PDA

View Full Version : Donatie pentru Steliana Nistor



Nicole25
24th February 2009, 18:22
Am avut legatura cu Steliana pentru ca dorim sa o ajutam asa ca poate se duce in Canada pentru tratament. Stela nu are destui bani sa faca asta acum si ar fi frumos daca o putem ajutat, chiar cu banii pentru calatorie pentru ca stim ca tratament va fi cam scump dar cum se zice in Olanda 'toate lucrurile mici se ajute'.
Pe site-ul, am pus informatie despre totul http://www.steliana-nistor.net/news.htm deci sper ca puteti sa ne ajutati.

Multumesc anticipat.
Nicole

ioanavol
24th February 2009, 18:41
Multumesc mult, Nicole, pentru ca aranjezi asta.

In Romania insa nu este usor a plati prin Paypal (internetbanking in general nu e foarte po****r), ar fi mult mai usor daca ar exista un cont pe numele ei unde sa poata fi transferati banii.

mikeyy
24th February 2009, 18:47
Multumim Nicole!

Pt noi ar fi mult mai usor daca am avea contul Stelianei si i-am trimite direct in cont banii....e mai rapid si mai usor pt noi..ca si Steliana e in Romania.
Daca ai contul Stelianei, ni-l poti trimite?

LuisaGym
24th February 2009, 19:03
Multumesc frumos pt ca ati deschis cont pe numele Stelei. In ceea ce priveste fanii din Romania cel mai usor e intr-adevar sa depuna banii direct intr-un cont din Romania.

Poate cel mai simplu e ca un fan (de incredere) din Romania sa deschida un cont in Romania in care sa se adune donatiile. Dupa o anumita perioada banii din acel cont se pot varsa in contul Stelianei.

Daca acel cont in care se vor aduna toate donatiile pt Stela este in Romania are sens ca fanii din Romania sa depuna direct in acel cont.

Cred ca deja stiti ca bancile din Romania percep tarife ingrozitoare la transfer de bani in conturi din afara, la depuneri si la extrageri de cont.

ioanavol
24th February 2009, 19:05
va zic eu cat: 20 euro e taxa de transfer, groaznic.

mikeyy
24th February 2009, 19:15
Eu din cate am inteles, Steliana are cont atat in lei cat si in valuta (euro si usd)..deci nu trebuie facut un alt cont.

niagara64
24th February 2009, 20:40
Eu din cate am inteles, Steliana are cont atat in lei cat si in valuta (euro si usd)..deci nu trebuie facut un alt cont.

pe de alta parte un cont paypal este usor de facut si in Romania .E nevoie doar de un credit card visa sau master . Avantajul? siguranta tranzactiilor si costuri mici la transfer .

mikeyy
24th February 2009, 20:48
Pai eu consider ca pt noi cei din Romania e mai ok sa mergem si sa facem o depunere de numerar la banca la care are deschis Stela contul. Nu iti ia comision si merge foarte rapid...se completeaza doar un ordin de depunere numerar.
Comision se percepe doar in cazul in care face un transfer bancar din cont sau de la o alta banca, diferita de cea a Stelianei.

Sfatul meu pt cei care sunt in Romania si doresc sa o ajute pe Stela e sa faca depunere numerar pt ca e super rapid si fara probleme...si un lucru important e ca atunci cand va intreaba ce reprezinta acesti bani, sa spuneti ca e o donatie ca sa nu va ceara alte documente justificative.

Cata_RB
24th February 2009, 21:10
Si eu cred ca momentan pentru cei din Romania cel mai simplu e sa depuna bani direct in contul ei. Pentru cei din afara tarii Nicole a dat deja o solutie si sigur mai sunt.
Dar eu mai am o propunere. Cred ca nu sunt singura care are impresia ca doamna Mirela Basescu ne citeste din cand in cand. Haideti sa ii scriem un mail [ar trebui sa aiba o adresa pe Prosport, la alte ziare cel putin asa e, fiecare jurnalist are mail propriu] si sa o rugam sa publice un numar de cont unde se pot face donatii. Sigur s-ar gasi si "destepti" cu comentarii lipsite de bun simt, dar cred ca ar fi destui oameni carora le-ar face placere sa contribuie cat de putin. Si daca avem noroc, vom primi si un raspuns [evetual pozitiv :)] de la doamna Basescu. Desigur, daca Stela e de acord, asta de la bun inceput! Ce ziceti?

