PDA

View Full Version : Etapa 3: FCM Bacau - Poli AEK Timisoara



MaPaX
9th August 2004, 00:40
Miercuri, 11 august, ora 20:00> FCM Bacau - Poli AEK Timisoara in direct pe TeleSport
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici!

Catalanul
9th August 2004, 00:47
nici nu mai stiu ce pronostic sa pun :headbang:
instinctul imi zice sa pun 2 dar realitatea este alta :mad:
sper sa aducem un punct de la bacau, dar va fi greu :(

Gabriel
9th August 2004, 03:00
sa fim seriosi. 1 solist !

sames44jc
9th August 2004, 04:13
bate bacau
1 solist

gigel_bucur
9th August 2004, 10:43
pentru ca tin foarte mult la sanatatea domnului ex nume de stadion, sper sa bata Poli cu 8-1 :)

fia
9th August 2004, 13:49
Daca Poli nu aduce punct nici de la Bacau trebuie sa inceapa sa priveasca altfel acest tur... 3 infrangeri consecutive nu suna bine de loc....

baden
9th August 2004, 14:26
greu de spus !!!
cred ca va fi un 1-0 chinuit ... si timisoara va intra in criza

Sergio
9th August 2004, 23:29
Daca Poli nu aduce punct nici de la Bacau trebuie sa inceapa sa priveasca altfel acest tur... 3 infrangeri consecutive nu suna bine de loc....
Am avut si 9 la rand si tot ne-am revenit pe final. Asa ca situatia nu e inca disperata...Sper la un egal la Bacau, desi in situatia asta... :cool:

simpson
10th August 2004, 09:44
Indiscutabil, 1, sper la diferenta mai mare de un gol...

bapsy
10th August 2004, 09:51
Nu prea cred ca Poli are vreo sansa. Iar daca nu va pierde ma voi cam indoi de corectitudinea jocului ... din pacate. Chiar diferenta mare de goluri sper sa nu mai fie, ca deja vad ca este un obicei.

fia
10th August 2004, 09:52
Ce ma enerveaza ca v-ati resemnat deja... Cu atitudinea asta sigur retrogradati

bapsy
10th August 2004, 10:20
fia tu n-ai fost acolo sa-i vezi cum se misca. I-am sustinut si dupa 9 meciuri pierdute, dupa cum zicea sergio, i-am sustinut si cand era 3-1 la Apulum si au batut pana la urma, dar daca ii vezi cum "fug" iti vine sa te bagi tu in teren. Si nu sunt numai ei de vina, ca poate nu pot mai mult ... dar Panduru este singurul care putea sa scoata ceva din ei. Cu Gherman am pierdut 8 sau 9 meciuri consecutive, Gigi Multescu a ajuns intr-un moment in care aveam meciuri mai usoare si intr-adevar ne-a salvat de la retrogradare ... si cum se face ca atunci cand era Panduru antrenor ne aflam in prima jumatate a clasamentului si in rest eram printre ultimii. Nu-i primul antrenor care pleaca cu cateva saptamani inainte de inceputul campionatului ... anul trecut a fost Gabi Balint, care totusi cica era cel mai bine platit antrenor din Divizia A.

Normal ca ne punem probleme ... si nu ne mai imbatam cu apa rece.

Red Heat
10th August 2004, 10:26
Daca nu se face ceva la Timisoara, Poli va ajunge sigur in B. Pacat de publicul de acolo, pacat de 2-3 jucatori din lot care chiar au potential si pacat de atmosfera.

baden
10th August 2004, 11:01
fia tu n-ai fost acolo sa-i vezi cum se misca. I-am sustinut si dupa 9 meciuri pierdute, dupa cum zicea sergio, i-am sustinut si cand era 3-1 la Apulum si au batut pana la urma, dar daca ii vezi cum "fug" iti vine sa te bagi tu in teren. Si nu sunt numai ei de vina, ca poate nu pot mai mult ... dar Panduru este singurul care putea sa scoata ceva din ei. Cu Gherman am pierdut 8 sau 9 meciuri consecutive, Gigi Multescu a ajuns intr-un moment in care aveam meciuri mai usoare si intr-adevar ne-a salvat de la retrogradare ... si cum se face ca atunci cand era Panduru antrenor ne aflam in prima jumatate a clasamentului si in rest eram printre ultimii. Nu-i primul antrenor care pleaca cu cateva saptamani inainte de inceputul campionatului ... anul trecut a fost Gabi Balint, care totusi cica era cel mai bine platit antrenor din Divizia A.

