PDA

View Full Version : Etapa 22: OTELUL - FC U CRAIOVA 0-2



Pages : [1] 2

delaparis
24th March 2009, 23:40
OTELUL - FC U CRAIOVA
DUMINICA, 05 APRILIE 2009
17.00 GSP TV

discutii inainte si dupa meci

Rossi
24th March 2009, 23:50
Oltenii nu au constanta in joc ... Otelul nu poate pierde 3 meciuri la rand ... 1X

delaparis
25th March 2009, 00:07
imi pare rau pentru olteni dar aici e vorba de valoare :D
Otelul castiga usor

Mr Cosmin
25th March 2009, 00:44
Asta`i meci de 1x2.

Blu3 Lion
25th March 2009, 02:53
Pentru mine daca nu scoatem cel putin x la meciul asta victoria cu CFR nu mai ramane cu prea mare valoare...cand vrei performanta trebuie continuitate...iar rezultatul de la Galati va influenta si numarul spectatorilor la meciul cu Dinamo...totusi cred ca mai degraba vom avea probleme cu Pandurii,Brasov,Iasi,Bistrita(ultimele doua deja ne-au incurcat) si mai sunt cateva echipe care isi iubesc la nebunie propriul careu de 16 metri iar restul terenului este camp minat pentru ele timp de 2/3 din joc!

Telespan
25th March 2009, 05:15
Meci greu pentru olteni,merg pe 1x.Costea shi Paraschiv vor decide meciul

Denis
25th March 2009, 06:06
Va fi cel mai frumos meci al etapei. Primul instinct a fost sa votez 1. Si dupa ce m`am mai gandit un pic, am ramas la aceeasi opinie.

@Rossi: Nu`i exclus sa pierzi 3 meciuri la rand. Dar ar fi mai mare rusinea sa pierzi 2 meciuri consecutive pe teren propriu. Bourceanu se va intoarce de la nationala si le va spune tuturor colegilor ce a invatat din antrenamente si dubla cu Serbia si Austria.:D:D

VILI
25th March 2009, 08:24
Ne trebuie 1 neaparat, craiovenii se pot distra la ecarisaj urmatoarea etapa.:ok:

Ferko
25th March 2009, 10:05
Meci probabil deschis si frumos, X dar sigur cu goluri.

Steel Jar
25th March 2009, 10:45
trebuie sa mai castigam si noi.jucatorii o sa isi primeasca banii si sper ca si placerea de a juca fotbal.

alexuuBZ
25th March 2009, 11:14
un meci frumos..intradevar! eu unul zic x2 ;)

Steel Jar
25th March 2009, 12:26
si daca e 1 ...te oftici?:sneaky:

Uimirea
25th March 2009, 13:28
Craiova trebuie sa confirme forma buna,iar Otelul dupa un inceput reusit a ramas datoare.Pronostic 1x.

mihai_alex
25th March 2009, 13:39
Nu inteleg,de ce-i scris cu majuscule Craiova?

Cristian
25th March 2009, 14:35
Am corectat eu :D

whiteLion
25th March 2009, 15:03
Otelul are echipa buna, eu tot cred k infrangerea cu Buzau a fost un accident, deci va fi un meci deschis.....iar cum noua ne plac echipele care ies la joc (Otelulului ii trebuie cel putin un punct) nu este exclus sa luam cel putin un punct, mai ales dupa cum joaca Craiova....in fine subscriu si eu k va fi unul dintre cele mai frumoase meciuri ale etapei....
FORZA STIINTA!

gorefest
25th March 2009, 16:12
ma mananca al dracului de tare palma sa bag un pariu pe meciul asta ... personal dau un X sau cu optimism un 2 ...cred ca asta poate fi un mare test de maturitate si concentrare al jucatorilor Craiovei , sa dovedeasca (,) ca victoriile cu Farul si CFR nu au fost doar niste intamplari .... daca reusesc o figura frumoasa la Galati , or sa capete si mai multa credibilitate in randul suporterilor si in acelasi timp pot capata o si mai mare inceredere in capacitatile lor de joc .....sper ca Napoli sa le cante cantzonetele inspirate :) Forta Stiinta !!!

valitudor
25th March 2009, 16:17
Eu merg pe 1 sau 2. Avand in vedere cum joaca echipele e greu sa fie x :D

mihai_alex
25th March 2009, 16:19
Mai e mult pana la meci,se pot schimba multe.


Otelul are echipa buna, eu tot cred k infrangerea cu Buzau a fost un accident, deci va fi un meci deschis.....iar cum noua ne plac echipele care ies la joc (Otelulului ii trebuie cel putin un punct) nu este exclus sa luam cel putin un punct, mai ales dupa cum joaca Craiova....in fine subscriu si eu k va fi unul dintre cele mai frumoase meciuri ale etapei....
FORZA STIINTA!
N-a ajuns Craiova o echipa atat de mare incat sa nu ne trebuiasca 3 puncte cu voi,mai ales ca vin meciuri mai grele.

gorefest
25th March 2009, 16:21
Eu merg pe 1 sau 2. Avand in vedere cum joaca echipele e greu sa fie x :D

Tudore , stii cum stam noi cu inconstanta constanta ( mama ce prostie am spus :happy ) nu ma mai mira nimic ... sper doar sa facem o figura frumoasa

whiteLion
25th March 2009, 17:10
Mai e mult pana la meci,se pot schimba multe.


N-a ajuns Craiova o echipa atat de mare incat sa nu ne trebuiasca 3 puncte cu voi,mai ales ca vin meciuri mai grele.

ink nu este, dar are tot viitorul in fata, iar pretentiile noastre sunt mult mai mari k ale voastre, de ce sa nu recunosti?:ok:

marcel
25th March 2009, 17:14
:rosu:
Mai e mult pana la meci,se pot schimba multe.


N-a ajuns Craiova o echipa atat de mare incat sa nu ne trebuiasca 3 puncte cu voi,mai ales ca vin meciuri mai grele.:rosu:Craiova a fost si este o echipa mare ! oricum mai mare ca voi!:angry:

Hard
25th March 2009, 17:20
cred ca cel mai improbabil scor e 0-0 :D

marcel
25th March 2009, 17:21
:rosu:
Nu inteleg,de ce-i scris cu majuscule Craiova?

stiintacv
25th March 2009, 17:34
Intotdeauna am avut meciuri grele la Galati,insa sper ca o sa invingem.FORZA STIINTA!

stiintacv
25th March 2009, 17:36
[QUOTE=Rave_o_Lution;2495032]Va fi cel mai frumos meci al etapei. Primul instinct a fost sa votez 1. Si dupa ce m`am mai gandit un pic, am ramas la aceeasi opinie.


Imi place ca de fiecare data votezi pentru adversarii Craiovei,exemplu Farul sau Cfr...sper sa te inseli si de data asta.:evil:

Steel Jar
25th March 2009, 17:54
in ziua meciului cerul o sa fie albastru,soarele o sa straluceasca si punctele Otelul o sa le primeasca.

mihai_alex
25th March 2009, 17:54
:rosu::rosu:Craiova a fost si este o echipa mare ! oricum mai mare ca voi!:angry:

Ce-i cu tine omule?ma refeream la valoare,iar la momentul actual nu sunteti atat de valorosi cat sa fiti pretendenti la titlu,la asta ma refeream.


:rosu:

Craiova era scris cu majuscule iar Otelul cu litere mici.

Hard
25th March 2009, 17:56
Craiova este o echipa , nimic mai mult .. in ultima vreme,a fost in Liga a 2-a , in timp ce Otelul a jucat in Uefa ...

Crai_oltean
25th March 2009, 18:31
Eu stiam ca in ultima vreme Otelul a luat o caruta de goluri de la unii si altii, iar Craiova a marcat o caruta de goluri, facand spectacol.

mihai_alex
25th March 2009, 18:34
Eu stiam ca in ultima vreme Otelul a luat o caruta de goluri de la unii si altii, iar Craiova a marcat o caruta de goluri, facand spectacol.

De-acuma pentru un meci in care am primit dupa un an jumate mai mult de 2 goluri,cu o singura exceptie,generalizam?si primim carute de goluri de la "unii si altii"?
La fel se aplica si pentru Craiova,meciul cu CFR e dupa parerea mea o intamplare,si Otelul a mai avut astfel de meciuri.
Ati uitat cand Otelul facea spectacol si dadea de la 3-4 goluri in sus,asa-i??ati retinut numai cand a avut perioade mai slabe.

Steel Jar
25th March 2009, 18:46
nu are rost sa va certati de aiurea.respect din partea mea craiovenilor care au aplaudat Otelul la meciul din tur.eu o sa va intorc gestul vostru frumos si o sa aplaud U Craiova fie ca batem ,or ca pierdem.

TaciAcolo
25th March 2009, 18:57
3-1:D paraschiv dubla

Steel Jar
25th March 2009, 19:03
va spun sincer,chiar daca Otelul nu castiga,dar vad un meci adevarat din partea ambelor formatii, o sa plec de la stadion foarte multumit.

EdySan123
25th March 2009, 19:26
poate o pateste Otelul ca si CFR :evil:

*Coco*
25th March 2009, 19:37
Egal 3-3

mihai_alex
25th March 2009, 19:49
poate o pateste Otelul ca si CFR :evil:

Imposibil,o sa vezi de ce la ora meciului.

Denis
25th March 2009, 21:13
Va fi cel mai frumos meci al etapei. Primul instinct a fost sa votez 1. Si dupa ce m`am mai gandit un pic, am ramas la aceeasi opinie.


Imi place ca de fiecare data votezi pentru adversarii Craiovei,exemplu Farul sau Cfr...sper sa te inseli si de data asta.:evil:

Am votat pentru farul? :shocked: sigur din greseala!! Chiar imi place U.Craiova. Iar in meciul cu CFR am fost onest, crezand ca vor pierde.

Iar acum 20% din motivul pentru care am votat 1, este pt faptul ca sunt din Galati, iar in proportii de vre`o 50% cred ca va castiga Otelul. Restul de 30% se impart intre X si 2.

EdySan123
25th March 2009, 21:15
Imposibil,o sa vezi de ce la ora meciului.

Om trai om vedea :ok:

Denis
25th March 2009, 21:33
Daca vom castiga cu 1-0, in acelasi mod in care am pierut in tur meciul cu Craiova tot e bine:D

Mihai, tu cu cine tii?:D

Cipri
25th March 2009, 22:52
Sper ca dupa meciurile nationalelor sa avem tot lotul valid !
Cred ca va fi un meci cu multe goluri !
Pronostic : 2-1 Craiova
Forza Stiinta :yeah:

Denis
25th March 2009, 23:13
^ De acord cu tine pana la pronostic.:D

2-1 Otelul:)

Forta Otelul!!!! Lupta Galati!! /hello

mihai_alex
26th March 2009, 02:25
Daca vom castiga cu 1-0, in acelasi mod in care am pierut in tur meciul cu Craiova tot e bine:D

Mihai, tu cu cine tii?:D

Nu tin cu nimeni,sunt obiectiv la meciul asta.

Crai_oltean
26th March 2009, 06:48
...
La fel se aplica si pentru Craiova, meciul cu CFR e dupa parerea mea o intamplare, si Otelul a mai avut astfel de meciuri.

Intamplare a fost cu Bistrita si cu Iasiul, ca nu am marcat. ;) Insa jocul nu a fost rau, nici atunci.
Nu imi doresc un meci spectaculos (doar sa ne impunem clar), si cred ca Otelul seamana cu CFR ca stil. Adica joaca deschis.
De asta cred eu ca avem prima sansa.

