PDA

View Full Version : Etapa 8: Poli Iasi - UTA



tchibos
16th September 2006, 23:46
Marti, 19 septembrie, Poli Iasi - UTA 17:00 Telesport

Discutii despre partida Poli Iasi - UTA inainte si dupa meci, aici.

*Coco*
17th September 2006, 00:21
Meci de X2 Mustaciosu' da punct(e) mult iubitei lui Echipe UTA Cu siguranta UTA nu va pleca invinsa de la IAsi

cap
17th September 2006, 00:22
meci greu 1x2

iasisud
17th September 2006, 00:23
Ar cam fi timpul sa mai castigam si noi :ciocan:

six
17th September 2006, 00:25
Meci de X2 Mustaciosu' da punct(e) mult iubitei lui Echipe UTA Cu siguranta UTA nu va pleca invinsa de la IAsi:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans: posibil sa ai dreptate dar cred ca moldovenii-l vor lucra pe Popa :happy :happy :happy

be@
17th September 2006, 00:28
Meci de X2 Mustaciosu' da punct(e) mult iubitei lui Echipe UTA Cu siguranta UTA nu va pleca invinsa de la IAsi


...
Batem cu 1-0.

*Coco*
17th September 2006, 00:31
...Batem cu 1-0.

...
Vezi poate nu urmarisi stirile la TV sa ii vezi conferinta de presa a mustaciosului de la Craiova sa vezi cum zicea UTA sus UTA jos si cum face ziaristi in toate felurile
Asa antrenor asa echipa
Raman la pararea ca UTA va pleca cu punct(e) de la IAsi

be@
17th September 2006, 00:34
Pai a zis adevarul. :evil:
UTA E CEA MAI TITRATA ECHIPA DIN PROVINCIE. SA VA INTRE BINE ASTA IN CAP.

tchibos
17th September 2006, 01:15
Pai a zis adevarul. :evil:
UTA E CEA MAI TITRATA ECHIPA DIN PROVINCIE. SA VA INTRE BINE ASTA IN CAP.

cred ca stii ca discutam despre fotbal aici, nu?

UTA nu scoate nici un punct

hamsterutz
17th September 2006, 01:21
we must to win !!!

Cra10veanu
17th September 2006, 01:45
:D:D:D hamstere mai bine o dadeai in romana (asa cum e ea pe la voi)
cred ca Popa o sa traga mai mult pt uta decat pt iasi, doar nu devii moldovean asa peste noapte :D

Hard
17th September 2006, 02:00
merg pe 2 solist, lacatus stie ce sa faca dupa infrangerea din ultima etapa in asa fel inca sa ii invinga pe mascaricii :D ( autogolul ala ramane in istorie!) de la iasi

Sergio_D
17th September 2006, 02:04
Oltean.... Si cu asta am zis totul.
Batem cu 1-0.

Tu nu eşti moldoveancă mă, nici romāncă. Ai fi vreun pui de ungur...
Īncet īncet, Iaşiul se īntoarce de unde a venit :cya:

Meci de X2.

Cra10veanu
17th September 2006, 02:24
de nervi ca n-au mai vazut banii de doua sezoane incoa, ce-o fi zis..da-i ba-n :D poate se simte careva la buzunar :D
oricum ingenioasa tactica de-as primi salariile, numai pe acolo se putea inventa asa ceva.

Ulio singuraticu
17th September 2006, 08:30
Ieshenii RESPECT pt. Arad!
X ca se vede ca coboram...:(

noir_desir
17th September 2006, 10:09
1 solist (1-0 sau 2-1)... Nu spun ca UTA e o echipa usor de batut, ci doar ca trebuie sa ne mobilizam, sa facem pe dracu-n paispe, sa jucam bine sau prost, numai sa castigam, sa ne facem viata mai usoara pt. restul turului si sa inchidem gurile unora care ne vad deja prin Liga a-III-a, batandu-ne si acolo pt. evitarea retrogradarii.
Apoi, sper ca suporterii ieseni (tribuna a II-a in special) sa-si aleaga cuvintele si sa nu se lege de UTA sau de orasul Arad, cum s-a intamplat in meciul cu Poli TM. Sa se abtina macar din respect pentru Ionut Popa, daca de bun simt nu au auzit.

FORZA POLI si RESPECT UTA

Cristian
17th September 2006, 10:25
In meciul asta mizez pe un egal... nu e nici-una din echipe mai presus decat alta.

kkrrss2003
17th September 2006, 10:29
Cred ca va fi un meci frumos, deschis oricarui rezultat - ambele echipe oscileaza in evolutii... 1-0 la pauza 3-1 la final

WOLF_ULTRAS
17th September 2006, 11:49
bate poli :D

*Coco*
17th September 2006, 11:51
Mustaciosu' da punct(e) la Arad
Ca are de unde sa le recupereze etapa viitoare de la Vaslui:cool:
Iasi nu bate

lucian_iasi
17th September 2006, 12:06
Mustaciosu' da punct(e) la Arad
Ca are de unde sa le recupereze etapa viitoare de la Vaslui:cool:
Iasi nu bate

Batem si marti pe uta si la vaslui...:great: :great:

B0gdaaaN
17th September 2006, 12:57
niste comentarii de *****....gen blat sau "mustaciosu" da puncte....o sa vad cate puncte o sa ia pandurii din meciurile cu universitatea craiova......


un meci de 1x2....cei ce vor marca primii vor castiga

*Coco*
17th September 2006, 13:02
o sa vad cate puncte o sa ia pandurii din meciurile cu universitatea craiova......

