PDA

View Full Version : Etapa a 19-a: FC Vaslui-Poli Iasi 2-0



delaparis
1st March 2009, 23:10
Vineri, 6 martie:
FC Vaslui-Poli Iasi, ora 19:00, GSP TV;

discutii inainte si dupa meci

Cipri
1st March 2009, 23:14
1 solist !
3-1 Vaslui !

resita
1st March 2009, 23:23
X solist, 0-0 :D

Rossi
2nd March 2009, 04:57
1 solist ... o sa-i fie imposibil Iasiului sa ia vreun punct la Vaslui

riva
2nd March 2009, 08:57
au adus multi jucatori dar inca nu s-au adaptat! o sa bata vasluiul dar foarte greu

Ferko
2nd March 2009, 14:38
Eu as dori 2, dar ma multumesc si cu X.

Zauri
2nd March 2009, 18:02
2-0

ultra
2nd March 2009, 18:02
Vaslui are o echipa mai puternica decat in tur.1 solist.

stiintacv
2nd March 2009, 19:03
1 solist

delaoltenia
2nd March 2009, 21:07
Se bat moldovenii! :D
Teoretic 1.

Telespan
2nd March 2009, 22:40
Meci greu in mnoldova ,merg pe x

pif
2nd March 2009, 22:58
Castiga poli iasi cu 2-1 goluri Burdujan/Cristea si Miclea.

Denis
3rd March 2009, 03:05
1 dar sper intr`un egal, sau victorie pentru Poli Iasi.

Hard
3rd March 2009, 10:24
galsheava pi sher :D
x :D

relansat
3rd March 2009, 10:35
1 solist

sanse mari si ptr un egal :)

wesley trebe sa`si faca datoria si de aceasta data :drak:

Leo
3rd March 2009, 12:05
1-0

kkrrss2003
3rd March 2009, 12:53
un 1-1 chinuit... Dar nu se stie niciodata cand se vor trezi iesenii!!!!!! :)

naxos
3rd March 2009, 15:49
galsheava pi sher :D
x :D

:happy:happy mai baga, mai ai funny boy?

riva
4th March 2009, 08:44
dau scris de acum ca in etapa 21 cand Gloria joaca la Iasi, arbitru va fi Corpodean si Gloria va bate cu 1-0!!

ce_bine_e
4th March 2009, 15:24
asta e de bine sau de rau?

DanielAndrei
4th March 2009, 16:23
dau scris de acum ca in etapa 21 cand Gloria joaca la Iasi, arbitru va fi Corpodean si Gloria va bate cu 1-0!!

multinationalule, ai stiut-o ca ne va arbitra si cu U Craiova, si ca urma sa o luam si de la ei?:sleep:

Stefan_Cel_Mare
4th March 2009, 16:56
sper sa batem ... imi doresc sa batem ..dar cred ca ar fi fost mai frumos sa batem steaua si sa luam bataie de la iasi ...asa cred ca facem egal si in loc de 3 puncte o sa avem numai 2 ..asta e ...dar eu totusi sper sa batem...in subconstientul meu nici nu ma gandesc sa nu batem ,dar cand mai si gandesc parca nu mai iese la fel ...

crissis
4th March 2009, 20:17
Meci greu pentru Poli.
Sper sa se termine X.

lucian_iasi
4th March 2009, 20:33
dau scris de acum ca in etapa 21 cand Gloria joaca la Iasi, arbitru va fi Corpodean si Gloria va bate cu 1-0!!

Si cand te-ai trezit era dimineata :D

riva
5th March 2009, 08:27
multinationalule, ai stiut-o ca ne va arbitra si cu U Craiova, si ca urma sa o luam si de la ei?:sleep:

ce tot vorbesti? n-am zis nimic de meciul vostru cu oltenii, vom vedea daca am sa nu dreptate, am mai vazut filmul asta o data! :yeah:

bizarr
5th March 2009, 16:38
x2 dar mai sigur 2

Sezione
5th March 2009, 16:51
Cred ca bat Vasluienii ca nu cred o sa mai arbitreze Corpodean, care oricum nu ar avea tupeu sa-l supere pe porumboiu..... si banuiesc ca Bergodi a terminat de manacat galeata cu C__T la meciul din etapa trecuta :)))

Lauryca
5th March 2009, 19:50
Cred ca batem, dar nu usor.

rhadoo
6th March 2009, 17:58
in mod normal,rezultatul ar trebui sa fie 1 solist,nu cred ca vasluiul ar da o mana de ajutor iasiului
da cine mai stie.............

Stefan_Cel_Mare
6th March 2009, 18:08
eu am o problema cu steaua ...

six
6th March 2009, 18:14
eu am o problema cu steaua ...:happy:happy:happy ce draq numa tu....1 solist ;)

Grecu_
6th March 2009, 19:52
2-0 deocamdata, conform asteptarilor.

purpleheart
6th March 2009, 19:54
atita timp cit se striga pe stadion [ FRF , "UE" FRF ] , nici nu ma intereseaza cine bate ! ;-)

2-0 la pauza si Branet lovit grav si trimis la spital ! cred ca meciul e jucat deja.

Ferko
6th March 2009, 19:57
Cam "visatori" jucatorii ieseni.

Mr Cosmin
6th March 2009, 20:19
Era clar ca Vasluiul va castiga.

Ferko
6th March 2009, 20:30
"La omul sarac nici boii nu trag". La ieseni arbitrul le anuleaza aiurea un gol. Nu conteaza, dar ca fapt divers.

Ulysses
6th March 2009, 20:32
Nici la 3-0 arbitrul nu cedeaza:happy Porumboiu vrea meci castigat la zero, asta e:cool:

purpleheart
6th March 2009, 20:35
al doilea portar knock-out ! :groggy:
ar trebui schimbat regulamentul !

corello
6th March 2009, 20:37
ce cioban de jucator si-o tras vasluiul =))) ala ii fost asasin, sau ce?
ce evident arbitraj. gol anulat absolut nejustificat
*****

Ferko
6th March 2009, 20:44
In acest meci Vasluiul chiar nu avea nevoie de ajutorul arbitrului, dar probabil in virtutea inertiei, porumbelul nu s-a putut abtine....

iaro
6th March 2009, 21:21
Felicitari Vasluiului! La ora actuala sunt peste noi ca valoare si anul asta merita sa joace in cupa Uefa. Au meritat victoria, chiar daca Poli a dat semne ca se trezeste in repriza a doua. Cred ca vor trebui sa mai lucreze un pic la conditie fizica, pentru ca in cupele europene nu te iarta echipele adverse daca "pici" in repriza a doua.
Pentru noi nu e nimic pierdut inca, dar trebuie sa indraznim mai mult. Oricum, mare castig avem ca Andrei Cristea s-a hotarat sa vina la noi sa incerce sa ne ajute.
Si merita apreciat si fair-play-ul celor care au aplaudat la accidentarile portarilor. Pavlovici nu a avut intentie, dar e un pic prea "hotarat" in interventii. Poate ar fi bine sa nu uite ca fotbalul e doar un joc si nu trebuie sa lovesti mingea cu orice pret (trei victime in 2 partide e cam mult).

relansat
6th March 2009, 21:24
multumim ptr cuvintele frumoase, iaro. sper sa ramaneti in liga 1 sa avem cu cine ne razboi. multa bafta :ok:

Roddicted
6th March 2009, 21:28
multumim ptr cuvintele frumoase, iaro. sper sa ramaneti in liga 1 sa avem cu cine ne razboi. multa bafta :ok:

Mi-au dat lacrimile cand ti-am citit postul:happySunt sigur ca daca castigam incepeai cu jignirile si ne doreai retrogradarea.Oricum era asteptata victoria galbejitilor:DCat timp Porumbelu se ocupa cu agricultura si are bani sa investeasca veti fi peste noi.

relansat
6th March 2009, 21:32
is cineva, ma confunzi. nu uita ca pe un thread trecut ti`am zis poate ne vedem la un meci al iasului, sa ne dam mana ca oamenii :)

io stau in pacurari si mai merg cand am ocazia la meciurile lui poli.

corello
6th March 2009, 21:49
get a room :D

Roddicted
6th March 2009, 22:50
is cineva, ma confunzi. nu uita ca pe un thread trecut ti`am zis poate ne vedem la un meci al iasului, sa ne dam mana ca oamenii :)

io stau in pacurari si mai merg cand am ocazia la meciurile lui poli.

Ok.Poate m-am grabit cu afirmatia facuta.Nu mai tin minte cand mi-ai zis,dar aranjam oricand daca vrei sa ne vedem la un meci al Iasului:D

B0gdaaaN
6th March 2009, 23:10
felicitari echipei Fc Vaslui...o victorie meritata si fara dubii...Fc Vaslui a avut cea mai buna campanie de transferuri din tara...buni jucatori,foarte bataiosi si f tehnici..felicitari inca odata si noi speram sa ne salvam de la retrograare

Aurel.D
6th March 2009, 23:29
Meci castigat pe merit. FC Vaslui va fi evident revelatia acestui retur. Sa vedem totusi cat o tin balamalele.

Lauryca
6th March 2009, 23:42
Multumim pt. fair-play si cuvintele frumoase! Pacat de teren, ar fi iesit un meci mai frumos daca era uscat. Prea dur termenul terorist (http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/teroristul-milos-pavlovici-trei-victime-nici-un-cartonas-galben-127347.html) folosit de gsp pentru Pavlovici, care n-a avut intentia de a-i accidenta pe portarii ieseni; ar trebui totusi sa o lase mai moale pentru ca e doar un joc (desi pe bani). Sper sa se salveze Poli sa mai avem cu cine ne duela; ar fi prea anost daca ati pica B.

YoNuTzz
6th March 2009, 23:58
rezultat logic :ok:

Rossi
7th March 2009, 01:02
2-0 ... dar iesenii au avut un gol anulat aiurea ...
si daca mai pui ca Pavlovici a scapat in mod ciudat de eliminare ...

Ferko
7th March 2009, 10:44
Cei din Iasi nu aveau sanse mari la un rezultat pozitiv. Am impresia ca porumbelul fura si cand nu trebuie - poate ca sa nu-si iasa din "mana".

Vladek
7th March 2009, 11:57
Pavlovici ala e ruda cu Bruce Willis, e de-a dreptul "greu de eliminat" :D . Mare om, mare caracter acest Porumboiu, victima nevinovata a rautaciosilor ce comenteaza fara motiv ..

razwan_vs
7th March 2009, 12:52
victorie lejera....urmeaza gloria :D

ultra
7th March 2009, 13:04
E prea greu sa bati la Vaslui, cu o echipa ca Iasiul cand nu se investesc bani pentru performanta.

Stefan_Cel_Mare
8th March 2009, 10:03
Pavlovic nu trebuia eliminat. golul celor de la iasi a cam fost nulat aiurea ...

Sezione
8th March 2009, 14:28
Cum era si normal..Poli fara Curpodean in atac..e ZEro.

radcom
8th March 2009, 17:29
Ce sa spun?...V-a furat Corpodean...:DDaca isi facea datoria si va elimina portarul,:rosu: si nu fundasul, v-o furati si de la Bistrita.:yeah:Ati avut noroc.:mda:

Sezione
8th March 2009, 20:29
Ce sa spun?...V-a furat Corpodean...:DDaca isi facea datoria si va elimina portarul,:rosu: si nu fundasul, v-o furati si de la Bistrita.:yeah:Ati avut noroc.:mda:

1 )AI vazut meciul ?? Eu pe al vostru cu Vasluiul da... NU AVEATI CUM SA CASTIGATI UN MECI cu 3 faze in careul advers... Noi am avut 20 de atacuri,,,din care au iesit 4 faze calre de gol,,,

2) Bornescu nu avea cum sa ia rosu,.,,nu era ultimul asparator... incepeti si voi sa invatai regulamentul.Nu de aia da e acelasi si pentru liga a 2-a:no:

valitudor
8th March 2009, 23:57
Dupa reluarile de la recurs se pare ca ambele goluri ale vasluienilor au fost insotite in prealabil de faulturi in atac. Daca mai adaugam si golul anulat iasului... Borcica al nostru are un nou adversar.
Se pare ca anul asta agricultura merge mai bine decat terenurile din Pipera

P.S. Interesante emisiuni avem. S-au porcait la TV Porumboiu cu Craciunescu

gab
9th March 2009, 17:02
8-| ce concluzii mari a tras si Craciunescu, de parca nu s'ar sti cat il uraste pe Porumboiu...

codrind
9th March 2009, 22:41
Taranul de pavlovici e perfect... ca o manusa...
POLI a jucat slab in "prima" - cand s-au inscris si golurile ( unul NEREGULAMENTAR), a echilibrat in a II-a - a inscris perfect VALABIL, dar... la NOUL KOSOVO - nu se castiga!! :rosu:
stiuletoiu din nou penibil in declaratii si comportament.
moldovan a luat si el "virusul" :no:

Sezione
10th March 2009, 11:01
Taranul de pavlovici e perfect... ca o manusa...
POLI a jucat slab in "prima" - cand s-au inscris si golurile ( unul NEREGULAMENTAR), a echilibrat in a II-a - a inscris perfect VALABIL, dar... la NOUL KOSOVO - nu se castiga!! :rosu:
stiuletoiu din nou penibil in declaratii si comportament.
moldovan a luat si el "virusul" :no:

Ehh..cam ai dreptate.... ma gandesc ca acum intelegi cum e sa fi furat etapa de etapa...:ok:

florin_vs
10th March 2009, 15:29
Taranul de pavlovici e perfect... ca o manusa...
POLI a jucat slab in "prima" - cand s-au inscris si golurile ( unul NEREGULAMENTAR), a echilibrat in a II-a - a inscris perfect VALABIL, dar... la NOUL KOSOVO - nu se castiga!! :rosu:
stiuletoiu din nou penibil in declaratii si comportament.
moldovan a luat si el "virusul" :no:

bagi mana in foc ca egalati daca se anula al doilea gol al nostru ? :rolleyes: una peste alta iasiul a fost clar sub noi nu meritau niciun punct ... au avut doar 2 faze in 90 minute golul anulat aiurea si ratarea lui cristea in fata lui Kuciak :no:

relansat
10th March 2009, 15:33
Dupa reluarile de la recurs se pare ca ambele goluri ale vasluienilor au fost insotite in prealabil de faulturi in atac. Daca mai adaugam si golul anulat iasului... Borcica al nostru are un nou adversar.
Se pare ca anul asta agricultura merge mai bine decat terenurile din Pipera

P.S. Interesante emisiuni avem. S-au porcait la TV Porumboiu cu Craciunescu

sa nu uitam ca la inceputul partidei mingea nu a fost jucata inainte, asa cum spune regulamentul :rolleyes: