PDA

View Full Version : U. Craiova - Farul



EDMOND_
3rd August 2004, 14:07
O partida la care este obligatoriu ca toate cele trei puncte sa ramana la Craiova. Asta daca vrem sa emitem pretentii la un loc care sa ne duca spre cupele europene! Sau spre titlu , cu putin noroc.... Insa cu demnitate , nu cu tot felul de aranjamente ( vezi arbitri ) cum deja se procedeaza la case mai mari ( si a fost doar prima etapa!!). Probabil in unsprezecele de start vor aparea schimbari si este probabil ca Borbely sa vada putin cum arata lotul satelitului oficial. Orice ar fi , ma astept ca Rednic sa corecteze din mers jocul echipei.. Fiind primul meci acasa ( si in nocturna) ma astept la o afluenta mare de spectatori! Si normal , la o victorie! Un 2 - 0 ar fi bun , dar daca Gane si Rubi vor dori mai mult este clar ca, noi , suporterii, nu ne vom opune!

cipi13
3rd August 2004, 14:13
Tot 2-0 zic si eu.....si nu m-as supara daca se termina cu mai multe goluri in poarta farului....
Cred ca Gane o sa marcheze cel putin un gol....

Brimi2004
3rd August 2004, 15:28
Eu am fost destul de deranjat de atitudinea oficialilor constanteni ( si parca Lica a jucat odata pe la craiova , sau ma insel!? ) legat de transferul lui Pascovici ( 150 000 daca pleaca afara si 200 000 daca vine la Craiova! )..plus ca ,( alaturi de FC Arges si Unirea Alba Iulia , Farul este fara indoiala sub dominatie dinamovista... Un motiv in plus sa-i batem sambata... merg pew acelasi scor 2 - 0 ( Gane , Lutu )..

corinutza_88
3rd August 2004, 15:56
eu cred ca va fi 2-1!nu conteaza scorul ,numai sa ii batem!

dragosblue
3rd August 2004, 18:13
Cistigam cu 3-0 !!!
Hai Stiinta!!!

pirlinho
3rd August 2004, 23:57
Farul este fara indoiala sub dominatie dinamovista...

Bwahahahaha.... :)

Cat despre Pascovici: daca ati fi platit, l-ati fi avut. In schimb, s-a dus sa se plimbe pe la echipe din Ucraina. Farul are un fundas mult mai bun pe care totusi nu-l baga nimeni in seama: Schiopu. Dar mai bine asa. :ok:

Cat despre meci, sper ca Farul sa reuseasca in aceasta editie sa joace in deplasare cat mai aproape de cum joaca acasa. Altfel, ne-o luam cu un 1-0 sau 2-1.

HAI FARUL!

EDMOND_
4th August 2004, 08:19
Bwahahahaha.... :)

Cat despre Pascovici: daca ati fi platit, l-ati fi avut. In schimb, s-a dus sa se plimbe pe la echipe din Ucraina. Farul are un fundas mult mai bun pe care totusi nu-l baga nimeni in seama: Schiopu. Dar mai bine asa. :ok:

Cat despre meci, sper ca Farul sa reuseasca in aceasta editie sa joace in deplasare cat mai aproape de cum joaca acasa. Altfel, ne-o luam cu un 1-0 sau 2-1.

HAI FARUL!



Asta asa este! Daca am fi platit cat dorea Real probabil il luam si pe Zidane...
Explica-mi si mie cum poate un jucator sa coste 150 000 daca pleaca afara si 200 000 daca il vrea o formatie romaneasca...numai in campionatul nostru se poate intampla asa ceva..... In rest fii fara grija , Pascovici nu va misca la Craiova!

EDMOND_
4th August 2004, 09:33
"Nu este usor sa-i integram pe nou-veniti. Aveam nevoie de ei, deoarece lotul nu era foarte competitiv, ca dovada si rezultatele din ultimele sezoane. Pentru meciul cu Farul, va promit ca veti vedea o alta fata a Universitatii“.

Aceasta este declaratia lui Rednic data ieri ..in timpul antrenamentului. Trebuie sa adaug ca antrenamentul de ieri a fost aproape in totalitate axat pe imbunatatirea conditiei fizice. Cred ca a fost un cadou pentru Lutu care a implinit 29 de ani .. :)

Brimi2004
4th August 2004, 21:40
Am trecut si eu ieri pe la stadion... i-a alergat Rednic ca pe hotii de cai. Au facut antrenament cred ca toti jucatorii aflati sub contract , 27 sau 28 am numarat eu. Am descoperit ca nici nu ii stiu pe toti dupa fizionomie, dar aratau foarte incrancenati, parca erau sclavi la galere , chiar m-a pufnit rasul vazandu-l pe Lutu , arata de parca il batuse cineva ...

Blue
7th August 2004, 02:19
Pentru mine fotbalul este mult mai mult decat un simplu joc.
Este o afirmarea a spritualitatii si orgoliilor unor grupuri de oameni.

V-ati gandit vreodata de ce iesiti pe strazi la victoriile Romaniei si nu Braziliei, Germanie,Italiei sa zicem(echipe cu o multime de titluri)?
Pentru simplul motiv ca nu va identificati cu aia, nu sint romani, nu va reprezinta in nici un fel.
Vreti neaparat titluri indiferent daca sint luate cu japca, blaturi, arbitraje? asta vor dinamovistii si stelistii , in general oameni fara personalitate care tin cu echipele astea care castiga la ordin, indiferent de mijloace pentru a se simti si ei invingatori o data pe saptamana ca in rest....
Pe mine nu ma intereseaza titluri cu japca si nici titluri luate cu jucatori care nu sint olteni. Nu-mi spune nimic o echipa cu nkoy si ceilati. Chiar asi pune o limita de 3 jucatori in lot care nu sint olteni: Guso, Bundea si inca unul. Sa nu ma intelegeti gresit, n-am nimic cu ei, dar nu consider ca ma reprezinta in nici un fel. Ori eu tin cu Universitatea pentru ca este echipa oltenilor, este din Craiova, ca si mine.

Iar Rednic este cel mai antioltean antrenor din cati am vazut, nu vedeti cine sint fotbalistii de care incearca el sa scape?
Plesan, Murgan, Papura, Lutu si Banica
Cine a ramas in afara lotului cu Argesul? Preda si Iordache.
NU VI SE PARE CA ESTE IMPOSIBIL SA FIE O COINCIDENTA?

sper sa citeasca si cine stiu eu mesajul , stiu ei de ce

Sper sa ia bataie Universitatea Craiova cu Farul, sa se aprinda spiritele , sa plece Rednic si sa ramana oltenii. Pentru ca eu tin cu Universitatea Craiova cat timp este echipa oltenilor, nu ma intereseaza o echipa de negri, chinezi, arabi ,moldoveni etc.

nu uitati ca locul 4 in turul campionatului trecut a fost obtinut cu 3 neolteni in primul 11: Guso, Bundea si Njock
Daouda a fost accidentat iar Murgan si Vigariu erau titluari. In retur s-au chinuit sa pastreze locul 4. Sa vedem cati olteni vor fi in teren cu Farul

nici daca luam titlul, nu ma pot bucura daca el este luat cu blaturi, arbitraje favorabile sau cu jucatori te nu stiu unde.Ca nu sint stelist sau dinamovist sa ma bucur de porcarii

EDMOND_
7th August 2004, 09:33
In lotul de 18 jucatori pentru partida cu Farul au fost retinuti si Iordache , Vigariu si Preda .... cel putin unul va incepe meciul ca titular.De asemenea , probabil sa fie trimis in teren si Lutu cel putin o jumatate de ora , mai ales tinand cont ca s fost ziua lui de nastere ....

Farul va intra in teren cu o echipa destul de solida mai ales in aparare si la mijloc....linia de atac insa nu pare a putea pune probleme mai ales la un meci jucat in deplasare. Sper sa nu ploua astazi ( spre asta se indreapta previziunile pentru zona Olteniei ) si sa fim multi suporteri in tribuna.

Este primul meci la care nu mai este intrare generala ... 30 000 la peluza , 40 000 tribuna II , 50 000 tribuna I , 100 000 sectoarele 1 , 3 , 3 , 1 000 000 sectoarele B si C si 1 600 000 sectorul VIP. Vanzarea biletelor va incepe la ora 14.00 .

Vietnam
7th August 2004, 21:04
Ai nostri dau pase destul de bine dar NU FINALIZEAZA! Gane rata destul de mult pina acum. Rubi parca este mijlocas nu atacant de la el pleaca pasele iar Plesan este impins mai in fata. Nu stiu ...sper sa iasa bine

Pacala
8th August 2004, 01:42
Guso-Vigariu,Daouda(Moti),Papura,Murgan- Bundea, Paduret,Plesan-Lutu(Frunza)-Gane ,Rubi(Stoianof)
eu asa vad echipa

-Vigariu sa combine cu Bundea pe dreapta sa vina centrari din dreapta
-Plesan un pic deplasat in stanga la fel Rubi un fel de inter stanga, sa vina centrari din stanga
-Lutu in spatele varfului sa incerce driblinguri si obtinerea unor lovituri libere la marginea careului central.
-Gane avansat
-Murgan care sa poata face trecerea in timpul jocului de la sistemul cu 4 fundasi la cel cu 3.
-Stoianof si Frunza incercati la schimb cu Rubi si Lutu.
-Luata baderola de capitan de la Plesan si data lui Guso.
-Discutat cu Papura si incheiat discutia si fara declarati despre Lutu si Murgan ca ne incurca , sa plece, oare Rednic ce ar fi simtit daca vreun antrenor i-ar fi zis asta?
-Incurajati un Lutu, Stoianof si Murgan care pot mult mai mult
-intercalari in atac din partea lui Bundea,Plesan, Rubi si Lutu sau la schimb Stoianof si frunza pentru a-l ajuta pe Gane
-integrat in joc Paduret ca mijlocas defensiv central cam ce juca Donose sau Boloni respectand scara desigur, sa-l elibereze pe Bundea de sarcini si sa joace mijlocas dreapta.

Asa vad eu echipa, nimeni sa nu plece si toti sa se impace.

problema cea mare dupa mine , tot dinel staicu ramane , sper ca nu coace iar ceva, asta e nebun.
strambele la echipa nu vin de la suporteri si nici de la jucatori , tot dinel staicu are puterea sa faca porcarii sau sa-i tina la un loc pe toti

Pacala
8th August 2004, 01:54
in deplasari poate as incepe cu Buhus sau Dobre in locul lui Vigariu, cei doi avand un profil mai defensiv
Dar acasa as incepe cu Vigariu, avem nevoie sa mearga jocul pe laterale si sa desfaci apararea adversa , asta e una din problemele cele mai mari ale echipei. Nu curg fazele pe lateralele si nu vin destule centrari.

EDMOND_
8th August 2004, 03:06
Cele patru puncte pierdute pana in prezent se datoreaza lipsei de inspiratie a antrenorului care nu a ghicit in nici una din cele doua partide miscarile castigatoare. Nu este un atac la adresa lui Rednic pe care il doresc pe banca pana la sfarsitul campionatului , este doar o constatare. Schimbarea brusca a sistemului de joc ca si faptul ca unii jucatori nu sunt folositi pe posturile care au dat satisfactie au facut ca jocul echipei sa fie rigid si destul de usor de contracarat de o formatie venita sa moara pe teren in ideea de a castig aun punct.Avem nevoie de o victorie care sa dea liniste echipei si daca am obtine-o in etapa care urmeaza ar fi excelent. Rednic ar avea apoi ( in pauza pentru jocul echipei nationale ) timpul necesar sa incerce omogenizarea lotului.

ForzaStiinta
8th August 2004, 09:51
Am pierdut 4 puncte ca fraierii...iar echipa joaca mai prost ca anul trecut si vina e a mijlocasilor... Apararea mai greseste si ea, dar totul vine de la mijlocul terenului unde Plesan e de nerecunoscut, Frunza nu se adapteaza inca cerintelor diviziei A, Buhus cade fizic in repriza a doua. Bundea joaca multumitor, nimic de reprosat, dar nu e genul de jucator care sa duca echipa pe umerii lui. Nu le reprosez nimic atacantilor ca nu au primit mingi cu adevarat bune ... gane parca e cam ratangiu, dar nu ii poti cere sa dea goluri cu frecventa cu care da Ronaldo (adica a avut o ocazie la inceputul meciului, dar nu pot sa ii reprosez ca a dat peste poarta ca era dificil sutul pe care l-a incercat el din prima... preluare nu putea sa faca ca avea fundasul in apropiere, asa ca eu zic ca s-a descurcat bine la faza aia, daca era si gol poate se schimba meciul).

EDMOND_
8th August 2004, 10:02
Treaba lui Gane este sa aiba o ocazie si sa inscrie , sa aduca trei puncte echipei....altfel o sa incepem sa-l regretam pe Njock....care tinea trei jucatori pe el si mai marca si goluri.... Gane tinde sa-i ia locul lui McBreen , daca va continua la fel.
Una peste alta , este binevenita intrerupperea de campionat poate se va lucra mai mult in directia omogenizarii si a relatiilor de joc intre jucatori.

EDMOND_
9th August 2004, 07:00
U” Craiova (0) - (0) Farul

Stadion “Ion Oblemenco”, spectatori: 15. 000

UNIVERSITATEA CRAIOVA
Antrenor: Mircea Rednic
Guso, Buhuş, Papură, Daouda, Iordache (L. Preda ’60), Bundea, Baştină, Pleşan, (Vigariu ’55), Frunză (Luţu ’46), Rubenilson, Gane

FARUL CONSTATNŢA
Antrenor: Petre Grigoraş
Curcă, I. Barbu,Şchiopu, Paşcovici, Farmache, Lungu, D. Todoran (Apostol ’54), Senin Guriţă (Uşurelu ’68), L. Mihai (Baicu ’71), Cristocea

ARBITRI
Cristi Balaj (Baia Mare) - Nicolae Marodin (Bucureşti), Miklos Nagy (Cluj). Rezervă: Viorel Sandu (Bucureşti) observatori Florin Gâtejan (Bucureşti) şi Mircea Salomir (Cluj)

CARTONAŞE GALBENE
Daouda ’15, Bundea ’41, Guso ’82
Farmache ’27, Cristocea ’50, I. Barbu ’52, Curcă ’73

Cam asta ar fi caseta tehnica a meciului cu Farul Constanta.

cipi13
9th August 2004, 11:35
Treaba lui Gane este sa aiba o ocazie si sa inscrie , sa aduca trei puncte echipei....altfel o sa incepem sa-l regretam pe Njock....care tinea trei jucatori pe el si mai marca si goluri.... Gane tinde sa-i ia locul lui McBreen , daca va continua la fel.
Una peste alta , este binevenita intrerupperea de campionat poate se va lucra mai mult in directia omogenizarii si a relatiilor de joc intre jucatori.
Stai asa ca au trecut doar doua meciuri.......o sa isi intre in ritm..

Brimi2004
30th September 2004, 16:07
Acum , dupa cei trei jucatori ai Farului implicati in scndalul de dopaj putem sa ne intrebam daca rezultatele bune ale Farului si mai ales capacitatea la efort nu au avut si aceasta cauza....