PDA

View Full Version : Discutii libere cu Vintila Bogdan Arges



VBA
7th August 2004, 22:17
Salut toti suporterii echipei F.C.Arges si astept sa discutam despre orice.Raspunsurile am sa le dau cat de repede pot.Respect.

ultravioletcanada
7th August 2004, 22:32
salut bogdane, si bine ai venit pe forumul acesta. care e situatia ta in clipa de fata? din cite stim, nimeni de la fc arges nu ti-a facut o oferta pentru a juca din nou la pitesti.

VBA
7th August 2004, 22:51
Salut ultravioletule! Sper sa nu te superi ca iti spun asa,daca e vre-o problema spune-mi. In momentul de fata sunt liber de contract.Am incheiat socotelile in Turcia si m-am intors acasa.Acum ma antrenez alaturi de echipa F.C.Arges si nu ma grabesc sa semnez un nou contract cu toate ca oferte exista(fara vrajeala).
Spune-mi sincer din punctul tau de vedere crezi ca este bine sa semnez acum cu Argesul?

dlgicu
7th August 2004, 23:51
Bine ai venit Bogdane, si in primul rand tin sa iti multumesc pentru toate bucuriile pe care le-ai adus suporterilor pitesteni si implicit si mie atat cat ai jucat la FC Arges (unii mai rautaciosi spun ca ne-ai adus cateva bucurii si cat ai jucat la FC National ;) ).
O parte dintre cele care sunt scrise in threadul "FC Arges, te iubim!" (http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=2438) sunt sigur ca ti se adreseaza si tie, pentru ca mult timp, cu prenumele tau, cu atitudinea ta si cu modul cum stiai sa abordezi in special derby-urile, ai fost unul dintre simbolurile Argesului din perioada recenta.
In legatura cu un eventual contract cu Argesul, cred ca ar fi greu de realizat acum, si ai avut un ghinion teribil intorcandu-te din Turcia la putin timp dupa ce conducerea l-a luat pe Preda; sunt sigur ca toti suporterii pitesteni, avand de ales intre Vintila si Preda l-ar concedia fara sa gandeasca pe Preda si ar semna cu Vintila, insa din pacate nu ei au puterea de decizie.
Am si eu o prima intrebare:
Ipotetic vorbind, daca ai fi acum in lotul pitestean in locul lui Preda, ai accepta sa fii rezerva lui Coman atat timp cat el e valid si in forma, tinand cont ca evolutiile lui din ultimul an ii ofera incontestabil postul de titular? Raspunzand la aceasta intrebare, cred ca raspunzi si la intrebarea daca iti doresti sau nu sa semnezi acum cu FC Arges.

ultravioletu
8th August 2004, 00:37
Un bun venit călduros unuia din cei mai iubiţi jucători ai Argeşului! Ca fost căţărător pe garduri de pe vremea când învingeam rapidu-n giuleşti şi steaua pe unde-o prindeam, nu pot să nu uit dăruirea şi entuziasmul tău.

Mă bucur să aud că eşti din nou în jurul echipei. Chiar dacă situaţia contractuală este este încurcată (şi, după cum spunea antevorbitorul meu, nu depinde de noi), sunt sigur că băieţii au ce învăţa de la tine, mai ales la capitolele "seriozitate" şi "ataşament faţă de echipă". Poate le explică cineva că noi înţelegem faptul că fiecare vrea să câştige mai bine şi să joace la Chelsea, dar Jean şi Şumi, înainte de a pleca la Rapid ca să ne umple poarta de goluri, măcar au jucat ani buni la Argeş. La fel şi-au rupt oasele pentru noi şi Iulian (Crivac), Sile (Popa), tu şi mulţi alţii. Voi v-aţi făcut din plin datoria, atât faţă de club, cât şi faţă de suporteri. Din nefericire, cum am mai spus şi prin alte părţi, se pare că perioada de tranziţie se micşorează pe zi ce trece: Adi (Mutu) a mai jucat câteva luni la noi după ce a "explodat", Adi (Iordache) a plecat înainte să-l cunoască lumea (şi pentru ce? rezervă la Energie Cottbus! dacă nu ar fi Laurenţiu - Reghe - să-i mai dea câte o pasă de gol nici nu ştiu dacă ar mai intra pe teren). De Neaga şi Dică mai bine să nu mai pomenim... S-ar putea să greşesc, dar mi se pare că lumea din jurul echipei nu mai are aceeaşi stare de spirit de acum 5-6 ani...

numai bine
ultravioletu

PS: hehe, mie trebuie să-mi spui "ultravioletule"; lui radu să zici "ultravioletcanadule" (sau "ultravioletcanadianule"?) :) :p

Vulturul
8th August 2004, 12:26
salut bogdane bine ai venit printre noi...sper ca in curand sa te vedem din nou imbracand tricoul alb-violet pt ca meriti acest lucru!!!numai bine!!!

vladi
8th August 2004, 16:03
Bogdane, de ce nu vrei sa semnezi cu Argesul ? Daca ai oferte mai bune te inteleg. Dar daca Argesul are o oferta tentanta, ti-ar fi teama de concurenta cu Preda si Coman ?

VBA
8th August 2004, 17:38
Imi doresc sa va raspund fiecaruia in parte pentru ca asa este frumos dar abordati cam acelasi subiect si m-am decis sa va scriu asa:
Va multumesc tuturor ca nu m-ati uitat si imi aduc aminte cu satisfactie de momentele superbe pe care le-am trait la Pitesti. /hello

Pentru dlgicu:daca as semna acum un contract cu Argesul nu m-ar deranja sa fiu rezerva lui Coman(atata timp cat apara bine,deh,concurenta) si am sa-ti spun de ce.Eu consider ca acest baiat este creatia mea(sa nu se supere antrenorii cu portarii).A crescut langa mine si stiu ca este un portar bun si un caracter deosebit. :ok: Cand ma uit la el ma vad pe mine la 25 de ani.
Mai multe poate sa va spuna el.

Pentru vladi: Imi doresc sa semnez cu Argesul dar dupa cum spunea si dlgicu am aparut prea tarziu iar daca Argesul vrea si poate sa tina trei portari buni atunci totul e ok.Concurenta nu ma sperie iar atata timp cat un portar apara bine celalalt nu trebuie sa fie suparat ca nu joaca.Deviza mea in fotbal este :"Intai echipa si apoi eu".Dezvolt; daca ii merge bine echipei mele imi merge bine si mie.

Pentru maniacul:Tricoul alb violet il imbrac adeseori pentru ca mai am ceva si pe acasa.Il voi imbraca.

Pentru ultravioletu:Imi cer scuze ca am folosit nickname-ul tau si ca sa ma ierti, iti promit ca te voi face iar sa te urci pe garduri sa vezi echipa ta de suflet cum ii arde pe granzi.
Sa stii ca la F.C.Arges au fost, sunt si vor fi jucatori buni.Cei care au plecat mai repede de la acest club au facut-o nu doar pentru bani ci si pentru performanta.Oricum pentru mine un loc 3 cu F.C.Arges echivaleaza cu un campionat luat cu steaua,dinamo sau rapid.
P.S. Threadul "FC Arges, te iubim" este incredibil.Peste cateva zile am sa va spun care este dorinta mea in legatura cu FC Arges Pitesti.

Va salut si va respect!

ultravioletcanada
8th August 2004, 19:48
hop si eu, un pic mai tirziu din cauza fusului orar :D
precum vezi, ai fost si vei ramine mereu in sufletele noastre. poti fi sigur ca oricare dintre noi si-ar dori un cuplu de portari coman-vintila, dar nu stiu cit de posibil este in clipa de fata. :mad:
ia uite la poza asta care o pun aici. frumoase amintiri, nu? :ok:
p.s. cum bine a explicat ultravioletu, eu as fi mai dificil ca nick-name, asa ca imi poti spune radu

vladi
8th August 2004, 20:19
Bogdane, vreau sa te intreb ceva legat de experienta ta din Turcia. Cum te-ai inteles cu Gica Hagi ca antrenor ? Crezi ca o sa faca ceva la Galata anul asta?:-)

vladi
8th August 2004, 20:25
Bogdane hai inapoi la Pitesti, o sa imbraci din nou tricoul din poza mai jos! :-)

ultravioletu
8th August 2004, 20:34
(...)iti promit ca te voi face iar sa te urci pe garduri sa vezi echipa ta de suflet cum ii arde pe granzi.(...)
Avand în vedere locaţia mea actuală, abia aştept să vad echipa jucând cu adevăraţii granzi: VfB, Schalke, Hertha, Borusia, FC Bayern. Nu ar fi nici o problemă să merg în deplasări mai lungi: Santiago Bernabeu, Camp Nou, Stade de France, Amsterdam ArenA. Aşa că, băieţi, vă aştept cu drag în cupele europene!! Încă mai am fularul cu "Forza Viola"!!!

Numai bine,
uv

VBA
8th August 2004, 22:27
Radule m-ai cam rascolit cu poza asta.Intamplarea sau soarta a facut ca atunci cand am citit mesajul tau si m-am uitat la poza eram impreuna cu Cristescu.Prieteniile adevarate dureaza peste ani.
Salutari tuturor suporterilor pitesteni din partea lui Cornel Cristescu.

VBA
8th August 2004, 22:33
Pot parea subiectiv in aprecierea mea dar sa stii ca Hagi este un antrenor bun. M-am inteles foarte bine cu el si ii apreciez profesionalismul, caracterul si incapatanarea(in sensul bun al cuvantului) de a nu se abate de la principiile lui. Fiecare antrenor are o filozofie proprie despre jocul de fotbal.E super!

VBA
8th August 2004, 22:39
Sa joci la echipa nationala este visul oricarui fotbalist indiferent de varsta.
Totul este posibil atunci cand iti doresti cu adevarat.

dlgicu
8th August 2004, 22:48
Sper ca pozele puse de ceilalti sa fie de bun augur pentru FC Arges in campionat, si sa mai avem ocazia sa fotografiem tabela cu astfel de scoruri.
Referitor la ce ai spus tu ca o clasare pe podium cu FC Arges valoreaza cat un campionat cu SDR, as mai avea o intrebare pentru tine:
Parerea mea personala e ca in perioada 1998-2000 FC Arges a ratat castigarea a cel putin unui campionat. Valoarea si experienta lotului pitestean, valoarea scazuta a campionatului in acea perioada, forta scolii de juniori creau premizele ca FC Arges sa devina o adevarata forta a campionatului, insa parerea mea e ca in acea perioada conducerea nu a stiut, nu a putut, nu a vrut, nu a avut curaj, a parut speriata de posibilitatea ca Argesul sa se lupte pentru campionat. Suporterii au crezut tot timpul intr-o minune, dar sperantele le-au fost repede risipite, iar rezultatul s-a vazut in tribune in urmatorii ani :mad:
Ca unul care ai fost in echipa in acea perioada, tu ce parere ai, putea castiga Argesul campionatul in perioada 1998-2000? Si care crezi tu ca au fost principalele cauze care au impiedicat acest lucru?

VBA
8th August 2004, 22:53
Ultravioletule fi atent aici.Ma urmaresti? E cam greu dar incerc.Incep.
Nu mai am cum sa te fac sa te urci pe garduri asa cum o faceam mai demult si nu pentru ca Pitestiul nu ar putea sa bata toate echipele pe care le-ai scris tu acolo ci pur si simplu pentru ca aia nu au garduri la stadion.Uff.Ai inteles ceva? :D

ultravioletu
9th August 2004, 00:34
Până mâine dimineaţă mă prind eu. Dacă nu, întreb Sfatul Bătrânilor de la noi din sat! :D :D

Tudose
9th August 2004, 00:49
Pentru cine doreste sa afle mai multe despre Bogdan, o fisa de jucator:

Bogdan Argeş VINTILĂ Portar

Nascut: 27.02.1972 Bucureşti

Debut in A: 20.08.94 FC Argeş – Steaua 3-1

Metalul Bucureşti

Steaua Bucureşti

93-94 FC Argeş Piteşti Locul 1 in B 33 meciuri 0 goluri

94-95 FC Argeş Piteşti Locul 8 in A 31 meciuri 0 goluri

95-96 Rapid Bucureşti Locul 3 in A 13 meciuri 0 goluri

96-97 FC Argeş Piteşti Locul 7 in A 32 meciuri 0 goluri

97-98 FC Argeş Piteşti Locul 3 in A 31 meciuri 0 goluri

98-99 FC Argeş Piteşti Locul 4 in A 31 meciuri 0 goluri

99-00 t FC Argeş Piteşti Locul 5 in A 11 meciuri 0 goluri

99-00 FC Naţional Bucureşti Locul 9 in A 17 meciuri 0 goluri

00-01 FC Naţional Bucureşti Locul 7 in A 25 meciuri 0 goluri

01-02 FC Naţional Bucureşti Locul 2 in A 30 meciuri 0 goluri

02-03 FC Naţional Bucureşti Locul 8 in A 23 meciuri 0 goluri

03-04 Bursaspor

Total Divizia A 219 meciuri 0 goluri

98-99 Cupa UEFA 6 meciuri 0 goluri

România A

Debut cu Grecia (21.08.2002)
Alte meciuri: cu Bosnia, Norvegia, Luxemburg, Croatia

Total România A 5 meciuri 0 goluri

Pentru ca Radu a pus deja poza cu Cristescu, atasez si eu 3 fotografii de la plecarea ta din Pitesti, in 1999, dupa conflicul cu Halagian (suporterii au facut noapte alba atunci).

Si o intrebare: te rog sa explici tuturor originea celui de al doilea prenume al tau (desi esti nascut in Bucuresti si ai fost in curtea Stelei) si cum ai ajuns sa joci prima data la Pitesti.

Vulturul
9th August 2004, 11:54
Bogdane, vreau sa te mai intreb ceva. Imi aduc aminte ca in perioada in care tu erai la Pitesti iti placea sa compui cantece. Stiu ca ai compus "Un cantec pentru echipa si galeria mea'', daca imi amintesc bine numele... il mai ai?

VBA
9th August 2004, 16:18
Pentru dlgicu: din pacate pentru mine nu am mai ramas la Pitesti in acea perioada :evil: deoarece antrenorul :ciocan: de atunci nu mai avea nevoie de serviciile mele.Am plecat :headbang: la jumatatea campionatului si daca nu ma-nsel echipa era clasata pe locul doi la sfarsitul turului.Daca toti trageau in aceeasi directie, puteau spera chiar si la locul unu dar era si este foarte greu sa te lupti cu anumite echipe.Politica clubului era si este una de supravietuire tinand cont de situatia economica a tarii.Se vand jucatori foarte repede tocmai pentru a avea bani sa-i plateasca pe ceilalti.Pentru a face performanta, ai nevoie de bani,rabdare si pricepere.Cu siguranta Argesul nu si-a spus ultimul cuvant in fotbalul romanesc iar suporterii ar trebui sa fie optimisti.In lotul actual sunt tineri talentati,retine tineri, cu care Argesul ar putea face treaba buna.
P.S.Jucatorii ar trebui sa fie mai tupeisti in joc pentru ca pot mai mult, dar le este teama.

VBA
9th August 2004, 16:23
Maniacule de cand am plecat de la Pitesti m-am mai linistit cu treburile astea, parca nu mai avea farmec.Am si acum melodia aceea dar,din pacate, nu mai este de actualitate.Cine stie poate fac vre-un remix. :yeah:

vladi
9th August 2004, 16:38
Bogdane, poate meregem cu galeria si cu tine la preselectie la Eurovision :-)))

Cu cine ai mai ramas prieten bun de pe vremea cind jucai la FCA ?..apropo de prietenia ta cu Cristescu. (Pe care te rugam sa il saluti in numele nostru! /hello /hello :-)

VBA
9th August 2004, 17:28
Tudose,Tudose! Multumesc pentru cv si pentru poze.Chiar nu aveam aceste poze care ma bucura si ma-ntristeaza in acelasi timp.
Am jucat la nationala de tineret unde il aveam antrenor pe domnul Ion Moldovan.Dupa ce dansul a semnat cu F.C.Arges Pitesti a venit la mine si m-a intrebat daca vreau sa vin la Pitesti.Nu am ezitat nici o clipa pentru ca am jucat cu Mizilul la Pitesti(1-1) si mi-a placut atmosfera de acolo.N-am regretat niciodata acel pas facut.
Iti spun acum si cum am ajuns sa port prenumele Bogdan Arges.
Tatal meu Dumitru, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa-i ierte pacatele, s-a nascut in comuna Visina ,jud. Dambovita, la 40km de Pitesti.In anul 1972 dupa cum stii Argesul era in voga si castiga campionatul,tatal meu nelipsind de la nici un meci. Era un suporter fidel al echipei F.C.Arges si in special al lui Dobrin.Cand m-am nascut eu era in culmea fericirii ca are un baiat pe care sa-l faca fotbalist.Mama a vrut sa-mi spuna Bogdan(care inseamna "darul lui Dumnezeu") dar cand a vazut prenumele Arges a crezut ca este o greseala dar nu era. La botezul meu preotul care oficia slujba a vazut ce prenume am si l-a intrebat pe tata de ce nu mi-a pus prenumele de Dobrin daca era asa innebunit dupa el, iar el i-a raspuns: "Dobrin mai exista dar Arges nu este decat unul singur,baiatul meu."
Acestea mi-au fost povestite de tata si confirmate de mama mea.
Peste ani am ajuns sa joc la F.C. Arges si astfel visul tatalui meu s-a implinit.Si odata cu al lui si al meu.De a juca la o echipa mare.Destin? Sansa?

VBA
9th August 2004, 17:52
Prieten foarte bun am ramas doar cu Cristescu dar mai vorbesc si cu altii cum ar fi Sumi,Crivac,Barbu,Mutu,Nastase,Popa.
Fostul portar Cornel Iliescu(actualul antrenor de la Dacia Mioveni)este iar un prieten bun de-al meu alaturi de Telu Stancu si "taticul meu" Vasile Stan.
Am foarte multi prieteni in Pitesti poate mai multi decat in Bucuresti

Vulturul
9th August 2004, 18:19
Bogdane si de ce nu te reapuci de treaba? Fara nici o gluma! Uite, FC Arges nici macar nu are un imn oficial!!! Ar fi super ca noi suporterii sa avem macar melodia aia compusa de tine pe care acum cativa ani recunosc ca o aveam la suflet!!!

ultravioletcanada
9th August 2004, 18:57
bogdane, imi pare bine ca v-am facut o bucurie tie si lui cristescu (apropo, cred ca multi isi mai aduc aminte de golul marcat de el in cupa la tirgoviste). maniacul are o idee destul de interesanta. nu ti-ar place sa remixezi melodia aceea? noi nu avem nici o melodie a noastra, daca te uiti pe site-urile dinamoviste de exemplu, ei au 5-6 melodii, ar fi super daca ai putea sa o remixezi, mai ales ca ar avea o valoare deosebita pentru suporteri, stiind ca este compusa de tine. :rolleyes:

dlgicu
9th August 2004, 19:44
Ultravioletule fi atent aici.Ma urmaresti? E cam greu dar incerc.Incep.
Nu mai am cum sa te fac sa te urci pe garduri asa cum o faceam mai demult si nu pentru ca Pitestiul nu ar putea sa bata toate echipele pe care le-ai scris tu acolo ci pur si simplu pentru ca aia nu au garduri la stadion.Uff.Ai inteles ceva? :D
HEHE, la cum il cunosc eu pe Ultravioletu si-ar aduce si gard de acasa, doar sa ii dea Argesul ocazia sa se urce pe el ;)

Tudose
9th August 2004, 23:16
Atasez inca 3 fotografii continand unul din momentele de referinta ale lui Vintila la Pitesti: Targoviste, 25 februarie 1998, sferturile de finala ale Cupei Romaniei, FC Arges - Steaua 4-2 (1-0, 1-1, 1-1). A fost eroul meciului, cu o prestatie foarte buna care a culminat cu KO-ul administrat stelistilor la penalty-urile de departajare.

Impresii personale de la acel meci puteti gasi aici:
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=47093&postcount=129

Atasez caseta tehnica, o declaratie a lui Bogdan dupa meci si cronica cu autograf (luat de mine pe 11 aprilie 1998, la finalul unei alte partide cu Steaua, 3-2 in Trivale, cand am si dat mana cu VBA iar dlgicu era pe garduri cu Mutu de gat - vezi http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=93078&postcount=153 )

Si inca ceva: poza cu Cristescu si tabela cu scorul de 3-2 nu e de atunci, ci din august 1998, partida incheiata cu acelasi rezultat in etapa a 3-a de campionat. Erau vremurile cand eram nasii celor din Ghencea, o echipa de altfel cat se poate de "iubita" de Bogdan.

Tudose
9th August 2004, 23:29
Pentru dlgicu: din pacate pentru mine nu am mai ramas la Pitesti in acea perioada :evil: deoarece antrenorul :ciocan: de atunci nu mai avea nevoie de serviciile mele.Am plecat :headbang: la jumatatea campionatului si daca nu ma-nsel echipa era clasata pe locul doi la sfarsitul turului
Antrenorul de atunci (de ce sa nu ii dam si numele, Halagian) a avut grija sa iti gaseasca nod in papura pentru un cartonas rosu primit la Piatra Neamt si sa iti faca vant de la echipa pentru ca avea alte interese. Nu contesc calitatile Armeanului, dar se stie ca avea metode cam comuniste, valabile in alte vremuri (a castigat totusi 2 titluri la Pitesti, in 1972 si 1979), iar ceea ce ti-a facut dupa respectiva partida... nici nu mai vreau sa comentez. Ceea ce a fost mai grav e ca a zis "ori eu, ori Vintila", insa a parasit si el echipa dupa 2 luni, in pauza de iarna.
Tot Armeanul se lauda dupa ce VBA a plecat de la noi si a ajuns la echipa nationala: "Vedeti ca am facut bine? Unde da tata, creste!".


bogdane, imi pare bine ca v-am facut o bucurie tie si lui cristescu (apropo, cred ca multi isi mai aduc aminte de golul marcat de el in cupa la tirgoviste).
A fost una din ceea ce noi am numi "executiile de la Targoviste" (un alt episod e mentionat in mesajul anterior).
2 martie 1994, sferturile Cupei Romaniei, FC Arges - Dinamo 1-0 (0-0)
Cornel Cristescu a intrat atunci in locul lui Mitica Ragea, accidentat in minutul 12, si i-a inscris un gol senzational lui Prunea la 2 minute dupa pauza.

VBA
10th August 2004, 00:25
Tudose stii ca trebuia sa jucam semifinala in Cupa cu Craiova tot la Targoviste ?
Bineinteles ca au refuzat dupa ce i-am executat pe steaua si dinamo acolo.Le-a fost frica si au propus Lia Manoliu cu toate ca era mai departe pentru ei.Daca jucam in vulcanul de la Targoviste sigur jucam finala.Si asa de-abia ne-au batut cu un gol norocos.

VBA
10th August 2004, 00:31
Acele versuri le-am compus dupa ce am ascultat ritmul unei melodii compuse de prietenul meu DJ SLy(Silviu Romano de la radio 21 pitesti).Ii multumesc inca odata pentru ce a facut pentru mine,daca nu insista el nu cred ca o inregistram.Cred ca si el mai are melodia aceea deoarece este un suporter fidel al Argesului.
Daca ar fi sa remixez melodia as avea nevoie de ajutorul lui si trebuie sa mai umblu si pe la versuri.Oricum la un imn pentru F.C.Arges m-am gandit mai de mult si chiar ma apucasem de versuri dar a aparut parca Seicaru cu un imn, dar nu-l mai tin minte.Am sa caut versurile pentru ca le-am pastrat.Daca le gasesc vi le arat.
Eu zic sa-l facem impreuna.Fiecare vine cu cate ceva si pana la urma iese un imn beton. :yeah:

ultravioletcanada
10th August 2004, 00:59
Tudose sti ca trebuia sa jucam semifinala in Cupa cu Craiova tot la Targoviste ?
Bineinteles ca au refuzat dupa ce i-am executat pe steaua si dinamo acolo.Le-a fost frica si au propus Lia Manoliu cu toate ca era mai departe pentru ei.Daca jucam in vulcanul de la Targoviste sigur jucam finala.Si asa deabia ne-au batut cu un gol norocos.
:rolleyes: cred ca au fost atunci la meci vreo 80 de autobuze din Arges. daca nu ma insel, tanase a cm visat in meciul ala, nu?

Acele versuri le-am compus dupa ce am ascultat ritmul unei melodii compuse de prietenul meu DJ SLy(Silviu Romano de la radio 21 pitesti).Ii multumesc inca odata pentru ce a facut pentru mine,daca nu insista el nu cred ca o inregistram.Cred ca si el mai are melodia aceea deoarece este un suporter fidel al Argesului.
Daca ar fi sa remixez melodia as avea nevoie de ajutorul lui si trebuie sa mai umblu si pe la versuri.Oricum la un imn pentru F.C.Arges m-am gandit mai de mult si chiar ma apucasem de versuri dar a aparut parca Seicaru cu un imn, dar nu-l mai tin minte.Am sa caut versurile pentru ca le-am pastrat.Daca le gasesc vi le arat.
Eu zic sa-l facem impreuna.Fiecare vine cu cate ceva si pana la urma iese un imn beton.
:ok: ai pus-o! acu trebuie sa te apuci de treaba. noi ajutam la partea cu la-la-la :D

Vulturul
10th August 2004, 12:30
bogdane asteptam cat mai curand imnul!!!o sa incercam sa venim si noi cu ceva idei!! :yeah:

vladi
10th August 2004, 15:00
Bogdane, tu ai fi plecat in China cum a facut schumi ?:-)) Trecind peste argumentul financiar

mai jos e o poza cu voi la o conf a echipei nationale :-)

VBA
10th August 2004, 17:09
Mi-as dori sa joc in strainatate dar nu oriunde.Am plecat la Bursa pentru ca am fost solicitat de Hagi iar asa ceva nu se refuza.Mi-a facut placere sa joc in campionatul turcesc pentru ca a fost ceva nou si am vazut cum este cand joci fotbal cu stadioanele pline si la intensitate maxima.Nu regret ca am ajuns acolo.
Sumi nu este de condamnat ca a ales China.El stie cel mai bine ce este bine pentru el si pentru familia lui.
Nu stiu de ce dar am impresia ca Sumi cand se va intoarce in tara va juca la Arges.Prima dragoste nu se uita. :ok:

VBA
10th August 2004, 17:17
:rolleyes: cred ca au fost atunci la meci vreo 80 de autobuze din Arges. daca nu ma insel, tanase a cm visat in meciul ala, nu?

:ok: ai pus-o! acu trebuie sa te apuci de treaba. noi ajutam la partea cu la-la-la :D

Lasati la-la-la-ul ca pe ala l-am scris deja.Mie-mi trebuiesc versuri care sa mearga la suflet. :mda:

vladi
10th August 2004, 17:18
Bogdane, sper sa dovedesti calitati de profet in legatura cu Schumi :-)

De multe ori suporterii se supara pe jucatori cind pleaca pe afara, dar si noi facem acelasi lucru pina la urma cind ne schimbam serviciile, nu ?;-))

Ce e ciudat e ca doi portari de echipa nationala cum esti tu si bogdan stelea nu au angajament in momentul asta. Si super portari nu se gasesc chiar la toate echipele din Divizia A. Logic ar fi fost sa se bata presedintii de club sa va ia la ei.

Bogdane, e adevarat ce se spunea despre turci ca se adapteaza greu la mentalitatea de profesionisti ? Am auzit undeva ca jucatorii turci au fost revoltati cind tehnicienii straini veniti la ei in campionat ii obligau sa se trezeasca dimineata :-)))

ultravioletcanada
10th August 2004, 17:28
Lasati la-la-la-ul ca pe ala l-am scris deja.Mie-mi trebuiesc versuri care sa mearga la suflet. :mda:
pai aici intervii tot tu. noi sintem mai mult cu play-back-ul si cu deplasarea :D

DanB
10th August 2004, 17:28
Salut Bogdane! Tin minte ca o perioada foarte buna a lui FC Arges din ultimul timp a fost legata de prezenta ta in echipa. Debutul din acest an al Argesului este din nou promitator, de asta data cu Coman in poarta. Dincolo de atasamentul tau sentimental pentru echipa, nu crezi ca ar fi mai nimerit sa prinzi un loc de titular intr-o alta grupare din A, decat sa faci tusa la FC Arges? Ai avea sansa sa prinzi niste partide bune si sa intri din nou in vizorul celor importanti.
Este in curs de desfasurare un sondaj de desemnare a celui mai slab portar din divizie. N-ai primit nici un semnal dinspre echipele la care joaca portarii vizati?

ultravioletcanada
10th August 2004, 17:31
De multe ori suporterii se supara pe jucatori cind pleaca pe afara, dar si noi facem acelasi lucru pina la urma cind ne schimbam serviciile, nu ?;-))

da bre, asa o fi, da noi nu cerem decit sa-si mai aminteasca de pe unde au plecat, sa mai dea un semn de viata din cind in cind, ce, acu le e rusine cu noi? :mda:
ca si eu as putea sa ma duc la hockey si sa uit de netoiu, si de ilinca.... da nu pot, ca e pucul prea mic, si nu prea il vad :D

Slysoft
11th August 2004, 17:32
Salut Bogdane! Silviu R. aici
Da un telefon!
Bafta


(VBA striga toata lumea!!!!)

vladi
11th August 2004, 17:33
Bogdane, apropo de plecarea ta de la FC Arges , am gasit ce scria presa la vremea aia si cred ca e destul de interesant....este vorba dupa un meci pierdut de noi in Stefan cel Mare, destul de drastic, 0-4 :-(


"Halagian a fost umilit si pe teren si de propriii suporteri

.... • Galeria pitesteana, mai numeroasa decat a gazdelor, (SE JUCA IN STEFAN CEL MARE, REPET:-))) nu l-a iertat pe Florin Halagian pentru punerea pe lista de transferari a portarului Vintila, arborand pancarte de genul „Tov. Halagian, la Pitesti nu-i Scornicesti", „Vintila, capitan pe viata", „Super Vintila". La sfarsitul meciului, „vulturii violeti" au cerut demisia tehnicianului pitestean, desemnat, ca o ironie a sortii, antrenorul lunii septembrie inaintea fluierului de start. • La conferinta de presa, Halagian a dat vina pe arbitraj si pe presa locala: „Au fost doua penalty-uri foarte usor acordate, iar suporterii nu au fost niciodata impotriva noastra. De vina este o parte a presei locale, care se intereseaza de politica cadrelor din interiorul clubului". De partea cealalta, Dinu, poate si pentru a-l mai calma pe „Armean" s-a multumit sa spuna ca partida a fost mai echilibrata decat o arata scorul.

VBA
12th August 2004, 15:42
Ce e ciudat e ca doi portari de echipa nationala cum esti tu si bogdan stelea nu au angajament in momentul asta. Si super portari nu se gasesc chiar la toate echipele din Divizia A. Logic ar fi fost sa se bata presedintii de club sa va ia la ei.

Bogdane, e adevarat ce se spunea despre turci ca se adapteaza greu la mentalitatea de profesionisti ? Am auzit undeva ca jucatorii turci au fost revoltati cind tehnicienii straini veniti la ei in campionat ii obligau sa se trezeasca dimineata :-)))

Poate ca unii presedinti se gandesc: "Doar n-o sa vina ala sa joace la mine si in afara de asta nu cred ca am bani sa-l platesc, asa ca mai bine raman cu ce am si ma descurc eu."

Referitor la turci sa sti ca au calitati dar sunt puturosi(cativa dintre ei nu toti).Dar angajamentul in meci este total.
Asta cu trezitul dimineata nu stiu ce sa-ti spun.La ce ora ii trezea la 5,6? :)

VBA
12th August 2004, 15:49
Salut Bogdane! Tin minte ca o perioada foarte buna a lui FC Arges din ultimul timp a fost legata de prezenta ta in echipa. Debutul din acest an al Argesului este din nou promitator, de asta data cu Coman in poarta. Dincolo de atasamentul tau sentimental pentru echipa, nu crezi ca ar fi mai nimerit sa prinzi un loc de titular intr-o alta grupare din A, decat sa faci tusa la FC Arges? Ai avea sansa sa prinzi niste partide bune si sa intri din nou in vizorul celor importanti.

Dupa cum am spus mai am oferte si din alta parte dar eu imi doresc sa joc la Arges.Daca se poate, daca nu ma reorientez.E normal sa mai joc atata timp cat ma simt in stare dar eu aveam si am ganduri mari cu Argesul. In scurt timp va trebui sa iau o decizie indiferent daca-mi place sau nu,trebuie sa joc.
Ce intelegi tu prin "sa intri din nou in vizorul celor importanti"?

VBA
12th August 2004, 15:59
"Halagian a fost umilit si pe teren si de propriii suporteri


Am sters acea perioada din memoria mea si nu-mi face placere sa-mi reamintesc.Dar ce au facut suporterii pentru mine nu am sa uit niciodata.Am o poza cu galeria de la acel meci.M-a impresionat in mod special acel banner cu "Vulturii alb violeti cu Arges pentru totdeauna".Atunci a aparut prima oara si il vad si acum la meciuri.

Slysoft
12th August 2004, 18:45
Acele versuri le-am compus dupa ce am ascultat ritmul unei melodii compuse de prietenul meu DJ SLy(Silviu Romano de la radio 21 pitesti).Ii multumesc inca odata pentru ce a facut pentru mine,daca nu insista el nu cred ca o inregistram.Cred ca si el mai are melodia aceea deoarece este un suporter fidel al Argesului.
Daca ar fi sa remixez melodia as avea nevoie de ajutorul lui si trebuie sa mai umblu si pe la versuri.Oricum la un imn pentru F.C.Arges m-am gandit mai de mult si chiar ma apucasem de versuri dar a aparut parca Seicaru cu un imn, dar nu-l mai tin minte.Am sa caut versurile pentru ca le-am pastrat.Daca le gasesc vi le arat.
Eu zic sa-l facem impreuna.Fiecare vine cu cate ceva si pana la urma iese un imn beton. :yeah:


Si uite-l pe Silviu ca si-a facut aparitia si promite sa ajute Galeria Ultraviola si pe Bogdan Vintila ( intre noi fie vorba , un om de o calitate morala cum rar am mai intalnit in randul fotbalistilor. Cand vorbesc despre ceilalti fotbalisti, se stiu ei care sint , care-au plecat de la Pitesti si-au uitat sa mai dea buna ziua... sint oarecum mahnit....). dar in fine. Avem VBA. Si este pacat sa nu-l sprijinim atat cat putem.
Asa ca sa ne punem pe treaba. Trimiteti-i si voi idei de text.
Bafta VBA!
Bafta galeriei!
Bafta echipei!

Silviu Romano /hello

vladi
12th August 2004, 20:23
Poate ca unii presedinti se gandesc: "Doar n-o sa vina ala sa joace la mine si in afara de asta nu cred ca am bani sa-l platesc, asa ca mai bine raman cu ce am si ma descurc eu."


