PDA

View Full Version : ZENGA Steaua iti vrea demisia



sames44jc
8th August 2004, 22:30
Dupa primele 2 meciuri ale Stelei am constatat ca zenga nu face nimic la steaua
Duce echipa de rapa
Cu gloria nu a fost greu sa castigam, dar cu Rapid...
Jucatorii au fost schimbati dupa pozitiile lasate de piturca si s-a dus echipa
La ora actuala eu cred ca Zenga nu are ce cauta in ghencea
Daca la o echipa de divizionara a 4 a avut rezultate modeste ...
NU IL VREM IN GHENCEA

LACATUS LACATUS LACATUS LACATUS LACATUS LACATUS LACATUS LACATUS

ADelPiero
8th August 2004, 22:35
n`ai ce posta ma ?
nici nu ti s`a uscat cerneala pe buletin si te dai in aere... crezi ca un stil de joc se face intr`o saptamana ? scuza`ma ca iti spun dar esti distrus !! :rosu:

sames44jc
8th August 2004, 22:36
Nu ai vazut in ce hal a jucat Steaua ?

ADelPiero
8th August 2004, 22:39
si Zenga ii de vina ca o ratat cutare ... sau nu a pasat bine cutare? esti praf copile ... habar n`ai de football ... mai citeste si tu .. documenteaza`te ...
cine esti tu sa zici "Steaua iti vrea..." ... adica tu reprezinti Steaua ? ma copile .... dute papa cornuletz cu lapte :lol::lol::lol::lol::lol:

sames44jc
8th August 2004, 22:49
eu sunt stelist inascut
stelist pana la moarte
si nu tin decat cu o echipa si anume STEAUA BUCURESTI, nu ca tine cu 5
si scuzama dar acum nu am cornulete cu lapte :jerk::jerk::jerk::jerk::jerk:

si nu am zis ca zenga e de vina ca a ratat cutare si a pierdut mingea cutarica
zenga e de vina pentru schimbarile pe care lea facut si de schimbarea posturilor jucatorilor

ADelPiero
8th August 2004, 23:43
jucatorii daca sunt profesionisti joaca pe ce post sunt pusi ... daca nu, nu au ce cauta la o echipa ca Steaua...
daca Hamutovski isi baga mingea in poarta de 2 ori .. cine era de vina ? Zenga ca nu l`a pus atacant sau el ?
... jucatorii sunt de vina 90% si antrenorul 10% :mda:

iulian
9th August 2004, 00:02
jucatorii sunt de vina 100% pentru rezultatul din Giulesti
SA LE FIE RUSINE !!!!!!
ce vina are Zenga ?
ia potoliti-va voi cu scenarii deastea

Saber Rider
9th August 2004, 00:02
Hmm ... eu as schimba totusi putin procentele acelea. Nu zic ca ar trebui sa plece, din contra, sa ramana si sa puna in aplicare ce are mai bun el in cap.
Dar ... aceasta schimbare a posturilor unor jucatori, mai ales in conditiile in care tu esti antrenor nou la echipa, nu stii prea bine ce poate fiecare la adevarata capacitate, in mod normal ar trebui sa-i pui unde au jucat ei mai bine pana atunci, nu sa incerci diverse combinatii mai ales intr-un joc cu asa miza (adica derby, orgoliu si prestigiu, nu numai 3 puncte), si mai ales, dupa cum a declarat Piturca, Zenga nici nu a incercat sa ia un contact cu fostul antrenor pentru o informare cat mai precisa asupra diferitelor aspecte ale echipei (jucatori, foste tactici).

Deci, inca o data, nu sunt de acord cu debarcarea prematura a lui Zenga de la carma Stelei, dar din pacate are deja si cateva bile negre.

iulian
9th August 2004, 00:07
Acum vin direct de la stadion si crede-ma...nimeni nu a cerut demisia lui Zenga.....
inca odata va spun ....JUCATORII sunt de vina pentru rezultat !!!!

