PDA

View Full Version : Etapa a 21-a: Rapid - Otelul 4-0



Pages : [1] 2

Cristian
16th March 2009, 11:47
Sambata, 21 Martie
Rapid - Otelul
ora 20:30, GSP TV 1

discutii inainte si dupa meci

mihai_alex
16th March 2009, 11:48
2-0,sau 3-1 pentru rapid

Leo
16th March 2009, 11:49
Bate Rapidul .

mihai_alex
16th March 2009, 11:52
E prima data cand sper sa piarda,si as vrea macar inca vreo 3-4 meciuri la rand,ca m-am saturat de nemernicul ala de stan.

nr.zece
16th March 2009, 12:25
otelul in deplasare se reface mereu dupa esecuri

Ferko
16th March 2009, 12:30
Recupereaza ceva Otelul ? Eu nu prea cred.

Ess
16th March 2009, 12:31
1X2, probabil va fii cel mai frumos meci al etapei.

mihai_alex
16th March 2009, 12:33
otelul in deplasare se reface mereu dupa esecuri

De cand?

samar
16th March 2009, 12:43
Constantin mai are de ispasit o etapa de suspendare...ceea ce imi intareste convingerea ca vom bate:yeah:
Pronosticul meu 3-1 :ok:

grande
16th March 2009, 13:25
3 puncte pentru Rapid ,scorul nu mai conteaza :ok:

Cristian
16th March 2009, 13:27
Bate Rapidu....

Viva La Raza
16th March 2009, 13:47
sa dea dumnezeu sa ia bataie,Otelul, pt ce au facut etapa trecuta.ce m-as bucura sa piarda nesimtitii astia de jucatori cu 10-0.stati sa vedeti ce o sa alerge sambata pt victorie.in meciul cu buzaul nu se oboseau baietii ,asteptau sa piarda si au reusit.

mihai_alex
16th March 2009, 13:53
Suporterii sunt anti-Otelul saptamana asta.F bine:)

Cristian
16th March 2009, 13:56
Nu anti-Otelul, anti-bataie de joc doar...

Uimirea
16th March 2009, 14:06
castiga rapidul

Telespan
16th March 2009, 14:55
Mereu a fost greu cu Otelul dar trebuie sa luam trei puncte.Hai Rapid!!!!!!!!!!!

mihai_alex
16th March 2009, 14:57
Da...mai ales la 7-0,4-0,tare greu a fost cu noi atunci.

Patriots
16th March 2009, 15:06
Ne bate Rapidu de nu stim ce-i cu noi :)

mateiasi
16th March 2009, 15:33
Ne bate Rapidu de nu stim ce-i cu noi :)
Meciul nu e chiar asa dezechilibrat: Rapid nu se va concentra cu noi la fel de bine cum a facut-o cu CFR, iar ai nostri vor pune osul pentru a mai sterge din ocara.

Dar, la lotul pe care-l avem in prezent, nu cred ca vom conta in atac. Revenirea lui Giurgiu a cam dat jocul peste cap: i-a luat locul lui Paraschiv, dar nu se intelege (deocamdata) cu Viglianti, si jocul ofensiv nu se mai leaga. In plus, se calca pe bombeuri cu Bourceanu, jucand amandoi in aceeasi zona. Paraschiv va fi iarasi trimis pe banda stanga, dar va face cuplu cu Ilie (si nu cu Salageanu), si nu cred ca va reusi mare lucru.

In fine, e posibil sa obtinem un egal chinuit, cu transee sapate in careul nostru.

samar
16th March 2009, 15:49
Rapid nu se va concentra cu noi la fel de bine cum a facut-o cu CFR,

Rapid s-a concentrat in aceeasi masura si cand a jucat cu Farul,asa ca...nu te baza pe teoria asta :D

Denis
16th March 2009, 15:54
Sa vedem ce`o sa faceti cand va castiga Otelul :) .... voi "otelarilor" ma refer :ok:

Vladek
16th March 2009, 16:01
Constantin mai are de ispasit o etapa de suspendare...ceea ce imi intareste convingerea ca vom bate:yeah:

:happy :happy Saracul COnstantin ... a ajuns motiv de bucurie ca e suspendat. Hai mah, nu e un jucator chiar atat de slab. Acuma, daca am vorbi despre Nicolita, acolo da ! Cand e suspendat, ma bucur eu :D !

Denis
16th March 2009, 16:04
pai stie ca suspendatul Constantin nu se pune cu golgeterul campionatului:D

mihai_alex
16th March 2009, 16:23
Sa vedem ce`o sa faceti cand va castiga Otelul :) .... voi "otelarilor" ma refer :ok:

Te bagi cam mult in seama,daca nu tineam cu echipa asta nu mai eram suparat,si pana la urma nu-i treaba ta sa comentezi cine e mai mare suporter,ti-am mai zis asta,de cate ori trebuie sa ma repet?,eu unul sunt satul de cate umilinte traiesc cu echipa asta,si sunt multi altii ca mine,tu din SUA unde esti ti-e greu sa intelegi astfel de lucruri.

Denis
16th March 2009, 16:33
Nu e nevoie sa (te) repeti.:D:D Eu am zis ca te inteleg, Mihai, si te cred ca tii cu Otelul dar nimic mai mult, dar putin imi pasa mie cu ce echipa tii tu sau pe cine esti tu suparat. Si poti spune ca va bate Rapidul cu 7-0 din nou, daca pe tine asta te incalzeste. Crede`ma ca si pe mine ma ofticat infrangerea de acasa, si de multe ori am vrut sa nu mai tin cu Otelul cand pierdea acasa, dar n`am putut; m`am nascut in Galati si am crescut in curtea echipei Otelul, fapt pentru care m`ar incalzi mai mult o victorie in deplasare sambata viitoare.:D

mihai_alex
16th March 2009, 16:37
Dar n-am zis ca nu mai tin,doar ca ar merita cateva pedepse sa se invete minte sa nu mai trateze meciurile cu echipe de 2 bani precum niste amicale.

samar
16th March 2009, 16:40
m`ar incalzi mai mult o victorie in deplasare sambata viitoare.:D

N-as avea nimic impotriva s-o si obtineti atata vreme cat pierdeti sambata asta in Giulesti :D

Cristian
16th March 2009, 16:40
Nu e nevoie sa (te) repeti.:D:D Eu am zis ca te inteleg, Mihai, si te cred ca tii cu Otelul dar nimic mai mult, dar putin imi pasa mie cu ce echipa tii tu sau pe cine esti tu suparat. Si poti spune ca va bate Rapidul cu 7-0 din nou, daca pe tine asta te incalzeste. Crede`ma ca si pe mine ma ofticat infrangerea de acasa, si de multe ori am vrut sa nu mai tin cu Otelul cand pierdea acasa, dar n`am putut; m`am nascut in Galati si am crescut in curtea echipei Otelul, fapt pentru care m`ar incalzi mai mult o victorie in deplasare sambata viitoare.:D

Cert e ca la ce circ am luat parte sambata, rar mi-a fost dat sa vad la echipa asta, nici la acel 0-7 nu m-am simtit mai umilit.

samar
16th March 2009, 16:41
Cert e ca la ce circ am luat parte sambata, rar mi-a fost dat sa vad la echipa asta, nici la acel 0-7 nu m-am simtit mai umilit.

Pt ca stiai ca v-a batut o echipa mare :evil:

Denis
16th March 2009, 16:43
Dar n-am zis ca nu mai tin,doar ca ar merita cateva pedepse sa se invete minte sa nu mai trateze meciurile cu echipe de 2 bani precum niste amicale.


Si tu gasesti drept pedeapsa pierderea a 3-4 meciuri de`acum incolo = cu vre`o 12 puncte consecutive = cu un loc retrogradabil sau poate aproape de un loc retrogradabil. Eu zic ca o amenda pe 2 etape, cu posibilitate de recuperare dupa o victorie cu Rapid in deplasare. Asta iar motiva pe baieti nu -12 puncte in clasament.

mihai_alex
16th March 2009, 16:43
N-as avea nimic impotriva s-o si obtineti atata vreme cat pierdeti sambata asta in Giulesti :D

N-ar fi rau sa castigam abia peste vreo 4-5 sambete.

Si tu gasesti drept pedeapsa pierderea a 3-4 meciuri de`acum incolo = cu vre`o 12 puncte consecutive = cu un loc retrogradabil sau poate aproape de un loc retrogradabil. Eu zic ca o amenda pe 2 etape, cu posibilitate de recuperare dupa o victorie cu Rapid in deplasare. Asta iar motiva pe baieti nu -12 puncte in clasament.
Ca e locul 13 sau locul 8 tot una-i pt mine,totusi in momentul asta nu mi-ar pasa nici daca am retrograda.Sunt satul de promisiunile(minciunile) lui stan,si scuzele lui.Sa retrogradam si sa scapam odata de griji ca m-am saturat de toate mizeriile astea.

ultra
16th March 2009, 16:52
Sper sa fie un meci frumos, Otelul vine si joaca, nu se inchide, gen Farul.Sper totusi, 1.

kain
16th March 2009, 17:16
Astept mai putine ratari din partea giulestenilor, deci un car de goluri, 1 solist :ok:

six
16th March 2009, 18:27
1 solist :)

YoNuTzz
16th March 2009, 18:29
1 solist, lejer, meci frumos

stiintacv
16th March 2009, 18:54
x solist

Charon
16th March 2009, 18:58
pentru pariori,meci sigur de over 2.5! :ok:

Sezione
16th March 2009, 19:01
La ce am vazut in returul asta..bate rapid clar !!!

Grecu_
16th March 2009, 19:01
Deci, meci frumos spre superb, egal de la 2 in sus, desi suspendarea lui Constantin s-ar putea sa imi strice socotelile! :D

zaheartless
16th March 2009, 19:21
1 solist scor 2-0

Tyler Durden
16th March 2009, 19:47
Am o presimtire urata legata de acest meci, sper sa ma insel. :D

mihai_alex
16th March 2009, 19:48
Si eu sper sa te inseli;)

samar
16th March 2009, 21:23
Am o presimtire urata legata de acest meci, sper sa ma insel. :D

Am scapat de pesimistul de Datenshi si am dat peste Tyler:headbang:Daca cobesti si se intampla ceva neasteptat...te voi cauta :D

Ulysses
16th March 2009, 22:16
Doar nesansa a facut ca rapidul sa nu plece cu toate punctele de la Cluj. Si cum Sidex disponibilizeaza 12500 de otelari nu mai are cine sustine echipa cu cotizatii care va cobori usor usor spre div b

mihai_alex
16th March 2009, 22:23
Doar nesansa a facut ca rapidul sa nu plece cu toate punctele de la Cluj. Si cum Sidex disponibilizeaza 12500 de otelari nu mai are cine sustine echipa cu cotizatii care va cobori usor usor spre div b
Esti confuz rau omule:
1.Sidex e de fapt Arcelor Mittal
2.12500 de angajati erau pe vremea lui Sidex,in 2008 mai erau 7500,restul pana la 12500 lucrau in combinat,nu face confuzie,pentru ca in combinat sunt multe alte societati pe langa Arcelor-Mittal,combinatul nu se ocupa doar de otel.
si..3.Trebuie sa fii nebun sa crezi ca se inchide combinatul.
Cat despre ultima parte,uneori cred ca i-ar fi mai bine echipei fara combinat.Din cauza actionarilor Otelului,care au posturi de conducere la Arcelor Mittal,la noi nu vine nimeni sa ne sponsorizeze,si nici vorba sa vina vreun investitor.

Ulysses
16th March 2009, 22:34
Mihaita tata, am citit stirea pe net nici nu mai stiu unde, pe hotnews parca.Somaj tehnic pt 12500 de muncitori si plata a 75% din salariu.Pacat pentru oameni:( pentru echipa de fotbal, invinsa de ultima clasata un singur cuvant:rusine!Va da rapidul de la 4 in sus :yeah:

Datenshi
16th March 2009, 22:38
Am scapat de pesimistul de Datenshi si am dat peste Tyler:headbang:Daca cobesti si se intampla ceva neasteptat...te voi cauta :D

Orice rapidist cu experienta se asteapta in orice meci la 1x2, mai ales in perioadele cand echipa merge bine. :D

samar
16th March 2009, 22:54
Orice rapidist cu experienta se asteapta in orice meci la 1x2, mai ales in perioadele cand echipa merge bine. :D

Sugerezi cum ca eu n-as fi o rapidista care a trecut prin aceleasi experiente..?!!:mda:

mihai_alex
16th March 2009, 23:04
Mihaita tata, am citit stirea pe net nici nu mai stiu unde, pe hotnews parca.Somaj tehnic pt 12500 de muncitori si plata a 75% din salariu.Pacat pentru oameni:( pentru echipa de fotbal, invinsa de ultima clasata un singur cuvant:rusine!Va da rapidul de la 4 in sus :yeah:

Chiar daca vreau sa pierdem,tu pui valoarea unei echipe intr-un singur meci?totusi inainte de mizeria cu Buzaul aveam 2 vict consecutive cu echipe care-au incurcat pe dinamo,si nu uita ca echipa e aproape neschimbata fata de cea care a batut Rapidul in toamna,si pe voi.
P.S.Mihaita sa-i spui lu fractu,nu mie,n-am ajuns sa ne alintam.

mateiasi
16th March 2009, 23:09
...cum Sidex disponibilizeaza 12500 de otelari nu mai are cine sustine echipa cu cotizatii care va cobori usor usor spre div b
1. Sidex nu disponibilizeaza 12.000 de oameni (in treacat fie spus, asta reprezinta intreaga forta de munca a combinatului), ci ii trece in somaj tehnic, prin rotatie, pentru o perioada de 2 saptamani. Oricum, asta nu afecteaza clubul foarte mult, deoarece:
2. Echipa nu este finantata din cotizatiile angajatilor, ci din contractul de sponsorizare incheiat cu Arcelor Mittal. Nici un angajat nu da vreun ban pentru club - din pacate, nici macar pe abonamente, fiindca acestea nu se pot comercializa pana ce nu se rezolva problema turnichetelor. E drept, combinatul trece printr-o perioada grea, insa:
3. Conducerea Arcelor Mittal a anuntat ca va incheia un nou contract de sponsorizare, sensibil mai mic decat cel precedent (maxim 2 milioane €, fata de 3 milioane anul trecut). Cu banii astia, cu banii de la Liga si cu pepiniera de jucatori, Otelul nu va retrograda. Ce-i drept, nici nu va emite pretentii la vreun loc fruntas.

De altfel, repet pentru a nu-stiu-cata oara, Otelul nu este proprietatea combinatului, ci a unui numar de 5 persoane private (fosti si actuali directori din Combinat, care au preluat patrimoniul clubului practic pe gratis, printr-o manarie tipic romaneasca). Fii sigur ca, daca nu vor mai primi bani de la Mittal, acestia vor vinde rapid actiunile (doar nu vor aduce de-acasa banii obtinuti cu atata truda, prin 'management competent' si firme-capusa, ce naiba!), iar clubul va fi preluat de un om cu bani. Se vor gasi destui, Otelul se bucura de un capital de simpatie considerabil.

mihai_alex
17th March 2009, 00:03
Ms mateiasi,ai completat ce am uitat sa specific:)

Telespan
17th March 2009, 00:19
Da...mai ales la 7-0,4-0,tare greu a fost cu noi atunci.

