiano Zanetti este vorba.

diablo20
11th June 2003, 16:40
mutu si contra vor semna cu adidas, pt 90000 respectiv 40000 pe sezon

diablo20
11th June 2003, 16:43
Laursen /fu/ /fu/ si Zebina /fu/ /fu/ doriti de Bolton
mutu :ciocan: laursen

inter
11th June 2003, 16:47
in meci amical Koreea-Argentina 0-1 saviola min.43 :yeah:

diablo20
11th June 2003, 16:51
"Redondo si Kallon doriti de Lucescu
Mircea Lucescu si-a conturat deja primele douã obiective în campania de transferãri. Antrenorul lui Besiktas a cerut conducerii clubului achizitionarea lui Fernando Redondo si Mohammed Kallon. Potrivit cotidianului "Star", Lucescu se aflã acum în vacantã în Italia si va contacta pe AC Milan si Inter în vederea realizãrii acestor mutãri. Besiktas l-a chemat la Istanbul pentru negocieri pe francezul Sebastien Perez, fostul elev al lui Lucescu la Galata în sezonul 2001-2002."

ieppy
11th June 2003, 17:41
sa vedeti ce echipa face lucescu. O sa ajunga departe in CL.

inter
11th June 2003, 17:44
ce sa faca? daca nu-si ia cel putin 3 jucatori , cam greu, desi ar fi bine si pt. noi sa ajunga in fazele superioare ale CL.

inter
13th June 2003, 18:09
ganea in tratative cu Eintracht Frankfurt :D :D adio rapid :thinkso:

baubau
14th June 2003, 12:56
Beckham din nou in trattive cu Real?Bleah :vomiton:

ieppy
14th June 2003, 20:26
Se pare ca Beckham a semnat un precontract cu Real. Real va platii 48 milioane de pare. O chestie inedita este faptul ca Beckham va primi tricoul lui Raul de fapt nr lui Raul adica 7. Imi vine sa ma dau cu capul de pereti. Ce cata ratatul asta la Real? Asta nu strie decat sa centreze si sa traga de la distanta dar o pasa pe jos si unul de la noi din campionat o da mai bine. Si in plus cine naiba ia pus pe conducatorii aia prosti de la Real sa-i dea nr 7, care a devenit o legenda de cand joaca Raul. In locul lui as protesta. Oricum primul care a reactionat a fost Guti(produs 100% Real) care a spus ca el pleaca din moment ce vine Beckham. Sa le fie rusine celor de la Real ca nu fac nimic pentru echipa. De Beckham aveau nevoie sau de un fundas. Sper sa le plece Cassilas la Barca ca sa se vaite putin dupa acest mare transfer pe care lau facut. a si Portillio.

Edgar
14th June 2003, 21:41
Pai Real Madrid cu mutarea asta a cashtigat piatza asiatica. Ce conteaza ca apararea e in pioneze? O sa scoata bani grei de pe urma lui Beckham.

ieppy
15th June 2003, 18:11
Viorel Moldovan a semnat pentru o echipa din Orientul Mijlociu El'Wehda. Adio Rapid!

ovidiudod
15th June 2003, 22:42
se pare ca beckam se duce la Real madrid, Ronaldinho la manchester, Chivu si Vieri la Barca, Ganea la Besiktas, Pavon la manchester

inter
16th June 2003, 08:42
Chivu la un pas de a ajunge in peninsula :D:D:D
"daca pana pe 25 iunienu se definitiveaza transferul lui la barcelona, va ajunge la INTER" declara becali intr-un interviu telefonic acordat lui calciomercato" :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Ayrton
16th June 2003, 11:52
Ii va fi mult mai usor lui Chivu in Spania decat in Italia... Oricum, la Inter ar avea loc in primul 11... Oricum, bafta si lui Chivu si lui Inter daca se duce Chivu la nerazzuri!

inter
16th June 2003, 13:20
ce aparare de vis pt.sezonul viitor :
TOLDO - J.ZANETTI - CANNAVARO - CHIVU - CORDOBA :happy

Ayrton
16th June 2003, 13:35
Atacul Vieri-Crespo excelent, mijlocul in schimb e varza... Hai Inter, du-te la Moratti si vorbeste sa il ia pe Totti si iti trimit si eu 10 % din banii aia pe care o sa ii dai tu pentru achizitionarea lui "Il Pupone"!

inter
16th June 2003, 13:37
intalnire la varf in Sardinia intre conducerile lui Real madrid si Man.utd. finalizata printr-o strangere de mana :happy
unde va ajunge nr.7 de la man . utd ? :?

diablo20
16th June 2003, 15:27
Se pare ca Beckham a semnat un precontract cu Real. Real va platii 48 milioane de pare. O chestie inedita este faptul ca Beckham va primi tricoul lui Raul de fapt nr lui Raul adica 7. Imi vine sa ma dau cu capul de pereti. Ce cata ratatul asta la Real? Asta nu strie decat sa centreze si sa traga de la distanta dar o pasa pe jos si unul de la noi din campionat o da mai bine. Si in plus cine naiba ia pus pe conducatorii aia prosti de la Real sa-i dea nr 7, care a devenit o legenda de cand joaca Raul. In locul lui as protesta. Oricum primul care a reactionat a fost Guti(produs 100% Real) care a spus ca el pleaca din moment ce vine Beckham. Sa le fie rusine celor de la Real ca nu fac nimic pentru echipa. De Beckham aveau nevoie sau de un fundas. Sper sa le plece Cassilas la Barca ca sa se vaite putin dupa acest mare transfer pe care lau facut. a si Portillio.
in primul rand venirea lui beckham la real ar aduce castiguri ffff mari clubului si NIMENI nu paote spune ca beckham este "un rata"(a dovedit ce poate numai in cateva minute pe old trafford). venirea lui ridica alta problema pt ca in atacul lui real nu prea are cine sa dea cu capul in minge asa ca un schimb van nistelroij-ronaldo ar face intradevar ca realul sa fie de neoprit. totusi "cea mai mare" problema este cu tricoul cu nr.7 pe care sincer sa spun in locul lui raul nu l-as fi cedat, dar eu cred ca prin acest lucru raul dovedeste ca face orice pt binele clubului.

inter
16th June 2003, 16:14
ovidiule, vieri la barca? :D :D :D :D :D ,de unde la culegi draguta? :D :D :D :D

baubau
16th June 2003, 16:48
Laporta a castigat presedentia la Barca.....asa dar Chivu nostru pe unde ajunge?

Ayrton
16th June 2003, 16:56
Asta e ala care zicea ca a semnat cu Beckham, nu?

diablo20
16th June 2003, 17:15
impresarul lui stankonic sustine ca acesta va ramane la lazio

ieppy
16th June 2003, 20:41
in primul rand venirea lui beckham la real ar aduce castiguri ffff mari clubului si NIMENI nu paote spune ca beckham este "un rata"(a dovedit ce poate numai in cateva minute pe old trafford). venirea lui ridica alta problema pt ca in atacul lui real nu prea are cine sa dea cu capul in minge asa ca un schimb van nistelroij-ronaldo ar face intradevar ca realul sa fie de neoprit. totusi "cea mai mare" problema este cu tricoul cu nr.7 pe care sincer sa spun in locul lui raul nu l-as fi cedat, dar eu cred ca prin acest lucru raul dovedeste ca face orice pt binele clubului.

Si ce daca aduce castiguri foarte mari? Eu aveam impresia ca la Real sa doreste performanta si dupa aia banii(cam romantica ideea dar ce sai fac?). Cat despre valoarea lui Beckham: sa fim seriosi. El nu este nici juma din jucatorul pe care il face presa. Nu are valoarea lui Figo(parerea mea :D 9). El nu poate sa joace pentru Real iar faza cu schumbul Ronaldo-Van Nistelroij o dovedeste. Pai daca are nevoie de un alt jucator ca sa joace la Real atunci nu poate fii asa de valoros, nu? Pai atunci hai sa aducem toate echipa lui Man.U. ca nu mai cu aia poate sa joace! El mai bine sta unde e. Nu se potriveste in nici un fel de fotbal in afara de fotbalul britanic. In afara de centrari si lovituri libere el nu exceleaza la nimic, cel mai putin la efort asa ca pica varianta Italia unde se joaca foarte fizic. Iar eu daca as fii presedintele la Real nu as renunta la Guti pentru Beckham ca banii vin si asa din performante, iar pentru performante am nevoie de aparare pe care pe baietii de la real nu ii intereseaza. Oricine e mai bun decat Hierro, chiar si Kirita :D :D :D . In loc sa dea 50 de mil pe Beckham nu consideri ca ar fii fost mai bine sa ia oricare dintre: Samuel, Lucio, Stam,. Chivu, Cannavaro(am inteles ca ar putea sa plece, ce stii tu mai interede acest lucru?). Oricum ma agit pe degeaba ca nu eu conduc Reallul si la urma urmei sunt banii lor. Dar ca sa inchei nici din punct de vedere tactic nu iese faza cu Beckham. El nu face faza defensiva asa ca Real o sa joace cu 5 jucatori ofensivi. O chestie de domeniul imposibilului.

MaPaX
16th June 2003, 22:20
Cred ca, Chivu va ajunge la Barca (desi tin cu REAL MADIRD) deoarece daca va fi antrenor Ronald Koeman, Chivu il va urmari si el la Barcelona.

ieppy
16th June 2003, 22:23
Antrenor la Barca va fii Guss Hiddink. Barca mai are prima optiune pentru Chivu pana pe 25. Daca nu il ia atunci Chivu se duce la prietenul meu inter :yeah: :yeah: :yeah:

diablo20
17th June 2003, 14:10
Cat despre valoarea lui Beckham: sa fim seriosi. El nu este nici juma din jucatorul pe care il face presa. Nu are valoarea lui Figo(parerea mea :D 9). El nu poate sa joace pentru Real iar faza cu schumbul Ronaldo-Van Nistelroij o dovedeste. Pai daca are nevoie de un alt jucator ca sa joace la Real atunci nu poate fii asa de valoros, nu? Pai atunci hai sa aducem toate echipa lui Man.U. ca nu mai cu aia poate sa joace! El mai bine sta unde e. Nu se potriveste in nici un fel de fotbal in afara de fotbalul britanic. In afara de centrari si lovituri libere el nu exceleaza la nimic, cel mai putin la efort asa ca pica varianta Italia unde se joaca foarte fizic. Iar eu daca as fii presedintele la Real nu as renunta la Guti pentru Beckham ca banii vin si asa din performante, iar pentru performante am nevoie de aparare pe care pe baietii de la real nu ii intereseaza. Oricine e mai bun decat Hierro, chiar si Kirita :D :D :D . In loc sa dea 50 de mil pe Beckham nu consideri ca ar fii fost mai bine sa ia oricare dintre: Samuel, Lucio, Stam,. Chivu, Cannavaro(am inteles ca ar putea sa plece, ce stii tu mai interede acest lucru?). Oricum ma agit pe degeaba ca nu eu conduc Reallul si la urma urmei sunt banii lor. Dar ca sa inchei nici din punct de vedere tactic nu iese faza cu Beckham. El nu face faza defensiva asa ca Real o sa joace cu 5 jucatori ofensivi. O chestie de domeniul imposibilului.

intradevar figo stie mai multe cu balonul decat beckham dar in ceeea ce priveste pasele, centrarile, suturile figo este dapasit. asa ca fiecare are plusuri si minusuri, dar pana al compara pe beckham cu guti mai trece multa apa pe dunare. sa nu uitam ca atunci cand a venit zidan echipa nu prea juca dupa care si-a dat drumul asa ca vom vedea cum va juca realul cu beckham dupa o perioada de acomodare. se pare ca sefii realului se incapataneaza tot mai mult criticilor cu privire la aparare si vor cred ca vor sa demonstreze ca realul este o echipa de atac nu de aprare, dar cateodata mai trebuie sa te si aperi.

ieppy
17th June 2003, 21:17
Beckham la Real Madrid! So what's new? De data asta se pare ca e oficial. Adica se pare ca semnat pe 4 ani cu Real cu 6 milioane pe sezon(??????). Man.U va primi pe Makelele plus 25 miloane de $. Deci nu este de ajuns ca lau cumparat dar lau dat si pe singurul mijlocas defensiv de valoare pe care il aveau. Guti mai juca in ultimul timp pe postul asta insa el a spus ca pleaca. sa vedem cum va juca rweal la anul cu 6 mijlocasi ofensivi si atacanti si 4 fundasi din care 3 incompetenti(Hierro, Salgado si Helgeura(care este de fapt un mijlocas la inchidere reprofilat, dar hai sa spunem ca nu joaca rau pe post de fundas). Asta ca sa nu mai mentionez ce Robby Carlos numai in aparare nu sta.

inter
18th June 2003, 08:31
Figo si Camoranesi spre Inter :thinkso:

inter
18th June 2003, 18:15
Gutti la milan :)
tratative Inter-Sporting : Gammara+DiBiaggio+Ventola =Quaresma :evil:
nu-l inteleg pe cuper :x , de ce-l cedeaza pe DiBiaggio?
ieppy, am mai vazut pe diverse site-uri de stiri sportive, ca pleaca cannavaro, vieri :D :D :D prostii, cel putin "viking ultras" au dat un comunicat, ca daca pleaca vieri si cannavaro, pleaca si toata conducerea lui Inter in "mormant" :drak: :drak: , fapt dezmintit de Moratti pe interchanel alaltaieri

Sergio
20th June 2003, 18:06
Legrottaglie la Juve,adio Roma.
Cannavaro si Vieri raman la Inter.

Dorin
23rd June 2003, 00:49
Chivu e dat de sigur la Inter . Doar 15 mil de euro dar cine stie ce salariu... :yeah: Dorin

diablo20
23rd June 2003, 15:19
radomir antic a fost dat afara de barcelona la mai putin de 24 de ore dupa ce acesta a calificat echipa in cupa uefa.

ovidiudod
23rd June 2003, 15:43
ovidiule, vieri la barca? :D :D :D :D :D ,de unde la culegi draguta? :D :D :D :D

din ziare mandruta.

ovidiudod
23rd June 2003, 15:47
Cristi Chivu este aprope de a ajunge la Inter.Cred ca este cea mai potrivita varianta pentru el. In primul rind trebuia sa fie o echipa italiana, asta ar avantaja Romania, sa aiba un lider care sa aranjeze apararea cu experienta din il calcio. La Real ar fi un jucator mic pe linga galacticii madridului, la Barcelona poate ar fi fost un lider dar terenul e nesigur, acolo se vrea prea mult si nu exista echilibru financiar. Iar in spania fundasii nu sunt la mare cautare. Ce ar mai fi fost? Milan? Cam greu sa-ti impui viziunea de joc cu Maldini, Nesta, si mai nou Cafu. La Inter se munceste si se doreste cit mai mult, era vedetelor colectionate a trecut.

diablo20
23rd June 2003, 15:59
chivu-inter: "Il Lionevuole Kallon e offre 10 milioni di euro che l'Inter girera all'Akax per arrivare al difensore rumoeno, Christian Chivu. Gli olandesi sono dospositi ad accettare il pagamento a rate. Becali, manager del rumeno: "Se i club si accordano, Christian firma in 5 minuti"".(TuttoSport)

Edgar
23rd June 2003, 16:49
Frank Rijkard se pare ca va fi noul antrenor al Barcelonei. Asta ce mare branza a mai facut? Pe cine a mai antrenat? Leeds si Olanda? De la Leeds nu a fost cumva demis? Iar cu Olanda a ratat calificarea la Mondiale. No comment.

Ayrton
23rd June 2003, 17:20
De suedezul Zlatan Ibrahimovici nu stie nimeni nimic? Ca mie imi place ca fotbalist: alura, tehnica, plasament...

