PDA

View Full Version : Partidul, aurul si forumistii ’’profesionisti’’.



Tyler Durden
30th March 2009, 21:10
Ceea ce banuiam cu totii, a fost confirmat de catre Miron Mitrea. PSD-ul (si sunt sigur ca nu e singurul partid care practica astfel de tehnici de propaganda) are o ’’celula’’ de forumisti care se fac lobby partidului pe diverse forumuri. Mitrea spune ca toate partidel mari au si de data asta inclin sa-l cred.
Pentru mai multe detalii: http://www.hotnews.ro/stiri-politic-5530195-video-miron-mitrea-premiera-partidele-oameni-care-ocupa-postarea-comentarii-anonime-site-uri.htm

P.S. Buna seara domnule Marker.:rolleyes:

rob_din
30th March 2009, 21:22
Interesant, pe PDL-istul de serviciu l-am identificat. Nu cred sa mai fie de la alte partide pe aici, dara asta nu-i forum politic, probabil bantuie prin alte parti

Datenshi
30th March 2009, 21:29
Pai pe forumurile ziarelor si pe site-uri de stiri, acolo e cel mai vizibil.

Novac
30th March 2009, 21:55
Asa se explica mare parte din gramajoara de mizerii pe care o lasa in urma lui, pe forum, individul asta ... oricum, calitatea mai mult decat indoielnica a postarilor lui ma face sa cred ca au si astia mai multe categorii de postaci, Marker fiind sigur dintre noii angajati:D ... salar'/program non stop:no:.. parca mi-e si mila de el:lol:

.. cu astfel de "exemplare", care umplu votantii de greata, nu lua PDL-ul nici 10% din voturi d'apoi sa mai si castige alegerile

delaparis
30th March 2009, 22:06
mda ... :D

Acum sa vedem daca cineva poate sa demonstreze aceste afirmatii despre Marker ... dovezi incotestabile nu simple supozitii bazate pe stilul sau de a posta pe forum :cool:


PS. Mai demult cineva imi povestea ca imediat dupa revolutie se purta obiceiul ca oameni care aveau ceva contra cuiva in general, vecini, rude, colegi etc ... tipau cand ii apuca pe strada la adresa celor vizati "********II ....********IIII" :D
Se spera ca lumea sa sara si sa-i linseze pe aia :ok:

Se pare ca unii de pe aici au apucat vremurile alea :D

Novac
30th March 2009, 22:11
PS. Mai demult cineva imi povestea ca imediat dupa revolutie se purta obiceiul ca oameni care aveau ceva contra cuiva in general, vecini, rude, colegi etc ... tipau cand ii apuca pe strada la adresa celor vizati "********II ....********IIII" :D
Se spera ca lumea sa sara si sa-i linseze pe aia :ok:

Se pare ca unii de pe aici au apucat vremurile alea :D

Adica tu vrei sa te credem ca la revolutie nu erai prin tarisoara asta ... ca emigrasei deja? Lucru asta nu se facea decat cu acordul securitatii ... explica-te:P

Sorin Blaj
30th March 2009, 22:11
mda ... :D

Acum sa vedem daca cineva poate sa demonstreze aceste afirmatii despre Marker ... dovezi incotestabile nu simple supozitii bazate pe stilul sau de a posta pe forum :cool:


PS. Mai demult cineva imi povestea ca imediat dupa revolutie se purta obiceiul ca oameni care aveau ceva contra cuiva in general, vecini, rude, colegi etc ... tipau cand ii apuca pe strada la adresa celor vizati "********II ....********IIII" :D
Se spera ca lumea sa sara si sa-i linseze pe aia :ok:

Se pare ca unii de pe aici au apucat vremurile alea :DSi si-au pastrat naravul.