Nicole25
24th February 2009, 21:41
Stiu contul si toate detalii Stelei dar nu stiu daca pot pune aceasta informatie pe un messageboard. Nu stiu cum sa fac asta pentru ca intr-adevar, ar fi mai simplu pentru voi in Romania sa puneti banii direct in contul Stelei.
Mikeyy, poate tu poti deschide un cont la banca, aduni banii si daca ai destui bani, o sa-ti trimit toate detalii pentru a transfera bani in contul Stelei. Este asta o idea?

Am vazut (doar astazi) daca folosesti un credit card pentru a transfer bani prin PayPal, eu poate accepta doar 2 transactii, apoi trebuie sa deschid un cont avantaj, ca sunt o mica intreprindere si trebuie sa platesc peste toate transactii, deci daca oameni platesc bani in PayPal contul, 1.5 - 3.4% peste fiecare suma.

Apropo, multumesc ca sunteti asa entuziast pentru a si ajuta.

Cata_RB
24th February 2009, 21:58
Intr-adevar nu stiu daca e bine sa apara aici contul Stelei, dar vom gasi o varianta pana la urma :)

mikeyy
24th February 2009, 22:30
Nicole....nu cred ca e necesar sa deschidem un nou cont si apoi sa facem transferul iar catre contul Stelianei...ne incurcam mai mult asa.
Vorbeste te rog cu Stela, iar contul pe care il are Stela nu-l postam pe forum, ci persoanele interesate pot lua legatura cu tine (de exemplu) si le dai tu numarul contului in care sa depuna banii, fara sa facem public toate info.

Ce zici?

rob_din
24th February 2009, 22:37
Dar care e problema de sanatate fiindca nu inteleg? Si de ce tocmai in Canada, sunt sigur ca exista clinici foarte bune in Europa.

mikeyy
24th February 2009, 22:56
Dar care e problema de sanatate fiindca nu inteleg? Si de ce tocmai in Canada, sunt sigur ca exista clinici foarte bune in Europa.

Necroza la mana..are mana umflata de luni de zile si dureri insuportabile. Nimeni din Romania nu stie ce sa-i faca. Mariana Bitang a dus-o in Bucuresti la medici si acestia i-au recomandat o clinica din Canada. Federatia nu o baga in seama, nu o ajuta...iar timpul trece si problema se agraveaza.

rob_din
24th February 2009, 23:01
Necroza e ceva foarte serios, poate risca sa-si piarda chiar mana daca nu e tratata. Insa chiar am avut pe cineva in familie cu necroza in stadiu avansat si a fost foarte bine tratata in Romania, si asta acum vreo 15 ani. Sunt absolut surprins sa aud asa ceva

Nicole25
24th February 2009, 23:02
Mikeyy, m-am gandit si eu despre asta, sa dau informatia privat, dupa cineva imi trimite un email iar problema este si acum ca nu stiu cine sunt persoanele si informatia Stelei poate fi trimite spre 20 diferite persoane. Nu zic ca nu am incredere in tine dar lumea de astazi este pericolul si este multa 'identity theft' peste tot. Asadar m-am gandit ca tu sau altcineva ar primi banii din Romania si apoi trebuie sa dau informatii doar la una persoana. Sper ca ai inteles ce am scris si ce vreau sa zic. Este greu de hotarat nu? Voi vorbi cu Stela si astept ce zice ea.

Rob, Stela ar vrea sa se duca in Canada pentru tratament, cunoaste cineva acolo si cred ca el o poate ajuta mai bine ca de pinde intr-o alta tara.
Problema ei este cu mana (abia poate ridica o cana cu apa si cred ca are necrosis) si spatele.

mikeyy
24th February 2009, 23:09
Nicole...vorbeste atunci cu Stela vezi ce iti spune si ea..ce parere are...dupa care vedem ce hotaram. Trebuie sa luam cea mai buna decizie ca sa nu existe apoi probleme.

Cata_RB
24th February 2009, 23:13
Exact, Stela trebuie sa decida cu ce e de acord din cat am tot discutat noi.

niagara64
24th February 2009, 23:35
Necroza e ceva foarte serios, poate risca sa-si piarda chiar mana daca nu e tratata. Insa chiar am avut pe cineva in familie cu necroza in stadiu avansat si a fost foarte bine tratata in Romania, si asta acum vreo 15 ani. Sunt absolut surprins sa aud asa ceva

Nu ai de ce sa fi surprins ...Esti sigur ca acum 15 ani diagnosticul era corect?
La sportivi apare un tip de necroza extrem de greu de tratat .
Iar in Canada exista una dintre cele mai renumite clinici de medicina sportiva .Daca nu ma insel la London .

rob_din
24th February 2009, 23:37
Nu ai de ce sa fi surprins ...Esti sigur ca acum 15 ani diagnosticul era corect?
La sportivi apare un tip de necroza extrem de greu de tratat .
Iar in Canada exista una dintre cele mai renumite clinici de medicina sportiva .Daca nu ma insel la London .

