PDA

View Full Version : Etapa a 19-a: Gaz Metan Medias-Dinamo 1-1



Pages : [1] 2

delaparis
1st March 2009, 23:11
Sambata, 7 martie:
Gaz Metan Medias-Dinamo, ora 15:30, GSP TV;
discutii inainte si dupa meci

vlad1607
1st March 2009, 23:13
asta e un meci in care nu concep decat sa obtinem victoria.

Cipri
1st March 2009, 23:13
Dinamo a inceput returul bine si nu cred ca va avea probleme la Medias, 1-3 .

vlad1607
1st March 2009, 23:15
asa sa fie :D

resita
1st March 2009, 23:25
de la 3 in sus :evil::evil::evil:

Mr Cosmin
1st March 2009, 23:26
0-3, pe putin.

moty
2nd March 2009, 00:04
2 solist, fara greturi.

Rossi
2nd March 2009, 04:56
2 solist

riva
2nd March 2009, 08:58
dinamo e de neoprit

laurdog
2nd March 2009, 09:22
Meci dificil ce trebuie tratat cu seriozitate, trebuie sa muncim, etc, etc, bla, bla, bla.:groggy:
Ce dracu ba, le luam aerul desi n-as vrea sa retrogradeze gazarii. Prea m-au facut fericit in tur la un 5-1 pentru ei.:happy

valitudor
2nd March 2009, 12:12
Ce cruda pare viata pentru CHILL. La fiecare inceput de saptamana te agati cu speranta de urmatorul meci al lui Dinamo si ajungi duminica seara sa te duci resemnat la culcare.
Nu-i nimic, poate saptamana urmatoare... :limba:

Si mie imi pare rau de gazari dar trebuie sa le-o tragem. Presimt un 2-0 pt noi

Ferko
2nd March 2009, 14:28
Bate Dinamo.

ultra
2nd March 2009, 18:08
Dinamo deja a castigat campionatul.Baietii stiu de ce ... 2

six
2nd March 2009, 18:58
Meci dificil ce trebuie tratat cu seriozitate, trebuie sa muncim, etc, etc, bla, bla, bla.:groggy:
Ce dracu ba, le luam aerul desi n-as vrea sa retrogradeze gazarii. Prea m-au facut fericit in tur la un 5-1 pentru ei.:happysurpriza etapei :D:D:D

stiintacv
2nd March 2009, 19:07
bate dinamo

delaoltenia
2nd March 2009, 20:46
2 solist

Telespan
2nd March 2009, 22:45
Meci de 1x2

Denis
3rd March 2009, 03:06
2...inevitabil.

vlad1607
3rd March 2009, 08:53
Meci de 1x2

:happy sigur nu ai ratat vreo varianta posibila ? :happy

relansat
3rd March 2009, 10:37
victorie dinamo; din elicopter se vede :D

Ferko
3rd March 2009, 11:48
Dinamo deja a castigat campionatul.Baietii stiu de ce ... 2
Inseamna ca Rapid lupta pentru o cauza pierduta ?
Hai, te rog spune-ne si noua ce stiu baietii, poate castigam si noi ceva la pariuri, sau e "secret"?
Oricum, bate Dinamo !

Leo
3rd March 2009, 12:02
2 solist.

Razvan T.
3rd March 2009, 19:48
Blat :cry::cry: 2 solist :D:D

dannyreddog
3rd March 2009, 20:33
Daca gazarii se prezinta la fel in aparare ca la Galati presimt ca acel 5-1 consemnat la Medias in tur poate fi depasit...:D;)
Ar putea fi un blat cu o diferenta mare de scor intre cele 2 echipe..:D:rolleyes:

Aurel.D
3rd March 2009, 21:41
Totusi Mediasul este cu un picior in groapa (nu la noi :D)...se va bate zdravan pentru punctele de acasa. Dinamo va invinge la limita.

six
4th March 2009, 18:35
Forza gazzuu' :D

ultra
4th March 2009, 18:52
Inseamna ca Rapid lupta pentru o cauza pierduta ?
Hai, te rog spune-ne si noua ce stiu baietii, poate castigam si noi ceva la pariuri, sau e "secret"?
Oricum, bate Dinamo !

Nu stiu daca are cota la pariuri, "Au aranjat Mitica si Borcea sa ia titlul Dinamo ?", Da cota 1.01 si Nu 100000.

Duba
4th March 2009, 19:59
Sa vedem la cine va mai umbla Porcea ursarul. Cu Pandurii am vazut. Cartu, prietenul lui Netoiu, a fost fost intrarea. A pus echipa stramb in teren, suficient pentru ca echipa care se identifica cu blatul, dinamo, sa se impuna.

vlad1607
4th March 2009, 22:15
Duba e inceput de luna si ai ramas deja fara compensate? :happy
asta e bolnav...in amicale nu visezi blaturi ? :happy

delaparis
4th March 2009, 22:59
Ia uite ca nu gaseam motivul pentru care PSG a pierdut azi :drak:
Vlade tot fara linie postezi pe forum ? :D

Duba, mai lasa si tu echipele mari si ocupa-te de alea care sunt de vanzare ...


Ot: Dinamo defileaza si aici la fel ca in meciul trecut ... antrenament pe puncte :)

Denis
5th March 2009, 04:31
mi`ar placea ca Mediasul sa produca surpriza :drak:

vlad1607
5th March 2009, 09:01
las ca iti trece :D

laurdog
5th March 2009, 09:11
Primavara asta a adus cu ea multe tulburari unora. Daca la unii chestiunile sunt deja de notorietate, chiar cronice, la altii sper sa fie vorba doar de o forma trecatoare de astenie!!
On topic Castigam la doua goluri diferenta, spre disperarea sp........ortivilor de langa cimitir! Daca vor, se pot si sinucide, e o tara libera.:evil:

delaoltenia
5th March 2009, 12:15
Acum ceva timp,Borcea asta al vostru declara intr-o emisiune de televiziune ca-i era rusine sa mearga pe strada din cauza rezultatelor foarte bune ( :ras-plans: ) inregistrate intr-un tur de campionat,uitati repede mai baieti,tineti minte,istoria se repeta....cele spuse mai sus sunt valabile si pentru altii care ani la rand au defilat in B,iar acum au impresia ca rup gura targului. :D

laurdog
5th March 2009, 12:23
Noi nu uitam. Am trecut recent prin asa ceva. Mai trist e ca voi va ascundeti dupa degete, si nu recunoasteti ca ASTA TRAITI ACUM!!!;)

delaoltenia
5th March 2009, 12:27
E doar o impresie,ne recunoastem si greselile.
...acu' depinde si cu cine porti discutia. ;)

Sezione
5th March 2009, 16:56
Bate dinamo...

Bumbescu
6th March 2009, 14:55
Primul pas a fost facut.......si-au asigurat arbitrul....Tiberiu Lajos......

vlad1607
6th March 2009, 15:00
intr-adevar...Mediasul e o super fortza :happy trebe arbitru :happy

BAAAA STENOGRAMA MAI TACI DREACU CA ESTI PENIBIL :happy

Bumbescu
6th March 2009, 15:03
Dinamo cam are nevoie de arbitru in fiecare meci, tot asa cum ai avea tu nevoie de untura de peste pt creier in fiecare zi.

vlad1607
6th March 2009, 15:07
atat ai fost in stare sa debitezi? :happy....cam subtire stenograma...cam subtire :happy

Ulysses
6th March 2009, 15:07
Are dreptate vladutz, nu trebuie arbitru, sunt suficienti cativa dintre jucatorii adversi, cum s-a intamplat cu pandurii:rolleyes:
A calculat borcea ce trebuie, cum trebuie si cat trebuie pentru fiecare etapa de acum pana la final numai sa asculte si el odata muzica aia magica, cu toate ca o va face pe alt stadion:happy(daca o va face;))

vlad1607
6th March 2009, 15:12
hop tzop si ulyses :happy
cum ma doar CATIVA jucatori adversi? :happy si cam care ar fi aia? :happy

boala grea asta a voastra :happy

Bumbescu
6th March 2009, 15:14
Mai mult ca sigur ca vom avea parte de cel mai trucat retur din istorie, cu dinamo pe post de primadona a blaturilor. Daca rateaza si anul asta CL borcea-si taie venele.

vlad1607
6th March 2009, 15:45
uite unde era mama Omida :happy...deja ai sters cu buretele mizeriile facute de steaua in ultimii 4 ani in retur? :happy

Bumbescu
6th March 2009, 16:41
Va fi un "retur de neuitat", cu borcea &comp in primplan..

vlad1607
6th March 2009, 16:45
ramane valabila intrebarea mea de mai sus...ai sters cu buretele.......?