Gabriel
9th August 2004, 00:08
Am votat un categoric NU. Si ce atata vorbaraie ? Steaua a pierdut cu Rapid in Giulesti...nu cu Juventus Colentina in Ghencea. Nu poti cere demisia unui antrenor ca pierde in Giulesti. Rapid e echipa foarte buna. Si nici Steaua nu a jucat rau.

ADelPiero
9th August 2004, 00:24
daca in meciurile urmatoare nu vor trage de ei ... echipa il va supara pe Gigi ... si nu o sa fie bine .. :mda:

PYTYCU99
9th August 2004, 00:27
Zenga nu tre sa plece tre sa'i acordam increderea noastra !
FORZA STEAUA

Florentin
9th August 2004, 01:21
Poate este doar parerea mea, mai ales ca sunt cam suparat, si probabil mai sunt ceva sute de mii, ca sa nu spun milioane, dar Steaua a jucat exact ceea ce a jucat si in era Piturca. Bineinteles ca tapul ispasitor este, ca de obicei, antrenorul. Eu nu cred ca putem sa-i dam brinci lui Zenga, pentru ca astia de intra in teren in tricoul celei mai titrate si iubite echipe din Romania ii doare exact in pix daca iau bataie dupa ce au jucat o repriza intreaga in superioritate numerica. Mai mult rapizii l-au inlocuit pe singurul jucator care ne putea pune probleme. Probabil ca indolentii care sunt platiti cu zeci de mii de dolari asteptau tot de la rapizi sa isi bage singuri mingea in poarta pentru ca asta mai ramasese de facut, ai nostrii aratind ca o echipa de amatori care plimbau mingea pe teren in asteptarea fluierului final si a berii izbavitoare.
Si ce facem acum? il zburam pe Zenga si il aducem pe Lacatus. Daca jucam tot asa ne bat ciinii in groapa si atunci il inlocuim si pe Lacatus cu cine ? Cu Gigi, ca tot le face pe toate si trebuie sa aiba si Dinel militianu' un contracandidat, nu? Intrebarea este daca si sub conducerea inteleapta a lui Gigi jucam tot asa "bine" pe cine mai aducem?

ADelPiero
9th August 2004, 01:28
jucatorii sunt valorosi ... de aceea au ajuns la Steaua...
dar nu toti sunt seriosi ... odata ce au dat de banu` gros, nu`i mai intereseaza performanta... :(

Florentin
9th August 2004, 01:33
Nu a negat nimeni ca ar fi valorosi, eu am spus indolenti. Sau poate sunt valorosi, dar nu au valoare de Steaua. Cit despre performanta depinde cum defineste fiecare performanta: unul este performant din gura si ii bate pe toti, altul este performnat ca umfla banul, altul este performant ca a ajuns la Steaua, etc. Dar ce te faci cu performantele Stelei, ca in ultimii ani ...

mamutziku
9th August 2004, 02:04
nu zic ca jucatori nu sunt de vina
s-a pierdut mingea la mijlocul terenului de nu stiu cate ori
nu au avut nici pic de inspiratie
neaga nu a dat 2 pase care sigur erau gol
dica si dinita erau liberi si el a dat pe langa poarta
dica a jucat cel mai bine

sames44jc
9th August 2004, 02:07
oricum
gigi sa gandit prea tarziu sa schimbe antrenorul
ati vazut cum a fost si dan petrescu la rapid
trebuia schimbat la sfarsitul sezonului trecut
inainte de amicaluri cel putin
bostrina a jucat prost a pierdut de foarte multe ori
portarul a avut emotii
dica a jucat cel mai bine
un gol senzational

Mariusmadmax
9th August 2004, 03:52
Nasol - noi ne credeam invincibili ...
... uite ca nu este asa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sabin Ilie...
Danciulescu ...
noi cu Zenga - boy ...

Steaua n-a jucat nimic īn seara asta, iar dacă era Piţurcă antrenor, cu siguranţă era alt rezultat
Dumitru Dragomir, preşedintele LPF

Dorinel a Ţipat la Walter Zenga
Imediat după schimbarea lui Neaga cu Cristea, Dorinel Munteanu s-a apropiat de banca tehnică şi a strigat la Zenga: “Ce faci, mă, ai īnnebunit? Ăştia joacă cu un singur vīrf şi noi ţinem patru fundaşi pe teren?” Tehnicianul Stelei n-a schiţat īnsă nici un gest la reproşul veteranului stelist.

