PDA

View Full Version : Etapa 8: Rapid - FC Arges



tchibos
17th September 2006, 00:50
Joi, 21 septembrie, Rapid - FC Arges 20:30 Antena 1

Discutii despre partida Rapid - FC Arges inainte si dupa meci, aici.

Cristian
17th September 2006, 11:31
Meciul asta pare sa fie de 1.
Victorie rapidista zic eu.

AxinTe
17th September 2006, 11:35
victorie rapid(mai ales ca vine dupa o victorie cu steaua :D), no doubt.

WOLF_ULTRAS
17th September 2006, 12:49
rapid 3,4-0 arges

dede
17th September 2006, 14:51
2 echipe care s-au plans in ultima vreme de arbitraj :mda: oare ce se va intampla daca arbitrul va gresi la acest meci, indiferent impotriva cui

castiga rapid

The_Blonde
18th September 2006, 14:57
oricum castiga rapidu si argesu se scufunda mai repede k titanicul....nu toti italienii se cheama zenga .... asa k wake up!!!

Sunchase
18th September 2006, 17:42
Jucam din ce in ce mai bine.Intra si Mazilu.. 1 solist ! :D

Luis Garcia10
18th September 2006, 17:45
Nu stiu ce sa ma astept de la echipa care are acelasi numar de puncte ca si ,,Steaua 2"(Farul) in conditiile in care voi sustineti ca Farul a vandut 3 meciuri :lol:

13-13
18th September 2006, 18:15
foarte probabil un galop de sanatate al Rapidului ,,, Argesul este knock-out in acest moment ,,, victorie clara in conditiile in care Rapidul nu a inregistrat nici un "over 2.5" pe meci pana miercuri ...plus meciurile din cupa UEFA ...99% se vor inscrie cel putin 3 goluri in acest meci

dannymoga
18th September 2006, 18:44
ehe meci cu goluri multe...in poarta argesului...
sper ca argesul sa nu faca ce a facut craiova acu 2 ani...sa alunece spre retrogradare..

Ulysses
18th September 2006, 19:01
va fi surpriza etapei! argesul se va trezi taman cand progenitura tocmai se viseaza intrat in lupta pentru titlu!ex-ministrul hot, copos il va demite!rada -criminalul si derbedeul va primi in sfarsit un cartonas rosu!
:rosu:

Seldon
18th September 2006, 22:42
va fi surpriza etapei! argesul se va trezi taman cand progenitura tocmai se viseaza intrat in lupta pentru titlu!ex-ministrul hot, copos il va demite!rada -criminalul si derbedeul va primi in sfarsit un cartonas rosu!
:rosu:

Monser, pai ce scrii tu acolo e apocalipsa curata!

Chiar m-am gandit de mai multe ori ca nu e frumos ce se intampla pe acest forum, mai mult de 80% din postari nu sunt altceva decat ironii si injurii la adresa rivalelor si a suporterilor lor. Cu toate astea, revin iar si iar, citesc postarile,unele imi dau informatii bune (da, sunt unii pe aici care chiar stiu ce si cum, tot respectul pentru ei) iar altele ma amuza. De asta revin pe acest forum si de asta incerc sa ma abtin de la critici. Diversitatea e buna, se exprima fiecare cum simte. Sau cum poate.
In nici un caz nu vreau sa se inteleaga ca ar fi ceva in neregula cu postarea lui Paris, divagatia am facut-o pentru ca postarea chiar m-a amuzat si umorul ei nu e involuntar ci studiat.
Revenind la subiectul discutiei, desi Argesul trebuie sa se trezeasca daca nu vrea sa joace la anul la matineu - adica sa se trezeasca atunci mai de dimineata - iar Rapid a aratat o forma nu tocmai stralucita, nu cred ca se va intampla in acest meci surpriza. Pronosticul meu este victorie a Rapidului, fara scor mare, fara spectacol si... fara sa fie sigur ca va fi asa, ca de aia e frumos fotbalul!

STEAUA-MANIA
18th September 2006, 22:43
De ce meciul se joaca joi?

Seldon
18th September 2006, 22:49
Programul meciurilor il influenteaza in mare parte televiziunile care au cumparat drepturile de transmitere. Probabil ca Antena 1 nu a vrut sa dea banii si sa transmita jocul in paralel cu cel de miercuri de la aceeasi ora, din ratiuni legate de audienta.

Danezu Man
19th September 2006, 02:15
Suporterii FC ARGES nu va face deplasarea la meciul Rapid-FC Arges,s-a decis intrarea in greva a fanilor alb-violeti. Asta e...se anunta vremuri grele.:headbang:

Danezu Man
19th September 2006, 02:17
Erata . Suporterii FC ARGES nu vor face deplasarea... sorry ,sunt obosit e 1:15 AM...si sunt si obosit si suparat

Ammadeus
19th September 2006, 10:52
doar atat: progenitura, cand iti dai demisia sau asteptzi sa fi dat afara ca si bursucul incompetent? e timpul sa pleci, sa-ti faci un mic transplant de creier, sa te alfabetizezi si apoi sa te apuci sa citesti carti despre antrenorul mileniului 3 la echipe cu pretentzii de champions league; carti sunt destule, du-te pe ********* si search for soccer coaching; on topic: 2-0

superchumbo
19th September 2006, 11:47
e timpul sa pleci, sa-ti faci un mic transplant de creier


sfatul asta ar trebui sa-l urmezi si tu .....