Mama Omida Bumbescu :happy

hai ma scuteste-ne cu mizeriile tale...ne confunzi cu oastea ciobanului :happy

Grecu_
6th March 2009, 16:54
Haoleu, cine a ajuns sa vorbeasca de retururi trucate... Aia cu 10 victorii la rand, dintre care cea mai clara era aia la masa verde...

delaoltenia
6th March 2009, 17:01
o la la....ne bagam si noi in seama? ;)

Grecu_
6th March 2009, 17:05
Tu te bagi in seama ca de obicei, doar ca nu iti da multa lume importanta...

delaoltenia
6th March 2009, 17:21
@Grecule,ma faci sa rad (in acelasi timp rad si de tine),nu ma adresam tie omule si nici unui alt user.
...era o-ntrebare pe care mi-o puneam in timp ce citeam posturile.
stai jos,azi ai 4. :(

Grecu_
6th March 2009, 17:25
Evident, arunci un flame, iar apoi faci pe virgina neprihanita...
Cat de penibil poti ajunge oare? :confused:

E plin de idioti aici... :(
Vezi ca ma refeream fix la nimeni... erau niste ganduri...

delaoltenia
6th March 2009, 17:30
bine d-le draga...las de la mine,e ca tine,ai dreptate,tu le stii pe toate....bla,bla. :(

revin asupra postului (asemeni tie)...iti dau dreptate. :ok:

Sezione
6th March 2009, 17:42
Va fi un "retur de neuitat", cu borcea &comp in primplan..

Mda.... de parca altii stau cu mainele in sin.... din nou o sa avem clasika cincurenta cine fura mai mult... Oare care o fi arbitrul de casa al Universitatii Craiova ?? Oscilez intre Corpodean sau Salomir ....:happy

rhadoo
6th March 2009, 17:46
nu cred ca gazul poate emite ceva pretentii in meciul asta,pronostic 2

Duba
6th March 2009, 17:59
O declaratie extrem de interesanta a lui Dinu Gheorghe. Cititi-o cu multa atentie. Merita!

Dinamo este bănuită de adversare că apelează la metode mai puțin ortodoxe și prin astfel de mijloace și-a consolidat poziția de lider. De data aceasta atacul vine din partea brașovenilor.

Dinu Gheorghe face o declarație cu subînțeles și spune despre "câini" că "sunt foarte bine organizați", însă refuză să intre în detalii de teama comisiilor de disciplină.

"Dinamo s-a desprins, sunt foarte bine organizați, nu spun mai mult că după iar mă cheamă la comisii, lor le merge bine acolo", a declarat misterios Dinu Gheorghe la gsp tv.

Cum naiba se face ca majoritatea oamenilor de fotbal banuieste fosta echipa a securitatii si actuala echipa a Ministerului de Interne de lucruri murdare (a se citi blaturi)?

Duba
6th March 2009, 18:04
Are dreptate vladutz, nu trebuie arbitru, sunt suficienti cativa dintre jucatorii adversi, cum s-a intamplat cu pandurii:rolleyes:

Cu Pandurii n-au fost numai cativa jucatori adversi. A fost si Sorinel Cartu, prietenul de nedespartit al lui Netoiu, care a pus echipa stramb in tren.
Dar nu-i nimic. Vine ea toamna si, asa cum stim cu toti, echipa care se confunda cu blatul, dinamo, se va face de tot rahatul.

six
6th March 2009, 18:17
ole,ole....forza gazuuu eee :D
PS:n-am gasit alta rima :P

baiatul
6th March 2009, 18:55
Sper ca Dinamo sa nu se impiedice de echipele mai mici in returul asta

Bumbescu
6th March 2009, 19:07
Mda.... de parca altii stau cu mainele in sin.... din nou o sa avem clasika cincurenta cine fura mai mult... Oare care o fi arbitrul de casa al Universitatii Craiova ?? Oscilez intre Corpodean sau Salomir ....:happy

Craiova a fost intr-adevar una din cele mai furate echipe in campionatul asta....insa o sa vada toata lumea, va fi un retur de pomina, cu o lupta crancena in porcarii intre dinamo si cfr....

vlad1607
6th March 2009, 19:40
Haoleu, cine a ajuns sa vorbeasca de retururi trucate... Aia cu 10 victorii la rand, dintre care cea mai clara era aia la masa verde...

si ce te mira??? asa sunt ei......

Grecu_
6th March 2009, 19:43
Observ... Oricum, daca din partea unora nu ma asteptam la altceva, de la altii chiar aveam pretentii...

Ferko
6th March 2009, 20:06
O declaratie extrem de interesanta a lui Dinu Gheorghe. Cititi-o cu multa atentie. Merita!

Dinamo este bănuită de adversare că apelează la metode mai puțin ortodoxe și prin astfel de mijloace și-a consolidat poziția de lider. De data aceasta atacul vine din partea brașovenilor.

Dinu Gheorghe face o declarație cu subînțeles și spune despre "câini" că "sunt foarte bine organizați", însă refuză să intre în detalii de teama comisiilor de disciplină.

"Dinamo s-a desprins, sunt foarte bine organizați, nu spun mai mult că după iar mă cheamă la comisii, lor le merge bine acolo", a declarat misterios Dinu Gheorghe la gsp tv.

Cum naiba se face ca majoritatea oamenilor de fotbal banuieste fosta echipa a securitatii si actuala echipa a Ministerului de Interne de lucruri murdare (a se citi blaturi)?Vai nenea Duba, pe toate le stii mata foarte fain, acu spune drept ai iesit la pensie cu grad de sergent sau ai avut vreun grad mai mare, cu acoperire in militian. Eu cred ca dumneata ai fost ******** si ai lucrat sub acoperire la militie. Asa e nenea Duba ? Hai recunoaste ca doar toata lumea te stie de acuma cine ai fost si cine esti. Apropo, Dinamo a pierdut meciul de la Brasov din bine ce erau organizati. E grele cu ganditul, asa-i ? Le stii numai cu executarea ordinelor.

Aurel.D
6th March 2009, 23:37
S-a deschis vreun salon virtual de "Spitalul Ghe Marinescu" aici? :o:

YoNuTzz
6th March 2009, 23:57
clar bate dinamo...2 solist

cinebelu
7th March 2009, 02:10
Bine ca mi-ai sters mie mesajul, insa pe alea ale lui dario, bumbescu si alti frustrati care behaie pe-aici offtopic, le-ai lasat :happy
Asta e unitatea de masura cu care se modeleaza pe acest forum :rolleyes:

dannyreddog
7th March 2009, 02:12
. Vine ea toamna si, asa cum stim cu toti, echipa care se confunda cu blatul, dinamo, se va face de tot rahatul.

Spre deosebire de voi...care ati dres...ati cules..ati facut enspe mii de puncte...:lol:

cinebelu
7th March 2009, 02:18
Lasa-i sa behaie a frustrare, Duba fiind si senil in plus :D

Daca ar fi dupa astia, a sta in rahat pana la gat si a arunca in altii, ar trebui propusa si ca disciplina la Olimpiada :D

vlad1607
7th March 2009, 09:11
Dubo tu nu trebuie sa fii combatut...ci dus direct acolo unde zice Aurel.

Leo
7th March 2009, 09:27
Daca vrei sa fi combatut , atunci termina cu aberatiile si uita-te mai intai in ograga propriei echipe pe care o sustii . Vei avea parte de multe surprize .

Aurel.D
7th March 2009, 10:15
Duba,
ar fi fost bine sa fiu fost copil de ********! :D Acum aveam si eu cateva firme mari si fentam legea cum imi venea mie, iar taica-meu era mahar in vreun partid, poate chiar prin parlament...Dar lasa, ca pana la urma, nici asa nu este rau. :)
Tu zici sa raspund prin argumente, dar LA CE sa raspund? Voi care nu vorbiti decat de aranjamente (ca de, aveti de la cine invata) ce argumente aveti in afara de negura din capul vostru?

Scuze de off topic!

Ferko
7th March 2009, 10:40
Dubo tu nu trebuie sa fii combatut...ci dus direct acolo unde zice Aurel. Asa este ! La el chiar nu ai ce combate, el "lucra" numai cu ideile altora.
ON : Bate Dinamo !

Bumbescu
7th March 2009, 11:55
Raspuns tipic ********. Daca nu poti combate prin argumente, o faci prin al jigni pe cel care are le are. Copiii de ********i au invatat meserie. Felicitari!

Nu mai exagera si tu duba cu "copii de ********i"....
Pe vremuri cu dinamo tineau cei de prin zona stadionului+ ********ii, activistii, militienii, gestionarii, aprozaristii, in general cam tot ce avea legatura cu puterea politica sau "economica" a vremurilor respective....

Tyler Durden
7th March 2009, 11:57
Raspuns tipic ********. Daca nu poti combate prin argumente, o faci prin al jigni pe cel care are le are. Copiii de ********i au invatat meserie. Felicitari!

