PDA

View Full Version : Etapa 8: CFR Cluj - U. Craiova



tchibos
16th September 2006, 23:46
Miercuri, 20 septembrie, CFR Cluj - U. Craiova 17:00 National TV

Discutii despre partida CFR Cluj - U. Craiova inainte si dupa meci, aici.

*Coco*
17th September 2006, 00:06
CFR continua in pasa proasta in care se afla
Putem veni cu punct(e) de la Dej daca apararea noastra nu va mai gafa
Pe unde i-am prins pe acolo i-am batut pe Clujeni:yeah:
Si anul trecut i-am batut la Craiova in Cupa 1-0 cu marele antrenor-jucator Dorinel Munteanu in teren
De ce nu am face-o si acuma

six
17th September 2006, 00:09
CFR continua in pasa proasta in care se afla
Putem veni cu punct(e) de la Dej daca apararea noastra nu va mai gafa
Pe unde i-am prins pe acolo i-am batut pe Clujeni:yeah:
Si anul trecut i-am batut la Craiova in Cupa 1-0 cu marele antrenor-jucator Dorinel Munteanu in teren
De ce nu am face-o si acuma:) Noi va dorim succes.....:yeah: :yeah: :yeah:

cap
17th September 2006, 00:09
da coco bate clujul pt ca ne pregateste noua terenul :D

tchibos
17th September 2006, 00:14
greu de crezut ca CFR nu poate bate Craiova, dar balonul e rotund si orice e posibil. Eu totusi cred intr-un 1 solist

*Coco*
17th September 2006, 00:18
da coco bate clujul pt ca ne pregateste noua terenul :D

Acum sincer la Craiova nu cred ca bateti
Uitati-va si voi ce deplasari ati avut si aveti
Venirati la Petrosani,plecarati in Moldova ca aveti meci acasa si in 3 zile trebuie sa fiti in Oltenia ca aveti meci in deplasare
Cam lungi deplasarile astea nu?

be@
17th September 2006, 00:32
Scurt si la obiect: 4-0 pentru CFR. Si poate de data asta Ionescu scapa nebatut.

THE HUN
17th September 2006, 01:09
Scurt si la obiect: 4-0 pentru CFR. Si poate de data asta Ionescu scapa nebatut.
be@,4-0,numai daca Bratu ii trecut ca varf.In rest,daca nu-i ajuta nimeni,poate 1-0.Pronostic X,deoarece Clujul pleaca cu prima sansa.

Cra10veanu
17th September 2006, 01:36
Scurt si la obiect: 4-0 pentru CFR. Si poate de data asta Ionescu scapa nebatut.

scor de 4-0 in caz ca faci vre-o vizita oltenilor prin cantonament inainte de meci :D si....jucam cu rezervele :D.

newbye
17th September 2006, 02:17
Macar cu voi bate CFR-u ca la Timisoara erau c-am speriati.

Cra10veanu
17th September 2006, 02:22
aveti pretentii, si cu ele veti ramane

newbye
17th September 2006, 02:51
aveti pretentii, si cu ele veti ramane

O sa traim si o sa vedem!

danny del corco
17th September 2006, 03:03
1...Solist! Cu parere de rau dar anu' asta suntei Mititei rau de tot:rolleyes:

Cristian
17th September 2006, 10:30
Bate Clujul, Craiova e slaba rau, mai slaba decat ma asteptam.

AxinTe
17th September 2006, 10:34
eu merg pe craiova.. clujul e in declin, iar dupa un dezastru mai vine inca un dezastru..

+ ca nu vreau ca oltenii sa retrogradeze

*Coco*
17th September 2006, 11:14
Macar noi mergem la Dej cu gandul ca nu aveam ce pierde
CFR e obligata sa castige
Surprize au fost si vor fi in continuare
Si pe CFR iam cam batut de cate ori am jucat cu ei:D si anul trecut in B

WOLF_ULTRAS
17th September 2006, 11:43
cfr cluj 3-0 u craiova

lolo_grupa_c
17th September 2006, 17:10
inca o infrangere pt. craiova...si dezastrul se apropie...meci de 1 solist

*Coco*
17th September 2006, 22:48
Nu are cum sa ne bata CFR mai ales ca ei de cand au intrat in prima Liga nu ne-au batut deloc:yeah:
Si nu cred ca e momentul tocmai acuma sa ne bata
Sper ca apararea noastra sa nu gafeze iara ca daca gafeaza iar facem mari toti ratatii ,sper sa nu urmeze Tilinca...

lolo_grupa_c
17th September 2006, 23:51
,,,,,nu tin cu cfr_ul,dar la ora actuala craiova nu joaca deloc fotbal,chiar daca unii se tot bat cu pumnul in piept ca sunt cei mai tari,ca iau cupa uefa,ca bat sdr_ul,ca nu mai stiu cate......si uite unde e craiova....de tot rasul cu oltenii astia..

gica
18th September 2006, 00:02
eu merg pe craiova.. clujul e in declin, iar dupa un dezastru mai vine inca un dezastru..

+ ca nu vreau ca oltenii sa retrogradeze



Colega,dezastru este un tsunami,un cutremur sau poate a fost meciul pierdut de Dinamo cu 1-0 la Cluj...(cand a iesit din lupta pentru titlu).
Daca tot am intervenit sa zic ca sper intr-o victorie chiar si la limita.Si chiar cred cu temei in ea pt. ca Craiova nu-i echipa sa se-nchida in propriul careu.Iar CFR-lui ai place jocul deschis...

FORZZA CFR!:yeah:

Ess
18th September 2006, 12:16
La prima vedere pare un meci usor pt CFR, dar poate prinde din nou o zi slaba si s-au dus punctele dracu'.
@gica>corecta prima fraza. Oricum nu cred ca retrogradam anu' asta :D:D:D

SORENSEN
18th September 2006, 12:30
CFR dupa dusul rece de la TImisoara revine la scorurile clasice din sezonul asta...

m8k
18th September 2006, 15:34
Hmmm, nu am vazut meciul CFR-lui de la Timisoara si am pierdut, acum voi fi pe stadion, deci vom cistiga cu 1-0 (Gol Cadu in min 90+6):D

forza_CFR
18th September 2006, 17:13
vai......parca vad ca ne chinuim.:) va fi 0-0 dupa mine :D


CFR dupa dusul rece de la TImisoara revine la scorurile clasice din sezonul asta...

Dusul rece primit de la arbitru...acolo au fost si 20% arbitri..nu zic ca nu am jucat prost dar i-au favorizat clar arbitrii

magica_steaua
18th September 2006, 17:19
bate craiova,nu e corect ca un oras care a dat atatia jucatori de divizia A si cu traditie sa piarda in fata unor controlori de tren........

dannymoga
18th September 2006, 17:36
tin cu craiova de mic si simpatizez clujul pentru ca acolo fac facultatea....
totusi o sa fiu prezent la meci si sper ca o sa fiu in galeria craiovei...
scor 1-2

m8k
18th September 2006, 19:11
bate craiova,nu e corect ca un oras care a dat atatia jucatori de divizia A si cu traditie sa piarda in fata unor controlori de tren........

...... cum vor pierde si soldateii din Iraq in Stefan Cel Mare:headbang: Si acest meci va fi 1 solist:D

resita
18th September 2006, 19:22
5-0

bebelusilor olteni li s-a terminat laptele

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

newbye
18th September 2006, 19:57
Sper ca isi revine CFR, batem pe Craiova si urcam pe 2(asta daca dinamo isi face bine traba in Stefan cel Mare)!

forza_CFR
18th September 2006, 20:06
Sper ca isi revine CFR, batem pe Craiova si urcam pe 2(asta daca dinamo isi face bine traba in Stefan cel Mare)!
sper sa bata Dinamo pe Steaua sau macar un egal sa faca si noi sa castigam chinuit :) ;)

six
18th September 2006, 20:37
Hmmm, nu am vazut meciul CFR-lui de la Timisoara si am pierdut, acum voi fi pe stadion, deci vom cistiga cu 1-0 (Gol Cadu in min 90+6):D:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: castiga Craiova fara drept de apel.....condoleante pt cFR.....:happy :happy :happy :ras-plans: :ras-plans:

andrei1921tm
18th September 2006, 21:27
Normal trebuie sa castige Craiova.Sa vazut la Timisoara cat poate Cfr in meciurile cu echipele mari.
Ei au jucat cu Urziceni,Ceahlaul,Pandurii si Jiul si de aia au reusit sa adune puncte!!!

Pronostic:2(0-2)
Oltenilor fiti optimisti!

Parazitu'1919
18th September 2006, 21:29
MULT SUCCES OLTENILOR IN MECIUL CU cfr !!!!

gtibi
18th September 2006, 21:55
Sigur bate CFR. Craiova e departe de ceea ce asteapta suporterii.

*Coco*
18th September 2006, 22:05
Ce tare e omu' asta tine si cu CFR si cu "U" bv bv bv nenea
Daca te intreaba cineva prin Cluj cu cine ti sa ii zici cu U si cu CFR:happy

andrei1921tm
18th September 2006, 22:07
Pai avand in vedere ca 75% tin cu U mai bine pentru el e sa zica U,normal.
oricum chefereu nu are nici o sansa.

Seldon
18th September 2006, 22:08
Sigur bate CFR. Craiova e departe de ceea ce asteapta suporterii.

De acord, Craiova nu e (inca) ceea ce ar vrea oltenii si in nici un caz nu e o echipa care sa puna probleme clujenilor (asta afara de cazul in care baietii lui Dorinel s-ar ticni brusc si s-ar apuca sa isi bage singuri mingea in poarta, exasperati de ratarile craiovenilor). Dar nici clujenii nu au (inca) valoarea pe care au inceput sa o viseze dupa cateva etape, mai e mult de muncit pentru podium.

Pronostic 1.

Apropos de unele postari anterioare, nici Clujul nu va ajunge in editia asta de campionat in U.C.L. dar nici Craiova nu va retrograda.

gtibi
18th September 2006, 22:10
Ce tare e omu' asta tine si cu CFR si cu "U" bv bv bv nenea
Daca te intreaba cineva prin Cluj cu cine ti sa ii zici cu U si cu CFR:happy

Ce e chiar asa de iesit din comun? Ambele chipe sunt din orasul in care locuiesc. E normal sa tin cu ele.

*Coco*
18th September 2006, 22:13
Da dar totusi sunt rivale...
E la fel cum ai tine cu Dinamo si Steaua...

gica
18th September 2006, 22:13
Normal trebuie sa castige Craiova.Sa vazut la Timisoara cat poate Cfr in meciurile cu echipele mari.
Ei au jucat cu Urziceni,Ceahlaul,Pandurii si Jiul si de aia au reusit sa adune puncte!!!

Pronostic:2(0-2)
Oltenilor fiti optimisti!



Asta asteptam cu toti!Sa vedem ce face Tm. cu echipele astea "mici".Exista o varsta la care crezi ca tot ce zboara se mananca.Sau daca nu-i asta poate este frustrarea!Lasa timpul sa rezolve lucrurile astea....
Daca privesti clasamentul si vrei sa-l escaladezi normal ca primul instinct este sa lovesti pe primul deasupra ta!Obisnuieste-te cu aceasta imagine(cel putin in acest campionat)!

Forzza CFR!:yeah:

Cra10veanu
18th September 2006, 22:15
e ca si cum tii si cu Steaua si cu Dinamo, ca doar sint amandoua din bucuresti.

*Coco*
18th September 2006, 22:26
mai bine cu U shi CFR decat cu u craiova shi pandurii...poate la anul ultimele doua vor face derby-uri in B(Liga II -dupa ultimele calcule)

Asta e ma...
Dar nu uita ca voi acuma 4 ani era prin C prin Namoale si cu siguranta nu tineati cu CFR si tineati cu U
Si de cand a revenit CFR in A ati devenit toti fanii ei ca U era in B
Da na ce sa faci la roman asta e mentalitatea lui..

gica
18th September 2006, 22:28
Iti dai seama echipele tale favorite sa fie Steaua si Dinamo:happy :happy :happy



Pai tu cu Pandurii si Craiova ce jubilezi asa!
Astea si la meciurile amicale si-au dat de-or iesit scantei....Asa ca lasa-ma!Lasa omul sa creada in optiunile lui.Chiar daca pare un pic deplasata afinitatea asta vizavi de CFR si u.Probabil ca nu este un sustinator fervent al uneia dintre ele si astfel ca patriotismul sau local lasa sa iasa la suprafata acest....mai bine nu-i spun pe nume!

FORZA CFR!:yeah:

*Coco*
18th September 2006, 22:30
. Sincer sa fiu, mi s-ar fi parut anapoda sa nu tina clujeanul nostru cu echipele din Cluj-Napoca, dar mi se pare tare in regula ca tine cu amandoua.

Da mai dar eu din cate vad suporterii celor de la U nu ii suporta deloc pe cei de la CFR nush de ce atata ura sau cei de la CFR nu ii suporta pe cei de la U
Cred cine stie ce draq o fi pe la voi prin oras
Eu de aia am zis ca mi se pare anormal cand ii vad pe alti ca nu se suporta
Eu sincer sa fiu daca ar mai fi o alta echipa in Tg-Jiu a-si avea o oarecare simpatie si cu ei ca doar sunt de la mine din oras

Cra10veanu
18th September 2006, 22:39
cred ca a trecut anul si nu mi-a mai sters nimeni mesajele :D
gica: 90% din existenta voastra ati jucat in B, la fel si U, deci nu e momentul sa ne comparam unii cu altii ca ar fi chiar absurd. Mai ales ca vi s-a aplecat si ideea cu "locul I", incepeti sa va loviti de echipe bune si hopa declinul. Meciul cu cfr nu mi se pare cine stie ce, x2 ar fi multumitor, dar x-u parca ar strica traditia.

Cra10veanu
18th September 2006, 22:43
Seldon :D nu-ti amintesti asta e altceva. Astra si Petrolul sint echipele care se urasc cel mai mult in competitia asta, u si cfr sint pantaloni scurti. In ce ne priveste pe noi, intre Universitatea si Extensiv nu a existat niciodata rivalitate, erau aceeasi suporteri.

*Coco*
18th September 2006, 22:45
Suporteri celor de la Extensiv erau tot aceiasi de se duceau la meciurile Craiovei:P


P.S. Nu mai stergeti mesajele lasati sa discutam ca daca facem un topic imediat il stergeti si ziceti ca e inutil...

SORENSEN
18th September 2006, 22:47
Vorbiti la subiect ...despre meci ..alte subiecte in alta parte...

*Coco*
18th September 2006, 22:49
Vorbiti la subiect ...despre meci ..alte subiecte in alta parte...

Pai in alta parte unde ca daca deschidem Topic imediat il stergeti...
Asa vb si noi 5 min si dupa aia revenim la meci:P

Seldon
18th September 2006, 22:52
Seldon :D nu-ti amintesti asta e altceva. Astra si Petrolul sint echipele care se urasc cel mai mult in competitia asta, u si cfr sint pantaloni scurti. In ce ne priveste pe noi, intre Universitatea si Extensiv nu a existat niciodata rivalitate, erau aceeasi suporteri.

Despre patriotismul craiovenilor nu m-am indoit, eram convins ca Stiinta era (si este) echipa lor de suflet iar Extensiv era cealalta echipa, tot a lor. De altfel, asta s-a vazut si la meciuri, nu s-au auzit scandari injurioase la adresa concitadinilor.
In privinta prahovenilor, nu mi s-a parut ca ar fi o ura asa mare intre ei, vorbeau la un moment dat de fuziuni, comasari, etc. Ce mai, dragoste mare! Ca o fi fiind ea cu nabadai, ca atunci cand nu se iubesc se urasc, asta e alta poveste. Nu am stiut-o si am postat aiurea. Nu sunt singurul, nu?

Aaa, si sa revenim on topic, altfel dispar postarile: de data asta cred ca vor castiga clujenii.

corto
18th September 2006, 22:56
Pai bine domnule Craioveanu, n-am si eu parte de smiley dupa nume? numa' Inter? Da se poate? :P Pe de alta parte, am citi si eu mesajele sterse, si vreau sa zic ca desi eu personal le-as fi lasat, moderatorii au procedat conform regulamentului.

On topic ... la ce aparare avem noi in momentul de fata, si la ce atac are CFR-ul, m-as mira sa scapam fara vreo cateva goluri ... depinde de ce facem la mijloc, ca in atacul nostru mi-am pierdut increderea. Hai Craiova!

Cra10veanu
18th September 2006, 22:56
[mod]t'en fais pas[mod]
ot: am dat pronosticuri, ne-am razboit putin, e momentul sa ma retrag ca-si fac altii de cap pe aici. Forza Stiinta

SORENSEN
18th September 2006, 23:00
Suturi nu am luat..dar nu m-as apropia de Stanga sau Mititelu...nu stiu cand mi-as lua vreo geanta sau vreo gheata in cap....
Apropo de meci...CFR nu e in forma ...dupa ultimile rezultate..dar Craiova e mult sub nivelul lor..asa ca in mod normal CFR castiga usor...dar nu intotdeauna se intampla ce pare la prima vedere...
Asa ca succes !

Cra10veanu
18th September 2006, 23:04
Pai bine domnule Craioveanu, n-am si eu parte de smiley dupa nume? numa' Inter? Da se poate? :P


esti proaspat moderator corto, vedem cu cine te inhaiti si-ti punem si tie smiley in dreptul numelui :D

gica
18th September 2006, 23:17
cred ca a trecut anul si nu mi-a mai sters nimeni mesajele :D
gica: 90% din existenta voastra ati jucat in B, la fel si U, deci nu e momentul sa ne comparam unii cu altii ca ar fi chiar absurd. Mai ales ca vi s-a aplecat si ideea cu "locul I", incepeti sa va loviti de echipe bune si hopa declinul. Meciul cu cfr nu mi se pare cine stie ce, x2 ar fi multumitor, dar x-u parca ar strica traditia.



Nici o clipa nu am incercat sa fac comparatii!Nu-i cazul...Dar palmaresul nu mai are de mult drept de joc...Prin urmare cred ca putem spera la niste puncte care sa mai dreaga busuiocul,dupa ultimile etape.
Oricum vad ca-i suparare mare la Craiova...Si asta-i un atuu in plus pentru noi,lasand la o parte faptul ca se observa la aceasta echipa a Craiovei un pic de naivitate si lipsa de experienta.Nici nu ataca dar nici nu se baga cu autobaza in poarta!Sunt pe teren....


HAI CFR!:yeah:

Apropo ca parere personala :atata timp cat Mititelu "joaca"mai mult decat echipa nu vad atmosfera propice pentru jucatori.Pune presiune prea mare pe echipa.Valabil si la alta echipa dar nu vreau sa fiu off topic.

lolo_grupa_c
19th September 2006, 01:39
[mod]multumesc pentru sfaturi ;) restul era offtopic[mod]

Ammadeus
19th September 2006, 07:21
3-0

*Coco*
19th September 2006, 11:12
CFR ECOMAX Cluj - FC U Craiova -- 20.09.2006, ORA 17.00

A: BOCANEALA MARIUS (GALATI)
As1: MEGHESAN NICOLAE (TARNAVENI)
As2: GHEORGHE SEBASTIAN (SUCEAVA)
R: DAN LUCIAN (AIUD)
OBS: POPESCU ALEXANDRU (BUCURESTI)
STRENG OCTAVIAN (ORADEA)

:mda: Ceva e dubios la mijloc il deleaga pe ala la centru care e din Galati si noi aveam sambata cu Otelul...:jerk:

King of Hell
19th September 2006, 11:29
cred ca a trecut anul si nu mi-a mai sters nimeni mesajele :D
gica: 90% din existenta voastra ati jucat in B, la fel si U, deci nu e momentul sa ne comparam unii cu altii ca ar fi chiar absurd. Mai ales ca vi s-a aplecat si ideea cu "locul I", incepeti sa va loviti de echipe bune si hopa declinul. Meciul cu cfr nu mi se pare cine stie ce, x2 ar fi multumitor, dar x-u parca ar strica traditia.

Aha, mai jucati `10 ani in A si noi 10 in B si dupaia ne intreceti la prezente in divizia A. din 87 de ani de existenta, impliniti azi, 50 o fost in A, asa ca nu vad cum calculezi tu "90%"

grande
19th September 2006, 12:06
In acest meci se va face scorul etapei ,ceva de genul 4-0 !

*Coco*
19th September 2006, 12:11
In acest meci se va face scorul etapei ,ceva de genul 4-0 !

******? Eu nu prea cred asa ati zis si voi ca faceti scor cu noi si ati facut pe draq

grande
19th September 2006, 12:17
@ coco ....Usor ,usor spre divizia BBBBBBBBB ,acolo unde va este locul ! :yeah:

ps: mai foloseste si tu virgule ,puncte in ceace postezi ,sau la voi la olteni astea nu exista ? :ciocan:

andrei1921tm
19th September 2006, 12:21
Eu totusi cred ca Universitatea o sa joace bine si o sa scoata puncte la Cluj!!!
Clujul nu face fata meciurilor cu incarcatura numai celor de 2 lei!!

*Coco*
19th September 2006, 12:24
@grande noi am stat doar 1 an in B in toata istoria Universitati voi Rapid aveti mai multe sezoane in B decat in A:happy
ASa ca dute tata in alta parte... si nu mai comenta de Universitatea mai ales ca a facut cu voi pe Giulesti ce a vrut... daca nu era arbitru ala spurcat va mai dadeam si umilinta la voi acasa

afonlafotbal
19th September 2006, 12:26
Craiova joaca dezinvolt daca ar fi mai organizati ar putea scoate un rezultat favorabil. Meci greu ptr Cluj.

grande
19th September 2006, 12:32
Nici un meci nu este usor ,dar sa fim un pic realisti ,ce echipa are Craiova la ora actuala ?

andrei1921tm
19th September 2006, 12:34
Asta asteptam cu toti!Sa vedem ce face Tm. cu echipele astea "mici".Exista o varsta la care crezi ca tot ce zboara se mananca.Sau daca nu-i asta poate este frustrarea!Lasa timpul sa rezolve lucrurile astea....
Daca privesti clasamentul si vrei sa-l escaladezi normal ca primul instinct este sa lovesti pe primul deasupra ta!Obisnuieste-te cu aceasta imagine(cel putin in acest campionat)!

Forzza CFR!:yeah:

Ti-am spus ciocu mic ca voi sunteti cei mai buni cu Urziceni,Ceahlaul,Pandurii si jiul.Ati aratat la Timisoara cat puteti cu o echipa mare.un singur sut pe poarta.Sunteti cei mai tari.si alea patru puncte pe care ziceai sa le ascaladez,o sa le pierdeti voi cu steauadinamorapid!!!
O sa vorbim la sfarsit turului.Chestia e ca si acum va credeti super tari,si niciodata nu o sa coborati cu picioarele pe pamant.

De frustrare ai dat dovada tu "maturule"!!!Doar tu eshti la varsta la care eshti cu capul pe umeri si ti-ai dat seama ca Cfr-ul e echipa de top,in derbyurile pe care le-ati jucat pana acum!!!

newbye
19th September 2006, 13:20
Vad ca si-au luat timisorenii job cu norma intreaga la dat in CFR pe unde apuca.
V-ati dat proba cicilizatiei cand ati dat cu noroi gratuit in Dorinel sa creati tensiune, acum nu mai tine.
ON-TOPIC: Craiova o sa isi revina in timp si o sa fie o echipa de top dar inca e prea devreme. Bate CFR!

corello
19th September 2006, 13:23
Bate Craiova clar
Ecomacs Cluj ii cam derutata dupa ultimele 2 meciuri si is sigur ca se va specula situatia

apropo: astia au stadion?

newbye
19th September 2006, 13:32
Bate Craiova clar
Ecomacs Cluj ii cam derutata dupa ultimele 2 meciuri si is sigur ca se va specula situatia

apropo: astia au stadion?

Nu avem stadion ca le-am dus la reparat si nu s-au intors dar nu-i nimic ca va ducem pe un varf de munte sa jucam poate asa va mai aerisiti si va mai trec glumele astea ieftine.:D

Aurel.D
19th September 2006, 13:32
Cred ca va fi un meci frumos, si de batut va bate CFR-ul..nu isi vor permite un esec acasa dupa ultimul meci cu Poli

off topic: Cand se intoarce CFR pe propriul stadion?

newbye
19th September 2006, 13:33
Cred ca va fi un meci frumos, si de batut va bate CFR-ul..nu isi vor permite un esec acasa dupa ultimul meci cu Poli

off topic: Cand se intoarce CFR pe propriul stadion?

Peste doua luni.

cfr_rulez
19th September 2006, 13:50
'U' Craiova A FOST o echipa buna,dar nu mai este.Din cate se vede pana acum in campionat nu cred ca va retrograda,pe cand CFR Cluj cred ca va prinde un loc de UEFA(nu mai este pe primul loc din cauza unor interventii ale 'granzilor' din bucuresti care umbla cu bani la albitri,in afara de Rapid-ea nu ar face probleme chiar fratelui ei mai mic-CFR).Poli Timisoara nu cred ca poate sa puna probleme capitalei(nu face fata echipelor mici) atata timp cat este pur si simplu urata de cei din bucuresti(mai ales dupa declaratiile lui Iancu la adresa lui MM Stoica).Clasamentul cred ca va fi surprinzator:1.Dinamo 2.Steaua 3.CFR Cluj 4.Rapid 5.Poli Timisoara....15.FC Vaslui 16.Jiul Petrosani 17.FC Arges 18.FC National.CFR Cluj-'U' Craiova 2-0.FORTA CFR!!!

newbye
19th September 2006, 13:55
'U' Craiova A FOST o echipa buna,dar nu mai este.Din cate se vede pana acum in campionat nu cred ca va retrograda,pe cand CFR Cluj cred ca va prinde un loc de UEFA(nu mai este pe primul loc din cauza unor interventii ale 'granzilor' din bucuresti care umbla cu bani la albitri,in afara de Rapid-ea nu ar face probleme chiar fratelui ei mai mic-CFR).Poli Timisoara nu cred ca poate sa puna probleme capitalei(nu face fata echipelor mici) atata timp cat este pur si simplu urata de cei din bucuresti(mai ales dupa declaratiile lui Iancu la adresa lui MM Stoica).Clasamentul cred ca va fi surprinzator:1.Dinamo 2.Steaua 3.CFR Cluj 4.Rapid 5.Poli Timisoara....15.FC Vaslui 16.Jiul Petrosani 17.FC Arges 18.FC National.CFR Cluj-'U' Craiova 2-0.FORTA CFR!!!

Fara suparare da e mult prea devreme pentru asemenea pronosticuri.

Aurel.D
19th September 2006, 13:56
CFR Rulez,
Da-mi voie sa te corectez:

Clasamentul cred ca va fi surprinzator:
1.Dinamo
2.CFR Cluj
3.Rapid
4.Poli Timisoara
5.Steaua....

/hello /hello /hello

giovanni BV
19th September 2006, 14:00
Munteanu , se va injecta , va trage pe nas , ....etc. ....si vor invinge si pe Craiova !!!:evil:

newbye
19th September 2006, 14:00
CFR Rulez,
Da-mi voie sa te corectez:

Clasamentul cred ca va fi surprinzator:
1.Dinamo
2.CFR Cluj
3.Rapid
4.Poli Timisoara
5.Steaua....

/hello /hello /hello

Te rog mai incet cu chestii de astea ca incep sa ma excit:D

corello
19th September 2006, 14:10
Deci nu pot sa cred
Astia de la cfr chiar nu realizeaza ca miticii incet incet ii macina si ii indeparteaza pt ca CL ii pt Bucuresteni se pare ca acolo tre sa marga banii si acolo se fac mersurile nu in echipe de provincie care daca ar mere in cupe ar juca in alte orase
Interese bai astia

Si ca sa ma inchei va zic eu diar ceferisti ca Munteanu nu mai sta la cfr daca vede ca ii furat la greu si franat
Nu uitati ca Munteanu iese la "rampa" pt prima oara de cand il stiu
Keep dreaming frumosilor !!!

newbye
19th September 2006, 14:56
UEFA e numai bine pentru noi iar in legatura ci plecarea lui Dorinel pentru ca este furat sunt motode de rezolvare. Nu s-a inventat nici fotbalul nici aranjamentele la Bucuresti. Chiar daca stirea poate fi un soc pentru unii exista foruri mai mari decat liga lui mitica si federatia romana pe lume.

forza_CFR
19th September 2006, 16:25
UEFA e numai bine pentru noi iar in legatura ci plecarea lui Dorinel pentru ca este furat sunt motode de rezolvare. Nu s-a inventat nici fotbalul nici aranjamentele la Bucuresti. Chiar daca stirea poate fi un soc pentru unii exista foruri mai mari decat liga lui mitica si federatia romana pe lume.

Dorinel nu pleaca..si-a facut planuri de viitor:D si e tentat sa-si prelungeasca contractul

grande
19th September 2006, 17:03
A facut o gramada de lucruri frumoase acolo si ar fi pacat sa plece !

victorie clara a ceferistilor......

Cl4udiu
19th September 2006, 17:31
rapidistilor tineti minte sloganu urmator : "in romania cu arbitrii puncte castigati etapa de etapa, din Europa de nacional o sa fiti expulzati !"

on-topic: Craiova va luat cel putin 1 pct de la cluj pt ca eu cred k la acest meci nu von mai fi dezavantasati de arbitri (daca ne fura si bate cluj e pericol mare pt capitala :jerk:)

Eu zic ca universitatea nu sta foarte rau in clasament ........ am jucat cu cele 3 echipe buCURestene + k am fost si furati pe fata de taranii astia de la centru ..... la meciu cu rapid au dat*** gol dintr-un ofsaid clar si am ratat cele 3 pct , in meciu cu gloria conduceam si sa nu cumva sa batem a dat taranu penalti si gata s-a dus toate munca de pana atunci , cu iasu penaltiu ala care nici nu a existat si lovitura aia libera ( a faultat al nostru si arbitru a asteptat 10 ani secunde si dupa ce ala de la iasi a dat cu mingea in tribuna a fluierat fault )

Luis Garcia10
19th September 2006, 17:44
CFR Rulez,
Da-mi voie sa te corectez:

Clasamentul cred ca va fi surprinzator:
1.Dinamo
2.CFR Cluj
3.Rapid
4.Poli Timisoara
5.Steaua....