SORENSEN
19th September 2006, 13:05
Erata . Suporterii FC ARGES nu vor face deplasarea... sorry ,sunt obosit e 1:15 AM...si sunt si obosit si suparat
Adica nu sperati nimic cu Rapidul :o: ...nu sunt ma asa de speriat...poate scoateti un egal :ok:

andrei1921tm
19th September 2006, 13:22
E greu sa scoti puncte pe Giulesti chiar daca Rapidul nu mai e in forma.Pronostic 1(x).

giovanni BV
19th September 2006, 15:17
Sa speram ca rapid-ul nu mai da cu stangul in dreptul acasa !!! Merg pe mana feroviarilor !!!/hello

Angel66
19th September 2006, 17:35
Sa speram ca rapid-ul nu mai da cu stangul in dreptul acasa !!! Merg pe mana feroviarilor !!!/hello

hmmm...un stelist a spus asa ceva?sau ai pariat pe Rapid si nu vrei sa pierzi banii?:D ...2-0..buga trebuie sa dovedeasca ca nu a uitat pe ce post joaca,ar fi cazul sa mai dea niste goluri...si il asteptam pe mazilu!

deep purple
19th September 2006, 17:52
E incredibila situatia in care a ajuns Argesul. Se pare ca nu tot ce-i italian e si bun. Si-au facut gazon, si-au tras patron si cred ca ar fi nedrept sa se opreasca prin B, iar Building Unirea Liberty Vintzu de Jos sa intre in A.

pytzy
19th September 2006, 18:11
E incredibila situatia in care a ajuns Argesul. Se pare ca nu tot ce-i italian e si bun. Si-au facut gazon, si-au tras patron si cred ca ar fi nedrept sa se opreasca prin B, iar Building Unirea Liberty Vintzu de Jos sa intre in A.
Mai sunt destule meciuri in campionatul asta. Au timp sa se salveze.:rolleyes: . In privinta meciului 1 (solist)./hello

grande
19th September 2006, 19:02
Pronostic 3-0 ,dar totusi am o dilema ,nu stiu exact care vor fi marcatorii ?

Elphax
19th September 2006, 19:11
sigur unul e Moldovan

grande
19th September 2006, 19:14
Totusi asteptam cam demult sa marcheze si figurantul asta de Zicu !

CrAzY92
19th September 2006, 19:44
Luptati argesiul scoateti din lupta pentru campionat :cool:

grande
19th September 2006, 20:45
Luptati argesiul scoateti din lupta pentru campionat :cool:

Te rog sa ne traduci si noua in limba romana ,ce vrei sa spui cu asta ?:)

OVIDIU 62
19th September 2006, 22:27
Bat rromii asa ca 1 solist.

magica_steaua
20th September 2006, 00:02
bate arges 1-0..........normal ca o sa sara toti rapidistii.......dar asa cred

vroiam sa pun la pariuri ca bate rapid dar mi-e teama ca va fi surpriza etapei

gtibi
20th September 2006, 00:35
Pronostic 1.

crissis
20th September 2006, 02:51
Cu un Arges care nu joaca mai nimic victoria lui Rapid pare o joaca .
Meci de 1 fara surprize.

pytzy
20th September 2006, 10:57
Normal ca Rapid-ul o sa bata, nu exista dubi poate pentru alti.

superchumbo
20th September 2006, 11:02
super, extra-crap, ce te bagi tu pe threaduri unde joaca echipe nemafiote spre deosebire de s.b.? vezi ca te-ai pierdut de turma! ******* mai tare sa te auda si ciobanul evazionist!



frustratule cand eu mergeam la primul meci al Stelei becali inca nu coborase la campie cu turma si tu inca nu coborasesi din copac .................. argumentele voastre "fotbalistice" ma coplesesc intotdeauna.................... iar referitor la cele zoologice citeste-mi mai bine semnatura ........

dannymoga
20th September 2006, 13:40
daca bate rapidul , argesul va avea trai greu anul asta sa scape de retrogradare

pytzy
20th September 2006, 14:25
frustratule cand eu mergeam la primul meci al Stelei becali inca nu coborase la campie cu turma si tu inca nu coborasesi din copac .................. argumentele voastre "fotbalistice" ma coplesesc intotdeauna.................... iar referitor la cele zoologice citeste-mi mai bine semnatura ........
Adevarul ca la varsta ta '26' noi suntem niste bieti copilasi deabia nascuti. M-ai bine vati vedea de meciul vostru cu dinamo si ne-ati lasa pe noi in pace.

chipy_1923
20th September 2006, 16:42
Bat rromii asa ca 1 solist.

uitati-va ba cati rromi aveti voi prin oras la voi..si dupa aia vb de noi..ati luat-o si voi p urma stelistilor?uitati-va c aveti in ograda si p urma vb...k la voi sunt majoritari...:jerk:

Pepsi-Cola
20th September 2006, 17:25
Rapid 2-1 la pauza iar la final 3-2 :):)

chipy_1923
21st September 2006, 12:17
Bat rromii asa ca 1 solist.

c ratat....:jerk: ...o sa fie meci greu k argesul ...intotdeauna am avut probleme k ei...si la cum joaca nu merita sa fie pe ultimul loc...mai ales k e printre putinele echipe care mai joaca pe teren...sper sa batem..dar eu zic k o sa fie greu....;)

chipy_1923
21st September 2006, 12:20
Te rog sa ne traduci si noua in limba romana ,ce vrei sa spui cu asta ?:)

pai vrea sa spuna k e un alt mare ultras care tine k fc bihor...dar dc se gandeste mai bine tine de fapt k steaua...:ok:

kain
21st September 2006, 17:35
Daca ma gandesc la valorile individuale ar trebui sa fie 3-0 Rapid.. Insa mingea e rotunda si castiga cei ce joaca mai bine la momentul respectiv.. Sa castige cei mai buni :) Sper ca Rapid . :P

