PDA

View Full Version : Etapa a 19-a: FC Brasov-Steaua 1-0



Pages : [1] 2

delaparis
2nd March 2009, 00:13
Duminica, 8 martie:
FC Brasov-Steaua, ora 15:30, GSP TV;
discutii inainte si dupa meci

vlad1607
2nd March 2009, 00:14
meci de 1 x

Cipri
2nd March 2009, 00:15
Ics :d:d:d

resita
2nd March 2009, 00:25
nimic la nimic :evil::evil::evil:

Mr Cosmin
2nd March 2009, 00:51
1X clar. Cred ca bag si la pariuri varianta asta :) .

moty
2nd March 2009, 01:04
Indraznesc un x timid :)

Novac
2nd March 2009, 01:21
Eu indraznesc sa-l trimit pe tyler la culcare si on topic sa pun un 2:), nu jucam noi prea multe dar fotbalul jucat de brasovei este realmente de plans (am vazut repr II din meciul cu unirea).

Rossi
2nd March 2009, 05:55
printre putinele meciuri pe care steaua le joaca pe bune

1X

riva
2nd March 2009, 09:45
meci clar de egalitate, 0-0 dupa cum joaca brasovul si dupa cum nu ataca steaua

Tyler Durden
2nd March 2009, 10:38
Eu indraznesc sa-l trimit pe tyler la culcare

Pana la urma m-am dus singur la culcare si a fost mai bine pentru toata lumea.:D
Acum vad ca am votat 1, dar cred ca o sa se termine remiza.

laurdog
2nd March 2009, 10:42
0-0, ca altfel nu se poa'!!!!

valitudor
2nd March 2009, 13:17
Daca Dairo, Toja si Semedo vor fi titulari presimt un 3-0 pentru Steaua. :happy

P.S. Nu de alta, dar baietii trebuie incurajati

Nightwish
2nd March 2009, 15:25
Ics :)

Ferko
2nd March 2009, 15:27
Meci de 0-0 ! Orice alt rezultat iese o fi din pura intamplare.

VILLARREAL
2nd March 2009, 17:39
Cel mai probabil 0-0 desi mi-as dori sa bata Brasov.

ultra
2nd March 2009, 19:04
Razvanel, stim ca iubesti 0-0.x ;)

Rossi
2nd March 2009, 19:48
la ce nulitati are steaua in lot ... sa zica merci daca obtine 1 punct la Brasov ...

six
2nd March 2009, 19:56
1-0 autogol Zapata :cool:

stiintacv
2nd March 2009, 20:06
Nu poate fi altceva decat egal...

delaoltenia
2nd March 2009, 21:55
Meci greu la Brasov,pun un 2 cu inima....
...cred ca la ce aratam pe teren merge si un x. :(

Telespan
2nd March 2009, 23:33
Meci de 1x

NORGEMAN
3rd March 2009, 01:10
O privire mai obiectiva

http://blog.mysport.ro/amicu/2009/02/25/interzis-la-echipa-locala/



http://blog.mysport.ro/amicu/2009/03/02/domnule-dinu-gheorghe/

Denis
3rd March 2009, 04:03
1x.....daca Brasovul prinde un meci bun e 1; daca Steaua prinde un meci bun e X
Steaua nu a mai castigat in deplasare de pe 13 Septembrie cand a castigat la Constanta cu 4-1. Steaua, cu un procentaj de 50% de egaluri, se pare ca e tot ce stie sa faca. Imi doresc sa castige Brasovul dar cel mai probabil se va termina din nou egal pentru Steaua.

Vladek
3rd March 2009, 10:21
Un meci intre maestrii rezultatelor de egalitate, Lacatus si Il Muce ala mic. Oi vei, greu mai e sa ghicesti rezultatul ...

Ted
3rd March 2009, 10:27
X - no brainer

relansat
3rd March 2009, 11:37
bate brasovul. steaua e la pamant

Leo
3rd March 2009, 13:04
Am votat x , dar inclin spre 1 .

resita
3rd March 2009, 14:22
LPF a anuntat, in cursul zilei de marti, ca partida dintre FC Brasov si Steaua nu va fi televizata (Gsp.tv a invocat motive tehnice si economice, precum si schimbarea datei de desfasurare)

:(:(:(:(

laurdog
3rd March 2009, 14:42
Ciudata chestie. Cum dracu sa nu televizezi meciul asta?
Doar daca..................:drak:

Tyler Durden
3rd March 2009, 14:44
Laure, fii serios, de la patron pana la antrenor, nimeni nu are Steaua la suflet la Brasov.

laurdog
3rd March 2009, 14:46
Nici nu trebuie sa o aiba in suflet, ci in.....buzunar. Zic si eu, nu dau cu parul.

NORGEMAN
3rd March 2009, 15:17
Lui vama ii e frica sa nu se faca de rusine cu deciziile luate in ultima vreme legate de F.C. Brasov. Pe noi ne doare inima ca nu ne mai recunoastem echipa :(

Ioca10
3rd March 2009, 15:26
3 puncte.

Forza Steaua!

mateiasi
3rd March 2009, 16:21
Ciudata chestie. Cum dracu sa nu televizezi meciul asta?
Doar daca..................:drak:
Nu cred ca Vama vrea sa dea meciul Stelei, mai curand vrea sa acopere urmele potlogariei pe care o pune la cale, ca doar e mester in de-astea. A propos, se stie cine arbitreaza?

Ess
3rd March 2009, 16:33
4-3, hattrick semedU :cry:, jiji se va lua de dairo care isi da doua boabe in propria poarta, din offside :D

ot: 0-0 pt dinamo si cfr :ok:

samar
3rd March 2009, 16:39
Eu indraznesc sa-l trimit pe tyler la culcare si on topic sa pun un 2:), nu jucam noi prea multe dar fotbalul jucat de brasovei este realmente de plans (am vazut repr II din meciul cu unirea).

Nu toate meciurile sunt la fel;)Cand joaca 2 echipe cu aparare beton,una dintre ele (de obicei gazdele) invinge cu 1-0 :D

Cristian
3rd March 2009, 16:43
Nu cred ca Vama vrea sa dea meciul Stelei, mai curand vrea sa acopere urmele potlogariei pe care o pune la cale, ca doar e mester in de-astea. A propos, se stie cine arbitreaza?

Probabil Bogaciu :cry:

moty
3rd March 2009, 16:44
ce ti-ar mai placea!

ichigo
3rd March 2009, 18:10
ce mari si tari se dadeau cei de la gsptv ca vor televiza toate meciurile importante din liga I, dar se pare ca e doar un foc de paie. sa speram ca sezonul viitor cei de la gsptv si antena 1 nu vor mai pune monopol pe meciurile din prima liga. si in al doilea rand se pare ca nu au mijloacele tehnice necesare fiindca trebuie sa inchirieze car de transmisie fie de la national tv, fie de la kanal d, care sunt ceva mai scumpe. dar e interesant ca fix in etapa a II-a din tru sa nu fie televizat dinamo - gaz metan, iar acum in retur e randul stelei sa nu fie dat in direct.

Charon
3rd March 2009, 18:34
totul miroase ca o facatura marca Vama & NICULAE! :rolleyes:
au pus un pret un pret prohibitiv la bilete ( 50 lei peluza:shocked:) si ca sa aiba vanzare au lansat soparla asta cu netelevizarea,poate-poate s-o umple stadionul!
o sa vedeti "surpriza" vineri sau sambata cand vor spune ca meciul se televizeaza!;)

Rossi
3rd March 2009, 18:38
ce mari si tari se dadeau cei de la gsptv ca vor televiza toate meciurile importante din liga I .

e hai ca Brasov (locul 11) cu Steaua (locul 6) , nu e chiar un meci important ... Brasov e nou promovata si steaua e o echipa ce se pregateste de esalonul secund ... pe stelisti ii avantajeaza sa joace cat mai multe meciuri la lumina zilei ... incep sa se obisnuiasca cu programul ligii secunde

Mr Cosmin
3rd March 2009, 19:34
Si-au dat seama aia cu transmisiile ca Steaua va pierde la Brasov, si ca multa lume nu vrea sa vada asa ceva :P .

red-bull
3rd March 2009, 19:57
dati-l bah dreacu de gsp...e premier league pe eurosport 2...ce va mai trebuie liga I?

Mr Cosmin
3rd March 2009, 21:03
Cica:


FC Brasov a cerut schimbarea orei de desfasurare a partidei din cauza ca nocturna nu e in stare functionala. Cei de la gspTV s-au enervat si au decis ca sa nu mai transmita partida.

Luat de pe alt forum.

red-bull
3rd March 2009, 21:09
aud pe la stiri ca dinu vama a recunoscut ca a vrut sa isi creeze un ajantaj...dar oare ce avantaj e asta?nu le mai intra noaptea in ochi?sau nu tre sa vada lumea meciul?

dannyreddog
3rd March 2009, 21:27
Alta prostie din partea acestor conducatori de liga si de federatie...dupa ce ca avem capi de serie si in semifinalele Cupei Romaniei:shocked:,mai joaca si fiecare dupa cum li se scoala...:mda:
De ce nu se face un program fix ca-n Italia sau Germania? ;)chair trebuie sa ne ameteasca fiecare club cu programarea acestor meciuri? off! multe trebuie schimbate in fotbalul asta,ce mai..asa tara asa fotbal...:(

delaoltenia
3rd March 2009, 22:17
Nici nu trebuie sa o aiba in suflet, ci in.....buzunar. Zic si eu, nu dau cu parul.

de fapt dai cu nuca-n perete. :D

cinebelu
4th March 2009, 00:02
3 puncte.

Forza Steaua!Bine Ioca!! Acum stiu sigur ca nu castigati nici meciul asta :D
Acest mesaj, postat de tine la meciurile stelii, a cam devenit gluma sezonului :happy

cinebelu
4th March 2009, 00:10
e hai ca Brasov (locul 11) cu Steaua (locul 6) , nu e chiar un meci important ... asta chair e pe bune un meci de mijlocul clasamentului :happy

Si-au dat seama aia cu transmisiile ca Steaua va pierde la Brasov, si ca multa lume nu vrea sa vada asa cevaeu cred ca pana acum toata lumea se uita la steaua fiindca vroia sa vada cum si-o iau (iarasi) in freza si face jiji spume. insa pana si lucrul asta nu mai prezinta cine stie ce interes, si-au luat-o destul pana acum. cei de la gesptv ar trebui sa-si dea seama ca acum lumea vrea sa-i vada pe Dinamo cum/daca pierd si sa transmita meciurile lor pe A1

Rossi
4th March 2009, 02:46
1X clar. Cred ca bag si la pariuri varianta asta :) .

la ce lot si la ce antrenor au stelistii ... e logic sa mergi pe 1X (la o adica poti incerca chiar 1 solist)

laurdog
4th March 2009, 09:40
de fapt dai cu nuca-n perete. :D

Normal, pana apar urmatoarele stenograme.:evil:

crissis
4th March 2009, 22:18
1 solist.Buna miscarea cu netelevizarea , sa nu poata vedea lumea cum se face de kko simbolul romaniei.

Rossi
5th March 2009, 01:35
Buna miscarea cu netelevizarea , sa nu poata vedea lumea cum se face de kko simbolul romaniei.

blatistii nu au nici o sansa la Brasov

delaoltenia
5th March 2009, 13:21
@Rossi,poate ca ai uitat...DINAMO = BLAT,o stie toata lumea. :D

Rossi
5th March 2009, 15:15
cu voi au aparut stenograme toata iarna , nu cu alta echipa ... s-a vazut clar ca blatul si mituirea jucatorilor adversi e la ordinea zilei in ghencea ...

Novac
5th March 2009, 15:58
mergi de aicea ... a, vezi ca iar au facut misto de tine pe spurcati.ro, mergi si injura in continuare pe adminul ala : ) )

on. batem la lucesti ca la fasole

Bumbescu
5th March 2009, 16:39
Sinistru personaj vama ala, mai mult ca sigur ca ideea asta cu nocturna ii apartine.

vlad1607
5th March 2009, 17:13
@Rossi,poate ca ai uitat...DINAMO = BLAT,o stie toata lumea. :D

:happy:happy la dreacu cu stenogramele alea :happy

Rossi
5th March 2009, 17:51
mergi de aicea ... a, vezi ca iar au facut misto de tine pe spurcati.ro, mergi si injura in continuare pe adminul ala : ) )


[...]

bate lucescu la voi , ca la fasole ... spre deosebire de lacatus , lucescu chiar e antrenor

Sezione
5th March 2009, 17:55
Meci de ZERO la ZERO !!!

Nightwish
5th March 2009, 18:27
Sunt de aceeasi parere cu Sezione, mai ales ca s-a anuntat lapovita si ninsoare la ora meciului :D Doar din greseala castiga vreuna din echipe...

Datenshi
5th March 2009, 19:03
Si eu as merge pe un X.

Lady Gaga
5th March 2009, 19:18
Nema X ,bate Steaua,e timpu :D

six
5th March 2009, 19:28
galbeni-negrii :ok::ok: :headbang:

Sezione
5th March 2009, 19:42
@Rossi,poate ca ai uitat...DINAMO = BLAT,o stie toata lumea. :D

NUmai tampenii debitezi.... IN ultimii ani STEAUA e lider de departe la blaturi si aranjamente!!! Pina si catzeii sint mici copii pe linga voi !!


mergi de aicea ... a, vezi ca iar au facut misto de tine pe spurcati.ro, mergi si injura in continuare pe adminul ala : ) )

on. batem la lucesti ca la fasole

Da? Si cind ati batut voi pe cineva ca la fasole ultima data ? Ca eu nu mai tin minte:happy

Rossi
5th March 2009, 21:45
mergi de aicea ... a, vezi ca iar au facut misto de tine pe spurcati.ro, mergi si injura in continuare pe adminul ala : ) )


mare minune daca nu va luati de la 3 in sus

ps: spurcati e porecla voastra , a stelistilor ... ma lasa rece faptul ca Gica Chioru a cumparat un domeniu ... o tara intreaga stie , ca voi sunteti spurcatii

alin_cv
5th March 2009, 21:54
steaua sau dinamo?,ambele sunt la fel de blatiste si spurcate:rosu:

Roddicted
5th March 2009, 23:02
mare minune daca nu va luati de la 3 in sus

ps: spurcati e porecla voastra , a stelistilor ... ma lasa rece faptul ca Gica Chioru a cumparat un domeniu ... o tara intreaga stie , ca voi sunteti spurcatii

www.spurcati.ro - stii prea bine ca acolo gasesti raspunsul la toate intrebarile despre spurcatii campionatului

cinebelu
6th March 2009, 00:51
Nema X ,bate Steaua,e timpu :D
in capul unora :D visati maica visati :D

DINAMO = BLATpoate doar in mintea unor stelisti dintre cei mai retarzi :rolleyes:
acolo gasesti raspunsul la toate intrebarile despre spurcatii campionatului steaua?

delaparis
6th March 2009, 00:54
usor ...

cinebelu
6th March 2009, 01:01
Tot eu s-o iau usor?! Iar IS asta ne poate numi spurcati cu orice ocazie, fara a primi nici macar o atentionare..:mda:

delaparis
6th March 2009, 01:03
Cinebelu, am spus pentru toti ...

Sa revenim la topic ... 1 solist :D

Denis
6th March 2009, 08:56
idem..1 solist....

FC Brasov va lamuri toate indoielile despre Steaua. Nu cred ca Steaua trece printr`o perioad proasta, ci pur si simplu performanta sa reflecta valoarea.

