PDA

View Full Version : Culoar pentru Stiinta in lupta pentru titlu !?



ForzaStiinta
1st August 2004, 13:53
Anul asta cu Rednic la carma , Stiinta e pe drumul cel bun. Achizitiile facute, chiar daca nu au fost transferuri bomba care sa apara pe prima pagina a ziarelor ( de genul Cristea la Steaua via buzunarul larg al lu' gigi ), au fost facute cu cap :ok: ...Cel mai slab compartiment sezonul trecut a fost atacul in opinia mea si acolo s-au preocupat Rednic si Badea sa umple golurile si au reusit foarte bine avand in vedere bugetul infim pentru transferuri. E adevarat ca l-am pierdut pe Njock, dar pe mine ma scotea din sarite negrul ala imens care alerga in reluare si nu stia ce sa faca cu mingea - si din cauza asta as pune pierderea lui la plusuri :D.
In afara de intarirea notabila a Universitatii, nu pot sa nu remarc faptul ca Steaua, Dinamo si Rapid sunt in scadere ( Steaua lu' Zenga o sa se dovedeasca mai slaba decat Steau lu' Piti - ma bucur ca Gigi a ramas un cioban in adancul sufletului :D - , Dinamo l-a pierdut pe Alexa si pe Barcauan si in prima etapa cu Farul a parut uzata moral - cu toate astea eu zic ca ramane cea mai periculoasa, din cauza ca Ando scoate ce e mai bun din jucatori , vezi Danciulescu, Petre etc. - , iar Rapiduletul nu are nici o sansa cu lotul si antrenorul actual, adica nu poti sa zici ca tragi la titlu cu Sabin vedeta echipei) .
In concluzie , eu zic ca Stiinta - daca ramane Rednic - are sanse reale sa termine pe primul loc sezonul asta ... Voi ce ziceti ?

minudoru
1st August 2004, 14:23
Ramane de vazut cum joaca Steaua si cum joaca si Stiinta in meciul cu F.C. Arges dar sa nu uitam ca celelalte si mai ales Dinamo ca si in campinatul trecut detin acele "mijloace specifice"

cipi13
2nd August 2004, 10:53
Vorbim la sfirsitul turului.....atunci putem spune ca ne batem la titlu...

armin
2nd August 2004, 11:50
Macar vreo 10 etape sa mai treaca, atunci puteti emite pretentii.
Mda, Steaua a slabit luandu-l pe Cristea.
Asta e concluzia ta de dinainte de inceperea campionatului? Concluziile se dau la sfarsit, nu la inceput.
Singura intarire a craiovei e Gane. Dar daca e pus si el sa tina de 1-0 o repriza intreaga, atunci nu va putea arata ce stie.

cipi13
2nd August 2004, 12:13
Orice ar fi trebuie sa avem rabdare citeva etape.....sa se cristalizeze relatiile de joc
Dar daca vom juca asa cum am jucat in prima repriza eu zic ca avem sanse sa fim in primele trei....

armin
2nd August 2004, 12:26
Orice ar fi trebuie sa avem rabdare citeva etape.....sa se cristalizeze relatiile de joc
Dar daca vom juca asa cum am jucat in prima repriza eu zic ca avem sanse sa fim in primele trei....

Uite, un stelist de acord cu tine :) Cine stie, poate doar pe moment, poate pana in etapa a 5-a, poate mai mult :)

cipi13
2nd August 2004, 12:43
Pina la meciul direct cel putin......pe urma mai vedem noi.....:)

corinutza_88
2nd August 2004, 21:21
mai e mult de munca pana a lua trofeul de campioana insa nu o sa fie imposibil!

ForzaStiinta
3rd August 2004, 12:36
Macar vreo 10 etape sa mai treaca, atunci puteti emite pretentii.
Mda, Steaua a slabit luandu-l pe Cristea.
Asta e concluzia ta de dinainte de inceperea campionatului? Concluziile se dau la sfarsit, nu la inceput.
Singura intarire a craiovei e Gane. Dar daca e pus si el sa tina de 1-0 o repriza intreaga, atunci nu va putea arata ce stie.

Concluziile se dau atunci cand e nevoie de ele - uita-te la Ioanitoaia, isi asterne concluziile in Gazeta dupa fiecare etapa. Concluzia mea a fost pentru evenimentele din precampionat (sau cum ar spune italienii din mercato), care a fost destul de bogat in evenimente la sfarsit.

Oricum nu despre asta vreau sa vorbesc acum. Am fost dezamagit de jocul Stiintei in prima etapa. A jucat la fel (de prost) ca in amicalul cu Steaua, iar eu speram sa fie ceva mai inchegat jocul. Plesan e iesit din forma, Rednic a facut o mare prostie ca i-a dat banderola de capitan. Si cred ca Rednic a riscat prosteste si atunci cand a facut toate 3 schimbarile desi stia ca Guso e aproape de o accidentare. Pentru felul cum s-a chinuit in poarta, 90 de minute, dupa accidentarea din minutul 2, eu zic ca Guso este capitanul ideal. Si cred ca asltfel s-ar rezolva si conflictul dintre batrani si tineri, avand in vedere si faptul ca Guso e pe la mijoc cu varsta :). Cu toate astea nu trebuie sa disperam, jocul poate o sa vina pe parcurs, important e ca in momentul asta exista cativa jucatori peste media campionatului in fiecare compartiment( ce surpriza frumoasa a fost Buhus :yeah: ), singura buba adevarata fiind Flinstone :drak: si evident si inlocuitorul acestuia, Borbely :rosu: ... pur si simplu nu inteleg ce s-a intamplat cu Preda(si cu Rednic :( ), care in opinia mea e evident peste cei doi. Daca fotbalul ar fi ca matematica as spune avem lot si antrenor, deci o sa avem si rezultate :D ... dar cum nu e deloc asa, pot doar sa sper ca Rednic o sa reuseasca sa omogenizeze echipa. In orice caz e absolut necesar sa fie pastrat pana la sfarsitul sezonului in curs... daca atunci cand se trage linia nu suntem in primele doua sau cu Cupa in brate, ne aducem aminte ca Piti e oltean si ca a facut treaba buna aici in trecut si mergem mai departe - dar sper sa nu fie cazul.

EDMOND_
3rd August 2004, 13:00
Preda mie personal nu imi place..nu are nici fizicul necesar , este destul de pirpiriu ( parca face parte din lotul stelei ) si nu are nici un fel de personalitate in joc..imi place mai mult Iordache... cred insa ca Rednic va corecta din mers eventualele "fisuri""... probabil Borbely va sari din schema pentru o perioada indelungata....in meciul cu Farul l-as\ vrea si pe Lutu in teren ( cel putin 25 minute!)......

cipi13
3rd August 2004, 14:15
Oricum Lutu am inteles ca mai mult de o repriza nu rezista asa ca 25 de minute reprezinta durata optima....
Iar Borbely isi merita soarta la cum a jucat....cred ca nici la juniori nu facea fata...:(

corinutza_88
3rd August 2004, 16:02
se pare rednic nu este foarte dezamagit de Borbely ,si considera ca in meciul de la arges nu a fost folosit pe postul care ii convine lui!
asta a spus aseara la Fotbal la maxima!

cipi13
3rd August 2004, 16:06
Pai atunci sa il foloseasca pe postul care ii convine da sa dea rezultate....

Brimi2004
4th August 2004, 21:54
Din cate am vazut in prima etapa , nu m-a impresionat nici o echipa. Nu vad de ce nu am putea sa ne amestecam in lupta pentru titlu , dar asta este mai mult dorinta suporterilor si a lui Rednic poate..obiectivul oficial este calificarea intr-o cupa europeana , iar asta mi se pare realizabil.

ForzaStiinta
9th August 2004, 13:17
Dupa primele doua etape se vede clar ca candidatele la titlu nu o duc prea bine. Din pacate Stiinta se afla intr-o situatie mai proasta ca acestea :ciocan: ...Rednic e total neinspirat atunci cand face schimbarile, se vede ca apasa o povara grea pe umerii lui, iar daca lipsa rezultatelor o sa continue, o sa se lase cat de curand cu o demisie. 3 puncte cu Sportul sunt vitale, si cred ca sunt la indemana noastra. Declaratiile facute in presa de Rednic, cum ca vrea titlul la Craiova s-au intors ca un bumerang impotriva noastra fiindca acum toate echipele care o sa vina in Banie, o sa se bage cu fundu'-n poarta precum Farul :( ... si cum peste tot in lume e greu sa depasesti 10 jucatori care stau la 30-40 de metri distanta de poarta(si cu atat mai mult in Romania, fapt demonstrat si de Steaua aseara cu Rapiduletul in repriza a doua), lucrurile o sa fie infinit mai grele pentru Stiinta, mai ales ca Plesan e inca in vacanta :drak: , nu ne ramane decat sa speram ca o sa luam puncte cat mai multe de afara, si ca acasa Gane o sa inscrie inca din inceputul meciului.
Mai ramane de spus doar ca Rapidul m-a surprins intr-un mod neplacut... sper sa fie vorba doar de prostia Stelei, nu si de valoarea Rapidului :D . Oricum , felicitari lu' Razvan Lucescu.

Kfty
10th August 2004, 18:40
E prea devreme ptr a aprecia daca avem sau nu sanse reale la titlu :drak: , DAR sperantele noastre nu pot fi stinse asa repede :yeah:

Cu mai multa concentrare in meciuri si cu putin noroc putem ajunge pe in pozitia ata de mult sperata de leader :happy

Sa nu uitam ca in campionatele trecute dupa primele etape eram pe primul loc si dupa aceea "muream incetisor" din diferite cauze.

Sper ca de data asta sa fim pe locul 2-3 pana in ultima etapa si atunci sa castigam campinatul /OLE/

Vietnam
12th August 2004, 14:01
Sperantele scad , daca este sa ne gindim la titlu! Targetul lui Rednic este un loc intr-o Cupa europeana -ceea ce mi se pare destul de realist. Dupa 3 etape avem 2 puncte ( doua egaluri o infringere) iar jocul echipei este departe de ceea ce ar trebui sa fie! Asta ma sperie pe mine. Cu Argesul am jucat bine dar am pierdut doua puncte pe prostia noastra, cu Farul nu am marcat iar cu Sportul am fost varza. Atacul nostru este sublim dar lipseste cu desavirsire, avem doi atacanti care nu rezista un meci intreg ( Lutu si Ruby) si toti au o anumita virsta. Viteza din pacate nu mai face parte din avantajele echipei Universitatea. Astept sa-i vad si pe Paduret si pe Murgan mai mult in joc, chiar si pe Iordache. Dar sa nu mai apara Nkoi si Borbely pe teren pina nu se pun la punct cu tehnica si cu gindirea de joc.
Incepe sa-mi fie mila de Rednic care se pare ca are o "Misiune imposibila" de rezolvat: Rentabilitatea atacului , cresterea vitezei de joc, controlul balonului si evident colaborarea intre compartimente. Eu ii doresc succes si in cazul in care chiar reusim sa luam campionatul sau /si cupa eu nu ma supar! :p
:yeah: Hai Stiinta!!! :yeah:

cipi13
12th August 2004, 14:41
Incepe sa-mi fie mila de Rednic care se pare ca are o "Misiune imposibila" de rezolvat: Rentabilitatea atacului , cresterea vitezei de joc, controlul balonului si evident colaborarea intre compartimente. Eu ii doresc succes si in cazul in care chiar reusim sa luam campionatul sau /si cupa eu nu ma supar! :p
:yeah: Hai Stiinta!!! :yeah:

Nu si-a adus el jucatorii?
Chiar nu stia ce face ?

Vietnam
12th August 2004, 16:25
Se pare ca nu stia toate amanuntele! Ce aia la Chelsea stiau ca Mutu o sa aiba un start furtunos dupa care se va duce la culcare? E cu dus si intors aici ...
Pe Buhusi si Frunza el i-a adus. Si promit baietii.... Mie imi plac.Asa..altul ...aaa Ruby tot de el este adus ..dar nu promite nimic , Nkoi ....asta este nebuloasa pentru mine. Ce o fi vazut la el nu stiu .... nu are cheltuieli mari cu el la masa ? Gane ...nu este adus de Badea?Corectati-ma daca gresesc. Paduret .... tot de Rednic parca ....dar pe el nu l-am prea vazut jucand am auzit ca promite si el. Sirbul si el adus parca de Rednic ...si asta promite ....
Nkoi este cam in plus ...dar am inteles ca este ieftin ( doi cheeseburgeri odata la trei luni :D ) iar pe Borbely l-a primit odata cu echipa. Cei doi mie mi se par veriga slaba si.....Plesan, care de cand este capitan parca este drogat .... Ma supara faptul atacul este prea "batran" preferam apararea mai cu experinta ...acolo in atac avem nevoie de tupeu, viteza si reactii rapide. Se pare ca avem doar tupeu in echipa. :(

cipi13
12th August 2004, 16:41
Perfect de acord cu tine....ma multumeam si cu startu` ala furtunos....care lipseste cu desavirsire :(
In privinta lui Ruby si a atacului in general.....cu sportu putea sa fie zidane si ronaldo pe teren....la cum a jucat mijlocul echipei nu aveau ce face....

ForzaStiinta
18th August 2004, 13:38
Suntem datori sa mai credem inca... totul e abia la inceput si o victorie poate da aripi echipei.

vialli
22nd August 2004, 17:52
ce titlu frumos :D

cipi13
23rd August 2004, 11:29
Ca o poveste de fratii Grimm.....:D
Da ne-am trezit din somn si ne-a trecut....:(

Vietnam
10th September 2004, 15:56
Nu chiar, acum suntem in plin cosmar!

Adrian
10th September 2004, 17:10
Edmond, muta threadul asta mai incolo, ca acum pare o gluma proasta....