PDA

View Full Version : Paris Saint Germain continua aventura europeana



delaparis
26th February 2009, 23:39
"Castigatoarea Cupei Cupelor din 1995, Paris Saint Germain, s-a calificat, joi seara, in optimile de finala ale Cupei UEFA, dupa ce a invins pentru a doua oara pe VFL Wolfsburg, de aceasta data in deplasare, scor 3-1."

Onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/cupa-uefa/45401/paris-saint-germain-continua-aventura-europeana.htm

daca doriti sa comentati ...

:D

mes_que_un_club
27th February 2009, 00:19
frumos golul lui rothen, se vede ca nu si.a piedut instinctul de killer:ok:. acum cativa ani cand juca la monaco facea ravagii prin europa impreuna cu giuly, prso si evra. poate ajunge anul asta iarasi intr.o finala de cupa europeana, dupa cea din 2003(?) din CL. :ok:

delaparis
27th February 2009, 00:29
sincer ..; PSG Rothen m-a convins asta seara ca este un jucator de top nationala Frantei ... eu nu eram deloc fanul lui si am crezut timp de doi ani de zile ca asta este o panarama la club ... de cand joaca inchizator mi-am dat seama ca stie fotbal si am gresit in ceea ce il priveste ... :)

mes_que_un_club
27th February 2009, 01:20
rothen este genul de jucator care intarzie sa confirme, talent se vede ca are dar lipseste explozia aia pe care ar trebui s.o aiba orice jucator in cariera. el imi aduce aminte de robert, alt stangaci care a jucat la psg plecand dupa doar cateva sezoane la newcastle acolo unde s.a stins de la un sezon la altu'.

btw psg are un adversar facil in turul urmator si sunt sigur ca va trece de braga.:ok:

delaparis
27th February 2009, 01:31
sa speram :)

dannyreddog
27th February 2009, 01:46
Pun pariu ca'n sferturi,daca se vor califica,vom avea un duel 100% frantuzesc intre OM si PSG...asa sa se mai destinda atmosfera :D:evil:

ducus
11th March 2009, 21:05
De cand n-a mai jucat PSG in optimi? Mi-e lene sa caut... :D

delaparis
11th March 2009, 21:13
Anul trecut ? :D

adi_sampon
12th March 2009, 10:28
bate pe Braga deseara ,echipa mult mai buna daca joaca si Hoarou si mai bine ,Giuly Rothen Makelele jucatori buni investititi cu cap anu asta