PDA

View Full Version : Cupa Romaniei 2006/2007



cristane
20th September 2006, 16:43
Miercuri, 27 septembrie, incepe noul sezon competitional, cu meciurile tur din optimile Cupei Romaniei.

Programul meciurilor:
Gaz Metan Medias - CSM Leonardo Oradea
CCS Rm. Valcea - West Petrom Arad
BC Mures Tg. Mures- CSU Atlassib Sibiu
Rapid Bucuresti - Dinamo Gealan Bucuresti
CS Otopeni Bucuresti - BCMUS Pitesti
Elba Timisoara - CSU Cuadripol Brasov

* CSU Asesoft si Poli Mobitelco Cluj sint calificate in sferturi.

Daca nu va fi programat la o ora imposibila (adica inainte de 17.00), voi merge la Rapid - Dinamo.

woody
20th September 2006, 17:59
Se pare ca meciul Mures - Sibiu a fost devansat cu o zi, marti.

MT
21st September 2006, 14:08
Gaz Metan Medias - CSM Leonardo Oradea
CCS Rm. Valcea - West Petrom Arad
BC Mures Tg. Mures- CSU Atlassib Sibiu
Rapid Bucuresti - Dinamo Gealan Bucuresti
CS Otopeni Bucuresti - BCMUS Pitesti
Elba Timisoara - CSU Cuadripol Brasov

Meci tare la Medias, doua echipe intarite bine in pauza competitionala.
Aradul probabil nu se prezinta la Valcea... :(
Doar problema scorului la Tg-Mures.
Interesant Rapid-Dinamo (sa vedem daca - si cat - a coborat cea mai "iubita" ;) echipa)
Ultimele doua partide cred ca vor fi echilibrate...sunt curios cum va juca Beslim sau cum il cheama pe albanezul-american pe care l-am vazut la TBL.

Ca tot veni vorba, where is Danila ?!

Efficiency
21st September 2006, 18:19
Medias - Oradea 1
Valcea - Arad 1
Mures - Sibiu 2
Rapid - Dinamo 2
Otopeni - Pitesti 1
Timisoara - Brasov 2

Danila
23rd September 2006, 19:12
danila spera k aradul sa nu se prezinte la valcea ca sa joace amical cu echipa locala.
Targu Jiu aka Energia Rovinari scrie pe mine...divizia B
Besim cik a plecat de la Pitesti

cristane
25th September 2006, 12:38
Are careva idee la ce ora incepe meciul Rapid - Dinamo?
Multumesc

woody
25th September 2006, 17:26
Amanunte de la Mures - Sibiu in timpul partidei aici:

http://csufans.ro/chat/chat/

mishu
25th September 2006, 17:44
danila se pare ca nu va juca cu valcea... aradul tocmai ce au nimerit peste niste investitori...

cat despre besim... eu l-am avertizat inca de la cluj ca o sa-i fie greu cu ziguli... n-a apucat o luna...

cristane
26th September 2006, 14:05
Sa inteleg ca nimeni nu stie la ce ora se joaca miine Rapid - Dinamo? :hmm:

MT
26th September 2006, 18:04
@woody Chatul ala nu exista sau e inaccesibil (la ora asta), please be so gentle si mai arunca si pe aici ceva scoruri dupa ce incepe partida. Danke.

cristane
26th September 2006, 18:16
Gata, am aflat: Rapid - Dinamo se joaca luni la 15.30. Deci nu voi putea sa merg.

ovi sibiu
26th September 2006, 19:25
@woody Chatul ala nu exista sau e inaccesibil (la ora asta), please be so gentle si mai arunca si pe aici ceva scoruri dupa ce incepe partida. Danke.

Chatul exista si este accesibil la orice ora. Primul sfert este echilibrat, in minutul 8 si 30 de scunde, conduce Muresul 14-13. :mda:
Sfertul 1 19-17 pentru Mures.
Sfertul 2: min. 2,30 23-19 pt CSU.
min. 4,30 31-21 pt CSU.
min. 5,40 37-21 pt CSU, Turner este omul meciului, pana acum.
min. 9 48-26 pt CSU.
min 10 51-30, pt CSU.

MT
26th September 2006, 20:03
DNS-ul meu zice ca nu stie de hostul ala :(
NP, multzam de informati.

ovi sibiu
26th September 2006, 20:28
Un meci incredibil ( de slab), minutul 28, scorul este egal, 59-59. :mda:
Sf 3. 64-59 pt CSU
Sf 4. mai sunt 2 min, 90-77 pt CSU

Scor final, 99-79 pentru CSU Sibiu. Putine lucruri bune de spus, ideea de baza este ca avem nevoie de jucatori. (dar nu numai).

paul*
26th September 2006, 21:06
99-79 scor final ptr.CSU

MT
27th September 2006, 21:43
Pfii ce scoruri (pana acum)...citez de pe siteul FRB:

