PDA

View Full Version : Liber la off-topic



Pages : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

Dregan
13th March 2009, 14:41
Dregan...dar eu totusi sunt curios:D



Cum e posibil?:D E vre`o greseala, sau cum?:P

Nu e nicio greseala... E o gluma proasta a vechiului "prieten" hardliner. Pe site-ul asta orice moderator face ce vrea de capul lui.

Viva La Raza
13th March 2009, 15:10
hardliner in england mananci ceea ce se gateste in poza?

Viva La Raza
13th March 2009, 15:58
ce-i cu linista asta pe aici?

chiar nu mai exista otelari pe forum? :(:(:(

uite si o dedicatie de la mine pt pasunari
Join Date: Jan 2007
Posts: 1

Balada stelistilor travestiti

de Jar
adaptare

Afara-i frig si innorat
Si-n soba arde Hardline'
De lustra-i ADelPiero spanzurat
Iar ii stai cu lama

Pe jos sunt multi stelisti instinsi
Sunt morti de-o saptamana
In putrefactie-au intrat
Si nimeni nu-i aduna

Si YOyoi cu ochiu scos
Se zbate intr-o lada
Alt stelist e intins pe jos
Si-n spate are-o barda

Starstel atarna greu
De-o craca in gradina
Si-o cioara-i ciuguleste fin
Din inima si splina

In frigider in pungi de-un kil
Sta congelat Dardar-ul
Iar di Vladek a mai ramas
Un deget si buricu'

Ascuns e Elphax in dulap
Nu-i pasa de nimica
Are-un topor infipt in cap
Sa-i tina cipilica

ValiEnte este in extaz
Cu ochii in valiza
Cu un picior in aragaz
Si degetele-n priza

Tafu-i langa aragaz
Cu un furtun in gura
Si-n jurul lui miroase-a gaz
Si nu a prajitura

Lungit e nea' Vadim in pod
Cu un cutit in spate
L-am urmarit de la parter
Pe viata si pe moarte

Micii stelisti au inghetat
Cu gatul rupt in doua
Privind cu ochii lor sticlosi
Cum Jar ii taie-n doua

Dar stati linistiti moderatori stelisti
Dormiti fara de groaza
Caci Jarul va gazeaza
Va taie capul cu-n topor
S-apoi va impaiaza

:D

Hard
13th March 2009, 18:04
cu mine ce mai ai ma ?

Dregan
17th March 2009, 09:56
Prea tare:happy:lol:

Denis
27th March 2009, 10:56
http://otelul-galati.ro/files/stiri/58ef1597a52dc574fbe414542354eeee_big.jpg

La Multi Ani Paraschiv!!! Astazi, 27 Martie, capitanul nostru Gabriel Paraschiv implineste 31 de ani. Iti uram multa sanatate, vointa, putere, si cat mai multe jocuri in tricoul Otelului. /hello

mihai_alex
27th March 2009, 11:03
La Multi Ani,si la cat mai multe goluri!

delaoltenia
18th April 2009, 14:17
Tuturor galatenilor un Paste Fericit!! :) :)

mihai_alex
18th April 2009, 16:03
Multumim,un Paste Fericit si imbelsugat si tie!

resita
18th April 2009, 23:29
Paste Fericit tuturor!

Cristian
19th April 2009, 01:25
Tuturor galatenilor un Paste Fericit!! :) :)


Multumim si tie la fel :ok:

delaoltenia
1st May 2009, 19:27
sal'tare siderurgistilor!!! :)
...presimt ca in seara asta plecati cu ochii-n lacrimi din Ghencea. ;)

delaoltenia
1st May 2009, 22:48
am avut dreptate? :D

mihai_alex
1st May 2009, 23:00
A fost blat,asa cum am intuit.

delaoltenia
2nd May 2009, 08:42
pentru blat esti banat? :cry:

Denis
2nd May 2009, 08:59
3 goluri CLAR invalide!!
Gol din offside
Gol din penalty acordat gratis
Gol dupa un fault brutal la Kolev, faza continuand cu tote ca portarul era iesit din joc, intins pe gazon.

Un arbitru care nu respecta regulile unui sport nu ar mai trebui sa arbitreze. Sugerez investigarea convorbirilor telefonice ale lui Tudor pentru toata perioada a acestei saptamani.:ok: Daca Marius Stan si Grigoras nu au voie sa critice arbitrajul eu il pot baga si scoate si-l pot face in toate felurile pe Tudor si arbitrajul lui maimutoi parlit.

delaoltenia
2nd May 2009, 09:03
s-a arbitrat cu greseli dar si tu exagerezi prietene...consideri ca Otelul a jucat atat de bine aseara incat sa poata bate pe Steaua?

Denis
2nd May 2009, 09:28
Spune-mi cu ce am exagerat? Oricum nu era vorba de batut. Iar Steaua, da, a castigat meritat, dar exagerat a fost scorul. Steaua trebuia sa castige cu maxim 2-0. Daca nu ar fi existat acea eliminare extrem de usoara a lui Giurgiu, puteam obtine chiar si un punct. Aproape orice cartonas rosu dintr-un meci de fotbal poate dezechilibra formula de joc a unei echipe cat si mintea fiecarui jucator in parte, demoralizand intregul lot. Deci ca sa iti raspund la intrebare, Steaua a castigat meritat daca e sa nu iau in calcul elimiarea lui Giurgiu. Putea fi 1-0, 1-1, sau 2-1, dar in nici un caz 5-0.

valy_no
4th May 2009, 08:02
Am avut un arbitraj penibil..

Hard
4th May 2009, 11:50
giurgiu ala era ultimul aparator , s-a dat fault,automat si cartonas rosu .

Denis
4th May 2009, 17:55
Giurgiu era exact langa el cand l-a tras de tricou; era ultimul aparator dar putea sa-l deposedeze. Arbitrul a considerat ca nu mai putea fi deposedat, si cand l-a faultat IN AFARA CAREULUI arbitru a zis PENALTY, si cartonas ROSU. Mult prea usor! Cel mult trebuia sa-i dea cartonas galben. Daca urmaresti o faza asemanatoare din Anglia sau Spania vei vedea despre ce vorbesc. Daca dadea gol din lovitura libera era corect; jos palaria, dar din penlaty??? Rusine! Dupa o asemenea diferenta de valoare intre cele 2 echipe, inca se mai apeleaza la arbitri, ceea ce nu ma face sa cred decat ca Stelei ii era frica de Otelul inainta meciului. Dupa ce Steaua a castigat cu Tudor la centru, nu ma uimeste faptul ca din peste 20 de partide jucate cu Tudor arbitru, Steaua nu a pierdut mai mult de 2 partide.:rolleyes: Iar 3 puncte pierdute in Ghencea nu inseamna mult pentru noi in clasament, si ne orientam acum atentia catre meciul de maine cu Dinamo.

delaoltenia
4th May 2009, 20:51
.....si ne orientam acum atentia catre meciul de maine cu Dinamo.

acum il vad pe d-nu Stan pe sport.ro,zice ca maine veti castiga cu 5-0. :lol::lol:

Denis
4th May 2009, 22:09
:D:D

sa ne ajute Cel de Sus!:)

delaoltenia
5th May 2009, 17:56
acum il vad pe d-nu Stan pe sport.ro,zice ca maine veti castiga cu 5-0. :lol::lol:

0-1,n-a fost sa fie :(

bada_otelul
5th May 2009, 19:40
S-a repetat povestea de etapa trecuta, arbitraj mizerabil. Diferenta a fost facuta atat de faptul ca etapa trecuta am jucat in deplasare si Jelev n-a jucat decat vreo 20 de minute, in timp ce etapa asta am jucat acasa si cu Jelev tot meciul, chiar daca doar intr-un picior. "Marea cacampioana" dinamo n-a tras nici un sut pe poarta in repriza a doua, nu inteleg cum ne-au batut panaramele alea, care in afara de danciulescu si cei 3 arbitri n-au avut nici un jucator mai serios. Daca Timisoara a egalata cu bulan in tur, la ultima faza, iata ca echipa militiei a avut bulan doar cu arbitrii si propria nesimtire(vezi mingea care trebuia trimisa afara chiar la faza premergatoare golului, cand Salageanu era de vreun minut pe jos). Sper sa ne salvam anul asta dar sincer, daca nu facem cateva infuzii serioase(fundas stanga veritabil, 1-2 atacanti mai de Doamne ajuta, un fundas central ca sa-l inlocuiasca pe Jelev si preparatori fizici, nu macelari)...e nasol.

Denis
7th May 2009, 10:16
Cum adica "un fundas central ca sa-l inlocuiasca pe Jelev? In caz de accidentare sau suspendare?

mateiasi
7th May 2009, 14:20
Cred ca la situatiile astea s-a referit Bada. Stai linistit, sunt sigur ca Stan (fost fundas) isi da seama cat de important e Jelev, si n-o sa renunte la el indiferent ce oferte ar avea. Fara Jelev suntem ciuca batailor.

bada_otelul
7th May 2009, 15:22
Cred ca la situatiile astea s-a referit Bada. Stai linistit, sunt sigur ca Stan (fost fundas) isi da seama cat de important e Jelev, si n-o sa renunte la el indiferent ce oferte ar avea. Fara Jelev suntem ciuca batailor.

In vara eu bag mana in foc: o sa plece! O spun cu parere de rau, mai ales ca a jucat intr-un picior cu dinamo(si a jucat mai bine decat toti ceilalti) si asta s-a vazut la loviturile libere cand nu a executat nici macar o data desi au fost pozitii bune.

mateiasi
7th May 2009, 16:27
Ar fi jale. Am reusit si noi sa construim o defensiva decenta (bun, ne-ar mai trebui un fundas stanga de meserie, dar in rest stam binisor), sa o distrugem cu mana noastra...:(

Doctor_Satan
7th May 2009, 17:03
Nu o distrugem cu mana noastra, ci suntem fortati de imprejurari.
Cum nu sunt bani, daca vor avea o oferta buna pentru Jelev, il vor vinde.

mateiasi
7th May 2009, 17:44
Cat crezi ca vor obtine Stan & Co. pe un fundas trecut de 30 ani, aflat in ultimul an de contract? Si cat vor pierde daca echipa va retrograda? Jelev e cu o clasa peste fundasii centrali pe care i-am vazut jucand la Galati (si nu am ratat decat vreo 6 meciuri in ultimele 2 sezoane). Fara el (si fara alte transferuri, asa cum ne-a dat de inteles Stan) retrogradam sigur la anul.

Stiu ca viitorul echipei sta in pustii de la Otelul II, dar ai vazut si tu ca inca nu fac fata in prima liga (Avram, Schwartz, Rapa, Garleanu au jucat in prima echipa, dar n-au convins deloc).

Doctor_Satan
7th May 2009, 18:15
Ii explicam si lui Mihai pe PM cum sta situatia.
Clubul nostru pe asta se bazeaza. Sa luam jucatori liberi de contract si sa-i vindem. Ne aflam la limita supravietuirii.
Daca 2 sezoane la rand nu vom scoate profit din vanzarile de jucatori, retrogradam oricum, pentru ca nu ne putem plati toate datoriile.
Si in ceea ce priveste banii, daca Stan il vinde pe Jelev, stai tu linistit in ceea ce priveste banutii lui, ca va iesi pe profit!

