PDA

View Full Version : 29 August, Olimpico : AS Roma - Steaua



uti2102
4th August 2004, 19:11
Steaua a fost invitata de echipa lui Chivu la un meci amical cu ocazia prezentarii lotului pentru noul sezon al celor de la AS Roma.

Elgorriaga
4th August 2004, 23:11
Bravo lor, sigur n-o sa se faca de rusine pe Olimpico, bag de seama ca romanii joaca bine in meciurile de prezentare (vezi si Valencia - National 0-1 sau Milan (?) - National 1-1; singur exceptie e Dinamo :D cu turneul ala catastrofal din Spania de acum 2 ani :D :D)

Asa ca generatia noua a Stelei are ocazia sa-i razbune pe "batrinii" care au fost eliminati de A.S. Roma acum 16 sau 17 ani (0-1 afara si 0-0 acasa). In meciul retur Duckadam a aparat in minutul 90 un penalty, prefatza la ispravile din anul urmator de la Sevilla ;)

Nu dau un pronostic ... inca :) poate ca nici nu e cazul.

Mariusmadmax
5th August 2004, 02:02
Ce onoare !!!!!!!!!!!
Stiu ca si anul trecut Steaua trebuia sa joace cu Milanul !!!
29 august 2004 - implinesc 35 de ani !
Sper sa faca un joc memorabil ... si pentru ei !
/hello

Florentin
5th August 2004, 02:54
La Multi Ani, Marius si poate iti fac baietii un cadou.
Sper ca aceasta invitatie sa fie si urmarea numirii lui Zenga si sper asa cum am spus si mai sus intr-o comportare cel putin onorabila. Imi pare rau ca Chivu nu va fi in teren ca sa se vada ce mare diferenta nu este intre el si Mirel.

Dansan
5th August 2004, 12:51
Da ... intre Mirel si Chivu nu este nici o diferenta...Cine stie, poate meciul asta o sa-l propulseze la AS Roma?.....

La multi ani , Marius!...

Sa dea Domnu' sa bata Steaua pe romani, asa ca de ziua ta...

PYTYCU99
5th August 2004, 14:58
Salut am si eu o intrebare
Cine stie cu cine pot vb sa ma duc la meci in Italia ?
si c'am cat mar costa ?

PYTYCU99
5th August 2004, 15:40
Am si eu o intrebare are cineva informatii despre acest meci ?
Daca merge cineva din galerie va rog eu frumos sa i'mi spune'ti si mie !
Asi vrea sa merg si eu !

sames44jc
6th August 2004, 01:08
pacat ca delpiero si chivu sunt accidentati si nu vor juca
totusi este o mare onoare
si pavel badea crede ca o sa-i opreasca pe stelisti sa joace
haha:)

Catalanul
6th August 2004, 01:33
pacat ca delpiero si chivu sunt accidentati si nu vor juca

delpiero la Roma :happy :happy :happy
stirea anului, ce mai, bomba :D

Saber Rider
6th August 2004, 01:54
Steaua nu se va face de ras in fata Romei, asta in caz ca va juca totusi acest meci. Pentru ca Pavel Badea a facut o declaratie destul de negativa asupra amanarii meciului Universitatii cu Steaua, printre altele invocand si faptul ca AS Roma are o datorie de vreo 400.000 de euro catre clubul craiovean !!! Ce legatura o avea meciul AS Roma - Steaua cu datoria italienilor, nu stiu !!! Sa-i reclame la UEFA !!! Acum incearca sa blocheze aceasta amanare, cu toate ca mass-media a anuntat ca totusi conducerile Stelei si Universitatii s-au inteles asupra acestei probleme. Intrebarea e "Care e conducerea Craiovei ?!?". Ceva e putred la mijloc, si mass-media a interpretat gresit semnalele intre Craiova si Bucuresti, sau Pavel Badea nu face parte din conducere efectiv.

P.S.
La Mulţi Ani anticipat, Mariusmadmax !!!

Mariusmadmax
6th August 2004, 06:04
Multumesc tuturor !
( Thank you : Saber Rider , Dansan , Florentin )

uti2102
6th August 2004, 13:58
La Multzi Ani Madmax!
Am impresia ca Pavel Badea a facut declaratzile doar din orgoliul lui de juvete..................

Mariusmadmax
6th August 2004, 20:14
La Multzi Ani Madmax!
Am impresia ca Pavel Badea a facut declaratzile doar din orgoliul lui de juvete..................
multumesc !
Cred ca Badea regreta prostia spusa ...
Este o lovitura de imagine prezenta Stelei in meciul de prezentare a Romei ( chiar si pentru LPF ) si sunt sigur ca Steaua va primi "unda verde" ... Badea va parea penibil !

Saber Rider
7th August 2004, 04:39
In fata mea (si a multora), deja s-a umplut de penibil. Si nu ca ar fi prima data, avand in vedere ce i-a facut lui Falemi si ce a declarat dupa aia despre acest fapt.
Merita un :rosu: acest Badea !!! Si iarasi n-ar fi prima oara .... :evil:

Smic
7th August 2004, 17:31
Ce aveti voi cu badea?...el are o scuza foarte buna...e oltean

Mariusmadmax
9th August 2004, 23:41
Ce aveti voi cu badea?...el are o scuza foarte buna...e oltean
sper sa arate ca , macar in ceasul al-12-lea , intelege situatia onoranta a Stelei !

Elgorriaga
10th August 2004, 00:56
In concluzie, se pare ca la roma se va duce eternul National, si nu Steaua, sau si asta-i un simplu zvon ?!?
Si daca nu-i zvon, ma intreb ce explicatii or sa fie vehiculate ... :(

Mariusmadmax
10th August 2004, 01:09
din cite stiu eu ...
... la aceasta ora Steaua si-a aminat meciul cu Craiova ... si va fi prezenta la amicalul de prezentare a lotului Romei !

sames44jc
11th August 2004, 05:26
am mai spus
badea nu vrea sa lase pe steaua sa joace cu as roma deoarece stelisti vor invinge
si vor invinge si u craiova after that
dar nu este dupa el

Saber Rider
13th August 2004, 00:32
Dupa cat de "bine" joaca Craiova in campionat, domnu' Badea ar trebui sa-si vada de propria ograda, si sa nu mai fie asa ghita-contra. Mai ales ca daca Universitatea o continua in stilul asta, mai ca nu m-ar mai supara asa tare daca nu s-ar reusi amanarea meciului de campionat.

Mariusmadmax
13th August 2004, 05:23
Ce meci poate fi !!!
Meritam sa fim prezenti la o asa gala /hello

Saber Rider
16th August 2004, 17:37
Steliştii īncă nu au confirmarea amicalului cu AS Roma, programat pe 29 august, la prezentarea lotului trupei "giallorossa". După un schimb intens de faxuri īntre cele două grupări pentru stabilirea detaliilor contractuale, italienii au promis un răspuns definitiv săptămīna trecută, dar īntīrzie. Īn caz că acesta va fi afirmativ, roş-albaştrii vor īncerca să obţină acordul Craiovei pentru amīnarea partidei de campionat. Dacă oltenii vor refuza, Steaua va apela la Consiliul Ligii.

Gazeta Sporturilor

EDMOND_
16th August 2004, 19:01
Ca de obicei cativa dintre stelisti posteaza aiurea fara nici o baza reala! Daca ar fi suporteri asa impatimiti pe cat o arata cand isi umfla muschii pe forum ar trebui sa stie ca Universitatea nu a dat nici un raspuns oficial pentru ca Steaua nu a facut nici o cerere de amanare a meciului din etapa cinci.... si asta pentru ca asa cum spunea si Zenga , Steaua nu stie inca daca este nevoie sa faca aceasta amanare! Asta e situatia...nu este nevoie sa improvizam..o fac destul ziarele!

Saber Rider
16th August 2004, 22:13
Cel mai bine ar fi sa dai exemple.
Eu unul, tot ce am postat despre acest amical cu AS Roma si amanarea meciului Stelei cu Universitatea, a fost inspirat din presa, si nu de la mine asa. Si de altfel am si specificat de fiecare data chestia asta.

Florentin
17th August 2004, 02:22
Interesant este ca inainte ca Steaua sa ceara oficial aminarea meciului din etapa a 5-a pentru motivele prezentate in titlul topicului, cetateanul Badea in calitatea neoficiala de presedinte al clubului de fotbal U Craiova si-a exprimat dezacordul.
Se pare insa ca Roma s-a cam razgindit, probabil pentru a nu le strica ploile insetatilor de victorii jucatori olteni.S-a mai zica cineva ca Badea nu are cuvint greu, ca de picior ne-am lamurit.

PYTYCU99
17th August 2004, 22:56
Eu nu inteleg dc Badea nu vrea sa amanam meciul

Ar fi o gura de aer mai ales pt iei !la cum joaca in campionat ar trebuii sa se antreneze mai mult sa se cunoasca jucatorii intre iei mai bine !
Si ar fi o buna oportunitate pt imaginea STELEI si a Romaniei !
Badea saracul este praf in tot ce face !

EDMOND_
18th August 2004, 01:02
Cel mai bine ar fi sa dai exemple.
Eu unul, tot ce am postat despre acest amical cu AS Roma si amanarea meciului Stelei cu Universitatea, a fost inspirat din presa, si nu de la mine asa. Si de altfel am si specificat de fiecare data chestia asta.


Saber , nu era vorba despre tine, Tu ai fost destul de echilibrat in postari,
Repet , Steaua nu a facut nici o cerere oficiala! Doar comentarii in presa prin Gigi mai ales... Nici macar la federatie nu exista o astfel de cerere!

Saber Rider
18th August 2004, 02:10
Eh ... mersi de apreciere. Dar totusi singura mea sursa de informare ramane presa scrisa (ziar + internet) si televiziunea. Iti dai seama ca nu am de unde sa stiu daca chiar Steaua a facut o cerere oficiala Universitatii, sau sa stiu eu ce ajunge pe adresa clubului din Banie.
Si cam asta s-a tot spus si scris in aceasta mass-media, ca sa-i zic asa. Ca imediat dupa primirea invitatiei clubului AS Roma, Steaua ar fi primit acceptul Universitatii in privinta amanarii meciului de campionat. Si abia mai pe urma a aparut in aceeasi mass-media declaratia lui Pavel Badea ca el nu este de acord cu aceasta amanare, ca nu este in interesul clubului lui ...etc..., plus motivul ilar si absolut fara nici o legatura cu meciul Stelei la Roma, cum ca italienii de la AS Roma au o datorie in bani fata de Universitatea. Un motiv mai prost ales decat asta chiar nu exista, si prin asta Pavel Badea a dat dovada de o invidie crasa, vecina cu rautatea, daca pot sa spun asa, fata de aceasta onorabila invitatie a Stelei in Italia.
Asta in caz ca a existat acel acord preliminar al Universitatii cu privire la amanare. Acuma presa respectiva nici n-a specificat cu cine de la Craiova ar fi vorbit stelistii, ci doar ca s-a obtinut acordul de principiu. Pentru ca daca acest acord de principiu nu a existat, inseamna ca declaratia de impotrivire a lui Pavel Badea e ok, e punctul de vedere al unui oficial al Universitatii, si trebuie respectata ca atare. Bine, mai putin acel motiv stupid care nu are nici o legatura cu amicalul din Italia, care l-a facut destul de penibil in fata tuturor.

Mariusmadmax
18th August 2004, 04:42
Oltene , du-te in Edmondenia ! :D
Nimeni n-are nevoie de scalimbaielile tale p-aici !
Claaaaaaaaaar ?
:D

Profetu
18th August 2004, 10:58
Pana la urma ... se joaca in deschiderea Romei ? Ati mai aflat ceva ?

EDMOND_
18th August 2004, 12:05
Saber, 70 % din scandaluri sunt inventii ale presei ... oficialii de la Steaua nu au facut nici o cerere , nici la liga , nici la clubul craiovean. Un anume ziar apus o intrebare lui Badea legata de o eventuala amanare..era intr-o emisiune locala de televiziune. raspunsul lui Badea nu a fost nici da nici nu , a fost evaziv..a spus ca daca va veni o cerere oficiala probabil hotararea se va lua in functie de interesele Universitatii din acel moment , dar se va tine cont si de ceea ce inseamna pentru fotbalul romanesc aceasta partida... si a facut o gluma , a spus ca cine stie poate ne vom impotrivi , poate astfel obligam Roma sa ne vireze cei 600 000 de dolari datorie inca neplatita de la transferul lui Chivu. Asta a fost tot...ce a dezvoltat pe urma presa este alta poveste. Am inchis subiectul asta , succes in meciul cu Dinamo!

PS. ..madmax , vezi ca poate faci vreo criza si astia pe online nu au doctor de garda...

vasile314tzurka
18th August 2004, 12:20
de-abia daduram unul afara:)

Saber Rider
18th August 2004, 14:31
Pana la urma ... se joaca in deschiderea Romei ? Ati mai aflat ceva ?
Deocamdata e in stand-by problema. Nu au aparut alte informatii noi cu privire la acest subiect.
Om trai si om vedea. :)

Saber Rider
18th August 2004, 15:16
Antrenorul Stelei a declarat că e foarte puţin probabil ca roş-albaştrii să mai dispute meciul amical cu AS Roma. Italienii n-au mai dat nici un semn de viaţă īn ultima săptămīnă.

GSP, 18.aug.

Cu toate că schimbul de faxuri īntre conducătorilor echipelor Steaua Bucureşti şi AS Roma erau destul de numeroase şi roş-albaştrii urmau să evolueze contra trupei lui Cristi Chivu pe 28 august, surse din cadrul clubului din Ghencea susţin că posibilul meci a fost contramandat. Walter Zenga a īncercat să ia legătura cu oficialii echipei Internazionale Milano pentru o altă confruntare de imagine, dar nu s-a găsit o dată liberă pentru perfectarea unei partide amicale cu titrata grupare din Seria A.

ProSport, 18.aug.

Mariusmadmax
18th August 2004, 20:35
PS. ..madmax , vezi ca poate faci vreo criza si astia pe online nu au doctor de garda...
:p
oricum intelege ... ce e de inteles ... nenicule :D

Mariusmadmax
20th August 2004, 03:58
:p

iulian
20th August 2004, 11:49
Daca tot nu mai jucam cu Roma :(.... tot mergem in Italia :)

In perioada 1-5 septembrie 2004, echipa Steaua se va deplasa la Catania, in sudul Italiei, pentru un stagiu de pregatire de 4 zile, la invitata unei firme de impresariat din Peninsula. Sambata 4 septembrie, incepand cu ora locala 20.30 Steaua va juca un meci amical cu echipa din Serie B Catania. Din lotul stelist vor lipsi jucatorii care vor fi selectionati de Anghel Iordanescu pentru partidele din preliminariile CM, Romania-Macedonia (4 septembrie) si Andorra-Romania (8 septembrie).

Cf SteauaFc

cipi13
20th August 2004, 11:52
Vezi.....problema s-a rezolvat....jucati si voi cu o echipa de valoare apropiata...:D

Mariusmadmax
20th August 2004, 21:06
da , este vorba de Lazio sau Inter :D

Florentin
21st August 2004, 02:36
Am auzit ca Badea l-ar fi rugat pe Gigi sa il ajute sa amine jocul din Ghencea ca sa nu ajunga prazarii pe ultimul loc. Cit despre valoare apropiata ma tem ca la ce jucati acum mai draga Cipi13 sunteti mult sub nivelul diviziei a doua italiene. Ghinion curat.

Mariusmadmax
21st August 2004, 03:40
dupa 4 meciuri : 4 0 3 1 misto nu ?

cipi13
23rd August 2004, 17:47
Eh.....stati sa ne incalzim...
Poate incepem meciurile bune cu voi...:D

inter
23rd August 2004, 17:50
dupa 4 meciuri : 4 0 3 1 misto nu ?

da dar n-avem poze in echipamentul "galacticilor" :happy :happy :happy

Florentin
24th August 2004, 02:40
Acum ca ati scapat de Badea si l-ati cooptat (din nou) pe Dinel cred ca sunt sanse reale sa "avansati" in spate.
Aia trei cu degetul in sus si suparati rau ce indica, ca aveti (si veti ramine si dupa etapa 5 cu) 3 puncte? Curat premonitie.

Mariusmadmax
27th August 2004, 03:20
da dar n-avem poze in echipamentul "galacticilor" :happy :happy :happy

da voi !? :D