PDA

View Full Version : Etapa 3: FC National - Gloria



MaPaX
8th August 2004, 23:37
Miercuri, 11 august, ora 21:00> FC National - Gloria Bistrita in direct pe National TV
Comentarii despre acest meci, inainte si dupa, aici!

Catalanul
8th August 2004, 23:39
la cum a jucat nationalul cu POLI :headbang: :ciocan: ar trebui sa castige bucurestenii
merg pe un 2-0 al lui National :p

sames44jc
9th August 2004, 03:15
3-1 pt national

gigel_bucur
9th August 2004, 09:41
tinand cont de trecutul Gloriei sper intr-un 5-0 :drak:

fia
9th August 2004, 12:47
Mda, se pare ca FC Naational ramane lider si dupa etapa asta... Nu vad pe Rapid facand un golaveraj asa bun :D

miril
9th August 2004, 15:35
In general, combinatia Don Gino, Jean Daddy are numai un nume: BLAT. Cum mieciul se joaca, insa, "prea devreme", echipa gazda castiga, ceea ce imi este si dorinta. Hai Progresu! Dupa inima: 3-0, dupa ratiune: 2-1, gol victorios, Abiadoun, minutul 81.

baden
10th August 2004, 13:22
national - gloria 5-1

Ovy-Iasi
10th August 2004, 17:35
national - gloria 4-0

Varcolacu
10th August 2004, 18:24
Mda..National 3-0..fara comentarii!!! :happy :evil:

Bancaru
11th August 2004, 16:06
Miril!! Ce surpriza! Ce mai faci? Ne cunoastem de pe forumul (defunct?) de pe prosport.ro
Ma bucur ca ai aparut, pentru ca stiu ca esti un progresist de bun simt.
Te salut!

Bancaru
11th August 2004, 16:08
Mda...
Eu nu zic hop pana nu sar. Nu se stie ce strategie (coregrafie) ne-au pregatita Gino si cu tata Jean. Totusi, in primavara Gloria era la kk, iar Gino a stat capra. Pardon!

miril
11th August 2004, 16:51
Salut, Bancaru-le! Vezi ca am aparat onoarea noastra de...progresisti pe un alt topic in care ai contribuit si tu: FC National-FC Brasov. Poate scrii si tu ceva la rubrica Suporterul, caci eu am facut-o cu draga inima. Deobicei sunt prezent pe site-ul TotalSport, dar m-am decis sa contribui si aici in functie de timp. Hai Progresul! Sa auzi, de acum incolo, numai de bine!

dragos_popa17
11th August 2004, 18:57
Castiga National. Iar. Baietii astia joaca mai bine ca Steaua, Dinamo sau Rapid pana acum. Cine stie, poate castiga ei campionatul, n-ar fi asa mare surpriza.

miril
11th August 2004, 22:32
Dupa o victorie grea, dar meritata, bancarii sunt pe primul loc. Mijlocul s-a intarit cu Gabi Popescu, intrat dupa pauza, iar Mitrovici a fost rezerva. Urmatoarea gara va aduce la peron pe Caramarin cu Caramian/Karamyan. Cine va fi mai bun, bancarul sau armeanul? Eu sper ca...macedonul, desi un scor egal nu m-ar deranja.

sames44jc
12th August 2004, 00:31
merita nationalul
o victorie asteptata

dragos_popa17
12th August 2004, 00:33
Nationalul a castigat iar. E pe primul loc si sincer cred ca va sta acolo pentru o perioada buna de timp. In acest moment pare o echipa solida, sigura pe ea. Chiar au sanse la titlu anul acesta.

Bancaru
12th August 2004, 17:18
Domnul Miril,
Nici eu nu am timp sufucient pentru mesaje. Dar acum ca ai aparut si tu o sa ma mai rup putin. Nu te recunosc cu entuziasmul asta pe ca l-ai afisat. Sau asa pari, entuziast. Gabi Popescu nu s-a miscat bine, inafara unui singur sut de senzatie iar Mitrovici nu a fost pe banca de rezerve. Eu am fost la meci. Si ca de obicei am stat in spatele bancii de rezerve a lui Progresu, in primul rand.
In schimb am vazut unul dintre cele mai infecte si mai obediente arvitraje din campionatul nostru. Norocul lui Lajos a fost faptul ca Nationalul nu si-a creat faze periculoase inauntrul careului pentru a-i forta pe bistriteni sa faulteze si pe el sa nu dea penalty. Un jegos de om ce nu pot sa cred.
Nu stiu ce sa zic despre meciul cu Rapidul. Au si ei orgoliul ranit si asa cum pentru alte echipe e un eveniment sa joace cu echipele 3 din Bucale, pentru Rapid suna mobilizare generala la meciurile cu Progresu. Asa e!

miril
12th August 2004, 20:32
GSP e de vina, Bancarule. Poate treci pe topicul cu echipa favorita si voteaza-i pe ai nostrii. Suntem putini, dar...progresisti.