PDA

View Full Version : Etapa 22: FC Timisoara - Gloria Buzau 4-1



delaparis
24th March 2009, 23:42
FC Timisoara - Gloria Buzau
SAMBATA, 04 APRILIE 2009
15.00 GSP TV

discutii inainte si dupa meci

Mr Cosmin
25th March 2009, 00:20
1.

Telespan
25th March 2009, 04:33
1 solist..meci de verificare inaintea meciului cu Real Giulesti..

Denis
25th March 2009, 06:30
Meci intre FC Timisoara si "FC Timisoara II". Normal ca va fi victorie a gazdelor :ok:

Ferko
25th March 2009, 10:07
Orice altceva decat 1 este aberatie, deci 1.

Leo
25th March 2009, 10:25
Daca nici pe astia ................
1 solist .

riva
25th March 2009, 11:28
balint vs balaur, duel interesant

Uimirea
25th March 2009, 13:30
1solist.Daca in tur am avut steluta ,acum avem timisorica.Ar fi de rasul curcilor ca poli sa pateasca ce a patit steaua in tur.

stiintacv
25th March 2009, 17:42
Daca nici cu astia,atunci cu cine? 1 solist.

six
25th March 2009, 20:24
mai are rost....blat pe fata :D
PS1:reamintim buzoienilor ca bani vin din vest.....asa preventiv :happy:happy:happy
PS2:daca ne bat astia cred ca vom tine toti cu ....uta(de rusine) :rolleyes: :D :)

Elphax
26th March 2009, 00:38
Mansour vine sa arate ca e fotbalist ! Toti au ceva de demonstrat, asa ca orice e posibil ...

YoNuTzz
26th March 2009, 14:30
nici o surpriza aici...
1 solist

delaoltenia
26th March 2009, 16:24
Timisoara va pierde 2 puncte mari.

Grinco
26th March 2009, 21:08
Daca ne facem si cu astia de rahat, atunci sper ca Balint va prinde si sferturile CL in studio la ProTV, nu doar semifinalele, asa cum am prezis mai demult

PortaNTM
28th March 2009, 11:20
Las k stim ce fotbalist e Mansour..nu tre sa arate el in meciu cu Timisoara k e fotbalist .. el arata numa n meciurile cu stoaia si dinamu ca e fotbaliator acolo intra foarfecile :D :))

BBB
29th March 2009, 21:47
De pe acum va anunt ca o sa mizez 50 lei pe victoria Buzaului. O sa demonstreze pustanii exilati la Buzau ca meritau sa ramana in ograda lui nea Balint

Hingherul
29th March 2009, 23:16
Meci intre FC Timisoara si "FC Timisoara II". Normal ca va fi victorie a gazdelor :ok:

A mai fost si intre Steaua si Steluta si stii bine ce-a iesit. Merg de la un egal in sus asa ca indraznesc un 2

Ionescu lucian
31st March 2009, 16:45
Sper sa bata Buzau...stim noi de ce...timisorenii au doar 1 jucator bun...arbitru...si sa nu se accidenteze dracu ca au rezerve maseuze si femei de servici...POLI AEK BRAGADIRU SCUIPACENI DIN TIMISOARA va pierde si Aradul va rade de ei si cu curu ...sa nu uitam cele 6 puncte ca i-o fo foame la patronu vost si o mancat punctele nu dejeaba e asa gras ...asa k vedeti voi ...sunteti cei mai tari sper sa mergeti in UEFA si sa va luati un 8-0 sec dela vreo echipa de genul Saint Julia din Andorra sa va iasa draq fotbalu din cap...NU UITATI MANDRIA VESTULUI E:UTA ARAD!

mihai_alex
31st March 2009, 17:09
Buzaul poate sa scoata macar un egal,mai ales ca sunt jucatori care vor sa dovedeasca ca ar merita sa joace la Timisoara.

