PDA

View Full Version : Etapa 2: Poli Aek - FC Naţional



ADelPiero
2nd August 2004, 01:54
Etapa 2: Poli Aek - FC Naţional
sāmbătă (7 august): Poli Aek - FC Naţional (21.00, TVR 2);
Discutii si pronosticuri despre acest meci, aici.

sames44jc
2nd August 2004, 04:01
este la poli acasa si ar putea iesi un egal sau o victorie pentru fc national

fia
2nd August 2004, 04:01
Sper sa bata Poli :). Dupa ce si-au luat-o de la Cluj... ar cam fi cazul :)

sames44jc
2nd August 2004, 04:04
pai cu galeria ei are sanse

baden
2nd August 2004, 12:25
bate poli! (2-0)

bapsy
2nd August 2004, 12:46
Sper sa bata Poli :).
de acord cu tine :)

forza fia /hello

Catalanul
2nd August 2004, 13:20
trebuie sa castigam /hello
asa ca bate POLI cu 2-0 (sper :D)

ADelPiero
2nd August 2004, 14:46
3-1 :yeah:

Bancaru
2nd August 2004, 15:51
Fc National pare sa fie intr-o forma mai buna - X2
Eu zic ca e Poli intr-o forma proasta. Si p'orma mie nu imi place antrenorul asta, Dumitriu. Are ceva... respingator in atitudine. Pandurau era mai original. Era el nebun, dar nu cred ca se prefacea.
Ce ziceti de un 1-2?

leveu
2nd August 2004, 15:51
Bate POLI TIMISOARA fara probleme.
2-0 :p

leveu
2nd August 2004, 15:54
este la poli acasa si ar putea iesi un egal sau o victorie pentru fc national
Pai atunci batem la National :evil:

Bancaru
2nd August 2004, 15:56
Bate POLI TIMISOARA fara probleme.
2-0 :p
Adevarul e ca asa si arata Poli, ca o echipa fara probleme. Neavand probleme, Panduru a parasit echipa cu 3 zile inainte de inceperea noului sezon.
No problem!

dragos_popa17
3rd August 2004, 10:37
N-o vad bine pe Poli, nu stiu de ce. Mi se pare ca sunt cu moralul la pamant si va fi o presiune imensa pe umerii jucatorilor. Daca nu vor avea mare grija, Nationalul le va lua puncte inainte sa-si dea seama ce s-a intamplat(sa folosesc o fraza de la Hollywood pentru fanii Nationalului si a lui John Wayne)

Sergio
3rd August 2004, 13:30
DelPiero, nu mai scrie Poli AEK, se numeste doar POLI!
Batem fara probleme...

alex36
3rd August 2004, 14:13
Poli AEK-NATIONAL=1-3

vasile314tzurka
3rd August 2004, 17:41
bate poli

uti2102
3rd August 2004, 21:38
bate poli

Inca nu. Blaturile Natzionalului incep mai incolo. Acum tre' sa stranga puncte.

baden
4th August 2004, 08:52
bate poli ... si chiar lejer!
(si daca e blat tot poli bate :) )

fia
4th August 2004, 08:54
Din cate stiu eu poli nu a facut sa nu prea a facut blaturi... nu vad de ce ar face acum.... Pe de alta parte tinand cont ca si-u furat-o de la CFR.... s-ar putea sa aiba de tras tare cu National.

baden
4th August 2004, 09:00
a facut nationalul si pentru poli ... asa ca meciul e pe medie!!! :))

dragos_popa17
4th August 2004, 09:08
DelPiero, nu mai scrie Poli AEK, se numeste doar POLI!
La LPF echipa este inregistrata ca Poli AEK(daca nu crezi uita-te pe lpf.ro). Deci tehnic, este corect sa se scrie Poli AEK.

viole(n)t
4th August 2004, 09:09
in 02/03 a fost 1-2
in 03/04 a fost 0-0

...a venit randul sa bata shi Poli

bapsy
4th August 2004, 10:02
Drept urmare: 2-1 pt. Poli, ca sa fie simetric :)

vasile314tzurka
4th August 2004, 10:08
asta este simetrie fata de un punct, daca e fata de dreapta e... 1-2:)

IlMILAN
4th August 2004, 11:02
Simetrie ar fi sa-i batem...si 1-0 pentru mine e o simetrie perfecta....
Hai Poli

viole(n)t
4th August 2004, 11:08
:) buna observatzie, vasile (nu pot sa nu remarc)

Totushi, Doamne fereshte sa fie simetrie dintr-asta de-a ta!!!

viole(n)t
4th August 2004, 11:10
Simetrie ar fi sa-i batem...si 1-0 pentru mine e o simetrie perfecta....
Hai Poli

parca "mai perfect" ar fi un 3-0

vasile314tzurka
4th August 2004, 11:12
:) buna observatzie, vasile (nu pot sa nu remarc)

Totushi, Doamne fereshte sa fie simetrie dintr-asta de-a ta!!!

eu am facut oarece matematica si-mi place sa mai imi aduc aminte:) doar asa de dragul completitudinii:)

vasile314tzurka
4th August 2004, 11:13
parca "mai perfect" ar fi un 3-0

acu sa fie cit vreti voi ca pe mine nu ma doare capul decit de ce-i in giulesti:)

fia
4th August 2004, 11:17
Pai o sa fie simetric si acolo... asa un 5-2 merge? Mai trage si tu de cifre... daca nu iese...

dragos_popa17
4th August 2004, 11:21
Daca tot e vorba de simetrie e putin ironic faptul ca lui Poli ii lipsesc jucatorii Nationalului iar Nationalului ii lipsesc suporterii lui Poli.
Vorbind serios, cred ca daca Nationalul s-ar numi Poli si ar juca la Timisoara , ar fi o candidata serioasa la titlu.

vasile314tzurka
4th August 2004, 11:29
ar fi in general daca nu ar fi asa saraca:)

viole(n)t
4th August 2004, 11:32
Nationalul nu ar putea juca niciodata la Tm pt ca Gino n-ar avea nevoie de deranj (din partea suporterilor) in invartelile pe care le face...

