PDA

View Full Version : Etapa 2: Rapid - Steaua



ADelPiero
2nd August 2004, 02:04
Etapa 2: Rapid - Steaua
duminică (8 august): Rapid - Steaua (20.15, TVR 1)
Discutii si pronosticuri despre acest meci, aici.

sames44jc
2nd August 2004, 03:11
invinge steaua cu 3-1
forza steaua

fia
2nd August 2004, 03:56
Sper sa bata Rapid... Ar fii frumos... mai ales ca Dinamo a calcat deja stramb... Sa devenim lideri, de exemplu noi si Apulum :).

JJ
2nd August 2004, 08:41
4-0! Lucescu, mai bun decat Zenga!

baden
2nd August 2004, 09:37
4-0! Lucescu, mai bun decat Zenga!
daca te referi la Lucescu junior, eu zic ca te inseli ! Daca e asa cum spui, eu zic sa-i asezam pe jucatori in tribuna si sa-i punem pe antrenori sa joace :).
In cazul asta eu zic ca ar castiga Zenga ( :o: ). Daca te uiti in portofele ... tot Zenga pare mai tare, iar daca te uiti la femei... tot zenga conduce mai multe ... deci zi clar ... cine bate pe cine ... si eventual, la ce?

gicu
2nd August 2004, 09:42
2-2 ca sa echilibram situatia in clasament :)

fia
2nd August 2004, 09:48
daca te referi la Lucescu junior, eu zic ca te inseli !
Ramane de vazut... Nici unul din ei nu a arata nimic ca antrenor.... Iar celalate nu conteaza... Ce treaba au femeile si cariera de jucator pentru un antrenor? Prea mica....

baden
2nd August 2004, 09:54
Ramane de vazut... Nici unul din ei nu a arata nimic ca antrenor.... Iar celalate nu conteaza... Ce treaba au femeile si cariera de jucator pentru un antrenor? Prea mica....
corect !!!(Nici unul din ei nu a arata nimic ca antrenor) :) :D

BOGGIECOOL
2nd August 2004, 10:45
Personal as vrea sa castige Rapid. Steaua a inceput sa nu-mi mai placa, :D pana si Dinamo imi place mai mult. :headbang:

baden
2nd August 2004, 11:26
Personal as vrea sa castige Rapid. Steaua a inceput sa nu-mi mai placa, :D pana si Dinamo imi place mai mult. :headbang:
de ce nu tii cu celelalte echipe ... te chinui prea mult cu cele 3 mari din campionat :p

Paul
2nd August 2004, 13:12
bate steaua cu un gol (1-2) S.Ilie / Dica, Neaga

Paul
2nd August 2004, 13:13
Personal as vrea sa castige Rapid. Steaua a inceput sa nu-mi mai placa, :D pana si Dinamo imi place mai mult. :headbang:
uite un om fericit ... indiferent cine ia titlul el se bucura ! mai da sa nu ia craiova titlul :)

baden
2nd August 2004, 13:17
uite un om fericit ... indiferent cine ia titlul el se bucura ! mai da sa nu ia craiova titlul :)
sau poli iasi :)
:drak:
sau poli timisoara :D
:p
sau o echipa mare ca sportul studentesc
:p

Catalanul
2nd August 2004, 13:43
bate steaua cu 2-0 (dubla Neaga :D)

Ioca10
2nd August 2004, 14:05
Ca sa parafrazez pe cineva a fost manevra ca sa dezorientam rapidul! :)


Bineinteles ma refeream la jocul Stelei cu Gloria! :)

Concluzie le dam sa sara ca doar suntem lideri!

uti2102
2nd August 2004, 14:09
1-0 sau 2-0 pentru Steaua! Pentru NOI! /hello

iulian
2nd August 2004, 14:12
Eu zic ca e posibil sa dea si rapizi un gol...de onoare asa...deci scor final 1-3 :ok:

Ioca10
2nd August 2004, 15:31
Nu ca e Hamu. poate doar din pen.da nici asa!

leveu
2nd August 2004, 16:21
Mai convenabil ar fi un 0-0 :p
eu merg pe X

corinutza_88
2nd August 2004, 20:32
derbyul etapei deci=>egal

Pustoai-k
2nd August 2004, 21:40
Nu va mai facetzi atatea sperantze bai stelistilor!!!
O sa va strigam cam asa......PLECATI ACASA!!!!
Rapid-stiaua 3-1 ;)

BOGGIECOOL
3rd August 2004, 03:42
uite un om fericit ... indiferent cine ia titlul el se bucura ! mai da sa nu ia craiova titlul :)
Mah da nu va prindeti! De tinut tin doar cu o echipa(Gloria), iar cand faceam distinctie intre cele 3 bucurestene (ca celelalte...) e pt. ca se joaca derbyu asta, nimic foarte personal (desi am fost Stelist inainte ) :D :headbang: :jerk:

Florentin
3rd August 2004, 04:23
Cu parere de rau ca meciul asta se joaca atit de devreme dar cu bucuria ca Steaua (se pare ca prostia de a-ti bate joc de numele unei echipe este nociva) va invinge iar,
2-0 pentru Rapid zero.

Red Heat
3rd August 2004, 09:57
Ca sa parafrazez pe cineva a fost manevra ca sa dezorientam rapidul! :)


Bineinteles ma refeream la jocul Stelei cu Gloria! :)

Concluzie le dam sa sara ca doar suntem lideri!

Ati mai fost lideri.... si Radoi si-a adus contributia la un egal :D

Red Heat
3rd August 2004, 10:11
Meci tare, cu scantei, ca de fiecare data. Cred ca se va termina egal. Rapid nu joaca mare lucru iar Steaua este in perioada de acomodare cu Zenga.
1-1

dragos_popa17
3rd August 2004, 10:27
Va fi primul mare derby pentru cei doi antrenori, deci va fi un meci interesant. Meciul se indreapta spre o remiza dupa cum arata acum. Totusi cred ca Steaua are prima sansa. Are un lot superior pe care Piturca l-a lasat foarte bine pregatit si care a jucat bine cu Gloria, desi avea un antrenor venit de doar 3 zile. Rapidul, desi l-a avut pe Lucescu jr. de la inceputul pregatirilor nu a parut foarte puternic in meciul cu Poli. Oricum meciul va fi mai mult interesant decat frumos, pentru ca nimeni nu vrea sa piarda(in special Zenga). Cred ca Steaua va juca mai defensiv si va incerca sa loveasca pe contraatac prin jucatorii rapizi pe care ii are(Cristea,Neaga,Dica si surprinzator Bostina)

the_big
3rd August 2004, 14:40
Sper ca de data asta sa jucam la fel de bine ca in ultimele cinci -sase meciuri directe dar sa-i batem ,mereu au scapat au dat un gol si dupa aia s-au bagat cu curu in poarta ,de data asta nu au cum sa mai scape ,prevad un 2-0 ptr RAPIZII mei !!!

goluri Sabin si Badoi :)

vasile314tzurka
3rd August 2004, 14:44
un gol? parca erau mai multe.
bate steaua

the_big
3rd August 2004, 14:53
un gol? parca erau mai multe.
bate steaua

esti baiat mare ,ce naibii nu stii sa citesti printre randuri !? :mad:

onci66
3rd August 2004, 19:39
bate steaua 3-1.goluri marcate de cristea 2 si neaga /hello /hello /hello

vasile314tzurka
3rd August 2004, 20:06
deci numaram printre rinduri. dar eu nu-s baiat mare.

