PDA

View Full Version : Dinamo Bucuresti - Manchester United



Ayrton
6th August 2004, 09:33
Am vazut ca deja s-a inceput discutia despre meciul cu englezii pe threadul cu zilina si m-am gandit sa fac threadul asta nou.

Pt inceput, preturi la bilete:

- Tribuna 0: 400.000 lei
- Tribuna I: 200.000 lei
- Tribuna a II-a: 100.000 lei
- Peluza I: 75.000 lei
- Peluza a II-a este rezervata fanilor englezi.

Eu imi iau la tribuna a doua, si sper sa fim 50.000 de suporteri nu spectatori! la meciul asta istoric.

Ayrton
6th August 2004, 09:58
O veste buna: conform unei stiri BBC News preluata de dinamo-online Ruud van Nistelrooy s-a operat si nu va juca in dubla mansa cu Dinamo.

vasile314tzurka
6th August 2004, 10:04
nu e chiar foarte buna. daca murea era si mai buna:( pe principiul i-am batut pe MU ca a cazut avionul...

iulian
6th August 2004, 10:09
este buna...vestea...poate ca asa scapa cu mai putine goluri primite...4-5 :D

gicu
6th August 2004, 10:25
nu e chiar foarte buna. daca murea era si mai buna:( pe principiul i-am batut pe MU ca a cazut avionul...
bai, nici chiar asa. As vrea sa vina la Bucuresti Man. U. cu echipa completa, dar daca nu se poate, asta e...si de la noi o sa lipseasca Munteanu :)

In rest, HAI DINAMOOOOOOOOOOOOOO!

Bogdan
6th August 2004, 10:44
Sa nu ne bucuram prea rau de lipsa lui Van Nistelroy,pt. ca Manchester are destui jucatori valorosi.Chiar si cu rezervele ne pot bate rau.

vasile314tzurka
6th August 2004, 12:58
bai, nici chiar asa. As vrea sa vina la Bucuresti Man. U. cu echipa completa, dar daca nu se poate, asta e...si de la noi o sa lipseasca Munteanu :)

In rest, HAI DINAMOOOOOOOOOOOOOO!

asa e, deci fara astfel de vesti bune. e o veste, s-ar putea sa fie un avantaj dar...

altfel sunt de acord cu finalul:)

Bogdan
6th August 2004, 13:21
Am o rugaminte la voi care sunteti din Bucuresti.Eu sunt din Targoviste si nu stiu care sunt tribuna 0,1 sau 2 de pe Lia Manoliu.Poate ma ajutati voi.De exemplu aceasta care este?Tribuna 2?Si de unde se vede cel mai bine,in afara de tribuna 0?(e cam scump).
http://www.fussballtempel.net/uefa/ROM/Lia_Manoliu.jpg

polniuman
6th August 2004, 14:31
:evil: ma bucur ca si fanii stelisti vin pe aici si posteaza, chiar daca uneori se mai iau de dinamovisti, jucatori sau fani. cred ca s-a saturat si el de valoarea stelei din ultima perioada si probabil ca e mai plictisitor pe threadurile lor. na, ca sa fiu si eu rautacios

Ayrton
6th August 2004, 14:33
pai tribuna 2 e aia care e cu galben si e vizavi de tribuna 0... se vede cel mai bine de acolo, problema e ca pe biletele alea se va da bataia mare si nu stiu daca se vor mai gasi. Se vede mult mai bine de pe centrul tribunei 2 decat de la Tribuna 1 care e in stanga si in dreapta tribunei 0.
Peluza 1 e cea dinspre Electroaparataj, acolo unde sta de obicei galeria dinamovista la meciurile de pe acest stadion.

Ayrton
6th August 2004, 14:40
Referitor la absenti, de la englezi mai lipsesc:
Solsjkaer accidentat
Kleberson accidentat
C.Ronaldo la olimpiada
argentinianul Heintze (proaspat transferat de la PSG) la olimpiada
Rio Ferdinand suspendat
W.Brown accidentat incert

gicu
6th August 2004, 14:50
de acord cu ayrton, de la Tribuna 2 se vede excelent si e aia cu galben. Daca nu ma pacaleste memoria acolo am stat ultima data cand am fost pe Lia Manoliu, dar asta era cu ocazia concertului Metallica din '99 :p

Ayrton
6th August 2004, 15:50
aaaaaaa, deci la meciurile cu Craiova (2000), Polonia Varsovia (2000), Rocar (2001), Rapid (2002), National (2003) nu ai fost...
pai se poate?!?
(io pe primle 2 le-am vazut din peluza, pe celelete 3 de la trinuma a doua)

gicu
6th August 2004, 16:43
m-ai prins :) din motive obiective n-am mai fost pe stadion de-atunci. De fapt, ultimul meci a fost Dinamo-Benfica, in Cotroceni...si ala la peluza :)

Elgorriaga
6th August 2004, 17:34
nu e chiar foarte buna. daca murea era si mai buna:( pe principiul i-am batut pe MU ca a cazut avionul...

Musca-ti limba .. astia de la Manchester au antecedente triste cu cazutul avioanelor :(

vasile314tzurka
7th August 2004, 19:42
:evil: ma bucur ca si fanii stelisti vin pe aici si posteaza, chiar daca uneori se mai iau de dinamovisti, jucatori sau fani. cred ca s-a saturat si el de valoarea stelei din ultima perioada si probabil ca e mai plictisitor pe threadurile lor. na, ca sa fiu si eu rautacios

vorbesti de noua "valoare" a echipei dinamo din ultimile meciuri?

am postat doar ca sa atrag atentia ca o boala nu e o veste buna. in rest mai vezi ce am mai scris.

Maximul
7th August 2004, 19:45
5-0 la Manchester, 3-1 la Bucuresti, evident pentru United.

Golul dinamovist va fi marcatt in min 90, la 3-0 pentru United, din penalty.

vasile314tzurka
7th August 2004, 19:54
desigur ca e evident, mama omida. ce te faci daca nu va fi asa?

Gabriel
7th August 2004, 20:34
Ultima oara cand am fost la un meci cu Dinamo pe "23 August" a fost cel cu Metalurgst Lepaia (sau cum se scrie). Si confirm si eu....de la tribuna II se vede excelent. Nici pe Dragao nu ai o asa belvedere. :D

Cat despre meci....daca defensiva noastra se autodepaseste ...scoatem meci egal. Dar tare mi-e frica cu apararea aia.

Bogdan
9th August 2004, 08:30
Mai sunt bilete la tribuna a 2-a?

claudio25ro
9th August 2004, 13:29
Am nevoie de 2 bilete URGENT la tribuna 1,2 sau peluza dinspre Electroaparataj.
Ofer pret dublu! PS:Sunt din Constanta si sunt cu Dinamo pana la moarte!!!
www.claudio.as.ro

Red Heat
10th August 2004, 09:16
Conform declaraţiilor oficiale, pīnă ieri după-amiază s-ar fi vīndut deja peste 30.000 de bilete dintre cele 43.000 puse la vīnzare. - GSP

Asta pt cei care spuneau ca stadionul nu va fi plin

DRAGOS
10th August 2004, 12:42
Hai DINAMO!!!
Stiu ca avem puterea sa invingem si sa ne calificam!!!!!

Pronostic: DINAMO - Manchester 3-1 sau 2-0

gicu
10th August 2004, 12:54
eu zic ca putere n-avem sa ne calificam. Dar cu un pic de sansa, cine stie :)

Pronostic: 1-0

claudio25ro
10th August 2004, 13:11
VICTORIEEE ... prin amabilitatea a 2 colegi si foarte buni prieteni din TURCIA am reusit sa obtin ceea ce mi-am dorit inca dupa fluierul final al meciului cu Zilina = 2 bilete la DINAMO-MANCHESTER. E o zi istorica pentru mine...maine las marea pentru iubirea eterna...FC DINAMO BUCURESTI! Sunt onorat ca echipa mea joaca cu una ca Manchester si va INVINGE!(PS:Nu vreau sa par deplasat dar cred ca e unica sansa de a invinge)

Bogdan
11th August 2004, 08:15
Astazi e ziua cea mare.Haideti cu totii sa umplem stadionul Lia Manoliu,sa creem o atmosfera cum n-a mai fost de mult timp.Eu sunt foarte fericit ca am reusit sa-mi iau bilet la tribuna 2.Apropo la ce ora se da drumul pe stadion?Ca sa stiu la cat sa plec din Targoviste,de unde venim foarte multi.Haideti pe ei pe mama lor!!!
ALE DINAMO ALEEEEEEE!!!!