Dansan
9th August 2004, 08:29
Cine draq l-a pus pe Munteanu la inchidere ?!!!!... Cu fizicul lui pe cine sa inchida el?!?!!?! ... Ce draq mai, asta este post pentru unul mai bine cladit...Falemi, de ex.....
Prost meci am facut....Lui Zenga ii mai trebuie timp sa arate ca STIE ...sau NU...
Oricum, (si) anul asta NEXAM cupa,campionat.....

Ioca10
9th August 2004, 11:15
Nu stiu dar daca il luam pe Laca nu mai spuneam nimic indiferent de rezultat!

iulian
9th August 2004, 11:19
E nu spuneam...acum am gasit tapul ispasitor in Zenga...ce sa spun...
Ai nostri au jucat sub orice critica,nici nu vreau sa mai ma gandesc la meciul asta.

Profetu
9th August 2004, 13:08
Dupa primele 2 meciuri ale Stelei am constatat ca zenga nu face nimic la steaua
Duce echipa de rapa
Cu gloria nu a fost greu sa castigam, dar cu Rapid...
Jucatorii au fost schimbati dupa pozitiile lasate de piturca si s-a dus echipa
La ora actuala eu cred ca Zenga nu are ce cauta in ghencea
Daca la o echipa de divizionara a 4 a avut rezultate modeste ...
NU IL VREM IN GHENCEA

LACATUS LACATUS LACATUS LACATUS LACATUS LACATUS LACATUS LACATUS


Copilu .. termina cu prostiile !!!
Erai nascut cand juca Lacatus la Steaua ? De ce il aclami atat ?
Ai rabdare; si noi tot stelisti suntem. Asteapta sa vedem ce stie, apoi arunca piatra.
Eu personal nu cred ca e o mutare favorabila sa schimbi antrenorul in saptamana in care trebuie sa inceapa campionatul, chiar daca nu-l agreez deloc pe Piturca, insa, s-a intamplat si noi, ca suporteri, trebuie sa sustinem echipa si la BINE si la RAU.

Acum e rau ... asa ca ... sa-i incurajam !!!

sames44jc
9th August 2004, 14:06
Urmeaza meciul cu apulum si cu dinamo
dupa astea doua meciuri daca nu da rezultate ....
o sa duca pe steaua de rapa

Triple H
9th August 2004, 14:40
Eu zic ca situatia lu Zenga e cam aceeasi cu a lui Dan Petrescu la Rapid. Ceva e dubios, totusi sper sa se faca treaba si sa reziste pana la sfarsitul campionatului, evident campioni :yeah:

sames44jc
9th August 2004, 14:44
cica are termen pana in iarna
asa a zis gigi

Petrut
9th August 2004, 17:53
ZENGA LASA-NE, LASA-NE
demisia
demisia
DEMISIA
AFARA CU ZENGA DE LA STEAUA

LACA LACA LACA

Mariusmadmax
9th August 2004, 23:21
Cred ca ne vom ruga iar de "eternul" Piturca ... sa se intoarca !
Situatia este jenanta :(

iulian
9th August 2004, 23:25
Jenanta a fost situatia din teren cu rapizii .... Steaua...in 11 si Rapid in 10....si nu am reusit nimic...dar nimic...si nu Zenga e vinovat...ci tractoristi nostri...rusine sa le fie :(

Mariusmadmax
9th August 2004, 23:34
trebuie sa recunosc : N-am vazut meciul ...
Dar am remarcat din presa citeva greseli ale lui Zenga :
1. la 2-1 si un jucator eliminat , Steaua se apara tot cu 4 fundasi ... desi Rapidul avea doar un singur virf ... Lucru pe care Munteanu i l-a spus lui Zenga astfel : " Ai innebunit astia joaca cu un singur virf ..."
2. Petre pentru prima oara la Steaua ... a evoluat pe dreapta !!!!!!!!!
3. Titular Ogararu ... lipsit de forma !
4. L-a schimbat pe Dumitru in min 54 , cind se stie ca Dumitru este motorul de la mijlocul terenului ...
5. D Munteanu evolueaza f prost pe postul de inchizator - este batrin ! Stiu ca este postul pe care s-a consacrat dar ...
6. Declaratii arogante ca vor invinge in Giulesti , inainte de meci - asa ceva numai la Dinamovisti am mai vazut ...
etc

iulian
9th August 2004, 23:40
L-a schimbat pe Dumitru in min 54 , cind se stie ca Dumitru este motorul de la mijlocul terenului ...