Dregan
26th March 2009, 08:48
Grigoras i-a batut mereu pe olteni pe terenul nostru...

Crai_oltean
26th March 2009, 09:24
Asa este, insa in discutie sunt doar 2 meciuri, ambele jucate in 2007. Tot pe atunci inregistram si acel joc spectaculos al Otelului, de care imi amintesc bine.
Si apropos de argumente cu traditia ... cam la fel spuneau si clujenii ... ;)

mihai_alex
26th March 2009, 09:33
Grigoras i-a batut mereu pe olteni pe terenul nostru...
Daca vrei o statistica interesanta...dintre toate echipele pe care le-am intalnit in Liga 1,cu Craiova avem cele mai multe victorii 19 si cele mai multe goluri marcate,57.
Pe teren propriu ne-au invins de 2 ori insa in acelasi an,2003(mai-aug),ambele victorii find cu 1-0,iar antrenorul lor era Sorin Cartu...:D
Au mai fost 3 egaluri in 97-98,00-01,04-05,si 14 victorii ale noastre,37 de goluri marcate si 12 primite in 19 intalniri.

Lordliv
26th March 2009, 10:31
Daca vrei o statistica interesanta...dintre toate echipele pe care le-am intalnit in Liga 1,cu Craiova avem cele mai multe victorii 19 si cele mai multe goluri marcate,57.
Pe teren propriu ne-au invins de 2 ori insa in acelasi an,2003(mai-aug),ambele victorii find cu 1-0,iar antrenorul lor era Sorin Cartu...:D
Au mai fost 3 egaluri in 97-98,00-01,04-05,si 14 victorii ale noastre,37 de goluri marcate si 12 primite in 19 intalniri.

daca vrei o statistica si mai interesanta...otelul are meciuri in divizia A ( vreo 677) cam cate victorii are stiinta in aceeasi divizie A ( 633 ):)

de ce aveti voi un bilant pozitiv in meciurile cu noi?
pentru ca nu existati in fotbal in perioada cand craiova-campioana unei mari iubiri si craiova- maxima isi surclasau adversarele!
voi ati aparut in '86 in fotbalul mare ,cam de cand departamentalii au inceput sa ne fure jucatorii...
ai apoi sa nu uitam ca pentru echipele " licurici " ale campionatului victoria cu universitatea craiova era maximul ceea ce se putea obtine pe plan intern.
pentru voi pana sa vina indienii, banii pentru combinat veneau de la bucuresti:D


nu ma intereseaza meciul cu otelul,anul acesta nu putem lua locul 1,iar la ce lot avem ( 13 jucatori in nationale) ,macar locul 5 il prindem!

important este insa meciul cu borcea & turcu...foarte important!
de aceea ar fi bine ca macar florin costea ( 3 galbene),prepelita( 3 galbene) si dilevski( 6 galbene )sa nu joace duminica viitoare.precis vor fi vanati de haita lui constantin!
dina,gangiovenu si barboianu i-ar putea inlocui cu succes si cine stie putem obtine si noi o victorie gen gloria buzau(:drak:),ca bineinteles otelul galati este mare favorita !:rolleyes:
3 galbene mai au si bornescu,mitchell si baird, dar ultimii doi nu cred ca au sanse sa joace la galati.

Forzza STIINTA!

ps. sper ca noul nostru moderator de pe " craiova ",respectabilul VADIM, sa ne poarte noroc:ok:

Steel Jar
26th March 2009, 11:22
si in perioada comunista cum reusea U Craiova sa isi pastreze jucatorii ,te intreb?cand la Galati cum aparea un jucator pe la CSU,Dunarea etc era luat imediat in bucuresti.stii macar in ce an a aparut otelul?cu 5-6 ani inainte sa promoveze.apaere in acte Otelul 1964,doar, pt ca a fuzionat cu alta echipa si a pastrat anul infiintarii acelei echipe.

Rossi
26th March 2009, 11:23
florin costea (3 galbene)
prepelita (3 galbene)
dilevski (6 galbene)
bornescu (3 galbene)
mitchell (3 galbene)
baird (3 galbene)


daca costea si prepelita nu sunt atenti ... nu mai are rost sa va prezentati la meciul cu Dinamo

Rossi
26th March 2009, 11:30
Otelul Galati vs U Craiova - 39 meciuri
19 victorii Otelul
13 victorii Craiova
7 remize

(la Galati: 19 meciuri / 14 victorii Otelul , 3 remize , 2 victorii pt Craiova)

papaletto2000
26th March 2009, 11:33
daca costea si prepelita nu sunt atenti ... nu mai are rost sa va prezentati la meciul cu Dinamo

ai inceput sa faci calcule, cutzu? stai linistit, e posibil sa va batem si fara ei!

mihai_alex
26th March 2009, 12:33
daca vrei o statistica si mai interesanta...otelul are meciuri in divizia A ( vreo 677) cam cate victorii are stiinta in aceeasi divizie A ( 633 ):)

de ce aveti voi un bilant pozitiv in meciurile cu noi?
pentru ca nu existati in fotbal in perioada cand craiova-campioana unei mari iubiri si craiova- maxima isi surclasau adversarele!
voi ati aparut in '86 in fotbalul mare ,cam de cand departamentalii au inceput sa ne fure jucatorii...
ai apoi sa nu uitam ca pentru echipele " licurici " ale campionatului victoria cu universitatea craiova era maximul ceea ce se putea obtine pe plan intern.
pentru voi pana sa vina indienii, banii pentru combinat veneau de la bucuresti:D

Lasa ca in cele 19 de sezoane in care ambele echipe au fost in acelasi timp in prima liga,Universitatea a terminat de 8 ori in primele 5,iar Otelul de 6 ori,insa voi ati avut locuri 2 si 3,noi numai 4 si 5.Ati avut o perioada foarte buna de la promovarea noastra in '86 pana in in '97,deci argumentul tau cade.
Inca ceva,Otelul a fost mereu o echipa mai saraca decat Craiova.

Crai_oltean
26th March 2009, 12:54
Daca tot e vorba de statistici, spune-ne si cand a luat Otelul ultimul titlu.

Ulysses
26th March 2009, 12:56
Va fi un meci fara istoric, diferenta e prea mare intre cele doua echipe:unii-s de subsolul clasamentului, ceilalti de euroliga

Steel Jar
26th March 2009, 13:07
:ras-plans: eram sigur ca o sa vina un craiovean cu chestia asta.suntem o echipa destul de noua in fotbalul romanesc ,avem timp sa castigam si noi un campionat.:D
ulysses tata ,pierde craiova si restul echipelor cu acelasi nr. de puncte vreo 2-3 meciuri si noi castigam 2-3 se inverseaza rolurile.asa am patit noi,nu te bucura de necazul altuia ca poti ajunge imediat acolo si tu.

mihai_alex
26th March 2009, 13:19
Daca tot e vorba de statistici, spune-ne si cand a luat Otelul ultimul titlu.

V-am demonstrat ca v-am batut si cand aveati echipa buna,aveam numai victorii cu voi acasa pana in '98,adica atunci cand a luat-o echipa voastra la vale si a urcat echipa noastra(culmea).
Daca traiam in alta tara poate ca avea si Otelul sau o echipa galateana sanse la titlu,dar cum spunea si Jar mai sus,cum apareau cativa jucatori mai straluciti, acestia erau preluati de echipele bucurestene,si sunt multi jucatori care au contribuit la marile performante din anii '80 ale acelor echipe.
Iar dupa '90 s-au facut cam aceleasi lucruri,cand am avut sanse la titlu ni s-a taiat repede craca de sub picioare.

Nu mai fiti asa de infumurati,asa de...olteni.

whiteLion
26th March 2009, 13:47
Antrenorul Oțelului Galați, Petre Grigoraș, are deja coșmaruri când se gândește că va întâlni Universitatea, deși partida se va disputa peste zece zile.



Tehnicianul își face deja calcule pentru evitarea retrogradării și spune că s-ar mulțumi și cu un rezultat de egalitate în partida cu gruparea alb-albastră.

“Pfu! Ați văzut în ce formă este Craiova? Joacă nemaipomenit, a învins categoric campioana CFR Cluj și, evident, îmi fac griji în perspectiva meciului direct. Chiar dacă i-am bătut pe olteni de fiecare dată când am jucat cu ei la Galați, o spun cu toată sinceritatea: acum, m-aș mulțumi și cu un egal”,

a spus Grigoraș, conform “Viața liberă”.


...totusi vom avea un meci greu.... FORZA STIINTA!

Steel Jar
26th March 2009, 13:57
Grig parca este o placa stricata,inainte de fiecare meci ii da favoriti pe adversari.va amintiti meciul din tur?si va amintiti ce s-a intamplat atunci..de ce nu s-ar inversa rolurile acum?

whiteLion
26th March 2009, 13:58
Grig parca este o placa stricata,inainte de fiecare meci ii da favoriti pe adversari.va amintiti meciul din tur?si va amintiti ce s-a intamplat atunci..de ce nu s-ar inversa rolurile acum?
pai park v-am batut atunci cu 1-0 dupa cat imi amintesc...k doar am fost la meci....:)

mihai_alex
26th March 2009, 14:10
Grig parca este o placa stricata,inainte de fiecare meci ii da favoriti pe adversari.va amintiti meciul din tur?si va amintiti ce s-a intamplat atunci..de ce nu s-ar inversa rolurile acum?

Grig a preluat obiceiul lui stan,trebuie mereu sa fim mereu noi cei mai saraci,cei mai modesti,cei fara sanse,cei nedreptatiti...bla bla bla.

Steel Jar
26th March 2009, 14:12
Bravo voua.Daca zici ca ai vazut meciul live,atunci am o intrebare pt tine.Tie personal ti s-a parut dezechilibrat meciul in favoarea voastra? Te intreb pt comentatorul de la radio asa a lasat ascultatorii sa intelega.Eu am vazut meciul si nu a fost nici pe aproape asa cum a comentat el ,dar vreau sa aflu si parerea ta. ,daca se poate.

mihai_alex
26th March 2009, 14:13
Comentatorul era suporter infocat al Universitatii,a fost nesimtire curata transmisia aia.

YoNuTzz
26th March 2009, 14:25
x2, craiova e pe val

Steel Jar
26th March 2009, 14:32
valuri nu sunt deloc pe dunare acum,la galati...deci esueaza la mal Craiova?:drak:

whiteLion
26th March 2009, 14:40
mie mi s-a parut otelul o echipa foarte bine legata si am spus-o si atunci pe forumurile noastre
nu are rost sa facem din asta un mic razboi pentru k nu este cazul, cum am mai spus la noi sunt alte pretentii fata de voi, deci sunt indreptatit sa cred k va fi un meci spectaculos iar cei mai buni (STIINTA) sa castige.... deci FORZA STIINTA!

eventHorizon
26th March 2009, 14:41
O echipa de impiedicati impotriva uneia in mare forma. 2 clar! :ok:

whiteLion
26th March 2009, 14:43
O echipa de impiedicati impotriva uneia in mare forma. 2 clar! :ok:
nu cred k otelul este o echipa de impiedicati:(....iar Grigoras este unul dintre cei mai buni antrenori din liga1 (apropo daca nu ma insel la meciul tur cu noi a fost aplaudat)...cred k l-ati vrea voi la steaua in locul lui Lacatus.

eventHorizon
26th March 2009, 14:48
Si Pustai de la Medias sau Ciobotariu de la Otopeni is mai buni ca Lacatus. Dar nu despre asta e vorba aici.