Charon
6th March 2009, 12:56
www.spurcati.ro - stii prea bine ca acolo gasesti raspunsul la toate intrebarile despre spurcatii campionatului

uite cum urla frustrarea in stelisti,si-au dedicat timp,energie si bani pentru rivali!:happy
unde e atitudinea "mereu superioara"?:lol:

Sezione
6th March 2009, 14:02
uite cum urla frustrarea in stelisti,si-au dedicat timp,energie si bani pentru rivali!:happy
unde e atitudinea "mereu superioara"?:lol:

Pai omu e di la Iesi..ce dracu vrei sa fie decit stelist ??? e adevarat ca nu recunoaste ....el tine cu Poli Iasi.:happy

Denis
6th March 2009, 14:19
www.spurcati.ro - stii prea bine ca acolo gasesti raspunsul la toate intrebarile despre spurcatii campionatului

Mai NIMENI! Ne`ai inebunit cu cel website "spurcati.ro":groggy:

Serios, a expirat gluma!!:sleep: Ce tot mananci de`ti candeste stiuca asa nasol? Numai aberatii postezi!!!

Calmeaza`ti "neuronii" frate!

-----------------------

ONTOPIC: 1. Solist.

Tyler Durden
6th March 2009, 14:24
Calmeaza`ti "neuronii" frate!



Pai asta-i problema lui, ca n-are ce neuroni sa-si calmeze.:happy

Oaia Dolly
6th March 2009, 14:48
pai omu e di la iesi..ce dracu vrei sa fie decit stelist ??? E adevarat ca nu recunoaste ....el tine cu poli iasi.:happy

26.......

Sezione
6th March 2009, 18:44
Cam ciudat comportamnetul brasovenilor....prea multe sicane .... un meci trebuie castigat altfel...

rhadoo
6th March 2009, 18:52
la ce joaca steaua acum nu ar fi o surpriza victoria brasovului,pronostic 1x

Duba
6th March 2009, 18:53
Cam ciudat comportamnetul brasovenilor....prea multe sicane .... un meci trebuie castigat altfel...

Cum ma? Ca dinamo? :D

Sezione
6th March 2009, 19:24
Cum ma? Ca dinamo? :D

Ma ... ti-as explica da nu cred poti sa intelegi... Asa cum ar fi trebuit sa castigati si voi citeva sute de meciuri din istorie...jucand corect ..fara valize..generali etc

six
6th March 2009, 19:27
meci usor pt ....brasoveni 3-1 :)

Grecu_
6th March 2009, 19:32
N-are cum ma. Razvanel = Lacatus = X :D

Duba
6th March 2009, 19:33
Olteanu' tot oltean. Creier ioc si gura mare.
Bai praz, daca Steaua facea blaturi si avea arbitrii (apropo, ai vazut cum am fost arbitrati cu Vasluiul tur-retur?), nu performam in Europa. Acolo nu merge cu astfel de practici. Acolo ai valoare sau n-ai. iar Steaua, in comparatie cu celelalte echipe romanesti, a avut. Baga la capatana aia seaca si nu mai bate campii.

Grecu_
6th March 2009, 19:36
Evident, Steaua a pefrorman (?) ultimii doi ani in europa...

Ferko
6th March 2009, 19:44
Olteanu' tot oltean. Creier ioc si gura mare.
Bai praz, daca Steaua facea blaturi si avea arbitrii (apropo, ai vazut cum am fost arbitrati cu Vasluiul tur-retur?), nu performam in Europa. Acolo nu merge cu astfel de practici. Acolo ai valoare sau n-ai. iar Steaua, in comparatie cu celelalte echipe romanesti, a avut. Baga la capatana aia seaca si nu mai bate campii.Unde esti domnule "moderator" Marius ? Pe astea nu le vezi ? Sau nu-l poti penaliza pe unchiul tau ? Halal IMPARTIALITATE !
Brasovul castiga !

danny del corco
6th March 2009, 19:44
Ciudata chestie. Cum dracu sa nu televizezi meciul asta?
Doar daca..................:drak:
Pai vezi? Exact asa gandeam si eu, despre netelevizare.
In mod normal meci de X, insa inclin usor spre un 1. Bafta Razvane!!!

Grecu_
6th March 2009, 19:49
Unde esti domnule "moderator" Marius ? Pe astea nu le vezi ? Sau nu-l poti penaliza pe unchiul tau ? Halal IMPARTIALITATE !
Brasovul castiga !

Ehe, Mariusica e prea ocupat cu fenomenul ultras exclusiv pe net ca sa observe... :cry:

YoNuTzz
7th March 2009, 01:00
un X mare cat palatul lui gigi :D

TEOLIK
7th March 2009, 10:55
Treaba cu nocturna o fi adevarata, dar nu inteleg de ce meciul nu poate fi transmis in direct si pe lumina. Care-i problema(ca sa-l `citez` pe Jiji)? O gramada de `prosti` s-au abinat la GSP pe bani multi si acum nu pot vedea un meci important, n-ar trebui urechiati cei din trustul lui Felix? Dar eu cred ca tocmai asta-i problema, Steaua va castiga pe nedrept si lumea n-o sa stie, ca nu vad meciul. Sunt sigur ca vor fi greseli de arbitraj (binenteles in favoarea Stelei). Steaua nu joaca nimic dar vrea in Liga si pentru asta se recurge la orice mijloace. Cum Jiji tine toate buletinele de stiri de la televiziuni, de ce n-ar mai da niste bani si pentru ca poporul sa nu vada meciul. GSP - dati-ne banii inapoi.

Aurel.D
7th March 2009, 11:20
Se da prea mare amploare meciului astuia, mai ales de catre presa....
Despre meci, FC Brasov nu a pierdut acasa in acest campionat si este echipa cu cele mai multe egaluri, in timp ce steaua nu a mai castigat in deplasare din Sept. 2008. Meci de 1X.

Ferko
7th March 2009, 11:34
Brasovul joaca cu echipa cea mai "buna la suflet" - echipa care nu bate pe nimeni, deci Brasov n-o sa piarda meciul.

Bumbescu
7th March 2009, 12:36
Este incredibil ce poate sa faca un personaj sinistru ca Dinu Vama in anul 2009 in Romania. Acest ******** dinamovisto-rapidist ar fi trebuit sa infunde de mult puscaria pt faradelegile de pe vremea cand era sef al vamilor. Criminalul asta, interlopul asta, a fost supervizorul traficului de droguri din Romania, a fost unul din cei care au blocat pur si simplu drumul Romaniei catre Uniunea Europeana pe vremea cand Bruxelles-ul ne cerea insistent sa ne securizam frontierele si sa nu mai permitem traficul de orice fel. Faptul ca acest nenorocit inca are putere in Romania astazi dovedeste ce tara de kkt suntem....

Vladek
7th March 2009, 12:54
Da, da, daca nu exista Vama asta, Romania ar fi aratat ca Elvetia. A nu se intelege ca am o parere prea buna despre personaj, dar sa-l scoti pe el marele vinovat ... total inutil.

Bumbescu
7th March 2009, 13:00
Nu, daca nu ar fi existat cele cateva sute de personaje ca vama, Romania ar fi fost la vreo 10 ani distanta de Elvatia acum, nu la 50.
Ce vreau sa spun este ca este incredibil ca mafiotul asta inca mai are putere(chiar si la un club de fotbal) astazi.

Vladek
7th March 2009, 13:06
Si faptul ca doua jigodii ca fratii Paunescu au primit cadou de la stat Steaua nu-i tot incredibil ? Ca un oligofren precum Becali umbla liber pe strazi in loc sa fie expediat ambasador intr-un mediu natural, precum planeta maimutelor nu e ?

Hai sa mai lasam dracului capra vecinului in pace si sa ne ocupam de a noastra. Meciul asta nu are practic nici o importanta, in conditiile in care lotul Stelei e si asa modest, iar Lacatus e un antrenor mediocru, de mijlocul clasamentului. Unicul lucru ce conteaza pana la finalul sezonului si in continuare este "salutarea" oligofrenului. Chiar si daca nu se obtine nici un rezultat practic.

Bumbescu
7th March 2009, 13:15
Nici 100 de paunesti sau de becali nu au facut ce a facut criminalul ala de vama.
Si daca nu ti-ai dat seama pana acum, el este cel care a regizat povestea cu nocturna si tot el a declarat ca nu primeste suporterii stelisti pe stadion maine.

Vladek
7th March 2009, 13:21
De acord ca povestea ca nu primeste suporteri stelisti pe stadion e o culme a cretinismului. Pe stadion e liber sa intre absolut oricine, ca nu e mosia lui Vama ramasa mostenire de la doamna ma-sa. Daca nu ma insel, Porumboul a avut o idee similara, boala pare a fi contagioasa.

Dar chestia aia cu nocturna e rahat pe bat. Ce, se sperie vedetele noastre dragi de lumina ? Hai sa fim seriosi, daca esti jucator serios castigi si la 6 dimineata. Daca esti "vedeta", cauti vesnic scuze.

Datenshi
7th March 2009, 13:25
Da, dar e chestie de principiu. Daca esti programat sa joci in nocturna, iei bani de la tv sa joci la ora aia, scoate dracu' cateva mii de euro din buzunar si ia un generator. Eu nu l-as acuza decat 80% pe Vama, 20% cred ca a sustinut si mucea ideea.

Tyler Durden
7th March 2009, 13:31
Eu nu-nteleg de ce se face atata tevatura cu nocturna vietii...Pana la urma e dreptul echipei gazda sa joace cand doreste, nu?
La treaba cu suporterii e delicat, ingradeste dreptul de libera circulatie a persoanelor. :D

YoYoyOi
7th March 2009, 13:31
un calduros si din inima SMS pentru toti oficialii de la Brasov :mda:

Cristian
7th March 2009, 13:32
Stii numaru de telefon a lu nea ala cu mustata ? :cry:

YoYoyOi
7th March 2009, 13:33
mdea :D

cinebelu
7th March 2009, 13:36
Vai, dar cate ifose dom'le! Echipa care a inventat o noua tactica in fotbal, anume cu valiza, nu mai poate juca decat la lumina reflectoarelor! :cry:
Iar oricine nu se supune mofturilor ultimelor martoage din saivanul din Pipera, trebuie victimizat imediat :rolleyes:

Numai minciuni in legatura cu suporterii care nu ar fi lasati, chipurile, de Vama sa intre in stadion. Fanii stesliti nu au solicitat la club bilete pt aceasta deplasare, totul avand de a face cu protestul la adresa lui becali.

"Nu am primit din partea suporterilor noștri nici o cerere de bilete. Așa că i-am anunțat pe cei de la Brașov că nu vom fi reprezentați de fani la meci" Argaseala

"Nu putem risca un conflict între suporterii celor două echipe, de aceea nu vom da voie suporterilor care au însemnele Stelei să asiste la partidă! Nu discutăm aici de cei care vor veni îmbrăcați în roșu și albastru, ci doar dacă au fulare, steaguri sau alte materiale cu brandul celor din Ghencea". Dinu Vama

"Chiar și așa, clubul de sub Tîmpa a decis pentru o siguranță totală să păstreze o zonă a tribunelor goală, în cazul în care roș-albaștrii se vor prezenta în mod organizat la stadion, aceștia urmînd să stea cu toții acolo."

"Foarte mulți dintre noi și-au achiziționat deja bilete pe unde au reușit în stadion. Vom procura și azi, și mîine tichete. Vom veni ca simpli cetățeni, pentru a vedea partida, fără să avem tricouri sau eșarfe cu însemnele Stelei sau bannere împotriva lui Gigi Becali. Nu vrem să se producă incidente!". unul dintre liderii galeriei.
http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/veniti-degeaba-127334.html

Asadar, dupa aceste declaratii, ar trebui sa fie toata lumea multumita in final. Insa daca presa face si din subiectul asta un motiv de scandal, in mintea unora se infiripa imediat tot felul de conspiratii puse la cale de oficialii brasoveni :groggy:

vlad1607
7th March 2009, 13:43
Si daca nu ti-ai dat seama pana acum, el este cel care a regizat povestea cu nocturna si tot el a declarat ca nu primeste suporterii stelisti pe stadion maine.


a dat Argaseala fax la BV ca nu vin suporterii...adica clubul nu e responsabil pt ei si tu continui sa minti cu nerusinare....

Datenshi
7th March 2009, 13:58
Eu nu-nteleg de ce se face atata tevatura cu nocturna vietii...Pana la urma e dreptul echipei gazda sa joace cand doreste, nu?


sa zicem ca ai fi gigolo si ai lua bani in avans de la una sa te duci la ea pe data cutare, ora cutare. aia il trimite pe sot de acasa in ziua respectiva etc etc. tu te trezesti cu 3 zile inainte ca nu mai poti la data stabilita, vii cu o zi mai devreme. dar aia nu poate sa-l trimita pe sot de acasa cu o zi mai devreme. e clar? :D

Nico21
7th March 2009, 22:46
Pana la urma se televizeaza sau nu meciul *?

dede
7th March 2009, 22:57
nu stiu ce sa zic... sper sa castige Steaua, dar e greu...
probabil iar egal :sleep:

Nightwish
7th March 2009, 23:27
Pana la urma se televizeaza sau nu meciul spurcatilor ?
:cry: :cry:

Eu am inteles ca nu :)

blaga
8th March 2009, 00:32
nu stiu ce sa zic... sper sa castige Steaua, dar e greu...
probabil iar egal :sleep:

Pana o sa bata si amaratii aia de de Steaua, ..............., poate va serveste ex-ul Surdu cateva urechi:happy:happy:happy

Ess
8th March 2009, 03:16
Nici 100 de paunesti sau de becali nu au facut ce a facut criminalul ala de vama.
Si daca nu ti-ai dat seama pana acum, el este cel care a regizat povestea cu nocturna si tot el a declarat ca nu primeste suporterii stelisti pe stadion maine.

remarc la tine o tendinta din ce in ce mai crescanda de vehementa becaliota:D
zi drept: te-a cerut de sot si nu mai ai portite de iesire? :cry: nu mai ai DELEGATII de facut?::D:D:D

OT: 1 clar :D:D:D

Stefan_Cel_Mare
8th March 2009, 11:18
am votat X ,dar e posibil sa iasa 1 :D:D:D:D....

m8k
8th March 2009, 11:33
Nici 100 de paunesti sau de becali nu au facut ce a facut criminalul ala de vama.
Si daca nu ti-ai dat seama pana acum, el este cel care a regizat povestea cu nocturna si tot el a declarat ca nu primeste suporterii stelisti pe stadion maine.

Si eu sunt alaturi de tine in aceste momente extrem de grele!:D
Daca suporterii vostri nu merg organizat la Brasov are tot dreptul din lume sa evite chaosul care este la voi o normalitate in tribune!

acidu
8th March 2009, 11:50
se poate vedea brasov - steaua , online pe : gsptvonline.comuf.com (http://gsptvonline.comuf.com/)

cinebelu
8th March 2009, 11:59
uite cine cunoaste preturile la arbitri:
„Lajos a luat 50.000!“gigi becali
Oare Balaj cat costa astazi?! :rolleyes:

Aurel.D
8th March 2009, 12:03
De acord ca povestea ca nu primeste suporteri stelisti pe stadion e o culme a cretinismului. Pe stadion e liber sa intre absolut oricine, ca nu e mosia lui Vama ramasa mostenire de la doamna ma-sa. Daca nu ma insel, Porumboul a avut o idee similara, boala pare a fi contagioasa.

Dar chestia aia cu nocturna e rahat pe bat. Ce, se sperie vedetele noastre dragi de lumina ? Hai sa fim seriosi, daca esti jucator serios castigi si la 6 dimineata. Daca esti "vedeta", cauti vesnic scuze.

Dinu Vama este indiscutabil, o mare jigodie. Insa lucrurile trebuie delimitate: daca insusi clubul steaua isi reneaga proprii suporteri, el nu poate sa rezerve 3 sectoare goale (2 pentru siguranta) pentru niste insi care poate nici nu vor veni. Aici cea mai mare vina este la steaua.

Iar la faza cu nocturna, este discutabil: organismul unui sportiv are un anumit ritm si daca el a fost obisnuit o perioda lunga sa depuna acel efort intens din timpul meciului la o anumita ora din zi, ii va fi foarte greu sa depuna acelasi efort la o ora la care obisnuit sa se odihneasca de exemplu sau la care face de obicei antrenament.

Novac
8th March 2009, 12:05
Meciul se transmite la gsptv: http://www.gsp.ro/gsptv/gsp-tv-transmite-azi-in-direct-fc-brasov-steaua-de-la-ora-15-00-127529.html

Dinu Vama este indiscutabil, o mare jigodie. Insa lucrurile trebuie delimitate: daca insusi clubul steaua isi reneaga proprii suporteri, el nu poate sa rezerve 3 sectoare goale (2 pentru siguranta) pentru niste insi care poate nici nu vor veni. Aici cea mai mare vina este la steaua.

Si problema asta este rezolvata, galeria intra la meci ... brasovenii au dat 600 de bilete.

Denis
8th March 2009, 12:14
nu uitati berea si alunele pt meciul FC Brasov - Steaua :cry:

Tyler Durden
8th March 2009, 12:20
Deci mult zgomot pentru nimic...:sleep:

resita
8th March 2009, 12:28
Tyler, mult zgomot pt. pretul biletelor :D

cinebelu
8th March 2009, 12:30
Au asteptat sa se vanda toate biletele :D Oare cat la % le da Vama pentru aportul la tot circul asta??

pe GSP era inca de ieri afisat ca se face tot posibilul sa fie totusi televizat. de cand am vazut acel anunt, eram sigur ca vor da meciul pana la urma

Tyler Durden
8th March 2009, 12:41
A fost o regie previzibila a lui Dinu Vama care acum poate candida la Zmeura de aur. :D

delaoltenia
8th March 2009, 12:47
Brasovenii joaca pe 4.000 de euro de om


http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/45849/brasovenii-joaca-pe-4-000-de-euro-de-om.htm

cinebelu
8th March 2009, 12:54
la Brasov ninge in nestire, poate amana FRF meciu pana la urma :happy

purpleheart
8th March 2009, 13:15
cu suporterii s-a rezolvat, cu televizarea la fel, Razvan aduce bani de acasa, Niculae mareste prima , biletele vindute ... am "votat" un "1" desi stegarii au cam uitat sa marcheze in ultimul timp ...

laurdog
8th March 2009, 13:20
Mda, s-au rezolvat problemele. Imi schimb pronosticul, 2 solist!!!!!!

Ferko
8th March 2009, 13:33
la Brasov ninge in nestire, poate amana FRF meciu pana la urma :happy... sau pana la ... vara cand o fi cald si bine.

Nico21
8th March 2009, 13:41
0-0 scor final,cota 7.00 la pariuri...:D:D:D

Ferdininho
8th March 2009, 13:46
Meci de 1X, sper sa se termine 1.

acidu
8th March 2009, 15:22
bate steaua fara dubii , meciu live aici http://gsptvonline.comuf.com/

Telespan
8th March 2009, 15:42
meciul se poate vedea pe gsptv....

Mr Cosmin
8th March 2009, 15:51
Da, pana la urma o sa il transmita si pe GSP TV :happy .

Rossi
8th March 2009, 15:59
hai sa vedem cu cat si-o fura blatistii la Brasov ...

Rossi
8th March 2009, 16:01
bate brasov fara dubii , meciu live aici http://gsptvonline.comuf.com/

sau aici
http://www.canale-tv.net/tv-channels/ro/gsp-tv-live-transmis-online-s1.html

Sorin Blaj
8th March 2009, 16:04
S-au agitat atata si acum il transmit. Daca prostia ar durea, multi ar alerga urland pe strazi.

Nightwish
8th March 2009, 16:08
Cica a facut Goian " paravan ".. Asa ii zice la obstructie in ultima vreme :D

Rossi
8th March 2009, 16:16
min 15:33 - Ghionea faulteaza de la spate : SCUTIT DE CARTONASUL GALBEN

blaga
8th March 2009, 16:29
Era doar chestie de antrnor.
Deja se vede ca cu Pedrazzini Steaua are alta valoare.Thiago ..................ce meserias, cum a barbierit mingea aia.

Rossi
8th March 2009, 16:41
min 42:00 - Kapetanos este depasit si faulteaza de la spate : SCUTIT DE CARTONASUL GALBEN

cinebelu
8th March 2009, 16:54
Steaua joaca exact atat cat le permit brasovenii :happy
In primele 30 de min Brasovu a jucat ofensiv, iar steaua n-a tras niciun sut la poarta. Si mai ziceau unii ca nu pot juca din cauza ca toata lumea baga autobaza impotriva lor :rolleyes:

blaga
8th March 2009, 17:00
Cine a iesit?

Cristian
8th March 2009, 17:00
Un prieten al stelistilor: :cry:

http://img258.imageshack.us/img258/9130/image03081601tv22.jpg (http://img258.imageshack.us/my.php?image=image03081601tv22.jpg)

Nightwish
8th March 2009, 17:03
Acuma fularul carei echipe il are la gat? :D

Ess
8th March 2009, 17:04
unde-i sunt ochelarii, cristi?:D

crissis
8th March 2009, 17:05
ce ratare

Nightwish
8th March 2009, 17:06
E foarte bun brazilianul ala, Ezechias, sau cum il cheama...

Ess
8th March 2009, 17:06
bun fotbalist roman asta. de unde l-au adus?

Nightwish
8th March 2009, 17:07
Extraordinar.. Nicolita trebuia eliminat :rosu:
LE: nu mai avea un galben?

Rossi
8th March 2009, 17:07
min 52:03 - Nicolita este depasit si faulteaza de la spate : SCUTIT DE CARTONASUL GALBEN

Ted
8th March 2009, 17:08
arbitrul tine cu Brasovul,nu-l elimina pe Banel :D

Nightwish
8th March 2009, 17:10
Am verificat, avea un galben luat in prima repriza.. FGM Balaj :rosu:

TaciAcolo
8th March 2009, 17:17
ce fotbal mediocru..... fac de ras liga 1 brasovu si steaua

crissis
8th March 2009, 17:17
In general arbitrii gresesc in favoarea echipelor din bucuresti

Rossi
8th March 2009, 17:21
min 65:00 - Dairo Moreno loveste mingea dupa fluierul arbitrului - scutit de al 2-lea galben , implicit de ROSU

Nightwish
8th March 2009, 17:22
In general arbitrii gresesc in favoarea echipelor din bucuresti

Am remarcat :D
Cu siguranta ca sunt coincidente greselile astea :)

Sorin Blaj
8th March 2009, 17:22
Joc slab, de divizia C, pardon, de liga a III-a.

TaciAcolo
8th March 2009, 17:26
dayrooo pasa de gol:happy

Mr Cosmin
8th March 2009, 17:26
Gol Brasov :happy :happy .

Rossi
8th March 2009, 17:27
goooooooolllllll

Nightwish
8th March 2009, 17:27
Gooooooool!!!!

ensic
8th March 2009, 17:27
Este!
GOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!

mariomax
8th March 2009, 17:27
min 65:00 - Dairo Moreno loveste mingea dupa fluierul arbitrului - scutit de al 2-lea galben , implicit de ROSU

terminatule, scuteste-ne. poti sa numeri si avioanele ce trec peste satul tau si tot nu ajungi la šŽpalmaresulŽ lui dinamo...

Cristian
8th March 2009, 17:28
Bravo Brasovul :ok: steaua joaca in Liga I ??? :happy

alexuuBZ
8th March 2009, 17:28
Gooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo lllll :xx:x:x:x:

*Coco*
8th March 2009, 17:29
Ce puscarie de meci, 2 echipe vai mama lor

Ulysses
8th March 2009, 17:36
Steaua nu are echipa pentru a se lupta la titlu.La ora asta e de locul pe care se afla:6

Ma bucura faptul ca nu ne facem de ras si nu ne scuipa toata tara asa cum s-a intamplat cu liderul care fura pe fata cu arbitrii cate un punct de la candidate la retrogradare:happy

blaga
8th March 2009, 17:37
Plm ce vreau si brasoveni astia? poate se supara noul capitan ..................Ghionea si le rupe capu!

Ess
8th March 2009, 17:38
mda...steaua e iesita din ecuatia titlului, poate chiar si al podiumului...cu asa lot sa zica merci de un loc de uefa

illazio
8th March 2009, 17:43
ce bine imi pare ca bate Brasovu', sa moara jiji de suparare

cinebelu
8th March 2009, 17:44
Plm ce vreau si brasoveni astia?Locu de UEFA al lui steaua :happy

cinebelu
8th March 2009, 17:46
mare petarda dayro ala. nu-i in stare sa bata nici macar un corner

Mr Cosmin
8th March 2009, 17:46
Ce se bat aia :happy

cinebelu
8th March 2009, 17:47
stelistii vor circ, sariti ma cu bricheta! :happy

ultra
8th March 2009, 17:47
Sa moara ghionea in chinuri !

Rossi
8th March 2009, 17:47
asta este steaua ...
daca nu e blat sau nu e arbitrul cumparat , steaua nu e in stare sa-si creeze nici macar o ocazie ...

TaciAcolo
8th March 2009, 17:48
frustrarea stelistilor iese la vedere ... sper sa aiba termonape la vestiare:happy

ensic
8th March 2009, 17:50
Felicitari FC Brasov!

Leviss
8th March 2009, 17:50
Cand nu au avantajul brichetei si al valizelor stelistii sar la bataie..

axterix
8th March 2009, 17:50
bravo brasov!

Rossi
8th March 2009, 17:51
JIJI FECALI : " PANA LA PASTE SUNTEM PE PRIMUL LOC"

PS: se referea la pastele cailor :happy

cinebelu
8th March 2009, 17:52
Un duel foarte important castigat de brasoveni impotriva unui adversar direct la un loc de UEFA
In caz de egalitate de puncte la final, Brasovul ar avea chiar castig de cauza, castigand intalnirile directe cu hahalacticii din ghencea gratie golului marcat in deplasare

Telespan
8th March 2009, 17:53
Echipa a 2 a'Rapidului bate Steaua....bravos:ok:

illazio
8th March 2009, 17:53
si stelistii sunt fericit ca Steaua a pierdut

Mr Cosmin
8th March 2009, 17:53
Steaua prinde maxim Europa League... daca o prinde.

cinebelu
8th March 2009, 17:54
Ce tristi sunt aia in studiou :happy

Nightwish
8th March 2009, 17:55
Felicitari Brasovului :ok:
Nu inteleg, oare numai mie mi se pare ca balajul trebuia sa imparta niste cartonase la finalul meciului? :confused:

cinebelu
8th March 2009, 17:55
Steaua prinde maxim Europa League... daca o prinde.ce nasol ca nu mai e Intertoto :happy

Andrei_23
8th March 2009, 17:57
Lucescu asta, si cu Dinu Gheorghe numai de scandal sunt buni...

Eu demult am spus ca Moreno e varza...

Grinco
8th March 2009, 17:57
Felicitari Brasovului pentru victoria obtinuta si lui Jiji pentru adoptarea ultimelor tendinte din moda prin alegerea acelei caciuli de neam prost:D

dede
8th March 2009, 17:57
asta nu e Steaua mea :mda: f slab...

Mr Cosmin
8th March 2009, 17:58
ce nasol ca nu mai e Intertoto :happy
De ce ? Ca sa ne faca de ras si acolo :happy ?

Lloyd Banks
8th March 2009, 17:58
Greu fara brichete si valize...

purpleheart
8th March 2009, 17:59
azi cistiga TOTI galben-negrii ! ;)

iulian_1976
8th March 2009, 18:00
Aici este lipsa de valoare :rolleyes:
Steaua este de locurile 3-7.

delaoltenia
8th March 2009, 18:02
Felicitari Brasovului!!!
Avem o echipa de doi lei,un antrenor si un patron care ne rad in nas. :(

tu26dor
8th March 2009, 18:02
vai de steaua noastra... pardon a lui jiji... ca steaua noastra nu mai e de mult...
bavos pt. brasov!

Cristy RVD
8th March 2009, 18:03
asta este steaua ...
daca nu e blat sau nu e arbitrul cumparat , steaua nu e in stare sa-si creeze nici macar o ocazie ...

Nici dinamo.

YoYoyOi
8th March 2009, 18:04
Felicitari celor de la Brasov. Au stiut ce vor si au obtinut ce au dorit. Steaua este mai praf decat praful stelar...

crissis
8th March 2009, 18:05
De ce ? Ca sa ne faca de ras si acolo :happy ?

las-o balta ca si voi la fel de buni sunteti departamentalilor.
lucescu a reusit sa faca ceva la brasov cu niste refuzati.

Cristian
8th March 2009, 18:07
Aici este lipsa de valoare :rolleyes:
Steaua este de locurile 3-7.

Bravo ma :ok: Un stelist care recunoaste cat de slaba e steaua... 3 e prea mult in opinia mea ;)

Nightwish
8th March 2009, 18:07
asta nu e Steaua mea :mda: f slab...

d3d3, tehnic vorbind, e Steaua lui Gigi :)

crissis
8th March 2009, 18:11
d3d3, tehnic vorbind, e Steaua lui Gigi :)

de unde stii tu ca nu este chiar jiji sub acoperire:D
d3d3 no ofense :ok:

_Razvi_
8th March 2009, 18:12
Steaua luata individual este o echipa de primele 3 locuri ale campionatului, luata colectiv este de locurile 3-7, nu are ideei, parca nu are motivatie ...
Felicitari Brasovului, la cum a decurs repriza 2 si un egal i-ar fi multumit, dar a aterizat si un gol din vina lui Dayro ..
In rest Roman si Sburlea peste Litu si Stancu, daca e sa ne gandim la viitorul nationalei noastre ...

Rossi
8th March 2009, 18:13
Jiji Becali : " Mi-a placut arbitrajul !!! "

min 15:33 - Ghionea faulteaza de la spate : SCUTIT DE CARTONASUL GALBEN
min 42:00 - Kapetanos este depasit si faulteaza de la spate : SCUTIT DE CARTONASUL GALBEN
min 52:03 - Nicolita este depasit si faulteaza de la spate : SCUTIT DE CARTONASUL GALBEN
min 65:00 - Dairo Moreno loveste mingea dupa fluierul arbitrului - SCUTIT de al 2-lea GALBEN , implicit de ROSU
min 92:00 - Ghionea se duce la marginea terenului , il imbranceste pe Lucescu si il injura - nu primeste nici un avertisment

laurdog
8th March 2009, 18:14
O singura intrebare am pt suporterii oaspetilor de azi de la Brasov:Nicolita merita al doilea galben in repriza a doua?

dede
8th March 2009, 18:14
d3d3, tehnic vorbind, e Steaua lui Gigi :)
mda... din pacate... de aceea nici nu ma mai agit asa tare...

crissis... dmne fereste :groggy:

delaoltenia
8th March 2009, 18:16
Sa fim corecti,n-am avut nici o ocazie clara de gol,n-avem pregatire fizica,cu psihicul suntem la pamant,iar jucatorii dau dovada de nesimtire si dezinteres....intra pe teren doar pentru a nu pierde cu 3-0.
...sa va fie rusine :(

resita
8th March 2009, 18:18
acordati note jucatorilor si arbitrului
http://live.onlinesport.ro/live/romania/liga_i/2008-2009/liga_i/liga_i/etapa_19/fc_brasov-fc_steaua_bucuresti//Vote.html

ensic
8th March 2009, 18:18
Sa fim corecti,n-am avut nici o ocazie clara de gol,n-avem pregatire fizica,cu psihicul suntem la pamant,iar jucatorii dau dovada de nesimtire si dezinteres....intra pe teren doar pentru a nu pierde cu 3-0.
...sa va fie rusine :(

Eu in locul vostru cel mai scarbit dintre jucatori as fi de Moreno, asa miserupism n-am vazut de multa vreme.

Cristian
8th March 2009, 18:23
Bun tare Szekely :cry:
http://img22.imageshack.us/img22/2379/image03081725tv1017.jpg (http://img22.imageshack.us/my.php?image=image03081725tv1017.jpg)

samar
8th March 2009, 18:25
Pai s-a grabit sa-l cumpere de la voi doar ca sa nu-l luam noi....Cine vrea raul altuia....:D

cinebelu
8th March 2009, 18:29
Becali vorbeste 'la mod general' despre sumele care se dau la arbitrii pt blat
cat de tampiti sunt reporterii aia acolo in sutdio sa nu-i puna intrebarea de unde stie de suma asta?? :headbang:
atat ar plati el? atat a dat cu alte ocazii?? de unde vine cu suma aia, 50.000?!?!?!?

Rossi
8th March 2009, 18:29
O singura intrebare am pt suporterii oaspetilor de azi de la Brasov:Nicolita merita al doilea galben in repriza a doua?

si Nicolita si Ghionea trebuiau eliminati ...
sa nu ma zic de plavanul ala boland de Goian care prin min 30 a sarit cu genunchii in ceafa unui brasovean ... s-a vaitat putin , ca vai a cazut rau si a scapat de avertisment ...

d'asta sunt haiosi stelistii ... uita mereu sa se uite in propria curte ....

Telespan
8th March 2009, 18:29
Szekely daca venea la Rapid era de nationala acum.....

illazio
8th March 2009, 18:31
Szekely e un jucator bun da ce dreacu sa joci cand te antreneaza *****us si il ai antrenor pe fecali ?

six
8th March 2009, 18:31
bravo Brasov :drak::drak::drak:

kain
8th March 2009, 18:40
Ma asteptam la un egal, dar e bine si asa, felicitari Brasov! :P

YoYoyOi
8th March 2009, 18:41
Nu stiu eu prea multe, recunosc, si poate imi explica cineva daca FC Brasov a jucat vreodata un meci in nocturna.

Adica mucea tot o da sus cu faza ca jucatorii Brasovului nu stiu/ nu pot/ nu au chef sa joace in nocturna. Adica astia n-au jucat in viata lor in nocturna? sau ce? Sau difera jocul in nocturna de pe Ghencea, Giulesti, Stefan cel Mare, Constantin Radulescu sau altele? Meciul de etapa trecuta de la Urziceni inceput la 20:45 s-a jucat pe lumina zilei sau ce?

Van Halen
8th March 2009, 18:48
VAI DE GIGHNO nu ma pupa banii din sampions lig!
FELICITARI BRASOV!
Noi cu FECALY si ZBURGINIO-LACATUS tot inainte
ASTA e nu mai pupa FECALY banii din SAMPION LIG!
MACAR ASTA ma bucura, in rest sa vad ca ia campionatul TIMISOARA sau CFR sau URZICEBI sau oricare alta echipa inafara de DInamo si TOATE BUNE!

maxx1923
8th March 2009, 18:52
Felicitari Brasovule.Singura posibilitate sa castige steaua....o bricheta aruncata in teren.:evil::evil::evil::evil::evil:

_Razvi_
8th March 2009, 18:54
Rossi, eu chiar nu te inteleg, cred ca nici tu nu sti ce vrei sa demonstrezi .....
La Gaz Metan - Dinamo a fost viciere de rezultat
La Brasov - Steaua au fost greseli omenesti, arbitraj echidistant

relansat
8th March 2009, 18:57
bene steaua, iar ai facut`o de oaie :happy

delaoltenia
8th March 2009, 18:57
Felicitari Brasovule.Singura posibilitate sa castige steaua....o bricheta aruncata in teren.:evil::evil::evil::evil::evil:

Ai ramas tot la bricheta pustiule?...alte fraze poti sa mai legi? :cry:

cinebelu
8th March 2009, 19:01
probabil ca dupa minteata ar trebui sa uitam repede cu totii de brichete si de arbitrii cei mai romani, de valize si de pungi :rolleyes:

sheep_hater
8th March 2009, 19:10
dayro pedarda si juan toharca-poc...astia is jucatorii pe care ii asteptati prin aeroporturi. =))))

NORGEMAN
8th March 2009, 19:11
Nu stiu eu prea multe, recunosc, si poate imi explica cineva daca FC Brasov a jucat vreodata un meci in nocturna.

Adica mucea tot o da sus cu faza ca jucatorii Brasovului nu stiu/ nu pot/ nu au chef sa joace in nocturna. Adica astia n-au jucat in viata lor in nocturna? sau ce? Sau difera jocul in nocturna de pe Ghencea, Giulesti, Stefan cel Mare, Constantin Radulescu sau altele? Meciul de etapa trecuta de la Urziceni inceput la 20:45 s-a jucat pe lumina zilei sau ce?

Noi nu am jucat decat cateva meciuri in nocturna. Dar nu asta este important. Ganditi-va un pic, la Brasov la ora meciului era un frig de te taia la fata si stimabilii de la geseprostimlumea vroia in nocturna! :)

Am inteles ca Vama cu seful gsprostimlumea s-au inteles sa invaluie in mister daca se va transmite meciul la tv, dar nu pentru ca vroia vama sa faca ceva rau Stelei, doar pentru a-si vinde biletele alea scumpe! Poate o sa intelegeti si voi ca pe omul asta il intereseaza doar sa scoata profit, pentru el doar banul conteaza, nu sportul in sine sau suporterii care sustin aceasta echipa dinainte sa stie el in ce an se infiintase Steagu.

Nu inteleg cine era comentatorul meciului.:headbang: Omul acela a lins in cur "afacerea" sefului sau pana nu a mai putut. Tot ce zicea, era "ne cerem scuze de transmisia primitiva" (se realiza la fel ca pe vremea cand tvr dadea meciuri de divizia A, si nu se plangea nimeni atunci...), si ca "meciul trebuia sa fie la ora de rating (doar de... banul conteaza, nu sportul) si ca steaua in sus si steaua in jos are fani multi si ne cerem scuze pt ei ca nu am pus meciul la ora de rating, pentru ca e un derby (derby pt mintea lui de ratat)". Sa nu mai zic de valoarea lui ca si comentator, oricare se uita la un ecran tv cu meciul putea sa comenteze mai bine ceea ce se intampla pe teren. Imi amintesc cand pe Roman l-a facut brazilian, sau cand Sburlea era la balon si el o tinea cu Roman.:headbang: Blondul cu brunetul se aseamana dupa gandirea unora.

Sunt scarbit in fond de ce a ajuns Divizia A.

delaoltenia
8th March 2009, 19:17
probabil ca dupa minteata ar trebui sa uitam repede cu totii de brichete si de arbitrii cei mai romani, de valize si de pungi :rolleyes:

...si dupa mintea ta n-a aruncat nimeni cu brichete si nu trebuiau luate masuri.
Te-ntreb,daca Dinamo sau o alta echipa era in situatia asta ce mai ziceai?:mda:

Ulysses
8th March 2009, 19:23
Poate intelege si Becali in sfarsit ca asta vor suporterii Stelei: daca nu merita, sa nu castige!

Priviti doar cate tone de scuipat s-au abatut de peste tot asupra lui borcea, lajos si a dinamovistilor:cool:

YoNuTzz
8th March 2009, 19:51
foarte bine ca am pierdut la brasov...din moment ce nu am aratat absolut nimic, ar fi fost nesimtire sa avem pretentii la puncte...
nu conteaza faptul ca s-a jucat la ora 3 sau la ora 20...la ce echipa avem, oricum tot la fel de slab am fi jucat...
in momentul de fatza, steaua este o echipa de pluton, cu un antrenor de pluton, si cu un patron, care cu greu poate fi numit om...

delaoltenia
8th March 2009, 19:53
Unde e @Duba?...sunt curios ce ne poate spune? :(

YoYoyOi
8th March 2009, 19:54
Noi nu am jucat decat cateva meciuri in nocturna. Dar nu asta este important. Ganditi-va un pic, la Brasov la ora meciului era un frig de te taia la fata si stimabilii de la geseprostimlumea vroia in nocturna! :)



Hai ma, ma lesi? Astia acum au aterizat in fotbal de nu stiu juca pe nocturna? Coman, Buga, Maldarasanu, Ilyes, Hadnagy, Catalin Munteanu... astia au jucat mai multe meciuri pe nocturna la viata lor decat la lumina zilei. Sa fim seriosi... In tur cel putin jumate din meciurile din deplasare le-au jucat in nocturna, anul trecut la fel... Astea-s vrajeli.

Apoi ca vorbesti de frig. Ma faci sa rad. Pai in noiembrie/decembrie anul trecut a fost mai cald decat azi? Cautati si voi motive aiurea.

Nu asta e problema. Brasovul a castigat absolut meritat azi. Doar ca m-a enervat atitudinea lui mucea care si dupa meci incerca sa explice faza cu nocturna, ca ei nu s-au pregatit in nocturna, ca nu stiu ce-i aia, ca nu se pot adapta... Pai nocturna n-au pus-o azi. Puteau sa se pregateasca in nocturna toata saptamana, daca erau oameni cu obraz.

Ess
8th March 2009, 20:02
Hai ma, ma lesi? Astia acum au aterizat in fotbal de nu stiu juca pe nocturna? Coman, Buga, Maldarasanu, Ilyes, Hadnagy, Catalin Munteanu... astia au jucat mai multe meciuri pe nocturna la viata lor decat la lumina zilei. Sa fim seriosi... In tur cel putin jumate din meciurile din deplasare le-au jucat in nocturna, anul trecut la fel... Astea-s vrajeli.

Apoi ca vorbesti de frig. Ma faci sa rad. Pai in noiembrie/decembrie anul trecut a fost mai cald decat azi? Cautati si voi motive aiurea.

Nu asta e problema. Brasovul a castigat absolut meritat azi. Doar ca m-a enervat atitudinea lui mucea care si dupa meci incerca sa explice faza cu nocturna, ca ei nu s-au pregatit in nocturna, ca nu stiu ce-i aia, ca nu se pot adapta... Pai nocturna n-au pus-o azi. Puteau sa se pregateasca in nocturna toata saptamana, daca erau oameni cu obraz.

tulai neibar...doua meciuri de sampionz lig/saptamana in gruia: cfr si dinamo. unfuckinbeliveble :D (chiar: ce zici de jocul uluitor al franarilor mei? :headbang:)
las' tu, ca tu ai noroc in dragoste, tz-am mai zis :kiss:

Rossi
8th March 2009, 20:06
Unde e @Duba?...sunt curios ce ne poate spune? :(

s-a apucat de citit carti ... a inceput cu The Silence of the Lambs
pana de PASTI vrea sa se apuce de a 2-a ... Slaughter Lambs

relansat
8th March 2009, 20:17
s-a apucat de citit carti ... a inceput cu The Silence of the Lambs
pana de PASTI vrea sa se apuce de a 2-a ... Slaughter Lambs

:happy:happy:happy:happy:happy:happy

fenomenala postarea

:cry: :cry:

YoYoyOi
8th March 2009, 20:35
tulai neibar...doua meciuri de sampionz lig/saptamana in gruia: cfr si dinamo.

api de-a fi ase ma mut la tine, n-am ce face :D

Bumbescu
8th March 2009, 20:42
Ce-au renascut dinamovistii pe threadul asta......panaramelor, decat un "egal" ca al vostru mai bine o infrangere ca a noastra.....

Van Halen
8th March 2009, 21:00
Ce-au renascut dinamovistii pe threadul asta......panaramelor, decat un "egal" ca al vostru mai bine o infrangere ca a noastra.....

poate Dzeu face dreptate
Steaua locul 6 ca asta meritam
dar...................
Si dinamo sa se mai se mai pregateasca vreo 17 ani de SAMPION LIG
:happy

Bumbescu
8th March 2009, 21:05
As accepta sa terminam si pe 10 campionatul asta numai sa iasa borceii pe 2(de pe 2 nu-mi fac probleme, nu se califica inca 50 de ani de acum inainte).:D

Grinco
8th March 2009, 21:19
Ce naiba? Si anul asta intra campioana acestei ligi de rahat direct in grupele CL?

Bumbescu
8th March 2009, 21:21
Pai de-aia se omoara borcea.....

Sezione
8th March 2009, 21:25
Ce-au renascut dinamovistii pe threadul asta......panaramelor, decat un "egal" ca al vostru mai bine o infrangere ca a noastra.....

Corect...:ok:

cinebelu
8th March 2009, 21:33
Ce-au renascut dinamovistii pe threadul asta....poate n-ai observat ce iures de stelisti era ieri pe cel al lui Dinamo :happy

...si dupa mintea ta n-a aruncat nimeni cu brichete si nu trebuiau luate masuri.nu doream sa se reinceapa dezbaterea in legatura cu acel eveniment. am gasit ca e putin cam ridicol te iei de cineva daca aminteste de brichete si valize, cand nu a trecut nici macar un an de atunci iar clubul tau favorit tocmai se alfa in proces in legatura cu unele magarii pe care le-au facut sezonul trecut
As accepta sa terminam si pe 10 campionatul asta numai sa iasa borceii pe 2eu as accepta sa terminam si pe 5 daca jijeii retrogradeaza/vor fi retrogradati disciplinar :cool:
Pai de-aia se omoara borcea.....de parca jiji nu s-a omorat pt primul loc sezonul trecut...valize, cutii de table, pungi, mese verzi, tot tacamu :happy

Roddicted
8th March 2009, 21:35
Ce naiba? Si anul asta intra campioana acestei ligi de rahat direct in grupele CL?

Daca ajunge Timisoara acolo tot asta va fi parerea ta?

Grinco
8th March 2009, 21:39
Nu-s asa de naiv ca altii incat sa cred ca, in caz ca ajunge Poli in CL ,va face ceva. Si da, exact aceeasi parere o voi avea si daca ia Poli campionatul...si anume ca liga asta e de rahat.

delaparis
8th March 2009, 22:07
rezultat pozitiv :D

Bumbescu
8th March 2009, 22:08
seropozitiv:D

Delaparis@tu ma sanctionezi pe mine pt ca i-am facut pe aia panarame si pe vladut care pomeneste de mame il ierti?

valitudor
8th March 2009, 22:09
Stiti regula aia: oricat de prost esti, se gaseste intotdeauna cineva mai prost ca tine. Asa si cu noi :happy
Banuiam eu ca Steaua ne descreteste fruntile...

Bumbescu
8th March 2009, 22:12
Cand ti-am vazut postul m-am gandit ca esti brasovean....uitandu-ma insa cu ce echipa tii, pot sa-ti spun doar atat: voi sunteti inegalabili la capitolul asta:D

valitudor
8th March 2009, 22:14
Ei bine, azi ne-ati demonstrat contrariul