Tyler Durden
30th March 2009, 22:13
Delaparis, tu cum iti iei banii, pe card sau...? Acum realizez ca esti foarte atasat de Marker asta, probabil ca e cel care-ti ridica fluturasul de la partid...:D

rob_din
30th March 2009, 22:16
mda ... :D

Acum sa vedem daca cineva poate sa demonstreze aceste afirmatii despre Marker ... dovezi incotestabile nu simple supozitii bazate pe stilul sau de a posta pe forum :cool:


PS. Mai demult cineva imi povestea ca imediat dupa revolutie se purta obiceiul ca oameni care aveau ceva contra cuiva in general, vecini, rude, colegi etc ... tipau cand ii apuca pe strada la adresa celor vizati "********II ....********IIII" :D
Se spera ca lumea sa sara si sa-i linseze pe aia :ok:

Se pare ca unii de pe aici au apucat vremurile alea :D


Fa un efort si parcurge 10% macar din postarile prietenului tau, ce dovezi mai clare vrei? Dar iarta-ma ca m-am luat iar de copilasul de suflet al unor supermoderatori

delaparis
30th March 2009, 22:20
Adica tu vrei sa te credem ca la revolutie nu erai prin tarisoara asta ... ca emigrasei deja? Lucru asta nu se facea decat cu acordul securitatii ... explica-te:P
idei preconcepute mai ai si tu Novace ...

Eu am plecat din 86 cu unul dintre parinti si eram minor ... am fugit din tara mai bine zis, si mai bine zis evadat :ok: Securitatea ne-a condamnat la inchisoare pe viata ulterior daca reveneam pe teritoriul Romaniei ... noroc cu revolutia si "********II... ********III" :D


Delaparis, tu cum iti iei banii, pe card sau...? Acum realizez ca esti foarte atasat de Marker asta, probabil ca e cel care-ti ridica fluturasul de la partid...:D
... eu nu discut decat cu cei din Bucuresti :D ... si nu numai cu un singur partid :)

Tyler Durden
30th March 2009, 22:22
... eu nu discut decat cu cei din Bucuresti :D ... si nu numai cu un singur partid :)

Te superi daca o sa-ti spun de acum inainte Curvette? :D

resita
30th March 2009, 22:26
interesant job :D

vreo 2 de la PDL sunt aici pe forum, cred ca de la PSD e doar unu :D

rob_din
30th March 2009, 22:27
Aprope de Marker, nu l-am vazut azi. Nu stiu astia cum sa se puna de acord pentru a explica "maruntisul" familiei Basescu? E degringolada mare, cred ca-i afecteaza si pe forumistii platiti

delaparis
30th March 2009, 22:27
Te superi daca o sa-ti spun de acum inainte Curvette? :D

Din partea unui aspirant ca tine nu pot sa ma supar :D
chiar daca nu e adevarat te inteleg deocamdata de ce fantasmezi ... esti tanar deci tot ce zboara se ... baga-n gura :D

rob_din
30th March 2009, 22:30
interesant job :D

vreo 2 de la PDL sunt aici pe forum, cred ca de la PSD e doar unu :D

Daca se plateste bine sunt dispus sa devin Marker no2 pe vremurile astea de criza.



Ce fata desteapta Ioana Basescu:yeah:. Invidiosii:rosu: nu realizeaza ce mare businesmana este:ok:. Desteapta ca taticul ei, Domnul Presedinte al Romaniei:great:

Datenshi
30th March 2009, 22:48
Te superi daca o sa-ti spun de acum inainte Curvette? :D

Vrei sa zici ca blogul ala e un fake? :(

Dela parise, ar trebui sa se vada si de la tine de acolo niste treburi, destul de clare ele asa.

Novac
30th March 2009, 22:51
idei preconcepute mai ai si tu Novace ...

... noroc cu revolutia si "********II... ********III" :D...

