PDA

View Full Version : Stadioane Bucuresti



mc_banderras
6th March 2009, 12:57
Dragi colegi,

m-a apucat strechea intr-o zi sa fac o pagina de Wiki cu toate stadioanele din Bucuresti avand in vedere faptul ca pe internet nu exista nici macar o adresa sau ceva.

De aceea va cer ajutorul si cunostintele voastre

Mentionez ca stadioanele de tipul Dinamo, Steaua, Sportul sunt usor de gasit si stiu unde sunt.

Ma intereseaza stadionul IMUC (unde e ?), stadionul Granitul, stadionul Electroaparataj, stadionul 1 Decembrie, stadionul Acumulatorul, stadionul Agronomia, stadionul Antilopa, stadionul Biruinta, stadionul Cernica, stadionul Chitila, stadionul Clinceni, stadionul Coresi, stadionul Laromet, stadionul Magurele, stadionul Romprim, stadionul Rosu, stadionul Termo, stadionul Turn, stadionul Vointa, stadionul Vulcan, stadionul Mase plastice.

Cineva de aici trebuie sa stea macar in vecinatatea unuia din stadioanele enumerate. Doar o strada am nevoie si dupa aia totul vine de la sine. In primul rand,....unde e Soimii IMUC?

astept ajutor

andreidaniel
6th March 2009, 13:50
Soimii IMUC (http://www.frbox.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=103:asociatia-sportiva-soimii-imuc-bucuresti&catid=61:bucuresti&Itemid=83) Acolo este asociatia sportiva, dar nu stiu daca acolo au si stadionul.
La stadionul 1 decembrie te referi la stadionul din comuna 1 decembrie din jud Ilfov sau 1 decembrie din Bucuresti ?

mc_banderras
6th March 2009, 13:58
1 decembrie din bucuresti....

aia cu soimii imuc ..asociatia de box am gasit si eu....

eu am nevoie de informatii de la oameni, cei care stau pe langa un stadion sau ceva de genul asta....poate ai jucat cand erai mic...etc....pt ca pe net...te asigur nu gasesti nimic...de aia vreau si sa fac pagina de wiki.

Aurel.D
6th March 2009, 23:04
Dragi colegi,

m-a apucat strechea intr-o zi sa fac o pagina de Wiki cu toate stadioanele din Bucuresti avand in vedere faptul ca pe internet nu exista nici macar o adresa sau ceva.

De aceea va cer ajutorul si cunostintele voastre

Mentionez ca stadioanele de tipul Dinamo, Steaua, Sportul sunt usor de gasit si stiu unde sunt.

Ma intereseaza stadionul IMUC (unde e ?), stadionul Granitul, stadionul Electroaparataj, stadionul 1 Decembrie, stadionul Acumulatorul, stadionul Agronomia, stadionul Antilopa, stadionul Biruinta, stadionul Cernica, stadionul Chitila, stadionul Clinceni, stadionul Coresi, stadionul Laromet, stadionul Magurele, stadionul Romprim, stadionul Rosu, stadionul Termo, stadionul Turn, stadionul Vointa, stadionul Vulcan, stadionul Mase plastice.

Cineva de aici trebuie sa stea macar in vecinatatea unuia din stadioanele enumerate. Doar o strada am nevoie si dupa aia totul vine de la sine. In primul rand,....unde e Soimii IMUC?

astept ajutor

Majoritatea celor pe care le enumeri tu, sunt aproape ruine. Totusi, Stadionul Granitul este in comuna Pantelimon, chiar la soseaua Pantelimon. Acolo jucau Metalul si Faur, nu mai stiu daca Granitul chiar avea echipa; este in stare deplorabila.

Stadionul Electroaparataj era in baza sportiva Lia Manoliu, intrarea pe Sos. Iancului, nu mai stiu ce s-a ales de el. Acum pe acolo sunt niste terenuri sintetice foarte bune.

Stadionul Vointa se afla in cartierul Aviatiei, langa statia de metrou Aurel Vlaicu. Stiu ca baza sportiva fusese luata acum 2-3 ani de Ilie Nastase sa faca Academie de Tenis insa am inteles ca a fost fortat sa renunte. Acolo inca se mai practica fotbal, dar nu stiu in ce stare este stadionul.

Echipa "Mase plastice", nu avea stadion: exista in Pantelimon, la Morarilor, un stadion care era al FRB si pe care jucau mai multe echipe: FRB, Mase Plastice, Frigotehnica si altele...acolo am jucat si eu. Era si un teren de handbal unde jucau fetele de la nu stiu ce echipe..tot muncitoresti, oricum.

