PDA

View Full Version : Etapa 2: FC Braşov - FCM Bacău



ADelPiero
2nd August 2004, 01:44
Vineri, 6 august: FC Braşov - FCM Bacău (18.00, Naţional TV)
Discutii si pronosticuri despre acest meci, aici.

fia
2nd August 2004, 04:06
Cred ca bate Brasov...

sames44jc
2nd August 2004, 04:15
bacau o sa bata

baden
2nd August 2004, 08:51
azi brasovul are prima sansa ... dar cred ca sansa asta dispare pana vineri... . Terenul probabil va fi umed, cursaru s-ar putea sa revina pe teren si ... si e suficient pentru ca brasovul sa patineze spre poarta bacauana cu greutatea unui gol primit rapid (e prea mult si pentru echipele bune!!!).
Brasov - Bacau 0 - 2

ADelPiero
2nd August 2004, 13:01
Brasovul are prima sansa...dar dupa meciul Bacaului cu Otelul se poate intampla orice :ok:
2-1

Catalanul
2nd August 2004, 13:47
bate brasovul, iar lupescu va invinge fosta echipe la care a antrenat :D
1-0 castiga brasov (gol Buga ;))

simpson
2nd August 2004, 16:13
Daca se intoarce si Cursaru, nu-mi fac griji... Merg pe 2.

Darkslowstar
2nd August 2004, 18:16
Daca joaca Cursaru am castigat pt. ca ala nu e instare sa o bage in poarta nici de la 10 cm.
Brasov-Bacau 4-0

Darkslowstar
2nd August 2004, 18:16
Acest meci va fi blat ... 1-0 -- Buga (min.94).

Jesse, probabil mai esti inca influentat de blatul de aseara din Ghencea. Dute si te spala pe fata.

suporter-I-S
2nd August 2004, 23:42
Castiga clar Brasovul la cel putin 2 goluri distanta (sper sa fie vreo 4-5)

baden
3rd August 2004, 08:31
Castiga clar Brasovul la cel putin 2 goluri distanta (sper sa fie vreo 4-5)
4-5 goluri nu primeste bacaul nici daca vine cu echipa de juniori 2, iar ca sa incing putin spiritele, am sa-ti spun ca acolo unde sunt brasovenii bunisori,(centrarile in careu si reluarile cu capul ) bacau poate contracara usor ...
Doreste-ti sa nu ploua la brasov, pentru ca daca se intampla asta s-ar putea sa vezi rezultatul invers.
M-as distra sa nu-i invinga vedetele, ci vreo 3-4 pusti de 18-19 ani.
(la unul dintre ei, trebuie sa vina cu scarita ca sa-i ia mingile de pe cap ca are 1,93 cm) ...

dragos_popa17
3rd August 2004, 10:12
Brasovenii vor incepe meciul ca favoriti clar. Bacaul a inceput bine cand nimeni nu astepta multe de la ei si au moralul bun insa am auzit ca pleaca Narcis Raducan in Portugalia la Varzim si fara el nu-i vad prea bine. De Ciocoiu si Cursaru s-ar putea lipsi, insa Raducan le facea tot jocul. In plus, Lupescu vine de la Bacau si stie bine echipa, ce poate si ce nu poate.

baden
3rd August 2004, 12:39
sunt de acord ca lupescu stie echipa ... dar din pacate nu joaca el :(

Saber Rider
5th August 2004, 01:59
FCM Bacău rămīne o mare familie, Sechelariu. Fostul primar, plus fratele, soţia, vărul şi prietenii apropiaţi, sīnt membrii fondatori ai clubului. Oare cum arată o şedinţă a acestora? "Mamă, adu friptura şi aşază-te odată, că trebuie să votăm statutul!". "Doruleţ, nu te mai īnvīrti īn jurul mesei şi ciuleşte urechile, că poate o să ai şi tu un club al tău cīnd vei fi mare!". "Frăţioare, scoate tu contractul lui Ciocoiu de sub castronul cu salată şi dă-l īncoace!". "Domnu' Chivorchian, nu sta cocoşat!".

Şi uite-aşa se cumpără un loc īn Divizia A, cum se ia o legătură de lobodă din piaţă şi astfel o echipă īşi poate schimba oraşul la fel de uşor cum trece solniţa din mīnă īn mīnă.

baden
5th August 2004, 07:17
FCM Bacău rămīne o mare familie, Sechelariu. Fostul primar, plus fratele, soţia, vărul şi prietenii apropiaţi, sīnt membrii fondatori ai clubului. Oare cum arată o şedinţă a acestora? "Mamă, adu friptura şi aşază-te odată, că trebuie să votăm statutul!". "Doruleţ, nu te mai īnvīrti īn jurul mesei şi ciuleşte urechile, că poate o să ai şi tu un club al tău cīnd vei fi mare!". "Frăţioare, scoate tu contractul lui Ciocoiu de sub castronul cu salată şi dă-l īncoace!". "Domnu' Chivorchian, nu sta cocoşat!".

Şi uite-aşa se cumpără un loc īn Divizia A, cum se ia o legătură de lobodă din piaţă şi astfel o echipă īşi poate schimba oraşul la fel de uşor cum trece solniţa din mīnă īn mīnă.
:) Cred ca situatia reala e mai nostima. (chiar crezi ca vorbesc asa frumos intre ei?)
(in consiliu municipal, d-l fost primar facea referire la bacauani numindu-i: "guvizi" sau p...lime)

mahsat
7th August 2004, 16:48
Meciul sa terminat la egalitate, 0-0 :D

si a fost un meci foarte plictisitor :(

baden
9th August 2004, 12:34
si a fost un meci foarte plictisitor :(
meritul fiind al ambelor echipe
:rosu:

dragos_popa17
11th August 2004, 18:49
Ce-a patit Brasovul. Am auzit ca a jucat foarte slab. Daca nici cu Bacaul nu au castigat pe teren propriu e rau de ei anul acesta. Poate isi revin mai incolo.

Darkslowstar
12th August 2004, 11:50
Ce-a patit Brasovul. Am auzit ca a jucat foarte slab. Daca nici cu Bacaul nu au castigat pe teren propriu e rau de ei anul acesta. Poate isi revin mai incolo.

Brasovul in mod traditional incepe slab si is revine mai incolo. Stai linistit.

baden
12th August 2004, 14:37
Brasovul in mod traditional incepe slab si is revine mai incolo. Stai linistit.
daca e dupa etapa 29 sa stii ca e prea tarziu !!! :(