PDA

View Full Version : Etapa 2: FC Unirea - Poli Iaşi



ADelPiero
2nd August 2004, 01:48
Vineri, 6 august: FC Unirea - Poli Iaşi (18.00, Telesport)
Discutii si pronosticuri despre acest meci, aici.

sames44jc
2nd August 2004, 03:13
bate Unirea cu 2-1

fia
2nd August 2004, 03:58
Sper sa bata Apulum :).

baden
2nd August 2004, 11:31
si eu sper sa fie egal !!! nu ar avantaja pe nimeni !

DogStyle
2nd August 2004, 12:04
bate poli 2 - 0 :cool:

Catalanul
2nd August 2004, 13:49
In mod normal Apullum ar trebui sa bata
dar la cum a jucat Poli Iasi cu Rapid nu se stie :rolleyes:
eu sper sa bata unirea cu 2-0 :cool:

ADelPiero
2nd August 2004, 14:37
3-1 :D
Alba Iulia /OLE/

bill
2nd August 2004, 14:59
Bate Unirea 3-0

ANTON AUREL
2nd August 2004, 16:56
Iasul va ciuguli un punct.

Bergero
2nd August 2004, 20:40
Meci greu, f. greu pt. Apulum. Iasul isi va vinde scump pielea; daca vor avea mai mult noroc decit in primul meci iesenii vor obtine cel putin un punct; pronostic : X adica 1-1 sau 0-0.

mariusc
3rd August 2004, 07:43
In mod normal castiga Unirea fiindca are mai multa experienta... si sper ca nu o sa mai aiba probleme acasa cum a avut in turul trecut.

As zice un 3 - 2. Da' sper ca Poli sa nu dea nici un gol.

Hai Unirea!

dragos_popa17
3rd August 2004, 10:15
Cred ca va bate Unirea. Sunt mai experimentati si au aratat cu Sportul ca pot. E adevarat ca Poli a jucat bine cu Rapidul, insa cu Steaua, Rapid si Dinamo toata lumea joaca bine.

baden
3rd August 2004, 13:05
daca se apara bine ... iasiul va lua un punct la alba-iulia

DogStyle
3rd August 2004, 15:32
ba lasatzi stourile ca nu tzine .. gata cu cioraniile .. bate POLI ! si care nu`i comvine un cartonas roshu sa stea pe tusha :rosu:

vasile314tzurka
3rd August 2004, 17:43
bate apullum far probleme

GeKuRA
3rd August 2004, 22:33
Meci deschis oricarui rezultat ... /hello /hello /hello
HAI IASUL !!!!
Bate POLI IASI ! ! ! ... TREBUIE, ca vin etape nasoale rau (Dinamo, Craiova ...bla bla bla .... /OLE/ /OLE/

baden
4th August 2004, 08:50
lasa sa fie egal ca sa traga si la bla, bla,bla

fia
4th August 2004, 08:52
Apulum nu ar trebuie sa aiba probleme... Doar daca nu cumva se trezesc cei de la Iasi.... Daca nu lasa-i sa se trezeasca in meciul cu Dinamo :evil:

baden
4th August 2004, 08:58
problema e sa nu-i trezeasca cineva mai devreme!!!
... vor si ei puncte ... ca au spectatori, studenti ... au si bani, poate mai raman un an in A.
Si daca nu se bat la fiecare meci le scade prima si salariu de 5 ori (naspa nu?)

bapsy
4th August 2004, 08:59
Bate Apulum, doar ca joaca acasa si este singura echipa pt care constituie un dezavantaj acest aspect ... Dar nu cred ca va avea probleme.

baden
4th August 2004, 09:04
nici eu nu cred ca ar trebui sa aiba probleme, si cred ca nici apulum nu cred ca crede ca va avea probleme ... si totusi ... basica aia e rotunda pentru ambele echipe ... se poate sa se termine si egal
eu merg pe x la meciul acesta

iasisud
4th August 2004, 12:19
Iasul va face un alt meci bun! Pacat ca in Iasi nu se va prinde meciul...