Cred ca Dumitru nici nu a realizat ca s-a jucat meciul...a fost cel mai aerian meci in care l-am vazut pe Fl.Dumitru :(

Mariusmadmax
9th August 2004, 23:42
se prea poate ... si restul punctelor ?

iulian
9th August 2004, 23:48
Toate sunt corecte....din pacate

Mariusmadmax
10th August 2004, 00:07
pai acestea sunt greseli de incepator ...
si la 2-1 , nu trebuia sa introduca un al-3-lea virf (?) , in locul unui fundas - Ghionea de exemplu !
Cred ca Oprita - virf pivot , si cu Neaga si Cristea ( Dinita ) ar fi fost ceva halucinant !

iulian
10th August 2004, 00:20
Astea sunt discutii zic eu acum sterile...eu nu inteleg de ex de ce a stat in teren Ogararu ca de altfel si Munteanu....paraleli cu fotbalul in meciul asta...cel putin Ogararu parca aterizase direct de la discoteca :(
Neaga....Neaga a comis-o ca in curtea scolii ....puteam pleca din Grand cel putin cu egal daca nu era asa de individualist...si Pitu la fel...

Mariusmadmax
10th August 2004, 01:05
Astea sunt discutii zic eu acum sterile...eu nu inteleg de ex de ce a stat in teren Ogararu ca de altfel si Munteanu....paraleli cu fotbalul in meciul asta...cel putin Ogararu parca aterizase direct de la discoteca :(
Neaga....Neaga a comis-o ca in curtea scolii ....puteam pleca din Grand cel putin cu egal daca nu era asa de individualist...si Pitu la fel...
Cred ca Zenga incearca eliminarea- izolarea - indepartarea etc jucatorilor titulari in "era" Piturca :
Paraschiv - rezerva
Stoica - rezerva
Oprita - rezerva

sames44jc
10th August 2004, 12:13
pitu nu e jucator de viteza si era mereu depasit in atac

bill
10th August 2004, 12:24
Pe langa toate astea acum mai apar unii care sustin ca jucatorii l-ar sabota pe Zenga si nu au jucat intentionat.

Saber Rider
11th August 2004, 01:44
Pitu e un jucator foarte bun, daca este pus sa joace acolo unde da randament maxim, adica pe partea stanga la mijloc. Deci o greseala a lui Zenga.
Si Dorinel e un jucator bun, care cat a jucat in sezonul trecut pentru Steaua s-a simtit cu varf si indesat, pentru ca Piturca il folosea iarasi in alt mod decat Zenga. Deci iarasi o greseala de antrenor.
Despre Ogararu se poate spune ca acela este postul lui, dar totusi era iesit din forma de mai mult timp, si nu se impunea defel ca unul dintre titulari la un asemenea meci greu. Greseala de antrenor.
Inlocuirea lui Florentin Dumitru, "motorul" echipei - alta greseala a lui Zenga.
Inlocuirea lui Neaga - alta greseala a lui Zenga, de fapt dubla greseala, o data pentru ca Neaga e atacant, si a fost aiurea sa scoti un atacant cand echipa adversa era in minoritate si trebuia sa ataci cu atat mai mult, si a doua oara pentru ca este totusi NEAGA, care este foarte bun acolo in atacul Stelei, de fapt cel mai bun atacant din Ghencea la ora actuala.