...pai cu conceptiile astea nu ajungem nicaieri....ma uit acum la Fiorentina, echipa cu traditie nu zic nu, dar totusi promovata din Serie B anul asta..au facut o campanie de achizitii extraordinara!....aia de acolo de ce nu s-au gandit...."jucatorul cutare si cutare e international, nu o sa vina la noi"......o parte a raspunsului e simpla, cei de la Fiorentina au bani...:-))



Referitor la turci sa sti ca au calitati dar sunt puturosi(cativa dintre ei nu toti).Dar angajamentul in meci este total.
Asta cu trezitul dimineata nu stiu ce sa-ti spun.La ce ora ii trezea la 5,6? :)

nu la cinci, pe la opt .... Si asta nu cu mult timp in urma, ci acum cam sase ani...la o echipa foarte iubita din Istanbul, nu zic numele sa nu se supere suporterii pe mine :-)

Sinn Fein
13th August 2004, 12:54
Sal tuturor...io as fi propus sa facem o petitie semnata de toti ca Argesul sa-l ia inapoi pe VBA si sa-l dea pe Preda la Ceahlaul. Dar pe cine naiba din conducerea echipei intereseaza ce zicem noi? Asa ca, VBA, facem o lista semnata de toti prin care ne exprimam recunostinta pt ce ai facut pt noi si echipa si speranta ca tot in alb-violet vei juca....Bafta multa si sa ne urci iar pe gardurile aduse de noi de acasa!

VBA
13th August 2004, 13:12
nu la cinci, pe la opt .... Si asta nu cu mult timp in urma, ci acum cam sase ani...la o echipa foarte iubita din Istanbul, nu zic numele sa nu se supere suporterii pe mine :-)
Asta cu trezitul poate fi generalizata dar depinde de jucator si de ce face cu o seara inainte. :evil:

VBA
13th August 2004, 13:18
Sal tuturor...io as fi propus sa facem o petitie semnata de toti ca Argesul sa-l ia inapoi pe VBA si sa-l dea pe Preda la Ceahlaul. Dar pe cine naiba din conducerea echipei intereseaza ce zicem noi? Asa ca, VBA, facem o lista semnata de toti prin care ne exprimam recunostinta pt ce ai facut pt noi si echipa si speranta ca tot in alb-violet vei juca....Bafta multa si sa ne urci iar pe gardurile aduse de noi de acasa!
Nu este asa usor sa semnezi si sa reziliezi contractul unui jucator iar eu nu-mi doresc sa fac rau nimanui, eu vreau ca toata lumea sa fie multumita. Iar ceea ce am facut pentru aceasta echipa si pentru suporteri am facut-o cu placere.Sunt fericit ca dupa atatia ani suporterii nu m-au uitat.Pentru ei mi-as dori sa revin la Arges,acum sau pe viitor. :ok:

Sinn Fein
13th August 2004, 15:35
Bogdane, sper ca acel "viitor" de care zici tu sa nu fie chiar atat de in viitor :))
In alta ordine de idei, si eu sunt de parere ca marea sansa a Argesului de a mai castiga un titlu a fost intre '97 si '99, cand am avut o SUPER echipa. Ce naiba s-a intamplat atunci de ...nu s-a intamplat?

ultravioletcanada
13th August 2004, 16:00
eu cred ca a fost mentalitatea conducatorilor in primul rind. oricum, acei ani ar fi fost un bun prilej pentru o "renastere" a fotbalului pitestean, dar parerea mea e ca s-a ratat, si ne indreptam incet da sigur spre a deveni o echipa gen gloria, sau ceahlaul :headbang:

DanB
13th August 2004, 16:56
Daca esti titular la o echipa si prinzi meciuri bune, poti intra in atentia unor echipe cu situatie financiara serioasa (eventual din strainatate). Ca portar, probabil vei mai juca cativa ani de acum incolo si nu cred ca ti-ar strica un contract pe bani frumosi. Important e sa fii vazut si numai jucand se poate intampla asta.
Ce parere ai de meciul de la Constanta? Era frumos un rezultat bun la ceas aniversar...

VBA
13th August 2004, 18:16
Bogdane, sper ca acel "viitor" de care zici tu sa nu fie chiar atat de in viitor :))
In alta ordine de idei, si eu sunt de parere ca marea sansa a Argesului de a mai castiga un titlu a fost intre '97 si '99, cand am avut o SUPER echipa. Ce naiba s-a intamplat atunci de ...nu s-a intamplat?

Mi-as dori ca acel viitor sa fie cat mai apropiat cu putinta.
Si asa am deranjat prea multa lume cu acel loc 3. /OLE/

VBA
13th August 2004, 18:18
Daca esti titular la o echipa si prinzi meciuri bune, poti intra in atentia unor echipe cu situatie financiara serioasa (eventual din strainatate). Ca portar, probabil vei mai juca cativa ani de acum incolo si nu cred ca ti-ar strica un contract pe bani frumosi. Important e sa fii vazut si numai jucand se poate intampla asta.

Ai dreptate si cred ca am sa-ti urmez sfatul pentru ca numai jucand ma pot mentine in forma.Am 32 de ani dar simt ca mai pot juca 3-4 ani la nivel inalt.

VBA
13th August 2004, 18:22
eu cred ca a fost mentalitatea conducatorilor in primul rind. oricum, acei ani ar fi fost un bun prilej pentru o "renastere" a fotbalului pitestean, dar parerea mea e ca s-a ratat, si ne indreptam incet da sigur spre a deveni o echipa gen gloria, sau ceahlaul :headbang:
Imi doresc sa te-nseli.Eu sunt mai optimist decat tine.Optimismul este cel care iti da un sens vietii.
O zicala spunea ca:
"Daca ai pierdut nu esti terminat.Daca renunti atunci esti terminat."
:rolleyes:

Tudose
13th August 2004, 18:32
Si eu spun ca e important sa te mentii in forma. Stiind insa cat de mult iti doresti sa joci la FC Arges, in conditiile in care venirea la echipa nu e posibila acum as alege sa semnez un contract pe un termen scurt la o alta formatie, iar cand va veni momentul favorabil (si nu cred ca mai e asa mult) as reveni imediat la Pitesti pentru a pune umarul la reconstructia echipei.

VBA
13th August 2004, 22:39
Si eu spun ca e important sa te mentii in forma. Stiind insa cat de mult iti doresti sa joci la FC Arges, in conditiile in care venirea la echipa nu e posibila acum as alege sa semnez un contract pe un termen scurt la o alta formatie, iar cand va veni momentul favorabil (si nu cred ca mai e asa mult) as reveni imediat la Pitesti pentru a pune umarul la reconstructia echipei.
Reconstructia echipei implica mai multi factori, nu doar venirea mea.Sincer sa fiu,eu fara ajutorul celorlalti sunt zero.Daca nu pun toti umarul poate sa vina si Ronaldo si mama lui Ronaldo ca tot degeaba.Dar am incredere in cei de la Pitesti ca vor sa reconstruiasca o echipa din toate punctele de vedere si le urez succes.

Tudose
14th August 2004, 01:02
Perfect adevarat! Insa unul din acesti factori ar trebui sa fii chiar tu! Pentru personalitatea, valoarea si experienta ta, pentru atasamentul fata de echipa si exemplul pe care l-ai da celor tineri, pentru relatia deosebita cu suporterii, de care ai fost mereu apropiat si pe care i-ai atrage din nou la stadion. Si daca doresti intr-adevar acest lucru, ar trebui sa te gandesti sa vii la Pitesti. Daca acum nu se poate, intr-un viitor foarte apropiat!

VBA
15th August 2004, 13:27
Am promis ca va voi spune care este visul meu legat de F.C.Arges.
Cand am scos capul in fotbalul mare am facut-o la F.C.Arges si nu regret.Imi doresc sa-mi inchei cariera de fotbalist tot la F.C.Arges dar nu oricum.
Vreau sa ne mai calificam o data in cupele europene indiferent care(de preferat Champions League).Este foarte greu dar nu imposibil.
Ar fi cel mai frumos cadou pe care l-ar face acest club suporterilor vazuti si nevazuti din tara si de peste hotare.Imi doresc ca suporterii lui F.C.Arges sa fie mandri de echipa lor atunci cand se discuta despre fotbal.
Acesta este visul meu si sper sa nu ramana la stadiul de vis.
Respect tuturor.

VBA
15th August 2004, 17:38
Iata doar cateva dintre cele mai frumoase momente ale mele:

Tudose
15th August 2004, 20:21
Am promis ca va voi spune care este visul meu legat de F.C.Arges.
Cand am scos capul in fotbalul mare am facut-o la F.C.Arges si nu regret.Imi doresc sa-mi inchei cariera de fotbalist tot la F.C.Arges dar nu oricum.
Vreau sa ne mai calificam o data in cupele europene indiferent care(de preferat Champions League).Este foarte greu dar nu imposibil.
Ar fi cel mai frumos cadou pe care l-ar face acest club suporterilor vazuti si nevazuti din tara si de peste hotare.Imi doresc ca suporterii lui F.C.Arges sa fie mandri de echipa lor atunci cand se discuta despre fotbal.
Acesta este visul meu si sper sa nu ramana la stadiul de vis.
Respect tuturor.
Bogdane, pentru ca sa putem macar spera la indeplinirea unui astfel de vis trebuie sa revii la Pitesti si sa pui umarul la reconstructie. Toti suntem convinsi ca nu depinde doar de tine, dar cu siguranta poti fi o piesa extrem de importanta in angrenajul unei noi echipe. Si lumea ar veni iar la stadion daca ar simti ca are la ce sa spere.
In ceea ce priveste o participare in Cupele Europene: mi-as dori sa o facem fie macar si castigand Cupa Romaniei (sau poate mai ales in acest mod, e un trofeu caruia ii simtim lipsa, iar cu tine avem amintiri frumoase in competitia KO). Champions League... realist vorbind, nu stiu daca prea curand o echipa de provincie poate aspira la titlu in Romania. Dar pentru ca tot ai pomenit de asa ceva, te rog sa comentezi afirmatia unui prieten al meu, dinamovist infocat, care la un moment dat mi-a spus: "Singurul dezavantaj al Argesului e ca nu e o echipa din Bucuresti." (ceea ce pe mine ma face sa ma gandesc ca in rest avem de toate: traditie, potential, jucatori de prima mana aparuti aici, centre de copii si juniori, suporteri).

Vulturul
16th August 2004, 15:14
sa speram ca visul nostru al tuturor va deveni realitate si vom vedea din nou argesul acolo sus!!

VBA
16th August 2004, 23:19
Vizitati www.fcarges.ro
Este un inceput bun si sper sa o tina tot asa. /hello

vladi
19th August 2004, 14:24
Bogdane, sa ne spui si noua daca se mai intimpla ceva cu tine..de exemplu sa semnezi cu argesu':-))

Ce parere ai de Lobont in meciul cu Finlanda ? Crezi ca s-a vazut faptul ca e rezerva la Ajax ?(echipa care nu a jucat decit un meci in campionat pina acum)

VBA
20th August 2004, 13:32
Ce parere ai de Lobont in meciul cu Finlanda? Crezi ca s-a vazut faptul ca e rezerva la Ajax? (echipa care nu a jucat decit un meci in campionat pina acum)
Probabil are o scadere de forma iar faptul ca este rezerva la Ajax sa-l afecteze pe moment, dar el este un portar bun si isi va reveni repede. Cu Finlanda nu s-a concentrat cum trebuia iar la un portar greselile se vad imediat, pe cand un jucator de camp poate gresi mai mult (cum dealtfel s-a si intamplat) si nu-i spune nimeni nimic. Oricum, sa fii portar nu este usor iar daca psihic nu esti pregatit poti comite multe greseli chiar si la cele mai simple mingi. Am incredere in el! :ok:

vladi
20th August 2004, 16:08
Bogdane, tocmai pentru ca greselile portarilor sint cele mai vizibile, sinteti voi cei mai nervosi jucatori de pe teren ? Din cauza stresului ? Am vazut in dese ridnuri portari certindu-si coechipierii..Chiar asa, tu ti-ai batut vreun coleg pe teren ?:-)))))

ultravioletu
20th August 2004, 16:34
Bogdan are dreptate aici. Daca un portar ia gol de la 16 metri, oricât de imparabil ar fi fost şutul, toată lumea spune că "el este de vină", nu fundaşul care l-a lăsat pe Sneijder să tragă ;). Dacă un jucător de câmp luftează, mai există coechipieri care să dreagă busuiocul - un portar nu îşi poate permite luxul ăsta.

Lucrul ăsta s-a văzut cel mai mult în amintirea nostră cea mai "plăcută": toată lumea s-a luat de Prunea pentru golul ăla fatidic (a greşit şi el, într-adevăr), dar nu prea a zis nimeni nimic de fundaşii care l-au lăsat liber să sară, sau cei care l-au lăsat pe celălalt să centreze (de pe undeva de la 35-40 m!).

VBA
21st August 2004, 14:33
Bogdane, tocmai pentru ca greselile portarilor sint cele mai vizibile, sinteti voi cei mai nervosi jucatori de pe teren ? Din cauza stresului ? Am vazut in dese ridnuri portari certindu-si coechipierii..Chiar asa, tu ti-ai batut vreun coleg pe teren ?:-)))))
Normal nu ar trebui sa fi nervos, dar cand vezi ca echipa ta joaca mai slab iti vine sa iesi din poarta si sa faci mai multe ( cu toate ca nu ar rezolva nimic) iar atunci devii nervos si nu mai judeci limpede. Apoi apar greselile tale.

De cate ori strig la un coechipier o fac doar ca sa-i explic unde a gresit si sa nu se mai repete, apoi il incurajez pentru a-i da moral. Atat.
O vorba urata aruncata intr-un moment nepotrivit poate ruina munca antrenorilor si a coechipierilor.

Inca nu! :)

VBA
21st August 2004, 14:39
Bogdan are dreptate aici. Daca un portar ia gol de la 16 metri, oricât de imparabil ar fi fost şutul, toată lumea spune că "el este de vină", nu fundaşul care l-a lăsat pe Sneijder să tragă ;). Dacă un jucător de câmp luftează, mai există coechipieri care să dreagă busuiocul - un portar nu îşi poate permite luxul ăsta.

Lucrul ăsta s-a văzut cel mai mult în amintirea nostră cea mai "plăcută": toată lumea s-a luat de Prunea pentru golul ăla fatidic (a greşit şi el, într-adevăr), dar nu prea a zis nimeni nimic de fundaşii care l-au lăsat liber să sară, sau cei care l-au lăsat pe celălalt să centreze (de pe undeva de la 35-40 m!).
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Vulturul
22nd August 2004, 12:27
Bogdan ce se mai aude de imnul ala de care am vb ???asteptam un raspuns!!!

VBA
22nd August 2004, 19:34
Bogdan ce se mai aude de imnul ala de care am vb ???asteptam un raspuns!!!
Astept sa primesc linia melodica pe care sa pot concepe versurile.Prietenul meu DJ SLY se ocupa de asta momentan.Va spun cand voi termina imnul. :ok:

vladi
2nd September 2004, 13:45
Bogdane te-ai gindit si la alternativa unei functii administrative in cadrul clubului ? vicepresedinte ceva de genul asta..cu toate conflictele de la club am avea nevoie de un om care pune suflet pentru FC Arges la echipa! /hello /hello /hello /hello /hello

VBA
3rd September 2004, 09:59
Bogdane te-ai gindit si la alternativa unei functii administrative in cadrul clubului ? vicepresedinte ceva de genul asta..cu toate conflictele de la club am avea nevoie de un om care pune suflet pentru FC Arges la echipa! /hello /hello /hello /hello /hello
Cu toate ca am 32 de ani simt ca mai pot juca inca 3-4 ani si e pacat sa nu o fac. Iar cand nu voi mai juca voi ramane in iarba ca iubesc prea mult sportul asta si nu cred ca pot sta la birou. Multumesc pentru incredere.
:ok:

vladi
7th September 2004, 13:17
Bogdane, mergi duminica la meci ?;-) Facem noi cinste cu gardurile :-)

Maximus
7th September 2004, 13:58
Salut Bogdan. Desi sunt suporter Universitatea Craiova m-am hotarit sa scriu un pic pe acest topic pentru ca eu te stiu personal. Am copilarit la capatul Pantelimonului in blocul 1 si tu stateai vis-a-vis in blocul 18. Tin minte ca jucam miute in fata blocului si tu nu erai niciodata portar. mai tin minte ca aveai un coleg la metalul, Nicu, care era extrem de talentat dar care s-a lasat de fotbal. N-a avut aceeasi vointa ca si tine. In fine, m-am mutat de mult de acolo dar tot imi amintesc cum jucam fotbal in "sticlarie" sau altele. Multa bafta in continuare.

VBA
13th September 2004, 01:24
Bogdane, mergi duminica la meci ?;-) Facem noi cinste cu gardurile :-)
Daca te referi la meciul cu Steaua sa stii ca nu puteam lipsi.Am fost la meci si am fost placut surprins de atmosfera de pe stadion. Daca ar fi mereu asa cu siguranta ca Argesul ar avea rezultate mult mai bune.Nota 10 suporterilor si echipei!

VBA
13th September 2004, 01:38
Salut Bogdan. Desi sunt suporter Universitatea Craiova m-am hotarit sa scriu un pic pe acest topic pentru ca eu te stiu personal. Am copilarit la capatul Pantelimonului in blocul 1 si tu stateai vis-a-vis in blocul 18. Tin minte ca jucam miute in fata blocului si tu nu erai niciodata portar. mai tin minte ca aveai un coleg la metalul, Nicu, care era extrem de talentat dar care s-a lasat de fotbal. N-a avut aceeasi vointa ca si tine. In fine, m-am mutat de mult de acolo dar tot imi amintesc cum jucam fotbal in "sticlarie" sau altele. Multa bafta in continuare.
Salut prietene! Stii cam multe detalii deci ai fost acolo.Nu stateam in poarta pentru ca nu-mi placea,eram prea tehnic sa stau in poarta :) .Mai tarziu soarta a vrut asa iar eu am acceptat(fara sa regret o secunda).
Nicu vecinul meu era fotbalist de rasa, supertalentat dar ca orice talent era si puturos iar acum este macelar prin Obor.
Spune-mi, daca vrei, cum te cheama sau porecla sa-mi pun memoria la treaba. :ok:
Respect!

