PDA

View Full Version : Etapa 22: Dinamo Bucuresti - Rapid Bucuresti 3-0



Pages : [1] 2

delaparis
25th March 2009, 00:39
Dinamo - Rapid
SAMBATA, 04 APRILIE 2009
20.45 ANTENA 1

discutii inainte si dupa meci

Rossi
25th March 2009, 00:51
meci de 1X2 ... sper sa vedem un meci frumos si sa castige cel mai bun

HAI DINAMO !!!

delaparis
25th March 2009, 00:58
Eu sper sa vad un meci fumos ... cel mai bun se stie cine este :D ... castiga Dinamo comme d'habitude :)

cinebelu
25th March 2009, 01:03
fara Niculescu, Diabate accidentat. va fi greu de tot :(
mi-ar place sa vad ca Rednic e in stare sa joace defensiv un meci intreg (autobaza, cum ii spune in Ro) si sa-l castige doar din maxim 2-3 ocazii.

Mr Cosmin
25th March 2009, 01:10
Astept un adevarat derby de la acest meci, si o victorie dinamovista :ok: .

Telespan
25th March 2009, 05:29
Sper sa se joace Duminika derby-ul shi sa-l cistigam,dar imi este frika de fluerasi....HAI RAPIDUL!!!!!!!!!!!!!!!

Denis
25th March 2009, 07:26
Derby care sper sa fie si dovedit. Sper intr-o victorie a Rapidului, pentru a se echilibra si mai mult lupta pentru titlu. 2 solist.

resita
25th March 2009, 08:29
parerea mea este ca rednic se va multumi cu un egal :shocked: si in concluzie va forma echipa pt. egal

Denis
25th March 2009, 08:41
Cred si eu ca s`ar multumi. Orice punct castigat de el in meciurile contra echipelor care se bat la titlu este foarte important, pentru ca mai important este sa nu castige adversarul.

laurdog
25th March 2009, 08:56
Va fi cu siguranta un meci spectaculos, asa cum ne-au obisnuit echipele in ultimii ani. Sper sa castigam desi va fi extrem de greu. Rapidul chiar joaca fotbal fratilor!
Orice s-ar intampla imi doresc doar ca la sfarsitul meciului sa nu aiba nimeni nimic de comentat in privinta arbitrajului. Ar fi pacat ca trei idioti sa strice un meci mare.

Vladek
25th March 2009, 10:18
Fara Lajos/Porco/Serea, slabe sanse ca baietii lui Borcica sa scoata mai mult de un punct, si ala cu chiu cu vai. Ei au avut nevoie de arbitru sa obtina doua egaluri cu Otopeni si Gaz Metan :D . Ramane de vazut cine va fi trimis sa arbitreze.

samar
25th March 2009, 10:36
Ramane de vazut cine va fi trimis sa arbitreze.

Lajos..?! :D

laurdog
25th March 2009, 10:41
Puteti sa-l puneti si pe Zotta.

Ferko
25th March 2009, 10:56
Argaseala ? Deaconu ? Sau trioul Argaseala Deaconu Zotta cu Lojos rezerva ? Glumesc.
ON Sigur vom avea un meci aprig (sper fara accidentati). Jucatorii ambelor echipe vor fi foarte motivati. Pronostic 1X.

samar
25th March 2009, 10:57
De ce nu? Zotta nu mai face parte din stafful clubului...deci,nu ati avea motive sa credeti ca ar fi partinitor:D
On : Va castiga cea mai in forma echipa.

Leo
25th March 2009, 11:31
Cred in sansele echipei Dinamo , deci victorie pt Caini , la un gol diferenta .
Scor 3-2 .

Ulysses
25th March 2009, 11:35
Nu va amagiti cu rezultatul de la Buzau, aia-s retrogradati de asta toamna:sleep:
Dinamovistii scot cel mult un egal:cool:

Nightwish
25th March 2009, 11:44
Vad ca favorita in acest meci pe Rapid. asadar, pronostic x2

Leo
25th March 2009, 12:18
Nu va amagiti cu rezultatul de la Buzau, aia-s retrogradati de asta toamna:sleep:
Dinamovistii scot cel mult un egal:cool:

Bine mai expertule .:D Unde ai vazut tu asta , in globul de cristal de pe masa din sufragerie ?:happy

grande
25th March 2009, 12:24
Sa castige echipa cea mai buna ,adica Rapid ....scor final 0-2 :ok:

valitudor
25th March 2009, 13:35
Fara Lajos/Porco/Serea, slabe sanse ca baietii lui Borcica sa scoata mai mult de un punct, si ala cu chiu cu vai. Ei au avut nevoie de arbitru sa obtina doua egaluri cu Otopeni si Gaz Metan :D . Ramane de vazut cine va fi trimis sa arbitreze.
Vladek, zau ca nu prea te prinde genul asta de posturi. Dar mai insista, poate ajungem sa ne obisnuim si cu tine :D


Nu va amagiti cu rezultatul de la Buzau, aia-s retrogradati de asta toamna:sleep:
Dinamovistii scot cel mult un egal:cool:

Aici trebuie sa recunosc ca are dreptate. Ulysses stie cel mai bine care este valoarea buzoienilor, doar au fost egalii stelei

Batem... pana ne plictisim
P.S. Doamne ajuta...!

vlad1607
25th March 2009, 13:40
cine castiga o sa fie campioana...adica DINAMO :D :D

samar
25th March 2009, 13:45
Batem... pana ne plictisim


:happy:happy:happy
Cred ca mai degraba o sa va plictisiti pana o sa bateti :D

vlad1607
25th March 2009, 14:21
e si asta o varianta..cam trista ce e drept :happy

Uimirea
25th March 2009, 14:23
Meci interesant.Merg pe x.

maxx1923
25th March 2009, 16:39
Nu m-a speriat victoria dinamovistilor la buzau.Nici jocul lor nu a fost prea convingator.Daca intra gloria cu egal la pauza....altul era meciul.Asa,cu penalti inainte sa inceapa meciul...Nu spun ca n-a meritat sa castige dinamo dar sa iei gol la inceputul meciului din penalti si sa fi nevoit sa ataci cand tu ai pregatit meciul pe aparare ,e greu.
Cu Rapid o sa fie cu totul altceva.Merg pe mana Rapdului.Sper la un 0-2(cesi si djalo).FORZZA RAPID!!!Hai sa ne dovedim suprematia si pe gazon si-n peluza.

resita
25th March 2009, 16:42
Rapidul este pe val, nu contest asta, dar nu uitati ca valul trece :D iar aceasta saptamana de pauza e benefica pt Dinamo.

pronosticul meu: 2-1 :D

janessu
25th March 2009, 16:44
meci de X, clar ....

samar
25th March 2009, 16:52
aceasta saptamana de pauza e benefica pt Dinamo.



...si de ce n-ar fi benefica si pt Rapiduletzu'???:mda:

valitudor
25th March 2009, 17:09
Pentru ca in pauza asta rapiduletul tau se va gandi la buzunarele goale
Sper ca baietii din Stefan cel Mare sa ia prima de meci iar din banii luati sa-i imprumute pe colegii din Giulesti :P
Asa ar fi frumos...

samar
25th March 2009, 17:41
Nu uita:cu foamea-n gat Rapiduletzu' a obtinut rezultate pozitive :evil:

Tyler Durden
25th March 2009, 17:41
Sper sa batem in Stefan cel Mare, dar presimt ca mai degraba o sa fie un egal la zero.

P.S. Ar fi frumos sa mentinem un dialog in limitele civilizatiei si bunului-simt.

Charon
25th March 2009, 18:35
Ultimile 10 meciuri din groapa:

1998/99 Dinamo 0 - 1 RAPID
1999/2000 Dinamo 2 - 1 RAPID
2000/01 Dinamo 0 - 0 RAPID
2001/02 Dinamo 3 - 2 RAPID
2002/03 Dinamo 0 - 2 RAPID
2003/04 Dinamo 3 - 4 RAPID
2004/05 Dinamo 2 - 2 RAPID
2005/06 Dinamo 5 - 2 RAPID
2006/07 Dinamo 3 - 1 RAPID
2007/08 Dinamo 0 - 2 RAPID

ce vorbesti bre,marcam sigur!
HAI AI NOSTRI!:yeah:

stiintacv
25th March 2009, 18:39
Am votat x,insa este un meci deschis oricarui rezultat.

parker_edison
25th March 2009, 18:43
Cred in sansele echipei Dinamo , deci victorie pt Caini , la un gol diferenta .
Scor 3-2 .

sincer?
nu ma intereseaza ce crezi u, doar nu ii fii MAMA OMIDA?
PRONOSTIC 2
Cu siguranta BATE RAPIDUL!
Altfel fotbalul nu ar mai avea farmec!
Prietenii stiu de ce!

parker_edison
25th March 2009, 18:45
Bine mai expertule .:D Unde ai vazut tu asta , in globul de cristal de pe masa din sufragerie ?:happy

Jigniri repetate
ANAGRAMAT!
VAI de tara asta pe cine ati pus moderator!
Pacat!
Iubeam forumul asta ODATA!

Am spus Pronostic 2!
Cainii nu BAT!
Poate spera la un egal!



PS pentru moderatorii dinamovisti:
NU VA OBOSITI sa imi dati ban ca iar intru!

cinebelu
25th March 2009, 18:50
daca nu bate Rapidul (ceea ce poate insemna si un egal), promiti sa nu mai intri?

ps asta-i decimus reloaded :sleep:

valitudor
25th March 2009, 18:52
P.S. Ar fi frumos sa mentinem un dialog in limitele civilizatiei si bunului-simt.
Depinde cine participa la dialog... :D

Charon
25th March 2009, 18:59
STATISTICI DINAMO-RAPID:

IN CAMPIONAT: 99 DE PARTIDE
- 44 VICTORII DINAMO
- 37 VICTORII RAPID
- 18 EGALURI

IN CUPA: Rapid conduce cu 4-3 !

In Supercupa: Rapid conduce cu 3-0!

EdySan123
25th March 2009, 19:14
o sa bata Rapid :evil:

parker_edison
25th March 2009, 19:15
Mi-a placut!
Cioclule!
DAR sper ca la statistica sa se adauge UNA victorie MARE RAPIDISTA!
DOAMNE AJUTA!

Cneazul
25th March 2009, 21:29
mizeria iar face declaratii penibile:
"Eu am convocați la loturile naționale 11 jucători, ei ce jucători au? Doi la lotul B. Rapid vrea să joace vineri. Asta este, o să jucăm și vineri, când o fi, dacă vor jucăm și mâine. Rapid este o echipă cu un lot foarte bun, candidată la tilu. Pe mine nu m-au adormit cu declarațiile lor, cu problemele pe care le au", Rednic
care 11 jucatori? au 2-3 jucatori de mana a 14-a convocati. si noi avem jucatori convocati. pe langa herea si lazar, ii avem si pe bozovic si djalovic, dar si pe dobroiu la tineret! 4 jucatori titulari avem convocati

Leo
25th March 2009, 21:37
Jigniri repetate
ANAGRAMAT!
VAI de tara asta pe cine ati pus moderator!
Pacat!
Iubeam forumul asta ODATA!
Am spus Pronostic 2!
Cainii nu BAT!
Poate spera la un egal!



