PDA

View Full Version : Cat esti de roman?



Balaci
17th March 2009, 08:57
Un test care ne spune cat de romani suntem: http://teste.sirb.net/roman/


Iata si rezultatul meu:

Ești frate cu dracul, iar puntea e viața. Ți-e bine în România că știi că altundeva nu te-ai descurca. Dacă ți s-ar da bani, ai și arbora un steag de ziua națională. Când vorbești cu străinii devii și mai patriot decât de obicei și începi să le spui despre Brâncuși și Duckadam chiar dacă nu-ți place nici pictura, nici handbalul. Nu asculți manele, dar după ce te îmbeți, parcă merg. Îți place să-i corectezi pe alții când greșesc. Șpaga e prietena ta bună.

Asteptam si alte rezultate.:D

Radu
17th March 2009, 09:07
O porcarie,cred ca e facut pentru "colojvar".

grande
17th March 2009, 09:08
uite-l si pe al meu ...

"Felicitări, ai scos 56 puncte din 100. Ce înseamnă asta? Ei bine, înseamnă că:
Ești cam prea patriot.
Ești frate cu dracul, iar puntea e viața. Ți-e bine în România că știi că altundeva nu te-ai descurca. Dacă ți s-ar da bani, ai și arbora un steag de ziua națională. Când vorbești cu străinii devii și mai patriot decât de obicei și începi să le spui despre Brâncuși și Duckadam chiar dacă nu-ți place nici pictura, nici handbalul. Nu asculți manele, dar după ce te îmbeți, parcă merg. Îți place să-i corectezi pe alții când greșesc. Șpaga e prietena ta bună. (51 - 70 de puncte)"

Tyler Durden
17th March 2009, 09:13
Testule o tampenie, mi-au iesit 54 de puncte si mi-a raspuns ce i-a raspuns si lui Balaci. :D

JJ
17th March 2009, 09:29
TU ai luptat la Posada, TU ai fost scutul creștinismului european în fața invaziei otomane. TU ai unit principatele și TU ai dat jos comunismul! Prin 2015 vei descoperi deodorantul, iar prin 2020 vei afla că heroina nu e totuna cu marijuana. Vrei lăutari la nunta ta. Dacă s-ar desființa televiziunile n-ai ști ce să faci cu timpul liber. Folosești expresia “sânge-n p*lă”. Știi că doar banii contează, restul vine de la sine. Cine n-are frică de Dumniezo va arde în focurile iadului.

E fals... Nu am folosit niciodata expresia aia :D

Elphax
17th March 2009, 10:10
nu e nici macar funny, si rezultatul e exact opus - si pt, ca variantele sunt de toata jena

in concluzie - "respect" pt. romanul care a facut testul ...

Urmuz
17th March 2009, 11:53
este o porcarie

Tyler Durden
17th March 2009, 12:01
Oricum, dincolo de treaba cu chestionarul, am ajuns la concluzia ca, cu cat esti mai putin roman, cu atat esti mai mult Om.

Elphax
17th March 2009, 12:18
hai ca nu sunt toti romanii asa rai , doar 80%

http://www.poli.tm.ro/forum/images/smilies/94.gif

pinki
17th March 2009, 15:10
Felicitări, ai scos 43 puncte din 100. Ce înseamnă asta? Ei bine, înseamnă că:
Ți-e rușine.
Ai tras un pic de răspunsuri pentru că nu vrei să ieși ăl mai român dintre români. Ți-e rușine cu naționalitatea ta. Speri să ai o slujbă de intelectual în altă țară, dar te-ai duce și la cules de portocale numai ca să scapi. Nu-ți place când alții flegmează pe stradă, dar arunci gunoaie pe jos. De 1 decembrie ești rușinat că știi că e și ziua mondială anti-SIDA. Nu dai șpagă pentru că nu știi cum. (31 - 50 de puncte)


deci nu e adevarat, nu arunc gunoaie pe jos, de 1 decembrie am fost si la parada, spaga... hm :D si nici n-as pleca din tara :D si nu mi-e rusine de nationalitatea mea, ma doare undeva de ea :D deci testul e o porcarie :D