GAZ METAN Medias - CSM Leonardo Oradea 117- 74
BCMUS Arges Pitesti - Clubul Sportiv Otopeni 64- 84
ELBA Timisoara - CSU CUADRIPOL Brasov 96- 65


Remarc doar ca se pare ca Mediasul e o forta deja ...i-a spulberat pe oradeni...care nu sunt slabi deloc...

cristane
28th September 2006, 03:30
Otopeniul a batut la Pitesti.... daca isi fac astia echipa buna, o sa devin client al cursei expres Bucuresti - Otopeni :D

Razvan P
2nd October 2006, 21:04
Detalii despre meciul Rapid-Dinamo ? am vazut doar scorul pe frbaschet.ro

RAPID ISOVER Bucuresti - DINAMO - GEALAN Bucuresti 61- 59

cristane
2nd October 2006, 22:21
N-am fost la meci, am fost la munca la ora aia. Dar ma bucura enorm scorul. Asta inseamna ca intr-adevar Rapidul e pe cale sa devina o echipa competitiva, cu sanse reale de a prinde playofful. Sint curios cum au jucat americanii si daca a jucat Bogdan Popescu. A fost careva la meci?

me_sb
2nd October 2006, 22:53
deci....un campionat mai echilibrat anul asta :) cred ca majoritatea echipelor sunt dornice sa demonstreze cate ceva ...sunt chiar curioasa ce va iesi ...oricum se pare ca e mai multa pofta de joc ...

StephonTrue 15
2nd October 2006, 23:32
Miercuri 27 Septembrie 2006, jocurile tur:
Gaz Metan Medias - CSM Leonardo Oradea
CCS Rm. Valcea - West Petrom Arad
BC Mures Tg. Mures- CSU Atlassib Sibiu
Rapid Bucuresti - Dinamo Gealan Bucuresti
CS Otopeni Bucuresti - BCMUS Pitesti
Elba Timisoara - CSU Cuadripol Brasov

Marti 3 Octombrie 2006, jocurile retur:
CSM Oradea-Gaz Metan Medias
West Petrom Arad-CCS Rm Valcea
BC Mures Tg. Mures-CSU Atlassib Sibiu
Dinamo Gealan Bucuresti-Rapid Bucuresti
BCMU Pitesti-CS Otopeni Bucuresti
CSU Cuadripol Brasov-Elba Timisoara

http://www.frbaschet.ro/index.php?page=articole&id_articol=876

stie cineva daca e adevarat ?
m`ar interesa si pe mine urgent la ce ora e meciul de maine dinamo-rapid pls

cristane
3rd October 2006, 00:03
Cronica meciului aici: http://www.halfcourt.info/A55B25/Halfcourt.nsf/DIVAV/7D2430BC544BF10C862571FB005E5526?OpenDocument

Cei mai buni marcatori ai Rapidului au fost 2 din cei 4 americani, Burton si Barnett. 3 dintre ei au fost titulari, doar King intrind pe parcurs. De la Dinamo, cel mai bun a fost tot un american, Demetrius Williams.

Returul e miine, dar nu stiu nici eu de la ce ora. Daca afla careva, va rog sa scrieti aici, chiar as vrea sa merg la meci. Sper sa fie dupa 17.00.

StephonTrue 15
3rd October 2006, 08:09
e la 17:00 dinamo-rapid

Raptor
3rd October 2006, 11:43
Da^^^ poate vin si eu sa-l vad.

blackblu
3rd October 2006, 13:20
N-am fost la meci, am fost la munca la ora aia. Dar ma bucura enorm scorul. Asta inseamna ca intr-adevar Rapidul e pe cale sa devina o echipa competitiva, cu sanse reale de a prinde playofful. Sint curios cum au jucat americanii si daca a jucat Bogdan Popescu. A fost careva la meci?

A jucat Popescu?Intreb,caci se pare ca a semnat cu Pitestiul,si el si Helcioiu si inca un bosniac.Atentie anul asta la Pitesti!!(pentru sibieni si clujeni).

Dumars
3rd October 2006, 17:30
@blackblu
Din pacate, atata timp cat antrenorul ramane acelasi, Pitestiul se poate multumi daca prinde playoff-ul. Nici sezonul trecut nu a stat rau, pe hartie, dar au pierdut multe meciuri din cauza asta. Mai exact, aveau cel putin 4 jucatori cu care se putea face treaba.
Si nu a fost primul sezon cand echipa a jucat sub potential.

cristane
3rd October 2006, 23:45
Victorie clara a lui Dinamo in returul cu Rapid, 85-62, insa dupa un meci care, pina in sfertul al treilea, a fost extrem de echilibrat. De atunci, din sfertul 3, Rapid a ramas fara doi americani, fouled out, si fara Voinescu, care nu mai putea fizic si a stat tot finalul meciului pe banca. Inutil de spus ca toate rezervele Rapidului sint varza, asa ca diferenta, care pina atunci se mentinuse constanta la 6-10 puncte, a crescut brusc si iremediabil. Cei patru americani ai Rapidului nu sint senzationali, dar sint peste ceilalti din lot, asa ca e normal ca macar 3 dintre ei sa fie permanent titulari. Celor 4 li se adauga Voinescu si Dacian. Restul sint zero, amintind de echipa foarte slaba de anul trecut. Oricum, cu acest cinci de start, si cu o mai mare coeziune in joc, cred ca Rapid poate pune probleme anul asta si se poate gindi la playoff, locul 8 fiind accesibil.
Dinamo n-a impresionat, dar a jucat cit a trebuit pentru a cistiga. Williams e excelent, iar a dat o gramada de puncte (nu am statistica), iar in sfertul trei a reintrat Uche, care a dinamizat atacul si a reusit citeva cosuri extrem de spectaculoase.
Overall, un meci placut, un Dinamo ca anul trecut, si un Rapid evident superior celui de anul trecut.

Cosmin Salajan
4th October 2006, 11:32
a pierdut sibiul acasa?, a dat unu de la tg mures 10x3p?

dolby
4th October 2006, 11:57
da, am pierdut, si szaszgaspar a dat 10 de 3.

just2play
4th October 2006, 19:06
s-a stabilit programul sferturilor de finala ale Cupei Romaniei ....si..cel mai tare meci va fi .... Asesoft - Dinamo ...detalii pe www.csuasesoft.ro (informatiile au fost preluate de pe www.halfcourt.info :ok: )

Bascanu
4th October 2006, 20:00
sunt ceva meciuri tari! pe langa derby-ul ploiesti-dinamo, si sibiu-medias ii tare dar si cluj-pitesti!!!

Gabri3l
6th February 2007, 19:00
Asesoft Ploiesti- dinamo bucuresti nu mai e demult un derby pentru noi...ne-am obisnuit sa-i batem pe unde ii prindem pe dinamovisti
asta o zic asa aia de la tvsport doar ca sa aiba si ei audienta...
ar fi cea mai mare surpriza sa ne elimine din cupa dinamo...ceea ce oricum e f putin probabil sa se intample...dar surprize pot aparea oricand si ele nu trebuiesc excluse:) asa cum nici adversarul de competitie nu trebuie desconsiderat chiar daca joaca impotriva campioanei entitre...
Asesoft rulzZ...
:cool:

Gontel
6th February 2007, 19:10
Bate Asesoft ca de obicei.

outsider
7th February 2007, 03:21
nu are cum sa va bata dinamo, doar celebrul club din ploiesti A INTERVENIT la tvsport pt transmisiunea live....ce prostie!

valb
7th February 2007, 09:51
eu nu ma agit la poliesti - dinamo. mai degraba e derby cluj - pitesti sau sibiu cu medias. pe bune ;)

tudor89
7th February 2007, 12:58
pana la urma besim a ramas sau nu la pitesti?

MT
7th February 2007, 13:00
Old news: a rezistat doua saptamani (parca).

tudor89
7th February 2007, 14:00
shi nu shtii pe unde a ajuns? cum adik a rezistat?

MT
7th February 2007, 14:17
E aici (http://www.fbk-ks.com/site/?id=16,6,65,70,e).

vasi
7th February 2007, 16:23
DAca la campionat merge, la cupa de ce nu?
Asa ca
Ploiesti - Dinamo ... castiga Ploiestiul. Se mira careva?
Sibiu - Medias ... castiga Sibiul, din nou. In retur, exista sanse mari la un egal
Cluj - Pitesti ... castiga Clujul. Cu o conditie: sa nu creada LeVar ca dupa 3 zile nedormite poate juca baschet. E loc destul pe banca sau in tribune
Valcea - Timisoara ... cel mai "tare" sfert de finala. Meci pe muchie de cutit. Surpriza poate veni de oriunde, mai ales de la prietenul tuturor.... Stelica

Zabriskie
7th February 2007, 16:26
valcea se terminase inainte de analiza ta :P

MT
7th February 2007, 20:04
18 puncte diferenta, suficiente cred pentru returul de peste 3 saptamani.
Si LeVar n-a stat pe banca :P ...si daca nu a facut 8 interceptii m-as mira mult :)..de vazut stats-urile.

virtual
7th February 2007, 20:20
go levar go!
bine apararea, baietzi!

eddy_jozsa
7th February 2007, 20:20
la noi 21, la fel de suficiente :D hai ca ne vedem in final four... oare unde se va tine?

poate revin mai tz cu detalii despre meci

MT
7th February 2007, 20:29
Am ajuns mai tarziu in fata televizorului si n-am prins prezentarea arbitrilor, cine fura in seara asta la Ploiesti ? :D

Inclusiv cu sirena... :D

MT
7th February 2007, 20:29
Scuze, fluiera.