Am mai zis-o shi cu alte okazii: nu cred ca obiectivul lui FC Natzional e performantza sportiva

sames44jc
4th August 2004, 17:18
o sa castige national
cred

baden
4th August 2004, 17:22
Daca tot e vorba de simetrie e putin ironic faptul ca lui Poli ii lipsesc jucatorii Nationalului iar Nationalului ii lipsesc suporterii lui Poli.
Vorbind serios, cred ca daca Nationalul s-ar numi Poli si ar juca la Timisoara , ar fi o candidata serioasa la titlu.
Nationalul nu va face anul asta nici ce a facut anul trecut !
Bate Poli!!!

Catalanul
4th August 2004, 17:22
o sa castige national
cred
crezi gresit :D pentru ca o sa castige poli :yeah:

baden
4th August 2004, 17:37
crezi gresit :D pentru ca o sa castige poli :yeah:
lasa-l sa creada ... imi creste si mie castigul la pariuri :)

BOGGIECOOL
5th August 2004, 22:34
Eu zic ca bate National asa un 2-1 sau 3-1.

baden
6th August 2004, 12:31
Eu zic ca bate National asa un 2-1 sau 3-1.
eu zic ca nationalul n-are nici o sansa ... dar cred ca jocul va fi cel mai frumos !!!

Bancaru
6th August 2004, 16:39
eu zic ca nationalul n-are nici o sansa ... dar cred ca jocul va fi cel mai frumos !!!
Dar de ce zici tu asta nu ne explici. Poate pentru ca etapa trecuta a luat-o Poli pe coaja de la o nou promovata? Sau de ce? Da-ne niste motive sa te credem., Eu nu zic ca nu e posibil ca Nationalul sa piarda, ba din contra. Si asta datorita faptului ca sunt echipe cu potential apropiat (cu un mic avantaj pentru National in ceea ce priveste lotul, poate chiar mai mare, si unul imens pentru Poli in ceea ce priveste suporterii). Tocmai d'aia este posibil sa vezi orice. Ca sa ma exprim de *****: 1, x, 2.
Daca juca Nationalul cu Valencia sau cu Milan poate nu avea nici o sansa. Dar asa.... fifti-fifti.

bapsy
6th August 2004, 18:37
asta este simetrie fata de un punct, daca e fata de dreapta e... 1-2:)
1 - 2 = -1
0 - 0 = 0
2 - 1 = 1

-1 este simetric cu 1 fata de 0 :)

Sergio
7th August 2004, 01:13
Bey, ia mai terminati cu din astea, ca eu am facut filologie si nu inteleg nimic... :o: :D

Mariusmadmax
7th August 2004, 04:47
Hai Poli ! /hello

fia
7th August 2004, 07:55
1 - 2 = -1
0 - 0 = 0
2 - 1 = 1

-1 este simetric cu 1 fata de 0 :)Depinde cum privesti... daca axa de simetrie e dreapta "0 - 0 = 0", si asa a considerat toata lumea pana acum, atuni simetricul lui 1 e 1 .... nu -1...
Putem trece la opus si simetric fata de adunare... dar asta e altceva...

CONCLUZIE: bate Poli, si asta e tot /hello

Sorin
7th August 2004, 09:09
vasile si fia, voi sinteti siguri ca ati facut matematica? :D

dc intersectia axelor e originea (0,0,...)
fata de axa ox vei avea simetrice -ny si ny etc. (1 si -1 caz particular)
prima data se face in clasele primare chestia asta :rosu:

simetria fata de un punct este exact acelasi lucru pt ca intodeauna va fi asociat unei drepte, asta apropo de simetria fata de un punct si fata de o dreapta ;)

artimetic este la fel , pt ca se poate reduce totul la o axa si o origine(cifra zero adica punctul de simetrie nea vasilica si fia :D ) deci -1 tot 1 va avea simetricul

continund.. 2-1 tot cu 1-2 va fi simetric.

Vasilica tu poate vorbesti de imaginea in oglinda ...aia rasturnata :D

saraca bapsy,nu isi inchipuia ca pomenind de simetrie va intampina atatea greutati... incearca sa va explice exercitii de clase primare si voi va laudati unii pe altii cu antiartimeticile pe care le-ati facut :evil:
Ati facut, nu zic nu, dar ce note aveati? :drak:

bapsy
7th August 2004, 13:51
Sorin, mersi pentru sustinere si explicatii ... doar sa nu incepem cu numere complexe si cu integrale circulare ... In orice caz importanta este concluzia: Poli Timisoara va castiga azi si ar trebui sa incercam la pariuri cu 2-1!

mahsat
7th August 2004, 16:45
Forza poli :))

vasile314tzurka
7th August 2004, 19:58
Vasilica tu poate vorbesti de imaginea in oglinda ...aia rasturnata :D

daca si faceai geometrie te credeam. aia cu axa e haioasa si "surprinzatoare" as putea spune. dar ai timip. poate mai studiezi:) aia cu oglinda mai vezi ce e:)

bapsy nu te framinta tot aia e. indiferent de simetrie:) poate miine sa nu fii trista:) si de ce nu-ti propui 2-0?

Sorin
7th August 2004, 20:20
:D ai trecut de introducere ? cu ce note? :D
ia spune tu, cum e cu axa de simetrie ca unul care se lauda ca a terminat fac de mate :D poate surprizele continua in ceea ce te priveste :D
Crezi ca esti singurul care a terminat mate? Poate altii fac la nivel international ;) iar despre ce vorbesti tu, ei o faceau la 11 ani ;)

n-ai prins-o pe aia cu oglinda? :D vezi cum iti prinzi tu urechile?

vasile314tzurka
7th August 2004, 20:59
ei na. surprizele continua:) se poate ca altii s-o fi facut la nivel international. matematica. tu ai facut-o cu banci tricolore.

p.s. termin acum cu prostiile si aberatiile. daca nu pricepi stai acasa nu deranja canadienii de pomana.

