PDA

View Full Version : Lucian Bute vs Fulgencio Zuniga



resita
13th March 2009, 20:56
Belle Center din Montreal, va gazdui pe data de 13 martie 2009, meciul dintre Bute si Zuniga, unde Bute isi va apara pentru a 3-a oara centura mondiala (IBF) la categoria mijlocie!

In ultimul meci disputat cu Andrade, Lucian Bute nu a parasit ringul ca un invingator, fiind pus la pamant in ultimele secunde din meci! A urmat acel scandal pe care il stiti cu totii…

Columbianul Zuniga, care are la activ 22 de victorii, 3 infrangeri si 19 knock-out-uri, a pierdut meciul in fata rusului Denis Inkin in septembrie 2008, dar si-a luat revansa dupa doua luni, in fata compatriotului sau Diego Castillo

Meciul va fi transmis in direct de PRO TV, sambata 14 martie, ora 05:00!

Mr Cosmin
13th March 2009, 21:03
Un articol facut de mine, acum aproape 2 luni, in legatura cu meciul:

http://www.inring.ro/mma-k1-box/fulgencio-zuniga-urmatorul-adversar-al-lui-lucian-bute.html

ducus
13th March 2009, 21:28
Eu zic ca-l bate de-i merg FULGii:yeah::drak: Hai Luciane, toata tara iti tine pumnii tie si lui Jo-Jo!

resita
13th March 2009, 21:38
ce cota mica are Lucian la victorie, 1,14 iar la KO are 3.80

un prieten de-al meu care urmareste boxul e sigur ca-l va face KO in repriza a IX :D

Mr Cosmin
13th March 2009, 21:57
Sper ca Lucian sa castige cu un KO :ok:.

Anyway, succes si lui Jo Jo.

moty
13th March 2009, 23:22
Bafta ambilor. Ne vedem dimineata (sper;))

Mr Cosmin
14th March 2009, 04:48
Jo Jo Dan a castigat la puncte :D .

Mr Cosmin
14th March 2009, 05:33
KO in runda a 4-a !!!!!!

Ma rog, oficial e TKO :D .

Cristian
14th March 2009, 05:48
Bravo Lucian /OLE/

ducus
14th March 2009, 08:14
Bravo Lucian, te asteptam acasa de sarbatori! Romania e in delir! Bravooooooooooooooooooo! :yeah:/OLE/:bere:

Cipri
14th March 2009, 09:13
Bravo Lucian Bute :yeah:

Cristina
14th March 2009, 10:07
Bravo Lucian!:yeah:

Sorin Blaj
14th March 2009, 11:24
Ma bucur pentru Lucian. Cu ocazia asta a inchis si niste guri care au impresia ca sportul in general este o joaca de copii, boxul in special.

Numai faptul ca a ajuns sa lupte pentru o centura modiala la profesionisti reprezinta o performanta mare, dar sa o mai si castigi si apoi sa o aperi.

FELICITARI!!!

danny del corco
14th March 2009, 17:43
Super campion !!!!!!!!!!!!!!

zebe
14th March 2009, 18:08
La anul vedem unificarea centurilor.:yeah::yeah::yeah:

Lucian86
14th March 2009, 18:47
Cu ocazia asta a inchis si niste guri care au impresia ca sportul in general este o joaca de copii, boxul in special.

Te referi cumva la Doroftei care spunea ca Bute pentru a-si demonstra adevarata valoare trebuie sa sa infrunte adversari mai puternici decat cei pe care i-a avut in ultima vreme ?

Partial e adevarat, in sensul ca Bute va trebuie in cele din urma sa faca pasul la un nivel mai mare, sa devina campionul suprem a categoriei.

Rabdare insa, rabdare ca nu are decat 29 de ani romanul nostru ;)

Oricum, super Bute :yeah: Sportiv adevarat

Leo
15th March 2009, 11:37
Felicitari BUTE !

Aurel.D
15th March 2009, 12:29
Nu vreau sa contest meritele lui Bute, dar am o intrebare pentru cei ce se pricep mai bine la box:
este Bute atat de invincibil sau Zuniga asta este prea slab? Mie sincer, columbianul asta mi s-a parut mai mult bataus de ocazie decat boxer profesionist!!
Nu ca zic, dar vreau sa spun. :)

Denis
15th March 2009, 12:29
Un baiat nascut si crescut in satul pechea. Deci pot sa zic ca ma trec fiori mari cand ma gandesc de unde a plecat pana unde a ajuns....sau mai bine zis...cine a ajuns....Un mare luptator cu nervi de otel si un adevarat erou al Romaniei. FELICITARI LUCIANE!!

campuscodi
16th March 2009, 07:31
Super campion !!!!!!!!!!!!!!

Nico21
18th March 2009, 13:18
Super draci !pana acum in toata cariera lui la profesionisti a dat doar peste legume...pai pe columbianul asta il bateam si eu la puncte macar...:)nici nu stia sa tina garda bine...

Cristian
24th March 2009, 18:59
Da Nico tu esti mai tare si ca "Brus li" si ca "van dam", ce mai, un geniu nedescoperit... :cry:

4star
25th March 2009, 10:35
Nu vreau sa contest meritele lui Bute, dar am o intrebare pentru cei ce se pricep mai bine la box:
este Bute atat de invincibil sau Zuniga asta este prea slab? Mie sincer, columbianul asta mi s-a parut mai mult bataus de ocazie decat boxer profesionist!!
Nu ca zic, dar vreau sa spun. :)

Daca era chiar luat de pe strada nu avea cum sa fie challanger la titlu. Totusi stilul columbianului nu avea cum sa ii puna probleme lui Lucian.
Invincibil e prea pretentios spus pentru orice boxer. Nici Tyson nu a fost invincibil si nici Muhamad Ali.
Cu toatea astea Lucian este boxer bun care isi merita titlul. Este in topul ierarhiilor mondiale si poate va unifica centurile ca sa fie No.1. Pentru asta ii urez bafta.

LE: NUmai sa nu dea cumva, in drumul spre unificare centurilor, peste Nico21 si sa sufere vreo infrangere rusionasa. :P

Elphax
25th March 2009, 10:46
nu va fi usor sa unifice centurile, totusi IBF e cea mai slaba federatie, ceilalti sunt la alt nivel

4star
25th March 2009, 14:55
sigur ca nu e usor si de abia de acum incolo o sa simta greul daca va dori unificarea centurilor. eu imi doresc sa avem un campion care sa detina toate centurile, si in acest moment Lucian este cel mai aproape.

Aurel.D
25th March 2009, 15:21
Unificarea centurilor nu se va intampla decat daca mafia din box va fi de acord cu asta.

4star
25th March 2009, 15:49
Normal. Iar ei vor dori asta daca stiu ca au de castigat bani destul de multi.