PDA

View Full Version : Etapa 2: U. Craiova - Farul



ADelPiero
2nd August 2004, 01:51
Etapa 2: U. Craiova - Farul
sāmbătă (7 august): U. Craiova - Farul (20.00, Antena 1)
Discutii si pronosticuri despre acest meci, aici.

sames44jc
2nd August 2004, 03:15
cred ca o sa fie un 2-2

fia
2nd August 2004, 04:00
Farul va fi prea sigura pe sine dupa jocul cu Dinamo... Craiova trebuie sa scoata si ea prima victorie.. deci bat oltenii :)

baden
2nd August 2004, 09:43
cred ca va fi cel mai frumos joc al etapei ... Pronosticul il dau mai tarziu!

cipi13
2nd August 2004, 12:38
Cred ca e clar ca vom invinge.....cu cel putin 2-0

baden
2nd August 2004, 12:41
e clar ... dar sa nu va orbeasca soarele !!! ... sau sa nu faca arsuri la stomac!

inter
2nd August 2004, 13:32
e clar ... dar sa nu va orbeasca soarele !!! ... sau sa nu faca arsuri la stomac!
baden ar fi bine sa te rezumi la a comenta acest meci , nu avem nevoie de predictiile tale astrale!
data viitoare iti voi edita ... predictiile!

JJ
2nd August 2004, 13:36
Farul va scoate cel putin un egal.

Catalanul
2nd August 2004, 13:39
Farul va scoate cel putin un egal.
total de acord cu tine :drak:
mai mult, eu cred ca daca va juca asa cum a facut-o cu dinamo nu are cum sa piarda victoria :evil:

EDMOND_
2nd August 2004, 13:52
Farul va scoate cel putin un egal.

I-auzi ! asta ca sa aiba suporterii lui Dinamo motiv sa se consoleze ..!!! cum ca uite , farul este echipa buna , ii facu si pe Craiova... Uite ca nu o sa se intample......!!

Ioca10
2nd August 2004, 14:12
egal

inter
2nd August 2004, 14:15
total de acord cu tine :drak:
mai mult, eu cred ca daca va juca asa cum a facut-o cu dinamo nu are cum sa piarda victoria :evil:

ce sa spun... :evil: , mai bine ai grija de angheluta, silvasan si grigore.... ca daca jucati tot asa........... :evil:

cipi13
2nd August 2004, 16:15
total de acord cu tine :drak:
mai mult, eu cred ca daca va juca asa cum a facut-o cu dinamo nu are cum sa piarda victoria :evil:
Da o sa mai joace asa cum a facut-o cu dinamo ? Eu nu cred....ca de doua ori nu va iese....
mai zic odata 2-0 pentru craiova

leveu
2nd August 2004, 16:29
ce sa spun... :evil: , mai bine ai grija de angheluta, silvasan si grigore.... ca daca jucati tot asa........... :evil:
FI FARA GRIJA.
Eu cred ca scoate Farul un egal :)

cipi13
2nd August 2004, 16:36
De unde scoate un egal?

corinutza_88
2nd August 2004, 20:17
De unde scoate un egal?
din burta!!! :evil:
toata lumea face mare tam-tam ca batu' faru pe dinamo si gata faru :rosu: e echipa cea mai tare din parcare(si parcarea era goala)!!!
ce tot atata caz,sper sa le scoatem fumurile astea din cap constantenilor!
bate craiova cu 2-1! :ok:

le fada marseillais
3rd August 2004, 05:02
Daca jucatorii isi revin din euforia prelungita ridicol de mult dupa meciul cu Dinamo,bate Farul fara nici-o problema...

vialli
3rd August 2004, 05:59
nu prea aveti nici sanse teoretice
euforia voastra este lipsita de temei, ati intalnit probabil echipa care a jucat cel mai prost in etapa trecuta. stiu ca pare o rautate dar nu o spun din rautate ,doar din realism.
Dar aveti unul dintre loturile cele mai subtiri valoric din divizia A si ma indoiesc ca va veti intoarce cu puncte din depasare. Mizez nu numai pe o victorie a Craiovei in meciul asta dar si pe faptul ca veti fi una dintre echipele care in deplasare va aduna printre cele mai putine puncte

dragos_popa17
3rd August 2004, 10:18
Normal ar fi sa bata Craiova, au antrenor, jucatori, suporteri. Insa nici Farul nu sta rau. Cristocea si Todoran(bravo Farului ca l-au luat, imi placea grozav cand juca la Petrolul) fac minuni la mijloc. Va fi oricum un meci tare.

cipi13
3rd August 2004, 11:03
Daca jucatorii isi revin din euforia prelungita ridicol de mult dupa meciul cu Dinamo,bate Farul fara nici-o problema...
Pe cine bate farul....?
Acu trage la titlu si la cistigat liga campionilor ca a batut pe dinamo....o echipa unde chiar antrenorul recunoaste ca sunt probleme....
Hai sa fim seriosi....
Craiova - Farul cel putin 2-0 :yeah:

Maximus
3rd August 2004, 12:05
farul a batut pe dinamo pentru ca aveau "de luat" din campionatul trecut...totusi, au echipa bunicica, mijlocul imi place Cristocea, Todoran, Senin.
Ii batem sigur dar greu!

cipi13
3rd August 2004, 12:08
Oricum avem un mijloc mai bun ca al lor.....

vasile314tzurka
3rd August 2004, 17:45
bate craiova fara probleme.

Pacala
4th August 2004, 01:29
normal si frumos ar fi sa fie vizibile voturile
pronostic?
1 solist

sames44jc
4th August 2004, 17:07
eu zic ca iese un egal

baden
4th August 2004, 17:35
normal si frumos ar fi sa fie vizibile voturile
pronostic?
2 solist
sunt de acord cu tine !!! :D

sames44jc
4th August 2004, 19:55
poate p
dar cred ca o sa piarda
o sa creada ca o sa fie ca dinamo
:)))

baden
5th August 2004, 07:31
eu cred ca va iesi cu scantei!!! vor da la "picioare" constantenii ... ca craiovenii nu vor sta sa ia bataie!!! :)

ADelPiero
5th August 2004, 18:12
meci greu pt ambele echipe ...
dar cum de obicei echipele vizitatoare joaca mai mult defensiv... cred ca va bate Craiova ... 2-1

takanonanu
5th August 2004, 21:01
o sa fie un meci cu scantei si 3 eliminati dar o sa bata craiova la limita..extrema chiar . toate astea le citi in fasole...na! ca ma murdari pe piept.

