PDA

View Full Version : 2008 - 2009 mvp - ???



obye
1st April 2009, 13:48
Cine credeti voi ca ar fi ? si daca simtiti nevoia , argumentati !
__________________________________________________ ___

Eu tot LBJ am votat .. nu pentru ce e cel mai bun ... dar este un jucator complet , care arata asta
poate sa joace de la PG la PF , si sa o faca bine ...

nba28
1st April 2009, 14:01
lebron fara nicio indoiala

real23
1st April 2009, 14:58
LeCrab pentru ca nu l-a primit anul trecut iar anul asta Cleveland face distrugeri majore in est.

obye
1st April 2009, 15:13
asta este cea mai discutata tema in state la pariu ! eu zic ca datele problemei se vor schimba radical in playoffs ... si cred (dar sper sa nu) ca Wade v-a avea de suferit din cauza echipei tinere din care face parte! (sunt buni dar necopti Beasley , Cook , Chalmers), iar Kobe poate sa ia titlul daca joaca IAR singur .. iar daca se intampla asta si nu ii iese , ii iese echipa din play-offs (adika daca e altruist , are cu cine ... Bynum , Gasol si chiar Odom)... LBJ in schimb pare cu coroana pe cap pentru ca , daca nu este el Mo Will si compania nu prea are sanse... sincer o spun

Mai era o discutie gen: daca LBJ si Kobe schibma echipele intre ele ce s-ar intampla ... eu unu zic ca recodrul lui Bill Russel Cu Celtics ar fi doborat ! sau ? U never kno

Insa astept replica lui THE FLASH in playoffs ...

Dar sa nu uitam de Howard si CP3 , ca au mari shanse , sau KG , PiPi (cum ii zic eu personal lu Paul Pierce) si Ray Allen ...
THE ENDING Eu unu cred ca rezervele vor avea cel mai mult de spus in play-offs si MVP v-a fi cel care va fii un lider adevarat , nu numai marcand tone de puncte !

caseta
1st April 2009, 19:09
il ia lebron si sunt gata sa put my money on it.
kobe l-a luat anu trecut desi lebron il merita (fata de cum a jucat, dar echipa era slaba, ca wade anul asta). kobe l-a luat ca pe un post de "career achievement award".

ca si dirk, kobe nu va mai primi vreun mvp daca nu conduce o echipa la titlu.

lebron a avut 2 ani pina acum cind dupa cum a jucat merita mvp-ul. 2006 si 2008. il merita si anul asta, no doubt about it. si anul asta il va primi pt ca si echipa merge bine. si chiar daca cavs nu erau cea mai buna echipa din liga si erau lakers, tot l-ar fi primit (in contul celor 2 ani in care l-a meritat dar nu l-a primit).

parerea mea e ca lebron il va primi cu un nr covirsitor de voturi, iar wade va primi cele mai multe 2nd place votes, dar probabil mai putine 1st place votes decit kobe.

BAK
1st April 2009, 19:13
dirk.....cel mai bun jucator din nba fara discutie......don't be hating now......

nba28
1st April 2009, 19:17
ai dreptate cu kobe ca a primit premiul ca career achievement award DAR nu lebron a meritat sa castige.....nu il vedeai mvp nici cu 35-10-10 la 45 victorii(12 victorii e enorm fata de lakers)
Chris Paul a meritat sa castige si kobe close second garnett pe 3 si lebron abia al 4-lea
anul asta lebron,kobe,wade,howard ar fi ordinea

nba28
1st April 2009, 19:22
ma doare undeva de stats,mvp-ul se da celui mai bun jucator din macar castigatoarea conferintei(sau ma rog echipa de pe 2 daca e aproape) si eventual daca recordurile sunt apropiate vor conta stats
niciodata o echipa cu 45 wins nu va avea mvp indiferent de stats

caseta
1st April 2009, 19:23
ai dreptate cu kobe ca a primit premiul ca career achievement award DAR nu lebron a meritat sa castige.....nu il vedeai mvp nici cu 35-10-10 la 45 victorii(12 victorii e enorm fata de lakers)
Chris Paul a meritat sa castige si kobe close second garnett pe 3 si lebron abia al 4-lea
anul asta lebron,kobe,wade,howard ar fi ordinea

m-am referit DACA nu s-ar fi tinut cont de W/L ale echipei, sau in fine, daca s-ar fi luat in considerare si supporting cast-ul jucatorului, atunci lebron il merita. at least that's what i think.

nba28
1st April 2009, 19:25
daca ar fi fost asa mike ar fi avut cel putin 10
si kobe inca vro doua

caseta
1st April 2009, 19:42
daca ar fi fost asa mike ar fi avut cel putin 10
si kobe inca vro doua

parerea ta cu kobe. jordan, da, ar fi avut inca citeva.
kobe l-ar fi luat eventual in 2007 (in locul lui dirk).
2005 nash
2006 lebron
2007 kobe
2008 lebron (sau cp3 - daca il lua lebron in 2006, il lua cp3 in 2008)
2009 lebron (sau wade)

cum i can't argue with
2004 garnett
2003 duncan
2002 duncan (poate aici l-ar fi meritat kidd ? cred ca totusi kidd ar fi meritat un mvp la cariera lui)

nu stiu cind crezi tu ca ar fi meritat kobe inca 2.

nba28
1st April 2009, 19:43
ma scuzi am scris asa din cap,nu m-am documentat

nba28
1st April 2009, 19:54
dar totusi daca e sa nu luam W/L si luam in considerare supporting cast
kobe 80 games 35.4 5.3 4.5 1.8 0.4 45% FG 35% 3p 85% FT
lebron 79 games 31.4 7.0 6.6 1.6 0.8 48% 33% 74%
lebron wins the stats
BUT kobe wins in ceea ce priveste supporting cast care a fost mai slab la lakers
asa ca e destul de discutabil acel sezon si considering 81 si 62 in 3 quarters,eu ii dau sezonul lui kobe

dar cavs au avut 5 wins in plus si au ajuns in Nba Finals asa ca daca luam dupa performanta,merg cu lebron

thekobe
2nd April 2009, 02:07
Chris Paul a meritat sa castige si kobe close second..
merita sa castige cp3 pt ca.. ?
a fost strans pana la meciul direct care a facut diferenta. plus ca dupa, noh au mai pierdut 2/3

obye
2nd April 2009, 10:12
dirk.....cel mai bun jucator din nba fara discutie......don't be hating now......

Dudes ... Dirk este un good PF scorer (daca mai invatza nijte D-Fence) poate ... si repet ... poate

CP3 merita dar .. sa vedem si rezultatele ca echipa ... omu e the best PG in the league ... many triple doubles... dar sa vedem si ca echipa in play-offs ... asa cum va fi urmarit si Howard

anu asta discutia este intre Wade - Kobe - "da king" James

... si inca se discuta ... pentru ca nici nu s-a intrat in playoffs
D-AIA AM deschis acest TOPIC ....

Bogeyman
2nd April 2009, 19:39
Dudes ... Dirk este un good PF scorer (daca mai invatza nijte D-Fence) poate ... si repet ... poate

eu cred ca Bak glumea :confused:

T-Mac89
2nd April 2009, 19:41
LBJ all day long :)

Adrian
2nd April 2009, 20:38
It's not even a contest.
Ce mmi se pare mult mai interesant e DPOY. Nu am auzit pe nimeni zicand nimic, dar nu m-ar mira sa il ia Wade.

real23
2nd April 2009, 20:50
Howard cred ca-l ia, lider la blocks and rebounds.

Zabriskie
2nd April 2009, 20:51
Howard. Chiar daca overall nu e cel mai bun defender, cu el in caciula jucatorii adversi se gandesc de doua ori inainte de a patrunde, si - nu am stat sa verific - sunt destul de sigur ca Orlando isi tine adversarii la cel mai mic % in the paint. Da, man to man sunt altii mai buni ca el, nu are fundamentals, dar are help D care e foarte underrated imo si e un jucator in jurul caruia poti construi usor o defensiva de top fara a avea alti jucatori care sa fie buni defenderi (Lewis, Hedo...)

edit:
Si da, are si statistici. Probabil ca espn'ul il da ca si castigator :D

obye
3rd April 2009, 15:57
nu cred .... dintre cei cinci care i-am precizat eu in POLL ... va fi decis totul in playoffs... in functie de ce joaca acolo ... daca castiga celtics iar sezonul? daca castiga Orlando - Howard candidat - daca e sezonul lui LBJ ? daca ia LAL-ul ? si surprinzator ... daca ia HEAT ?

real23
3rd April 2009, 18:05
Nu inteleg ce vrei sa zici, ce va fi decis in playoffs? MVP-ul se da dupa prima runda parca si e bazat pe rezultatele din sezonul regulat nu pe ce se joaca in playoffs. Si mai sus vorbeam de Howard ca DPOY, nu ca MVP. Focus, dammit. :D

thekobe
4th April 2009, 00:15
cateodata e mai grele...

caseta
4th April 2009, 06:14
Nu inteleg ce vrei sa zici, ce va fi decis in playoffs? MVP-ul se da dupa prima runda parca si e bazat pe rezultatele din sezonul regulat nu pe ce se joaca in playoffs. Si mai sus vorbeam de Howard ca DPOY, nu ca MVP. Focus, dammit. :D

din cite stiu voturile se trimit INAINTE de inceperea playoffs iar trofeul se acorda dupa a 2-a runda.

Irimus
5th April 2009, 13:10
nu cred .... dintre cei cinci care i-am precizat eu in POLL ... va fi decis totul in playoffs... in functie de ce joaca acolo ... daca castiga celtics iar sezonul? daca castiga Orlando - Howard candidat - daca e sezonul lui LBJ ? daca ia LAL-ul ? si surprinzator ... daca ia HEAT ?

habar nu ai ce vorbesti.

obye
6th April 2009, 10:13
eu ma refeream ca acolo se vede care a fost intradevar cel mai bun ... i don`t win the award ... voiam sa vad si sa clarific cine l-ar merita ...

scuze for the misslead !