bada_otelul
7th May 2009, 20:10
Cand am zis ca pleaca am zis pentru ca stiam ca are 2 ani contract, adica pana-n vara. Poate gresesc dar nu cred. Iar in cazul asta poate pleca moaca. Sper sa pluseze la salariu si sa-l tina stan, altfel b-ul ne mananca pentru ca nici atacul nu mai merge. Cat despre juniori, sa nu uitam ca si sarghi sau iorga au avut si au evolutii fluctuante, dar sunt inca tineri. Mai rar un cernat care sa explodeze de la o varsta frageda si care sa se si mentina sus asa repede. Tinerii necesita rabdare, rabdare care necesita un nucleu de "batrani" care sa le fie suport in cariera. Nucleul il avem, daca am putea sa-l si mentinem si sa aducem si cateva imbunatatiri...

delaoltenia
7th May 2009, 20:19
'seara siderurgistilor :D

Cristian
7th May 2009, 20:23
Dario nu cred ca e careva siderurgist de pe aici :D Doar sustinatori ai echipelor locale :ok:

delaoltenia
7th May 2009, 20:25
cand am scris siderurgisti m-am gandit la numele echipei...iar daca am gresit imi cer scuze. :)

Denis
8th May 2009, 08:14
........
Tinerii necesita rabdare, rabdare care necesita un nucleu de "batrani" care sa le fie suport in cariera. Nucleul il avem, daca am putea sa-l si mentinem si sa aducem si cateva imbunatatiri...

Perfect de acord cu tine bada:
Fiecare "tinerel" poate invata cate ceva de la jucatorii experimentati ai Otelului. Iorga poate invata de la Viglianti, Avram de la Paraschiv, Abraham de la Kolev, Sarghi de la Jelev, s.a.m.d. Dar depinde de ei in cata masura sunt in stare sa primeasca si sa inteleaga aceste indrumari. Bourceanu a fost umbra lui Paraschiv in primele 3 saptamani de contract, si sa impus rapid in 11 Otelului, deoarece a reusit sa inteleaga sfaturile lui Paraschiv, si pentru ca le-a pus imediat in aplicatie. Fiecare jucator al echipei poate deveni jucator de baza daca reuseste sa primeasca si sa inteleaga sfaturi de la jucatorii care au deja experienta, dupa care sa arate pe teren ceea ce-au invatat.

delaoltenia
29th December 2009, 10:57
LMA suporterilor Otelului din Galati,oriunde s-ar afla in lume. :)

Denis
29th December 2009, 16:42
Mersi lafel Dario.:D

Steel Jar
1st February 2010, 23:10
Stie cineva daca o sa avem iar echipament nike din retur? In videoclipurile astea cred ca Stan poarta trening nike .... http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=32308&title=Marius_Stan_despre_Mutu____quot_Gre__eala_se _pl__te__te___i__dac___mai___i_recidivezi__nu_mai_ e_nimic_de_comentat__quot_ http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=32352

Denis
3rd February 2010, 00:10
Nike-ul e mai misto decat Hummel, dar asta nu ajuta cu nimic performanta de pe teren.:D:P Totusi ar fi misto sa revenim la Nike, insa eu unul habar n-am cum vor arata echipamentele noastre din retur. N-am auzit nimic despre schimbarea aceasta.

Steel Jar
3rd February 2010, 09:02
Vorba ta Rave, nu ajuta, o marca de echipament sportiv, sa castige echipa. Eu unul prefer Adidas, Puma sau pReebok in locul echipamentului Nike.

Dregan
3rd February 2010, 12:02
Stie cineva daca o sa avem iar echipament nike din retur? In videoclipurile astea cred ca Stan poarta trening nike .... http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=32308&title=Marius_Stan_despre_Mutu____quot_Gre__eala_se _pl__te__te___i__dac___mai___i_recidivezi__nu_mai_ e_nimic_de_comentat__quot_ http://www.gsptv.ro/viewVideo1.php?video_id=32352

Sunt niste zvonuri cum ca Dorinel e foarte nemultumit de Hummel. Si ar vrea sa aduca Adidas la Galati, numai ca trebuie sa asteptam sa se incheie contractul cu Hummel.
Dupa cum ziceam is doar niste zvonuri, dar orice legenda pleaca de la un sambure de adevar.:D

Steel Jar
3rd February 2010, 13:41
Ce ne-am face noi fara Dregan si baietii lui de la Dunarea Batrana? :D
Echipamentul Adidas ar fi foarte misto , dar sa gaseasca naibii o modalitate de a il comanda ROS-ALB-ALBASTRU.
Cat despre Munti , la inceput il huleam dar incet incet chiar a incepu sa imi placa ca atrenor al echipei.

delaoltenia
3rd February 2010, 19:43
....Cat despre Munti , la inceput il huleam dar incet incet chiar a incepu sa imi placa ca atrenor al echipei.
In sfarsit,ati revenit la sentimente mai bune. :D
Unde-i Cristi,as fi vrut sa-i aud parerea.

Denis
4th February 2010, 01:23
Mi-a zis ca se jura ca nu mai merge la station cat timp va fi Munti antrenor, indiferent daca vom castiga campionatul.:D Deci iti dai seama de sentimentul sau fata de Munti. Eu unul n-am avut niciodata nimic cu el, desi m-au enervat multe mutari de-ale sale. In fine, de aceea este el antrenor si nu noi.:P

Steel Jar
5th February 2010, 16:23
Am sa ma duc la meciul Liverpool-Urziceni si o sa fac poze de acolo cu tricoul si fularul echipei. Apropo de fular, nu stiu daca as fii inspirat sa il iau pe cel ros-alb nike pt ca seamana cu cel a lui Arsenal si tare imi este ca ma iau aia la fuga pe acolo. :D

Denis
5th February 2010, 21:19
:cry::cry:

Fii foarte precaut.:D

delaoltenia
4th April 2010, 10:22
Iepurasul mustacios e de paste norocos, nu-ti lasa cadou in ghete, are el alte secrete. Pasca, oua inrosite, cozonacu, mielul fript si un PASTE FERICIT!!!
Hristos a Inviat!! :)

Denis
4th April 2010, 11:59
Adevarat c-a inviat Dane!:) Paste fericit si tie, si multumim de urari.:)

Steel Jar
28th April 2010, 12:42
Ce plictiseala pe aici. Acum ceva timp era cel mai accesat thread .