Ayrton
11th August 2004, 09:23
Asa e, a venit ziua cea mare, ziua cand trebuie sa "invingem sau sa murim"!
Dar vom invinge!
FORZA DINAMO!!!

vasile314tzurka
11th August 2004, 09:41
ayrtone tata, ai luat-o pe urmele stelistilor si nu te vad bine:) macar aia au strins banerul al pauza:)

DRAGOS
11th August 2004, 10:35
11 Aug-18:00 Shakhtar Donetsk v Club Brugge 2.10 3.20 3.00
11 Aug-19:00 Ferencvaros v Sparta Prague 2.75 3.25 2.25
11 Aug-19:15 NK Gorica v Monaco 3.50 3.25 1.90
11 Aug-19:30 Bayer Leverkusen v Banik Ostrava 1.50 3.50 6.00
11 Aug-19:30 Red Star Belgrade v PSV 2.40 3.20 2.60
11 Aug-19:45 Basle v Inter Milan 3.60 3.20 1.90
11 Aug-19:45 Dinamo Bucuresti v Man Utd 5.00 3.40 1.72
11 Aug-19:45 Rosenborg v Maccabi Haifa 1.61 3.40 5.00
11 Aug-19:45 Shelbourne v D Coruna 8.00 4.50 1.28
11 Aug-19:45 Wisla Krakow v Real Madrid 4.50 3.40 1.66

Bogdan
11th August 2004, 11:57
Care credeti ca ar trebui sa fie primul 11 cu care va incepe Ando?Eu consider ca ar trebui sa arate astfel:Gaev,Iordache,Alistar,Galamaz,Irimia,Seme,T ames(Pacurar),Petre,Margaritescu,Niculescu,Danciul escu.L-am pus pe Galamaz pt.ca Ciobi mi se pare mult prea lent,ca de altfel intreaga noastra aparare.Trebuie neaparat ca Ando sa faca ceva cu apararea noastra, care e vraiste de cand a plecat Barcauan.Sper intr-un joc bun diseara.
FORZA DINAMO!!!

claudio25ro
11th August 2004, 12:11
Care credeti ca ar trebui sa fie primul 11 cu care va incepe Ando?Eu consider ca ar trebui sa arate astfel:Gaev,Iordache,Alistar,Galamaz,Irimia,Seme,T ames(Pacurar),Petre,Margaritescu,Niculescu,Danciul escu.L-am pus pe Galamaz pt.ca Ciobi mi se pare mult prea lent,ca de altfel intreaga noastra aparare.Trebuie neaparat ca Ando sa faca ceva cu apararea noastra, care e vraiste de cand a plecat Barcauan.Sper intr-un joc bun diseara.
FORZA DINAMO!!!

Cam asta ar fi:Gaev,Iordache,Alistar,Galamaz,Irimia,Semeghin,T ames, Petre,Margaritescu,Niculescu,Danciulescu dar sa nu uitam de V.Munteanu

Anto
11th August 2004, 13:10
Lobont-Irimia,Stoican,Barcaoan,Semeghin-Fl.Petre,Alexa,Mutu,Marica-Danciulescu,Niculescu

gicu
11th August 2004, 21:56
Gooooooooooooooooooooooooooooooooooool

realmadrid.com
11th August 2004, 22:24
gol 1-1, Giggs

Elgorriaga
11th August 2004, 22:39
Si cu asta ne-am cam linistit cu calificarea ... cu exceptia cazului cind o sa dam 2 goluri in repriza a doua si nu primim nici unul.