Ramane de vazut Simbata ,daca o sa fie un meci usor sau greu....Hai RAPIDU!!!!!!!!

mihai_alex
17th March 2009, 00:31
Da,ca pe de alta parte imi amintesc de vreo doi de 3-3, si meciuri de mare lupta ca acel 4-2,si 0-1 unde diferentele au fost facute de un portar respectiv arbitru.Victoria noastra din toamna a fost totusi destul de clara,mai clara decat o arata scorul(2-1)insa astea sunt doar din ultimii ani ca mereu au fost meciuri incrancenate intre echipe.

mateiasi
17th March 2009, 00:46
Ms mateiasi,ai completat ce am uitat sa specific:)
Scuza-ma, frate, n-am vazut ca i-ai raspuns tu lui Ulysses (m-am luat cu treaba, si n-am dat refresh la pagina). Interesant, insa, amandoi ne-am referit la aceleasi lucruri, si ne-am structurat raspunsul la fel. :ok:

Sper ca ti s-a mai domolit amaraciunea, si ai inceput sa ai furnici pe toata talpa (vorba lui Andries) la gandul meciului din Giulesti. In fond, asta e frumusetea vietii de suporter...

delaoltenia
17th March 2009, 01:17
Un egal,in felul asta toata lumea va fi multumita.

alin_c
17th March 2009, 02:07
meciuri grele a avut rapid cu otelu in ultimi ani meci de x

iulian_1976
17th March 2009, 03:05
Scuza-ma, frate, n-am vazut ca i-ai raspuns tu lui Ulysses (m-am luat cu treaba, si n-am dat refresh la pagina). Interesant, insa, amandoi ne-am referit la aceleasi lucruri, si ne-am structurat raspunsul la fel. :ok:Sper ca ti s-a mai domolit amaraciunea, si ai inceput sa ai furnici pe toata talpa (vorba lui Andries) la gandul meciului din Giulesti. In fond, asta e frumusetea vietii de suporter...

Multi au impresia ca Galatiul este o enclava gen Valea Jiului.:rolleyes:
O perioada Otelul a fost tinuta de cel ce are fostul ICMRSG-ul imi scapa numele.

Cine or fi ceilalti actionari in afara de M.Stan?
G.Popescu,V.Stefan,I.Gigi,Soare ......:rolleyes:

mateiasi
17th March 2009, 07:04
Cine or fi ceilalti actionari in afara de M.Stan?...
Stan nu e actionar, ci doar angajat. Actionarii sunt Ionel Bors, Mirela Gatin, Ioan Ungureanu, Nicu Radu si Aurelian Mocanu (fiecare cu cate 19,2% din actiuni). Uite aici (http://www.gandul.info/actual/otelul-galati-ajuns-mainile-directorilor-romani-mittal-steel-cur.html?3927;262575) mai multe amanunte.

resita
17th March 2009, 07:29
parerea mea este ca rapidul are cel mai frumos joc in acest retur iar orice rezultat decat victoria rapidului la cel putin 2 goluri este o surpriza pt. mine

Viva La Raza
17th March 2009, 08:36
ce *******i sunt cei care l-au injurat pe grigoras:angry:http://www.viata-libera.ro/articol-Salageanu_si_Grigoras_injurati_de_fani_2.html.
eu am ce am cu jucatorii n niciun caz cu echipa Otelul,sau cu minunatul antrenor si om Petre Grigoras./OLE/GRIGORAS PETRE GRIGORAS/OLE/.
ILIE ILIE _)_-n cur sa-ti fie:ras-plans:....este vorba despre silviu ilie .

samar
17th March 2009, 10:46
Un egal,in felul asta toata lumea va fi multumita.

Care "toata lumea"..???:mda:
Iti doresc acelasi lucru,iar probabilitatea ca mie sa mi se indeplineasca este mai mare :D

Datenshi
17th March 2009, 11:18
Toata lumea in afara de Rapid a vrut sa zica.

Tyler Durden
17th March 2009, 12:03
Am scapat de pesimistul de Datenshi si am dat peste Tyler:headbang:Daca cobesti si se intampla ceva neasteptat...te voi cauta :D

Esti sexy si rea?:D

Marius
17th March 2009, 12:05
Ai bici? :cool:

Tyler Durden
17th March 2009, 12:08
De ce, vrei sa ti-l imprumut ca sa te duci cu plugusorul? :D

Marius
17th March 2009, 12:09
Nu tu ma, ea :D

imi plac rivalele :cool:

Apropo... se termina egal :drak:

Tyler Durden
17th March 2009, 12:11
Mie imi spui de rivale...moarte mea, stelistele fierbinti!:D

Apropo...noi facem egal, dar voi pierdeti la Pitesti. :D

samar
17th March 2009, 12:18
Nu tu ma, ea :D

Am un satar pus de-o parte pt rivali :D




Apropo... se termina egal :drak:

Apropo...se termina 3-1 pt ai nostri iar ai vostri ..obisnuitul egal :evil:

Charon
17th March 2009, 12:18
Am o presimtire urata legata de acest meci, sper sa ma insel. :D

sa te tii bine,pe unul din biletele la pariuri am pus X2!:D
eu nu o simt,eu stiu ca o facem de oaie!:)

ne merge prea bine,e momentul sa o dam in gard!
si apoi conform teoriei giulestene,batem in Groapa!

Dregan
17th March 2009, 12:20
Ieri, în jurul orei 17.00, la primul antrenament al echipei noastre de după dezastrul din weekend (Oțelul – Gloria Buzău 1-2), suporterii gălățeni au venit la stadion pentru a cere explicații vizavi de prestația lamentabilă a formației la partida de sâmbătă. Deși inițial au fost probleme la intrarea în curtea stadionului, fanii din ambele peluze (în numar de aproximativ 60) au fost lăsați să discute cu jucătorii la intervenția lui Petre Grigoraș, chiar dacă firma care asigură paza la stadionul “Oțelul” a refuzat accesul suporterilor în primă fază. După ce Marius Stan și “Grig” i-au muștruluit pe “oțelari” aproximativ o oră, aceștia au fost nevoiți să dea socoteală și ultrasilor gălățeni, care au cerut ca Paraschiv și compania să-și ceară scuze pentru prestația din etapa trecută. Jucătorii în frunte cu “Para” și Sergiu Costin au discutat preț de câteva minute cu suporterii și au încercat să explice eșecul de sâmbătă, dar au refuzat să se scuze, în fața fanilor, acest lucru făcându-l totuși antrenorul Petre Grigoraș în numele întregii echipe.

Petre Grigoraș: "Tuturor ne este rușine de acest eșec usturător, dar nu este cazul să luăm capete. A fost un accident, jucătorilor le pare foarte rău de cele întâmplate, însă nu trebuie să uităm că avem o echipă tânără, neexperimentată. Nu suntem Barcelona, să câștigăm toate meciurile și nu trebuie să uităm lucrurile bune făcute de această echipă.” (http://www.dunareabatrana.com/index.php/component/content/article/34-stiri/179-suporterii-au-cerut-explicatii)

samar
17th March 2009, 12:21
@Dregan...nu aveti mai si voi un thread special unde sa versi toate noutatile astea..?:confused:

mihai_alex
17th March 2009, 12:24
Si daca nu te intereseaza pe tine asta inseamna ca nu trebuie sa intereseze si pe altul?stii ce usor e sa dai scroll daca nu vrei sa mai vezi?

samar
17th March 2009, 12:30
Si daca nu te intereseaza pe tine asta inseamna ca nu trebuie sa intereseze si pe altul?stii ce usor e sa dai scroll daca nu vrei sa mai vezi?

Gogule,probleme ma'..?:happy

mihai_alex
17th March 2009, 12:37
"Gogule" si "ma" sa-i zici lu` tactu':),vad ca tu ai probleme.

Cristian
17th March 2009, 12:38
Moama ce rea e rapidista Domne :cry:

samar
17th March 2009, 12:41
"Gogule" si "ma" sa-i zici lu` tactu':),vad ca tu ai probleme.

asa sunteti toti?lipsiti de haz si simt al umorului?!si lasa-l pe tata in pace ca ma apuc si eu de familia ta de nu te vezi:angry:

Cristian
17th March 2009, 12:43
Hei gata stop aici, nu va mai certati ca, chiorii :D

mihai_alex
17th March 2009, 12:48
asa sunteti toti?lipsiti de haz si simt al umorului?!si lasa-l pe tata in pace ca ma apuc si eu de familia ta de nu te vezi:angry:

Am destul haz,dar nu cu glume rasuflate si cu suporterii rapidului(echipa cea mai antipatica pentru mine).

samar
17th March 2009, 12:49
Am destul haz,dar nu cu glume rasflate si cu suporterii rapidului(echipa cea mai antipatica pentru mine).

Pai de ce n-ai zis asta de la inceput ca poate eram mai ingaduitoare :D
Eee...uite un motiv in plus sa va snopim sambata:yeah:

Tyler Durden
17th March 2009, 12:52
eu nu o simt,eu stiu ca o facem de oaie!:)



Vezi ca ai gresit thread-ul. :happy

mihai_alex
17th March 2009, 12:56
Bai...imputiti si threadul asta...salut jarr..care e mottoul tau? "I'll be back?"

mireltox
17th March 2009, 13:03
1 solist.

Marius
17th March 2009, 13:30
Am un satar pus de-o parte pt rivali :D


Bun, vine si tailar la gratar? :drak:

Charon
17th March 2009, 13:42
Vezi ca ai gresit thread-ul. :happy

atunci o facem de stavrid!:D

uite un meci de legenda Rapid-Otelul din 1997,cu un mare comentator la microfon, Gabi Safta! :))

http://www.sport.ro/vod

Ulysses
17th March 2009, 14:36
Chiar daca vreau sa pierdem,tu pui valoarea unei echipe intr-un singur meci?totusi inainte de mizeria cu Buzaul aveam 2 vict consecutive cu echipe care-au incurcat pe dinamo,si nu uita ca echipa e aproape neschimbata fata de cea care a batut Rapidul in toamna,si pe voi.
P.S.Mihaita sa-i spui lu fractu,nu mie,n-am ajuns sa ne alintam.

Mihaita ti-am spus la misto dar voi astia din galati va prindeti greu doar nu credeai ca mi-e drag de tine:happy:voma
Tocmai ca valoarea echipei voastre nu sta intr-un meci , sta in palmares si palmaresul spune ca n-ati castigat nimic, niciodata sunteti niste mediocri. Rapidul face 3.14-3.14 pe voi:D

mihai_alex
17th March 2009, 14:39
atunci o facem de stavrid!:D

uite un meci de legenda Rapid-Otelul din 1997,cu un mare comentator la microfon, Gabi Safta! :))

http://www.sport.ro/vod

Ms mult omule,mi-ai facut ziua cu rezumatul ala:D


Mihaita ti-am spus la misto dar voi astia din galati va prindeti greu doar nu credeai ca mi-e drag de tine:happy:voma
Tocmai ca valoarea echipei voastre nu sta intr-un meci , sta in palmares si palmaresul spune ca n-ati castigat nimic, niciodata sunteti niste mediocri. Rapidul face 3.14-3.14 pe voi:D
Bai tu ai probleme mari de judecata,acum faci pe diplomatul cand in urma cu un an erai printre cei mai mari nesimtiti ai forumului?fugi bai de-aici si suge-o muratura.

samar
17th March 2009, 14:41
uite un meci de legenda Rapid-Otelul din 1997,cu un mare comentator la microfon, Gabi Safta! :))



:mda:

Charon
17th March 2009, 14:50
ce voce domne Safta asta,la cateva luni de la acel meci au avut unii tentativa de a i-o inchide definitiv!:D

samar
17th March 2009, 14:52
A ramas marcat pana in ziua de azi :evil:

Bumbescu
17th March 2009, 15:58
ce voce domne Safta asta,la cateva luni de la acel meci au avut unii tentativa de a i-o inchide definitiv!:D

Din cauza asta vorbeste toata lumea de "tigania" din giulesti, de bantustanele de dincolo de podul grant.......sa te lauzi ca un reporter a fost batut in timpul conferintei de presa a clubului......

Charon
17th March 2009, 16:03
bre,ma doare pe mine-n 14 de ce spune lumea,mai ales daca lumea inseamna Prelungirea Ghencea sau Groapa lu' Ouatu!:ok:
P.S. Pe Safta sa-l manance viermii,da-l in plm de oagar,ca reuseste sa trezeasca in mine profunde sentimente de ura!
Comentariile si "moaca" lui Fata/Profil cereau remodelare!:ok:

samar
17th March 2009, 16:06
Din cauza asta vorbeste toata lumea de "tigania" din giulesti, de bantustanele de dincolo de podul grant.......sa te lauzi ca un reporter a fost batut in timpul conferintei de presa a clubului......

E mult spus "reporter"...Tiganie mai mare decat o facea el de la microfonul ala nu exista:rolleyes:

Charon
17th March 2009, 16:07
eh,acum e mai potolit,pentru unii zicala "bataia e rupta din rai" merge de minune!:)

Bumbescu
17th March 2009, 16:14
Asta am apreciat intotdeauna la rapidisti, fair-play-ul lor ireprosabil si maniera desavarsita in care-si onoreaza calitatea de gazde....:D

Datenshi
17th March 2009, 16:16
Dupa cum stiti, eu am o parere f proasta despre ce se intampla la a noastra tribuna 0. Dar Safta pot sa spun ca a cautat-o.

Nightwish
17th March 2009, 17:22
Daca e vreun om din sport care sa merite pumni in gura si castane peste cap, atunci ala e Safta :ok:

Ulysses
17th March 2009, 18:03
Ms mult omule,mi-ai facut ziua cu rezumatul ala:D


Bai tu ai probleme mari de judecata,acum faci pe diplomatul cand in urma cu un an erai printre cei mai mari nesimtiti ai forumului?fugi bai de-aici si suge-o muratura.

Imi pare bine ca m-ai anuntat prin pm ca mi-ai raspuns:happy

Si acum ca si anul trecut raspund la nesimtiti pe masura :analfabetule,marsh la munca si o sa ai bani de bilet la meciul mediocrilor tai si ai lui cristian macar cand joaca pe darapanatura aia de stadion de langa braila:D
Bai e apelativul cu care te cheama... muratura?:groggy:

Cristian
17th March 2009, 18:12
Ulysses eu zic sa-ti vezi de steaua voastra si sa ne lasi asa mediocrii si saraci cum suntem noi... De acum devii super nesimtit, ti-am inteles punctul de vedere.

Cristian
17th March 2009, 19:14
Mihaita ti-am spus la misto dar voi astia din galati va prindeti greu doar nu credeai ca mi-e drag de tine:happy:voma
Tocmai ca valoarea echipei voastre nu sta intr-un meci , sta in palmares si palmaresul spune ca n-ati castigat nimic, niciodata sunteti niste mediocri. Rapidul face 3.14-3.14 pe voi:D

Rapidu a facut 3.14-3.14 si pe voi anul trecut, insa ati avut grija sa veniti cu arsenal la voi, si cu ajutor "de sus" ati castigat cu 3-0 :)

Datenshi
17th March 2009, 19:16
Threadurile despre Steaua si discutiile despre echipe in general sunt in alta parte. Sa revenim la meci.

nr.zece
18th March 2009, 13:18
Imi pare bine ca m-ai anuntat prin pm ca mi-ai raspuns:happy

Si acum ca si anul trecut raspund la nesimtiti pe masura :analfabetule,marsh la munca si o sa ai bani de bilet la meciul mediocrilor tai si ai lui cristian macar cand joaca pe darapanatura aia de stadion de langa braila:D
Bai e apelativul cu care te cheama... muratura?:groggy:

bai frate ce moderatori de calitate sunt pe aici
:lol::lol::lol:
eu sper ca otelarii bat ca sa ne apropiem de rapizi in cazul in care batem si noi

samar
18th March 2009, 13:43
SHOW OFF TOPIC THE RED CARD :rosu:

Bumbescu
18th March 2009, 15:48
Ceva ontopic:

Grigoras sper ca va este simpatic si ca pe el nu o sa mictionati, o flegma doua pe sacou(doar suntem in giulesti, ce naiba...) si o punga de seminte-n cap si gata....:D

Cristian
18th March 2009, 15:53
Singurul loc unde antrenorul Petre Grigoras si jucatorii Otelului au fost aplaudati e Craiova. :ok: Iar la Galati singura echipa aplaudata a fost Politehnica Timisoara.

Sezione
18th March 2009, 15:57
Singurul loc unde antrenorul Petre Grigoras si jucatorii Otelului au fost aplaudati e Craiova. :ok: Iar la Galati singura echipa aplaudata a fost Politehnica Timisoara.

Mi se pare normal sa aplauzi o echipa care joaca fotbal , fara brichete, valize, fluierasi stc...

samar
18th March 2009, 16:02
Buuueeeeeeeeeeeeeey ce tot insinuati acilea?!:mda:Nu garantez pt scuipaciosii de la tribuna 0...cert este ca eu nu-i voi oferi o portie de dus :D

Sezione
18th March 2009, 16:18
Buuueeeeeeeeeeeeeey ce tot insinuati acilea?!:mda:Nu garantez pt scuipaciosii de la tribuna 0...cert este ca eu nu-i voi oferi o portie de dus :D

Ar trebui sa avanseze si aia de la stadiul de maimutza odat si odata:no:

mihai_alex
18th March 2009, 16:22
Singurul loc unde antrenorul Petre Grigoras si jucatorii Otelului au fost aplaudati e Craiova. :ok: Iar la Galati singura echipa aplaudata a fost Politehnica Timisoara.
Si Buzau.

six
18th March 2009, 18:56
Singurul loc unde antrenorul Petre Grigoras si jucatorii Otelului au fost aplaudati e Craiova. :ok: Iar la Galati singura echipa aplaudata a fost Politehnica Timisoara. :ok::ok::ok:

maxx1923
18th March 2009, 23:57
Ceva ontopic:

Grigoras sper ca va este simpatic si ca pe el nu o sa mictionati, o flegma doua pe sacou(doar suntem in giulesti, ce naiba...) si o punga de seminte-n cap si gata....:D

Nu stiu daca esti in masura sa vb despre educatia suporterilor Rapidului de la trib 0.Tin minte ca la voi in ghencea,la un amical ,a intrat un ultras in papuci care a incercat sa loveasca portarul echipei belgiene,echipa ce a onorat invitatia voastra pentru un amical!!!Sa-mi aduc aminte si de surubul care l-a lovit pe Bozovici din peluza stelista???Flegmele din Giulesti sunt fapte de copii nevinovati fata de cele facute de stelisti.

Denis
19th March 2009, 00:33
Singurul loc unde antrenorul Petre Grigoras si jucatorii Otelului au fost aplaudati e Craiova. :ok: Iar la Galati singura echipa aplaudata a fost Politehnica Timisoara.

Pentru ca merita.:) La Galati nu sunt aplaudate echipele care nu au castigat respect in fata Galatenilor.:ok:

chinezu
19th March 2009, 09:04
2-3

samar
19th March 2009, 09:26
2-3

:happy:happy:happyvery funny indeed:happy

Cristian
19th March 2009, 09:44
E parerea lui mai Irina...

samar
19th March 2009, 09:50
E parerea lui mai Irina...

Si eu am comentat-o...care e problema mai Cristian???:mda:

Tyler Durden
19th March 2009, 10:20
Samar, lasa-l pe chinezu' ala, ca stii ca astora din China le plac cainii...;)

the hood
19th March 2009, 10:53
mie nu imi plac javrele....nu imi esti cel mai simpatic user de aici.....deci prin asociere este ceea ce nu imi place?:sneaky:
cat despre meci,cred ca luam bataie.:(

Tyler Durden
19th March 2009, 10:55
Asta care se exprima in dodii cu cine vorbeste?:groggy:

mihai_alex
19th March 2009, 10:57
Si eu am comentat-o...care e problema mai Cristian???:mda:

Si tu de ce te ataci asa?

Tyler,ala cred ca e jar al 100-lea

chinezu
19th March 2009, 10:57
Samar, lasa-l pe chinezu' ala, ca stii ca astora din China le plac cainii...;)

aici m-ai bunghit...azi mi-am cumparat un pudel pt. gratarul de duminica..

Tyler Durden
19th March 2009, 10:58
Deh, daca asta-i pohta ce-ai pohtit...

the hood
19th March 2009, 11:00
oare dupa cine am postat?nu esti prea perspicace ,iti porneste "motorasul" mai greu de obicei?sau trebuie stimulat manual?

Tyler Durden
19th March 2009, 11:02
Bai jar, alias creier decalotat, ce-ar fi sa-ti vezi tu de pogoanele tale si sa nu te mai bagi in seama cu mine?



Tyler,ala cred ca e jar al 100-lea

Mersi, era previzibil ca unul care la al doilea post deja spune ca nu ma suporta e un vechi amic.:D
Daca as asculta ratiunea ar trebui sa ignor un astfel de individ ignar cu vizibile apucaturi de periferie.

Elphax
19th March 2009, 11:32
haideti sa discutam despre meci, n-am chef sa sterg mesajele pt. trolling si offtopic, nu mai zic de cartonase ...

poate Otelul sa isi revina dupa rusinea cu Buzaul? sau Grigoras nu mai e in stare sa scoata nimic bun din echipa lui?

continua Rapidul seria buna?

aparent e un meci de 1 solist, dar otelarii sunt oricand capabili de surprize

jar clona nr.25
19th March 2009, 11:48
tyler ai vazut meciul ma?

Tyler Durden
19th March 2009, 11:49
Nu vorbesc cu clonele, hai pa. :D

jar clona nr.25
19th March 2009, 11:51
ce echipa simpatizezi?
eu cred ca otelul.

Dregan
19th March 2009, 12:15
Sper sa nu mai luam vreun scor astronomic.

maxx1923
19th March 2009, 12:49
Nu luati ,stai linistit.La 2-0 ne oprim

jar clona nr.25
19th March 2009, 12:54
:Dbine,dar se termina 2-3.

mateiasi
19th March 2009, 13:54
...poate Otelul sa isi revina dupa rusinea cu Buzaul? sau Grigoras nu mai e in stare sa scoata nimic bun din echipa lui?...
Greu de spus... Dupa un meci amical, de antrenament (disputat ieri), Grigoras parea cam resemnat (http://www.otelul-galati.ro/stiri.php?id=1425).

Pe de alta parte, insa, si Rapidul are o frumoasa traditie in a-si da in petec atunci cand le e lumea mai draga. In tur, situatia era cam aceeasi: ei erau pe val (3 victorii consecutive, 'cel mai frumos joc', samba, 'vrem titlul', aia, aia), si au pierdut fara drept de apel. Ai nostri ii cunosc destul de bine - am jucat un amical cu ei acum o luna, si nu prea au miscat. Daca Grig renunta la improvizatii, cred ca putem scoate un rezultat bun.

Bumbescu
19th March 2009, 15:27
Nu stiu daca esti in masura sa vb despre educatia suporterilor Rapidului de la trib 0.Tin minte ca la voi in ghencea,la un amical ,a intrat un ultras in papuci care a incercat sa loveasca portarul echipei belgiene,echipa ce a onorat invitatia voastra pentru un amical!!!Sa-mi aduc aminte si de surubul care l-a lovit pe Bozovici din peluza stelista???Flegmele din Giulesti sunt fapte de copii nevinovati fata de cele facute de stelisti.

De spectatori care sa intre pe teren, de obiecte aruncate, s-a mai auzit......dar de ultrasi care sa se pise din tribuna pe banca de rezerve adversa sau care sa vina la stadion cu pungi pline cu urina, cred ca nici in somalia nu s-a auzit....

samar
19th March 2009, 15:30
De spectatori care sa intre pe teren, de obiecte aruncate, s-a mai auzit......dar de ultrasi care sa se pise din tribuna pe banca de rezerve adversa sau care sa vina la stadion cu pungi pline cu urina, cred ca nici in somalia nu s-a auzit....

Ce vrei domne...sunt inventivi oamenii :happy

Vladek
19th March 2009, 15:31
Or fi, dar ar fi bine sa stai la distanta de astfel de baieti "inventivi".

Bumbescu
19th March 2009, 15:32
Cred ca-i uitat sa pui niste ghilimele la unul din cuvinte...

samar
19th March 2009, 15:33
Eu iert,dar nu uit :D

Cristian
19th March 2009, 15:33
De spectatori care sa intre pe teren, de obiecte aruncate, s-a mai auzit......dar de ultrasi care sa se pise din tribuna pe banca de rezerve adversa sau care sa vina la stadion cu pungi pline cu urina, cred ca nici in somalia nu s-a auzit....

Doamne de asa ceva nu am auzit niciodata... E lipsa de civilizatie acuta daca se intampla asa ceva...

Bumbescu
19th March 2009, 15:35
Ghilimelele mele se refereau la cuvantul de dupa inventivi......

Tyler Durden
19th March 2009, 15:36
Aia cu pungile de urina e cam legenda...

Bumbescu
19th March 2009, 15:39
Aia cu pungile de urina e cam legenda...

E la fel de veridica precum "glasul rotilor..." sau "geneza rapidului, 5 strungari+ o croitoreasa":D

Charon
19th March 2009, 15:43
Eu in afara de Fernandes de la Psg nu stiu pe altcineva care sa fi fost nevinovat si sa nu fi facut semne tribunei!
Cum se face printre cei care au luat "flegshot" :D se gasesc personaje ca MM,Dinu,Lacatus sau Flocea si nu oameni seriosi ca Popa,Grigoras,Sandoi sau Titi Dumitriu?

Denis
19th March 2009, 15:50
Nu luati ,stai linistit.La 2-0 ne oprim

de unde stii tu la ce scor se vor opri Rapidul? Esti cumva antrenor si leai zis baietilor sa se opreasca la 2-0?

ultra
19th March 2009, 15:50
Sa-l scuipi pe lacatus sau mM cred ca e o placere deosebita pentru unii.

Charon
19th March 2009, 16:03
nu incerc sa scuz niste maimute care salasluiesc pe la tribuna 0,dar un lucru e clar,cand maimuta nu e deranjata, ea sta cuminte si-si mananca banana!:D
Pai ce face MM de fiecare data cand vine pe Giulesti (cand provoaca si face semne inca de la incalzire)?

Grecu_
19th March 2009, 16:48
Doamne de asa ceva nu am auzit niciodata... E lipsa de civilizatie acuta daca se intampla asa ceva...

Chiar crezi toate tampeniile care se scriu aici?

maxx1923
20th March 2009, 00:24
Asta cu pungile cu urina....e gogonata rau.Tu o crezi?Las-o jos cu gargara asta ca nu tine.Ca scuipa ca descreieratii si pe unii care nu merita este adevarat,dar cu urina e de rasul curcilor.Ai imaginatie ,bumbescule.Parca vad baietii de la O cum isi pregatesc pungile cu urina cu 2 zile inainte de meci !!!:happy:happy:happy:
Inainte sa plece la meci isi ia fularul, abonamentul si....punga cu urina!!!:happy:happy:.Pe lacatus si mm sa arunce si cu balegar,nu urina si nu ma supar.
Esti haios foc,bumbescule.Sa scrii o carte cu basme.
:lol::happy:lol::happy:lol::

red-bull
20th March 2009, 09:56
regret sa ii supar pe galateni(care vor sa piarda) dar cred ca otelul o sa scoata un punct in giulesti

Cristian
20th March 2009, 11:08
Nu ca vreau sa pierdem, sunt realist...

Denis
20th March 2009, 18:56
jucam fara salageanu si gado, iar jelev resimte dureri la spate:( ... eu cred in sansele noastre!

samar
20th March 2009, 22:38
eu cred in sansele noastre!

Si noi la fel :yeah:

crissis
20th March 2009, 22:39
otelul isi ia punctele pierdute cu buzaul.

Denis
20th March 2009, 22:39
echipa mai buna va castiga!:ok:

crissis
20th March 2009, 22:45
otelul nu pierde in giulesti , in cel mai rau caz scoate o remiza

Denis
20th March 2009, 23:22
Sa dea Dumnezeu sa ai dreptate.:D

delaoltenia
20th March 2009, 23:24
cu siguranta asa va fi.
app,dai o bere pt schimbarea culorii,iti sta mai bine in bleau. ;)

Rossi
20th March 2009, 23:25
meci de 1X2

rhadoo
21st March 2009, 01:12
bate rapidul,otelul in scadere de forma

mihai_alex
21st March 2009, 03:06
Sa dea Dumnezeu sa ai dreptate.:D

Ca Dumnezeu n-are lucruri mai importante de facut.
hai rapidule,da-ne un 4-0.

Denis
21st March 2009, 08:41
da ce rau esti tu mai alex :drak: ... is curios, cat de tare o sa te oftici daca bate otelul....?!?

mihai_alex
21st March 2009, 09:06
Ma imbat de necaz si si-mi vars nervii pe sacul de box.

Denis
21st March 2009, 09:21
asa sa faci:ok:

delaoltenia
21st March 2009, 10:17
sper sa vedem un meci frumos,cu multe goluri si cu 3 puncte in contul galatenilor. :D

Tyler Durden
21st March 2009, 10:48
M-am razgandit, azi batem sigur!:D

delaoltenia
21st March 2009, 10:51
esti schimbator ca vantul...pune si un 2. :D

Tyler Durden
21st March 2009, 12:16
Ce ma, joaca otelul cu neamurile tale?:happy

kain
21st March 2009, 12:46
Se pare ca deseara linia de fundasi va arata astfel : Maftei - Fernandes - Mardare - Bozovic :ok:

Denis
21st March 2009, 12:46
ce duri sunt unii dincolo de calculator :sleep:

un banc pentru "jar 26": Daca si cu Parca se plimbau intro barca.....barca sa rasurnat Daca sa`necat. Cine a scapat?

Anarchy1slayer
21st March 2009, 13:00
De la inceputul returului , Rapid joaca cam cel mai frumos fotbal. Sper ca si azi sa prinda o zi mai buna si sa nu rateze la fel ca in meciul cu CFR. Rapid-Otelul 2-0 parerea mea

mihai_alex
21st March 2009, 13:01
^^Si eu tot 2-0 cred:ok:


Nu te mai chinui degeaba Jar:),o sa ti se stearga toate mesajele.

ultra
21st March 2009, 14:05
sper sa vedem un meci frumos,cu multe goluri si cu 3 puncte in contul galatenilor. :D

Dar tu esti din Tg.Jiu si simpatizezi cu o echipa din buc?

mihai_alex
21st March 2009, 14:07
Stai linistit,nu-i un caz singular:rolleyes:

andreidaniel
21st March 2009, 16:22
Sper la un spectacol ca in meciul cu Farul si victoria o sa vina de la sine :)

delaoltenia
21st March 2009, 17:44
Dar tu esti din Tg.Jiu si simpatizezi cu o echipa din buc?

si carei problema?...sunt suporter 100% al acestei echipe,nu simpatizant.

draghici.cristi
21st March 2009, 18:55
Batem cu 2-0:yeah:

purpleheart
21st March 2009, 20:05
"Ne așteaptă un meci foarte dificil în Giulești. Când ai meci pe stadionul ăla, tremură hainele pe tine", a spus tehnicianul zilele trecute.(Grigoras) - pai inchideti fratilor usa la frigider ! ;)

sa inceapa odata ca io am desfacut deja berea !

Cneazul
21st March 2009, 20:49
un video live streaming va rog mult

mihai_alex
21st March 2009, 20:49
E cert ca pierdem insa nu stim cu cat si cand primim golurile:D

jar 29
21st March 2009, 20:50
acum trecand peste toate intepaturile spre rapidisti,chiar imi place cum joaca rapid.noi suntem varza,asa cum ma si asteptam.
cneazul intra pe cool tv si de acolo te descurci tu.
era de asteptat,sa vezi lume ce de goluri urmeaza acum .

purpleheart
21st March 2009, 20:56
un video live streaming va rog mult


incearca :
http://www.canale-tv.net/tv-channels/ro/gsp-tv-live-transmis-online-s1.html

mihai_alex
21st March 2009, 20:58
Ete-l...asta-i primu:yeah:

jar 29
21st March 2009, 21:08
e o placere sa joci cu o echipa ca rapid.imi place meciul.

Sezione
21st March 2009, 21:09
si carei problema?...sunt suporter 100% al acestei echipe,nu simpatizant.

E lasa ..nimeni nu -i perfect:no:

Sezione
21st March 2009, 21:11
Frumos jocul al Rapidului... Sper sa ai tina asa in continuare. Nu de alta dar decit sa iasa campioana combinata Ministerul de interne Lajos si compania, mai bine castiga cineva care joaca fotbal.

jar 29
21st March 2009, 21:13
cneazule ai gasit vreun site unde sa vezi meciul ?daca nu ite aici http://www.canale-tv.net/tv-channels/ro/gsp-tv-live-transmis-online-s1.html .

Rossi
21st March 2009, 21:17
1-0 la pauza ... dar otelarii au avut 3 ocazii colosale

iulian_1976
21st March 2009, 21:20
Bourceanu este unul din putinii jucatori romani ce lovesc curat balonul.Rar vad asa ceva in Liga 1.
Viitor mare are baiatul asta cu el ar trebui sa inceapa mijlocul la nationala.:rolleyes:

Bourceanu mai are nevoie de un an la o echipa mai maricica sa fie la ani lumina de Ov.Petre,Lovin,Lazar etc.

Cristian
21st March 2009, 21:22
Bourceanu este unul din putinii jucatori romani ce lovesc curat balonul.Rar vad asa ceva in Liga 1.
Viitor mare are baiatul asta cu el ar trebui sa inceapa mijlocul la nationala.:rolleyes:

Viitor mare, dar nu la steaua in cazul in care il vor transfera acolo :D

jar 29
21st March 2009, 21:25
asta e luam bataie azi,apoi ne bate craiova si pierdem la vaslui.asta se intampla cand jucatorii fac tampenii si pacalesc fotbalul.

rhadoo
21st March 2009, 21:32
gol rapid!

Cristian
21st March 2009, 21:32
Felicitari Rapidului pentru victorie. Vine meciul cu U Craiova, meci deosebit de greu.

jar 29
21st March 2009, 21:34
da ce surpriza:huhu:.suntem vai de capul nostru.:no:.grig scoate-l pe costin ca ne pierde toate meciurile.

jar 29
21st March 2009, 21:38
pena este penibil rau,costin sa se retraga ca ne-a facut praf toate meciurile din retur si silviu ilie sa se lase de meseria asta ca nu este potrivita pt el.

rhadoo
21st March 2009, 21:44
penalty pt rapid!
sa razgandit craciunescu!

mateiasi
21st March 2009, 21:44
Jos palaria pentru Lazar: a recunoscut ca nu a fost penalty.

bada_otelul
21st March 2009, 21:46
Jos palaria Lazar!:ok:

Ulysses
21st March 2009, 21:46
I-a facut Stan semn din tribuna lui Craciunescu:happyAltfel scorul lua proportii. Ce cauta astia in liga 1?

c_o_s_m_i_n
21st March 2009, 21:47
Asta da dovada de fair play, bravo Lazar !

jar 29
21st March 2009, 21:48
daca si ala a fost penalty atunci noi castigam azi:happy. apropo felicitari pt fair play Lazar.dupa cum am zis este o onoare sa joci cu o echipa ca Rapid.felicitari pt victorie si va tin pumnii in incercarea voastra de a castiga campionatul :bere:.

Cristian
21st March 2009, 21:49
Jos palaria pentru Costin Lazar. :ok:

AxinTe
21st March 2009, 21:51
Respect Lazar, sunt putini in Romania care sunt fair-play.

_Razvi_
21st March 2009, 21:52
Un gest rar intalnit pe stadioanele din lume .... felicitari !!!

kain
21st March 2009, 21:55
E bine ca s-a intamplat, gestul asta este o urmare a restaurarii spiritului giulestean. Respect Lazar! Respect Rapid! :ok:

Cneazul
21st March 2009, 21:56
incearca :
http://www.canale-tv.net/tv-channels/ro/gsp-tv-live-transmis-online-s1.html

mersi mult! aici am urmarity si partidele din tur (doar ca se numea cool-tv) si cele din retur, insa azi nu mi-a mers. acum am gasit ceva pe justin tv. ms mult

rhadoo
21st March 2009, 21:58
super meci!

purpleheart
21st March 2009, 21:59
mersi mult! aici am urmarity si partidele din tur (doar ca se numea cool-tv) si cele din retur, insa azi nu mi-a mers. acum am gasit ceva pe justin tv. ms mult
hakuna matata !
era pacat sa nu vezi ratarile Otelului ! ;)

iulian_1976
21st March 2009, 22:01
Otelul are echipa super o echipe de mijlocul clasamentului.
Otopeniul,Buzaul,Farul,Iasul,Bistrita se lupta ptr evitarea retrogradarii:D

Ulysses
21st March 2009, 22:05
Umilinta, numele tau e otelul din galati:happy

purpleheart
21st March 2009, 22:07
eu zic sa va opriti la 3-0 ;) , au avut si galatenii ocazii multe dar nu le-a intrat nimic !:(

YoNuTzz
21st March 2009, 22:08
respect ptr costin lazar...bv rapid :ok:

rhadoo
21st March 2009, 22:14
4-0!

Mr Cosmin
21st March 2009, 22:14
Cu ce sunt platiti astia ? Gatorade ?

Ulysses
21st March 2009, 22:15
Daca mai tinea 15 minute iar luau descultii astia 7:happy:happy:happy

B-ul, B-ul, B-ul:yeah:

Razor
21st March 2009, 22:16
Cum sa joci asa bine :D ?

Sa vina cainii :yeah:

Denis
21st March 2009, 22:17
sper sa vedem un meci frumos,cu multe goluri si cu 3 puncte in contul galatenilor. :D

ai vazut un meci frumos, cu multe goluri, dar cele 3 puncte au fost departe de contul galatenilor.:(

illazio
21st March 2009, 22:17
moldovenii blatisti de la otelul iar s-au dat in stamba

Cristian
21st March 2009, 22:18
moldovenii blatisti de la otelul iar s-au dat in stamba

Decat sa blatuim cu steaua, mai degraba cu rapidu... :drak:

Denis
21st March 2009, 22:20
dar paraschiv sa plictisit si a plecat acasa in repriza a 2a?:shocked: unde naiba a fost in repriza a 2a?

Nico21
21st March 2009, 22:20
Un gest senzational al lui Lazar,daca ne gandim la rapandulele care fugeau acum un an de pe Giulesti,ca sobolanii...

Grecu_
21st March 2009, 22:22
Meci foarte frumos, spectaculos:D, rezultat nemeritat pentru Otelul. Au fost o gramada de ocazii la ambele porti, dar la otelari pur si simplu n-a vrut sa intre.

ole, ole, multumim Rapidule! :P

Lover
21st March 2009, 22:22
Un gest senzational al lui Lazar,daca ne gandim la rapandulele care fugeau acum un an de pe Giulesti,ca sobolanii...

ei au fost fair-play... n`au vrut sa-i oboseasca pe rapidisti inca 20 de minute.

Felicitari Rapid :yeah: de mult astept un asemenea meci :D

Charon
21st March 2009, 22:23
multumesc ambelor echipe pentru FOTBAL!
castigi,pierzi,intr-un astfel de meci nu mai conteaza!
as juca cu Otelul in fiecare etapa daca s-ar putea:spectacol,ratari,fair-play,nebunie,agonie si extaz!:yeah:

resita
21st March 2009, 22:25
se pare ca am pierdut un mare meci :(:(:(:(

Patriots
21st March 2009, 22:25
Ne bate Rapidu de nu stim ce-i cu noi :)

exact ce ziceam :(

Grecu_
21st March 2009, 22:26
Chiar asa, respect Otelu' pentru felul in care inteleg fotbalul.

andrei jar
21st March 2009, 22:27
nu exagerez dar imi vine sa plang de suparare:huhu::huhu::huhu::huhu::huhu::huhu::huhu: :huhu:.

Denis
21st March 2009, 22:27
sincer era si mai frumos daca se termina 4-3:(

otelul a meritat sa inscrie dar au fost lipsiti de sansa:( sa vazut de 3 ori in 30 de secunde...si in alte faze ale meciului.

Nico21
21st March 2009, 22:28
Absolut fantastica atmosfera de pe stadion...peluza plina,tribuna 1-a plina si a doua ocupata aproape toata...cand joci fotbal,aduci lumea la stadion...este un fapt ...

valitudor
21st March 2009, 22:30
Un gest senzational al lui Lazar,daca ne gandim la rapandulele care fugeau acum un an de pe Giulesti,ca sobolanii...

Hai ma nu mai exagerati.
Ia inchide ochii si imagineaza-ti-l pe Lovin milogindu-se decoratului :happy Ala fotbalist. Cine n-ar fi facut la fel? :)

Cica ieri Steaua a facut un meci spectaculos :happy

Excelent joc. Felicitari ambelor echipe. Superb a jucat Rapidul

P.S. Corect, nemeritata diferenta de scor. Otelul ar fi meritat sa marcheze... si nu o data

Denis
21st March 2009, 22:35
jos palaria nu numai lui Lazar pentru gestul sau, ci pentru intreaga echipa. La Otelul, paraschiv, costin, silviu ilie pena, iorga, toti au fost stersi in aceasta partida... de la otelul mi`a placut cum a jucat kolev, bourceanu, si jelev...in rest toti au fost lipsiti de forma...

Steel Jar
21st March 2009, 22:39
mi-a trecut supararea de dupa meciul cu Buzaul.ma duc la stadion la meciul cu U Craiova sa imi sustin ,cum pot eu mai bine,echipa mea iubita.inca odata felicitari Rapid pt victorie,dar parca e cam drastica pt ce a juxat Otelul.

Ess
21st March 2009, 22:44
meci mai echilibrat decat o arata scorul, insa victorie justa pt giulesteni.
pacat ca un gest ca al lui lazar devine o pilda...de asa ceva avem nevoie tot timpul in oceanul de mediocritate in care se scalda liga noastra...

inca odata: respect rapid! :ok:

Tyler Durden
21st March 2009, 22:46
Meci spectaculos, care cred ca a incantat inclusiv spectatorii neutri. Diferenta de scor este mai mare decat realitatea de pe teren. Oricum, Rapidul a fost azi echipa mai buna. Suntem pe val, Dinamo venimmmmmmmmmm!:D

valitudor
21st March 2009, 22:46
Corect. Un gest normal intr-o societate sanatoasa va fi transformat intr-o telenovela lacrimogena de presa noastra

Mda, poate va cedam eventul

Van Halen
21st March 2009, 22:48
sper sa bata pe dinamo
rapid
bv

Charon
21st March 2009, 22:51
sa nu transformam totusi un gest normal in coborarea lui Dumnezeu pe pamant!
Cinstea e o pasare rara,macar de invatam ceva din gestul asta!
Ai auzit Lovin?:rolleyes:

delaoltenia
21st March 2009, 22:53
Decat sa blatuim cu steaua, mai degraba cu rapidu... :drak:

astea sunt spusele unui adevarat suporter :happy:happy:happy:happy

cinebelu
21st March 2009, 22:56
Cica ieri Steaua a facut un meci spectaculosPun pariu ca dupa meciul asta, OiLSteaua nu vor scrie nimic de spectacol :rolleyes:

cinebelu
21st March 2009, 22:57
astea sunt spusele unui adevarat suporter :happy:happy:happy:happy

ceea ce steaua nu are deloc :rolleyes:

Cristian
21st March 2009, 22:57
astea sunt spusele unui adevarat suporter :happy:happy:happy:happy

Chestia aia e zisa ca o ironie la debitarile spuse de Ultraslayer... Daca e greu sa te prinzi sa-mi spui ca-ti si desenez.

Denis
21st March 2009, 22:58
pai sincer nici eu nu stiu ce sa mai cred.....o fi fost blat? Stan sa jurat ca nu face asa ceva...dar mai stii?:(....oricum nu cred ca mai putem spera la europene, deci fie ca`i 10 fie ca`i 13 tot aia e

resita
21st March 2009, 22:59
Corect. Un gest normal intr-o societate sanatoasa va fi transformat intr-o telenovela lacrimogena de presa noastra



eu sincer n-am mai vazut de vreo 5 anii un asemenea gest nici unde in europa.

atunci a fost un meci din liga a II-a de la nemti identic cu gestul din seara asta iar acel gest a aparut si pe cnn.

toata stima pt. Lazar :ok:

Denis
21st March 2009, 23:01
mai dar ce tot atata?:D:D poate a facut :nah: nu a fost simulare :nah:

:cry::cry::cry:

Lloyd Banks
21st March 2009, 23:02
Meci spectaculos, care cred ca a incantat inclusiv spectatorii neutri. Diferenta de scor este mai mare decat realitatea de pe teren. Oricum, Rapidul a fost azi echipa mai buna. Suntem pe val, Dinamo venimmmmmmmmmm!:D

Va asteptam :D
Intre noi se joaca liga campionilor(locul 1 - 2) si cupa, ovinele stau la acasa(a nu intelege vreun moderator stelist ca am ceva cu fanii, ovinele - jiji si jucatorii stelei, nu-mi permit sa jignesc "suflarea stelista" :D ).

resita
21st March 2009, 23:05
Meci spectaculos, care cred ca a incantat inclusiv spectatorii neutri. Diferenta de scor este mai mare decat realitatea de pe teren. Oricum, Rapidul a fost azi echipa mai buna. Suntem pe val, Dinamo venimmmmmmmmmm!:D

norocul nostru :D ca este pauza cu meciul nationalei ca altfel :(:(:(:(

sunteti pe val, toata stima :ok:

Grecu_
21st March 2009, 23:17
Sper doar ca in astea 2 saptamani de pauza sa nu le dea vreo prima ceva! :cry:

JJ
21st March 2009, 23:17
Sunt convins ca daca meciul nu era jucat, Lazar nu nega penaltiul... Sper ca n-o face si cu Dinamo! :P

Tyler Durden
21st March 2009, 23:17
Llyod, eu cred ca Steaua nu a iesit complet din cursa pentru titlul.
Resita, totul e sa nu fie valabila treaba aia cu ce e val, ca valul trece. :D

samar
21st March 2009, 23:32
De mult n-am mai plecat de pe giulesti atat de fericita....:) Intr-adevar,cum am anticipat,a fost un meci spectaculos asa cum este de obicei in compania celor din Galati.
Bravo Lazar pt gestul de fair-play.
Felicitari Otelul pt joc.
Multumim jucatorilor pt determinare si ambitie,si palaria jos pt suporterii din tribune care au facut o atmosfera de zile mari :yeah:

@tyler...nici nu stii ce ai ratat:evil:

delaoltenia
21st March 2009, 23:34
Multumim jucatorilor pt determinare si ambitie,si palaria jos pt suporterii din tribune care au facut o atmosfera de zile mari :yeah:

n-ati mai aruncat brichete? :happy:happy
lasand gluma deoparte,va felicit,jucati frumos.

Tyler Durden
21st March 2009, 23:37
@tyler...nici nu stii ce ai ratat:evil:

Ba stiu, am ratat o lovitura de la 11 metri.:D