Sorin
7th August 2004, 21:03
:D hai piti sa vorbim despre matematica ca vad ca ti-e imposibil sa recunosti
crede-ma, matematica pe care o stii tu este la nivelul introducerii , distractiv este ca iti dai aere cu ea pfuuuu :D
ia explica cum e cu axa aia de simetrie :D
hai matematiciene :D

gicu
7th August 2004, 21:05
vasile si fia, voi sinteti siguri ca ati facut matematica? :D

dc intersectia axelor e originea (0,0,...)
fata de axa ox vei avea simetrice -ny si ny etc. (1 si -1 caz particular)
prima data se face in clasele primare chestia asta :rosu:

simetria fata de un punct este exact acelasi lucru pt ca intodeauna va fi asociat unei drepte, asta apropo de simetria fata de un punct si fata de o dreapta ;)

artimetic este la fel , pt ca se poate reduce totul la o axa si o origine(cifra zero adica punctul de simetrie nea vasilica si fia :D ) deci -1 tot 1 va avea simetricul

continund.. 2-1 tot cu 1-2 va fi simetric.

Vasilica tu poate vorbesti de imaginea in oglinda ...aia rasturnata :D

saraca bapsy,nu isi inchipuia ca pomenind de simetrie va intampina atatea greutati... incearca sa va explice exercitii de clase primare si voi va laudati unii pe altii cu antiartimeticile pe care le-ati facut :evil:
Ati facut, nu zic nu, dar ce note aveati? :drak:

nu stiu daca vasile sau fia au terminat matematica, dar tu esti inginer :p
ps. sa nu se inteleaga ca ii jignesc pe ingineri :)

Sorin
7th August 2004, 21:06
punct de simetrie si axa de simetrie, asta vreau sa te aud
si in ce caz 2-1 are simetic 2-1

Si apropo, spune-mi ceva despre integrala lui Cauchy si de ce crezi ca ar avea vreo legatura cu cazul de fata ;)

Gabriel
7th August 2004, 21:10
ce penibil. doua suturi pe poarta...doua goluri. :(
totusi...dupa cum se stie...2-0 e cel mai periculos scor. asa ca...poa sa faca 4-0 Nationalu. :D

Sorin
7th August 2004, 21:14
gicuta, nu intra in discutie daca nu esti sigur pe tine :drak:
greu de spus ce esti tu,te "ascunzi" perfect :happy
sint student

gicu
7th August 2004, 21:18
gicuta, nu intra in discutie daca nu esti sigur pe tine :drak:
greu de spus ce esti tu,te "ascunzi" perfect :happy
sint student

sorinel, acelasi lucru l-as putea spune eu despre multi care "se baga in discutii" :drak:

e ok daca esti student, bafta!

On topic: inceput tare pt. National. Nu-i vad bine pe timisoreni cu Titi antrenor.

Sorin
7th August 2004, 21:34
:D atunci stai in afara discutiei matematice :evil:

Catalanul
7th August 2004, 22:13
vai de capu' nostru :headbang: 3-0 :shock: si un om in minus :mad:

MARCEL55
7th August 2004, 22:16
Mare echipa, mari suporteri. La 1-8 de ce nu era "rusine, rusine"?.

Gabriel
7th August 2004, 22:16
Am zis eu bine ca anu' asta Timisoara se va bate la retrogradare.

Sorin
7th August 2004, 22:24
da" e un cuvant care tot ii striga suporterii lui Poli la adresa lui Dumitriu , ce cuvant zic ca parca nu se aude bine pana in Canada ? :evil:
nu rusine, celalalt care incepe cu M....

B04LEV
7th August 2004, 22:28
pe astia nici un antrenor din lume nu“i mai poate invata sa faca si ei ceva util cu mingea! de alde Dumitiru (secundu“ lu“ secundu“ lu“ Jenei, nimic mai mult!) nu poate fi vorba!
:ciocan:

MARCEL55
7th August 2004, 22:59
O fi aranjat Lucescu din nou ca saraca Poli sa retrogradeze? :happy :yeah:

Edgar
7th August 2004, 23:08
Poli pe care se spune ca ar fi retrogradat-o el e in Divizia B Seria I.
Pana la urma cat s-a terminat? Pe OnlineSport scrie 0 - 3, pe livescore 1 - 4.

Si pe Gazeta scrie tot 1 - 4. E o greseala pe site-ul OLS.

Sorin
7th August 2004, 23:16
pai da, ce aiurea. Echipe cu suporteri multi si galerii fanatice ca Universitatea sau Poli, n-au parte de victorii, in schimb au parte de rezultate pozitive echipe cu doar un palc de suporteri, gen national, farul, arges, bistrita
mai binre ar juca suporterii :happy

apparte
7th August 2004, 23:41
Eu v-am zis inainte de prima etapa ca Titi e slab!Cred ca la ora actuala e cel mai slab antrenor din divizia A!Sorry pt voi,dar daca nu pleaca repede,B-ul scrie pe voi!

trotica
7th August 2004, 23:45
Ce rahat :( Felicitări Naţional, felicitări Olăroiule!
Băi, mi-e şi jenă să mă mai iau īn gură cu dinamoviştii - cum mai pot eu să le spun "să vedeţi cīte boabe o să luaţi pe Bega!" ?!? Ce rahat... Ţiţi Dumitriu parcă era īn bluza de pijama trasă īn grabă peste pantaloni, ieşit īn faţa blocului să coordoneze scoaterea maşinii vecinului din gura de canalizare... Bleah ... Ce rahat! Sunt plin de obidă :(
Nici măcar nu mai vreau să vină Panduru, s-ar murdări şi ăla de tot rahatul ăsta puturos...

apparte
8th August 2004, 00:01
Trebuia sa le strigati apelativul folosit de Panduru la adresa lor:Cacacios!Dupa prestatia avuta asta meritau!

iulian
8th August 2004, 00:05
.....si nu uitati sa faceti valuri :D

trotica
8th August 2004, 00:23
.....si nu uitati sa faceti valuri :D
Nu "rānji", că nu eşti departe de adevăr - am senzaţia că, de data asta, valurile s-ar putea s-ajungă la Doboş şi Dumitriu, lumea era pissed-off rău :(
Prea a fost de tot!

Saber Rider
8th August 2004, 03:40
Nu se poate !!! N-am mai auzit la 0 - 3 scandarile "Poli ! Poli !". Ba chiar am auzit fluieraturi la golul din penalty al lui Poli. Nici la 1 - 4 nici o scandare de incurajare !! Mai sa fie, suporteri timisoreni, v-ati uitat dragostea acasa sau cum ?!? Ca la 1 - 8 cu Steaua tipati si incurajati si sareati pe loc in tribune, si acuma ?!?!? Nu era tot o situatie proasta pentru echipa voastra favorita ? Nu trebuia ea incurajata asa cum s-a intamplat in trecutul nu prea indepartat ?!?

Of ... ce ti-e si cu timisorenii astia. Noroc ca pe threadul Poli AEK - Steaua din sezonul trecut inca se mai discuta, asa ca linkul inca mai este sus pe pagina Internului, ca sa mai rad un pic de ce scriau timisorenii acolo cu incurajatul in orice moment al echipei favorite, mai ales cand este intr-o situatie nefericita !!!

Angelina Jolie
8th August 2004, 06:14
Ce v-am zis? Dumitriu e 0. Jos cu el ca altfel la anul iar se imputineaza echipele din Ardeal si Banat. Si asta nu din cauza CFR-ului.

cocomic
8th August 2004, 06:33
Nu se poate !!! N-am mai auzit la 0 - 3 scandarile "Poli ! Poli !". Ba chiar am auzit fluieraturi la golul din penalty al lui Poli. Nici la 1 - 4 nici o scandare de incurajare !! Mai sa fie, suporteri timisoreni, v-ati uitat dragostea acasa sau cum ?!? Ca la 1 - 8 cu Steaua tipati si incurajati si sareati pe loc in tribune, si acuma ?!?!? Nu era tot o situatie proasta pentru echipa voastra favorita ? Nu trebuia ea incurajata asa cum s-a intamplat in trecutul nu prea indepartat ?!?

Of ... ce ti-e si cu timisorenii astia. Noroc ca pe threadul Poli AEK - Steaua din sezonul trecut inca se mai discuta, asa ca linkul inca mai este sus pe pagina Internului, ca sa mai rad un pic de ce scriau timisorenii acolo cu incurajatul in orice moment al echipei favorite, mai ales cand este intr-o situatie nefericita !!!

hai sparge-te... daca nu intelegi, nu-ti da cu parerea... sau si tu esti din cei care inca mai cred ca noi am cantat atunci din dragoste pentru echipa sau jucatori... cuvantul orgoliu iti spune ceva... crede-ma ca pe niste oameni care au bun simt faptul ca noi am cantat (pt. tine special: pentru noi, nu pentru ei) ar fi trebuit sa-i doara mai mult decat orice sabie scoasa de un presedinte de club... din pacate la noi nivelul de inteligenta al fotbalistilor si a multor 'suporteri' si 'microbisti' nu le permite sa decodifice unele mesaje...

despre meci, daca jucatorii pierdeau si cu 5 dar aratau ca mor pe teren, poate i-am fi aplaudat, pentru ca atata pot, dar si atata dau din ei... cu indolenta insa si cu nesimtirea, nu ai cum sa te lupti altfel...

brainstorming: oare daca tzitzi ar prelua pe Inter, ar reusi sa-i retrogradeze?... :drak: are cineva numarul lui morratti? :D (e o gluma, chill out :P )

cocomic
8th August 2004, 06:47
Mare echipa, mari suporteri. La 1-8 de ce nu era "rusine, rusine"?.

lasa ca o sa ne aratati voi miercuri cu MANCHESTER ce trebuie sa faca o galerie la 1-8 :D :drak:

Bendji
8th August 2004, 18:24
Am zis eu bine ca anu' asta Timisoara se va bate la retrogradare.
Gresit! Anul acesta Timisoara se va duce unde ii este locul, adica in "segunda". As pune pariu ca nu vor face nici 10 puncte tot campionatul, ei si-au semnat soarta cand l-au adus pe "tzitzi", dar ar fi bine sa il tina pana la sfarsitul campionatului pe banca. Nu de alta, dar sa nu mai retrogradeze asta si pe altii.

alt.core
8th August 2004, 19:17
vezi-ti tu de locul tau!!
Dumitriu si-a dat demisia azi!

Saber Rider
8th August 2004, 23:11
hai sparge-te... daca nu intelegi, nu-ti da cu parerea... sau si tu esti din cei care inca mai cred ca noi am cantat atunci din dragoste pentru echipa sau jucatori... cuvantul orgoliu iti spune ceva... crede-ma ca pe niste oameni care au bun simt faptul ca noi am cantat (pt. tine special: pentru noi, nu pentru ei) ar fi trebuit sa-i doara mai mult decat orice sabie scoasa de un presedinte de club... din pacate la noi nivelul de inteligenta al fotbalistilor si a multor 'suporteri' si 'microbisti' nu le permite sa decodifice unele mesaje...

Hmmm ... ia uite-te aici:

numai voi va pierdeti curajul pe parcursul unui meci... noi niciodata... si chiar daca echipa pierde, dar vedem ca lupta si da tot ce poate, noi ne aplaudam favoritii si plecam cu capul sus...
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=65437&postcount=130

cirdois
8th August 2004, 23:37
pai vezi ca te contrazici,mister saber?exact ca in citat, "si chiar daca echipa pierde, dar vedem ca lupta si da tot ce poate" noi o sa-i incurajam.dar cand o fac la fel ca aseara.....sau la Cluj.....cand ii vezi fara dorinta,fara chef de joc,fara combativitate..... :rosu: :headbang: :mad: :ciocan:

Saber Rider
8th August 2004, 23:50
Si ma rog ce mare lupta a dus Poli AEK in acel meci "istoric" de 1 - 8 ?!?!? Au jucat la fel ca si acuma, super slab.

Sergio
9th August 2004, 00:03
Bey, daca nu intelegi unele lucruri, nu te baga. La Timisoara nu se discuta, se iubeste! Cand e cazul... :rolleyes:

IlMILAN
9th August 2004, 00:44
.....si nu uitati sa faceti valuri :D
:headbang:
Auzi tu ai aplaudat azi , ai facut valuri? :ciocan:
Pentru toti cei care nu au priceput, sau nu au vrut mai repet o data:
Poli-Steaua 1-8, toti spectatorii au ramas pe ploaie , au cantat si facut valuri in primul si in primul rand pentru ca Poli in acea perioada venea dupa o serie de rezultate pozitive care dadeau speranta unui loc de uefa, nervii si umilinta datorate infrangerii suferite s-au transformat intr-un "misto" mai altfel adresati propriilor jucatori.Unii nu pot sau nu vor sa priceapa acest lucru.A fost o reactie spontana, o reactie care trebuia sa pedepseasca proprii jucatori.
Poli-National... :mad: penibil, nu au legat nici o pasa, nici un jucator nu a jucat nimic, nici macar nu si-au dat silinta.Nu poti la inceput de campionat sa joci in primele meciuri atat de penibil.Suporterii au protestat elegant zic eu , fata de conducere, pentru ca au luat de la noi, de la suporteri anul trecut 300.000E(din vanzarea de bilete), si nu au facut nici un transfer k lumea. Publicul a amendat atitudinea jucatorilor.La doi zero galeria inca canta iar ei mergeau la pas sa bata un out... :headbang: nu se poate....penibili.

Pe de alta parte jandarmii si organizatorii si-au dat inca o data in petec.Liderul galeriei a cerut sa se deschida portile intre peluza si tribune.In acel moment s-a intamplat ceva foarte dubios, s-au deschis portile catre tribuna oficiala imediat, iar catre tribuna a doua unde nu era nici un oficial, jandarmii au ramas pe pozitii sa pazeasca portile de aceess.Numai cretini sunt in Politie ? :mda: Intr-un tarziu in timp ce se cotonagau intre ei a venit un ofical si a deschis poarta..toti suporterii implicati inincaierare au plecat instant catre poarta respectiva si au trecut cuminti pe langa jandarmi...repet incidentul s-a petrecut la tribuna a doua a si nu la a I-a asa cum s-au grabit sa arate toate emisiunile de stiri sportive. :rosu: Si asta doar din vina jandarmilor, care in excess de zel(vreo 10 jandarmi mega idioti :mda: ) au vrut sa tina piept la o multime de suporteri, care nu aveau treaba cu scandalul, vroiau doar sa treaca din peluza la tribuna , pentru a ramane peluza goala....PROTESTUL ELEGANT s-a transformat intr-un scandal mult prea mediatizat :ciocan:
Dupa meci suporterii s-au adunat si au dicutat in liniste cu jucatorii si cu reprezentantii trimisi de club, nu au ciomagit pe nimeni.

Sergio
9th August 2004, 00:51
PROTESTUL ELEGANT s-a transformat intr-un scandal mult prea mediatizat :ciocan:

Asta si din cauza jandarmilor, care au pus paie pe foc asa-zisului protest, nelasand fanii sa treaca dincolo de gard, de parca ar fi vrut sa-l linseze pe Dobos... :cool:

ADelPiero
9th August 2004, 00:56
imi pare foarte rau de nea Titi ...
ce sa faci asta`i viata... nu se acorda timp destul ...

IlMILAN
9th August 2004, 00:57
da" e un cuvant care tot ii striga suporterii lui Poli la adresa lui Dumitriu , ce cuvant zic ca parca nu se aude bine pana in Canada ? :evil:
nu rusine, celalalt care incepe cu M....
Sorine, nu sunteti voi oltenii cei mai indreptatiti sa acuzati folosirea acestor cuvinete.Personal eu nu am auzit sa strige galeria la unisom asa ceva , si nici nu a strigat, poate au fost suporteri care erau pe langa microfoanele de emisie si au vrut sa-si dea in petec.


pai da, ce aiurea. Echipe cu suporteri multi si galerii fanatice ca Universitatea sau Poli, n-au parte de victorii, in schimb au parte de rezultate pozitive echipe cu doar un palc de suporteri, gen national, farul, arges, bistrita
mai binre ar juca suporterii ....
Aici sunt perfect de acord cu tine:ciocan: niste pleasne de jucatori(cel putin la Poli) care nu fac nici un efort..pe teren, cu gloabele alea nu ai cum sa vb decat cum vb Panduru cu ei.Mi-e foarte clar acum de ce a pleacat.Nu poti face performanta care ti se cere cu niste gloabe de doi lei, fara carater. :headbang:

P.S :ok: si pentru demonstratia matematica,m-ai mai inveselit putin, brava domnu' "injiner" :D

iulian
9th August 2004, 00:59
:headbang:
Auzi tu ai aplaudat azi , ai facut valuri? :ciocan:
Pentru toti cei care nu au priceput, sau nu au vrut mai repet o data:
Poli-Steaua 1-8, toti spectatorii au ramas pe ploaie , au cantat si facut valuri in primul si in primul rand pentru ca Poli in acea perioada venea dupa o serie de rezultate pozitive care dadeau speranta unui loc de uefa, .
Am aplaudat si am facut si valuri...dar la final .......urmareste stirile sa vezi ce a strigat galeria Stelei propriilor jucatori .....