PS pentru moderatorii dinamovisti:
NU VA OBOSITI sa imi dati ban ca iar intru!


Tu esti mama omida ?
Stai frumos in banca ta si lasa amenintarile , clona ce esti tu .

cip_81
25th March 2009, 22:09
Pe mine nu m-au adormit cu declarațiile lor, cu problemele pe care le au", Rednic
care 11 jucatori? au 2-3 jucatori de mana a 14-a convocati. si noi avem jucatori convocati. pe langa herea si lazar, ii avem si pe bozovic si djalovic, dar si pe dobroiu la tineret! 4 jucatori titulari avem convocati

Interesant, Lobont, Torje, Cristea sau Moti sunt de mana a 14, in schimb Herea si, mai ales, Dobroiu sunt piese de piese. Sunt doar niste caricaturi cu pene baietii aia de sub pod.

delaparis
25th March 2009, 22:26
Sper sa batem in Stefan cel Mare, dar presimt ca mai degraba o sa fie un egal la zero.P.S. Ar fi frumos sa mentinem un dialog in limitele civilizatiei si bunului-simt.

pai se poate asa ceva cand postezi ce postezi ? :D


"Cine vine-n groapa ..." ;)

Tyler Durden
25th March 2009, 22:29
Pai cred ca cel care o sa incalce acel apel o sa fiu chiar eu, daca mai posteaza alde cip ala. Imi amintesc ca si anul trecut se discuta destul de lejer pana a inceput sa bage ala texte cu tigani, ciori etc.

Roddicted
25th March 2009, 22:36
Echipa militiei vs echipa bolsevica...interesant meci:happy

delaparis
25th March 2009, 22:36
Des:
Lasa-i pe moderatori sa faca ordine in caz ca ...

Oricum pierdeti , asa ca ...

:D

IS CINEVA:
Tu cine esti ? :D
Nu te cunosc la meciul asta ...

Tyler Durden
25th March 2009, 22:37
Echipa militiei vs echipa bolsevica...interesant meci:happy

Spuse suporterul unei echipe fondate de un general tradator de tara, ce a fost mai apoi adoptata de familia Ceausescu.

Roddicted
25th March 2009, 22:51
Tylere daca nu-ti convine ceva ma poti ignora

Tyler Durden
25th March 2009, 22:52
Asta e clar cea mai buna varianta, sper sa o pot pune in practica. :D

Grecu_
25th March 2009, 23:38
Tylere, lasa-l bre in saracia lui.

Despre meci, sper sa fie un meci frumos si sa batem noi! :D

Cristian
25th March 2009, 23:46
Bate rapidu...

Leo
25th March 2009, 23:47
Ce bate , toba ?

Cristian
25th March 2009, 23:58
Si toba :D si pe dinamo :drak:

Rossi
26th March 2009, 12:34
1 ... in cel mai rau caz X

Datenshi
26th March 2009, 14:04
La ce jucati in returul asta, X e cel mai bun caz pt voi.

YoNuTzz
26th March 2009, 15:27
1-1 sau 0-0

Telespan
26th March 2009, 16:02
1-1 sau 0-0

sau 1-2:ok:

EdySan123
26th March 2009, 16:09
sau 1-2:ok:

sau 2-3 :evil:

Telespan
26th March 2009, 16:13
sau 2-3 :evil:Nu conteaza ,sa batem cateii in groapa:ok:...Hai Rapidu!!!!!!!!!

moty
26th March 2009, 16:53
iese un egal de lupta.

delaoltenia
26th March 2009, 17:13
Meci deschis oricarui rezultat.

maxx1923
26th March 2009, 18:57
prosport spune ca meciul se va juca sambata

laurdog
26th March 2009, 19:35
Da, sambata de la 21.30.

Cneazul
26th March 2009, 20:14
Interesant, Lobont, Torje, Cristea sau Moti sunt de mana a 14, in schimb Herea si, mai ales, Dobroiu sunt piese de piese. Sunt doar niste caricaturi cu pene baietii aia de sub pod.

tu auzi ce vorbesti? torje si tamas jucatori? eventual betivani! banuiesc ca urmaresti jocurile lui dinamo. ai vaz ca tamas a foat cel mai slab si cu buzaul si cu otopeni. apoi moti? cine mai e si asta mah? in 6 luni la Siena( o echipa de mana a 3-a) a jucat doar in 3 meciuri? si alea amicale:groggy:

mireltox
26th March 2009, 20:56
2-2

Cristy RVD
26th March 2009, 21:04
Sunt doar niste caricaturi cu pene baietii aia de sub pod.

Asta e domne, astia v-au facut sa nu stiti cum e in terenul advers in Giulesti :ok:

Nico21
26th March 2009, 22:04
Ar fi culmea sa ne bata Dinamo,una dintre cele mai slabe echipe din campionat,dpdv al jocului prestat in acest inceput de retur...Iar le dam cu terenul in cap cateilor !!!

vlad1607
26th March 2009, 22:06
Meci deschis oricarui rezultat.

SERIOS?:happy:happy

vlad1607
26th March 2009, 22:07
Ar fi culmea sa ne bata Dinamo,una dintre cele mai slabe echipe din campionat,dpdv al jocului prestat in acest inceput de retur...Iar le dam cu terenul in cap cateilor !!!

:happy sa vedem ce o sa zici dupa meci :happy

Novac
26th March 2009, 22:09
indubitabil este meci de X,2.

DepecheMode
26th March 2009, 22:29
daca batem rapid ...batem si craiova....meci de 1x2

Sezione
26th March 2009, 22:38
daca batem rapid ...batem si craiova....meci de 1x2

Dupa logica asta..daca va bate Rapid..va bate si Craiova:happy

Sezione
26th March 2009, 22:41
Dinamo ..zero puncte in urmatoarele 2 etape... cel mai bun marcator Lajos joaca acum in C :))))))))

DepecheMode
26th March 2009, 23:11
Dupa logica asta..daca va bate Rapid..va bate si Craiova:happy


asta e logica olteneasca

Denis
27th March 2009, 09:35
Ar fi culmea sa ne bata Dinamo,una dintre cele mai slabe echipe din campionat,dpdv al jocului prestat in acest inceput de retur...Iar le dam cu terenul in cap cateilor !!!

Vorbesti de Dinamo de parca ar fi Otopeniul, sau Gloria Buzau. Sa fim seriosi Nico... aici chiar ai exagerat.. Sunt de acord cu tine cand spui ca a avut un inceput relativ slab dar asta nu inseamna ca este o echipa slaba. Imi doresc mult sa castige Rapidul, ar daca as fi in locul lor nu i`as subestima pe Dinamo.

maxx1923
27th March 2009, 13:31
Din ce-am inteles ,dinamo trebuia sa ne dea 600 de bilete si le-au redus la 450.De ce nu ne mai baga cum era acum cativa ani,in dreapta oficialei???Stam la peluza aia cu 5 randuri de nu vezi nimic,nu intelegi nimic din meci.In loc sa ne dea 4-5000 de bilete sa joace si ei cu lume multa in tribune....ca si asa dinamo n-are medie de spectatori acasa peste 3000.
Inainte era mai bine,pana acum cativa ani.Pe dinamo stiam ca aveam 4 sau 5 sectoare in dreapta la oficiala ,pe ghencea era peluza sud toata a noastra si in Giulesti noi le dadeam jumatate de peluza.Acum numaram oaspetii sa nu fie cu unul mai mult decat este scris in reciprocitate.Anul trecut in ghencea sute de Rapidisti au ramas afara ca bgs-ulnu le-a permis accesul nici in tarcul rezervat oaspetilor si nici in cealalta parte a peluzei unde-si procurase bilete de la casele stadionului.
Din aceasta cauza astept mai mult meciul din cupa.....unde in mod normal se vor da 50%-50% biletele.
Auzi,450 de bilete......ce frica le este!!!

valitudor
27th March 2009, 14:06
Aceeasi memorie selectiva :angry:
Imi amintesc ca la meciul Rapid - Dinamo ati pus la dispozitia clubului Dinamo un numar de 406 bilete la un pret de... 75 RON/buc.
Imi amintesc ca Borcea a spus ca in retur va da bilete la pret de Liga Campionilor

Cu CFR cu cat ati stabilit biletul?

Charon
27th March 2009, 14:07
nu e nici o frica, e bataia de joc a conducatorilor la adresa celor care mai au inca tupeu sa vina la stadion!:ok:
daca isi bat joc de proprii lor suporteri,de ce nu si-ar bate joc si de oaspeti?
Copos,Borcea,Becali sunt toti aceeasi voma!

dar stiti ceva,noi suntem prostii in situatia asta!:headbang:

valitudor
27th March 2009, 14:15
Cioclu, ai perfecta dreptate. Puteti adopta si voi modelul nostru cu cate 3000 de suporteri pe meci si-i loviti unde ii doare cel mai tare... :)
maxx1923, tu te plangi ca la un meci nu se vede f. bine... noi ce sa mai zicem?

cip_81
27th March 2009, 14:22
In mod normal nu cred ca vom avea probleme cu astia, care isi aroga de fiecare titlul de "echipa momentului" dupa 2-3 rezultate pozitive (printre care si clasicul cu Bistrita...si acum parca ii vad pe bistriteni scapand singuri si luand-o apoi indarat).

Meci mai usor decat cel cu Otopeni. Meci de 1 solist fara niciun dubiu. Vorbim dupa.

laurdog
27th March 2009, 14:30
Din ce-am inteles ,dinamo trebuia sa ne dea 600 de bilete si le-au redus la 450.De ce nu ne mai baga cum era acum cativa ani,in dreapta oficialei???Stam la peluza aia cu 5 randuri de nu vezi nimic,nu intelegi nimic din meci.In loc sa ne dea 4-5000 de bilete sa joace si ei cu lume multa in tribune....ca si asa dinamo n-are medie de spectatori acasa peste 3000.
Inainte era mai bine,pana acum cativa ani.Pe dinamo stiam ca aveam 4 sau 5 sectoare in dreapta la oficiala ,pe ghencea era peluza sud toata a noastra si in Giulesti noi le dadeam jumatate de peluza.Acum numaram oaspetii sa nu fie cu unul mai mult decat este scris in reciprocitate.Anul trecut in ghencea sute de Rapidisti au ramas afara ca bgs-ulnu le-a permis accesul nici in tarcul rezervat oaspetilor si nici in cealalta parte a peluzei unde-si procurase bilete de la casele stadionului.
Din aceasta cauza astept mai mult meciul din cupa.....unde in mod normal se vor da 50%-50% biletele.
Auzi,450 de bilete......ce frica le este!!!