Kooler
17th March 2009, 20:09
Felicitări, ai scos 69 puncte din 100. Ce înseamnă asta? Ei bine, înseamnă că:
Ești cam prea patriot.
Ești frate cu dracul, iar puntea e viața. Ți-e bine în România că știi că altundeva nu te-ai descurca. Dacă ți s-ar da bani, ai și arbora un steag de ziua națională. Când vorbești cu străinii devii și mai patriot decât de obicei și începi să le spui despre Brâncuși și Duckadam chiar dacă nu-ți place nici pictura, nici handbalul. Nu asculți manele, dar după ce te îmbeți, parcă merg. Îți place să-i corectezi pe alții când greșesc. Șpaga e prietena ta bună. (51 - 70 de puncte)

Tare testul, misto, fain.... Ce aveti cu el? Are relevanta la mine, mai putin faza cu handbalul care imi place, manelele care nu imi plac nici la betie, de fapt nu ma imbat si urasc petrecerile, cu corectatul altora depinde de situatie, iar spaga o consider ca solutia suprema care poate fi si prieten si dusman.

Novac
17th March 2009, 20:14
"" și începi să le spui despre Brâncuși și Duckadam chiar dacă nu-ți place nici pictura, nici handbalul.""

Ai dracului unguri ce dezimformeaza: Brancusi a facut el si ceva schite dar nu pictura l-a facut celebru iar Duckadam a fost intradevar un mare voliebalist! De toata jena.

Grinco
17th March 2009, 20:32
E la misto testul, la fel si interpretarea, mai Novace. Nu e prea realist, mie mi-a iesit 39%, adica enorm fata de ce simt eu :D

Cristian
17th March 2009, 20:41
E o intrebare la testul asta care-mi place :happy

Razvan T.
17th March 2009, 20:44
O porcarie,cred ca e facut pentru "colojvar".

Pentru oite nu cred ca or scos astia inca :happy

delaoltenia
17th March 2009, 22:58
Ești cam prea patriot.
Ești frate cu dracul, iar puntea e viața. Ți-e bine în România că știi că altundeva nu te-ai descurca. Dacă ți s-ar da bani, ai și arbora un steag de ziua națională. Când vorbești cu străinii devii și mai patriot decât de obicei și începi să le spui despre Brâncuși și Duckadam chiar dacă nu-ți place nici pictura, nici handbalul. Nu asculți manele, dar după ce te îmbeți, parcă merg. Îți place să-i corectezi pe alții când greșesc. Șpaga e prietena ta bună. (51 - 70 de puncte)

....cica "spaga e prietena ta buna" :D

luluta
17th March 2009, 23:02
Io nu stiu ce ati raspuns voi la intrebarilea alea, ca eu am incercat sa fiu cat mai zen in raspunsuri si mi-o iesit ca la pinki. Ba mi-a mai zis si ca-s tigan, da-l-as cu capu' de dormeza!!!

pinki
17th March 2009, 23:05
da, si mie. macar nu mi-a zis ca-s ungur :D

luluta
17th March 2009, 23:08
Aia is blonzi, nu m-as fi suparat, da' pe tuciurii ii urasc definitiv si cu pasiune.

Cristian
17th March 2009, 23:09
Felicitări, ai scos 72 puncte din 100. Ce înseamnă asta? Ei bine, înseamnă că:
Ești rumân
TU ai luptat la Posada, TU ai fost scutul creștinismului european în fața invaziei otomane. TU ai unit principatele și TU ai dat jos comunismul! Prin 2015 vei descoperi deodorantul, iar prin 2020 vei afla că heroina nu e totuna cu marijuana. Vrei lăutari la nunta ta. Dacă s-ar desființa televiziunile n-ai ști ce să faci cu timpul liber. Folosești expresia “sânge-n dennis”. Știi că doar banii contează, restul vine de la sine. Cine n-are frică de Dumnezeu, va arde în focurile iadului. (66 - 100 de puncte)

:happy:happy

pinki
17th March 2009, 23:12
Aia is blonzi, nu m-as fi suparat, da' pe tuciurii ii urasc definitiv si cu pasiune.

mie nu-mi plac blonzii, iar cu ungurii am ce am pe motiv ca vor sa vorbeasca limba lor la mine-n tara :D cat despre tuciurii, pe aia i-as strange la un loc si as pune bomba peste ei :D

Novac
17th March 2009, 23:14
Cristian, cu deodorantul si expresiile neacademice's de acord cu unguru de va ghiceste. Mai baga si tu stelute, liniute ca nu costa!:sleep:

Cristian
18th March 2009, 09:34
Scuze, mi-a scapat :D. Il voi ruga pe Ess sa cenzureze.