Pedro1984
8th August 2010, 12:49
era ,,,

Pedro1984
8th August 2010, 12:50
acuma am venit sa'l accesez eu :D

Pedro1984
8th August 2010, 12:50
fara mila

Aurel.D
10th August 2010, 17:00
Interesant: ar rezista Otelul in Premier League? :D http://www.pariori.ro/stiri/14712/ar-rezista-otelul-in-premier-league.htm

Steel Jar
12th August 2010, 08:00
Ar lua campionatul si ar castiga CL. :D

Denis
12th August 2010, 10:02
Dar pacat ca nu putem dovedi asta deoarece evoluam intr-un campionat mult mai valoros decat cel englez.:D

Hard
16th August 2010, 18:17
de cand nu mai faceti blaturi in Campionat, ati inceput sa aveti si rezultate.
e bine, nu ? :D

Denis
16th August 2010, 20:41
"De cand n-am mai fost furati", vrei sa zici.:D

Leo
15th December 2010, 10:29
de cand nu mai faceti blaturi in Campionat, ati inceput sa aveti si rezultate.
e bine, nu ? :D

Detaliaza Hard. Interesant subiect.
In alta ordine de idei, cam slabuta activitate pe aici. Unde sunt galatenii? Cristi umbla cu vrajeala pe tot forumul, numai aici nu. De ce?
Denis, americanul, unde umbla?

Vandam
15th December 2010, 10:34
Da Hard detaliaza :cry:
Cred ca se referea la Dinamo.. Uite valoarea lui Dinamo de cand nu mai face blaturi :cry:

aLLiin
15th December 2010, 10:41
galatiul e pe primul loc datorita blaturilor?=))

Leo
15th December 2010, 10:47
aLLiin, prietenul lui dario, citeste mai atent. O sa intelegi pana la urma.

Vandam
15th December 2010, 10:54
galatiul e pe primul loc datorita blaturilor?=))

Asa crede distinsa doamna de la Cimisoara. :lol::lol:

Leo
15th December 2010, 10:57
Bai desteptule, unde am zis eu asta? Miopule!

Vandam
15th December 2010, 11:01
E clar ca zicandu-i lui Hard sa detalieze, ai banuielile tale. :D Nu te scuteste de-o vizita la oftalmolog orice ai spune :cry:

aLLiin
15th December 2010, 11:10
aLLiin, prietenul lui dario, citeste mai atent. O sa intelegi pana la urma.

Daca sunt prieten cu dario este o problema? Nu inteleg adresarea...

Ps cati ani ai? Ca sa stiu daca ai circumstante atenuante.

Leo
15th December 2010, 11:10
Uite fug acum, repede.

Leo
15th December 2010, 11:12
Daca sunt prieten cu dario este o problema? Nu inteleg adresarea...

Ps cati ani ai? Ca sa stiu daca ai circumstante atenuante.

Problema este doar daca esti clona lui. Atat.

Vandam
15th December 2010, 11:20
Dezvaluiri, numai la Dan Senzationescu in direct. :cry:

aLLiin
15th December 2010, 11:20
Un membru al echipei ma acuza de cont dublu? Te asemeni cu j.bond...doar el mai face asemenea acuzatii...sper sa fii si tu avertizata cum a fost si el.

Leo
15th December 2010, 11:25
Am zis doar daca. Nu te-am acuzat inca.

Vandam
15th December 2010, 11:36
Uite fug acum, repede.

Mai repde te rog :D:D

aLLiin
15th December 2010, 11:37
''domnisoara'' ce ai spus este egal cu o acuzatie...astept scuze sau dovezi.

Leo
15th December 2010, 11:42
Asteapta. Cand dario o sa-mi ceara scuze pt ca a spus ca am clona, atunci o sa-mi cer si eu.


Ce inseamna ''domnisoara''?

Dregan
15th December 2010, 13:03
Bai, ia valea de pe sectiunea Otelul.

cip
15th December 2010, 13:28
ca altfel ce? :shocked:

Steel Jar
15th December 2010, 13:40
Nu stiu.....Nu stiuuuuu....... Nu stiu eo din astea:D

cip
15th December 2010, 13:41
aha,m-am speriat ca-mi da de ma juleste :D

Steel Jar
15th December 2010, 13:56
Ce anume?:shocked:
Eu il stiu pe Dregan ,de baiat, cu simtul orientarii normale.:D

aLLiin
15th December 2010, 13:58
Asteapta. Cand dario o sa-mi ceara scuze pt ca a spus ca am clona, atunci o sa-mi cer si eu.


Ce inseamna ''domnisoara''?

Ce treaba am cu dario?de ce trebuie sa astept dupa el ca sa-mi primesc scuzele cuvenite? De ce trebuie sa raspund de faptele altora? Cu respect cer dovezi acum..prea iti faci de cap pe aici.

cip
15th December 2010, 14:02
Ce anume?:shocked:
Eu il stiu pe Dregan ,de baiat, cu simtul orientarii normale.:D
nu stiu zau ce sa mai zic ,am auzit la un meci de-al vostru cu Astra ca vreti sa uiti un intreg oras,asta nu prea suna a "simt al orientarii" normal ;)

Steel Jar
15th December 2010, 14:08
Vrem sa sacrificam, de ignat, un anume porc din orasul acela.:D Asta este am cazut si noi inspre the dark side, pentru cateva clipe.:D

cip
15th December 2010, 14:12
una-i una si-alta-i alta,cum zice bulgarul...;)
hai,offtopicareala placuta ! :cya:
oricum,tot noi luam campionatul :D

Vandam
15th December 2010, 14:15
una-i una si-alta-i alta,cum zice bulgarul...;)
hai,offtopicareala placuta ! :cya:
oricum,tot noi luam campionatul :D