SAMM
21st September 2006, 22:45
vad ca si rapidul are un corpodean, doar tot ********i si ei

cum naiba nu ia coman rosu in min 8 ???????????????????????????????

arbitrii, copos, borcea, netoiu, sandu va vrem la puscarie

bobycox
21st September 2006, 22:52
vad ca si rapidul are un corpodean, doar tot ********i si ei

cum naiba nu ia coman rosu in min 8 ???????????????????????????????

arbitrii, copos, borcea, netoiu, sandu va vrem la puscarie

Nu-l uita pe MItica , Maharul Hotilor din Liga 1. Poate sa aduca FC ARGES si pe Capelo antrenor , cu astfel de arbitaje nu are nici o sansa . Dupa hotiile cu Vaslui ,Steaua si Rapid ma intreb la ce sa ma astept cu Dinamo ? Daca e Helesteanu la centru , e clar , DUMNEZEU cu MILA .:ciocan:

kain
21st September 2006, 22:53
Nici nu se stie daca l-a atins Coman pe ala , sau a simulat.. asa ca arbitrul a fost in deruta si a dat galben.. Trebuia sa nu se dea nimic ori sa se dea rosu`.. Nu stiu ce a gandit , sau ce n-a gandit arbitrul in acel moment :P

SAMM
21st September 2006, 22:57
Nici nu se stie daca l-a atins Coman pe ala , sau a simulat.. asa ca arbitrul a fost in deruta si a dat galben.. Trebuia sa nu se dea nimic ori sa se dea rosu`.. Nu stiu ce a gandit , sau ce n-a gandit arbitrul in acel moment :P

dak e fault, e rosu

nu mai incapa discutie

dak e fault la tames e galben si rosu fara discutie


va zic eu dak ar intra CNSAS-ul peste retardatii astia din fotbal ar disparea toti ********ii astia cu metodele lor

aetius
21st September 2006, 23:18
bravo vio, luasi exemplu pe nesu cumva.
i love u steaua lalallalala...
i love u red lalalalallala ...
poate va bate argesul ....
mama ce o sa rad ......

SAMM
21st September 2006, 23:23
bravo vio, luasi exemplu pe nesu cumva.
i love u steaua lalallalala...
i love u red lalalalallala ...
poate va bate argesul ....
mama ce o sa rad ......

de fapt moldovan e cel mai bun de la rapid si peste 2 etapa rapid joaca cu dinamo

va zic eu moldovan va primi 2 etape suspendare

toate cartile sunt facute pt dinamo

arbitraje + blaturi + punctele Stelei si ale Rapidului = dinamo in UCL

starsteel
21st September 2006, 23:26
Moldovan a primit ceea ce forteaza meci de meci adica rosu. Aceste iesiri ale lui sunt explicabile prin faptul ca fizicul nu-l mai ajuta de aici intervine frustrarea pt. ca exista mai mult dorinta decat putinta.
Coman merita si el un rosu meciul asta, mai mult decat fault la 20 metri de poarta in postura de ultim aparator chiar nu exista.

jas2002ro
21st September 2006, 23:26
SAMM, te rog nu polua topicul asta cu propaganda ta. Comenteaza te rog strict despre meci.

starsteel
21st September 2006, 23:36
Multa sansa pt. Rapid la faza din min.90 nu au vazut penalty-ul arbitrii.:D
suturi pe poarta 3-3?!

bobycox
21st September 2006, 23:40
Multa sansa pt. Rapid la faza din min.90 nu au vazut penalty-ul arbitrii.:D

La meciurile lui FC ARGES ,trebuie sa sara sange si sa moara un jucator ca sa se dea penalty.
PS. M*** G. Constantin + Mitica de la Liga + tata Sandu :rosu: :no: :ciocan:

starsteel
21st September 2006, 23:42
Asta e soarta echipelor "mici" in fata mai marilor campionatului.

kain
21st September 2006, 23:43
Multa sansa pt. Rapid la faza din min.90 nu au vazut penalty-ul arbitrii.:D
suturi pe poarta 3-3?!

Ce penalty a fost ? Ca ala s-a impedicat singur , si-a dat cu stangu` in dreptu` , uite-te atent la faza ;) :ok:

STEAUA-MANIA
21st September 2006, 23:45
Fc arges are imprimat pe spatele tricourilor:ana impex..cu asta am zis totul.

kain
21st September 2006, 23:47
Si daca avea Elena Impex ? Mai ziceai totul ? :D

bobycox
21st September 2006, 23:50
Ce penalty a fost ? Ca ala s-a impedicat singur , si-a dat cu stangu` in dreptu` , uite-te atent la faza ;) :ok:

Jura-te , ca s-a impiedicat ala singur . sa te trazneasca ca nu i-a dat Karamian peste picioare . Poate ca nici galbenul nu a fost meritat pt Coman , ca si ala s-a impiedicat singur . Cred ca si golul lui FC ARGES ,a fost de fapt pe langa poarta.:rosu: Cred ca si Chita ,s-a dus cu mu-a in cotul lui Moldovan si nu invers .

kain
21st September 2006, 23:56
Bat si la pariu cu tine ca ala s-a impedicat singur , cred ca in momentu` in care a fost faza aia te-ai facut ca n-ai vazut sau ce ? Coman intr-adevar trebuia sa ia rosu` , dar nu i s-a dat.. nu cred ca l-a atins pe ala , unghiu nu e bun.. Golul lui Arges a fost gol valid.. nu stiu de ce zici tu ca a fost pe langa poarta :P Moldovan nu a protestat.. deloc , stie ce a facut , si-a luat viteza repede de pe teren.

wer
22nd September 2006, 00:12
avem arbitraj de valoare :o: :o: :o:

bobycox
22nd September 2006, 00:14
Bat si la pariu cu tine ca ala s-a impedicat singur , cred ca in momentu` in care a fost faza aia te-ai facut ca n-ai vazut sau ce ? Coman intr-adevar trebuia sa ia rosu` , dar nu i s-a dat.. nu cred ca l-a atins pe ala , unghiu nu e bun.. Golul lui Arges a fost gol valid.. nu stiu de ce zici tu ca a fost pe langa poarta :P Moldovan nu a protestat.. deloc , stie ce a facut , si-a luat viteza repede de pe teren.


Inseamna ca e si mai grav. Nu cunosti regulile jocului , sau te-ai uitat la alt meci . Am ani de fotbal cat ai tu de viata .

kain
22nd September 2006, 00:19
Inseamna ca e si mai grav. Nu cunosti regulile jocului , sau te-ai uitat la alt meci . Am ani de fotbal cat ai tu de viata .

Eu nu sunt pe forum aici sa ma cert cu lumea. Daca tu zici ca eu nu stiu regulile jocului .. e treaba ta :) Citeste si tu mai multe site`uri sportive si apoi imi vei da dreptate.. Bafta si spor :rosu:

fritz-fzr
22nd September 2006, 00:20
si eu am posturi cate secunde ai stat tu sa te gandesti inainte sa scrii posturile astea

Angel66
22nd September 2006, 00:30
Jura-te , ca s-a impiedicat ala singur . sa te trazneasca ca nu i-a dat Karamian peste picioare . Poate ca nici galbenul nu a fost meritat pt Coman , ca si ala s-a impiedicat singur . Cred ca si golul lui FC ARGES ,a fost de fapt pe langa poarta.:rosu: Cred ca si Chita ,s-a dus cu mu-a in cotul lui Moldovan si nu invers .

mai arunca o privire la faza cu presupusul penalty...ala saracul a dat cu stangul in dreptul!de la atatia ani in fotbal cati spui ca ai...ce zici de niste ochelari?ajuta,sa stii!asa si Rapidul a reclamat un penalty la buga...cu un arbitru "binevoitor" se putea da rosu la coman...dar nu se vede pe reluari daca l-ar fi atins!oricum samm a facut o observatie buna...peste 2 etape avem meci cu dinamo...mai mult ca sigur moldo va primi 2 etape suspendare!prietenii stiu de ce!:evil:

Vladek
22nd September 2006, 00:41
Sunt curios daca mai are cineva tupeul sa sustina ca si in meciul asta Rapid a fost dezavantajata de arbitri :happy :happy

On-topic : nici vorba de penalty, ca si in meciul cu Steaua jucatorul de la Arges a preferat sa cada in nas cersind de la nenea cu fluierul. Wrong.

Sunchase
22nd September 2006, 00:44
De faza la Coman nici nu se discuta deoarece s-a plecat dintr-un offside de 1-2 m.la fel cum cum suspectez ca a fost si la gol.
rosu meritat lui moldovan.. insa 11 m mai mult decat clar la Buga.Din nou sunt uimit cum nu a putut sa vada infractiunea sesizabila si din Berceni.Pacat de faza asta ca in rest a condus bine...

Felicitari baietilor pentru joc si victorie ! /hello

Angel66
22nd September 2006, 00:47
Sunt curios daca mai are cineva tupeul sa sustina ca si in meciul asta Rapid a fost dezavantajata de arbitri :happy :happy


sa stii ca esti f amuzant!ma prapadesc de ras...pai uite ca avem un jucator eliminat,pe cel mai bun chiar!nu spun ca nu a meritat rosu...dar am mai vazut eu altii care meritau si nu au luat!la voi e frumos...cum e cand va fura cineva?ca pana acum nu cunosteati senzatia...furati voi!:evil:

bobycox
22nd September 2006, 00:51
De faza la Coman nici nu se discuta deoarece s-a plecat dintr-un offside de 1-2 m.la fel cum cum suspectez ca a fost si la gol.
rosu meritat lui moldovan.. insa 11 m mai mult decat clar la Buga.Din nou sunt uimit cum nu a putut sa vada infractiunea sesizabila si din Berceni.Pacat de faza asta ca in rest a condus bine...

Felicitari baietilor pentru joc si victorie ! /hello

Cred ca si Chita era in ofsaid cand a furat-o in mecla de la Moldovan. Esti e ras , cu nimic mai presus decat un Caine dinamovist invatat sa furaciunile .

PS. Sper cu Dinamo ,sa aveti soarta Stelei .

bobycox
22nd September 2006, 00:54
Sunt curios daca mai are cineva tupeul sa sustina ca si in meciul asta Rapid a fost dezavantajata de arbitri :happy :happy

On-topic : nici vorba de penalty, ca si in meciul cu Steaua jucatorul de la Arges a preferat sa cada in nas cersind de la nenea cu fluierul. Wrong.

Inseamna ca JIJi si MM, au vazut si ei alt meci /hello . Ori i-a platit Penescu sa zica ca a fost penalty , la Tanasa .:jerk:

Angel66
22nd September 2006, 00:55
Cred ca si Chita era in ofsaid cand a furat-o in mecla de la Moldovan. Esti e ras , cu nimic mai presus decat un Caine dinamovist invatat sa furaciunile .

PS. Sper cu Dinamo ,sa aveti soarta Stelei .

da' ce vroiati ma?va bate toata lumea si voi vreti puncte pe Giulesti?au plecat echipe mari fara puncte de aici...si vreti voi!ce vroiati?sa ne dam la o parte?poate mai dadeati si voi un gol...nu inteleg..ce nu va convine?ati jucat si cu un om in plus 20 min...ce mai vreti????

mai tu ai vazut faza aia cu presupusul penalty???sigur,sigur???daca ai vazut-o si tot esti convins ca a fost penalty...da o fuga la oftalmolog!!repede....la buga nu ai vazut nimic???nu-i mai da exemple pe jiji si mm...aia sunt de tot rasul!vroiai sa tina partea Rapidului?:lol:

Vladek
22nd September 2006, 00:57
Si eu l-am vazut ! Cred ca se numea Rada :D :D .
En fin, poate macar de acum n-o sa va mai plangeti atata de arbitraje. A.. si multumesc pt acuzatia de furat ... 3 jucatori eliminati in 2 meciuri ... 2 cartonase rosii clare pt adversar refuzate. Mama ce ne-au ajutat arbitrii.

Mai bine s-ar aduce arbitri straini, la intamplare, la meciurile jucate de Steaua, Dinamo, Rapid. Macar am termina odata cu balciurile astea. Gresesc, asta e, cred ca am accepta cu totii mai usor si am mai lasa suspiciunile.

On-topic : victorie meritata a Rapidului, iar arbitrajul a fost chiar echidistant, minus faza in care Coman a luat galben, hilara de-a dreptul. Mie mi s-a parut simulare la atacantul Argesului, care plecase si dintr-o pozitie suspecta. Dar daca arbitrul a considerat ca a fost fault, trebuia sa-l elimine pe Coman ... dar n-a facut-o. Rosul luat de Moldovan a fost 100% corect, sa vedeti voi cu Dinamo ce arbitraj va fi :D.

chipy_1923
22nd September 2006, 00:57
1.rosu la coman...nu stiu dc nu cumva a fost ofsaid inainte..
2.penalty clar la buga neacordat
3.rosu meritat moldovan
4.penalty-ul cerut de argeseni nu a existat...a simulat...

Sunchase
22nd September 2006, 00:58
******.(bobycox)
am zis ca moldovan merita rosu ,pacat ca nu stii sa citesti.

au fost doua faze clare la meciul asta: rosul lui moldovan si 11 metri la Buga( astept replica ta..poate imi spui ca de fapt a simulat si aici )
au fost si 2 faze neclare.
golul marcat de arges.. in care sa zicem ca ii putem da credit tusierului pt ca a fost o faza destul de grea desi tanasa sau cine a marcat era putin in fata.
si faza cu coman.unde totusi se vede clar ca a fost offside cel putin 1 metru in fata.. plus simularea sau nu langa Coman.

Per total ca decizii am fost dezavantajati si in meciul asta.Badoi a primit in prima repriza un cot in fata la Chita nimeni nu a vazut nimic , Keca trebuia sa primeasca al doilea cartonas galben pt un fault dur in tusa la Sapunaru..dar chiar si cu aceste greseli nu a fragmentat des jocul.. nu a avut o intentie vadita impotriva Rapidului ( cred ca poate nu a vazut 11 m..sa zicem ) sa zicem ca a fost ok.mai ales ca am si castigat.

Angel66
22nd September 2006, 01:03
Vladek...acuzatia de furt nu e valabila la meciul cu dinamo(aici ati luat-o rau:D )..in schimb cu Rapidul...penalty neacordat,lovin nu a fost eliminat...!cu noi ati fost avantajati!si in celelalte meciuri...inclusiv cu argesul!
total de acord cu arbitrii straini....astia si daca ar gresi nu ar mai iesi scandalul asta!ar fi mai bine!

guevarax
22nd September 2006, 01:10
Vladek...acuzatia de furt nu e valabila la meciul cu dinamo(aici ati luat-o rau:D )..in schimb cu Rapidul...penalty neacordat,lovin nu a fost eliminat...!cu noi ati fost avantajati!si in celelalte meciuri...inclusiv cu argesul!
total de acord cu arbitrii straini....astia si daca ar gresi nu ar mai iesi scandalul asta!ar fi mai bine!

pai hai totusi sa nu uitam ca rada l-a calcat pe Badea, sau vreti sa uitam si faza aia

sau sa nu uitam de off-sideul la Badea

au fost greseli de ambele parti

cu dinamo insa s-a gresit doar impotriva STELEI, si asta e furt pe fata, mai ales ca acest corpodean ne-a furat in multe multe meciuri

Vladek
22nd September 2006, 01:13
Vladek...acuzatia de furt nu e valabila la meciul cu dinamo(aici ati luat-o rau:D )..in schimb cu Rapidul...penalty neacordat,lovin nu a fost eliminat...!cu noi ati fost avantajati!si in celelalte meciuri...inclusiv cu argesul!
total de acord cu arbitrii straini....astia si daca ar gresi nu ar mai iesi scandalul asta!ar fi mai bine!

Hai mah, ati avut un om in plus o ora ! Ce voiati mai mult de atat ?? Si stiti bine ca Rada l-a calcat pe Badea si a scapat baiatu bine-mersi. Si penalty uite iti spun cu toata sinceritatea ca daca faza era pe dos (il lovea mingea pe Maftei sa zicem in careu in mana) as fi spus acelasi lucru. Ca n-a fost penalty. Asta cu Lovin chiar ca e umflata. A avut mai multe faulturi, daca era domnu' Corpodean pe teren pun pariu ca vedea rosu, dar probabil Salomir n-a indraznit sa intinda coarda mai mult decat era cazul. Cu Argesul a fost exact povestea din seara asta cu voi, a cazut prea usor Tanasa. Ajunge cu offtopicul :D

Bafta cu portughezii aia joi. Oricum deja am pronosticat ca se califica Rapid fara prea mari probleme (0-0). Si atentie mare cu Dinamo, poate totusi vin niste arbitri straini ... altfel nu va vad bine la cat de nervosi sunt Sapunaru si Constantin prevad minim 1 cartonas rosu, poate si un penalty.

grande
22nd September 2006, 01:24
Problema stelistilor acum este sa analizeze prestatia brigazii de arbitri ,dar un lucru este cert ,cand noi castigam sau facem egal cu o canditata la titlu ,suntem ajutati de arbitri ,cand ei pierd sau remizeaza cu cineva ,sunt furati !
Deci ,niciodata nu este vina lor ,gasesc tot timpul scuze care nu au nici o valoare !

Felicitari Rapid !

Angel66
22nd September 2006, 01:27
Problema stelistilor acum este sa analizeze prestatia brigazii de arbitri ,dar un lucru este cert ,cand noi castigam sau facem egal cu o canditata la titlu ,suntem ajutati de arbitri ,cand ei pierd sau remizeaza cu cineva ,sunt furati !
Deci ,niciodata nu este vina lor ,gasesc tot timpul scuze care nu au nici o valoare !

Felicitari Rapid !

corect!!/hello si mare atentie in meciul cu dinamo...sper sa avem arbitrii straini!

Vladek
22nd September 2006, 01:34
Problema stelistilor acum este sa analizeze prestatia brigazii de arbitri ,dar un lucru este cert ,cand noi castigam sau facem egal cu o canditata la titlu ,suntem ajutati de arbitri ,cand ei pierd sau remizeaza cu cineva ,sunt furati !
Deci ,niciodata nu este vina lor ,gasesc tot timpul scuze care nu au nici o valoare !

Felicitari Rapid !

??? Care, unde ?
On-topic : victorie meritata a Rapidului, iar arbitrajul a fost chiar echidistant, minus faza in care Coman a luat galben, hilara de-a dreptul. Mie mi s-a parut simulare la atacantul Argesului, care plecase si dintr-o pozitie suspecta.

Asta am scris mai sus .... taman pe dos fata de ce zici tu ! Si vezi ca la capitolul "gasit scuze" nici voi nu stati prea rau.

wer
22nd September 2006, 01:49
corect!!/hello si mare atentie in meciul cu dinamo...sper sa avem arbitrii straini!

dc? corpodean, serea,helesteanu nu sunt arbitrii buni ?

bobycox
22nd September 2006, 02:11
corect!!/hello si mare atentie in meciul cu dinamo...sper sa avem arbitrii straini!

Sper sa nu. Helesteanu mi se pare perfect /hello :) .

bobycox
22nd September 2006, 02:18
Si eu l-am vazut ! Cred ca se numea Rada :D :D .
En fin, poate macar de acum n-o sa va mai plangeti atata de arbitraje. A.. si multumesc pt acuzatia de furat ... 3 jucatori eliminati in 2 meciuri ... 2 cartonase rosii clare pt adversar refuzate. Mama ce ne-au ajutat arbitrii.

Mai bine s-ar aduce arbitri straini, la intamplare, la meciurile jucate de Steaua, Dinamo, Rapid. Macar am termina odata cu balciurile astea. Gresesc, asta e, cred ca am accepta cu totii mai usor si am mai lasa suspiciunile.

On-topic : victorie meritata a Rapidului, iar arbitrajul a fost chiar echidistant, minus faza in care Coman a luat galben, hilara de-a dreptul. Mie mi s-a parut simulare la atacantul Argesului, care plecase si dintr-o pozitie suspecta. Dar daca arbitrul a considerat ca a fost fault, trebuia sa-l elimine pe Coman ... dar n-a facut-o. Rosul luat de Moldovan a fost 100% corect, sa vedeti voi cu Dinamo ce arbitraj va fi :D.

Pt tine sunt simulari toate fazele . CRED ca Si la duelul Tanasa- Goian de acum 2 etape tot simulare ai zis ca a fost . Noroc ca JIJI si MM mai un pic de demnitate . Vai de mama ta si a celor ca tine , care vad si viseaza numai simulari.

PS. Faza cu Buga e neinteresanta , pt ca nimeni nu a contestat penaltyul la faza aia .

bobycox
22nd September 2006, 02:22
Eu nu sunt pe forum aici sa ma cert cu lumea. Daca tu zici ca eu nu stiu regulile jocului .. e treaba ta :) Citeste si tu mai multe site`uri sportive si apoi imi vei da dreptate.. Bafta si spor :rosu:
Am citit unul si imi e de ajuns . GSP : NOTA 4

PS. Poate tu le citesti selectiv .

codrind
22nd September 2006, 02:43
Rapid pleaca in urmarirea Stelei

Rapid a obtinut joi seara o victorie foarte importanta in fata lui FC Arges, scor 2-1, scor care o mentine in continuare la 11 puncte in spatele liderului Dinamo si o apropie la 3 puncte de Steaua.
Onlinesport: Ionut Gaman

oare cāte clase trebuie să ai ca să scrii inepţii??

steaua are 17 puncte
rapid are 13 puncte

diferenţa..... 3 puncte

Vadime te rog uită-te atent ce diplome aduc ăştia de scriu pe site.

Angel66
22nd September 2006, 03:32
Sper sa nu. Helesteanu mi se pare perfect /hello :) .

daca ti se pare perfect vi-l dam voua la urmatorul meci...daca nu ma insel ..cu dinamo:evil:


dc? corpodean, serea,helesteanu nu sunt arbitrii buni ?

cum am mai spus...luati-i voi daca vi se par asa buni!:evil:

Datenshi
22nd September 2006, 08:32
Adevarul e ca avem numai petarde de arbitri.

pytzy
22nd September 2006, 12:33
Stai sa vedem ce petarde o sa avem in continuare.

Aurel.D
22nd September 2006, 15:03
Tot despre arbitraj?? Am obosit sa vad discutii numai despre asta.....Cand incepeti sa discutati despre meci?

Nu mi-a placut deloc reactia lui Penescu aseara. A inceput sa tipe isteric ca a fost furat, ca asa si pe dincolo ca sa vezi duminica ce o sa ii faca arbitrii!!
Este clar, si asta se pricepe la fotbal.

Bai nene, actionarii astia ar trebui sa isi vada de treburile lor, sa investeasca, sa se ocupe de organizare, una alta!!
Parerile lor legate de arbitraj sunt exact ca ale oricarui suporter, nu difera cu nimic...Numai unul care a jucat/arbitrat isi da seama daca arbitrul a ciupit putin pt. o anume echipa....
Mie mi s-a scarbit de actionarii astia care se poarta ca niste copii retardati vrand sa arate ca ei stiu totul....

Brian
22nd September 2006, 15:10
Eu cred ca in ciuda faptului ca Rapid a castigat meritat, repet meritat, arbitajul a fost din nou de 2 bani. Pacat...strica tot campionatul...altul putea sa fie rezultatul daca se arbitra cum trebuia... poate batea Rapid la scor, sau poate se termina egal...cine stie...oricum nu batea Argesul....dar oricum arbitrajul a contat, greseli mari de ambele parti...

Brian
22nd September 2006, 15:22
Tot despre arbitraj?? Am obosit sa vad discutii numai despre asta.....Cand incepeti sa discutati despre meci?

Nu mi-a placut deloc reactia lui Penescu aseara. A inceput sa tipe isteric ca a fost furat, ca asa si pe dincolo ca sa vezi duminica ce o sa ii faca arbitrii!!
Este clar, si asta se pricepe la fotbal.

Bai nene, actionarii astia ar trebui sa isi vada de treburile lor, sa investeasca, sa se ocupe de organizare, una alta!!
Parerile lor legate de arbitraj sunt exact ca ale oricarui suporter, nu difera cu nimic...Numai unul care a jucat/arbitrat isi da seama daca arbitrul a ciupit putin pt. o anume echipa....
Mie mi s-a scarbit de actionarii astia care se poarta ca niste copii retardati vrand sa arate ca ei stiu totul....

Scuza-ma ca intervin si te contrazic, dar nu ai deloc dreptate. Cum vrei sa reactioneze cineva care baga o gramada de bani si pe urma vede ca este furat? Sa stea sa zambeasca linistit si sa zica "Asta e! Se mai intampla.."? Sa inteleg ca daca vin la tine si iti fur tot salariul pe fatza, tu o sa imi zici "Bah ce nashpa...ai fost mai rapid ca mine..." si imi si zambesti si ma lauzi ca am fost rapid... Actionarii care ii avem la noi in campionat nu sunt prea straluciti, dar nu trebuie injuratzi ca sunt si ei mai subiectivi.... Si ai mai spus ca in loc sa vorbim despre meci, noi vorbim despre arbitraj...pai vorbim despre arbitraj ca a stricat spectacolul despre care trebuia sa vorbim.....

Brian
22nd September 2006, 15:32
corect!!/hello si mare atentie in meciul cu dinamo...sper sa avem arbitrii straini!

De ce speri sa avetzi arbitrii straini? Eu din ce am intzeles de la voi speratzi sa avetzi parte de arbitrajul care la avut si Steaua cu Dinamo...Sau chiar si ala care l-a avut cu Rapid ca voi spunetzi ca i-a avantajat pe stelisti arbitrajul in meciul cu voi...Atunci va urez sa va arbitreze la fel! Si sa fie tot arbitrii romani, sa rad si eu de voi cum ati ras voi de stelisti dupa meciul cu Dinamo...

pytzy
22nd September 2006, 15:38
Vreau brigada romaneasca la centru. Ce o fi o fi. Rapid-ul sa joace bine si porma om vedea.

Brian
22nd September 2006, 15:42
Vreau brigada romaneasca la centru. Ce o fi o fi. Rapid-ul sa joace bine si porma om vedea.

Crezi ca e de ajuns sa joace bine contra lui Dinamo?!? Eu sunt sigur ca nu este de ajuns... Daca arbitrajul este corect si Rapidul joaca asa cum stie...eu zic ca o sa bata Rapid. Daca nu e arbitrajul corect...sigur nu o sa fie in favoarea Rapidului, si stiti ce o sa se intample...Voi(rapidistii) ce credetzi?

JJ
22nd September 2006, 17:54
Al doilea arbitru varza. Inca un 11 m neacordat, inainte de eliminarea lui Moldo, iar argesenii tipa ca n-a fost penalty cand si-a dat al lor cu stangu'n dreptu' la finalul meciului.
Moldo eliminat corect, marturisesc ca nu-i inteleg gestul. A fost total aiurea, si inseamna 99% ca jucam fara el cu Dinamo, ceea ce-i cam greu.

Sunchase
22nd September 2006, 20:06
Am revazut acum fazele si din nou arbitrul a gresit flagrant impotriva noastra.Argesul nu poate reclama nici macar o faza.

1-Tanasa e in offside de un metru cand scapa spre poarta si prim urmare Coman primeste gratuit galben.
2-Buga este clar faultat in careu arbitru nu decide nimic.
3-Chita ii aplica un cot in figura lui Lazar nu primeste nici un rosu.Pt o faza mai neclara moldovan ia Rosu.
4-Al doilea cartonas galben lui Keca dupa un fault dur asupra lui Sapunaru in tusa.
plus faza discutabila din care arges a egalat.

Din nou un meci in care putea pierde puncte pe mana arbitrilor

DEMISIA CCA !!!!

kain
22nd September 2006, 20:34
Fazele controversate au fost lămurite de oficialii giuleşteni

Antrenorul Rapidului, Răzvan Lucescu a arătat ajutat de imaginile tv pregătite pentru conferinţa de presă, că deciziile luate de arbitrul Berbecaru în partida de aseară nu au favorizat Rapidul:

"Iordache primeşte o pasă fiind în ofsaid şi scapă singur cu Dani Coman. Uitaţi unde este poziţionat tuşerul. Total greşit! Noi am fost primii dezavantajaţi. Fazele sunt luate în ordine cronologică. Urmează faultul la Buga."

Lucescu a fost completat imediat de preşedintele Dinu Gheorghe: "Faza faultului lui Coman este o fază care a creat discuţii inutile." Preşedintele giuleştenilor a glumit, intervenind în momentul în care Lucescu prezenta faultul la Buga, fază în care giuleştenii trebuiau să primească 11 metri: "Eu cred că a fost henţ", a glumit Dinu Gheorghe.
"Jucătorul nu are nici o treabă cu mingea, din spatele porţii se vede clar cum Buga este faultat în careu", a spus Lucescu jr.

Următoarea fază prezentată de oficialii din Giuleşti i-a avut în rolurile principale pe Costin Lazăr şi Mitrovici: "Mitrovici îi aplică un cot în gură lui Lazăr. Faza se petrece înainte de eliminarea lui Moldovan. Două faze identice au fost judecate în mod diferit. Numai la Vio s-a acordat ."

Şi Lucescu jr şi Dinu Gheorghe au fost de acord că eliminarea atacantului Viorel Moldovan a fost una corectă, de altfel jucătorul nici nu a protestat în momentul în care a văzut cartonaşul roşu.
Ultima fază pe care Răzvan Lucescu şi Dinu Gheorghe au prezentat-o a fost cea în care FC Argeş a cerut penalty pentru un presupus fault al lui Karamian asupra lui Ciprian Tănasă: "Karamian nici nu-l atinge pe piteştean, dacă ar fi existat contact, da, se putea da penalty, altfel însă, nu. Acestea sunt trucuri folosite de atacanţi", a spus Dinu Gheorghe. Lucescu a completat: "Tănasă s-a împiedicat singur."

Asta-i adevarul !!! :ok:

luctoronto
22nd September 2006, 21:31
corect!!/hello si mare atentie in meciul cu dinamo...sper sa avem arbitrii straini!

Dar Corpodean ce are!.E f.bun primul pe lista FIFA.
Dumnezeu nu bate cu parul!

chipy_1923
23rd September 2006, 01:57
Am revazut acum fazele si din nou arbitrul a gresit flagrant impotriva noastra.Argesul nu poate reclama nici macar o faza.

1-Tanasa e in offside de un metru cand scapa spre poarta si prim urmare Coman primeste gratuit galben.
2-Buga este clar faultat in careu arbitru nu decide nimic.
3-Chita ii aplica un cot in figura lui Lazar nu primeste nici un rosu.Pt o faza mai neclara moldovan ia Rosu.
4-Al doilea cartonas galben lui Keca dupa un fault dur asupra lui Sapunaru in tusa.
plus faza discutabila din care arges a egalat.

Din nou un meci in care putea pierde puncte pe mana arbitrilor

DEMISIA CCA !!!!

nu a fost offside la Tanasa....deci trebuia rosu pt. Coman... ai uitat de penalty-ul cerut in ultimele minute de argeseni...eu cred ca s-a impiedicat jucatorul pitestean...cu restul comentariilor sunt de acord...:ok:

chipy_1923
23rd September 2006, 02:02
De ce speri sa avetzi arbitrii straini? Eu din ce am intzeles de la voi speratzi sa avetzi parte de arbitrajul care la avut si Steaua cu Dinamo...Sau chiar si ala care l-a avut cu Rapid ca voi spunetzi ca i-a avantajat pe stelisti arbitrajul in meciul cu voi...Atunci va urez sa va arbitreze la fel! Si sa fie tot arbitrii romani, sa rad si eu de voi cum ati ras voi de stelisti dupa meciul cu Dinamo...

iar ma iau de tine :P ...care rapidist a ras de voi dupa meciul cu dinamo?:mda: