PDA

View Full Version : Agassi despre Federer si Nadal



Optimistul
18th March 2009, 09:13
Un interviu cu Agassi despre activitatea lui actuala si despre Rafa vs Federer - http://www.reelsportsfan.com/default.aspx?vidId=0geQJwh5kGgzhlaI5FghcA%3d%3d&vidCat=BixsRhqXgKFvyqD%2fOsKR1w%3d%3d

Cum comentati ?

Pliviu
18th March 2009, 21:53
Superb ce zice, si ce face pentru copii aia si ce spune despre Rafa-Federer. Se vede expertul:yeah:.

Sorin Blaj
19th March 2009, 19:48
Interesant interviul. :)

It's great for the sport.

You can't claim you are really the best if you keep losing to a player in your generation.


PS: Poate ar merge un thread despre acest interviu. :ok:

Lucian86
19th March 2009, 20:03
You can't claim you are really the best if you keep losing to a player in your generation.

Federer nu s-a considerat niciodata cel mai bun din toate timpurile, cel putin nu a declarat vreodata public asa ceva.

In loc de "you can't claim you are" este corect si de bun simt sa se spuna "he can't be considered" sau "you can't claim he is really the best"

Chestiunea "Federer - cel mai bun jucator a tuturor timpurilor" este o chestiune ce nu-l priveste pe elvetian. El joaca, altii judeca. In astfel de confruntari Federer chiar nu are nicio legatura

sp00q
19th March 2009, 20:45
You can't claim you are really the best if you keep losing to a player in your generation.

Agassi il considera pe Federer si Nadal ca fiind din aceeasi generatie? Nu prea as zice... Federer e in aceeasi generatie cu Roddick, Safin, Hewitt, Nalbandian... Impotriva carora s-a descurcat onorabil zic eu. Nadal, Murray, Djokovic, Tsonga sunt generatia urmatoare. Lupii tineri. Care ii dau la o parte incet-incet pe cei vechi.

adrian_str
20th March 2009, 14:36
Interviu bine realizat si raspunsuri pertinente. Ma bucur ca pe langa cariera de tenismen are si preocupari in domeniul actelor de caritate.

Sorin Blaj
20th March 2009, 14:42
Adrian. Nu ar merge un thread despre interviul lui Agassi? Pe toate forumurile de tenis internationale s-a scris la greu pe subiectul asta.

Optimistul
20th March 2009, 17:21
Eu am trecut ac. interviu la stiri dar daca nu prea a fost observat acolo merita un thread . Multumesc Sorin !

Ce ma surprinde este faptul ca Agassi l-a declarat pe Federer acum vreo 2 ani cel mai bun jucator al tuturor timpurilor iar acum o intoarce ca pierde la Rafa ... Ce-ar vrea, sa fie numarul 1 pana la 35 de ani ca sa merite ac. incadrare ?

meth
20th March 2009, 17:33
90% din interviu e despre fundatia lui; n'are legatura cu federer sau nadal; cand in sfarsit vine intrebarea aia debiteaza numa' clisee ; pe scurt, interviu nedemn de un thread; singuru motiv e ca lu sorinblaj i-a fost gidilata placut urechea la auzu cuvintului magic 'nadal il bate pe federer';

Sorin Blaj
20th March 2009, 17:34
Eu am trecut ac. interviu la stiri dar daca nu prea a fost observat acolo merita un thread . Multumesc Sorin !

Ce ma surprinde este faptul ca Agassi l-a declarat pe Federer acum vreo 2 ani cel mai bun jucator al tuturor timpurilor iar acum o intoarce ca pierde la Rafa ... Ce-ar vrea, sa fie numarul 1 pana la 35 de ani ca sa merite ac. incadrare ?Am vrut sa-l deschid eu, dar ai fost primul care ai observat interviul. :ok:

Pe toate site-urile, si am vazut vreo 20 de site-uri despre tenis, acest interviu a fost intors pe toate partile, acumuland zeci de pagini.

Probabil Agassi si-a schimbat parerea dupa rezultatele confruntarilor dintre cei doi in ultimii doi ani.

newcobra007
15th May 2009, 21:12
Cu siguranta Nadal si Federer nu sunt din acceeasi generatie. Nadal e mult mai tanar,cu vreo 5 ani.Si la cum se joaca tenisul azi pe forta foarte multa si anduranta conteaza mult varsta. Daca Federer va depasi cele 14 turnee de mare slam ale lui Sampras va fi cel mai mare din istorie.Sa fim seriosi...de la Nadal a luat bataie de 1 an incoace, ma refer la meciuri importante...si care nu sunt pe zgura. Si asta pt ca a scazut mult in forma Roger.

cristi13
13th August 2009, 19:26
foarte frumos