Normal ca ne punem probleme ... si nu ne mai imbatam cu apa rece.

jucatorii bacaului alearga, sunt inalti, au vana dar nu sunt inca o echipa.
Daca te uiti la echipa asta te ia cu furnicaturi. cu 2-3 exceptii ar putea juca la tineret. "Vedeta" echipe e TANASA ... nascut (14.08.1985) ... are emotii de cred ca nici nu mai respira. Cred ca acum alearga sa se antreneze si viseaza sa-si aniverseze ziua de nastere cu un gol de vis cu Timisoara.... (19 ani) . Singurul lui avantaj ar fi ca are 1,93, si la aparatori le trebuie scarita ca sa-i ia mingea care vine pe cap. L-am vazut plonjand de 2 ori ca sa trimita mingea inspre poarta. Daca n-ar fi varsta si lipsa de experienta, as spune ca va castiga Bacaul cu 3-0.
Daca timisorenii se trezesc probabil ca vor lua puncte la Bacau.
Daca nu ... 1-0 ... pentru Bacau. (Si iar ... meci "urat" asa cum spune - presa ... in care nimeni nu vede nimic (bara raducan, treceri in dribling de efect, si pusti (18-19 ani) care alearga ... sunt primii la toate mingile, sunt prinsi in 3-4 situatii de gol dar opriti (la brasov pe drept) de catre arbitri, de 2 ori am vazut mingea in plasa brasovenilor ... dar, jocul a fost "urat")
Depinde din ce parte te uiti si ce vrei sa vezi!!!
Pentru mine jocul de la brasov a fost frumos ... daca inscria tanasa ar fi fost minunat ... iar daca ar fi castigat bacaul ar fi fost fantastic

simpson
10th August 2004, 11:38
jucatorii bacaului alearga, sunt inalti, au vana dar nu sunt inca o echipa.
Daca te uiti la echipa asta te ia cu furnicaturi. cu 2-3 exceptii ar putea juca la tineret. "Vedeta" echipe e TANASA ... nascut (14.08.1985) ... are emotii de cred ca nici nu mai respira. Cred ca acum alearga sa se antreneze si viseaza sa-si aniverseze ziua de nastere cu un gol de vis cu Timisoara.... (19 ani) . Singurul lui avantaj ar fi ca are 1,93, si la aparatori le trebuie scarita ca sa-i ia mingea care vine pe cap. L-am vazut plonjand de 2 ori ca sa trimita mingea inspre poarta. Daca n-ar fi varsta si lipsa de experienta, as spune ca va castiga Bacaul cu 3-0.
Daca timisorenii se trezesc probabil ca vor lua puncte la Bacau.
Daca nu ... 1-0 ... pentru Bacau. (Si iar ... meci "urat" asa cum spune - presa ... in care nimeni nu vede nimic (bara raducan, treceri in dribling de efect, si pusti (18-19 ani) care alearga ... sunt primii la toate mingile, sunt prinsi in 3-4 situatii de gol dar opriti (la brasov pe drept) de catre arbitri, de 2 ori am vazut mingea in plasa brasovenilor ... dar, jocul a fost "urat")
Depinde din ce parte te uiti si ce vrei sa vezi!!!
Pentru mine jocul de la brasov a fost frumos ... daca inscria tanasa ar fi fost minunat ... iar daca ar fi castigat bacaul ar fi fost fantastic
Esti cumva prieten de-al lui Tanasa? ca prea il lauzi... A inceput foarte bine campionatul, dar mai are pana sa ajunga "vedeta"... de fapt, mai bine ar ramane mai mult timp asa, sa nu pateasca precum alte 'vedete'. Si pentru mine a fost o mare surpriza, l-am mai vazut in cateva meciuri inainte si nu mi-a lasat o impresie prea grozava... chiar din contra.

baden
10th August 2004, 14:20
Esti cumva prieten de-al lui Tanasa? ca prea il lauzi... A inceput foarte bine campionatul, dar mai are pana sa ajunga "vedeta"... de fapt, mai bine ar ramane mai mult timp asa, sa nu pateasca precum alte 'vedete'. Si pentru mine a fost o mare surpriza, l-am mai vazut in cateva meciuri inainte si nu mi-a lasat o impresie prea grozava... chiar din contra.
si eu l-am vazut de doua ori "inainte" ... dar cred ca fotbalul de la noi are nevoie de atacanti de talia lui (chiar daca uneori par stangaci :) ) daca se lucreaza cum trebuie cu el ... . Nu e o certitudine, dar cred ca trebuie incurajat

simpson
10th August 2004, 16:24
Cu certitudine, trebuie incurajat... Mie, personal, mi s-a parut daca nu mai bun, atunci macar mai util echipei in meciul de la brasov. Sa speram ca o va tine tot asa!

Ovy-Iasi
10th August 2004, 17:15
Bate Bacaul fara probleme...Poli sunt buimaci pt ca au avut 3 antrenori intr-o luna si nu mai stiu ce stil de joc sa joace...

cinx
10th August 2004, 17:23
Problema e ca noi avem vreo 3 jucatori de fotbal. Restul sunt ori tinuti pe banca sau sunt lepre. De echipa de mascarici nu avem nevoie.

Varcolacu
10th August 2004, 19:09
Hmmm fara discutii o sa fie un meci plicticos...da bate Bacau pan` la urma cu 2-0 ...Parerea mea..nu trebuie s`o comentatzi...Fara suparare! :P

DD-Viola
10th August 2004, 22:25
Nici nu se putea sa ajungem mai rau...fara echipa , fara antrenor , fara conducere , ....dar cu numele patat de unii care se cred mari investitori cu gandul la politica si mereu vasali miticilor... pe care nu i-a interesat performanta sportiva ci doar ce avantaje se pot scoate de pe urma unui nume cu traditie , unui oras emblematic si a zecilor de mii de suporteri care sustin echipa mai mult decat oricare altii din tara...
Nu sant prea multe de spus cu privire la joc...asta din pricina celor spuse mai sus...cred ca Bacaul va lua 3 pct . Cu toate astea voi continua sa tin cu acest Club pentru ce a fost candva si pentru ce ( sper ) va redeveni intr-o zi POLI TIMISOARA .

sames44jc
11th August 2004, 06:16
bacau nu ar trebui sa aiba probleme
poli nu numai ca li sa schimbat antrenorul incat de abia mai stiu care este
si sunt si disperati dupa infrangere

baden
11th August 2004, 11:31
Cu certitudine, trebuie incurajat... Mie, personal, mi s-a parut daca nu mai bun, atunci macar mai util echipei in meciul de la brasov. Sa speram ca o va tine tot asa!
Nu inteleg de ce nu se centreaza in forta pe directia lui ...in fata portii de pe lateral si de ce nu se paseaza pe culoar (pentru tineri) ... ma enerveaza frica de a "gresi" a unor jucatori de la mijloc. Poti sa faci un joc frumos numai daca ai incredere in coechipieri. Daca am avea incredere in el sunt sigur ca bacaul ar castiga.

dragos_popa17
11th August 2004, 20:04
Prevad un egal. Daca nu o victorie pentru Bacau.

sames44jc
12th August 2004, 01:33
ma asteptam ca bacaul sa castige

dragos_popa17
12th August 2004, 01:41
2-1 pentru Bacau. Nu ma asteptam sa aiba 7p dupa 3 etape. Cat despre Poli AEK, daca nu se trezeste va juca in B la anu.