me
31st March 2009, 18:38
Sper sa bata Buzau...stim noi de ce...timisorenii au doar 1 jucator bun...arbitru...si sa nu se accidenteze dracu ca au rezerve maseuze si femei de servici...POLI AEK BRAGADIRU SCUIPACENI DIN TIMISOARA va pierde si Aradul va rade de ei si cu curu ...sa nu uitam cele 6 puncte ca i-o fo foame la patronu vost si o mancat punctele nu dejeaba e asa gras ...asa k vedeti voi ...sunteti cei mai tari sper sa mergeti in UEFA si sa va luati un 8-0 sec dela vreo echipa de genul Saint Julia din Andorra sa va iasa draq fotbalu din cap...NU UITATI MANDRIA VESTULUI E:UTA ARAD!

:groggy::groggy::groggy:

Poli Timisoara
31st March 2009, 20:07
Sper sa bata Buzau...stim noi de ce...timisorenii au doar 1 jucator bun...arbitru...si sa nu se accidenteze dracu ca au rezerve maseuze si femei de servici...POLI AEK BRAGADIRU SCUIPACENI DIN TIMISOARA va pierde si Aradul va rade de ei si cu curu ...sa nu uitam cele 6 puncte ca i-o fo foame la patronu vost si o mancat punctele nu dejeaba e asa gras ...asa k vedeti voi ...sunteti cei mai tari sper sa mergeti in UEFA si sa va luati un 8-0 sec dela vreo echipa de genul Saint Julia din Andorra sa va iasa draq fotbalu din cap...NU UITATI MANDRIA VESTULUI E:UTA ARAD!

...tu de unde dracului ai mai aparut ? :drak: aaaaa,stiu ...vezi de echipa si ...loooooserilor ! :happy ...

...1 , x sau 2 ... ce mai conteaza ! :ok:

Ionescu lucian
31st March 2009, 22:58
Salonta?Avem o echipa curata...si da a fost o fuziune asta este dar noi suporterii nu am fost de acord dar nu depindea de noi...cand poli o cumparat locul in A din C toti suporterii ati fost rupti din Rai
Si sa nu vorbim de istoria unei echipe cum e UTA o fi Timisoara mandria banatului dar UTA ramane mandria Vestului.Pe cand timisorenii frecau menta sporadic prin ligile 3-4 noi luam campionatul si va reamintesc rezultatul din 2001:UTA-POLI AEK 7-0 deci am aratat ca nu jucatori de valoare trebuie ci iubire de fotbal...iar voi cand veniti la Arad numa scandal faceti si batai si torte si rahaturi de-ale voastre imputite fiindca astia sunteti voi si va mirati ca vin ai nostri la tm si fac acelasi lucru.Retrograda-var dumnezeu acolo unde vi locul,IN C

mihai_alex
1st April 2009, 02:19
Ce penibil e asta.S-a inscris pe forum pentru scandal,spurca toate thread-urile pe care intra.Mai bine lasati-l in lumea lui.

Grecu_
1st April 2009, 10:10
Cuiva i-a stat salamul in gat! :D

Poli Timisoara
2nd April 2009, 01:48
...lasati-l...nu e decat un biet complexat !...

Nota:La 7-0 noi am avut in echipa doar pustani de 13-15 ani...si nu mai traiti din amintiri,trecutul e trecut...acum nu sunteti decat o suburbie a Timisoarei !

...scuze de offtopic.

the lion king
2nd April 2009, 11:29
Sper sa bata Buzau...stim noi de ce...timisorenii au doar 1 jucator bun...arbitru...si sa nu se accidenteze dracu ca au rezerve maseuze si femei de servici...POLI AEK BRAGADIRU SCUIPACENI DIN TIMISOARA va pierde si Aradul va rade de ei si cu curu ...sa nu uitam cele 6 puncte ca i-o fo foame la patronu vost si o mancat punctele nu dejeaba e asa gras ...asa k vedeti voi ...sunteti cei mai tari sper sa mergeti in UEFA si sa va luati un 8-0 sec dela vreo echipa de genul Saint Julia din Andorra sa va iasa draq fotbalu din cap...NU UITATI MANDRIA VESTULUI E:UTA ARAD!