Craiova bate sigur.

Crai_oltean
26th March 2009, 14:57
Meciul din tur a fost unul disputat, insa controlat de Craiova si victoria a fost meritata.

@Steel Jar : Raspunsul la intrebarea mea e la fel de important pentru acest derby ca si statisticile voastre.
Concret : suntem in primavara lui 2009, Craiova are ca obiectiv participarea in UEFA iar Galatiul niciunul. :cool:
Urmeaza un meci de 1x2 clar, insa daca Otelul pierde, unele dintre echipele de jos se apropie la doar 4 puncte. Si aveti meciuri directe cu ele ... :shocked:

O zi buna va doresc ! :ok:

mihai_alex
26th March 2009, 15:55
Meciul din tur a fost unul disputat, insa controlat de Craiova si victoria a fost meritata.

@Steel Jar : Raspunsul la intrebarea mea e la fel de important pentru acest derby ca si statisticile voastre.
Concret : suntem in primavara lui 2009, Craiova are ca obiectiv participarea in UEFA iar Galatiul niciunul. :cool:
Urmeaza un meci de 1x2 clar, insa daca Otelul pierde, unele dintre echipele de jos se apropie la doar 4 puncte. Si aveti meciuri directe cu ele ... :shocked:

O zi buna va doresc ! :ok:
Ai spus si tu o chestie...normal ca avem meciuri directe cu ele,au trecut abia 4 etape din retur.Suntem in grafic chiar si cu infrangrea cu Buzaul,ati vazut doar cate echipe au fost incurcate de Gazul si Otopeni,echipe pe care noi le-am batut fara prea mari probleme.

delaoltenia
26th March 2009, 16:08
Meci de 1x2,poate si ceva spectacol. :D

Cristian
26th March 2009, 17:43
O echipa de impiedicati impotriva uneia in mare forma. 2 clar! :ok:

Vezi ca steaua e pe alt thread, treaba aia cu impiedicatii pe thread-ul stelei trebuia sa-l zici :happy

Lordliv
26th March 2009, 18:07
Lasa ca in cele 19 de sezoane in care ambele echipe au fost in acelasi timp in prima liga,Universitatea a terminat de 8 ori in primele 5,iar Otelul de 6 ori,insa voi ati avut locuri 2 si 3,noi numai 4 si 5.Ati avut o perioada foarte buna de la promovarea noastra in '86 pana in in '97,deci argumentul tau cade.
Inca ceva,Otelul a fost mereu o echipa mai saraca decat Craiova.

in perioada 74-84 ati avut in divizia A pe dunarea galati,pe care universitatea craiova a calcat-o in picioare de cate ori a vrut:

10 meciuri,8 victorii 2 egaluri 25-9 golaveraj palmaresul stiintei cu dunarea...
tot asa se intampla si daca dunarea se numea otelul:D

asa ca eu am dreptate!

ps. noi si cu victoria bucuresti am avut palmares negativ....

mihai_alex
26th March 2009, 18:59
hahaha,asta-i logica imprumutata de la Mititelu cumva?
Dunarea e una,Otelul e cu totul alta,nu inteleg ce legatura au,pe Dunarea au calcat-o majoritatea in picioare,nu doar voi,doar o singura data a reusit performanta sa nu retrogradeze,si atunci cu 1 singur punct.
..ce ma intereseaza ce-aveti voi cu Victoria?aia-i o echipa mizerabila care-a fost desfiintata pe buna dreptate in '90,n-are niciun rost sa o compari cu Otelul.

marcel
26th March 2009, 19:36
3-1:D paraschiv dubla serie b te trezisi vorbind?:drak:

Denis
26th March 2009, 19:37
^^ subscriu robyyy :drak:

3-1 ... 2-1 ... dubla para:D

mireltox
26th March 2009, 19:52
Un meci deschis. Cred ca se vor da cel putin 4 goluri. Acum sa vedem de ce parte a tabelei vor fi. :yes:

Crai_oltean
26th March 2009, 19:57
Am zis si eu o chestie ... care nu se refera la Buzau si Otopeni. Astia sunt deja ''rezolvati''. Ma gandeam la meciurile care urmeaza imediat, cu Bistrita, Iasi, Farul ... consecutiv. Si la seria mortala CFR-Steaua-Dinamo-Timisoara-Urziceni, tot consecutiv.
In fine, nu e treaba mea ...

Un meci deschis. Cred ca se vor da cel putin 4 goluri. Acum sa vedem de ce parte a tabelei vor fi. :yes:
Toate vor fi pe tabela.

Lordliv
26th March 2009, 20:22
hahaha,asta-i logica imprumutata de la Mititelu cumva?
Dunarea e una,Otelul e cu totul alta,nu inteleg ce legatura au,pe Dunarea au calcat-o majoritatea in picioare,nu doar voi,doar o singura data a reusit performanta sa nu retrogradeze,si atunci cu 1 singur punct.
..ce ma intereseaza ce-aveti voi cu Victoria?aia-i o echipa mizerabila care-a fost desfiintata pe buna dreptate in '90,n-are niciun rost sa o compari cu Otelul.

din 51 de echipe pe care stiinta le-a intalnit de cand a promovat in divizia A,doar cu 8 echipe avem palmares negativ,cu apulum alba iulia,astra arad,csm resita,vagonul arad,gloria bistrita,otelul galati si cele doua departamentale.

eu am motivat palmaresul negativ cu voi, prin lipsa meciurilor dintre cele doua echipe cand universitatea a dominat fotbalul romanesc (73-84). treaba ta cum motivezi tu,dar eu nu te acuz de gandire a la mititel!

sa nu-mi spui insa ca ,vagonul arad sau astra ploiesti sau apulum sunt peste craiova prin prisma palmaresului:drak:

ps. intr-adevar am vrut sa spun astra ploiesti,nu victoria, dar imi este gandul doar la meciul cu dinamo:P

mireltox
26th March 2009, 20:40
Toate vor fi pe tabela.

Intr-adevar, am gresit oleaca exprimarea. ;)

Sezione
26th March 2009, 21:33
Antrenorul Oțelului Galați, Petre Grigoraș, are deja coșmaruri când se gândește că va întâlni Universitatea, deși partida se va disputa peste zece zile.



Tehnicianul își face deja calcule pentru evitarea retrogradării și spune că s-ar mulțumi și cu un rezultat de egalitate în partida cu gruparea alb-albastră.

“Pfu! Ați văzut în ce formă este Craiova? Joacă nemaipomenit, a învins categoric campioana CFR Cluj și, evident, îmi fac griji în perspectiva meciului direct. Chiar dacă i-am bătut pe olteni de fiecare dată când am jucat cu ei la Galați, o spun cu toată sinceritatea: acum, m-aș mulțumi și cu un egal”,

a spus Grigoraș, conform “Viața liberă”.


...totusi vom avea un meci greu.... FORZA STIINTA!

La cum au jucat echipele in retrul asta... e normal sa gandesti asa.. Nu cred ca e cazul sa o si spuna Grigoras...

Sezione
26th March 2009, 21:35
Mai e mult pana la meci,se pot schimba multe.


N-a ajuns Craiova o echipa atat de mare incat sa nu ne trebuiasca 3 puncte cu voi,mai ales ca vin meciuri mai grele.

Din pacate pentru voi daca noi nu ama ajuns o echipa mare ( dar se pare ca devenim ) voi in retrul asta arati ca un mika,,,

m8k
26th March 2009, 21:39
...s-a cam umflat orezu in cineva! Bate Otelul! 3-1

Sezione
26th March 2009, 21:42
...s-a cam umflat orezu in cineva! Bate Otelul! 3-1

Si nu e normal dupa ce am umilit campioana ?? Tu mai bine vezi cum ne cinstesti ca nu v-am dat 8 goluri... Acum PA..ca aici vb de fotbal ...

Sezione
26th March 2009, 21:44
in ziua meciului cerul o sa fie albastru,soarele o sa straluceasca si punctele Otelul o sa le primeasca.

Punctele se castiga..de primit cadou, le primeste Steaua..model bricheta:evil:

Sezione
26th March 2009, 21:46
Oltenii nu au constanta in joc ... Otelul nu poate pierde 3 meciuri la rand ... 1X

LAsa potaie .... Sa luam bataie la Galati si sa va eutanasiem pe voi... Dupa meciul din etapa urmatoare nu o sa mai fiti pe locul 1 !

mihai_alex
26th March 2009, 22:26
din 51 de echipe pe care stiinta le-a intalnit de cand a promovat in divizia A,doar cu 8 echipe avem palmares negativ,cu apulum alba iulia,astra arad,csm resita,vagonul arad,gloria bistrita,otelul galati si cele doua departamentale.

eu am motivat palmaresul negativ cu voi, prin lipsa meciurilor dintre cele doua echipe cand universitatea a dominat fotbalul romanesc (73-84). treaba ta cum motivezi tu,dar eu nu te acuz de gandire a la mititel!

sa nu-mi spui insa ca ,vagonul arad sau astra ploiesti sau apulum sunt peste craiova prin prisma palmaresului:drak:

ps. intr-adevar am vrut sa spun astra ploiesti,nu victoria, dar imi este gandul doar la meciul cu dinamo:P
N-as zice ca ati dominat fotbalul romanesc in perioada aia,poate dinamo..:D,Craiova urmand-o.
Hai sa fac un efort,ca si-asa imi plac statisticile,si sa vedem de curiozitate cat de proasta a fost perioada cand s-au intalnit cele 2 echipe pentru Craiova:
--------------------------------acasa/deplasare
87 Otelul(loc 11) - U Craiova(loc 5) 1-0/1-1
88 Otelul(loc 4) - U Craiova(loc 5) 4-2/1-2
89 Otelul(loc 16) - U Craiova(loc 5) 2-0/3-2
92 Otelul(loc 8) - U Craiova(loc 4) 1-0/0-0
93 Otelul(loc 10) - U Craiova(loc 3) 2-1/0-4
94 Otelul(loc 15) - U Craiova(loc 2) 3-1/0-1
95 Otelul(loc 13) - U Craiova(loc 2) 2-0/1-2
96 Otelul(loc 12) - U Craiova(loc 4) 2-0/0-3
97 Otelul(loc 4) - U Craiova(loc 11) 5-1/0-2
98 Otelul(loc 4) - U Craiova(loc 8) 1-1/2-0
99 Otelul(loc 6) - U Craiova(loc 13) 4-0/1-0
00 Otelul(loc 9) - U Craiova(loc 14) 1-0/0-4
01 Otelul(loc 12) - U Craiova(loc 8) 1-1/1-3
02 Otelul(loc 5) - U Craiova(loc 7) 2-1/0-1
03 Otelul(loc 13) - U Craiova(loc 7) 0-1/0-2
04 Otelul(loc 5) - U Craiova(loc 4) 0-1/1-1
05 Otelul(loc 8) - U Craiova(loc 16) 0-0/6-0
07 Otelul(loc 5) - U Craiova(loc 9) 4-1/2-0
08 Otelul(loc 7) - U Craiova(loc 9) 2-1/1-1

Craiova a avut o perioada excelenta intre,86-96 in timp ce Otelul a fost in general sub mediocra,insa statistica arata 9 victorii pentru Otelul,2 egaluri si 5 infrangeri,deci cum e?:)

Crai_oltean
26th March 2009, 22:37
Craiova a avut o perioada excelenta intre,86-96 in timp ce Otelul a fost in general sub mediocra,insa statistica arata 9 victorii pentru Otelul,2 egaluri si 5 infrangeri,deci cum e?:)
Hai sa iti zic eu cum e : orice comparatie am face intre Otelul si Craiova ... cred ca lipseste un termen.

*Coco*
26th March 2009, 22:47
Doamne iara aceeasi discutie cu comparatia intre Otelul si noi?Hai ma ce naibi, terminam odata cu chestile astea?

mihai_alex
26th March 2009, 23:15
Hai sa iti zic eu cum e : orice comparatie am face intre Otelul si Craiova ... cred ca lipseste un termen.

Cine face comparatii?e doar statistica de meciuri directe:)

Denis
27th March 2009, 07:39
Important e cine va castiga urmatoarea partida. Craiova este vazuta mult mai bine ca noi, iar momentan se pare ca sunt intr`o forma foarte buna; mult mai buna decat ne aflam noi. Iar statistica spune doar cine a fost in forma mai buna in perioada respectiva, nu neaparat echipa mai buna din acel sezon. Acum sa speram ca Otelul isi va reveni in sfarsit dupa esecul din partida cu Buzau si vom obitne cele 3 puncte de care avem mare nevoie.

Crai_oltean
27th March 2009, 08:26
Nu prea inteleg de ce trebuie sa speram ca Otelul isi va reveni si mai ales ca va lua cele 3 puncte.
Eu de exemplu vreau sa isi revina Otelul, dar sper sa bata Craiova. Cat mai clar.

Dregan
27th March 2009, 10:01
Accidentat pe 7 martie, în timpul partidei dintre CS Otopeni și Oțelul, datorită contactului cu “bocancul” unui adversar, Adrian Sălăgeanu a lipsit în următoarele două partide disputate de echipa noastră și se pare că nici etapa a 22-a a Ligii I nu-l va gasi în teren. Mijlocașul stânga a suferit o ruptură musculară și abia a început programul de recuperare, antrenorul Petre Grigoraș spunând că nu va risca să-l introducă pe “Sălă” în meciul din 5 aprilie, contra celor de la Universitatea Craiova, pentru a nu risca o recidivă. Este de remarcat faptul că în ambele partide, fără Sălăgeanu în teren, Oțelul a pierdut, după ce câștigase primele două meciuri ale returului.

Petre Grigoraș: „În proporție de 90 la sută, nu va fi pe teren cu Craiova și prefer să-l folosesc abia atunci când va fi refăcut în totalitate, altfel l-am pierde până la finalul returului.” (http://www.dunareabatrana.com/index.php/component/content/article/34-stiri/207-salageanu-inapt-pentru-craiova)

Denis
27th March 2009, 11:05
Nu prea inteleg de ce trebuie sa speram ca Otelul isi va reveni si mai ales ca va lua cele 3 puncte.
Eu de exemplu vreau sa isi revina Otelul, dar sper sa bata Craiova. Cat mai clar.

Esti liber sa speri ce vrei "craiule". Eu ca Galatean, sper sa isi revina Otelul si sa castige partida cu U.Craiova. Tu fiind oltean speri sa castige Craiova. Nu`i normal?:D

Crai_oltean
27th March 2009, 12:49
Acum e normal, ''strajerule de la poarta Moldovei'' :D. Nu intelegeam insa apelul tau mobilizator, adresat intregii miscari forumistice :D, pentru victoria Otelului.
Ce zici, sunt mai importante 3 puncte in meciul vostru cu Stiinta decat 3 in meciul cu Iasiul ?

mateiasi
27th March 2009, 13:30
Ce zici, sunt mai importante 3 puncte in meciul vostru cu Stiinta decat 3 in meciul cu Iasiul ?
Nu sunt nici mai mult, nici mai putin importante. Si, fiindca sunt la fel de imbietoare, o sa le luam si de la voi, si de la ieseni, ca sa nu jignim pe nimeni.

bada_otelul
27th March 2009, 14:57
Acum e normal, ''strajerule de la poarta Moldovei'' :D. Nu intelegeam insa apelul tau mobilizator, adresat intregii miscari forumistice :D, pentru victoria Otelului.
Ce zici, sunt mai importante 3 puncte in meciul vostru cu Stiinta decat 3 in meciul cu Iasiul ?

Depinde numai de context, daca ne vom lupta cu Poli Iasi sau U.Craiova pentru un loc mai sus in clasament. La cum se prezinta situatia acum nu cred ca ne vom lupta cu nici una dintre cele doua ci mai degraba cu FC Arges si FC Brasov pentru locurile 9-11...lupta in care poate intra si steaua daca o tine tot asa:happy
Asa ca ne intereseaza la fel de mult punctele si cu voi si cu iesenii.:ok:

mihai_alex
27th March 2009, 16:41
http://i42.tinypic.com/szjqpt.jpg

Denis
27th March 2009, 16:47
ce tinerel era domnul calugaru:D

Lordliv
27th March 2009, 22:20
Cu echipa asta,jucati duminica viitoare!
O sa ajungeti vreodata galateni macar sa visati la asemenea suporteri?!:rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=xzwRPcmo6_g&feature=related

Atmosfera asta ii asteapta pe dusmanii nostri de moarte,peste doua etape:ok:

http://www.youtube.com/watch?v=mQRlXRxWUfc


FORZZA STIINTA!:ok:

Denis
27th March 2009, 22:54
o sa va inchidem gura in primele 10 minute....o sa fie numai liniste din coltu vostru si scandari se vor auzi din partea opusa a stadionului :drak:

mihai_alex
28th March 2009, 02:25
Cu echipa asta,jucati duminica viitoare!
O sa ajungeti vreodata galateni macar sa visati la asemenea suporteri?!:rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=xzwRPcmo6_g&feature=related

Atmosfera asta ii asteapta pe dusmanii nostri de moarte,peste doua etape:ok:

http://www.youtube.com/watch?v=mQRlXRxWUfc


FORZZA STIINTA!:ok:
M-ati innebunit...olteanul poate sa fie si cu gunoiu la nas ca tot mandru si fudul e.

Denis
28th March 2009, 07:25
Cu echipa asta,jucati duminica viitoare!
O sa ajungeti vreodata galateni macar sa visati la asemenea suporteri?!:rolleyes:

http://www.youtube.com/watch?v=xzwRPcmo6_g&feature=related

Atmosfera asta ii asteapta pe dusmanii nostri de moarte,peste doua etape:ok:

http://www.youtube.com/watch?v=mQRlXRxWUfc


FORZZA STIINTA!:ok:

Cei 200-300 de oameni de la galeria Otelului striga mult mai tare decat oricare alti 500-600 de la alta galerie din Romania:ok:

mihai_alex
28th March 2009, 10:07
Rave,sunt mai multi de 2-300 in cele 2 peluze.Sectorul alb de la peluza nord are 1000 de locuri,si daca nu se desparteau brigazile acela ar fi fost aproape plin meci de meci,asa cum era inainte,insa exista niste diferente de opinii,ca sa le zic asa.

Denis
28th March 2009, 10:16
Dar nu vorbeam de o peluza intreaga ci doar de 200-300 de suporteri Galateni, care sunt mai zgomotosi ca 500-600 stelisti, dinamovisti, sau oricare alta echipa din Liga I.

mihai_alex
28th March 2009, 10:27
Inseamna ca te-ai exprimat gresit,daca nu ziceai "cei" nu mai ziceam nimic.

Denis
28th March 2009, 10:33
Da, m`am exprimat gresit.......evident ca sunt mai mult de 300 de suporteri la galerie, avand in vedere peluza este aproape mereu plina.

Hard
28th March 2009, 11:02
mai multi de 500 in galerie doar cand joaca cu Steaua , ca vin tzaranii de prin imprejurimile orasului sa vada cea mai iubita echipa din tara.

Denis
28th March 2009, 11:22
Eu am apucat sa fiu la meciul cu Vasluiul pana sa plec din nou din Romania si erau peste 500 de suporteri la galerie. Pacat ca au vazut mai multe goluri din partea echipei adverse decat ale echipei noastre:(

mihai_alex
28th March 2009, 11:23
mai multi de 500 in galerie doar cand joaca cu Steaua , ca vin tzaranii de prin imprejurimile orasului sa vada cea mai iubita echipa din tara.
Spunea suporterul echipei care are 3 sferturi din fani tarani,si restul tigani.

Crai_oltean
29th March 2009, 11:15
Aveati o echipa frumoasa atunci ... L-am recunoscut pe Danut Lupu, cred ca era si Vaiscovici acolo, dar nu stiu care e ... Poate cineva sa enumere toti jucatorii din poza ?

Hai Craiova
29th March 2009, 11:21
am votat cu X dar sper LA MAI MULT

mihai_alex
29th March 2009, 12:12
Aveati o echipa frumoasa atunci ... L-am recunoscut pe Danut Lupu, cred ca era si Vaiscovici acolo, dar nu stiu care e ... Poate cineva sa enumere toti jucatorii din poza ?

Eu am pus poza pentru ce scrie pe banerul de deasupra tribunei,insa uite programul primului meci in Divizia A,era si Vaiscovici,primul jucator al Otelului care a ajuns la nationala:

http://i44.tinypic.com/ws9pp2.jpg

Cristian
29th March 2009, 12:22
Aveati o echipa frumoasa atunci ... L-am recunoscut pe Danut Lupu, cred ca era si Vaiscovici acolo, dar nu stiu care e ... Poate cineva sa enumere toti jucatorii din poza ?

Danut Lupu desi e galatean, nu a fost niciodata jucator la Otelul...

Denis
29th March 2009, 13:16
Stie cineva cat de inalt era dl. Troaca? tare curios sunt...ca din poza aceea pare de cel putin 2 metri:D

Crai_oltean
29th March 2009, 15:25
Danut Lupu desi e galatean, nu a fost niciodata jucator la Otelul...
Atunci esti amabil sa imi spui cine este al 4-lea pe randul de sus ? (adica al doilea fotbalist, echipat ... ala blond)
Totusi, este cineva care ne poate spune cine erau cei din poza ? Observ ca galatenii nu prea stiu ... :D

Denis
29th March 2009, 15:49
si eu zic (,) seamana cu Danut Lupu:D

bada_otelul
29th March 2009, 16:17
Seamana dar nu-i el. Lupu a jucat numai la Dunarea.
http://www.romaniansoccer.ro/players/players.shtml?autoframe=1

bada_otelul
29th March 2009, 16:23
Atunci esti amabil sa imi spui cine este al 4-lea pe randul de sus ? (adica al doilea fotbalist, echipat ... ala blond)
Totusi, este cineva care ne poate spune cine erau cei din poza ? Observ ca galatenii nu prea stiu ... :D

Ti-a raspuns Mihai, ce a postat el a doua oara e lotul de la inceputul sezonului 1986-1987, poza e tot de atunci.
P.s. Mihai, tot piraterii?:happy:happy:happy:happy:happy

mihai_alex
29th March 2009, 17:13
Atunci esti amabil sa imi spui cine este al 4-lea pe randul de sus ? (adica al doilea fotbalist, echipat ... ala blond)
Totusi, este cineva care ne poate spune cine erau cei din poza ? Observ ca galatenii nu prea stiu ... :D

Pai daca aia era prima poza oficiala din Divizia A,si ti-am dat programul primului meci din Divizia A,cu lotul de jucatori..vrei sa ti-i si identific pe fiecare in parte?nu pot decat pe cativa dintre ei.

Da bada,piraterii,poti sa ma dai in judecata:D

Ulysses
29th March 2009, 17:45
Dupa toate istoriile astea, puneti si ceva realizari ale echipei. Daca aveti:rolleyes:

OT Oltenia Eterna Terra Nova, catiga la pas unde s-a distrat buzaul:D

mihai_alex
29th March 2009, 17:49
Avem,insa nu te intereseaza pe tine,vezi-ti de oile tale.

Ulysses
29th March 2009, 18:00
Ce-i mihaita, probleme ceva? Sau aici posteaza doar ultarsii de langa Braila?:D
Poate intereseaza, sigur, fiindca trebuie sa mai si radem pe intern nu doar sa ne contram:happy

Crai_oltean
29th March 2009, 18:25
Atunci logica celor postate aici conduce spre o concluzie nashpa : echipa din foto nu e Otelul Galati. Baiatul acela e sigur Danut Lupu.
Va spune unul care l-a vazut de 3-4 ori live. ;)

mihai_alex
29th March 2009, 23:37
Poza aceea e luata cu 10 zile inainte de prima etapa,probabil la un meci de verificare,si cine stie,poate ca acela e chiar Danut Lupu,care in acea vreme era legitimat la Dunarea,dar sunt multe lucruri care nu se stiu.

Cristian
29th March 2009, 23:49
Atunci logica celor postate aici conduce spre o concluzie nashpa : echipa din foto nu e Otelul Galati. Baiatul acela e sigur Danut Lupu.
Va spune unul care l-a vazut de 3-4 ori live. ;)

Iar noi iti spunem sigur ca Danut Lupu nu a activat niciodata la Otelul Galati :D

http://www.romaniansoccer.ro/players/players.shtml?autoframe=1

Crai_oltean
30th March 2009, 07:45
Iar noi iti spunem sigur ca Danut Lupu nu a activat niciodata la Otelul Galati :D
Eu te-am crezut pe cuvant ... insa afirmatia ta nu o contrazice cu nimic pe a mea. :D ;)

papaletto2000
30th March 2009, 21:51
Eu am pus poza pentru ce scrie pe banerul de deasupra tribunei,insa uite programul primului meci in Divizia A,era si Vaiscovici,primul jucator al Otelului care a ajuns la nationala:

http://i44.tinypic.com/ws9pp2.jpg

stan carmen? nu mai inteleg nimic!

dextercioby
30th March 2009, 22:29
Hai sa ne intelegem in provinta unei chestii: ar fi naspa pentru noi sa luam bataie la Galati. Ce mai, ar fi trist. Eu unul as fi trist, pe cit de bucuros am fost la meciul cu CFR. Otelul are o echipa buna, stie sa puna presiune, cu siguranta jaloanele din apararea lui Farul si CFR nu joaca si la Galati. Sa dam gol la Galati si la Bistrita a fost, pe parcursul timpului, cel mai greu test pentru Stiinta. Daca mai pui ca 95% din stadion sint de partea lor, ce mai, poate fi o zi trista...

Daca ai nostri jucatori de baza sint in pericol sa nu joace cu Dinamo, e destul de grav, sigur va fi o presiune si din partea asta.

In final 2 chestii:

* pentru pariorii pro-Craiova: pariati 1X.
* decit 3 puncte la Galati si X cu Dinamo, mai bine X la Galati si victorie cu Dinamo
*

Cristian
30th March 2009, 22:43
Dexter da ce are o infrangere la Galati si victorie cu dinamo ? :D Suna mai omeneste...

dextercioby
30th March 2009, 22:45
E varianta cea mai naspa pe care ar vrea-o cei ce tin cu Craiova. Sper sa nu jucam ca la Iasi, atita tot...

bada_otelul
31st March 2009, 00:55
stan carmen? nu mai inteleg nimic!

Da, asa il cheama pe om, nu e nici o greseala.:D

Crai_oltean
31st March 2009, 18:25
Otelul are o echipa buna, stie sa puna presiune ...
Cu o singura observatie : cand vrea ...


decit 3 puncte la Galati si X cu Dinamo, mai bine X la Galati si victorie cu Dinamo

Dar si mai bine, victorie cu amandoua. :yeah:

the lion king
1st April 2009, 09:17
Da Doamne sa batem si noi la galati ca n-am mai baut..din secolul trecut..../OLE/

Haide Stiinta! Hai baietii! Hai ca puteti!:yeah:

VILI
1st April 2009, 09:54
Da Doamne sa batem si noi la galati ca n-am mai baut..din secolul trecut..../OLE/

Haide Stiinta! Hai baietii! Hai ca puteti!:yeah:
Tot ce aveti de facut e sa cereti si vi se va da, niste apa rece, poate o bere.:D

Steel Jar
1st April 2009, 10:40
Tot ce aveti de facut e sa cereti si vi se va da, niste apa rece, poate o bere.:D
....fara alcol.:drak:
sper sa iasa un meci frumos si sa castige cel mai bun,norocos etc.:ok:

Blu3 Lion
1st April 2009, 11:07
Si eu sper sa castige cel mai bun...si atat...fara norocos,etc:drak:

Steel Jar
1st April 2009, 11:11
sa zicem ca o sa castigati norocos....te-ai supara?nu prea cred,pt ca nici eu nu as plange de suparare daca am castiga norocos si nu spectaculos.

mihai_alex
1st April 2009, 11:43
Da Doamne sa batem si noi la Galati ca n-am mai baut..din secolul trecut..../OLE/

Haide Stiinta! Hai baietii! Hai ca puteti!:yeah:

Poti sa bei si de necaz:ok:

the lion king
1st April 2009, 13:12
N-am mai baut...n-am mai batut..:D.ultima oara am castigat cu un gol al lui Papura de la 50 de metri....:D

mihai_alex
1st April 2009, 13:30
Nu-i adevarat,ati mai castigat o data in acelasi an,tot cu 1-0,in prima etapa a sezonului urmator.
Am un filmulet cu golul lui Papura:D

the lion king
1st April 2009, 15:01
Ei...acelasi scor se va repeta si acum...:D

mihai_alex
1st April 2009, 16:25
Nu-l mai aveti pe Cartu,el v-a adus singurele victorii la Galati,cu alea o sa ramaneti.

the lion king
1st April 2009, 16:30
da..cu Sorin castigam numai cu 1-0...acum de la 3-0 in sus ...:D

mihai_alex
1st April 2009, 17:05
Da ce,voi va credeti Buzau?:D

mateiasi
1st April 2009, 19:40
Viglianti rateaza meciul cu Craiova (poate si pe cel cu Vasluiul) (http://www.otelul-galati.ro/stiri.php?id=1452). Daca nu e o pacaleala, e jale...

the lion king
1st April 2009, 22:45
Da ce,voi va credeti Buzau?:D

sau poate voi Constanta?:D

mihai_alex
1st April 2009, 22:49
Nu vreau sa ma contrez cu tine:D,sunt indiferent oricum la meciul asta,voi fi simplu spectator,nu suporter.

Dregan
2nd April 2009, 08:49
Daca l-am pierdut si pe Viglianti e vai de noi...

the lion king
2nd April 2009, 11:23
Oricum va fi va de voi....:rolleyes::D

Dregan
2nd April 2009, 11:24
mai vedem duminica;)

Crai_oltean
2nd April 2009, 11:35
Se pare ca din cei 10 convocati la aventurile FRF, nu e accidentat niciunul. Sper sa se si refaca fizic.

the lion king
2nd April 2009, 12:34
Treaba este ca au cam multi 3 cartonase galbene...daca il iau pe al patrulea cu otelul...cu dinamo out...din cate stiu costea florin si prepelita sunt in pericol...si cred ca si bornescu...:mda:

nr.zece
2nd April 2009, 12:45
imi pare rau pentru olteni dar aici e vorba de valoare :D
Otelul castiga usor

probabil ca daca sunt valorosi castiga pentru ca in meciurile noastre e vorba de valoare, dar nu pot spune asta de meciurile spurcatilor tai

Dregan
2nd April 2009, 14:44
Pauza competițională, cauzată de meciurile echipei naționale a României, nu a fost una benefică pentru lotul “oțelar”, Petre Grigoraș având mari probleme în alcătuirea unei echipe competitive pentru meciul de pe teren propriu, care se va disputa duminică (ora 17.00) împotriva revelației Universitatea Craiova. Astfel, în afară de Sălăgeanu (indisponibil de ceva timp), Oțelul a mai pierdut doi titulari de drept în urma accidentărilor. Astfel, argentinianul Gabriel Viglianti (dureri la genunchiul stâng) și Marian Cârjă (recidivă a unei probleme musculare) nu vor evolua în etapa a 22-a a Ligii I, existând șanse mari ca cei doi să lipsească și miercuri în deplasarea de la Vaslui.

Petre Grigoraș: “Nu ne-a ajutat această pauză competițională, pentru că am pierdut doi jucători importanți: Viglianti și Cârjă. Vom fi nevoiți să apelăm din nou la jucători foarte tineri și ne va fi foarte greu pentru că urmează partide extrem de dificile.” (http://dunareabatrana.com/index.php/home/34-stiri/219-viglianti-carj-i-slgeanu-nu-vor-evolua-duminic)

the lion king
2nd April 2009, 15:01
probabil ca daca sunt valorosi castiga pentru ca in meciurile noastre e vorba de valoare, dar nu pot spune asta de meciurile spurcatilor tai

...valoarea mea,valoarea mea....nu o "au" nimenea...:confused:

rhadookoo5
2nd April 2009, 16:35
Treaba este ca au cam multi 3 cartonase galbene...daca il iau pe al patrulea cu otelul...cu dinamo out...din cate stiu costea florin si prepelita sunt in pericol...si cred ca si bornescu...:mda:

Bornescu are inlocuitori, nu ne facem griji pentru el. Ar fi bine ca Napoli sa gandeasca si meciul cu Dinamo inca de acum. Fara Prepelita si Costea ne va fi greu.
Prefer x cu Otelul pentru un 1 categoric cu Dinamo.

Crai_oltean
2nd April 2009, 17:02
Eu prefer victorie cu amandoua.

Mai este si Dilevski cu 6. La urmatorul sta.

whiteLion
2nd April 2009, 17:06
sa joace cu Gingioveanu in locul lui Florin Costea, cu Merlier in locul lui Bornescu si cu Barboianu in locul lui Dilevski, k Prepelita ia mai greu galben:ok:

Crai_oltean
2nd April 2009, 17:08
Nu poti face asa multe schimbari deodata. Totusi, de acord ca Dilevski sa stea. ;)

whiteLion
2nd April 2009, 17:52
au inceput javrele razboiul cu noi....oricum miercuri ii ardem rau de tot....

http://blog.prosport.ro/florin_caramavrov/2009/04/01/vinovati/#comment-2982
http://craiovamaxima.mysport.ro/stiri/5455/dinu-il-ataca-dur-pe-dorel-stoica-are-viteza-unui-joagar-se-gindeste-la-nepoti-x.htm

the lion king
2nd April 2009, 18:57
stai calm....tacerea e mai puternica uneori decat vorbele spuse in gura mare...;)

cipi13
2nd April 2009, 21:03
Eu as vrea sa bata....dar cred ca va fi egal

papaletto2000
2nd April 2009, 21:52
au inceput javrele razboiul cu noi....oricum miercuri ii ardem rau de tot....

http://blog.prosport.ro/florin_caramavrov/2009/04/01/vinovati/#comment-2982
http://craiovamaxima.mysport.ro/stiri/5455/dinu-il-ataca-dur-pe-dorel-stoica-are-viteza-unui-joagar-se-gindeste-la-nepoti-x.htm

le e frica, iar asta ar trebui s ane intareasca. e o metoda tipic ********a, destabilizarea. altceva nu pot!

Steel Jar
2nd April 2009, 22:22
stai sa vezi ce alearga mercenarii astia acum ca si-au primit banii.unii dintre jucatori au fost chiar nesimtiti....pt ca aveau de primit un salariu si ceva prime nu au vrut sa intre in teren la meciul cu buzaul.sa le-o dau sus hamsterilor aia bosumflati,se stiu ei.ILIE ILIE _)_-n CUR SA-TI FIE.

Crai_oltean
3rd April 2009, 13:15
Cu sau fara bani, mercenarii aia au jucat de fiecare data bine impotriva Craiovei.

Imi e mai teama de acest meci decat de cel cu Dinamo.

Sezione
3rd April 2009, 16:52
Tocmai m-am consulat cu Dinu (pentru cine stie cine e : cel mai mare cotonogar din istoria fotbalului romanesc, cu grad de colonel la Militie si cinoscut pentru porfindele cunostiint de antrenorat ,,vezi KOSICE 5-2 si cum sa pirzi dupa ce ai condus cu 4-0 ) ....si pot sa spsun ce o sa se intimple la Galati si la Meciul cu Dinamo.. pierdem ambele meciuri cu 5-0 ... cu Dorel Stoica in rolul de golgheter ( 3 autogoluri pe meci ) .

Hard
3rd April 2009, 17:59
Hategan e iubit:D la Galati , daca mai pierde Otelul inca o data pe mana lui, pleaca de la stadion cu duba de jandarmerie :D

Ionescu lucian
3rd April 2009, 19:36
Craiova lui Mititelu va castiga 2-1

pif
3rd April 2009, 20:10
Castiga Otelul echipele cu care a jucat Craiova anterior respectiv Farul si CFR.Una are multi juniori in primul 11 si mai nou toata lumea castiga acolo 3-0 iar cfr nu a jucat nimic probabil pentru ca sa il demita pe cehul Uhrin.Castiga otelul pentru ca joaca mai bine acasa iar otelul nu e farul.

valitudor
3rd April 2009, 20:49
Mai sunt cateva zile si se va face liniste pe topicurile Craiovei... :D

Rossi
3rd April 2009, 23:43
sa joace cu Gingioveanu in locul lui Florin Costea, cu Merlier in locul lui Bornescu si cu Barboianu in locul lui Dilevski, k Prepelita ia mai greu galben:ok:

mai bine jucati cu rezervele la Galati ... oricum o sa pierdeti ...
si asa nu riscati sa aveti vreun jucator suspendat in meciul cu noi ...

vreau sa aveti tot lotul valid ... ca sa nu veniti cu scuze ca a lipsit a 3-a rezerva de portar si d'asta nu v-ati putut concentra ...

alin_cv
4th April 2009, 00:18
meciul cu otelul nici nu exista pentru mine si nici rezultatul nu ma intereseaza.
abia astept miercuri scarbele de javre(rednic,moti,niculescu) .
in tribune nu o sa calce picior de javra(au interdictie:D).

six
4th April 2009, 08:15
stiinta :ok:

cip_81
4th April 2009, 09:19
Tocmai m-am consulat cu Dinu (pentru cine stie cine e : cel mai mare cotonogar din istoria fotbalului romanesc, cu grad de colonel la Militie si cinoscut pentru porfindele cunostiint de antrenorat ,,vezi KOSICE 5-2 si cum sa pirzi dupa ce ai condus cu 4-0 ) ....si pot sa spsun ce o sa se intimple la Galati si la Meciul cu Dinamo.. pierdem ambele meciuri cu 5-0 ... cu Dorel Stoica in rolul de golgheter ( 3 autogoluri pe meci ) .

Lung ne-a ingropat in meciul ala, un oltean. Deh, olteanul si nationala. Orice sut pe poarta era gol. Dubovski tragea pe sus, el era pe jos, la cules de praz.
Apropo, din discutia pe care ai avut-o cu Dinu (imi si dau seama cum s-a purtat discutia...de la "maca-ti-as" la adresari reverentioase, ca de la oltean la un om citit), nu a reiesit si faptul ca "olteanul e pandar la vie"?

1 solist, miercuri 2 solist.

Denis
4th April 2009, 23:48
HAI OTELUL!!!! LUPTA GALATI!!! /hello

acmilan_nutu
5th April 2009, 12:26
O sa fie un meci frumos...cel mai bun sa castige adica Otelu!!

Ulysses
5th April 2009, 12:35
"Hai Universitatea, hai Craiova,
Tu campioana unei mari iubiri!":)

Steel Jar
5th April 2009, 13:43
FORTA OTELUL ......VREAU SA FAC "VALURI" IN TRIBUNE AZI/OLE/
Imi aduc si 2 nepotei azi la stadion,unul de 8 ani din partea unui unchi de-al meu si pe nepotul din partea sorei mele de 6 ani.....amandoi sunt niste mici "mari" suporteri ai echipei Otelul Galati:D.ne vedem la stadion si sper sa ne bucuram de o victorie a echipei noastre iubite OTELUL:yes:

mateiasi
5th April 2009, 14:10
Sper sa nu-si dea iar Hategan in petec, asa cum a facut-o anul trecut, cand ne-a masacrat dupa meciul cu Rapid. Practic, din cauza raportului lui tendentios au fost suspendati aiurea Szekely si Paraschiv, si apoi s-a ajuns la circul cu anularea suspendarii, anularea anularii etc.

mihai_alex
5th April 2009, 14:12
L-am urmarit atent de la meciul ala mateiasi,si Hategan isi da in 2 din 3 meciuri in petec.Cred ca va tine partea unei echipe,sau poate impotriva alteia:)
Ramane de vazut care echipa va fi cea norocoasa.

Patriots
5th April 2009, 15:54
Cred ca meciul se va termina egal , dar sper sa ma insel si Otelul sa imi faca un cadou , ca tot a fost ziua mea ieri :D Am plecat la stadion. Hai Otelul ! :yeah:

*Coco*
5th April 2009, 17:07
Un link pt meci?

Cipri
5th April 2009, 17:08
GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

Florin Costea !!!

*Coco*
5th April 2009, 17:28
DAti-mi si mie un link sa vad meciul :-w

Cipri
5th April 2009, 17:39
GOOOOOOOOOOOOOOL
WOooooooooobayyyyyyyyyyyyy
2-0 !!!

marcel
5th April 2009, 17:39
2-0 gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo oooooooollllllllllllllllllllllllllllllllll craiovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Cipri
5th April 2009, 17:47
Daca vom juca la fel si in repriza secunda , nu avem cum sa scapam victoria .
Spre sa nu ,,ne-o luam in cap" :D si sa tratam meciul serios pana la final
Hai Craiova !

flor
5th April 2009, 18:40
tot 2-0 este scorul?

cine are link ul pt meci?

multumesc!

Cra10veanu
5th April 2009, 18:41
Lung ne-a ingropat in meciul ala, un oltean. Deh, olteanul si nationala. Orice sut pe poarta era gol. Dubovski tragea pe sus, el era pe jos, la cules de praz.
Apropo, din discutia pe care ai avut-o cu Dinu (imi si dau seama cum s-a purtat discutia...de la "maca-ti-as" la adresari reverentioase, ca de la oltean la un om citit), nu a reiesit si faptul ca "olteanul e pandar la vie"?

1 solist, miercuri 2 solist.

am impresia ca pe tine te-au prins cativa olteni la vreun meci si te-au batjocurit ca pe ultima javra de pamant :drak: altfel nu-mi explic dragostea ta fata de noi :D

ps: ar trebui sa joci la pariuri cu pronosticurile astea, in 2-3 etape ajungi sa dormi prin metrou :lol:

marcel
5th April 2009, 18:48
tot 2-0 ,3 min prelungiri

Cipri
5th April 2009, 18:50
Otelul-Craiova , 0-2 , rezultat final .

marcel
5th April 2009, 18:50
gata 2-0

*Coco*
5th April 2009, 18:56
Trecuram si de galateni.Urmeaza dinamo

marcel
5th April 2009, 18:58
no galatenii pi uni sunteti ma?

YoYoyOi
5th April 2009, 19:04
Si asa urca oltenasii pe 5 :D
Bravo ma baietasi /hello

marcel
5th April 2009, 19:10
Si asa urca oltenasii pe 5 :D
Bravo ma baietasi /hello
sar'mna va vine randu!:drak:

Cristian
5th April 2009, 19:10
no galatenii pi uni sunteti ma?

Pi la meshi unii :) Felicitari pentru facila victorie... :ok:

marcel
5th April 2009, 19:11
Pi la meshi unii :) naspa! poate altadata!:D

Ciprica
5th April 2009, 19:12
Asta e, capul sus. Macar sa incercam sa promovam jucatori de la tineret. Pentru ca astazi meciul a fost pierdut de Costin (care a gresit la ambele goluri) si de Pena, (care nu e in stare sa dea un gol din 4 faze bune). Probabil ca lui Pena ar trebui sa-i suteze cineva cu mingea in cap ca sa ricoseze in poarta. Cam cum i-a tras Mutu lui Dorel in cap cu mingea, in meciul cu Serbia. Singurul castig pe meciul asta e ca am vazut cine l-a tinut in tribuna pe Bourceanu... Acum, sincer, Dorel are 31-32 de ani, e nesigur si nu ar fi in stare sa bage materiale nici daca viata lui ar depinde de asta... Si il mai cheama si Dorel. Deci, DORELEEEEE!!!!!!!!
In plus, Garleanu mi s-a parut un jucator talentat.

YoYoyOi
5th April 2009, 19:25
sar'mna va vine randu!:drak:

Daca a fi sa fie, asta e :D Ce amar sa facem? :D

Crai_oltean
5th April 2009, 19:25
Ce zici, sunt mai importante 3 puncte in meciul vostru cu Stiinta decat 3 in meciul cu Iasiul ?
Totusi ...

codrind
5th April 2009, 19:33
Craiova - o echipa BUNA!!
Otelul - o echipa imprevizibila dar si labila...!

Bafta ambelor!!

bada_otelul
5th April 2009, 19:43
Asta e, capul sus. Macar sa incercam sa promovam jucatori de la tineret. Pentru ca astazi meciul a fost pierdut de Costin (care a gresit la ambele goluri) si de Pena, (care nu e in stare sa dea un gol din 4 faze bune). Probabil ca lui Pena ar trebui sa-i suteze cineva cu mingea in cap ca sa ricoseze in poarta. Cam cum i-a tras Mutu lui Dorel in cap cu mingea, in meciul cu Serbia. Singurul castig pe meciul asta e ca am vazut cine l-a tinut in tribuna pe Bourceanu... Acum, sincer, Dorel are 31-32 de ani, e nesigur si nu ar fi in stare sa bage materiale nici daca viata lui ar depinde de asta... Si il mai cheama si Dorel. Deci, DORELEEEEE!!!!!!!!
In plus, Garleanu mi s-a parut un jucator talentat.

Garleanu din cate stiu acum a debutat in Liga 1, si daca nu gresesc a mai jucat intr-un meci oficial cu slavia sarajevo in intertoto. Fata de altii a alergat de a mancat pamantul, a facut cateva faze foarte bune dar s-a si vazut ca e crud la alte faze. Poate fi un castig daca se tine de treaba. penalul de pena in schimb cred ca a bagat la pariuri ca nu dam gol, altfel nu-mi explic de ce nu a trimis macar o minge mai de doamne ajuta: 2 fix in bratele lui bornescu si 2 departeeeeeeeeeeeeeee de poarta. Boul asta a facut tot posibilul sa nu marcheze. Ilie e clar ca nu are ce cauta in aparare si chiar la echipa din moment ce l-a driblat pana si soava. In repriza a doua se plimbau toti pe teren, si "ai nostri" si oltenii, parca erau la picnic. Parca suntem echipa pacii de vreo 3 etape, unora le e si "rusine" sa marcheze, nu cumva sa deranjeze adversarul. Inca o data, de parca de asta duceam lipsa, nu adversarul a castigat ci noi am pierdut!:rosu:
Ca fapt divers, gandindu-ma ce meciuri am facut noi in retur n-am putut sa nu observ ca aia pe care i-am batut noi, si i-am batut fara probleme culmea, i-au impiedicat pe dinamo, aia care ne-au batut si-au luat-o urat in bot etapa urmatoare, parca vad ca dinamo castiga la scor si cu vaslui si cu oltenii(sa nu ne amagim, la vaslui pierdem sigur)...Eu as fi preferat sa fi fost invers.
Sa fim totusi optimisti, "baetii" au luat banii, deci se pot distra in liniste, bani vin mai nou si de la autoritatile locale, ce conteaza ca stan n-a fost in stare sa aduca un atacant mai de Doamne ajuta si un fundas stanga? E clar ca mai sus de locul 11 nu terminam, la retrogradare sanse mici fim, doar pentru ca altii sunt mai prosti decat noi, nu ca am fi noi prea buni. Noi sa fim sanatosi...ca boala vine.:groggy:
P.s. 1. Elek, cat e el de paralel cu fotbalul, a avut un sut foarte bun dintr-un unghi foarte inchis. Pena de 3 ori a avut mingea la picior, nemarcat, in pozitie excelenta, nici macar un sut mai periculos nu a dat.
P.s. 2. Care de la ols care a facut statistica? Otelul a avut 7 ocazii bune numai in prima repriza asa ca nu vad cum i-au iesit 8 suturi de toate in conditiile in care si in repriza a doua am mai ratat inca de 5-6 ori. Ii recomand statisticianului lui peste sa se intoarca inapoi la gradinita, poate asa invata sa numere.
P.s. 3. bombay sau cum il cheama. Fara a fi provocat nesimtitul ala s-a dus in fata peluzei Sud dupa golul 2 si le-a facut semne baietilor(care pana atunci isi vazusera numai de Otelul).
O seara buna si hai Otelu, hai Galatii!

Echo
5th April 2009, 19:43
Puii mei... iar ne-a învins echipa momentului... felicitări pentru victorie, cam așa trebuie să arate o echipă care ȘTIE ce vrea. Cât despre noi... eu unu' m-am cam săturat ce e drept să fim echipa ofensivă care face spectacol marcând doar bare și primind goluri de la două-n sus... ar trebui să învățăm un pic de la alții care știu să vâneze rezultatul și dup-aia să-și bage picioarele în el de spectacol și să-și apere în mod aproape cinic rezultatul. Sper să ne reușească asta miercuri cu vasluienii. Da' după ce am văzut azi pe teren... e doar un SF.
PS: Rednic la GSP... l-a întrebat reporterul dacă a remarcat pe cineva de la Galați și el a zis "hai să-i lăsăm în pace pe cei de la oțelul, nu am remarcat pe nimeni, ei sunt vai de capul lor acum... " :mda:

Craiova - o echipa BUNA!!
Otelul - o echipa imprevizibila dar si labila...!
Bafta ambelor!!
Corect. Poți să mai zici o dată asta.

Sezione
5th April 2009, 19:54
am impresia ca pe tine te-au prins cativa olteni la vreun meci si te-au batjocurit ca pe ultima javra de pamant :drak: altfel nu-mi explic dragostea ta fata de noi :D

ps: ar trebui sa joci la pariuri cu pronosticurile astea, in 2-3 etape ajungi sa dormi prin metrou :lol:

Omul a mancat o bataie sora cu moartea odata...iti spun eu.. Si nu e de mirare la cita prostie zace in creierul lui...da ce sa ceri din tatik plutonier de militie ce ar putea iesi ??:happy

Sezione
5th April 2009, 19:55
mai bine jucati cu rezervele la Galati ... oricum o sa pierdeti ...
si asa nu riscati sa aveti vreun jucator suspendat in meciul cu noi ...

vreau sa aveti tot lotul valid ... ca sa nu veniti cu scuze ca a lipsit a 3-a rezerva de portar si d'asta nu v-ati putut concentra ...

Ce imi plac pronostikurile partii sekuriste din duetul RETARDAT DUBA - ROSSi:happy

Sezione
5th April 2009, 19:59
Otelul nu a jucat rau..dar a pierdut tactic meciul..sper sa isi revina. Asteptam liderul... sa vedem daca merita sa fie pe primul lok.

marcel
5th April 2009, 20:01
poli merita sa fie pe primul loc!

Steel Jar
5th April 2009, 20:06
ce mai este de zis cand iti bati joc meci de meci de ocaziile create.nu avem atac si Grig tot forteaza cu boul de Pena.asta e anul asta ne ducem in b,dar jucam la spectacol domne':huhu:
ps-jur ca Paraschiv este pe meci ce trece mai nesimtit,omul asta nu da drumul la minge nici sa il bati.de vreo 6-7 ori in careul advers a refuzat sa dea pasa decisiva si multe altele.

Ulysses
5th April 2009, 20:12
OT Oltenia Eterna Terra Nova, catiga la pas unde s-a distrat buzaul:D

Trebuia sa punem la pariuri, otelul nu are fata de liga1:sleep:

Ciprica
5th April 2009, 20:16
Trebuia sa punem la pariuri, otelul nu are fata de liga1:sleep:

Lasa, bine ca are steaua fata de liga 1... Si, ca sa continuam cu un citat dintr-un mare clasic, inca in viatza... "OT Oltenia Eterna Terra Nova, catiga la pas unde s-a distrat buzaul". As continua cu "si unde a pierdut steaua..."

mihai_alex
5th April 2009, 20:19
Pauza competițională, cauzată de meciurile echipei naționale a României, nu a fost una benefică pentru lotul “oțelar”, Petre Grigoraș având mari probleme în alcătuirea unei echipe competitive pentru meciul de pe teren propriu, care se va disputa duminică (ora 17.00) împotriva revelației Universitatea Craiova. Astfel, în afară de Sălăgeanu (indisponibil de ceva timp), Oțelul a mai pierdut doi titulari de drept în urma accidentărilor. Astfel, argentinianul Gabriel Viglianti (dureri la genunchiul stâng) și Marian Cârjă (recidivă a unei probleme musculare) nu vor evolua în etapa a 22-a a Ligii I, existând șanse mari ca cei doi să lipsească și miercuri în deplasarea de la Vaslui.

Petre Grigoraș: “Nu ne-a ajutat această pauză competițională, pentru că am pierdut doi jucători importanți: Viglianti și Cârjă. Vom fi nevoiți să apelăm din nou la jucători foarte tineri și ne va fi foarte greu pentru că urmează partide extrem de dificile.” (http://dunareabatrana.com/index.php/home/34-stiri/219-viglianti-carj-i-slgeanu-nu-vor-evolua-duminic)

S-a vazut foarte mult absenta lui Viglianti.Jucatorii au incercat dar mai mult nu au putut.

stan,scarba ce esti,rusine sa-ti fie talhar imputit.

bada_otelul
5th April 2009, 20:22
ce mai este de zis cand iti bati joc meci de meci de ocaziile create.nu avem atac si Grig tot forteaza cu boul de Pena.asta e anul asta ne ducem in b,dar jucam la spectacol domne':huhu:
ps-jur ca Paraschiv este pe meci ce trece mai nesimtit,omul asta nu da drumul la minge nici sa il bati.de vreo 6-7 ori in careul advers a refuzat sa dea pasa decisiva si multe altele.

Uneori exagereaza cu driblingurile si tinutul mingii dar azi l-a lasat pe boul de pena de 2 ori singur singurel cu portarul, cand ala isi bate joc de semenea ocazii normal ca nici lui nu-i mai arde de dat pase. Nu uita ca ultimele 2 marcate de noi sunt venit din pasele lui Paraschiv. Problema e ca nu are cu cine. Se vede ca pena e pui de stelist, UN RATAT!:rosu:

Ciprica
5th April 2009, 20:24
Uneori exagereaza cu driblingurile si tinutul mingii dar azi l-a lasat pe boul de pena de 2 ori singur singurel cu portarul, cand ala isi bate joc de semenea ocazii normal ca nici lui nu-i mai arde de dat pase. Nu uita ca ultimele 2 marcate de noi sunt venit din pasele lui Paraschiv. Problema e ca nu are cu cine. Se vede ca pena e pui de stelist, UN RATAT!:rosu:

Total de acord cu Bada. Si eu sa fiu in locul lui as prefera sa incerc sa rezolv singur faza, ca si asa prostul ala rata din orice pozitie. Chiar sunt curios de unde ar fi in stare Pena sa marcheze. Hai cu juniorii, ca am mai multa rabdare cu un pusti decat cu desiratul asta incompetent.... Are fata de steaua, totusi...

mihai_alex
5th April 2009, 20:30
Avem la echipa a 2-a jucatori care au marcat in total 71 de goluri !,de departe cele mai multe goluri din primele 3 ligi si noi stam cu de-alde pena,elek,tanasa.Daca suntem prosti,ne meritam soarta.
Sezonul asta e complet ratat,nu retrogradam dar n-o sa mai facem niciun rahat.Sper doar sa promoveze Otelul 2 in liga secunda.

Lordliv
5th April 2009, 21:25
imi pare rau pentru olteni dar aici e vorba de valoare :D
Otelul castiga usor

Sa fie de vina ora tarzie a postarii?!:rolleyes:

mihai_alex
5th April 2009, 21:29
Doar accidentatii Otelului sunt de vina:D,si un nemernic pe nume stan.

Lordliv
5th April 2009, 21:37
Doar accidentatii Otelului sunt de vina:D,si un nemernic pe nume stan.

sunt sigur ca dupa ce cei de la farul au vrut sa scape de marin,si cei de la cfr de uhrin,acum galatenii au vrut sa scape de grigoras!:rolleyes:
ce bafta pe noi!:yeah:

bada_otelul
5th April 2009, 21:43
sunt sigur ca dupa ce cei de la farul au vrut sa scape de marin,si cei de la cfr de uhrin,acum galatenii au vrut sa scape de grigoras!:rolleyes:
ce bafta pe noi!:yeah:

Delirezi.:rosu:

delaparis
5th April 2009, 21:49
Sa fie de vina ora tarzie a postarii?!:rolleyes:

Ai asteptat rezultatul ca sa raspunzi ... :rolleyes:
Ti-a fost teama ca am dreptate ?

Felicitari pentru victorie ... mai aveti si voi nevoie de un pic noroc din cand in cand :D

Lordliv
5th April 2009, 21:49
Delirezi.:rosu:

auzi maestre,daca nu esti la curent ce ineptiile aruncate pe piata de gsp/prosport ,mai bine taci...si iti rumegi neputinta de astazi:rolleyes:

ps. craiova a demonstrat astazi ca este o echipa puternica,care poate sa impuna ritmul unei partide:ok:

Lordliv
5th April 2009, 21:52
Ai asteptat rezultatul ca sa raspunzi ... :rolleyes:
Ti-a fost teama ca am dreptate ?

Felicitari pentru victorie ... mai aveti si voi nevoie de un pic noroc din cand in cand :D

Nu ti-am citit perla pana acum,sry:cool:

bada_otelul
5th April 2009, 21:59
auzi maestre,daca nu esti la curent ce ineptiile aruncate pe piata de gsp/prosport ,mai bine taci...si iti rumegi neputinta de astazi:rolleyes:

Auzi "maestre", daca tu pui botul la vrajelile marca prost sport si carpeta nu inseamna ca si noi punem, pastreaza-le pentru tine.0-6 e neputinta, azi a fost prostia UNORA,nu a tuturor:ok:

Lordliv
5th April 2009, 22:01
Auzi "maestre", daca tu pui botul la vrajelile marca prost sport si carpeta nu inseamna ca si noi punem, pastreaza-le pentru tine.0-6 e neputinta, azi a fost prostia UNORA,nu a tuturor:ok:

bai ,tu esti prost sau faci pe prostul?

ps. daca postarile mele nu sunt idonee pentru inteligenta ta ,nu am ce-ti face...

bada_otelul
5th April 2009, 22:07
bai ,tu esti prost sau faci pe prostul?

Nu-s nici prost si nici nu o fac pe prostul. In schimb tu dai semne de marlanie tipica unei anumite minoritati nomade, venita in Romania de prin nord vestul Indiei. Pastreaza-ti can-canurile si scandalurile pentru tine si prietenii tai carora poti sa le spui "maestre".:ok:

delaparis
5th April 2009, 22:07
fara jigniri

Lordliv
5th April 2009, 22:12
fara jigniri

pariziene,daca nu vrei replici pe masura,pune-ti moderatorii la treaba!
sa ma apuc sa zic si eu ceva despre moldoveni?:mda:
stiu o multime de sintagme...

bada_otelul
5th April 2009, 22:16
fara jigniri

Chiar asa, uita-te cine a inceput cu jignirile, cu prosti si altele. Si ca sa fie clar, daca eu i-am spus unui oltean ca are apucaturi de tigan nu insemana ca era vorba de o generalizare, ba din contra, m-am adresat strict individului respectiv. Daca individul respectiv e mai greu de cap si intelege ca m-as fi luat de oltenimea lui nu e vina mea. Cel mai corect sterge tot offtopicul incepand cu aberatiile alea legate de Grigoras.:ok:

delaparis
5th April 2009, 22:20
Cel mai bine e sa revenim la meci ...
E bine pentru toti, si pentru mine deoarece nu l-am vazut si chiar ma intereseaza cum a fost trait de cele doua tabere :)

Lordliv
5th April 2009, 22:25
Cel mai bine e sa revenim la meci ...
E bine pentru toti, si pentru mine deoarece nu l-am vazut si chiar ma intereseaza cum a fost trait de cele doua tabere :)

lasa ca o sa-l vezi pe ala de miercuri:D

uite un rezumat:

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=video_zoom&idvideo=5426

in min 5.38 ,vochin ,pe atacul galatenilor exclama,HAIDE!
ce nenorociti acesti comentatori!

FORZZA STIINTA!

Sorin Blaj
5th April 2009, 22:28
A treia victorie consecutiva. BRAVO UNIVERSITATEA!!!

bada_otelul
5th April 2009, 22:33
Cel mai bine e sa revenim la meci ...
E bine pentru toti, si pentru mine deoarece nu l-am vazut si chiar ma intereseaza cum a fost trait de cele doua tabere :)

Rezumat: un meci cu foarte multe ocazii la ambele porti(la Otelul am numarat vreo 7 in prima repriza si inca vreo 6 in repriza a doua,la craiova nu le-am numarat dar cred ca au fost vreo 10 cu tot cu goluri). Jucatorul cheie a fost pena(cel mai bun jucator al craiovenilor,si da, ai citit bine) care din 5 ocazii f bune(2 singur cu portarul+1 slab marcat la 6 metri) a reusit sa se faca de kko finalizand in cele mai hilare moduri. Otelul ajunge la a 3a infrangere consecutiva si se pare ca avem sanse mari sa ne rezervam locul 11 la finalul sezonului. In ciuda unor temeri venite din ambele tabere, nu au existat probleme majore de arbitraj, singura faza mai confuza fiind cea in care Paraschiv a cazut in careu(destul de usor parerea mea de la 80 de metri) la un contact cu un adversar. Acum jos banul...sau berea, nu-ti mai povesteste nimeni asa frumos ca mine:yeah:

delaparis
5th April 2009, 22:38
Multumesc Bada pentru rezumat si intelegere :)

Prea multe ocazii fara gol la Otelul totusi ... nu e prima oara cand se intampla ... problema acolo in atac

Lordliv
5th April 2009, 22:41
:happy

pariziene,vezi ca ma simt discriminat!:rolleyes:

@ novac,vezi ca ai de lucru,toarna la stapani!:)


ps. vezi ca ceea ce ti-a spus iactantul ala nu se confirma,vrea sa te duca in eroare:D

inter
5th April 2009, 22:46
P.s. 3. Sa o fut pe tarfa aia de mama care l-a fatat pe cioroiul nespalat pe nume bombay sau cum il cheama. Fara a fi provocat nesimtitul ala s-a dus in fata peluzei Sud dupa golul 2 si le-a facut semne baietilor(care pana atunci isi vazusera numai de Otelul).
O seara buna si hai Otelu, hai Galatii!


vorbi arianul din Galati!

"nespalatul" ala va da clasa la tot lotul de pescari pe care-l aveti!

pariziene vad ca dormiti in bocanci! :evil:

delaparis
5th April 2009, 22:49
Lordliv hai mai bine sa ne ne calmam ... ati batut aici, respectati adversarul si nu jigniti in plus ...
Voua nu o sa va placa miercuri cand o sa fiti in locul lor :D ... vezi ca am deschis deja "razboi si pace" despre infrangerea voastra ...

Lordliv
5th April 2009, 22:55
Lordliv hai mai bine sa ne ne calmam ... ati batut aici, respectati adversarul si nu jigniti in plus ...
Voua nu o sa va placa miercuri cand o sa fiti in locul lor :D ... vezi ca am deschis deja "razboi si pace" despre infrangerea voastra ...

adica il face pe wobay cum il face,si noi sa aplaudam?:confused:

pariziene,deocamdata gustam victoria de astazi,avem timp de miercuri seara sa va " degustam " si pe voi,dar sunt sigur ca tot posirca sunteti...:(

bada_otelul
5th April 2009, 22:56
vorbi arianul din Galati!

"nespalatul" ala va da clasa la tot lotul de pescari pe care-l aveti!

pariziene vad ca dormiti in bocanci! :evil:

Sunt curios tolerantule, ce parere ti-ar fi facut tie daca venea blay de la dinamo si va facea asa ceva voua? Eventual pune in balanta gestul de nota 10 facut de Lazar in meciul cu Otelul si gestul facut de marlanul ala. Recunosc, am exagerat si eu cu apelativele, mai ales ca nu aveam nimic impotriva lui pana la faza aia. Anul trecut ne-a dat tot el gol la Galati, nu a sarit nimeni la gatul lui pentru ca nu s-a comportat ca un cimpanzeu.
Si pana una, alta corectu' lu peste, eu m-am luat strict de indivizi care au facut gesturi care mi s-au parut inacceptabile, nu am generalizat asa cum faci tu.:rosu:
P.s. mai bine pescar decat ciorditor,proxenet,criminal s.a.m.d.

YoYoyOi
5th April 2009, 22:57
mama ce agitatie maxima pe aici :D

calmati-va baieti :D

Lordliv
5th April 2009, 22:59
mama ce agitatie maxima pe aici :D

calmati-va baieti :D

dupa ce scrie moldoveanul ala ca nu stiti sa scrieti o cronica de meci,cum sa ma calmez?!:groggy:

YoYoyOi
5th April 2009, 23:01
bine ma :D in apararea site-ului ai sarit? :D

:floricica:

Sorin Blaj
5th April 2009, 23:04
lasa ca o sa-l vezi pe ala de miercuri:D

uite un rezumat:

http://www.editie.ro/new/mod.php?mod=video_zoom&idvideo=5426

in min 5.38 ,vochin ,pe atacul galatenilor exclama,HAIDE!
ce nenorociti acesti comentatori!

FORZZA STIINTA!

Era Gradinescu. Asta-i fotbalul, plin de comentatori sportivi care se cred mari, dar de fapt sunt idioti. Nu ca Vochin ar fi vreun sfant. :ok:

Lordliv
5th April 2009, 23:07
Era Gradinescu. Asta-i fotbalul, plin de comentatori sportivi care se cred mari, dar de fapt sunt idioti. Nu ca Vochin ar fi vreun sfant. :ok:

epitetul l-am atribuit celor doi comentatori...ca sa fiu sigur!;)

Lordliv
5th April 2009, 23:09
bine ma :D in apararea site-ului ai sarit? :D

:floricica:

da, ma! sa apreciezi fapta asta!
cand incepeti sa ma bucurati si pe mine cu laudele aduse echipei,apare cate un...:D

inter
5th April 2009, 23:10
Sunt curios tolerantule, ce parere ti-ar fi facut tie daca venea blay de la dinamo si va facea asa ceva voua? Eventual pune in balanta gestul de nota 10 facut de Lazar in meciul cu Otelul si gestul facut de marlanul ala. Recunosc, am exagerat si eu cu apelativele, mai ales ca nu aveam nimic impotriva lui pana la faza aia. Anul trecut ne-a dat tot el gol la Galati, nu a sarit nimeni la gatul lui pentru ca nu s-a comportat ca un cimpanzeu.
Si pana una, alta corectu' lu peste, eu m-am luat strict de indivizi care au facut gesturi care mi s-au parut inacceptabile, nu am generalizat asa cum faci tu.:rosu:
P.s. mai bine pescar decat ciorditor,proxenet,criminal s.a.m.d.

vad ca te intreci in subtilitati ..
treaba cu javrele e problema noastra .. n-avem nevoie de sustinatori!

si din cate am vazut si eu .... care intamplator eram pe stadionul vostru ... Woobay ... a dat golul si a venit spre ai nostri ... nu am vazut sa traverseze terenul sa va arate :fingers: ... sau poate asa ai vazut tu la tv!:ok:

deci termina cu jignirile ... ca nu isi au rostul ... voi vedeti sa nu ajungeti la matineu , daca jucati tot asa.

mihai_alex
5th April 2009, 23:15
voi vedeti sa nu ajungeti la matineu , daca jucati tot asa.
N-am jucat prost,ati jucat voi putin mai bine,si ati fost eficienti,si e o vorba,cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia,nu fi ala.

inter
5th April 2009, 23:19
,si e o vorba,cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia,nu fi ala.

bag seama ca n-ai citit dedicatia pe care ti-am adresat-o in semnatura .... inteligentule :ok:

Lordliv
5th April 2009, 23:23
N-am jucat prost,ati jucat voi putin mai bine,si ati fost eficienti,si e o vorba,cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia,nu fi ala.

mihai,sa fim seriosi acum!

in prima repriza mi-a placut cum ati jucat,daca aveati un varf penetrant dadeati gol sigur la cateva erori de plasament ale fundasilor nostri.
in repriza a 2-a ati intrat in jocul nostru,ati avut si asa ocazii, dar va lipsesc si unii titulari...si mai ales niste oameni care doresc sa faca o echipa de fotbal performanta si nu doar sa castige bani de pe urma ei!