Cosmin Salajan
7th February 2007, 20:30
olaru :D, de data asta tin cu dinamo :D

Cosmin Salajan
7th February 2007, 20:35
Pentru noi au marcat Dumitrescu 18, Allen 16 (12 recuperari), Roschnafsky 12 (8 recuperari), Seals, Lapuste si Chetreanu cate 7, Medvedj 6, Tenter 4.


caRamell a marcat iarasi double-double!

la pauza de la Ploiesti, tot cu dinamo tin

MT
7th February 2007, 20:35
Iar arunci cu noroi in galactici ? :no:

Cosmin Salajan
7th February 2007, 20:40
care galactici? eu cunosc o sinugura echipa de galactici si aia e Real Madrid ! lasa ca-si revin ei! supercappelllo

Zabriskie
7th February 2007, 20:59
daca sunteti binevoitori sa imi ziceti si mie cum s-a miscat echipa din pitesti (s-a miscat?) meciu asta as fi recunoscator :)

Cosmin Salajan
7th February 2007, 21:05
50-45in sfertul trei, obradovici tine ploiestiu in viata

MT
7th February 2007, 21:14
Iacobescu = K1 ... mai sa-i rupa capul lui Popa cazut la pamant langa scaunul lui. :D

SilverZeus
7th February 2007, 21:31
...Uche si Popa parca arunca dupa pasari...excelent jocul atat al lui Williams cat si al lui R Elliott

LE: ...prost poate fi Popa ala

MT
7th February 2007, 21:39
Frumoase slamurile de final Uche/Elliot.

Victorie pana la urma meritata a Ploiestiului, nu cred ca Dinamo are sanse sa rastoarne rezultatul in retur.

Cosmin Salajan
7th February 2007, 21:43
cine stie, poate cu markovici in teren altu sa fie rezultatul

Gabri3l
7th February 2007, 22:23
sperati degeaba...eu nu pot decat sa va sfatuiesc sa nu va faceti atatea iluzii, pentru ca ,cu siguranta o sa aveti tot atatea deziluzii...ca si pana acum dealtfel;)
Asesoft Ploiesti - dinamo bucuresti 77-66:cool:
asa cum era de asteptat , ploiestenii s-au distrat din nou(pentru a n+1 oara) cu dinamovistii...si asa se va intampla si in bucale la meciul retur...
Asesoft este pe cale sa cucereasca al 4-lea event consecutiv(cupa+campionat)... practic, adversarii nostrii si-au demonstrat deja neputinta in fata campionilor en-titre atat pe suprafata de joc dar si prin faptul ca isi dovedesc neputinta aruncand scuza pe arbitrii...
hai ca mai vorbim dupa ce Asesoft va castiga din nou campionatul...pana atunci, nu uitati...Asesoft rulzZ!:ok:
bye!

outsider
7th February 2007, 22:24
pitestiul a miscat, dar nu de ajuns; bubanja chiar s-a straduit, dar chiar nu a avut cu cine, hatcher varza, helcioiu pe-aproape, s-a straduit tadic, dar era deja tarziu....uimitor, dar scorul a luat amploare dupa ce a reintrat levar (avion de altfel de oboseala) si a facut niste interceptii lux....a fost frumos, pentru suporterii clujeni, evident....

outsider
7th February 2007, 22:27
gabi83 incepator
nu mai tot suna goarna pt ploiesti ca azi n-au jucat mai nimic, noroc pe final cu cele doua de trei ale lui avljas (cine a ajuns sa va salveze...), care oricum n-a jucat mai nimic pana atunci, si cu tupeul lui elliot....in rest, paraleli...sint fraieri dinamo ca puteau sa va bata de sa va asculte cu urechea....iar motive de bucurie nu ai prea multe, dupa magaria facuta de iacobescu....cum sa fii la un pas sa lovesti un jucator cazut la pamant? pe ce planeta traieste nesimtitul ala? cind era dinamo la 1-2 puncte am crezut ca face un atac de apoplexie....oricum, daca la dinamo ar intra markovic, nu fi atat de sigur pentru retur.....
pe forumul asta toata lumea e fair-play, mai ales cand echipa favorita joaca aiurea, fii si tu, daca nu, lasa-ne, du-te la voi pe forum, unde toti va inaltati statui cu socluri de plastilina...hai, pa! ca sa vorbesc pe limba ta

Zabriskie
7th February 2007, 22:46
markovic + reaves care cica stie cate ceva. dar o sa fie foarte greu.

fla csu
8th February 2007, 00:25
pacat ca nu ati vazut capacele lui little azi.....si acum ma gandesc la ele.
pe final mediesenii nici nu mai aveau curaj sa intre pe patrunderi.

VladS
8th February 2007, 14:03
Gestul lui Iacobescu mi-a adus aminte de "apelul lor la civilizatie"... Asa a inteles el sa-si manifeste civilizatia? Aaaa....am uitat ca acel apel era doar pentru dinamo, u-mobitelco, csu sibiu etc... Ei sunt civilizati "din oficiu", nici nu se mai pune problema... Propun celor care se ocupa de site-urile de baschet de la noi sa-i ia un scurt interviu lui Razvan Popa. Sa ne spune si noua ce i-a spus iacobescu...da asa, cuvant cu cuvant. Poate asa va intelege si lumea care nu a inteles deja, ce fel de om si cat de civilizat, onest si cu judecata dreapta e Iacobescu.... Bleah
Din cate am vazut, pe langa spectatori, si jucatorii ploiesteni incep sa mosteneasca din caracterul presedintelui. Se vede ca si ei au fost implementati cu ceva soft pentru accelerarea nervilor si iesirea din fire (vezi Obradovici cu Sibiul, ieri Carutasu avea ceva de impartit cu un jucator care a incercat sa obtina fault ofensiv la el). Problema e ca astia cu softurile lor au virusat si federatia, si deocadata nici un antivirus nu da rezultate.
Poate intalnirea presedintilor...

Danila
8th February 2007, 16:19
s-a si gasit iacobescu sa se dea la popa...:headbang:

marlon
8th February 2007, 16:50
nu iacobescu e problema, ci popa ala care este un prefacut la fel cum a fost si tacsu
trebuie sa inteleaga odata ca nu mai tine cu prefacutul asta in fata arbitrilor ca sa cerseasca mereu fault si chiar merita o lectie

boshcUtza
8th February 2007, 20:03
chiar daca popa s-ar fi prefacut asta nu ar fi trebuit sa-l determine pe iacobescu sa faca ceea ce a facut

SilverZeus
8th February 2007, 20:32
....mah da sunteti culmea !!!!!....da chiar nu ati vazut gestul lui Iacobescu?......si ce daca Popa e teatral, e idiot si increzut ??????????......asa e, insa Iacobescu, care face "apel la bun-simt si civilizatie" ce e?.....ipocrit, nesimtit, imoral????.....ce legatura are Popa cu gestul lui Iacobescu?....extraordinar ce lectie a primit Popa de la....Iacobescu......cam multe lectii da "umflatul" asta la toata lumea

VladS
8th February 2007, 21:16
mda...asa e. in plus de asta, la acea faza, Popa nu a facut teatru, pur si simplu s-a aruncat dupa minge si a aterizat in apropierea pantofilor lui Iacobescu...cine stie, poate s-or fi udat pantofii de transpiratie si de aia s-a enervat Iacobescu. In acel moment el nu mai putea fi un civilizat, deoarece avea pantofii patati. Dar totul a revenit la normal dupa ce lui Popa i s-a aplicat corectia necesara.

Gontel
8th February 2007, 22:57
Au fost cateva faze la care Popa a simulat, cel putin asa s-a vazut pe micul ecran.
Iacobescu e presedinte de secolul in care traieste el.

alexalex
9th February 2007, 11:24
va pun si eu o intrebare voi chiar ati vazut ce s-a intamplat sau aveti asa niste idei?
eu eram la 3 m de faza in spatele bancii.
Popa sare ca un idiot cu picioarele inainte dupa o minge, il darama pe Paul (revenit dupa o operatie la ligamente) si ajunge aproape de scaunul pe care statea iacobescu. iacobescu s-a ridicat a pus intradevar mana pe Popa si i-a spus " ba cretinule vrei sa-mi accidentezi toti jucatorii?". nu sunt deloc de acord cu iesirea lui da in nici un caz nu l-a lovit sau altceva. in fine poate ca si eu si voi suntem subiectivi da de aici pana a inventa tot felul de lovituri, pumni si alte porcarii mai bine ati incerca sa aflati exact ce s-a intamplat. de jucatorul Popa ce pot sa spun: cred ca este cel mai fluierat jucator de baschet din toata tara. orinde se duce in orice sala

a si inca ceva chiar sunt curios sa stiu cum a fost arbitrajul?

Cosmin Salajan
9th February 2007, 11:39
olaru, in cota lui obisnuita.....

outsider
9th February 2007, 13:33
alex, popa e fluierat in mai toate salile, nu asta e problema ca il cunoastem cu totii...problema e felul in care iacobescu a reactionat avand in fata sa un jucator la pamant....iar circul pe care il face, indreptatit sau nu, depaseste calitatile oficiale de care beneficiaza (nerespectand niciodata regulamentul)...asta e deranjant...iar popa n-a intrat cu picioarele in fata...in fine, nu conteaza prea mult...era o remarca doar

vasi
9th February 2007, 13:55
a si inca ceva chiar sunt curios sa stiu cum a fost arbitrajul?
cam ciudat
dar nu a influentat rezultatul final (de asta s-a ocupat avlijas)

fla csu
9th February 2007, 16:15
Fazder23@ mai bine lasa-ne si dute pe alte forumuri.
TE ROG EU FRUMOS!!!

CrAzY92
9th February 2007, 16:54
Dau Multa M-U-I-E tuturor stelistilor si moderatorilor stelisti

ms la fel :happy :happy :happy :happy

Gabri3l
28th February 2007, 04:43
dinamo bucuresti - Asesoft Ploiesti
28 februarie, incepand cu ora 19, pe TV Sport, intr-un meci contand pentru sferturile de finala ale Cupei Romaniei
asta ar fi trebuit sa fie adevarata finala...sunt cele mai bune echipe din Romania, dar cupa e cupa, si astfel de partide le poti vedea si in fazele inferioare...ca sa fiu generos cu adversarii dinamovisti, si dupa rezultatul din tur(77-66) ,spun ca sansele la calificare in final 4-ul cupei sunt de 60%-40% in favoarea campionilor...
hai Asesoft!!!

bog_306
28th February 2007, 19:59
Liniste ca incepe meciu1 :yes:

bog_306
28th February 2007, 20:19
1 st : Dinamo 21- 29 Asesoft

bog_306
28th February 2007, 20:36
2 st : Dinamo 46- 45 Asesoft

bog_306
28th February 2007, 21:10
3 st : Dinamo 53- 60 Asesoft

bog_306
28th February 2007, 21:30
Dinamo 70- 77 Asesoft

valb
1st March 2007, 19:43
pana acum nimic surprinzator :D

Gabri3l
20th March 2007, 10:28
Asesoft-Cluj si Sibiu-Timisoara in Cupa Romaniei
Astazi, la sediul Federatiei Romane de Baschet s-au stabilit semifinalele Final Four-ului Cupei Romaniei, eveniment ce va fi organizat si gazduit de orasul Ploiesti. Astfel, pe 30 martie, de la ora 17, CSU Atlassib Sibiu va intalni formatia pregatita de Dragan Petricevic, Elba Timisoara, iar de la ora 19 va avea loc o noua reeditare a finalei de anul trecut intre CSU Asesoft si Mobitelco Cluj Napoca, un duel care nu se mai anunta a fi la fel de echilibrat, tinand cont de evolutia elevilor lui Perisic in ultima vreme.
Meciurile se vor juca in Sala Sporturilor „Olimpia” si vor fi transmise in direct de postul TV Sport. Pe 31 martie vor avea loc cele doua finale (cea mica de la ora 17, si meciul pentru trofeu de la ora 19).

fla csu
20th March 2007, 15:38
ma duc sa aruc la tinta cu sageti, si revin mai tarziu

Razvan P
20th March 2007, 16:58
ce noroc ca nu pot juca ambele finale cei de la Ploiesti (si cea mica si cea mare) ca sa le castige pe ambele :lol: sau poate se scoate un regulament care sa le permita sa joace in ambele

BAK
20th March 2007, 18:18
fix cu astia a trebuit sa picam.....pierdem , da nu la mai mult de 15 puncte.......

valb
22nd March 2007, 19:55
abia astept sa vad cat de curat este FINAL FOUR :))))))))))))))))))))))

Gabri3l
31st March 2007, 15:04
Asesoft Ploiesti - Elba Timisoara
astazi, de la ora 18.00...campionii ploiesteni joaca(din nou) cu cupa pe masa ,in fata propriilor suporteri impotriva surprinzatoarei echipe din Timisoara...
intrarea la finala va fi libera... iar suporterii ambelor echipe din tara care nu pot ajunge la Ploiesti, finala va putea fi urmarita in direct(live) pe postul de televiziune TVSport...

unguru1432
31st March 2007, 15:09
rusine... voua... asesconcs ploiesti... :(

SpyS
31st March 2007, 18:29
Cei de la Cluj sunt niste oameni de nimic. Chiar daca erati nemultumiti de arbitraj(desi nu e cazul) nu trebuia sa renuntati la a va prezenta la finala mica.
Faptul ca nu va mai prezentati la finala mica cu noi, denota lipsa de respect fata de adversari ,suporteri si baschet in general.

Tin sa ii felicit pe ai nostrii ca si in conditiile date,au fost pe teren la ora care trebuia sa se dispute meciul la sala din Ploiesti si pentru ca au spus ca daca eram in locul clujenilor ,nu am fi procedat niciodata de maniera lor.
Rusine oficialilor de la Cluj care au hotarat sa nu va mai prezentati la meciul cu noi in finala mica.
Asa, pana si medaliile de bronz obtinute de noi par a fi lipsite de valoare. Rusine inca o data clujenilor.
:rosu: :rosu:

Cosmin Salajan
31st March 2007, 18:54
lasa ca is bune si medaliile alea:D, oricum nu am vazut meciul dintre ploiesti si cluj, asa ca nu pot sa comentez arbitrajul

locul trei in cupa romaniei pentru conducerea celor de la sibiu, eu zic ca e un motiv sa se scoata, in fata suporterilor, pentru evolutia mai slaba din campionat

Gabri3l
31st March 2007, 22:13
Asesoft Ploiesti - Elba Timisoara 89-66

CUPA ROMANIEI CSU Asesoft a pasit în al patrulea an de suprematie, cu primul trofeu intern al sezonului, dupa 89-66 (30-13, 18-21, 25-19, 16-13) cu Elba

Regina trofeelor interne în ultimele sezoane, Asesoft a mai servit ieri o portie de glorie, ridicând în brate a patra Cupa a României cucerita consecutiv.

Un prim sfert furibund, în care au excelat deopotriva Carutasu si Eliott a fixat coordonatele finalei de aseara (30-13). Eficienta remarcabila pe aruncarile din orice pozitie, dublata de o defensiva de fier. Franjuri pâna la 38-15 (minutul 13), apararea banateana a început sa rasufle, pe fondul introducerii de catre Mladen Jojic a celei de-a doua garnituri.

Elba a încercat sa profite de relaxarea prahoveana si de ziua mai slaba a lui Avlijas, dând impresia ca poate aduce echilibra ostilitatile (42-30, în minutul 18). Dar nici gând de vreo rasturnare. Sfertul al treilea a risipit orice îndoiala privind învingatoarea. Americanul Eliott s-a jucat cu sârbii Timisoarei oferind si secvente desprinse din NBA, Blidaru a facut uitata despartirea de Sasa Ocokoljic, iar Avlijas si-a reglat tirul, cu un cos de la opt metri. N-a fost nici pe departe acel final încins din semifinala cu "U" Mobitelco Cluj, iar Asesoft persista în invincibilitate.

"Scapati de presiune, ne-am impus lejer. Am aratat ca ramânem cei mai buni", a tras cortina capitanul Virgil Carutasu. E deja rutina, obisnuinta, normalitate la Ploiesti. Inca un titlu apare la orizont.
http://www.prosport.ro/usr/imagini/0-36948-baschet.jpg

Prosport

http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=34044

Gabri3l
1st April 2007, 16:13
Ok, cateva poze de la finala...:)

http://img48.imageshack.us/img48/5200/sany0011nz5.jpg (http://imageshack.us)

http://img110.imageshack.us/img110/3529/sany0008dk3.jpg (http://imageshack.us)

http://img337.imageshack.us/img337/8440/sany0018tg6.jpg (http://imageshack.us)

http://img338.imageshack.us/img338/5950/sany0019ka1.jpg (http://imageshack.us)

MT
1st April 2007, 18:51
"A blue-white love" = "O iubire alb-albastra" :D Si aici se pare ca unii au dat cu jula, finutz, cu dictionarul, sau v-ati infratit cu suporterii Universitatii Craiova ?! :D ... dar ma rog, nu ma mai mira nimic... keep going the good work! :D

outsider
1st April 2007, 19:18
cea mai tare e prima poza MT, pentru ca e dovada fair-play-ului si respectului fata de competitie, de care vorbea ploiesti dupa plecarea clujului, adica: in stanga sus e un banner dragalas pe care scrie "asesoft campioana 2004-2007"; pai daca tot stiu de pe acum ca ei castiga campionatul, de fapt stiau din prima etapa, de ce dracu n-au anuntat adversarii sa-si vada de treaba si sa joace in curtea scolii ca tot nu se pot pune cu galacticii?
si daca vreti sa ziceti vreunul ca se referea la cupa romaniei lasati-o balta pentru ca bannerul cu pricina a fost acolo de la inceput...putea sa bata clujul sau timisoara, logic, nu? de fapt ce prostii vorbesc....ploiesti nu poate fi batuta nici in deplasare, darmite acasa, la marea aniversare....of...

alexalex
2nd April 2007, 13:39
dupa ce a reusit sa aduca meciurile strategice in campionat impreuna cu Dinamo (vezi meciul cu Oradea), cristescu isi bate joc si de cupa Romaniei. chiar sunt curios ce masuri va lua federatia dupa cea mai rusinoasa decizie din istoria baschetului romanesc! mai multe echipe au acuzat arbitrajul din baschetul romanesc in ultimii ani dar niciodata o echipa nu s-a retras de pe teren . (Cristescu mai are antecedente in acest sens, amenintand si anul trecut ca isi retrage echipa de la meciul cu Sibiul, venind in ultimele minute la sala, punand astfel presiune pe arbitrii si calificandu-se astfel in finala de anul trecut. probabil ca si acum spera sa se foloseasca de acest gest pentru a trece de Timisoara) ce a castigat baschetul romanesc cu aceasta retragere? la ora meciului in sala erau aproximativ 1000 de oameni veniti sa vada finala mica, meciul era programat la televizor. ce lectie a dat el spectatorilor de baschet din romania si celorlalte echipe? din cate imi aduc aminte chiar si anul asta au fost echipe care au contestat arbitrajul in meciurile cu Clujul. probabil ca la anul toti vor lua in calcul o asemenea optiune. cred ca nu are rost sa vorbim de fair -play, competitie etc... si de traditie ce sa spunem : pe langa traditia din baschet Clujul mai are o traditie, traditia de a se retrage.

referitor la meci:
- Tenter scapa singur in ultimele 2 minute si in loc sa marcheze primeste un capac senzational de la Carutasu (faza meciului).
- tot in ultimele 2 minute minut Seals inceraca un alley oop!! si rateaza.
aici au pierdut meciul, indiferent de cat de bun sau prost a fost arbitrajul.

si inca ceva vad ca nimeni nu vorbeste de ultimele secunde.ploiesti 3 puncte. Obradovic baga libera si deja totul era pierdut. dar nu si pentru arbitrii care dupa ce i-au pus mingea in brate lui Obradovic, se razgandesc, anuleaza punctul si dau mingea Clujului cu 18 secunde inainte de final.

dolby
2nd April 2007, 14:53
in stanga sus e un banner dragalas pe care scrie "asesoft campioana 2004-2007";


dar asta este chiar o veste foarte buna. eu cred ca vrea sa insemne ca domnul ghitza simte cum se strange latul, si e constient ca 2006-2007 e ultimul campionat pe care il poate cumpa..... aaaa, asta..... castiga, as a free man, ca sa zic asa :D . dar, pentru ca un campion ramane un campion, poate la anul echipa domniei sale va iesi campioana pe penitenciar. ceea ce noi ii dorim din tot sufletul si codul penal.

Gabri3l
2nd April 2007, 17:37
referitor la meci:
- Tenter scapa singur in ultimele 2 minute si in loc sa marcheze primeste un capac senzational de la Carutasu (faza meciului).
- tot in ultimele 2 minute minut Seals inceraca un alley oop!! si rateaza.
aici au pierdut meciul, indiferent de cat de bun sau prost a fost arbitrajul.

si inca ceva vad ca nimeni nu vorbeste de ultimele secunde.Poiesti 3 puncte. Obradovic baga libera si deja totul era pierdut. dar nu si pentru arbitrii care dupa ce i-au pus mingea in brate lui Obradovic, se razgandesc, anuleaza punctul si dau mingea Clujului cu 18 secunde inainte de final.

intr-adevar,Carutasu s-a aparat exceptional la Tenter, reusind sa-i aplice un capac de senzatie pe panou, venit din spate...ridicand toata sala in picioare...yo zic ca asta a fost faza meciului, pentru ca aici Mobilteco putea intoarce soarta meciului...... despre arbitrii,nu mai are rost sa vorbim...chiar daca ne-au ciupit pe final in momente decisive...sa-i lasam pe altii sa se oboseasca...
cred ca adevarata finala, a fost defapt cea cu Mobilteco...pentru ca Elba nu ne-a pus nicio problema ca joc...

in ceea ce-l priveste pe Virgil Carutasu, trebuie sa remarc faptul ca a crescut mult in valoare de cand s-a transferat la Asesoft Ploiesti de la rivala de moarte, dinamo...
ca veni vorba de dinamo, nu pot sa nu remarc si inspiratia organizatorilor final4, pentru alegerea piesei "Who let the dogs out":yeah: difuzata pe timpul desfasurarii turneului ...stiind fiind faptul ca Asesoft i-a lasat pe 'caini' pe dinafara final 4-ului...:yeah:

virtual
3rd April 2007, 11:34
Primul mesaj in care Gabi chiar zice ceva.
Sa fie clar, Carutasu e un super jucator. Gila era favoritul meu cand eram mai mic (acum cred ca e pe locul 2 dupa Silva). Frumos capacul lui Tenter, dar sa nu uitam si cele doua capace aplicate de Allen lui acelasi Gila. De asemenea, diferenta de talie permite un asemenea capac. Spun asta pentru ca am o detenta bunicica si pana de curand nu am primit capace pe panou (unica exceptie, cand ma tine un tip de 2.02 cu o detenta enorma - cam raportul Tenter/ Gila).

Oricum, vina lui Marcel ramane. Trebuia sa protejeze mingea sau macar sa obtina un fault.

Gabri3l
12th April 2007, 17:38
VIDEO: Asesoft - Invincibila, a luat o noua cupa!

Ploiestiul e in sarbatoare. Baschetbalistii de la Asesoft au castigat inca o Cupa, a patra din istorie, iar apoi au incins o petrecere de zile mari. Campionii au insa o mare problema, unde sa mai aseze atatea trofee? Vitrina lor nu e atat de incapatoare si nu face fata performantelor echipei.
Dupa ce au invins in finala cupei pe Elba Timisoara, scor 89-66, de la mic la mare, suporterii s-au adunat si au sarbatorit performanta favoritilor.
http://www.sport.ro/stiri/5272/Sporturi/Baschet/VIDEO-Asesoft-Invincibila-a-luat-o-noua-cupa.html

Zabriskie
12th April 2007, 17:42
Breaking news :lol: :lol: :lol: ^^^