Ce oferiti, aia vi se ofera. Fiecare dupa merite. Ai uitat ce mizerii ne-au facut conducatorii vostri in tur. Nici in Cupa nu e 50-50 sa stii, iar mai multi ca noi nu veti fi nicaieri in lume. S-a vazut la meciurile de pe fostul 23.;)

cip_81
27th March 2009, 14:30
tu auzi ce vorbesti? torje si tamas jucatori? eventual betivani! banuiesc ca urmaresti jocurile lui dinamo. ai vaz ca tamas a foat cel mai slab si cu buzaul si cu otopeni. apoi moti? cine mai e si asta mah? in 6 luni la Siena( o echipa de mana a 3-a) a jucat doar in 3 meciuri? si alea amicale:groggy:

Ia uite unde erau vedetele. Herea...o adevarata telenovela in jurul lui, dar sub valoarea lui Purica (daca mai joaca). Maftei, zis si "prostul satului", dupa propria-i declaratie, baiatul tuciuriu care cadea in poponeata la meciul cu bulgarii (a facut buba...l-au pupat rapizii acolo si i-a trecut). Grigorie, plecat in suturi si de la Dinamo, si de la Fruncea. Dobroiu....:happy:happy:happy Djalovic, chiar exista jucator de fotbal pe lumea asta cu acest nume? Cine e? Cu ce se poate lauda? Ce a realizat pana acum? Cu cine se lauda ei...cu vomele astea.

samar
27th March 2009, 14:58
Ia uite unde erau vedetele. Herea...o adevarata telenovela in jurul lui, dar sub valoarea lui Purica (daca mai joaca). Maftei, zis si "prostul satului", dupa propria-i declaratie, baiatul tuciuriu care cadea in poponeata la meciul cu bulgarii (a facut buba...l-au pupat rapizii acolo si i-a trecut). Grigorie, plecat in suturi si de la Dinamo, si de la Fruncea. Dobroiu....:happy:happy:happy Djalovic, chiar exista jucator de fotbal pe lumea asta cu acest nume? Cine e? Cu ce se poate lauda? Ce a realizat pana acum? Cu cine se lauda ei...cu vomele astea.

Sa-i dea cineva lu' asta un diazepam...:rolleyes:

maxx1923
27th March 2009, 15:42
Ia uite unde erau vedetele. Herea...o adevarata telenovela in jurul lui, dar sub valoarea lui Purica (daca mai joaca). Maftei, zis si "prostul satului", dupa propria-i declaratie, baiatul tuciuriu care cadea in poponeata la meciul cu bulgarii (a facut buba...l-au pupat rapizii acolo si i-a trecut). Grigorie, plecat in suturi si de la Dinamo, si de la Fruncea. Dobroiu....:happy:happy:happy Djalovic, chiar exista jucator de fotbal pe lumea asta cu acest nume? Cine e? Cu ce se poate lauda? Ce a realizat pana acum? Cu cine se lauda ei...cu vomele astea.

si la voi in afara de lobont????baietii tuciurii niculescu si danciulescu???poate danciulescu mai stie ceva fotbal dar "porumbelul" celalalt in afara de lovituri libere...nimic.ZERO!Despre lebedele africane care le aveti in lot....chiar nu mi-e frica.Bratu si lobont (jucatori formati la Rapid)singurii care pot face diferenta.Bratu e accidentat(exista Dumnezeu) si lobont n-o sa poata face fata iuresiului visiniu.
Si la cei care vb. de tratamentul din tur :ati stat la t1,ati platit pret de t1.Si in cupa daca nu se vor da 50-50...sa va lasa cu scandal.Eu,impreuna cu veteranii de la t2din Giulesti, vom veni la t2 sau t1 in cotroceni,nu la peluza.
Daca nu se vor da bilete la tribuna si pentru Rapidisti...o sa fie ca pe vremuri.
Sper sa-i batem pe "rosii" si-n cupa si-n campionat

delaoltenia
27th March 2009, 16:05
a-nceput scandalul? :D
sa te tii dupa meci,capete sparte,suturi in cur si toate cele.....:cry:

laurdog
27th March 2009, 16:10
Dario, niciodata inainte de un meci Dinamo-Rapid sau Rapid-Dinamo, nu s-a sarit calul. Mai un misto, mai o ironie, mai o intepatura, dar nu s-a ajuns la jigniri ca pe threadurile unde apar.....colegi de-ai tai.
Daca asta e scandal, astept topicul meciului vostru cu ei sau cu noi. Atunci vei sesiza imensa diferenta.:ok:

Charon
27th March 2009, 16:17
Maxx,politica lui Zotta e cea care ne-a adus tratamentul asta!
si stai linistit,pe Cotroceni vom fi cel putin 5 mii!:ok:

p.s. zotta a invatat de la Dinu Gheorghe care e maestru in potlogarii de acest fel: la Brasov biletele sunt astronomice si exista diferente de pret chiar in aceeasi peluza,intre oaspeti si gazde!:mda:

Jacob
27th March 2009, 16:20
a-nceput scandalul? :D
sa te tii dupa meci,capete sparte,suturi in cur si toate cele.....:cry:

Bine ma ... da pana una alta spune-ne cum e pe 8... La voi pe thread nu e tot asa?!? ca doar aveti mare derby cu o vecina de clasament :D

delaoltenia
27th March 2009, 16:21
Dario, niciodata inainte de un meci Dinamo-Rapid sau Rapid-Dinamo, nu s-a sarit calul. Mai un misto, mai o ironie, mai o intepatura, dar nu s-a ajuns la jigniri ca pe threadurile unde apar.....colegi de-ai tai.
Daca asta e scandal, astept topicul meciului vostru cu ei sau cu noi. Atunci vei sesiza imensa diferenta.:ok:

am sesizat diferenta laure.....va dati slefuiti,cizelati,civilizati. :happy
....noi suntem exact opusul,dupa pertinenta voastra parere.

delaoltenia
27th March 2009, 16:26
meciul din cupa....va pupati si va dati flori,asa-i laure? :D

http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=399862&page=3

laurdog
27th March 2009, 16:28
Eu nu generalizez Dario, am spus asta. Ideea e ca inaintea unui meci ca asta nu ai citit jignirile si injuriile cu care ne obisnuiesc unii dintre ai tai. :)
ON TOPIC Batem si gata.:ok:

delaoltenia
27th March 2009, 16:30
Bine ma ... da pana una alta spune-ne cum e pe 8... La voi pe thread nu e tot asa?!? ca doar aveti mare derby cu o vecina de clasament :D

e misto pustiule,va privim de sus. :cry:

Cneazul
27th March 2009, 16:47
Ia uite unde erau vedetele. Herea...o adevarata telenovela in jurul lui, dar sub valoarea lui Purica (daca mai joaca). Maftei, zis si "prostul satului", dupa propria-i declaratie, baiatul tuciuriu care cadea in poponeata la meciul cu bulgarii (a facut buba...l-au pupat rapizii acolo si i-a trecut). Grigorie, plecat in suturi si de la Dinamo, si de la Fruncea. Dobroiu....:happy:happy:happy Djalovic, chiar exista jucator de fotbal pe lumea asta cu acest nume? Cine e? Cu ce se poate lauda? Ce a realizat pana acum? Cu cine se lauda ei...cu vomele astea.

acum te`ai trezit din operatie si nu mai stii pe ce planeta esti?:happy toate mizeriile din echipa voastra au trecut pe la steaua si rapid! ce aruncam noi, luati voi! daca nu`i bun djalovic...bine ca sunt buni mendy, diabate si celelalte mizerii.
va dam 3 fara discutii. pana la pauza 3:rolleyes:

ultra
27th March 2009, 17:28
Ce oferiti, aia vi se ofera. Fiecare dupa merite. Ai uitat ce mizerii ne-au facut conducatorii vostri in tur. Nici in Cupa nu e 50-50 sa stii, iar mai multi ca noi nu veti fi nicaieri in lume. S-a vazut la meciurile de pe fostul 23.;)

Prietene, mai multi ati fost insa vocal, am fost peste oriunde, oricand, oricum etc. Nicio echipa din tara asta, nu se compara cu noi la cantece.

Ce-i ce sunt dinamovisti ... ce mai zice cantecul ala ? Cum sa copiezi un cantec vechi la noi de prin revolutie ? Asta e limita de penibilism.


Atat au primit si stelistii in tur la caini, 406, nu 450, atatea vom primi si noi.

cip_81
27th March 2009, 18:16
acum te`ai trezit din operatie si nu mai stii pe ce planeta esti?:happy toate mizeriile din echipa voastra au trecut pe la steaua si rapid! ce aruncam noi, luati voi! daca nu`i bun djalovic...bine ca sunt buni mendy, diabate si celelalte mizerii.
va dam 3 fara discutii. pana la pauza 3:rolleyes:

Mai, baiatule, pe Mendy il poti compara eventual cu Dobroiu. Eu vorbesc de un titular de la echipa de langa sine si tu imi vorbesti de un atacant de la echipa a doua a lui Dinamo (de bine de rau, asta a marcat pe White Hart Lane...Dobroiu, doar pe Laromet...vezi, pana si la nivelul asta e uriasa diferenta).

3 pana la pauza?! Numa'? :(

Datenshi
27th March 2009, 18:23
Ia uite unde erau vedetele. Herea...o adevarata telenovela in jurul lui, dar sub valoarea lui Purica (daca mai joaca). Maftei, zis si "prostul satului", dupa propria-i declaratie, baiatul tuciuriu care cadea in poponeata la meciul cu bulgarii (a facut buba...l-au pupat rapizii acolo si i-a trecut). Grigorie, plecat in suturi si de la Dinamo, si de la Fruncea. Dobroiu....:happy:happy:happy Djalovic, chiar exista jucator de fotbal pe lumea asta cu acest nume? Cine e? Cu ce se poate lauda? Ce a realizat pana acum? Cu cine se lauda ei...cu vomele astea.

Herea - de acord
Grigorie - inconstant si detul de lenes, dar nu stii cand prinde o zi buna.
Dobroiu - e tanar si de perspectiva.
Djalovic - travaliu imens si nici cu simtul portii nu sta rau.
Maftei - nu cred ca ai vazut vreun meci cu el sezonul asta. Nu cred ca aveti vreun jucator care sa se compare cu el in momentul asta, e la 200% din capacitate.

Aurel.D
27th March 2009, 18:40
Lui Rapid ii merge jocul, si am anticipat asta inca din pregatiri. Ma surprinde oarecum, inceputul mai slab al lui Dinamo, dar si-a revenit la Buzau. La meciul cu Rapid veti vedea un alt Dinamo!! Cred ca Dinamo va castiga acest meci si nu o spun din subiectivism...

samar
27th March 2009, 18:42
Cred ca Dinamo va castiga acest meci si nu o spun din subiectivism...

Atunci pe ce te bazezi daca nu pe subiectivism..?!!:rolleyes:

Datenshi
27th March 2009, 18:44
N-auzi ca si-au revenit cu Buzaul? A specificat baiatul...

samar
27th March 2009, 18:46
Scuza-ma,n-am avut ochii la mine :D
Asta nu este un argument mey Datenshi...

laurdog
27th March 2009, 18:57
Prietene, mai multi ati fost insa vocal, am fost peste oriunde, oricand, oricum etc. Nicio echipa din tara asta, nu se compara cu noi la cantece.

Ce-i ce sunt dinamovisti ... ce mai zice cantecul ala ? Cum sa copiezi un cantec vechi la noi de prin revolutie ? Asta e limita de penibilism.


Atat au primit si stelistii in tur la caini, 406, nu 450, atatea vom primi si noi.

Noi am cantat acel cantec la sfarsitul meciului cu Hamburg din '83!!!!!!:shocked:
Despre aportul vostru vocal, nu am nimic de comentat. Sunteti SINGURA galerie din cele importante pe care o respect din punctul asta de vedere.:ok:

Aurel.D
27th March 2009, 18:58
Atunci pe ce te bazezi daca nu pe subiectivism..?!!:rolleyes:

Pe fler...:D Asa cum si in pregatirile de iarna am spus ca Rapidul va juca bine in retur, sau mai bine zis, ca problemele financiare nu le vor afecta jocul. :ok:

In orice caz, cel mai bun sa invinga dar ceva imi spune ca victorioasa va fi Dinamo.

Grecu_
27th March 2009, 18:59
Scuza-ma,n-am avut ochii la mine :D
Asta nu este un argument mey Datenshi...

Normal ca nu-i argument. Ce, se compara amaratii nostri cu super echipa din Buzau? :cry:

ultra
27th March 2009, 21:31
Noi am cantat acel cantec la sfarsitul meciului cu Hamburg din '83!!!!!!:shocked:
Despre aportul vostru vocal, nu am nimic de comentat. Sunteti SINGURA galerie din cele importante pe care o respect din punctul asta de vedere.:ok:

Nu sunt genul care sa zic ca nu ai dreptate, cand atunci nu eram, totusi noi am inceput sa-l recantam prin perioada 2004 si voi anul trecut l-ati copiat, schimband putin versurile.

Te inteleg ca ne respecti, noi mereu am fost in peluza prezenti un numar bun, fata de altii, indiferent de situatia echipei, avand si un sonor bun.

maxx1923
27th March 2009, 21:52
[QUOTE=laurdog;2498761]Noi am cantat acel cantec la sfarsitul meciului cu Hamburg din '83!!!!!!:shocked:

Asculta de la un Rapidist cu vechime.Cantecul asta il cantam in B pe la sfarsitul anilor 70,cu "mama mare cand traia","noi tinerii suporteri ai clubului Rapid","un salut din vechea troie"_care de fapt era un strigat....etc sunt scoase de vechea galerie rapidista.
Era perioada cand nu te escorta garda de la gara,te tinea te duceai in deplasare,nu te tinea...stateai acasa.

cip_81
27th March 2009, 23:00
Bine, mai, fie ca voi, e de origine indiana. Multumiti?

ultra
27th March 2009, 23:10
Bine, mai, fie ca voi, e de origine indiana. Multumiti?

Arunca-te !

Rossi
28th March 2009, 14:29
totusi noi am inceput sa-l recantam prin perioada 2004 si voi anul trecut l-ati copiat, schimband putin versurile.

vorbesti aiurea mah copile ... de cand esti ultras/tras ? de 6 luni ?
auzi noi cantam "cei ce sunt dinamovisti" de 1 an ... doamneeeeeee ce handicapat ...

bah ultra ... nu uita ca esti reprezentantul celei mai inculte galerii din toata Europa

ultra
28th March 2009, 14:34
vorbesti aiurea mah copile ... de cand esti ultras/tras ? de 6 luni ?
auzi noi cantam "cei ce sunt dinamovisti" de 1 an ... doamneeeeeee ce handicapat ...

bah ultra ... nu uita ca esti reprezentantul celei mai inculte galerii din toata Europa

handicapat ? hai da si mie un privat si hai sa ne intalnim sa iti arat ce galerie inculta avem .
tu care stai pe forumuri in loc sa mergi la meciuri iti permiti sa comentezi ? ba cert e ca noi am cantat-o primii voi ati copiat ca de altfel si altele mai simple ...

cauta cuvantul in dex, ultra daca nu mai fa si tu deplasari

maxx1923
28th March 2009, 14:44
Bine, mai, fie ca voi, e de origine indiana. Multumiti?

decat de origine sovietica.....ca voi:rosu:

Datenshi
28th March 2009, 14:46
Reveniti la meci si nu mai jigniti!

Charon
28th March 2009, 14:54
un strigat din vechea Troie:

http://www.youtube.com/watch?v=Vc0TlUgJC8s :yeah:

Rossi
28th March 2009, 15:06
cauta in dex
am cautat in dex "rapidist" si mi-a dat "= fratii lui mailat" :mda:
Dinamo - Rapid 1-0 (gol marcat in min 92) :evil:

Tyler Durden
28th March 2009, 15:37
Cip81 si Rossi, adevarate ''caractere''.

maxx1923
28th March 2009, 16:01
danciulescu,niculescu,bostina...etc ,ce sunt???nu fratii lui mailat???si pe langa astia mai aveti cateva maimute africane.Uite asa aveti o echipa ariana 100%,"romanilor"
Cand n-aveti imaginatie si nu stiti de ce sa ve luati o dati in basini de rasa.Aveti si voi la greu "lebede" si in tribune si-n iarba.
Daca in dex cauti maidanez comunist=dinamovist.Vezi ce usor e sa jignesti???
In cupa va dam clasa.La coregrafii ne intreceti ca-n rest suntem peste voi la orice altceva.

Rossi
28th March 2009, 16:14
chiar nu am nimic cu voi (cu rapidistii sau cu Rapidul) ... dar voi ati inceput cu atacurile "sub centura" ... mai bine sa o lasam balta si sa discutam despre fotbal ... nu are rost sa le dam satisfactie alora de langa cimitir

Datenshi
28th March 2009, 16:29
Rossi, esti la prima idee buna pe ziua de azi. :)

Rossi
28th March 2009, 16:37
2003-2004 Dinamo 3-4 Rapid
2003-2004 Rapid 2-3 Dinamo

2004-2005 Rapid 2-1 Dinamo
2004-2005 Dinamo 2-2 Rapid

2005-2006 Dinamo 5-2 Rapid
2005-2006 Rapid 3-0 Dinamo

2006-2007 Dinamo 3-1 Rapid
2006-2007 Rapid 1-4 Dinamo

2007-2008 Dinamo 0-2 Rapid
2007-2008 Rapid 1-2 Dinamo

2008-2009 Rapid 2-1 Dinamo

in ultimele 11 intalniri directe : o singura remiza , 5 victorii pt Dinamo si 5 pt Rapid

asta e meci de 1/2 ... putine sanse sa se termine X

Aurel.D
28th March 2009, 17:22
Asa este, meciurile dintre Dinamo si Rapid din ultimii ani au fost spectaculoase....este putin probabil un X. Deci ramane 1. :D

ultra
29th March 2009, 01:32
Rossi, tata, lasa-ne ma.Hai mai mergi si tu la meciuri si discutam dupa.

iulian_1976
29th March 2009, 02:06
A si inceput meciul :D
Pana sambata se incinge rau.

Radu
29th March 2009, 10:22
Rossi, tata, lasa-ne ma.Hai mai mergi si tu la meciuri si discutam dupa.

Lasa-l ba pe rossi,el saracu nu stie unde e stadionu.
P.S Ce ati facut cateilor aseara,iarasi v-ati batut intre voi?:happy

ultra
29th March 2009, 11:33
Pai acuma, nordul la ei 50% + 50% adica impartiti, sudul .. t2 .. mai ramane o brigada la oficiala.

Leo
29th March 2009, 13:19
Ultra schimba-ti semnatura .

ultra
29th March 2009, 16:07
nu vreau.

Ulysses
29th March 2009, 18:47
Leodacin, meciul asta e inceputul sfarsitului pentru Dinamo.
Si asa nu aveati unde sa jucati in UCL, va duceati in Gruia???:rolleyes:

Rossi
29th March 2009, 19:02
Leodacin, meciul asta e inceputul sfarsitului pentru Dinamo.

voi sunteti pe locul 8 ... in 2-3 etape intrati in hora pt evitarea retrogradarii ... si tie iti arde sa vorbesti de Dinamo ?!

Ulysses
29th March 2009, 19:08
Sigur ca-mi arde, ma distreaza grozav cum in fiecare an va faceti probleme unde jucati in UCL dar ne vedeti iarasi la tv pe Bernabeu sau Alianz Arena:happy
No problem, suntem la 5 pct de locul doi, stii ca suntem specialistii turului 3 preliminar:ok:

ultra
29th March 2009, 20:19
Decat sa iau 3-4 cu Real, Arsenal, Lyon etc. mai bine in Cupa UEFA ;).

Rossi
29th March 2009, 20:20
No problem, suntem la 5 pct de locul doi, stii ca suntem specialistii turului 3 preliminar:ok:

sunteti la 5 pct de locul 2 si specialistii blaturilor ...

Leo
29th March 2009, 20:25
Leodacin, meciul asta e inceputul sfarsitului pentru Dinamo.
Si asa nu aveati unde sa jucati in UCL, va duceati in Gruia???:rolleyes:

Ulysses draga , nu-ti bate tu capul cu DINAMO :drak: . Da , mie imi convine in Gruia , este mai aproape de mine . :D
sTELUTA TA MAGICA ESTE MAI APROAPE DE RETROGRADARE DECAT DE TITLU SI PE TINE TE DOARE DE DINAMO ?
Sa fim seriosi .


Batem la rapidisti ca la covoare , si asa vin Pastele . :happy

delaoltenia
29th March 2009, 20:35
a-nceput scandalul? :D
sa te tii dupa meci,capete sparte,suturi in cur si toate cele.....:cry:

am avut dreptate :cry:

Ulysses
29th March 2009, 21:31
Ulysses draga , nu-ti bate tu capul cu DINAMO :drak: . Da , mie imi convine in Gruia , este mai aproape de mine . :D
sTELUTA TA MAGICA ESTE MAI APROAPE DE RETROGRADARE DECAT DE TITLU SI PE TINE TE DOARE DE DINAMO ?
Sa fim seriosi .