Nu-s medic sa stiu daca exista mai multe tipuri, diagnosticul asta a fost, i se innegrise toata mana

cineva_cineva
25th February 2009, 15:09
Ma bucur de ideea asta, stiu ca ideea a mai fost, dar... noi asteptam un raspuns de la Steliana. Cred ca cel mai bine e sa luam legatura cu ea... si sa o intrebam care e parerea ei, si cum sa procedam!

Nicole25
25th February 2009, 23:06
Ok, Stela a fost cam entuziast sa vorbeasca cu fanii prin email deci daca imi trimiti un pm sau email la rusty@steliana-nistor.net, o sa va dau adresa ei. (pentru cine vrea sa vorbeasca cu ea).

Despre banca, prietena mea care vorbeste cu Stela prin telefon (eu vorbesc cu ea prin email sau messenger iar prin telefon este mai usor acum), a si vorbit cu oamenii la banca si au zis ca este prea periculos sa pun toate detaliile contului Stelei pe messageboard deci cred ca ar fi mai bine daca cineva aduna banii si apoi, o sa-i dau tot ce trebuie sa stie, adresa banca, contul etc. pentru a transfera toti banii. Sper ca este bine asa dar sunt sigura ca intelegeti ca la internet, este mult 'identity theft'.

Nu stiu cine poate aduna banii, poate Mickeyy?? Sau altcineva care este din Sibiu, nu stiu ce este mai usor.

Apropo, este si o sansa ca daca Stela scrie cu voi, va da informatii contului dar atunci este riscul ei, nu a mea, daca intelegeti ce vreau sa spun.

resita
25th February 2009, 23:56
cand aflati toate inf. necesare sa-mi trimiteti si mie un PM, vreau sa ajut si eu o campioana

apropo, Nicole, vorbeste cu Stela si spune-i ca daca are timp noi o asteptam si pe forum, sa mai schimbam o vorba etc

mikeyy
26th February 2009, 00:28
O sa incercam sa luam si noi legatura cu Steliana atunci.
Oricum doar cu un numar de cont nu se pot face fraude...si la Tv se fac multe campanii de donatii si sunt facute publice conturile in care oamenii pot depune bani...si nu sunt probleme.

ioanavol
26th February 2009, 01:08
si eu zic sa aflam contul cumva si sa-l transmitem pe PM celor interesati.

Mihai, vezi ca ti-am scris email :) (fara sa vad ca s-a scris si aici)

Nicole, vom gasi o modalitate sa ajutam ;)

miafangina
26th February 2009, 01:10
O sa incercam sa luam si noi legatura cu Steliana atunci.
Oricum doar cu un numar de cont nu se pot face fraude...si la Tv se fac multe campanii de donatii si sunt facute publice conturile in care oamenii pot depune bani...si nu sunt probleme.

Exact asta voiam si eu sa spun,peste tot sunt conturi de donatii.
Asteptam vesti.

mikeyy
26th February 2009, 01:52
Ioana, am vazut mailul tau...ti-am si raspuns si o sa mai adaug maine cate ceva.

Am vazut ca si federatia de gimnastica are facute publice numerele de conturi pe site-ul lor...deci nu cred ca ar fi probleme.

ancaqwe
26th February 2009, 11:06
Mare rusine pe federatie ca o abandoneaza asa pe Steliana...
Nici eu nu stiu de ce ar fi periculos de dat numai numarul de cont

Nicole25
26th February 2009, 17:41
Am crezut ca trebuie toate detalii pentru a transfera banii dar poate ma gresesc. Abia am trimis un pm spre Ioana. Poate este o solutie. O sa trimit Stela un sms. (mi-va raspunde mai tarziu)
Sunt de parere ca daca zice ok, pot sa dau informatii in pm, nu sa pun pe messageboard pentru toti de vazut. Daca este prin pm, stiu ca oamenii sunt membri.
Apropo, cred ca un numar pentru o donatie la tv este altfel. Este un cont in special deschis pentru asta, nu este privat. Cu un numar de cont si o numele, poti face foarte mult daca esti un hot de identity. Crede-ma, am auzit ce s-a intamplat cu o fata din America!