Si numai daca echipa nu se taie :( ceeace a cam inceput s-o faca de prin minutul 20.

gicu
11th August 2004, 23:17
Hai Dinamo, Hai Dinamo!

realmadrid.com
11th August 2004, 23:20
1-2, autogol Alistar parca

Elgorriaga
11th August 2004, 23:25
C'est fini, macar de-am mai da un gol, sa se termine 2-2 si sa avem de doi bani sperantza la Manchester. :(

mariusc
11th August 2004, 23:30
Stiu ca mai sunt doar 10 min. din meci, insa pt. cei care nu pot vedea meciul, il pot asculta live aici:
h t t p ://w w w.1054centuryfm. c o m/
login: whybugme@bugmenot. c o m
password: BUGNOT

Sa speram ca reusesc dinamovistii sa egaleze.

Seahawk
11th August 2004, 23:34
pacat...ar fi fost frumos

realmadrid.com
11th August 2004, 23:39
Sa terminat, in afara de Giggs si Alistar impotriva lui dinamo a avut un cuvant de spus si arbitrul care nu a dat cartonase galbene si mai ales un penalty pt dinamo

sames44jc
12th August 2004, 00:04
s-a vazut clar ca arbitrul a tinut cu manchester
taran rau
chiar si asistentul
ma impresionat semeghin si petre cel mai mult
alistar nu stiu de ce a trebuit sa faca aceiasi gresala ca fortune

ultravioletcanada
12th August 2004, 01:15
pacat bre ca nu ati scos macar un egal :mad:
ieta ce scrie de voi pe site-ul oficial al lui manchester:
"Dinamo, backed by some of the most partizan supporters in Europe...". uite si link-ul: http://www.manutd.com/footballnow/matchreport.sps?eventid=15134&compid=&reportid=3656

gicu
12th August 2004, 10:33
de pe acelasi site, mie mi-a placut asta:
..."Dinamo, who had started the game in great style and looking capable of causing a major shock, appeared to have run out of steam as the second half kicked in gear." :) (sublinierile imi apartin)

DRAGOS
12th August 2004, 10:48
Norocul tine cu cei mari!!!
Experienta si valoarea si-au spus cuvantul!!

Alistar, mai bine te intorci la Ceahlaul!!!!!

Bob1128
12th August 2004, 11:12
Go Go Go

Bob1128
12th August 2004, 11:12
A Fost Meci..... Sau Ce A Fost?

Bob1128
12th August 2004, 11:14
Decat sa cerseasca un penalty, mai bine incerca un sut la poarta.
Mentalitate tipic romaneasca.

vladONE
12th August 2004, 11:18
In formula asta fara 9 titulari, ManU era de batut....este imposibil sa pierzi asa tare din mana un meci in care primele 20 de minute te-ai jucat cu ei cum ai vrut. nici nu vreau sa ma gandesc ce-ar fi fost pe teren daca jucau Ronaldo si Van Nistelrooy...

In plus nu pot sa inteleg frica de a trage la poarta...

nu ne-am facut de ras, dar nu era prea departe. Pe ansamblu> Pacat ca Dinamo are echipa dar n-are valoare.... au jucat ca niste ciumeti....

noroc ca ar mai fi sanse...insa sa credem oare in ceva?
oricum, bafta!

Red Heat
12th August 2004, 12:27
Norocul tine cu cei mari!!!
Experienta si valoarea si-au spus cuvantul!!

Alistar, mai bine te intorci la Ceahlaul!!!!!

Nu poti sa dai cu pietre intr-un jucator dupa o greseala. In general are evolutii bune. Sa nu uitam ca apararea s-a mai pus putin la punct dupa venirea lui. Pana atunci Dinamo lua cate 3 goluri pe meci.

sorinl
12th August 2004, 16:48
Nu poti sa dai cu pietre intr-un jucator dupa o greseala. In general are evolutii bune. Sa nu uitam ca apararea s-a mai pus putin la punct dupa venirea lui. Pana atunci Dinamo lua cate 3 goluri pe meci.




red,nu te-ai prins? luigi e pietrean,de aia il trimite pe alistar acasa.

Red Heat
13th August 2004, 10:20
"The Independent" a scris: "Şutul lui Bălan din repriza a doua a semănat cu execuţia din care Figo a marcat īmpotriva lui Manchester, anul trecut, pe . Dinamo, care a jucat īn alb, nu este Real Madrid, dar īn unele momente, mai ales īn prima repriză, a evoluat precum echipa spaniolă!".

RstInPc
13th August 2004, 12:02
Nu poti sa dai cu pietre intr-un jucator dupa o greseala. In general are evolutii bune. Sa nu uitam ca apararea s-a mai pus putin la punct dupa venirea lui. Pana atunci Dinamo lua cate 3 goluri pe meci.
Da, dar marea problema este ca nu mai reusim sa dam noi goluri. Parca nu mai gasesc poarta.
In privinta meciului mi-am expus parerea
AICI (http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=117400&postcount=324) , asta ca sa nu dau copy/paste.Mai adaug ca mi-a placut Semeghin - a alergat f. mult si a jucat bine o mare parte din meci.

Ultras[19]
15th August 2004, 15:05
ce parere aveti despre atitudinea jucatorilor dinamovisti dupa ce au refuzat sa plece in cantonament? dupa mine este inadmisibil asa ceva, doar sunt jucatori profesionisti!!! asa nu se poate face performanta... "ca vreau sa ma odihnesc". uitati-va la echipela mari ale europei si nu numai, in general echipele vestice!!! cate antrenamente au pe zi!! dar sse si vad rezultatele! in schimb la noi... jalnic. nu ma asteptam de la campioana romaniei sa faca asa ceva!
au fost obositi dupa acest meci cu man utd ? pai ce se faceau daca mergeau in Champions League? dupa terminarea grupelor se lasau de fotbal, poate si mai repede...
mare pacat, dar asta e realitatea

gicu
15th August 2004, 19:34
Ultras[19], dupa cum se prezinta in presa nu a fost vorba de "vreau sa ma odihnesc". Au vrut cantonamente mai putine. Nu exista comparatie cu echipele mari ale europei pt. ca acolo in mare parte nu exista cantonamente.
Oricum, nu ii scuz pe jucatori pt. ca mi se pare ca au procedat incorect fata de conducerea tehnica. :(

ps. totusi nu prea are legatura cu subiectul Dinamo-Man. U. :ok:

Ferko
17th August 2004, 08:39
Nu au procedat corect nici jucatorii, dar nici conducerea. In felul acesta se creeaza tensiuni inutile. Drept sa spun si eu sunt impotriva cantonamentelor. Dupa parerea mea cantonamentele reprezinta o lipsa de incredere in jucatori. Jucatorii echipelor din Anglia daca ar sta in cantonament inaintea fiecarui meci - ca la noi - n-ar mai ajunge in veci pe acasa.

gicu
26th August 2004, 01:47
Aventura CL 2004-2005 s-a incheiat aseara! Din pacate, rezultatul este unul slab (din punctul meu de vedere) si a aratat ca nu meritam inca sa fim acolo, in grupele CL. Normal ca avem circumstante atenuante, am fost eliminati de Man. Utd...dar jocul in general ne-a aratat ca nu avem experienta. Sper ca mansa asta sa fi fost o experienta mare din care jucatori ca Pacurar, Grigorie, Margaritescu sa fi invatat ceva.

Acum sa vedem cum o sa evoluam in UEFA, dar la cum vad eu treaba...slabe sperante.

ps. Incep sa cred ca ar fi poate mai bine ca Danciu si Petre sa fie lasati sa plece acum. Au facut multe pt. club, dar e momentul sa construim o echipa noua...si oameni talentati sunt se pare. Chiar cu riscul de a rata obiectivele pe plan intern de sezonul asta, cred ca Ando va gasi inlocuitori pe masura celor doi. Sunt curios ce-o sa se intample.

Utilizator
26th August 2004, 09:08
Gicule, din pacate nu avem nici o circumstanta atenuanta, am pierdut inainte sa jucam si asta ma deranjeaza cel mai tare. Daca se juca mai cu vlaga si pe toata durata celor 180 de minute ale confruntarii cu Manchester se putea obtine un scor mult mai bun, pate chiar calificarea. Din pacate avem destui jucatori plafonati si fara prea mare valoare, fara perspectiva de a face vreodata ceva cu adevarat important. Iordache, Grigorie, Irimia sunt primii pe lista. Indepartarea lui Alistar, Vl. Munteanu si Tames din lot cred ca e o masura utila. Chiar daca fiecare dintre ei a facut si meciuri bune, sunt totusi mult prea capriciosi. Daca ajungi sa te rogi meci de meci ca un jucator sau altul sa prinda o forma cat de cat acceptabila nu poti sa mai speri la ceva performanta.
Petre cred ca a suferit un blocaj mental la ratarea transferului in Austria si iti dau dreptate, ar trebui lasat sa plece dupa ce terminam si cu UEFA. Cel mai bun exemplu este modul lamentabil in care n-a reusit sa transeze un duel unu la unu pe contratac, in meciul de aseara. Niculescu nu face absolut nimic de ceva vreme incoace, ce-i drept si cu largul concurs al mijlocului ce refuza cu incapatanare sa-l serveasca cu pase utile.
Singurii care merita sa ramana sunt, in opinia mea, Cristi Munteanu, Margaritescu, Pacurar, Danciulescu, Semeghin (cu ceva rezerve, e haotic de prea multe ori) si, iarasi cu rezerve, Balan. Poate si Niculescu…Poate si Goian, nu prea l-am vazut jucand, nu inteleg de ce. In rest ar mai trebui incercati si altii. Chiar, stie cineva ce-i cu Cigan? A disparut total din peisaj. Il astept cu nerabdare pe Adrian Cristea, transfer ce trebuia facut inca din vara asta.
Ando ar trebui sa renunte definitiv la sistemul cu trei fundasi centrali. E pagubos, inutil de prudent in contextul in care nu prea sunt echipe ce joaca cu trei atacanti. Basca faptul ca nu avem nici macar unul in lot care sa fi confirmat, nu inteleg de ce trebuie sa vedem titulari toate chiflele odata.

Ai dreptate ca trebuie creata o noua echipa cu potential de performanta. Ma doare-n cot de succesele interne, cele externe confirma valoarea si aduc banii. Daca le obtinem putem avea mai multi bani decat cu tranzitul permanent de jucatori pentru piata estica. Daca prin absurd treceam de Manchester si intram in grupe veneau bani cat n-au venit din toate vanzarile ultimilor 10 ani. E clar ca asta e targetul, idiotul de Borcea si ceilalti ar trebui sa inteleaga ca numai asa va fi apreciat de suporteri si nu pentru faptul ca da tonul la sex oral cu adversarii in timp ce ne face pe la spate cu vanzari in masa. Trist dar adevarat: Sahtior cu trei dintre fostii nostri jucatori in echipa e in grupele C.L. Echipa pe care o eliminam acum un an…

gicu
26th August 2004, 09:45
trist intr-adevar :(

Denis
26th August 2004, 10:44
in sfarshit shtim shi noi cum stam in jocul european. Bine, ca am pierdut de doua ori cu manchester asta nu inseamna ca ne clasam pe ultimile locuri. Eu zic ca daca dinamo ar juca in premier league sar clasa cel putin pe 13 sau 14. yo zik ca e destul de bine, nu? Asa ca eu as clasao pe dinamoprintre cele mai bune 50 din europa. Voi ce zicetzi? S-ar putea shi mai sus!

Aku ei intra in cupa uefa parca, nu? sai vedem ce fac acolo.
Succes lu' Otelul, Dinamo shi Steaua /hello

Edgar
27th August 2004, 08:20
Posibili adversari pt Dinamo:

Parma FC (ITA)
Real Zaragoza (SCO)
SL Benfica (POR)
Legia Warszawa (POL)
FK Partizan (SCG)

johnyycaru
27th August 2004, 08:43
Pacat! si Trist in acelasi timp! Oricum nu ma asteptam la o victorie! Oricum felicitari Dinamo pt efort!

Utilizator
27th August 2004, 09:13
Adversari potentiali grei, cei din est par accesibili, Partizan nu m-a impresionat aseara, Otelul putea sa-i elimine cu ceva mai multa atentie.

Din pacate problemele sunt interne, asa cum spunea Ando au cam disparut entuziasmul si dorinta de a castiga. Sper sa se schimbe rapid mentalitatea jucatorilor, altfel…

scorpiuta
25th October 2004, 16:29
Fotbalul nu se joaca pe efort ci pe goluri!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :degete: