PDA

View Full Version : Olaroiu demis de la Al Hilal!



Aurel.D
28th February 2009, 16:16
Federația de Fotbal din Arabia Saudită a explicat printr-un comunicat oficial de ce l-a demis pe tehnicianul celor de la Al-Hilal, Cosmin Olăroiu.
Iată motivele:

1- Cosmin Olăroiu a aruncat tricoul de campion pe care era imprimata poza prințului Sultan Bin Fahad Bin Abdulaziz, nimeni altul decât vicepreședintele țării. Un gest inacceptabil!

2- Refuzul lui Cosmin Olăroiu de a se prezenta la festivitatea de premiere de după finala câștigată în fața celor de la Al-Shabab

3- Comportamentul inacceptabil si violent al lui Cosmin Olăroiu față de cei care asigurau paza pe stadion

Din aceste motive, Cosmin Olăroiu a fost demis de la Al-Hilal și nu va mai putea antrena niciodată în Arabia Saudită!

Clubul Al-Hilal nu și-a anunțat, deocamdată, poziția oficială vizavi de această decizie, însă surse apropiate președintelui Abdulrahman Bin Musaad au dezvăluit că acesta își va da demisia din funcție în cazul în care federația nu va reveni asupra deciziei.

După finala cu Al-Shabab, tehnicianul român a făcut o criză de nervi în momentul în care a văzut că polițiștii nu le permit jucătorilor săi, care au urmărit meciul din tribune, să pătrundă pe teren pentru festivitatea de premiere. După câteva momente în care a urlat la polițiști, Oli și-a scos tricoul de campion, a dat cu el de pământ și a părăsit stadionul!

Se pare că gestul său nu le-a picat bine conducătorilor Federației din Riad, care au luat măsuri împotriva antrenorului și l-au demis de la Al-Hilal!

Olăroiu trebuie să părăsească Arabia Saudită în 48 de ore. Se pare că insulta a fost cu atât mai mare cu cât prințul Sultan Bin Fahad Bin Abdulaziz este bolnav.

Roddicted
28th February 2009, 16:19
tara de poponari.Mie imi pare bine ca a plecat.Sa vina la Steaua:D:D:D

newcool
28th February 2009, 16:21
tipic romanesc...Oli a demonstrat inca odata daca mai era nevoie,nivelul jalnic a tot ce inseamna caracter la oamenii de fotbal made in Romania.De necrezut cum a putut sa reactioneze astfel,nici Neaga cu mintea lui de bob de fasole nu facea asa....Pacat:(

Andrei_23
28th February 2009, 16:32
Stai ca se pare ca l-au iertat...

Cipri
28th February 2009, 16:37
Stai ca se pare ca l-au iertat...
Intr-adevar , asa este , l-au iertat :)

resita
28th February 2009, 16:39
Castigarea Cupei Coroanei Printului poate fi un bun motiv de a fi demis de la echipa, mai ales daca arunci tricoul de campion care este imprimat cu chipul printului. Cosmin Olaroiu nu mai este, incepand cu sambata, antrenorul echipei Al-Hilal, romanul fiind inlaturat din functie pentru ca a adus prejudicii imaginii printului Sultan Bin Fahad Bin Abdulaziz. Federatia de Fotbal de la Riad a anuntat ca gesturile romanului au fost incalificabile, lui Olaroiu fiindu-i interzis sa mai antreneze in Arabia Saudita.


Dupa terminarea partidei dintre Al-Hilal si Al-Shabab (scor 1-0 pentru Radoi si compania), Olaroiu s-a luat la cearta cu fortele de ordine, a aruncat tricoul de campion (pe care era imprimat chipul printului) si nu a vrut sa participe la festivitatea de premiere, gesturi care au starnit mania arabilor.

Mai grav este faptul ca fostul antrenor al Stelei i s-a interzis sa ma antreneze vreodata in Arabia Saudita, Oli devenind persona non grata in prima liga araba.