Dorin
23rd June 2003, 20:04
Eu stiu de Zlatan ! Aici nu i se mai zice decit Zlatan si si-a luat si patent pe nume .Ramane la Ajax mai mult ca sigur si nu-i strica deoarece mai are de invatat si trebuie sa dea goluri mai multe . Acum o saptamina a fost la Hungaroring si a condus o masina de formula 3000 .De distractie . Altfel are Ferrari ca masina de toata ziua . Si garda de corp sarbeasca . E totusi nascut la Malmo si vorbeste cu foarte puternic accent al regiunii respective . Dar stie si sarbeste...Ca doar trebuie sa vorbeasca cu parintii! :yeah: Dorin

baubau
25th June 2003, 12:37
Veron in tratative cu Juevntus si Inter...any comments?

Ayrton
25th June 2003, 12:42
Ce ziceti de bomba aruncata ieri de Givanni Becali: cica maine sau poimaine merge cu Mitea (19 ani, ex-Dinamo, mijolcas ofensiv sau varf stanga) sa semneze contractul cu Ajax Amsterdam, fara teste sau probe sportive (cum au fost O.Petre sau v.Munteanu in iarna)?

Edgar
25th June 2003, 20:57
Lucio de la Leverkusen la Roma. 15 milioane de Euro platibili in 6 ani.
Milan interesat de Motta de la Barcelona.

Chiar ma gandeam sa te intreb, Ayrton - Cine e Mitea asta?

Edgar
26th June 2003, 04:35
Declaratie a lui Luca Baraldi, unul dintre conducatorii clubului Lazio Roma: "Mutu? Pentru moment nu exista conditiile economice pentru o astfel de achizitie. In viitorul apropiat, totusi, se poate intampla orice. Economia la salariul lui Mendieta, de exemplu, care se ridica la circa 27 milioane de Euro pe 3 ani, ne-ar da posibilitatea de a-l aduce pe roman la Roma".

Ayrton
26th June 2003, 09:19
Cine e Mitea asta?

Pai e un pusti nascut in 1985, junior de-al lui Dinamo, pe care conducatorii dinamovisti l-au pierdut de la club in favoarea firmei ISM (care detine toate drepturile de transfer asupra lui). Anul trecut pe vremea asta a fost in probe la FC Barcelona, care l-a placut si i-a oferit 250.000 de euro sa semneze un contract pe 4 ani cu ei, cu drept de renegociere anual, dar Giovanni a spus ca e prea putin, ca o sa ajunga in 4 ani in primii 10 atacanti ai Europei. Pana acum are 9 meciuri in "A" si nici un gol.
Calitatile lui sunt sutul cu piciorul stang, tehnica sclipitoare (gen Lutu) si viteza (gen Bratu), pentru aceste lucruri spunandu-i-se noul Dumitrache sau noul Raducioiu (fiind si blond); ca defecte ar avea faptul ca nu e foarte inalt (1.73), dar este inca in crestere de inaltime.
Eu m-as bucura sa confirme previziunile si sa ajunga mare fotbalist, ca avem nevoie la echipa nationala de asemenea jucatori.

Ayrton
27th June 2003, 13:57
Atletico Madrid vrea sa scape de Contra cu orice pret din cauza salariului de 1.8 milioane euro, si de aceea l-a declarat transferabil; prima echipa interesata s-a aratat a fi Glasgow Rangers.

Edgar
27th June 2003, 15:26
Sper sa nu i se intample ca lu' Tatuca Prodan :rolleyes:

Ayrton
27th June 2003, 15:46
Barcelona ii vrea pe argentinienii Aimar si Ayala de la Valencia, care a solicitat circa 45 de milioane de euro pentru cei doi!

Alt argentinian in Spania: Diego Simeone se va intoarce la Atletico Madrid.

diablo20
27th June 2003, 21:51
lamouchi la Inter iar morfeo la parma

inter
28th June 2003, 10:32
:D :D :D , diablo terbuia sa citesti mai intai ce am scris pe topicul dedicat lui INTERNAZIONALE :D :D :D ,
sa pun aici si stirea de ieri prin care se doreste vanzrea lui Recoba la Barcelona :( , pt. venirea lui Chivu :happy

Edgar
28th June 2003, 20:58
Ieri reprezentantii lui Lazio au fost la Parma pentru a trata achizitionarea lui Mutu. Prandelli i-a cerut in schimb pe Giannichedda si Negro. Azi, Lazio i-a oferit pe Giannichedda si Pancaro plus bani. Parma a refuzat oferta. Se pare ca Juventus si-ar fi bagat coada. :D :D :D

Edgar
29th June 2003, 00:23
Kluivert costa 1.8 Milioane de Euro. Are o clauza in contract care prevede ca in cazul neplatirii unui bonus are voie sa plece pentru suma de 1,8M. Ma gandeam poate-l cumpara Gigi Becali sa faca Steaua furori prin cupa Uefa, sau poate-l cumpara Ioan Becali si-l imprumuta la Rapid sa castige Champions League. :D :D :D :D

Dorin
29th June 2003, 09:30
Bun si Kluivert la Steaua sau Rapid dar Aresenal se pare ca are bani si pentru salariu.. :yeah: Dorin

MaPaX
29th June 2003, 15:00
Lazio il vrea pe Sonck --- Liverani nu vrea la Udinese --- Sorin a revenit

Oddo dorit la Juve --- Mendieta la Inter --- Fiore si Simeone raman --- Simeone la Atletico?

Pentru mai multe detalii viziteaza www.lazio.go.ro/stiri !

baubau
1st July 2003, 00:24
Recoba la Barcelona?? :( Hm...oare cum o sa se inteleaga cu Puyol?:P

Ayrton
1st July 2003, 17:01
"Echipa turcă Besiktas Istanbul, antrenată de românul Mircea Lucescu, continuă să tină capul de afis în Turcia în ceea ce priveste transferurile, realizând până acum sase achizitii. Ultimele două sunt ale unor jucători turci de perspectivă, mijlocasul de 23 de ani Umit Aydin, de la Adanaspor, si fundasul Gokhan Zan (international de tineret), de la echipa de divizie secundă, Dardanelspor AS, care au semnat contracte pe câte trei ani, cu optiuni de prelungire pe alti doi ani. Umit a avut un sezon bun cu Adanaspor, pentru care a jucat 41 de meciuri si a marcat 2 goluri, fiind international U-20. Gokhan (21 ani) a fost urmărit de mai multe cluburi de primă mână din Europa, el fiind international U-20 si U-21. Până acum Lucescu i-a mai transferat pe egipteanul Ahmed Hassan, Okan Koc (ambii Genglerbirligi), Emre Asik (Galatasaray) si Sinan Kaloglu (Altay Izmir)."
Si se pregatesc de marea lovitura: Patrik Klujvert!

FatFrumos
1st July 2003, 20:39
si asta de la esecul in uefa cu Lazio ca au ratat prea mult.

Edgar
1st July 2003, 21:30
Ayrton, nu prea-l vad pe Kluivert la Besiktas. Ar fi grozav pentru vulturi, dar sunt foarte putine sanse. :hmm:

Sergio
1st July 2003, 22:03
Daca-i dau peste cat are la Barca,nu vad de ce nu ar veni.Si astia au de unde da,nu gluma.Nu cred ca il va lasa Rijkaard sa plece tocmai pe el.

baubau
2nd July 2003, 01:02
Lucio ramane la Leverkusen

Ayrton
2nd July 2003, 10:57
Campionatul intern tot mai subtire valoric :( :

"Dupa un sezon petrecut la Dinamo, Gabriel Tamas (foto), 19 ani, are mari sanse sa evolueze din toamna la Galatasaray, tranzactie pentru care impresarul Giovanni Becali a facut in urma cu doua saptamini un drum special in Turcia. Jucatorul sta momentan la Brasov, unde are de sustinut examenul de bacalureat, pregatindu-se separat cu fostul sau antrenor de la Tractorul, Paul Enache, care, impreuna cu Constantin Anghelache si Mircea Lucescu, detine 50% din drepturile de proprietate asupra lui Tamas. In aceste conditii, Dinamo va incasa doar jumatate din banii care se vor plati pentru internationalul de tineret."

"Iencsi si Rat la Sahtior Donetk
Conducerea clubului din Grant s-a inteles ieri cu gruparea ucraineana Sahtior Donetk in privinta imprumuturilor lui Adrian Iencsi si Razvan Rat pentru un an, contra sumei totale de 600.000 de dolari. Daca vor sa-i transfere definitiv dupa un an de imprumut, ucrainenii trebuie sa plateasca 1,8 milioane de euro pe Iencsi si 2,4 milioane pe Rat.
Dupa Rat si Iencsi, George Copos pare dispus sa cedeze si un alt treilea fundas, pe Florin Soava. Acesta este dorit de clubul german Hannover ‘96, in urma propunerii venite din partea lui Gica Popescu. Pentru un eventual imprumut pe un an suma posibila este de 250.000 de euro."

baubau
2nd July 2003, 11:28
Pacat de ei ,Rat si Iencsi...zic..meritau mai mult

Ayrton
2nd July 2003, 13:50
Fostul international englez Teddy Sheringham, care în sezonul trecut a jucat la Tottenham, a semnat pe un an cu Portsmouth, nou promovată în Premier League. Fostul jucător al lui Manchester United, în vârstă de 37 ani, era la final de contract cu Tottenham, al cărui manager Glenn Hoddle nu a mai dorit să-l păstreze. Ceilalti recruti de marcă ai lui Portsmouth sunt Boris Zivkovic (Leverkusen) si Patrick Berger (Liverpool).

Chilavert va juca la Penarol Montevideo Portarul paraguayan Jose Luis Chilavert, 38 de ani, a ajuns la un acord cu Penarol, din Uruguay. El era liber de contract si va semna pe un an cu noul club. Chilavert a fost exclus din lotul lui Strasbourg, pe 19 septembrie 2002.

inter
3rd July 2003, 08:59
Chelsea este cumparata de unrus de 36 ani, care a preluat de la Ken Bates, actiuni in valoare de aprox.49 mil.euro :happy
Se pare ca investitori puternici vin din estul europei :D :D :D :D
poate schimba si denumirea echipei in Chelsea-Dinamo Londra :D :D :D
ce parere ai ayrton? :P

Ayrton
3rd July 2003, 09:10
Nu, hai s-o desfiintam! Parca il vad pe Blue:
Chelsea desfiintareaaaaaaaaa! :D :P :D

Ayrton
3rd July 2003, 11:30
Dupã ce si-a petrecut vacanta în Franta, la Lens, Jeremie Njock este cel mai aproape de a semna un contract cu o formatie francezã, pe listã fiind si prim divizionarele Lens – participantã în Cupa UEFA, dar si Rennes – echipã care este antrenatã de românul Ladislau Bölöni.

inter
3rd July 2003, 11:48
Gianfranco Zolla revine in cizma pt. a-si incheia cariera la Cagliari :)

rasheedkpenny
3rd July 2003, 17:49
Lui Beckham i s-a dat tricoul cu numarul 23 la Real... era numarul legendarului DiStefano (cred ca asa se scrie! :? ).

Sa incerce oare Realul sa faca din Beckham un fel de "pui de Jordan"???(vezi numarul de pe tricou!)

inter
3rd July 2003, 18:16
Antonioli de la Roma la Lazio, iar Marchegiani de la Lazio la Chievo

Sergio
3rd July 2003, 20:51
Chivu,in continuare dorit de fani,dar se pare nu si de conducere,care desi n-a facut nici un transfer de marca,n-are bani pt roman. :(
Si cand te gandesti ce transferuri se anuntau...dar cine stie? :x

Ayrton
4th July 2003, 11:39
Camerunezul Djemba-Djemba dela Nantes a semnat cu Manchester United, suma de transfer fiind de 5 milioane euro.
Asa vor astia sa atenueze supararea fanilor provocata de vanzarea lui Beckham??? Mai bine l-ar lua pe Mutu, ca tot vad ca declara Doriano Tosi (director la Parma) ca sunt in discutii cu oficialii MU pt roman!

inter
4th July 2003, 13:24
Roma: giallorossi a caccia di Bonazzoli e Chivu
03/07/2003 21:27.48
Sensi cerca i nomi per 'calmare' la piazza

Roma a caccia grossa: la società giallorossa, dopo avere perso Legrottaglie e Lucio, è alla ricerca di nomi 'doc' per rimpolpare il proprio roster: sull'agenda del ds Franco Baldini ci sono Emiliano Bonazzoli e Christian Chivu. La Reggina ha già acquistato dal Parma la metà dell'attaccante (4,5 milioni) ma attende il sì del giocatore, sul quale ci sarebbe l'azione di disturbo di Sensi.

Per quanto riguarda il rumeno dell'Ajax, negli ultimi mesi corteggiato da mezza Europa (Inter, Milan e Real Madrid su tutti), il giocatore è indirizzato verso la riconferma, ma una buona offerta potrebbe anche convincere il presidente dei lancieri a siglare la cessione. Il suo costo è di 16 milioni di euro.

:( :(

baubau
4th July 2003, 14:27
De pe situl oficial al Interului :Our primary objectives for the following season are Luciano, Chivu and Van Der Meyde.” Press Office ,4 iulie

inter
4th July 2003, 17:36
becali spune pe calciomercato ca in proportie de 80% Chivu ramane la Ajax, :(

inter
4th July 2003, 18:07
Chelsea: Abramovich vuole Kluivert
04/07/2003
Maxi offerta per l'olandese che si allontana dal Barcellona

Il nuovo proprietario del Chelsea, il miliardario Abramovich non ha perso tempo per dimostrare quali sono le sue possibilità di migliorare la rosa dei 'Blues'. A pochi giorni dall'acquisto della società inglese, l'affarista russo sembra aver presentato infatti al procuratore di Patrick Kluivert, Sigi Lens, una mega offerta di oltre 6 milioni di euro per 4 anni.

Una simile proposta, che supera quella altrettanto sostanziosa del Newcastle e che rappresenterebbe un sensibile aumento rispetto all'attuale ingaggio del giocatore, non poteva non suscitare un certo interesse da parte di tutto l'entourage dell'olandese. Il comportamento del procuratore ha molto infastidito il presidente catalano Laporta, a cui sembra non andarne bene una, che si era già lamentato per l'atteggiamento di Lens negli ultimi giorni. Una polemica che sembra allontanare sempre più Kluivert dal club 'Blaugrana'.

:D :D :D

inter
4th July 2003, 18:09
Eto*o la Valencia

DRAGOS
4th July 2003, 18:42
CE ziceti.....!? Se potriveste Mutu la juventus? EU CRED CA DAAAAAAAAAAAAA

Sergio
4th July 2003, 20:27
Rusul de la Chelsea le-a mai propus megacontracte lui Nesta,Davids si Henry.Milan a refuzat oferta de 50 mil pt Nesta :rolleyes:

baubau
5th July 2003, 11:44
Un posibil inlocuitor al lui Makaay(care se apropie tot mai mult de Bayern)este Ricardo Oliveira de la Santos(Bra)
Ricardo Quaresma de la Sporting Lisabona ajunge la Depor

inter
5th July 2003, 13:01
daca Marcelo Salas accepta sa plece la Sporting, Juve e interesata de achizitionarea lui Ronaldo ( de la Sporting) :happy

inter
5th July 2003, 13:07
Barcelona e interesata de achizitionarea lui Quaresma de la Sporting insa acestia cer intre 10-12 mil. euro, caz in care Barca intentioneaza sa-i includa in pachet pe Rossel si Begiristan :?

inter
5th July 2003, 13:13
Inter se pare ca este interesata de Zenden :? (corriere dello sport)

inter
5th July 2003, 13:34
Milan este interesata de Nakata :drak:

inter
7th July 2003, 10:24
Milan il ofera pe Albertini + banuti pt.Stam (Lazio), dar cunoscute fiind relatiile "incordate" intre cele 2 grupari ............... nimic nu e sigur :happy

inter
7th July 2003, 11:45
in primul meci de pregatire al Perugiei, Saadi Al Ghaddafi a inscris primele sale 2 goluri impotriva unei formatii de amatori (scor final 12-0) :D :D

inter
7th July 2003, 12:45
zilele trecute Kluivert a fost zarit pe strazile din Torino :happy , se pare ca dupa oferta facuta de Chelsea lui davids de 15 mil. euro, juve e interesata de olandez.
se prefigureaza un schimb Juve-Milan :Ambrosini-Iuliano :happy

inter
7th July 2003, 14:04
Kewell trece de la Leeds la Liverpool
Marco Simone este directionat spre Partizan Belgrad

Ayrton
8th July 2003, 09:27
Giovani Becali a avut aseara o intalnire cu sefii lui Ajax si a anuntat ca pentru inca un an Chivu va ramane la Ajax.

Nu mai tin minte daca s-a postat si anuntul asta, dar totusi: turcul Rustu va fi noul portar al catalanilor de la Barcelona.

inter
8th July 2003, 09:29
Chelsea ofera 75 mil. euro pt. HENRY, de la ARSENAL :thinkso: :thinkso:

Ayrton
8th July 2003, 10:49
Egipteanul Mido de la Ajax s-a transferat la Marseille, belgianul Sonck luandu-i locul in atacul "lancierilor".
Si un transfer care inca nu e definitivat: Zlatan Ibrahimovici la Roma.

Ayrton
8th July 2003, 11:02
Adi Mihalcea se transfera de la Genoa, candidatele pentru obtinerea semnaturii fiind 2 echipe din Serie B: Como si Verona.

diablo20
8th July 2003, 15:04
<Il nuovo presidente del Chelsea, un multimiliardario russo, punta ai migliori calciatori del continente e non bada a spese. nel mirino anche Mutu e Davids.
Nella ridda di interessi autentici e interessi inventati dai tabloid avanza la candidatura di Mutu. L'attaccante del Parma, 24 anni, &egrave; al centro di un'offerta concreta molto vicina ai 25 milioni fissati da Tanzi.>Gazzetta dello Sport

inter
8th July 2003, 15:16
DIABLO, de la cine e oferta ? :P

diablo20
8th July 2003, 15:19
de la noul presedinte a lui Chelsea, un multimiliardar rus.

inter
8th July 2003, 15:19
Roma: Ibrahimovic-Chivu, doppio colpo
08/07/2003 13:22.36
Il ds Baldini in Olanda per chiudere l'operazione da 25 mln di euro

Il diesse della Roma, Franco Baldini, nella mattinata di martedì è partito dall'aeroporto di Fiumicino, diretto ad Amsterdam. Dopo una lunga trattativa notturna, è stato raggiunto un accordo per portare alla Roma Christian Chivu, difensore rumeno dell'Ajax che piaceva all'Inter che ha fatto però scadere l'opzione.
Baldini, parlerà con i dirigenti olandesi anche di Zlatan Ibrahimovic. Costo totale dell'operazione per entrambi i giocatori sarebbe di 25 milioni di euro, cifra che il presidente Sensi è disposto a versare, per i tifosi che aspettano un colpo di mercato e per Capello che sabato radunerà la squadra a Trigoria per l'inizio della preparazione estiva.

si cand ma gandesc ca givanni spunea aseara ca mai ramane un an la Ajax :D :D :D :D :D :D :D

baubau
8th July 2003, 15:31
Fernando Morientes-Real Madrid in tratative cu Lyon ieri erau si cu Roma dar nu mai stiu nimic

DRAGOS
8th July 2003, 15:55
Mihalcea tot mai mult spre Verona unde va face cuplu în atac cu albanezul Myrtaj. :rolleyes: :shock:

Ayrton
8th July 2003, 16:54
Hakan Sukur se intoarce de la Blakburn Rovers la Galatasaray.

Edgar
8th July 2003, 18:14
GdS anunta transferul lui Chivu la Roma. Pentru 18 bulioane. :D Asa cum zice si inter, s-ar putea sa-l ia si pe Zlatan, daca nu reusesc sa incheie afacerea cu Morientes.

ovidiudod
8th July 2003, 19:41
La Roma ficha al defensa rumano Christian Chivu
El Ajax y el AS Roma han llegado a un acuerdo para el traspaso del defensa rumano Christian Chivu al club italiano, según informaron fuentes del conjunto holandés, que indicaron que será el "mayor traspaso en la historia del club".

Para cubrir su marcha, el Ajax maneja la opción del francés Julien Escudé, que juega en el Rennes.

Éste es el segundo traspaso del Ajax en apenas una semana, tras la marcha del delantero Ahmed Mido Hossan, que jugó cedido la pasada campa&ntilde;a en el Celta, al Olympique de Marsella.

La prensa italiana había informado sobre el posible fichaje del defensa internacional brasile&ntilde;o del Bayer Leverkusen, Lucio, por el conjunto romano. La llegada de Chivu a la escuadra dirigida por Fabio Capello prácticamente descarta el fichaje de Lucio, campeón del mundo con Brasil, jugador que interesa también al Juventus de Turín.

Ayrton
9th July 2003, 09:24
Fundasul argentinian Milito de la Independiente Avelaneda a semnat un contract cu Real Madrid, suma de transfer fiind de circa 4 mil euro.

DRAGOS
9th July 2003, 15:10
Vlad Munteanu- posibil transfer la CSK Moscova (e în tratative) :happy

inter
10th July 2003, 08:56
Quaresma a semnat un contract pe 5 ani cu Barcelona :happy

Ayrton
10th July 2003, 11:07
Cica aceiasi Barcelona ofera 25 milioane euro pt Mutu!!! :shock:

Iar alt parmegian, Nakata este cu un picior la AC Milan.

inter
10th July 2003, 11:45
presedintele lui juve, e la Londra pt. a trata cu Chelsea transferul lui Davids :thinkso:

inter
10th July 2003, 12:07
L'Inter entra in corsa per Jaap Stam
10/07/2003 10:49.16

Il Milan resta favorito per l'olandese, la Juve è alla finestra in attesa di novità

Con gli acquisti di Luciano e Fadiga, anche l'Inter ha iniziato il suo mercato. Ora i nerazzurri vogliono prendersi una rivincita, almeno a bocce ferme, sul Milan ed entrano in corsa per l'acquisto di Jaap Stam.
I rossoneri sono in netto vantaggio, ma per ora non hanno ancora affondato il colpo e Massimo Moratti sta pensando allo sgarbo ai cugini. Da terza incomoda, c'è anche la Juventus, sempre attenta ad evitare che le rivali si rafforzino.

Dunque, la società di Via Durini cerca il grande colpo del mercato 2003, anche se la difesa non è il reparto che ha maggiore bisogno di rafforzamenti, vista la presenza di Cannavaro, Cordoba e Materazzi.
La trattativa, come detto, non si presenta comunque agevole, visto che la Lazio vuole 20 milioni di euro per l'olandese. Una cifra non compatibile con la crisi attuale del calcio, se non attraverso il trasferimento di alcuni giocatori in contropartita.

L'Inter è disposta a mettere sul piatto della bilancia Stephane Dalmat e Daniele Adani, anche se Mancini ha sempre avuto un debole per Ivan Ramiro Cordoba. Il colombiano è incedibile per Cuper e, soprattutto, non verrebbe scambiato per un pari ruolo più vecchio di circa quattro anni.
Il Milan, come detto, è in vantaggio, soprattutto per aver già parlato con i dirigenti biancocelesti ed il difensore. I rossoneri hanno offerto 13 milioni di euro, una cifra ancora troppo bassa per le volontà di Baraldi & C.

Anche la Juventus è pronta ad inserirsi nella trattativa, anche se per ora non ha mosso alcun passo. Ma Luciano Moggi è sempre molto vigile sul mercato e pronto a piazzare il colpo a sorpresa in qualsiasi momento.


ce sa mai zic :evil: :evil: :evil: :evil: , nu l-au luat pe chivu vor sa-l ia pe fratele geaman al lui Materazii :evil: :evil: :evil:

diablo20
10th July 2003, 13:01
barcelona ofera pe ronaldinho 30 de milioane sau un schimb cu riquelme plus restul sumei

diablo20
10th July 2003, 13:14
In reference to some voices about Edgar Davids, Juventus’ General Manager Luciano Moggi said this: “Davids has never been on sale and he’ll never be. The Dutch player will remain at Juventus because this is his and our will. All the voices about his departure are false”.

DRAGOS
10th July 2003, 14:04
Atacantul brazilian Elpidio Silva a semnat un contract pe trei ani cu gruparea portugheza Sporting Lisabona, urmand sa-i tina locul romanului Marius Niculae, accidentat.
:hmm:

DRAGOS
10th July 2003, 14:07
Clubul spaniol Valencia a ajuns la un acord pentru transferul atacantului argentinian Claudio Lopez de la Lazio Roma. Claudio Lopez, 28 de ani, va costa sase milioane de euro, suma care va fi scazuta din datoria pe care o are Lazio fata e Valnecia in urma transferului lui Gaizka Mendieta la gruparea romana . :happy

DRAGOS
10th July 2003, 14:08
Harry Kewell, atacantul international australian al formatiei engleze Leeds United, a anuntat ca a semnat un contract pe cinci ani cu echipa Liverpool, pentru suma de 10 milioane de euro.

DRAGOS
10th July 2003, 14:11
Fostul jucator al echipei spaniole Real Madrid, Fernando Hierro, a primit o oferta de 10 milioane de euro pentru a juca sase luni la o formatie din Oatar.
Mijlocasul Hasan Salihamidzici si-a prelungit contractul cu gruparea Bayern Munchen. Salihamidzici nu a dezvaluit durata noii sale intelegeri cu formatia bavareza.
Dupa echipele AC Milan si Chelsea, Inter Milano este interesata de achizitionarea mijlocasului japonez al formatiei AC Parma, Hidetoshi Nakata.

DRAGOS
10th July 2003, 14:13
Internationalul francez Patrick Vieira si-a prelungit cu trei ani contractul cu formatia engleza Arsenal Londra, intelegerea urmand sa expire in anul 2007.



Fotbalistul sud-coreean Lee Chun-Soo, considerat revelatia anului trecut in Asia, a semnat un contract pe trei ani cu vicecampioana Spaniei, gruparea Real Sociedad.



Atacantul Arturo Di Napoli, care a evoluat in sezonul trecut la US Palermo, echipa romanilor Paul Codrea si Valentin Nastase, a ajuns la un acord de principiu cu gruparea antrenata de romanul Mircea Lucescu, Besiktas.

inter
10th July 2003, 14:48
dragos fii atent ce scrii :D :D :D , milan e interesata de nakata, nu inter /nope/ /nope/ /nope/

Ayrton
10th July 2003, 17:05
Frank de Boer se muta de la Barcelona la Istanbul, la Galatasaray... Va fi greu pentru Il Luce sezonul viitor, ca Galata se tot intareste.

DRAGOS
10th July 2003, 17:29
Așa am auzit eu inter. Că și Inter îl vrea pe Nakata. Oricum poate greșesc eu. Încă o observație: Quaresma a semnat pe 4 ani nu pe 5.

DRAGOS
10th July 2003, 17:38
Transferuri "bombă":
1. Pedro Pauleta (Portugalia)- de la Bordeaux la PSG
2. Pierre van Hoijdonnk (Olanda)- de la Feyenoord la Fenerbahce
3. Brett Emerton (Australia)- de la Feyenoord la Blackburn Rovers
4. Mauricio Pochettino (Argentina)- de la PSG la Bordeaux
5. Rafael Marquez (căpitanul Mexicului-fundaș) la Barcelona
6. Danko Lazovic (Serbia și Muntenegru-atacant) la Feyenoord
7. Kallilou Fadiga (Senegal)- de la Auxere la Inter
8. Sabri Lamouchi (Franța)- de la Parma la Inter; Cesare Prandelli (antrenorul Parmei) zicea că Mutu va fi căpitan de acum :thinkso:

MaPaX
13th July 2003, 01:10
Noile achiziti si plecari ale echipei italiene de fotbal din Serie A, S.S. L A Z I O ROMA!
Achiziti: Mijlocasul Roberto Baronio de la Perugia, fundasul Duccio Innocenti de la Bari (liber de contract), mijlocasul coordonator (playmaker) Pizarro de la Udinese si fundasul Luciano Zauri de la Atalanta
PLecari: Mijlocasul Roberto Baronio (a fost imprumutat la Chievo Verona), fundasul Duccio Innocenti (a fost dat la schimb plus 2,5 milioane de euro pentru fundasul de la Atalanta, Zauri), portarul Emiliano Concetti la Perugia si portarul Luca Marchegiani (liber de contract) a semnat cu Chievo .
Cei mai doriti jucatori: MUTU (AC Parma), Jorgensen (Udinese)
Ei vor sa-l imprumute pe Mendieta la un club. Echipele care il doresc Middelborugh si Atletic Bilbao .
Jucatorii doriti de alte echipe: Stam (20 milioane de euro - ar fi o solutie pt. Mutu) Inter,juve si acmilan, Stankovic (Inter, juve si acmilan) si Oddo (juve) .
Pentru mai multe detali vizitati: www.lazio.go.ro/stiri !

Dorin
13th July 2003, 09:05
Contra in tratative cu Roma ! Ar fii ceva tare daca se realizeaza . :yeah: Dorin

Dorin
13th July 2003, 10:10
Lyon se intereseaza de Zlatan Ibrahimovic. Pretul trebuie sa fie sub 10 mil euro altfel nu vreu sa dea mai mult . Dar nici Ajax nu-l vinde asa de ieftin cind ei au dat pe el 8 mil euro ca junior ! :yeah: Dorin

MaPaX
13th July 2003, 17:01
Sony Anderson de la Lyon la Villareal

inter
14th July 2003, 12:51
Davids nu vrea sa se transfere la Chelsea si nici sa-si reinoiasca contractul cu Juve deoarece la anul devine jucator liber :happy
Bosii de la Juve se straduiesc sa-l faca sa accepte transferul sau reinoirea contractului :drak: :drak: :drak: :drak: (sa nu plece gratis la vara :thinkso: )

Vadim
14th July 2003, 17:23
Dargos, Vieira nu si-a prelungit la Arsenal. A fost zvon. Deocamdata.

Ayrton
15th July 2003, 13:15
Tanara speranta engleza Joe Cole (West Ham) este disputata de FC Barcelona si AC Milan.

riva
16th July 2003, 12:27
galata l-a luat pe frank de boer, fener pe van hoijdoonk ?!?!?!!?!! si besiktas pe cine??? o sa fie foarte greu pentru luce ... inca un transfer care pe mine m-a socat ... sony andersson la villareal !!!!!

Ayrton
16th July 2003, 13:06
Campioana Frantei din ultimii doi ani a intrat puternic pe pista Adi Mutu, pentru a-l inlocui pe sonny Anderson. Suma ceruta e de 20 milioane euro iar francezii sunt dispusi la negociere...

Iar Galata se pregateste de o noua bomba: Marc Overmars!

DRAGOS
16th July 2003, 13:18
Ați auzit de ăla Totoroață de la Extensiv Craiova? A semnat cu Olempique Lyon :o

DRAGOS
16th July 2003, 13:28
Atacantul argentinian al echipei italiene Lazio Roma, Claudio Lopez, va juca, in sezonul urmator, la fosta sa echipa FC Valencia.



Jucatorul camerunez al echipei spaniole Real Madrid, Geremi, a fost achizitionat de gruparea engleza Chelsea Londra, patronata de miliardarul rus Roman Abramovici.



Clubul Besiktas Istanbul a renuntat la atacantul Arturo di Napoli, pe care intentiona sa-l achizitioneze dupa turneul din Elvetia, gruparea de pe malul Bosforului considerandu-l prea scump pe jucatorul echipei Palermo.



Cluburile Ajax Amsterdam si Inter Mialno au ajuns la o intelegere privind transferul atacantului olandez Andy van der Meyde la gruparea din Peninsula.

Ayrton
16th July 2003, 13:51
Ați auzit de ăla Totoroață de la Extensiv Craiova? A semnat cu Olempique Lyon :o

Eu credeam ca la Olimpique Marseille a dat probe, dar desi asteapta sa fie chemat de aia, inca nu a primit nici un telefon...

inter
16th July 2003, 14:57
Bernard Lacombe, directorul sportiv al lui Ol.Lyon a declarat ca echipa sa e interesata de transferurile lui Mark Viduka (Leeds utd.) si Adrian Mutu (Parma) :P

inter
16th July 2003, 15:21
Transferul lui Dabo de la Atalanta la Lazio se amana, datorita aparitiei unei oferte interesante venita din partea lui Leeds Utd :thinkso:

Ranieri (Chelsea) declara, ca echipa lui va deveni cea mai puternica din Europa :D :D :D :D , in urma unei discutii avute cu Abramovici :thinkso:

DRAGOS
16th July 2003, 20:43
Ai dreptate ayrton!!! Cred ca eu am gresit. La Olimpique Marseille era nu la Lyon. :thinkso:


ABRAMOVIC OFERĂ 100 MILIOANE DE EURO PENTRU RAUL PENTRU A-L ADUCE DE LA REAL MADRID LA CHELSEA!!!!!!!

DRAGOS
16th July 2003, 22:19
ALTE TRANSFERURI IMPORTANTE:
1) Damien Duff- de la Blackburn la Chelsea
2) Jose Mari- de la AC Milan (împrumutat la Athletico Madrid) la Villareal
3) Tim Howard (portarul naționalei USA la CUPA Confederațiilor) a semnat cu Man. United pe 2,3 mil. de lire sterline de la Metrostars
4) Lorenzo Amoruso- de la Rangers la Blackburn
5) Olivier Dacourt a semnat cu Roma după ce era âmprumutat de Leeds (tranzacția= 3,5 mil. lire sterline)
6) Lilian Laslandes- de la Sunderland la Nice (liber de contract)
7) Niclas Jensen- de la Man. City la Borrusia Dortmund
8) Eric Djemba-Djemba- de la Nantes la Man. United pe 3,5 mil de lire sterline
9) Florent Laville- de la Lyon la Bolton pe 500.000 de lire sterline
10) Gianfranco Zola- de la Chelsea la Cagliari
11) Anthony Le Tallec- de la Le Havre la Liverpool
12) Marko Ambrosio- de la Chievo la Chelsea
13) Patrick Berger- de la Liverpool la Porthmouse ( ce surpriză!!!!)
14) David Seaman - de la Arsenal la Man. City
15) Michael Tarnat- de la Bayern Munich la Man. United
16) Benni McCarthy a semnat cu Porto
17) RONALDINHO APROAPE LA MAN. UNITED ( 30 MIL. EURO)

Ayrton
17th July 2003, 10:28
Manchester United si Leeds United se lupta pentru brazilianul Kleberson de la Atletico Paranaense, iar suma ceruta este de 10-11 milioane euro.

inter
17th July 2003, 10:33
SIMEONE(Lazio) a semnat pe 2 ani cu Atletico Madrid :happy

inter
17th July 2003, 12:32
Arsenal intentioneaza sa-l achizitioneze pe McManaman de la Real :thinkso:

Ayrton
17th July 2003, 12:32
Ba, da' ce de jucatori a luat Sampdoria:
Francesco Antonioli, Massimo Marazzina, Giulio Falcone, Cristiano Doni, Massimo Donati, Cristian Zenoni, Atsushi Yanagisawa, Luca Antonini si Stefano Diana.

inter
17th July 2003, 12:38
destui :happy , si ca o curiozitate, ieri la prezentarea lotului lui Genoa(C 1) au fost 15.000 suporteri, cat la un derby la noi :thinkso:

inter
17th July 2003, 12:47
un nou nume pe lista lui Chelsea :Makaay de la Deportivo :happy

PSG vrea sa-l vanda pe Ronaldinho pt. a-si plati debitele

Barca e interesata de Djibril Cisse (Auxerre) :thinkso:

DRAGOS
17th July 2003, 13:53
Văd că nu ziceți nimic de oferta pentru RAUL. Pe mine m-a șocat. Oricum, vă mai scrii ceva transferuri. Întâî citez de pe soccernet.com:
Panathinaikos sign Sinmartean


BUCHAREST, July 17 (Reuters) - Panathinaikos have signed Romanian midfielder Lucian Sinmartean on a three-year contract from Gloria Bistrita, the player's agent said on Thursday.

'Sinmartean will play for Panathinaikos for the next three seasons and the deal may be extended for two more years if both sides agree,' Victor Becali told Reuters.

Becali did not disclose any financial details but Romanian media said the first division club will receive about 600,000 euro ($673,200) for the 23-year old playmaker, who has a reputation for scoring spectacular goals from free kicks.

Sinmartean, who also held talks with Ukrainian team Shakhtar Donetsk and Italian Serie A side Brescia, will join fellow Romanian midfielder Erik Lincar at Panathinaikos.

The Greek club were first division runners-up last season after finishing level on points with champions Olympiakos but missed out on the title due to an inferior head-to-head record.


1. Patrick Kluivert mai rămâne un sezon la Barcelon după ce a avut mai multe oferte
2. Dutruel (poratrul lui Alaves care a jucat la Barca) a semnat cu Strasbourg
Cam atât că nu mai găsesc transferuri importante. Mai am de prin ligile secunde. Bănuiesc că nu vă interesează.

inter
17th July 2003, 13:56
dragos, am zis despre Raul dar pe alte topicuri :happy

inter
17th July 2003, 18:28
Salas pleaca de la Juve la River Plate :happy

Ayrton
18th July 2003, 10:03
In sfarsit, se pare ca face si Besiktas un transfer de marca: Giovane Elber de la Bayern Munchen!

IlMILAN
18th July 2003, 11:14
from www.soccerage.com

In a surprise move, Gaizka Mendieta has apparently agreed to sign a new reduced salary contract with Lazio.

Andres Guglielminpietro : Inter->Bologna

Brazilian World Cup winner Kleberson is flying to England where it is understood he will seal his move to Manchester United, subject to passing a medical.

Have fun

inter
18th July 2003, 12:58
New strip for Carpati Sinaia
Friday, 23 May 2003
With times proving increasingly hard for lower league sides in Romania, fourth division side FC Carpati Sinaia have been letting it all hang out. Players from the small Carpathian mountain resort 140km north of Bucharest have been posing naked - with strategically placed footballs, of course - to highlight the lack of funding which is threatening to bankrupt their team. The banner under their naked bodies (which you can see by clicking the photograph) roughly translates as: "Is it not obvious that we need a sponsor?" Perhaps they could have a word with Rotherham United FC fan Gary Johnson who asked at the beginning of the season for odds on his team to avoid relegation from the English first division and was stunned to be offered 66/1 against at the Don Noble betting shop in Mablethorpe, Lincolnshire. Realising that those were the odds on his side winning the title, the 22-year-old persuaded his mother, father and grandparents to join him in placing a €300 bet. With Rotherham finishing in a respectable 15th place, the furious bookmakers were forced to pay up. "It's our mistake and we've got to pay," said a spokesman.


etete ce e pe uefa.com :o :o

IlMILAN
18th July 2003, 13:04
07/18/2003. The agent of Sparta Prague defender Zdenek Grygera says that his client's move to Juventus could become a reality.

"My client is now close to Juve after Salas decided to leave for River Plate," Carmine Raiola told Calciomercato.com.

"If the Bianconeri maintain their promise, Zdenek next season will be a Juventus player."

Salas' departure frees up one of Juventus' non-EU spots.
SA Italy

riva
18th July 2003, 13:53
un nou nume pe lista lui Chelsea :Makaay de la Deportivo :happy

:thinkso:
makaay a semnat pentru chelsea sau e doar in tratative?

inter
18th July 2003, 13:54
e in tratative :happy

riva
18th July 2003, 13:56
tuluaie da` repede te misti :)

inter
18th July 2003, 13:59
Aleksander Hleb, bielorusul de 22 de ani de la Stuttgart (supranumit noul Matthaus) a devenit "obiectul de bataie" intre Barca,Milan ,Inter si Juve 8)

DRAGOS
18th July 2003, 14:06
~Glasgow Rangers s-a interesat de atacantul Philips de la Sunderland.
~Paul Merson a plecat de la Porthmouse (a jucat la Aston Villa) la Wallsal.
~Fabio Rochemback a plecat de la Barca la Sporting Lisabona.
~Giuseppe Colluci (fost coleg cu Mutu la Verona) a plecat la Brescia.
~Trevor Sinclair a plecat de la West Ham la Man. City.
~Barcelona este interesata de Djbril Cisse de la Auxerre.

Mutu Going Nowhere - Prandelli

Mutu looks to be staying put
07/18/2003. Parma coach Cesare Prandelli has insisted that Adrian Mutu is not leaving the club.
"Adrian is ours and will remain here," he said. "He is only a youngster and had a magnificent season.
"He is a great player but he now faces his most difficult test because he has to repeat his performances from last year. If he does that then he will become a champion."
Mutu has been linked with Lazio.


Mutu Accused Of Beating His Wife

Problems for the starlet
07/09/2003. Bucharest police officially announced that Adrian Mutu has been accused by the local authorities of beating his wife Alexandra last July 3rd.
The police added that the wife still hasn't pressed charges on the husband, but if she were to the Parma star could get up to six months in jail.
The young couple are set to divorce next month.

stiri luate de www.soccerage.com

DRAGOS
18th July 2003, 14:29
~Fobalistul finlandez Jari Litmanen va fi capitanul echipei Ajax Amsterdam in sezonul 2003-2004, in locul romanului Cristian Chivu, transferat la formatia AS Roma, a anuntat antrenorul Ronald Koeman, in stagiul de pregatire de la De Lutte, informeaza AFP.
~Jucatorul Daniel Pancu a inscris un gol in minutul 47 al meciului amical castigat de echipa sa, Besiktas, cu scorul de 2-1 (0-0), in fata formatiei Olympique Lyon, in cadrul turneului Cupa Pacii, care se desfasoara in Coreea de Sud, informeaza site-ul ajansspor.com. Besiktas va intalni, sambata, in ultimul meci din grupa A a turneului, formatia sud-africana Kaizer Chiefs.
~Capitanul echipei AS Roma, Francesco Totti, este cel mai po****r fotbalist din Italia, conform unui sondaj dat publicitatii de cotidianul "Gazzetta dello Sport", informeaza publicatia "As". Jucatorul roman a fost votat de 28,2 la suta dintre persoanele participante la sondajul realizat prin intermediul mesajelor trimise pe telefonul mobil.


SONNY ANDERSON S-A TRANSFERAT LA VILLAREAL (de la Lyon) SI VA FI COLEG IN ATAC CU JOSE MARI.

Ayrton
18th July 2003, 14:35
Aleksander Hleb, bielorusul de 22 de ani de la Stuttgart (supranumit noul Matthaus) a devenit "obiectul de bataie" intre Barca,Milan ,Inter si Juve

E bun, l-am vazut anul trecut la B1 ca transmiteau Bundesliga si m-a impresionat!

Edgar
18th July 2003, 14:52
Dragos, e "Portsmouth", nu "Porthmouse". :thinkso:

Dorin
18th July 2003, 15:08
Junior de 18 ani suedez din divizia a 4 - a !!!!transferat la Udinese si cu promisiune de titular !!!??Goitom se numeste si e de origine africana . Seamana la tehnica cu Zlatan... :yeah: Dorin

inter
18th July 2003, 15:17
Argentinianul Gabriel Heinze de la PSG, e curtat intens de Juve :happy

Ayrton
18th July 2003, 17:05
Boloni a pierdut cel mai bun om al sau de la Rennes: Julien Escude este inlocuitorul lui Chivu in defensiva lui Ajax.

inter
18th July 2003, 18:35
Ajax ramane si fara grecul Machlas plecat la Sevilla :), care vrea sa-l achizitioneze si pe Julio Baptista (saopaolo) :rolleyes:

Zauri si Dabo au ajuns la Lazio , costul total fiind 7.1 mil.euro :thinkso:

inter
18th July 2003, 18:45
Davids declara :"ma simt bine la Torino, cu coechipierii, suporterii si orasul am o relatie speciala, si datorita faptului ca Juve e un club ambitios ca mine. Oferta lui Abramovici nu e nici prima, nici ultima, dar cu Juve mai am un an de contact.Va fi ultimul?deoarece acum sunt grabit si nu vreau sa vorbesc......."

iata ca se poate ca Juve sa ia o mare teapa in cazul in care Davids nu semneaza cu ei sau cu altii ............. :D :D :D :D :D

Sergio
18th July 2003, 23:55
Mauro Camoranesi a fost dat afara de la Juve de Luciano Moggi pe motiv ca a intarziat cateva ore la antrenament. :shit:

inter
19th July 2003, 10:42
Christanval revine in fotbalul francez la Olympique Marseille, dupa 2 ani petrecuti la Barca :happy

inter
19th July 2003, 10:47
din mai multe surse , se confirma faptul ca Ronaldinho va semna azi un contract cu Barcelona :P

inter
19th July 2003, 12:36
Real Madrid nu a abandonat pista Vieira(Arsenal), noul principal Queiroz vrand sa-l aiba in lot pt. ca e convins de forta cuplului Vieira-Makelele :P

inter
19th July 2003, 12:39
Arsene Wenger, vrea sa acopere locul lasat liber de Seaman prin aducera lui Canizares :thinkso:

schimbul Milan-Lazio (Albertini-Pancaro) are mari sanse sa fie realizat

inter
19th July 2003, 13:41
Kevin Keegan, directorul tehnic al lui Manchester City, e sigur ca achizitionarea lui Trevor Sinclair de la W>H>United, va fi o mare lovitura reusita de echipa sa : "vom avea in echipa un jucator de un inalt nivel tehnic, capabil sa joace pe diverse posturi, oferind mai multe posibilitati de exprimare echipei"
Costul tranzactiei e de 3 mil. euro :P
sunt curios ce ar declara Keegan daca l-ar lua pe Mutu :thinkso: :thinkso: :thinkso:

Dorin
19th July 2003, 18:35
Ronaldinho e dat de sigur la Barcelona . Are ca agent pe fratele sau . contract pe 5 ani ! :yeah: Dorin
Barca close to signing

Barcelona are close to finalising a deal to sign Brazilian World Cup winner Ronaldinho from Paris St Germain. Barcelona said in a statement they had been in negotiations with Ronaldinho's brother and agent Roberto Assis on Saturday morning.

DRAGOS
20th July 2003, 18:26
A făcut bine Ronaldinho că a semnat cu BARCA pe 5 ani. Cine știe ce echipă va ieși? Mai bună ca Chelsea???? :? :o

inter
21st July 2003, 10:52
G.dello Sport de azi anunta 2 posibile noi transferuri :
Mendieta la Inter
Morientes la Milan

rasheedkpenny
21st July 2003, 12:26
Iar se intoarce Mendieta in Italia? Primul esec nu i-a ajuns??? :D

Intrebare: au fost jucatori spanioli care au avut mare succes in Italia? Pe moment(sunt un maestru al lapsus-ului) nu imi vine nici unul in minte! Voua?

inter
21st July 2003, 12:45
Suarez la Inter in perioada 60-65 :P

Dorin
21st July 2003, 13:03
Victor a mai jucat in Italia cu succes cam indoielnic! :yeah: Dorin

Ayrton
21st July 2003, 15:45
Arsenal il vrea pe Santiago Canizarez (Valencia) ca inlocuitor al lui David Seaman.