PDA

View Full Version : Intrebarea zilei 27.02.2009: Emil Boc marioneta lui Traian Basescu?



resita
27th February 2009, 00:52
Este Emil Boc o simpla marioneta a lui Traian Basescu, odata cu numirea sa in functia de prim-ministru, practic, actualul presedinte al tarii devenind seful real al executivului?

http://img5.imageshack.us/img5/1306/boculet.jpg (http://imageshack.us)

Grecu_
27th February 2009, 00:55
Pai, nu Basescu se lauda ca acest guvern e opera lui? Deci, categoric DA!

Bancaru
27th February 2009, 01:22
Eu ma uit si ma gandesc ca ar trebui sa se coboare si mai jos ca sa fie bullzeye. Emil Bocaccio este sef PDL datorita lui Basescu, a fost primar CLuj datorita lui Basescu, e PM datorita lui Basescu. Nevasta-sa...
Resita, intrebarea de ieri e pentru azi.

Urmuz
27th February 2009, 09:38
Evrika! A descoperit si Leana ceea ce stia tot satul!

J.Bond
27th February 2009, 13:00
Era normal pentru toata lumea ca se vor intelege SUPER BINE(spre disperarea unora;)) primul ministrul cu presedintele tarii, mai ales ca impartasesc si aceleasi idei si viziuni democrat-liberale, plus ca provin si din acelasi partid politic cu cea mai mare credibilitate printre romani la ora actuala;) Si asta din fericire(pentru marea majoritate), din pacate(pentru doar cativa), care ar fi preferat probabil circul si scandalurile din trecut generate in mare masura *******ul de Taricel si asa-zisii "liberali":), deoarece trebuia sa se supuna stapanului lui Patrice(stie deja toata lumea acum incerca sa intervina in Justitie pentru el si multe altele). Bina ca am scapat de astfel de prim ministrii de trista amintire pentru Romania.:ok:

Bancaru
27th February 2009, 13:08
Spre disperarea cui, Markere? Spune, ca asta nu e jignire. Eu cu greu ma stapanesc sa nu imi tai venele sau sa nu imi indes creionul in creier prin nas ca se inteleg astia doi. Mor de ciuda, nu alta. Asa ca pe mine sa nu ma pomenesti. Mai spune altii. Uite, asta e o alta expresie consacrata SPRE DISPERAREA UNORA. Ce dragut...
Nu stiu cine si ce a descoperit, cum spune marele Urmuz, dar circula vorba in targ ca Boc zice ca nu e asa, la mesele festive de la BPC al PD-L, dupa care trage cate o ragaitura in cinstea lui Basescu.

J.Bond
27th February 2009, 13:13
Nu trebuia sa te simti neaparat vizat Bancaru.:)Desi stim cu totii convingerile tale anti-basesciene pe aici pe care nu eziti sa ne le amintesti cu fiecare ocazie. Mi-am spus parerea mai sus, sper ca imi dai voie. :cya:

Bancaru
27th February 2009, 13:27
"sa ne le amintesti" ? Asa zici tu?
Eu nu trebuie sa ma simt vizat, normal, ca eu sunt declarat anti B. Dar faci niste afirmatii de as anatura formulate de parca e o drama dupa ce citesti presa. Basescu e pe bune cu Boc. Auuuuuuuuu...

Grinco
27th February 2009, 14:11
Deci Boc e un Muppet, sau cum?:D

Bancaru
27th February 2009, 14:16
E, nu e chiar asa de celebru.