Batem la rapidisti ca la covoare , si asa vin Pastele . :happy

Hai mai Leo, am si eu doi clienti returul asta care ma distreaza:otelul si dinamo.De ce esti rea si vrei sa-mi iei sursa de haz?:rolleyes:
Steluta mea nu si-a spus inca ultimul cuvant:cool:

Leo
29th March 2009, 21:37
Eu cred ca da . Ulysses , eu va doresc locul doi . stii doar . :D

Cristy RVD
29th March 2009, 21:54
Batem la rapidisti ca la covoare , si asa vin Pastele . :happy


Esti fooaarte funny, toti suporterii dinamovisti sunt la fel de glumeti ca tine ?
Afla intai unde e stadionu apoi revin-o sa discutam.

Leo
29th March 2009, 21:57
Asculta copile , ma cam calci pe nervi . O tot dai cu stadionul . Poate stiu mai bine decat tine . Mars la somn si vezi ca aici nu-ti permit sa fi obraznic , ai inteles mucea ?
Aici nu esti moderator asa ca mucles .

delaparis
29th March 2009, 22:23
Cristi ... la RVD're :D
E grea gramatica ? "revin-o stadioana" :D:D

Hingherul
29th March 2009, 22:33
intarata-i drace :D
Bate rapiduletu fara probleme.

valitudor
29th March 2009, 22:34
E grea gramatica ? "revin-o stadioana" :D:D

Sa inteleg ca este o EA? Giulestina, nu-i asa? :happy :D

delaparis
29th March 2009, 22:38
Am propus o paranteza off-topic :) ... nu am nimic contra moderatorilor din periferii cibernetice dar nu e bine sa faca trolling la case mari pe la poarta :D

vlad1607
29th March 2009, 22:48
Leodacin, meciul asta e inceputul sfarsitului pentru Dinamo.
Si asa nu aveati unde sa jucati in UCL, va duceati in Gruia???:rolleyes:

si daca castigam sa ai langa tine comprese si bandaje....ca unghia adanc infipta in gat sigur o sa o ai...

ce te mai freaca grija,....echipa ta e varza-n beci si iti arde de Dinamo :happy

BBB
29th March 2009, 22:48
Mizez pe victoria TGV-ului pe carbuni din Giulesti. Scor 1-2

delaparis
29th March 2009, 22:57
intarata-i drace :D
Bate rapiduletu fara probleme.

Daca nu puneai "fara probleme" chiar ca te credeam vorbind serios ... dar asa te rog frumos sa nu glumesti pe seama rapidistilor ... :D

Pe rapidisti ii inteleg ca tremura disperati inaintea acestei confruntari dar la stelisti nu le inteleg panica pronuntata pe acest subiect :)

Hingherul
29th March 2009, 23:02
delaparis, promiti sa ai taria sa-i feliciti dupa meci pe cei care au pronosticat corect? :D

Hingherul
29th March 2009, 23:16
dinamo are totusi un mare avantaj. Joaca acasa iar asta o sa-i scuteasca de oboseala cauzata de autocar. Totusi, unii se vor plange de traficul infernal din Bucuresti si de faptul ca in anumite intersectii, culoarea rosie tine prea mult.

Sfat: incercati sa puneti in spatele portii rapidiste o sticla de vin. jucatorii dinamovisti vor vizita mai des poarta iar tamas isi va cauta mai mereu de lucru in careu. MARE ATENTIE !!! NU lasati jucatorii sa "dea cep" la sticla pentru ca exista riscul sa intre in conflict cu cei 300 din galerie pe motiv de interpretare a unor cantece de chef si voie buna.

vlad1607
29th March 2009, 23:18
ce spiritual esti...pentru unu "de pe locul 8" :happy

Novac
29th March 2009, 23:23
Asculta copile , ma cam calci pe nervi . O tot dai cu stadionul . Poate stiu mai bine decat tine . Mars la somn si vezi ca aici nu-ti permit sa fi obraznic , ai inteles mucea ?
Aici nu esti moderator asa ca mucles .


Istericale astea, facute preventiv, sunt un fel de ...bate saua sa priceapa iapa adica rapidistilor, vedeti ce scrieti ca v-o luati. Mars, mucea, mucles sunt cuvinte uratele ... chiar jignitoare:no:, as da report dar stiu ca-i degeaba asa ca prefer sa subliniez p'aici:D


Si da, bate rapidul fara probleme:D

delaparis
29th March 2009, 23:41
Cu stelisti nu vorbesc aici deoarece sunt fara interes pe acest thd ... rapidisti mai exista pe lume ? :D

ultra
29th March 2009, 23:47
Cu stelisti nu vorbesc aici deoarece sunt fara interes pe acest thd ... rapidisti mai exista pe lume ? :D

cine tine cu steaua .. sa ne ocoleasca.e topicul nostru, meciul important, pentru Cl, nu pentru mijlocul clasamentului.

Roddicted
29th March 2009, 23:51
cine tine cu steaua .. sa ne ocoleasca.e topicul nostru, meciul important, pentru Cl, nu pentru mijlocul clasamentului.

Care Cl mai muritorilor de foame?

Hingherul
29th March 2009, 23:55
Care Cl mai muritorilor de foame?

S-ar putea sa stie el ceva. dinamo e in plina pregatire de C.L. (daca se mai pregatesc mult le mor jucatorii de batranete) iar rapiduletul cam are frigiderele goale si vantul sufla prin buzunare. Cine arbitreaza? :D

delaparis
29th March 2009, 23:58
cine tine cu steaua .. sa ne ocoleasca.e topicul nostru, meciul important, pentru Cl, nu pentru mijlocul clasamentului.

Trebuie repetat de trei ori :) ... stelistii cred ca e vorba de ei cand se vorbeste de infrangeri :D

Hingherul
29th March 2009, 23:59
...zise fanul seriei 007 :D

delaparis
30th March 2009, 00:05
S-ar putea sa stie el ceva. dinamo e in plincl a pregatire de C.L. (daca se mai pregatesc mult le mor jucatorii de batranete) iar rapiduletul cam are frigiderele goale si vantul sufla prin buzunare. Cine arbitreaza? :D

mai tu ai ceva de zis ? ... ceva jucatori la nationala ? ceva rezultate in CL ? ... ma rog ... ceva goluri in CL :D ?

Sincer nu doresc retrogadarea Stelei pe motiv de puncte insuficient de multe dar daca nu va ajutati sigur nimeni nu poate nimic pentru voi :D

Serios ... tu ce cauti pe aici ? :cool:

maxx1923
30th March 2009, 00:06
ce plonja m.niculae in careul sarbilor...credea ca joaca dinamo si arbitreaza lajos???va batem si-n campionat si-n cupa.

Hingherul
30th March 2009, 00:10
1. Pai cand aveam jucatori la nationala tipati ca e pizdurca bulangiu si nu-i agreaza cateii. Na ca acum i-a agreat! Si???
2. La fel de sincer am o placere maxima cand vad Steaua acolo unde e. Decat sa incaseze fecaliotul bani aiurea mai bine se satura sa fie luat la misto si poate se apuca serios de oierit si lasa fotbalul in pace.
3. Am spus ca imi place cum joaca rapidul si tinand cont ca joaca cu foamea in glanda imi place si mai mult. O sa bata in groapa foarte natural. O data tin si eu cu rapidul si sunt discriminat :happy:happy

Novac
30th March 2009, 00:10
Sincer nu doresc retrogadarea Stelei pe motiv de puncte insuficient de multe dar daca nu va ajutati sigur nimeni nu poate nimic pentru voi :D


Pe asta reformuleaz-o (fraza mai) ca-i confuza rau :groggy::o:

Hingherul
30th March 2009, 00:13
Pe asta reformuleaz-o (fraza mai) ca-i confuza rau :groggy::o:

Nu-i confuza. :D Fanii lui porcica niciodata nu vorbesc confuz cand se refera la asa ceva :D
Poate ca ne-am fi ajutat si noi "singurei" dar nu stiu cati arbitrii mai sunt la promotie :D

delaparis
30th March 2009, 00:17
Pe asta reformuleaz-o (fraza mai) ca-i confuza rau :groggy::o:

Steaua va retrogada daca joaca asa cum joaca azi. :)
Corect asa scurt ? :D

Dinamo si Rapid se bat pentru un loc in CL ... pacat pentru Rapid :D

Novac
30th March 2009, 00:23
Revenind ontopic, cine-i arbitru?

ultra
30th March 2009, 00:24
Care Cl mai muritorilor de foame?

bah, e topicul cu echipa ta ? arata-mi de cate ori postez eu cand jucati cu cainii, cfr etc.

lasati-ne in pace.

delaparis
30th March 2009, 00:29
Revenind ontopic, cine-i arbitru?

Am cautat si nu am gasit :D ... astia fac aranjamente fara mine ? :D

Se pare ca Dinamo va castiga cinstit ca de obicei :)

Novac
30th March 2009, 00:34
Asta doar daca o pun de-un blat strategig:D, rapizii sa castige in cupa iar in meciul asta sa se dea prinsi. Altfel nu aveti nici o sansa la ce arfe au in ei exexpatii vostrii.

delaparis
30th March 2009, 00:35
Se pare ca Dinamo va castiga cinstit ca de obicei :)

..... in cupa si in campionat :)

Hingherul
30th March 2009, 00:40
Am gasit un potential tusier.http://www.220.ro/ppDKHaCdws/Un-Arbitru-Cacacios
Se pare ca e invatat cu blaturile omu` dar mai are si scapari :D

delaparis
30th March 2009, 01:03
E de inteles ... in fata lui Copos multi cedeaza :D

maxx1923
30th March 2009, 02:33
De arbitraj mi-e cel mai frica in meciurile cu dinamo.Ca valoare nu sunt peste noi,ca joc nici atat...putem sa-i facem.Arbitrii sunt singurii ce pot face sa iasa dinamo castigatoare in aceste doua meciuri.

laurdog
30th March 2009, 09:28
Daca ne aducem aminte de ultimele meciuri directe, as putea spune nu numai ca gresesti, ci chiar ca a fost un pic......invers!!!!!!!!

Datenshi
30th March 2009, 09:38
Asta doar daca o pun de-un blat strategig:D, rapizii sa castige in cupa iar in meciul asta sa se dea prinsi.

Nu cred ca avem vreun interes sa facem asta in momentul asta.

samar
30th March 2009, 10:43
Dinamo si Rapid se bat pentru un loc in CL ... pacat pentru Rapid :D

Nu sunt 2 locuri de CL chiar daca unul e cu preliminarii..?!! :D

samar
30th March 2009, 10:49
Asculta copile , ma cam calci pe nervi . O tot dai cu stadionul . Poate stiu mai bine decat tine . Mars la somn si vezi ca aici nu-ti permit sa fi obraznic , ai inteles mucea ?
Aici nu esti moderator asa ca mucles .