Varcolacu
6th August 2004, 03:09
Lol, sucker`s...ce va mai kinuiti atat :p ...Stiti ca Faru` n`a mai luat`o demult de la Craiova :drak: ...deci cel putin un punct tot smulge....dak nu si bate ..ia sa vedeti voi.. :evil: Dak dupa meci nu e asa puteti sa ziceti orice :ok: /OLE/ /OLE/ Farul!!!&Midia Navodari!!!

Pacala
6th August 2004, 03:50
Nu stiu despre ce vorbesti, daca ne uitam la palmares, el este net favorabil Universitatii Craiova. Iar ultimul meci acum cateva luni in retur a fost 2-0 pentru Craiova .
Daca privim la avantajul terenului propriu, al publicului si al lotului Craiovei mult mai valoros, iar este greu de crezut ca puteti emite pretentii.
Cred intr-o victorie a Universitatii Craiova

De fapt singurul vostru argument este victoria din etapa trecuta in fata lui dinamo dar nici un meci nu seamana cu altul. Aveti lot slab, va veti bate la retrogradare.

le fada marseillais
6th August 2004, 06:37
O mica inexactitate...A fost doar 1-0 in retur(gol Njock).E destul de precar sa construiesti o argumentatie pe premize false.in schimb la Constanta a fost 3-0 pt Farul si Craiova,echipa f.buna, fara indoiala, la nivelul campionatului autohton, la meciul respectiv n-a miscat in front. Orice craiovean ponderat si neatins de exaltari juvenile ti-o va confirma sigur. Iar lotul Farului (chiar lipsit de nume f.sonore),te asigur ca nu s-a subtiat deloc de anul trecut. Au plecat doar cei 3 dinamovistii(Baltoi fiind unicul intr-adevar competitiv) si Balasa. Au venit Gurita,ex-mijlocasul Petrolului,Tudoran si un fundas de la Otelul(Apostol),restul achizitiilor fiind jucatori de la echipe din divizii inferioare absolut anonimi.
In materie de palmares,istorie,traditie,totul e f.clar.E zdrobitor de favorabil Universitatii.Farul e la citeva galaxii distanta de o seminifinala de Cupa UEFA,cu Benfica si de celelalte performante internationale ale Craiovei,asa ca pe partea asta nu mai e nimic de adaugat.
Cu publicul,din nou, ai dreptate.E primul meci pe teren propriu al Universitatii,asa ca o sa fie lejer 20.000 de olteni care o sa sustina echipa.
Insa singurele criterii care opereaza intr-un meci de fotbal sunt valoarea jucatorilor,forma de moment si tactica.Ori eu am convingerea ca Farul e net mai omogena la ora asta.Campania de achizitii a Universitatii a fost destul de spectaculoasa ,dar nici chiar Rednic nu poate face miracole,asa ca integrarea lui Gane,a brazilianului si a celorlalti in echipa va cere timp.
Ultima parte,cu retrogradarea e clar "off topic",era vorba strict de meciul de sambata,nu de perspectivele Farului in noul campionat.

BOGGIECOOL
6th August 2004, 09:04
Eu zic ca bate Craiova la doua golur :p i diferenta

baden
6th August 2004, 12:40
Eu zic ca bate Craiova la doua golur :p i diferenta
cand? ... nu cred ca in jocul cu farul :o:

Pacala
6th August 2004, 17:34
:D da ce echipa mare o fi devenit si farul asta .... :D
are omogenitate? nu cred, are si Farul niste achizitii noi, numai ca destul de subitiri.
farul pleaca invinsa la Craiova fara prea multe discutii

STEELMAN
6th August 2004, 17:34
farul va fi surpriza placuta a campionatului!
cred ca se va termina cu un egal spectaculos, 2-2 poate...
p.s. iulian apostol e mijlocas

Pacala
6th August 2004, 17:36
:D daca farul scoate vreun punct in meciul asta sau va fi surpriza placuta a campionatului, promit sa nu mai dau niciodata pronosticuri :D
cu ce sa fie aia surpriza? :D cu gurita si curca , pascovici si totdoran ca in rest sint lot de B sau poate cu grigoras antrenor ? :D

Hoffa
6th August 2004, 22:46
singura posibilitate ca farul sa scoata punct la Craiova este ca unii jucatori sa vrea indepartarea lui Rednic si aducerea lui Piturca. Asa a castigat Farul si in turul campionatului trecut cu 3-0 cand soarta lui Cartu era pecetluita si se dorea inlocuirea lui din cauza lipsei rezultatelor,cat scandal n-a fost si atunci. Este pacat ca Universitatea nu are o conducere pe masura dragostei cu care este inconjurata aceasta echipa. Este o porcarie indepartarea lui Plesan, atacurile lui Beldeanu, zvonurile privind venirea lui Piturca sau disensiunile dintre Papura si Rednic.
Asa cum a catigat anul trecut, doar asa poate profita si Farul anul asta , in alte conditii farul nu are nici cea mai mica sansa la lotul pe care il are.

Blue
7th August 2004, 02:18
Pentru mine fotbalul este mult mai mult decat un simplu joc.
Este o afirmarea a spritualitatii si orgoliilor unor grupuri de oameni.