Sergio
12th August 2004, 01:53
Apreciez grija voastra fata de Poli, dar nu mai faceti comentarii in necunostinta de cauza ca dezinformati lumea. :cool:

baden
12th August 2004, 09:26
Timisoara nu mi se pare o echipa care sa pice in B. Are momente de joc bun, sunt buni la fazele fixe (si ce mult conteaza !), joaca deschis (joaca fotbal!) ... pacat ca nu-si rezolva problemele de la echipa.
Bravo Bacau!
Daca ar juca mai mult pe atacanti ... (iar acestia s-ar angaja la joc tot timpul!) ... cred ca ar putea baga mai multe goluri.
E momentul sa exerseze centrarile in careu (care in nici un caz nu trebuie "lobate" ci date in forta) si fazele fixe.
(Tanasa si Grigorie ... au jucat slab ... au multe lacune privitoare la potentialul colegilor, la asezarea in teren si la traiectoria mingii - ar trebui sa se pozitioneze mai bine la preluare)
Au fost si cateva faze de fotbal bun.

dragos_popa17
12th August 2004, 11:36
Eu nu am spus ca o sa pice sigur. Chiar nu imi doresc asta. Dar in momentul asta sunt pe ultimul loc si nu se prevad lucruri bune pentru ei. Am vrut doar sa spun ca ar fi timpul sa se trezeasca pana nu e prea tarziu. S-au vazut cazuri cand echipe mai bune ca Timisoara au retrogradat.

IlMILAN
12th August 2004, 12:08
Timisoara nu mi se pare o echipa care sa pice in B. Are momente de joc bun, sunt buni la fazele fixe (si ce mult conteaza !), joaca deschis (joaca fotbal!) ... pacat ca nu-si rezolva problemele de la echipa.
Bravo Bacau!


:o:
Baden tu vrei sa te pui bine cu noi? :ciocan: multumim de aprecieri eu nu am vazut meciul cu Bacaul dar nu mai cred nimic cand aud de pastalaii astia...au jucat bine? hmmmmmmm nu cred, pana nu-i vad ca mor pe teren la :drak: sa se duca....
Felicitari pentru victorie.. :ok:

viole(n)t
12th August 2004, 12:26
:o:
Baden tu vrei sa te pui bine cu noi? :ciocan: multumim de aprecieri eu nu am vazut meciul cu Bacaul dar nu mai cred nimic cand aud de pastalaii astia...au jucat bine? hmmmmmmm nu cred, pana nu-i vad ca mor pe teren la :drak: sa se duca....
Felicitari pentru victorie.. :ok:

IlMILAN, Poli chiar a jucat bine... mai ales prima repriza cand scorul trebuia sa fie cel putzin 2-0 pt noi.
Momentul psihologic al meciului a fost la 0-1 cand Constantinescu (Poli) a ratat o ocazie uriasa.
Golul de egalare a fost stupid: sut puternic de la 25m pe centrul portzii, printre urechile lui Grigore (din nou f. slab).
Golul victoriei a fost dintr-un 11m aiurea acordat; nici vorba de asha ceva

In repr 2, Poli s-a zbatut dar nu a reushit mare lucru... in general atacurile noastre se opreau la limita careului advers. N-am mai avut nici o ocazie clara.

Plusuri la Poli: Nicolitza, Constantinescu... Minusuri: Grigore, Soltuz.

M-a surprins neplacut asistentza din tribune, doar 2500 de oameni + o minigalerie simpatica... Pe terasa de unde am vazut meciul cred ca erau de 5 ori mai multzi... decat in galeria FCM-ului

Rushine shi Telesportului, care a intrerupt transmisia la mijl. repr secunde... Asha se intampla cand nu se impun macar un minim de dotari tehnice la cei care difuzeaza meciurile... Mitica are impresia ca oricine are o camera de filmat si plateshte bine poate transmite...

IlMILAN
12th August 2004, 12:46
Viole(n)tule....daca tu zici inseamna ca au inceput sa-si bage mintile in cap.Sper sa vina un antrenor cae sa-i motiveze si sa-i aseze k lumea in teren...asa pastalai cum sunt ei trebuie sa joace si sa ramana in Div A.

P.S Se pare ca Stangaciu il pregatea altfel pe Grigore, sau ce dracu se intampla cu el e indragostit?:D

Referitor la telesport....no comment....am injurat destul ieri:D

viole(n)t
12th August 2004, 13:01
o sa fie cam greu, acuma se va juca sub presiunea rezultatului, ne trebuie o serie de 4-5 meciuri bune, inclusiv cu Rapid, pt a ne mai linishti in clasament...

Ramane de vazut...

Oricum, mare pacat, de la Bacau ne puteam intoarce linishtit cu 3 puncte... Asha mi-e de ciuda cand nu batem la astea slabe...

baden
12th August 2004, 13:44
Viole(n)tule....daca tu zici inseamna ca au inceput sa-si bage mintile in cap.Sper sa vina un antrenor cae sa-i motiveze si sa-i aseze k lumea in teren...asa pastalai cum sunt ei trebuie sa joace si sa ramana in Div A.

P.S Se pare ca Stangaciu il pregatea altfel pe Grigore, sau ce dracu se intampla cu el e indragostit?:D

Referitor la telesport....no comment....am injurat destul ieri:D

Sunt de acord ca portarul a jucat slab iar 11 m a fost discutabil ... cel putin in conditiile in care jucatorii bacaului intrau mai decisi la minge ... dar sunt sigur ca faptul ca nu au un antrenor adevarat a contat mult pentru timisoara.

Le trbuie un antrenor care nu prea cedeaza la fite ... Lacatus, Piturca (ar fi excelent) ... sau Halagian (dar atunci va pleaca toti jucatorii buni de buna voie)

Sergio
12th August 2004, 13:56
S-au vazut cazuri cand echipe mai bune ca Timisoara au retrogradat.
S-au vazut si echipe mai slabe care au scapat, deci... :rolleyes:

baden
12th August 2004, 14:03
S-au vazut si echipe mai slabe care au scapat, deci... :rolleyes:
nu cred ca e oportun sa va punti problema retrogradarii. Potentialul echipei e bun ... problema ar fi sa fie utilizat in folosul vostru. Certurile si tensiunea artificiala la echipa lasa urme adanci ... in multe cazuri.

dragos_popa17
12th August 2004, 17:42
S-au vazut si echipe mai slabe care au scapat, deci... :rolleyes:

Adevarul este ca e prematur sa vorbim acum de retrogradare sau titlu. Dupa etapa a 10-a lucrurile vor incepe sa se aseze.

IlMILAN
12th August 2004, 17:47
Unde la retrogradare sau la titlu...:D? sau stii ceva ce noi nu stim:D

P.S te intreb ca sa stiu si io , macar sa nu-mi mai fac griji, stiu o treaba:D

Pricop Stefan
12th August 2004, 18:42
Ba a luat din nou Poli bataie ,dar am inteles ca a facut un meci destul de bun sper sa isi revina.Urmatoru meci e ultima sansa dac nu batem va fi foarte greu.Dobos trebuie neaparat sa numeasca un principal repede ca este deja tarziu shi suntem aproape de un dezastru.Macar pt public shi fara fitele gen Silvasan ca ne-am cam saturat de el.Daca nu e multumit Silva poate sa plece inapoi la masa in Bragadiru

Ba soluti ar fi da nu stiu ce asteapta dobos.sunt antrenori buni care ar putea prelua echipa.Io asi incerca ceva din Banat daca nu se poate atuni shi Gabi Stan(ar fi omul potrivit) de Belodedici ce ziceti nu se gandeste nimeni la el,a jucat la nivel inalt a facut ceva scoala prin Spania ar fi sustinut de public,oare de ce nu Jackie Ionescu sa ia echipa? ar mai fi Lacatus sau poate Hizo,sau Florin Marin.Ne trebuie un antrenor rau

baden
13th August 2004, 18:15
ar mai fi Lacatus sau poate Hizo,sau Florin Marin.Ne trebuie un antrenor rau
Nu rau va trebuie! ... Va trebuie unu bun :)
Am discutat si cu prietenii si au spus la fel (Trebuie un antrenor bun.)