Duba, mai multa lume mi-a spus ca tu ai activat la Clubul Sportiv Dinamo. De curiozitate tu ai grad? Nu te obosi sa-mi raspunzi, e mai mult o intrebare retorica.:D

vlad1607
7th March 2009, 12:30
Tyler probabil tocmai asta e problema....era prea varza si a ajuns la gradul _sut in fund_

f frumoasa primirea facuta de cei peste 2000 de fani * dubo si astia sunt copii/rude de ********i ??? * la Medias ......

razwan_vs
7th March 2009, 12:53
1-1 :)

Leo
7th March 2009, 14:16
Caravana trece , pietrele raman .

Priviti si admirati : http://fcdinamo.ro/noutati.php
Si nu uitati : pac , pac 1-2 ................. si inca trei puncte .

TaciAcolo
7th March 2009, 14:20
ce oras de sclavi

Ulysses
7th March 2009, 14:26
Caravana trece , pietrele raman .

Priviti si admirati : http://fcdinamo.ro/noutati.php
Si nu uitati : pac , pac 1-2 ................. si inca trei puncte .

N-avem ce admira, noi suntem obisnuiti cu primiri en fanfare prin toata tara inca de pe vremea cand voi fugeati cu duba jandarmeriei;)

Leo
7th March 2009, 14:31
N-avem ce admira, noi suntem obisnuiti cu primiri en fanfare prin toata tara inca de pe vremea cand voi fugeati cu duba jandarmeriei;)

S-au dus vremurile alea . Ramaneti doar cu nostalgia .Atat . :o:

Ulysses
7th March 2009, 14:33
Nu cred, vezi statistica:P
Steaua a fost, este si va fi cea mai iubita!:ok:

OT Sunteti cam prea siguri pe succesul de la Meedias. Stiti voi, dinamovistii, ceva in plus fata de restul?:confused:

Leo
7th March 2009, 14:37
Da , bineinteles . Stim ca avem valoare . Ceea ce voua va lipseste deocamdata .

Duba
7th March 2009, 14:59
Da , bineinteles . Stim ca avem valoare . Ceea ce voua va lipseste deocamdata .
:happy:happy

In tur n-ati jucat nimic. Doar blaturi (Iasi, Bistrita, Farul, Timisoara, Galati) si arbitraje favorabile (Gaz Metan, Craiova, FC Arges). In meciul direct, v-am dominat pe aproape tot parcursul meciului. V-am rupt barele si am avut 'n'-spe ocazii de a inscrie. Doar bulanul a facut sa nu fiti umiliti in acea partida. Chiar nu ti-e rusine sa vorbesti de valoare? Chiar nu ti-e rusine, cand an de an va faceti de rahat in Europa? Sau acum, dupa blatul cu Pandurii, credeti ca posedati asa ceva?

Ati fost, sunteti si veti fi intotdeauna de ras!

Duba
7th March 2009, 15:05
Dinamo a inceput deja sa fure cu arbitrul. Gazul este oprit total nejustificat intr-o faza in care scapa spre gol.

YoNuTzz
7th March 2009, 15:14
hai ca a inceput interesant, 1-0 ptr gaz metan

Leviss
7th March 2009, 15:18
Bai frate ce nemernic rahatu' ala de arbitru, penalty mai clar ca asta nu cred ca exista in fotbal..

Andrei_23
7th March 2009, 15:19
Penalty clar ca lumina zilei !!!

Duba
7th March 2009, 15:19
Furaciune ordinara, marca echipa MINISTERULUI DE INTERNE. Penalty mai clarisim nu poti vedea niciodata. Daca N-au avut un Sorinel Cartu, nenorocitul de Borcea l-a pus pe Lajos, arbitrul care de fiecare data a furat pentru dinamo. Si uite asa, dinamo castiga inca un campionat mincinos.

vlad1607
7th March 2009, 15:21
moaamaa ce se agita fetele pe aici...sut de la distanta mica....nu a existat intentie....da puteti sa comentati..si la final unghia-n gat

illazio
7th March 2009, 15:23
moaamaa ce se agita fetele pe aici...sut de la distanta mica....nu a existat intentie....da puteti sa comentati..si la final unghia-n gat

o scoate cu mana de pe linia portii si cica neintentionat... BORCEA ISI FACE BINE TREABA :rosu::rosu:

razwan_vs
7th March 2009, 15:24
voi nu intelegeti ca anul asta ii anul lui dinamo.....au cotizat la mitica vreo 2-3 ani sa joace si ei direct in UCL macar odata :(

vlad1607
7th March 2009, 15:24
o scoate cu mana de pe linia portii si cica neintentionat...

:happy:happy:happy:happy
ma tu ai jucat fotbal vreodata intr un mediu organizat?:happy

Cipri
7th March 2009, 15:25
Caravana trece , pietrele raman .

Priviti si admirati : http://fcdinamo.ro/noutati.php
Si nu uitati : pac , pac 1-2 ................. si inca trei puncte .
Hai sa fim seriosi :)
In ce oras mai e iubita echipa din groapa decat in Medias ? :)

vlad1607
7th March 2009, 15:26
Ze Kalanga tras clar e tricou...de ce nu comentati?

illazio
7th March 2009, 15:29
:happy:happy:happy:happy
ma tu ai jucat fotbal vreodata intr un mediu organizat?:happy

mediu organizat auzi, adica cu central, tusieri, observator and stuff ? :happy

vlad1607
7th March 2009, 15:30
pune mana pe un regulament...citeste-l...poate intelegi cate ceva..si dupa aia comenteaza.....

illazio
7th March 2009, 15:32
pune mana pe un regulament...citeste-l...poate intelegi cate ceva..si dupa aia comenteaza.....

ce penibili sunt dinamovistii astia, gasesc scuze si la cel mai clar penalti din istoria de 100 ani a Diviziei A :happy:happy

vlad1607
7th March 2009, 15:32
ai citit regulamentul?

PerVersion
7th March 2009, 15:33
Are echipa bunicica Mediasul, insa prea naiva, si asta cred ca ii va costa azi.. ca si in alte meciuri de fapt.

Leviss
7th March 2009, 15:34
Hehe inca un dinamovist iertat catre Lajos..

vlad1607
7th March 2009, 15:34
Are echipa bunicica Mediasul, insa prea naiva, si asta cred ca ii va costa azi.. ca si in alte meciuri de fapt.

corect...joaca frumos :ok:

illazio
7th March 2009, 15:35
ai citit regulamentul?

mana nu era lipita de corp ba chiar era extrem de departata, deci a fost penalti clar ca lumina zilei

vlad1607
7th March 2009, 15:36
citeste regulamentul.

illazio
7th March 2009, 15:37
citeste regulamentul.

ti s-a agatat banda ? :happy

Duba
7th March 2009, 15:37
Lajos fura pentru dinamo de o maniera incredibila. Izvoreanu iertat de al doilea galben, implicit de rosu, iar Tames iertat de galben dupa o tragere de tricou din spate. Mizeria dinamovista iese la lumina.

Sezione
7th March 2009, 15:38
citeste regulamentul.

A cam fost penalty..mai putin dupa regulamentul special facut pentru voi si pentru verisorii vostrii oieri.

Sezione
7th March 2009, 15:40
Pina una alta mediasul este peste marea echipa de Champions League a ********ilor...

vlad1607
7th March 2009, 15:41
eu nu inteleg ce dreacu cauta Izvoranu acolo ;)))))))))))))))))))))

Marius
7th March 2009, 15:42
citeste regulamentul.

Care ma Vladutule, ala cu "fanta de lumina"? :happy

Trage Lajos cu voi cu o mare nesimtire, ar trebui suspedat vreo 4-5 ani. Dar oricum, si-a luat partea :D

Sezione
7th March 2009, 15:43
Lajos a tras cu Dinamo
Tiberiu Lajos a gresit grav in favoarea lui Dinamo in minutul 18 al intalnirii de la Medias. Moti a salvat un gol cu mana, dar Lajos, plasat intr-o pozitie excelenta, nu a acordat penalty si eliminare pentru Moti.

Tyler Durden
7th March 2009, 15:44
Mai clar ca asta e greu de vazut penalty...

Bega
7th March 2009, 15:45
De cind ma stiu, arbitrii timisoreni au fost niste dinamovisti ordinari. Niste slugi.

Sezione
7th March 2009, 15:45
Asta spune onlinesport..daca si cu astai aveti nevoie de HOTUL in NEGRU..e clar..ATI FOST, SINTETI , SI VETI FI cele mai mari jigodii din fotbalul romanesc...bineinteles la MARE concurenta cu steaua.... E uyite ca evti nevoie de ARBITRU sa castigati cu Gaz Metan...PENIBIL !!!

Marius
7th March 2009, 15:45
Intrebarea aflata pe buzele tuturor in aceste momente... Ia Niculescu Gheata de Aur? :drak:

Rossi
7th March 2009, 15:46
se simte lipsa lui Mitea , Cristea si Torje ...

oricum , marcam si castigam in a 2-a repriza ... au alergat astia de la Gaz Metan , cat pentru 3 meciuri ... dupa pauza or sa fie lesinati

delaparis
7th March 2009, 15:47
A fost fara intentie acolo. Moti nu a miscat bratul pentru a intercepta traiectoria mingii ... se putea da penalty totusi deoarece era faza de gol

Sezione
7th March 2009, 15:48
se simte lipsa lui Mitea , Cristea si Torje ...

oricum , marcam si castigam in a 2-a repriza ... au alergat astia de la Gaz Metan , cat pentru 3 meciuri ... dupa pauza or sa fie lesinati

Da..si lipsa lui Cristiano Ronaldo, Raul si Drogba:happy:happy

resita
7th March 2009, 15:50
hai ma ce sula mea sa o tot lungim atat, a fost 11 clar ca lumina zilei.

dinamo n-are mijloc aproape deloc, asta trebuie sa rezolve rednic la pauza

Andrei_23
7th March 2009, 15:50
ai citit regulamentul?

Einstein, ai vazut ce-o zis Craciunescu ? Si ala-i idiot ?

YoYoyOi
7th March 2009, 15:50
foarte tare meciul :D

felicitari celor de la Medias pentru indarjire

Rossi
7th March 2009, 15:51
de unde visati mah penalty ? De unde atata penalty ?!

Moti s-a aruncat la minge ... distanta dintre ala care a sutat si Moti era de juma de metru ...
Nebunilor ... var fi placut sa dea penalty si eventual sa ne elimine si vreo 4 jucatori la faza aia ...

Marius
7th March 2009, 15:52
Iar vezi meciul la TV Rossi? Ntz, ntz, ntz... Te iau maine la Bv daca vrei ;)

Duba
7th March 2009, 15:53
Jaf mai mare ca in acest meci n-am mai vazut de la celebrul dinamo - Astra, din cupa, cand un alt timisorean, Altmayer ajutat de asistetul Muresan au furat ca-n codru pentru fosta echipa a securitatii, dinamo.

Sezione
7th March 2009, 15:53
Nu exista cuvinte sa definesti ordinarii astia model Lajos si Corpodean,,, Daca le spunem lachei e prea putin.... Am auzit in ultimul timp numai schelalaieturi peste tot despre marea echipa dinamo ...despre UCl, titluri .... TIPIC SEKURIST ..minciuna .... hotie.... Ce dracu sa cautati in UCL ??? MAi bine faceti-va un campionat in 2 cu ceilalti hoti ...balacariti-va intre voi...si scutiti-ne cu arele de superioritate ... Tot palmaresul vostru e patat de oameni ca Lajos...

Vladek
7th March 2009, 15:54
hai ma ce sula mea sa o tot lungim atat, a fost 11 clar ca lumina zilei.

dinamo n-are mijloc aproape deloc, asta trebuie sa rezolve rednic la pauza

Cum sa n-aiba "cel mai bun lot din campionat" mijloc mon cher :D ?


Nu exista cuvinte sa definesti ordinarii astia model Lajos si Corpodean,,, Daca le spunem lachei e prea putin.... Am auzit in ultimul timp numai schelalaieturi peste tot despre marea echipa dinamo ...despre UCl, titluri .... TIPIC SEKURIST ..minciuna .... hotie.... Ce dracu sa cautati in UCL ???

Vai, vai, nu-mi vine sa cred, cum, Dinamo avantajata de arbitraj ? Dar eu stiam ca Dinamo e echipa buna, curata si placut uscata :D. Numai aia de la Steaua sunt rai, daca n-ar fi ei, am avea un campionat ca soarele sfant de pe cer.

ultra
7th March 2009, 15:55
Care e ala de zicea ca Lajos nu e pro-dinamo ? E arbitrul lor, va domina saracii aia de Gaz Metan care sunt pe un loc retrogradabil.Marea campioana, daca nu va ajuta fluierasii sunteti praf.

turcu
7th March 2009, 15:55
mda si eu cred ca a fost penalty... chiar daca fara intentie, mingea se ducea totusi in gol... nu sunt de acord cu cartonasul rosu totusi, ca nu a fost intentie. Oricum meciul e departe de a fi jucat, daca nu ne trezim ne bat astia cu tot cu penalty neacordat

Rossi
7th March 2009, 15:56
Iar vezi meciul la TV Rossi? Ntz, ntz, ntz... Te iau maine la Bv daca vrei ;)

Daca vrei te iau eu in ....

vezi ca esti offtopic ... stergeti mesajul si termina cu provocarile

Marius
7th March 2009, 15:59
Imi cer scuze :D

ultra
7th March 2009, 16:00
Imi cer scuze :D

Suferi ?

alin_cv
7th March 2009, 16:02
penalty si eliminare:rosu:
e clar,dinamu are acontat locul 1,desi este o echipa de pluton:headbang:

Marius
7th March 2009, 16:07
Suferi ?

Dac-ai sti cat :rolleyes:

illazio
7th March 2009, 16:09
ce comentator handicapat e gradinescu asta, dinamovist pur sange

Cristian
7th March 2009, 16:11
E clar ca ala a fost 11 metri... A ridicat mana fundasul dinamovist....

http://img17.imageshack.us/img17/5189/image03071559tv1011.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=image03071559tv1011.jpg)

Tyler Durden
7th March 2009, 16:12
"După vizionarea imaginilor pot spune că decizia pe care Lajos ar fi trebuit era să acorde penalty pentru Gaz Metan. Mai mult de atât, consider că Moți ar fi trebuit eliminat. Mingea s-ar fi dus în poartă altfel. Nu contează poziția mâinii, scopul jucătorului când se aruncă este acela de a bloca mingea să intre în poartă", a declarat Crăciunescu la gsptv

_Razvi_
7th March 2009, 16:15
Dinamo e campioana, pacat de cei care se bucura de succesul lor prin mijloace ca acestea de la Medias

vlad1607
7th March 2009, 16:16
ce portar.....ce portar....

relansat
7th March 2009, 16:16
ce bene ca nu prind gsp sa vad teatrul acesta de proasta calitate.

illazio
7th March 2009, 16:18
lobont a luat mingea cu mana si trebuia si indirecta pt pasa la portar cu intentie.. Gradinescu e retardat nu-l bagati in seama.

Rossi
7th March 2009, 16:28
ati tipat ca trebuia galben la Izvoranu , pt ca a lovit dupa fluierul arbitrului ...

pana una alta , noi suntem aia dezavantajati ... Izvoranu nu fusese in offside ...
golul ne-a fost anulat pe o eroare de arbitraj ...

Leviss
7th March 2009, 16:32
ati tipat ca trebuia galben la Izvoranu , pt ca a lovit dupa fluierul arbitrului ...

pana una alta , noi suntem aia dezavantajati ... Izvoranu nu fusese in offside ...
golul ne-a fost anulat pe o eroare de arbitraj ...

:happy:happy

illazio
7th March 2009, 16:33
Rossi are televizoru lu borcea =))

Cipri
7th March 2009, 16:33
ati tipat ca trebuia galben la Izvoranu , pt ca a lovit dupa fluierul arbitrului ...

pana una alta , noi suntem aia dezavantajati ... Izvoranu nu fusese in offside ...
golul ne-a fost anulat pe o eroare de arbitraj ...
:happy:happy:happy

Tyler Durden
7th March 2009, 16:34
uite faza cu Izvoranu: 37682

Cristian
7th March 2009, 16:39
Ce naiba frate face arbitrul ala ? E chior ? Nu vede cat a ridicat ala picioru ???

http://img19.imageshack.us/img19/2839/image03071641tv1015.jpg (http://img19.imageshack.us/my.php?image=image03071641tv1015.jpg)

Leviss
7th March 2009, 16:39
Inca un rosu neacordat dinamovistilor..

_Razvi_
7th March 2009, 16:49
intr-adevar...Mediasul e o super fortza :happy trebe arbitru :happy

BAAAA STENOGRAMA MAI TACI DREACU CA ESTI PENIBIL :happy

Nu e Mediasul o super forta, dar Dinamo e doar o echipa de pluton :happy

purpleheart
7th March 2009, 16:50
Felicitari Gazul ! :great:
(Alex Curtean merita sa i se deconteze factura la telefon !) ;)

TaciAcolo
7th March 2009, 16:50
in meciu trecut trebuia penalty aici iar penalty...isi face treaba borcea:ok: dar cred ca dinamo va ramane aceeasi rusine a fotbalului romanesc

CFR1907
7th March 2009, 16:52
Bravo Gaz Metan si bravo Dinamo. Mi-a placut foarte mult meciul asta. :)

Vladek
7th March 2009, 16:53
victorie dinamo; din elicopter se vede :D

Fa rost de alt elicopter.