Saber Rider
4th August 2004, 01:48
Sper ca de data asta sa jucam la fel de bine ca in ultimele cinci -sase meciuri directe dar sa-i batem ,mereu au scapat au dat un gol si dupa aia s-au bagat cu curu in poarta ,de data asta nu au cum sa mai scape ,prevad un 2-0 ptr RAPIZII mei !!!

goluri Sabin si Badoi :)


Cred ca ai incurcat echipele. Rapidul a scapat prin urechile acului la acel 3-3 norocos, si Steaua dupa ce a dat un gol, l-a mai dat si pe al doilea, sa stii. Eu sper ca de data asta Rapidul sa nu mai scape asa usor, asa ca prevad o victorie a Stelei la doua goluri diferenta.

baden
4th August 2004, 08:35
bate steaua 3-1.goluri marcate de cristea 2 si neaga /hello /hello /hello
si eu zic ca cristea trebuie sa bage macar un gol ... la banii care s-au bagat in el!!!

dragos_popa17
4th August 2004, 09:01
si eu zic ca cristea trebuie sa bage macar un gol ... la banii care s-au bagat in el!!!
Dupa parerea mea Zenga nu ar trebui sa inceapa cu Cristea titular. E prea nou la echipa. Mai bine mizeaza pe Dinita si Neaga din start pentru ca sunt mai obisnuiti impreuna. Cristea nu trebuie neaparat sa intre titular si sa marcheze inca, el este totusi o solutie pentru viitor. Nu ar trebui sa se astepte prea mult prea repede de la el, pentru ca e posibil sa nu reziste presiunii si sa stea vreo trei ani pe tusa ca Neaga.

Dansan
4th August 2004, 10:37
Steaua are prima sansa prin prisma lotului mai valoros decat al adversarei...Depinde numai de ea sa castige acest meci....

IlMILAN
4th August 2004, 11:01
deci numaram printre rinduri. dar eu nu-s baiat mare.
Vasile intreab-o pe bapsy cum sta treaba cu numaratu din doua in doua:D...

revenind la meci cred ca o sa bata Steaua 2-0

vasile314tzurka
4th August 2004, 11:01
dinita nu e accidentat cumva? in rest sper ca steaua sa bata desi dupa cum au jucat toti in prima etapa s-ar putea sa vedem doar o bicisnica goana dupa puncte...

florian
4th August 2004, 11:06
Cred ca bata Steaua la un gol diferenta, cu toate ca daca ne luam dupa accidentari, poate ne multumim si cu un egal.

vasile314tzurka
4th August 2004, 11:30
de ce sa ne multumim? pai ne tot multumim ba cu un egal ba cu o bataie si uite asa o tinem in locul doi de mi s-a acrit.

dragos_popa17
4th August 2004, 11:33
dinita nu e accidentat cumva?
Eu stiu ca nu e accidentat. Cu Gloria a intrat in locul lui Neaga.

Pancone
4th August 2004, 13:11
3-1 pentru Rapid .


Suntem peste tot acasa.

Dansan
4th August 2004, 13:24
Pancone dixit: "Suntem peste tot acasa"

Mai Pancone, mai, voi chiar faceti parte din "Matrix"...:)

fia
4th August 2004, 13:25
Portzile ni se deschid....

Dansan
4th August 2004, 15:36
fia dixit : "Portzile ni se deschid..."
O, Doamne....nu inca unul...:)

iulian
4th August 2004, 15:45
Portzile ni se deschid....
Si cate goluri crezi ca o sa va dam pana sa le inchideti la loc ? :drak:

fia
4th August 2004, 15:50
Cel putin cu unul mai putin ca noi

uti2102
4th August 2004, 16:03
Planuitzi shi un autogol deci?! Stai sa ghicesc........Maftei?!

sames44jc
4th August 2004, 16:58
Planuitzi shi un autogol deci?! Stai sa ghicesc........Maftei?!

amin

fia
4th August 2004, 16:59
E , lasa ca vedeti voi.... :evil: dar parca vad ca luni nu e nici un stelist pe forum

baden
4th August 2004, 17:00
vrei sa-i convingi pe toti sa tina cu rapid ?
:D

fia
4th August 2004, 17:06
Nu, dar nu o sa le fie rusine :evil:

P.S. stiu ca pt afirmatiile astea in cazul in care Rapid ia bataie se va lua o groaza de lume de mine pe forum.... dar imi place sa imi sustin echipa...

baden
4th August 2004, 17:07
Nu, dar nu o sa le fie rusine :evil:

P.S. stiu ca pt afirmatiile astea in cazul in care Rapid ia bataie se va lua o groaza de lume de mine pe forum.... dar imi place sa imi sustin echipa...

cheama-l pe rednic inapoi !!!

sames44jc
4th August 2004, 17:14
E , lasa ca vedeti voi.... :evil: dar parca vad ca luni nu e nici un stelist pe forum

stai linistit
stelisti nu isi parasesc echipa niciodata
adevarati stelisti

baden
4th August 2004, 17:18
eu vreau sa ma impac cu toata lumea :D
Hai ca va fi egal !!!

fia
4th August 2004, 17:20
Cu toata lumea cu toata lumea... dar cu cu rapidistii si stelistii.... ca nici unii din ei nu cerd ca sunt deacord cu egalul... poate cainii :evil:

baden
4th August 2004, 17:26
lasa-i pe caini ca au probleme mari !!!
si-au rupt dintii la constanta si acum se gudura ca-s mai buni ca sportu'

vasile314tzurka
4th August 2004, 17:26
eu vreau sa ma impac cu toata lumea :D
Hai ca va fi egal !!!

d'abia ca te certi cu toti:)

baden
4th August 2004, 17:31
e, chiar cu toata lumea ...
mai raman cativa care tin cu iasi, timisoara ... , galati si cam atat
:D

uti2102
4th August 2004, 18:05
parca vad ca luni nu e nici un stelist pe forum

Pai io-s plecat la mare de maine. Da' mai dau o "roaita" din cand in cand.... :drak:

baden
4th August 2004, 18:08
Pai io-s plecat la mare de maine. Da' mai dau o "roaita" din cand in cand.... :drak:
da ce te-ai saturat de mica? ... vezi ca te ploua!
sa nu zici ca nu ti-am spus

uti2102
4th August 2004, 18:12
Da, da' e mai uda ploaia acolo!

baden
4th August 2004, 18:14
Da, da' e mai uda ploaia acolo!
bafta!!! sa fie cat mai umeda ;)

fia
4th August 2004, 18:19
Si de Steaua - Rapid ce mai ziceti? Eu zic ca bate Rapid si cel putin un gol il da Sabin.....

baden
4th August 2004, 18:20
eu zic ca nu da gol sabin ... da' cine stie! il mustra constiinta ca din cauza lui a plecat marocanu'

fia
4th August 2004, 18:23
Eu cred ca e mai bine asa... nu il mai trage in jos si pe Sabin.... totusi Ziati era element destabilizator in lot :D

offtopic: baden tata, cate bagi? 60-70 de mesaje pe ora? Nu e cu nume de rau.....

baden
4th August 2004, 18:29
Eu cred ca e mai bine asa... nu il mai trage in jos si pe Sabin.... totusi Ziati era element destabilizator in lot :D

offtopic: baden tata, cate bagi? 60-70 de mesaje pe ora? Nu e cu nume de rau.....
Fara Ziati ... eu zic ca Rapidul a pierdut din forta ofensiva si din spectacol

(Referitor la cate bag ? ... eu nu le-am numarat ... chiar vrei sa stii? :D mai am o colega buna ... sper sa ma primeasca si ea !?)

fia
4th August 2004, 18:38
Haide ma ca Ziati era prea static... tinea jocul in loc... Am avut la din astia la echipa de m-am plictisit... Maier, Lupu, etc.... vrea si eu sa joace mai in viteza Rapidul.... Nu sa stea sa o frece unul la mijlocul terenului si apoi sa dea o pasa (cei drept foarte buna) si eventual sa fie gol....

baden
4th August 2004, 18:48
Haide ma ca Ziati era prea static... tinea jocul in loc... Am avut la din astia la echipa de m-am plictisit... Maier, Lupu, etc.... vrea si eu sa joace mai in viteza Rapidul.... Nu sa stea sa o frece unul la mijlocul terenului si apoi sa dea o pasa (cei drept foarte buna) si eventual sa fie gol....
isi permitea ...
jocul in viteza se face cu jucatori buuuni ... care dau repede drumul la minge (vezi badoi) ... dar nu are sclipirile necesare ca sa tina mingea pana ajung altii langa el sau in pozitie de finalizare.
pe badoi il face bun un jucator care e demarcat cand a ajuns mingea la el (care e ala ?)

suporter-I-S
4th August 2004, 19:06
Steaua va face spectacol si (sper) va castiga; un pronostic: Rapid 1 - 4 Steaua
Zenga va da o lectie de antrenorat! Parerea mea!
FORZA STEAUA!!!

sames44jc
4th August 2004, 19:08
stati linistiti ca o sa fiu eu cu siguranta
cred

fia
4th August 2004, 19:10
Ce e constructia asta? ... CU SIGURANTA.... CRED... :rosu: Vorbesti/scrii ca sa nu adormi :rosu:

baden
4th August 2004, 19:29
Ce e constructia asta? ... CU SIGURANTA.... CRED... :rosu: Vorbesti/scrii ca sa nu adormi :rosu:
cred ca se refera la faptul ca ar putea sa o faca pe "siguranta" (electrica) pe stadion. Sa nu joace baietii pe intuneric

sames44jc
4th August 2004, 19:31
hihi
stai sa ma duc pana la magazin
nu vezi ca esti in pom
P.S. si pomul in aer

baden
4th August 2004, 19:33
hihi
stai sa ma duc pana la magazin
nu vezi ca esti in pom
P.S. si pomul in aer
repede ca pierzi meciul
dinamo-zilina

sames44jc
4th August 2004, 20:02
Ca sa parafrazez pe cineva a fost manevra ca sa dezorientam rapidul! :)


Bineinteles ma refeream la jocul Stelei cu Gloria! :)

Concluzie le dam sa sara ca doar suntem lideri!

bine gandit

DanielAndrei
4th August 2004, 21:52
Dupa cum a jucat vineri, bate Rapidul

baden
5th August 2004, 07:40
Dupa cum a jucat vineri, bate Rapidul
dupa cum a stat rapidul duminica eu zic ca face egal :)
:P
Au avut doua zile in plus de lenevit!!!

Bob1128
5th August 2004, 09:46
Bate Steaua cu 3-1 (Neaga+Dica)!!!

Bob1128
5th August 2004, 09:47
Nu are nici o sansa Rapidul, sincer vorbind.......

ADelPiero
5th August 2004, 10:29
Rapid 1-5 Steaua

fia
5th August 2004, 10:56
Vise DelPiero vise.... Vorbim duminica :evil: Nu da Steaua 5 goluri nici in 3 etape...

ADelPiero
5th August 2004, 18:00
vai de capu` tau fia :D ... stai sa vezi :D cum o ia Dolha :D de se plictiseste de cate ori le scoate din poarta :lol:

fia
5th August 2004, 18:31
Ce sunt mai astea? Tatonarile dinainte de meci... Tu mai bine ai grija de Alba-Iulia ta... asa sa fie Rapid si Unirea lideri cum am vorbit ;)

sames44jc
6th August 2004, 01:14
rapidu o sa se faca de ras la ei acasa
si dupa meci no comment
mai bate rapid pe steaua cand oi ajunge eu inter :))
adica niciodata

Saber Rider
6th August 2004, 02:07
Vise DelPiero vise.... Vorbim duminica :evil: Nu da Steaua 5 goluri nici in 3 etape...

Eu zic ca sunt sanse mari ca Steaua sa dea 5 goluri in numai doua etape :evil:, sau minim 4, cu 0 (zero) goluri primite.

Varcolacu
6th August 2004, 03:18
Deci fara discutii invinge RAPID...cu 3-2 :p dak nu bate RAPID veniti la mine in NAVODARI si va dau berea, :happy Hai RAPID!!! /hello :degete: :degete: :degete:

sames44jc
6th August 2004, 03:50
Deci fara discutii invinge RAPID...cu 3-2 :p dak nu bate RAPID veniti la mine in NAVODARI si va dau berea, :happy Hai RAPID!!! /hello :degete: :degete: :degete:
iti lasam tie berea
noi ramanem cu victoria

Defence
6th August 2004, 21:49
Rapid nu poate castiga meciul cu Steaua din foarte mult motive:
1) Steaua are lotul mai valoros
2) Steaua are antrenor mai valoros si mai spalat
3) Rapid poate numara pe degete victoriile cu Steaua
4) Rapid poate numara suporterii pe degete ( daca ar stii sa numere )

Defence
6th August 2004, 21:51
PS: Rapid = rrapid[B]

Mariusmadmax
6th August 2004, 22:53
2-1 pentru noi stelistii :D

Triple H
6th August 2004, 23:35
1-0 la limita, gol Aliuta :yeah: sa-i dea peste nas la gafa lu Gigi cand l-a pus pe banca la recurs.

ADelPiero
6th August 2004, 23:51
Ce sunt mai astea? Tatonarile dinainte de meci... Tu mai bine ai grija de Alba-Iulia ta... asa sa fie Rapid si Unirea lideri cum am vorbit ;)

UNIREA mea a castigat :D si acuma rapidu tau va papa bataie cred :D

Mariusmadmax
7th August 2004, 04:41
Azi plec in Golful Mexic la Panama Beach , sper sa aud de un succes stelist in Giulesti :D

fia
7th August 2004, 06:41
UNIREA mea a castigat :D si acuma rapidu tau va papa bataie cred :D
Bine ca nu ai zis cum zic altii: Sunt sigur ca rapid va manca bataie, cred

Pe de alta parte, lasa ca iese cum ti-am zis eu mai devreme: Rapid si Apulum lideri.... o sa vezi ca o sa fim singurele echipe cu 6 puncte... Nu de alta, dar am fost singurele care am batut in deplasare in etapa 1 :cool:
Voi v-ati facut norma, ati dat doar un gol diferenta, e perfect, noi dam 2,3 si gata, Rapid locul 1, Apulum 2 /hello. Hai zi ca nu preferi asa? Da-i incolo pe Steaua... ce e aia sa ai 2 echipe preferate in Divizia A?

fia
7th August 2004, 07:28
Sunt curios cat de mult va conta ca Lucecu nu e pe banca... Pacat ca a intrat pe teren la Iasi... Daca din prima etapa face asa... Oricum sper sa se mai calmeze in etapele viitoare...

inter
7th August 2004, 10:14
preferabil pt. mine ar fi sa bata Rapidul ... dar nu se stie , merg pe X

iulian
7th August 2004, 10:25
preferabil pt. mine ar fi sa bata Rapidul ... dar nu se stie , merg pe X
Preferabil pentru tine ar fi si sa ia Craiova campionatul..dar se stie ...nu :(

inter
7th August 2004, 11:53
da "vad" ca esti interesat de evolutia U Craiova II :D:D:D

tomograf
7th August 2004, 13:19
cind sa arate Lucescu ori Zenga ca sint antrenori? Taman ce+a inceput. Nu uitati totusi ca atit Lucescu (vezi anul trecut cu BV cind a avut 5 meciuri fara infringere ) cit si Zenga (s+a batut la titlu cu Dinamo cind antrena Nationalul iar urmatorul an a facut mai mult decit celelalte echipe in UEFA). Dati+le timp... si+apoi o sa avem discutii...

tomograf
7th August 2004, 13:21
Parerea mea este ca Steaua o sa aiba un meci mai usor decit se crede... As paria pe victoria Stelei oricit

fia
7th August 2004, 13:27
Asa va place voua sa va laudati... Pune casa si masina pe Steaua si mai vorbim....

P.S. Nu mai scrie mesaje consecutive.... foloseste butonul "Edit"

iulian
7th August 2004, 13:30
Asa va place voua sa va laudati... Pune casa si masina pe Steaua si mai vorbim....
P.S. Nu mai scrie mesaje consecutive.... foloseste butonul "Edit"
Dar tu ai curaj sa pui casa si masina pe Rapidul tau ? :D

fia
7th August 2004, 13:33
pai nu eu sunt ala care am zis "as paria oricat pe victoria...."

Eu zic ca meciul e deschis oricarui rezulatat.... asa cum ar trebui sa zic oricine...

pronostic
7th August 2004, 14:52
Meci echilibrat, sper totusi sa-l castigam (Rapid)! /hello

mahsat
7th August 2004, 16:23
Eu unul merg pe mana Stelei si sper ca maciul sa fie unul frumos.

flpetre8
8th August 2004, 06:25
Sper ca meciul sa se termine la egalitate. Ar fi cel mai bun rezultat pentru Dinamo.

MaPaX
8th August 2004, 15:10
Stelistii viseaza la titlu de 3 ani! VISATI IN CONTINUARE :) :happy :happy

BoboCosta
8th August 2004, 15:47
Batem fara probleme.Un 3-0 sec in giulesty.Ca sa pot sa ies in cta sa rad de astia.

sames44jc
8th August 2004, 20:18
cu neaga dica si dinita in fata ....
si ghionea si radoi nu are sanse rapid uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
3-1 pt steaua

fia
8th August 2004, 20:25
RAPID
1. Dolha - 23. M. Constantin, 24. Maftei, 14. Perjă - 5. I.Stancu, 9. Bădoi, 17. Măldărăşanu, 10. Artiom Karamian - 11 Ilyeş - 21. D. Niculae, 7. S. Ilie
antrenor Răzvan Lucescu
Rezerve: 31. I. Curcă, 3. Neagu, 8. V. Negru, 19. A. Karamian, 20. Burdujan, 25. N. Constantin, 29. Rogerio

STEAUA
33. Hamutovski - 20. Ogăraru, 6. Rădoi, 24. Ghionea, 18. P. Marin - 2. Fl. Dumitru, 8. D. Munteanu, 14. N. Dică, 11. Boştină - 9. Diniţă, 25. Neaga
antrenor Walter Zenga
Rezerve: 12. M. Tudor, 5. P. Stoica, 7. Pitu, 10. Aliuţă, 21. A. Cristea, 22. Paraschiv, 30. Falemi

Gabriel
8th August 2004, 20:32
nu mi s-a parut 11 m . :(

alex36
8th August 2004, 20:35
Rapid-steaua=1-0

Gabriel
8th August 2004, 20:35
Domne' ..avem si noi televizor. Asa ca stim. Mai bine ne-am da cu parerea asupra fazelor...ca asta e scopul forumului.

alex36
8th August 2004, 20:41
Rapid-Steaua=2-0,dubla Sabin Ilie

fia
8th August 2004, 22:11
Am Invins!

andreiush
8th August 2004, 22:12
Superb meci! Superba daruirea rapidistilor! Bravo lor!!!

pronostic
8th August 2004, 22:26
Bravo Rapid! /hello

zamolxe
8th August 2004, 22:29
nu mi s-a parut 11 m . :(

eu am ascultat meciul de siteul lui Steaua. Pina si Safta a recunoscut ca a fost penalty!!!!!

Hoffa
8th August 2004, 22:29
o repriza in inferioritate si tot au invins ,bravo Rapid
steaua umilita, nimic, cred ca rapidul ia titlul
pe 2 se vor lupta Craiova cu Dinamo iar steaua va avea o cadere urata

Hoffa
8th August 2004, 22:31
eu am ascultat meciul de siteul lui Steaua. Pina si Safta a recunoscut ca a fost penalty!!!!!si eu tot acolo, pe cand vor avea si celelalte echipe aceasta posibilitate
tvri :rosu:

gicu
8th August 2004, 22:32
ideea e asa: cel mai bun lot din div. A nu reuseste sa scoata un egal chiar daca joaca in superioritate numerica :D La dracu', nici macar acolo un gol mic, sa-mi iasa si mie pronosticul :drak:

Saber Rider
8th August 2004, 22:43
Nu-mi vine sa cred cat de lipsiti de fair-play au fost jucatorii Rapidului, si in special Dolha, precum si spectatorii rapidisti !!! Adica, faza in careul rapidist, se accidenteaza Dolha dupa un contact cu Ogararu, RAPIDISTII PREIAU MINGEA, LANSEAZA CONTRAATAC, AJUNG IN PREAJMA CAREULUI STELIST, unde pierd mingea, SI, INCEPE HUIDUIREA STELISTILOR, care in mod normal continua jocul, pentru ca daca voiau cu adevarat sa fie scoasa mingea afara pentru interventia medicilor la Dolha, DE CE NU AU DAT EI MINGEA AFARA CAND O AVEAU IN POSESIE ?!?!?!?!?!?!?!?
Deci rapidistii continua sa joace pe contraatac in timp ce coechipierul lor este accidentat, iar dupa ce pierd mingea, tipa la stelisti sa o dea ei afara, si cand vad ca aceasta nu se intampla (ceea ce era normal !!!), injura de mama focului, totul culminand cu caderea patetica in fund a lui Dolha, plus INJURATURILE DE RIGOARE, INSOTITE DE GESTURI SUGESTIVE LA ADRESA STELISTILOR, absolut gratuite !!!
Nu-mi vine sa cred cat de nesimtit s-a dovedit Dolha la aceasta faza, avand in vedere ca intr-un minut nu mai avea nimica, zburda, bineinteles ca in reluare avand in vedere ca erau in avantaj. De fapt toata echipa a tras cat a putut de timp toata repriza a doua, ca daca era sa aplice arbitrul legea ad-literam, trebuia sa se termine meciul inainte de vreme, Rapidul nemaiavand minimul de jucatori pentru a continua o partida de fotbal. Numai ca asta se intampla rar, un galben ici, unu' colo, de fapt mai rar ala de colo, de obicei se da numai primul galben pentru trageri de timp, si gata. Dolha cel putin, merita vreo patru galbene pentru aceste trageri de timp.

In rest, penalty corect pentru Rapid, eliminare corecta pentru Constantin Marius. Meci mediocru spre slab al Stelei, fara vână cum se zice, in contrast deosebit fata de Rapid, care a presat foarte bine, si a alergat mult si cu folos. Deci rezultat pana la urma corect. DAR ... un mare DAR, pentru ca afirmatia lui Razvan Lucescu de la conferinta de presa, ca "am dovedit ca avem caracter" (sau cam asa ceva oricum), este complet aiurea, este de fapt complet contrarie avand in vedere ce am explicat mai sus, dar se pare ca asa ii place lui cand se lauda, jumate pe merit, jumate mai baga de la el, sa apara bine la TV si in gazete, ca un antrenor modest care-si lauda elevii lui constiinciosi. (dă bine cu gelul si costumul la 3 ace) :D

andreiush
8th August 2004, 22:47
Fii sigur ca la fel ar fii tras de timp si steaua daca avea 2-1. Asa se intampla in toate meciurile de acest gen...

Catalanul
8th August 2004, 22:50
n-ai cei face Saber Rider
nu uita ca suntem in ROMANIA (eu NU :D)
cu jucatori ca Dolha si altii nu vom ajunge sa facem performanta cu echipa Nationala :mad:

Saber Rider
8th August 2004, 23:07
Dolha ? Nationala ? SF ? DAAAAAAAAAAAAAA !!!!

Dar nu se stie niciodata, ca la mintea cam ramasa in urma a lui Iordanescu cam orice e posibil ! Mare greseala ca s-a reintors la Nationala ... trebuia sa ramana retras cand era vazut bine, nu sa se afunde acuma in penibil ! Dar deja o iau pe aratura, asta e alt subiect ...

Pustoai-k
9th August 2004, 00:37
Imi pare rau pt voi stelistilor ca nici macar nu stiti sa recunoasteti un adevar si sa felicitati o echipa care a fost cu mult peste voi atat la joc cat si in tribuna!Imi pare rau ca nu stiti sa pierdetzi......nu ati jucat nimic!Daca Rapid a jucat prost.....voi cum ati jucat?ca dormeatzi pe teren!ma rog....stati acolo si mintiti va singuri!oricum vream sa zic doar ca IMI PARE BINE CA ATI LUAT TZEAPA!
Varzaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa suntetiiiiiiiiiiiiiiiiiii :rosu:


/OLE/

iulian
9th August 2004, 00:40
voi sunteti deja murata (varza) ...acasa...sa tragi de timp prin orice mijloace...repet ACASA ...penibil....plus ca la capitolul galerie stati prost rau...

Gabriel
9th August 2004, 00:42
ce faci, Iuliane ? te certi cu fata asta, careia i-ai putea fi tata ? :D

iulian
9th August 2004, 00:44
ma cert cu toata lumea acum :) ...mama ce bombe avem in echipa...nu pot sa cred...

Catalanul
9th August 2004, 00:44
ce faci, Iuliane ? te certi cu fata asta, careia i-ai putea fi tata ? :D
un picut de respect, ca ea l-a provocat :D :happy

ADelPiero
9th August 2004, 00:53
asta e ... jucatorii stelei au tratat in gluma acest meci ...
credeau ca e castigat, inainte de a incepe ...
sper sa fie un dus rece pt ei ... sa se trezeasca !!!

Catalanul
9th August 2004, 00:58
.....ca orice echipa ar trage de timp!tipic romanesc :rosu:
rar vezi pe marile stadioane la un derby Barça-Real sau Arsenal-Manchester trageri de timp

Pustoai-k
9th August 2004, 01:01
tipic romanesc :rosu:
rar vezi pe marile stadioane la un derby Barça-Real sau Arsenal-Manchester trageri de timp


da ce sa stie stelistii???

Florentin
9th August 2004, 01:05
Felicitari Rapidului pentru victorie. Discutiile despre tras de timp si alte aiureli nu-si au rostul, asta nu poate ascunde lipsa de luciditate, ambitie, tehnica, orizont, cap, atasament pentru culorile clubului, etc. Ne-au batut de justete, cu toata parerea de rau.
De aici si pina la limbajul suburban folosit de o anumita suporterita este insa cale lunga. Poate nu ar fi rau sa-si mai cenzureze emotiile, mai ales acum ca meciul este incheiat.
In rest ce pot spune, astia sint cu astia defilam.

ADelPiero
9th August 2004, 01:10
si stii capitolul galerie a cam facut **** pe steaua si a ei galerie! :rosu:

Doamne fereste.... pai daca a fost la rapid acasa ...
incredibil...

Saber Rider
9th August 2004, 01:53
Imi pare rau pt voi stelistilor ca nici macar nu stiti sa recunoasteti un adevar si sa felicitati o echipa care a fost cu mult peste voi atat la joc cat si in tribuna!Imi pare rau ca nu stiti sa pierdetzi......nu ati jucat nimic!Daca Rapid a jucat prost.....voi cum ati jucat?ca dormeatzi pe teren!ma rog....stati acolo si mintiti va singuri!

Arata-mi si mie un suporter stelist care a scris ca Rapidul n-a castigat pe merit (cu quote - citat) !!! Vezi ca faci acuzatii gratuite !!!

Si tu pesemne ca ai fost pe stadion. Si spune-mi si mie de ce i-ati fluierat pe jucatorii Stelei dupa faza accidentarii lui Dolha. Tare sunt curios !!! Pentru ca Rapidul a continuat sa joace, contraatacand, in loc sa dea mingea afara pentru dragul lor coechipier lovit. De ce nu ati fluierat atunci cand rapdistii nu dadeau mingea afara si incercau sa atace ?!?!? Inseamna ca v-a durut exact ... in cot, ca sa nu zic altceva (eu nu sunt pusti :evil: ) de accidentarea lui Dolha, care oricum era la misto, doar sa traga de timp. N-aveati motiv sa-i injurati pe stelisti, asa ca hai sa ne facem noi unul, daca ei nu ne dau ocazia.
Si mai ziceai ca nu stim sa pierdem. Din cate observ eu, voi nu prea stiti sa va bucurati de victorie ! Acuzati fara suport chiar si acuma.

Pancone
9th August 2004, 02:24
voi sunteti deja murata (varza) ...acasa...sa tragi de timp prin orice mijloace...repet ACASA ...penibil....plus ca la capitolul galerie stati prost rau...

E incredibil ce mai pot scoate stelistii .
Iulian uneori am senzatia ca esti un pusti care a fugit de la ora de chimie ( cam pe la 11 :14 , miercuri .)
Chiar ma gandeam ce voi gasi aicea cand voi intra..de ce se vor mai lega stelistii . Sa fie data ( 8 august ? ) , temperatura ( 24 de grade ? ) ei se leaga de faptul ca Rapid a tras de timp ( lol ? ) jucand 45 de minute cu un om in minus .
Pana in minutul 30 steaua nu a avut nici un sut pe poarta si singurul care a fost a fost gol , iti garantez iuliane daca Constatin nu era eliminat ne distram cu voi asa doar v-am ... umilit .
O declaratie dupa meci : "Daca era român, precis juca în echipa nationala", a declarat Iordanescu despre Artiom Karamian

Pancone
9th August 2004, 02:27
si inca ceva leghat de galerie . Probabil ca tu iulian intelegi prin galerie cine are mai multe baloane colorate aia e galeria cea mai tare nu ? din 94 de minute cate minute ai auzit galerie stelei cantand ? Eu i-am auzit prin minutul 98 99 100 strigau : Rusine sa va fie ! ghici la cine se refereau .

1923

Pustoai-k
9th August 2004, 02:40
Arata-mi si mie un suporter stelist care a scris ca Rapidul n-a castigat pe merit (cu quote - citat) !!! Vezi ca faci acuzatii gratuite !!!

Si tu pesemne ca ai fost pe stadion. Si spune-mi si mie de ce i-ati fluierat pe jucatorii Stelei dupa faza accidentarii lui Dolha. Tare sunt curios !!! Pentru ca Rapidul a continuat sa joace, contraatacand, in loc sa dea mingea afara pentru dragul lor coechipier lovit. De ce nu ati fluierat atunci cand rapdistii nu dadeau mingea afara si incercau sa atace ?!?!? Inseamna ca v-a durut exact ... in cot, ca sa nu zic altceva (eu nu sunt pusti :evil: ) de accidentarea lui Dolha, care oricum era la misto, doar sa traga de timp. N-aveati motiv sa-i injurati pe stelisti, asa ca hai sa ne facem noi unul, daca ei nu ne dau ocazia.
Si mai ziceai ca nu stim sa pierdem. Din cate observ eu, voi nu prea stiti sa va bucurati de victorie ! Acuzati fara suport chiar si acuma.



Nu ati zis nimic .....decat ceva de genu "daca nu trageam de timp steaua castiga"

Pustoai-k
9th August 2004, 02:44
apropo de ce mi ati sters tot mesajul?puteati sa stregetzi doar ce NU va placut voua!adica nimic nu va placut ca am spus adevarul...si adevarul doare

Saber Rider
9th August 2004, 03:29
Nu ati zis nimic .....decat ceva de genu "daca nu trageam de timp steaua castiga"

Unde ? Citat !!!
Eu, cel putin, nu am zis negativ decat de atitudinea suporterilor si a unor jucatori rapidisti total anti-sportiva, anti fair-play, anti si mai grav daca vrei, dar nu-mi permit sa spun cuvinte grele, si acea atitudine nu va face cinste deloc, ba dimpotriva, coroborata cu cuvintele grele SI FARA ACOPERIRE pe care le-ai spus mai devreme, nu face decat sa va coboare si mai mult in ochii suporterilor adevarati, ale oricaror echipe.

Bogdan
9th August 2004, 08:38
Felicitari Rapidului!Ati facut un meci foarte bun.Cred ca la ora actuala sunteti cei mai indreptatiti sa sperati la titlu.Dar campionatul e lung si se pot schimba multe.Oricum la ora actuala Rapidul practica cel mai bun fotbal.M-a impresionat acest Karamian, care a fost absolut fantastic.Apropo,nu-l vindeti? Felicitari inca o data!
Forza Dinamo!!!

JJ
9th August 2004, 09:00
Excelent joc facut de majoritatea jucatorilor Rapidului. Dolha a aparat foarte bine, desi uneori mingea a fost cam alunecoasa pentru el, Karamian si Stancu au acoperit excelent benzile, Sabin a marcat 2 goluri si si-a facut datoria. Ma asteptam la ceva mai mult de la Daniel Nicolae si de la Badoi, dar important e ca am castigat. De la Steaua mi-a placut doar Petre Marin, foarte bun pe atac, din pacate pentru stelisti nu prea se replia in aparare. Si golul lui Dica, bineinteles.

Cat despre tragerile de timp.. sa fim seriosi, aveam un om in minus si trebuia sa pastram rezultatul. Pacat ca am jucat o repriza intreaga cu un om mai putin, altfel meciul ar fi fost si mai frumos.

Acum urmeaza deplasarea de la Cluj si marele derby al campionatului, intre locurile 1 si 2 la acel moment: Rapid-FC National.

Ferko
9th August 2004, 09:06
Fata de pretentiile si declaratiile de dinainte de meci am crezut ca Steaua v-a arata un fotbal mai frumos. Singurul adevar este ca Steaua a pierdut MERITAT. Este numai meritul ei si nu asa zisele trageri de timp ale Rapidului.

iulian
9th August 2004, 09:19
Mai prieteni...vad ca a degenerat toata discutia...cand am spus ca Rapidul a tras ca draku de timp ...a fost numai o constatare ...si o replica la declaratia lui Il Muce "...am dovedit ca avem caracter"
Ca sa va simtiti bine uite ....eu cred ca si daca mai dura meciul inca o jumatate de ora...la cum a jucat Steaua tot nu cred ca marca.
Deci nu mai rastalmaciti voi cuvintele mele.
Felicitari rapidisti pentru victorie.

vasile314tzurka
9th August 2004, 10:12
steaua a uitat sa paseze.
munteanu ar trebui sa se retraga.
in rest pamint de flori.
asta nu e fata de echipa care vrea sa mearga in CL.

Red Heat
9th August 2004, 11:27
Sincer sa fiu, Rapidul m-a surprins. A jucat foarte bine. Mult mai bine decat ma asteptam. Agresiv cu pressing sufocant, a jucat pe poarta (in prima repriza mai ales), vertical. A inchis jocul cand a trebuit, iar in prima repriza Steaua nici nu a pus piciorul pe minge.
De cealalta parte si Steaua m-a surprins, dar in mod total opus Rapidului. Nu a jucat nimic. Ma asteptam la mai multa daruire din partea jucatorilor. Jocul Stelei a fost lipsit de idei. Mijlocul a fost mana moarta in frunte cu Florentin Dumitru, iar apararea a resimtit lipsa lui Rachita. In ciuda numelor mari, gen Dorinel Munteanu, si a achizitiilor de marca din ultima vreme, Steaua nu-si gaseste ritmul (de vreo 4 ani, ca sa fiu rautacios :) ).

armin
9th August 2004, 12:10
... iar in prima repriza Steaua nici nu a pus piciorul pe minge.

Pai in primele 5 minute orice picior punea steaua pe minge, era fault de galben. Eu nu inteleg, daca se intampla un fault de galben in minutul 1, de ce nu se da galben? Pentru ca e prea repede?
Asta poate fi o explicatie de ce n-a jucat Steaua nimic in prima repriza, pt ca au fost intimidati, in primele 5 minute, fara ca arbitrul sa ia vreo masura.

Dar scorul final este meritat, felicitari Rapid.

Red Heat
9th August 2004, 12:14
Pai in primele 5 minute orice picior punea steaua pe minge, era fault de galben. Eu nu inteleg, daca se intampla un fault de galben in minutul 1, de ce nu se da galben? Pentru ca e prea repede?
Asta poate fi o explicatie de ce n-a jucat Steaua nimic in prima repriza, pt ca au fost intimidati, in primele 5 minute, fara ca arbitrul sa ia vreo masura.

Dar scorul final este meritat, felicitari Rapid.

Cred ca exagerezi putin. Sa nu-mi zici ca in lotul Stelei sunt niste fete mari care se lasa intimidate imediat. Sa fim seriosi..

sames44jc
9th August 2004, 14:02
steaua a uitat sa paseze.
munteanu ar trebui sa se retraga.
in rest pamint de flori.
asta nu e fata de echipa care vrea sa mearga in CL.

eu nu cred ca ar trebui sa se retraga munteanu
alearga foarte mult dar sia pierdut din precizie
nu mai da pasele alea direct pe picior
Dar cred ca a fost pus antrenor secund prea devreme dupa cum a zis si piti

baden
9th August 2004, 14:21
Bravo Rapid !!! E un rezultat bun si incurajator!!!
(Daca ar avea si flerul lui taticului ... Razvan ar putea duce echipa sus!!!)

the_big
9th August 2004, 14:38
B]Exact cum am pronosticat am batut fiindca in ultimii ani am jucat peste steaua ,si atunci cand au castigat cu 2-1 in Giulesti am fost peste ei si in retur la 3-3 am demonstrat ca suntem mai buni ca ei ,iar asear i-am batut in 10 ,ce mai vreti ,iar despre galerii ,cred ca nu mai e nimic de zis suntem ,am fost si vom fi cei mai adevarati suporteri din tara ! ca sa fii rapidist trebuie sa te nasti rapidist altfel nu ai cum sa intelegi , nu ai cum sa iubesti o echipa doar prin simplu fapt ca luat o cupa sau zeci de campionate ,iubirea adevarata este atunci cand stai vreo 7 ani in B, cand te bati pana in ultima etapa cu niste echipe pe care stii sigur ca nu aveai cum sa le bati in acele vremuri de trista amintire ,e greu sa fii rapidist dar e ceva unic pe lumea asta ! [/B]

armin
9th August 2004, 14:54
E ceva unic sa bati Steaua ca rapidist :)
7 ani ati stat in B ? :) Frumos palmares aveti.
Cine te-a crescut anti-Steaua? Sau ai luat-o din invidie, sau te-ai molipsit de la Il Muce, care la randul lui, a luat-o de la tac'su.
Si cu ce ati fost mai buni anul trecut la 3-3? A, la faulturi, da, imi amintesc. Si la pomana, v-a facut Radoi cadou un punct in Ghencea ca sa aveti grai.
Doar ieri ati fost mai buni, pt care va felicit, dar o victorie nu e decat 3 puncte. Mai e timp de multe.

Darkslowstar
9th August 2004, 17:32
Daca asta e echipa cu care Steaua vrea sa ia totul anul asta, cred ca va fi vai Steaua ei :D.
Nu prea arata a echipa de titlu. Dorinel e terminat, si nu are bunul simt sa se retraga (ba mai vrea si la nationala) si se simte lipsa unui jucator care sa ordoneze jocul. Apararea e cam varza, cred ca o sa-l tina minte destula vreme pe armeanul ala Petre Marin si compania. Excelent jucator, peste tot ce are Steaua la mijloc.
Ati facut misto pana nu ati mai putut de Razvan, dar iata ca el intradevar calca pe urmele lui taica-su. Mi-a placut Rapidul aseara.
Stelistii au venit prea cu nasul pe sus aseara si inevitabilul s-a produs.
Shit happens.

MaPaX
9th August 2004, 17:48
Trecerea galeriei steliste prin Giuleşti a lăsat urme aproape de neimaginat. Nu mai puţin de 219 scaune au fost rupte :headbang: , dar, „obicei” mai nou, aşa-zişii suporteri au răzbunat neputinţa echipei steliste prin acte de vandalism comise în sectorul rezervat „oaspeţilor”. Directorul Complexului Sportiv din Giuleşti, Dragoş Vlăduţ, a făcut un scurt inevntar al pagubelor în valoarea de aproximativ 300 de milioane de lei: „În afara scaunelor rupte, suporterii Stelei au distrus aproape în întregime un grup sanitar din sectorul D. Au făcut praf o uşă de termopan, au distrus un lavoar, instalaţia de apă caldă şi apă rece, o ţâşnitoare. Culmea e că nu s-au mulţumit cu astea, au mai făcut şi vreo patru, cinci găuri mari în pereţii de al acelaşi grup sanitar”. :ciocan:

fia
9th August 2004, 17:55
Asta le e nivelul... scorul nu cred ca a avut vreo importanta...
Cand zic ca asta le e nivelul evident nu ma refer la suporterii de pe forum, sau la suporterii stelei in general...

Darkslowstar
9th August 2004, 18:12
Asta le e nivelul... scorul nu cred ca a avut vreo importanta...
Cand zic ca asta le e nivelul evident nu ma refer la suporterii de pe forum, sau la suporterii stelei in general...

Niste pustani teribilisti, media de varsta este destul de mult sub 20 de ani si au drept lideri niste infractori de drept comun.
Ma refer aici la galerie si nu la suporterii stelisti in general.

JJ
9th August 2004, 18:18
Cam la fel se intampla si cand ajunge galeria noastra in Ghencea, avem si noi "stelistii" nostri. Ce sa mai zic de Dinamo, care si acum considera o fala faptul ca au dat foc peluzei din Ghencea.

Darkslowstar
9th August 2004, 18:22
Cam la fel se intampla si cand ajunge galeria noastra in Ghencea, avem si noi "stelistii" nostri. Ce sa mai zic de Dinamo, care si acum considera o fala faptul ca au dat foc peluzei din Ghencea.

Da, dar macar la voi mai sunt si unii mai ca lumea, pe cand la Steaua si Dinamo sunt (aproape) numai kinderi.
Asa orice galerie e compusa in general din uscaturi. Poate Comando Viola sa fie altfel, poate si Craiova, nu stiu nu-i cunosc prea bine.

JJ
9th August 2004, 18:32
Da, dar macar la voi mai sunt si unii mai ca lumea, pe cand la Steaua si Dinamo sunt (aproape) numai kinderi.
Asa orice galerie e compusa in general din uscaturi. Poate Comando Viola sa fie altfel, poate si Craiova, nu stiu nu-i cunosc prea bine.

Multumesc!

Pustoai-k
9th August 2004, 22:15
Mirel Radoi: " Am fi penibili daca am spune ca Rapid a jucat mai bine.Noi am dominat,dar n-am concretizat!"


Dupa parerea lui Radoi trebuia sa castigati!!!bv ma!!! cred ca asta a vazut alt meci!!!!Nu am cuvinte .........cum poti sa declari asa ceva cand toata lumea a vazut ca nu ati jucat nimic si ca am dominat clar!! penibil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :o: :o:

Pustoai-k
9th August 2004, 22:20
B]Exact cum am pronosticat am batut fiindca in ultimii ani am jucat peste steaua ,si atunci cand au castigat cu 2-1 in Giulesti am fost peste ei si in retur la 3-3 am demonstrat ca suntem mai buni ca ei ,iar asear i-am batut in 10 ,ce mai vreti ,iar despre galerii ,cred ca nu mai e nimic de zis suntem ,am fost si vom fi cei mai adevarati suporteri din tara ! ca sa fii rapidist trebuie sa te nasti rapidist altfel nu ai cum sa intelegi , nu ai cum sa iubesti o echipa doar prin simplu fapt ca luat o cupa sau zeci de campionate ,iubirea adevarata este atunci cand stai vreo 7 ani in B, cand te bati pana in ultima etapa cu niste echipe pe care stii sigur ca nu aveai cum sa le bati in acele vremuri de trista amintire ,e greu sa fii rapidist dar e ceva unic pe lumea asta ! [/B]

Superbe cuvinte! :bere: :kiss:

iulian
9th August 2004, 22:22
unde ati dominat fata ? ca cel putin in repriza a doua nu ati iesit din careul ala al vostru decat pe contraatac....
Noroc cu primele 20 - 25 de minute ale meciului ...ca altfel..in afara de aparare super aglomerata nu ati aratat nimic...nici noi ...dar nici voi

IlMILAN
9th August 2004, 22:29
Asa orice galerie e compusa in general din uscaturi. Poate Comando Viola sa fie altfel, poate si Craiova, nu stiu nu-i cunosc prea bine.
Personal mie mi-a venit sa-i rup pe jucatorii lui Poli... :mad:

iulian
9th August 2004, 22:45
B]Exact cum am pronosticat am batut fiindca in ultimii ani am jucat peste steaua ,si atunci cand au castigat cu 2-1 in Giulesti am fost peste ei si in retur la 3-3 am demonstrat ca suntem mai buni ca ei ,iar asear i-am batut in 10 ,ce mai vreti ,iar despre galerii ,cred ca nu mai e nimic de zis suntem ,am fost si vom fi cei mai adevarati suporteri din tara ! ca sa fii rapidist trebuie sa te nasti rapidist altfel nu ai cum sa intelegi , nu ai cum sa iubesti o echipa doar prin simplu fapt ca luat o cupa sau zeci de campionate ,iubirea adevarata este atunci cand stai vreo 7 ani in B, cand te bati pana in ultima etapa cu niste echipe pe care stii sigur ca nu aveai cum sa le bati in acele vremuri de trista amintire ,e greu sa fii rapidist dar e ceva unic pe lumea asta ! [/B]
Cum incerci tu acum sa inlocui neputinta in virtute...mie mi-ar fi rusine in locul tau... ati fost mai catolici decat papa si mai comunisti decat Vasile Roaita si acum va da0ti loviti in aripa...rusine.
Sa stai in B este intr-adevar RUSINE..,mai ales cand ai pretentii de mare echipa...si taci...nu imi spune ca nu stiu cine va bagat in B ca nu te cred si nici nu este adevarat...aia era valoarea voastra ...asa ca....ciocu mic
P.S. daca ajungeati in C spuneati ca adevarata onoare e sa stai in C 7 ani....scuteste-ma

Pustoai-k
9th August 2004, 23:02
tipic stelist este ceea ce ati facut voi la meci!
http://www.gsp.ro/index.php?c=1&a=19716

Mariusmadmax
10th August 2004, 01:01
Asta este !
Rapidul a cistigat pentru ca Steaua nu era conectata la meci ...
Rapid a pastrat rezultatul desi a 2-a repriza a jucat cu un om mai putin ...
Suporterii stelisti s-au umplut de rusine ! Probabil ca au facut stricaciuni pentru ca stiau ca GIGI plateste , si nu pentru ca erau pe Giulesti !

Clasamentul celor trei dupa doua etape :
3 Rapid 2 2 0 0 4-2 6 p

7 Steaua 2 1 0 1 3-2 3 p

9 Dinamo 2 1 0 1 2-2 3 p

inca nu s-a intimplat nimic ... cele trei s-au "urnit" foarte greu !
Steaua victorie chinuita cu Gloria , si infringere cu Rapid !
Dinamo infringere la Farul , si viata extrem de grea cu Sportul !
Rapid victorie chinuita la Iasi ( penalty ratat de ieseni in min 86 ) , si victorie chinuita ( si de o eliminare justa ) cu Steaua !

bapsy
10th August 2004, 09:11
Noroc cu primele 20 - 25 de minute ale meciului ...ca altfel..in afara de aparare super aglomerata nu ati aratat nimic...nici noi ...dar nici voi
Cu un om in minus si un gol in plus normal ca au jucat mai mult in aparare. Au aratat ca in 10 oameni au reusit sa mentina scorul o repriza intreaga si asta era scopul, sau?

In orice caz felicitari Rapidului si lui Razvan Lucescu, pentru ca sincer eu m-am cam indoit de el. Credeam ca va avea viitorul lui Dan Petrescu, neavand experienta prea multa ca antrenor. Dar pana acum i-a mers. Succes in continuare.

In schimb pentru Zenga nu vad un viitor prea indelungat la Steaua ...

Red Heat
10th August 2004, 09:53
Asta este !
Rapidul a cistigat pentru ca Steaua nu era conectata la meci ...


TOTAL GRESIT !
Rapidistii au castigat pentru ca au fost mai buni. In momentul in care beneficiezi de un arbitraj corect, daca invingi, indiferent de jocul prestat sau strategia folosita, se cheama ca ai fost mai bun. Asta spune regula fotbalului.

Pustoai-k
10th August 2004, 10:17
TOTAL GRESIT !
Rapidistii au castigat pentru ca au fost mai buni. In momentul in care beneficiezi de un arbitraj corect, daca invingi, indiferent de jocul prestat sau strategia folosita, se cheama ca ai fost mai bun. Asta spune regula fotbalului.


:bere: :great:

vasile314tzurka
10th August 2004, 10:21
felicitari rapidului pentru victorie. o merita pe deplin. steaua inca nu a inceput campionaput. poate mai incolo pe la primavara sau cind iese munteanu la pensie:(

baden
10th August 2004, 13:56
rapidu o sa se faca de ras la ei acasa
si dupa meci no comment
mai bate rapid pe steaua cand oi ajunge eu inter :))
adica niciodata
Felicitari pentru faptul ca ai ajuns la inter!!!
Cand ne anunti transferul la chelsea

apropo - ce salariu ei de la aia

armin
10th August 2004, 14:45
Mult mai stiti sa judecati oamenii dupa un meci, dar va precizez ca nici un meci nu seamana cu altul.
Asa sa fie cum spuneti: "Rapidul e mai buna", "Il Muce e cel mai bun antrenor", "Zenga e cel mai slab", "Dinamo are sanse sa se califice in Liga Campionilor", "Craiova castiga titlul".

Forza Steaua! Avem timp sa ne aratam valoarea.

JJ
10th August 2004, 15:41
De trei-patru ani ati tot avut timp... Nu-i nimic, vad ca aveti rabdare.

uti2102
10th August 2004, 15:50
Sunt la mare asha ca voi fi foarte scurt.
DUMINICA, mi-a fost rushine de STEAUA! Nu puteam crede ce vad : aparare visatoare, mijloc impotent, atac inexistent. Chiar shi Khamutovski parca era de pe alta lume. Nu asha arata Steaua pe care o vreau eu! Nu asha arata Steaua pe care o ashteptau suporterii!
Surpriza placuta jocul direct al Rapidului shi excelentul presing din prima repriza.
M-au dezamagit Ogararu shi Dumitru, Boshtina, Munteanu..........de fapt, singurul care parca s-a ridicat la inaltzime a fost Radoi. Insa cu o floare nu se face primavara.
Felicitari inca o data Rapidului.
Cu sperantza ca ne vom reveni, FORZA STEAUA shi fitzi optimishti stelishtilor! Mai sunt 28 de etape!

Ovy-Iasi
10th August 2004, 16:34
Bravo Rapidului pentru victorie...de mult n-am mai vazut să se joace cu atâta încrâncenare pe un stadion din România... :yeah: /hello

vasile314tzurka
10th August 2004, 16:37
De trei-patru ani ati tot avut timp... Nu-i nimic, vad ca aveti rabdare.

cind ai atitea trofee ai timp si rabdare... :headbang:

ThEOree
10th August 2004, 21:45
Intr-adevar singurul care a fos, si va fi mereu la inaltime este Radoi. Cred insa ca jocul slab al Stelei este urmarea incercarii lui Zenga de a schimba stilul echipei. Pt toti suporterii stelisti din Romania sper ca aceasta schimbare in jocul echipei mele de suflet sa nu nu se lungeasca prea mult, si cand spun asta ma gandesc si la meciul din cupa uefa. Steaua de duminica este doar o echipa de trecere de la era Piturca la era Zenga...asa ca feriti-va de ce va urma:Steaua lui Zenga!!! FORZA STEAUA

sames44jc
11th August 2004, 05:07
Intr-adevar singurul care a fos, si va fi mereu la inaltime este Radoi. Cred insa ca jocul slab al Stelei este urmarea incercarii lui Zenga de a schimba stilul echipei. Pt toti suporterii stelisti din Romania sper ca aceasta schimbare in jocul echipei mele de suflet sa nu nu se lungeasca prea mult, si cand spun asta ma gandesc si la meciul din cupa uefa. Steaua de duminica este doar o echipa de trecere de la era Piturca la era Zenga...asa ca feriti-va de ce va urma:Steaua lui Zenga!!! FORZA STEAUA

sa speram ca o sa fie asa cum zici tu dar maine o sa fie meci greu cu zelenik
sa speram totusi ca stelisti sa fie motivati si sa castige

Red Heat
11th August 2004, 11:33
Intr-adevar singurul care a fos, si va fi mereu la inaltime este Radoi.

Esti sigur de ceea ce spui? Vrei sa-ti dau cateva exemple cand nu a fost? Meciul din retur cu Rapid iti aduce aminte de ceva? Sau te refereai la meciurile de box ale lui Radoi ? Daca e asa iti dau dreptate. La box cred ca va fi mereu la inaltime. :drak:

the_big
11th August 2004, 14:00
PS: Rapid = rrapid[B]


acum nu mai zici nimik drace ?

the_big
11th August 2004, 14:11
Cum incerci tu acum sa inlocui neputinta in virtute...mie mi-ar fi rusine in locul tau... ati fost mai catolici decat papa si mai comunisti decat Vasile Roaita si acum va da0ti loviti in aripa...rusine.
Sa stai in B este intr-adevar RUSINE..,mai ales cand ai pretentii de mare echipa...si taci...nu imi spune ca nu stiu cine va bagat in B ca nu te cred si nici nu este adevarat...aia era valoarea voastra ...asa ca....ciocu mic
P.S. daca ajungeati in C spuneati ca adevarata onoare e sa stai in C 7 ani....scuteste-ma

BE greu ptr unul ca tine sa intelegi ce inseamna sa fii suporter ,sa simti o victorie sau sa plangi la o infrangere !
De fapt daca stai si te uiti in oglinda ,o sa-ti dai seama ca simpatizezi o echipa care a fost impusa in Romania de un regim pe care tu insuti cred ca ai dorit sa dispara ! dar cum ti-am mai zis e greu sa intelegi vreodata ce simte un suporter adevarat ,un om care tine cu adevarat la Sportu,Progresu,Poli,Petrolu,Faru,Clujul, voi sunteti doar niste amatori ,si cateodata va mai dati si ultrasi ,va bateti cu wc-urile si chiuvetele ,daca ai avea putina demnitate ai putea comenta ce ai simtit ,cand ai vazut cum 15.000 de rapidisti cantau imnul(nici macar cand joaca echipa nationala nu se canta imnul da asta e romanii nu stiu imnul national,"tiganii" il stiu foarte bine pe al Rapidului ) !? restul scandarilor nici numai conteaza !!!!

ps: fi amabil si incearca sa numai imi raspunzi,chiar nu vreau sa intru in polemica cu voi ! merci :mda:

armin
11th August 2004, 14:49
Ok administratori, inchideti portile, ca dl Big vrea sa aiba ultimul cuvant.

Bigule, daca nu vrei sa intri in polemici, atunci nu mai posta pe threaduri cu titlul Steaua. Scrie ce te doare intr-un thread anti-steaua. O sa fiti doar voi acolo, si o sa va simtiti ca-n paradis.

Sau ne rogi sa-ti dam dreptate? La cum gandesti, nici Milan, Inter, nici Manchester nu au suporteri adevarati, ci doar echipele fara rezultate.

Iti spun eu ce-am simtit cand si-au cantat rapidistii imnul. Am simtit ca ei s-au nascut cu talente de lautari, si la asta se pricep ei cel mai bine.

Sunt stelist dinainte de 86, si deocamdata inca nu sunt anti-alte echipe. O sa vad atunci cand (daca) vreo alta echipa romaneasca va castiga Champions League, poate o sa ma simt atunci anti.

Pancone
11th August 2004, 14:51
Armin stii cine canta imnul Rapidului si cine a scris versurile ?

dragos_popa17
11th August 2004, 18:29
Steaua m-a dezamagit. De fapt, m-a dezamagit Zenga. In prima repriza n-a avut nici un fel de tatctica. I-a pus pe mijlocasi sa fuga pe tot terenul, sa-si schimbe des pozitiile si asta a dus la multe pase gresite(nu interceptate). Mingile erau trimise pur si simplu in zone in care nu era nimeni. In repriza a doua, dupa eliminare, Rapidul s-a inchis bine si Steaua nu a mai putut inscrie. Meciul a fost practic pierdut in primele 45 de minute.

armin
12th August 2004, 08:16
Armin stii cine canta imnul Rapidului si cine a scris versurile ?
Stiu cine-l canta, nu stiu cine a scris versurile. Dar era vorba de cine l-a cantat duminica.
Apropo, am auzit imnul ala si in varianta manea :) Va place mai mult asa?