Ai apucaturi de periferie draga "moderatoare":rosu: Mars la psihiatrie:evil:

valitudor
30th March 2009, 11:24
Draga samar exista o sansa (chair mare) ca tu sa fi inteles gresit treaba cu moderarea si periferia :)

Despre meci ca sa mai zic? Fiti tari! Chiar daca o sa fiti umiliti nu o sa fie totul pierdut. "Luptati cu daruire" in meciurile urmatoare si veti ajunge pe 2

samar
30th March 2009, 15:17
Draga samar exista o sansa (chair mare) ca tu sa fi inteles gresit treaba cu moderarea si periferia :)

Despre meci ca sa mai zic? Fiti tari! Chiar daca o sa fiti umiliti nu o sa fie totul pierdut. "Luptati cu daruire" in meciurile urmatoare si veti ajunge pe 2

Am inteles perfect draga valitudor...moderatoarea de la periferie nu poate fi sanctionata pt cuvinte gen "mars";"mucea" sau "mucles" doar pt ca pozitia o privilegiaza iar sistemul de pe ols este de partea ei:rolleyes:

On: Batem cu 2-1 :evil:

Datenshi
30th March 2009, 15:46
1. Am dat cartonas pe postul de deasupra din greseala, dar sper ca se intelege ideea.
2. @valitudor: cu ce sa ne umiliti, cu bazinele lui M. Niculae? :D

Cneazul
30th March 2009, 15:59
l`ati vazut pe marius niculae in meciul cu serbia? ala s`o aruncat in careu pentru ca a crezut ca fluiera Lajos=)))))))

Hingherul
30th March 2009, 16:02
Pai mos niculaie e antrenat pentru lupte. Fotbalul il mimeaza doar din pasiune si cum prietenii lui din curtea scolii nu mai vorbesc cu el s-a dus la dinamo unde a auzit ca sunt acceptate rebuturile. La ce fata de taran are cred ca-i prieten la catarama cu porcea.

ultra
30th March 2009, 16:07
Draga samar exista o sansa (chair mare) ca tu sa fi inteles gresit treaba cu moderarea si periferia :)

Despre meci ca sa mai zic? Fiti tari! Chiar daca o sa fiti umiliti nu o sa fie totul pierdut. "Luptati cu daruire" in meciurile urmatoare si veti ajunge pe 2

Astia au gura mare pe forum, dar le e frica de Rapiduletzul nostru.Poate il cumparati pe Cesinha inainte de meci, dorinta voastra veche.

laurdog
30th March 2009, 16:11
Hehehe, imi place optimismul rapidistilor, pe undeva motivat dupa ultimele evolutii. Sambata insa.........surpriza, NU jucati cu Otelul si nici cu Bistrita. Promitem sa nu facem scor cu voi, pastram multe goluri pentru etapa urmatoare.:ok:

Datenshi
30th March 2009, 16:19
De ce, va ganditi ca va trebuie macar 4 pentru un punct la Craiova? :D

vlad1607
30th March 2009, 16:19
Astia au gura mare pe forum, dar le e frica de Rapiduletzul nostru.

ma sincer recunosc...imi e frica de meciul asta.....
.....dar tot cred ca o sa castigam :)

laurdog
30th March 2009, 16:25
De ce, va ganditi ca va trebuie macar 4 pentru un punct la Craiova? :D

Stii ce se intampla cand dam noi 4 la Craiova.:happy:happy

Roddicted
30th March 2009, 16:25
Hehehe, imi place optimismul rapidistilor, pe undeva motivat dupa ultimele evolutii. Sambata insa.........surpriza, NU jucati cu Otelul si nici cu Bistrita. Promitem sa nu facem scor cu voi, pastram multe goluri pentru etapa urmatoare.:ok:

Voi amaratilor nu sunteti in stare sa dati gol Otopeniului...

laurdog
30th March 2009, 16:29
Noi amaratii, dam cui trebuie. Poate nici alora din semnatura ta nu le vom da, insa dam cu siguranta cand si cui trebuie.;)

Hingherul
30th March 2009, 16:37
mare noroc au avut neicanimeni aia ca nu v-ati pus mintea cu ei :happy

SALY
30th March 2009, 16:37
:headbang:Va fi greu, foarte greu, dar nimic de care sa ne fie frica!:headbang:

Hai DINAMO!

Numai prin tactica si disciplina se poate estompa avantul unei echipe cu stilul rapidului, sa speram ca rednic stie ce are de facut!

valitudor
30th March 2009, 17:33
Singurul lucru pe care o sa-l regret dupa meciul de sambata o sa fie faptul ca o sa rada "suporterii" de langa cimitir de voi :D
P.S. De ultra n-o sa-mi para rau :(

ultra
30th March 2009, 17:57
ma sincer recunosc...imi e frica de meciul asta.....
.....dar tot cred ca o sa castigam :)

Atat am vrut sa stiu.

Vladek
30th March 2009, 18:00
Singurul lucru pe care o sa-l regret dupa meciul de sambata o sa fie faptul ca o sa rada "suporterii" de langa cimitir de voi :D
P.S. De ultra n-o sa-mi para rau :(

:rolleyes: Inconstienta curata. Poate va lasa memoria, orbita de evolutiile extraordinare din returul asta, asa ca v-as sugera sa recapitulati ce rezultate au obtinut baietii lui Borcica in meciurile din tur cu Rapidul, CFR, Steaua, Craiova si Timisoara.

vlad1607
30th March 2009, 18:05
Atat am vrut sa stiu.

:happy bolduieste tot....asta e adevarul....nu vad meciul asta ca pe o victorie sigura...dar tot cred ca o sa castigam ! ce e asa mare chestie?
pronostic : 3-1 pt noi :D :drak:

ultra
30th March 2009, 18:06
:happy bolduieste tot....asta e adevarul....nu vad meciul asta ca pe o victorie sigura...dar tot cred ca o sa castigam ! ce e asa mare chestie?
pronostic : 3-1 pt noi :D :drak:

Faza e ca in ultimii ani ne-am simtit cand jucam contra voastra asa bine .. campionat, cupa, supercupa.

Rossi
30th March 2009, 19:26
v-as sugera sa recapitulati ce rezultate au obtinut baietii lui Borcica in meciurile din tur cu Rapidul, CFR, Steaua, Craiova si Timisoara.

Poli Tm - DINAMO 0-3
DINAMO - Steaua 1-1
Cfr Cluj - DINAMO 1-0
DINAMO - Craiova 1-0
Rapid - DINAMO 2-1

am recapitulat ...
acum poate recapitulezi si tu ultimele 21 de etape si vezi pe ce loc e steaua cre(s)tina

Uimirea
30th March 2009, 19:32
Hehehe, imi place optimismul rapidistilor, pe undeva motivat dupa ultimele evolutii. Sambata insa.........surpriza, NU jucati cu Otelul si nici cu Bistrita. Promitem sa nu facem scor cu voi, pastram multe goluri pentru etapa urmatoare.:ok:

A-ti mai avut si in tur gura mare.Se lauda Turcu ca-i omorati pe taranii de la Unirea Urziceni si a-ti luato peste bot Asa ca .......mic.

valitudor
30th March 2009, 20:12
A-ti mai avut si in tur gura mare.Se lauda Turcu ca-i omorati pe taranii de la Unirea Urziceni si a-ti luato peste bot Asa ca .......mic.

Vezi ca ti s-a scurs cratima aia catre stanga :D

Nu-i nimic daca am luat-o, ne permitem

ultra
30th March 2009, 20:36
Vezi ca ti s-a scurs cratima aia catre stanga :D

Nu-i nimic daca am luat-o, ne permitem

Un blat, next match si se rezolva.

maxx1923
31st March 2009, 01:59
Le tremura chilotii la dinamovisti.Degeaba se dau optimisti...au morcovul cu iepure cu tot.Sa vezi ce caterinca o sa facem de c*** de la munca...ha ha ha.

Adi Da Samraj
31st March 2009, 02:58
Dinamo 1948 Bucuresti :shocked::lol:

laurdog
31st March 2009, 08:56
A-ti mai avut si in tur gura mare.Se lauda Turcu ca-i omorati pe taranii de la Unirea Urziceni si a-ti luato peste bot Asa ca .......mic.

Incerc sa trec peste siluirea limbii romane si sa inteleg rostul mesajului tau. Dupa o gandire aprofundata si o noapte de nesomn, nu am reusit sa pricep ce cauta Urziceniul in ecuatia asta, insa stiind ca bagatul in seama este sportul national la romani, pot sa spun ca tu esti printre fruntasii acestui sport in general.
Scria aici cineva ca ne tremura chilotii pe noi de frica!!!! Nu vreau sa cobor nivelul si sa-i spun respectivului cam ce...freamata la noi in chiloti in asteptarea lor, insa pot sa-l asigur de intregul nostru respect, iar echipa dumnealui va avea parte de acelasi tratament cuvenit unei competitoare serioase. In atari conditii, e clar ca adversara noastra de sambata se va umple de....respect.:ok:

Duba
31st March 2009, 20:22
Meciul dintre echipa tortionarilor comunisti, dinamo, si prima echipa comunista din Romania, rapid, este deschis oricarui rezultat. Evident ca 'X'-ul ar avantaja toate echipele care au sanse la titlu. E posibil, insa, ca si victoria uneia dintre cele doua echipe care i-au ajutat pe bolsevici prin propaganda si teroare sa ramana la putere aproape 50 de ani, sa fie binevenita pentru echipa/echipele care va/vor ramane sa se bata pt. campionat. Asadar, din punctul meu de vedere, rezultatul poate fi oricare, cu un plus pentru meci egal.

dannyreddog
31st March 2009, 20:50
Batem...1 SOLIST!! :ok:

Datenshi
31st March 2009, 20:50
Meciul dintre echipa tortionarilor comunisti, dinamo, si prima echipa comunista din Romania, rapid




Ahahahahaha... :happy


victoria uneia dintre cele doua echipe care i-au ajutat pe bolsevici prin propaganda si teroare sa ramana la putere aproape 50 de ani


Ahahahahaha... :happy

PS: Pe astia e bine sa nu-i deranjezi din lumea lor.

dannyreddog
31st March 2009, 20:52
Nu-l provoca..moderatorii de pe aici o sa aiba de lucru dupa aia :D

samar
31st March 2009, 20:58
Nu-l provoca..moderatorii de pe aici o sa aiba de lucru dupa aia :D

Pai nu d-aia sunt platiti?:D La treaba cu ei ca si asa au somat in ultimele zile:evil:

Tyler Durden
31st March 2009, 22:13
Na ca iar a aparut bunicutza ultras, fanul echipei familiei Ceausescu.
Duba, da un singur nume de tortionar care mai inainte activase ca ceferist.

JJ
31st March 2009, 23:19
3-2 va dam, ca sarbii. :D

Ionescu lucian
1st April 2009, 00:06
BA voi nu puteti vorbi normal?va inteleg ca iubiti o echipa sau alta dar va insultati si batjocoriti unul pe altul pentru echipe...ce sens are nu rezolvati absolut nimic nu se schimba daca va purtati asa.Va fi un derby deci speram la un meci frumos,Dinamo are un joc dezordonat dar care poate da roade in schimb Rapidul are o asezare foarte buna dar ramane blocaj la finalizare desi cred ca au trecut peste etapa asta.Una peste alta eu spun ca oricare din echipele astea 2 ar lua titlul nu m-ar deranja fiindca m-am saturat sa vad tot STELE prin Cl care ne fac de ras an de an asa ca RAPID,DINAMO,sper ca una dintre voi 2 va lua titlul si va fi mai buna chiar si decat CFR Cluj in CL ca sa nu fim absurzi totul CFR a facut o campanie frumoasa in liga,nu are rost sa mintim dar voi puteti mai multe
Astept sa vad un meci curat,fara arbitraje tampite,cu brichete si jucatori dornici de fotbal
Succes ambelor echipe

maxx1923
1st April 2009, 01:07
ProSport vă prezintă o poveste incredibilă, care datează de dinainte de Revoluție, o perioadă în care Miliția avea mijloace specifice pentru a ajuta echipa dinamovistă.
Era în aprilie 1986, cu câteva etape înaintea finalului de campionat. Steaua se distanțase mult în față, în vreme ce Dinamo, după un tur slab, se lupta cu Sportul și
Craiova pentru poziția secundă. „Câinii“ jucau în Giulești, un stadion pe care nu se simțeau foarte confortabil, în special din pricina suporterilor rapidiști, dar au primit
o mână de ajutor din partea Miliției.
Ce s-a întâmplat mai exact? Cu două zile înaintea partidei Rapid - Dinamo, șase fotbaliști giuleșteni au ajuns în beciurile Miliției! Leo Toader, Goanță, Fane Țâră,
Damaschin, Bacoș, plus antrenorul-jucător Ion „Liță“ Dumitru au fost ridicați înaintea ultimului antrenament sub acuzația de viol! Povestește unul dintre „arestați“,
Sică Damaschin: „Am fost duși la Circa 4. Acolo a venit un căpitan, care a țipat la noi, ne-a vorbit urât și care ne spunea mereu să scriem în declarații cum s-au
petrecut lucrurile. La un moment dat s-a enervat și ne-a dus la subsol, unde am fost fotografiați cu tăblița cu număr, ca orice găinar de rând“, a dezvăluit Damaschin.

delaparis
1st April 2009, 01:51
maxxx toate astea sunt tampenii inventate in timp sa discutam discutii azi ... Apropos de Damaschin saracul ... betivan ca asta nu am mai intalnit in viata mea ... Promitea ceva ca talent dar prea venea beat la antenamente deci greu cu locul in echipa acolo ...
cu timpul s-a trezit ... la frustrare !

maxx1923
1st April 2009, 01:59
Am fost la acel meci si se zvonea prin tribune ce s-a intamplat cu jucatorii Rapidului.Crezi sau nu,asta era una din "mijloacele specifice" ale dinamovistilor.
Si daca spui ca n-ai intalnit un betivan mai mare decat Damaschin ...iti spun doar un nume,Augustin (spaima sticlelor de vin).

Telespan
1st April 2009, 07:46
maxxx toate astea sunt tampenii inventate in timp sa discutam discutii azi ... Apropos de Damaschin saracul ... betivan ca asta nu am mai intalnit in viata mea ... Promitea ceva ca talent dar prea venea beat la antenamente deci greu cu locul in echipa acolo ...
cu timpul s-a trezit ... la frustrare !
Bartales acuzat de viol in anii 80',Nita dupa meciul cu Dinamo pe Republicii 1-0 pentru Rapid -gol Nita-Iordan tot in anii 80 inaintea meciul cu Dinamo-detinere de valuta,Sutru ,Cojocaru shi Rontea acuzati de viol tot in anii 80...circa a 4 a de pe Banu Manta.Manu luat de circa 19 militie de pe Giulesti-detinere de valuta-ore sint doar intimplari inainte sau dupa meciuriile cu Dinamo?
Nu iti corespunde vista sa discutam smecheriile care le facea Dinamo ,Steaua i in anii 60,70,80 .....(victoria shi scornicestiul se ocupau shi ei cu diferite masinatii in frunte cu mitica Dragomir)
Bora de la FCM Resita inaintea meciul cu Dinamo acuzat de viol shi trimis in pirnaie.Cornel Niculae ,Carabageac,Telespan de la Chimia Raminicul Vilcea arestati inaintea meciul cu Steaua in 1980..Ai auzit de astia?

laurdog
1st April 2009, 09:16
Daca arbitreaza Deaconu asa cum se aude, am oarece temeri.

valitudor
1st April 2009, 09:26
Apoi sunt cateva specimene si printre suporterii rapidului... parca-s frati cu unii de la Steaua.

Suntem in anul 2009, tovarasi. Presa scoate la iveala povesti "incredibile" si despre voi, nu numai despre noi si Steaua

samar
1st April 2009, 10:20
Daca arbitreaza Deaconu asa cum se aude, am oarece temeri.

Cum..?Unde ai auzit asta..?!!!:headbang:

vlad1607
1st April 2009, 10:23
hai ca mai e putin : 3-1 pt noi pac pac :D

Ferko
1st April 2009, 10:48
ProSport vă prezintă o poveste incredibilă, care datează de dinainte de Revoluție, o perioadă în care Miliția avea mijloace specifice pentru a ajuta echipa dinamovistă.
Era în aprilie 1986, cu câteva etape înaintea finalului de campionat. Steaua se distanțase mult în față, în vreme ce Dinamo, după un tur slab, se lupta cu Sportul și
Craiova pentru poziția secundă. „Câinii“ jucau în Giulești, un stadion pe care nu se simțeau foarte confortabil, în special din pricina suporterilor rapidiști, dar au primit
o mână de ajutor din partea Miliției.
Ce s-a întâmplat mai exact? Cu două zile înaintea partidei Rapid - Dinamo, șase fotbaliști giuleșteni au ajuns în beciurile Miliției! Leo Toader, Goanță, Fane Țâră,
Damaschin, Bacoș, plus antrenorul-jucător Ion „Liță“ Dumitru au fost ridicați înaintea ultimului antrenament sub acuzația de viol! Povestește unul dintre „arestați“,
Sică Damaschin: „Am fost duși la Circa 4. Acolo a venit un căpitan, care a țipat la noi, ne-a vorbit urât și care ne spunea mereu să scriem în declarații cum s-au
petrecut lucrurile. La un moment dat s-a enervat și ne-a dus la subsol, unde am fost fotografiați cu tăblița cu număr, ca orice găinar de rând“, a dezvăluit Damaschin.O fi, ca prea spui cu foc, doar e 1 aprilie. La tv Rednic -cand era la Rapid- a spus ca Dinamo a ajutat Rapidul sa nu "intre" in B; chiar a povestit cum a dat un gol din intamplare si nu a stiut cum sa se scoata numai ca sa castige Rapid si a castigat (prin mijloace specifice !) .

Nico21
1st April 2009, 10:57
Bai,povestea aia e adevarata 100%...in vremurile acelea,Securitatea conducea statul...faceau niste abuzuri de neimaginat...

valitudor
1st April 2009, 11:24
Hai nu ma innebuni...
Asa ti-a povestit bunicul?

Nico21
1st April 2009, 11:30
Bai,vrei sa iti pun un link cu Gicu Dobrin unde spune ca inaintea celebrului Dinamo-Arges,meciul ala fabulos facut de nea Gicu,i s-a facut chemare la Militie,dar el nu s-a prezentat?nu va este mah rusine,sa nu va recunoasteti trecutul mizerabil?

valitudor
1st April 2009, 11:35
Asa e ma. Noi am fost ********ii iar voi disidentii :jerk:

later edit: Mesajul de mai sus s-a vrut un raspuns la mesajul needitat al lui Nico, luptatoru' anticomunist

P.S. Prietene, pricepi greu. De unde ai tras tu concluzia ca eu (noi) nu recunosc nimic? Am spus doar sa-l lasi in plata Domnului pe bunicu' si ceea ce ti-a spus el, ca am ajuns in 2009. Tataia inteleg ca este nostalgic, dar tu?

samar
1st April 2009, 12:23
Haideti sa revenim la meci si sa lasam trecutul acolo unde-i sade bine :D

Grecu_
1st April 2009, 12:59
Deci, inca se joaca sambata?

samar
1st April 2009, 13:30
COMISIA DE DISCIPLINA A DECIS : Dinamo a fost depunctata cu 3 puncte in cazul Julio Cesar! Yuuupppppiiiiiiiii :yeah::lol:

laurdog
1st April 2009, 13:39
COMISIA DE DISCIPLINA A DECIS : Dinamo a fost depunctata cu 3 puncte in cazul Julio Cesar! Yuuupppppiiiiiiiii :yeah::lol:

1APRILIE iti spune ceva?:happy:happy

samar
1st April 2009, 13:43
1APRILIE iti spune ceva?:happy:happy

Pffaa...v-ati prins RAPID fratilor :D

Duba
1st April 2009, 13:47
Bartales acuzat de viol in anii 80',Nita dupa meciul cu Dinamo pe Republicii 1-0 pentru Rapid -gol Nita-Iordan tot in anii 80 inaintea meciul cu Dinamo-detinere de valuta,Sutru ,Cojocaru shi Rontea acuzati de viol tot in anii 80...circa a 4 a de pe Banu Manta.Manu luat de circa 19 militie de pe Giulesti-detinere de valuta-ore sint doar intimplari inainte sau dupa meciuriile cu Dinamo?
Nu iti corespunde vista sa discutam smecheriile care le facea Dinamo ,Steaua i in anii 60,70,80 .....(victoria shi scornicestiul se ocupau shi ei cu diferite masinatii in frunte cu mitica Dragomir)
Bora de la FCM Resita inaintea meciul cu Dinamo acuzat de viol shi trimis in pirnaie.Cornel Niculae ,Carabageac,Telespan de la Chimia Raminicul Vilcea arestati inaintea meciul cu Steaua in 1980..Ai auzit de astia?

Bai baiatule, tu esti lovit la scufita? Avea Steaua aparat represiv sau M.I.-ul, institutia care sustinea Dinamo?
Toata pledoaria devine necredibila dupa minciuna ordinara (ceea ce este bolduit) din finalul acestui mesaj.

Duba
1st April 2009, 13:48
Daca arbitreaza Deaconu asa cum se aude, am oarece temeri.

De ce? E mult prea corect?

samar
1st April 2009, 13:51
De ce? E mult prea corect?

E mult prea stelist!Daca si asta inseamna ca e corect...:happy

Duba
1st April 2009, 13:52
E mult prea stelist!Daca si asta inseamna ca e corect...:happy

Pasarico, zi-mi un meci in care Deaconu a favorizat Steaua?

valitudor
1st April 2009, 13:57
Ei poftim...
Discutati de meci acum! :happy

P.S. Samar, recunosc ca ma prind mai greu. :D Mi-a stat inima o clipa, dupa care mi-am dat seama ca nu comisia de diciplina este asteptata sa hotarasca ceva in cazul ala :ok:

samar
1st April 2009, 13:57
Pasarico, zi-mi un meci in care Deaconu a favorizat Steaua?

Daca-ti rectifici atitudinea si totodata apelativul ...promit sa-ti dau un turbo refresh la memorie fara sa te mai trimit la injectie:evil:

laurdog
1st April 2009, 13:59
De ce? E mult prea corect?

Voi n-aveti meci etapa asta? Puteti sa ne lasati dracului in pace sa discutam intre noi despre meciul direct, fara sa va bagati aiurea in seama?
Iti dau zeci de motive pentru care si noi si rapidistii trebuie sa fim sceptici in ceea ce-l priveste pe.....decoratul!!!:rosu:

Duba
1st April 2009, 14:34
Voi n-aveti meci etapa asta? Puteti sa ne lasati dracului in pace sa discutam intre noi despre meciul direct, fara sa va bagati aiurea in seama?
Iti dau zeci de motive pentru care si noi si rapidistii trebuie sa fim sceptici in ceea ce-l priveste pe.....decoratul!!!:rosu:

Ia exemplifica mai cocos. Da-mi si mie un meci in care Deaconu a favorizat Steaua. Eu iti pot da unul in care chiar a defavorizat-o pe fata. National- Steaua 0-0, cand nu ne-a acordat un penalty clar si a permis jocul dur al 'bancarilor', Iacob fiind accidentat grav.

Leo
1st April 2009, 14:51
Ia exemplifica mai cocos. Da-mi si mie un meci in care Deaconu a favorizat Steaua. Eu iti pot da unul in care chiar a defavorizat-o pe fata. National- Steaua 0-0, cand nu ne-a acordat un penalty clar si a permis jocul dur al 'bancarilor', Iacob fiind accidentat grav.

Iara te-ai pierdut in detalii ? :shocked:

DINAMO - Rapid
Despre meciul asta ai ce spune ? Ca in rest iti cunoastem opiniile , cocos .:drak:

laurdog
1st April 2009, 15:05
Ia exemplifica mai cocos. Da-mi si mie un meci in care Deaconu a favorizat Steaua. Eu iti pot da unul in care chiar a defavorizat-o pe fata. National- Steaua 0-0, cand nu ne-a acordat un penalty clar si a permis jocul dur al 'bancarilor', Iacob fiind accidentat grav.

Mestere, mi se rupe mie, ca si celorlalti cu siguranta, ce a facut ala in meciurile in care v-a arbitrat. Eu spun ce ne-a facut noua, nu intr-un singur meci, si ce le-a facut rapidistilor in celebrul caz "bricheta". Nu revin asupra acelui episod ca am deveni penibili tot batand apa in piua si oricum voi nu intelegeti nimic. Atata timp cat, ca suporteri ai uneia din cele mai.....pangarite echipe din Romania, veniti sa dati lectii de moralitate si aveti la semnaturi citate din doi dintre cei mai murdari oameni de fotbal, nu ma astept la un punct de vedere corect din partea voastra. Cel mai penibil lucru, e sa vina unul murdar si mirosind a transpiratie, sa-ti spuna sa te speli!!!!!
Considera ca ti-am raspuns la intrebarile trecute si viitoare.:ok:

ON TOPIC Bre rapizilor, radeti acum cat mai aveti timp, sambata se schimba.....situatia.:D

Grecu_
1st April 2009, 15:35
Ia exemplifica mai cocos. Da-mi si mie un meci in care Deaconu a favorizat Steaua. Eu iti pot da unul in care chiar a defavorizat-o pe fata. National- Steaua 0-0, cand nu ne-a acordat un penalty clar si a permis jocul dur al 'bancarilor', Iacob fiind accidentat grav.

Meciul tur Steaua-Rapid. Surub, Bozovic, cap, Deaconu. Suna cunoscut?

Telespan
1st April 2009, 16:24
Bai baiatule, tu esti lovit la scufita? Avea Steaua aparat represiv sau M.I.-ul, institutia care sustinea Dinamo?
Toata pledoaria devine necredibila dupa minciuna ordinara (ceea ce este bolduit) din finalul acestui mesaj.
Mai nea.....ce virsta ai?Cine conducea Steaua?Cine va aducea titlurile?Cine la fortat pe Manea sa joace la Steaua pe perioada armatei?

Aurel.D
1st April 2009, 16:42
Reveniti la meciul din 4 Aprilie 2009 , va rog!!

Duba
1st April 2009, 16:55
Mai nea.....ce virsta ai?Cine conducea Steaua?Cine va aducea titlurile?Cine la fortat pe Manea sa joace la Steaua pe perioada armatei?

Bati campii rau de tot. "Cornel Niculae ,Carabageac,Telespan de la Chimia Raminicul Vilcea arestati inaintea meciul cu Steaua in 1980..", asta este citatul pentru care ti-am spus ca esti lovit rau la scufita. Ministerul Apararii nu putea sa aresteze pe nimeni. Minciuni de acest gen doar cretinii si copiii de10-12 ani le pot crede.

De Ion Alexandrescu ai auzit? El conducea Steaua in perioada respectiva, mai precis in anii '80. Manea a venit de buna voie, pentru a scapa de armata. A fost un mare avantaj pentru el. Oricum a fost o gloaba de jucator, care n-a facut fata, drept urmare a fost dat afara dupa niciun an.


Meciul tur Steaua-Rapid. Surub, Bozovic, cap, Deaconu. Suna cunoscut?

Cea facut ma Deaconu la acel meci. Cu ce va furat? Zi-mi si mie faza in care va dezavanyajat.

La meciul din tigania Giulestiului, Deaconu a avertizat publicul de mai multe ori, cerandu-i sa inceteze cu aruncatul obiectelor de tot felul in teren. Si crainicul stadionului a facutacelasi lucru de nenumarate ori.
Deaconu n-a facut alceva decat sa respecte regulamentul. Insa in tiganie, probabil, ca se aplica alt regulament.
Reamintesc ca pe tot parcursul jocului, dementii din tribune au aruncat cu diverse obiecte. Imaginile stau marturie. Deaconu a luat acea decizie dupa ce a fost lovit in cap si la niciun minut, o alta bricheta a trevut la cativa centimetri de cap.

Asadar, cand a avantajat Deaconu Steaua?

Duba
1st April 2009, 17:06
Mestere, mi se rupe mie, ca si celorlalti cu siguranta, ce a facut ala in meciurile in care v-a arbitrat. Eu spun ce ne-a facut noua, nu intr-un singur meci, si ce le-a facut rapidistilor in celebrul caz "bricheta".

Ce v-a facut bai voua? Exemplifica!

Grecu_
1st April 2009, 17:18
Cea facut ma Deaconu la acel meci. Cu ce va furat? Zi-mi si mie faza in care va dezavanyajat.

La meciul din tigania Giulestiului, Deaconu a avertizat publicul de mai multe ori, cerandu-i sa inceteze cu aruncatul obiectelor de tot felul in teren. Si crainicul stadionului a facutacelasi lucru de nenumarate ori.
Deaconu n-a facut alceva decat sa respecte regulamentul. Insa in tiganie, probabil, ca se aplica alt regulament.
Reamintesc ca pe tot parcursul jocului, dementii din tribune au aruncat cu diverse obiecte. Imaginile stau marturie. Deaconu a luat acea decizie dupa ce a fost lovit in cap si la niciun minut, o alta bricheta a trevut la cativa centimetri de cap.

Asadar, cand a avantajat Deaconu Steaua?

Inteleg ca tu traiesti in lumea ta paralela, dar devii prea penibil chiar si pentru un caz clinic. :cya:

samar
1st April 2009, 17:19
Asadar, cand a avantajat Deaconu Steaua?

Asadar...propun sa te muti pe threadul Stelei ca esti in plus pe aici:drak:

Duba
1st April 2009, 17:22
Inteleg ca tu traiesti in lumea ta paralela, dar devii prea penibil chiar si pentru un caz clinic. :cya:

Esti idiot ca orice rapidist. Cand n-ai niciun fel de argument, o dai in diverse. Si va mai intrebati de ce va face lumea tigani.

Duba
1st April 2009, 17:22
Asadar...propun sa te muti pe threadul Stelei ca esti in plus pe aici:drak:

Pasarico, este ca n-ai argumente?

Grecu_
1st April 2009, 17:24
Caz clinic, este ca tu nici n-ai nevoie de argumente? Totu' e superb in neverland de Ghencea, iar voi sunteti cei mai frumosi. :happy

Duba
1st April 2009, 17:27
Cei care n-au argumente, care mint fara nerusinare, care simpatizeaza echipe care n-au realizat mai nimic pentru fotbalul romanesc, acuza pe cei care aduc argumente clare. Halal! Mi-e scarba de specimene ca tine.

Grecu_
1st April 2009, 17:32
Cei care n-au argumente, care mint fara nerusinare, care simpatizeaza echipe doar pentru ca prin favorizare au realizat cate ceva pentru fotbalul romanesc, acuza pe cei care, totusi, sunt sanatosi la cap. Halal! Mi-s simpatice specimenele ca tine. :D

Tyler Durden
1st April 2009, 18:43
Il somez pe tiganul de Duba (de acum inainte o sa folosesc acest apelativ la dresa lui) sa-mi dea un singur exemplu de ceferist devenit tortionar.

Charon
1st April 2009, 18:50
Cei care n-au argumente, care mint fara nerusinare, care simpatizeaza echipe care n-au realizat mai nimic pentru fotbalul romanesc, acuza pe cei care aduc argumente clare. Halal! Mi-e scarba de specimene ca tine.


ce argumente vrei, mosneag scabros?
nu vezi ca la orice apasare de tasta de scapi pe tine,iti iese fierea pe c**?
mori j***,mergi la ghencea militari si lasa-ne, ca discutiile cu tine sunt vorbe la pereti!

tigan sa faci pe vecinii tai de cavou bai perfuzie,sa ma chemi la inmormantare sa-mi fac schiuri din crucea ta!
sa nu uiti sa-ti uzi boschetii de pe viitorul loc de veci!:yes:

maxx1923
1st April 2009, 18:52
Esti idiot ca orice rapidist. Cand n-ai niciun fel de argument, o dai in diverse. Si va mai intrebati de ce va face lumea tigani.

dispari la punga de aurolac uitata in canalul conf 3 unde locuiesti.eject:rosu: