PDA

View Full Version : WC 2009 LA - proba masculina



Pages : [1] 2

whisper
24th February 2009, 22:20
Stiu ca am inceput un pic mai devreme threadul dar am vrut sa ma asigur ca deschid si eu un thread(la europene nu mi-ati lasat niciunul railor :D).
Cine credeti ca va castiga? Va fi anul lui Chan?

emiii03
24th February 2009, 22:20
nuuuu, va fi Brian! :D

irinaidu
24th February 2009, 22:22
nuuuuuu, doamne fereste. eu sper sa fie brian of course dar daca nu e el, sa nu fie chan ca ma arunc de pe bloc si are decat 4 etaje si nu mor, e nasol.

emiii03
24th February 2009, 22:25
Irina, ce mortala esti azi!
atunci daca nu chan, nu Brian (in cel mai rau caz) atunci.....macar sa fie european, si nu contesti. verner nu cred ca are potential....oare vreun 'new-comer' are?

whisper
24th February 2009, 22:30
:D Ce funny esti Irina! Imi prinde bine o portie de ras:)
Eu cred ca Patrick ar putea castiga. Dar mai am cativa preferati in fata lui asa ca ..sper sa nu castige :D

mikeyy
24th February 2009, 23:32
Daca e sa analizez situatia obiectiv...Chan are cele mai mari sanse. In acest moment daca lucreaza curat va fi greu de batut.
Brian va trebui sa faca cele mai curate programe ale sale din ultimii ani....nu are voie nicio greseala pt a castiga..nici la scurt si nici la lung.
De asemenea japonezii sunt pretendenti la podium...daca prind o zi buna pot face programe ff bune
Si nu in ultimul rand Jeremy Abbott.

Ma tem ca nu vom avea europeni pe podium anul acesta :(

Dar sa va spun si cum as vrea eu podiumul ( greu de realizat):
1. Tomas Verner
2. Brian Joubert
3. Jeremy Abbot

irinaidu
24th February 2009, 23:50
hai mai mihai nu ma indispune. poate manaca ceva nasol chan si o da in bara, pot sa sper, nu? eu nu inteleg de ce il iubesc arbitrii asa de mult. o fi el bun chiar daca eu nu vad dar nu e asa bun. da-o in mama ei de treaba ca cu notele pe care le primeste ai zice ca e cel mai bun patinator al tuturor timpurilor si asta sigur nu e.
chan e just so lame.
japonezii sunt in minus un daisuke. macar daca vine un daisuke cu un program ca swan lake nu ma supar daca ia super punctaj ca anul trecut la 4cc, ala era un program deosebit. kozuka e dragutel, dar inca se vede pe felul lui de a patina ca e verde. si oda, e oda. adica funny si mai sare el cate o combinatie in plus ca nu e prea bun la mate. :P
jeremy, hmm, nu imi displace jeremy, dar as vrea sa vad si programe interesante la el.
progr lui evan de anul asta ma fac sa vars, sorry tarasova.
si cine e al 3lea american?

europenii or avea defecte dar au viata in ei si personalitate si programe care te fac sa te tii de masa cand te uiti la ei ( ma rog, sincer lpul lui brian e cam apa de robinet anul asta. preferam last of the mohicans, ala chiar avea coregrafie ). adica verner are un lp pe un tango si eu sunt satula pana in gat de tangouri, le-as bana pt macat 2 sezone sa vad ce face lumea daca nu mai are de patinat tangouri, dar totusi cand vine verner si ii trage un tango parca e altceva. si brian e brian, e foc si determinare si macho si totusi ii sta bine. si kevin pune atata pasiune ca iti vine sa il pupi. si kris are mereu ceva nou si adrian e funky.

or fi canadienii si japonezii the shit right now, dar eu nu ii simt si e totusi patinaj artistic, nu?

mikeyy
24th February 2009, 23:55
Iti dau dreptate Irina....eu am incercat sa fiu obiectiv in ceea ce am scris mai sus.

Si eu imi doresc ca europenii sa fie in forma maxima...mai ales Brian si Toms si sa-i faca praf pe ceilalti. Nimic nu m-ar bucura mai mult ca cei 2 sa aiba programe curate.

La baieti, asiaticii mi se par teleghidati..parca sunt niste robotei...iar canadienii si americanii prea exagereaza in interpretarea programelor.

whisper
25th February 2009, 23:24
:cry: Imi plac comentariile tale Irina..dar nu sunt de acord cu ele:P
Oricum sincer proba baietilor imi place cel mai mult si daca reuseste programe bune din partea mea poate sa castige si Macypura:ok: Participa sper :D
Mie chiar imi pare rau ca nu l-au luat in echipa Frantei pe Alban..dar cred ca au avut dreptate. nici acum nu stiu ce a patit la Universiada :groggy:

ioana11
26th February 2009, 23:00
Eu cred ca va castiga Brian, imi pun sperantele in el. In primul rand pentru ca programul scurt este fantastic si i-a reusit si la CoR si la Europene, deci poate se concentreaza si ii reuseste si la mondiale. Si daca da nu il bate Chan in veci vecilor, sincer nu l-am vazut cu un asa program...la programul lung e drept ca Brian a gresit putin(nu a fost dezastru, dar se putea si mai bine), dar daca tinem cont ca il schimbase recent...

whisper
26th February 2009, 23:04
Yep Brian are cel mai bun sp de anul asta si Kozuka cea mai draguta gala..inca nu m-am decis care are cel mai bun lp :thinkso:
Contesti vs Ponsero vs Alban pana acum..dar sigur am mai uitat eu cativa asa ca astept mondialele pentru a ma decide:P

ioana11
27th February 2009, 23:13
Sincer pe Alban nu vreau sa il vad pe podium, desi nu imi mai displace atat de mult ca pana acum cateva luni, cand mi se parea un bufon, nu il consider ca straluceste ca un campion. Tehnic e bun, dar nu imi face asa placere sa ma uit la progrmele lui, si nu e din cauza fizicului. In afara de Brian , mai are un sp frumos si Tomas, iar la programul lung am asteptari de la Brian,imi place muzica si coregrafia chiar daca vad ca unora nu le place, si de la Yannick. Contesti mi-e neutru, si Kevin la fel. Nu ma omor dupa Chan pentru ca mi se pare ca a fost foart mult avantajat si nu as mai vrea sa mai fie asa. Si sper sa obtina locuri bune Kris si Lutai, cu toate ca ma indoiesc...

whisper
27th February 2009, 23:19
Oricum nu o sa il vezi pe Alban la mondiale. Vor fi doar Brian si Yannick:)

Iulya
3rd March 2009, 23:55
1 Gegham VARDANYAN ARM 1
2 Mark WEBSTER AUS 2
3 Viktor PFEIFER AUT 3
4 TBA MEN AZE AZE 4
5 Alexandr KAZAKOV BLR 5
6 Kevin VAN DER PERREN BEL 6
7 Damjan OSTOJIC BIH 7
8 Kevin ALVES BRA 8
9 Georgi KENCHADZE BUL 9
10 Patrick CHAN CAN 10
11 Vaughn CHIPEUR CAN 10
12 Jeremy TEN CAN 10
13 Jialiang WU CHN 11
14 Charles Shou-San PAO TPE 12
15 Boris MARTINEC CRO 13
16 Tomas VERNER CZE 14
17 Ari-Pekka NURMENKARI FIN 15
18 Brian JOUBERT FRA 16
19 Yannick PONSERO FRA 16
20 Beka SHANKULASHVILI GEO 17
21 Peter LIEBERS GER 18
22 Matthew PARR GBR 19
23 Tigran VARDANJAN HUN 20
24 Maxim SHIPOV ISR 21
25 Samuel CONTESTI ITA 22
26 Takahiko KOZUKA JPN 23
27 Takahito MURA JPN 23
28 Nobunari ODA JPN 23
29 Denis TEN KAZ 24
30 Saulius AMBRULEVICIUS LTU 25
31 Luis HERNANDEZ MEX 26
32 Michael DIMALANTA PHI 27
33 Przemyslaw DOMANSKI POL 28
34 Min-Seok KIM KOR 29
35 Zoltan KELEMEN ROU 30
36 Andrei LUTAI RUS 31
37 Sergei VORONOV RUS 31
38 Igor MACYPURA SVK 32
39 Gregor URBAS SLO 33
40 Justin PIETERSEN RSA 34
41 Javier FERNANDEZ ESP 35
42 Kristoffer BERNTSSON SWE 36
43 Adrian SCHULTHEISS SWE 36
44 Jamal OTHMAN SUI 37
45 Mikael REDIN SUI 37
46 Alper UCAR TUR 38
47 Anton KOVALEVSKI UKR 39
48 Jeremy ABBOTT USA 40
49 Evan LYSACEK USA 40
50 Brandon MROZ USA 40

http://www.isufs.org/events/cat00006677.htm

irinaidu
3rd March 2009, 23:59
hai baieti !!!! :d eu incerc sa ma gandesc la o strategie prin care sa pot sa vad si eu si spul baietilor sa nu patesc ca la europene. :(

lady_k
4th March 2009, 15:52
Nici eu nu-l vreau pe Chan. Am ceva cu americanii, cred ca am mai spus-o de cateva ori.:P As vrea sa castige Brian si sa fie si Tomas pe podium.:)

Iulya
4th March 2009, 16:58
da Chan e canadian ...

lady_k
4th March 2009, 18:54
L-am confundat ce Abbott... No idea why...:thinkso:

ioana11
4th March 2009, 18:55
Mersi pentru ca ai pus lista Iulia, ma bucur sa vad ca vor participa ambii baieti suedezi, si le tin pumnii, mai ales lui Kris,pe care nu cred ca o sa il mai vad mult de acum incolo. In afara de cei mentionati in posturile antreioare, imi mai plac Andrei Lutai si Ponsero, si chiar daca nu prea au fani pe aici, sper sa impresioneze placut, si sa ia locuri bune.

lady_k
4th March 2009, 19:05
Pe mine m-a cam dezamagit Lutai. Ma asteptam sa evolueze cu timpul si s a impresioneze. La fel si Voronov. Ma asteptam la mai mult de la ei.

whisper
4th March 2009, 23:41
De ce crezi ca nu o sa il mai vedem pe Kris, Ioana? :(
poate din cauza ca nu reusesc locuri ca sa le asigure calificarea cu 2 patinatori la CM...s-ar putea sa ai dreptate:(

irinaidu
4th March 2009, 23:45
pai kris are o varsta , f probabil dupa 2010 o sa se retraga. cred ca la asta se referea.

Cristinush
6th March 2009, 21:32
Sincer, cred ca eu tot la varianta Verner raman. Imi pare rau, inca nu-l pot digera pe brian :P Evan e prea mare ca sa incapa in orizonturile mele, Chan e prea de varsta mea-desi are potential mare nu-mi place, Voronin..dupa anul trecut anul asta toata lumea se astepta sa ia..ceva. ceva ce straluceste. N-a fost. Contesti imi place dar parca..nu stiu. cred ca o sa-l cam doboare emotiile camp mondial:P Kevin imi place si el, sper sa fie intr-o conditie fizica buna..pt ca daca va fi..atunci poate iese ceva:) Yannick nici nu intra in discutie, iar suedezii...
Stiu doar ca o sa-mi fie un dor nebun de Steph si de al lui 3A cazut si de Johnny. Stiu. Nu eram innebunita dupa el, dar..totusi. merita sa fie prezent la mondiale :)

nuuuuuu, doamne fereste. eu sper sa fie brian of course dar daca nu e el, sa nu fie chan ca ma arunc de pe bloc si are decat 4 etaje si nu mor, e nasol.

:happy

Tracoromana
6th March 2009, 23:35
Spre deosebire de celelalte probe, la baieti nu am nici o preferinta, poate sa castige oricine. Stiu in schimb cine nu ma impresioneaza: Tomas si Nobunari.

whisper
6th March 2009, 23:35
Kris o varsta...nu cred sa aiba mai mult de 25...are? :groggy:
Ai dreptate Cris, si mie o sa imi fie dor de Steph si de Daisuke :(

irinaidu
7th March 2009, 00:49
ade, kris e nascut in '82 deci e cam spre apus. nu char acum dar totusi viata sportiva nu e una f lunga. asta daca nu joci golf sau.... sah.
si mie o sa-mi lipseasca daisuke.
hai flavia, cum sa nu iti spuna nimic nobunari. mie imi spune : uita-te la mine sunt asa de mic ca pot sa topai pe tot intinsul ringului pana nici eu nu mai stiu de cate ori am topait. :p

Cristinush
7th March 2009, 10:17
hai flavia, cum sa nu iti spuna nimic nobunari. mie imi spune : uita-te la mine sunt asa de mic ca pot sa topai pe tot intinsul ringului pana nici eu nu mai stiu de cate ori am topait. :p

:cry: Irina, ar trebui sa te angajezi de comentatoare la campionatul asta;)

whisper
8th March 2009, 01:20
:happy Yep! Ai fi buna de comentatoare.

ioana11
12th March 2009, 19:31
De ce crezi ca nu o sa il mai vedem pe Kris, Ioana? :(
poate din cauza ca nu reusesc locuri ca sa le asigure calificarea cu 2 patinatori la CM...s-ar putea sa ai dreptate:(

Da si la asta ma refeream, dar mai mult la faptul ca are totusi 26 de ani, face 27 anul asta, iar altii la varsta lui incepusara sa se retraga(sa ne gandim la Butlle care dupa ce a devenit campin mondial a facut-o, sau la Steph care este si mai tanar). Plus ca pe topicul lui a pus Iulia sau Irina un intreviu iar la un moment dat reporterul il intreaba cam ce ar vrea sa faca dupa ce se retrage iar el spune ca ar vrea sa fie inginer dupa ce termina facultatea. Asa ca sigur nu o sa il mai vedem mult. Sper sa ramana macar in competitii pana la olimpiada.
Si apropo de Butlle, eu nu ma asteptam ca anul trecut sa iasa el campion, asa ca sa nu fie si anul asta o surpriza si sa il vedem pe Lysacek, Kevin, sau Contesti pe prima trepta a podiumului. Cine stie...
Si Irina tu chiar esti buna de comentatoare...

Iulya
18th March 2009, 15:32
Fiul coregrafei si antrenoarei Marina Zueva, Fedor ANDREEV va reprezenta Azerbaijan la mondialele din LA ( daca va fi aprobata participarea acestuia de ISU )http://www.isufs.org/events/cat00006677.htm

Biografia lui Fedor:
http://www.isufs.org/bios/isufs00002284.htm

emiii03
18th March 2009, 18:33
foarte interesanta poveste.....baiatul nascut la Moscova, traind in SUA, avand coreograf canadian, Jeffrey Buttle, si va reprezenta Azerbajdjan....oare de ce?
nu e destul de bun pentru lotul rus sau american? :drak:

si despre Marina Zoueva scrie pe wikipedia, She is the mother of Canadian skater Fedor Andreev.

lady_k
18th March 2009, 23:10
Cand l-am vazut eu prima data la un concurs de Grand Prix (demuuuult:P,) reprezenta Canada...

praf_de_stele
19th March 2009, 16:53
contesti va castiga mondialele :D

Iulya
23rd March 2009, 11:19
Lista de participanti ( updatata)
1 Gegham VARDANYAN ARM
2 Mark WEBSTER AUS
3 Viktor PFEIFER AUT
4 Alexandr KAZAKOV BLR
5 Kevin VAN DER PERREN BEL
6 Damjan OSTOJIC BIH
7 Kevin ALVES BRA
8 Georgi KENCHADZE BUL
9 Patrick CHAN CAN
10 Vaughn CHIPEUR CAN
11 Jeremy TEN CAN
12 Jialiang WU CHN
13 Charles Shou-San PAO TPE
14 Boris MARTINEC CRO
15 Tomas VERNER CZE
16 Ari-Pekka NURMENKARI FIN
17 Brian JOUBERT FRA
18 Yannick PONSERO FRA
19 Beka SHANKULASHVILI GEO
20 Peter LIEBERS GER
21 Elliot HILTON GBR
22 Tigran VARDANJAN HUN
23 Maxim SHIPOV ISR
24 Samuel CONTESTI ITA
25 Takahiko KOZUKA JPN
26 Takahito MURA JPN
27 Nobunari ODA JPN
28 Denis TEN KAZ
29 Saulius AMBRULEVICIUS LTU
30 Luis HERNANDEZ MEX
31 Joffrey BOURDON MNE
32 Michael DIMALANTA PHI
33 Przemyslaw DOMANSKI POL
34 Andrew HUERTAS PUR
35 Min-Seok KIM KOR
36 Zoltan KELEMEN ROU
37 Andrei LUTAI RUS
38 Sergei VORONOV RUS
39 Igor MACYPURA SVK
40 Gregor URBAS SLO
41 Justin PIETERSEN RSA
42 Javier FERNANDEZ ESP
43 Kristoffer BERNTSSON SWE
44 Adrian SCHULTHEISS SWE
45 Jamal OTHMAN SUI
46 Mikael REDIN SUI
47 Alper UCAR TUR
48 Anton KOVALEVSKI UKR
49 Jeremy ABBOTT USA
50 Evan LYSACEK USA
51 Brandon MROZ USA

lady_k
23rd March 2009, 11:44
Toata lumea l-a votat pe Brian.:happy

ioana11
23rd March 2009, 12:43
L-am votat doar pe Brian. Stiu ca poate nu va lua locul 1 dar eu sper...la restul nu m-am mai gandit ca sunt foarte multi care imi plac asa ca m-am orientat doar catre primul

irinaidu
23rd March 2009, 21:25
ioana, cum adica nu va lua brian locul 1? firesc ca il va lua !!! brian o sa fie number one !!!!
din pacate chan va fi pe aproape daca nu strica ceva major, ceea ce ii doresc din suflet. adica sa strice ceva major, nu sa tina aproape :P
eu sper ca contesti sa confirme. go baby !!!
tomas, fa-ne sa uitam ultimele prestatii nu f deosebite cu una care sa kick major ass !!!!
adrian, be strong and be good ca sa nu trebuiasca sa iti gasesti nevasta bogata in vremuri de criza !!!
kris, robotelul meu favorit, succes mult !!! vreau sa vad lpul asta frumos , lucrat curat !!!!
kevin, masinuta mea preferata de sarituri, arata-le ca se poate si la o varsta inaintata si cu operatii majore la activ. go baby !!!

ahhhh, de abea astept sa inceapa!!! come on boys, be spectacular !!!

whisper
23rd March 2009, 23:21
Votat:
Abbott
Brian
Chan
Nu neaparat in ordinea asta si din partea mea Abbott poate sa lipseasca de pe podium:)

miafangina
23rd March 2009, 23:34
Eu am votat doar europeni:Brian,Thomas si Samuel.
Hai baieti,programe frumoase!

Iulya
24th March 2009, 18:15
Se inginge rivalitatea dintre Chan si Joubert:
http://www.tsn.ca/figure_skating/story/?id=272432

Iulya
24th March 2009, 20:15
Men - Short Program

Starting Order


Warm-Up Group 1
1 Mikael REDIN SUI
2 Andrew HUERTAS PUR
3 Zoltan KELEMEN ROU
4 Saulius AMBRULEVICIUS LTU
5 Damjan OSTOJIC BIH

Warm-Up Group 2
6 Beka SHANKULASHVILI GEO
7 Alper UCAR TUR
8 Michael DIMALANTA PHI
9 Tigran VARDANJAN HUN
10 Georgi KENCHADZE BUL

Warm-Up Group 3
11 Gegham VARDANYAN ARM
12 Maxim SHIPOV ISR
13 Boris MARTINEC CRO
14 Justin PIETERSEN RSA
15 Przemyslaw DOMANSKI POL

Warm-Up Group 4
16 Elliot HILTON GBR
17 Luis HERNANDEZ MEX
18 Anton KOVALEVSKI UKR
19 Viktor PFEIFER AUT
20 Mark WEBSTER AUS

Warm-Up Group 5
21 Min-Seok KIM KOR
22 Ari-Pekka NURMENKARI FIN
23 Alexandr KAZAKOV BLR
24 Kevin ALVES BRA
25 Charles Shou-San PAO TPE

Warm-Up Group 6
26 Peter LIEBERS GER
27 Andrei LUTAI RUS
28 Samuel CONTESTI ITA
29 Denis TEN KAZ
30 Kristoffer BERNTSSON SWE

Warm-Up Group 7
31 Sergei VORONOV RUS
32 Vaughn CHIPEUR CAN
33 Jeremy TEN CAN
34 Takahito MURA JPN
35 Jamal OTHMAN SUI

Warm-Up Group 8
36 Javier FERNANDEZ ESP
37 Igor MACYPURA SVK
38 Adrian SCHULTHEISS SWE
39 Gregor URBAS SLO
40 Jialiang WU CHN

Warm-Up Group 9
41 Nobunari ODA JPN
42 Evan LYSACEK USA
43 Brian JOUBERT FRA
44 Brandon MROZ USA
45 Yannick PONSERO FRA

Warm-Up Group 10
46 Jeremy ABBOTT USA
47 Takahiko KOZUKA JPN
48 Tomas VERNER CZE
49 Patrick CHAN CAN
50 Kevin VAN DER PERREN BEL

Tracoromana
24th March 2009, 22:39
Ottawa-born Chan tired of Joubert’s complaining

By Cam Cole, The Ottawa CitizenMarch 23, 2009

Los Angeles-With several Skate Canada officials in easy earshot, Patrick Chan calmly lit the fuse Monday on what is certain to be a cracking good feud between two of the world’s finest figure skaters.

What brought it on was a simple question about 2007 French world champion Brian Joubert, and his oft-expressed opinion that if the sport is willing to crown a champion who doesn’t even try a quadruple jump, figure skating is actually regressing.

Chan, the 18-year-old, Ottawa-born phenom who is rated a solid chance of winning at this week’s ISU world figure skating championship at the Staples Center, doesn’t have a quad. Neither did Canada’s Jeff Buttle, who won it all a year ago in Sweden, prompting a sour-grapes, post-competition news conference by Joubert, the runner-up.

“Right after the result, I was very disappointed, and I am still disappointed, because Jeffrey did the perfect competition — he did no mistakes. But he didn’t try a quad jump,” said Joubert, 24, who has won three world silver medals and is the reigning European champ. “But the new judging system is like that. It is better to do simple and clean than to try something difficult, and that’s why I was disappointed. It’s just for the figure skating. We need to give more points for the quad jump in the future.”

Buttle’s rebuttal was outstanding, but Chan took it a step further Monday, speaking between practices to a half-dozen reporters.

“I think Joubert is constantly complaining about that, because he’s never got anything else to say,” said Chan. “Honestly. Yes, OK, the men are doing worse — in his opinion. Well, fine then, he better have three good quads in his program, and nail them good, or he has nothing to say.”

Chan is still steamed at Joubert’s denigration of Buttle’s achievement last March, especially considering that it wasn’t even close. The judges had Buttle winning by a mile.

“Totally. I was really disappointed. It’s no sportsmanship, none at all,” Chan said. “Tiger (Woods) is never going to say, ‘Oh, Mike Weir sucks because he can’t hit it as far as I can.’ You have to play a fair game, you don’t talk behind a guy’s back the way he did at world championships.

“It was a bit of a turnoff. Because now I know his personality. He’s kind of a sore loser, I guess, and if he doesn’t win, he always has an excuse for not winning and not skating well. So, unfortunately that’s his personality and I don’t really like it. But I’m still not going to trash-talk him or say anything bad ... other than this time, I guess.”

He grinned then, but there was no taking it back.

“I kind of dug myself a grave, huh? I don’t know, we’ll see. If he’s mad at me, he’s mad at me, what are you going to do? I guess you guys are looking for a rivalry, but we’re not having a rivalry.”

Not yet, anyway.

The truth is, these worlds, which get under way Tuesday with the original dance and the pairs short program, could use a little spicing up. So could the sport, in general. It was never more po****r than in the era of the two Brians, Orser and Boitano, and then the no-love-lost days of Kurt Browning versus Elvis Stojko, let alone the Nancy Kerrigan-Tonya Harding fiasco, which put figure skating on a plane it had never reached before and hasn’t since.

That doesn’t mean we’re advocating fistfights in the warmup groups — or obstruction, which is what Four Continents women’s champion Yu-Na Kim claims her Japanese rivals have been doing to her — but a little healthy rancour can’t hurt.

“No, no. He’s a nice guy to me,” Chan said of the Frenchman, “but I think when he’s on the ice and he has all the cameras around him, he changes personality, which is kind of bad. I think you should be yourself, and Jeff was really good at that, as well, as a role model. He just tends to puff up a bit when he’s on the screen.

“Obviously, (Joubert) needs to be focused on other things than just jumps. He could do better in his performance, he could do better in his spins — for sure, footwork. It just really frustrates me.”

Every bit as titillating as Chan’s remarks about Joubert were his assessment of two of the past three Olympic champions — Alexei Yagudin and Ilia Kulik — both of whom had quads and far more to their programs than just jumps.

“Well, if you look at Yagudin at the 2002 Salt Lake Olympics, his program wasn’t as difficult as any of ours,” said Chan, expanding the discussion to include his fellow Canadians, Vaughn Chipeur of Calgary and Vancouver’s Jeremy Ten, who stood at his side looking like a couple of uncomfortable bodyguards. Both are older than Chan.

“Our footwork today is pretty much a program, you’re pooped after footwork. You can’t really compare it to back then. If you look at their footwork and even their spins, it’s nothing compared to what we do.”Oh, my. Bless his frankness, but some things you probably shouldn’t say, even if you think they’re true.

First the French, now the Russians.

And Chan hasn’t even won a world championship medal yet. He might want to look after that small detail this week, all things considered.

“We’ll be here to back him up,” said Chipeur, with a smile.

The kid may need it.

irinaidu
24th March 2009, 22:52
toate ca toate dar daca chan se ia de yagudin s-ar putea sa ma apuc sa invat vodoo.

whisper
24th March 2009, 23:01
:cry: Hai ca nu a zis nimic rau:P

fiecare cu parerile lui...mie programele lui Yags din 2002 mi se par cele mai bune pe care le-am vazut ...chiar si fara 3 quaduri:)

Iulya
24th March 2009, 23:04
Deci Chan are voie la parerea lui .. Brian nu ?!

irinaidu
24th March 2009, 23:13
nu, nu iulia, brian are voia la parerea lui, dar chan nu :P sper ca se vede ca glumesc

whatever, probabil ca cei doi deja se gandesc la alte lucruri si noi ne agitam aici. e clar ca nu o sa fie prieteni astia doi. mie imi e de ajuns sa brian pare sa il placa pe verner si pe johnny , dovada de bun gust :D

whisper
25th March 2009, 00:35
Ba da..mai am zis eu ceva...Tu cu parerea ta, Irina cu a ei, Brian cu a lui...iar eu si Patrick mai bine ne-am tine gura..bine el gura si eu mai bine nu as mai scrie nimic:D

LE: Apai nush ce ii iau asa apararea lui Chan..ca doar nu sunt mare fana...:cry: Dar programele de anul asta chiar imi plac:)

irinaidu
25th March 2009, 00:44
ade, eu stiu de ce ii iei apararea lui chan. e partea asiatica din el care te face sa faci lucuri ciudate :P

whisper
25th March 2009, 01:40
:happydap si asta e unul dintre motive
dar chiar are programe dragute anul asta:)

ioana11
25th March 2009, 13:22
Eu mi-am spus parerea pe threadul lui Brian.Totusi ma repet, Brian este mai bun la artistic. E posibil sa nu ia aurul anul asta, sa greseasca cum o face de multe ori dar asta nu o sa ma faca sa cred ca este un patinator de top, poate el mai bun in momentul asta. Dar totusi are cam mult curaj Chan asta, sa se ia de Yagudin.

Iulya
25th March 2009, 18:21
Au inceput baieti:

1 Zoltan KELEMEN ROU 49.34 29.94 20.40 4.25 3.75 4.00 4.25 4.15 1.00 #3
2 Damjan OSTOJIC BIH 47.27 27.12 20.15 4.35 3.70 3.95 4.10 4.05 0.00 #5
3 Alper UCAR TUR 45.57 25.02 20.55 4.25 3.75 4.15 4.20 4.20 0.00 #7
4 Beka SHANKULASHVILI GEO 42.80 25.60 17.20 3.85 3.20 3.40 3.45 3.30 0.00 #6
5 Mikael REDIN SUI 42.29 23.84 19.45 4.15 3.60 3.95 3.95 3.80 1.00 #1
6 Andrew HUERTAS PUR 36.91 19.26 17.65 3.70 3.25 3.60 3.55 3.55 0.00 #2
7 Saulius AMBRULEVICIUS LTU 34.68 17.28 17.40 3.75 3.30 3.45 3.45 3.45 0.00 #4
8 Michael DIMALANTA PHI 27.53 11.98 15.55 3.50 2.85 3.10 3.15 2.95 0.00 #8

Descrierea programului de pe forumul Golden Skate:

Zoltan Kelemen (ROU)

blue-silver something and Amelie music

typical Amelie choreo in the beginning
2a nice
3z-3t wow
did Amelie had some beat in the background?
ouch.. bad fall in the solo jump
some spin that I missed
circle steps relatively easy
camel to sit to upright to change camel to sit to upright
flying sit spin to catch foot
straightline steps more interesting..

Iulya
25th March 2009, 19:12
Dupa 2 grupe:
1 Tigran VARDANJAN HUN 53.15 31.30 21.85 4.40 4.10 4.40 4.45 4.50 0.00 #9
2 Zoltan KELEMEN ROU 49.34 29.94 20.40 4.25 3.75 4.00 4.25 4.15 1.00 #3
3 Damjan OSTOJIC BIH 47.27 27.12 20.15 4.35 3.70 3.95 4.10 4.05 0.00 #5
4 Alper UCAR TUR 45.57 25.02 20.55 4.25 3.75 4.15 4.20 4.20 0.00 #7
5 Beka SHANKULASHVILI GEO 42.80 25.60 17.20 3.85 3.20 3.40 3.45 3.30 0.00 #6
6 Mikael REDIN SUI 42.29 23.84 19.45 4.15 3.60 3.95 3.95 3.80 1.00 #1
7 Georgi KENCHADZE BUL 39.90 21.30 18.60 4.00 3.35 3.65 3.85 3.75 0.00 #10
8 Andrew HUERTAS PUR 36.91 19.26 17.65 3.70 3.25 3.60 3.55 3.55 0.00 #2
9 Saulius AMBRULEVICIUS LTU 34.68 17.28 17.40 3.75 3.30 3.45 3.45 3.45 0.00 #4
10 Michael DIMALANTA PHI 27.53 11.98 15.55 3.50 2.85 3.10 3.15 2.95 0.00 #8

mikeyy
25th March 2009, 19:17
mersi Iulia.

Ahhh :( ce rau imi pare de ratare.....fara ratare avea sanse reale la calificare.

emiii03
25th March 2009, 19:20
hm....cati baieti sunt in total? sa facem calcule...

online pe care merge ca eu m-am uitat la toate si am gasit fotbal, rugby, hockey, dar patinaj nu...

Iulya
25th March 2009, 19:23
Sunt 52 in total
Incearca astea: - momentan e publicitate ca e pauza de zamboni
http://www.universalsports.com/mediaPlayer/media.dbml?CLIP_ID=114722&_MODE_=EVENT&db_oem_id=23000
aici http://live.palmtv.ru/cgi-bin/index.cgi?Ch=7
sau http://www.trt.net.tr/Canli/anasayfa.aspx?kanal=TV3

mikeyy
25th March 2009, 19:27
Iulia tu ai reusit sa vezi progr lui Zoly?

Iulya
25th March 2009, 19:34
nup .. a fost inainte sa inceapa tvr2 transmisiunea

innuendo
25th March 2009, 20:26
stati ca eu nu mai inteleg. am fost la scoala am venit destul de repede (desi am pierdut primul maxi-taxi) . deschid pe eurosport - nimic . dau pe tvr 2. vad un patinator din grupa a 4-a , vad punctajul si dupa "dam legatura la stiri"

cand o sa fie Brian? sau Tomas ? sau au fost :| ?

emiii03
25th March 2009, 20:31
Brian patineaza in jurul orei 01:15 ai vazut bine! trebuie sa rezistam Tomas si mai tarziu
eurosport transmite de la 22:50 cred

innuendo
25th March 2009, 20:32
merci. o sa stau

Iulya
25th March 2009, 20:52
cine vrea sa urmareasca acum proba masculina: http://www.trt.net.tr/Canli/anasayfa.aspx?kanal=tv3&slv=0

alyosha_87
25th March 2009, 20:55
pe mine m-a enervat Chan la faza cu Yagudin. Cum a putut sa spuna ca a avut un program usor? :shocked: e unul din cele mai frumoase programe, dpdv artistic si mai ales tehnic...
grrrrrrr... acum, imi doresc cu atat mai mult sa ia Brian aurul :drak:

irinaidu
25th March 2009, 20:59
trt merge cu intreruperi la mine. sunetul e perfect dar imaginea merge cand vrea ea. sunt tare suparata.

emiii03
25th March 2009, 21:01
si eu la fel Irina...eu astept eurosportul ca acela merge mai bine

irinaidu
25th March 2009, 21:03
emi, dar tu unde esti de nu ai tv?

emiii03
25th March 2009, 21:05
la Cluj :P maine ma duc acasa, sa am si eu tv
si ma uit aici pe eurosport cu internet explorer,
http://www.canale-tv.net/tv-channels/ro/eurosport-tv-romania.html
asta merge perfect numa ca nu arata patinaj

Iulya
25th March 2009, 21:06
incercati si cu media player ori vlc cu adresa asta pt trt 3: mms://212.156.63.102/TV3

irinaidu
25th March 2009, 21:09
iulia, eu as incerca, dar cum se face treaba asta. unde treac adresa asta? si ce grupa e acum, cu ce concuresti?

Iulya
25th March 2009, 21:11
la vlc player dai open network - sau open url si pui adresa aia
acu e grupa 5

innuendo
25th March 2009, 21:12
si la mine se vede cu intreruperi. de fapt nu pot spune ca se vede. sunt doar ca niste poze (secvente)

Iulya
25th March 2009, 21:14
si CCTV5 trasnmite: http://www.myp2p.eu/broadcast.php?matchid=34217&part=sports

irinaidu
25th March 2009, 21:15
mersi iulia, am gasit ce trebuie sa fac, dar merge cam la fel.

Iulya
25th March 2009, 21:52
Standings after the end of group 5

1 Anton KOVALEVSKI UKR 64.28 39.48 25.80 5.45 4.75 5.10 5.20 5.30 1.00 #18
2 Przemyslaw DOMANSKI POL 57.00 33.80 23.20 5.00 4.45 4.50 4.70 4.55 0.00 #15
3 Ari-Pekka NURMENKARI FIN 55.60 31.50 24.10 5.10 4.55 4.75 4.90 4.80 0.00 #22
4 Viktor PFEIFER AUT 54.01 28.86 25.15 5.30 4.70 5.05 5.05 5.05 0.00 #19
5 Elliot HILTON GBR 53.35 30.70 22.65 4.85 4.30 4.50 4.55 4.45 0.00 #16
6 Tigran VARDANJAN HUN 53.15 31.30 21.85 4.40 4.10 4.40 4.45 4.50 0.00 #9
7 Zoltan KELEMEN ROU 49.34 29.94 20.40 4.25 3.75 4.00 4.25 4.15 1.00 #3
8 Damjan OSTOJIC BIH 47.27 27.12 20.15 4.35 3.70 3.95 4.10 4.05 0.00 #5
9 Luis HERNANDEZ MEX 46.11 24.86 21.25 4.50 3.95 4.25 4.35 4.20 0.00 #17
10 Alper UCAR TUR 45.57 25.02 20.55 4.25 3.75 4.15 4.20 4.20 0.00 #7
11 Maxim SHIPOV ISR 44.85 25.20 20.65 4.40 3.85 4.15 4.15 4.10 1.00 #12
12 Kevin ALVES BRA 44.51 24.26 21.25 4.25 3.90 4.40 4.35 4.35 1.00 #24
13 Charles Shou-San PAO TPE 43.89 25.64 19.25 4.25 3.50 3.85 3.90 3.75 1.00 #25
14 Min-Seok KIM KOR 43.28 24.88 19.40 4.30 3.60 3.95 3.80 3.75 1.00 #21
15 Beka SHANKULASHVILI GEO 42.80 25.60 17.20 3.85 3.20 3.40 3.45 3.30 0.00 #6
16 Boris MARTINEC CRO 42.37 21.82 20.55 4.25 3.80 4.10 4.25 4.15 0.00 #13
17 Mikael REDIN SUI 42.29 23.84 19.45 4.15 3.60 3.95 3.95 3.80 1.00 #1
18 Alexandr KAZAKOV BLR 40.74 19.04 22.70 4.85 4.30 4.50 4.60 4.45 1.00 #23
19 Justin PIETERSEN RSA 40.39 23.14 17.25 3.75 3.25 3.50 3.45 3.30 0.00 #14
20 Georgi KENCHADZE BUL 39.90 21.30 18.60 4.00 3.35 3.65 3.85 3.75 0.00 #10
21 Mark WEBSTER AUS 37.35 18.40 18.95 4.05 3.50 3.70 3.90 3.80 0.00 #20
22 Andrew HUERTAS PUR 36.91 19.26 17.65 3.70 3.25 3.60 3.55 3.55 0.00 #2
23 Gegham VARDANYAN ARM 34.87 17.32 17.55 3.90 3.25 3.55 3.45 3.40 0.00 #11
24 Saulius AMBRULEVICIUS LTU 34.68 17.28 17.40 3.75 3.30 3.45 3.45 3.45 0.00 #4
25 Michael DIMALANTA PHI 27.53 11.98 15.55 3.50 2.85 3.10 3.15 2.95 0.00 #8

innuendo
25th March 2009, 21:53
mms://212.156.63.102/TV3 aici nu e patinaj :(

Iulya
25th March 2009, 21:53
e pauza de curatare a gheti :P

eu urmaresc pe cctv-5 cu tvants

innuendo
25th March 2009, 22:00
pai nu stiu cum sa urmaresc acolo:D adica am deschis pagina si apar mai multe chestii la fiecare cu un play. am dat play la tvants (sunt mai multe) si zice ca nu stie cu ce sa deschida :D

Iulya
25th March 2009, 22:06
iti trebuie un programel tvants ( cauta pe google ) downloadeaza si instaleaza-l ...si apoi incearca
cam pana la 22.30 e pauza ...

Tracoromana
25th March 2009, 22:13
pe mine m-a enervat Chan la faza cu Yagudin. Cum a putut sa spuna ca a avut un program usor? :shocked: e unul din cele mai frumoase programe, dpdv artistic si mai ales tehnic...
grrrrrrr... acum, imi doresc cu atat mai mult sa ia Brian aurul :drak:

Nu-i asa? Cam obraznic! Ca s-a luat de Brian, am inteles oarecum, ca doar e adversarul lui direct. Dar cand s-a luat si de Yags....., cand in viata lui n-a castigat nici o medalie, mi s-a parut chiar culmea. Go, Brian!

innuendo
25th March 2009, 22:15
iti trebuie un programel tvants ( cauta pe google ) downloadeaza si instaleaza-l ...si apoi incearca
cam pana la 22.30 e pauza ...

ms. dar din cate retinusem eu atunci de la 22.30 (re)incepe si pe TVR 2

innuendo
25th March 2009, 22:16
Nu-i asa? Cam obraznic! Ca s-a luat de Brian, am inteles oarecum, ca doar e adversarul lui direct. Dar cand s-a luat si de Yags....., cand in viata lui n-a castigat nici o medalie, mi s-a parut chiar culmea. Go, Brian!

da, GO GO GO Mister Joubert !:yeah:

mikeyy
25th March 2009, 22:22
Da..Chan a dat-o in bara rau de tot ca l-a adus in discutie pe Yags. Nu isi da seama ce zice.

Iulya
25th March 2009, 22:22
ms. dar din cate retinusem eu atunci de la 22.30 (re)incepe si pe TVR 2

eu stiam ca incepe la 23.30

Tracoromana
25th March 2009, 22:24
Eu urmaresc proba la TRT3(Turkey), pana acum destul de bine. Si constat ca un post tv de sport al unei tari poate sa dea sporturi de iarna, si sa faca de vreo juma' de ora retrospectiva Olimpiadei Torino, fara nici un pic de fotbal. Care post romanesc de sport face asa ceva? grrrrrrr...

innuendo
25th March 2009, 22:27
eu stiam ca incepe la 23.30

din cate observ...ai dreptate :(

emiii03
25th March 2009, 22:27
la trt de la 22:30 si la tvr2 tot atunci, pe eurosport la 22:50

madalina18
25th March 2009, 22:39
Eu as vrea sa castige Tomas,desi.....ffff greu :(
Pe 2 Brian si pe 3 Contesti pt ca m-a impresionat la europene!:D
In orice caz mi-ar placea un podium european chiar daca nu in ordinea care am zis-o eu!:)

P.S.:A inceput pe Eurosport!:D Contestiiiiii!Go Go Go!:D

Edit:Ce program frumos a avut!Ma bucur pt el!:D

innuendo
25th March 2009, 22:46
dragut program contesti. nu a avut greseala

L.E. 78.5 :D frumos

whisper
25th March 2009, 22:51
grrrrrrr... acum, imi doresc cu atat mai mult sa ia Brian aurul
:cry: ...atunci s-ar putea sa nu il ia..poate castiga Kozuka. Arbitrii astia sunt ciudati rau anul asta:P
M-au enervat azi la perechi rau de tot:P

mikeyy
25th March 2009, 22:56
Reactia Tarasovei la notele copilului din Kazachstan spune tot de modul in care se arbitreaza la mondiale!

emiii03
25th March 2009, 23:02
ati auzit pe Yvonne....trebuie neaparat cvadrupla :D

madalina18
25th March 2009, 23:03
pfff pana am coborat si eu pana jos a fost Kriss si nu l-am prins!:(
Ce a facut?nu are punctaj asa mare!:(

emiii03
25th March 2009, 23:04
pai a cam ezitat la toate elementele, dar a fost f dragut, si entertaining ca de obicei

alyosha_87
25th March 2009, 23:05
intrebare: cam pe cand ultima grupa...? :thinkso:

Tracoromana
25th March 2009, 23:05
O fi si Tarasova subiectiva, dar intr-adevar, oricat imi e de simpatic Kristoffer Berntsson nu mi s-a parut ca a fost mai bun ca Denis Ten.

innuendo
25th March 2009, 23:05
Reactia Tarasovei la notele copilului din Kazachstan spune tot de modul in care se arbitreaza la mondiale!

da. si pustiul e foarte tare :ok: (pustiul, parca nici n-ar fi de-o varsta cu mine :D)

emiii03
25th March 2009, 23:07
ultima grupa cam pe la 01:40 se incheie la 02:20

alyosha_87
25th March 2009, 23:08
pfff...ce ore :|


mai ziceti...ce se mai intampla...cine pe cine a mai depasit? :)

Iulya
25th March 2009, 23:09
1 Q Samuel CONTESTI ITA 78.50 44.50 34.00 6.85 6.40 6.85 6.90 7.00 0.00 #28
2 Q Andrei LUTAI RUS 68.95 39.10 29.85 6.20 5.60 6.05 5.95 6.05 0.00 #27
3 Q Kristoffer BERNTSSON SWE 68.61 36.66 31.95 6.50 6.05 6.40 6.50 6.50 0.00 #30
4 Q Denis TEN KAZ 68.54 38.24 30.30 6.10 5.65 6.15 6.15 6.25 0.00 #29
5 Anton KOVALEVSKI UKR 64.28 39.48 25.80 5.45 4.75 5.10 5.20 5.30 1.00 #18
6 Przemyslaw DOMANSKI POL 57.00 33.80 23.20 5.00 4.45 4.50 4.70 4.55 0.00 #15
7 Peter LIEBERS GER 56.73 30.88 25.85 5.50 4.90 5.10 5.20 5.15 0.00 #26
8 Ari-Pekka NURMENKARI FIN 55.60 31.50 24.10 5.10 4.55 4.75 4.90 4.80 0.00 #22
9 Viktor PFEIFER AUT 54.01 28.86 25.15 5.30 4.70 5.05 5.05 5.05 0.00 #19
10 Elliot HILTON GBR 53.35 30.70 22.65 4.85 4.30 4.50 4.55 4.45 0.00 #16
11 Tigran VARDANJAN HUN 53.15 31.30 21.85 4.40 4.10 4.40 4.45 4.50 0.00 #9
12 Zoltan KELEMEN ROU 49.34 29.94 20.40 4.25 3.75 4.00 4.25 4.15 1.00 #3
13 Damjan OSTOJIC BIH 47.27 27.12 20.15 4.35 3.70 3.95 4.10 4.05 0.00 #5
14 Luis HERNANDEZ MEX 46.11 24.86 21.25 4.50 3.95 4.25 4.35 4.20 0.00 #17
15 Alper UCAR TUR 45.57 25.02 20.55 4.25 3.75 4.15 4.20 4.20 0.00 #7
16 Maxim SHIPOV ISR 44.85 25.20 20.65 4.40 3.85 4.15 4.15 4.10 1.00 #12
17 Kevin ALVES BRA 44.51 24.26 21.25 4.25 3.90 4.40 4.35 4.35 1.00 #24
18 Charles Shou-San PAO TPE 43.89 25.64 19.25 4.25 3.50 3.85 3.90 3.75 1.00 #25
19 Min-Seok KIM KOR 43.28 24.88 19.40 4.30 3.60 3.95 3.80 3.75 1.00 #21
20 Beka SHANKULASHVILI GEO 42.80 25.60 17.20 3.85 3.20 3.40 3.45 3.30 0.00 #6
21 Boris MARTINEC CRO 42.37 21.82 20.55 4.25 3.80 4.10 4.25 4.15 0.00 #13
22 Mikael REDIN SUI 42.29 23.84 19.45 4.15 3.60 3.95 3.95 3.80 1.00 #1
23 Alexandr KAZAKOV BLR 40.74 19.04 22.70 4.85 4.30 4.50 4.60 4.45 1.00 #23
24 Justin PIETERSEN RSA 40.39 23.14 17.25 3.75 3.25 3.50 3.45 3.30 0.00 #14
25 Georgi KENCHADZE BUL 39.90 21.30 18.60 4.00 3.35 3.65 3.85 3.75 0.00 #10
26 Mark WEBSTER AUS 37.35 18.40 18.95 4.05 3.50 3.70 3.90 3.80 0.00 #20
27 Andrew HUERTAS PUR 36.91 19.26 17.65 3.70 3.25 3.60 3.55 3.55 0.00 #2
28 Gegham VARDANYAN ARM 34.87 17.32 17.55 3.90 3.25 3.55 3.45 3.40 0.00 #11
29 Saulius AMBRULEVICIUS LTU 34.68 17.28 17.40 3.75 3.30 3.45 3.45 3.45 0.00 #4
30 Michael DIMALANTA PHI 27.53 11.98 15.55 3.50 2.85 3.10 3.15 2.95 0.00 #8

madalina18
25th March 2009, 23:11
Ms Emi pt info despre programul lui Kriss....:D
eu astept ultimele 2 grupe!:yes:

Anisia
25th March 2009, 23:12
Si eu la fel. Sper sa rezist pana atunci:D

alyosha_87
25th March 2009, 23:12
thanks Iulia :D :no1:

madalina18
25th March 2009, 23:18
Dar vai....Jamal Othman in grupa asta,de abia astept sa il vad....NOT!:ras-plans:

irinaidu
25th March 2009, 23:21
in sfarsit vad si eu. sper sa tina.

innuendo
25th March 2009, 23:22
auziti, stiti cumva ce program prezinta brian ?

irinaidu
25th March 2009, 23:31
spul e cel pe care il stii pe muzica house si lpul e cel pe mixul matrix-requviem for a dream.

a patinat bine voronov, mai bine decat in ultimul timp.

madalina18
25th March 2009, 23:33
da Voronov a fost mai ok de data asta...e pe 2!:D

Zoltan banuiesc ca nu mai are nici o sansa sa isi prezinte LP-ul!:(

irinaidu
25th March 2009, 23:35
chipeur asta m-a cam lasat rece.
din pacate nu vad cum ar mai putea zoli s aprezinte lpul. dar totusi cred ca e cel ami bun loc al sau la niste monsiale sau ma insel?

madalina18
25th March 2009, 23:38
auuuu,saracul canadian ce cazatura!:ras-plans:
cat despre Zoli,cred ca da,este cel mai bun loc al lui,daca nu ma insel si eu!:P

emiii03
25th March 2009, 23:43
cine comenteaza cu Yvonne?

irinaidu
25th March 2009, 23:44
eu cred ca si zoli e genul de sportiv care ar beneficia daca ar colabora cu un psiholog sportiv. dar de unde la noi.
yannick zicea ca are acum si un astfel de om in echipa lui si de asta a fost mai bun si nu s-a mai dat cu fundul de pamant chiar asa sezonul asta.

nici jeremy ten asta nu mi-a spus nimic.

Iulya
25th March 2009, 23:45
cine comenteaza cu Yvonne?

Florin Gafencu

irinaidu
25th March 2009, 23:53
avem ceva guesti in seara asta :D dar cam timiduti.

mi-a placut jamal. da, stiu ca e girly, dar e frumos si elegant si are un stil propriu.

madalina18
25th March 2009, 23:55
mie nu de aia nu imi place,ca e girlie....mai ales ca de Johnny de exemplu imi place!:D
dar nu stiu pur si simplu nu imi place inca de cand l-am vazut prima oara....nici azi nu mi-a zis nimica prin programul lui!:P

emiii03
25th March 2009, 23:58
Jamal are costume urate, mi se pare mie, si asta il strica, acum arata a 'Shandu :D

Iulya
26th March 2009, 00:00
1 Q Samuel CONTESTI ITA 78.50 44.50 34.00 6.85 6.40 6.85 6.90 7.00 0.00 #28
2 Q Sergei VORONOV RUS 72.15 40.40 31.75 6.55 6.05 6.40 6.40 6.35 0.00 #31
3 Q Vaughn CHIPEUR CAN 70.45 38.20 32.25 6.70 6.10 6.50 6.50 6.45 0.00 #32
4 Q Takahito MURA JPN 70.35 39.10 31.25 6.55 6.00 6.20 6.25 6.25 0.00 #34
5 Q Andrei LUTAI RUS 68.95 39.10 29.85 6.20 5.60 6.05 5.95 6.05 0.00 #27
6 Q Kristoffer BERNTSSON SWE 68.61 36.66 31.95 6.50 6.05 6.40 6.50 6.50 0.00 #30
7 Q Denis TEN KAZ 68.54 38.24 30.30 6.10 5.65 6.15 6.15 6.25 0.00 #29
8 Q Anton KOVALEVSKI UKR 64.28 39.48 25.80 5.45 4.75 5.10 5.20 5.30 1.00 #18
9 Q Jeremy TEN CAN 60.90 31.10 30.80 6.40 5.85 6.15 6.25 6.15 1.00 #33
10 Przemyslaw DOMANSKI POL 57.00 33.80 23.20 5.00 4.45 4.50 4.70 4.55 0.00 #15
11 Peter LIEBERS GER 56.73 30.88 25.85 5.50 4.90 5.10 5.20 5.15 0.00 #26
12 Jamal OTHMAN SUI 56.32 29.12 27.20 5.70 5.20 5.50 5.50 5.30 0.00 #35
13 Ari-Pekka NURMENKARI FIN 55.60 31.50 24.10 5.10 4.55 4.75 4.90 4.80 0.00 #22
14 Viktor PFEIFER AUT 54.01 28.86 25.15 5.30 4.70 5.05 5.05 5.05 0.00 #19
15 Elliot HILTON GBR 53.35 30.70 22.65 4.85 4.30 4.50 4.55 4.45 0.00 #16
16 Tigran VARDANJAN HUN 53.15 31.30 21.85 4.40 4.10 4.40 4.45 4.50 0.00 #9
17 Zoltan KELEMEN ROU 49.34 29.94 20.40 4.25 3.75 4.00 4.25 4.15 1.00 #3
18 Damjan OSTOJIC BIH 47.27 27.12 20.15 4.35 3.70 3.95 4.10 4.05 0.00 #5
19 Luis HERNANDEZ MEX 46.11 24.86 21.25 4.50 3.95 4.25 4.35 4.20 0.00 #17
20 Alper UCAR TUR 45.57 25.02 20.55 4.25 3.75 4.15 4.20 4.20 0.00 #7
21 Maxim SHIPOV ISR 44.85 25.20 20.65 4.40 3.85 4.15 4.15 4.10 1.00 #12
22 Kevin ALVES BRA 44.51 24.26 21.25 4.25 3.90 4.40 4.35 4.35 1.00 #24
23 Charles Shou-San PAO TPE 43.89 25.64 19.25 4.25 3.50 3.85 3.90 3.75 1.00 #25
24 Min-Seok KIM KOR 43.28 24.88 19.40 4.30 3.60 3.95 3.80 3.75 1.00 #21
25 Beka SHANKULASHVILI GEO 42.80 25.60 17.20 3.85 3.20 3.40 3.45 3.30 0.00 #6
26 Boris MARTINEC CRO 42.37 21.82 20.55 4.25 3.80 4.10 4.25 4.15 0.00 #13
27 Mikael REDIN SUI 42.29 23.84 19.45 4.15 3.60 3.95 3.95 3.80 1.00 #1
28 Alexandr KAZAKOV BLR 40.74 19.04 22.70 4.85 4.30 4.50 4.60 4.45 1.00 #23
29 Justin PIETERSEN RSA 40.39 23.14 17.25 3.75 3.25 3.50 3.45 3.30 0.00 #14
30 Georgi KENCHADZE BUL 39.90 21.30 18.60 4.00 3.35 3.65 3.85 3.75 0.00 #10
31 Mark WEBSTER AUS 37.35 18.40 18.95 4.05 3.50 3.70 3.90 3.80 0.00 #20
32 Andrew HUERTAS PUR 36.91 19.26 17.65 3.70 3.25 3.60 3.55 3.55 0.00 #2
33 Gegham VARDANYAN ARM 34.87 17.32 17.55 3.90 3.25 3.55 3.45 3.40 0.00 #11
34 Saulius AMBRULEVICIUS LTU 34.68 17.28 17.40 3.75 3.30 3.45 3.45 3.45 0.00 #4
35 Michael DIMALANTA PHI 27.53 11.98 15.55 3.50 2.85 3.10 3.15 2.95 0.00 #8

andreeas
26th March 2009, 00:02
Jamal Othman nu am stiut ca este girly!:shocked:
Mi-au placut pana acum Vornov si Contesti cel mai mult.

madalina18
26th March 2009, 00:04
Mie pana acum doar Contesti mi-a placut in mod special....si Voronov a fost mai bine decat in ultima vreme!:P

emiii03
26th March 2009, 00:08
interesant Javier, nu pot sa zic ca nu mi-a placut...totusi sp -ul e semnat de Nikolai Morozov

irinaidu
26th March 2009, 00:08
am apreciat ca voronov nu si-a mai trantit toata sticla de gel in cap dar totusi asta nu l-a facut cu mult mai simpatic pt mine.
dar contesti rocked so far.
emi, asta e daca e morozov, se vede. nu stiu sa zic, ca si la tarasova se vede, dar se vede ca e ceva frumos ( mai putin la evan ) dar nu e mereu la fel, dar la morozov e f morozovesc mereu.

ce blond s-a facut igor.

madalina18
26th March 2009, 00:16
Imi place cum ii sta blond lui Igor! :D

Imi pare tare rau de Adrian...a avut multe ezitari....:( in schimb mi-a placut ca a avut energie cum ne-a obisnuit el!:D

irinaidu
26th March 2009, 00:21
iar mi s-a stricat conexiunea. nu pot sa cred, chiar acum. sa-mi ziceti pe ce loc ajunge adrian.

mie imi placea mai mult saten igor, dar oricum e frumos.

Iulya
26th March 2009, 00:22
Adrian a obtinut 65.20 si e pe locul 8 momentan

madalina18
26th March 2009, 00:22
Adrian e pe 8!

irinaidu
26th March 2009, 00:23
dar ce a gresit? sau nu a gresit, doar nu a fost f bun?

madalina18
26th March 2009, 00:24
Nu a avut greseli majore,dar a ezitat mult!:(

ricochet4
26th March 2009, 00:26
Morozovesc ? :P

emiii03
26th March 2009, 00:27
imi place muzica asta, fantoma dragostei, dar nu-l sufar pe gregor urbas...

andreeas
26th March 2009, 00:27
si eu care credeam ca suedezii au invatat ceva din greselile de la Europene.:(

irinaidu
26th March 2009, 00:28
pt mine la goteborg, gregor urbas era my toilet brake. ca vb aia era bine sa mergi la toaleta in timpul unui program ca sa nu stai o viata la coada.
baiatul asta arata de parca ar fi murit de o saptamana numai ca el nu stie inca.

Iulya
26th March 2009, 00:29
1 Q Samuel CONTESTI ITA 78.50 44.50 34.00 6.85 6.40 6.85 6.90 7.00 0.00 #28
2 Q Sergei VORONOV RUS 72.15 40.40 31.75 6.55 6.05 6.40 6.40 6.35 0.00 #31
3 Q Vaughn CHIPEUR CAN 70.45 38.20 32.25 6.70 6.10 6.50 6.50 6.45 0.00 #32
4 Q Takahito MURA JPN 70.35 39.10 31.25 6.55 6.00 6.20 6.25 6.25 0.00 #34
5 Q Andrei LUTAI RUS 68.95 39.10 29.85 6.20 5.60 6.05 5.95 6.05 0.00 #27
6 Q Kristoffer BERNTSSON SWE 68.61 36.66 31.95 6.50 6.05 6.40 6.50 6.50 0.00 #30
7 Q Denis TEN KAZ 68.54 38.24 30.30 6.10 5.65 6.15 6.15 6.25 0.00 #29
8 Q Adrian SCHULTHEISS SWE 65.20 35.90 29.30 6.15 5.60 5.90 5.85 5.80 0.00 #38
9 Q Anton KOVALEVSKI UKR 64.28 39.48 25.80 5.45 4.75 5.10 5.20 5.30 1.00 #18
10 Q Javier FERNANDEZ ESP 63.75 35.40 28.35 5.85 5.30 5.70 5.75 5.75 0.00 #36
11 Q Jeremy TEN CAN 60.90 31.10 30.80 6.40 5.85 6.15 6.25 6.15 1.00 #33
12 Q Gregor URBAS SLO 58.70 32.80 25.90 5.50 5.05 5.10 5.20 5.05 0.00 #39
13 Q Igor MACYPURA SVK 58.30 32.50 26.80 5.60 5.10 5.35 5.40 5.35 1.00 #37
14 Przemyslaw DOMANSKI POL 57.00 33.80 23.20 5.00 4.45 4.50 4.70 4.55 0.00 #15
15 Peter LIEBERS GER 56.73 30.88 25.85 5.50 4.90 5.10 5.20 5.15 0.00 #26
16 Jamal OTHMAN SUI 56.32 29.12 27.20 5.70 5.20 5.50 5.50 5.30 0.00 #35
17 Ari-Pekka NURMENKARI FIN 55.60 31.50 24.10 5.10 4.55 4.75 4.90 4.80 0.00 #22
18 Viktor PFEIFER AUT 54.01 28.86 25.15 5.30 4.70 5.05 5.05 5.05 0.00 #19
19 Elliot HILTON GBR 53.35 30.70 22.65 4.85 4.30 4.50 4.55 4.45 0.00 #16
20 Tigran VARDANJAN HUN 53.15 31.30 21.85 4.40 4.10 4.40 4.45 4.50 0.00 #9
21 Zoltan KELEMEN ROU 49.34 29.94 20.40 4.25 3.75 4.00 4.25 4.15 1.00 #3
22 Damjan OSTOJIC BIH 47.27 27.12 20.15 4.35 3.70 3.95 4.10 4.05 0.00 #5
23 Luis HERNANDEZ MEX 46.11 24.86 21.25 4.50 3.95 4.25 4.35 4.20 0.00 #17
24 Alper UCAR TUR 45.57 25.02 20.55 4.25 3.75 4.15 4.20 4.20 0.00 #7
25 Maxim SHIPOV ISR 44.85 25.20 20.65 4.40 3.85 4.15 4.15 4.10 1.00 #12
26 Kevin ALVES BRA 44.51 24.26 21.25 4.25 3.90 4.40 4.35 4.35 1.00 #24
27 Charles Shou-San PAO TPE 43.89 25.64 19.25 4.25 3.50 3.85 3.90 3.75 1.00 #25
28 Min-Seok KIM KOR 43.28 24.88 19.40 4.30 3.60 3.95 3.80 3.75 1.00 #21
29 Beka SHANKULASHVILI GEO 42.80 25.60 17.20 3.85 3.20 3.40 3.45 3.30 0.00 #6
30 Boris MARTINEC CRO 42.37 21.82 20.55 4.25 3.80 4.10 4.25 4.15 0.00 #13
31 Mikael REDIN SUI 42.29 23.84 19.45 4.15 3.60 3.95 3.95 3.80 1.00 #1
32 Alexandr KAZAKOV BLR 40.74 19.04 22.70 4.85 4.30 4.50 4.60 4.45 1.00 #23
33 Justin PIETERSEN RSA 40.39 23.14 17.25 3.75 3.25 3.50 3.45 3.30 0.00 #14
34 Georgi KENCHADZE BUL 39.90 21.30 18.60 4.00 3.35 3.65 3.85 3.75 0.00 #10
35 Mark WEBSTER AUS 37.35 18.40 18.95 4.05 3.50 3.70 3.90 3.80 0.00 #20
36 Andrew HUERTAS PUR 36.91 19.26 17.65 3.70 3.25 3.60 3.55 3.55 0.00 #2
37 Gegham VARDANYAN ARM 34.87 17.32 17.55 3.90 3.25 3.55 3.45 3.40 0.00 #11
38 Saulius AMBRULEVICIUS LTU 34.68 17.28 17.40 3.75 3.30 3.45 3.45 3.45 0.00 #4
39 Michael DIMALANTA PHI 27.53 11.98 15.55 3.50 2.85 3.10 3.15 2.95 0.00 #8

emiii03
26th March 2009, 00:31
vai Irina l-ai descris perfect, ma faci s- o trezesc pe colega mea daca mai rad mult
la wu asta nici nu ma uit

innuendo
26th March 2009, 00:38
sa vedem ultima grupa. offf abia astept. sper sa nu rateze Brian :D :( sau Tomas.

emiii03
26th March 2009, 00:43
ce frumos era anul trecut cu johnny asa mi-e dor de el

Iulya
26th March 2009, 00:43
Mai sunt doua grupe ...

Warm-Up Group 9
41 Nobunari ODA JPN
42 Evan LYSACEK USA
43 Brian JOUBERT FRA
44 Brandon MROZ USA
45 Yannick PONSERO FRA

Warm-Up Group 10
46 Jeremy ABBOTT USA
47 Takahiko KOZUKA JPN
48 Tomas VERNER CZE
49 Patrick CHAN CAN
50 Kevin VAN DER PERREN BEL

madalina18
26th March 2009, 00:49
Daca nu fac atac de cord la penultima grupa,la ultima sigur o sa se intample!:ras-plans:

irinaidu
26th March 2009, 00:49
am totusi o senzatie stranie cand ma uit la ultimele grupe. ma trece o secunda gandul unde e johnny, unde e steph, unde e daisuke? adica parca brian si tomas sunt pierduti intr-o masa de nume care nu erau acolo pana acum si din pacate nu ma omor dupa ele.

lady_k
26th March 2009, 00:49
pt mine la goteborg, gregor urbas era my toilet brake. ca vb aia era bine sa mergi la toaleta in timpul unui program ca sa nu stai o viata la coada.
baiatul asta arata de parca ar fi murit de o saptamana numai ca el nu stie inca.

Irina ... am sa trezesc toata casa, thanks to you.:happy Toilet break? Seriously?!:P:happy

mikeyy
26th March 2009, 00:52
am totusi o senzatie stranie cand ma uit la ultimele grupe. ma trece o secunda gandul unde e johnny, unde e steph, unde e daisuke? adica parca brian si tomas sunt pierduti intr-o masa de nume care nu erau acolo pana acum si din pacate nu ma omor dupa ele.

Aceeasi senzatie o am si eu. Intr-un singur an s-au schimbat atatea....au disparut atatia patinatori cu care ma obsinuisem....

irinaidu
26th March 2009, 00:54
claudia, seriously :D deja fetele cu care eram colo de pe bjdg incepeau sa rada numai cand il vedeau din cauza mea.

emiii03
26th March 2009, 01:00
vai ati auzit? plush revine si se recasatoreste?....of of
si vine oda....

lady_k
26th March 2009, 01:00
Aceleasi sentimente le aveam eu fata de chinezul ala, Li, acum vreo 10 ani (1998 - 1999).:P Cand patina el, era toilet (or any other kind of) break.

irinaidu
26th March 2009, 01:03
ce face plushy? cu cine se recasatoreste?

saracul oda ce tranta a luat.

madalina18
26th March 2009, 01:05
Bine macar ca nu l-a intrecut pe Contesti!:drak:

emiii03
26th March 2009, 01:06
plush, cu una de 34 de ani cu 2 copii, asa zicea Yvone
imi place Oda, e uman, are sentimente si asta se si vede pe el, e haios, simpatic :D

lysacek mi-a fost mereu simpatic, si ador Bolero....
Brian, nu a fost curat, ma asteptam....dar e ok, il iert pt secventa de pasi extraordinara...si cred ca plec, numai pot, maine ma trezesc devreme...bye

innuendo
26th March 2009, 01:07
ma duc la tv sa ma pregatesc ...vine brian :D

GO BRIAN!

madalina18
26th March 2009, 01:09
incep sa ma enervez!:headbang::headbang:

Anisia
26th March 2009, 01:09
Allez Brian!:)
Ce ziceti, il depaseste pe Evan? Se pare ca da.

mikeyy
26th March 2009, 01:16
Brian mi-a dat impresia ca i-a fost frica de quad...pacat....il va costa

lady_k
26th March 2009, 01:18
L-a depasit pe Evan.:)

irinaidu
26th March 2009, 01:18
vad ca a luat punctaj bun brian. de ce e asa suparat? ce s-a intamplat?

innuendo
26th March 2009, 01:19
offff pacat de quad :(

mikeyy
26th March 2009, 01:19
I-au dat cam mult lui Brian...sincer.

irinaidu
26th March 2009, 01:19
vad ca a luat punctaj mare brian. dar de ce e asa suparat? ce s-a intamplat?

Iulya
26th March 2009, 01:20
Nu Evan e pb pt Brian ci Chan ( sa vedeti acolo punctaj daca nu greseste )

madalina18
26th March 2009, 01:20
Nu ma asteptam sa treaca el pe 1....dar sunt happyyyyy!/OLE/
pai e normal sa fie suparat pt greseala facuta....mai ales ca mai sunt patinatori valorosi care il pot intrece daca au programe curate!

lady_k
26th March 2009, 01:24
vad ca a luat punctaj mare brian. dar de ce e asa suparat? ce s-a intamplat?

Combinatia nu a fost "curata", to say the least...

irinaidu
26th March 2009, 01:25
dar ce greseala a facut? povestiti unui om napastuit.

madalina18
26th March 2009, 01:25
aaa....stupid me,sorry am uitat ca tu nu poti vedea!:groggy:
la quadrupla a pus mana jos,iar la tripla nemaiavand elan nu i-a iesit tocmai bine aterizarea!

mikeyy
26th March 2009, 01:26
dar ce greseala a facut? povestiti unui om napastuit.

dupa quad a pus mana jos, apoi s-a ridicat si a fortat si o tripla pe care a aterizat-o foarte urat. A ametit rau de tot combinatia, dar nu a ratat/

irinaidu
26th March 2009, 01:27
asa, deci incercati in propozitii , ce s-a intamplat?

si in alta ordine de idei, yannick oare a fost gelos ieri pe ben agosto si i-a furat designerul?

lady_k
26th March 2009, 01:28
a atins gheata cu mana si a facut o intoarcere in plus la a doua saritura.

Designerul lui Ben e mama lui Tanith.:P

madalina18
26th March 2009, 01:28
Yannick se crede la party in pijamale?:ras-plans:

irinaidu
26th March 2009, 01:29
mersi colegi de suferinta. :)
sunt super stresata. a inceput sa ma manance tare un deget de la mana stanga, daca il mai scarpin mult ajung pe partea cealalta.

mikeyy
26th March 2009, 01:30
Irina am pus la upload programul lui brian..imediat il postez aici :ok:

lady_k
26th March 2009, 01:32
Yannick se crede la party in pijamale?:ras-plans:

Right. Eu as dormi in tricoul ala.:P Mai ales ca in seara asta se pare ca nu-mi gasesc jumatate de pijama.:thinkso:

irinaidu
26th March 2009, 01:33
mihai, sunt pe cale sa ma lansez in declaratii de iubire :D

yannick ce a sfeclit , ca notele nu sunt prea bune?

andreeas
26th March 2009, 01:33
parerea mea este ca Evan merita sa fie pe 1 si Brian pe 2.
un program foarte frumos a facut Evan, nu ma asteptam.:D

madalina18
26th March 2009, 01:34
:ras-plans:
ce tranta a tras Jeremy la incalzire!:ras-plans:
Go Tom,Go Tom,Go Tom!:D

Iulya
26th March 2009, 01:35
yannick ce a sfeclit , ca notele nu sunt prea bune?

ce nu a sfeclit el, nu a cauzut dar ... a avut probleme la combinatie, la axel, s-a impiedicat la secventa de pasi ...si tot mai fost ezitari

Verner a luat o tranta la axel in warm-up ... (in timpul publicitatii) - conform comentatorilor englezi

irinaidu
26th March 2009, 01:36
aha, mersi iulia.
nu am vazut ce a facut evan, dar el asa, by default nu merita sa fie pe locul 1 :P

ce se intampla cu warm upul de cad toti. baieti, nu va rupeti picioarele ca vreau sa le aveti bune pt tras suturi in fund lui chan.

mikeyy
26th March 2009, 01:37
Abbott nu face fata la emotii....mai are putin si lesina.

mikeyy
26th March 2009, 01:39
Programul lui Brian :http://www.sendspace.com/file/3aw8xj

irinaidu
26th March 2009, 01:41
merdsi mihai, m-am apucat de el. ce face jeremy? a lesinat sau nu?

Iulya
26th March 2009, 01:42
merdsi mihai, m-am apucat de el. ce face jeremy? a lesinat sau nu?

aproape :P...mana jos la combinatie si pb la aterizare la axel

mikeyy
26th March 2009, 01:42
La combinatie a pus mana jos la a doua saritura si la axel a avut probleme la aterizare. In rest piruete foarte frumoase!

madalina18
26th March 2009, 01:42
inca nu....sa vedem acuma dupa ce ia punctajul!:happy

Iulya
26th March 2009, 01:44
72.15 ..si e pe 7 ( de fapt pe 6 la egalitate cu Voronov)

irinaidu
26th March 2009, 01:47
mihai, gata am vz programul. mie mi s-a parut un program f bun, mai putin combinatia despre care a explicat si comentatorul ca dupa ce isi ia minusurile ajunge la egalitate cu a lui evan, deci nu vad nici un motiv sa nu fi fost brian in fata lui evan.
plus brian patineaza, iar evan are atacuri de epilepsie pe gheata.

ce face takahico. ce imi place muzica lui, pacat ca nu vad si cum se misca :P

madalina18
26th March 2009, 01:48
program curat...doar ca nu a facut quad!:D

79,35....loc 3!

Iulya
26th March 2009, 01:50
Frumos ....:cool: punctajul 79.35 e pe 3

Urmeaza Verner ..
quad toe- 3 toe ....frumos
pb la aterizare la axel
3ltz curat

irinaidu
26th March 2009, 01:51
chiar a fost kozuka mai bun decat contesti?

Iulya
26th March 2009, 01:53
comentatori britanici il vedeau langa brian ....

mikeyy
26th March 2009, 01:53
Tomas!!!!! quad+tripla - perfect
axel mica problema la aterizare, dar nu mare
si cealalta saritura tripla perfect.
BRAVO!!!
I-a dat o lectie lui brian cum se fac quad-urile in combinatie :)

irinaidu
26th March 2009, 01:54
e rau totusi pt contesti ca a picat asa devreme in grupe. lumea tinde sa uite cine a mai patinat bine inainte de ultimele 2 grupe.

tomas n-a fost niciodata anti quad. ma bucur pt el ca i=-a iesit bine. merita. si lui brian ii place verner, so, no arguments here.

madalina18
26th March 2009, 01:55
pfff...pacat de triplu axel!:(
quad-triplu...superb!
Bravo....!:cheer::cheer:

80,36...loc 3!asa putin!:(

Iulya
26th March 2009, 01:56
80.36 pe locul 3

mikeyy
26th March 2009, 01:56
Tomas - doar 80.36 ..rusine arbitrilor :(

Tess_AN
26th March 2009, 01:58
Tomas - doar 80.36 ..rusine arbitrilor :(
De acord. A fost peste Joubert. (no offense! - parere personala). Mie cel mai mult mi-a placut Kozuka.)

irinaidu
26th March 2009, 01:58
mai putin decat evan chiar? wtf? chiar cred ca arbitrii au ceva cu el. ma seaca chestia asta , unde pt unii arbitri , unii patinatori trebuie sa confirme inainte sa le dea notele pe care le merita. this sucks !!!

madalina18
26th March 2009, 01:58
De acord. A fost peste Joubert.

De acord cu voi!:(
iar acuma sigur cade pe 4...Chan asta n-are de gand sa cada!:headbang:

Iulya
26th March 2009, 01:59
Sa vedeti punctajul lui chan ...n-a gresit deloc la sarituri

mikeyy
26th March 2009, 01:59
Lui Chan i-au iesit pefect toate sariturile.

lady_k
26th March 2009, 02:00
Chiar daca nu are quad?

irinaidu
26th March 2009, 02:00
ii doresc o salmoneloza pe maine la pranz lui chan. sau un os de pui in gat sau alte lucruri de bine, pe aceeasi linie.

mikeyy
26th March 2009, 02:01
Oare va atinge Chan pragul de 90?

madalina18
26th March 2009, 02:01
Irina ma alatur si eu cu aceleasi urari!:drak:

Iulya
26th March 2009, 02:02
va primit totusi o mica deductie la combinatie a gresit muchia la intrarea in saritura

irinaidu
26th March 2009, 02:02
mihai, dar de ce sa nu atinga pragul de la usa de exemplu , cu capul si in viteza. ce rea sunt tarziu in noapte si cand ma seaca netul.

Iulya
26th March 2009, 02:03
82.55 wow ....pe 3

madalina18
26th March 2009, 02:03
82,55.....loc 3!:D l-a intrecut pe Tom!:headbang:

innuendo
26th March 2009, 02:03
chan pe 3. rezonabil :P e foarte enervant

lady_k
26th March 2009, 02:03
V-am zis eu ca n-are quad?:P E sub Brian.:D

Iulya
26th March 2009, 02:03
Hai Kevin :yeah:

mikeyy
26th March 2009, 02:03
Chan e sub Evan...ce bataie va fi la lung!!!

Publicul contesta notele..fluiera.

irinaidu
26th March 2009, 02:05
publicul fluiera a paguba... pt chan :D

go kevin, go baby !!!

innuendo
26th March 2009, 02:05
sa le conteste. atata timp cat brian e bine :D nu am nimic impotriva

tomas parca oleaca mai sus trebuia.


huuoo chan

Iulya
26th March 2009, 02:05
pacat de combinatie, Kevin ( a dublat flipul )

mikeyy
26th March 2009, 02:05
Kevin a gresit la combinatie: 2 flip+3T

madalina18
26th March 2009, 02:06
pacat de greseala lui Kev!

irinaidu
26th March 2009, 02:07
of , de ce puiule, de ce? imi pare tare rau pt el. mi se pare cel mai de admirat din toata grupa. prin cate probleme de sanatate a trecut. anul trecut dupa goteborg nu credea ca o sa mai patineze.

Iulya
26th March 2009, 02:10
70.15 pe 14:(

madalina18
26th March 2009, 02:10
70,15....doar locul 14!:shocked::(

irinaidu
26th March 2009, 02:11
what???????? of, asta incheie cam trist seara, care de altfel fusese destul de ok.
deci brian e pe 1 right? urmat de evan si chan? si mai departe?

innuendo
26th March 2009, 02:11
tomas pe 4..

madalina18
26th March 2009, 02:11
Zoli e pe 32!

lady_k
26th March 2009, 02:12
Ok, guys, mi-a facut placere sa urmaresc SP-ul baietilor in compania voastra:P, dar acum ma duc la culcare. La 5:30 ma trezesc pentru perechi. So, good night everyone!:cya:

madalina18
26th March 2009, 02:12
Good night...si eu merg la somn!:cya::kiss:

innuendo
26th March 2009, 02:12
da a fost frumos :D

si eu ma duc la culcare . Noapte buna!

Iulya
26th March 2009, 02:13
1 Q Brian JOUBERT FRA 84.40 46.00 38.40 7.80 7.30 7.75 7.70 7.85 0.00 #43
2 Q Evan LYSACEK USA 82.70 44.40 38.30 7.80 7.35 7.70 7.70 7.75 0.00 #42
3 Q Patrick CHAN CAN 82.55 45.60 36.95 7.55 7.15 7.50 7.35 7.40 0.00 #49
4 Q Tomas VERNER CZE 80.36 44.06 36.30 7.40 6.95 7.35 7.15 7.45 0.00 #48
5 Q Takahiko KOZUKA JPN 79.35 44.20 35.15 7.35 6.90 6.95 7.05 6.90 0.00 #47
6 Q Samuel CONTESTI ITA 78.50 44.50 34.00 6.85 6.40 6.85 6.90 7.00 0.00 #28
7 Q Nobunari ODA JPN 76.49 41.94 35.55 7.35 6.85 7.15 7.10 7.10 1.00 #41
8 Q Brandon MROZ USA 76.10 42.30 33.80 6.95 6.45 6.80 6.85 6.75 0.00 #44
9 Q Sergei VORONOV RUS 72.15 40.40 31.75 6.55 6.05 6.40 6.40 6.35 0.00 #31
10 Q Jeremy ABBOTT USA 72.15 35.70 36.45 7.35 7.10 7.30 7.25 7.45 0.00 #46
11 Q Yannick PONSERO FRA 71.83 38.28 33.55 6.90 6.45 6.70 6.75 6.75 0.00 #45
12 Q Vaughn CHIPEUR CAN 70.45 38.20 32.25 6.70 6.10 6.50 6.50 6.45 0.00 #32
13 Q Takahito MURA JPN 70.35 39.10 31.25 6.55 6.00 6.20 6.25 6.25 0.00 #34
14 Q Kevin VAN DER PERREN BEL 70.15 36.60 33.55 6.95 6.50 6.65 6.80 6.65 0.00 #50
15 Q Andrei LUTAI RUS 68.95 39.10 29.85 6.20 5.60 6.05 5.95 6.05 0.00 #27
16 Q Kristoffer BERNTSSON SWE 68.61 36.66 31.95 6.50 6.05 6.40 6.50 6.50 0.00 #30
17 Q Denis TEN KAZ 68.54 38.24 30.30 6.10 5.65 6.15 6.15 6.25 0.00 #29
18 Q Adrian SCHULTHEISS SWE 65.20 35.90 29.30 6.15 5.60 5.90 5.85 5.80 0.00 #38
19 Q Anton KOVALEVSKI UKR 64.28 39.48 25.80 5.45 4.75 5.10 5.20 5.30 1.00 #18
20 Q Javier FERNANDEZ ESP 63.75 35.40 28.35 5.85 5.30 5.70 5.75 5.75 0.00 #36
21 Q Jeremy TEN CAN 60.90 31.10 30.80 6.40 5.85 6.15 6.25 6.15 1.00 #33
22 Q Gregor URBAS SLO 58.70 32.80 25.90 5.50 5.05 5.10 5.20 5.05 0.00 #39
23 Q Igor MACYPURA SVK 58.30 32.50 26.80 5.60 5.10 5.35 5.40 5.35 1.00 #37
24 Q Przemyslaw DOMANSKI POL 57.00 33.80 23.20 5.00 4.45 4.50 4.70 4.55 0.00 #15
-----------------------------------------------------------------------
25 Peter LIEBERS GER 56.73 30.88 25.85 5.50 4.90 5.10 5.20 5.15 0.00 #26
26 Jamal OTHMAN SUI 56.32 29.12 27.20 5.70 5.20 5.50 5.50 5.30 0.00 #35
27 Ari-Pekka NURMENKARI FIN 55.60 31.50 24.10 5.10 4.55 4.75 4.90 4.80 0.00 #22
28 Jialiang WU CHN 55.43 29.28 27.15 5.75 5.20 5.40 5.50 5.30 1.00 #40
29 Viktor PFEIFER AUT 54.01 28.86 25.15 5.30 4.70 5.05 5.05 5.05 0.00 #19
30 Elliot HILTON GBR 53.35 30.70 22.65 4.85 4.30 4.50 4.55 4.45 0.00 #16
31 Tigran VARDANJAN HUN 53.15 31.30 21.85 4.40 4.10 4.40 4.45 4.50 0.00 #9
32 Zoltan KELEMEN ROU 49.34 29.94 20.40 4.25 3.75 4.00 4.25 4.15 1.00 #3
33 Damjan OSTOJIC BIH 47.27 27.12 20.15 4.35 3.70 3.95 4.10 4.05 0.00 #5
34 Luis HERNANDEZ MEX 46.11 24.86 21.25 4.50 3.95 4.25 4.35 4.20 0.00 #17
35 Alper UCAR TUR 45.57 25.02 20.55 4.25 3.75 4.15 4.20 4.20 0.00 #7
36 Maxim SHIPOV ISR 44.85 25.20 20.65 4.40 3.85 4.15 4.15 4.10 1.00 #12
37 Kevin ALVES BRA 44.51 24.26 21.25 4.25 3.90 4.40 4.35 4.35 1.00 #24
38 Charles Shou-San PAO TPE 43.89 25.64 19.25 4.25 3.50 3.85 3.90 3.75 1.00 #25
39 Min-Seok KIM KOR 43.28 24.88 19.40 4.30 3.60 3.95 3.80 3.75 1.00 #21
40 Beka SHANKULASHVILI GEO 42.80 25.60 17.20 3.85 3.20 3.40 3.45 3.30 0.00 #6
41 Boris MARTINEC CRO 42.37 21.82 20.55 4.25 3.80 4.10 4.25 4.15 0.00 #13
42 Mikael REDIN SUI 42.29 23.84 19.45 4.15 3.60 3.95 3.95 3.80 1.00 #1
43 Alexandr KAZAKOV BLR 40.74 19.04 22.70 4.85 4.30 4.50 4.60 4.45 1.00 #23
44 Justin PIETERSEN RSA 40.39 23.14 17.25 3.75 3.25 3.50 3.45 3.30 0.00 #14
45 Georgi KENCHADZE BUL 39.90 21.30 18.60 4.00 3.35 3.65 3.85 3.75 0.00 #10
46 Mark WEBSTER AUS 37.35 18.40 18.95 4.05 3.50 3.70 3.90 3.80 0.00 #20
47 Andrew HUERTAS PUR 36.91 19.26 17.65 3.70 3.25 3.60 3.55 3.55 0.00 #2
48 Gegham VARDANYAN ARM 34.87 17.32 17.55 3.90 3.25 3.55 3.45 3.40 0.00 #11
49 Saulius AMBRULEVICIUS LTU 34.68 17.28 17.40 3.75 3.30 3.45 3.45 3.45 0.00 #4
50 Michael DIMALANTA PHI 27.53 11.98 15.55 3.50 2.85 3.10 3.15 2.95 0.00 #8

irinaidu
26th March 2009, 02:14
si eu merg la somn pt ca maine am serv ici de la 8. si azi am avut pe unul care a venit chiar la 8, imi venea sa ii bag o furculita in ochi.

maine de la 13.30 e reluare pe eurosprt? parca asa am citit? ca m-as duce la o pritena dupa progrma sa vad si eu k lumea.

mersi mult tuturor pt ajutorul pe care mi l-ati dat!!!!! noapte buna !!!

whisper
26th March 2009, 02:14
Reactia Tarasovei la notele copilului din Kazachstan spune tot de modul in care se arbitreaza la mondiale!
Pai avea si dreptate! A patinat bine si sa primeasca notele alea:mda: Oricum naspa arbitraj:angry:
Ce cauta Evan pe 2?:confused: Eu am si atipit la programul lui :groggy: M-am trezzit cand ii dadeau notele si cica asa fara nici o stire e primul:mda: Bine ca l-a intrecut Brian.



imi place muzica asta, fantoma dragostei, dar nu-l sufar pe gregor urbas...

baiatul asta arata de parca ar fi murit de o saptamana numai ca el nu stie inca.

:happy :happy :happy
Eu cred ca seamana cu un vampir:cry: Sau cu Tom Cruise...

madalina18
26th March 2009, 02:15
Ce vampir...?eu am vazut vampiri frumosi!:ras-plans::ras-plans:

Tracoromana
26th March 2009, 02:17
Am si eu o intrebare in puterea noptii. De ce Chan are pentru un program executat in acelasi fel o data 88 p si alta data 82 p? Cand au gresit arbitri?

whisper
26th March 2009, 02:18
am totusi o senzatie stranie cand ma uit la ultimele grupe. ma trece o secunda gandul unde e johnny, unde e steph, unde e daisuke? adica parca brian si tomas sunt pierduti intr-o masa de nume care nu erau acolo pana acum si din pacate nu ma omor dupa ele.
Cam la fel si eu! dar mie imi plac si unele nume de acolo:P


I-au dat cam mult lui Brian...sincer.
Asa am zis si eu!


Nu Evan e pb pt Brian ci Chan ( sa vedeti acolo punctaj daca nu greseste )


Na ca nu gresi si totusi nu lua punctaj asa mare cum va era frica:angry: Si trebuia..macar sa il intreaca pe Evan!!!!

irinaidu
26th March 2009, 02:22
Am si eu o intrebare in puterea noptii. De ce Chan are pentru un program executat in acelasi fel o data 88 p si alta data 82 p? Cand au gresit arbitri?

flavia, sa-ti raspund? :drak:

Tracoromana
26th March 2009, 02:23
Nu, era retoric.

irinaidu
26th March 2009, 02:25
ma gandeam eu, dar mi-a facut placere sa pun smileul rautacios :D

andreeas
26th March 2009, 02:27
Na ca nu gresi si totusi nu lua punctaj asa mare cum va era frica:angry: Si trebuia..macar sa il intreaca pe Evan!!!!

Nu a fost mai bun decat Evan, nici decat Tomas sau Kozuka. Pe 5 era bine parerea mea. Evan trebuia sa fie pe locul 1.:D

rocs_a
26th March 2009, 02:32
Neatza! discutii indelungi ...
ca sa imi dau si eu cu parerea mea intarziata. m-am bucurat culmea pt brian. insa la dezechilibrarea lui, cam mare punctaj :D mie chan mi s-a parut tare simpatic cand a facut semn publicului sa nu mai huiduie...in semn ca:" nu-i pb, imi iau eu revansa :D " ... iar evan a fost ca o gaina jumulita, fara suparare, asa l-am vazut eu...prea dadea din aripi...el e f inalt, si dupa ce ca are asa inaltime, isi mai ridica si bratele alea pana la infinit...nush, nu-i pe placul meu la sp-ul asta.

whisper
26th March 2009, 02:37
parerea mea este ca Evan merita sa fie pe 1 si Brian pe 2.
un program foarte frumos a facut Evan, nu ma asteptam.
DOAMNE FERESTE! Daca castiga asta campionatul ma apuc si eu de vodoo:cry:

Imi pare rau de Jeremy..chiar era foarte emotionat:)


ce face takahico. ce imi place muzica lui, pacat ca nu vad si cum se misca
S-a miscat bine dar fara quad si cu asatfel de arbitrii..mai bine nu mai zic nimic :(


comentatori britanici il vedeau langa brian ....

Si eu la fel:D


Tomas - doar 80.36 ..rusine arbitrilor
Da merita sa il intreaca pe Evan. Si Chan la fel si Kozuka...tot nu inteleg ce cauta Evan pe 2:thinkso:


Mie cel mai mult mi-a placut Kozuka.)
:floricica:

irinaidu
26th March 2009, 02:40
eu ma bucur totusi ca a fost competitie. asta e cel mai important. si pana acum in ciuda a ceea ce credeam campionatele astea sunt faine pt ca a fost competitie si inca este. nu poti sa bagi mana in foc pt nici un loc 1.

ade, in caz de ceva probleme maine, ne apucam sa luam lectii impreuna :P

whisper
26th March 2009, 02:41
si scuzati postul consecutiv:P
Imi pare rau de greseala prosteasca a lui Oda...mai ca nu a sarit peste mantinela:D

:( Imi pare si mai rau de Kevin :( Locul 14..dar greselile se platesc.
LE: Nu e consecutiv.

irinaidu
26th March 2009, 02:43
nu a fost consecutiv :D

gata, m-am spalat si pe dinti, acum chiar merg la culcare. dar cu toate ca mi-e somn am un chef nebun sa mai vb despre patinaj. l-am trezit pe sotu' care dupa 2 minute a zis, gata suficiente informatii pt ora asta :( asa ca acum iar am venit la calculator. si mi-e jena sa o sun pe prietena mea din cta care sigur s-a uitat , ca daca totusi a adormit ma baga in m... mea.

whisper
26th March 2009, 02:45
:D Si eu ar trenui sa dorm la ora asta ca maine ma duc la munca..dar si eu as mai avea cate ceva de zis..dar deja zisei destule cred:P

irinaidu
26th March 2009, 02:46
neeee, niciodata nu e destul, mai ales imediat dupa competitie. eu m-am apucat sa ii explic lui bagdan cearta dintre chan si brian. e asa funny pt cineva care nu are treaba cu patinajul, ca se uita la mine si zice : asa , si ce daca?

whisper
26th March 2009, 02:50
:cry: Saracu!
Cearta lor e funny si pentru mine!

ade, in caz de ceva probleme maine, ne apucam sa luam lectii impreuna :P
Yep! Stii pe unde se fac cursuri de felul asta:cry:

Tess_AN
26th March 2009, 03:15
Ordinea de intrare in concurs la programul lung:
http://www.isuresults.com/results/wc2009/SEG002.HTM

lady_k
26th March 2009, 07:15
e asa funny pt cineva care nu are treaba cu patinajul, ca se uita la mine si zice : asa , si ce daca?

Cunosc sentimentul. Si prietenul meu il cunoaste.:P

innuendo
26th March 2009, 10:44
va dati seama daca nu rata Brian ce punctaj avea ? dar daca si cu parca... :D

si daca nu rata acolo cine stie, se relaxa mai tarziu ...

emiii03
26th March 2009, 12:03
mie mi se pare ok clasamentul....
mie mi-a placut Evan + ca e american, e total justificat locul 2
Brian, e Brian....ce cele mai multe titluri dintre baieti cu o greseala nu f mare, nu puteau sa nu-l puna pa 1
chan, recunosc, patineaza bine, dar mi se pare cam fitos, si cu gestul la public si comentariile lui...dar merita locul 3
mie personal mi-au placut mai mult gesturile si salutarile lui Brian si Tomas, de anul trecut, erau mai simpatici

si articole, http://news.yahoo.com/s/ap/20090326/ap_on_sp_ot/fig_world_championships_11;_ylc=X3oDMTB0cDRvazg4BF 9TAzIxNTExMDUEZW1haWxJZAMxMjM4MDMzMTg0
http://www.usatoday.com/sports/olympics/2009-03-25-world-figure-skating-championships_N.htm

http://www.nytimes.com/2009/03/26/sports/othersports/26mens.html
http://www.boston.com/sports/other_sports/articles/2009/03/26/joubert_on_verge_of_crown/?page=1
http://www.miamiherald.com/sports/other/story/968280.html

stiu ca am ceva cu americanii, dar aceste articole de parca sunt scrise de niste persoane care habar nu au de patinaj, vad doar scandalul sau showul....


Joubert, wearing a patent leather and fishnet costume circa Studio 54's heyday, skated swiftly and theatrically, at one point running in place, which amused spectators.

....

Chan can match Joubert's jumps but isn't interested in being a showman, said his coach, Don Laws. ''This little tryst with the quad -- he can do it,'' Laws said. ``But he does not do Broadway.''


ce comentarii mai sunt si astea? de parca as auzi pe Irina, comentand patinatori pe care nu-i sufera :P
iar pe asta nu cred,

If Joubert can hit the quad in the long program, his points and pedigree should be enough for him to reclaim his crown. Even Chan conceded that. "I'll just chase Evan now," he said.

mesteritza
26th March 2009, 13:28
Eu inca nu am reusit sa vad toate programele..inca mai caut pe youtube :D dar comentariile voastre m-au distrat teribil :))
Cat despre Chan...nu s-a luat doar de Brian si Yagudin ci de dulceata de Kulik....asa ca eu sper din tot sufletelul meu sa il depaseasca Thomas!:drak:

madalina18
26th March 2009, 13:36
Si eu imi doresc sa il depaseasca Tomas.....daca se poate as vrea sa il depaseasca si altii!:drak:

mesteritza
26th March 2009, 13:40
nuuu cel mai dureros e sa fi primul sub linie :D si sa ajungi la vb lui brian ..daca ai fi avut cvadrupla erai pe podium :D

madalina18
26th March 2009, 13:41
si asa e bine...doar sa nu fie pe podium!:drak:

alyosha_87
26th March 2009, 14:34
aaaah....cine se crede Chan asta de comenteaza tuturor? Buricul pamantului?!

Irinaaaa, cand mergem la sedintele de voodoo? :drak:

Geografu
26th March 2009, 15:20
Clasarea lui Joubert pe primul loc. si evolutia lui superba de ieri nu mira pe nimeni. Este cel mai bun din lume la momentul actual si ieri seara a aratat-o cu prisosinta.
Consider ca Lysacek a facut progrese frumoase, iar locul 2 demonstreaza acest lucru. O medalie pentru el acum, ar fi un imens balon de oxigen pentru JO de la anul.
Locul 3 a fost mult tras de par in opinia mea. Nu vad cum Chan a ajuns acolo, facand ceva greseli in program, iar un Verner (mai ales !), sau Contesti stau pe afara !
Sunt tare dezamagit de Van der Peeren...:(

karynna24
26th March 2009, 15:32
aaaah....cine se crede Chan asta de comenteaza tuturor? Buricul pamantului?!

Irinaaaa, cand mergem la sedintele de voodoo? :drak:
Bravo Brian!!! Fetelor suntem in 2009(nu 1909 toamna), mai credeti in voodoo si alte minuni??? Am glumit!
:happy

ioana11
26th March 2009, 15:36
Chiar daca a mangaiat putin gheata, Bri a fost superb.Si punctajul acordat lui mi s-a parut corect. Cred ca i-a dat prea putin lui Tomy, dar sper sa recupereze si sa il bata pe nesuferitul de Chan. Unde ai citit ca s-a luat Chan de Ilia? Baiatul ala e chiar un scumpic...

andreeas
26th March 2009, 15:37
Chan trebuie sa-si bage mintile in cap si sa demonsterze ca este ceva de capul lui si dupa aceea sa critice.

mesteritza
26th March 2009, 15:43
Chiar daca a mangaiat putin gheata, Bri a fost superb.Si punctajul acordat lui mi s-a parut corect. Cred ca i-a dat prea putin lui Tomy, dar sper sa recupereze si sa il bata pe nesuferitul de Chan. Unde ai citit ca s-a luat Chan de Ilia? Baiatul ala e chiar un scumpic...

In acelasi articol in care se ia si de Yagudin. O sa caut citatul inca o data :D