Sinn Fein
13th September 2004, 14:35
VBA, as vrea si io un autograf de la tine pe un tricou al Argesului, cum putem face?

Maximus
13th September 2004, 21:37
Bogdane, ma cheama Vali Marinescu, eram prieten cu Marin din blocul 15 si cu tiganu' de la opt care juca la Metalul... Nu cred ca iti amintesti. Erati mai mari. Am un frate care a jucat si el fotbal la Dinamo. Mircea Marinescu. I se zicea Mirtoaga...
Nicu nu mai e macelar ca s-a desfiintat hala de carne. Intr-adevar, pacat de talentul lui. Imi pare bine ca te-ai realizat!

VBA
15th September 2004, 21:55
VBA, as vrea si io un autograf de la tine pe un tricou al Argesului, cum putem face?
Daca vii cu tricoul se rezolva, pentru ca ce am eu nu pot sa dau. Ma gasesti la antrenamentele Argesului daca esti din Pitesti.Daca nu o scoatem noi la capat intr-un fel.Anunta-ma de unde esti si vedem mai departe. :ok:

ultravioletcanada
15th September 2004, 22:40
bogdane, da mie in montreal cum imi poti trimite unul? :D

Sinn Fein
16th September 2004, 12:57
bogdane, da mie in montreal cum imi poti trimite unul? :D

ultravioletule, daca bogdan iti trimite un tricou de joc cu Dacia pe piept si cu autograf, promit ca ma stabilesc in Canada si poate imi trimite si mie unu acolo /hello
oare de unde se mai poate obtine un tricou al lui FC Arges de acum 3-4 ani, cand era Dacia sponsor?

vladi
16th September 2004, 14:04
Am eu tricou cu Dacia pe piept....Kokojanel stie de cite ori s-a oferit sa-l cumpere si nu l-am dat :-D

Din cite tin eu minte era un magazin chiar pe linga liceul Balcescu in care se vindeau materiale promotionale ....dar asta acum citiva ani

Sinn Fein
16th September 2004, 14:18
inca mai incerc sa ti-l "fur"...poate te prind vreodata ametzit putin si te conving sa mi-l dai :))
nu cred ca mai exista magazinul ala, stiu ca de acolo mi-am luat eu unu chiar in ziua meciului cu Celta Vigo (ce vremuri......). Acum tricoul ala se afla in Napoli, adica FC Arges e bine reprezentata si acolo, de-aia caut acum tricou.

ultravioletcanada
16th September 2004, 19:35
spera, spera, poate reusesti :D
da cu PIC pe piept nu vrei? ca pe mine nu ma prea incinta. cred ca pina la urma ma duc si-mi fac eu aici. am gasit in citeva mall-uri unde fac baietii pe comanda. te duci cu poza si ti-l face. asa ca mi-l fac singur, pun si un vultur pe el :yeah:

Sinn Fein
17th September 2004, 09:07
spera, spera, poate reusesti :D
da cu PIC pe piept nu vrei? ca pe mine nu ma prea incinta. cred ca pina la urma ma duc si-mi fac eu aici. am gasit in citeva mall-uri unde fac baietii pe comanda. te duci cu poza si ti-l face. asa ca mi-l fac singur, pun si un vultur pe el :yeah:

gand la gand...nu, nici eu nu vreau PIC pe piept. Am facut rost de un tricou acum cateva zile, de care au cei din galerie, facut de ei, cu PIC, dar e pentru fotbalul de luni seara cu baietii de la firma :happy . Sa stii ca ideea ta e buna, sa-ti faci singur, si ar mai fi o solutie sa faci rost de unu al Fiorentinei, arata f bine si eventual sa scrii pe el Arges sau sa desenezi vulturul pe care il vrei tu :)

VBA
17th September 2004, 19:05
Autograful meu este mai usor de obtinut decat un tricou cu Dacia pe piept. Asa ca autografe pot sa va dau la greu. :ok:

ultravioletcanada
17th September 2004, 19:06
nu e problema sa iau unul al fiorentinei, gasesc destule aici, da de ce sa iau unu cu emblema alora pe piept? mai bine il personalizez eu cum vreau :yeah:

VBA
17th September 2004, 19:12
ultravioletule, daca bogdan iti trimite un tricou de joc cu Dacia pe piept si cu autograf, promit ca ma stabilesc in Canada si poate imi trimite si mie unu acolo /hello
oare de unde se mai poate obtine un tricou al lui FC Arges de acum 3-4 ani, cand era Dacia sponsor?
Nu incercati fel si fel de diversiuni ca nu am tricouri de dat. Am fost corect si am predat tot echipamentul cand am plecat de acolo. Iar majoritatea tricourilor cu care am aparat in decursul anilor au fost cumparate de mine.
Imi pare rau ca nu pot sa va ajut! :(

ultravioletcanada
17th September 2004, 19:34
lasa ca scot eu tricouri aici in montreal si iti trimit la semnat :D
cu imnul ce se mai aude?

VBA
19th September 2004, 15:15
lasa ca scot eu tricouri aici in montreal si iti trimit la semnat :D
cu imnul ce se mai aude?
In privinta tricourilor e OK dar cu imnul merge mai greu. Oricum nu ma las pana nu-l termin.

Vulturul
19th September 2004, 18:43
cu imnul merge mai greu. Oricum nu ma las pana nu-l termin.


bv bogdane asa te vrem...nu te lasa...avem nevoie de acest imn!!! :yeah:

vladi
5th October 2004, 18:42
Bogdane ceva noutati ? Ai mai primit oferte ?

VBA
10th October 2004, 22:01
Bogdane ceva noutati ? Ai mai primit oferte ?
Momentan nu am noutati. Cand voi fi sigur de ceva va anunt.Respect!

Recoba
18th October 2004, 11:24
Salut Bogdane! Am si eu o intrebare care e echipa ta preferata din strainatate! Sincer acum ! Ms anticipat!

VBA
21st October 2004, 13:31
Salut Bogdane! Am si eu o intrebare care e echipa ta preferata din strainatate! Sincer acum ! Ms anticipat!
Barcelona este echipa care imi place cel mai mult.Imi place ca stil de joc, ca organizare a jocului si nu in ultimul rand organizarea clubului.

Sinn Fein
8th November 2004, 10:02
Salve Bogdan! Ai vazut meicul din Giulesti? cum ti s-a parut? detaliat daca se poate, cu + si - la FC Arges. Si inca ceva: ce crezi de meciul de miercuri in cupa?

vladi
8th November 2004, 14:16
Bogdane, si in opinia ta, fara sa ne gandim ca Dani Coman e pitestean (Daca se poate:-) ) cine crezi ca ar trebui sa apere in Armenia ? El sau Dolha ? Sau Stelea ?

VBA
9th November 2004, 19:19
Salve Bogdan! Ai vazut meicul din Giulesti? cum ti s-a parut? detaliat daca se poate, cu + si - la FC Arges. Si inca ceva: ce crezi de meciul de miercuri in cupa?
Salut Koko! Sigur ca am vazut meciul. Ma asteptam sa faca un meci bun deoarece ii urmaresc de ceva vreme la antrenamente si am observat o schimbare in bine a echipei. Au inceput sa joace din ce in ce mai bine dar totusi mai au unele probleme in joc. Iata care sunt problemele din punctul meu de vedere:
Unii jucatori nu se pot concentra pe toata durata partidei. Cand dispare concentrarea apar gafele personale. Se intampla si eu am patit la fel. Aceasta concentrare se antreneaza. Poate razi dar am dreptate. Asa cum te antrenezi asa joci. Esti concentrat la antrenament si dai tot ce ai mai bun in tine timp de 2 ore zilnic, 6 zile pe saptamana nu ai cum sa nu dai randament in joc. E lege.
A doua problema este comunicarea intre jucatori in timpul jocului. Ar trebui sa se ajute reciproc in joc. Fiecare sa corecteze pozitia celui de langa el pentru o mai buna asezare in teren, ceea ce duce automat la o reducere a efortului depus in faza de aparare. Astfel esti mai proaspat pentru faza de atac.
In momentul in care vor pune la punct aceste aspecte Argesul le va face viata grea multor echipe.
Ceea ce au facut bine a vazut toata lumea. Nu vreau sa-i laud ca poate se uita si si-o iau in cap.
:ok:
Meciul cu Craiova este greu, chiar mai greu decat pare la prima vedere. Acest meci eu il consider un derby tinand cont de orgoliile care sunt de o parte si de cealalta. Am incredere ca vor face un meci bun si vor castiga pentru suporteri in primul rand si pentru moralul lor.
Daca raspunsul meu a fost prea lung imi cer scuze.
In rest s-auzim numai de bine! /hello

VBA
9th November 2004, 19:58
Bogdane, si in opinia ta, fara sa ne gandim ca Dani Coman e pitestean (Daca se poate:-) ) cine crezi ca ar trebui sa apere in Armenia ? El sau Dolha ? Sau Stelea ?
Voi fi obiectiv iar ceea ce scriu aici sper sa nu deranjeze pe nimeni. Este doar opinia mea si trebuie luata ca atare.
Sa-i luam pe rand cu plusuri si minusuri ( cred ca am luat vre-un virus de la Kokojanel :D )
Stelea este un portar bun care traverseaza un moment mai dificil la echipa de club dar il recomanda vasta experienta a jocurilor internationale. Orice aparare vom avea se va simti mai in siguranta cu Stelea in poarta.:)

Dolha este un portar cu multe calitati dar se afla in scadere de forma dupa ultimele meciuri. El poate fi convocat pentru ca este tanar(?), este un portar de viitor(??) si care a fost de multe ori in preajma echipei nationale. Nu are nevoie de timp pentru acomodare. :rolleyes:

Coman este cel mai in forma portar din tara. Este un portar constant, fara fluctuatii in joc. Inaltimea nu-l avantajeaza dar compenseaza prin viteza, plasament si reflexe. Din pacate nici echipa nu-l ajuta. Selectia se face si in functie de locul ocupat in clasament. Imagineaza-ti un F.C.Arges pe locul 3 cu Coman in aceeasi forma buna. Selectionarea lui ar veni de la sine.:ok:


P.S. 1.Stelea 2.Coman(Popa) 3.Dolha

the_big
9th November 2004, 20:41
Bogdane unde mai joci acum ?

VBA
9th November 2004, 22:53
Bogdane unde mai joci acum ?
Momentan ma antrenez cu F.C.Arges si le multumesc celor de la Pitesti pe aceasta cale, sunt liber de contract iar din iarna voi alege una dintre ofertele pe care le am.
Respekt :ok:

Vulturul
10th November 2004, 07:41
Bogdan in cazul in care Dani Coman va pleca in iarna dupa cum scriu ziarele ai fi dispus sa semnezi un contract cu FCARGES chiar daca pitestenii ti-ar oferi o suma mai mica comparativ cu alte echipe?!??

Sinn Fein
10th November 2004, 09:34
( cred ca am luat vre-un virus de la Kokojanel :D )

Bogdan, io inca mai sper ca nu am nici un virus, poate doar asta care ma face sa tzin la echipa asta si care ma roade ca nu avem rezultatele pe care le asteptam toti. :headbang:
Si inca ceva: mai e problema obiectivului. La Arges acum se spune ca obiectivul este clasarea intre locurile 1-8 si sferturi de cupa. E de la sine inteles ca 1-8 va insemna automat 8. Conducerea se va lauda ca s-a depasit obiectivul in Cupa (eventual, sa speram).
Mie mi se pare ca suntem inca in mediocritate (ca echipa) si nu ne programam decat sa stam la cald in clasament, adica sa nu picam in B.
Cand oare se va intelege ca bani mai multi vor veni la echipa daca tragem si noi, macar prin declaratii, la locul 1? Cum ai spus si tu, concentrare si dorinta si se poate lupta pentru acel loc. Nu vreau sa cred ca vom trai numai din amintiri si din "dar daca se intampla altfel in 97-98...."...

vladi
10th November 2004, 14:45
P.S. 1.Stelea 2.Coman(Popa) 3.Dolha

Bogdane, merci ca ai fost sincer :-) Si eu cred ca Stelea are avantajul de a fi mai experimentat. Virsta, faptul ca a jucat mult la nationala, toate astea sint avantaje in sistemul de stabilire a valorilor la echipa nationala. Nici eu nu sint mereu de acord cu criteriile de selectionare, dar sint valabile , banuiesc, in intreaga lume. Dar sincer la cum a aparat Dolha in ultima vreme as avea ceva emotii cu el in poarta la Erevan. Probabil as trage mai tare din tigara la fiecare centrare in careul nostru.

In schimb cred ca este frustrant pentru Dani, si pentru orice alt jucator in general, sa stie ca merita sa fie chemat la nationala dar ca asta nu este de ajuns.

cel mai tare ma deranjeaza zvonul cu Tudor la nationala.....nici chiar asa, Nea Puiule! :mda:

victor92
12th November 2004, 12:17
Bogdane ma bucur ca esti la Pitesti si ma vizitezi des. Ar fi si mai frumos sa fi si sub contract cu FC Arges. Poate in 2005 !!! Noroc !! /hello
Am reusit sa intru pe acest site. este bun si destul de informat. Daca l-ar citi si oficialii !!!!!!!!

VBA
12th November 2004, 14:57
Bogdan in cazul in care Dani Coman va pleca in iarna dupa cum scriu ziarele ai fi dispus sa semnezi un contract cu FCARGES chiar daca pitestenii ti-ar oferi o suma mai mica comparativ cu alte echipe?!??
DA!

VBA
12th November 2004, 15:04
Bogdane, merci ca ai fost sincer :-)
In schimb cred ca este frustrant pentru Dani, si pentru orice alt jucator in general, sa stie ca merita sa fie chemat la nationala dar ca asta nu este de ajuns.
Stiu cum se simte Comanila pentru ca am fost si eu in aceeasi situatie si tot in momentul in care evoluam la FC Arges. Sunt alaturi de el si nu trebuie sa cedeze. Aceasta neconvocare trebuie sa-l ambitioneze, nu sa-l darame. Eu am prins echipa nationala la 30 de ani si pot spune ca nu am renuntat nici acum la ideea de a mai imbraca inca o data tricoul nationalei.

VBA
12th November 2004, 15:08
Bogdan, io inca mai sper ca nu am nici un virus..
Cand am spus ca am luat un virus de la tine ma refeream la formula "cu plusuri si minusuri" nicidecum la faptul ca ti cu FC Arges. Asta nu-i virus ci "boala incurabila":D

VBA
12th November 2004, 15:17
Bogdane ma bucur ca esti la Pitesti si ma vizitezi des. Ar fi si mai frumos sa fi si sub contract cu FC Arges. Poate in 2005 !!! Noroc !! /hello
Am reusit sa intru pe acest site. este bun si destul de informat. Daca l-ar citi si oficialii !!!!!!!!

Victore, nu pot sa-mi uit prietenii pe care-i am in Pitesti si regret ca timpul nu-mi permite sa ma-ntalnesc si cu altii. In legatura cu contractul nu depinde numai de mine. :headbang:

Sinn Fein
12th November 2004, 17:28
VBA, ai auzit ca si Bogdan Mara a intrat pe forumul Argesului azi, salutand suporterii? Cred ca "avem" echipa cu cei mai sufletisti jucatori :))

VBA
12th November 2004, 20:04
VBA, ai auzit ca si Bogdan Mara a intrat pe forumul Argesului azi, salutand suporterii? Cred ca "avem" echipa cu cei mai sufletisti jucatori :))
Nu am stiut ca e si Mara printre noi forumisti, cu ce nickname a intrat?

Tudose
12th November 2004, 21:44
Pe Mara il gasesti pe forumul site-ului neoficial al lui FC Arges, aici:
http://www.fcarges.net/phpBB2/viewtopic.php?t=69

Vulturul
15th November 2004, 15:09
Bogdane, pentru ca se apropie meciul retur din Cupa cu Craiova, te rugam sa ne povestesti ceva despre cele doua semifinale din 1994 si 1998. Ce amintiri ai de atunci?

vladi
15th November 2004, 15:51
Povesteste-ne ceva sa ne intarite :-)

Sinn Fein
15th November 2004, 16:53
Povesteste-ne ceva sa ne intarite :-)

Pai pe noi mah sa ne intarate? Ar trebui sa mearga in vestiar la Arges si sa le povesteasca.

DComan
15th November 2004, 18:15
Coman este cel mai in forma portar din tara. Este un portar constant, fara fluctuatii in joc. Inaltimea nu-l avantajeaza dar compenseaza prin viteza, plasament si reflexe. Din pacate nici echipa nu-l ajuta. Selectia se face si in functie de locul ocupat in clasament. Imagineaza-ti un F.C.Arges pe locul 3 cu Coman in aceeasi forma buna. Selectionarea lui ar veni de la sine.:ok:

Bogdane,iti multumesc pentru aprecieri si stiu ca esti un prieten sincer.Dar vreau sa-ti spun ca inaltimea ( vorbim de cativa cm,nu?!) nu-i un impediment atat de mare ca sa-ncepem cu ea lista minusurilor.Sunt alti portari care au aparat zeci de meciuri in poarta nationalei fara sa fie foarte inalti.

DComan
15th November 2004, 18:16
Am ratat ghilimelele.Scuzele mele dar sunt sigur ca s-a inteles ideea.
Multumesc.

Sinn Fein
16th November 2004, 09:31
Ca de la un portar valoros la un portar valoros :)):))...Ce-ar fi sa stati amndoi in poarta? NU mai luam nici un gol...

vladi
16th November 2004, 16:46
chiar Bogdane, ai dat gol vreodata pina acum ?:-))))

Tudose
16th November 2004, 21:20
Ar fi avut ocazia la penalty-urile de departajare, de doua ori cu Steaua, la Targoviste. Insa a preferat sa apere executiile de la 11 m decat sa inscrie :) In rest, nu mai tin minte ca Bogdan sa fi inscris vreodata...

lucas1977
17th November 2004, 09:31
Ce meci, la Targoviste ... Tocmai se intorsese Barbu.
A doua zi, pe prima pagina in Prosport era scris cu litere mari: "Ingerul Vintila".
Ce vremuri!