Si totusi, o cat de cat explicatie exista. Zenga nu cred ca stie intregul potential al unor jucatori, si nu stie unde dau ei randament maxim, din cauza ca nu-i prea cunoaste. Dar ... pe de alta parte, tocmai de aceea e Dorinel antrenor secund, sa-l ajute pe principal. Si sunt sigur ca Dorinel l-a informat destul de bine pe Zenga despre diferitele particularitati ale unor jucatori sau tactici, si totusi ... Zenga ori s-a facut ca-l asculta, si a actionat tot ca el, ori nu prea are stofa de antrenor mare, si are un orgoliu mult prea mare in comparatie cu situatia delicata in care se afla (de a prelua o echipa fara sa stie prea multe despre ea, si fara prea mult timp sa-si instruiasca elevii asa cum ar dori). Si se poate adauga la ipoteza orgoliului nelalocul lui si faptul ca atunci cand a venit de pe plajele Ibizei la Steaua, deci clar nu prea avand destule cunostinte despre noua echipa pe care o are de antrenat, nu a contactat in nici un fel pe fostul tehnician, adica pe Piturca, de la care sunt sigur ca putea afla multe detalii care-l puteau ajuta fara discutie.

Oricum ar fi, eu sper ca acest dus rece sa-l fi trezit si pe el, si pe jucatori, si pe toti. Si sper ca acest meci prost etalat in Giulesti sa fie de invatatura de minte (si analiza video la rece), si in urmatoarele meciuri echipa Stelei sa arate ca au invatat ceva din greselile acestui meci nereusit, si ca vor face totul de acum inainte ca asemenea prestatii submediocre sa nu se mai repete.

Forza STEAUA !!!
:ok: Magica STEAUA :cool:

sames44jc
11th August 2004, 04:08
Zenga nici nu la contactat pe piturca sa il intrebe despre jucatori si mai multe chestii
mai toti antrenori fac asa
dar se pare ca zenga daca a fost portar bun gata

Mariusmadmax
11th August 2004, 21:21
multe greseli , si multa tifna ...
cred ca nu suntem pe "drumul al bun" :rosu:

Profetu
12th August 2004, 15:13
multe greseli , si multa tifna ...
cred ca nu suntem pe "drumul al bun" :rosu:

Haideti ma, ce sunteti asa pesimisti ? Cu atitudinea asta sigur nu-i ambitionam pe jucatori.
Trebuie sa fim critici, nu zic, dar nu fatalisti :rolleyes:

Cred ca avem sanse reale sa ajungem in UEFA, in campionat ne reglam din mers, incepand din Stefan cel Mare, iar cupa va scoate in atentia suporterilor jucatorii de rezerva dornici de afirmare.

Cum o sa va schimbati voi atitudinea dupa vreo victorie in groapa .... abia astept ... /hello

florian
12th August 2004, 22:14
Cred ca Zenga incearca eliminarea- izolarea - indepartarea etc jucatorilor titulari in "era" Piturca :
Paraschiv - rezerva
Stoica - rezerva
Oprita - rezerva

Zenga nu a aterizat inca.E aerian. Nu cunoaste bine jucatorii si relatiile lor (si de joc si particulare).Ii trebuie ceva timp.Asa ca ar trebui sa-l lasam deocamdata sa se dezmorteasca.(parerea mea) Mai ales ca pare ca a inceput sa prinda trenul echipei. Dovada meciul cu sarbi.

Saber Rider
13th August 2004, 00:29
Deci dupa meciul Stelei cu sarbii, ma simt nevoit sa-l felicit pe Zenga si pe baieti. BRAVO !!! Bine ca s-au trezit cand trebuia, si ca Steaua a facut un prim meci reusit APROAPE din toate punctele de vedere in actuala stagiune.

Mariusmadmax
13th August 2004, 05:26
la 0-4 - pas inapoi !
Oricum poate fi "sunetul goarnei de adunare" !

Profetu
13th August 2004, 09:48
la 0-4 - pas inapoi !
Oricum poate fi "sunetul goarnei de adunare" !

Asa mai zic .... tine-o tot asa ...

sames44jc
13th August 2004, 18:38
sa vedem ce face cu dinamo
sa speram ca stelisti vor combina la fel ca in meciul cu sarbii

Mariusmadmax
14th August 2004, 04:23
Daca nici acolo nu scoatem un rezultat bun ... e jale !