Da bre, luati campionatul. :happy:happy

Ti-am zis inca mai tin minte acel banner de acum 4-5-6 ani: "Banatul ia campionatul" :D:D :) Acum ma intreb eu cine-i in urma ? :lol:

Steel Jar
15th December 2010, 14:16
Succesuri atunci.:D
...la : volei , tenis ori balet...handbal, scrima , sah sau table...darts, popice si parkour:D. Pe Jaba as vrea sa il vad cum incearca un salt parkour de pe un bloc pe altul.:D

cip
15th December 2010, 14:33
Da bre, luati campionatul. :happy:happy

Ti-am zis inca mai tin minte acel banner de acum 4-5-6 ani: "Banatul ia campionatul" :D:D :) Acum ma intreb eu cine-i in urma ? :lol:
vezi ca mai era un baiat cu o pancarta sub banerul ala...pe care pancarta scria: "in 2011" :)
succesuri in Europa League! :lol:

Vandam
15th December 2010, 14:42
Cip eu iti zic doar atat: mare atentie la Gaz Metan Medias :D:D Parca vad ca partea cu "succesuri in Europa League" o sa vi se potriveasca voua ca o manusa :cry:

cip
15th December 2010, 14:44
Cip eu iti zic doar atat: mare atentie la Gaz Metan Medias :D:D Parca vad ca partea cu "succesuri in Europa League" o sa vi se potriveasca voua ca o manusa :cry:

pe astia ii facem in meci direct,ca si pe voi :D

Steel Jar
15th December 2010, 14:45
Ma no ma.:D
Ai nostrii deja se acomdeaza cu Zidane, Drogba, Ronaldo, Nuno Gomez . De ce sa jucam intr-o liga inferioara?:D

Vandam
15th December 2010, 14:53
pe astia ii facem in meci direct,ca si pe voi :D

Degeaba ne faceti pe noi si pe GMM in meciurile directe, daca va inecati precum fratii din Giulesti la mal :happy:happy

Steel Jar
15th December 2010, 15:35
Si susssssss..... si jossssssss...sus-jos:D

Leo
15th December 2010, 17:22
Uite cum au aparut galatenii. :)

Uncle Ben
15th December 2010, 18:02
Uite cum au aparut galatenii. :)
Cum, bre? Adica ei nu se trag tot din maimuta, ca Hingherul (de pilda)? :shocked:

Vandam
15th December 2010, 18:39
M-am prins din ce cauza suntem pe primul loc. Datorita magiei facuta de Johannes, care-i galatean :cry:

4gqOGdX7N0Y

Leo
16th December 2010, 09:41
M-am prins din ce cauza suntem pe primul loc. Datorita magiei facuta de Johannes, care-i galatean :cry:

4gqOGdX7N0Y

Daca te-ai prins, sa te tii bine..............sa nu cazi.
:happy

Denis
16th December 2010, 15:38
Asta-i gluma de-aia de dinainte de '89. :D

http://lolbamas.com/blog/thatsnotfunny128630893950560268.jpg

delaoltenia
23rd December 2010, 14:35
La multi ani si Sarbatori fericite tuturor suporterilor galateni :)

Vandam
23rd December 2010, 16:21
Daca te-ai prins, sa te tii bine..............sa nu cazi.
:happy

Astea-s glume a la Vasile Muraru si Nae Lazarescu de revelion :cry::happy

Legat de urarea de mai sus, multumim la fel si tie. :ok:

Patriots
25th December 2010, 10:50
Craciun fericit tuturor celor care tin cu liderul :rasc:

Vandam
25th December 2010, 15:02
Craciun fericit si tie :ok:

Denis
26th December 2010, 06:49
Sarbatori fericite, si FORZA LIDERU'!

Leo
26th December 2010, 10:23
La multi ani, prietenului otelar!
Multa sanatate si fericire!

Denis
26th December 2010, 13:26
Sa-i dea Dumnezeu sanatate si sa traiasca si cu numele! :)
La Multi Ani, Cristi!

Vandam
26th December 2010, 15:11
Multumesc Leo, esti o scumpa.

Denis stii ce-mi doresc cel mai mult. :D FORZA OTELUL !!!

Leo
31st December 2010, 00:15
La multi ani, Bada. Multa sanatate si noroc!

Steel Jar
18th January 2011, 13:51
KH4ODuEXN6w

Imi ofera o stare de euforie melodia asta si mesajul se potriveste , ca o manusa, pentru ceea ce urmeaza in campionat.
Dont just sing it.... BRING IT.:D Astptam sa ne infrunte, adversarii, cu tot ce au mai bun, cu atat va fi victoria mai dulce.:D

Steel Jar
18th January 2011, 16:36
Multumesc Leo, esti o scumpa.

Denis stii ce-mi doresc cel mai mult. :D FORZA OTELUL !!!

Eu stiu ce doresti tu cel mai mult.... C..ista:D...trebuie sa te lupti pe viata si pe moarte, pentru ea, cu razvanel.:D

Denis
19th January 2011, 17:16
KH4ODuEXN6w

Imi ofera o stare de euforie melodia asta si mesajul se potriveste , ca o manusa, pentru ceea ce urmeaza in campionat.
Dont just sing it.... BRING IT.:D Astptam sa ne infrunte, adversarii, cu tot ce au mai bun, cu atat va fi victoria mai dulce.:D

Pe teren suntem mai tari ca ei, dar in tribune ... pe departe nu (INCA). :(

delaoltenia
19th January 2011, 19:57
Sunteti cei mai tari. ;)

Denis
19th January 2011, 20:56
O bucatica mica de ironie si din partea lui Dan. :D

delaoltenia
19th January 2011, 20:58
Stiu ca mie mi se permite :ok: ;)
Ce te face sa crezi ca este ironie,citeste posturile mele legate de Otelul si vei vedea ca am doar cuvinte de lauda la adresa clubului,a jucatorilor si a conducerii.O spun si acum,meritati locul unu.

Denis
19th January 2011, 21:07
Da, dar eu faceam comparatie intre noi si o alta echipa din Europa. Apoi citind mesajul tau "Sunte-ti cei mai tari" ma facut sa cred ca era un raspuns mai mult sarcastic, ca si cum am fi cei mai tari din Europa. :D

Multumim oricum! Important e sa abordam returul cu aceeasi, daca nu si mai multa seriozitate decat am abordat turul. Doar asa ne putem atinge obiectivul.

Steel Jar
25th January 2011, 19:41
Ar lua campionatul si ar castiga CL. :D

Pupam-as sa ma pup de narcisist, atotstiutor . Asta spuneam , acum ceva timp , ca vom face.
Primul trofeu e aproape rezolvat, al doi-lea urmeaza. Un fleac :D

Doctor_Satan
26th January 2011, 11:24
Daca si echipa merge pe ideea ca trofeul e aproape rezolvat, atunci retrogradam. Inca nu a inceput a doua parte a campionatului si ne vedem deja campioni. O astfel de mentalitate nu e sanatoasa, pentru ca se poate intoarce si sa ne muste de fund cand ne e lumea mai draga.
In tur au fost cateva meciuri pe care baietii nu le-au tratat cu seriozitate si ne-a costat. In meciurile ce urmeaza trebuie sa aiba si mai multa grija decat pana acum.
Pe langa mentalitatea echipei, in a doua parte de campionat vor incepe sa apara si lucrurile la care echipa noastra va fi foarte vulnerabila datorita resurselor financiare reduse. Aici vorbesc despre jocurile de culise.
Bogatasii de pe la CheFeRe, steluta, Dinamu, Stiuletii si Fruncea de pe Bega nu vor suporta ca o echipa fara bani sa le sufle trofeul la care ravnesc.
Mentalitatea echipei si jocurile din afara terenului for fi niste dusmani necrutatori in retur. Ideea este ca macar de primul sa aiba grija echipa.

Steel Jar
26th January 2011, 17:24
Calm Doctore, glumeam doar. Si in tur au cautat, cei numiti de tine, sa ne puna jos dar nu le-a iesit.:D

Doctor_Satan
28th January 2011, 11:52
Cei care au cautat sa "va puna jos" nu erau sustinatori ai echipei.
Eu merg pe principiul: sarbatorirea victoriei se face la final, nu la pauza. Au fost mult prea multe cazuri in istoria fotbalului in care o echipa s-a vazut castigatoare prea repede (fie in timpul meciului, fie in timpul campionatului) si la final a ramas cu buza umflata.
Vorbesc despre lucrul asta mai ales din cauza ca se stie prea bine mentalitatea unor jucatori din echipa noastra, care ne-a costat deja cateva puncte in turul campionatului.

delaoltenia
16th May 2011, 11:39
Salutare galateni!! :)
Felicitari pentru primul titlu din istoria clubului vostru.Deschideti si voi un thread pe suporter,un titlu frumos despre primul titlu adus la Galati.

liverpool-kid
17th May 2011, 08:37
Felicitari Otelul!

Vandam
17th May 2011, 11:16
Salutare galateni!! :)
Felicitari pentru primul titlu din istoria clubului vostru.Deschideti si voi un thread pe suporter,un titlu frumos despre primul titlu adus la Galati.

Sincer eu unul as prefera sa se intample asta dupa ce se "trage cortina". Pan aatunci mai e un meci de jucat. :ok:

Multumim Liverpool-kid.

petea
17th May 2011, 18:28
Bravo Otelul!!!

AJ.
17th May 2011, 23:04
Otelul campioana!!! Am stat cu sufletul la gura in meciul cu Timisoara, chiar daca nu sunt din Galti. Mi-a placut aceasta echipa inca de la inceput. FELICITARI!!!:yes:

Lordul
18th May 2011, 22:38
Felicitari Otelul !

Meritati....

si bravo.....primul trofeu pentru Moldova

sa jucati la Piatra ...nu fiti sluge la cioban.....

Leo
24th June 2011, 14:41
Bate vantul aici. Galatenii se razboiesc pe Intern, aici nu au nimic de zis.

fl0o
24th June 2011, 16:55
Sigur... ce-ar trebui sa facem ? http://www.smiley-faces.org/smiley-faces/smiley-face-whistle-2.gif
Hai sa ne luam in brate galateni !
http://i52.tinypic.com/awwebn.jpg

Denis
25th June 2011, 14:43
Dorinel, 43!

http://otelul-galati.ro/files/stiri/586b068b98c4cb2e3e56183434741a26_big.jpg

La mulți ani, Munti! Antrenorul Campionilor României este sărbătoritul zilei de 25 iunie (împlinește 43 de ani) și profităm de ocazie pentru a-i ura sănătate și cât mai multe satisfacții alături de FC Oțelul Galați. Să ne trăiești!

fl0o
25th June 2011, 15:07
Multumim Dorinel pentru frumoasele amintiri din ultimele sezoane !
Asta e, ai facut ISTORIE !

Vei fi mereu primul care a castigat titlul.

aLLiin
3rd August 2011, 16:18
Salutare! De ce nu puneti pe roate aceasta sectiune? Faceti si voi thread pentru fiecare jucator/antrenor..nu mi-o luati in nume de rau...dar este chiar aiurea...

Doctor_Satan
3rd August 2011, 16:24
Dar de asta ce zici?
http://onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=430
Si este si pentru conducere.

aLLiin
3rd August 2011, 16:38
Ultima postare acum un an...sunteti campioana...... Dar voi stiti.

Doctor_Satan
3rd August 2011, 17:12
Pai tu ai vazut sa fi cumparat si alti jucatori (care sa si debuteze) de anul trecut in afara de Puno?
Si baietii sunt ocupati cu discutiile cu timisorenii.

Datenshi
7th February 2013, 12:40
Daca ma poate ajuta cineva cu datele de contact ale lui Cristi, rog PM.

delaoltenia
7th February 2013, 12:59
pm

Tim
7th February 2013, 13:18
Daca ma poate ajuta cineva cu datele de contact ale lui Cristi, rog PM.Cati bani are sa-ti dea?:))

Datenshi
7th February 2013, 13:29
N-are, vreau eu sa vorbesc cu cineva din Galati. :D

Tim
7th February 2013, 13:38
Cati ani are? Cum o cheama?:evil:

cip
7th February 2013, 13:47
Daca ma poate ajuta cineva cu datele de contact ale lui Cristi, rog PM.
cred ca le are Irimus,dar el nu se poate loga :D

Datenshi
7th February 2013, 13:52
Cati ani are? Cum o cheama?:evil:

Daca era vorba de ceva de genul asta apelam la Iulia. :)

delaoltenia
7th February 2013, 13:57
Dan,pm.
link si tel.

Tim
7th February 2013, 13:57
Atunci e clar, iar e vorba de sigurante.:))

Doctor_Satan
7th February 2013, 14:08
Da, vrea sa ia la negru un tir cu sigurante sa le vanda la Recas, ca a auzit ca anul viitor vor fi in prima liga si vor avea nevoie daca suporterii se vor comporta la meciurile de acasa la fel ca la cel de la Galati. ;)

Tim
7th February 2013, 14:11
ái de poola mea, cum ajung astia moderatori?:headbang:

Doctor_Satan
7th February 2013, 14:12
Cum de nu se pune un test psihologic la crearea contului pe OLS?

Datenshi
7th February 2013, 15:15
Dan,pm.
link si tel.

Sa fie primite. Dau un zaibar cand ajung in zona. :D

Hard
5th May 2014, 23:45
In sfarsit, in 2014, mi se indeplineste visul prim0rdial: otelul retrogradata.

Hingherul
17th December 2015, 20:47
Am auzit ca anul ăsta Galatiul e luminat de sărbători mai ceva ca Las Vegasul. Dai si voi poze nu fiți hapsani :D

Hard
28th March 2016, 10:23
In sfarsit, in 2014, mi se indeplineste visul prim0rdial: otelul retrogradata.

Ole!

Doctor_Satan
28th March 2016, 10:37
Cat de jos trebui sa ajungi incat se te bucure necazul altuia? :no:
Se zice ca asta-i o caracteristica a romanilor. Daca-i asa, atunci voi sunteti pur-sange.

megastar
28th March 2016, 20:18
Ole!

Eu am impresia ca ti-au facut ceva baietii de la Grupa C de inca mai ai sechele. Ma voi interesa. Sper sa nu am surpriza sa aud de prima ta noapte de dragoste si cum nu ai mai putut sta pe scaun vreo cateva saptamani. Ar fi prea urat.

Doctor_Satan
29th March 2016, 09:39
Ai grija, ca poate aflam ca-i vreun travestit notoriu din Bucuresti si vine peste tine cu inca 2-3 epilati si cu sosete-n sutien sa te bata cu tocurile.

megastar
29th March 2016, 21:20
Eu nu dau in fete, a fie clar.

Hard
30th March 2016, 00:59
"Agresivilor", ne auzim la anul! Oare mai jos de liga a 3a se poate???

megastar
30th March 2016, 09:11
Eu am sustinut mereu ca trebuie sa pornim din Liga a V-a sau a IV-a pentru a putea scapa de Adamescu. Deci se poate mai jos. Dar nu uita ca la Galati au ramas suporterii adevarati, care tin cu Otelul nu pentru ca e echipa care castiga niste meciuri la un moment dat. Tu ca fcsb-ist nu ai cum sa intelegi. Esti dovada cea mai clara ca si Galatiul are uscaturile lui.

Hard
31st March 2016, 11:00
Uscaturile de obicei dispar... Prin ligile inferioare. Imi doresc o noua echipa la Galati, dar nu otelul si nici aceeasi " suporteri"...de carton.

Doctor_Satan
31st March 2016, 11:32
Noi ne dorim sa discutam si cu oameni care stiu sa scrie corect romaneste.
Dar, pana atunci, discutam si cu alde "dresuri rupte".


Sfat: "suporter" e de genul masculin, iar "aceeasi" se foloseste pentru genul feminin.
Asta ca sa eviti astfel de FCSB-isme pe viitor.

Hard
31st March 2016, 11:58
Si eu mi-as dori sa discut cu suporteri adevarati, nu cu rock-ari nespalati...
Problema e ca nu prea isi mai are rostul acest subforum. Daca acum 10 ani, erau pe aici 10-15 entuziasmati, acum au ramas doar 2-3 cocsari ametiti...

Doctor_Satan
31st March 2016, 14:41
Asta e parerea ta, care e total irelevanta din punctul nostru de vedere.

Hard
31st March 2016, 14:42
Bine "domnule" te las sa vorbesti de unul singur.

Doctor_Satan
31st March 2016, 15:05
Discutiile provocatoare pornite de tine n-au fost niciodata la invitatia noastra, deci prevad ca vei reveni la fel de nepoftit ca si pana acum. ;)

Hard
31st March 2016, 15:15
Promit ca ma intorc cand veti fi istorie.

Doctor_Satan
31st March 2016, 15:27
Sa speram ca nu te intorci niciodata. ;)

Hard
31st March 2016, 16:02
Ma voi intoarce dar nu cred ca voi mai gasi ceva...

Doctor_Satan
31st March 2016, 16:31
N-ai priceput nimic, dar lasa, doar du-te, ca oricum ai venit neinvitat.

Hard
31st March 2016, 16:36
La voi nu vine cineva invitat. Ati fost, sunteti si veti fi cei mai antipatici. rip fcog
Adios!

Doctor_Satan
31st March 2016, 16:41
Vorbeste suporterul echipei cu cele mai multe titluri furate. :happy

P.S. Statisticile spun altceva: http://forum.onlinesport.ro/showthread.php?t=645071
FCSB-ul e in top 3.

Hard
22nd October 2017, 23:55
Galati, un oras mai curat si mai civilizat, de cand au disparut cocsarii...

Regiment11siret
23rd July 2018, 11:16
Galati, un oras mai curat si mai civilizat, de cand au disparut cocsarii...

Oțelul nu moare niciodată.6266862668

Doctor_Satan
23rd July 2018, 13:39
Important este ca am scapat de vulturii care ne-au ciugulit pana la ficati si am recuperat palmaresul.
Mai ales ca acum, tot ce inseamna Otelul nu mai apartine vreunui patron, ci noua, suporterilor.

futbasisti
23rd July 2018, 17:03
Minti precum fura raposatul otelul.De ce minti lumea? Ce palmares ati recuperat? Nu ati recuperat nimic,licitatia a fost anulata si eu stiu ce spun. V-a fost frica sa nu fie cumparat de .......altcineva! Nu aveti nimic ,aaveti doar imprumutat dreptul de folosinta!

Doctor_Satan
24th July 2018, 14:00
Nota 2. Stai jos si mai studiaza.

Hard
30th May 2021, 18:44
Bate vantul pe aici... ce fac suporterii fantoma?😁 tot suparati? Blestemul continua. Hai noroc!

delaoltenia
30th May 2021, 20:56
Hai noroc!!!....ca nu te vezi de ani de zile.
Cu STEAUA, cu sorcova, sa stim si noi. :)

maur85
30th May 2021, 22:33
Da bă suntem supărați dar asta e viața. Ne ducem crucea mai departe.

delaparis
30th May 2021, 22:50
Las' ca e vorba doar de timp pana cand reveniti in prima liga. Nu se poate ca regiuni din Romania cu suporteri si potential economic sa nu aiba echipe in prima liga. Apoi comune din Ilfov cu trei spectatori sa tot ne sacaie etapa cu etapa la tv. Astia, ca e izolare sau nu, nu li se schimba nimic pe stadion ... aia care au :rolleyes::cool:

Johnny D
30th May 2021, 23:41
Crapa-le-ar spitele tuturor biciclistilor profesionisti in urmatoarea luna, mai ales celor din Italia si Franta!

Hard
31st May 2021, 23:19
Ce potential economic visezi pariziene? Cand ai trecut prin moldova ultima data? Liga 3 e maxim potential pentru otelul. Amin!

iulian_1976
1st June 2021, 01:05
Desi sunt nascut in Galati :) aici Hard@ are dreptate, potential economic sa tii o echipa in Liga1 nu exista in zona.

Ce exista este un bazin de suporteri care pot cotiza, aici ar avea un potential in jurul de 10-20 de mii, discutem de vremurile cand jucau cu Juventus si nu Colentina ci Torino :)
Partea de mai sus este posibila cu un marketing prea meserias, pe parte economica doar un grup de firme poate ar fi posibil sa sustina financiar, discutam de patronasi care "se pun in genunchi" cand pot scoate mai mult de cateva milioane CA pe an din bussinesul lor.


Mult mai probabil sa vezi Ripensia de exemplu in Liga 1 decat Otelul in anii urmatori :)
In cazul ca o luam pe parte de investitori mici, multi si cu bani gasim in top: Timisoara, Oradea, Sibiu, Cluj insa in
prezent nu cunosc un oras in Romania care sa se fi constituit intr-un grup de genul...

futbasisti
1st June 2021, 20:30
Dragi hotzelari, recunosc ca m-ati facut sa intrebuintez serios papusa.Voi chiar nu stiti cat dureaza......trei generatii?:D

Ati pornit din liga 4 (in loc de 5) si dupa cativa ani sunteti in liga 3!Asa da!

Sper ca la autogolul ala v-ati gandit putin la mine!:evil:

Johnny D
1st June 2021, 21:57
Cata rautate!:))

Tot mai bine decat ca la noi, la Zalau, ne-a scos Deju in min 96 desi se dadusera doar 4 minute de prelungiri. Mi-a amintit de Urs Mayer si meciul Romaniei cu Danemarca.:rolleyes:

LazioRoma
5th July 2021, 14:49
Ce potential economic visezi pariziene? Cand ai trecut prin moldova ultima data? Liga 3 e maxim potential pentru otelul. Amin!


Desi sunt nascut in Galati :) aici Hard@ are dreptate, potential economic sa tii o echipa in Liga1 nu exista in zona.

Ce exista este un bazin de suporteri care pot cotiza, aici ar avea un potential in jurul de 10-20 de mii, discutem de vremurile cand jucau cu Juventus si nu Colentina ci Torino :)
Partea de mai sus este posibila cu un marketing prea meserias, pe parte economica doar un grup de firme poate ar fi posibil sa sustina financiar, discutam de patronasi care "se pun in genunchi" cand pot scoate mai mult de cateva milioane CA pe an din bussinesul lor.


Mult mai probabil sa vezi Ripensia de exemplu in Liga 1 decat Otelul in anii urmatori :)
In cazul ca o luam pe parte de investitori mici, multi si cu bani gasim in top: Timisoara, Oradea, Sibiu, Cluj insa in
prezent nu cunosc un oras in Romania care sa se fi constituit intr-un grup de genul...

Otelului .. nu ii mai trebuia potential economic prin zona.. bani din champions erau suficenti pt autofinantare .. unde sunt?

delaoltenia
5th July 2021, 18:27
parca tineai vu farul, acum viitorul. mainw steaua/fscb :D

LazioRoma
5th July 2021, 18:37
:))) nu tin decat cu ai mei .. Lazio/Farul/HRVATSKA !

delaoltenia
5th July 2021, 18:59
minti! se lauda ionel ca mai nou ai soarele pe tricou, esti mare fan al echipei baragladinelor bronzate din bucale :D