(Imi pare rau ca fac multe probleme dar mi-e frica ca ceva rau se poate intampla. Nu este ca nu am incredere in voi, in contrariu, dar vreau sa fiu prudenta.)

Tess_AN
26th February 2009, 20:43
Apropo, cred ca un numar pentru o donatie la tv este altfel. Este un cont in special deschis pentru asta, nu este privat.
E vreun impediment sa se faca si in cazul Stelianei un cont pentru donatie si sa nu folosim contul ei personal? Intreb pentru ca nu stiu... dar daca datele sunt publice si exista un cont special pentru asta se poate face cunoscut la mai multi si sansele mai mari ca mai multi sa contribuie.

mikeyy
26th February 2009, 20:49
Nicole..am o alta solutie. Cand mai vorbesti cu Stela roag-o sa-si deschida un alt cont in care sa-i punem acesti bani si dupa ce ridica toti bani inchide acel cont...si astfel nu ii este in pericol contul ei principal.
De asemenea e buna ideea cu datul contului pe pm si astfel dam contul doar la persoanele pe care le cunoastem aici de pe forum.

Tess_AN
26th February 2009, 20:52
De asemenea e buna ideea cu datul contului pe pm si astfel dam contul doar la persoanele pe care le cunoastem aici de pe forum.
Asta are impact in suma stransa. Cu cat stiu mai multi sansele sa contribuie mai multi sunt mai mari.

Nicole25
26th February 2009, 21:47
Da Mikeyy, este o buna idee. O sa-ti trimit totul intr-un pm.
Apropo, donatii din Europa se duce superba, mai ales oameni din Olanda, Belgia, Germania si Anglia au dat banii. (Rusty zice: we are still waiting for the Americans to open their wallets LOL)

LuisaGym
26th February 2009, 22:44
Poate cineva din Romania sa mearga la o banca sa se intereseze cum se face un cont pt donatii? Detalii importante: cat costa deschiderea, care sunt tarifele pt depuneri, retrageri, anulare cont, cum se pot face depuneri in cont, care ar fi eventualele probleme legate de siguranta contului.

mikeyy
26th February 2009, 22:53
Nu exista cont de donatii special...ci se face orice cont obisnuit. Si nici nu costa...cred ca doar trebuie sa depui o suma de start de cativa lei..ceva simbolic.
Acum se pot deschide conturi si pe internet..completezi forumulatul online si ei te suna pt a verifica datele si ti dau drumul la cont si in cazul in care ai cerut si eliberarea unui card, iti spune in cate zile sa mergi sa ridici cardul..si te intreaba si de la ce filiala vrei sa-l ridici.
E foarte usor si rapid sa deschizi conturi acum.

niagara64
26th February 2009, 23:12
Nu exista cont de donatii special...ci se face orice cont obisnuit. Si nici nu costa...cred ca doar trebuie sa depui o suma de start de cativa lei..ceva simbolic.
Acum se pot deschide conturi si pe internet..completezi forumulatul online si ei te suna pt a verifica datele si ti dau drumul la cont si in cazul in care ai cerut si eliberarea unui card, iti spune in cate zile sa mergi sa ridici cardul..si te intreaba si de la ce filiala vrei sa-l ridici.
E foarte usor si rapid sa deschizi conturi acum.

Mikey dar de ce se foloseste atat de putin paypal in romania ?Este extraordinar de usor de facut pe net si nevoie doar sa ai un card de credit .Cu paypal totul se poate face mai simplu .Iar riscul este foarte mic .Se pot face transferuri bancare ,plati online ptr cumparaturi ...

mikeyy
26th February 2009, 23:18
Mikey dar de ce se foloseste atat de putin paypal in romania ?Este extraordinar de usor de facut pe net si nevoie doar sa ai un card de credit .Cu paypal totul se poate face mai simplu .Iar riscul este foarte mic .Se pot face transferuri bancare ,plati online ptr cumparaturi ...

Nu stiu foarte sigur de ce nu se foloseste...probabil ca in primul rand nu e promovat acest sistem de plata..chiar nu cunosc persoane din Romania care sa aiba si in al doilea rand cred ca si nivelul comertului online nu e foarte ridicat in Romania.

niagara64
26th February 2009, 23:26
Nu stiu foarte sigur de ce nu se foloseste...probabil ca in primul rand nu e promovat acest sistem de plata..chiar nu cunosc persoane din Romania care sa aiba si in al doilea rand cred ca si nivelul comertului online nu e foarte ridicat in Romania.

Uite aici niste linkuri .Iti faci un cont la paypal in 10 minute .Este foarte simplu practic e adresa de mail pe care "o legi " de un cont de credit .Transferul se face dintr-o adresa de mail in alta adresa de mail care la randul ei este legat de un cont . Ai control asupra oeratiunilor pe pagina ta de cont .
Uite niste linkuri .Merita sa ai unul ptr orice eventualitate .


http://www.seopedia.org/seo-news/paypal-in-romania/
https://www.paypal.com/ca/cgi-bin/webscr?cmd=_home&country_lang.x=true

mikeyy
26th February 2009, 23:28
Mersi Niagara...stiu cum se face caci era sa am nevoie acum ceva timp.
Daca o sa am nevoie vreodata imi fac.

LuisaGym
26th February 2009, 23:34
A... eu am inteles ca Nicole prefera: donatii cu paypal din contul de paypal (din soldul din paypal) sau din cont curent (de banca) legat de paypal dar nu direct prin card de credit.
Motivul e ca ar trebui sa plateasca o taxa de 3.5 % din suma primita + ceva maruntis (1.5 eur daca nu ma insel). Taxa se plateste la fiecare donatie. Am intelesc ca nu accepta banii trimisi direct prin card de credit (apar unclaimed).

Acuma o sa o spun cu voce tare: apreciez foarte mult ce face Nicole pt ca nu e usor sa primeasca/raspuna la o sumedenie de emailuri si sa tina si administratia donatiilor.

Din partea mea:
/OLE//OLE//OLE/

monalexa
26th February 2009, 23:41
Acuma o sa o spun cu voce tare: apreciez foarte mult ce face Nicole pt ca nu e usor sa primeasca/raspuna la o sumedenie de emailuri si sa tina si administratia donatiilor.

Din partea mea:
/OLE//OLE//OLE/

Same here!
/OLE//OLE//OLE//OLE/

Nicole25
27th February 2009, 12:40
Multumesc.
Da, este foarte prost cu paypal si am stiut asta prea tarziu. Daca ai un cont privat, poti accepta doar 2 banii trimisi prin credit card. Apoi, trebuie sa deschidi un cont de business si pierzi 3.5% + 0.35 euro cent pe transactie/donatie.
Ce am facut eu, am legat contul meu privat la paypal si este foarte usor.

Luiza, tu mi-ai scris un email si ai facut o donatie prin credit card? Daca da, imi spui si o sa-ti trimit contul Stelei sau nu locuiesti in Romania??

Trebuie sa si spun ca Rusty este un mare ajutor. (webmaster steliana-nistor.net). Facem totul impreuna. Am primit idea pentru ca un fan din China, i-am trimis un email pe Rusty ca vor face ceva pentru Stela si apoi m-am gandit sa incercam sa o ajutam financiar.

LuisaGym
27th February 2009, 13:48
Ik woon al 5.5 jaar in Nederland :D. Ik zal de donatie over een paar dagen via de bankrekening overmaken (paypal). Ik ben aan het wachten totdat de paypal rekening bevestigd wordt.

mikeyy
27th February 2009, 14:11
Ik woon al 5.5 jaar in Nederland :D. Ik zal de donatie over een paar dagen via de bankrekening overmaken (paypal). Ik ben aan het wachten totdat de paypal rekening bevestigd wordt.

In afara de ultima propozitie am cam inteles :D Chiar se aseamana cu germana...... la ultima propozitie am inteles doar ca astepti ceva referitor la paypal, dar nu stiu ce astepti :D

Nicole25
28th February 2009, 13:54
Ik woon al 5.5 jaar in Nederland :D. Ik zal de donatie over een paar dagen via de bankrekening overmaken (paypal). Ik ben aan het wachten totdat de paypal rekening bevestigd wordt.


:lol: Dat is super grappig want ik heb met je in het Engels geschreven, in het Roemeens en dan ben spreek je Nederland! hahaha! Wat een grap.
Je had dan ook via mijn bankrekening geld kunnen overmaken, dan had je niet eens de paypal hoeven over te zetten.

(Am vorbit cu Luiza in engleza, romaneste si apoi invat ca vorbeste olandeza! haha! Ce comic)

Haq
2nd March 2009, 19:19
Salut

Sunt si eu foarte interesat de problema asta, ma bucur ca Mirela Basescu a cerut si parerea lui Octavian Belu in articolul sau, as dori sa stiu totusi daca tratamentul in Canada ramane alternativa finala sau daca Steliana va urma tratamentul in tara si daca nu vor exista rezultate se va pregati pentru Canada. Oricum sunt convins ca durerile sunt groaznice si imi pare rau ca Federatia nu se misca mai repede cu actele pentru renta.

Nicole25
2nd March 2009, 22:30
Donatia pentru Stela este inchisa. Belu si Bitang au vorbit cu Stela ieri si au convins ca tratament in Romania este mai bine ca in Canada deci Stela nu mai va merge in Canada.
Asta inseamna ca noi vom replati totii bani faniilor pentru ca au dat banii asa ca Stela ar avea o sansa sa se duca in Canada. Acum nu mai este cazul.

Pacat, suma totala a fost 579,55 euro, si asta in doar 5 zile.

Speram ca Stela va fi mai sanatoasa si ca a luat hotararea buna.

Noi vrem sa va multumim pentru suportul vostru.

Rusty si Nicole

Cata_RB
2nd March 2009, 23:23
Si noi va multumim, Nicole, si tie si lui Rusty, pentru tot efortul depus :) Important e acum sa se faca ceva pentru Stela, daca o sa ii fie mai bine mana nu conteaza ca e in Romania sau in strainatate.

Nicole25
6th March 2009, 12:47
Interesant articol a aparut in Jurnalul.
Pacat ca nu este corect ca Steliana ne-a zis ca dam banii apoi. De la Steliana am primit doar un sms ca nu ar merge in Canada pentru ca Belu si Bitang stie un medic bun. Asta a fost! Dupa aceea nimic am auzit.

Povestea despre Cheng Fei este 'invented' de cineva. Rusty a avut legatura cu diferite oamenii din China care au un fan club pentru Stela si n-a fost nimic scris despre asta in China. Pe deasupra, cei acolo au vorbit cu Cheng Fei si ea a zis ca nimeni a intrebat nici un lucru pe ea.
Chiar nu stiu unde a fost scris ca Stela a intrebat bani de la fanii. Este nebun pentru ca n-a facut asta!

http://www.jurnalul.ro/articole/145660/gimnastica--steliana-nistor:-nu-sunt-saraca!

ioanavol
6th March 2009, 12:52
Eu nu cred ca exista vreun om, fan al gimnasticii, care sa creada ca Steliana a facut asa ceva, sa ceara bani de la Cheng Fei sau de la suporterii chinezi sau de la oricine altcineva. Iar cei care nu sunt fani oricum cred ce vor ei.

Pacat ca initiativa voastra a fost curmata asa de brusc, insa sper ca acest lucru sa fi folosit si ca cineva in Romania, intr-adevar sa faca ceva pentru Steliana.

Multumiri inca o data, Nicole si Rusty, pentru tot ce ati facut pentru ea. Sunteti fani adevarati si oameni care pun mult suflet pentru gimnastica romaneasca :)

rob_din
6th March 2009, 12:58
A invatat-o cineva sa retracteze.

Nicole25
6th March 2009, 13:25
Problema mare este ca Stela nu stie cine a fost care a sunat-o. N-are o nume si nu stie la ce ziar lucreaza.
Asta este problema. Spun in engleza pentru ca este mai usor: Stela is not wise to the world yet, she doesn't realise how nasty people can be and how the press can print something from what they think is true, rather than what they know is true.
The story about Cheng Fei is not true and it has not appeared anywhere in the press in the last 2 months. It was just told to Stela to get a reaction from her by this journalist and to make her scared and annoyed which is really sad in my opinion.
Next time someone rings Stela, she needs to ask for a name and for which paper the person works!!!!! Life lesson nr. 1, do not take anything on trust.

ioanavol
6th March 2009, 16:07
Stela acum cunoaste cum e viata si cum sunt oamenii :) Toti trecem prin asta pana ne "calim".

Oricum, daca citeste aici, sper sa se convinga ca noi nu-i vrem decat binele si ca speram din toata inima sa se faca bine. Nimic nu-i mai important ca sanatatea si ii doresc sa se insanatoseasca, prin orice mijloc si-n orice tara s-ar intampla asta.