Sansa sa fie asa cum spui tu este foarte mica ... pe vremea aia multi dintre fericitii calatori (majoritatea:D) ieseau din tara "la treaba", mai erau evreii rascumparati de rude pe 4-5000 de USD/ "cap vita furajata" iar astia romanii normali, cam "scriau" baietilor cu ochii albastii daca doreau viza ... daca ai tai au scapat de asta bravo lor, da' ... tu erai minor pe atunci si credeai orice-ti ziceau ei:)

Revenind ontopic, Marker si mai cine-si mananca ratia zilnica pe nervii nostii???

delaparis
30th March 2009, 23:04
Vrei sa zici ca blogul ala e un fake? :(

Dela parise, ar trebui sa se vada si de la tine de acolo niste treburi, destul de clare ele asa.

Precizeza ce doresti ... nu prea inteleg

Ce blog ? ce treburi ? :groggy:

Ala al lui Des ? ... e in semnaturi din cand in cand :D


Sansa sa fie asa cum spui tu este foarte mica ... pe vremea aia multi dintre fericitii calatori (majoritatea:D) ieseau din tara "la treaba", mai erau evreii rascumparati de rude pe 4-5000 de USD/ "cap vita furajata" iar astia romanii normali, cam "scriau" baietilor cu ochii albastii daca doreau viza ... daca ai tai au scapat de asta bravo lor, da' ... tu erai minor pe atunci si credeai orice-ti ziceau ei:)???


Multe mai stii ... te superi daca te intreb ce varsta ai ? ... si mai ales daca erai deja sau nu in c****** lui tac'tu ? :D ... pardon daca unii se socheaza cand ma enervez pe anumite lucruri care sunt totusi importante in parcursul meu in viata si ma cam supara cand se vorbeste fara pic de informatii :cool:

Novac
30th March 2009, 23:05
Tu esti ala care a mutat inteligent discutia de pe fagasul normal:D, deci ... te enervezi degeaba:)

Ontopic - POSTACII PDL-ului si de pe la ce partide mai sunt (prezenti)/OLE/

delaparis
30th March 2009, 23:56
Fa un efort si parcurge 10% macar din postarile prietenului tau, ce dovezi mai clare vrei? Dar iarta-ma ca m-am luat iar de copilasul de suflet al unor supermoderatori
nimic din ce zici tu aici e valabil :) ... citesc tot apoi "copilasi de suflet" sunt doar cei ai mei aia doi pe care-i am :ok:
Dovezi ? Ai cartea de partid al lui Marker ? Ai contact la pdl ? ... eu am deci :mda:

Datenshi
31st March 2009, 00:27
Precizeza ce doresti ... nu prea inteleg

Ce blog ? ce treburi ? :groggy:

Ala al lui Des ? ... e in semnaturi din cand in cand :D



La blogul asta ma refeream: http://curvette.ro/ :D

Cat despre treburile alea clare, se refereau la faptul ca Marker a "altfel" decat noi. Dar daca tu l-ai luat pe "nu" in brate...

Optimistul
31st March 2009, 00:32
Pana la urma care sunt "forumistii profesionisti " ?

Elphax
31st March 2009, 00:37
da marker asta mai "activeaza" si prin alte locuri? , l-ati vazut?

delaparis
31st March 2009, 00:42
Cat despre treburile alea clare, se refereau la faptul ca Marker a "altfel" decat noi. Dar daca tu l-ai luat pe "nu" in brate...

"voi" care ?
Ce "luat in brate" ?
Esti sectar ? ce "altfel" ? ... nu suporti pe cei care nu sunt poponari ? ... nu ader dar nu exclud pe nimeni ... ma rog, pe forum :)


Esti la fel de destept ca cei care te inspira :ok::cool: ... vorbesti si ... vorbesti

J.Bond
31st March 2009, 00:48
idei preconcepute mai ai si tu Novace ...

Eu am plecat din 86 cu unul dintre parinti si eram minor ... am fugit din tara mai bine zis, si mai bine zis evadat Securitatea ne-a condamnat la inchisoare pe viata ulterior daca reveneam pe teritoriul Romaniei ... noroc cu revolutia si "********II... ********III" :D


... eu nu discut decat cu cei din Bucuresti :D ... si nu numai cu un singur partid
Delaparis, Sorin Blaj, nu prea aveti la ce sa va astepti pe aici din partea unor trolli celebrii si a unor "moderatori"(rob_din, datenshi ,elphax) care ii hranesc pe unde apuca. Credeam ca v-ati obisnuit deja cu ei.:)


mda ...

PS. Mai demult cineva imi povestea ca imediat dupa revolutie se purta obiceiul ca oameni care aveau ceva contra cuiva in general, vecini, rude, colegi etc ... tipau cand ii apuca pe strada la adresa celor vizati "********II ....********IIII" :D
Se spera ca lumea sa sara si sa-i linseze pe aia

Se pare ca unii de pe aici au apucat vremurile alea :D
Asa si cu unii de pe acest forum. Abereaza despre unii ca-s membrii de partid, in schimb cei care "latra" pe aici cred ca dorm cu carnetul de partid sub perna iar altii mai tinerei de abia asteapta sa-i ia Mitrea sub aripa in PSD. Se aude ca plateste bine ca unii sa abereze si sa faca antipropaganda pe forumuri. :) Dar poate ne spune mai bine rob_din, Bancaru et comp mai bine ce si cum, mai ales ca unii salasluiesc si prin Bucuresti, deci Kiseleff. :drak:

In ceea ce priveste declaratiile lui Mitrea despre "postacii" din PSD, era normal ca fostul partid comunist, actualmente PSD, sa aibe astfel de celule pline de activisti pe oriunde pe care ii mai intalnim si astazi, unii chiar aici pe forum.(rob_din se stie deja ca e PSDist de frunte:D).


DEZVĂLUIRE Fostul secretar general al PSD recunoaște că a plătit oameni care înjurau adversarii politici pe forum

Postacul de partid plătit să atace forumul. Mitrea recunoaște în premieră celula din subsolul PSD
de Raluca DUMITRIU, Mădălina DÂRVARU


•„Eu am înființat celula din Kiseleff 10”. Miron Mitrea deconspiră, într-un interviu Hotnews, celulele de postaci din Kiseleff 10, Modrogan și Aviatorilor

Auziti la PSDeii astia, cica "celula din subsolul Kiseleff"!:cry:

Delaparis, tu cu cat crezi ca i-o fi platit Mitrea pe unii PSDei de pe aici pentru anti-propaganda specifica cu care ne-am obisnuit deja cu totii?:D

Datenshi
31st March 2009, 00:55
"voi" care ?
Ce "luat in brate" ?
Esti sectar ? ce "altfel" ? ... nu suporti pe cei care nu sunt poponari ? ... nu ader dar nu exclud pe nimeni ... ma rog, pe forum :)


Esti la fel de destept ca cei care te inspira :ok::cool: ... vorbesti si ... vorbesti

Iti mai spun o data, desi stiu ca degeaba. Nu am acuzat-o niciodata pe yoyo de pilda ca ar fi platita sa scrie pe forum (asta pe vremea cand scria mai mult aici), desi a recunoscut ca e implicata in partid. Erau parerile ei si i le respectam. Nici macar pe Gabri3l nu l-am acuzat de asta sau de trolling. Singura persoana cu care am o problema, si o sa o repet obsesiv pana vei deschide ochii, este Marker. Este singurul care face un trolling agresiv pe acest forum, reusind sa scoata din sarite pe toata lumea (inclusiv pe unele persoane care simpatizeaza PD-L si Basescu).