Stadionul arata groaznic: "tribunele" din metal sunt acum ruginite si stau sa cada iar terenul este napadit de balarii.
Asta este ceea ce stiu eu despre respectivele baze. Poate asupra unor date ma insel, ii rog pe cei ce stiu mai bine sa ma corecteze.

Ca sa inchei in nota optimista, pt sa iti spun ca in cartierul Colentina, pe Sos. Fundeni este stadionul echipei Juventus Colentina, Liga a II-a, care arata foarte bine, este foarte cochet si are un gazon foarte bun. Se spunea chiar ca patronul echipei doreste sa faca acolo o baza sportiva moderna, cu hotel, sali de pregatire, etc...

Mirceastef
11th April 2009, 13:28
Stadionul Soimii Imuc se afla la capatul tramvaiului 34 la 2-3 statii de stadionul romprim e un teren fara tribune unde iarba creste doar pe margine.
Granitul este vizavi de Cora pantelimon...acolo sunt 2 terenuri Granitul si Metaluglobus sunt niste stadioane sapate in pamant
Electroaparataj se afla in Complexul Lia Manoliu langa Depul Vatra Luminoasa...sunt 2 terenuri unu de zgura si unu de iarba
Acumulatorul este aproape de centura pe Soseaua Pantelimon langa fabrica de bere Tuborg, iar vizavi este o unitate militara si e invecinat cu firma Romconstruct
Agronomia este la 1-2 statii de capatul tramvaiului 41...acolo e un fel de complex pentru studenti.
Antilopa este vizavi de fabrica Antilopa pe Soseaua Pantelimon
Biruinta este in cartierul Damaroaia la capatul autobuzului 331 daca nu ma insel si este situat pe strada Acumulatorului...aici joaca numai echipa Css 1 Pajura
Laromet este la capatul tramvaiului 20 are un gazon destul de bun.
Turn este in Complexul Lia manoliu aproape de Electroaparataj dar e cam in paragina peste tot gunoaie, e denivelat o poarta e inclinata , dar se joaca meciuri acolo e chiar langa turnul ala de parasutisti.
Vointa este la statia de metrou Aurel Vlaicu are un gazon foarte bun dar tribunele lasa de dorit mi se pare ca gazonul a fost modernizat de Politia CApitalei pentru ca ei acolo isi disputa meciurile.
Stadionul Vulcan se afla la capatul autobuzelor 141,220 de acolo de la capat trebuie sa o iei prin camp ca sa ajungi la teren e un teren destul de bun fata de altele e un om acolo care incearca sa il mai modernizeze a bagat curent, apa.
Comprest Gim(fost Prefabricate) este pe Sos. Giurgiului la statia Luica are un gazon foarte frumos,dar tribunele lasa de dorit.
Cautis langa liceul traian Vuia

mai sunt cateva stadioane prin bucuresti foarte multe in paragina, dar unele arata binisor

Urbis,Chimistul,Viscofil,Tractiunea, mai este unul in parcul Lacul Tei,Faur de asta nu stiu sigur daca mai e, Girueta, Rocar,Aversa,Tungal Metrou,Victoria,parca era si terenul Piti Varga.

alwn
3rd June 2010, 22:55
stie cineva unde era fostul mecanica fina (carmesin) actual demolat?

parazitus
4th June 2010, 21:12
Mase plastice are stadion, este pe o straduta langa spitalul Malaxa, pe o strada care are iesire in Sos. Morarilor si Bd. Basarabiei.

krapulax
4th June 2010, 22:25
stie cineva unde era fostul mecanica fina (carmesin) actual demolat?
acilea:
bulina rosie e mecanica fina
aia albastra e metalul
verdele e un hypermarket renumit

alwn
5th June 2010, 10:26
acilea:
bulina rosie e mecanica fina
aia albastra e metalul
verdele e un hypermarket renumit

pai nu e ala.

ala cu rosu e chiar faur(metalul) - acum dezafectat din cate stiu
cel cu albastru e Granitul, langa el e metaloglobus (se vede ca sunt 2 terenuri alaturate)
daca ne uitam in dreapta jos mai vedem si Antilopa
Hypermarketu e cora

alwn
5th June 2010, 10:35
Mase plastice are stadion, este pe o straduta langa spitalul Malaxa, pe o strada care are iesire in Sos. Morarilor si Bd. Basarabiei.

eu intrebam de mecanica fina (carmesin) actual demolat.
pe wikimapia apare sos morarilor colt cu sos pantelimon (sos polizu) dar e posibil ca acolo sa fie mase plastice..
o alta posibila localizare era pe sos gara catelu

cat despre mase plastice
deci una din locatii ar fi intersectia soseaua morarilor /pantelimon, desi pe wikimapia apare acolo mecanica fina ..
a doua varianta ar parcul sticlariei, str ion sahighian, colt cu soseaua vergului, langa intreprinderea granitul

alwn
5th June 2010, 10:49
http://wikimapia.org/13983574/ro/Stadion-Granitul
asta e granitul, terenul alaturat e metaloglobus

culmea e ca in stanga jos a hartii pe care ai postat-o se vede si "mase plastice"..

krapulax
5th June 2010, 10:54
am fost de cateva ori pe stadionul mecanica, ultima data prin 1991. poate am uitat cum se ajunge. luam metroul pana la capat, pe urma pe o strada pe langa fabrica anti-lopa. prin fata stadionului trecea tramvaiul pe o singura linie, cam asta mai stiu.
voi spuneti ca ala e faur bazandu-va pe ce scrie pe google earth? eu zic ca nu e asa. faur e unul din alea doua care apar poreclite granitul si metalul globus, iar mecanica fina ramane cum am stabilit.
am mai ochit un stadion prin zona, credeti ca e asta (bulina violet)? nu cred.

krapulax
5th June 2010, 11:07
apropo, ca-l vad pe miril p-acilea: am fost miercuri la bob dylan, pe o asa zisa arena care se afla pe locul fostelor stadioane automatica si i.c.s.i.m.

miril
5th June 2010, 11:13
Stadionul Metalul/Faur, cel cu bulina rosie, imi a duce aminte de un meci memorabil, din B, cum altfel, Metalul-Progresul 2-6, cu Pena, tatal, dand un hattrick pe o ploaie pe cinste. Ca si meciul, spectaculos. Scuze, pentru acesta paranteza de acum 27 de ani(?). Turul s-a jucat pe un stadion numit atunci, stadionul din strada dr. Staicovici. O tempora! Stie cineva ce s-a ales din acel stadion?

Krap, in vremuri de criza, tot noi. Muzica-i salvarea. Sincer, te invidiez in aceasta privinta, John McLaughlin, Di Meola si acum Dylan. Deci, te-ai intors la locul faptelor, sa-nteleg.

krapulax
5th June 2010, 11:15
am trecut pe langa acel stadion (prin spate, pe langa spitalul orl si marriot) cu ocazia drumului catre alt concert, ac/dc. era la locul lui. asteapta ceva.

alwn
5th June 2010, 11:29
eu nu stiu zona, ca sa fiu sincer, da nu e vorba doar de wikimapia
si pe harta Bucuresti ed 2009/2010 apare granitul acolo (unde ai pus tu albastru ). Si am vazut multe mentiuni despre aceste 2 terenuri alaturate (granitul/metaloglobus) vizavi de Cora. Mai e ceva, faur (metalul) era un stadion gen oval mai mare si nu se potriveste cu forma celui pe care l-ai insemnat tu cu albastru. In schimb cel din dreapta, marcat de tine cu rosu se potriveste. Uitandu-ma pe harta bucuresti apare chiar faur (metalul) acolo
Cel pe care l-ai gasit in a doua poza apare "baza sportiva a pompierilor militari) pe harta mentionata de mine. Langa el trebuie sa mai fie un teren ( FCME?) si putin mai jos, necumprins in poza e stadionul Aversei
ICSIM este pe Barbu Vacarescu, destul de aproape de Stefan cel Mare si respectiv stad dinamo. Dar e dezafectat. Automatica a fost o baza in cart Baneasa daca nu ma insel.

alwn
5th June 2010, 11:31
Stadionul Metalul/Faur, cel cu bulina rosie, imi a duce aminte de un meci memorabil, din B, cum altfel, Metalul-Progresul 2-6, cu Pena, tatal, dand un hattrick pe o ploaie pe cinste. Ca si meciul, spectaculos. Scuze, pentru acesta paranteza de acum 27 de ani(?). Turul s-a jucat pe un stadion numit atunci, stadionul din strada dr. Staicovici. O tempora! Stie cineva ce s-a ales din acel stadion?

Krap, in vremuri de criza, tot noi. Muzica-i salvarea. Sincer, te invidiez in aceasta privinta, John McLaughlin, Di Meola si acum Dylan. Deci, te-ai intors la locul faptelor, sa-nteleg.

Stadionul Cotroceni/Progresul inainte de reconstructie?

Celso
5th June 2010, 11:44
haideti sa va spun eu pt ca stau in zona si am si jucat cateva meciuri pe tarlalele astea;):D

ala de vis a vis de Cora e Granitul, mai nou Metaluglobus, cel marcat cu violet este al pompierilor,cel marcat cu rosu, acum acolo este baza sportiva Faur

alwn@ daca zici intersectia Pantelimon cu Morarilor, acolo este stadionul FRB si din cate stiu eu a jucat si pe acolo Mecanica Fina (acum depinde in ce vremuri):ok: ..la FRB am fost eu legitimat

krapulax
5th June 2010, 11:47
automatica si icsim erau la 2 pasi unul de celalalt, pe barbu vacarescu.

cat priveste mecanica fina, singura explicatie ar fi ca a fost ras si arat si semanat si degeaba il mai caut pe google earth. ala de la morarilor in nici un caz nu e stadionul pe care juca mecanica fina acum 20 de ani. ala era un pic mai departe de oras decat stadionul metalul

Celso
5th June 2010, 11:54
eu intrebam de mecanica fina (carmesin) actual demolat.
pe wikimapia apare sos morarilor colt cu sos pantelimon (sos polizu) dar e posibil ca acolo sa fie mase plastice..
o alta posibila localizare era pe sos gara catelu


Polizu e strada din spatele terenului (unde sta si renumitul Mitea) ...ala il cauti cu siguranta:ok:Mase plastice e pe Vergului

o sa va lamuresc eu un pic mai tarziu, tata a lucrat la Mecanica Fina:D

alwn
5th June 2010, 11:56
haideti sa va spun eu pt ca stau in zona si am si jucat cateva meciuri pe tarlalele astea;):D

ala de vis a vis de Cora e Granitul, mai nou Metaluglobus, cel marcat cu violet este al pompierilor,cel marcat cu rosu, acum acolo este baza sportiva Faur

alwn@ daca zici intersectia Pantelimon cu Morarilor, acolo este stadionul FRB si din cate stiu eu a jucat si pe acolo Mecanica Fina (acum depinde in ce vremuri):ok: ..la FRB am fost eu legitimat

Thks. :yeah:

Dar desi o fi jucat mecanica fina pe acolo ceva meciuri, exista (la trecut) un stadion mecanica fina, acuma s-au construit rezidentiale. Pare-se ca era pe sos garii catelu, dar nu stiu nimica sigur

alwn
5th June 2010, 12:03
Polizu e strada din spatele terenului (unde sta si renumitul Mitea) ...ala il cauti cu siguranta:ok:Mase plastice e pe Vergului

o sa va lamuresc eu un pic mai tarziu, tata a lucrat la Mecanica Fina:D


cu mase plastice ne-am lamurit
apare in prima fotografie a lui kra****x in stanga jos (ce bine era daca nota cu ceva colorat :D)\

Deci cel de pe Polizu e FRB
Mase Plastice (vergului/str sahighian)
Granitus/metaloglobus vizavi de Cora, apare cu albastru in poza lui kra****x
Faur cel din dreapta, cu rosu.Tot in fotografie apare si Antilopa (in dreapta jos) de asemenea neevidentiat.

Ce zici Kra****x refacem?:evil:

alwn
5th June 2010, 12:04
http://forum.softpedia.com/lofiversion/index.php/t511932.html

ultimul post cred ca e interesant!

krapulax
5th June 2010, 12:33
nu refacem, deocamdata. nu pricep unde a disparut mecanica fina. intr-adevar, ala pe care l-am notat eu ca fiind mf, si despre care voi spuneti ca e faur este cam prea aproape de cora (sub 1 km). parca aveam de mers o gramada pana sa ajung la capatul lui 5. si mai tin minte ca era un lac foarte aproape de teren, suficient de aproape ca un sut puternic sa trimita mingea in apa. ar trebui sa fac o excursie prin zona. sau sa aflam pe unde trecea tramvaiul pe un singur fir.

ne ajuta forumul tram=club. http://retele.tramclub.org/B/A/28.jpg . de aici as deduce ca 28 circula pe atunci (caci nu mai exista) pe soseaua garii catelul, si nu pe biruintei, ala care merge spre orasul pantelimon. pai se schimba treaba. inseamna ca mecanica fina era undeva in zona bazei aleia a pompierilor.

Celso
5th June 2010, 12:36
nu refacem, deocamdata. nu pricep unde a disparut mecanica fina. intr-adevar, ala pe care l-am notat eu ca fiind mf, si despre care voi spuneti ca e faur este cam prea aproape de cora (sub 1 km). parca aveam de mers o gramada pana sa ajung la capatul lui 5. si mai tin minte ca era un lac foarte aproape de teren, suficient de aproape ca un sut puternic sa trimita mingea in apa. ar trebui sa fac o excursie prin zona. sau sa aflam pe unde trecea tramvaiul pe un singur fir.

ne ajuta forumul tram=club. http://retele.tramclub.org/B/A/28.jpg . de aici as deduce ca 28 circula pe atunci (caci nu mai exista) pe soseaua garii catelul, si nu pe biruintei, ala care merge spre orasul pantelimon. pai se schimba treaba. inseamna ca mecanica fina era undeva in zona bazei aleia a pompierilor.

asteapta sa vina tata acasa si te lamuresc, dar eu zic ca FAUR ala e ...pt ca lacul este foarte aproape ...e chiar sub podul ala:) ..iar capatul lui 14, a lui 5 samd nu s-a mutat de zeci de ani

tramvaiul pe un singur fir venea dinspre Catelu pe langa PECO (PETRMOV astazi)

eu incep sa cred ca tu ai fost pe Antilopa

krapulax
5th June 2010, 12:39
da, recunosc! ala e faur! mecanica fina era mai departe de oras.
nu stiu cum se face, dar in atatia ani in care am fost in serie cu metalul, n-am ajuns niciodata pe stadionul lor. de aia il confund cu granitul

Celso
5th June 2010, 12:47
a venit batranu! deci e clar ca si kra****x are dreptate...mi-a zis ca era mai departe de stadionul pompierilor ..din ce isi aduce el aminte dupa Aversa si daca dau cu zoom pe wikimapia se zareste ceva forma de stadion pe acolo, lacul este foarte aproape, chiar ca ajunge mingea in el la orice sut:)

el mi-a zis ca l-au faramat, daca imi aduc bine aminte am fost si eu pe acolo odata la un meci cand aveam vreo 5-6 ani cred:D

krapulax
5th June 2010, 12:49
am fost pe antilopa? nu cred, poate de acum inainte ;)

alwn
5th June 2010, 13:29
a venit batranu! deci e clar ca si kra****x are dreptate...mi-a zis ca era mai departe de stadionul pompierilor ..din ce isi aduce el aminte dupa Aversa si daca dau cu zoom pe wikimapia se zareste ceva forma de stadion pe acolo, lacul este foarte aproape, chiar ca ajunge mingea in el la orice sut:)

el mi-a zis ca l-au faramat, daca imi aduc bine aminte am fost si eu pe acolo odata la un meci cand aveam vreo 5-6 ani cred:D

pai da, din informatiile mele, mecanica fina ar fi pe langa aversa. Problema e ca acolo sunt mai multe arene : pomiperilor, aversa, FCME (?), Gloria (?) asa ca zoomul pe wikimapia nu prea ajuta :headbang:

alwn
5th June 2010, 13:32
a venit batranu! deci e clar ca si kra****x are dreptate...mi-a zis ca era mai departe de stadionul pompierilor ..din ce isi aduce el aminte dupa Aversa si daca dau cu zoom pe wikimapia se zareste ceva forma de stadion pe acolo, lacul este foarte aproape, chiar ca ajunge mingea in el la orice sut:)

el mi-a zis ca l-au faramat, daca imi aduc bine aminte am fost si eu pe acolo odata la un meci cand aveam vreo 5-6 ani cred:D

deci in locul stad "mecanica fina" au rasarit blocuri. Nu mai apare pe wikimapia. Daca afli localizarea exacta ar fi misto

alwn
5th June 2010, 13:36
a venit batranu! deci e clar ca si kra****x are dreptate...mi-a zis ca era mai departe de stadionul pompierilor ..din ce isi aduce el aminte dupa Aversa si daca dau cu zoom pe wikimapia se zareste ceva forma de stadion pe acolo, lacul este foarte aproape, chiar ca ajunge mingea in el la orice sut:)

el mi-a zis ca l-au faramat, daca imi aduc bine aminte am fost si eu pe acolo odata la un meci cand aveam vreo 5-6 ani cred:D

aversa (cu mingea), putin mai sus Pompierilor. Si lipit de Aversa e un teren. Eu zic ca ala e ori FCME ori un teren de antrenament al Aversei, nu mecanica fina

Celso
5th June 2010, 14:20
am mai vbit putin si mi-a zis de poligon, deci e clar, cel al pompierilor a fost Mecanica Fina:D ...chiar acolo este poligonul auto si in zilele noastre:)

alwn
5th June 2010, 14:43
am mai vbit putin si mi-a zis de poligon, deci e clar, cel al pompierilor a fost Mecanica Fina:D ...chiar acolo este poligonul auto si in zilele noastre:)


deci in fotografia pusa de tine, sus in colt, langa lac e cel al pompierilor
sub el e un altul pe care scrie "poligin de tir"
un pic mai departe aversa (cel cu mingea) si un teren langa


eu zic ca cel al pompierilor nu a fost mecanica fina
cel pe care scrie "poligon de tir" e o posibilitate. Daca maresti putin cadrul o sa vezi ca e un teren de fotbal.
problema e ca pe fostul "mecanica fina" s-a construit si nu poligon de tir. Am in fata un ziar mai vechi si e o poza a stadionului si blocuri in constructie pe el
iar "pompierilor" pare intact, fara constructii
cel cu poligonu e o posibilitate dar si el pare intact
dar daca ma uit pe wikimapia apare o scoala (international school of bucharest) chiar langa poligon + 2 terenuri de sport(?) de dimensiuni mai mici
sa fie scoala asta cea care a luat locul stadionului si unul dintre terenuri cea mai ramas din el?

problema cu ce iti spune tatal tau este ca acolo exista/au existat mai multe terenuri si e greu sa indentifici pe harta care-i unu care-i altu

deci avem: mecanica fina (care-o fi..), aversa, FCME, gloria (se pare ca a existat si asta), pompierilor (fost care?)

Celso
5th June 2010, 14:57
da, am fost pe acolo de curand si este o cladire imensa...Scoala Americana

el mi-a spus ca se cobora valea aia (care exista si duce in poligon) si ca erau mai multe terenuri ...deci foarte posibil sa fie scoala americana peste el:(

alwn
5th June 2010, 15:07
scoala americana sau terenul de langa poligonul de tir sau sa fie in stanga aversei acolo unde apar acuma constructii (cred ca mai recente)
dzeu mai stie. Poate daca-i arati harta sa-si aminteasca..

Celso
5th June 2010, 16:19
i-am aratat, era in dreapta poligonului, asadar unde este Scoala Americana astazi:)

alwn
5th June 2010, 16:40
i-am aratat, era in dreapta poligonului, asadar unde este Scoala Americana astazi:)

mda .. ar corespunde, ca repet ceva constructii noi au inlocuit stadionul mec fina..

si totusi poate il mai intrebi, acolo unde scrie poligonul de tir, de fapt este si un teren flancat de poligon, daca maresti rezolutia.
deci nu ma refer la pompierilor..

am inteles ca prin zona mai erau FCME si Gloria..

budubogdan
30th August 2011, 17:39
nu ala cred ca e aversa...

budubogdan
30th August 2011, 17:53
/hello:headbang:FCME era lipit de AVERSA....dar mai sunt decat niste balarii...pacat

NORGEMAN
30th August 2011, 20:29
Stadionul Politehnica mai este functional?

alwn
31st August 2011, 19:17
Stadionul Politehnica mai este functional?


la care te referi?

NORGEMAN
31st August 2011, 19:26
Cel din zona Parcului Izvor

alwn
31st August 2011, 19:50
Cel din zona Parcului Izvor

nu exista nici unn stadion in parcul izvor si singurul care a existat in zona a fost republicii. Poate te referi la stadionul sportului din regie, e posibil sa fi fost denumit Politehnica pe vremuri

NORGEMAN
1st September 2011, 00:16
De stadionul acesta zic, de pe B-dul Iuliu Maniu. Am gresit cu Parcul Izvor.
http://ro.women.soccerway.com/matches/2011/05/29/romania/campionatul-national/fc-fairplay/sn-constanta/1069468/venue/

alwn
1st September 2011, 18:10
De stadionul acesta zic, de pe B-dul Iuliu Maniu. Am gresit cu Parcul Izvor.
http://ro.women.soccerway.com/matches/2011/05/29/romania/campionatul-national/fc-fairplay/sn-constanta/1069468/venue/

nu stiam de acel teren