IlMILAN
9th August 2004, 00:59
Asta si din cauza jandarmilor, care au pus paie pe foc asa-zisului protest, nelasand fanii sa treaca dincolo de gard, de parca ar fi vrut sa-l linseze pe Dobos... :cool:
Pai exact asa fost, niste idioti comandati de un mega idiot :rosu: , s-au trezit sa fie eroi.Nici macar nu si-au dat seama ca in spatele lor erau tot suporteri :o: , dupa ce s-au deschis portile nimeni nu i-a mai bagat in seama..dar no daca au cerut suturi au primit :evil:


Am aplaudat si am facut si valuri...dar la final .......urmareste stirile sa vezi ce a strigat galeria Stelei propriilor jucatori .....
Bey iuliane , Poli nu are banii si jucatorii Stelei, pt noi daca ne calificam in uefa era o performanta uriasa,exista entuziasm....

P.S S-au trezit unii dastepti sa strige numele lui Pitzi:D, ce zici ?:D poate vine Pitzi la Poli si Pandi la Steaua:D

Pacala
9th August 2004, 08:51
emiliano , omul intrebase ce strigati, nu va acuzase nimeni de nimic.
Deci aia strigati? .... :D

am impresia ca "medicina vesela si matematica distractiva....simetricul lui 2-1? face prozeliti in Romania de azi :D
mai aveti o sansa..... intrati in politica ;) ca nu se cunoaste
sau spp-sti ca am auzit ca sint la moda pe acolo :D

Ferko
9th August 2004, 09:01
Politehnica Timisoara - adevarata "Poli" - nu are puterea sa promoveze anul acesta in divizia A, deci la anul vom avea un 'derby' timisorean : Politehnica Timisoara ("Poli") - Poli (fosta AEK, fosta Fulgerul Bragadiru) Timisoara (satelitul Stelei). Pe cine o sa sustina fanaticii forumisti ai lui AEK ? Spectatorii timisoreni sigur o vor sustine pe adevarata "Poli" - pe Politehnica Timisoara.

Pacala
9th August 2004, 09:11
:thinkso: interesant cu cine vor tine la anul timisorenii....
Cu Poli care are coiful pe blazon sau cu Poli care are salamul pe blazon?
coif sau salam? :rolleyes: :thinkso:
:D

IlMILAN
9th August 2004, 10:21
emiliano , omul intrebase ce strigati, nu va acuzase nimeni de nimic.
Deci aia strigati? .... :D


:D Pai tu nu ai auzit ca eram pe stadion? cum drac sa stiu ce a auzit Sorin...dar se pare ca tu ai auzit:D aveti aceeasi prietena creola, hispanica cu ten masliniu?:D sau luati impreuna lectii de spaniola :p

P.S Auzi tu un "sentimental" profund :D , nu stiam ca te preocupa matematica....hmmm stiam ca versurile dar nah... tot e bine ca pricepusi, sau itzi explica Sorin in spaniola:D

P.S Referitor la treaba cu cine vom tine noi, serios acuma...nu prea ar trebui sa va doara pe voi capul...ideaa care trebuie retinuta e ca echipe care umbla cu "cioara vopsita" joaca bine sa adune puncte la inceput si apoi fac "torturi". :ciocan:

P.S Ferko, dulau de rasa ce esti tu....pe tine cine te-a intrebat de sanatate? nu ai alte threaduri pe care sa scrii? sau itzi faci norma pana miercuri si apoi te ascunzi in .......groapa:D

Pacala
9th August 2004, 10:25
hai nu fi si tu gelos acum ca sint multe hispanice, s-o gasi si pentru tine una ...ii zici ca te cheama emiliano :D

deci tu erai ala de langa microfon de striga vorba aia ?

Pacala
9th August 2004, 10:28
ei nah si tu acum? e clar de ce juca national.
Intrebarea era alta.
pe cine sustii la anul, pe Poli cu salamul pe blazon sau pe aia cu coiful
coif sau salam? salam sau coif ? :D

tare suparcios esti si tu, n-ai simtul umorului deloc.
nu vrei deloc sa raspunzi :D

IlMILAN
9th August 2004, 10:31
hai nu fi si tu gelos acum ca sint multe hispanice, s-o gasi si pentru tine una ...ii zici ca te cheama emiliano :D

deci tu erai ala de langa microfon de striga vorba aia ?
:D :ok:
P.S nu vrei sa ma lasi cu meciu asta ? :headbang: personal am stat in galerie si am injurat toti jucatorii lui Poli in toate felurile posibile, personal cu Tzitzi nu am avut treaba, desi cred ca e un antrenor slab, dar aia au fost pleasne....si hai sa te bata altii mai ca lumea dar descultii aia de la Los Platanos , iar etapa trecuta o nou promovata :ciocan:

Ba eu ii sustin pe toti numa sa joace , nu ma enerveaza nevata-mea destul acasa, trebe sa ma enervez si la meci?

P.S asa pt tine pe aia cu salamul e bine?

Ferko
9th August 2004, 10:39
:

P.S Ferko, dulau de rasa ce esti tu....pe tine cine te-a intrebat de sanatate? nu ai alte threaduri pe care sa scrii? sau itzi faci norma pana miercuri si apoi te ascunzi in .......groapa:D

Intamplator am crescut pe langa Politehnica Timisoara si nu m-am dezis niciodata de aceasta echipa. Chiar daca sunt suporter Dinamo am dreptul sa tin si cu Politehnica Timosoara - adevarata "Poli" Timisoara. Mie nu mi-a placut de la inceput de AEK si am spus-o atunci. Si tot atunci am spus ca prefer pe adevarata "Poli" chiar daca atunci era in divizia D. Cat despre miercuri, nici o problema - nu sunt asa de fanatic incat sa cred ca Dinamo poate elimina pe MU. Tu incearca sa te hotarasti cu cine o sa tii in campionatul urmator.

Maximus
9th August 2004, 10:49
:D :ok:
P.S nu vrei sa ma lasi cu meciu asta ? :headbang: personal am stat in galerie si am injurat toti jucatorii lui Poli in toate felurile posibile, personal cu Tzitzi nu am avut treaba, desi cred ca e un antrenor slab, dar aia au fost pleasne....si hai sa te bata altii mai ca lumea dar descultii aia de la Los Platanos , iar etapa trecuta o nou promovata :ciocan:

Ba eu ii sustin pe toti numa sa joace , nu ma enerveaza nevata-mea destul acasa, trebe sa ma enervez si la meci?

P.S asa pt tine pe aia cu salamul e bine?

O intrebare pentru acesti suporteri "minunati" ai Timisoarei: De ce n-ati mai cintat ca la 1-8? Poate pentru ca atunci s-a nimerit, nu?

IlMILAN
9th August 2004, 10:59
O intrebare pentru acesti suporteri "minunati" ai Timisoarei: De ce n-ati mai cintat ca la 1-8? Poate pentru ca atunci s-a nimerit, nu?
:headbang: :headbang:
Altul...ba dar de unde veniti toti....citeste tot threadul si apoi intreaba, daca nu nu te baga.
http://www.onlinesport.ro/forum/showpost.php?p=115767&postcount=82

Ferko, sunt destui ca tine care au probleme cu AEK, nu vad unde e problema....si mai ales ce te intereseaza cu cine tin eu...asta nu inteleg, tu trebuia sezonul trecut in loc sa castigati campionatul sa promovati din divizia B, pentru ca dupa blatul cu Cheahlaul trebuia sa jucati cu Poiana Campina, dar no la asta nu te gandesti ai treaba cu AEK...nu... :mda:

viole(n)t
9th August 2004, 11:00
pt Ferko:

"adevarata" Poli, cum ii zici tu, nu a jucat NICIODATA in divizia D... Informeaza inainte sa-tzi dai in petec

pt. oltenii CANADIENI (nu va mai nominalizez ca totzi suntetzi la fel):

indiferent pe cine sustzinem, in tribune suntem peste voi... get it, Pacalici?

viole(n)t
9th August 2004, 11:04
O intrebare pentru acesti suporteri "minunati" ai Timisoarei: De ce n-ati mai cintat ca la 1-8? Poate pentru ca atunci s-a nimerit, nu?

"minunatzi" sau "neminunatzi"... macar venim la stadion ...macar se poate vorbi la plural de noi :drak: ...nu ca de altzii

Ferko
9th August 2004, 11:07
:

Ferko, sunt destui ca tine care au probleme cu AEK, nu vad unde e problema....si mai ales ce te intereseaza cu cine tin eu...asta nu inteleg, tu trebuia sezonul trecut in loc sa castigati campionatul sa promovati din divizia B, pentru ca dupa blatul cu Cheahlaul trebuia sa jucati cu Poiana Campina, dar no la asta nu te gandesti ai treaba cu AEK...nu... :mda:

Cred ca ti-am raspuns deja : Eu am crescut pe langa Politehnica Timisoara (adevarata "Poli").

inter
9th August 2004, 11:08
pt. ................ (nu va mai nominalizez ca totzi suntetzi la fel):

indiferent pe cine sustzinem, in tribune suntem peste voi... get it, Pacalici?

:o: :o: :o:

cred ca ai vorbit la "nervi" :mda:

viole(n)t
9th August 2004, 11:13
:o: :o: :o:

cred ca ai vorbit la "nervi" :mda:

m-am mai calmat intre timp

vezi ca am editat postul

Pacala
9th August 2004, 11:33
violentule, batausule, pierdui faza :( ... ce zisesi urat ? :D trimite pe pm sa stiu

sint o laie superiori, tot 15 000 ati fost la meci acasa...si facurati mai urat ca noi...
la Cluj ati fost 1000 , noi 3000 la Pitesti si vedem pe parcurs
ti-am mai spus, sa va treaca euforia promovarii etc si se stinge focul de paie

ce e pacat ca te oftici, eu il tachinam pe emiliano , iar tu te dai ninja pe aici :D

n-am nimic cu galeria voastra, ti-am mai zis, este pe 2 dupa noi iar restul iau lectii
mai usor ca sigur nu esti buricul pamantului si nici ninja periculos :D


P.S. : daca esti nervos, respira adanc, numara pana la 10, iar respiraaaaa
si pe urma scrie :rolleyes:
hai poli ! :D

era sa zic : "Titi nu-i lasa ! " ...da' imi strica ala socatelile si pleca :(
huooo! :D

viole(n)t
9th August 2004, 11:41
iara nu pricepushi, vere

nu zisei nimik urat, am facut doar o "nuantzare"

e adevaram, tot 15000 am fost, dar noi nu tragem la titlu ca voi

cum draq sa nu ma oftic, ca imediat sar shi restul shi iara se zice ca yo pornesc razboiu', cand de fapt tu si Sorin atzi avut initziativa de data asta...

shi ca sa-tzi raspund la intrebare: coiful... shi vezi ca anul asta mancam salam de leu

Pacala
9th August 2004, 11:44
esti razboinic si violent.... :D asta e....
una e sa glumesti si alta e ce-ai zis tu atunci

trimite domne un pm cu vorba aia sa stiu si eu ce putusi sa zici :D

violentule, sa-ti pui colo ninja in loc de anti tot :D
pace maaaa :D nu mai pot ... :D

IlMILAN
9th August 2004, 11:58
ce e pacat ca te oftici, eu il tachinam pe emiliano , iar tu te dai ninja pe aici
Domnu' matematiciano-poeto-carpato-candiano-prazarus eu vorbeam cu Sorin:D si continuam o discutie mai veche, pana venisi tu in scena.... :D Asa intra si viole(n)t..care e problema daca e ninja :o:
Nu e o problema ca ma tachinai....chiar deloc , problema e ca suntem nitel cam suparati amandoi ca ne-au stricat pleasnele alea de jucatori planul de sambata...vroiam sa merem si noi la o bere "nocturna", servita poate de o hispanica de import:D dar ne pieri cheful si ne indreptaram amarati spre neveste :headbang: asa ca momentul nu prea e ok ,in rest ne face placere sa discutam cu frunza de artar:D

P.S Intere probleme mah? :D se agita zaibaru... :mda: , ii scapa sub impul si lui viole(n)t un "adevar":D si hop te si simtisi jignit.Lasa ca merem noi la o bere si itzi trece:D

inter
9th August 2004, 12:03
P.S Intere probleme mah? :D se agita zaibaru... :mda: , ii scapa sub impul si lui viole(n)t un "adevar":D si hop te si simtisi jignit.Lasa ca merem noi la o bere si itzi trece:D

:evil: vad ca te "mananca tastatura" :cool: , nu poti posta fara sa te "iei" de mine! :mad:

mai bine povesteste cum v-ati batut cu jandarmii!
si cum va calmat Figo dupa meci???????

Red Heat
9th August 2004, 12:16
Ce adevar striga galeria. "Dobos uita-te cum se duce Poli-n B" :evil:

IlMILAN
9th August 2004, 12:51
:evil: vad ca te "mananca tastatura" :cool: , nu poti posta fara sa te "iei" de mine! :mad:

mai bine povesteste cum v-ati batut cu jandarmii!
si cum va calmat Figo dupa meci???????
Pai nu ai citit ce am postat aseara....io nu mai repet, io cu viole(n)t nu ne-am batut am stat linistiti sub tabela:D si radeam de cat de prosti sunt jandarmi,
iar dupa meci cine drac crezi o stat sa vada ..nici nu merita salutati penalii astia...
Cand m-am luat eu de tine? :D verisoare.... :drak:

Red Heat ce ar fi sa nu mai asculti ce striga galeria lui Poli , ca-ti aduc aminte ce strigati NG anul trecut despre Daciulescu, si acu toate ziare zic ca Dinamo e o echipa de 1 caine si 10 catei....:D ce-o fi insemnad? asa joaca o campiona? cum jucati voi? in locul tau as evita astfel de subiecte... :mda:

baden
9th August 2004, 13:00
Dar de ce zici tu asta nu ne explici. Poate pentru ca etapa trecuta a luat-o Poli pe coaja de la o nou promovata? Sau de ce? Da-ne niste motive sa te credem., Eu nu zic ca nu e posibil ca Nationalul sa piarda, ba din contra. Si asta datorita faptului ca sunt echipe cu potential apropiat (cu un mic avantaj pentru National in ceea ce priveste lotul, poate chiar mai mare, si unul imens pentru Poli in ceea ce priveste suporterii). Tocmai d'aia este posibil sa vezi orice. Ca sa ma exprim de *****: 1, x, 2.
Daca juca Nationalul cu Valencia sau cu Milan poate nu avea nici o sansa. Dar asa.... fifti-fifti.
ai avut dreptate!!! (speram sa nu-si intre in paine asa de repede Titi (pe unde a fost numai nenorociri a adus))
Titi ar trebui sa se lase de sportul numit antrenorat (la fara frecventa)

Bancaru
9th August 2004, 16:36
ai avut dreptate!!! (speram sa nu-si intre in paine asa de repede Titi (pe unde a fost numai nenorociri a adus))
Titi ar trebui sa se lase de sportul numit antrenorat (la fara frecventa)
Ai dreptate. Daca ramane Jackie (sau cum s-o scrie) Ionescu la echipa eu zic ca... moare lumea!!!

bapsy
10th August 2004, 23:38
bapsy nu te framinta tot aia e. indiferent de simetrie:) poate miine sa nu fii trista:)
degeaba :( da-o dracu de matematica, nu ne-a ajutat la nimic ... si sa te mai bazezi pe stiinte reale ... trec la filozofie, poate ma ajuta mai mult.

Sergio
10th August 2004, 23:53
Eu v-am zis s-o lasati cu simetriile, ca alungati oamenii de pe thread. Trebuia sa luati avertisment pt divagari repetate(va stiti voi care) :D
Sper ca v-ati invatat minte ca fotbalul nu tine cont de statistici... :)

horus
11th August 2004, 09:23
Fara pretentia de a face pe deshteptu', cred ca statisticile sunt aplicabile in orice sport...chiar si rezultatele imprevizibile se incadreaza pana la urma in statistici.
Independent de asta, eu il consider pe nea Tzitzi un antrenor ghinionist...si in nici un caz nu poti sa dai vina pe el pentru faptul ca a preluat in ultimul timp echipe aflate cu latzul de gat (nu e vorba de Poli, aici a fost vorba de lipsa de timp pentru a arata ca poate mult mai mult decat da impresia).
O ultima remarca : m-a dezamagit putzin galeria timisoreana, minunata cu alte ocazii . Nu potzi sa dai lectzii de fair-play (in campionatul trecut) in meciurile cu Steaua si Dinamo si apoi, in etapa a 2-a, la un (ce e drept usturator) 1-4 acasa, sa paraseshti brusc stadionul, nu inainte de a te da in stamba.
Sper ca nu mi-am pus timishorenii in cap cu ocazia asta . :D

vasile314tzurka
11th August 2004, 09:44
degeaba :( da-o dracu de matematica, nu ne-a ajutat la nimic ... si sa te mai bazezi pe stiinte reale ... trec la filozofie, poate ma ajuta mai mult.

daca nu te ajuta, respectiv pe poli, macar vei fi seni...na:)

dragos_popa17
11th August 2004, 18:34
Am mai spus-o si inainte de meci, Poli nu are echipa. Imi pare rau pentru Timisoara si pentru suporteri dar ma tem ca anul acesta vor lupta pentru evitarea retrogradarii si nu pentru o cupa europeana. Cel putin asa pare pana acum. Solutia voastra e sa-l convingeti pe Iorgulescu sa mute echipa la Timisoara. Asa puteti castiga si voi campionatul sa cupa.