Elphax
31st March 2009, 01:04
pe mine nu ma scoate din sarite mai mult decat o facea Remy acum cativa ani, e cam acelasi stil, doar ca nu jigneste - nu risca sa ramana fara paine?

inca de la inceput mi s-a parut putin dubios - mai ales ca sunt destul de atent la persoanele care scriu mult pe forum.
din prima zi s-a vazut ca are un scop precis, si anume sa faca cunoscute cat mai multe din "realizarile" celor pe care ii sustine si sa ii denigreze pe "ceilalti"

nu am vazut nici o data o parere sau idee obiectiva legat de "ceilalti". nici ceva nasol legat de ai lui. singura chestie ciudata e legata de faptul ca sustine si o televiziune care de fapt ar fi a unuia dintre "dusmani" - deci este posibil ca "ecoul fals" doar sa fie obsedat de a sustine pe oricine este in momentul respectiv pe prima pozitie (om politic, televiziune - e clar cam pe cine ar sustine daca s-ar baga pe intern :) )

inca o chestie - poate este o deformare profesionala - discuta cu majoritatea de parca ar toti de partea lui, si din cand in cand, ataca, cu ipocrizie, pe "dusmani" si "trolli" :) - asta fiind cea mai mare ipocrizie

din partea mea sa fie sanatos ...

J.Bond
31st March 2009, 01:06
Auzi Delaparise, in viziunea unora, "toata lumea" ar insemna defapt doar celebrii "moderatori"(rob_din, Bancaru, elphax, resita, datenshi) si celebrii trolli(se stiu ei) pe care ii hranesc dealtfel si pe care pana si Administratia Forumului i-a remarcat si de asta se ofusca unii pe aici si stau cu unghia in gat de cand Administratia Forumului nu le mai ia in considerare toate aberatiile de pe aici ale unora(fie si celebrii "moderatori" amintiti de mine mai sus), ca de celebrii trolli nici nu poate fi vorba.:D;):cya:

Novac
31st March 2009, 01:06
Asa asa, hotul striga tare hotii! ca-i cel mai simplu mod de a scapa (pe moment)de acuze:rosu:

Asa si cu unii de pe acest forum. Abereaza despre unii ca-s membrii de partid, in schimb cei care "latra" pe aici cred ca dorm cu carnetul de partid sub perna iar altii mai tinerei de abia asteapta sa-i ia Mitrea sub aripa in PSD. Se aude ca plateste bine ca unii sa abereze si sa faca antipropaganda pe forumuri. :) Dar poate ne spune mai bine rob_din, Bancaru et comp mai bine ce si cum, mai ales ca unii salasluiesc si prin Bucuresti, deci Kiseleff. :drak:



Auzi exprimare la asta: salasuiesc ... bine ca nu a folosit vietuiesc:happy.

PS. Ieri dimineata l-am vazut pe unul mai dubios, in colt la Kiseleff (pe stanga), citind si incercand sa memoreze mesajul scris mic pe spatele unui bilet de tramvai ...gen fituica din liceu, (semana un pic cu Bancaru):lol:. Dupa 5 minute a mestecat agitat biletul si dupa ce s-a uitat scormonitor in de jur imprejur l-a inghitit.:thinkso: sigur era de la partid!

L.E. Elphax, sustinerea pentru realitatea ei o fac asa .. mai pe blat ... folosesc facilitatile partidului pentru a scoate un banut in plus, la negru:)!

Datenshi
31st March 2009, 01:10
defapt doar celebrii "moderatori"(rob_din, Bancaru, elphax, resita, datenshi)

Markere, vezi ca lista aia cu trolli si "moderatori" celebri se tot mareste. ;)

Elphax
31st March 2009, 01:12
Markere, vezi ca lista aia cu trolli si "moderatori" celebri se tot mareste. ;)

frate - suntem celebri !
iti dai seama ca astept de 4 ani !!!! sa intre o carioca pe forum ca sa ajung celebru?
:yeah:

useroarecare
31st March 2009, 01:18
pe mine nu ma scoate din sarite mai mult decat o facea Remy acum cativa ani, e cam acelasi stil, doar ca nu jigneste - nu risca sa ramana fara paine?

inca de la inceput mi s-a parut putin dubios - mai ales ca sunt destul de atent la persoanele care scriu mult pe forum.
din prima zi s-a vazut ca are un scop precis, si anume sa faca cunoscute cat mai multe din "realizarile" celor pe care ii sustine si sa ii denigreze pe "ceilalti"

nu am vazut nici o data o parere sau idee obiectiva legat de "ceilalti". nici ceva nasol legat de ai lui. singura chestie ciudata e legata de faptul ca sustine si o televiziune care de fapt ar fi a unuia dintre "dusmani" - deci este posibil ca "ecoul fals" doar sa fie obsedat de a sustine pe oricine este in momentul respectiv pe prima pozitie (om politic, televiziune - e clar cam pe cine ar sustine daca s-ar baga pe intern :) )
din partea mea sa fie sanatos ...

Mai adaug eu niște lucruri dubioase legate de Marker:

-primul său mesaj e pe 31 martie 2007, despre divizia A, următorele încep pe 14 martie, cu excepția mesajelor de pe administrativ în care se milogește să nu fie banat, Aproape TOATE CELELALTE 1200 de mesaje sunt propagandă PD-L, Băsescu, RTV.

- are un avatar cu Liverpool, dar nu are în 1230 de mesaje niciun comentariu legat de această echipă. La echipe favorite apare CSU Sibiu, un singur mesaj se referă la asta, imediat după ce rob_din scria că are peste 800 de mesaje și doar 5 se refereau la sport. De fapt ce zic eu , el are ,dacă am numărat bine, nu mai puțin 8 mesaje legate de sport.

-reclamele în cascadă către forumul cu cei mai de calitate useri: RTV. Trebuie să fii cel puțin nebun, dacă nu ai un interes cât se poate de mercantil, sa intri pe un forum să faci reclamă la altul !

Grinco
31st March 2009, 01:19
Datenshi si Elphax, ce tre' sa fac ca sa primesc un autograf de la niste moderatori asa celebri ca domniile voastre? :D

delaparis
31st March 2009, 01:26
Datenshi si Elphax, ce tre' sa fac ca sa primesc un autograf de la niste moderatori asa celebri ca domniile voastre? :D

mda ... :happy

J.Bond
31st March 2009, 01:27
BLA BLA BLA


BLA BLA BLA


BLA BLA BLA


BLA BLA BLA


BLA BLA BLA


BLA BLA B;A

QED.(din nou). Nici nu a fost greu, astia ies singuri la iveala ca si ciupercile dupa ploaie.:cry:


Auzi Delaparise, in viziunea unora, "toata lumea" ar insemna defapt doar celebrii "moderatori"(rob_din, Bancaru, elphax, resita, datenshi) si celebrii trolli(se stiu ei) pe care ii hranesc dealtfel si pe care pana si Administratia Forumului i-a remarcat si de asta se ofusca unii pe aici si stau cu unghia in gat de cand Administratia Forumului nu le mai ia in considerare toate aberatiile de pe aici ale unora(fie si celebrii "moderatori" amintiti de mine mai sus), ca de celebrii trolli nici nu poate fi vorba.:D;):cya:

Eu pe Miril de exemplu, stiu ca l-am vazut si recunscut dupa poza din avatar mai demult pe forumul celor de la RTV. Tot asa era cu anti-propaganda caracteristica prietenului Bancaru. Cred ca era undeva prin preajma referendumului din 2007.:)

Elphax
31st March 2009, 01:28
s-a blocat :happy

edited: i-a luat 9 de minute sa 'compuna' minunea de mai sus ...
:happy

J.Bond
31st March 2009, 01:35
mda ... :D

Acum sa vedem daca cineva poate sa demonstreze aceste afirmatii despre Marker ... dovezi incotestabile nu simple supozitii bazate pe stilul sau de a posta pe forum :cool:


PS. Mai demult cineva imi povestea ca imediat dupa revolutie se purta obiceiul ca oameni care aveau ceva contra cuiva in general, vecini, rude, colegi etc ... tipau cand ii apuca pe strada la adresa celor vizati "********II ....********IIII" :D
Se spera ca lumea sa sara si sa-i linseze pe aia :ok:

Se pare ca unii de pe aici au apucat vremurile alea :D
Si si-au pastrat naravul.
E, ce stiti voi?! Unii de pe aici sunt si din generatia Flower Power.:) Vezi micul PSD-ist alter_ego care asa cum ne-a spus cica simpatizeaza si el cu PSDeii dar inca nu si-a terminat facultatea de stiinte politice ca sa poata sa primeasca si el mai repede carnetul rosu de partid de la domn' Mitrea, care cica plateste bine. Rob_din poate sa-i explice mai multe.:cry:

Datenshi
31st March 2009, 08:16
Datenshi si Elphax, ce tre' sa fac ca sa primesc un autograf de la niste moderatori asa celebri ca domniile voastre? :D

La mine se rezolva cu 4 de-astea: http://www.lesmoules.cz/photos/pivo/kasteel-bruin.gif :D

Marker, da' tu de ce nu ne povestesti cum e, va platesc mai prost la pd-l?

Elphax
31st March 2009, 08:20
La mine se rezolva cu 4 de-astea: http://www.lesmoules.cz/photos/pivo/kasteel-bruin.gif :D

Marker, da' tu de ce nu ne povestesti cum e, va platesc mai prost la pd-l?

tu crezi ca are timp sa povestesteasca? trebuie sa isi faca targetul, ca se apropie alegerile :happy

rob_din
31st March 2009, 08:31
Marker, cum se plateste: la ora, la numarul de postari, la numarul de emotiocane, la numarul de articole date copy/paste? Ne impartasesti si noua tainele meseriei? Ai carte de munca?

JJ
31st March 2009, 09:14
Recunosc. Eu sunt platit sa injur PSD-ul. De fapt n-am mai luat salariul de cateva luni, dar nu-i nimic, merita sa fac un sacrificiu si sa-i injur pe gratis. :D

miril
31st March 2009, 09:48
Il rog pe Vadim sa intervina pentru ca asa nu se mai poate, lucrurile scapand de sub control, datorita lui Marker, in primul rand. Recunosc ca sunt cel care a spus primul, acum un an daca nu mai mult, ca Marker este un propagandist si ca participarea lui la acest forum este doar in scopuri de propaganda politica. Dovezile sunt indirecte dar, zic, eu, fara tagaduiala, fiind expuse de alti colegi de dialog, mai sus. Pe de alta parte personal nu am afirmat niciodata ca este platit sau nu, lucru care, de fapt, nu prezinta importanta imediata pentru buna desfasurare a acestui forum, desi ar fi foarte grav. Nu am dorit sa particip la discutia de pe acest topic dar faptul ca Marker nu se limiteaza doar la propaganda ci si, dupa toata probabilitatea, minte deliberat, cu nerusinare, in scop de dezinformare, ca as fi prezent pe forumul Realitatea Tv, asta este prea mult chiar si pentru mine. Nu ca nu nu as putea s-o fac sau nu as avea dreptul dar pentru ca scopul lui este sa abata discutia in alta directie prin a ponegri pe unul dintre cei care inceraca sa-i limiteze derapajele propagandistice, asta nu-i numai dovada de lasitate ci si de un comportament care nu ar trebui sa fie acceptat pe un forum civilizat. Desi am atras atentia de mult asupra lui, pentru ca nimeni nu a dorit sa se actioneze preventiv, iata ca acum situatia a devenit mai mult decat instabila pe sectia politic si nu numai. S-a ajuns pana acolo incat forumul sa fie impartit in doua tabere care, pe simpatii politice, se cearta la limita de jos a bunei cuviinte, desi majoritatea forumistilor partcipanti la discutie sunt, altfel, colegi cu care iti face placere sa discuti pe alte teme. Fiecare a gresit si a contribuit la acesta situatie dar eu consider ca lucrurile nu mai pot continua astfel de acum incolo mai ales daca lui Marker i se da nas sa faca regulile jocului desi el este primul care le incalca flagrant din mai multe puncte de vedere. Inchei aici, inchizand si topicul si propun ca discutia despre cazul Marker sa continue pe RA.