PDA

View Full Version : Etapa 2: Dinamo - Sportul



ADelPiero
2nd August 2004, 02:01
Etapa 2: Dinamo - Sportul
duminică (8 august): Dinamo - Sportul (18.30, Naţional TV)
Discutii si pronosticuri despre acest meci, aici.

fia
2nd August 2004, 04:05
De cine sa se impiedice Dinamo? sa fim seriosi :D.... Dinamo sunt varza anul asta dar nici chiar asa :). Imi pare rau pentru Sportul... Poate in regie, acolo au facut mai mereu meciuri bune :).

sames44jc
2nd August 2004, 04:18
da dar ar putea scoate un egal
asa ar trebui
deja a pierdut un meci

gicu
2nd August 2004, 09:42
4-0

Daca nici acum... :) Ando, trezeste-i!

baden
2nd August 2004, 09:45
castiga dinamo ... 3-1 ... (ultimul gol marcat in minutul 90)

RstInPc
2nd August 2004, 09:48
Hmmmm, dupa ultimele evolutii sunt circumspect. Sper sa bata Dinamo. Imi voi pune pronosticul dupa meciul de miercuri cu Zilina.

baden
2nd August 2004, 10:01
nu cred ca la constanta, dinamo a jucat rau (sau n-au muncit). Am spus si atunci ca: "Farul e o echipa greu de batut, pentru ca au glezne mai tari (se tin bine pe picioare), sunt bataiosi, au rezistenta buna". Cu sportul eu zic ca va fi alt meci (sportul inca n-are rautatea necesara)

baden
2nd August 2004, 11:27
si mie!!!

ADelPiero
2nd August 2004, 13:31
bate Dinamo clar... nu se pune problema 3-1 sau 4-1 ceva de genu` :)

Catalanul
2nd August 2004, 13:41
bate dinamo :mda: (greu dar bate, ca doar exista arbitrii :D)

Ioca10
2nd August 2004, 14:08
Pentru ca se pregatesc de U.C.L.mizez pe un egal! :)

ultras_sportul
2nd August 2004, 14:24
Bate Sportul cu 6-4! E aproape sigur, doar numarul barelor poate influenta rezultatul final! :happy

gicu
2nd August 2004, 17:02
Bate Sportul cu 6-4! E aproape sigur, doar numarul barelor poate influenta rezultatul final! :happy
:happy :happy :happy

Bai, anuntati-i pe ai vostrii ca nu se fac clasamente si la "care da mai multe bare" :) In conditiile astea, o sa imbatraneasca repede Dan Petrescu pe banca studentilor :D

Elgorriaga
2nd August 2004, 17:24
Dinamo - Sportul 5-1 (victorie de moral dupa calificarea cu Zilina :rolleyes: :ok: )

Catalanul
2nd August 2004, 19:26
Dinamo - Sportul 5-1 (victorie de moral dupa calificarea cu Zilina :rolleyes: :ok: )
sper ca daca luati bataie duminica (ceea ce e cel mai posibil :evil: ) sa nu spuneti ca a fost o tactica de a-i induce in eroare pe cei de la MANCHESTER :D

fia
2nd August 2004, 19:28
De fapt lasa-i sa spuna... Macar sa se face de kko in campionat si sa joace bine cu Manchester.

Pustoai-k
2nd August 2004, 21:47
In prima repriza conduce dinamo cu 3-0 iar dupa pauza o sa ploua cu goluri in poarta cainilor!!!!3-4 final :yeah: :yeah:

Elgorriaga
3rd August 2004, 09:51
sper ca daca luati bataie duminica (ceea ce e cel mai posibil :evil: ) sa nu spuneti ca a fost o tactica de a-i induce in eroare pe cei de la MANCHESTER :D

Zau? pai e ca si cum ai zice ca voi ati luat-o pe kokoasha de la CFR Cluj numai si numai ca sa-i induceti in eroare pe Olaroiu si al sau National :D sau poate lucrati cu bataie lunga, vreti sa-i induceti in eroare pe viitorii adversari ai lui Poli AEK din turul 1 preliminar al Cupei UEFA de la anu' :p mwahaha

Pina la Manchester mai e Zilina II.

@fia: Aici sint de acord cu tine. Mai bine codasa in campionat si calificata in grupele L.C. decit vitzavercea ...

dragos_popa17
3rd August 2004, 10:31
Totul depinde de ce face Dinamo in meciul cu Zilina. Daca va castiga cu slovacii, castiga si cu Sportul. Daca pierd, prevad o serie lunga de esecuri pentru Dinamo.

ultras_sportul
3rd August 2004, 14:45
Dinamo - Sportul Studentesc se joaca sambata la ora 20.00, la solicitarea lui Dinamo! :D

vasile314tzurka
3rd August 2004, 17:30
incearca si ei sa scape de bataie:)

Elgorriaga
3rd August 2004, 18:23
dINAMO - Sportul 5-1! ... poate la cornere ... :evil:

Si la cornere, si la goluri, puiule, stai linistit! :p Mai bine vedeti-va voi de Zenga, sa nu fuga naibii la Ibiza, ca nu cred sa-i priascaruperile de nori din Bucuresti.

@vasile314tzurka: Daaaa, sigur, ne e frica de bataia pe care o sa ne-o administreze suporterii Sportului, nu?

Ce dracu' mah, voi nu sinteti in stare sa vorbiti cu subiect si predicat, la obiect si eventual si cu argumente? Barem in 2-3 rinduri, nu va cere nimeni mai mult ...

ultras_sportul
3rd August 2004, 21:03
care ne tine lectii de gramatica a limbii romane, se pare ca toti la Dinamo au luat boala lui Dinu, ma refer la faptul ca se cred docti, nu la cealalta ... :rosu:

apparte
3rd August 2004, 21:27
Cum dreaq o sa dea dinamo 5 goluri cand intr-un meci nu ajung la poarta adversa de 5 ori :evil: :evil: !Baietii vor fi obositi dupa meciul cu Zilina..asa ca prevad un egal si asta datorita "studentilor" care vor rata in draci! :evil: :evil:

uti2102
3rd August 2004, 21:40
In amical i-au ascultat cu urechea : 4-1. Acum sunt sigur ca o sa fie alta treaba. Dak bat cainii o fac la limita. Sa speram ca nu o sa se recurga la mijloace neortodoxe.

Elgorriaga
3rd August 2004, 22:53
care ne tine lectii de gramatica a limbii romane, se pare ca toti la Dinamo au luat boala lui Dinu, ma refer la faptul ca se cred docti, nu la cealalta ... :rosu:

Off-topic:

Pai da, trebuie si oleaca de kultur, ca altfel ajungem sa trintim cite un post de trei cuvinte care nu spun nimic, cum vad ca se petrec lucrurile in 80% din cazuri pe subforumul asta cu diviza A. :p

Hai ca de data asta ai scapat, ai postat pe 2 rinduri, asta e, maybe next time

P.S. Si nu era vorba strict de gramatica, boierule, eu ma refeream in principal la continutul postului. :rosu:

P.P.S. Vrei sa zici reincarnarea lu' Nicolae Grigorescu (pictoru', nu arbitru', mai!), ca ala se ocupa de sintaxa sculpturii si de poeziile cu orchestra simfonica.

P.P.P.S. Aoleo, mi-am pus suporterii Sportului in cap ...

End Off-topic


On-topic:

5-1 poate o fi un scor prea mare, dar cam asa vad eu diferenta intre cele 2 echipe; Dinamo o fi luat bataie de la Farul dar barem are niste circumstante atenuante (oboseala, joc in zece), in timp ce Sportul ce scuza are pentru infringerea cu Apulum?

Plus scorul sin amical de care si uitasem, sincer sa fiu.

ultras_sportul
4th August 2004, 00:19
Lipsa de experienta a multor jucatori, cautarea unor solutii pentru benzile laterale care nu se incheiase la ora meciului cu Apulum. Acum vom invinge!

vasile314tzurka
4th August 2004, 11:31
si mergeti la meci sa strigati asta? nu de alta dar sa anunt crucea rosie internationala:)

vasile314tzurka
4th August 2004, 11:32
In amical i-au ascultat cu urechea : 4-1. Acum sunt sigur ca o sa fie alta treaba. Dak bat cainii o fac la limita. Sa speram ca nu o sa se recurga la mijloace neortodoxe.

cum ar fi catolicismul... mde. la sportul mijlocul cel mai neortodox e mazilu. sper sa fie intr-o forma proasta si sa nu mai rateze, ca in mod normal faci cu el vreo trei infarcturi pe meci:)

sames44jc
4th August 2004, 17:01
Lipsa de experienta a multor jucatori, cautarea unor solutii pentru benzile laterale care nu se incheiase la ora meciului cu Apulum. Acum vom invinge!

o sa castige sportul

baden
4th August 2004, 17:06
o sa castige sportul
problema care sport (box, karate, miuta, gimnastica ?)

sames44jc
4th August 2004, 17:17
problema care sport (box, karate, miuta, gimnastica ?)
haha
ce gluma buna

baden
4th August 2004, 17:39
si eu as da o bere daca ar castiga sportul ... mi-ar placea locul lui dinamo din clasament :D

ADelPiero
5th August 2004, 18:09
presimt ca Sportul va face o minune ....
acuma este momentul ca Sportul sa traga tare de ei ;)

baden
6th August 2004, 12:43
presimt ca Sportul va face o minune ....
acuma este momentul ca Sportul sa traga tare de ei ;)
daca nu sa traga altii (in ei) :ok:

cinx
6th August 2004, 15:41
X2

Mariusmadmax
7th August 2004, 04:44
ce bine-mi pare ca ai luat teapa ...
ce bine-mi pare ca ai pierdut :D
ce bine-mi pare ca ai luat teapa ...
Dinamo - Sportul 0-3 Gigel Bucur de TREI ori !!!
/hello

inter
7th August 2004, 10:18
Dinamo - Sportul 0-3 Gigel Bucur de TREI ori !!!
/hello

:drak: :drak: chiar ca face gigel cinste miercuri daca iti iese scorul asta!

mahsat
7th August 2004, 16:44
Avand in vedere programul aglomerat a lui Dinamo cred ca Sportul poate face o surpriza ;).

vasile314tzurka
7th August 2004, 19:49
si eu cred ca va bate dinamo. nu de alta dar ar fi un pas inainte pentru meciul cu MU. e sau nu e?

vasile314tzurka
7th August 2004, 19:50
:drak: :drak: chiar ca face gigel cinste miercuri daca iti iese scorul asta!

desigur. totul e sa nu fii tu trist dupa etapa asta:)
dar uite ce spune ca e linga mine, pentru victoria in meciul cu craiova faci tu cinste ca asa e frumos:)
eu oricum beau de la amindoi:)

vasile314tzurka
7th August 2004, 20:51
deocamdata sprotul se joaca cu ocaziile si au o frica inexplicabila in fata unei echipe care nu joaca mai de loc. nu ma asteptam ca dinamo sa stea in aparare o repriza. noroc de stanciu:(

Gabriel
7th August 2004, 22:14
...iar eu care credeam ca meciu e maine la 18:30...si chiar vroiam sa merg pe stadion. :D

ultras_sportul
7th August 2004, 23:11
Am mancat bataie intr-un meci ce trebuia sa se incheie mai echitabil la egalitate. anciulescu a fost din nou "salvatore de la patria" pentru dinamovisti :(

apparte
7th August 2004, 23:48
Dinamo joaca lamentabil,dar castiga!Pana cand? :headbang:

gicu
8th August 2004, 02:52
ce intelegi tu prin lamentabil? Ca au jucat pe contraatac? Ce vrei, a fost ultimul antrenament pt. meciul de miercuri :p

TZEFERU
8th August 2004, 03:07
Dinamo joaca lamentabil,dar castiga!Pana cand? :headbang:


Pina vine in GRUIA. Full STOP. :evil:

HAI CFR!!!

ultras_sportul
8th August 2004, 03:10
lui Dinamo ii va fi foarte greu in campionat!

gicu
8th August 2004, 03:15
lui Dinamo ii va fi foarte greu in campionat!

Asta cam asa e, dar si fara Florentin Petre, C. Niculescu, si altii care sunt "pe teava" tot greu o sa fie :( Pt. multi din jucatori sezonul inca n-a inceput :rosu:

flpetre8
8th August 2004, 03:23
Daca s-ar termina si miercuri cu scorul de ieri, ce bine ar fi. Am incredere in baieti. Se poate! Hai Dinamo!

apparte
8th August 2004, 04:57
ce intelegi tu prin lamentabil? Ca au jucat pe contraatac? Ce vrei, a fost ultimul antrenament pt. meciul de miercuri :p
Replica e a unui dinamovist,l-am citat pe el!

apparte
8th August 2004, 05:00
Daca s-ar termina si miercuri cu scorul de ieri, ce bine ar fi. Am incredere in baieti. Se poate! Hai Dinamo!
Daca jucati si miercuri ca azi,ati pus-o! :rosu:

Angelina Jolie
8th August 2004, 06:11
Pina vine in GRUIA. Full STOP. :evil:

HAI CFR!!!

Ha ha ha, asta a fost buna. Frumos ar fi sa fie asa.

ultras_sportul
9th August 2004, 00:11
Adica legea tacerii, nu ai voie sa arati cand esti furat pe fata :(

In minutul 68, Mazilu a fost tras clar de tricou de Ciobotariu, timp de cel putin 2 secunde iar arbitrul Augustus Constantin a inchis ochii cu nesimtire!

Rusine Dinamo pentru faza aceasta petrecuta parca in anii '80!

ADelPiero
9th August 2004, 01:14
Danciulescu a facut diferenta...
daca nu era el ... cred ca batea Sportul :ok:

Pustoai-k
9th August 2004, 01:29
Din pacate nu am putut sa vad meciul deoarece nu am fost acasa....am vazut cateva secventze .....am vazut ca s-a ratat mult...atat la poarta lu` Diamo cat si a Sportului!

armin
9th August 2004, 12:36
Dar poate nu ne intereseaza ca n-ai putut sa vezi meciul, si cu atat mai mult cauza.

baden
9th August 2004, 12:52
Dinamo se pregateste sa aiba un campionat greu dupa cum a jucat in primele doua etape. Eu zic ca dinamo stie sa joace spectaculos, dar cred ca ar putea intra iar in criza de forma (doua - trei "vedete" pot fi "imobilizate" de orice "echipa" ... si eu stiu vreo cateva si in a)

armin
9th August 2004, 15:09
asa a jucat si anul trecut, doar ca da gol in toate finalurile de meci.

baden
10th August 2004, 14:12
bravo sportul

...
Sper ca dinamo sa bage gol si londonezilor
tot in final de meci daca nu reusesc pana atunci

Ovy-Iasi
10th August 2004, 17:02
Sper ca in meciul cu Manchester să nu joace cum a jucat cu Sportul pt că Dinamo nu trebuie sa părăsească CL īn mod rusinos...că ne-ar face pe toti de rāsul Europei daca bat englejii cu un scor mare la Bucuresti...

vasile314tzurka
10th August 2004, 17:05
de ris nu cred ca ne fac. oricum diferenta potentialurilor celor doua echipe e mare, asa ca... o sa vedem. mai mult decit sa tinem cu dinamo nu putem face, va depinde de jucatori sa joace fotbal, nu ca in aceste trei meciuri oficiale. dar asta poate fi un semn pentru unde suntem in realitate.

Ovy-Iasi
10th August 2004, 17:24
Ai perfectă dreptate Vasile...mīine sera vedem valoarea reală a echipei Dinamo.

vasile314tzurka
10th August 2004, 17:27
a fotbalului romanesc. nu trebuie sa ne spinzuram din asta, dar ambitia trebuie sa primeze.

dragos_popa17
11th August 2004, 18:48
Dinamo a catigat din doua motive:
1. Danciulescu care e mai in forma ca Mutu in acest moment(parerea mea)
2. Gigel Bucur care in meciurile cu Apullum si Dinamo a avut vreo 4 ocazii singur cu portarul si nu a reusit sa dea gol(daca eram eu in locul lui Dan Petrescu inebuneam deja)