PDA

View Full Version : Etapa a 20-a: Otelul Galati-Gloria Buzau 1-2



delaparis
8th March 2009, 23:19
Sambata, 14 martie:
Otelul Galati-Gloria Buzau,
ora 15:00, netelevizat;

discutii inainte si dupa meci

delaoltenia
8th March 2009, 23:26
victorie a galatenilor,scorul fiind necunoscuta.

YoNuTzz
9th March 2009, 00:29
meci de 1 solist :ok:

Denis
9th March 2009, 01:00
de castigat va castiga Otelul, normal.... totusi nu ar fi rau sa castigam la scor pt a ne imbogati golaverajul. Otelul nu trebuie sa greseasca. 4-0 pt echipa de la Dunare /hello

Mr Cosmin
9th March 2009, 01:46
O victorie a galatenilor garantata... :ok: .

Denis
9th March 2009, 03:19
garantata dar din pacate netelevizata:(

mihai_alex
9th March 2009, 10:37
Putem sa-i batem fara probleme,DACA jucatorii vor fi profesionisti si nu se vor uita la linia de clasament a Gloriei.

mateiasi
9th March 2009, 11:04
Scandalul va izbucni in curand la noi: nimeni nu da nici un ban (nici patronii, nici administratia locala, nici Combinatul), dar asteapta rezultate bune in continuare. Daca este adevarat ce scrie ProSport (http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/masuri-de-criza-4032223), suntem aproape de colaps. Intr-un tarziu, jucatorii vor lasa bunul-simt de-o parte si vor da si ei in teren exact ceea ce primesc: nimic. Sper ca asta sa nu se intample etapa viitoare...

mihai_alex
9th March 2009, 11:39
nimeni nu da nici un ban (nici patronii, nici administratia locala, nici Combinatul)
Asta unde ai auzit-o?spre sfarsitul lunii sigur vom primi bani,iar "patronii"(aka actionarii) se confunda cu combinatul,ei se zbat pentru bani.

Cristian
9th March 2009, 12:37
Aia de la prosport sunt niste ratati fara subiecte, totusi mi-a placut un comentariu de sub acea stire de 2 bani: ba proamatorilor nu fiti carcotasi cu galatenii. ei nu au dat milioane pe jucatori de liga a 3-a ci au promovat copii si uite la ce distanta sunt in clasament de echipa ciobanului milionar

Leo
9th March 2009, 14:22
2-0

riva
9th March 2009, 14:55
echipa buna otelul, antrenor bun, buzau echipa slaba, bate otelul

Viva La Raza
9th March 2009, 15:12
articolul din prosport este o palma data clubului Otelul Galati si suporterilor echipei.din pacate,asa se procedeaza, in presa noastra sportiva,cu echipele care promoveaza fotbalul adevarat in tara si isi vad de treaba lor .meciul cu buzaul mi se pare dificil si daca o sa castigam,cred ca o sa o facem foarte greu.

Denis
9th March 2009, 16:24
Evident ca e asa. Mereu ai mai multe emotii contra echipelor mici pentru ca atunci lumea se asteapta doar la victorie. Cand joci contra unei echipe mai mari joci fara presiune fiindca indiferent daca dai totul pe teren se stie diferenta de valoare dintre echipe si nu se asteapta nimeni la tine sa scoti un rezultat.

Cristian
9th March 2009, 16:51
Replica clubului galatean fata de acel articol de 2 bani grei nu a intarziat sa apara: http://www.otelul-galati.ro/stiri.php?id=1394

mihai_alex
9th March 2009, 16:51
Cand joci contra unei echipe mai mari joci fara presiune fiindca indiferent daca dai totul pe teren se stie diferenta de valoare dintre echipe si nu se asteapta nimeni la tine sa scoti un rezultat.
Nu exista asemenea echipe in campionatul nostru.

Denis
9th March 2009, 17:12
Sa inteleg ca dupa parerea ta toate echipele din campionatul nostru sunt lafel de valoroase? Am precizat "mai mari". Deci daca ai fi Otelul, o echipa mai mare ar fi CFR Cluj sau Dinamo. Dar diferenta de valoare e departe de a fi egala intre Dinamo si Otopeni sau Otelul si Gloria Buzau.

Sau poate nu m`ai inteles cum trebuie.

Viva La Raza
9th March 2009, 18:15
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/porumboiu-craciunescu-l-a-sunat-pe-serea-inaintea-meciului-cu-otelul-pentru-a-l-ameninta-127780.html:headbang::jerk::angry:
auzi la porumboiu.serea ne-a stricat atatea meciuri.acel ceahlaul-otelul-4-3 fiind cireasa de pe tort.porumBOUL isi vede locul de uefa amenintat.
http://www.gsptv.ro/viewEtapa.php?idVideo=2&playList=181&cue=3&id=6 uite ca mi-am amintit de faza asta.doamne ce ii mai fura arbitrii cu Otelul.

mihai_alex
9th March 2009, 18:59
Sa inteleg ca dupa parerea ta toate echipele din campionatul nostru sunt lafel de valoroase? Am precizat "mai mari". Deci daca ai fi Otelul, o echipa mai mare ar fi CFR Cluj sau Dinamo. Dar diferenta de valoare e departe de a fi egala intre Dinamo si Otopeni sau Otelul si Gloria Buzau.

Sau poate nu m`ai inteles cum trebuie.


si nu se asteapta nimeni la tine sa scoti un rezultat.
La asta la refeream,dar poate ca n-ai spus exact ce gandeai,nu exista meciuri in care nimeni sa nu puna la indoiala un eventual rezultat pe seama diferentei de "valoare",mai ales la meciurile Otelului.

mihai_alex
9th March 2009, 19:03
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/porumboiu-craciunescu-l-a-sunat-pe-serea-inaintea-meciului-cu-otelul-pentru-a-l-ameninta-127780.html:headbang::jerk::angry:
auzi la porumboiu.serea ne-a stricat atatea meciuri.acel ceahlaul-otelul-4-3 fiind cireasa de pe tort.porumBOUL isi vede locul de uefa amenintat.
http://www.gsptv.ro/viewEtapa.php?idVideo=2&playList=181&cue=3&id=6 uite ca mi-am amintit de faza asta.doamne ce ii mai fura arbitrii cu Otelul.

Iar are ciuda asta pe Otelul,se zgaraie pe ochi ca ne vede inaintea lor in clasament in pofida "trilioanelor" investite de stiulet.

Viva La Raza
9th March 2009, 19:21
ce sa mai zici cand ne este furata o participare in cupele europene si suntem suspendati din toate directiile?...................ce sa mai spui cand Timisoara,o echipa de legenda,este batjocurita de frf si ramane fara 6 puncte?
noua nu ni se mai da calificarea inapoi si implicit banii cuveniti,dar macar dati inapoi punctele timisoarei ............cele luate abuziv.

six
9th March 2009, 19:50
ce sa mai zici cand ne este furata o participare in cupele europene si suntem suspendati din toate directiile?...................ce sa mai spui cand Timisoara,o echipa de legenda,este batjocurita de frf si ramane fara 6 puncte?
noua nu ni se mai da calificarea inapoi si implicit banii cuveniti,dar macar dati inapoi punctele timisoarei ............cele luate abuziv. :ok::ok::ok: merci colega,respekt Galati :ok:

Denis
9th March 2009, 20:40
kain nea stricat recordul de 21-0-0 de voturi :D:D:D daca facem egal dau vina pe el:cry:

Denis
9th March 2009, 21:19
La asta la refeream,dar poate ca n-ai spus exact ce gandeai,nu exista meciuri in care nimeni sa nu puna la indoiala un eventual rezultat pe seama diferentei de "valoare",mai ales la meciurile Otelului.

pai vad ca nu mai inteles bine....nu ma refeream la un rezultat anume...sau victorie sau infrangere.....am spus ca de multe ori e mai multa presiune asupra ta atunci cand joci contra unori echipe mai slabe decat atunci cand joci contra unei echipe mai puternice ca tine. era un fel de reply la Viva la raza cand a spus ca va fi dificil sa invingem Buzaul.

Important e sa nu subestimezi echipele mici si sa joci cu aceeasi atitudine cand joci cu echipele mai mari ca tine.

mihai_alex
9th March 2009, 21:33
??

si nu se asteapta nimeni la tine sa scoti un rezultat.
Tot ce-am comentat e ca nimeni nu se asteapta la vreo surpriza in meciurile cu echipele mai puternice,ceea ce bineinteles ca nu-i adevarat.

stiintacv
9th March 2009, 22:44
1 solist

Telespan
9th March 2009, 23:16
Meci de 1 solist

ultra
10th March 2009, 00:16
Da, 1 solist.Buzau in "B".

Rossi
10th March 2009, 07:10
1 solist

Dregan
10th March 2009, 08:48
In mod normal nu putem avea probleme.

STEELMAN
10th March 2009, 10:00
sa nu uitam sezonul trecut cand i-am luat de sus si la un moment dat aveau 3-0 la galati,scor final 3-2 pt buzau

Dregan
10th March 2009, 11:16
Da, dar atunci nu aveau doar 3 puncte stranse in 19 etape.

Uimirea
10th March 2009, 12:46
meci de 1 solist.

malexoid
10th March 2009, 13:13
Otelul e puternica si eficace pe propriu-i teren, tinerii nostri jucatori merg acolo cu sansa 1%...
Indiscutabil pronostic 1, orice altceva, pana si un gol marcat de Buzau e surpriza imensa!