VBA
17th November 2004, 19:57
Bogdane,iti multumesc pentru aprecieri si stiu ca esti un prieten sincer.Dar vreau sa-ti spun ca inaltimea ( vorbim de cativa cm,nu?!) nu-i un impediment atat de mare ca sa-ncepem cu ea lista minusurilor.Sunt alti portari care au aparat zeci de meciuri in poarta nationalei fara sa fie foarte inalti.
Imi cer scuze daca te-a deranjat afirmatia mea dar sa sti ca la minusuri ti-am trecut "doar" inaltimea. Ai dreptate ca este vorba doar de cativa centimetri dar din punctul de vedere al celor care fac selectia asta conteaza(din pacate).

VBA
17th November 2004, 20:00
Am ratat ghilimelele.Scuzele mele dar sunt sigur ca s-a inteles ideea.
Multumesc.
Sper ca ghilimelele nu erau pentru cuvantul -prieten-.:) :)

VBA
18th November 2004, 01:14
chiar Bogdane, ai dat gol vreodata pina acum ?:-))))
Nu, dar am avut posibilitatea sa marchez din penalty.Jucam acasa cu Steaua Mizil in penultima etapa din divizia B.Era 1-0 pentru noi in minutul 86.Cand arbitrul a dictat penalty pentru noi tot stadionul imi scanda numele.Eu le faceam semn sa taca dar te-ntelegeai cu ei :) .Cand antrenorul Moldovan mi-a facut semn sa ma duc sa execut m-au trecut fiorii.Recunosc imi era teama.Din poarta faceam cam 80 de metri pina la punctul cu var si toata distanta asta ma gandeam unde sa dau.Bineinteles ca ma vedeam cum dau vinclu, cu exteriorul cu stangul cu dreptul, ce sa zic dadeam gol 101%. Cand am pus mingea la 11m si m-am uitat la portar(era Mitica Jipa) am incremenit.Poarta era asa de mica(nu ca-n reclama aia de acum) si portarul asa de mare ca m-am blocat. A fluierat arbitrul si am executat in dreapta portarului fix in bratele lui apoi mi-a zis "fugi", si am fugit. :D Asta este dar nu este timpul trecut :ok:

VBA
18th November 2004, 01:16
Ca de la un portar valoros la un portar valoros :)):))...Ce-ar fi sa stati amndoi in poarta? NU mai luam nici un gol...
Si de dat cand dam?
:D :D :D :D :D :D

VBA
18th November 2004, 01:25
Bogdane, pentru ca se apropie meciul retur din Cupa cu Craiova, te rugam sa ne povestesti ceva despre cele doua semifinale din 1994 si 1998. Ce amintiri ai de atunci?
Povesteste-ne ceva sa ne intarite :-)
Fiind vorba de doua infrangeri, tin minte doar atat:
1994- nu am avut nici o ocazie clara de gol si am plans in vestiar dupa meci (nu doar eu) de ciuda ca nu am jucat finala. :headbang: :headbang:
1998-Autocare pline cu suporteri, masini toate cu steaguri si fulare alb-violet.Speranta. /hello /hello /hello
Teren excelent, penalty neacordat la un fault asupra lui Bardes,cartonasul rosu pe care l-am primit.Tristete.:mda: :mda:

Le doresc jucatorilor victoria finala!

Sinn Fein
18th November 2004, 09:43
Si de dat cand dam?
:D :D :D :D :D :D

He he he...io creca mai bine sa nu luam si sa nu dam, decat sa luam si nici sa nu dam. facem echipa italiana si brevetam sistemul cu 2 portari. In acest fel, daca se va face un transfer, veti fi luati impreuna :)) :))

Vulturul
18th November 2004, 14:52
Ungur a provocat eliminarea ta atunci? Cum te-a pacalit? A fost intr-adevar tristete mare, aveam o echipa care merita sa joace finala..

VBA
20th November 2004, 18:47
Ungur a provocat eliminarea ta atunci? Cum te-a pacalit? A fost intr-adevar tristete mare, aveam o echipa care merita sa joace finala..
A scapat singur cu mine, eu am iesit sa-l blochez iar cand am vazut ca nu mai am nici o sansa sa ajung la minge m-am trantit pe jos pentru a nu face fault. El a profitat de aceasta decizie a mea, a dat mingea pe langa mine si a calcat pur si simplu pe mine provocand eliminarea mea. Pacat ca am pierdut si nu doresc sa se repete in acest meci cu Craiova din cupa.

Vulturul
2nd December 2004, 18:14
Salve Bogdane...Sory daca te bat la cap din nou da ce se mai aude cu cantecul ala de care am vb mai de mult??Ma gandesc ca in pauza asta de ierna poate reusesti sa-l scoti!

VBA
3rd December 2004, 14:10
Salve Bogdane...Sory daca te bat la cap din nou da ce se mai aude cu cantecul ala de care am vb mai de mult??Ma gandesc ca in pauza asta de ierna poate reusesti sa-l scoti!
Se rezolva. Acum am mai mult timp liber si ma pot ocupa de el.:yeah:

vladi
6th December 2004, 15:09
Bogdane, tu ce parere ai in legatura cu noul tehnician ? Nu ma refeream la un nume , ci doar care este parerea ta...ce fel de antrenor trebuie Argesului in acest moment ? Mai exigent, mai apropiat de jucatori ?

Vulturul
6th December 2004, 19:41
Buna intrebare...si ce zici cel care va veni va reusi sa scoata argesul din ''mocirla''??

VBA
7th December 2004, 01:06
...ce fel de antrenor trebuie Argesului in acest moment ?
Imi este greu sa raspund la aceasta intrebare pentru ca nu stiu ce fel de antrenor ar accepta jucatorii.
Mai bine conducerea sa propuna jucatorilor cateva nume de antrenori iar ei sa aleaga pe cine si-ar dori. A fost un precedent la Steaua si uite ce rezultate au. Sunt o familie(conducere,echipa,suporteri).
Ce stiu sigur, este ca Argesul ar avea nevoie ca axul central al echipei sa fie compus din jucatori experimentati(mai purii daca vrei). Si cand vorbesc de axul central ma refer la un portar( :ok: ), un fundas central( :sleep: ) , un mijlocas central( :mda: ) si la un atacant( :rolleyes: ). Ei ar trebui sa fie baza iar ceilalti sa fie tineri de perspectiva.
Si au nevoie neaparat de un lider de echipa care sa uneasca jucatorii si sa-i mobilizeze pozitiv.

VBA
7th December 2004, 01:26
Buna intrebare...si ce zici cel care va veni va reusi sa scoata argesul din ''mocirla''??
Da, dar va avea foarte mult de munca, trebuie sa aiba nervii tari si putin noroc.

dlgicu
7th December 2004, 10:47
He he, apropo de axul central...

Am (re)vazut acum cateva zile golul de 1-1 al Argesului din Stefan cel Mare in 1979 (vezi http://www.ultrasviola.3x.ro/download.htm); in 5 secunde mingea a ajuns din doua pase pe axul central Dobrin-Iovanescu-Radu II de la mijlocul terenului in poarta. Pai cu asemenea faze puteai spera oricand si in secundele de prelungire la gol, pe cand acum cand Argesul are nevoie in astfel de momente de un gol ai parte de o agonie a jucatorilor pe undeva in zona dintre 20 si 50 de metri de poarta adversa completata de o avalansa de centrari la gramada in careu, un mers in gol al unei masini stricate.

E adevarat ca pe atunci jocul era in general mai boem si ca aveam pe Dobrin, care la acea faza a strans 4-5 jucatori adversi in jurul sau in cercul de la centrul terenului,facand din demarcarea coechipierilor un fleac, dar eu cred ca si in zilele noastre, intr-un campionat atat de slab ca al nostru, de multe ori fazele simple si directe (eventual central pe poarta), mentalitatea sanatoasa de a juca la (si pe) poarta adversarului cea mai mare parte a timpului ar fi inca foarte eficiente.

VBA
7th December 2004, 14:50
......fazele simple si directe (eventual central pe poarta), mentalitatea sanatoasa de a juca la (si pe) poarta adversarului cea mai mare parte a timpului ar fi inca foarte eficiente.
Ai spus un lucru adevarat, dar pentru a juca asa ar trebui sa aiba sange-n "instalatie" sau mai bine zis PERSONALITATE.

lucas1977
7th December 2004, 16:07
De acord. Echipa cu tine, Barbu, Cristescu etc. umplea stadioanele si pentru ca jucatorii aveau alta mentalitate. Acum e plictiseala mare la meciuri...
Pe cand un meci demostrativ: FC ARGES anii 70-80 versus FC Arges anii 90? Pariez pe un stadion arhiplin...

vladi
7th December 2004, 17:05
......eu zic ca avem ceva jucatori cu experienta prin lot pe acolo...nu toti au jucat sezonul asta ...insa cum sa se construiasca ceva daca se vorbeste mai mult de cine pleaca decit cine vine ?

cred ca in retur o sa fim iar nevoiti sa ne descurcam cu ce avem..de fapt nu noi, ci noul antrenor...noi o sa-l comentam aici pe forum :-)

VBA
7th December 2004, 18:45
Pe cand un meci demostrativ: FC ARGES anii 70-80 versus FC Arges anii 90? Pariez pe un stadion arhiplin...
Nu retin data dar sa sti ca am jucat un asemenea meci dupa ce ne-am calificat in cupa UEFA. A fost la meci si fostul presedinte al Romaniei, Emil Constantinescu. Au jucat atunci la UEFA 70 Dobrin, Speriatu, Stan Vasile, Telu Stancu, Moiceanu, Doru Toma si multi altii, iar la UEFA 90 eram eu,Cristescu,Barbu, Mutu, Nastase, Schumacher, etc. Am stat in poarta si pe parcursul meciului am jucat atacant iar Barbu a intrat in poarta in locul meu. A fost frumos, show total. Tribunele? Arhipline /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

VBA
7th December 2004, 18:58
......eu zic ca avem ceva jucatori cu experienta prin lot pe acolo...nu toti au jucat sezonul asta ...insa cum sa se construiasca ceva daca se vorbeste mai mult de cine pleaca decit cine vine ?
Jucatori experimentati sunt cativa dar nu prea arata asta in joc.
cred ca in retur o sa fim iar nevoiti sa ne descurcam cu ce avem..de fapt nu noi, ci noul antrenor...noi o sa-l comentam aici pe forum :-)Noul antrenor,oricare ar fi el, va avea de muncit la greu, dar si jucatorii i-ar usura munca daca ar fi 100% concentrati la antrenamente si meciuri. :ok:

Tudose
7th December 2004, 20:33
Nu retin data dar sa sti ca am jucat un asemenea meci dupa ce ne-am calificat in cupa UEFA. A fost la meci si fostul presedinte al Romaniei, Emil Constantinescu. Au jucat atunci la UEFA 70 Dobrin, Speriatu, Stan Vasile, Telu Stancu, Moiceanu, Doru Toma si multi altii, iar la UEFA 90 eram eu,Cristescu,Barbu, Mutu, Nastase, Schumacher, etc. Am stat in poarta si pe parcursul meciului am jucat atacant iar Barbu a intrat in poarta in locul meu. A fost frumos, show total. Tribunele? Arhipline /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello
Si o fotografie de atunci, cu VBA in postura de atacant.

vladi
8th December 2004, 12:48
Bravo Tudose :-) Ne-ai uimit din nou :-)

DComan
15th December 2004, 15:38
Imi este greu sa raspund la aceasta intrebare pentru ca nu stiu ce fel de antrenor ar accepta jucatorii.
Mai bine conducerea sa propuna jucatorilor cateva nume de antrenori iar ei sa aleaga pe cine si-ar dori. A fost un precedent la Steaua si uite ce rezultate au. Sunt o familie(conducere,echipa,suporteri).
Ce stiu sigur, este ca Argesul ar avea nevoie ca axul central al echipei sa fie compus din jucatori experimentati(mai purii daca vrei). Si cand vorbesc de axul central ma refer la un portar( :ok: ), un fundas central( :sleep: ) , un mijlocas central( :mda: ) si la un atacant( :rolleyes: ). Ei ar trebui sa fie baza iar ceilalti sa fie tineri de perspectiva.
Si au nevoie neaparat de un lider de echipa care sa uneasca jucatorii si sa-i mobilizeze pozitiv.

Nu mi se pare corect din partea ta sa faci diverse afirmatii malitioase de cate ori ai ocazia.In presa faci referiri la coloana vertebrala a echipei -pe care de altfel spui ca FC Arges nu o are.Si acolo e vorba si de portar.Sa-ti multumesc pentru aprecieri?
Mai sus ,ce mai,portarul trebuie sa fie puriu!Asta inseamna,nu-i asa,ca in viziunea ta eu nu am ce cauta in poarta?
Ti se pare profesional sa vorbesti permanent in modul acesta despre colegii tai de breasla?Ti se pare cinstit sa ataci cu orice arme crezand ca nu se vede?
Cat despre nevoia echipei de un lider nu cred ca esti in masura sa-ti dai cu parerea atata timp cat nu faci parte din lotul echipei.Nu cred ca din afara lotului poti sa faci analiza relatiilor dintre jucatori.
Multumesc.

VBA
15th December 2004, 20:27
Nu mi se pare corect din partea ta sa faci diverse afirmatii malitioase de cate ori ai ocazia.Am raspuns asa cum am crezut eu de cuviinta la anumite intrebari puse de suporteri si nu cred ca am folosit cuvinte sau expresii "malitioase".

In presa faci referiri la coloana vertebrala a echipei -pe care de altfel spui ca FC Arges nu o are.
Din cate stiu eu nu am mai dat o declaratie in presa de 2 luni si ceva iar atunci am discutat doar situatia mea contractuala. Daca te referi la ce am scris pe acest forum sa sti ca nu este vorba de "coloana vertebrala" a echipei ci de "axul central" al echipei ceea ce este cu totul si cu totul diferit.

Si acolo e vorba si de portar. Sa-ti multumesc pentru aprecieri?
Da, ar trebui sa-mi multumesti pentru ca acolo am pus un semn " :ok: "care inseamna "ok".

Mai sus ,ce mai,portarul trebuie sa fie puriu!Asta inseamna,nu-i asa,ca in viziunea ta eu nu am ce cauta in poarta?
Nu am scris ca este obligatoriu ca portarul sa fie puriu. In viziunea mea esti cel mai in forma portar din tara. Iti meriti locul pe deplin.

Ti se pare profesional sa vorbesti permanent in modul acesta despre colegii tai de breasla?Ti se pare cinstit sa ataci cu orice arme crezand ca nu se vede?
Mi se pare normal sa fiu sincer cu cei cu care dialoghez si sa nu le bag sabloane sau raspunsuri formale. Daca prin raspunsurile mele cineva s-a simtit atacat, atunci acel cineva inseamna ca si-a pierdut complet simtul ratiunii.

Cat despre nevoia echipei de un lider nu cred ca esti in masura sa-ti dai cu parerea atata timp cat nu faci parte din lotul echipei.Nu cred ca din afara lotului poti sa faci analiza relatiilor dintre jucatori.
Multumesc.
Daca mai rasfoiesti acest site, ai sa vezi ca aici toata lumea isi da cu parerea si nu numai la fotbal. Aici posteaza fel si fel de oameni, unii buni cunoscatori ai fenomenului fotbal iar altul mai putin cunoscator. Eu recunosc ca fac parte din a doua categorie.

P.S. Pentru mine vei ramane acelasi bun prieten.

Vulturul
15th December 2004, 20:54
Dani,Bogdan aceste 2 posturi nu isi au locul voi stiti prea bine cat sunteti de respectati de noi fanii alb-violeti si nu are rost sa va contraziceti pe anumite teme mai ales ca sunteti doi portari extrem de valorosi!RESPECT

Tudose
15th December 2004, 21:02
Coman este cel mai in forma portar din tara.



Bogdane,iti multumesc pentru aprecieri si stiu ca esti un prieten sincer.


Pentru mine vei ramane acelasi bun prieten.

Argesul a avut mereu portari valorosi si atasati de echipa. Ne mandrim ca doi dintre acestia sunt alaturi de suporteri pe acest forum. Doi coechipieri si prieteni ca voi nu pot decat sa traga in aceeasi directie, pentru FC Arges!

Sinn Fein
16th December 2004, 10:02
2 mari portari ai unui club iubit...asta este ideea principala. Cum spunea si Maniacul, RESPECT pt voi 2 !!!

vladi
16th December 2004, 14:40
.......repet o idee de-a lui Sinn Fein mai veche...ce bucurie mare ne-ati face noua suporterilor daca ati apara amandoi :-) Am avea cea mai tare aparare :-)


Eu zic ca daca discutam aici niste lucruri despre FC Arges o facem pentru ca NE PASA :-D

As vrea sa ii vad pe DComan si VBA ca isi dau mina.... /hello /hello /hello

Si sa ne vedem bucurosi dupa prima etapa din retur....e cel mai important! :D

VBA
16th December 2004, 21:29
Dani,Bogdan aceste 2 posturi nu isi au locul voi stiti prea bine cat sunteti de respectati de noi fanii alb-violeti si nu are rost sa va contraziceti pe anumite teme mai ales ca sunteti doi portari extrem de valorosi!RESPECT
Nu am facut decat sa raspund unui mesaj adresat mie, asa cum o fac cu respect pentru oricine imi scrie. Sincer si eu regret aceste posturi. Daca am gresit cu ceva sau vi se pare ceva exagerat din tot ce am postat aici, va rog sa-mi spuneti fara sa va jenati. Eu nu ma supar pe nimeni. Fiecare are dreptul la opinie chiar daca aceasta deranjeaza. Va respect pe toti.
"Voi ne coborati,
Tot voi ne ridicati,
Noi facem spectacol,
Voi ne-aplaudati."
/hello /hello /hello /hello /hello /hello

victor92
19th December 2004, 11:11
salut Bogdane! multumesc mult pentru cd. sper ca juniorului sa-i placa. iarna asta o sa faca antrenament si cu Ariciu fiindca le-a dat vacanta cam mare :headbang: . sper sa auzim de tine in curand. salutari si lui Catalin! Sarbatori Fericite!!! /hello

VBA
20th December 2004, 09:48
salut Bogdane! multumesc mult pentru cd. sper ca juniorului sa-i placa. iarna asta o sa faca antrenament si cu Ariciu fiindca le-a dat vacanta cam mare :headbang: . sper sa auzim de tine in curand. salutari si lui Catalin! Sarbatori Fericite!!! /hello
Sper ca acele antrenamente sa-i prinda bine si sa-l vedem in echipa mare a Argesului. Mutumesc pentru urari si-ti doresc tie si familiei tale sanatate si indeplinirea tuturor dorintelor. Sa auzim numai de bine! :ok:

VBA
1st January 2005, 19:12
Am postat primul pe anul asta. :D

Maximus
1st January 2005, 19:28
Asa este! la multi ani Bogdane!