hamsterutz
4th August 2004, 12:56
apulum nu prea le are acasa
poli nevoie mare de puncte
=> 2

baden
4th August 2004, 17:43
iar iasiul le are in deplasare ...
eu zic nici sa nu mai joace la iasi, ca pierd partidele printre degete ca in jocul cu rapid

sames44jc
4th August 2004, 17:47
bate apulum

baden
4th August 2004, 17:50
pe cine si cand ... le ajunge
tocmai au batut sportul in deplasare

suporter-I-S
4th August 2004, 18:40
Sper sa castige Iasul, avand in vedere nevoia de puncte; daca nu se poate este bun si un egal sa avem si noi un punct acolo de incurajare.
FORZA POLI!!!

baden
4th August 2004, 18:49
daca nu-i X as prefera si eu sa castige Iasul (ca au nevoie)

DanielAndrei
4th August 2004, 21:47
o sa castige al' mai bun

Varcolacu
4th August 2004, 23:24
HAI POLI !!!
:headbang: :yeah: /hello :ciocan: :happy :sleep: :ok:






boink ! ! ! :ciocan:

baden
5th August 2004, 07:35
Te bucuri ca vine ora 24:00 ca orice varcolac si o poti sustine pe poli?

ADelPiero
5th August 2004, 10:24
daca nu-i X as prefera si eu sa castige Iasul (ca au nevoie)

daca nu bate Alba , as prefera sa o incasezi in bot :evil:

hamsterutz
5th August 2004, 11:08
ne vedem la alba la maine la 4 dimineatza e plecarea, sa castige cine e mai bun.........adik POLI

ADelPiero
5th August 2004, 18:02
iti spun eu : vi degeaba :lol:
si pleci cu coada`ntre picioare :yeah:

p.s. FORZA UNIREA /OLE/

DanielAndrei
5th August 2004, 18:11
si cel mai bun sa fie Poli Iasi

hamsterutz
5th August 2004, 20:59
iti spun eu : vi degeaba :lol:
si pleci cu coada`ntre picioare :yeah:

p.s. FORZA UNIREA /OLE/
treaba mea,oricum poli o sa bata

Varcolacu
5th August 2004, 23:12
Varcolacu o sa va manance la Alba-Iulia !!!
HAI POLI ! ! !


sa nu faceti pe voi noaptea , da ... ??

BOGGIECOOL
6th August 2004, 09:07
Bate Unirea.

ADelPiero
6th August 2004, 09:33
treaba mea,oricum poli o sa bata

:lol: o sa va papam cu fulgi cu tot :evil::evil:
ne vedem azi pe stadionul Victoria-Cetate :yeah:

iasisud
6th August 2004, 10:11
Scriu si eu ceva scurt si la subiect: CASTIGA IASUL! :yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Ovy-Iasi
6th August 2004, 10:39
bate Poli cu 3-1

baden
6th August 2004, 12:29
egal ... !!!

naxos
6th August 2004, 13:19
Unde se poate auzi/vedea meciul pe net?

PProA
6th August 2004, 15:09
Daca merge cineva pe stadion, sau vede partida pe Telesport, as vrea sa posteze aici un mesaj cu ce a fost pe gazon :)
Multumesc :)

cinx
6th August 2004, 15:43
2-1

STEELMAN
6th August 2004, 17:10
bate apulum cu 5-1

ba nu cu 3-1 ca e simionas la iasi

mariusc
6th August 2004, 18:44
Stie cineva ce se intampla in meciul de la Alba Iulia? Daca da, il rog sa scrie aici, fiindca live-ul de pe onlinesport si gsp nu merge, iar pe prosport nu actualizeaza... raman doar la http://www.livescore.com/ insa acolo vad doar scorul nu si ce se intampla :(

Acum de ex, de la 0 - 0 mi-a aratat urmatoarele scoruri (e pauza acum): pe gsp scrie ca e 2 - 1 pt. noi (ca ar fi dat Paleacu gol din penalti), da' pe onlinesport, prosport si livescore zice 1 - 1... ?!

Hai Unirea!

mariusc
6th August 2004, 19:32
Acum am sunat pe cineva de pe stadion, mai sunt aprox. 15 min. din meci, se pare ca e 2 -1 pt. Unirea! URAAAA :) Si mi-a spus ca e aproape plin stadionul si e f. fain...

P.S.:
Si pe celelalte site-uri s-a actualizat la scorul adevarat, desi cam tarziu... :(

Haide Unirea, Haide Unirea, Haideeee!

mariusc
6th August 2004, 20:14
S-a terminat meciul dintre Unirea Alba Iulia si Poli Iasi cu victoria albaiulienilor :) nu a fost 5 - 1, cum au vrut unii, si nici nu a batut Iasiul, cum au vrut altii, ci un simplu si normal 2 - 1, suficient pt. a fi pe primul loc in acest moment :). Oricum, a fost cu emotii fiindca primii care au dat gol au fost iesenii dar, ca intotdeauna cand primim gol in prima repriza acasa, am revenit si am dat 2 goluri :). Plus ca Maier a facut spectacol pe final :)

Astept amanunte, va rog, sa-mi spuneti cum a fost atmosfera :) au ramas spectatorii inca 5 - 10 min. dupa meci sa-i aplaude pe fotbalisti? Au fost incidente intre galeria oaspete si jandarmi? Vreau sa savurez orice amanunt :)

Lupta Unirea, Lupta Unirea, Luptaaaa!

ADelPiero
6th August 2004, 20:55
bate Poli cu 3-1

LA ANUL POATE :)
acuma v`am batut :evil::evil:

Fc Unirea Apulum Alba Iulia /OLE/

DanielAndrei
6th August 2004, 21:02
Hotie pe fata. Ala NU a fost penalty, cel care a faultat a fost jucatorul de la Apullum care a venit din spate.

Catalanul
6th August 2004, 21:14
2-1
uite cine a ghicit scorul :D :happy
felicitari Apulumului :ok: s-o tineti tot asa :cool:

ADelPiero
6th August 2004, 21:41
uite cine a ghicit scorul :D :happy
felicitari Apulumului :ok: s-o tineti tot asa :cool:

ms ... si voi sa bateti tot :D

STEELMAN
6th August 2004, 22:33
atentie steaua dinamo rapid, iesenii sunt din nou in A! /hello

ADelPiero
6th August 2004, 23:28
atentie steaua dinamo rapid, iesenii sunt din nou in A! /hello

...si la anul in B :lol::evil:

fia
7th August 2004, 06:57
Cum va simtiti mai sa fiti lideri? E bine, nu?

mariusc
7th August 2004, 19:39
E bine, chiar daca poate fi si pentru o zi :)

Ma asteptam ca faza penalty-ului sa fie mai comentata :)

Nu mai conteaza oricum, fiindca am castigat.

U---NI-REA! U--NI-REA! U-NI-REA!

Angelina Jolie
8th August 2004, 04:36
Felicitari Unirea. Se pare ca lumea va credea retrogradati inainte de vreme. Hai Ardealul, Hai CFR!
PS E cam bai cu Iasu si Sportul, da aia e bine pt CFR!

hamsterutz
8th August 2004, 11:32
se vede ca nu am mai fost io pe aici si-a luat-o lumea in cap
1-sa va zic de atmosfera,destul de interesanta numai ca lesinati de copii din galeria lui apullum nu prea au avut vreun rol,noroc de stadion,care nu era plin cum zic uni ci max 8000 de oameni au fost, cand era o faza mai asa tipau de rupeau,si da la sf tot stadionu i-a aclamat.DA vrea sa va intreb ceva, de ce sunetzi asa entuziasmatzi ca a tipat stadionu e pt prima data cand se int? Iar galeria lu poli printre care m-am numarat si ioi nu a avut altercatii cu jandarmi decat atunci cand ne-au luat banerele dar eram departe de stadion. si inca ceva la alba cica nu ai voie cu mai mult de 3 benere iar jandarmi nu stiu ce inseamna hooligans,deci e jale acolo avetzi grija.
2-in primu rand numara cate faze a avut poli si cate faze a avut alba si dupa aia ai sa vezi cine a jucat mai bine,faza e ca noi aparare nu avem si nici portar,e al 2-lea portar si tot jalnic e si asta ca si arcanu. atzi castigat cu noroc un gol aiurea in care portaru a scapat mingea din mana si un penalty inexistent,a fost un duel la cap era pe linia de corner deci arhire nu avea de ce sa faulteze dar asta e,in div A se fura ca in codru.
3-da ce periculos lider de galerie avetzi cred ca are 50 ani :)
4-bravo ca atzi castigat si bafta mai incolo,insa tot cred ca retrogradatzi.
5-aaaa am uitat imi plac reclamele din oras cu bergabier,cu 500 de lei devii sponsor interesant :),imi place suntetzi la moda
6-orasu nu imi place deloc,oamenii nici atat, iar de stadion nu vreau sa comentez, daca ala e stadion io ma fac popa
7-singurul lucru care mi-a placut e ca nu se injura pe stadionu ala,la fel ca la iasi. BRAVO aici avetzi nota 10

ADelPiero
8th August 2004, 11:54
hamstere , sunt curios din retur ce o sa faceti ... daca va pleaca motorul echipei (A. Cristea)... o sa aveti probleme si la mijloc ...
punctele sunt toate la noi, nu mai are rost de nici un comentariu ... ti`am spus ca vi degeaba ... :evil:

DanielAndrei
8th August 2004, 18:24
DUPA ETAPA A II-A, CU DOUA INFRANGERI TOT NU SUNTEM LA RETROGRADARE. STAM BINE :happy

hamsterutz
8th August 2004, 21:42
parerea mea ca apullum tot retrogradeaza cu sau fara poli dar tot retrogradeaza

torr
8th August 2004, 22:51
Felicitari Apullum ... Sper ca din "noroc in noroc" cum spun gurile rele, sa bateti cat mai mult. Bafta in meciul cu Steaua, nu ar strica alt "noroc" ... hehehe

onuf19
8th August 2004, 23:06
ori nu mai stiu eu ce e aia matematica, ori cei de la onlinesport au ceva cu "poli", :)
din cate stiu eu poli vine de la politehnica nu de la poli opusi :)) , poli iasi dupa accidentul produs in clasament este confundata cu poli aek !!! :) inca nu si-au dat oare seama ca POLI IASI a intrat in A?

mariusc
9th August 2004, 00:01
Felicitari Apullum ... Sper ca din "noroc in noroc" cum spun gurile rele, sa bateti cat mai mult. Bafta in meciul cu Steaua, nu ar strica alt "noroc" ... hehehe

Mersi mult, insa meciul cu Steaua e amanat, asa ca avem timp sa ne pregatim pt. "fratricid-ul" cu CFR-ul :). Sunt curios cum vor reactiona albaiulienii daca Sunda & company or sa ne bata acasa :D :drak:


parerea mea ca apullum tot retrogradeaza cu sau fara poli dar tot retrogradeaza

Tu ai ce ai cu Unirea, nu-i asa? Poate ca parerea ta nu conteaza :P
Ah, si inca ceva... stiu ca Apullum ar parea mai sofisticat, insa se scrie Apulum cu un singur "l" si ca sa nu gresesti in avans iti spun si ca numele orasului se scrie Alba Iulia (fara cratima - f. multi fac greseala asta, nu ma refer neaparat la tine).

Pana una, alta, am castigat si ma bucur ca am reusit, asa ca nu-ti ramane decat sa astepti revansa in retur, cand cred ca o sa fiti ciuca batailor.

ADelPiero
9th August 2004, 00:50
parerea mea ca apullum tot retrogradeaza cu sau fara poli dar tot retrogradeaza

esti varza... serios ... habar n`ai despre football ...
ai grija de poli a ta ... sa joace la anul in b ...

torr
9th August 2004, 04:21
Mersi mult, insa meciul cu Steaua e amanat, asa ca avem timp sa ne pregatim pt. "fratricid-ul" cu CFR-ul :). Sunt curios cum vor reactiona albaiulienii daca Sunda & company or sa ne bata acasa :D :drak:


Mariusc, dupa modul in care ai preluat felicitarile se pare ca esti un "intern" al echipei Apulum. Vreau sa mai adaug la felicitarile pentru meciurile de pana acuma si faptul ca, conducerea echipei a rezistat tentatiei de a vinde echipa. As fi fost tare dezamagit daca ar fi fost vanduta, in special acelui tip infect care se numeste Gheorghe Stefan. Sunt nascut in Sebes, un orasel frumos de langa Alba traiesc in Toronto si in multe din telefoanele pe care le dau rudelor si prietenilor din Sebes in ziua de duminica, cand are Apulum meci nu ii gasesc acasa ... Sunt la meci, iubesc echipa si erau tare tristi cand au auzit ca ar exista posibilitatea sa fie vanduta. Mult success echipei, sa joace ani buni de acum incolo in "A" si mult mai important in ALBA IULIA.

hamsterutz
9th August 2004, 12:37
bine io nu stiu despre fotbal tu stie esti periculos deja ai fatza de antrenor sa mor io i-a da-te mai asa sa te vad mai bine............... :o: sa mor io de nu hagi te vezi pe bune.

baden
9th August 2004, 12:46
imi plac ambele echipe (iasiul are apararea varza!!!).
Felicitari ambelor echipe pentru joc! Imi place Cristea (eu il vad la nationala ... are calm, tehnica, viteza si stil - e vedeta!!!)

Darkslowstar
9th August 2004, 18:09
Bravo Apulum.
Acum sa vad de unde o sa aveti bani sa va platiti jucatorii, care in nesimtirea lor ar trebui sa incaseze in fiecare etapa prima de victorie. Ce oameni, domle'!

hamsterutz
10th August 2004, 08:24
lasa ma ca la ei doneaza oameni cate 500 de lei nu-tzi fa probleme

bill
10th August 2004, 12:14
De unde atata malitiozitate la varsta ta hamsterutz? Te oftica destul de multe lucru pt anii tai. Ai putea invata sa fii mai politicos, sa-ti argumentezi parerile fara jigniri folosite pe bancile scolii si sa accepti si opiniile altora.

Ovy-Iasi
10th August 2004, 17:14
Dacă arbitrajul era corect poate altul era scorul...dar ce să-i faci aici e Romānia şi ne-am obişnuit cu erorile... Felicitări Apulum pentru victorie...

hamsterutz
10th August 2004, 19:45
ce ma e o jignire ca datzi fiecare cate 500 de lei? e o mandrie daca ar face asa fiecare locuitor din iasi am avea so bugetu!!!

Ieseanul
10th August 2004, 21:20
Atata zic: vadana ala sa-si caute alta meserie ca nu are nici o treaba cu arbitrajul!Pana si Porumboiu a spus ca a fost furt pe fata ..ce mai viciere de rezultat ..sa-i fie rusine!

dragos_popa17
11th August 2004, 18:38
Bravo Unirea. Tine-o tot asa. Poli, imi pare rau, da' anu asta retrogradati.

hamsterutz
11th August 2004, 21:35
sa fie cum zici tu si multzi altzi ca tine din alba,dar cred ca voi cadetzi mai sigur ca noi

g_1k
12th August 2004, 07:55
se vede ca nu am mai fost io pe aici si-a luat-o lumea in cap
1-sa va zic de atmosfera,destul de interesanta numai ca lesinati de copii din galeria lui apullum nu prea au avut vreun rol,noroc de stadion,care nu era plin cum zic uni ci max 8000 de oameni au fost, cand era o faza mai asa tipau de rupeau,si da la sf tot stadionu i-a aclamat.DA vrea sa va intreb ceva, de ce sunetzi asa entuziasmatzi ca a tipat stadionu e pt prima data cand se int? Iar galeria lu poli printre care m-am numarat si ioi nu a avut altercatii cu jandarmi decat atunci cand ne-au luat banerele dar eram departe de stadion. si inca ceva la alba cica nu ai voie cu mai mult de 3 benere iar jandarmi nu stiu ce inseamna hooligans,deci e jale acolo avetzi grija.
2-in primu rand numara cate faze a avut poli si cate faze a avut alba si dupa aia ai sa vezi cine a jucat mai bine,faza e ca noi aparare nu avem si nici portar,e al 2-lea portar si tot jalnic e si asta ca si arcanu. atzi castigat cu noroc un gol aiurea in care portaru a scapat mingea din mana si un penalty inexistent,a fost un duel la cap era pe linia de corner deci arhire nu avea de ce sa faulteze dar asta e,in div A se fura ca in codru.
3-da ce periculos lider de galerie avetzi cred ca are 50 ani :)
4-bravo ca atzi castigat si bafta mai incolo,insa tot cred ca retrogradatzi.
5-aaaa am uitat imi plac reclamele din oras cu bergabier,cu 500 de lei devii sponsor interesant :),imi place suntetzi la moda
6-orasu nu imi place deloc,oamenii nici atat, iar de stadion nu vreau sa comentez, daca ala e stadion io ma fac popa
7-singurul lucru care mi-a placut e ca nu se injura pe stadionu ala,la fel ca la iasi. BRAVO aici avetzi nota 10



BRAVO. La 16 ani detii foarte multe adevaruri. Asta e. Dar nu uita ca aceleasi afirmatii le-ai facut si la adresa CFR, nefiind reale si nici fondate. Deocamdata cei din alba Iulia au mai mare dreptate ca tine (6 puncte fata de 0 a voastre) si chiar fata de noi cu 4 puncte. Intr-un fel esti chiar penibil: sa zici ca alba iulia retrogradeaza cand au maximu de puncte, iar despre voi sa fii superoptimist fara a arata ceva echipa in 3 meciuri. mai ai multe de invatat, viata o sa-ti pregateasca niste surprize.:)

PS. Ce tot o dai cu stadioanele. Am impresia ca la Iasi se joaca pe San Siro, asa laudat ii si asa de ***** is facute toate celelalte.

hamsterutz
12th August 2004, 14:08
mai io cred ca is realist,uita-te la situatia financiara a lui apulum datorii de 40000 de $ dintre care 20000$ trebuiau platitzi de mult,daca situatzi ar dura de cateva saptamani as mai zice dar dureaza de 2 ani, poli are bani are echipa a aratat asta nu zic ca apulum nu are dar ma bazez pe 2 lucruri cand zic ca retrogradeaza 1-romanu nu joaca pe degeaba,la noi daca nu ii dai bani nu face nimik
2-echipa este prea batrana,nu stiu cat mai rezista
nu am spus ca poli nu retrogradeaza daca te uitzi mai sus am zis asa "apulum retrogradeaza fie cu tot cu poli fie fara voi "
in schimb echipa lui poli este destul de tanara,daca se mai face un petic 2 in aparare si un portar nou,nu neaparat de renume dar cineva cu ambitie in si perseverentza in el, te asigur ca poli nu retrogradeaza
ma iau de stadioane pt ca is varza daca te intereseaza stadionul lui poli cred ca este mom cela mai nou din romania si implicit arata super,fata de stadionul lui apulum unde oamnei se plimbau cu scaunele pe stadion unde vroiau sa stea, iar stadionul lui CFR e varza doar o tribuna si o peluza,sa vii la Iasi sa vezi cum arata un stadion de div A si apoi ai sa imi dai dreptate si nu ai sa mai zici de ce comentez de altele . comentez pt ca am cu ce ma lauda
iar la 16 ani ai mei daca tot va luatzi de ei (acus fac 17) gandesc mai realist ca multzi dintre voi, crezi ca daca au 6 puncte din 2 meciuri, e ceva super? so crezi tu s-au mai vazut cazuri in care sa retrogradeze, io ma bazez pe fapte concrete si pe viitor nu pe prezent,prezent este fff miscator

g_1k
12th August 2004, 15:12
atunci asteapta viitoru. se vede ca esti tanar si sari cu capul inainte. ai cazut in capcana. las ca mai inveti tu.

hamsterutz
13th August 2004, 18:42
bine io cred ca tu te bagi cu capu inainte ca tu sustii ca nu are cum sa retrogradeze 6 puncte din cate vezi io astept sa vad mersul lucrurilor, si asta e ultima replica care ti-o dat ca ma cam disperi.inafara sa te legi de varsta mea, nu stii sa comentezi.

baden
16th August 2004, 11:37
eu zic sa nu va hazardati in afirmatii de genul acesta ...
Iasiul are bani acum !!! (Maine !?) ... Apulum are echipa acum (Maine !?) ...Argesul si Craiova au jucatori, au bani, au antrenori dar n-au noroc, Constanta are ... are si public ... dar cine stie? ... Galatiul n-are stadion, Clujul n-are experienta, Timisoara n-are antrenor, sportul nu are bani, nici nationalul nu sta pe roze, bistrita are juniori, are bani suficienti dar nu are ambitie ... dinamo nu are sansa (vezi londonezii ) ... steaua nu are ... dumnezeu mai stie ce ... dar cine va fi campioana si cine va retrograda nu cred ca stie nimeni !!!
Hai sa discutam despre meciuri ... E mai interesant si mai placut !!!

hamsterutz
17th August 2004, 11:11
daca constanta are mai mult publi ca noi io ma impusc (poate o avea ca e mai mare stadionu)