PDA

View Full Version : Grigoras la nationala?



Denis
21st March 2009, 20:48
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/media/1/381/5904/2590649/1/grigoras1.jpg

Petre Grigoraș, antrenorul echipei FC Oțelul Galați, a declarat joi, într-o conferință de presă, că remarca președintelui Federației Române de Fotbal, Mircea Sandu, privind o eventuală numire a sa la cârma echipei naționale a României îl măgulește.

"Poate în 30-40 de ani, voi ajunge și eu la cârma naționalei. Serios acum, cred că sunt antrenori mult mai experimentați care pot antrena prima reprezentativă a țării noastre. Sincer, când auzi așa ceva, te simți măgulit și ma bucur că domnul Mircea Sandu și-a schimbat părerea despre mine. Până acum eram considerat un antrenor non-conformist, care ataca federația sau comisiile. În realitate, niciodată n-am avut nimic cu nimeni, mai degrabă pot spune că am fost atacat", a precizat Petre Grigoraș joi, într-o conferință de presă privind o eventuală numire a sa la cârma echipei naționale a României.

mihai_alex
21st March 2009, 21:14
Nici vorba:)

Denis
21st March 2009, 21:27
Argumente? De ce contra? Dupa parerea ta nu a facut treaba buna la otelul? Inteleg si eu daca era vorba de un Balint, Pustai, Ionut Badea as fi inteles. Ce au realizat ei? Dar Grigoras e genul de antrenor care vede ceea ce trebuie in jucatori. A adus la galati jucatori precum szekely, jula, giurgiu, kolev, jelev, bourceanu....jucatori care au costat foarte putin care acum sunt cotati de cel putin 10 ori mai mult! Sa aratat un antrenor foarte bun la pauza; aproape mereu a fost inspirat prin schimbarile facute la pauza. Stie cum sa motiveze jucatorii printru scurt schimb de cuvinte. Genul asta de selectioner trebuie la nationala Romaniei :ok: Nu antronori care folosesc aceeasi formula de 2 ani, si spera de la meci la meci intro schimbare spre bine.

Cristian
21st March 2009, 21:29
Nu cred ca se pune problema. Chiar Grig a zis ca nu ar putea lucra cu Mircea Sandu :D

Denis
21st March 2009, 22:16
Dar ce lucra cu Mircea Sandu?:P Grig doar isi facea treaba ca antrenor.

delaoltenia
21st March 2009, 23:23
Grigoras este un antrenor bun,nu stiu daca de nationala dar merita incercat,Piturca ne-a demonstrat ca timpul lui a apus.

mihai_alex
22nd March 2009, 10:42
Argumente? De ce contra? Dupa parerea ta nu a facut treaba buna la otelul? Inteleg si eu daca era vorba de un Balint, Pustai, Ionut Badea as fi inteles. Ce au realizat ei? Dar Grigoras e genul de antrenor care vede ceea ce trebuie in jucatori. A adus la galati jucatori precum szekely, jula, giurgiu, kolev, jelev, bourceanu....jucatori care au costat foarte putin care acum sunt cotati de cel putin 10 ori mai mult! Sa aratat un antrenor foarte bun la pauza; aproape mereu a fost inspirat prin schimbarile facute la pauza. Stie cum sa motiveze jucatorii printru scurt schimb de cuvinte. Genul asta de selectioner trebuie la nationala Romaniei :ok: Nu antronori care folosesc aceeasi formula de 2 ani, si spera de la meci la meci intro schimbare spre bine.
Nu Grig aduce jucatorii mai,nici pana acum n-ai aflat asta?e antrenor,nu manager.Iar eu nu-l vad prea inspirat cu improvizatiile lui,sau pentru faptul
ca se incapataneaza sa bage in teren jucatori prosti,sau in forma proasta care ne pierd meciurile,sau se mai incapataneaza sa tina jucatori buni pe banca pentru ca i se mai pune lui pata din cand in cand .Nu e suficient de profesionalist Grig ca sa fie antrenor de nationala.

Denis
22nd March 2009, 12:34
Nu e manager dar el impreuna cu Marius Stan urmaresc si meciurile din Liga II. A spus-o chiar Grigoras intrun interviu de acum o luna sau doua ca i-au adus pe Jula, Szekley, Bourceanu simplu prin faptul ca au urmarit multe meciuri din Liga II.