V-ati gandit vreodata de ce iesiti pe strazi la victoriile Romaniei si nu Braziliei, Germanie,Italiei sa zicem(echipe cu o multime de titluri)?
Pentru simplul motiv ca nu va identificati cu aia, nu sint romani, nu va reprezinta in nici un fel.
Vreti neaparat titluri indiferent daca sint luate cu japca, blaturi, arbitraje? asta vor dinamovistii si stelistii , in general oameni fara personalitate care tin cu echipele astea care castiga la ordin, indiferent de mijloace pentru a se simti si ei invingatori o data pe saptamana ca in rest....
Pe mine nu ma intereseaza titluri cu japca si nici titluri luate cu jucatori care nu sint olteni. Nu-mi spune nimic o echipa cu nkoy si ceilati. Chiar asi pune o limita de 3 jucatori in lot care nu sint olteni: Guso, Bundea si inca unul. Sa nu ma intelegeti gresit, n-am nimic cu ei, dar nu consider ca ma reprezinta in nici un fel. Ori eu tin cu Universitatea pentru ca este echipa oltenilor, este din Craiova, ca si mine.

Iar Rednic este cel mai antioltean antrenor din cati am vazut, nu vedeti cine sint fotbalistii de care incearca el sa scape?
Plesan, Murgan, Papura, Lutu si Banica
Cine a ramas in afara lotului cu Argesul? Preda si Iordache.
NU VI SE PARE CA ESTE IMPOSIBIL SA FIE O COINCIDENTA?

sper sa citeasca si cine stiu eu mesajul , stiu ei de ce ;)

Sper sa ia bataie Universitatea Craiova cu Farul, sa se aprinda spiritele , sa plece Rednic si sa ramana oltenii. Pentru ca eu tin cu Universitatea Craiova cat timp este echipa oltenilor, nu ma intereseaza o echipa de negri, chinezi, arabi , bazbuzuci,urangutani,bozunguri,moldoveni etc.

Blue
7th August 2004, 02:24
nu ma intereseaza victoria cu orice pret, mai ales cu o echipa anonima ca farul , nu ma
intereseaza nici daca luam titlul, nu ma pot bucura daca el este luat cu blaturi, arbitraje favorabile sau cu lighioane in echipa aduse de nu stiu unde.Ca nu sint stelist sau dinamovist sa ma bucur de porcarii

Mariusmadmax
7th August 2004, 04:46
Acesta cred ca va fi scorul ...

Sorin
7th August 2004, 09:19
Forza Faruuuuu!
:D

inter
7th August 2004, 10:11
dupa declaratiile lui Rednic.. vom face scor cu Farul!
Asa sa fie!

vasile314tzurka
7th August 2004, 19:47
ce fel de scor? daca e sa ne luam dupa declaratii se poate si invers. ce zici?

Maximul
7th August 2004, 19:48
Tripleta Rubi + Plesan. Ganea...meci slabut, inlouit de Lutu, in min 60, 3 pase de gol.

vasile314tzurka
7th August 2004, 19:51
unde e tripleta? daca joaca paduret va fi bine. daca nu, nu.

Sorin
7th August 2004, 20:34
deocamdata Gane ne "delecteaza" cu 3 ratari uriase in primele 12 minute :(

vasile314tzurka
7th August 2004, 20:50
si farul cam joaca peste ei:)

vasile314tzurka
7th August 2004, 20:56
intere, ce ai de spus ca oltenii sunt dominati? acum au avut primul corner. cam tirziu.

Sorin
7th August 2004, 21:23
nu m-ar deranja sa piarda Craiova , datorita alungarii oltenilor din echipa
Din pacate frul este o echipa prea slaba ca sa le dea o lectie astora. Cine stie, poate in repriza a doua.
Vad ca in prima reproza farul a avut un singur sut si ala pe langa poarta.
In schimba Craiova a ratat de cateva ori prin Gane in trei randuri, plesan de doua ori, au tot fost faze.
Cea mai periculoasa faza a farului a fost degajarea luftata a lui Guso :evil:
A intrat Lutu in locul lui Frunza, s-ar putea sa inscrie Lutu

Sorin
7th August 2004, 21:54
daca ar fi facut Papura greseala imensa pe care a facut-o Dapuda, Rednic l-ar fi acuzat de cate si mai cate

Sorin
7th August 2004, 21:57
ce joaca echipa lui Rednic, c a noastra cu greu mai putem sa-i spunem?
dar va rog sa nu-mi spuneti ca au intalnit un adversar foarte bun :D va rog frumos :D
Craiova nu joaca nimic..culmea ar fi sa bata :D

Catalanul
7th August 2004, 22:02
ce joaca echipa lui Rednic, c a noastra cu greu mai putem sa-i spunem?
dar va rog sa nu-mi spuneti ca au intalnit un adversar foarte bun :D va rog frumos :D
Craiova nu joaca nimic..culmea ar fi sa bata :D
bey, ati intalnit echipa care i-a invins pe caini :D asa ca... putin respect

Sorin
7th August 2004, 22:05
dupa declaratiile lui Rednic.. vom face scor cu Farul!
Asa sa fie! ce scor vom face? sa vedem daca se potriveste

iulian
7th August 2004, 22:09
patetic jocul oltenilor....Farul daca se concentra ceva mai mult va putea bate....oricum au fost peste voi

Sorin
7th August 2004, 22:11
:D
ciobanas cu 300 de oi, ce vine seara pe la noi, sa ne explice despre forbal :D

Gabriel
7th August 2004, 22:12
Mi-au placut constantenii. Am vazut ultimele 35 minute ale partidei....si din ce am vazut meritau sa plece cu 3 puncte.

Sorin
7th August 2004, 22:18
o echipa in care Rednic nu stie cum sa alunge fotbalistii olteni si joaca cu jucatori straini de ....orice, inclusiv de fotbal. Felicitari Rednic :ok:
ai mai reusit un egal,

cu pasi marunti ne indreptam spre titlu , nu-i asa Mircea? :evil:
Sa nu uitam ca azi singurii jucatori care au mai miscat au fost Gane, Plesan, Papura si Lutu. Si desigur eterneii Guso si poate Bundea. In rest, orice ar face n-au de unde sa scoata fotbal din ei ca nu au de unde.
A mai facut Rubi o faza dupa care s-a sufocat
Asa Mircea, goneste toti oltenii, au mai ramas doar cativa si adu-i pe bastina, nkoy si restul forbaliatorilor , sigur vei castiga
sa nu-l uiti pe ziati , alearga dupa el si da-i afara pe Murgan,Lutu,Papura,Plesan,Gane ca sa-i faci loc benladenului tau
Precis iei titlul cu benladen si benbuhusi

dlgicu
7th August 2004, 22:35
Pana acum, inainte de cele doua etape oltenii de pe forum nu puteau concepe sa dea alt pronostic decat victoria craiovei... sa nu mai vorbim despre exaltatii care prevedeau scoruri gen 3-0, 3-1, 4-2, 4-0, 5-0....
Pe teren, doua egaluri, un gol, iar cuplul de vedete "Rubi" (selectat de rednic dupa reusitele prestatii prin parcurile belgiene) si "Geri" (salvat de acelasi rednic de la pensionare) inca nu a inscris, desi au avut in fata "anonimii" (citat dupa cativa fani olteni) de la FC Arges, respectiv Farul.
Se pare ca suporterii olteni tin cu alta echipa decat cu cea care joaca acum pe teren, dar de, ce sa facem, orgoliile sunt mari.
Hai oltenii, tot asa! Abia astept scandalul, cat il mai lasati pe rednic sa isi faca de cap? :evil: /hello :happy :evil:

dlgicu
7th August 2004, 22:37
Apropo de suporteri exaltati:


:D daca farul scoate vreun punct in meciul asta sau va fi surpriza placuta a campionatului, promit sa nu mai dau niciodata pronosticuri :D
cu ce sa fie aia surpriza? :D cu gurita si curca , pascovici si totdoran ca in rest sint lot de B sau poate cu grigoras antrenor ? :D

Ce mai zici Pacala dupa meci?

Sorin
7th August 2004, 22:52
:D ia uite-l pe asta ce ranchiunos este, rar vezi exemplare din asta :D
hai netoiule, mai facem pariu, sau nu vrei sa faci decat cu pacala?
uite ca sinteti in fata in clasament

dar voi tot dinamo pitesti v-a chemat, tot ati jucat si jucat pentru ei, netoiu tot va pastoreste si voi tot 30 sinteti in tribuna, mai apari tu pe forum plin de venin pentru ca ti-a spus lumea adevaraul despre echipa ta.

nu te bucura tu degeaba ca e campionatul luung, ii vine mintea la cap lui Rednic sau pleaca , dar pe aici mai sint si cativa fotbalisti, la voi nu sint iar daca apare unul va juca imediat pentru dinamo daca nu-l vinde intre timp netoiu prin china.

Interesanta ranchiuna ta :D ce fiinta jalnica trebuie sa fi ....
hai, plimba zgarda ! :jerk:

netoiule, tu vezi-ti naibi de slugile alea ca voi oricum nu existati, mai discutam cu voi la meciul din retur, pana atunci, marsh
(asa se zice la cateii rosiori sau vinetii, dupa caz )

le fada marseillais
7th August 2004, 22:55
anul trecut: Farul- Universitatea:3-0
acum 2 ani: Farul -Universitatea :2-2
acum 3 ani: Farul -Universitatea :5-3
La Craiova : 2004: "U"-Farul 0-0
2003: "U"- Farul 1-0
2002 "U"- Farul 0-1
Morala: O tot furati de citiva ani de la Farul si e fapt statistic. Cititi pe site-ul vostru "Craiova Maxima",impresiile unui jurnalist oltean,care face cronica meciului de anul trecut Farul-Universitatea 3-0 pt.fanii Craiovei pe situl respectiv...Eu,ma rezum la un singur pasaj din cronica meciului: "Tot ce-am reusit in deplarea de la Constanta a fost sa ne facem de ras in fata echipei locale care ne-a batut fara drept de apel..."De remarcat ca autorul e craiovean get-beget ,la fel de amorezat de "Stiinta" ca si voi,doar ca e mult mai analitic si lucid decit majoritatea(TOT RESPECTUL PT. EXCEPTII si SUNT DESTUI OLTENI CARE NU APARTIN CATEGORIEI ANTERIOARE) oltenilor care posteaza pe forumul asta.

Sorin
7th August 2004, 23:07
da, faristule, felicitari pentru punct
felictiari pentru acel 3-0 sau 5-3-ul ala. Din pacate pentru voi, rezultatele s-au datorat momenteler in care se afla Universitatea in aclele momente si nu calitailor voastre fotbalistie. Cred ca stii despre si tu foarte bine despre ce e vorba, asta daca te intereseaza .
In rest, despre Farul, numai de bine, sper sa va salvati de la retrogradare si anul asta. Sint alte echipe mult mai antipatice ca voi care imi doresc sa cada.
Artocolul ala e bun, sa stii ca si eu am gandit la fel atunci, numai ca in el nu sint laude la adresa voastra prea multe deci nu trebuie sa te bucuri neaparat. Sa te bucuri cand Farul va fi in lupta pentru un loc pe podium sau pentru prezenta intr-o cupa europeana
Inca o data, felicitari Farului, cu putina atentie , plecati cu toate cele 3 puncte.
Din pacate, la noi Rednic a inceput sa-si bata de joc de jucatorii exponentiali
pentru el buni sint doar oamenii lui adusi de la capul lumii
daa el crede ca nkoy si borbely, buhus ,hoban, bastina si alti jucatori dragi lui
pot sa-i aduca performante si cei care il impiedica sint
Gane, Murgan,Papura,Plesan,Lutu etc.... avem rezultatele potrivit politicii lui.
Pacat de Murgan, i-a distrus cariera. Cand era Cartu era titlar in echipa Craiovei si in nationala de tineret, acum a fost exilat in Israel, sa vedem cine mai urmeaza

eu atat vreau sa stiu, daca ar fi gresit Papura o minge l fel cum a gresit Daouda, ar mai fi ramas Papura in lot?
Pentru ca daca e sa fim seriosi, multe sau putine faze cate au fost , au fost facute de Gane, Plesan,Papura, Lutu plus de acum deja obisnuitii Guso si Bundea.