Viva La Raza
10th March 2009, 13:58
cand ne-au batut cu 3-2 ghici cine era in poarta?circarul de kouha:limba:.
de la ei imi place Mansour,intodeauna mi-a placut ,cum se prezinta pe teren ca si atacant.

Sezione
10th March 2009, 16:21
Castiga cit se poate de clar Otelul !!!

Denis
10th March 2009, 16:34
Ar fi mare pacat sa nu castigam 3 puncte acasa cu Buzaul.:( 9 puncte din 9 posibile in acest retur ar fi super. Dar pentru a avansa in clasament trebuie sa batem si echipele de deasupra noastra :ok: ori putem spera ca echipele de deasupra noastra sa piarda constant; un lucru pe care nu ne putem baza.

acmilan_nutu
11th March 2009, 01:35
1 solist bineinteles , non c'e 2 senza 3....

Dregan
11th March 2009, 09:22
Oțelul – Gloria Buzău: cu spectatori! (http://www.dunareabatrana.com/index.php/home/34-stiri/156-oelul-gloria-buzu-cu-spectatori)

Viva La Raza
11th March 2009, 09:40
http://www.dunareabatrana.com/index.php/editoriale/39-editoriale/157-prostsport-
boului de la prostsport IMPUSCATE SI GATA IM-PUS-CA-TE.

mateiasi
11th March 2009, 11:14
Da, dar atunci nu aveau doar 3 puncte stranse in 19 etape.
Buzaul nu mai e aceeasi echipa care a strans doar 3 puncte anul trecut (la propriu: au schimbat aproape tot lotul), si pot produce surprize. Sunt sigur ca tii minte evolutia noastra in sezonul 2005-2006: 9 puncte in tur, 30 puncte in retur (dupa ce am adus 18 jucatori noi). Remanierea completa a lotului presupune lipsa de omogenitate, dar nu cred ca e adevarat in cazul lor: au luat foarte multi jucatori de la Timisoara, care se cunosc intre ei. Trebuie tratati cu seriozitate, au dovedit in meciul cu CFR ca nu sunt slabi.

mihai_alex
11th March 2009, 11:34
9 puncte in tur, 30 puncte in retur (dupa ce am adus 18 jucatori noi)
Asa ceva nu s-a mai intamplat si nici nu se va mai intampla,cel putin nu in proportiile astea.
Nu-s aceeasi echipa,dar nici echipa puternica nu e,victoria e singurul rezultat acceptabil.

Ferko
11th March 2009, 12:09
Problema e una singura : cu cat bate Otelul !

Viva La Raza
11th March 2009, 12:34
o sa castige Otelul cu cat o sa visez eu diseara:sneaky:.........
http://www.andreivochin.ro/stiri/889/tactica-antrenorilor-petre-grigoras-95-ma-intereseaza-otelul-5-adversarul.htm....de ce nu ne ofera,ziarele sportive,mai multe articole ca acesta?as citi cu placere un astfel de ziar,cu articole de calitate.

Cipri
12th March 2009, 23:33
Cam nimeni nu ii baga in seama , dar Otelul isi face treaba . 2/2 victorii pana acum , iar dupa meciul cu Buzaul vor bifa a 3 a victorie !
Rezultatul poll-ului este sugestiv :
-31 voturi - victorie Otelul
-1 vot - egal
-0 voturi - victorie Buzau

LazioRoma
13th March 2009, 06:52
fara probleme bate otelul !

Dregan
13th March 2009, 09:37
Daca dam un gol repede, ne distram cu ei...

Cristian
13th March 2009, 10:02
Daca dam un gol putem pe urma sa jucam si la 0-0 :cry:

Denis
13th March 2009, 10:09
Daca dam un gol, sa n`o lasam prea moale dupaia.:( Abea pe la 2-0 ne putem permite sa facem si putin spectacol, dar chiar si atunci e riscant.

mihai_alex
13th March 2009, 10:19
Noi avem probleme in meciurile in care nu inscriem pana la pauza,atat.

Rave,imbraca-te tata,nu mai tremura atata.

Denis
13th March 2009, 11:44
de unde ai mai scoso si pe asta?:o:

mihai_alex
13th March 2009, 12:00
Pai vad ca ti-e frica de Buzau.

Denis
13th March 2009, 12:09
:D:D da nu mi`e frica ma, fi serios:P:P....dar totusi mi se pare normal sa nu subestimezi nici o echipa din liga 1.. nu vezi Gazul?.... ce sa inteleg...ca au prins o zi slaba in meciul cu Otelul, sau o zi buna in meciul cu Dinamo? daca nu era pentru arbitraj Gazul se scotea cu 3 puncte in meciul ala.