Vi3rme_X
14th January 2005, 15:40
Salut Vintila ....in caz ca Dani Coman se va transfera la Rapid , vei semna cu FC Arges ?

Vulturul
14th January 2005, 17:57
Bogdane Te Asteptam ''acasa''

Tristan
14th January 2005, 19:39
Bogdane, in momentul in care ai plecat la FC National nu am vrut sa mai aud de tine. Recunosc este vina mea. La fel cum nu am vrut sa mai aud de Mutu, Barbu, Neaga, Dica si toti cei ce au plecat. Tu ai plecat la National in noiembrie 99 dupa cearta cu Halagian. Dar in mai 2001 s-a intamplat ceva ce m-a impresionat cu asevarat. Noi am avut meci la FC National (trageam la UEFA). Ne-au dat atunci 3-0 (D. Chirita, Sg. Radu, Hrib). dar dupa meci tu ai venit la noi la galerie si ne-ai dat autografe pe programul de joc (la mijloc era un poster cu tine). Asa am facut rost de un alt poster cu tine, poster ce m-a facut sa ma gandesc ca am gresit cu primul poster. Eu nu cunosc vreun alt fotbalist care sa fi mai facut asa ceva. Daca atunci ti-a pasat, cu siguranta iti pasa si acum. Bogdane, FC Arges are nevoie de tine. Nu ne poti lasa cu mortul ala de fane preda in poarta.Ai demonstrat tot timpul ca esti cu sufletul alaturi de FC Arges.Bun venit acasa Bogdane. Daca Ilinca nu iti face oferta inseamna ca ar trebui sa isi dea demisia.

VBA
14th January 2005, 20:18
Salut Vintila ....in caz ca Dani Coman se va transfera la Rapid , vei semna cu FC Arges ?
Da (indiferent daca pleaca Dani sau nu)

Eu nu cunosc vreun alt fotbalist care sa fi mai facut asa ceva. Daca atunci ti-a pasat, cu siguranta iti pasa si acum. Bogdane, FC Arges are nevoie de tine. Ai demonstrat tot timpul ca esti cu sufletul alaturi de FC Arges.Bun venit acasa Bogdane.

Bogdane Te Asteptam ''acasa''
Va multumesc mult pentru increderea pe care mi-o acordati.
Cu voi alaturi imi este mai usoara intoarcerea "acasa".
De maine ma prezint la antrenament.
:ok: :ok: :ok:

ultravioletcanada
14th January 2005, 20:43
welcome back! :ok:

poate gasesti timp sa termini si imnul!

Sorin_S
17th January 2005, 01:05
Succese Dan si Bogdan!
Mai stie cineva ceva de Jean Barbu?
Sorin

flo
17th January 2005, 12:56
Se spune ca in viata e bine sa ai grija la ce-ti doresti ca poate ti se intampla.
Si ,iata,ca de data aceasta ti s-a intamplat.Ti-ai dorit locul in poarta lui FC Arges si ti-ai exprimat aceasta dorinta de fiecare data cand ai avut ocazia.Eu as spune -EXCESIV.
Sunt oameni care iubesc cu tot sufletul echipa si care au incredere in tine si-n sentimentele tale pentru FC Arges.Sa nu-i dezamagesti!Pentru ca poarta ale carei buturi le ai de aparat nu-i una tocmai obisnuita.Este extrem de mare.De cel putin doua ori mai mare decat prevad normele FIFA... :)
Succes!
FC Arges merita o soarta mai buna.

vladi
17th January 2005, 16:56
Bogdane, bine ai revenit acasa! :-D Desi mai exact este..Bine ai ramas acasa !:-)

karate
17th January 2005, 19:29
Bogdane Bine Ai Revenit ! si sa nu ne dezamagesti pt ca tu esti un simbol al judetului, se vede asta si din numele tau: Bogdan ARGES Vintila :)

La cat mai putine goluri primite ...si la cat mai multe date ... ca stiu ca ai talente si de atacant.
Odata cu venirea ta ...si sper si a lui Schumacher ... o sa revin si eu ca suporter pe stadion

VBA
23rd January 2005, 09:19
Va multumesc ca sunteti alaturi de mine si voi face tot ce-mi sta in putinta sa nu va dezamagesc. Sper ca lumea sa vina la stadion sa incurajeze echipa pentru ca are mare nevoie de suporteri iar noi la randul nostru sa ne ridicam la nivelul asteptarilor voastre. /hello /hello /hello /hello
Mai discutam dupa ce venim din Cipru(2feb).
Respect

Sorin_S
23rd January 2005, 18:15
Nu uita ca Argesu' are multi suporteri si in strainatate... si suntem cu ochii pe voi, macar de prin ziare... sper sa prind si eu un meci live cand vin in concediu in RO. Fac lobby puternic oricum aici...
Haide Argesu'!
PS. Ultima data am fost la stadion cand le-ati dat-o la Steaua cu 3-1 parca in 98 sau 99, goluri Barbu (lovitura libera), Mutu si inca cineva.
Bogdane, parca erai in poarta?

victor92
24th January 2005, 22:44
Salut Bogdane ! Cum am scris in primul mesaj de pe acest site asa s-a intamplat. Ma bucur ! Salutari lui Catalin ca a pus poza din bar pe site ( tu cu Dani). Acum stiu ca vei fi foarte ocupat fata de anul trecut dar sper ca o se ne intalnim la stadion la antrenament sau meci. Pacat ca Victor jr. nu mai este copil de minge in acest retur. Va fi in celalalt campionat. Ai sa-l ai acolo pe Ariciu cu trupa lui. Salut !!!!

vladi
3rd February 2005, 14:13
Bogdane, cum a fost in Cipru ? Cum merge treaba cu Sorin Cartu ?

VBA
5th February 2005, 15:54
Bogdane, cum a fost in Cipru ? Cum merge treaba cu Sorin Cartu ?
Salut Vladi, salut baieti!
Imi cer scuze ca nu am intrat mai repede.
Pregatirea din Cipru este ca orice pregatire de iarna, adica grea. Este momentul in care trebuie sa faci de toate, pregatire fizica, pregatire tehnico-tactica toate punandu-le in practica in meciurile amicale. Trebuie sa recunosc ca a fost inspirata ideea de a merge in Cipru deoarece am avut toate conditiile de pregatire. De terenurile de antrenament si de joc nu mai spun nimic decat ca am vrut sa ma descalt inainte sa intru pe el, atat era de bun. Iti era mila sa calci pe el. Apropo de terenuri, de ele aveau grija doi romani un barbat si o femeie care stateau acolo si munceau toata ziua (5 terenuri senzationale).
In privinta echipei nu pot sa spun decat ca suntem pe drumul cel bun.:ok:
P.S. Cam telegrafic, recunosc dar acum am mai putin timp liber :D

EDMOND_
5th February 2005, 16:07
Bogdane, trage tare ..ca te asteptam in prima etapa... :)
Iti trasmit salutari de la Lutu cu care am vorbit si despre tine , inainte de plecarea in Antalya... cica sa iti pazesti poarta, ca vrea sa debuteze cu gol in retur! :drak:

ultravioletcanada
5th February 2005, 22:34
zau ca nu ne-am supara sa dea lutu gol. cind va fi 3-0 pentru noi, poate sa dea si el unu. :D

EDMOND_
6th February 2005, 19:09
ultraviolet, cred ca ai inceput sa visezi, nu sunteti in nici un caz echipa care sa inscrieti trei goluri intr+un meci,mai ales cu Sorin antrenor...

Tudose
7th February 2005, 10:54
Cat priveste posibilitatea e a marca de trei ori intr-un joc avandu-l pe Sorin Cartu antrenor, am facut-o deja in pregatiri, 3-2 cu Dinamo Tbilisi, ceea ce e incurajator.
Oricum, noi ne-am multumi si cu 1-0 pe fiecare meci :D Am lua 3 puncte, iar VBA, invitatul nostru de aici, nu ar primi gol!

EDMOND_
7th February 2005, 11:17
Orice este posibil , Tudose. Insa putin probabil.

vladi
7th February 2005, 13:55
Haideti sa fim seriosi, eu zic ca merge un pariu si daca prinde sau nu Lutu un post de titular.......desi Hagilutu e baiat simpatic, ar fi pacat sa traiasca pe teren dezamagirea unui esec in fata Argesului :-))))

EDMOND_
7th February 2005, 14:26
Conform cu meciurile de pregatire , in acest moment linia noastra de mijloc este Lutu, Plesan, Papura, Bundea Deci Lutu va fi aproape sigur in teren.
Nu mai vorbesc de goluri.Vin ele si fara sa mai spun eu. Raman doar salutarile.

ultravioletcanada
7th February 2005, 15:16
ultraviolet, cred ca ai inceput sa visezi, nu sunteti in nici un caz echipa care sa inscrieti trei goluri intr+un meci,mai ales cu Sorin antrenor...
dragul meu, lasa-ma sa visez. sau e copyright oltenesc? :rolleyes:

Tristan
7th February 2005, 16:17
Daca imi amintesc bine EDMOND, ULTIMA DATA CAND VREUN jucator de-al vostru a mai dat un gol lui Vintila ca portar al lui FC Arges a fost in octombrie 98. Asa ca ideea ca Lutu o sa inscrie in prima etapa este cel putin nerealista. Voi oricum il aveti pe Bundea care sa zicem ca ne-a cam inscris dar si acelea au fost pe fondul unei aparari visatoare. Ceea ce acum nu e cazul.
Oricum faptul ca meciul se joaca la Valcea nu e intamplator., pentru ca trebuie sa va obisnuiti de pe acum cu gazoanele din divizia inferioara :) . Din toamna te vei trezi la 9 sa vezi un meci de fotbal.Oricum am deviat prea mult de la subiectul acestui forum. E problema voastra pe unde o sa jucati la anul

EDMOND_
7th February 2005, 16:36
Tristan , nu stiu cand echipa noastra a dat ultima oara gol lui Bogdan. Insa stiu ca v-am eliminat din cupa si nu ati aratat in nici un fel ca ati fi mai buni ca noi. Mai mult , o victorie a noastra in prima etapa ne va face, din cate stiu, sa trecem inaintea voastra , in clasament. Nu ti se pare, ca vorbesti de funie, in casa spanzzuratului!?
Eu nu mai postez aici, pentru ca este un topic dedicat jucatorului vostru, insa faptul case joaca la Valcea ( la nici 50 de km de Valcea) va va face sa fiti foarte multi in tribuna? Mult mai multi ca noi, nu-i asa?

Tristan
7th February 2005, 16:42
Edmond daca vrei sa continuam discutia asta putem sa o facem si altundeva.Legat ca vom fi mai mmulti sau ami putini sa stii ca nu joaca galeriile.Cat des pre clasament va mai amintiti cu ce pretentii ati venit in prima etapa?
titlul nu? Puteti retrograda si sa luati titlul in B!

EDMOND_
7th February 2005, 16:47
Nu vorbeam de pretentii si doar de nivelul celor doua echipe, si de faptul ca am trecut de voi in Cupa. Si de faptul ca sunteti absolut in aceeasi situatie ca noi. Luptati pentru salvarea de la retrogradare.

VBA
8th February 2005, 22:32
Baieti v-ati incins cam repede, mai e o luna pana la meci, luna in care se pot intampla multe, Staicu sa vanda echipa, sau ceva jucatori, poate chiar pe Lutu, cine stie? Asa ca pastrati-va pentru meciul de la Valcea. Cel mai bun sa invinga iar la final sa ne bucuram noi! :D
Respect tuturor!

ultravioletcanada
8th February 2005, 22:43
pai trebuie sa ne incingem, ca noi sintem in zapezi, si e frig, nu ca altii care mai mult pe plaja, pe nisip, prin cipru... :D

vladi
9th February 2005, 14:04
Bogdane, ideea este ca o VICTORIE cu oltenii ne-ar face super fericiti!:-))))

vladi
1st March 2005, 13:48
Bogdan, desi cu intirziere, iti urez La multi ani si multa sanatate! Sa mai batem Steaua si Dinamo de citeva ori pina la viitoare aniversare!:-D

VBA
4th March 2005, 01:36
Bogdan, desi cu intirziere, iti urez La multi ani si multa sanatate! Sa mai batem Steaua si Dinamo de citeva ori pina la viitoare aniversare!:-D
Asa sa ne ajute Dumnezeu, Vladi. Sanatosi sa fim ca de restul ne ocupam noi.
Apropos, am primit un mesaj de ziua mea de la un suporter pitestean care se incheia asa (mi-a placut la nebunie):
"ARIPI INTINSE VULTURULE!"
Ce zici? :ok:

vladi
6th March 2005, 17:11
Misto :ok: :ok:

Asta chiar merita sa o tinem minte..... /hello /hello ...poate devine urarea traditionala la FCArges :happy

Tristan
6th March 2005, 23:32
Bogdane, cred ca toti suporterii am asteptat sambata aceasta ,in care tu o sa revii intre buturile noastre. Eu personal o astept de cand ai plecat de la noi. Sa stii ca nu va fi usor pe teren (dar cred ca tu stii mai bine ca noi toti cum e pe teren). Oricum eu sper foarte multe de la acest meci, mai ales ca m-am nascut la Slatina si am facut liceul la Draganesti printre olteni. Eu insa niciodata nu m-am considerat unul din ei asa ca oricum meciul acesta are ceva special pentru mine.

Tudose
7th March 2005, 10:56
Bogdane, sper ca intreaga echipa si antrenorul Cartu sa realizeze ce sansa uriasa exista in acest meci. O victorie ar insemna enorm, 3 puncte si un moral excelent pentru intreg returul. Rezultatele Argesului din pregatiri sunt datatoare de sperante, in timp ce Craiova nu s-a miscat prea stralucit in amicale. Ne-am dori ca toti jucatorii si conducerea tehnica sa abordeze cu o concentrare maxima partida, cu gandul de a castiga!

dlgicu
7th March 2005, 15:56
O singura remarca, meciul valoreaza 6 puncte, nu 3, pentru ca nu doar ne-ar ridica pe noi, ci ar si priva o contracandidata la retrogradare de 3 puncte.

vladi
13th March 2005, 14:21
dupa meciul de ieri am de spus doar atit:

/hello /hello /hello /hello :yeah: :yeah: :ok: :ok:

Tristan
13th March 2005, 18:28
Felicitari Bogdane pentru meciul de ieri. Aceleasi interventi sigure care te-au consacrat.
/hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello /hello

Tristan
24th March 2005, 12:52
Bogdane, ce crezi ca ne-a lipsit duminica sa invingem Otelul. sigur si eu am fost la meci si am vazut ca am dominat in a doua repriza, dar steril. Dar poate dinteren s-a vazut altceva. De aceea te intreb, pentru ca in a doua repriza am vazut un FC Arges in criza de idei in fata unei aparari supraaglomerate (parca erau in transee). sper sa nu te superi ca am fost putin mai direct :) .

VBA
27th March 2005, 19:54
Bogdane, ce crezi ca ne-a lipsit duminica sa invingem Otelul. sigur si eu am fost la meci si am vazut ca am dominat in a doua repriza, dar steril. Dar poate din teren s-a vazut altceva. De aceea te intreb, pentru ca in a doua repriza am vazut un FC Arges in criza de idei in fata unei aparari supraaglomerate (parca erau in transee). sper sa nu te superi ca am fost putin mai direct :) .
Puteti sa ma intrebati orice legat de fotbal si chiar va rog sa veniti si cu sfaturi daca aveti (pentru mine, pentru echipa), indiferent daca vi se par ciudate. Nu se stie niciodata de unde poate veni o idee geniala. :ok:
Otelul este o echipa bine asezata in teren care primeste foarte greu gol iar noi nu am reusit sa-i depasim pentru ca am abuzat de pase lungi care erau "unt pe paine " pentru fundasii adversi. Cand am pus mingea jos si am jucat dintr-una ne-am creat doua ocazii (una a marcat Tanasa, iar cealalta a tras tot Tanasa pe langa poarta), din pacate prea putine.