Tu sigur ai o viata nefericita....:D:D:D:D:D:D:D

nr.zece
2nd April 2009, 13:39
daca e fan uta normal ca are o viata nefericita

six
2nd April 2009, 18:34
Sper sa bata Buzau...stim noi de ce...timisorenii au doar 1 jucator bun...arbitru...si sa nu se accidenteze dracu ca au rezerve maseuze si femei de servici...POLI AEK BRAGADIRU SCUIPACENI DIN TIMISOARA va pierde si Aradul va rade de ei si cu curu ...sa nu uitam cele 6 puncte ca i-o fo foame la patronu vost si o mancat punctele nu dejeaba e asa gras ...asa k vedeti voi ...sunteti cei mai tari sper sa mergeti in UEFA si sa va luati un 8-0 sec dela vreo echipa de genul Saint Julia din Andorra sa va iasa draq fotbalu din cap...NU UITATI MANDRIA VESTULUI E:UTA ARAD!ce dor mii de astia dar.....ma abtin :P

BBB
2nd April 2009, 22:24
.NU UITATI MANDRIA VESTULUI E:UTA ARAD!

Eu unu mai degraba ma mandresc cu cfr decat cu uta, asa ca nu stiu ce mandria lu' cucuruz vezi tu

Ionescu lucian
3rd April 2009, 17:53
scuze baieti stiu ca am fost cam dereglat...nu am vrut sa jignesc poli timisoara...adica pe timisoreni...sunt Utist de mic tin cu Uta fie ca e in b sau c sau A nu conte.ma ducea tata la emci si ma punea pe scaun ma simteam ca in vulcan.scuze de postarea mea nu credeam oricum ca va bate buzau...dar e normal sa nu tin cu poli daca sunt utist desi poate nu o sa ma credeti in uefa cu partizan anul trecut am pariat pe poli.Daca spun ca va bate poli,risc sa ma transeze ceilalti suporteri ai Utei arad...Si nr_zece uiti ca nu numai UTA A FOST echipa mare,ci si Craiova...asa ca amandoua sunt in aceeasi oala...suntem in liga 2 da dar si craiova a fost acolo...asa ca nu uita ca si voi ati AVUT echipa mare desi nu emrgeti rau nici acum...Succes U CRAIOVA in campionat sper sa mergeti macar in Uefa si cat despre Poli timisoara 99% va invinge pe buzau.
3-0 poli.
inca o data scuze

Ionescu lucian
3rd April 2009, 17:54
CFR Cluj e totusi o echipa frumoasa:P

six
3rd April 2009, 18:20
Daca spun ca va bate poli,risc sa ma transeze ceilalti suporteri ai Utei arad...
inca o data scuze :happy:happy:happy te iertam,rosiaticule :) ;)

malexoid
3rd April 2009, 20:33
Daca ne facem si cu astia de rahat, atunci sper ca Balint va prinde si sferturile CL in studio la ProTV, nu doar semifinalele, asa cum am prezis mai demult

daca pretul e 'surpriza', pai e prima data cand imi doresc o surpriza pe DP...doar sa nu mai vad bivolul ala stelist pe banca!
rectific: 'shtoist'!

six
4th April 2009, 08:11
Jucătorii împrumutați de Poli la Buzău ar prefera să nu fie folosiți în partida de astăzi, pentru a nu fi acuzați de non-combat în cazul unei înfrîngeri

Lanțul slăbiciunilor

18 jucători ai Timișoarei evoluează în retur pentru Gloria Buzău, sub formă de împrumut. Fotbaliștii se tem de speculațiile care s-a naște astăzi după evoluția lor pe "Dan Păltinișanu" și au anunțat că mai bine ar privi meciul din tribună. "Nici nu știu cum e mai bine. Cel mai indicat ar fi să evit să joc în acest meci. Dacă o să greșim cumva, imediat se vor face speculații. Poate mai bine ar fi să joace jucătorii care au fost la Buzău înaintea noastră, ca să nu se interpreteze. Oricum, antrenorii și conducerea decid", a declarat fundașul Alin Rațiu.

Aceeași idee e susținută și de antrenorul Ion Balaur, care va încerca să folosească azi cît mai puțini din jucătorii împrumutați de bănățeni. "Încercăm să ne luăm măsuri din acest punct de vedere. Căutăm să nu dăm naștere la speculații și să folosim o echipă cît mai bună. Probabil vor fi mai puțini jucători de la Poli. Fără, însă, nu se poate, pentru că sînt mai bine de jumătate din lot. Mi-aș dori ca cei care vor intra să dea totul și să iasă cu fruntea sus. Sper ca rezultatul și evoluția lor să împiedice speculațiile", a zis Balaur, care a lăsat în afara lotului 10 jucători timișoreni, printre care și Rațiu.


"Le-am spus jucătorilor de la Buzău să joace toate meciurile pe bune, mai ales cel cu Poli. La mine nu există altceva. Nu sînt Gigi Becali, iar Timișoara nu e Steaua"
Marian Iancu, patron Poli Timișoara

"Degeaba vă tot spun că meciul se va juca pe bune, trebuie să demonstrăm asta în teren. Pentru a nu fi speculații, cu Poli vor juca cît mai puțini timișoreni"
Paul Cazan, director general Gloria


Zece lăsați acasă
Buzoienii vor avea zece probleme mai puțin, după ce tot atîția jucători ai Timișoarei au fost lăsați acasă, fiind menajați sau accidentați: Mansour, Rațiu, Axente, Zimmermann, David Sanchez, Luis Garcia, Ionuț Matei, Ademar, Cojocnean și Eder Bonfim. Argentinianul Garcia face refacerea chiar în Timișoara. Ceilalți 8 jucători împrumutați de Poli în acest retur la Gloria Buzău sînt: Ioan Mera, Fabian Teușan, Florin Sandu, Adrian Poparadu, Marian Chițu, Adrian Popa, Artur Pătraș și Alexandru Popovici.

:happy:happy:happy numa masorii si fotografii sa intre la Buzau......:D

Elphax
4th April 2009, 10:33
ce tampenie, chiar vroiam sa ii vad pe 'ceilalti' cum joaca ..

delaoltenia
4th April 2009, 10:40
la ce ora se joaca meciul?

Elphax
4th April 2009, 10:44
imediat, la 14

delaoltenia
4th April 2009, 11:08
merci!!

Rossi
4th April 2009, 15:07
Rusinos ... doua goluri jenante ... doua goluri facute cadou ...

:rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

malexoid
4th April 2009, 15:28
Rusinos ... doua goluri jenante ... doua goluri facute cadou ...

:rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

marrrsh potaie parvovirotica, ai gresit poarta stapanului!

edit: nush daca nu sunt chiar mai multe, nu sti sa numeri?

Radu
4th April 2009, 15:33
Rusinos ... doua goluri jenante ... doua goluri facute cadou ...

:rosu::rosu::rosu::rosu::rosu:

cutu iarasi privesti dinamo din fata tv-ului?:happy Se pare ca se ajunge destul de greu in groapa...de la tara...

Ferdininho
4th April 2009, 15:51
Exceptand faptul ca Rossi a intrat in delirium tremens.....nu ma satisface jocul lu Poli din era Balint. Dar este bine ca am luat 3 puncte.

malexoid
4th April 2009, 15:56
yessss, am reparat golaverajul cu rezervele rezervelor noastre....go balint, gunoiule!

Ferdininho
4th April 2009, 16:04
Etapa viitoare cu Rapidul...este momentul adevarului pt. Balint pana acum si la bulan(noroc) ii spune stiinta.

malexoid
4th April 2009, 16:14
Etapa viitoare cu Rapidul...este momentul adevarului pt. Balint pana acum si la bulan(noroc) ii spune stiinta.

pt balint, momentul (tristului) adevar a fost...clipa in care s-a nascut :headbang::headbang:, pe noi nu ne mai convinge sub nicio forma!
a mai incercat impreuna cu spurcaciunea cealalta si era sa ne trimita in B, daca nu agonisea Oli oarece puncte cu care sa supravietuim

THE HUN
4th April 2009, 16:16
3 puncte cu o erchipa submediocra,jocul timisorenilor lasa de dorit chiar daca scorul a fost 4-1 pt.ei

six
4th April 2009, 16:56
mda....sarbatoare campeneasca :P scorul este bun dar jocul inca defectuos :mda: castigam in Giulesti :D

Ferdininho
4th April 2009, 17:00
mda....sarbatoare campeneasca :P scorul este bun dar jocul inca defectuos :mda: castigam in Giulesti :D
Asta ca si cum ai spune...ii virgina dar...cam larga.....sa vedem ce va fi...HAI POLI!

iojibcn
4th April 2009, 17:11
meci intre fc timisoara si "fc timisoara ii". Normal ca va fi victorie a gazdelor :ok:

nu fi "moldovean " ;timisoara a castigat pe merit ,va e greu s-o recunoasteti ,dar asa este !!

Grinco
4th April 2009, 18:21
Vreme faina, meci de vacanta cu multe goluri dar totusi plictisitor, rezultat bun. Cam atat. Si o urare din suflet pentru Sandu

Rossi
5th April 2009, 01:44
blat rusinos ...:rosu::rosu::rosu:

Costi_P
5th April 2009, 07:10
blat rusinos ...:rosu::rosu::rosu:

Voi vorbiti de blaturi???
In locul tau as tacea din gura..

diorin
5th April 2009, 07:33
...nu l-a propus nimeni pe Balint antrenor la nationala.?,ar fi o afacere foarte buna.

Oaia Dolly
5th April 2009, 11:06
nu fi "moldovean " ;timisoara a castigat pe merit ,va e greu s-o recunoasteti ,dar asa este !!

Greu e sa tratezi doua evenimente cu acelasi standard, nu? La egalul Stelei la buzau, o droaie de omuleti obiectivi si inteligenti ca tine, au strigat ca a fost blat ratat. Spre deosebire de tine, un banatean civilizat, nu ti voi raspunde la restul frazei. Oricum se pare ca la voi e iancu si timisoara....cum ne am putea noi, niste bieti moldoveni, compara cu asa o alianta angelica?:ok:

FcPoliFan
5th April 2009, 11:37
Si eu mi-as tine comentariile la minim, daca tot as vrea sa scriu ceva despre acest meci. Penibila actiune, gretos iancu.

manu10
5th April 2009, 11:39
blat rusinos ...:rosu::rosu::rosu:
:happy:happy:happy

gheorghe
5th April 2009, 13:17
http://www.dusanuhrin.com

Mesaje de sustinere morala pentru Dusan Uhrin. Este a doua mare nedreptate care i se face acestui om in Romania.

Uhrin este cel mai mare antrenor strain care a ajuns pe aici. Protasov a luat o echipa gata formata, Zenga a fost doar fatada. Uhrin chiar a muncit!

Duba
7th April 2009, 16:50
"Gloria joacă împotriva unor echipe cu cel mai bun 11, iar împotriva Politehnicii Timișoara își menajează titularii. Nu e problema mea, noi trebuie să ne facem datoria și să cîștigăm", a explicat Stoica la GSP TV.

Iancule esti o mizerie!

Rossi
7th April 2009, 16:56
cand face timisoara BLAT , nu se pune ...