Iata, conform Federatiei de Fotbal din Arabia Saudita, motivele pentru care a fost demis Olaroiu:

- Antrenorul roman a aruncat tricoul de campion la finalul partidei cu Al-Shabab, pe acesta era imprimat chipul printului

- Olaroiu a refuzat sa ia parte la festivitatea de premiere

- A avut un comportament violent la adresa fortelor de ordine de la stadion (a urlat la politistii din incinta arenei).

Toate aceste gesturi au fost considerate incalificabile, Federatia de la Riad hotarand indepartarea lui Olaroiu de pe banca tehnica a lui Al-Hilal.

sursa: http://sport.hotnews.ro/stiri-fotbal-5456217-olaroiu-demis-hilal-romanul-nu-mai-putea-antrena-arabia-saudita.htm


Onlinesport http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/steaua/45469/olaroiu-demis-pentru-cateva-ore-la-al-hilal.htm spune ca ar fi fost pus inapoi in functie

Mr Cosmin
28th February 2009, 16:44
S-a intors cam... repede :))

newcool
28th February 2009, 16:45
Intr-adevar , asa este , l-au iertat :)

asta nu schimba cu nimic gestul...smecherii de dambovita tot smecherii de caca.t raman..

THE HUN
28th February 2009, 16:46
partea buna a demiterii este ca,poate, nu o sa mai urmarim meciuri din marele campionat saudit

Grinco
28th February 2009, 16:51
Partea proasta e ca se pare ca a fost repus in functie, iar lingaii din presa noastra ne vor delceta in continuare cu duelurile galactice din impresionantul campionat saudit :D

Aurel.D
28th February 2009, 16:53
Toata treaba este ca lumea araba este mult prea ciudata pentru restul lumii si arabii sunt foarte sensibili la tot felul de lucruri, la care noi nici nu ne gandim!!

miril
28th February 2009, 16:57
Newcool, de unde stii tu ce s-a intamplat acolo, de te exprimi asa de sigur? Vezi ca smecheri de dambovita, de kkt, se gasesc mai peste tot in Romanika. Daca regele l-a reinstalat si a ordonat ca cel care a dat decizia sa-si ceara scuze, asta inseamna ca ceva nu a fost in regula. Si de cand arabii sunt modele de civilizatie pentru tine? Hai ca exagerezi!

rob_din
28th February 2009, 16:59
Newcool, de unde stii tu ce s-a intamplat acolo, de te exprimi asa de sigur? Vezi ca smecheri de dambovita se gasesc mai peste tot in Romanika. Daca regele l-a reinstalat si a ordonat ca cel care a dat decizia sa-si ceara scuze, asta inseamna ca ceva nu a fost in regula. Si de cand arabii sunt modele de civilizatie pentru tine? Hai ca exagerezi!

Gesturile lui Olaroiu sunt necivilizate si pe planeta Marte, indiferent de motive. Dar ce sa te astepti de la un asemnea personaj?

Grinco
28th February 2009, 17:00
Bine, si la noi in tara ar sari multi cu gura daca un antrenor strain ar da pe jos cu tricoul imprimat cu fata lui Basescu, sa zicem. Desi cred ca ar fi si multi care l-ar felicita, parerea mea :D

Roddicted
28th February 2009, 17:03
Bine, si la noi in tara ar sari multi cu gura daca un antrenor strain ar da pe jos cu tricoul imprimat cu fata lui Basescu, sa zicem. Desi cred ca ar fi si multi care l-ar felicita, parerea mea :D

Desteptii l-ar felicita iar prostii l-ar critica

miril
28th February 2009, 17:04
"Deocamdată sînt antrenor la Al Hilal. Nu s-a întîmplat nimic, eu m-am enervat că nu au fost lăsați jucătorii mei să intre pe teren și le-am zis că nu vin la festivitate fără fotbaliștii mei". Oli isi iese uneori din fire dar este un tip cu simtul dreptatii.

http://www.gsp.ro/international/campionate/cosmin-olaroiu-se-doreste-indepartarea-mea-de-aici-nu-stiu-daca-ramin-126065.html

newcool
28th February 2009, 17:10
Newcool, de unde stii tu ce s-a intamplat acolo, de te exprimi asa de sigur? Vezi ca smecheri de dambovita, de kkt, se gasesc mai peste tot in Romanika. Daca regele l-a reinstalat si a ordonat ca cel care a dat decizia sa-si ceara scuze, asta inseamna ca ceva nu a fost in regula. Si de cand arabii sunt modele de civilizatie pentru tine? Hai ca exagerezi!

regele poa sa-l pupe si-n cur din partea mea,Oli e exponentul celor din care se trage,adica (ne)OM de fotbal din Romania.
nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca am vreun love story cu arabii,din contra nu prea ii am la inima.Insa daca tot le iei banii atunci respecta-le regulile ca tocmai esti pe la ei p-acasa...

miril
28th February 2009, 17:16
Explicatia o ai mai sus. Si-au dat seama si ei ca au exagerat. Omul a aruncat tricoul la nervi, era prea furios sa-si dea seama ca-l avea pe...ala pe tricou si a facut-o pentru jucatorii lui, adica a fost un gest emotional la o masura nedreapta. Oli are iesiri nervoase dar nu se compara, in sens pozitiv, cu multi antrenori si jucatori de la noi. Ca sa fac o comparatie se aseamana cu Petrescu dar nu are iesirile acestuia, amandoi fiind oameni de fotbal inteligenti dar care reactioneaza la nedreptati.

newcool
28th February 2009, 17:19
Explicatia o ai mai sus. Si-au dat seama si ei ca au exagerat. Omul a aruncat tricoul la nervi, era prea furios sa-si dea seama ca-l avea pe...ala pe tricou si a facut-o pentru jucatorii lui, adica a fost un gest emotional la o masura nedreapta. Oli are iesiri nervoase dar nu se compara, in sens pozitiv, cu multi antrenori si jucatori de la noi.

la noi prea repede se-nfurie lumea....bine ca n-a avut vreun pistol la el,ca deh,la nervi poti sa tragi nitel..:rolleyes:

miril
28th February 2009, 17:25
Chestie de temperament, si ca sa stii, oamenii care se manifesta extrovert trag mai putin pistolul, spre deosebire de o masa de introverti care fac gesturi neasteptate pentru ca sunt incapabili sa-si manifeste emotiile negative in contextul respectiv, o fac insa mult mai tarziu cand nu te astepti. Adica, gresesti. Repet, Oli este vulcanic uneori dar in situatii de nedreptate.

newcool
28th February 2009, 17:28
Chestie de temperament, si ca sa stii, oamenii care se manifesta extrovert trag mai putin pistolul, spre deosebire de o masa de introverti care fac gesturi neasteptate pentru ca sunt incapabili sa-si manifeste emotiile negative in contextul respectiv, o fac insa mult mai tarziu cand nu te astepti. Adica, gresesti. Repet, Oli este vulcanic uneori dar in situatii de nedreptate.

Mirile,Oli n-are 5 ani sa nu stie care sunt regulile la araboi...asa ca ar trebui sa se mai controleze ca nu-i in Romanica.E simplu,respecti regulile tarii in care te afli,iti place ori ba...nu-i cauta scuze numai ca-ti place tie sau ca-i roman.

Aurel.D
28th February 2009, 17:30
"M-a deranjat că fotbaliștii mei din afara lotului n-au fost lăsați să intre pe teren să sărbătorească, cînd pe mine mă felicitau sute de oameni coborîți pe gazon cu plase în mînă, niște indivizi pe care nici nu îi cunoșteam!

Mie nu mi s-a părut normal, așa că am plecat. Dacă lor li se pare normal, să fie sănătoși, nu mă interesează. Nu știu dacă voi continua aici. Am fost sunat de cei de la Al Ahly să vin la ei, iar eu le-am reamintit că avem meci direct săptămîna viitoare.

Se dorește îndepărtarea mea de aici! Nici vorbă să fi aruncat acel tricou precum susține Federația, eu doar l-am dat cuiva. Foarte bine dacă mă interzic în țară, eu cînd am ceva de zis voi zice, dacă mă dau afară e foarte bine. E foarte bine...Am oferte și acum și o să am și în continuare, din zona aceasta", a declarat Olăroiu la GSP TV.

Adevarul este ca si aia sunt cretini! Cum sa nu lasi jucatorii echipei sa intre pe teren sa sarbatoreasca?

newcool
28th February 2009, 17:31
"M-a deranjat că fotbaliștii mei din afara lotului n-au fost lăsați să intre pe teren să sărbătorească, cînd pe mine mă felicitau sute de oameni coborîți pe gazon cu plase în mînă, niște indivizi pe care nici nu îi cunoșteam!

Mie nu mi s-a părut normal, așa că am plecat. Dacă lor li se pare normal, să fie sănătoși, nu mă interesează. Nu știu dacă voi continua aici. Am fost sunat de cei de la Al Ahly să vin la ei, iar eu le-am reamintit că avem meci direct săptămîna viitoare.

Se dorește îndepărtarea mea de aici! Nici vorbă să fi aruncat acel tricou precum susține Federația, eu doar l-am dat cuiva. Foarte bine dacă mă interzic în țară, eu cînd am ceva de zis voi zice, dacă mă dau afară e foarte bine. E foarte bine...Am oferte și acum și o să am și în continuare, din zona aceasta", a declarat Olăroiu la GSP TV.

Adevarul este ca si aia sunt cretini! Cum sa nu lasi jucatorii echipei sa intre pe teren sa sarbatoreasca?

ca-s cretini e clar,nu am contestat chestia asta...

miril
28th February 2009, 17:35
Newcool, tu nu intelegi ca omul a reactionat la o nedreptate sau vrei sa insinuezi ca nedreptatile tin de regulile lor? Poate asa realizeaza si ei cat sunt de rigizi, uite ca regele a inteles. Sa fim intelesi, Oli nu-i Lacatus sau altii ca el.

Aurel.D
28th February 2009, 17:42
Si eu cand am auzit stirea m-am gandit ca Olaroiu a avut un motiv serios sa reactioneze asa, nu de nebun. In plus, Oli este afectat de faptul ca sotia lui aflata in Romania, este bolnava.
Pe de alta parte, arabii sunt perfect constienti de faptul ca au niste obiceiuri de neinteles pentru crestinatate si ca sunt foarte rigizi, insa evident ca nu pot renunta la traditiile, comportamentul si obiceiurile lor.

miril
28th February 2009, 17:45
Corecta analiza, Aurel.D.

rob_din
28th February 2009, 17:49
Mirile, ii iei degeaba apararea lui Olaroiu. Sincer nu inteleg pasiunea ta pentru acest individ care e un monument de nesimtire. Faptul ca a antrenat National sa fi o scuza?

miril
28th February 2009, 17:56
Din contra, ne-a trantit campionatul cu Dinamo, in meciul de la Craiova, a facut un 1-5 dubios cu Steaua cand eram pe primul loc, inainte de a plecat la Timisoara, ne-a ignorat la primul meci in Cotroceni, dar asta nu ma impiedica sa spun ca este un tip inteligent si chiar daca are iesiri nervoase, o face in situatii de nedreptate. Tie ti se pare nejustificata iesirea lui, descrisa mai sus? Tu cum argumentezi...monumentul de nesimtire?

newcool
28th February 2009, 18:05
ti-am argumentat eu...
mai clar vrei?
esti angajatul meu la mine acasa,respecti regulile mele..

miril
28th February 2009, 18:30
Angajatul meu, vrei sa spui sclavul meu? Nu intelegi ca regele l-a repus in functie, nu-ti spune nimic asta? Sau pe tine aradean te interesa mai mult expresia smecheri damboviteni de kkt? Lasa ca ma vazut exemplare din astea...giugiuc, Ionut Popa, este un exemplu.

Sorin Blaj
28th February 2009, 18:31
Multa stupizenie pe aici. De rautate ce sa mai vorbesc. Din acest motiv, romanii au aceasta imagine, pe merit, afara. Lingai, lasi, hoti, violatori. Cum apare unul cu coloana vertebrala, cum il luam la ochi si nu stim cum sa-l mai catalogam. De parca voi sunteti exemple in comunitatea in care va invartiti si in fiecare zi luati partea celor nedreptatiti. Mai degraba cred ca o luati la goana, cand auziti de vreun conflict in care un nevinovat este batut sau furat.

Mentalitatea damboviteana, de care tot vorbiti, este mai degraba in mintea voastra.

Dar bineinteles, pe forum sunteti zmei.

rob_din
28th February 2009, 18:50
Cine are coloana vertebrala? Sluga lui Becali?

miril
28th February 2009, 19:14
Daca o fi sluga este sluga banilor, Rob. Din punctul asta de vedere a fost singurul, nu vorbesc de Piturca ca era la inceput, care i-a facut fata oierului. In situatia descris cu arabii a aratat curaj, iar descrierea lui Sorin este exact ce se intampla la noi cand cineva scoate capul.

kain
28th February 2009, 20:11
Se pare ca va ramane la Al Hilal.. :P

newcool
1st March 2009, 00:52
Angajatul meu, vrei sa spui sclavul meu? Nu intelegi ca regele l-a repus in functie, nu-ti spune nimic asta? Sau pe tine aradean te interesa mai mult expresia smecheri damboviteni de kkt? Lasa ca ma vazut exemplare din astea...giugiuc, Ionut Popa, este un exemplu.
pastreaza disputa in limite civilizate Mirile...sau lipsa de argumente te face sa sari calu'?:cool:
p.s.
nu-mi aduc aminte sa-l fi facut arabii sclav pe Oli..singurul care l-a facut a fost jiji..

miril
1st March 2009, 09:26
Hai ca ma faci sa rad, adica unde nu este disputa civilizata, la smecheri damboviteni de ***** sau ca arabii sunt rigizi si impun reguli similare scalvagismului? Lipsa de argumente, daca zici tu... "singurul care l-a facut a fost jiji", sa fie asta o mostra de a argumenta?

cinebelu
1st March 2009, 10:15
Eu nu inteleg ce-i tot luati apararea lui 0litza. Doar e de atata timp pe-acolo, trebuia sa stie cum merg treburile. Faza imi aminteste foarte mult de Beyonce, care a facut un circ monstru la festivitatea de inscaunare a Obamei, fiindca soferul ei nu a fost lasat sa treaca de unele cordoane de securitate. oamenii de ordine au fost nevoiti pana la urma, din cauza penibilului situatiei, sa permita limuzinei s-o imbarce pe diva unde a poftit ea :D

miril
1st March 2009, 12:38
Comparatia este total aiurea, omul a protestat pentru jucatorii lui, plus ca acolo-i bataia intre clanurile saudite si a venit vremea ca echipa lui Olaroiu sa nu mai castige.

rob_din
1st March 2009, 13:13
conspiratie planetara impotriva lui Olaroiu?

miril
1st March 2009, 15:46
Nu, dar daca citesti ce zic si ceilalti care au fost pe acolo, Balaci si altii, astfel de lucruri se practica. In mod normal aia nu au de ce sa-l dea afara daca nu se cere el.

resita
1st March 2009, 15:53
Olaroiu este un nesimtit, el crede ca este tot in romania si de aceea isi permite multe. In Arabia Saudita legea si regele sunt foarte respectati si chiar ma mir ca nu a fost pedepsit mai aspru, chiar cu puscarie.

Cand ajungi in alta tara le respecti legea, chiar daca tie nu-ti convine.

Sorin Blaj
1st March 2009, 16:16
Ma intreb, in aceste conditii, de ce tocmai regele i-a luat apararea?

resita
1st March 2009, 16:18
sorin, esti sigur ca regele i-a luat apararea?

apropo, e demis sau nu deoarece am gasit o stire de azi in care se spune ca a a fost demis din nou :happy:happy

ducus
1st March 2009, 17:54
O sa aiba pe mai departe succes, arabitoii astia cred ca banii lor fac pamantu sa se-nvarta...asta mai lipsea...n-a ajuns Oli milogu' lor!

al-hilal
1st March 2009, 20:03
Alamo temperamental, ne-am luat și nu de la lege

cinebelu
1st March 2009, 20:20
tocmai, fiindca stie ca sunt lupte de culise, trebuia sa se astepte la asa ceva si sa fie mai cumpatat. apoi, el nu are habar ce insemnatate au printii si regii pe-acolo, cat de tampiti sunt oamenii de ordine, etc?? el a facut ce-ar fi facut orice antrenor normal in Europa fara sa i se reproseze ceva. insa la sauditi trebuia sa stie ca nu are voie sa aiba astfel de reactii in momente nepotrivite. daca era de cateva luni acolo, puteam spune ca n-a stiut. dar e deja de cativa ani, deci nu are scuze..

n-a ajuns Oli milogu' lor!
0li este un milog in permanenta de cand a facut scoala (de milogi) la cioban ;)

miril
1st March 2009, 20:32
Aiurea, Cinebelu, Olaroiu este un tip temperamental, care reactioneaza emtional la nedreptati, lucru care nu are de aface ca a antrenat la Steaua lui Becali. Sigur ca intr-o tara trebuie sa respecti regulile tarii respective, dar cand ei nu-si respecta semenii lor, pentru noi ceilalti nu mai are valoare si aici Oli a reactionat dand dovada ca are sira spinarii.

al-hilal
1st March 2009, 20:55
http://file14.9q9q.net/local/thumbnail/92419566/600x600.gif

cinebelu
1st March 2009, 21:12
si ce asa mare nedreptate i s-a facut, de trebuia sa reactioneze in halul ala??
nu au fost lasati sa intre pe teren niste jucatori din tribuna, sa se bucure de cupa?!?
mie mi-e ca la mijloc a fost mai degraba o neintelegere. se stie cat de tampiti sunt oamenii de ordine, mai ales acolo, unde copiii si femeile au interdictie pe stadioane. daca alora li s-o fi spus 'nu trece nimeni pe aici', s-au executat, ca la armata. sa ne gandim si ce sanctinuni risca aia acolo daca nu respecta indicatiile :rolleyes:

faptul ca e milog nu are nimic de-a face cu evenimentul asta. milog e el asa, de felul lui, de cand a fost sub cioban :D

delaparis
1st March 2009, 21:12
Alamo temperamental, ne-am luat și nu de la lege

it's better for you to speak english (or french :D) ... we do not understand what you said

cinebelu
1st March 2009, 21:18
al-hilal, speak arabian with underline translation :D
it's more fun

al-hilal
2nd March 2009, 00:22
it's better for you to speak english (or french :D) ... we do not understand what you said



I say: we have managed football mood of one man

Grinco
2nd March 2009, 02:08
Adevarul e urmatorul:
وضعة للفانيلة على الطاولة وهي تحمل صورة الامير سلطان شفاه الله (اهل العقول في راحة ) .. روم الزعيم تؤكد إدارة نادي الهلال أن أي أخبار تم تنا حول تقديم إدارة النادي استقالتها على خلفيات قرار إقالة المدرب الروماني اولاريو كوزمين غير صحيحة .

وأبانت الإدارة الهلالية بقيادة صاحب السمو الملكي الأمير عبدالرحمن بن مساعد بن عبدالعزيز وسمو نائبه الأمير نواف بن سعد بأنهم ماضين في خدمة نادي الهلال وإرضاء عشاقه .

من جانبة صرح السيد أولاريو كوزمين بالتالي :

إن ما صدر مني عندما قمت بخلع القميص الذي كنت أرتديه وعليه صورة صاحب السمو الملكي الأمير سلطان بن عبدالعزيز لم يكن مقصوداً أو متعمداً، والحقيقة أنني عندما خلعت القميص ووضعته على المنصة لم يخطر في ذهني إطلاقاً أن صورة سموه الكريمة عليها وذلك عائد أولاً لشدة التعب والإرهاق ولانفعالي لعدم السماح لبعض أبنائي اللاعبين بالصعود إلى المنصة والسلام على راعي المباراة .

لذا أعتذر إذا فهم البعض خلاف ذلك، وأرغب أن أضيف نقطةً هامةً وهي أنني أحمل في قلبي للملكة العربية السعودية وإلى خادم الحرمين الشريفين الملك عبدالله وإلى وليّ عهده صاحب السمو الملكي الأمير سلطان بن عبدالعزيز ولشعب المملكة محبةً كبيرةً في قلبي، وكان هذا هو العامل الأساسي والرئيسي لقبولي تدريب نادي الهلال السعودي .

أشكر السعودية حكومةً وشعباً
Sursa: site-ul alora

Ce oameni. Incredibil :D

newcool
2nd March 2009, 17:10
Adevarul e urmatorul:
وضعة للفانيلة على الطاولة وهي تحمل صورة الامير سلطان شفاه الله (اهل العقول في راحة ) .. روم الزعيم تؤكد إدارة نادي الهلال أن أي أخبار تم تنا حول تقديم إدارة النادي استقالتها على خلفيات قرار إقالة المدرب الروماني اولاريو كوزمين غير صحيحة .

وأبانت الإدارة الهلالية بقيادة صاحب السمو الملكي الأمير عبدالرحمن بن مساعد بن عبدالعزيز وسمو نائبه الأمير نواف بن سعد بأنهم ماضين في خدمة نادي الهلال وإرضاء عشاقه .

من جانبة صرح السيد أولاريو كوزمين بالتالي :

إن ما صدر مني عندما قمت بخلع القميص الذي كنت أرتديه وعليه صورة صاحب السمو الملكي الأمير سلطان بن عبدالعزيز لم يكن مقصوداً أو متعمداً، والحقيقة أنني عندما خلعت القميص ووضعته على المنصة لم يخطر في ذهني إطلاقاً أن صورة سموه الكريمة عليها وذلك عائد أولاً لشدة التعب والإرهاق ولانفعالي لعدم السماح لبعض أبنائي اللاعبين بالصعود إلى المنصة والسلام على راعي المباراة .

لذا أعتذر إذا فهم البعض خلاف ذلك، وأرغب أن أضيف نقطةً هامةً وهي أنني أحمل في قلبي للملكة العربية السعودية وإلى خادم الحرمين الشريفين الملك عبدالله وإلى وليّ عهده صاحب السمو الملكي الأمير سلطان بن عبدالعزيز ولشعب المملكة محبةً كبيرةً في قلبي، وكان هذا هو العامل الأساسي والرئيسي لقبولي تدريب نادي الهلال السعودي .

أشكر السعودية حكومةً وشعباً
Sursa: site-ul alora

Ce oameni. Incredibil :D

CE? POFTIM?!!!!!!!!!
Aici zic astia ca:Steaua e fermecataaaaaaa
echipa noastra calificataaaaaaa!:D

resita
4th March 2009, 20:50
Numele lui Cosmin Olaroiu - interzis in presa saudita

Ministerul de Informatie din Arabia Saudita a trimis, luni, un fax tuturor redactiilor prin care anunta ca este interzisa publicarea oricarui articol despre antrenorul roman Cosmin Olaroiu, dupa incidentul petrecut, saptamana trecuta, in finala Cupei Coroanei Printului, informeaza Mediafax.

"De azi (n.r. - luni), este interzisa publicarea oricarui articol, editorial sau stire despre Cosmin Olaroiu. Numele sau nu poate aparea in ziare, fie ca e vorba de articole impotriva sa sau in sprijinul sau", a fost instructiunea primita de jurnalistii arabi.

Conform sursei citate, oficialii clubului Al Hilal isi continua demersurile pentru a-l putea pastra in functie pe Olaroiu, dar, in cazul in care acest lucru nu va fi posibil, seicii au doua variante: Victor Piturca si Luiz Felipe Scolari.