Tristan
4th April 2005, 18:36
Bogdane, chair daca au fost voci care au zis ca ai si tu o parte de vina la golul lui Voiculet, eu totusi cred ca sutul a fost si deviat si din aceasta cauza te-a pacalit. Din pacate nu am vazut decat rezumatul la tv pentru ca telesport nu prind iar Cluj Pitesti e cam 10 ore de mers :headbang: . Dar as dori sa-ti spun ca daca te-a afectat intr-un fel acel gol (cu toate ca stiu ca esti puternic si nu cred sa te fi afectat :ok: ), sa stii ca nu merita sa iti faci griji. Daca se termina 4-1 pentru noi, cu siguranta nu era nici o problema (nu ca acum ar fi neaparat una).

vladi
5th April 2005, 15:19
Bogdane, ma certam cu un coleg de birou, care emisiune de sport e mai buna ? Minutul 91 sau Recursul etapei ? Te uiti la vreuna din ele ?:-)

esku
26th April 2005, 01:16
Bogdane, cum potzi explica gafa pe care a facut-o Fane in meciul cu Steaua? Tu ce ai fi facut daca erai in pielea lui Preda? Nu era mai bine sa trimita mingea in corner?? Sper sa revii in poarta k titular shi sa ne incantzi cu evolutziile tale extraordinare....shi sper sa nu te fi afectat golul lui Voiculetz...doar esti un profesionist:ok:

Tristan
26th April 2005, 21:19
Bogdane Bafta maine cu CFR. Arata-ne cum se apara. Tu ai fost alaturi de noi si la bine si la greu. Si noi am fost alaturi de tine inca de dinainte de gafa lui Fane. Mai tii minte cand te-am rugat sa te intorci la noi ce ti-am zis?
Sa nu ne lasi cu mortul ala de Fane in poarta. Vezi? Sa nu-l mai lasi niciodata sa apere.

Bancaru
26th April 2005, 22:09
Bogdane, imi cer scuze ca intervin offtopic, cum se spune, dar vreau sa te intreb ceva ce pe mine ma roade. Este vorba de "finala" campionatului pe care Nationalul a pierdut-o la Craiova lui Netoiu. Tu ai aparat atunci. S-a scris in ziare ca au fost jucatori de la National, care nu au fost tocmai cinstiti. Printre ei ai fost pomenit si tu. Sper sa nu te jignesc cu chestiile astea, dar viata voastra de fotbalisti in Romania, a tuturor, este legata si de episoade cu iz de barfa pe care o mai si crezi. Se scria in ziare de celebra "saritura a leului" a la Vintila pe care tu ai facut-o la unul din cele 2 goluri (nu mai stiu exact care). Crezi ca presa exagereaza mereu? Eu te stiu un tip dintr-o bucata. Nu ma astept la un raspuns clar totusi, dar spune-mi daca tu crezi ca exista lucruri de genul celui pomenit de mine si de care tu sa ai NUMAI habar. Sa nu crezi ca vin sa bag strambe. Este un lucru pe care voiam sa ti-l spun. Cred ca asa putini cum eram in Cotroceni, atmosfera era civilizata si ai ramas cu o impresie placuta. Noi am tinut la tine.
Succes in continuare cu Argesul si poate tu o sa stergi impresia rusinoasa pe care pitestenii au lasat-o dupa meciul cu Dinamo, din tur. In definitiv antrenor e Cartu. El nu e crescut la Dinamo.

miril
26th April 2005, 22:47
Te ajut eu. Primul gol din minutul sapte(?), la Barcauan(?). In rest, Vintila, succes pe mai departe, cu acesta echipa de mare traditie, a marelui Dobrin, ucigatorul de dinamovisti si nu numai.

VBA
5th May 2005, 09:44
Bogdane, ma certam cu un coleg de birou, care emisiune de sport e mai buna ? Minutul 91 sau Recursul etapei ? Te uiti la vreuna din ele ?:-)
Imi cer mii de scuze ca raspund asa de tarziu dar un virus si-a cam facut de cap prin calculatorul meu. Meciurile acestea din trei in trei zile nu mi-au permis sa-l repar.Inca o data imi cer scuze.
Vladi sa sti ca nu ma uit la emisiuni de sport deoarece sunt croite pe un singur lucru: scandal( o bila alba pentru cei de la TVR).

VBA
5th May 2005, 09:46
Bogdane, cum potzi explica gafa pe care a facut-o Fane in meciul cu Steaua? Tu ce ai fi facut daca erai in pielea lui Preda? Nu era mai bine sa trimita mingea in corner?? Sper sa revii in poarta k titular shi sa ne incantzi cu evolutziile tale extraordinare....shi sper sa nu te fi afectat golul lui Voiculetz...doar esti un profesionist:ok:
Esku-le Fane a facut un joc bun in meciul cu steaua mai putin acea faza.Regret enorm cand un portar greseste pentru ca stiu ce este in sufletul lui.Daca eram in locul lui poate luam gol in alta faza pe care el a rezolvat-o cu brio, nu se stie niciodata cand vine necazul. Si nici nu ne anunta inainte. :headbang:

VBA
5th May 2005, 09:47
Bogdane Bafta maine cu CFR. Arata-ne cum se apara. Tu ai fost alaturi de noi si la bine si la greu. Si noi am fost alaturi de tine...........
Toti am contribuit la aceasta victorie: antrenori, jucatori, suporteri.Pentru acel meci meritam felicitari cu totii!

VBA
5th May 2005, 10:45
Bogdane, imi cer scuze ca intervin offtopic, cum se spune, dar vreau sa te intreb ceva ce pe mine ma roade. Este vorba de "finala" campionatului pe care Nationalul a pierdut-o la Craiova lui Netoiu. Tu ai aparat atunci. S-a scris in ziare ca au fost jucatori de la National, care nu au fost tocmai cinstiti. Printre ei ai fost pomenit si tu..
Ce au scris ziarele la vremea respectiva nu au fost decat inventii nerusinate la adresa unor jucatori care s-au chinuit din rasputeri sa joace fotbal numai si numai pe teren. Am spus-o si o repet: cu toate ca am pierdut atunci campionatul, noi am fost campionii morali.
Vreau sa-ti spun o intamplare de dinaintea meciului, care m-a miscat. Inainte sa ne urcam in autocar si sa plecam la Craiova a venit un batranel sa stea de vorba cu noi.Imi cer scuze ca nu-i dau numele dar nu il stiu. Ne-a spus celor cativa jucatori care eram acolo ca are aproape 90 de ani si ca ne roaga sa castigam acel meci pentru a-si vedea visul implinit.Progresul campioana!Pentru asta traia! Exact asa a spus.
Pentru mine aceea era motivatia, plus faptul ca eram portarul cu care s-ar fi castigat primul titlu din istoria clubului.Intram in istorie! Cine nu-si doreste asa ceva?

Sper sa nu te jignesc cu chestiile astea, dar viata voastra de fotbalisti in Romania, a tuturor, este legata si de episoade cu iz de barfa pe care o mai si crezi.
Faptul ca ma intrebi personal ma bucura si te respect pentru asta. Din pacate barfa, scandalul, senzationalul se vinde in ziua de azi, iar voi nu aveti cum sa stiti ce este adevarat si ce este fals.

Se scria in ziare de celebra "saritura a leului" a la Vintila pe care tu ai facut-o la unul din cele 2 goluri (nu mai stiu exact care). ?.
Vezi despre ce vorbeam? Celebra "saritura a leului" (eu nu i-as spune celebra decat daca o reuseam) nu a fost la meciul cu Craiova ci in singurul meci pe care l-am pierdut impotriva Stelei cat am jucat la FC National.Retine, singurul meci pierdut in fata Stelei in 3 ani jumatate.

Crezi ca presa exagereaza mereu?.
Cand am terminat contractul cu FC National am aflat cu stupefactie dintr-un "ziar de sport" ca am semnat un contract cu dinamo si in trei zile trebuia sa ma prezint la antrenament.Ma certau prietenii ca de ce nu le-am spus si lor dar nimeni nu ma credea ca nu am semnat nimic cu nimeni. Au recunoscut ca au dezinformat cititorii?Nu. Stiri de acest gen mai sunt multe, dar cine le verifica?


Eu te stiu un tip dintr-o bucata. Nu ma astept la un raspuns clar totusi, dar spune-mi daca tu crezi ca exista lucruri de genul celui pomenit de mine si de care tu sa ai NUMAI habar. Sa nu crezi ca vin sa bag strambe. Este un lucru pe care voiam sa ti-l spun.
In penultima etapa cu Bacaul cand am castigat cu 2-1 in minutul 94 gol Matei, am plans cu totii de bucurie si cred ca asta spune totul despre dorinta noastra de a castiga campionatul.Nu cred sa fi fost vre-un jucator care sa nu-si doreasca sa castige campionatul.Dar sa nu uitam ca ne luptam cu dinamo. Daca Brasovul castiga in Stefan cel Mare? Nimeni nu a dat atentie acelui meci si a altora. Toata presiunea era in carca Nationalului.Si am clacat.Din pacate.

Cred ca asa putini cum eram in Cotroceni, atmosfera era civilizata si ai ramas cu o impresie placuta. Noi am tinut la tine.
Nu conteaza numarul suporterilor ci calitatea lor.Va respect!

Succes in continuare cu Argesul si poate tu o sa stergi impresia rusinoasa pe care pitestenii au lasat-o dupa meciul cu Dinamo, din tur. In definitiv antrenor e Cartu. El nu e crescut la Dinamo.
dinamo mi-a luat de la nas un campionat si o cupa, iar astea nu se uita.

P.S. Chiar daca traiesc in jungla, asta nu inseamna ca sunt un animal!

VBA
5th May 2005, 10:55
Te ajut eu. Primul gol din minutul sapte(?), la Barcauan(?). In rest, Vintila, succes pe mai departe, cu acesta echipa de mare traditie, a marelui Dobrin, ucigatorul de dinamovisti si nu numai.
Cate goluri a dat Barcauan de la o distanta mai mare de 11 metri? Cate goluri a dat cu stangul? Unul si ala tocmai mie. A avut sansa la acel lob de la 15-16 metri cu spatele la poarta si cu stangul.
Multumesc pentru urari si sa auzim numai de bine. Bafta tuturor!

miril
5th May 2005, 11:28
VBA, tot respectul progresistilor. Multumim pentru clarificari, din nefericire presa sportiva din Romania se hraneste din propria-i lipsa de profesionalism si educatie jurnalistica si din falsa perceptie a "pietei" ca doritoare de scandal si stiri false. Hai Progresul! Respect, Vintila si FC Arges!

Tristan
10th May 2005, 12:55
Bogdane, felicitari pentru meciul reusit la Brasov. Aproape am scapat de griji. eu nu am vazut meciul. dar am trait alaturi de Tudose meciul el trimitandu-mi pe messenger desfasurarea, eu postand pe forum. Inca o data felicitari.

vladi
10th May 2005, 13:22
Bogdane, am revazut aseara imaginile de la meciul despre care vorbeau bancarii....incredibila atmosfera de la Craiova.....cred ca asa ceva nu o sa se mai intimple niciodata:-) Oricum nu prea curind :-)

...Baldovin a prins probabil singurul lui sut bun din cariera in meciul ala :headbang: :headbang:

Bancaru
23rd May 2005, 17:32
Multumesc mult pentru raspunsuri Bogdane. Esti asa cum imi imaginam: dintr-o bucata. La meciul cu Bacaul nu ati plans singuri. daca nu ma insel a fost o eroare a crainicului care anunta un pas gresit al lui Dinamo. In acel moment am crezut si eu ca visul mi s-a implinit, desi nu am 90 de ani. Stiu ca imediat dupa finala cupei pierduta tot cu Dinamo, ai fost foarte afectat. Ce ma mira este ca nimeni nu a insistat atunci pe magariile facute de Dinamo. Ca si acum...
Personal mi-a parut rau ca ai plecat de la noi, desi ai avut un urmas demn, pe Popica. M-am bucurat mult ca ai aparat pentru echipa nationala. Facem ce facem si pregatim jucatori pentru nationala si ii pregatim bine. Ma bucur ca, poate, undeva intre atatia mari jucatori ai Progresului este scris si numele tau.
Sper sa faci un meci mare cu Dinamo. Este revansa ta, a noastra si a publicului argesean. Succes!

PS Cum merge cu muzica?

Tristan
31st May 2005, 11:43
Felicitari Bogdane pentru meciul de la Alba Iulia. Sa speram ca o sa facem un meci bun si cu Dinamo si sa dam peste nas celor care ne acuza . Bafta in continuare, si cred ca de la anul vom fi si noi undeva mai sus, acolo unde ma fost pana sa pleci tu la FC National.

be@
31st May 2005, 12:15
VBA,iti multumesc din suflet pentru cele povestite de tine ,in legatura cu Fc National.Sa stii ca pe mine m-au emotionat foarte mult. Intotdeauna acolo in Cotroceni ,au fost niste baieti extraordinari,printre care te numeri si tu ! Iti multumim pentru tot ce-ai facut la Fc National si iti uram mult succes in continuare ! /hello
P.S : Sper ca ai pastrat amintiri frumoase din Cotroceni !

Tristan
13th June 2005, 00:22
Bogdane, s-a mai incheiat un sezon. A fost frumos, am avut ceva emotii la inceput, dar totul e bine cand se termina cu bine. Sper ca de la toamna sa fii tot la noi si nu in ultimul rand sa avem un alt parcurs. In primul rand ar trebui sa iti multumesc ca ai venit asta iarna. Vacanta placuta Bogdane, daca nu voi mai psta pana la inceputul campionatului (cu toate ca ma indoiesc).

vladi
12th September 2005, 15:30
Bogdane, mai apari pe aici ?:))

Daca da, spune-mi si mie ce parere ai de Mazilu asta ? In afara de cele doua goluri date la Mioveni.

Tristan
17th September 2005, 18:41
Bogdane felicitari pentru prestatia din meciul cu Sportul. Ai fost cel mai bun de pe teren, cu toate ca eu nu am vazut decat secventele de la rezumate. La forma in care esti, cu siguranta ca vei pastra tabela imaculata in dreptul adversarilor. Daca toti jucatorii ar pune atata suflet ca tine, cu siguranta am fi mult mai departe. Si primul contraexemplu care imi vine in minte este Danciu. Eu stiu ca voi toti sunteti colegi, si nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar nu se poate sa pleci in mijlocul campionatului. Si de aceea nu iti cer nici sa comentezi plecarea lui. In fond si la urma urmei este decizia lui. Dar pana la urma sufletul si valoarea fac diferenta intre idoli si anonimi.

VBA
2nd October 2005, 15:07
Bogdane, mai apari pe aici ?:))

Daca da, spune-mi si mie ce parere ai de Mazilu asta ? In afara de cele doua goluri date la Mioveni.
Vladi iti cer mii de scuze ca raspund asa de greu. Mazilu este un atacant bun de care se tem multe echipe. Loveste bine mingea cu capul si este un dreptaci pur. Are forta, viteza si sta bine in teren (simte golul). In lotul de acum al Sportului este nr. 1 dar nu stiu daca la alta echipa ar juca si ar marca la fel ca acum (vezi Dinita, G.Bucur, Paduret). La Sportul nu exista presiunea rezultatelor si asta face ca echipa sa joace dezinvolt. Am vazut la ei bucuria de a juca fotbal si asta le va crea probleme multor echipe.

ultravioletcanada
2nd October 2005, 18:59
si la noi la echipa cind se va mai vedea bucuria de a juca fotbal? sincer, de multe ori ma uit si am impresia ca functionam din inertie, echipa perfecta pentru locurile 8-12, mediocritatea la rang de cinste :headbang:

vladi
3rd October 2005, 14:35
ultravioletcanada

uite eu te contrazic aici.....mie mi-a placut jocul de la Constantza. Ok, in special prima repriza. Dar mi-a placut. Puteam sa plecam neinvinsi de acolo.

vladi
8th November 2005, 14:42
Bogdane, fruntea sus. Partea frumoasa a fotbalului este ca mereu exista un meci urmator. Ai mereu ocazia sa le raspunzi pe teren celor care te acuza in afara lui./hello /hello

Cristi`
15th November 2005, 10:59
Bogdane, tu esti cel mai bun portar al Argesului, bine si Preda e bun, dar e si el gafeur :), fiecare greseste nu....? mai ales portarii :) Hai Argesul si sper sa fii tu in poarta acum cand jucam cu Dinamo si sa-i batem... si nu uita, la bine si la greu suntem cu voi,plagem cu voi, radem cu voi... Hai Argesul... Te saluta cu stima si respect un mare fan al echipei

VBA
20th November 2005, 00:52
Bogdane, tu esti cel mai bun portar al Argesului, bine si Preda e bun, dar e si el gafeur :), fiecare greseste nu....? mai ales portarii :) Hai Argesul si sper sa fii tu in poarta acum cand jucam cu Dinamo si sa-i batem... si nu uita, la bine si la greu suntem cu voi,plagem cu voi, radem cu voi... Hai Argesul... Te saluta cu stima si respect un mare fan al echipei

Bogdane, fruntea sus. Partea frumoasa a fotbalului este ca mereu exista un meci urmator. Ai mereu ocazia sa le raspunzi pe teren celor care te acuza in afara lui./hello /hello

Va multumesc mult de tot ca sunteti alaturi de mine si va rog sa ma scuzati ca nu am mai intrat pe forum dar am trecut prin momente grele pe care nu le doresc nici dusmanilor mei.
Va multumesc tuturor ca nu ati "pus botul" (pardon de expresie) la ce a scris presa despre mine.
Am reusit sa trec peste momentul greu de dupa meciul cu Pandurii doar datorita prietenilor care au fost alaturi de mine, m-au incurajat si au avut incredere in mine.
ADEVARATELE CARACTERE LA GREU SE CUNOSC.
Vreau sa-i reamintesc pe cei din galeria "Ultras Viola", Dani Coman si adevaratilor prieteni de pe forum: Tudose, Tristan, Vladi, Cristi s.a. si nu in ultimul rand familiei mele care ma sustine ori de cate ori imi este greu. Parca as fi castigat Oscar-ul asa ma port dar mi-a fost greu si ma bucur ca am revenit cu o victorie istorica in Stefan cel Mare. Va dedic victoria voua suporterilor adevarati ai acestei echipe. Hai F.C.Arges Pitesti!/OLE/ /OLE/
Respect!:ok:

bobycox
20th November 2005, 09:57
Dupa victoria asta istorica, prin care ne-ati adus Revelionul mai devreme nu pot decat sa-ti zic decat atat: "RESPECT" si bafta in continuare.

S-a implinat a-8-a minune a lumii: Dinamo-FC ARGES=1-2 /hello

[Yo]
21st November 2005, 15:40
Vintila, SUPER VINTILA !!! chiar m-ai facut sa ma urc pe garduri ! esti cel mai iubit jucator de la FC ARGES ! avem incredere in tine chiar daca ai gafat in cateva meciuri ! o ultima dorinta mai am : fa-ma sa ma urc si pe gardul din Ghencea !!! pana atunci, bateti Iasiul si Bacaul ! SUCCES !!! PS: invata-i si pe colegii tai sa respecte fanii acestei echipe, asa cum o faci tu.

esku
24th November 2005, 02:09
RESPECT VINTILA PT. TOT CEEA CE AI FACUT SI FACI PT. ACESTE 2 CULORI: ALB - VIOLET .... de fapt unicii si adevaratii alb - violeti. recunosc ca am avut ceva nervi in urma acelor gafe .... dar astea se intampla si la case mai mari .... am trecut si peste asta si am dovedit ca numai impreuna putem trece peste nedoritele esecuri ... ne`ai dovedit inca o data caracter si dragoste adevarata pentru acest club in meciul cu dinamo ... nimeni nu se astepta la o asemenea surpriza .... impreuna cu echipa ai contribuit decisiv la acest SUPER SUCCES! ... FELICITARI pt. meciul din "groapa" ... ai avut o evolutie excelenta cu care ne`ai amintit de anii frumosi petrecuti in trecut la FC ARGES .... nu ramane decat un lucru de spus: " VINTILA, SUPER VINTILA!!!!" ..... Respect vesnic din partea fanilor!!! ULTRAS VIOLA te respecta!

Bancaru
25th November 2005, 16:16
Felicitari pentru victoria impotriva lui Dinamo.

VBA
25th November 2005, 20:07
Felicitari pentru victoria impotriva lui Dinamo.

RESPECT VINTILA PT. TOT CEEA CE AI FACUT SI FACI PT. ACESTE 2 CULORI: ALB - VIOLET .... de fapt unicii si adevaratii alb - violeti. recunosc ca am avut ceva nervi in urma acelor gafe .... dar astea se intampla si la case mai mari .... am trecut si peste asta si am dovedit ca numai impreuna putem trece peste nedoritele esecuri ... ne`ai dovedit inca o data caracter si dragoste adevarata pentru acest club in meciul cu dinamo ... nimeni nu se astepta la o asemenea surpriza .... impreuna cu echipa ai contribuit decisiv la acest SUPER SUCCES! ... FELICITARI pt. meciul din "groapa" ... ai avut o evolutie excelenta cu care ne`ai amintit de anii frumosi petrecuti in trecut la FC ARGES .... nu ramane decat un lucru de spus: " VINTILA, SUPER VINTILA!!!!" ..... Respect vesnic din partea fanilor!!! ULTRAS VIOLA te respecta!

']Vintila, SUPER VINTILA !!! chiar m-ai facut sa ma urc pe garduri ! esti cel mai iubit jucator de la FC ARGES ! avem incredere in tine chiar daca ai gafat in cateva meciuri ! o ultima dorinta mai am : fa-ma sa ma urc si pe gardul din Ghencea !!! pana atunci, bateti Iasiul si Bacaul ! SUCCES !!! PS: invata-i si pe colegii tai sa respecte fanii acestei echipe, asa cum o faci tu.

Dupa victoria asta istorica, prin care ne-ati adus Revelionul mai devreme nu pot decat sa-ti zic decat atat: "RESPECT" si bafta in continuare.

S-a implinat a-8-a minune a lumii: Dinamo-FC ARGES=1-2 /hello
Va multumesc mult pentru tot si sa stiti ca respectul este reciproc.
Asta mi-am dorit sa se intample cand am ales sa ma intorc la echipa, sa vad suporteri fericiti si mandri ca tin cu FC Arges!
Sau sa-i facem pe altii sa respecte aceasta echipa.
Bucuria suporterilor alb-violeti este mult mai importanta pentru mine decat banii.
Respect!

vladi
27th November 2005, 15:38
Bogdane, ce parere ai de chestia asta cu preluarea clubului de catre Gigi Becali sau Gigi Netoiu ? Voi jucatorii cum ati primit vestea in vestiar ?

Vulturul
24th December 2005, 16:47
Moş Crăciun, pus în dificultate
Vintilă vrea titlul în acest an cu FC Argeş!
Căpitanul echipei FC Argeş în ultimele trei meciuri din acest campionat, Bogdan Vintilă, rămâne un optimist incurabil chiar şi la cumpăna anilor. După ce a devenit primul jucător din lot care are prevăzută în contract o clauză specială pentru evoluţia Argeşului în cupele europene, Vintilă emană un nou nor de optimism printre colegii săi şi suporterii echipei anunţând că vrea ca FC Argeş să devină campioană în acest an! „Dacă Rapid speră la titlu noi, care suntem la egalitate cu ei şi am fost mai buni în acest tur, de ce să nu o facem?”, se întreabă Vintilă, care şi-a pus această dorinţă sub bradul de Crăciun. Familist convins, Bogdan nu se va mişca din casă în cele aproape trei săptămâni care au mai rămas din această vacanţă de iarnă, ci va sta să se bucure de prezenţa celor două „bijuterii” ale sale, Alexia Maria (4 ani) şi Diana Beatrice (10 ani).

Bogdan Vintilă: „Nicăieri nu-i mai bine ca acasă”
# Bogdan, cum vei petrece Crăciunul în acest an?- Ca în fiecare an, cu familia, acasă, înconjurat de prieteni. Nu voi ieşi din casă nici de Crăciun, nici de Revelion, nu-mi trebuie mie munte sau excursii în străinătate, sunt sătul. Eu vreau să-i am alături pe cei dragi. De exemplu chiar acum sunt la o discuţie cu cel mai bun prieten al meu, Cornel Cristescu, dar aştept şi alţi prieteni să îmi treacă pragul casei.
# Din lumea fotbalului?
- Nu neapărat, deşi am mulţi prieteni cu care mă văd sau vorbesc des, cum ar fi Dani Coman, Gabriel Caramarin, Ovidiu Petre, Marius Popa sau Adrian Matei.
# Apropo de foşti colegi, nici măcar o excursie în Turcia nu te tentează de Revelion, în amintirea vremurilor trecute? (n.r. – Vintilă a jucat un an şi jumătate la Bursaspor)
- Îi aştept pe toţi pe la mine, nicăieri nu e mai bine ca acasă. Nu vreau să mă prindă Anul Nou pe drumuri. Cu Frăsineanu vorbesc mereu la telefon, e foarte bine, echipa e pe primul loc, când dă Frasi gol câştigă Bursasporul clar, trage la promovarea în Superligă.
# Ai trecut prin toate obiceiurile de iarnă?
- Normal, pe 17 am tăiat porcul, am făcut pomana porcului, l-am tranşat şi l-am băgat la congelator. De curând am făcut cârnaţii şi ne pregătim ca să încingem grătarele. Vacanţa de iarnă, cu soţia, fetele mele, prietenii şi în liniştea casei mele o visez un an întreg.
”Avem putere să ne luptăm la titlu”
# Ţi-ai pus vreo dorinţă specială?
- Aş vrea pentru 2006 o calificare în cupele europene. Nu e ceva imposibil, va trebui să ne clasăm pe unul dintre primele două locuri. Dacă-ţi propui să termini pe locul 2, atunci sigur ai şansa să tragi şi la titlu. Iar dacă Rapidul câştigă campionatul şi finala Cupei României, şansele cresc. Important este să ne dorim.
# Dar are FC Argeş puterea să se lupte pentru primul loc?
- De ce nu? Putere are, am dovedit că putem fi sus, am reuşit meciuri bune în compania echipelor puternice, iar dacă se pune la punct şi partea financiară, cu ajutorul conducerii şi cu antrenorul capabil pe care îl avem putem să ne luptăm pentru titlu.
# Cum a fost anul trecut pentru tine?
- Acum pot să spun că a fost unul bun. A început cu salvarea de la retrogradare şi s-a încheiat cu acest loc 6. Se putea şi mai mult, dar a ieşit bine până la urmă. Eu am avut unele problema, dar am trecut peste ele. Are dreptate domnul Cârţu când spune că mi-am revenit după discuţia pe care am avut-o cu dânsul. Ne-am spus fiecare păsurile şi de aici totul s-a rezolvat.
# Ce părere ai de viitorul tău coleg, Adnan Guso?
- Atâta timp cât transferul s-a efectuat în folosul echipei, e binevenit la FC Argeş şi vom colabora cât mai bine, nu e nici o problemă.
# Ai un gând special de Crăciun pe care vrei să-l adresezi?
- Sigur că da, tuturor iubitorilor fotbalului din Argeş, suporterilor acestei echipe, le doresc Sărbători fericite, La Mulţi Ani! Şi să fie alături de FC Argeş şi în 2006.

Sursa:Top

VBA
24th December 2005, 21:13
Cu ocazia sarbatorilor de iarna (si nu numai) le doresc suporterilor echipei mele de suflet F.C.Arges Pitesti sa aiba parte de sanatate iar dorintele lor (care coincid cu ale mele:D ) sa devina realitate.
Sa dea Dumnezeu sa ne vedem pe garduri:ok:
/hello /hello /hello /hello /hello /hello
"La multi ani!"

[Yo]
31st December 2005, 01:46
la multi ani Bogdane ! la multi ani tuturor suporterilor din fotbal !

Tristan
9th January 2006, 22:53
La multi ani, Bogdan, scuze ca am postat asa tarziu. Anul trecut ne-ai facut bucuria de a reveni la noi,am evitat retogradarea, acum suntem acolo sus am batut Dinamo la ei acasa. Dar ce a fost a fost. Sunt convins ca 2006 ne va aduce la toti satisfactiile pe care ni le dorim. Si pentru noi supoerterii, voi jucatorii sunteti cei ce puteti sa ne indepliniti dorintele, prin ceea ce faceti in teren

vladi
9th March 2006, 13:53
Bogdane, am si eu o rugaminte la tine. Iti ramin dator daca ma rezolvi. Te rog eu, vorbeste cu baietii sa le dati alora de la Steaua sa zaca :-)))) Si un 1-0 e perfect :-)))

vladi
24th March 2006, 16:27
din seria "daca doriti sa revedeti" :-) Am gasit prin arhiva niste poze de acum vreo patru ani :-) Te recunosti ?:-)

preferatu
9th April 2006, 10:44
Salut toti suporterii echipei F.C.Arges si astept sa discutam despre orice.Raspunsurile am sa le dau cat de repede pot.Respect.
te mai pot vedea si aparand poarta la tv,ca m-am saturat sa te tot vad pe banca de rezerve,stiind ca o sa spui ca nu conteaza cine apara,ca este spre binele echipei:yeah: /hello

VBA
15th April 2006, 18:36
te mai pot vedea si aparand poarta la tv,ca m-am saturat sa te tot vad pe banca de rezerve,stiind ca o sa spui ca nu conteaza cine apara,ca este spre binele echipei:yeah: /hello
preferatule cred ca ma mai poti vedea la televizor doar daca scot un videoclip la melodia mea:D :D :D :D

esku
15th April 2006, 20:33
fi increzator bogdane ...stii ca pentru noi (ultras-viola) vei fi mereul NR. 1 .... dar am si io o intrebare...sper sa nu te superi ... ce a fost bogdane la vaslui sau la bistrita? NOI CHIAR NU CONTAM PENTRU VOI??? :mda: Mai vrem sa vedem ca se mai si joaca fotbal la echipa asta .... nu numai o ocazie pe meci.... ne`ati dezamagit prin ultimele evolutii!!!!

esku
17th April 2006, 18:32
bogdane ... invata`l si pe murgan sa respecte galeria .... cum o respecti tu ... k a venit la pitesti de cateva luni si se crede mare vedeta, sa-si vada de jocul lui si sa nu mai stea sa ne aduca noua injurii pentru k a fost praf pe teren in ultimele meciuri.... singurul care are dreptul sa ne reproseze ceva esti doar tu .... RESPECT BVA!!!!

p.s.: am citit k inaintea meciului cu farul la incalzire ai dat de 4 ori in bara transversala ca ronaldinho :evil: chiar asa e?? :D yo unu nu am fost atent la incalzire:D asa k nu te-am vazut .... :P ..dak e asa ... te propun varf de atac in locul lui bilasco ... cred k ai juka mult mai bine decat el :ok:

VBA
17th April 2006, 19:29
fi increzator bogdane ...stii ca pentru noi (ultras-viola) vei fi mereul NR. 1 .... dar am si io o intrebare...sper sa nu te superi ... ce a fost bogdane la vaslui sau la bistrita? NOI CHIAR NU CONTAM PENTRU VOI??? Mai vrem sa vedem ca se mai si joaca fotbal la echipa asta .... nu numai o ocazie pe meci.... ne`ati dezamagit prin ultimele evolutii!!!!
esku ai tot dreptul sa fi suparat pentru evolutia echipei in ultimele meciuri si recunosc asta.
Vinovati? TOTI conanju

bogdane ... invata`l si pe murgan sa respecte galeria .... cum o respecti tu ... k a venit la pitesti de cateva luni si se crede mare vedeta, sa-si vada de jocul lui si sa nu mai stea sa ne aduca noua injurii pentru k a fost praf pe teren in ultimele meciuri.... singurul care are dreptul sa ne reproseze ceva esti doar tu .... RESPECT BVA!!!!:
Ok.

p.s.: am citit k inaintea meciului cu farul la incalzire ai dat de 4 ori in bara transversala ca ronaldinho :evil: chiar asa e?? :D yo unu nu am fost atent la incalzire:D asa k nu te-am vazut .... :P ..dak e asa ... te propun varf de atac in locul lui bilasco ... cred k ai juka mult mai bine decat el :ok:
Da am lovit bara dar de 5 ori la rand de la 16-17m si nu ca Ronaldinho ci de jos.Nimereala recunosc, nici mie nu-mi venea sa cred.:o: :o: :o:
Iar daca as juca varf si as da de 5 ori la rand in bara?:headbang: ....ehe..iar nu-i bine :D
RESPECT si sa auzim numai de bine!!

Bancaru
17th April 2006, 21:52
Vladi, frumos, dar poza aia este de pe vremea cand juca la noi. La noi, cred eu si nu vreau ca Bogdan sa raspunda, pentru ca nu e corect, a cunoscut cele mai mari realizari personale, fiind si portarul No1 al nationalei, la un moment dat. Unucei mai buni portari pe care i-a avut Progresul sau Argesu, care nu se pot plange... Bafta in continuare, Bogdane!

georgemp
17th April 2006, 21:54
esku ai tot dreptul sa fi suparat pentru evolutia echipei in ultimele meciuri si recunosc asta.
Vinovati? TOTI conanju

Ok.

Da am lovit bara dar de 5 ori la rand de la 16-17m si nu ca Ronaldinho ci de jos.Nimereala recunosc, nici mie nu-mi venea sa cred.:o: :o: :o:
Iar daca as juca varf si as da de 5 ori la rand in bara?:headbang: ....ehe..iar nu-i bine :D
RESPECT si sa auzim numai de bine!!
Bafta!Sper ca in cativa ani sa am acelasi status ca tine...sportiv pe forum!

esku
20th April 2006, 00:42
mi`a facut placere discutia care am avut`o marti la stadion ... la antrenamentul de dupaamiaza.... ar fi bine k toti cei de la FC Arges sa gandeasca ca tine .... din pacate nu e asa....

p.s.: apropo ... murgan a venit si si`a cerut scuze pentru gesturile din meciul cu farul .... sincer nu ma asteptam sa vina la noi sa se scuze:D .... acum fie vorba intre noi ... ai vb ceva cu el si i`ai zis k nu e bine ceea ce a facut la meciul cu farul ....sau a fost decizia lui sa isi ceara scuze...? :ok:

esku
23rd April 2006, 20:24
si totusi .... oare cand mai castigam???? :rosu:

o noua dezamagire: fc arges-fc national 2-3 :mda:

esku
14th May 2006, 01:55
felicitari pentru penaltyul aparat la tg-jiu ... pacat de faza care a urmat :( .... nu esti tu de vina cu nimic...asa e cand echipa nu te ajuta deloc... inca o data FELICITARI ..... si TOT RESPECTUL NOSTRU!

BrasovFans
14th May 2006, 14:29
Ce preteni va avea FC Arges in ani urmatori???

VBA
24th May 2006, 15:30
Va anunt cu respect ca incepand de astazi din motive personale voi inchide acest thread.
Va multumesc pentru toate intrebarile si mesajele pe care le-ati postat aici. Va spun cu mana pe inima ca am invatat multe de la voi suporterii si am observat ca mai exista si oameni cu capul pe umeri cu care poti discuta civilizat.
Inca o data va multumesc pentru tot.
Cu respect si admiratie,VBA!

Bancaru
24th May 2006, 17:58
Bafta, Bogdane! Multumim!

albinutza
6th August 2006, 12:51
salut bogdane!am fost ieri la meci.cu toate ca sunt fata.dar mi-a placut cum ati jucat.chiar daca ati luat bataie eu spun ca ati jucat bine.se vede ca antrnorul face treaba buna la echipa.cu toate ca ai luat doua goluri nici unul nu ti se impune.apropo am o intrebare.de ce ai ales fc arges?

crysty1970
4th December 2006, 20:05
BOGDANE, TU PENTRU NOI RAMAI V.B.A.-ul DE ALTADATA.
EU,RECUNOSC, CA LA ANUMITE GAFE ALE TALE, TE-AM SI INJURAT SI TI-AM CERUT SA PLECI, DAR ....... AM GRESIT SI RECUNOSC ACEST LUCRU.
ORICUM, SA NU UITI CA TU RAMAI IN INIMA NOASTRA MEREU, SI CU BUNE SI CU RELE.