In rest catastrofe totale, barem buhus si bastina ..... dar la fel daouda care de la un timp, face in fiecare meci, greseli imense

dlgicu
7th August 2004, 23:22
Staicule, comunistule, mai usor cu mistourile, macar pana va ridicati din subsol.
Cat despre adevarurile pe care le-ati spus voi, erau unele selective, taieturi din context ale unor fapte cu care nimeni din Pitesti nu se mandreste; aveti si voi destule bube prin istorie, dar se pare ca nu ti le-a spus nimeni sau nu ai vrut sa le bagi in seama, din moment ce iti permiti sa te legi de ale altora. Oricum, voi deocamdata trebuie sa va confruntati cu realitatea dura a prezentului...
Avem destule probleme si noi, si cainetoiu e una dintre cele mai grave, dar macar noi le recunoastem si incercam sa le rezolvam cum putem; echipa e aia care este si in ultimele doua campionate a luptat pentru evitarea retrogradarii, asa ca nu avem mari pretentii de la ei.
Craiova e insa de ani buni echipa cu cei mai multi suporteri campioni inainte de inceperea campionatului, dupa care urmeaza acelasi scenariu an de an: rezultate proaste, cateva schimbari de antrenori (eventual si de conducatori) pe campionat, socuri mai bune sau mai rele la echipa, clasari intre locurile 7-13 (abia anul asta l-ati lasat pe rednic un retur intreg in pace si v-a adus pe 4), dupa care o luati de la capat.
Asa ca inainte sa imi dai mie cu mars, papa o ciorbita de praz, sterge de praf rama la tabloul lui ceasca (il valorifica dinel pe bani buni, fii fara grija) si poate te razgandesti.

Sorin
7th August 2004, 23:45
nu ma intereseaza de arges, daca spui ca vorbesti in calitate de dinamovist , atunci continuam , dar cu argesul nu am nici o treaba pana in retur, nu exista este fc netoiu iar voi sinteti mult prea putini si mult prea lipsitit de tarie pentru a-l alunga,tot ce s-a spus pe aici despre arges este superadevarat ,poti sa spui tu ce-ai vrea, picioare rupte, dinamo, 0-7 , netoiu, dorian stefan , 40 de suporteri etc... si cu asta am incheiat.

asa ca , plimba zgarda!
hai!

apparte
7th August 2004, 23:46
Ce sa zic?INTEREEEEE :evil: ,nici anul asta!revenind la meci egal nemeritatscos de Craiova,Farul fiind echipa cu cele mai mari ocazii!Dar in fotbal nu intotdeauna castiga cei care au cele mai multe ocazii!o singura intrebare mai am:Cat timp mai "lumineaza" Farul?

Varcolacu
8th August 2004, 00:16
da, faristule, felicitari pentru punct
felictiari pentru acel 3-0 sau 5-3-ul ala. Din pacate pentru voi, rezultatele s-au datorat momenteler in care se afla Universitatea in aclele momente si nu calitailor voastre fotbalistie. Cred ca stii despre si tu foarte bine despre ce e vorba, asta daca te intereseaza .
In rest, despre Farul, numai de bine, sper sa va salvati de la retrogradare si anul asta. Sint alte echipe mult mai antipatice ca voi care imi doresc sa cada.
Artocolul ala e bun, sa stii ca si eu am gandit la fel atunci, numai ca in el nu sint laude la adresa voastra prea multe deci nu trebuie sa te bucuri neaparat. Sa te bucuri cand Farul va fi in lupta pentru un loc pe podium sau pentru prezenta intr-o cupa europeana
Inca o data, felicitari Farului, cu putina atentie , plecati cu toate cele 3 puncte.
Din pacate, la noi Rednic a inceput sa-si bata de joc de jucatorii exponentiali
pentru el buni sint doar oamenii lui adusi de la capul lumii
daa el crede ca nkoy si borbely, buhus ,hoban, bastina si alti jucatori dragi lui
pot sa-i aduca performante si cei care il impiedica sint
Gane, Murgan,Papura,Plesan,Lutu etc.... avem rezultatele potrivit politicii lui.
Pacat de Murgan, i-a distrus cariera. Cand era Cartu era titlar in echipa Craiovei si in nationala de tineret, acum a fost exilat in Israel, sa vedem cine mai urmeaza

eu atat vreau sa stiu, daca ar fi gresit Papura o minge l fel cum a gresit Daouda, ar mai fi ramas Papura in lot?
Pentru ca daca e sa fim seriosi, multe sau putine faze cate au fost , au fost facute de Gane, Plesan,Papura, Lutu plus de acum deja obisnuitii Guso si Bundea.

In rest catastrofe totale, barem buhus si bastina ..... dar la fel daouda care de la un timp, face in fiecare meci, greseli imense :rosu: Fraiere ne mai vrajesty mult cu kestiile astea? vrei sa zici ca Craiova a trecut prin crizele astea 3 ani la rand..Lol..Craiova e asa de 10 ani de zile....asa ca Basht`nu ma lua cu astea adik cu ce s`a intamplat acu` 1,2,3,ani ..ca a fost doar o greseala....ca treceau prin nijte crize..o data de 2 ori da de 3 ori? (ani la rand)sa nu zic de cate ori a batut Farul pe Craiova in toti acesti ani :evil: In loku` tau mi`ar fii rusine sa mai pomenesc de numele Craiova ca m`ai mult ne pliktisesti pe toti :sleep: ...Bine Jucat Farul!!! Tot asa!!! Hai Farul!!! /hello /hello /hello
.. P.S.:Fii fara griji Dupa cum joaca Farul nu are sanse la retrogradare...sunt o multime de ekipe..care se pot numi Distruse!!! :ok: Sanatate!!!

Quartz@nu
8th August 2004, 00:20
/hello :yeah: /hello :yeah: /hello :yeah: /hello :yeah:
FELICITARI STIINTEI pentru egalul scos astazi cu FARUL !!!!

Pacala
8th August 2004, 00:22
imi pare rau de Rednic sint convins ca vrea performanta dar el a inceput scandalul. Desi Papura jucase bine sau macar onorabil anul trecut , acum practic s-a luat de el, nu i-a dat nici o sansa. Cu lutu nu stiu ce are, nici cu Murgan. Iar inlocuitorii care i-a adus el sint de-a dreptul criminali.
Aia nu sint fotbalisti.

se prefera acest circ, cu pierderea puncteleor pentru ca nimeni nu are puterea sa cedeze de la el, sa se impace.
Echipa asta are o singura sansa sa mearga, daca s-ar fi impacat antrenorul cu jucatorii, daca n-ar fi dat jucatori in timpul campionatului.

Aici nu exista cale de mijloc , nueste posibilitate de ales si nu merge teoria raului cel mai mic.
Exista un singur drum pe care trebuia sa mearga:
sa se impace si sa ramana toti

-daca pleaca unii jucatori vom avea lot de 3 lulele
-daca raman dar sint certati tot de 3 lulele
- daca pleaca Rednic si schimba antrenorii ca ciorapii iar e rau.

Nu exista decat o singura cale, fara nici un fel de alternativa
sint dezamagit de Rednic, ma asteptam sa fie mult mai diplomat
Sarise pe paura dar se pare ca marele gafeur este Daouda.
lateralii au fost criminali si azi: buhus si bastina sint din alta galaxie
bun era Bolohan daca ar fi ramas

Ca joc, ideea este ca nu are cine sa deschida jocul pe extrema, buhus si basitna cnu pot sa joace ofensiv.
Ma gandesc ca daca joaca Paduret si Plesan la mijloc. Se libereaza locul pentru Bundea pe drepata. Eu as fi jucat cu Frunza pe stanga , mai multi jucatori cu profil ofensiv.

dar cei mai slabi cred ca sint lateralii, Daouda iar ingrijorator este ca Plesan pare iesit din forma sau poate asteptama noi prea mult de la el.
Gane nu o da in ate , a avut cateva ocazii, nimic.
Rubenilson joaca 15 minute nici cat Lutu sau Frunza

Pacala
8th August 2004, 00:26
:D varcolace, ia si tu rezultatele Criaovei in acesti ultimi 10 ani si compara-le cu ale farului :D tot timpul ati fost dupa noi in clasament , ati mai si retrogradat si acesti ani,
te inteleg ca poate nu stii ce a fost la Craiova si cand ati batut cu 5-3 si anul trecut cu 3-0 ,poti sa fi fericit ca ati invins, aveti toate felicitarile din partea noastra.
Daca te intereseazaamanunte din tabara adversa , poti sa te interesezi, ati avut sansa sa dati peste o echipa in plin scandal, cred ca stii ce se intampla cu Cartu anul trecut.
Daca nici nu stii si nici nu te intereseaza, macar te rog sa inveti romaneste si sa nu injuri ca precis nu se face 2-1 pentru Farul :D
in rest, nu mai bea ! :D

Pacala
8th August 2004, 00:28
dupa mine ,unica sansa de a face performanta este sa ramana toti si sa se inteleaga, daca pleaca antrenorul sau vreun jucator inclusiv Murgan nu au nici o sansa sa faca performanta.

Eu stiu ca multi suporteri ai Craiovei nu vor sa accepte unele chestii dar va trebui totusi
prea putini olteni in echipa , prea multe certuri , nu avem jucatori de banda

Pacala
8th August 2004, 00:33
gicule, iti multumesc ca mi-ai adus aminte, din pacate , s-au intamplat multe de la acel mesaj al meu, poti sa intri si pe alte forumuri. Aici nu se mai pot modifica mesajele.
pentru l-as fi modificat in momentul cand i-a fost facut vant lui Murgan si a inceput cearta. UN antrenor care vrea sa izgoneasca jucatorii de aici si sa-si aduca niste ciumeti nu are cum sa faca performanta.
Interesant ce repede ai sarit dar sa stii ca argesul tot de nimic este si tot la coada va fi.
Mai mult decat atat, nu poti schimba istoria clubului fc arges.

mai vorbim noi pana la final :D pana atunci nu ma interesati absolut deloc.

Quartz@nu
8th August 2004, 00:40
unde sunt multi olteni la un loc iese treaba naşpa....de la coate pana la cap.... :headbang:
FORTZA FARUL !!!!!!!! :happy :happy :happy

ADelPiero
8th August 2004, 11:56
vai Craiova ... Craiova... ce pretentii aveti si nu castigati nici un meci :mda:

minudoru
8th August 2004, 13:52
MAcar suntem neinvinsi :( .poate tot raul spre bine capana acum castigam primele 3 etape si dupa aceea numai stiam cum sa mai evitam infringerile :headbang: :headbang: :headbang:
oricum am jucat de .... :rosu:

Gabriel
8th August 2004, 16:18
sunteti neinvinsi...dar ati pierdut deja 4 puncte. :D
si Alba Iulia sunt neinvinsi...dar n-au pierdut nici un punct. :ok:

Blue
8th August 2004, 16:35
q. e. d.

ultravioletcanada
8th August 2004, 19:58
felicitari Craiovei pentru modul "eroic" in care a reusit sa smulga un punct Farului :ok:

nemuritor
8th August 2004, 20:20
auzi bebita, mai bine felicita-ti oamenii de la club si suporterii argesului, ati fost propusi la titlul de suflatori in fundul netoiului.

Hoffa
8th August 2004, 22:15
prea va impacientati repede, echipa nu si-a intrat in mana, Rednic inca n-a cristalizat o formula de echipa, conditia fizica a lui Rubi si Lutu inca lasa de dorit, poate revine si njock
uitati-va la ce joaca steaua de exemplu, sau la celelalte echipe, nimeni n-a jucat mare lucru.Sincer vorbind echipele care au pornit cel mai bine sint farul si national, care cu siguranta peste doua trei etape vor reveni in pluton
sa speram ca sint primele si ultimele puncte pierdute pe teren propriu

ADelPiero
9th August 2004, 01:16
sunteti neinvinsi...dar ati pierdut deja 4 puncte. :D
si Alba Iulia sunt neinvinsi...dar n-au pierdut nici un punct. :ok:

ar fi cea mai mare surpriza :D : Alba Iulia sa ramana neinvinsa pana la sfarsitul turului ;)

Catalanul
9th August 2004, 01:18
ar fi cea mai mare surpriza :D : Alba Iulia sa ramana neinvinsa pana la sfarsitul turului ;)eu m-as bucura sa fie neinvinsa si la sfarsitul campionatului :D

Pacala
9th August 2004, 09:13
numai ca daca nu bati si faci egaluri, cu 30 de puncte reusesti doar salvarea de la retrogradare
huooo Rednic! :D

inter
9th August 2004, 09:31
Ce sa zic?INTEREEEEE :evil: ,nici anul asta!revenind la meci egal nemeritatscos de Craiova,Farul fiind echipa cu cele mai mari ocazii!Dar in fotbal nu intotdeauna castiga cei care au cele mai multe ocazii!o singura intrebare mai am:Cat timp mai "lumineaza" Farul?


apparte, deocamdata suntem neinvinsi :cool: , ceea ce nu pot spune despre ai tai (o repriza in superioritate si ... NADA.... :drak: :drak: )

cat despre Farul .... sa fie neinvinsi pan dupa meciul cu voi! /hello

Ferko
9th August 2004, 09:32
Nu mi-a placut gestul unor spectatori care l-au huiduit pe Plesan cand a fost schimbat. Oare numai el e vinovat pentru insuccesul Craiovei ? S-a uitat cate a facut el pentru echipa ? E si el numai un om - are si el dreptul sa prinda o zi mai slaba, dar pentru asta nu trebuie rastignit. Cred ca Red Nick a fost prea dur cu el in declaratii numai ca sa-si acopere propria slabiciune (ca sa nu zic incopetenta).

Sinn Fein
9th August 2004, 09:42
auzi bebita, mai bine felicita-ti oamenii de la club si suporterii argesului, ati fost propusi la titlul de suflatori in fundul netoiului.

cel putin noi nu anuntam in mod penibil, asa cum faceti voi an de an (cand oare va veti trezi?) ca vrem campionatul.

Pacala
9th August 2004, 09:59
e o mare diferenta, in timp ce noi macar visam la titluri, voi visati doar sa pupati poponetele lui netoiu. Voi v-ati atins telul, v-ati vazut visul cu ochii :D
Noi de ce sa nu ne atingem telul pana la urma, sa fie Craiova campioana.
Se pare ca aici se diferentiaza oamenii, fiecare cu obiectivele lui. :D :happy

Pacala
9th August 2004, 10:01
Rednic s-a grabit cand l-a scos pe Plesan, e ca si cand l-ai declara vinovat desi Plesan
mai miscase.oricum Plesan joaca mai slab decat a facut-o anul trecut in acest start, cred ca il dezechilibreaza banderola

Sinn Fein
9th August 2004, 10:05
Noi de ce sa nu ne atingem telul pana la urma, sa fie Craiova campioana.


Intrebarea ta are raspunsuri foarte simple: pentru ca nu mai suntem in anii '80-'90, pentru ca exista alte echipe cu bani mai multi, pentru ca exista jucatori mai buni in alte echipe, pentru ca exista interese, pentru ca la Craiova se vorbeste mai mult decat de actioneaza, pentru ca dupa un eventual rezultat prost (pe care nu vi-l doresc) va incepe iar scandal...

gicu
9th August 2004, 10:06
Pacala, ti-e dor de epoca Netoiu sau cum? :D

Cat despre telul vostru, luati-va de manute cu cei de la Steaua. La declaratii sunteti cei mai tari :) Visatori cum va stiu o sa va treziti la realitate prea tarziu. Si uite asa mai trece un campionat. Dar nu-i nimic, incepe altul nu? Si atunci sa vezi declaratii :happy

ps. In Regie ce faceti? :p

vasile314tzurka
9th August 2004, 10:08
gicule, in locul tau n-as vorbi ca nici dinamo nu e departe de steaua si craiova, asa ca las-o.

gicu
9th August 2004, 10:13
off-topic:
Vasile, vorbeam despre declaratiile suporterilor :) cat despre joc, pana acum Rapidu' sta cel mai bine....ailalti dorm :(

Pacala
9th August 2004, 10:31
dinamo viseaza la liga campionailor :D

gicu
9th August 2004, 10:33
Pai dupa logica (pardon, ma scuzi :D) ta...

Se pare ca aici se diferentiaza oamenii, fiecare cu obiectivele lui. :D :happy

Pacala
9th August 2004, 10:34
nu a mea... a lui borgia sau borcea, cum il cheama :D

gicu
9th August 2004, 10:36
nu a mea... a lui borgia sau borcea, cum il cheama :D

p-asta nu-l cheama nimeni...il trimit numai :happy

cipi13
9th August 2004, 10:57
Eu propun rabdare....nu poti sa ai rezultate cu o echipa in proportie de 50 la suta noua....
Mai multe concentrare si consolidarea relatiilor de joc si o sa fie bine....am in continuare incredere in rednic....

Red Heat
9th August 2004, 11:35
Cred ca iar am sa intru in conflict cu oltenii dupa ceea ce o sa spun. Pacat de lotul pe care il are. Mai acu' ceva vreme ii dadeam sanse Craiovei la locul trei. Acum mi-am schimbat parerea. Daca jocul ramane la fel cu cel prestat in meciul cu Farul, Universitatea se va balaci pe la subsolul clasamentului, iar oltenii iar vor spune ca la anul vor castiga campionatul :) .
Farul, in schimb, a aratat ca jocul bun facut impotriva lui Dinamo nu a fost o intamplare, si cred ca daca si-ar fi propus sa invinga, ar fi reusit fara probleme (mai ales in repriza a doua). Echipa e bine asezata in teren (cred ca e meritul lui Grigoras), si dispune de cativa jucatori care, personal, imi plac foarte mult. I-am numit pe Liviu Mihai, Cristocea, Apostol, Curca si chiar Baicu.

inter
9th August 2004, 11:37
Cred ca iar am sa intru in conflict cu oltenii dupa ceea ce o sa spun. Pacat de lotul pe care il are. Mai acu' ceva vreme ii dadeam sanse Craiovei la locul trei. Acum mi-am schimbat parerea.

nu ne trebuie locul 3 .... poate voi visati la el :drak:

Pacala
9th August 2004, 11:41
e totusi greu sa judeci dupa 2 meciuri, aveti 3 puncte dar dinamo ca joc a fost inferior jocului Craiovei. Dinamo a avut 3 faze de atac in doua meciuri
ar insemna sa va consideram candidati siguri la retrogradare....ceea ce , n-ar fi rau deloc :drak:
singura problema ar fi ca s-ar inmultii brusc suporterii stelisti daca ar retrograda dinamo :evil:

cipi13
9th August 2004, 12:02
Cred ca iar am sa intru in conflict cu oltenii dupa ceea ce o sa spun. Pacat de lotul pe care il are. Mai acu' ceva vreme ii dadeam sanse Craiovei la locul trei. Acum mi-am schimbat parerea. Daca jocul ramane la fel cu cel prestat in meciul cu Farul, Universitatea se va balaci pe la subsolul clasamentului, iar oltenii iar vor spune ca la anul vor castiga campionatul :) .


Nici noi nu ne acordam sansa locului trei......ne gindeam ceva mai sus...:drak:
cit despre joc, sa fim seriosi.....la cum a jucat dinamo nici nu ar trebui sa se prezinte la meciurile din campionat.....
Deosebirea e ca dinamo joaca prost cu aceeasi echipa de anul trecut, iar craiova este in reconstructie, ceea ce explica neintelegerile dintre jucatori.....

Red Heat
9th August 2004, 12:04
Lasa ca noi visam la grupele CL :D
Mah intere, voi la fiecare inceput de sezon visati frumos, insa pe parcurs, mai apare un Netoiu :evil: , un Dinel si tot asa...

Eu recunosc ca Dinamo nu joaca la fel ca in returul campionatului trecut. Totusi trebuie sa tinem seama si de faptul ca a jucat (si va mai juca probabil) din 3 in 3 zile ceea ce nu e foarte usor, mai ales pentru o echipa romaneasca, si sa nu uitam ca vorbim despre campioana en-titre :drak:

Red Heat
9th August 2004, 12:06
Nici noi nu ne acordam sansa locului trei......ne gindeam ceva mai sus...:drak:
cit despre joc, sa fim seriosi.....la cum a jucat dinamo nici nu ar trebui sa se prezinte la meciurile din campionat.....
Deosebirea e ca dinamo joaca prost cu aceeasi echipa de anul trecut, iar craiova este in reconstructie, ceea ce explica neintelegerile dintre jucatori.....

Ce inseamna mai sus de 3? 3,01? :)

cipi13
9th August 2004, 12:16
Oricum, mai sus ca dinamo......

Red Heat
9th August 2004, 12:19
mda.....
Asa ziceti in fiecare an. Si deja stii ce se intampla. Dinamo castiga campionatul iar Universitatea ramane... o iubire eterna... dar mai pe la mijlocul clasamentului :)

armin
9th August 2004, 12:27
Nu credeti ca se vorbeste prea mult de titlu? Suntem in etapa a 2-a , ar trebui sa se vorbeasca mai mult de joc, ca de titlu oricum, se vorbeste degeaba.
Dinamovisti, mai bine ganditi-va ce veti face daca va pleaca Danciulescu in arabia. Ca eu nu va vad prea bine in cazul asta...
Craiova joaca foarte bine primele 15 minute din fiecare repriza, apoi o lasa prea moale. Conditie fizica... dezastru, la sfarsitul meciului cu Farul. Puteti zice mersi ca ati scapat cu egal. Eu zic sa-l jucati mai mult pe Gane, ca stie baiatul, doar ca trebuie sa-si dea drumul un pic. Bundea iarasi mi se pare bun.

baden
9th August 2004, 14:01
:D daca farul scoate vreun punct in meciul asta sau va fi surpriza placuta a campionatului, promit sa nu mai dau niciodata pronosticuri :D
cu ce sa fie aia surpriza? :D cu gurita si curca , pascovici si totdoran ca in rest sint lot de B sau poate cu grigoras antrenor ? :D
anul asta n-ai sa mai dai pronosticuri ... :drak: :drak: :drak:
Am pregatit cartonasele :rosu: :galben:

Hoffa
9th August 2004, 18:49
este o problema conditia fizica
Frunza,Rubi si Lutu joaca 20 de minute apoi se sufoca

Hoffa
9th August 2004, 18:50
bade, lasa omu sa dea pronosticuri ca rar ai sa vezi unul care sa le nimereasa ca el, procentaj 100% nu exista niciodata

Hoffa
10th August 2004, 01:38
in concluzie, al saptelea egal din 14 jocuri din era Rednic.

baden
10th August 2004, 14:14
rednic face bine ceea ce face si este un bun lider.
stie sa-si castige respectul tuturor ... chiar si respectul adversarilor cu "cap"

cipi13
10th August 2004, 15:16
Am spus-o de nenumarate ori si o sa o mai spun......rednic trebuie lasat sa isi faca treaba, chiar daca asta inseamna ca in primele etape echipa mai schioapata.....
Pentru ca daca ajungem iar la injuraturi, demisii, si altele la fel se duce tot de ripa....

Ovy-Iasi
10th August 2004, 17:33
Farul putea sa cistige acest meci...dar s-au multumit cu puţin....

dragos_popa17
11th August 2004, 18:44
Am impresia ca Farul va fi revelatia campionatului. Cu un pic de noroc, la anul vor juca in Inter-Toto. Pacat insa ca n-au stiut sa-l tina pe Stoichita. Iar fi dus chiar si in UEFA(cum a putut Otelul ar fi putut si Farul). Cat despre Craiova, un loc pe podium e maximul pe care il pot scoate anul acest, dar nici acolo nu cred ca se vor afla. Mai ales dupa ce au aratat Rapidul, Nationalul si chiar Farul in acest inceput de campionat.