/hello /hello /hello
tu ai mai mult de 10 anisori mai copilasule?Daca esti in stare sa fabulezi asa ceva inseamna ca tu privesti fotbalul de vreo 2 ani maxim 3!:o:

cfr_ista2000
19th September 2006, 17:48
tu ai mai mult de 10 anisori mai copilasule?Daca esti in stare sa fabulezi asa ceva inseamna ca tu privesti fotbalul de vreo 2 ani maxim 3!:o:

klar..suntem prea mici pt kapitala..!!si noi si tim! asta e klar...;)FORTZA CFR ...BATEM K 2-0
;))

King of Hell
19th September 2006, 17:52
sunteti prea mici pentru primele 5 locuri

newbye
19th September 2006, 17:56
rapidistilor tineti minte sloganu urmator : "in romania cu arbitrii puncte castigati etapa de etapa, din Europa de nacional o sa fiti expulzati langa ciori inapoi pe craca!"

on-topic: Craiova va luat cel putin 1 pct de la cluj pt ca eu cred k la acest meci nu von mai fi dezavantasati de arbitri (daca ne fura si bate cluj e pericol mare pt capitala :jerk:)

Eu zic ca universitatea nu sta foarte rau in clasament ........ am jucat cu cele 3 echipe buCURestene + k am fost si furati pe fata de taranii astia de la centru ..... la meciu cu rapid au dat cioroii gol dintr-un ofsaid clar si am ratat cele 3 pct , in meciu cu gloria conduceam si sa nu cumva sa batem a dat taranu penalti si gata s-a dus toate munca de pana atunci , cu iasu penaltiu ala care nici nu a existat si lovitura aia libera ( a faultat al nostru si arbitru a asteptat 10 ani secunde si dupa ce ala de la iasi a dat cu mingea in tribuna a fluierat fault )

O sa razbune CFR egalul pe care l-ati facut voi in Giulesti. Fara Stanga s-a terminat sezonul la praz.:D

grande
19th September 2006, 17:59
@ cl4udiu
este mai greu pentru tine sa intelegi nistre lucruri ,voi nu sunteti doriti in LIGA 1 si de aceea sunteti furati peste tot .
Voi sunteti buni la arat,la semanat ,la cosit ,la mulsul vacilor ,la mancat seminte in fata casei ,deci nu sunteti facuti pentru fotbal .Pana una alta noi jucam in UEFA iar voi jucati pe la nunti ,pe la botezuri ,asa ca ciocul mic si joc de glezne !

pronostic 1 ....

newbye
19th September 2006, 18:05
sunteti prea mici pentru primele 5 locuri

Lasa Kingule ca la anu intrati si voi in liga 1 si o sa aratati ce puteti! Cand era "U" in A statea pitit intre locurile 13-14 mai putin anul cand s-o bagat Dacia Felix de ati mai urcat si voi. Oricum felicitari ca a-ti reusit sa schimbati si voi un antrenor la o echipa adversa.:D
ON_TOPIC: Face scor CFR!

Aurel.D
19th September 2006, 18:06
tu ai mai mult de 10 anisori mai copilasule?Daca esti in stare sa fabulezi asa ceva inseamna ca tu privesti fotbalul de vreo 2 ani maxim 3!:o:

Am 7 ani si 4 luni, ieri am fost si eu prima oara la scoala.....nu te superi ca vreau si eu sa invat sa scriu frumos si inteligent ca tine, nu?:D

m8k
19th September 2006, 20:02
sunteti prea mici pentru primele 5 locuri

Exact, primele cinci in europa:D Un lucru e sigur, si doar o minune ne poate retrograda, la anul oricum o sa fim in liga I (exceptie soarta Sportului ne poate lovi) chiar daca nu prindem nici cupa UEFA. Dar sansele voastre de promovare sint mai mici ca ale noastre de a juca in europa:evil:
Sper sa pice anul acesta un U si sa promoveze alta. :happy , si prin acest sistem de rotatie vom avea facultati in clasament:D

Cl4udiu
19th September 2006, 21:04
bah grande taci dreaq din gura ... cand juca STIINTA prin cupele europene , ajungea prin semifinala ( prima echipa romaneasca care a ajuns in semifinala ;) ) , castiga campionate , se batea an de an cu steaua si dinamo chiar dak eram si atunci mult defavorizati , voi feroviarii in ca zburati printre vagoane si jucati in B sau c ... asa ca zburati inapoi pe creaca ca ne-ati plictisit

Sunteti niste hoti care striga hotii si e chiar penibil ca dupa meciu vostru cu noi tot voi sa va plangeti de arbitraj si sa ziceti ca ati fost furati ( aici am inteles in mare parte de ce nu a dat ofsaid , s-a jucat in nocturna si cum era putina negura a fost greu sa-l vada pe rapidist :o: )

Sunt sigur ca nu pierdem cu cfr pt ca nu are cine stie ce echipa , cand a dat de un adversar mai puternic ca poli a luat-o pe coaja .

Asa k feroviarilor ia aruncati o privire aici :
http://www.youtube.com/watch?v=PcHBg2qXVEw
http://www.youtube.com/watch?v=mQRlXRxWUfc&mode=related&search=
Cand vreodata o sa faceti si voi asa ceva ? Niciodata ..... fly fly fly:o:

codrind
19th September 2006, 21:17
Meci de 1 solist !!

Restul e pură FICŢIUNE !!

1. Trupa lui Dorinel nu poate să piardă dintr-un motiv simplu: DIFERENŢA DE VALOARE;
2. Din Craiova Maxima a rămas doar AMINTIREA;
3. La actuala craiova primează LEGEA PUMNULUI!

OVIDIU 62
19th September 2006, 21:17
Bate clujul pt ca este o echipa ranita.

*Coco*
19th September 2006, 21:26
Asa k feroviarilor ia aruncati o privire aici :
http://www.youtube.com/watch?v=PcHBg2qXVEw
http://www.youtube.com/watch?v=mQRlXRxWUfc&mode=related&search=
Cand vreodata o sa faceti si voi asa ceva ? Niciodata ..... fly fly fly:o:

Duamne la draq le mai bagasi mai astea cea ce e sfant pentru ei
Ei toti ce cred ultrasi din galerie de acolo dar sunt vai de ei unii
Mai ales aia din Camora suporteri mai .... ca aia nu am vazut in viata mea

dannymoga
19th September 2006, 22:22
cica e 70 de mii biletul la meci din cluj cu trenul dus intors(inclus pretul biletului in biletul meciului cluj-napoca - dej)
plecare la 14.45

gica
19th September 2006, 22:37
cica e 70 de mii biletul la meci din cluj cu trenul dus intors(inclus pretul biletului in biletul meciului cluj-napoca - dej)
plecare la 14.45



Aseara faceati baza de gtibi ca era cu CFRsi u.Colegul nostru era sa dea lovitura!Ai mai lipsea o piesa:u.

FORZZA CFR!!/hello

luciano_1644
19th September 2006, 22:38
Clujul favorita,dar noi am dovedit mereu ca suntem capabili de surprize.Si sa \nu uitam ca si Rapidul a pornit favorita in meciul cu noi.Sper sa luam un punct,desi este foarte greu.Mult succes CFR-ului in campionat,dupa meciul cu noi,si sper sa termine in primele 4!O echipa cu traditie si pe deasupra cea mai veche din liga 1,care sper sa fie mereu in fata hibridului din Banat! HAI CRAIOVA!

crissis
19th September 2006, 22:46
Meci de 1 solist
Drum bun spre B craiova

*Coco*
19th September 2006, 22:51
Drum bun spre B craiova

ASta alt Moldovean frustrat care moare ca nu a batut echipa lor mult iubita in Banie
Vai de voi ma nu am vazut in viata mea atat frustrare ca la voi moldovenii:jerk:

TheIceMan
19th September 2006, 22:54
cand juca STIINTA prin cupele europene , ajungea prin semifinala ( prima echipa romaneasca care a ajuns in semifinala ;) ) , castiga campionate , se batea an de an cu steaua si dinamo

Si de atunci ce ati mai realizat ??

luciano_1644
19th September 2006, 22:54
Nu ma contrazic cu suporterii moldoveni ai Iasiului,pana nu isi dubleaza nr titlurilor din palmares!Si cum ei au undeva in jurul cifrei 0,e clar cand stau de vorba cu ei...

TheIceMan
19th September 2006, 23:02
Vai de voi ma nu am vazut in viata mea atat frustrare ca la voi moldovenii:jerk:

Domnu Coco, cred ca nu cunoasteti sensul cuvantului frustrare, frustrat :)

FRUSTRÁ, frustrez, vb. I. Tranz. A lipsi pe cineva (în special statul sau o instituţie a lui) de un drept sau de un bun; a păgubi; p.ext. a înşela.


http://dexonline.ro/search.php?cuv=frustrat

Deci, daca 'a frustra' inseamna 'a pagubi, a insela' atunci cel frustrat este cel inselat, cel pagubit.

Deci daca ii spuneti cuiva ca este frustrat, inseamna ca-l compatimiti, ca acel cineva a fost inselat, pagubit de altcineva; frustratul este victima nu 'hotul'.

crissis
19th September 2006, 23:03
ASta alt Moldovean frustrat care moare ca nu a batut echipa lor mult iubita in Banie
Vai de voi ma nu am vazut in viata mea atat frustrare ca la voi moldovenii:jerk:

oricum sunteti buni doar la dat capuri in gura si declaratii spumoase :evil:
CFR -Craiova 3-0

luciano_1644
19th September 2006, 23:08
oricum sunteti buni doar la dat capuri in gura si declaratii spumoase :evil:
CFR -Craiova 3-0

Nepot de Eminescu,ne lesi,ca-ti vine les pe pres!:rosu:

*Coco*
19th September 2006, 23:14
Doamne aia al caror antrenor face la conferinta de dupa meci ziaristi kkti si bucatari
Ce mai antrenor de mahala
Hai ma duceti-va in alta parte
Voi nu o sa va comparati in viata voastra cu noi cand ati castiga si voi macar 2 campionate atunci sa mai stati de vb cu noi...
Pana acuma dupa 7 etape ati fost mai buni ca noi in primsa locului din clasament
Dar sa vedem dupa 34 de etape cum va sta

THE HUN
19th September 2006, 23:20
Dupa ultimile meciuri ale echipei din Cluj,cred ca singura solutie acceptata de staff si echipa este victoria.Oltenii nu se supara nici cu egalul.Deci la posibilele solutii 1-2 pt.craioveni.Meci greu pt.amandoua combatante,pronostic X.

newbye
20th September 2006, 01:15
Ce e de apreciat la olteni ca macar o sa joace frumos la victorie si nu o sa se apere in disperare, macar o sa vedem spectacol. Sper sa fie spectacol de fotbal.:D

BAK
20th September 2006, 03:31
gica: 90% din existenta voastra ati jucat in B, la fel si U.

vezi ca vorbesti aiurea......poate prazul asta iti da halucinatii.......90% din istoria noastra am fost in B?!?!?.......

newbye
20th September 2006, 03:50
Am fost si eu tentat sa-i raspund la respectivul dar mi-am dat seama ca n-are sens. Vorba ta poate e copil.

Ammadeus
20th September 2006, 06:15
5, 6-0, stanga si ionescu out, bornescu la forma din ultimele etape, vom fi pe 2, batem dinamo ajungem pe 1!

newbye
20th September 2006, 06:52
5, 6-0, stanga si ionescu out, bornescu la forma din ultimele etape, vom fi pe 2, batem dinamo ajungem pe 1!

Sa-ti fie tastatura de aur!:)

P.S. Bate Dinamo si ajugem pe 2 vrei sa spui.

pufuleti
20th September 2006, 09:04
a plouat si ieri si azi in ardeal iar terenul de la dej nu cred ca se va prezenta in cele mai bune conditii deci va fi un meci in mocirla si echipa pregatita mai bine fizic va castiga
Craiova m-a dezamagit in aceste prime sapte etape iar cfr a pornit bine dar incet incet se stinge totusi sper intr-un meci pe care "U" Craiova sa-l castige

CRAIOVA-ORADEA
20th September 2006, 09:10
pentru noi cfr cluj ceilati clujeni din liga II dinamo steaua rapid nu exista
azi batem pe cfr cluj nu exista alta varianta nu avem incotro

Elphax
20th September 2006, 09:13
ortografia asta...

Cristian
20th September 2006, 09:28
Bate CFR, desi e echipa care a calcat gresit etapa trecuta cu Poli Tim, Craiova e slaba si nu-si permite sa bata CFR-ul

starsteel
20th September 2006, 09:30
La meciul asta cred ca va fi basculant terenul intotdeauna poarta lui Craiova va cantari mai greu.

*Coco*
20th September 2006, 09:53
Eu unul sper sa nu ne bata CFR
Mai ales ca ei in toata istoria lor doar de 2 ori au batut Craiova in 1973 si 1974
De cand au revenit in A nu au reusit sa ne bata deloc
In anul in care am retrogradat cand eram deja retrogradati matematic au obtinut la Cluj 1-1 anul trecut in B i-am batut cu 1-0
Astazi sper ca istoria aceasta sa continue si CFR sa nu ne bata:P

dannymoga
20th September 2006, 12:00
ca valoare clujul nu se compara cu Maxima Craiova insa momentan clujeni au echipa mult mai inchegata si bine asezata pe teren...
sper sa castige craiova, dar vreau si goluri multe dat fiind faptul ca merg la meci la dej
cine vrea sa vina se pleaca cu trenul la 14.45 si se cumpara biletul la meci din gara , costa 7 ron si include biletul de tren dus-intors pana la dej
hai stiinta

m8k
20th September 2006, 14:08
Dorinel Munteanu: “Craiova va pleca cu mainile goale de la Cluj!”, daca nu cistigam acest meci atunci pe cine sa mai batem!

Pepsi-Cola
20th September 2006, 16:27
CFR CLuj ...conduce dupa 1 repriza cu 1-0 ...iar apoi egaleaza Craiova !!! deci pariez pe egal !!!

newbye
20th September 2006, 16:45
a plouat si ieri si azi in ardeal iar terenul de la dej nu cred ca se va prezenta in cele mai bune conditii deci va fi un meci in mocirla si echipa pregatita mai bine fizic va castiga
Craiova m-a dezamagit in aceste prime sapte etape iar cfr a pornit bine dar incet incet se stinge totusi sper intr-un meci pe care "U" Craiova sa-l castige

A plouat pe naiba pe ce continent traiesti?
Bate CFR!

TheIceMan
20th September 2006, 17:05
2' GOL: Surdu ( CFR Cluj) reia din 10 metri excelent, din centrarea lui Coroian.

Ess
20th September 2006, 17:09
2-0, min 8

newbye
20th September 2006, 17:09
Ggggggggggoooooooooooooooooooooooooooooooooollllll lll!!!
2-0

codrind
20th September 2006, 17:11
Să înţeleg CĂ VA FI SCORUL CAMPIONATULUI!!!!! :D

SORENSEN
20th September 2006, 17:12
Buey 2-0 in min 5...CFr vrea sa faca scor cu oltenii

rapidashul
20th September 2006, 17:15
Mdah,slabi oltenii astia :evil: ,probabil tineretea e de vina,cred ca clujenii vor realiza scorul etapei.

SORENSEN
20th September 2006, 17:15
Surdu si Coroian deja au inscris se anunta ploaie de goluri

corto
20th September 2006, 17:20
2-0 in minutul 10 ... ce mai e de zis ...
Ziceau mai devreme niste clujeni ca Universitatea nu se inchide in aparare ... CARE APARARE?????? Nici nu stiu ce sa zic ... jucam mult mai bine in divizia B. Mai bine ramneam acolo decat sa ne facem de rusine in Liga I ... Bataie de joc.

razwan_vs
20th September 2006, 17:22
le-a scos fotbalul din cap croiovenilor............

CRAIOVA-ORADEA
20th September 2006, 17:42
mai putem spera la ceva din acest meci?
nu cred
Forza Craiova!!!!!!!
sa nu mai inscrie gol sau goluri cfr
va rog

3-0

asta-i echipa mea F.C. UNIVERSITATEA CRAIOVA
si la bine si la greu

corto
20th September 2006, 17:46
3-0 :happy :happy
"Campioana unei mari iubiri ..." Iubirea ce a mai ramas.
Hai Craiova! Daca mai poti ... :ciocan:

STEAUA-MANIA
20th September 2006, 17:50
Mititelu sa vb cu cei de la frf,liga sa pice numai 2 echipe,altfel B-ul scrie pe ei.
FFF SLABI..

corello
20th September 2006, 17:50
pauza ...3-0

Puneti ma picioru in prag ca picati drek in B iara

Faceti ma ceva ca mie mi sila de ce vad si nu is suporter Craiova

sentacris44
20th September 2006, 17:55
CFR continua in pasa proasta in care se afla
Putem veni cu punct(e) de la Dej daca apararea noastra nu va mai gafa
Pe unde i-am prins pe acolo i-am batut pe Clujeni:yeah:
Si anul trecut i-am batut la Craiova in Cupa 1-0 cu marele antrenor-jucator Dorinel Munteanu in teren
De ce nu am face-o si acuma

Ce dreptate Mare ai avut
ce zici 5 sau 6 ?

m8k
20th September 2006, 17:59
Nu va amariti craiovenilor, i-am batut si pe galateni, au fost de nerecunoscut citeva etape dupa meciul cu noi, au ajuns ca sa cistige 4 meciuri la rind si dau lectii de fotbal timisorenilor acum:D. Aveti timp sa va redresati...

Ravelly
20th September 2006, 18:03
jenant rau de tot...daca jucam in halul asta avem cred cele mai mici sanse din prima liga sa jucam si la anu' aici.Continui inca sa cred ca nu se va intampla asta si se va schimba ceva in jocul echipei, dar...

gtibi
20th September 2006, 18:04
Inca vreo 2 - 3 goluri, sa ne imbunatatim golaverajul; ca avem +12, la fel ca Steaua si Dinamo.

rapidashul
20th September 2006, 18:07
Oltenilor ati ajuns de rasul curcilor,la asta se gandesc adversarii cand joaca cu voi,sa-si inbunatateasca golaverajul,vad ca in ultimele 3 etape numai de la 3 in sus ati luat,sunt curios cate vor fi azi,eu cred ca 5 :drak:

Kan
20th September 2006, 18:28
dobotoc mai e mititelu ala...imi amintesc k zicea ceva de genu..."craiova se va bate pentru un loc pe podium" pfffff :rosu: aparatorii aia sunt petarde rau de tot..ia uite 4-1 :D ...saracu bornescu

Sergio_D
20th September 2006, 18:28
Oooo daaa... a înscris Craiova! :o:

gtibi
20th September 2006, 18:29
Bravo Chihaia! Primul gol la CFR. 4-1.

gtibi
20th September 2006, 18:34
5-1!!!

Sergio_D
20th September 2006, 18:35
Mai bine ar scoate echipa de pe teren... :happy

huskers
20th September 2006, 18:37
NU cu mult timp in urma un as zis COCO psunea dupa infrangerea CFR-ului la Timisoara ca " o sa vedeti voi cum se stinge CFR-ul si nici de Craiova nu trege". Ma rog baiatul are o scuza, este din Caracal. Ieri in ziarul Prosport citesc ca in curand CFR-ul lui Dorinel se va bate la retrogradare. Oare sa fie toti din Caracal?. Ooops este 5-1 deja.

Kan
20th September 2006, 18:40
ba de unde i-ati luam ma p-aia??? mamaaaace degajare p langa minge a dat ala:)))) noroc k a dicatat offside k altfel...

oricum cliju a jucat bine...e peste media echipelor din div a...acu sa vdm dc e destul de buna k sa se ata acolo sus

resita
20th September 2006, 18:40
mai bine stateau acasa :evil:

nu mai strica mititelu bani cu deplasarea.:evil:

Kan
20th September 2006, 18:41
ps: nu mi se prea pare mare jucator Cadu...600 dati d pomana pana acu e km greoi..dar sa-l vdm meciurile aviatoare

afonlafotbal
20th September 2006, 18:44
e praf Craiova, nu se vede nici o imbunatatire in jocul ei, nivel de amatori, ajung la poarta doar ptr ca nu sunt luati in serios de adversari. Ar vrea ei mai mult dar doar atat pot.

dan
20th September 2006, 18:48
ce umilinta pentru craiova!
cfr-ul isi revine dupa 2 etape in care au luat doar 1 punct.Bafta la celelalte meciuri,sper sa termine pe 2(steaua pe 1).

YodaRo
20th September 2006, 18:51
Oltenilor cereti-i lui miti sa schimbe numele echipei in Stinta Mititelu. Face o istorie, o fosta mare echipa (Univ Craiova) si un oras de ras.

resita
20th September 2006, 18:57
5-0

bebelusilor olteni li s-a terminat laptele

: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

:headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: mi-ati stricat pronosticul.

Ess
20th September 2006, 18:58
ce umilinta pentru craiova!
cfr-ul isi revine dupa 2 etape in care au luat doar 1 punct.Bafta la celelalte meciuri,sper sa termine pe 2(steaua pe 1).

Sa dea Domnul. doar cu specificatia: Dinamo campioana :D

gtibi
20th September 2006, 18:59
Felicitari CFR!

newbye
20th September 2006, 19:06
Sa dea Domnul. doar cu specificatia: Dinamo campioana :D

Subscriu

huskers
20th September 2006, 19:10
aveti pretentii, si cu ele veti ramane

Vorbesti mult si mai esti si nesimtit! Eu poate ca am zis ceva rau la adresa Craiovei dar niciodata la adresa suporterilor.

m8k
20th September 2006, 19:16
Bravo CFR!!! In sfirsit a marcat si Cadu:D

gtibi
20th September 2006, 19:17
Craiova poate sa fie multumita. Pina la ora asta e singura echipa care a inscris in deplasare.

gtibi
20th September 2006, 19:17
Scuze, a mai inscris si Timisoara.

grande
20th September 2006, 19:19
In acest meci se va face scorul etapei ,ceva de genul 4-0 !

Doamne ce aproape am fost de adevar ,dar totusi am nimerit diferenta de goluri !:happy

Blu3red
20th September 2006, 19:19
Bravo CFR!!! In sfirsit a marcat si Cadu:D
Ai nimerit pana la urma marcatorul :) !!! Bravo CFR !!!

*Coco*
20th September 2006, 19:20
Asta e nu aveam aparare cu apararea asta luam numai de 3 in sus in fiecare meci
Aparare de kkt numai gafe fac parca ar juca in curtea scolii

TheIceMan
20th September 2006, 19:29
Chiar acuma live

Clasament Liga I 2006/2007

1 Dinamo 21
2 Steaua 17
3 CFR Cluj 19

O mica mani****re, desi Clujul are mai multe puncte ca Steaua, este trecuta inca pe locul 3 !!!!!

m8k
20th September 2006, 19:31
ce umilinta pentru craiova!
cfr-ul isi revine dupa 2 etape in care au luat doar 1 punct.Bafta la celelalte meciuri,sper sa termine pe 2(steaua pe 1).

Sa-ti fie tasta aurita si nu aiurita:D

be@
20th September 2006, 19:33
Eu zic sa va puneti de pe acuma ceasurile sa sune mai devreme , ca sa va obisnuiti pe la anul. Cu apararea asta, nu aveti cum sa va mentineti in Liga I. Apropo, care e golaverajul vostru? :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

*Coco*
20th September 2006, 19:33
Asta e... macar pana in iarna sa facem si noi 10 puncte:headbang: si din Iarna poate aduce bou de Mititelu si el 4 jucatori in aparare ca cu apararea asta suntem de rasul lumii
Si etapa viitoare acasa cu Otelul luam pe putin 3 goluri nu aveam ce face:ciocan:
Asta e

luciano_1644
20th September 2006, 19:34
Felicitari Clujului,care arata ca o echipa adevarata si poate termina fara emotii in primele 5,alaturi de Otelul si cei 3 granzi!Din pacate echipa mea a aratat asemeni unei trupe de clovni de circ si drept urmare au distrat copios frumosul si numerosul public de la Dej!E greu sa scapam de retrogradare,dar poate se schimba totusi ceva pana la inceputul returului.Bafta clujenilor mai departe in lupta ptr un loc in Europa fotbalistica!

Luis Garcia10
20th September 2006, 19:35
TheIceMan se stie deja ca Steaua va invinge in GROAPA si d-aia e Cluju pe 3 ;)

m8k
20th September 2006, 19:39
Chiar acuma live

Clasament Liga I 2006/2007

1 Dinamo 21
2 Steaua 17
3 CFR Cluj 19

O mica mani****re, desi Clujul are mai multe puncte ca Steaua, este trecuta inca pe locul 3 !!!!!

No problem! Cu aceste puncte poate sa ne puna si pe ultimul loc, nu ne suparam, avem cele mai multe goluri inscrise, este ceva si acest lucru.

TheIceMan
20th September 2006, 19:41
TheIceMan se stie deja ca Steaua va invinge in GROAPA si d-aia e Cluju pe 3 ;)

Chiar de ar fi asa, pana atunci n-ar strica sa se prezinte realitatea, nu vise...

six
20th September 2006, 19:47
Nu va amariti craiovenilor, i-am batut si pe galateni, au fost de nerecunoscut citeva etape dupa meciul cu noi, au ajuns ca sa cistige 4 meciuri la rind si dau lectii de fotbal timisorenilor acum:D. Aveti timp sa va redresati...pfiu...cate zile mai ai..... de faci asa comparatii!!???:D :D :D......credeam ca astia de ols cand pun moderatori mai se uita si la" diplome"......dar fata de tine respect cele scrise asa ca BAU :happy :happy :happy

reseter
20th September 2006, 20:13
felicitari mititelu.....cu echipa asta s-ar putea sa faci 10 pct in tyot campionatul....
si cu antronor ca asta.....poate o sa castigi la popice....
si Doamne Dumnezeul meu...cat de mult iubesc echipa asta....
HAI STIINTA

gica
20th September 2006, 20:16
Am castigat dar gandul meu este deja la meciul de la Arad.
Interesanta metamorfoza acestei Craiove:din zmei in partida cu Rapid,in simple jaloane la meciul cu CFR.
Tot timpul am spus ca acesti oameni(care daca dau bani cred ca li se cuvine tot)care provoaca tot timpul cu scopul de a produce daune psihice in randul echipei adverse,aduce si multa presiune propriei echipe.Poate vorbim aici si de divinitate,dar in general totul se plateste!
Iancule ti-ai atins scopul cu Dorinel,dar cred ca respectul unui jucator(mare)al nationalei nu trebuie sa se rezume la 3 puncte....Rusine!!!
Face atat caz de puterea lui financiara,dar ca om este o nulitate!Dincolo presedintii echipelor combatante urmaresc impreuna jocul celor 2 echipe.



FORZZA CFR!!/hello

reseter
20th September 2006, 20:17
ma intreb...cum a promovat STIINTA???
Mai degraba in B decat bataia de joc a tuturor
odata aveam si jucatori....
mascaricii astia.....la cules de nuci cu ei
odata aveam jucatori de nationala....
acum putem concura la kick boxing....
RUSINE
DACA LA URMATORUL MECI NU E VICTORIE...PUTETI SA PLECATI VOI
CA VENIM NOI
DIN TRIBUNE
SI O SA OBTINEM REZULTATE MAI BUNE CA VOI

SI MAI E CEVA....
pana si Iasi-ul si Vasluiul...au jucatori la mijloc...
au aparare...
noi avem sita...
si....
ei mai au si antrenor
am ajuns ca rapidul de acum10-15 ani
1 an in A
3 ani in B
dar macar ei nu pricep....

singurul lucru care ma multumeste acum...e victoria stelei in groapa aia...

e rusinea rusinilor....sa ne ia in tabarca astia de la cluj care au 2 ani de divizia A (cu o clasa mai putin ca trenul), Iasiul care adunat cu toata Moldova abia daca are pe aproape atatia ani de Divizia A cati avem noi, Vasluiul care de fapt nici nu se stie pe unde e sau ce e (oras, sat, comuna...)
sa ne umileasca bistrita acolo unde tot ce misca...nu mai misca, pentru ca dorm pe ei....timisoara, pentru care venirea STIINTEI era un eveniment al anului....
astept cu interes confruntarea cu urziceniul (asta e comuna - clar!!!) pentru ca anul trecut au batut si colo si colo....
auxzi mititelule....eu as retrage echipa din campionat
asa..as pierde meciurile NUMAI cu 3-0
nu cu 4-0
5-1
si cine stie ce mai urmeaza
sau...
AS ADUCE JUCATORI!!!!
cu ruinele astea....nici o sansa
cred ca am promovat din prostia altora....
RUSINE RUSINE RUSINE

Si Antrenor!!!

Dark Horror
20th September 2006, 21:26
Bravo baietzilor.Meci ushor datorita greshelilor din apararea craiovenilor.Cu echipa asta sincer nu cred ca avetzi cum sa ramanetzi in Liga 1.

crissis
21st September 2006, 01:32
Bravo Craiova ati fost superbi :evil: :evil: :evil:
Felicitari pentru victorie CFR Cluj /hello

cfr_ista2000
21st September 2006, 07:47
:))...bv crayova..ati jucat mai mult decat penibil...asta e fotbalu..:))...FORTZA CFR!!!....O FOST SUPER ERI LA DEJ...:*:)))))

cap
21st September 2006, 09:55
felicitari echipei invingatoare

Aurel.D
21st September 2006, 12:53
Vai de ea, biata Universitatea Craiova!! Ce s-a ales de echipa asta!

Cl4udiu
21st September 2006, 13:01
asta e nu avem aparare ...... se vede k lipseste capitanu nostru Madalin Ciuca , cu el in teren apararea era mult mai organizata si cred k nu aveam golaveraju asta , dar in fine daca sutem pe 14-15 si in iarna e bine, sper ca macar atunci sa bage si mititelu mana in buzunar si sa ia 2 fundasi si 2 mijlocasi
Intr-o etapa 2 Ionescu va vi complet refacut si va juca meci de meci si cred k va schimba mult la mijloc . Nu va lauti dupa prostiile din presa pt k el nu va plecat de la craiova , am fost luni la antrenament si totul e ok intre el si stanga ( standa l-a dus cand avea 15-16 ani la psv ;) ) .

Vad ca pe aici sunt multi suporteri ai stiintei si daca chiar iubesc aceasta echipa ii astept sambata la meci.

meciuri TRUCATE - partide ARANJATE - campionate FURATE , asta e dinamo .