Oricum, marea favorita este Otelul, bineinteles. 95% vom castiga dar restul, adica 5% unui posibil rezultat de egalitate s`ar datora atitudinei din timpul meciului.

Dregan
13th March 2009, 15:43
Explicatia cu Gaz Metan e foarte simpla. Zmei acasa, praf in deplasare...asa au jucat tot campionatul.

STEEL
13th March 2009, 17:25
Fara niciun dubiu Otelul e favorit clar, nu cred ca Buzaul ar putea pune probleme.Presimt ca Para inscrie din nou si se detaseaza in clasamentul golgheterilor.....FORZA OTELUL !!!

Viva La Raza
13th March 2009, 17:30
cred ca o sa il imit pe jimmy jump sambata:drak:.ii sochez pe buzoieni si asa ii batem de se retrag din campionat.

mateiasi
13th March 2009, 17:47
Salageanu va lipsi mai mult timp. Daca Pena va putea juca, atunci probabil va trece Paraschiv pe stanga. Daca va lipsi si Pena, atunci Para va juca iarasi varf, si s-ar putea sa-l vedem pe Ibeh titular pe flancul stang. Oricum, sunt sanse mari sa inscrie Paraschiv, si sa se distanteze in clasamentul golgheterilor.

Aurel.D
13th March 2009, 17:58
Evident Otelul este favorita, dar ma intreb cand isi va reveni Gloria? :) Doar nu o sa fie ciuca batailor pana la capat!

mihai_alex
13th March 2009, 19:15
Salageanu va lipsi mai mult timp. Daca Pena va putea juca, atunci probabil va trece Paraschiv pe stanga. Daca va lipsi si Pena, atunci Para va juca iarasi varf, si s-ar putea sa-l vedem pe Ibeh titular pe flancul stang. Oricum, sunt sanse mari sa inscrie Paraschiv, si sa se distanteze in clasamentul golgheterilor.

Uiti de Gado refacut f recent,iar Pena va juca.

mateiasi
13th March 2009, 20:27
Din cate imi amintesc eu, Gado n-a jucat niciodata mijlocas stanga. Aici e buba la noi, dupa accidentarea lui Salageanu.

Denis
14th March 2009, 08:30
Ba a jucat....nu e postul lui dar cand juca impreuna cu Szekely mereu faceau schimb de benzi in timpul meciurilor.


Explicatia cu Gaz Metan e foarte simpla. Zmei acasa, praf in deplasare...asa au jucat tot campionatul.

dar totusi...nici chiar zmei:D...au pierdut acasa cu echipe precum Farul si U Craiova dar a castigat totusi contra lui FC Timisoara si a obtinut cate un punct cu Dinamo si Otelul....hmm... Deci o echipa neconstanta, uneori norocoasa, alteori lipsita de orice sansa.:thinkso:

purpleheart
14th March 2009, 14:17
bate Otelul, dar din pacate nu pot sa vad in direct golul lui Mansour ! ;) 3-1 !

purpleheart
14th March 2009, 16:35
penalty obtinut de Mansour si ratat de Axente ! min. 25 la 0-0 !

purpleheart
14th March 2009, 16:36
min. 35 inscrie ratangiul penalty-ului ! 1-1 !

alexuuBZ
14th March 2009, 16:55
trebuia sa avem 1-2 da a ratat ala penaltyu :(

mihai_alex
14th March 2009, 17:07
Da sigur,asa vezi tu un meci?o singura faza schimba toata fata meciului,nu poti sa stii ce-ar fi fost daca nu rata penaltiul axente.

purpleheart
14th March 2009, 17:24
si iata ca inscrie Mansour, desi mi-a stricat pronosticul ! ;)

alexuuBZ
14th March 2009, 17:28
1-2 ! :*

Charon
14th March 2009, 17:28
ce plm fac astia ma,ma ard serios la pariuri!:headbang:

resita
14th March 2009, 17:40
eu deabia m-am trezit sau poate dorm si visez :groggy::groggy::groggy:

cat dracu ii scoru 1-2?

gata biletul de pariuri :(:(:(

mihai_alex
14th March 2009, 17:41
Asta se intampla cand nu mai esti platit de 2-3 luni:D

*Coco*
14th March 2009, 17:41
Ce blat ordinar:)

Imi pare si rau ca nu ii lua in 2 solist la pariuri si ma acoperi cu dubla X2:)

mihai_alex
14th March 2009, 17:43
Coco taci daca nu stii despre ce e vb,ma asteptam la o astfel de atitudine a jucatorilor.Tu mai muncesti daca nu esti platit?

*Coco*
14th March 2009, 17:44
Lasa ca muncira pentru Buzoieni isi luara banii:)

Ei nu trebuie sa isi faca barameul?

tafu
14th March 2009, 17:46
cum sa bata buzau ??? :happy ...nu pot sa cred

mihai_alex
14th March 2009, 17:48
Popo nici macar n-ai vazut meciul si comentezi,nu e prima data cand patim asa ceva.
Poate ca i-au tratat in functie de punctele lor din clasament.

purpleheart
14th March 2009, 17:48
cu Mansour si Axente in forma, Buzaul prinde UEFA anul asta !:happy :yeah: :happy

alexuuBZ
14th March 2009, 17:50
cum sa bata buzau ??? :happy ...nu pot sa cred

ba tu nu ai vazut cu joaca gloria acuma in retur? :> rupe tot! :happy

razwan_vs
14th March 2009, 17:52
se salveaza de la retrogradare :ras-plans:

samar
14th March 2009, 17:57
Suspiciunile asupra unui blat sunt intarite si datorita netelevizarii meciului...
Si uite cum vin Otelarii pe Giulesti cu pofta de victorie:D

Ulysses
14th March 2009, 17:59
Sa vina Cristian sa-i zic ceva la ureche:happy

tafu
14th March 2009, 17:59
ba tu nu ai vazut cum joaca gloria acuma in retur? :> rupe tot! :happy

ar fi super tare ...sa se salveze :yeah:

YoYoyOi
14th March 2009, 18:02
ce-ati facut, vitejii mei? :D

Grecu_
14th March 2009, 18:03
Deci, e clar. Etapa viitoare pe Giulesti se vor marca pe putin 4 goluri.

lessrain
14th March 2009, 18:04
na bah ofticati-va toti gusterii care faceau pa ei: "logik bate otelu, acum sa vedem ce scor le da" ... !!!

alexuuBZ
14th March 2009, 18:10
nu am apucat sa vad si eu prima victorie a gloriei Live Video :)

mihai_alex
14th March 2009, 18:12
Suspiciunile asupra unui blat sunt intarite si datorita netelevizarii meciului...
Si uite cum vin Otelarii pe Giulesti cu pofta de victorie:D

La noi numai blaturi se viseaza,orice e cat de putin suspect trebuie sa fie blat,altceva e de-a dreptul imposibil.In toate camp se intampla astfel de lucruri,lasati-o balta.

cinebelu
14th March 2009, 18:44
Felicitari! Prima victorie a Buzaului si totodata la fel de multe puncte cat tot turul la un loc. Cu aceasta ocazie putem deduce si faptul ca expiratii Timisoarei sunt superiori expiratilor stelii, de unde si dovada ca Poli TM are si a avut din startul sezonului un lot mult mai bun :ok:

danny del corco
14th March 2009, 18:50
:drak:Luati telina toti aia care semnati cu "steel":rosu::rosu::rosu:


Asta se intampla cand nu mai esti platit de 2-3 luni:D

Mama ce te mai umflai in pene acu' 2-3 luni cand Farul pierdea stupid, un meci, doua puncte, ma refer la ala de 1-1 cu GRIGORAS din tur. Vezi cum se invarte roata, fii sportiv, si accepta. Asta este , au fost mai buni, mai baftosi, mai ajutati..etc.
Cu respet !!!

YoNuTzz
14th March 2009, 18:56
si, prima victorie a buzaului in acest campionat !

mihai_alex
14th March 2009, 19:00
Mama ce te mai umflai in pene acu' 2-3 luni cand Farul pierdea stupid, un meci, doua puncte, ma refer la ala de 1-1 cu GRIGORAS din tur. Vezi cum se invarte roata, fii sportiv, si accepta. Asta este , au fost mai buni, mai baftosi, mai ajutati..etc.
Cu respet !!!
Cred ca ma confunzi,eu nu ma umflu in pene,si nici macar n-am vz meciul ala care-a fost acum vreo 5 luni.

Cum s-a invartit roata?nici nu se pot compara meciurile ori rezultatele,si chiar si-asa,s-a intors de cam multe ori roata la noi in acest sez,vezi meciurile cu dinamo,arges,timisoara.
Nu trebuie sa aplaud victoria buzaului pentru simplu fapt ca nu ma int alta echipa in afara de Otelul,adevarul e ca ai nostri s-au uitat la linia lor de clasament,si poate inconstient au fost afectati si de neplata slariilor,si-asa destul mici la majoritatea.
Cine presteazao munca fara sa fie platit?stiti doar ca s-a pierdut pe drum placerea de-a juca fotbal cand au dat de bani jucatorii.

Datenshi
14th March 2009, 19:27
Mie nu-mi vine sa cred inca. E adevarat ca facusera niste faze bune cu CFR, dar totusi...

Mr Cosmin
14th March 2009, 19:31
Acum un jucator de la Buzau va merge la un meci de UCL :happy .

Denis
14th March 2009, 19:43
La 1-0 sau vazut castigatori, si exact ceam zis, trebuie sa incepi partida serios iar la 1-0 sa joci lafel de serios fara sa subestimezi adversarul. 1-0 e cel mai riscant scor, de parca nu se stie, Otelul s`a crezut casgitaoare si uite ce sa intamplat. Asta e; scorul asta la anulat, cum s`ar zice, pe cel din deplasare cu Otopeniul. Pacat!:(

moty
14th March 2009, 19:50
ce facurati, wey, Cristian?

delaoltenia
14th March 2009, 19:52
....Surprize,surprize :D

Denis
14th March 2009, 20:21
Petre Grigoraș: "Au cîștigat pe merit, puteau să ne mai dea goluri"

Cat caracter poate sa aibe omul asta!!!

delaoltenia
14th March 2009, 20:23
Nu mai fi suparat prietene,mai sunt si zile proaste.

samar
14th March 2009, 20:28
Sper sa nu prinda o zi buna sambata aviatoare :D
Cristian...ai intrat in silenzio stampa??:evil:

Denis
14th March 2009, 20:28
Sunt ok, dario, doar ca mi se pare bataie de joc din partea jucatorilor galateni. Cum spunea site-ul otelul-galati.ro "am dat pe pere ce-am luat pe mere!". Ne va parea foarte rau mai tarziu pentru aceste puncte pierdute.

dede
14th March 2009, 20:31
a castigat buzau? :happy

acuma sa-i vedeti cum se salveaza de la retrogradare... :groggy:

crissis
14th March 2009, 20:38
asta da supriza nu numai a etapei ci a campionatului.

delaoltenia
14th March 2009, 20:44
sa pastram totusi proportiile,rezultatul asta nu poate fi numit surpriza campionatului.

dede
14th March 2009, 20:58
pentru ca au castigat primul lor meci din campionat, aia de la sport.ro vor trimite cel mai bun jucator al buzaului la un meci in sferturile ucl... asa, ca premiu :happy

kain
14th March 2009, 20:59
A castigat si Gloria un meci.. ma mir.. :D

delaoltenia
14th March 2009, 21:01
si eu ma mir...sunt pe aici unii cu ciocu' mare,acum nu-i vad si nu-i aud. :cry:

crissis
14th March 2009, 21:02
sa pastram totusi proportiile,rezultatul asta nu poate fi numit surpriza campionatului.

surpriza campionatuli va fi deseara in ghencea steaua-poli 0-1
sorry pentru off

resita
14th March 2009, 21:02
sa pastram totusi proportiile,rezultatul asta nu poate fi numit surpriza campionatului.

sincer, eu o consider surpriza campionatului :D

Viva La Raza
14th March 2009, 21:05
ma duc la meci racit bocna,sa stau in frig si sa vad niste nesimtiti cum isi bat joc de suporteri..de 10 ani nu am lipsit de prea multe ori de la meciuri,dar de acum incolo nu ma mai duc la stadion in viata mea.

samar
14th March 2009, 21:07
Surpriza campionatului draga resita a fost egalul de la medias a lui Dinamo :D Ne-a scos pe majoritatea de la pariuri:headbang:

samar
14th March 2009, 21:08
ma duc la meci racit bocna,sa stau in frig si sa vad niste nesimtiti cum isi bat joc de suporteri..de 10 ani nu am lipsit de prea multe ori de la meciuri,dar de acum incolo nu ma mai duc la stadion in viata mea.

Asta nu este o atitudine de suporter!!! Remember:alaturi de echipa la bine si la rau dar mai ales la greu;)

moty
14th March 2009, 21:12
surpriza campionatuli va fi deseara in ghencea steaua-poli 0-1
sorry pentru off

ti s-ar parea o surpriza mai mare???

Denis
14th March 2009, 22:22
deja scoru spus de crissis e imposibil...eram sigur ca va invinge steaua...si imi mentin parerea.

Eu nu ma mir de rezultatul obtinut de Gloria Buzau. Buzaul a prins o zi buna, Otelul sau crezut 95% deja castigatori, si sa intamplat catastrofa. Otelul se va trezi rapid dupa acest esec in meciul cu Rapid in cadrul etapei viitoare. Vor obtine cel putin un punct in Giulesti. Dar poate se va intampla un deja-vu cu referire la meciul din tur. Un 2-1 pt Otelul... :rolleyes:

samar
14th March 2009, 22:25
Otelul se va trezi rapid dupa acest esec in meciul cu Rapid in cadrul etapei viitoare. Vor obtine cel putin un punct in Giulesti. Dar poate se va intampla un deja-vu cu referire la meciul din tur. Un 2-1 pt Otelul... :rolleyes:

O sa pastrez acest mesaj intr-un loc sigur si il voi scoate dupa meciul cu pricina!Atentie:Nu sunt genul care dispare dupa un esec dar nici nu scapi de mine dupa o victorie:D

Denis
14th March 2009, 22:29
Stai linistit ca nu o sa ma fundesc. Daca se va intampla sa nu am dreptate inseamna ca m`am inselat. Dar asa cum nu ma voi fundi eu in caz de nu am dreptate asa as vrea sa imi dai si tu dreptate daca se va intampla asa cum am zis.:ok:

si ce destepti se cred astia care inca mai voteaza 2 in subforumul asta....nu stiu de ce inca mai e deschis poll-ul. Nu stiu ce vreti sa dovediti, dar ma rog.

Aurel.D
15th March 2009, 00:09
Evident Otelul este favorita, dar ma intreb cand isi va reveni Gloria? :) Doar nu o sa fie ciuca batailor pana la capat!

Parca am avut o presimtire..:) Dar pana la urma si ei joaca fotbal, nu?

six
15th March 2009, 09:37
a castigat Buzaul !!?? :)noi le-am dat mana libera doar pt egal :happy

Denis
15th March 2009, 11:09
wow....5 voturi pentru Gloria Buzau.....ce intelepti sunt cei care au votat....baieti mai aveti timp sa votati pt gloria...poll-ul e inca deschis ;)

mihai_alex
15th March 2009, 12:30
wow....5 voturi pentru Gloria Buzau.....ce intelepti sunt cei care au votat....baieti mai aveti timp sa votati pt gloria...poll-ul e inca deschis ;)

Go Hardliner:yeah::lol:

Cristian
15th March 2009, 13:27
Sa vina Cristian sa-i zic ceva la ureche:happy

Ce sa-ti povestesc a mai castigat si steluta aia cazatoare si gata ai inviat ? :happy Asa se intampla cand iti subestimezi adversarul.

mihai_alex
15th March 2009, 14:35
Asta se intampla cand ai minte de fotbalist;)

Viva La Raza
15th March 2009, 16:00
Asta nu este o atitudine de suporter!!! Remember:alaturi de echipa la bine si la rau dar mai ales la greu;)

ce am vazut ieri a fost dezgustator.nu e prima data cand echipa asta se preteaza la asa ceva.m-am saturat de aceleasi *****uri si nu o sa mai vada stan si restul vreun ban de la mine si de la alti suporteri mult timp.sper sa luam bataie cu 20-0 cu rapid sa plece multi nesimtiti de la echipa.pana nu pleaca toti "sugarii" de la echipa si nu se intra in normal, eu si alti suporteri nu mai calcam pe stadion.pe mine nu ma deranjeaza ca am pierdut ,ci atitudinea si indiferenta unor jucatori.cine a fost la stadion a ramas cu acelasi gust amar si nu o sa mai treaca pe la stadion mult,mult,mult timp de acum inainte.

Ulysses
15th March 2009, 20:05
Ce sa-ti povestesc a mai castigat si steluta aia cazatoare si gata ai inviat ? :happy Asa se intampla cand iti subestimezi adversarul.

Scuze, scuze ...rezultat conform cu valoarea echipelor:happy

rhadoo
15th March 2009, 20:25
asta chiar e o mare surpriza!nu cred ca se astepta nimeni "inainte" la acest rezultat

Cristian
15th March 2009, 20:54
Scuze, scuze ...rezultat conform cu valoarea echipelor:happy

Otelul - steaua 2-0
Otelul - Buzau 1-2
steaua-Gloria Buzau 1-1

Rezultate conform valorii :happy

Ulysses
15th March 2009, 21:08
Echipele mari mai au si caderi de forma sportiva, otelul insa e mediocra de la inceput pana la sfarsit si asa va ramane;)

Felicitari lanternei rosii:happy

_Razvi_
15th March 2009, 21:10
Diferenta dintre lanterna rosie ce din 3 meciuri a facut 3 puncte in retur si aia din tur ce in 17 meciuri o facut 2 puncte e ca la prima joaca jucatorii de la Poli si la a doua or jucat sperante de la Steaua :D

Vladek
15th March 2009, 21:37
Ulysse, mai bine lasa Otelul in pace. Dintre "echipele mici", au cam cel mai frumos joc. Asta datorita lui Grigoras, unul din extrem de putinii antrenori romani care stie sa gandeasca si altfel decat "la mica ciupeala."

delaoltenia
15th March 2009, 22:29
Otelul - steaua 2-0
Otelul - Buzau 1-2
steaua-Gloria Buzau 1-1

Rezultate conform valorii :happy


iti multumim pentru aducere aminte :D
cand termini sotronul din curtea scolii sper sa ne aduci si alte informatii :ok:

samar
15th March 2009, 22:35
Bai frate...mi se pare mie sau stelistii au iesit la atac dupa un 1-0 chinuit acasa?!!:mda:
Mie mi-ar fi rusine sa fac astfel de afirmatii dupa un rezultat pozitiv obtinut dupa mai bine de 5 luni da' sa mai si imi permit sa atac echipa ca Otelul:rolleyes:Este totusi de inteles invidia asta....doar ati batut-o:happy
Astept cu nerabdare urmatoarea infrangere a stelei...si va spun si de ce...Pt ca la voi (Steaua) nu exista notiunea de fair play:rosu:

Ulysses
15th March 2009, 22:40
Nu am nimic cu Otelul, chiar imi e indiferenta aceasta echipa dar cand vad cum moderatorul Cristian ataca Steaua cu orice prilej , am vrut sa-i intorc favorul.;)Si am facut-o foarte delicat, fara jigniri. Din pacate, asa cum m-am asteptat acesta a lasat balta echipele facand atac la persoana.Apoi pozeaza in victima.
@Cristian , nu mi-a fost rau ca sa-mi revin , doar te anunt ca nu mai permit circul pe care-l faci. Zici de Steaua, zic de otelul. Ma ataci, te atac. Mi se pare destul de corect

delaoltenia
15th March 2009, 22:44
Bai frate...mi se pare mie sau stelistii au iesit la atac dupa un 1-0 chinuit acasa?!!:mda:
Mie mi-ar fi rusine sa fac astfel de afirmatii dupa un rezultat pozitiv obtinut dupa mai bine de 5 luni da' sa mai si imi permit sa atac echipa ca Otelul:rolleyes:Este totusi de inteles invidia asta....doar ati batut-o:happy
Astept cu nerabdare urmatoarea infrangere a stelei...si va spun si de ce...Pt ca la voi (Steaua) nu exista notiunea de fair play:rosu:

Unde vezi tu invidie?...si de ce sa ne fie rusine?
Aveam impresia ca esti din alt aluat...sa ma fi inselat? :(

samar
15th March 2009, 22:45
Nu am nimic cu Otelul, chiar imi e indiferenta aceasta echipa dar cand vad cum moderatorul Cristian ataca Steaua cu orice prilej , am vrut sa-i intorc favorul.;)Si am facut-o foarte delicat, fara jigniri. Din pacate, asa cum m-am asteptat acesta a lasat balta echipele facand atac la persoana.Apoi pozeaza in victima.
@Cristian , nu mi-a fost rau ca sa-mi revin , doar te anunt ca nu mai permit circul pe care-l faci. Zici de Steaua, zic de otelul. Ma ataci, te atac. Mi se pare destul de corect

Ulysses....nu cred ca este atat de importanta pozitia pe care o ocupa unul sau altul pe acest forum...avand in vedere ca exista rivalitate dat fiind echipele cu care tineti,mie mi se pare normal sa ataci,sa dezbati si sa te contrazici....dar se pare ca aici este vb de cu totul altceva..mai mult personal:o:

samar
15th March 2009, 22:46
Unde vezi tu invidie?
Aveam impresia ca esti din alt aluat...sa ma fi inselat? :(

Dario...eu sunt facuta dintr-un aluat destul de echilibrat...daca tie ti se pare altceva...nu te pot invinovatii!Stii tu...de gustibus :D

rhadoo
15th March 2009, 22:49
bun!acum ca ati spus fiecare ce ati avut de spus,cred ca ar trebui sa va intoarceti cu discutiile la meciul disputat

delaoltenia
15th March 2009, 22:55
Dario...eu sunt facuta dintr-un aluat destul de echilibrat...daca tie ti se pare altceva...nu te pot invinovatii!Stii tu...de gustibus :D

generalizezi,asta e singura problema.
scuze pt off...am incetat. :)

Ferko
16th March 2009, 13:06
Chiar nu ma asteptam la asa ceva din partea Otelului.

Viva La Raza
16th March 2009, 14:49
atitudinea lor a fost dezgustatoare.am pierdut si alte meciuri dar la mare lupta.cu buzaul a fost lucratura .

YoYoyOi
16th March 2009, 16:48
Acordati note jucatorilor http://live.onlinesport.ro/live/romania/liga_i/2008-2009/liga_i/liga_i/etapa_20/otelul_galati-gloria_buzau/Vote.html

mihai_alex
16th March 2009, 18:56
Le-am dat cate un 1 la toti cei de la Otelul,chiar daca nu i-am vazut(din fericire).