PDA

View Full Version : GP-ul Ungariei 2004



RedBaron
2nd August 2004, 22:59
Mai castiga Schumi si aici sau repeta Renault isprava de anul trecut? Poate revirimentul celor de la Mc Laren sa fie incununat de succes chiar la Hungaroring.
Parerea mea este ca Renault vor tine trena celor de la Ferrari in acest GP cel mai bine (sau poate invers). Va fi interesant.
Eu am votat totusi Schumi.

Catalanul
2nd August 2004, 23:04
tot schumi castiga :mda:
din pacate :headbang:

Sergio
2nd August 2004, 23:10
Va veni si ziua lui Montoya! Acum e un bun prilej :yeah:

bapsy
2nd August 2004, 23:15
Nu-mi place intrebarea ... sezonul asta nu are nici un sens. Toti pilotii (inafara de Schumi) au ca scop: podiumul, nu castigarea cursei. Mai este totusi si Montoya, care declara ca doreste locul 1, dar cine-l asculta ...

RedBaron
2nd August 2004, 23:44
Are sens... sezonul. Fiecare cursa reprezinta implinirea eforturilor echipelor. Ceea ce e sigur este ca Renault, BMW, Toyota sau Mercedes incearca din rasputeri sa-si imbunatateasca performantele. Ori succesul/insuccesul lor se vede in curse. Chiar spunea F. Briatore ca este nemultumit de faptul ca Renault nu este constanta, in traducere nu au reusit sa se mentina langa Ferrari, ci au pierdut un pic fata de italieni. S-au distantat in performante. Este ca un barometru, fiecare cursa.
Apoi, una e sa iti doresti locul 1, altceva e sa si poti sa il obtii. Multi il critica pe Montoya acum, dar nu e el in intregime de blamat. Nu dispune de un monopost prea performant. BMW nu mai este a doua putere, poate nici a treia in F1. Dupa Ferrari, exista un grup de echipe Renault, Honda, Mercedes si BMW (poate si Toyota de acum incolo) care se lupta strans intre ele. Iar nemtii au cam iesit sifonati.
La Hungaroring va fi interesant. Conteaza tractiunea si pachetul aerodinamic. Dar poate mai mult, calificarile. Cam ca si la Monaco. Dupa parerea mea...

bapsy
3rd August 2004, 00:08
Ma refeream la faptul ca nu are sens intrebarea acest sezon. Intr-adevar Montoya nu este de blamat, mie chiar imi place la el faptul ca este singurul pilot care are curajul sa zica "Eu vreau sa castig cursa asta" (Schumi nu se pune).

Sa speram ca la Hungaroring va fi interesant. Totul este posibil.

Sergio
3rd August 2004, 00:36
PS - M-am plictisit de Schumacher :jerk: :jerk:
Si tu? :evil:
Eu as vrea sa castige Trulli ca sa-i dea peste nas lui don Flavio... :cool:

fia
3rd August 2004, 05:19
Eu vreau sa castige Schumacher :evil: De ce? Pentru ca e cel mai bun!

cipi13
3rd August 2004, 10:10
Eu sint sigur ca o sa cistige Schumi....

oaspetele
4th August 2004, 04:00
Si tu? :evil:
Eu as vrea sa castige Trulli ca sa-i dea peste nas lui don Flavio... :cool:


totul e sa poata.........

:ok:

Ayrton
4th August 2004, 10:01
Pai poate, daca intra Montoya in Schumacher si il face sa abandoneze, nu?

sames44jc
4th August 2004, 19:04
schumi castiga si pe asta
un om ca asta gasesti odata la 2000 de ani

Sergio
4th August 2004, 23:24
Hai lasa, ca numai in deceniul trecut au fost 3-4 cel putin de valoare egala. Si daca ar fi avut masinile de azi, cine stie cand mai dobora Schumi toate recordurile. :rolleyes:

oaspetele
4th August 2004, 23:36
Hai lasa, ca numai in deceniul trecut au fost 3-4 cel putin de valoare egala. Si daca ar fi avut masinile de azi, cine stie cand mai dobora Schumi toate recordurile. :rolleyes:

da au meritat sa aiba masinile de azi ??
nu !
Schumi merita ??
Da, doar el le-a facut...............

:o:
:ok:

Sergio
4th August 2004, 23:39
Pai erau atunci tehnologiile de azi? Ce vina a avut saracul Senna ca nu se introdesese fibra de carbon in automobilism? Inginerii de atunci ce pazeau? Sau tot el trebuia sa se ocupe de asta?

oaspetele
5th August 2004, 23:16
mai omule, masinile erau aproximativ aceleasi pentru toti !!
adica nivelul tehnologic era acelasi.......... la fel si regulamentul.

de ce ar fi avut Senna o masina "din viitor" iar ceilalti nu ??

Sergio
5th August 2004, 23:27
In fine, asa o fi cum zici tu...Eu am vrut sa zic doar ca pilotii de azi sunt mai avantajati din toate punctele de vedere decat cei de acum 10 ani.

oaspetele
7th August 2004, 00:16
da, sunt avantajati fata de cei de acum 10 ani, nu unul fata de celalat......

Sergio
7th August 2004, 00:22
Sigur, dar daca luam Ferrari si Minardi, nu cred ca sunt pe picior de egalitate... :o:

Triple H
7th August 2004, 01:46
Pariez pe Schumi plus ca Ferrari vine cu un upgrade "minor" la motor +cauciucuri Bridgestone imbunatatite :yeah:
Button rocks! pt simplu motiv ca i-a tras-o lu David Richards :evil: Astept sa-l vad si pe crashoholicu de Satosan ;)

bapsy
7th August 2004, 12:05
Nu cred ca pariaza nimeni cu tine, daca pariezi pe Schumi :) Ai dreptate cu Richards, si eu ma bucur ca i-a tras teapa Button. Pe kamikaze nu stiu cine il ia, in schimb ... plus ca Honda cere ca el sa rmana in echipa, dupa cate am inteles.

arnie
8th August 2004, 18:36
eu unul l-am votat pe Kimi si asta mai mult pt. ca sper asta nu ca si cred ca o sa castige. totusi nu-mi iese din minte performanta celor de la mclaren la silverstone pe partea mai lenta a circuitului. probabil ca acuma au sasiu la fel de performant cu cel al celor de la renault si ferari. parerea mea este ca ce a facut button este urat pt. cei de la bar.(nu si pentru d.r. - in sfarsit si-a gasit si el nashul)

RedBaron
13th August 2004, 21:13
Dupa cum am promis, pun cateva poze de la GP-ul Ungariei. Eu am ajuns acolo doar azi (vineri). Zilele de sambata si duminica nu le pot petrece Ring. Sper insa ca la anul sa fiu din nou abonat la tot GP-ul. De fapt e mai mult decat o speranta :drak:
Ca o recomandare, daca nu e prea tarziu: nu va luati bilete la Standing Places ca nu merita. Nu poti face o poza klumea, si nu prea vezi ceva serios. Mai bine dai un ban si stai la o tribuna.
Si de data aceasta zgomotul si culorile vii ale monoposturilor au bulversat orice mare fan F1. E ceva deosebit sa vezi/simti. Nu intru in mai multe detalii...
Asadar, pozele sunt ale unor monoposturi prezente intr-un Fan Area, unde le-am putut inspecta minutios. Din nou, penru orice indragostit de F1, acest loc e ca un Taram Sfant. Bani sa ai, ca fericit vei fi. Din toate punctele de vedere. Atat de la H.Ring! Numai bine! si Go Schumi!

danbittman
14th August 2004, 04:37
deja sunt plictisit pana peste cap de formula 1.e bizar sa vezi ca ,castiga acelasi om cu exceptia unei etape din 11.merg tot pe mana lui schumi desi as vrea sa castige si altcineva.

Triple H
14th August 2004, 23:05
Daphix super pozele.
Cat ar costa o escapada la H-ring cu bilet, cazare, drum etc :D
Daca tot ai ajuns da niste detalii de anul asta

RedBaron
14th August 2004, 23:36
Sincer, nu daca iti place, nu costa mult. Eu m-as duce zilnic pana acolo...*
Detalii, uite iti spun asa aproximativ:
=bilet: pe tot week-end-ul, la o tibuna Gold, spre ex. Gold2, paralela cu grila de start e aprox. 300e. Tribuna Bronz tot pe week-end, care e (parca) paralela cu linia boxelor, este 220e.
=drum: cu masina din Arad eu am facut 310km, mers pe autostrazile M5 si un pic pe M3. Taxa de autostrada e 7,5e... dar merita din plin. 150km/h constant, odata ajungi la Budapesta. Trebuie totusi sa obiectez fata de lipsa gropilor, localitatilor si a curbelor de pe autostrada. Deci... curbe am scris, a nu se intelege altceva :D Carte Verde, 15 zile, 60$ asta e 2 mil. lei.
=cazare: ai o varianta viabila daca stai tot week-end-ul. Camping, cort... aici apare o taxa, dar nu stiu cat e. Varianta de mijloc ar fi un hotel la care faci rezervarea din timp si la care sa cunosti... . Eu asa incerc sa imi rezolv ptr. la anul, ca sa evit preturile exorbitante ce se practica in timpul GP-ului prin Budapesta si imprejurimi.
=diverse: am vazut o machete super cu masini de F1, intre 15mii-20mii Ft. Sapca ultimu racnet din colectia Schumi, 30e (7500Ft parca), Cola la 0,5l 2e sau 450Ft. :D
Am incercat sa dau niste detalii mai interesante. Daca pe cineva mai intereseaza ceva in legatura cu subiectul, sa lase mesaj.
Cum spuneam, ptr. fani merita! Ar putea fi mai ieftin, dar... ce sa-i fac. Daca Romania nu e in stare :mad: Oricum abia astept la anul! De luni incolo o sa tai zilele din calendar :D
Poate ne unim mai multi si mergem, ca parca mai erau doritori... posesori de avioane, dupa cum mi-au spus :)
Forza Ferrari!
*Va spun eu ca e meserias!!!

realmadrid.com
15th August 2004, 15:28
Cu mare uimire am constat azi ca Dan Alexandrescu a revenit sa ne streseze cu comentarile lui de nota 10:headbang:

PS_Daphix pozele sunt meseriase, dar am si io o intrebare, cum ai reusit sa te apropii asa de mult de masini, nu itzi trebuie acreditare, sa fi ziarist ???

Sergio
15th August 2004, 23:09
Asadar, pozele sunt ale unor monoposturi prezente intr-un Fan Area, unde le-am putut inspecta minutios. Din nou, penru orice indragostit de F1, acest loc e ca un Taram Sfant. Bani sa ai, ca fericit vei fi.
Aici accesul este permis fanilor. Am fost si eu in 2002 cand a castigat Rubinho si voi pune niste poze pe forum de atunci daca le mai gasesc. Am una si cu Villeneuve > ce vremuri... :rolleyes:

axterix
17th August 2004, 08:55
intradevar Schumi merita sa castige, cu toate ca nu-l simpatizez
in prezent e cu mult peste ceilalti
pacat ca NU AVEM SPECTACOL DELOC!!!
unde sunt vremurile frumoase?....

dragos_popa17
17th August 2004, 13:55
A castigat Schumi. E intradevar o surpriza, nu ma asteptam. :rolleyes:
Mai vorbim cand se retrage ca pana atunci e cam plictisitor.

cipi13
18th August 2004, 13:17
intradevar Schumi merita sa castige, cu toate ca nu-l simpatizez
in prezent e cu mult peste ceilalti
pacat ca NU AVEM SPECTACOL DELOC!!!
unde sunt vremurile frumoase?....
Astea sunt vremuri frumoase cind vedem cum se scrie istoria...