PDA

View Full Version : 2004 / 2005



Padrino
1st August 2004, 12:32
Felicitari faristilor pentru victoria din debutul campionatului. Sunt curios cat o sa tina treaba asta cu UEFA... Visator boss/ul vostru, nu gluma! Dar, mai sunt si minuni pe lumea asta...

FatFrumos
1st August 2004, 17:29
a fost meci bun dar campioantul e lung nu toata ziua e duminica......

le fada marseillais
2nd August 2004, 03:24
Ce placere extraordinara sa-i bati pe pacalicii de la Dinamo!!!
Obsesia lui Bosinceanu de a ne califica in Cupa UEFA, e obsesia unui oras intreg.Se poate ca aprecierile pe care le face in anumite interviuri sa fie usor exaltate,insa mentalitatea e (in sfirsit) cea corecta. E singurul obiectiv decent,avind in vedere ca la Constanta exista argumentele financiare pt. a forma o echipa competiva.
Vrajeala cu "un loc in prima parte a clasamentului" si cu "mentinerea in A" sint deja obsolete si toata Constanta era saturata de obiectivele mediocre si fluctuatiile incredibile de randament ale Farului.

pirlinho
4th August 2004, 00:04
Bine zis, marseillezule.

Anul asta trebuie sa incercam sa jucam in deplasare asa cum o facem acasa, si va fi f. bine. Iar la iarna sa scapam de verze [Usurelu, Doicaru] si sa cumparam un mijlocas la inchidere adevarat plus un atacant care stie cum se impinge mingea in poarta ca astia pe care-i avem au impresia ca fotbalul se joaca pe altceva decat goluri. Si pe banda stanga tremuram putin; Senin nu se regaseste de cam trei ani, cand juca excelent. Pacat ca l-am lasat pe Badescu sa plece.

Mai e mult de finisat la echipa. In momentul de fata ne cam incadram in intervalul 6-8 ca valoare.

Nici de la tineret nu rasare nimic de ani buni. :( [R. Oprea nu se pune. E bun, dar ceva mai bun chiar nu iese?!]

HAI FARUL!

FatFrumos
9th August 2004, 06:00
Inca nu stiu ce zic, este inceput frumos dar trebuie sa mai treaca citeva etape....Grigoras e antrenor bun sa vedem ce o sa iasa.

Seahawk
9th August 2004, 07:07
mah ..macar anu` asta avem si noi un lot de jucatori mai bunicel...Adica avem un nucleu de 15-16 jucatori care pot sa joace oricand..
Inceputul deocamdata este bun...sa vedem daca putem sa tinem pasul..desi eu cred c`o sa terminam undeva intre locurile 5-7

otelulgalati
27th August 2004, 13:01
Sa va spun sincer eschipa asta are o galerie plona de tarani care nu au ce cauta pe un stadion mai bine zis nici in afganistan nu au ce cauta.Otelul juca cu partizan la constanta si ei ne injurau pe noi .TARANII

le fada marseillais
27th August 2004, 21:31
Dupa "calitatea" postarii,tu pari venit cu bursa din Kandahar...

Seahawk
28th August 2004, 10:23
lasa'l mah in pace...

Deh..ce sa zic..inceput bun..se putea si mai bine..dar si mai rau...
Totusi..nu prea mai vad echipa aia de super-contraatac a Farului din anii trecuti in deplasare..
Acasa..ce`i drept suntem mult mai maturi..dar in deplasare..prea jucam la rezultat..
De exemplu in meciul cu Otelul am jucat slabb de tot..iar in meciul cu Sportul am avut si noroc...
La craiova trebuia sa castigam meciul clarrr...
Pe poli iasi ii spargem zic eu..desi nu` trebuie sa`i deconsideram...

Daca va uitati bine...acum Poli Iasi a luat locul lui Farul in divizia A..si acela de satelit al lui Dinamo..:P Anii trecuti toti fotbalistii noi de la Farul soseau pe filiera Dinamo...gen Onut, Balan, chiar si Pascovici...si Baltoi..Zicu..(desi a fost al nostru)...
Ca de jucat jucam bine numai contra Stelei si Rapidului...cu Dinamo..nik`...faceam blaturi ordinare..cu goluri din penalty in ultimul minut...
Acum vad insa ca si`au luat talpasita cam toti...in afara de Pascovici care se vede ca`i om de baza...
Si unde au ajuns? :P..pai la Poli Iasi..majoritatea..Onut..si Perenyi..parca si Ciubotariu ala..ma rog..eu fac pariu cu oricine de pe site`ul asta ca Poli Iasi nu o sa castige nici macar un punct in meciurile cu Dinamo ...si asta pt ca joaca rolul Farului din anii trecuti...de satelit :P

Una peste alta..dupa inceputul de campionat...zic ca Farul se poate clasa intre locurile 4-6 cu usurinta anul acesta..
Si inca ceva...zic ca ar trebui sa fim atenti in Cupa Romaniei...un bun mod de a intra in Cupa Uefa..caruia Farul i`a tot dat cu piciorul in ultimii ani...(vezi meciuri pierdute cu Mangalia..eleectrica..sau Otopeni)..

Ce sa mai..avem echipa buna..lot bun..antrenor ok..caruia ii place sa joace dupa cate vad ofensiv..bani sunt..se vrea performanta...toate premizele unui sezon bun pentru Farul !!!! HAIDE FARUL HAIDE FARUL OLE OLE OLE !!!!
/hello /hello :yeah:

:yeah:

CU FARUL PANA LA MOARTE !!! PANA LA MOARTEEEE !!! CU FARUL PANA LA MOARTEEEEEEEEEEE !!!!!!!!!!!!




FORZZA FARUL !!!!!! VINCI PER NOI /hello /hello !!!

Rechinul Ucigas
12th September 2004, 16:02
/hello /hello /hello BRAVO FARUL !!! greu dar am luat 3p

Vadim
12th September 2004, 16:48
Bun-venit pe furm, FARIST 100%! E nevoie de suporteri ai Farului aici, sinteti cam in minoritate.

Rechinul Ucigas
13th September 2004, 00:58
:jerk: :rosu: vreau sa-i spun moldoveanului de la galati ca otelul NU ESTE O ECHIPA DE DIVIZIA A , daca nu cumparau locul in divizia a , cred ca stateau mult si bine in b. Noi suntem o echipa puternica , am revenit in a de atatea ori . forza FARUL!!! :evil:

FatFrumos
14th September 2004, 04:53
bun venit farist 100% yeah we need suporteri...
Hiya Vadim

Rechinul Ucigas
14th September 2004, 17:42
/hello mersi! PANA LA MOARTE CU FARUL!!! :ok: INIMA NOASTRA BATE PENTRU TINE!!!

Seahawk
21st September 2004, 01:54
:mda: ..pacat de prima repriza din meciul cu Steaua...cred ca puteam mai mult..totusi ..sa fim realisti ne'a batut echipa cu cel mai bun status financiar din Romania si totodata echipa cu cel mai bun lot (parerea meah)..plus ca ..am jucat pe terenul lor..asa ca ..avem circumstante atenuante..
Ce nu pot intelege este cum am reusit "performanta" de a lua 3 goluri in 6 minute..? nu inteleg..luasem pana in momentul de fata doar 3 goluri in 6 meciuri ..dar asta este..se mai intampla..
Lipsa de concentrare si constanta in aparare..si'a spus cuvantul..celebrii fundasi greoi ai constantei ...Schiopu..Barbu..etc.. :headbang:
Asta este locul unde Farul mai are nevoie de jucatori cred eu...apararea..si cred ca ar fi mai bine daca s'ar insista mai mult pe Oprea si Florea..jucatori de viitor..in loc de barbu..sau schiopu..
in rest..e totul ok zic eu..trebuie sa'i batem neaparat pe CFR Cluj..ca sa ne revenim moral..si in clasament.. :ciocan:
asa ca ..prevad un 4-1 pentru Farul :))..HAide FARUL HAIDE FARUL OLE OLE OLE OLE !!!!!




cu FARUL pana la MOARTE !!! :ok:

le fada marseillais
26th September 2004, 00:29
Victoria e absolut obligatorie!!! Cristocea s-a refacut pina la urma,Farmache reintra,asa ca Pascovici e singurul absent.
La urmatorul meci nici nu vreau sa ma gindesc deocamdata.Cu Steaua, Gurita a sintetizat destul de bine ce s-a intimplat in repriza a doua.Au intrat pe teren dupa pauza cu aere de mare echipa si cu convingerea ca a fi jucat mai bine decit Steaua o repriza era certificat de garantie pt.un 0-0 cel putin. Ce s-a intimplat stie toata lumea,au luat in 6 minute tot atitea goluri cite luasera in 6 etape.

Cu ardelenii ar trebui sa confirme cistigind la 2-3 goluri diferenta. CFR Cluj,nimic de zis,sint echipa buna,redutabili acasa,le-au dat o batuta istorica lui Dinamo,bravo lor,dar Farul ar trebui sa se impuna clar la Constanta.

Seahawk
26th September 2004, 00:34
eh..eu nici nu imi fac probleme..ii batem sigur da'i naibii..
pai avem o paine buna de mancat..daca ii batem pe Cluj ajungem pe locul 4... :ok:
deci am mai zis..4-1 este scorul pe care'l prevad eu :))

le fada marseillais
28th September 2004, 06:38
Ce ar mai fi de zis? Cu National chiar ca nu ma astept la absolut nimic bun.
N-am avut cum sa vad nimic din meciul cu CRF-ul. Dupa "Prosport" si Gazeta" Farul ar fi ratat ocazii mari la inceputul primei reprize prin Gurita si Liviu Mihai.
Oricum e incredibila lipsa de reactie pe teren propriu la 0-1,in special dupa ce si clujenii au ramas in 10...

Seahawk
2nd October 2004, 01:36
eh..trebuia noi sa facem ceva..nu se putea..prea incepusem bine... :rolleyes:
Acum vad ca Bosinceanu i`a dat afara..si pe doctorul echipei..si pe Marcel Lica..si pe toti..
Parerea mea- Lica trebuia sa ramana la club...dar nu asta conteaza acum..ceea ce conteaza este ca ne trebuie mai multa constantza in evolutii..si in apararea aia.. :mad:
deh, asta este...asa suntem noi FaRuL... :p
nu conteaza..ca pierdem..ca invingem...CU FARUL PANA LA MOARTE !!!! /hello :ok: :yeah:

Seahawk
3rd October 2004, 02:43
Si uite ca am reusit un egal cat o victorie la National..cea mai in forma echipa din Divizia A..
Ce poti spune..cand o echipa joaca in halul asta..nu e nimic de zis..saptamana trecuta ne'a batut Clujul acasa..si acum am facut egal in Cotroceni..
nu mai e nimic de zis..decat sa speram ca asta este momentul redresarii Farului...sa'si bage mintile in cap si sa inceapa sa mai ia si puncte..
Trebuie totusi sa'i batem neaparat pe FCM Bacau etapa viitoare...!!!


Cu FARUL PANA LA MOARTEEEE !!!! :ok:

Rechinul Ucigas
11th October 2004, 20:02
Sper Sa-i Distrugem Pe Moldoveni!!! Forza Farul!!!!!!!!!!!!!!!!

FatFrumos
1st November 2004, 04:50
Hmm cam discutabil acest 4 - 0 in fine am luat 3 puncte chiar daca poate au fost cumparate......

Seahawk
6th November 2004, 04:43
nu cred..ce cumparate mah..asa jucam si` inainte..numa ca acum nam mai ratat asa de mult

le fada marseillais
6th November 2004, 23:01
O noua victorie... Sper sa nu urmeze vreo gafa cu Rapidul..

Mastahh
7th November 2004, 23:19
Fratzilor....ce putzini faristi..:(( sa mor io :headbang: :headbang: :headbang:
Ma intreb....de ce....nu prea e iubita echipa noastra..:~(
Sunt nou aici....ma asteptam sa vad multe posturi la farul..
din pacate...nu prea sunt..Bafta..
Hai Farul! /hello

FatFrumos
8th November 2004, 04:11
Ar fi ceva sa ii detronam pe Rapid de pe locul 3 tinind cont ca Rapid nu a mai cistigat la Constanta de mult timp mai ales acum cind o duc prost cu lotul.

Kooler
11th November 2004, 17:02
Salutare suporterilor Farului !!! Sunt si eu suporter al Farului vreau sa spun ca problema Farului nu este apararea (Schiopu,Barbu sunt jucatori buni chiar daca mai gresesc) ci atacul avem nevoie de un atacant de careu bun care sa fie golgheter, sa nu mai fie nevoie sa urce mijlocasii la o centrare in careu ati observat ca golurile farului sunt inscrise de Lungu, Pascovici

Kooler
11th November 2004, 17:21
Echipa noastra e iubita de mine si de voi iar faptul ca suntem putini nu e important
Poate ca Farul trebuie sa castige o cupa a ROmaniei sau un campionat ca sa atraga suporteri (palmaresul Farului este slab o finala de cupa a romaniei pierduta si locul maxim in clasament 4, Uitati-va la Craiova)
Eu tin cu farul indiferent pe ce loc e in clasament, indiferent daca retrogradeaza pentru ca este echipa Judetului meu (am auzit constanteni care tin cu dinamo!!! Ce parere aveti?)

Hai Farul !!! FaRules

pirlinho
12th November 2004, 05:00
Finala de cupa pierduta? Cand si impotriva cui a fost asta?!

HAI FARUL!

Rechinul Ucigas
15th November 2004, 20:26
Forza Farul !!! Noi Jucam Finala!!!! Si Terminam Pe Un Loc Bun 3 !!!

FatFrumos
20th November 2004, 22:54
Inca o victorie cu Rapid si Farul urca pe locul 3.....Bravo Farul

Doctor_Satan
23rd November 2004, 16:21
Salutare lume! Am un mesaj important pentru voi! Ceea ce voi scrie eu in continuare pe acest thread are menirea de a-l jigni pe Farist 100% deoarece am o disputa personala cu el. In consecinta, daca voi scrie ceva care o sa va ofenseze, imi cer scuze din start! Este pentru acest individ!

Probabil te intrebi draga Farist de ce i-am avertizat pe ceilalti suporteri ai Farului.
Vrei sa stii de ce? Pentru ca eu nu sunt ca tine! Desi nu pot spune ca urasc echipa Farul, nici nu-i agreez prea mult. Eu unul ii urasc pe Dinamo, dar eu nu ma duc pe threadul lor si aberez ca tine la adresa echipei lor! Se pare ca tie iti place sa fii injurat si spurcat! Esti cam patetic sa te apuci sa scrii pe alte forumuri doar sa-ti maresti nr de postari asa cum faci tu! Nimeni nu te agreeaza pe aici din cauza comportamentului tau total nesportiv!
Daca urasti o echipa fa un thread dedicat celor care urasc echipa respectiva si ai rezolvat problema!
Nu mai vreau sa-ti vad postarile aberante pe threadul nostru deci te rog sa incetezi sa mai scrii pe acolo in afara de cazurile in care ai ceva important de zis!
Cam atat am avut de zis despre comportamentul tau de gunoier!
Inceteaza si eu nu voi scrie nimic la adresa ta aici pe threadul Farului!

Seahawk
24th November 2004, 05:15
Doctor Satan desi ai dreptate. :) ..exista si mesaj privat taica`.. :rosu: :rolleyes:

pirlinho
25th November 2004, 02:00
Cica Dennis ar vrea sa se reintoarca acasa. Ar fi fantastic! Cu un Dennis in forma se poate orice in Romania. Se poate titlul!

Seahawk
25th November 2004, 05:00
de unde stii tu ca vrea sa se intoarca?..nu cred ca ne'ar ajuta prea mult..plus ca nu inteleg de ce a ales pe Petrolul in locul lui Farul atunci..aaa ca era Florin Marin? si ce.. tot Farul la lansat..trebuia sa vina la noi..attunci i`am zis..las' ca retrogradeaza petrolul cu tot cu denis cu tot :)) si asa a fost ..in fine..sa vina la noi..nu am nimic cu el..decat cred ca ii trebuie ceva sa'i resusciteze cariera..
Farul cred ca ar fi un bun prilej pt asta

vladi
28th November 2004, 16:31
Felicitari Farului.......Daca Argesul meu e varza ma bucur sa vad o echipa din provincie pe podium!

Sper sa nu va dea nimeni la cap in retur.

R. O`Sullivan
29th November 2004, 16:51
Daca provincia ar fi unita asa cum sunt echipele capitalei (se cearta doar asa de vazul lumii si pentru suporteri)... s-ar distruge monopolul.

Cat despre Arges... Succes in retur. Un gust amar in legatura cu meciul de sambata... Poate odata cu noul antrenor sa se schimbe ceva.
DACA el va fi Stoichita ``tembelul`` :D, sigur ajungeti in B. (Constantenii stiu de ce)

Al Dracu
1st December 2004, 11:23
Finala de cupa pierduta? Cand si impotriva cui a fost asta?!

HAI FARUL!
Vroia sa spuna finala de Cupa Balcanica!

(am auzit constanteni care tin cu dinamo!!! Ce parere aveti?)
Proasta! Pentru toti constantenii dinamovisti, stelisti, rapidisti s.a.m.d.:
SUSTINETI-VA ECHIPA LOCALA!

R. O`Sullivan
2nd December 2004, 12:35
Vroia sa spuna finala de Cupa Balcanica!

Proasta! Pentru toti constantenii dinamovisti, stelisti, rapidisti s.a.m.d.:
SUSTINETI-VA ECHIPA LOCALA!


Avem si noi uscaturile noastre :D (bine ca sunt putine)... Oricum cei care spun ca tin cu alte echipe , nu tin de fapt cu nimeni ci au impresia ca poate asa mai fac si ei rost de un scandal, ceva...
Niste panarame... ca peste tot de altfel

Doctor_Satan
2nd December 2004, 14:09
Doctor Satan desi ai dreptate. :) ..exista si mesaj privat taica`.. :rosu: :rolleyes:
Ai dreptate in privinta asta! Mai schimb amabilitati cu el si prin metoda asta. Ideea era sa-i raspund cu aceeasi moneda, ca ma saturasem sa-i vad mesajele idioate la forumul Otelului mai mult decat pe forumul vostru. :headbang:
Nu va faceti griji, eu nu mai apar pe aici decat daca o cere el!
Sa traiesti!

Rechinul Ucigas
2nd December 2004, 14:56
Forza Farul !!! Suntem Cei Mai Tari !!! Suntem In Semifinale !

Papagilus
8th December 2004, 04:28
Poate in sfarsit anul asta va fi anul Farului. /hello
Cupa Romaniei si cel putin locul 3. :yeah:
Suna bine. :ok:

adi_cta
9th December 2004, 11:32
Ceva noutatzi de la Farul: transferuri, turnee, cantonamente ca vad ca prin ziare nu prea mai scriu astia nimic de Farul.Nu prea ne mediatizeaza astia deloc. Ce trebuie sa facem ca sa scrie cateva randuri si de Constanta, sa castigam campionatul?

pirlinho
14th December 2004, 17:12
Nu mai cumpara mai ziare de sport. Le cumperi degeaba. Dai bani unora care scriu de Steaua, Dinamo si Rapid. Si atat.

adi_cta
15th December 2004, 01:40
Ai dreptate in ceea ce priveste ziarele sportive din Romania, scriu numai despre echipele din Bucuresti, dar informatiile sunt preluate de pe internet.
Am observat ca Farul nu prea are multi suporteri pe acest forum si am incercat sa mai "animez" si eu un pic atmosfera, am vrut ca in felul acesta sa dau un impuls.Sper sa vad mai multa activitate.

desdemona
15th December 2004, 02:46
MikeBibby, ala e Ion, nu Florin.
Nu inteleg de ce constantenii ar fi obligati sa tina cu Farul doar pentru ca este echipa din Constanta si de ce ar fi interzise alte preferinte. Fiecare cu gusturile lui. Asta ar insemna ca echipele din Bucuresti sa aiba numai suporteri din capitala? E absurd. Si daca ar fi sa generalizam teoria asta cu suporterii LOCALI ai unei echipe, ar insemna ca si echipele straine sa aiba numai suporteri locali :) Dar fiecare cu parerile lui.. :D
Spre exemplu eu ma bucur acum pentru ei, dar imi rezerv dreptul de a iubi o alta echipa. Dar n-as fi fericita ca Farul sa se situeze in clasamente inaintea respectivei echipe.

FatFrumos
16th December 2004, 02:16
Ai dreptate in ceea ce priveste ziarele sportive din Romania, scriu numai despre echipele din Bucuresti, dar informatiile sunt preluate de pe internet.
Am observat ca Farul nu prea are multi suporteri pe acest forum si am incercat sa mai "animez" si eu un pic atmosfera, am vrut ca in felul acesta sa dau un impuls.Sper sa vad mai multa activitate.


Pai daca tu Adi care estin in Constanta nu prea gasesti stiri dar cei ca mine de peste mari si tari ce sa gasim?

desdemona
20th December 2004, 13:40
Dar ziarele locale nu scriu destul?

desdemona
20th December 2004, 13:48
uite ce scriu azi ziarele din CT despre Farul, de ex.

Lovit de antrenorul Petre Grigoraş şi trimis la echipa a doua

Radu Oprea cere rezilierea contractului cu Farul

Īn urma unei altercaţii dintre jucător şi tehnician, Comisia de Disciplină a Ligii Profesioniste de Fotbal l-a suspendat trei luni şi l-a amendat cu 1.500 de euro pe Petre Grigoraş, antrenorul Farului făcīndu-se vinovat de lovirea lui Radu Oprea. Potrivit certificatului medico-legal, fotbalistul a avut nevoie de "12 - 14 zile de īngrijiri medicale de la data producerii leziunilor traumatice". “Telegraf“ a discutat cu părţile implicate, īncercīnd să lămurească cele īntīmplate pe 24 octombrie, la Braşov. Antrenorul regretă incidentul, despre care spune īnsă că a căpătat o amploare exagerată. Jucătorul refuză să vorbească, el delegīndu-l să-i apere interesele, prin procură notarială, pe tatăl său, Florea Oprea. Acesta crede că fiului său i s-a făcut o mare nedreptate şi cere rezilierea contractului cu FC Farul. “E singura soluţie rezonabilă“, consideră tatăl lui Radu Oprea, jucător al cărui contract cu Farul expiră abia īn 2008.

O palmă şi un picior sau trei pumni şi trei picioare?!

Incidentul s-a petrecut la 24 octombrie, la o zi după partida pierdută de FC Farul la Braşov (scor 0-1), īn etapa a 11-a a Diviziei A. Părţile implicate au versiuni diferite asupra celor īntīmplate. Antrenorul Farului, Petre Grigoraş, povesteşte că: “A fost o nerespectare a programului de refacere, mi-a răspuns foarte zeflemist şi asta m-a făcut să-i dau o palmă şi un şut īn fund. Au urmat nişte injurii la adresa mea venite din partea acestui copil, ceea ce m-a determinat să-l trimit la echipa a doua“. Tatăl jucătorului, Florea Oprea, are o altă variantă: “După ce jucătorii au fost īndrumaţi să facă refacerea la piscina hotelului Alpin, domnul Grigoraş a aflat că nu toţi jucătorii au intrat īn bazin. Īn faţa hotelului i-a īntīlnit pe Lungu, Vlas, Şchiopu şi Radu (n.red. - Oprea), pe care i-a īntrebat de ce nu au făcut refacerea. Radu a răspuns că a fost şi el pe acolo, pe līngă bazin, vreo 45 de minute. Domnul Grigoraş a īncercat să īi dea o palmă, dar Radu s-a ferit, fapt care se pare că l-a iritat foarte tare pe domnul Grigoraş, care a īnceput să-l lovească cu pumnii şi picioarele. Din ce mi-a spus Radu au fost trei-patru pumni şi trei-patru picioare, date īn zona stīngă a coastelor, īn spate, la rinichi şi după ceafă. Incidentul a fost aplanat de fostul preşedinte, Marcel Lică. Este adevărat că, după ce a fost lovit, Radu i-a adresat nişte injurii“.
Trimis la Constanţa, Radu Oprea a solicitat eliberarea unui certificat medico-legal. “Controlul i-a fost făcut luni, 25 octombrie, la o zi după incident, iar certificatul a fost eliberat o săptămīnă mai tīrziu“, relatează Florea Oprea. Conform actului semnat şi parafat de doctorul F.V. Covaciu, “Numitul Oprea Radu prezintă leziuni traumatice care au putut fi produse prin lovire cu un corp dur. Pot data din 24.10.2004“. Petre Grigoraş califică drept “dubios“ acest certificat medico-legal şi spune că situaţia va trebui clarificată.
Antrenorul Farului afirmă că regretă incidentul de la Braşov: “Īmi pare rău pentru cele īntīmplate, ar fi trebuit să aplic alte metode, mai ales că dispuneam de destule pīrghii. Puteam să īl amendez, de exemplu, pe baza Regulamentului de Ordine Interioară, dar nu-mi place să le iau jucătorilor din bani. Cīnd eram jucător, preferam o corecţie de acest gen uneia pecuniare. Şi, credeţi-mă, cazuri precum acestea se īntīmplă şi s-au īntīmplat de foarte multe ori. Eu pot să dau foarte multe exemple trăite pe propria-mi piele!“

Grigoraş, suspendat şi amendat de Comisia de Disciplină a Ligii Profesioniste de Fotbal

Sesizată īn acest caz, Comisia de Disciplină a LPF a audiat părţile implicate şi a luat decizia de a-l suspenda trei luni şi a-l amenda cu 1.500 de euro pe antrenorul Grigoraş. “Am rămas surprins de această decizie, pentru că nu ştiu pe ce articol din regulament se īntemeiază“, spune antrenorul Farului. “Nu s-a luat niciodată o astfel de decizie şi s-a spus că trebuia să se īnceapă cu cineva. A īnceput cu mine, din păcate! Am făcut apel īmpotriva deciziei, mai ales că s-a venit cu un certificat medical mai mult decīt dubios“.
Surprinzător, poate, dar decizia nu īl mulţumeşte nici pe tatăl jucătorului. “Este o măsură formală“, apreciază Florea Oprea, care este că părere că FC Farul ar fi trebuit să ia o decizie imediat după producerea incidentului. “Am īncercat să lămurim situaţia. Eu, personal, l-am contactat telefonic pe domnul Grigoraş. Apoi, eu şi Radu ne-am īntīlnit la club cu domnul Chiforeanu, care mi-a spus că nu-l putea chema şi pe domnul Grigoraş pentru că se puteau isca incidente. O gīndire care mă nedumereşte...“ Florea Oprea crede că singura soluţie este rezilierea contractului dintre fiul său şi FC Farul, contract scadent īn 2008. “Avīnd īn vedere atitudinea clubului şi atitudinea domnului Grigoraş, este clar că Radu nu mai poate continua la Farul. Am şi cerut rezilierea contractului săptămīna trecută. Altă soluţie rezonabilă nu văd“, a concluzionat Florea Oprea.
(Telegraf)

Prin Cuget.. o pagina intreaga cu (evident) realizarile Farului in tur..
And so on :)

adi_cta
22nd December 2004, 17:22
A inceput sa apara si ceva activitate pe acest thread.Este un inceput.

adi_cta
24th December 2004, 10:25
Sarbatori Fericite tuturor forumistilor din Constanta iar anul ce vine sa va aduca numai bucurii iar Farului ii doresc sa faca o figura cat mai frumoasa in cupa si campionat.

R. O`Sullivan
24th December 2004, 15:21
Sarbatori Fericite tuturor forumistilor din Constanta iar anul ce vine sa va aduca numai bucurii iar Farului ii doresc sa faca o figura cat mai frumoasa in cupa si campionat.


La fel si tie... Cu o completare : Sarbatori fericite si un an mai bun si suporterilor din alte tari (care sunt destui)

ady_azzuro
25th December 2004, 16:11
La Multi Ani si Sarbatori Fericite fanilor constanteni, iar in semifinala Cupei, cel mai bun sa castige. :)

adi_cta
27th December 2004, 10:31
Petre Grigoraş: „Nu sunt pretenţios şi nu mă lăcomesc. Aş vrea să realizez doar ce am obţinut īn 2004. Să fim sănătoşi şi īncrezători“.

George Curcă: „Să fiu sănătos, să cāştig Cupa Romāniei, să ne atingem obiectivul din campionat şi să ne calificăm īn Cupa UEFA“.

Cosmin Paşcovici: „Să avem sănătate, eu şi toată familia mea. Restul vine de la sine“.

Vasilică Cristocea: „Īn primul rānd, sănătate - pentru mine, prietena mea şi familiile noastre. Pe plan profesional, aş vrea să am mai mult noroc. Să ajungem īn finala Cupei şi să o cāştigăm. Să jucăm bine īn campionat şi să ne īndeplinim obiectivul“.

Ion Barbu: „Să ajungem īn Cupa UEFA“.

Răzvan Farmache: „Să avem cel puţin aceleaşi rezultate ca īn turul de campionat. Multă sănătate, să ajungem īn Cupa UEFA şi, de ce nu, să ne calificăm īn finala Cupei, pentru că avem un culoar bun“.

Dinu Todoran: „Sănătate să fie, să cāştigăm Cupa şi să avem acelaşi parcurs ca īn tur“.

Mihai Baicu: „Sper să vină, īn sfārşit, golurile. Să sparg odată gheaţa şi să fiu de folos echipei. Am fost dorit mult de Farul, dar am cam īnşelat aşteptările. Sigur, au fost meciuri īn care am jucat bine şi am avut realizări, ca cele cu Sportul Studenţesc, FC Naţional sau Dinamo, dar un atacant este judecat după numărul de goluri īnscrise. Pe de altă parte, aş fi bucuros dacă eu nu aş da nici un gol, dar Farul s-ar clasa pe locul trei“. (M.B.)
www.cugetliber.ro

Kooler
8th January 2005, 15:41
Da ai dreptate "Al Dracu" am gresit "Mea culpa"

Poate anul asta vom intra in Cupa UEFA si cu o prestatie buna in uefa si in campionat va aparea si comentarile presei
Se poate realiza spusele jucatorilor prin multa daruire a jucatorilor

adi_cta
9th February 2005, 06:36
Antrenorul Farului consideră că stagiul atenian a fost foarte util pentru cariera sa
Īnscris la cursurile Pro organizate de Şcoala de antrenori a FRF pentru tehnicienii prim-divizionarelor, Petre Grigoraş a avut īn program şi un stagiu la unul din cluburile de prim rang de pe Bătrānul Continent. Ţinānd cont de relaţiile speciale existente īntre clubul cu care este sub contract şi Panathinaikos, Grig a optat pentru gruparea ateniană ce a jucat īn toamnă īn Liga Campionilor şi-şi continuă traseul european īn Cupa UEFA, unde-şi va măsura forţele īntr-o dublă manşă cu FC Sevilla. Luni seară, antrenorul „rechinilor“ era īncă īn capitala Greciei, atunci cānd a acceptat să răspundă īntrebărilor „Cuget Liber“.

- Am sosit īncă din 2 februarie aici şi nu regret deloc opţiunea mea. Am ales un club de prestigiu, unde am fost primit cu maximă amabilitate. Foarte bunele relaţii pe care dl Gheorghe Bosīnceanu le are cu staff-ul lui Panathinaikos le-am simţit la tot pasul. De la condiţiile excelente de cazare (locuim īntr-o staţiune la 30 km de Atena), pānă la cele de muncă şi studiu. Pentru că studiu este ceea ce am făcut īn aceste zile. Am absorbit ca un burete tot ce am văzut. De la organizare pānă la antrenamente. Nu numai la prima echipă, ci şi la celelalte formaţii. A fost foarte bună ideea de a nu veni singur, ci īnsoţit de Lucian Marinof, un antrenor tānăr, dar cu multe rezultate notabile. E o altă generaţie şi e bine cānd pregătim noul val.

- Meciuri aţi vizionat?

- Bineīnţeles, şi am luat un vraf de notiţe. Am fost la meciul lor cu AEK, īn Cupă, pe care l-au pierdut cu 1-3. Am mai văzut şi remiza, 0-0, din aceeaşi competiţie dintre echipa lui Ilie Dumitrescu, Egaleo, şi cea a lui Carabaş, Xanthi. Partide interesante, de calitate. Dar, repet, ce m-a impresionat cel mai mult īn acest stagiu a fost organizarea de club profesionist pe care am văzut-o la Panathinaikos.

Marţi la amiază, Petre Grigoraş a părăsit capitala elenă cu destinaţia Cipru, acolo unde, seara, avea să-şi īntāmpine elevii, urmānd ca, de astăzi, să revină la conducerea antrenamentelor.

Seahawk
13th February 2005, 10:40
cred ca ia prins bine..intr-adevar.. poate .. reuseste sa le sufle putin din "profesionismul" ala.. si alor nostrii.. ar fi chiar interesant.. si intr`un fel necesar..

pirlinho
13th February 2005, 20:26
Practic Grig n-a zis nimic. Au un talent astia de la Farul sa dea interviuri in care sa nu spuna nimic mai mare decat a lui Adrian Nastase.

adi_cta
14th February 2005, 00:30
Partida cu finlandezii, urmărită de viitori sponsori ai Farului

La meciul Farului cu nordicii a asistat şi Gheorghe Bosīnceanu, preşedintele consiliului director al grupării „alb-albastre“. Īnaltul oficial farist a avut alături şi trei personalităţi, Plamen Bobokov (preşedintele comitetului executiv al companiei bulgare „Prista Oil“), Ioan Neculaie (cunoscutul om de afaceri şi de fotbal ploieştean) şi Petrică Sorescu (preşedintele „Kronos International“), care au urmărit meciul şi prin prisma implicării lor la Farul ca viitori sponsori.

adi_cta
14th February 2005, 00:44
Antrenorul Petre Grigoraş crede că poate bate campioana īn “Groapă”. Constănţenii vor să repete evoluţiile bune din tur pentru a demonstra că locul din clasament nu este īntīmplător.
- Rezultatele din tur sīnt un foc de paie?
- Petre Grigoraş: Eu cred că nu. Se poate vorbi de īntīmplare cīnd ai numai două-trei partide bune, ceea ce nu e cazul la noi.
- Sīnteţi la egalitate cu Dinamo, Naţional şi Rapid.
- Este o mare realizare pentru noi. Steaua are şase puncte
avans, dar campionatul se joacă, inclusiv la retrogradare.
- Turul īncepe īn forţă. Meci cu Dinamo īn deplasare.
- Pentru noi va fi o partidă ca toate celelalte. Mergem să cīştigăm, iar dacă revenim acasă cu un rezultat bun nimeni nu ne poate opri din cursa pentru o cupă europeană.
- Aveţi şi varianta cīştigării Cupei.
- Mai īntīi trebuie să trecem de Craiova. Ar fi o performanţă extraordinară să luăm Cupa.

Se gīndesc chiar şi la titlu
Petre Grigoraş (foto stīnga) este īncrezător īn forţa echipei sale. “Suporterii se gīndesc chiar la titlu, īnsă va fi destul de greu īn acest sezon. Poate la anul să ne propunem un asemenea obiectiv, fiindcă nu putem visa la nesfīrşit. Īn retur vom juca doar la victorie”, a mai spus antrenorul Farului.

Kooler
17th February 2005, 22:14
Cu totii ne dorim o victorie cu Dinamo in groapa dar nu va fii usor. De ce sa tina constantenii cu Farul sau ceilalti cu echipele lor ?? Asa ar fii corect (asta in caz ca exista competivitate la nivelul oraselor)

Seahawk
22nd February 2005, 07:35
MikeBibby, ala e Ion, nu Florin.

DE obicei.. urasc cand cineva incearca sa ma "edifice" pe mine.. :P despre ce este vb..
*cu atat mai mult in cazul in care este vorba de FaruL*
desdemona..eu vorbeam de faptul ca era FLorin Marin.. antrenor la Petrolul.. NU Ion Marin.. si am zis asta pentru ca.. Dennis Serban a fost lansat..in fotbalul mare de catre FLORIN MARIN .. si cum asta era la Petrolul.. el nu a venit la noi..ci sa dus acolo..
Capisci? :rolleyes:
in fine.. nu mai conteaza acum...
se pare ca Farutzu e pe drumu' cel bun.. FORZA FARULLL!!!! :ok:

adi_cta
2nd March 2005, 09:18
Īn urma amānării cu o săptămānă a campionatului, programul din retur al Farului se prezintă astfel:
etapa 16 (13 martie, ora 20,15, la TVR1): Dinamo - Farul;
etapa 17 (19 martie): Farul - U Craiova;
etapa 18 (2 aprilie): FC Argeş - Farul;
etapa 19 (9 aprilie): Farul - Oţelul;
etapa 20 (16 aprilie): Farul - Sportul;
etapa 21 (23 aprilie): Poli Iaşi - Farul;
etapa 22 (27 aprilie): Farul - Steaua;
etapa 23 (30 aprilie): CFR Cluj - Farul;
etapa 24 (7 mai): Farul - FC Naţional;
etapa 25 (14 mai): FCM Bacău - Farul;
etapa 26 (18 mai): Farul - FC Braşov;
etapa 27 (21 mai): Poli Timişoara - Farul;
etapa 28 (28 mai): Farul - Gloria;
etapa 29 (11 iunie): Rapid - Farul;
etapa 30 (15 iunie): Farul - Apulum.

Rechinul Ucigas
12th March 2005, 21:32
MAINE 20:15 MECIUL PE CARE IL ASTEPTAM DE MULT TIMP :
dinamo bucuresti-FARUL CONSTANTA
PRONOSTIC : 0-2
20-25 AUTOCARE PT SUPORTERI GRATIS SI DEPLASAREA SI BILETUL DE INTRARE DE LA MECI ;
APROAPE 2000 DE CONSTANTENI VOR SUSTINE MAINE FARUL ;
SEFUL GALERIEI CONSTANTENE SI-A VOPSIT PARUL IN ALB-ALBASTRU PT CA II POARTA NOROC SI FARUL CASTIGA ;
NU RAMANE DECAT SA URAM SUCCES ECHIPEI SI SA NE RUGAM SA CASTIGAM ;
FORZA FARUL !!!!!!!!!!!!!!!!

Seahawk
14th March 2005, 06:43
pacat de ratari ..
si farist 100% ai avut dreptate a fost 0-2 :)) numai ca pt Dinamo :(
totusi poate ne'a adus cu picioarele pe pamant infrangerea asta.. si o sa ne vedem de jocul nostru...
numai asa ii putem invinge pe craioveni

claudio25ro
22nd March 2005, 09:09
uite ca i-am batut si pe olteni...acum sa incercam sa ne mentinem acolo sus..adica pe locul 4 si cine stie..poate mai sus!