Iti spun eu 3 cele de pe teren propriu

DanielAndrei
17th September 2006, 13:35
trebuie sa batem, popa nu va da meciul, cum cred unele minti bolnave

lucian_iasi
17th September 2006, 14:28
Iti spun eu 3 cele de pe teren propriu


Si daca pierdeti,inseamna ca le-ati dat meciul,fratilor vostri

KillinG FieldS
17th September 2006, 14:59
Important e sa nu pierdem,,,ca avem deja 2 consecutive..... MINIM Egal...

be@
17th September 2006, 18:36
Ce penibili is mititeii astia ... Daca au facut ei blaturi in divizia B, isi inchipuie ca toata lumea e ca ei. Se vede ca-s frustrati fiindca n-au putut sa ne bata.
Trebuie sa castigam cu UTA. O sa fie un meci foarte frumos .

*Coco*
17th September 2006, 18:50
Ce penibili is mititeii astia ... Daca au facut ei blaturi in divizia B, isi inchipuie ca toata lumea e ca ei. Se vede ca-s frustrati fiindca n-au putut sa ne bata.
Trebuie sa castigam cu UTA. O sa fie un meci foarte frumos .

Frustrata esti tu fata ca te roade ca ne-ati condus cu 2-0 si nu ati castigat vai mama voastra si am rasturnat noi scorul de la 2-0 la 3-2 pentru noi pe voi va roade invidia ca sunteti penibili sa conduci cu 2-0 si sa fi condus dupa aia 3-2 30 de min:happy

B0gdaaaN
17th September 2006, 21:40
eu zic ca frustrarea e mai mare cand te bate Gloria Bistrita dupa ce cu o etapa sau doua inainte te batuse Ganea pe Oblemenco...

KappA 2006
18th September 2006, 01:36
eu zic ca frustrarea e mai mare cand te bate Gloria Bistrita dupa ce cu o etapa sau doua inainte te batuse Ganea pe Oblemenco...

Nu stiu cine e mai frustrat dar Mititelu ala e comedie curata...
Speram sa castigam la iasi, daca nu macar un egal, tre sa ne revenim pentru ca in meciul cu bistrita nu am jucat nimic...

THE HUN
18th September 2006, 03:18
Probabil X.

arad80
18th September 2006, 12:39
Iasi -UTA 1-2(sper)

lucian_iasi
18th September 2006, 12:40
tre sa ne revenim pentru ca in meciul cu bistrita nu am jucat nimic...

Va reveniti..in meciul din week-endul viitor....:ok: :ok: :ok:

Looks
18th September 2006, 17:39
Pe meciul de miine as mixa un x2


Pe meciul de miine as miza un x2

/hello

Seldon
18th September 2006, 17:53
Nu risc sa fac un pronostic - cred ca e meci de 1X2. Am doua nelamuriri:
1. Va juca Buta?
2. Daca da, la care poarta va trage de data asta? Sau nu va trage...

Elphax
18th September 2006, 18:01
foarte interesant de dat un pronostic...
UTA a fost zero ultima etapa
Iasi a reeditat 'cascadorii rasului' ...

resita
18th September 2006, 18:47
meci greu pentru ambele echipe

as merge pe un 2-1 pt. poli.

cel mai bun sa-nvinga.:ok:

six
18th September 2006, 20:40
Nu risc sa fac un pronostic - cred ca e meci de 1X2. Am doua nelamuriri:
1. Va juca Buta?
2. Daca da, la care poarta va trage de data asta? Sau nu va trage...:happy :happy :happy ce noroc pe Aradeni.....:ras-plans: :ras-plans: :ras-plans:

DanielAndrei
18th September 2006, 20:48
vom juca cu o daruire exemplara, pt Ionut Popa!!!

noir_desir
18th September 2006, 21:39
meci greu pentru ambele echipe

as merge pe un 2-1 pt. poli.

cel mai bun sa-nvinga.:ok:

Sa dea Dumnezeu sa fie cum spui tu! Am vazut ca te cam pricepi la pronosticuri, sper sa ai dreptate si acum...:ok:

RED&WHITE
18th September 2006, 22:59
vom juca cu o daruire exemplara, pt Ionut Popa!!!

Care dintre fotbalisti esti? :drak: :P
Iasi-UTA 1-3 /hello :yeah: un autogol Buta :happy :happy

be@
18th September 2006, 23:36
Mda... Din pacate socrul lui Ionut Popa a decedat, si nu va conduce echipa de pe banca. Sper ca baietii sa-i mai aline suferinta cu o victorie.

DanielAndrei
18th September 2006, 23:46
Care dintre fotbalisti esti? :drak: :P



:ciocan: :ciocan: vasluian...ai o minte de doamne doamne

RED&WHITE
19th September 2006, 00:50
:ciocan: :ciocan: vasluian...ai o minte de doamne doamne

Si tu stii la gluma...:o: :mda:
Sa programezi meciul asta marti e bataie de joc la adresa suporterilor ambelor echipe dar mai ales pentru cei care nu pot face deplasarea.
Rusine LPF! :rosu: :no: :jerk:

Ammadeus
19th September 2006, 09:58
lacatush si duckadam, afara din vestul tzarii, marsh langa ciobanul machidon (tzigan bulgar?) in miticia, adica langa cei ale caror interese la servitzi, carpe ordinare; pe lacatush il stiam de rrom dar pe neamtul degenerat duckadam il vroiam cu mai mult sange in el; deh, de parca ar fi prima dezamagire care vine din ro...3-1

grande
19th September 2006, 12:12
Victorie la pas a moldovenilor si sper intr-o reziliere de contract imediata a acestiu lingau de lacatus ,care dupa parerea mea nu are ce sa caute in lumea fotbalistica !

andrei1921tm
19th September 2006, 12:24
Eu cred ca o sa fie X.echipele sunt cam de aceeasi valoare,insa Uta are jucatori care pot face diferenta!

be@
19th September 2006, 12:55
Avancronica meciului:


Jucati pentru Profesor!

In lipsa antrenorului Ionut Popa, care are un deces in familie, echipa Poli Iasi va intilni astazi pe teren propriu, de la ora 17.00, formatia UTA Arad, in etapa a VIII-a a Ligii I. Partida va fi transmisa in direct de Telesport.

Presedintele clubului Poli Iasi, Sorin Boca, a declarat ca pentru partida de astazi cu UTA Arad isi doreste ca jucatorii din dealul Copoului sa stringa rindurile si sa obtina o victorie. „Ne asteapta un meci foarte greu cu UTA, dar noi trebuie sa nu mai repetam pasii gresiti din ultimele etape, cind am obtinut doar doua puncte. Sper ca jucatorii vor fi alaturi, cu sufletul, de antrenorul Ionut Popa, care trece prin momente grele, pricinuite de decesul socrului, si sper ca vor reusi sa stringa rindurile si sa obtina o victorie“, a declarat Sorin Boca. Oficialul iesean a mai precizat ca se asteapta la o replica pe masura din partea aradenilor: „Din meciurile jucate pina acum, UTA a demonstrat ca este o echipa solida, cu un antrenor foarte bun. Daca au obtinut zece puncte in sapte meciuri, in care au jucat cu toate cele trei formatii mari ale campionatului, Steaua, Dinamo si Rapid, inseamna ca sint o echipa puternica! Sint convins ca aradenii vor veni la Iasi sa recupereze cele trei puncte pierdute etapa trecuta pe teren propriu cu Gloria Bistrita, dar sper ca jucatorii nostri sa aiba cistig de cauza.“

Fotbalistii, alaturi de Ionut Popa

Atacantul echipei Poli Iasi Ionut Bilba a declarat ca jucatorii din dealul Copoului sint hotariti sa obtina toate cele trei puncte puse in joc in partida cu UTA pentru a-i dedica victoria antrenorului Ionut Popa. „Necazul prin care trece domnul Popa ne-a marcat pe toti! Am discutat si cu presedintele clubului, Sorin Boca, si cu antrenorul secund, Narcis Ciocirlan, si am decis de comun acord ca, in partida cu UTA Arad, sa jucam in primul rind pentru ‘nea Popica (nr – Ionut Popa). Sintem mai motivati ca oricind! Trebuie sa cistigam neaparat acest meci!“, a spus Ionut Bilba. Jucatorul a mai spus ca este convins ca va fi un meci greu, dar e sigur ca Poli Iasi va cistiga: „Intilnim un adversar puternic, dar sint convins ca noi vom cistiga cele trei puncte. Trebuie sa obtinem un rezultat bun, pentru a ne mentine in prima parte a ierarhiei Ligii I!“

Sase jucatori incerti

Antrenorul secund al echipei Poli Iasi, Narcis Ciocirlan, nu poate conta pentru partida cu UTA Arad, pe sase jucatori. „Mijlocasul Romulus Miclea nu este refacut dupa o accidentare mai veche, iar atacantul Clement Palimaru este in refacere dupa operatia de menisc. Incerti pentru partida cu UTA sint Radu Ciobanu – revenit dupa o accidentare mai veche, Alejandro Gavatorta – entorsa in partida de la Craiova si Marius Onofras – care a suferit o «lovitura oarba» la genunchi in acelasi meci“, a declarat presedintele clubului iesean, Sorin Boca. „La partida cu UTA, Poli Iasi va fi condusa de pe banca tehnica de antrenorii secunzi Narcis Ciocirlan si Ion Cimpeanu, deoarece antrenorului Ionut Popa i-a murit luni socrul“, a mai spus Boca. Partida din dealul Copoului va fi condusa la centru de Marius Martis, ajutat la cele doua linii de asistentii Ioan Onicas si Gheorghe Negoita, iar arbitru de rezerva va fi Romulus Pop. Observatori la aceasta īntilnire au fost delegati Florin Halagian si Valeriu Ionita.


Egalitate perfecta in statistica intalnirilor directe: Poli Iasi -UTA 20 9 2 9 34-43

Poli Iasi -UTA 10 9 1 0
UTA-Poli Iasi 10 9 1 0

Astazi se va consuma „duelul" cu numarul 21 dintre Poli Iasi si UTA, pana acum combatantele impartindu-si victoriile, cate noua de fiecare parte, plus doua rezultate de egalitate. Golaverajul este de partea aradenilor, cu 43 de goluri marcate fata de 34 primite.

Din pacate pentru utisti, statisticile arata ca „Batrana Doamna" nu a castigat nici o partida in Copou, inregistrand noua infrangeri si un singur rezultat de egalitate, astfel ca rezultatele sunt in „oglinda", UTA impunandu-se pe teren propriu de 9 ori, si remizand o singura data.

Cea mai mare diferenta de scor inregistrata in deplasare s-a consemnat in 3 randuri, cand UTA a pierdut cu 4-1 in fata moldovenilor, in editiile 70-71, 73-74 si 78-79. Aradenii s-au impus insa mai clar pe teren propriu, in doua randuri, 4-0 in editia 74-75 si 6-2 in turul editiei 78-79.

Aurel.D
19th September 2006, 13:35
Cred ca Poli Iasi va castiga acest meci. Dupa acest meci, UTA, se va mai pricopsi cu inca un fotbalist nascut talent si mort speranta (dupa Mara): Sabin Ilie. Tare sunt curios cum o sa se inteleaga el cu Lacatus, tinand cont de temperamentele lor.

DanielAndrei
19th September 2006, 13:40
Eu cred ca o sa fie X.echipele sunt cam de aceeasi valoare,insa Uta are jucatori care pot face diferenta!

:happy :happy :ras-plans: :ras-plans: o zici de parca UTA are mai multa experienta decat Poli. we will see ;)

bizarr
19th September 2006, 13:44
batem cu 1-0

DanielAndrei
19th September 2006, 13:48
eu nu prea ma pricep la scoruri, dar o sa se fie o partida cu multe goluri...finu o sa fie nasu nasului :D, asta daca o sa joace...3-1 pt Poli

giovanni BV
19th September 2006, 14:05
Poli ar trebui sa invinga usor in acest meci !!! Sa speram ca nu vor da cu dreptul in stangul dupa meciul de vis de la Craiova !!!:mda:

starsteel
19th September 2006, 17:51
Splendid jocul Iasului in prima repriza nu-mi vine sa cred ca tot echipa asta a jucat etapa trecuta cu Craiova.

Luis Garcia10
19th September 2006, 17:53
Victorie la pas a moldovenilor si sper intr-o reziliere de contract imediata a acestiu lingau de lacatus ,care dupa parerea mea nu are ce sa caute in lumea fotbalistica !
Nu pot sa ma abtin sa nu-ti spun vreo doua,am incercat dar chiar nu pot! Mai baiatule tu cand postezi gandesti cu capul sau cu ce?Acest ,,lingau" a castigat CUPA CAMPIONILOR EUROPENI pe cand tu esti un NIMENI !Veziti de rapidu` tau si lasa-ne pe noi dak nu te intereseaza Steaua .Masoara-ti cuvintele, dar ce sa faci atata timp cat nu te ajuta..:headbang:

reddograzvan
19th September 2006, 17:55
1111111111111111111111111111 solist

m4st3r
19th September 2006, 17:58
joaca bine iasu` starsteel ??? Nu am telesportu`...mersi

malexoid
19th September 2006, 18:03
joaca bine iasu` starsteel ??? Nu am telesportu`...mersi

da, ii terorizeaza rau...
cel putin cat am vazut eu de prin min. 35 au fost continuu peste ei

m4st3r
19th September 2006, 18:03
mersi sorry 4 off-topic

cipcirip
19th September 2006, 18:08
hai uta arad

malexoid
19th September 2006, 18:15
nush cine e antrenor provizoriu la Iasi in lipsa lui Popa, dar eu zic ca greseste...pare ca vrea sa conserve rezultatul de-acum!!!???!!!
in orice caz, s-a schimbat usor jocul, e mai echilibrat...

Elphax
19th September 2006, 18:30
cred ca uta vrea sa-i ajute pe moldoveni sa castige...

malexoid
19th September 2006, 18:51
s-a "terminoiu la fiesta", iasiul castiga meritat (felicitari!!!), *uta se afunda incet-incet...

Elphax
19th September 2006, 18:54
scor final 1-0
gol Saric, min31
gol anulat (corect) pt. UTA min80, Apostu

Poli Iasi a urcat pe 4 in clasament

malexoid
19th September 2006, 18:57
Poli Iasi a urcat pe 4 in clasament

provizoriu :D

codrind
19th September 2006, 19:25
provizoriu :D

Ba şi după egalul vostru la Galaţi! :D

Despre meci:

După prima repriză am sperat la mai mult, dar....

Oricum un 1-0 de 3 puncte.

AxinTe
19th September 2006, 19:37
Bravo Iashu`, sa mergeti tot asa pana la meciul cu Dinamo :D

noir_desir
19th September 2006, 19:52
O prima repriza foarte buna pt. Poli, o a doua mai stearsa, ca sa nu folosesc un termen mai dur, dar in ansamblu victorie meritata. Am avut noroc ca UTA a fost destul de slaba azi, mult mai slaba decat ma asteptam.
In orice caz, asteptam cu mare interes meciul de la Vaslui de etapa viitoare. :D Si o remiza maine intre Otelul si Poli TM. :drak:
Deci, felicitari Poli pt. rezultat si bafta UTA in continuare.

crissis
19th September 2006, 19:53
Bravo POLI tot ce conteaza sunt cele trei puncte cistigate.
Succes pe mai departe.

resita
19th September 2006, 19:58
bravo poli iasi :ok:

uta incepe sa se stinga incet - incet.:no:

lucian_iasi
19th September 2006, 20:17
Mustaciosu' da punct(e) la Arad
Ca are de unde sa le recupereze etapa viitoare de la Vaslui:cool:
Iasi nu bate

Un singur lucru iti spun:du-te si te spanzura...daca ai ceva cu iesenii sa nu te mai vad pe topicuri ale politehnicii...:cya: :cya: :cya: :cya:




Poli Iasi a urcat pe 4 in clasament


:great: :great: :great: :great: :great:

*Coco*
19th September 2006, 20:19
Un singur lucru iti spun:du-te si te spanzura...daca ai ceva cu iesenii sa nu te mai vad pe topicuri ale politehnicii...:cya: :cya: :cya: :cya:

In primul rand nu a fost Popa pe banca
In al doilea rand gol anulat Utei perfect valabil
Mai ai ceva de zis?

DanielAndrei
19th September 2006, 20:26
nu am vazut la TV, dar la faza lui Balba cand a sutat de 3 ori, la primul sut a fost penalty?? trebuia sa se fi dat penalty?

noir_desir
19th September 2006, 20:26
In al doilea rand gol anulat Utei perfect valabil


Din ce am vazut eu, golul UTA-ei a fost anulat pe buna dreptate. In plus, pe toate site-urile de sport pe care am reusit sa ma uit spun ca golul a fost corect anulat. Oricum, voi vedea reluarea si apoi ma voi pronunta, acum risc sa fiu subiectiv.

ce_bine_e
19th September 2006, 20:41
lol ma, ***, i-am batut mai mult decat pe drept, pluc un penalty neacordat, dc vb prosti oltene?:(

*Coco*
19th September 2006, 20:44
Sa iti spun sincer eu nu vazui meciul dar vazui pe mai multi pe aici ca au zis ca gol perfect valabil neacordat:P

ce_bine_e
19th September 2006, 20:47
pai eu am vazut meciul..intai uita-te la feze
si 2 lasa sinceritatea asta ca te faci de cocoua

arfel
19th September 2006, 20:48
la iasi 3 penaltyuri neacordate plus acel gol nevalidat a fost fault la un aparator de la noi

codrind
19th September 2006, 20:56
In al doilea rand gol anulat Utei perfect valabil
Mai ai ceva de zis?


Am vaga impresie că vrei BAN-uri şi pe acest forum!

Iar despre golul care n-a fost, e o poveste.....scurtă şi la subiect:
FAULT īn atac ! Fluierat īnainte de a şuta arădeanul!

Dacă e ceva neclar, mergi pe programul 2 (adică MP-uri)

*Coco*
19th September 2006, 21:01
Am vaga impresie că vrei BAN-uri şi pe acest forum
Sa stai pe burta de 100 de ori cand ma vei vedea pe mine banat pe acest forum...:P
Vezi ca am boala pe Moldoveni si eu va provoc si voi ca fiind moldovenii inediat ripostati si ripostati in stilul vostru caracteristic adica cu injuraturi si se lase cu avertismente asa ca ai grije
Eu nu o sa iau ban sunt pe 0 am fost la 2 puncte de banare dar acum sunt pe 0 si ca sa ajung la 30 nu cred ca pot sa fac asa ceva in 10 zile
ASa ca gura mica si joc de glezne
BV ptr victorie sa bateti si la Vaslui...

be@
19th September 2006, 21:01
Sa iti spun sincer eu nu vazui meciul dar vazui pe mai multi pe aici ca au zis ca gol perfect valabil neacordat:P

Pe cine ai vazut , mai penibilule aici sa spuna ca a fost gol valabil? Hai, ca ma enervezi de-acuma. Daca nici macar n-ai vazut meciul, mai bine stai in banca ta ca te faci de kk. N-a mai fost blat? Parca asa spuneai.





80' Gol anulat (UTA): Apostu inscrie, dar de se semnalizase fault. Lacatus nu protesteaza. - OLS

*Coco*
19th September 2006, 21:04
Pai nu a fost Popica pe banca ca daca era Popica pe banca poate iesea altceva:D
Dar eu mi-am spus opinia mea despre acest meci?Probleme?
Cum si tu la randul tau vi si spui ca ,Craiova ia bataie cu 4,5-0 asa am venit si eu si mi-am spus parerea despre acest joc
Daca nu a fost sa fie asta e...

OVIDIU 62
19th September 2006, 21:23
Bat moldovenii asa ca 1 solist.

*Coco*
19th September 2006, 21:27
Bat moldovenii asa ca 1 solist.

Ovidiule ce ai ma iarasi venisi ...
Nu ti-ai mai luat Televizor vezi ca meciul se juca astazi si Batu Poli:happy :happy :happy

cristian75poli
19th September 2006, 21:56
Bine ca a castigat Iasi-ul...ca m-am saturat de aradenii astia...

"POLI" - CAMPIONII!!!

Bergero
19th September 2006, 22:09
O victorie clara si meritata! Si o echipa oaspete incapabila sa traga un singur sut pe spatiul portii timp de 90 minute! Si cu asta am spus totul!!

maonel
19th September 2006, 22:19
zica ce o vrea olteanu!!!! iasu e pe 4 .....oltenia cu echipele lui favorite in B

dannymoga
19th September 2006, 22:42
da ma bucur pentru iasi, au noroc:headbang:

hamsterutz
20th September 2006, 01:30
fustrarea se mai simte inca in aer :))

meci frumos....desi am ratat mult ceea ce nu e bine :)...buta a incercat o faza super ca sa se scoata de la autogol da a fost blocat de ultimu fundas :headbang:

newbye
20th September 2006, 02:41
Sa stai pe burta de 100 de ori cand ma vei vedea pe mine banat pe acest forum...:P
Vezi ca am boala pe Moldoveni si eu va provoc si voi ca fiind moldovenii inediat ripostati si ripostati in stilul vostru caracteristic adica cu injuraturi si se lase cu avertismente asa ca ai grije
Eu nu o sa iau ban sunt pe 0 am fost la 2 puncte de banare dar acum sunt pe 0 si ca sa ajung la 30 nu cred ca pot sa fac asa ceva in 10 zile
ASa ca gura mica si joc de glezne
BV ptr victorie sa bateti si la Vaslui...

Mai Coco tu nu ai boala numai pe moldoveni, tu ai boala pe toata lumea pe rand (ma rog mai putin pe olteni probabil).

Ammadeus
20th September 2006, 07:19
splendid, sper ca o data cu rromul antrenor sa plece si facatura aia cu nume nemtzesc si caracter de mitic! epuratzi uta ca sa redevina ce a fost, alungatzi miticii peste carpatzi! acum!

codrind
20th September 2006, 08:06
Mai Coco tu nu ai boala numai pe moldoveni, tu ai boala pe toata lumea ...


Aşa e el mai "bolnăvicios" !! :D

Pe gsp a luat ban după ban, tot pt. acelaşi lucru!

albrosu
20th September 2006, 10:43
Bai moldovenilor, de ce nu recunoasteti ca Oncica ( si nu Apostu cum am vazut aici ) a inscris un gol perfect valabil ? Si hai sa fim seriosi, cum dracu trebuia sa primiti voi 3 penalty-uri?
S-a vazut pe final cum spurcatul ala din Focsani tragea pe fata cu voi. Balba a calcat pe minge si a primit fault, portarul vostru a ramas intins vreo 3 minute ca sa-l frece doctorii la *** dupa un alt FAULT inexistent al atacantilor aradeni iar apoi meciul se prelungeste cu doar 3 minute.
In fine, asta e liga 1! hai ca va las moldovenilor sa va pregatiti pentru marele vostru derby din seara asta.

Aurel.D
20th September 2006, 10:58
Felicitari Poli Iasi pentru parcursul din acest sezon, pana acum!
Se vede ca Popa nu si-a pierdut vremea degeaba 2 ani la Iasi.

Aradenii, sa nu va suparati, dar Lacatus nu este, nu a fost si nu va fi niciodata antrenor. Cel putin de primele 2 ligi.

Sauron
20th September 2006, 11:50
Pacat UTA !! :happy :happy :happy :happy

B0gdaaaN
20th September 2006, 12:52
Bai moldovenilor, de ce nu recunoasteti ca Oncica ( si nu Apostu cum am vazut aici ) a inscris un gol perfect valabil ? Si hai sa fim seriosi, cum dracu trebuia sa primiti voi 3 penalty-uri?
S-a vazut pe final cum spurcatul ala din Focsani tragea pe fata cu voi. Balba a calcat pe minge si a primit fault, portarul vostru a ramas intins vreo 3 minute ca sa-l frece doctorii la *** dupa un alt FAULT inexistent al atacantilor aradeni iar apoi meciul se prelungeste cu doar 3 minute.
In fine, asta e liga 1! hai ca va las moldovenilor sa va pregatiti pentru marele vostru derby din seara asta.


iti inteleg frustrarea...fotbalul se joaca pe goluri si nu pe ocazii,penalty`uri neacordate,faulturi care nu au fost date de arbitru...mai bine te intrebi de ce Uta a avut primul sut pe poarta in repriza a 2 a ...minutul 60-70 si dupa aia te iei de arbitru

albrosu
20th September 2006, 13:05
Tocmai tu o spui, fotbalul se joaca pe goluri si nu pe suturi la poarta dar apoi vad ca te pui sa numeri suturile pe poarta ale UTA-ei. Te contrazici singur.
Ori UTA, asta a facut: a inscris un GOL perfect valabil, anulat de un descult din Focsani caruia probabil i se facuse cinste cu o masa la vreun restaurant din targul Iesilor.

arfel
20th September 2006, 14:08
fault oncica la bordeanu nr 23 a sarit in spatele lui...multumit?

albrosu
20th September 2006, 14:16
Razesule, Oncica a dat golul! N-avea cum sa faulteze tot el.

noir_desir
20th September 2006, 14:19
Ori UTA, asta a facut: a inscris un GOL perfect valabil, anulat de un descult din Focsani caruia probabil i se facuse cinste cu o masa la vreun restaurant din targul Iesilor.

Cu ce bani? daca n-avem bani pt. primele jucatorilor, crezi ca avem pentru mituit arbitrii cu "mese copioase"?

cap
20th September 2006, 15:29
bv poli felicitari

micutzu
20th September 2006, 15:39
Hai sa fim putin realisti si sa vedem ca la orice cazatura a unui iesean era fault. Cel putin repriza secunda ne-a facut terci cu fluieraturile.
Nu conteaza cate suturi am avut pana in min. 70 daca dupa aia am dat un gol valabil.
Nu contest superioritatea adversarilor, din prima repriza. Nu inseamna ca daca ati meritat victoria trebuia sa o si obtineti.
daca era egal, era un egal nemeritat, dar pentru noi era un egal si asta ramanea de-a lungul timpului.
dau un sfat iesenilor : faceti rost de caseta si uitati-va pe indelete si o sa vedeti ce arbitraj a fost.


...mai bine te intrebi de ce Uta a avut primul sut pe poarta in repriza a 2 a ...minutul 60-70 si dupa aia te iei de arbitru

Nu conteaza cat de prost joci daca arbitrul nu e corect ma leg de el.
In 1990 (aveai 5 anisori atunci si nu puteai sa-ti dai seamam cu ce se mananca fotbalul) la CM s-au intalnit Argentina cu Brazilia. Tot meciul nu au tras argentinieni nici un sut pe poarta si la singura faza serioasa a lor : Maradona pas la Canigia, sut si gol. Singurul sut pe spatiul portii al argentinienilor din acel meci.
Deci Argentina s-a calificat nemeritat, dar S-A CALIFICAT !!!
Deci am dreptul sa ma leg de arbirtu cat vreau.

pif
20th September 2006, 17:27
Bai moldovenilor, de ce nu recunoasteti ca Oncica ( si nu Apostu cum am vazut aici ) a inscris un gol perfect valabil ? Si hai sa fim seriosi, cum dracu trebuia sa primiti voi 3 penalty-uri?
S-a vazut pe final cum spurcatul ala din Focsani tragea pe fata cu voi. Balba a calcat pe minge si a primit fault, portarul vostru a ramas intins vreo 3 minute ca sa-l frece doctorii la *** dupa un alt FAULT inexistent al atacantilor aradeni iar apoi meciul se prelungeste cu doar 3 minute.
In fine, asta e liga 1! hai ca va las moldovenilor sa va pregatiti pentru marele vostru derby din seara asta.
Am fost si eu la meci si iti spun ca a fost fault in atac dar orcum totdeauna e cum da arbitrul.Si un pen a fost sigur dar ce e important e ca am luat 3 puncte si poate era mai mare scorul daca nu aveati un portar in forma.

albrosu
20th September 2006, 17:49
Micutzule, cat am suferit eu la meciul ala....ca tot veni vorba despre el. Nu vroia sa intre mingea in poarta pumelor. Dar asta e fotbalul si hai sa nu le cerom prea mult unor pustani de pe aici.

Forza UTA!

be@
20th September 2006, 19:28
Bai moldovenilor, de ce nu recunoasteti ca Oncica ( si nu Apostu cum am vazut aici ) a inscris un gol perfect valabil ? Si hai sa fim seriosi, cum dracu trebuia sa primiti voi 3 penalty-uri?
S-a vazut pe final cum spurcatul ala din Focsani tragea pe fata cu voi. Balba a calcat pe minge si a primit fault, portarul vostru a ramas intins vreo 3 minute ca sa-l frece doctorii la *** dupa un alt FAULT inexistent al atacantilor aradeni iar apoi meciul se prelungeste cu doar 3 minute.
In fine, asta e liga 1! hai ca va las moldovenilor sa va pregatiti pentru marele vostru derby din seara asta.
Du-te mai baiatule si te apuca de curling, poate acolo te pricepi mai bine. Ce gol valabil visezi? Nu fi ridicol. A fost fault clar. Pune-ti ochelari !
Nu vezi ca nici macar ziarele nu pomenesc de acea faza? SI SE FLUIERASE INAINTE FAULTUL. Eu iti inteleg frustrarea, totusi.... Nici macar Lacatus n-a mai zis nimic de acea faza la conferinta de presa.
Da' cand Balba scapase singur spre poarta, si a fost tinut, n-ai vazut, nu?





Pentru tine, Profesore!

Īn dorinţa de a-i alina cīt de cīt antrenorului Ionuţ Popa durerea creată de decesul socrului, ieşenii au īnceput meciul īn forţă, atacanţii Bīlbă şi Cernoch dovedind o excelentă dispoziţie de joc. Gazdele au ajuns cu uşurinţă īn apropierea porţii adverse, pe fondul evoluţiei bune a componenţilor liniei mediane, Sfīrlea, Sarici şi Onofraş trimiţīnd destule mingi utile spre careul advers. Īn tot acest timp, arădenii au practicat un joc de aşteptare şi au mizat totul pe inspiraţia lui Mara – marcat excelent de Bernard şi, mai apoi, de Iurişniţi – şi pe Coţan, care, īnsă, nu a fost sprijinit deloc de coechipieri.

UTA, neaşteptat de cuminte

După pauză, gazdele au făcut pasul īnapoi, părīnd mulţumite de rezultat, iar pe acest fond ardelenii au prins ceva curaj, dar tot nu au creat pericol la poarta lui Brăneţ. Spre final jocul s-a animat din nou, dar avīndu-i la timonă tot pe ieşeni, care au avut şansa desprinderii, combinaţiile dintre Sfīrlea şi Bīlbă punīndu-i deseori pe picior greşit pe fotbaliştii lui Lăcătuş.

Minutul 91
• Narcis Ciocīrlan (antrenor secund Poli): "A fost un meci important pentru toţi ieşenii, deoarece am ţinut să-i dedicăm succesul lui Ionuţ Popa, greu īncercat zilele acestea. El ne-a transmis felicitări după meci, iar noi abia īl aşteptăm să se īntoarcă la echipă. Tocmai din cauza absenţei antrenorului principal partida a fost tensionată, fiind nevoie de mai multă concentrare decīt de obicei. Ne-a fost puţin frică īn repriza a doua, retrăgīndu-ne cam mult".

• Marius Lăcătuş (antrenor UTA): "Ne-am dorit să jucăm bine, pentru a putea spera măcar īntr-un punct. Meciul a fost, īnsă, dominat de Poli, noi creīndu-ne mult prea puţine ocazii. Este al treilea eşec consecutiv, care ar trebui să ne dea serios de gīndit, deşi la adevăr nu stăm chiar atīt de rău".

"Popa, sīntem alături de tine!"

Suporterii ieşeni au afişat la partida de ieri două bannere, exprimīndu-şi ataşamentul faţă de antrenorul Ionuţ Popa. Prin "Īn aceste clipe grele, Popa, sīntem alături de tine" şi "Născut īn Banat, la Iaşi respectat", fanii din Copou au īncercat să-i fie alături tehnicianului Politehnicii.

Legătură directă cu Aradul

Chiar dacă nu a fost prezent la partida cu formaţia din oraşul īn care este stabilit, tehnicianul Ionuţ Popa a ţinut īn permanenţă legătura telefonică cu "secundul" Narcis Ciocīrlan. La final, "principalul" le-a transmis fotbaliştilor ieşeni că īi pupă şi īi īmbrăţişează. Īn replică, aceştia i-au dedicat victoria şefului băncii tehnice.



http://img149.imageshack.us/img149/2199/thumbnailpentrupoza2070662be0.th.jpg (http://img149.imageshack.us/my.php?image=thumbnailpentrupoza2070662be0.jpg)

codrind
20th September 2006, 19:34
Ori UTA, asta a facut: a inscris un GOL perfect valabil, anulat de un descult din Focsani caruia probabil i se facuse cinste cu o masa la vreun restaurant din targul Iesilor.

Să īnţeleg că nu poţi distinge Albul de Negru???

S-a văzut CLAR faultul īn atac, iar arbitrul A FLUIERAT īnainte de a şuta jucătorul vostru.

Mi se pare lipsă o lipsă crasă de FAIR-PLAY, să acuzi arbitrajul, cānd un meci īntreg au fost doar īncercări de lansări lungi pe Mara, fără să construieşti un atac "aşezat".

Bergero
21st September 2006, 21:29
Dom'le victoria a fost clara, ce-o mai tot frecati atita! Daca era 2-0 sau 3-0 nu s-ar fi mirat nimeni! Se leaga si ei de o faza ambigua din final! Oricum UTA a fost subtire in acest meci si nu putea emite pretentii prea mari! Ba ca arbitrul a tras cu Iasiul, ba ca au dominat repriza a doua, etc. Sa fim seriosi!!Mai bine ar vedea lacunele din jocul lor!! Pentru-ca au inceput sa cam adune infringeri!!!

be@
21st September 2006, 21:35
Pai n-auzi ce dume scot? Cica gol valabil, cand arbitrul fluierase fault inainte. Daca ati mai intalnit asa ceva. Nici nu merita discutata acea faza.