On-topic, imi lipsesc cuvintele ca sa laud jocul incredibil al lui Dinamo. Nu comentez arbitrajul, sunt destui pentru treaba asta. Sampon Lig e pentru voi :D !

Marius
7th March 2009, 16:53
Bravo Lajos, bine ca NU esti arbitrul de casa al dinamovistilor :happy

Rossi
7th March 2009, 16:54
lipsa unor titulari si terenul imposibil si-au pus amprenta asupra jocului ...

Leviss
7th March 2009, 16:54
Gaz Metan - Dinamo+Lajos( 3 eliminari + un penalty neacordat)1-1..

relansat
7th March 2009, 16:55
Fa rost de alt elicopter.

On-topic, imi lipsesc cuvintele ca sa laud jocul incredibil al lui Dinamo. Nu comentez arbitrajul, sunt destui pentru treaba asta. Sampon Lig e pentru voi :D !

pesemne tu credeai in alt rezultat :rolleyes:

cinebelu
7th March 2009, 16:56
Dinamo trebuia sa piarda meciul asta, Gaz Metan a meritat victoria din toate punctele de vedere.
La Moti a fost 11m clar, nu cred insa ca si rosu (se da doar daca fusese intentie sau era ultimul om), insa trebuia sa luam rosu clar la Papa Malick daca nu si la Izvoranu al doilea galben.
Totusi, terenul a fost foarte greu iar la Dinamo au lipsit cativa oameni de baza (asta ca scuza ca nu am jucat mai nimic :D)

Rossi
7th March 2009, 16:56
@ Leviss
voi unde jucati ? in liga a 3-a ? ce dreaq cauti p'aici ?!

Cipri
7th March 2009, 16:56
Ce i s-a intamplat Mediasului azi cu arbitrajul i se intampla Craiovei mai mereu ...

YoNuTzz
7th March 2009, 16:56
frumos meci, bravo gaz metan :ok:

Leviss
7th March 2009, 16:57
@ Leviss
voi unde jucati ? in liga a 3-a ? ce dreaq cauti p'aici ?!

Si ce te aia pe tine grija de noi , te doare adevarul ?

Mr Cosmin
7th March 2009, 16:59
Cum dracu sa joci ma in cocina aia de porci, unde daca nu erai atent si alunecai iti rupeai piciorul nu alta.

cinebelu
7th March 2009, 17:01
Bravo Lajos, bine ca NU esti arbitrul de casa al dinamovistilorAre steaua insa juma de frf oamenii casei :rosu:
chiar nu va e rusine sa comentati tocmai voi?!? inteleg craiovenii, timisorenii, clujenii, etc, insa voi, care ati batut toate recordurile in materie de aranjamente si furturi in ultimii doi ani?? :rolleyes:

laurdog
7th March 2009, 17:02
Sa lasam dracu terenul si vantul si ploaia si extraterstrii, si sa invatam sa fim mai umili. Cu basini de mare echipa nu se face performanta. Kktul ala de arbitru ne-a facut mai mult rau avantajandu-ne in halul in care a facut-o!!!
Borceo, noi DINAMOVISTII nu vrem asa ceva!!!!

Ulysses
7th March 2009, 17:04
JAPCA.:sleep: borcea a pierdut doua puncte pe care le contabilizase la plusuri. unde le-o recupera?:D

laurdog si resita = dinamovisti adevarati, aveti respectul meu.


ps vladuuuuuutz! hahahahahahahahaha

Duba
7th March 2009, 17:05
Sa lasam dracu terenul si vantul si ploaia si extraterstrii, si sa invatam sa fim mai umili. Cu basini de mare echipa nu se face performanta. Kktul ala de arbitru ne-a facut mai mult rau avantajandu-ne in halul in care a facut-o!!!
Borceo, noi DINAMOVISTII nu vrem asa ceva!!!!

In sfarsit un comentariu normal al unui suporter dinamovist.

illazio
7th March 2009, 17:06
Meciul asta a fost un spectacol uan men show borcica =)))))

Marius
7th March 2009, 17:07
Eu abia astept Liga in toamna... o sa fie misto de tot :D

Sorin Blaj
7th March 2009, 17:08
1-1, Mediasul a pierdut doua puncte.

ultra
7th March 2009, 17:10
Rednic zice ca din cauza terenului nu au castigat.Dar rosu si penalty la Moti, al 2-lea galben lui Izvoranu ce zice ?Felicitari Gazului, pacat ca nu se concentreaza la fiecare meci.

cinebelu
7th March 2009, 17:17
daca nu era Lobont in poarta, 5 ne dadeau, ca si Timisoarei, la cat au ratat mai ales in prima repriza :rolleyes:

Lover
7th March 2009, 17:19
ati tipat ca trebuia galben la Izvoranu , pt ca a lovit dupa fluierul arbitrului ...

pana una alta , noi suntem aia dezavantajati ... Izvoranu nu fusese in offside ...
golul ne-a fost anulat pe o eroare de arbitraj ...

:ras-plans: atat ! zi-le rossi

moty
7th March 2009, 17:20
@rossi: medicamente, medicamente!

Sorin Blaj
7th March 2009, 17:38
Inca un meci in care Dinamo este furata de arbitri. :)

Van Halen
7th March 2009, 17:47
Super meci a fost, DINAMO a fost dominata TOTAL de o echipa care imi place foarte mult cu o posesie si niste pase deosebite
PLus penalti si eliminare neacordate A VAZUT O TARA INTREAGA (ma rog cei care au GSP!)
Mi-a placut si Ndoye!
Dar pentru o echipa mare cum e Dinamo care SE PREGATESTE PENTRU SAMPIONS LIG, nu stiu, cam umilitor!

P.S. Nu sariti si va legati de Steaua ca aici se vb de Gaz si Dinamo!
Maine oricum luam bataie!

Van Halen
7th March 2009, 17:48
daca nu era Lobont in poarta, 5 ne dadeau, ca si Timisoarei, la cat au ratat mai ales in prima repriza :rolleyes:

asa cred si eu mi-au placut GAZUL!
superechipa!
:yeah:


Originally Posted by laurdog View Post
Sa lasam dracu terenul si vantul si ploaia si extraterstrii, si sa invatam sa fim mai umili. Cu basini de mare echipa nu se face performanta. Kktul ala de arbitru ne-a facut mai mult rau avantajandu-ne in halul in care a facut-o!!!
Borceo, noi DINAMOVISTII nu vrem asa ceva!!!!


JOS PALARIA pentru asa ceva, respect din partea mea si a prietenilor mei care citim acuma pe forum!
Mie rusine cu GIGIHNO si cu unii suporteri stelisti fideli acestui OIER!

diorin
7th March 2009, 17:49
indiscutabil ,dinamo va devemi campioana.
Lajos a scos un egal fain .Scos din viata sportiva??,dar de fapt cred ca a gresit si greseala nu e caineasca.:D

Hard
7th March 2009, 17:51
"dinamo si arbitrii" ... ce episod a fost azi ?
rusinea nu are limite, teatrul borcist continua ...

samar
7th March 2009, 17:52
ce comentator handicapat e gradinescu asta, dinamovist pur sange

Eu stiu ca e stelist pur sange...:rolleyes:

Cristian
7th March 2009, 17:54
Si eu stiu ca e rapidist pur sanje :cry:

samar
7th March 2009, 17:57
In sfarsit un comentariu normal al unui suporter dinamovist.
Ma intreb ...oare tu ai avut sau vei avea vreodata un comentariu normal de genul asta la adresa stelei..?!!!

Rednic zice ca din cauza terenului nu au castigat.Dar rosu si penalty la Moti, al 2-lea galben lui Izvoranu ce zice ?Felicitari Gazului, pacat ca nu se concentreaza la fiecare meci.

Mda...sper ca v-ati dat seama acum de ce a fost si va fi intotdeauna injurat acest mascarici numit "rednic" de catre rapidisti!!!Este un NIMENI celebru din pacate...:rosu:

samar
7th March 2009, 17:58
Si eu stiu ca e rapidist pur sanje :cry:

Ne jignesti Cristiane....:rosu: Cred ca ti se trage de la scorul actual :D

Roddicted
7th March 2009, 18:01
Nu am vazut meciul dar din ce am auzit javra de Porcea si-a facut din nou datoria.Inca o data s-a vazut ca Lajos e unul din cateii lui Borcea

Uimirea
7th March 2009, 18:13
Rusine, rusine,rusine.viitoarea campioana a romaniei.....................????????

Rossi
7th March 2009, 18:18
Trebuie sa fii cel putin imbecil ca sa afirmi ca Lajos e arbitrul lui Dinamo ...

In tur , in prima etapa , tot el ne-a arbitrat ... lui Dinamo i-a fost refuzat un gol valabil si in loc sa se faca 2-0 pt Dinamo ,
s-a terminat 1-1 ...

Deci daca in tur , pe mana aceluiasi arbitru , am pierdut 2 puncte ... cum poti sa afirmi ca Lajos e arbitrul lui Dinamo ?!

Pai preferam sa nu greseasca nici in tur , nici in retur ... in tur in loc de 1 pct la Tg Jiu , am fi avut 3 ... si astazi poate in loc de 1 punct , nu luam nici unul ... am fi fost mai castigati

Ulysses
7th March 2009, 18:22
Rossi...un sfat;ia exemplul colegilor tai de forum dinamovisti si posteaza pe diverse sau dedicatii muzicale ;)

samar
7th March 2009, 18:22
Buey Rossi...sa stii ca nu se mai poarta arbitrii de "casa" la fel cum nu mai exista echipe "mici"....Fiecare este stimulat intr-un fel sau altul....Hai sa re-formulam:Lajos a fost pro-Dinamo astazi...va indoiti de asta?!:headbang:

laurdog
7th March 2009, 18:26
Habar n-am daca Borcea a facut ceva cu Lajos, sau daca ala a facut-o din convingere, cert e ca a fost urat. Ideea mea despre o echipa campioana este ca trebuie sa dovedeasca pe teren ce poate, este temuta si respectata de adversari. E pacat de munca baietilor, ca ei sa fie injurati in tara pt ca niste idioti-conducatori sau arbitri-tin cu tot dinadinsul sa se dea in stamba.
Referitor strict la fotbal, pot sa spun ca ar fi pacat ca o echipa asa frumoasa ca Medias sa retrogradeze, iar noua ne trebuie cu certitudine fundasi laterali. De urmarit celelalte meciuri din etapa. Nu cred ca alte echipe mari vor sta cu mainile in san!

Radu
7th March 2009, 18:44
Mie rusine cu GIGIHNO si cu unii suporteri stelisti fideli acestui OIER!
Cu toate ca am zis ca nu mai postez pe intern,nu am putut sa ma abtin cand am vazut ce prostii debitezi.Pai bai baiatule,cand echipa mergea toti voi astia care il injurati acum,l-ati aclamat.Dupa meciul cu timisoara cand am castigat campionatul,erati cu el la universitate si ii dadeati....lu dinamo si rapid. s.a.m.d
Precizez ca nu sunt fan becali,dar aceste proteste nu aduc nimic bun,ba mai mult dupa ce ca jucatorii sunt terminati,ii mai si innebuneste aceste proteste.
P.S Scuze de off-topic.

Elphax
7th March 2009, 18:54
nu te arunci spre minge cu mainile sus ca la handbal ! penalty clar ...

Sorin Blaj
7th March 2009, 18:54
Ne mai miram ca unele echipe n-au nicio sansa sa scape de la retrogradare.

Roddicted
7th March 2009, 19:00
Dupa meciul asta Lajos va ajunge sa arbitreze prin C

Sorin Blaj
7th March 2009, 19:02
Eu sper sa-l scoata la pensie definitiv.

Roddicted
7th March 2009, 19:05
Unde sunteti catei frustrati?:shocked:Ati amutit dupa meciul de azi:rolleyes:De-ar fi in fiecare zi asa:D

Tim
7th March 2009, 19:16
:happy:happy:happy:happy:happy

Cica vor eventul.....un Laios !

:happy:happy:happy:happy:happy

resita
7th March 2009, 19:16
Eu sper sa-l scoata la pensie definitiv.

la cate a facut asta in toata cariera lui cred ca nici pensie n-ar trebui sa primeasca

maxx1923
7th March 2009, 19:19
Acelasi dinamo,aceleasi practici.In seara asta m-am convins-dinamo e noua campioana.Sa le spuna cineva ca in c.l. nu arbitraza lajos.
Nu stiu cum pot tine unii cu o asemenea echipa si sa se bucure ca o sa castige un titlu......ajutata de arbitraje.
N-as putea sa ma bucur cu un asemenea titlu NICIODATA.Asta e diferenta intre dinamovisti,stelisti si restul suporterilor din tara.:rosu::rosu::rosu:

Tim
7th March 2009, 19:22
Leodacin nu e aici?Nu ne povesteste cum se ia eventul??:D

ambrozie
7th March 2009, 19:22
Unde sunteti catei frustrati?:shocked:Ati amutit dupa meciul de azi:rolleyes:De-ar fi in fiecare zi asa:D


:happy:happy:happy:happy:happy

Cica vor eventul.....un Laios !

:happy:happy:

I-o fi prins ecarisajul!

ambrozie
7th March 2009, 19:23
Leodacin nu e aici?Nu ne povesteste cum se ia eventul??:D

Cine mă? Zdupușul?
Nu-i... acum își taie venele de-a lungu'!:yeah:

Tim
7th March 2009, 19:33
Toata iarna au latrat la luna...uite,cum dau de o echipa tupeista....al dreaku de teren,holda era impotriva lor.:happy:happy

Norocul lor ca Gazul nu participa in UCL!!!:happy:happy


OT.prima repriza a fost ....dementiala!!!:D

Van Halen
7th March 2009, 19:37
Cu toate ca am zis ca nu mai postez pe intern,nu am putut sa ma abtin cand am vazut ce prostii debitezi.Pai bai baiatule,cand echipa mergea toti voi astia care il injurati acum,l-ati aclamat.Dupa meciul cu timisoara cand am castigat campionatul,erati cu el la universitate si ii dadeati....lu dinamo si rapid. s.a.m.d
Precizez ca nu sunt fan becali,dar aceste proteste nu aduc nimic bun,ba mai mult dupa ce ca jucatorii sunt terminati,ii mai si innebuneste aceste proteste.
P.S Scuze de off-topic.


Baiat nu sunt, la 39 de ani, dar MULTAM!

Niciodata nu mi-a placut OIERUL, dar FRUSTRAREA e si mai mare acuma cand il vad cum debiteaza! Parca nu era asa mediatizat INAINTE acuma numai BEHALY pe unde schimbi canalul sau SITUL de ne-a ajuns la os, dar deh de unde sa ne cunoasteti voi, voi ne bagati pe toti in aceeasi oala SEMANATI CU OIERUL! La fel spune si el NISTE GOLANI si VAGABONZI ma INJURA!

ESTI SLABUTZ
MAI CITESTE!

Bumbescu
7th March 2009, 19:43
intr-adevar...Mediasul e o super fortza :happy trebe arbitru :happy



Uite ca nici macar cu arbitrul(ce jivina puturoasa tiberiu lajos ala) nu ati reusit sa-i bateti.....

Asa vor fi toate meciurile lui dinamo pana la sfarsitul returului......

Tim
7th March 2009, 19:46
Asa ai zis,vladomiesasesutetoamna???Oare de ce nu ma mir?
Adica ma mir ...ca nu esti pe aici!!!:happy

Cipri
7th March 2009, 19:54
Om cu un caracter formidabil , Cristi Pustai :ok:

"Nu comentez arbitrajul. Regret că nu am câștigat pentru că și în prima repriză și în a doua am avut ocazii clare. Ne-ar fi fost vitale trei puncte, dar nu sunt ipocrit și nu pot spune că nu mă mulțumește un punct. Lumea arbitrajelor e o lume aparte; ei sunt puși să judece, și în unele momente, din păcăte sau din fericire, mai greșesc.", a spus Pustai la gsptv.

Ferdininho
7th March 2009, 20:03
Cea mai rusinoasa prestatie a unui arbitru la un meci, comparabila doar cu deja celebra partida Rapid-Steaua (bricheta).

kain
7th March 2009, 20:17
Cristi Borcea dupa victoria cu Pandurii: "De acum incolo nici o echipa care va juca cu noi nu mai scapa fara 3-4 goluri inscrise." :cry:

Rossi
7th March 2009, 20:47
Cea mai rusinoasa prestatie a unui arbitru la un meci.

Asa e ... in tur cand ne-a scos mingea din poarta si am facut egal in loc sa batem , a avut o prestatie foarte buna ...

kain
7th March 2009, 20:52
Bai baiatule, tu esti blonavior la scufita? Deaconu a arbitrat acel meci ireprosabil. N-a facut nici macat o gresala pt. o echipa sau alta. Dupa bombardamentul cu brichete si alte ochiecte contondente (o brichrta lovindu-l in cap, alta trecand-i la cariva centimetri) ce-ai fi vrut sa faca? Aruncatul cu tot felul de obiecte este sport national sub pod. Uite ca de atunci bronzatii din tribuna n-au mai repetat acel bombardament. In concluzie decizia a fost f.f. buna.

A fost o decizie buna dar nu prea.. :cry:

Faza e ca Rapid conducea cu 1-0.. nu are rost sa mai discutam pe tema aceea, parerile sunt impartite :P

Cert e ca in meciul de azi arbitrul a tras cu Dinamo sigur.. :cool:

Duba
7th March 2009, 20:52
Asa e ... in tur cand ne-a scos mingea din poarta si am facut egal in loc sa batem , a avut o prestatie foarte buna ...

Nu v-a scos nimeni mingea din poarta. Asta pt. ca a fluierat inainte ca jucatorul dinamovist sa sa inscrie. Iar acea faza a fost la 0-0 si nu l-a 1-0 pt. dinamo.

Sorin Blaj
7th March 2009, 20:53
Cristi Borcea dupa victoria cu Pandurii: "De acum incolo nici o echipa care va juca cu noi nu mai scapa fara 3-4 goluri inscrise." :cry:

Asta n-are masura penibilului, este bagat pana in gat.

NTM
7th March 2009, 20:58
nu mor cainii cand vor oile

Van Halen
7th March 2009, 21:03
PENTRU MODERATORI
Am primit mesaj privat


Baiatule stai cuminte ca te arzi cu focul!


OARE IN CE TARA TRAIM?
CONGO?
OARE SA FIE ADEVARAT?
NO OFENSE!

Sper ca in ceea ce am scris nu am jignit!

Aurel.D
7th March 2009, 21:22
Dinamo a avut un joc penibil astazi, iar scuza terenului nu prea tine, desi asa a pierdut si meciul de la Brasov...Lajos a luat cateva decizii controversate astazi si ar trebui suspendat. Am mai avut o echipa care a participat in Ch L pe baza de pungi de 1 leu, valize, etc...nu mai vrem altele..
Noi suporterii vrem sa vedem o echipa care pierde/castiga pe mana ei ca acum 3 ani cand am maturat cu toate echipele din Liga I. In rest, pot sa spun ca la Medias, multe echipe vor avea viata grea.


Sa lasam dracu terenul si vantul si ploaia si extraterstrii, si sa invatam sa fim mai umili. Cu basini de mare echipa nu se face performanta. Kktul ala de arbitru ne-a facut mai mult rau avantajandu-ne in halul in care a facut-o!!!
Borceo, noi DINAMOVISTII nu vrem asa ceva!!!!


In sfarsit un comentariu normal al unui suporter dinamovist.

Asa cum tu si ceilalti ca tine nu veti avea niciodata al adresa echipei voastre..:rosu: Sunteti prea slabi...

Cneazul
7th March 2009, 21:33
Cristi Borcea dupa victoria cu Pandurii: "De acum incolo nici o echipa care va juca cu noi nu mai scapa fara 3-4 goluri inscrise." :cry:

cristi borcea iar ne uimeste printr`o declaratie de retardat! fanii dinamovisti se pare ca nu sunt mai prejos! cum naiba sa cauti scuze echipei tale dupa ce a fost umilita?
Lajos, puscaria te mananca!

NTM
7th March 2009, 21:37
a fost un meci in care am fost avantajati de arbitru....cate meciuri n`au avut aia?? sa speram ca n`o sa mai avem asa arbitraje..n`avem nevoie de asta....mai mult rau ne fac..insa..oricum...fie vreme buna, fie vreme rea...caini pana la moarte ! mai sunt si meciuri din astea..sa trecem peste...forza cainii

Cristi
7th March 2009, 21:47
La Medias nu au fost conditii de jucat fotbal. Ceea ce nu scuza prestatia slaba a arbitrului. Insa cred ca e o explicatie pentru jocul lui Dinamo, care nu si-a putut folosi atuurile.

Eu nu as mai da licenta pentru formatii cu astfel de terenuri... in loc de fotbal ne uitam la lupte surde in noroi, cu intrari criminale. Pana si la Buzau era mai bun gazonul.

Tare-mi e ca o sa fie la fel si maine la Brasov... o sa se joace pe patinoar sau in mlastina...

mariomax
7th March 2009, 21:58
in meciul cu pandurii a mers fara arbitrii. la medias a fost nevoie si de ei. dinamo, mama aranjamentelor, borcica, tata lor...

paul30
7th March 2009, 21:58
Cu becali, dinamo si sandu campionatul intern se aseamana din ce in ce mai mult cu rusinea de campionat din timpul lui Ceausescu. Militia nu a murit, dor si-a schimbat numele si culorile.
RUSINEEEEEEEE!!!

Novac
7th March 2009, 22:50
... Militia nu a murit, do(a)r si-a schimbat numele si culorile.
RUSINEEEEEEEE!!!

Ce culori s-au schimbat mai:thinkso: ... ca tot ros-alb aveau si atunci??

:D misto: http://onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=396692&page=3

iulian_1976
7th March 2009, 23:09
Da , bineinteles . Stim ca avem valoare . Ceea ce voua va lipseste deocamdata .
:ok:

Dinamo a inceput deja sa fure cu arbitrul. Gazul este oprit total nejustificat intr-o faza in care scapa spre gol.

...astea erau discutiile la inceputul meciului.:rolleyes:

Anea Adrian
7th March 2009, 23:47
Nu m-am uitat la meci... chiar asa de rau a fost? Am auzit de prestatia lui Lajos dar CHIAR asa de evident a fost?

delaparis
8th March 2009, 00:00
Eu am vazut doar prima repriza ... a cam fost :)

grande
8th March 2009, 00:09
Anea Adrian , uite aici cum au furat http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/vezi-aici-cele-mai-importante-faze-video-din-gaz-metan-dinamo-127419.html

iulian_1976
8th March 2009, 00:33
Dinamo are totusi un atac foarte bun. :rolleyes:

Eu cred ca doua lucruri pot ceda la Dinamo si rata titlul :
-centrul apararii-cuplul Moti si Tamas
-Rednic.

Cand incepe sa Rednic sa-si acuze jucatorii atunci este sfarsitul ...poate totusi o fi invatat ceva din trecut.

dannyreddog
8th March 2009, 01:15
N-avem nevoie de arbitraje de genul asta...e urat ce se intampla in fotbalul romanesc,cand un meci de fotbal in liga 1 in anul 2009 e arbitrat de o asemenea maniera...mai bine stam acasa,linistiti in patutul nostru cald,decat sa obtinem la final un lucru care ar putea sa fie nemeritat..:angry:

Arbitrii ne-au avantajat destul de mult la Medias,unde dupa parerea mea a fost 11 metri la Moti si implicit si eliminare si un al doilea cartonas galben la Malick...SUPORTERII DINAMOVISTI N-AU NEVOIE DE ASA CEVA SI NU MERITA UN ASEMENEA TRATAMENT DIN PARTEA ACESTOR NESIMTITI,CARE CICA REPREZINTA INTERESELE ACESTUI CLUB!!:rosu:

Ess
8th March 2009, 02:04
N-avem nevoie de arbitraje de genul asta...e urat ce se intampla in fotbalul romanesc,cand un meci de fotbal in liga 1 in anul 2009 e arbitrat de o asemenea maniera...mai bine stam acasa,linistiti in patutul nostru cald,decat sa obtinem la final un lucru care ar putea sa fie nemeritat..:angry:


respect :ok:
cam asa ar arata un suporter intr-o romanie din seculul XXVII...

OT: ar fii bine daca rednic, care are vestiarul, sa-si vada de vestiar

Telespan
8th March 2009, 04:59
Cristi Borcea dupa victoria cu Pandurii: "De acum incolo nici o echipa care va juca cu noi nu mai scapa fara 3-4 goluri inscrise." :cry:
..dau cite 3-4 goluri daca arbitreaza Tiberica....:rosu:
Dinamo nu are echipa de primul loc ...cu tamas,moti,papa leone...?

delaoltenia
8th March 2009, 09:08
Asa e ... in tur cand ne-a scos mingea din poarta si am facut egal in loc sa batem , a avut o prestatie foarte buna ...

@Rossi,nu vreau sa duc la nesfarsit un scandal purtat pe net,aici discutam despre meciul de aseara.
Este evident ca prestatia arbitrului a dus la un scor mincinos,poti spune ca a fost doar o greseala de arbitraj si ca nu au fost aranjamente,sau ca nu s-a umblat la arbitru?
Din respect pentru anumiti dinamovisti ma opresc aici,nu doresc sa fac si alte comentarii.

Leo
8th March 2009, 09:18
In legatura cu meciul de aseara , un singur lucru vreau sa spun : pt hentul in careu , Moti trebuia eliminat si acordata lovitura de la 11 metri . In rest nu comentez nimic .

Stefan_Cel_Mare
8th March 2009, 10:12
o fi fost greseli omenesti ... dar daca tu ca presedinte,actionar care stai in tribuna si le mai si vezi apoi la tv nu vrei sa recunosti ca ai fost avantajat,si dai vina pe teren ,ca din cauza terenului nu a arbitrat ala bine , sa fim seriosi,mai rau ca un copil de ala prost,este tipic romanesc si nu e bine ,trebuie schimbat acest fel e a vedea lucrurile ...

blaga
8th March 2009, 10:27
Daca Dinamo l-ar fi odihnit pe Lajos meciul asta, fotbalistii dinamovisti ar fi obtinut doar 0 puncte din confruntarea sportiva cu fotbalistii Gazului.
Daca Romania n-ar fi devenit comunista, 100% in 1948 n-ar fi existat o echipa de fotbal a fortelor de represiune.

crissis
8th March 2009, 10:34
inca o pagina de glorie dinamovista in drumul spre nicaieri , ca CL nu pupa cainii nici anul asta.

m8k
8th March 2009, 10:37
Din cate se pare pentru dinamo nu vor conta cele 2 puncte, dar din pacate pentru Medias pot fi esentiale pentru evitarea retrogradarii! Respect gazarilor si intotdeauna e o placere sa urmaresti aceasta echipa cand joaca pe teren propriu! Un aspect e cert, cu lajos la centru dinamo ar fi avut un parcurs lung in cupa UEFA!:headbang:

crissis
8th March 2009, 10:40
ce spui tu de uefa ar fi castigat lejer CL :evil: :yes:

cinebelu
8th March 2009, 10:44
Cum sa castige CL cu ajutorul lui Lajos daca nu au fost in stare sa bata nici macar Gazul?! :D

Totusi, prea multa galagie in urma acestui meci
Nu e un capat de tara pt Dinamo si nici evolutia slaba din meciul asta nu cred ca poate fi reprezentativa pentru un sezon intreg.
Intr-un campionat mai si pierzi, chiar si la echipe din subsolul clasamentului. Nu a fost insa pana la urma decat o remiza

Aurel.D
8th March 2009, 10:52
Acum sariti cu totii, dar sa stiti ca Dinamo are o echipa buna care nu isi poate face jocul in mocirla. Asta se va vedea in jocurile tari. CFR Cluj se cam chinuie, steaua este cum este, Poli cam tot pe acolo doar Dinamo si Rapid au un joc mai consistent. In plus Dinamo are un lot foarte bun si nu sunt subiectiv, poate trece cu bine peste acest retur.

Cinebelu,

asa este, mai si pierzi la echipe mai mici ca de aia e frumos fotbalul. In Germania, Hamburg care se bate la titlu a luat bataie ieri in deplasare de la M'gladbach (penultimul loc) cu 4-1!! Aia ce sa mai zica?

papaletto2000
8th March 2009, 11:01
In legatura cu meciul de aseara , un singur lucru vreau sa spun : pt hentul in careu , Moti trebuia eliminat si acordata lovitura de la 11 metri . In rest nu comentez nimic .

bravo. daca mai stai mult prin timisoara poate itzi trece de tot!

Aurel.D
8th March 2009, 11:05
Nici o sansa :)...si oricum, in Timisoara locuieste si oricum sunt mai multi dinamovisti in acest oras si oricum....

papaletto2000
8th March 2009, 11:10
Nici o sansa :)...si oricum, in Timisoara locuieste si oricum sunt mai multi dinamovisti in acest oras si oricum....

Ai dreptate! Ciudatzeniile naturii exista!

Ferko
8th March 2009, 11:13
E clar, Lajos nu mai are ce cauta in arbitraj ! El nu a favorizat voit pe Dinamo (tot el i-a dezavantajat pe Dinamo in tur si tot fara voia lui), el asa arbitreaza - adica este pe langa fenomenul numit arbitraj. De fapt nu e singurul. Ce ziceti de Deaconu ? Asta dupa ce o comita toata presa il lauda si mai primeste si o medalie (probabil pentru ca a avantajat pe cine trebuia). Am vazut arbitru lovit mai rau (sangera ! ) dar nu a intrerupt jocul. Ala da, ala este arbitru. Noi nu avem un corp de arbitrii competenti, avem numai imitatii de arbitrii si de comentatori arbitrii. Eu as propune ca Lajos sa fie scos din arbitraj pentru totdeauna, toate punctele date Gazului si nu cred ca dinamovistii se vor supara. Si inca ceva : Turcu sa faca mai putina "gura", s-o lase mai moale cu laudele. La fel si Borcea.

Denis
8th March 2009, 11:21
Gaz Metan si`au meritat punctul! :ok:

Aurel.D
8th March 2009, 11:21
Ai dreptate! Ciudatzeniile naturii exista!

La a cata privire in oglinda te-ai convins de asta? :o:

cinebelu
8th March 2009, 11:24
In Germania, Hamburg care se bate la titlu a luat bataie ieri in deplasare de la M'gladbach (penultimul loc) cu 4-1!! Aia ce sa mai zica?
In Germania, ca-n orice campionat vestic, e vorba de criza abia cand se aduna mai multe meciuri slabe.
Nu ca in Romania, unde esti ridicat in slavi dupa un 3-0 cu Pandurii si dat de podea la urmatorul meci
Declaratiile unora dintre jucatorii lui Bayern dupa 5-0 la Lisabona: "nu am castigat inca nimic! acest rezultat poate avea foarte repede efecte negative daca ne culcam pe o ureche si ne credem puternici de acum"

Turcu sa faca mai putina "gura", s-o lase mai moale cu laudele. La fel si Borcea.
din pacate, au aceeasi 'boala' ca jiji :(

delaoltenia
8th March 2009, 12:20
Lajos suspendat tot campionatul


http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/45850/lajos-suspendat-tot-campionatul.htm

laurdog
8th March 2009, 12:22
Foarte bine. Asta inseamna ca nu va mai arbitra deloc, in vara oricum se retragea. Sa se duca dracu si el si toti cei ca el, indiferent ce culori au in suflet sau buzunare.

crissis
8th March 2009, 13:46
Fara lajos , corpodean si alti arbitrii de suflet dinamo nu prea mai are sanse la titlu.

Sezione
8th March 2009, 14:10
Fara lajos , corpodean si alti arbitrii de suflet dinamo nu prea mai are sanse la titlu.

Mda..ai si tu dreptate odata in viata. Da nici voi nu aveati vreun punct in acest retur fara Corpodean..:evil:

Sezione
8th March 2009, 14:13
E asa greu sa recuniosti ca ai fost avantajat CLAR de arbitraj ?? Sew pare ca da pentru jigodiile care conduc clubul hotzilor si pentru zero bara ala de Rednic... Da asta e TRADITIE la ministerul de interne....sa furi si sa stigi tu hotul...

Sezione
8th March 2009, 14:16
Sa lasam dracu terenul si vantul si ploaia si extraterstrii, si sa invatam sa fim mai umili. Cu basini de mare echipa nu se face performanta. Kktul ala de arbitru ne-a facut mai mult rau avantajandu-ne in halul in care a facut-o!!!
Borceo, noi DINAMOVISTII nu vrem asa ceva!!!!

Cei ca tine...sint o minoritate la Dinamo... Cind o sa fiti 90 % din voi asa... poate o sa uit ce ati fost si ce sinteti ( Clubul,,,conducerea si 90 % din suporteri ) : niste banditi ordinari !! Since 1948 !1

Sezione
8th March 2009, 14:22
Jigodiile se acuza unele pe altele :


"M-a sunat Vasile dupa ce a vazut ca m-am luat de Lajos sa imi spuna sa nu mai zic nimic despre el, ca asa o sa faca si el cand o sa se greseasca in favoarea Stelei. Mi-a spus sa il las in pace, ca are si el familie, e in ultimul an si trebuie sa isi faca viitorul", a spus Gigi Becali la Telesport.

Patronul Stelei a continuat, criticand in termeni duri maniera de arbitraj a lui Tiberiu Lajos. "Inteleg sa mai ciupesti, dar sa o faci chiar asa, pe fata? Eu ma jur ca nu sunt de acord cu mita pentru arbitri! Adica iti bati joc de munca antrenorilor si jucatorilor de acolo", a adaugat Becali.

Gigi Becali a mai afirmat ca suma pe care Tiberiu Lajos a primit-o pentru meciul de la Medias este una impresionanta. "Borcea e cancerul fotbalului romanesc. Pentru jaful pe care l-a facut Lajos a luat de la 50.000 in sus", a concluzionat patronul "ros-albastrilor".

Penibil...Cancerul fotbalului romanesc... echipa Dinamo -steaua