PDA

View Full Version : Etapa 18: GLORIA BISTRITA – RAPID 1-3



resita
18th February 2009, 19:55
Duminica, 01.03.2009 - Ora 15:00 GSPTV

Discutii inainte si dupa meci

Tyler Durden
18th February 2009, 19:58
Blat sigur, batem sigur cu 10-0, toate golurile vor fi marcate de Pitbull.

Hingherul
18th February 2009, 20:34
astia si-au platit datoriile de apar in programul etapei?

BAK
18th February 2009, 20:46
egal. rapidul nu are forta sa castige. sabau poate duce bistrita la retrogradare daca nu incepe sa joace ceva

Mr Cosmin
18th February 2009, 20:49
Cu putin noroc Rapid nu pierde :ok: .

ultra
18th February 2009, 23:42
astia si-au platit datoriile de apar in programul etapei?

steaua e numai una ne mandrim cu ea in toata lumea, fara numarrrrrrrrr, de la P.Marin, Banel [cei mai albi din lot] pentru voi stelistii ...


ps:sa nu te superi amice, imi place echipa ta favorita doar.

2 solist, e deplasarea prea lunga, ca sa fie dezamagire.

delaoltenia
19th February 2009, 11:24
1 solist..minoritarii nu au cu cine si nici cu ce. ;)

Datenshi
19th February 2009, 11:39
Te referi la actionarii minoritari?

Daca suntem programati, eu cred ca batem. Echipa avem inca, mai greu e cu banii.

Leo
19th February 2009, 14:06
1 :D

NU are cine sa-i bata pe bistriteni .

Hingherul
19th February 2009, 14:10
3-0 e scorul in caz de neprogramare :D

YoYoyOi
19th February 2009, 18:34
Terminati cu oftopicul ca ma apuc de sanctiuni. Chiar imi era dor.

Ontopic. Bate Rapidul ca la militia la Jilava.

stiintacv
19th February 2009, 20:06
x solist

rhadoo
19th February 2009, 20:38
meci de casa prietenesc,insa la vremurile astea,fiecare pt el,deci bate jan

Tyler Durden
19th February 2009, 21:00
Care Jan, Jan Valjean?

Bumbescu
19th February 2009, 21:06
Vorba lu' nea Vadim: "Comentati prima etapa a returului pe forumul Onlinesport.ro.", cel mai mare si mai tare forum de SPORT din Romania si nu numai:D

Cristy RVD
19th February 2009, 21:07
1 :D

NU are cine sa-i bata pe bistriteni .

aia care n`au cum sa`i bata pe bistriteni ii bat mai mereu pe c****.

cinebelu
19th February 2009, 21:19
cel mai mare si mai tare forum de SPORT din Romania si nu numai:happy :happy :happy

Leo
19th February 2009, 23:03
aia care n`au cum sa`i bata pe bistriteni ii bat mai mereu pe catei.

Doar in visele tale .

Scor 3-1 .

Cristy RVD
19th February 2009, 23:09
Asa sa jucati la pariuri, ascultati sfatul doamnei :D

Denis
20th February 2009, 11:23
o fi echipa care tace fi face?......sau o fi rapidul care deocamdata e cu moralul la pamant? eu votez pentru o remiza alba.

Charon
20th February 2009, 12:33
sa apucam noi duminica urmatoare, ca-i batem si cu foamea-n gat!:D

Ferko
21st February 2009, 18:49
Foarte chinuit si cu foarte mult noroc, dar tot 1.

six
21st February 2009, 18:53
Bafta verisorilor :)

andrei23
22nd February 2009, 09:21
Blat sigur, batem sigur cu 10-0, toate golurile vor fi marcate de Pitbull.


:) Glumesti nu? :) Ce sa-i dea Rapidu` lu` tata jan? :) o caruta de fan? nu sunt bani de salarii si sunt bani de blaturi, auzi...

Aurel.D
22nd February 2009, 12:38
Rapidul are o echipa buna, iar treaba cu banii se va rezolva. Totusi, Bistrita nu sta prea bine in campionat si are nevoie mai ales de punctele de acasa. pronostic X.

YoNuTzz
22nd February 2009, 12:52
rapidul nu bate...

Telespan
23rd February 2009, 03:20
Merg pe un 2 solist :ok:Nu conteaza criza financiara prin care trece Rapidul,asa a fost mereu la RAPID.
Mergem la victorie shi $$$$$$$$$$$$$ vor veni..:ok:.FORZZA RAPID!!!!!!!!!!!!

riva
23rd February 2009, 12:52
Meci de lupta va fi, pe viata si pe moarte, cam un egal ar fi echitabil dar cu putin noroc Gloria va bate!

Nico21
24th February 2009, 12:48
1 :D

NU are cine sa-i bata pe bistriteni .



Dar a avut cine sa va bata pe voi...:cool::cool::cool:

riva
25th February 2009, 17:43
2-0 scurt, un gol zaha, si unul sanmartean! :D

Ferko
25th February 2009, 18:00
2-0 scurt, un gol zaha, si unul sanmartean! :D

Cred ca e corect cum zici !

Sezione
25th February 2009, 18:04
Ce gura mare au campionii Hotziilor si Aranjamentelor din fotbalul romanesc (sustinatorii echipei ciobanului )... mai ales cind e vb de altii... O avea Rapidul problemele lui..dar are un lot bun si oricind pot face un meci care sa le permita sa spersa nu piarda la Bistrita... Pronistic : egal !!

riva
26th February 2009, 08:41
nu stiu de ce te bagi tu mai oltene! macar suntem si noi campioni la ceva, nu ca voi campioni doar din gura si tremurati an de an sa scapati de retrogradare! si noi suntem condusi de un Lord nu de un grasan binoclist!

six
1st March 2009, 10:08
visiniiiiii :ok:

purpleheart
1st March 2009, 12:10
cam multi subestimati Rapidul, eu zic ca vor face o figura frumoasa returul asta, chiar daca lasa Copos sa se vada numai datorii si "probleme"... ! Le-am urmarit jocul si eu zic ca la merge destul de bine !
cred ca pleaca cu 3 puncte de la Bistrita !

vasyle
1st March 2009, 12:15
:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happy:happyBa te bistrita, stie sabau ce stie-deci 1 solist(pacat de programarea rapidului):)))))))))))))))))))))))

Tyler Durden
1st March 2009, 13:57
De unde naiba a mai aparut si Vasile asta? Chiar toti porcarii au voie sa posteze pe Ols? :D

Cipri
1st March 2009, 15:25
Bistrita e in zilele ei bune :cry:
Tata Jan e online :D :cry:

MARCEL55
1st March 2009, 15:26
primul BLAT al anului?????????

illazio
1st March 2009, 15:26
catamai blatu

Telespan
1st March 2009, 15:27
goll rapid:ok:

eventHorizon
1st March 2009, 15:30
Prea slabe rezervele Bistritei sa intre, ce draq!

Totusi, putea si tata Jean sa bage juniorii, avea scuze mai bune pt blatul asta.

Cine nu vede blatul e chior sau rapidist.

Tyler Durden
1st March 2009, 15:33
Si cine-l vede, e geniu sau stelist, nu?

acidu
1st March 2009, 15:34
bistrita - rapid : live aici - merge (www.gsptvonline.comuf.com)

Telespan
1st March 2009, 15:35
0-2..forzza rapid!!!!!!!!!!

resita
1st March 2009, 15:44
cum se joaca? :D

eventHorizon
1st March 2009, 15:44
Si cine-l vede, e geniu sau stelist, nu?

Fara suparare, dar ce naiba sa mai zici cand vezi ca cei mai buni oameni ai Bistritei sunt pe banca iar descultii aia din primul 11 se impiedica de minge?
Sau bistritenii au lot prea bun si sunt eu deplasat? :P

In fine, e de apreciat ca nea Jean nu a uitat de Rapid si i-a dat un mic avantaj :D

resita
1st March 2009, 15:45
m-ati facut curios, ma uit si eu la repriza a doua :drak:

YoYoyOi
1st March 2009, 15:50
dar vai ce meci frumos :sleep:

Cred ca e cel mai jenant meci si Poli-Craiova a fost mai tensionat ca asta

Sorin Blaj
1st March 2009, 15:54
Fara suparare, dar ce naiba sa mai zici cand vezi ca cei mai buni oameni ai Bistritei sunt pe banca iar descultii aia din primul 11 se impiedica de minge?
Sau bistritenii au lot prea bun si sunt eu deplasat? :P

In fine, e de apreciat ca nea Jean nu a uitat de Rapid si i-a dat un mic avantaj :D

Se pastreaza pentru Craiova. :)

illazio
1st March 2009, 15:55
rapid si bistrita retrogradate urgent !!!!. Ce echipa mai cedeaza jucatori adversarei directe inaintea meciului? Blat mai evident ca asta nu exista !!!!!!!

eventHorizon
1st March 2009, 15:55
Faza de la primu gol, precedat de circul facut de atacantii Bistitei, tine de manualele blatului :D
Scenariu si regia superba!!


Se pastreaza pentru Craiova. :)

Iti dai seama cu ce pofta or sa joace cu Craiova? :happy:

Tyler Durden
1st March 2009, 15:56
rapid si bistrita retrogradate urgent !!!!. Ce echipa mai cedeaza jucatori adversarei directe inaintea meciului? Blat mai evident ca asta nu exista !!!!!!!

Baga niste diazepam intravenos, poate iti mai revii.:happy

illazio
1st March 2009, 16:00
Baga niste diazepam intravenos, poate iti mai revii.:happy

il copiez pe Rossi :cool:

Cipri
1st March 2009, 16:14
Un ,,amanunt" interesant : in ultimele 30 de meciuri directe dintre Rapid si Bistrita , bucurestenii au insris in fiecare din ele :cry::cry::cry:

Cristian
1st March 2009, 16:26
:cry::cry:

http://img50.imageshack.us/img50/1491/image03011626tv226.jpg (http://img50.imageshack.us/my.php?image=image03011626tv226.jpg)

resita
1st March 2009, 16:27
gol :D

1-2

Mr Cosmin
1st March 2009, 16:30
Nu era logic ca bistritenii nu or sa joace nici macar la 50 % capacitate :P ?

illazio
1st March 2009, 16:32
Bistrita ar trebui sa se redenumeasca Rapid B.

purpleheart
1st March 2009, 16:44
1-3 si asa se va termina !

Cipri
1st March 2009, 16:48
Blat cat Casa Popurului !

riva
1st March 2009, 16:49
super echipa rapid! mai ales la mijloc! felicitari! sa speram ca ia titlul!

illazio
1st March 2009, 16:51
super echipa rapid! mai ales la mijloc! felicitari! sa speram ca ia titlul!

baga capu in pamant :rosu::rosu::rosu:

Tyler Durden
1st March 2009, 16:52
Blat sigur, batem sigur cu 10-0, toate golurile vor fi marcate de Pitbull.

Am avut deci dreptate intr-o oarecare masura.:happy

YoNuTzz
1st March 2009, 16:52
1-3...surprinzator doar la prima vedere...

Mr Cosmin
1st March 2009, 16:56
E surprinzator ca a dat si Gloria un gol.

illazio
1st March 2009, 16:57
E surprinzator ca a dat si Gloria un gol.

s-au speriat ca a fost prea evident blatu in priza repriza

alin_cv
1st March 2009, 17:11
rezultat asteptat
prietenul(bistrita)la nevoie se cunoaste
sa se duca in B echipa satelit a rapidului dintotdeauna

Bumbescu
1st March 2009, 17:42
blat ordinar...un lucru e cert, nu stiu daca "nevoiasii" sunt peste tot acasa, dar la bistrita cu siguranta sunt....

kain
1st March 2009, 17:43
Numai invidiosi pe aici.. :D

Victorie la care ma asteptam, Rapid va juca mult mai bine in retur si fara presiune.. ;)

six
1st March 2009, 17:44
oare va juca Bistrita sezonul urmator la.....Salonta sau.....:rolleyes:

Telespan
1st March 2009, 18:49
blat ordinar...un lucru e cert, nu stiu daca "nevoiasii" sunt peste tot acasa, dar la bistrita cu siguranta sunt....
Au gasit valiza la Bistrita?

Charon
1st March 2009, 19:02
oare va juca Bistrita sezonul urmator la.....Salonta sau.....:rolleyes:

se anunta o fuzionare cu producatorii de salam?:shocked:

de asta iubim noi Rapidul,ieri desfiintati,azi in lupta la titlu,maine scandal,poimaine feerie........:D

Duba
1st March 2009, 19:19
BLAT mai mult decat evident. Comentatorii si cei din studio, Stucan si un ziarist rapidist, Oprisan, parca, nu mai stiau ce sa musamalizeze, cum sa justifice non-combatul, mai mult decat evident al bistritenilor.
Prima repriza a fost o mizerie totala, cu greseli de curtea scolii in apararea Gloriei si cu centrari greu de explicat ale jucatorilor bistriteni cand atacau. La reluare, cam din din min. 60, Bistrita a pus ceva probleme, era si normal, scenariul trebuia respectat. A dat gol, pentru ca apoi sa se predea definitiv.

BLATUL A fost facut cu acordul tuturor - antrenor, conducere (Padureanu), jucatori, vezi si imaginea cu Sabau si Padureanu. O mizerie!

Cand te gandesti ca jegurile din presa il acuzau de mita si coruptie pe Gigi, pentru ca a dat bani pentru a se juca corect. Acest meci oare cum se poate numi?

rapid esti o mizerie!

Telespan
1st March 2009, 20:09
BLAT mai mult decat evident. Comentatorii si cei din studio, Stucan si un ziarist rapidist, Oprisan, parca, nu mai stiau ce sa musamalizeze, cum sa justifice non-combatul, mai mult decat evident al bistritenilor.
Prima repriza a fost o mizerie totala, cu greseli de curtea scolii in apararea Gloriei si cu centrari greu de explicat ale jucatorilor bistriteni cand atacau. La reluare, cam din din min. 60, Bistrita a pus ceva probleme, era si normal, scenariul trebuia respectat. A dat gol, pentru ca apoi sa se predea definitiv.

BLATUL A fost facut cu acordul tuturor - antrenor, conducere (Padureanu), jucatori, vezi si imaginea cu Sabau si Padureanu. O mizerie!

Cand te gandesti ca jegurile din presa il acuzau de mita si coruptie pe Gigi, pentru ca a dat bani pentru a se juca corect. Acest meci oare cum se poate numi?
rapid esti o mizerie!
Poate ne spui de blaturile stelei,sau de sacosi,valize ,deaconu etc

Duba
1st March 2009, 20:14
Pai spune-le ma tu, amaratule. Daca Steaua facea blaturi nu realiza performante an de an in Europa. Chiar nu ti-e rusine sa raspunzi la mesaje? Atat de mare este nesimtirea sub pod?

Despre valize iti spun doar ca nu inseamna BLAT. Ci premierea jocului curat, cum nu a fost astazi la Bistrita.

rapid esti o mizerie!

delaparis
1st March 2009, 20:17
Duba daca mai jignesti suporterii vei suporta consecintele precizate in regulamentul forumului ...

Duba
1st March 2009, 20:20
Duba daca mai jignesti suporterii vei suporta consecintele precizate in regulamentul forumului ...

Nu jignesc mai pe nimeni. Spun doar adevarul. Insa in aceasta tara asa ceva este interzis. La fel cum sunt si premierile.

Grecu_
1st March 2009, 20:23
Pai spune-le ma tu, amaratule. Daca Steaua facea blaturi nu realiza performante an de an in Europa. Chiar nu ti-e rusine sa raspunzi la mesaje? Atat de mare este nesimtirea sub pod?

Despre valize iti spun doar ca nu inseamna BLAT. Ci premierea jocului curat, cum nu a fost astazi la Bistrita.

rapid esti o mizerie!

Deci in ultimii 2 ani Steaua a fost o valiza toata. Sau alea 2 pucte din 36 ie performante? :cry:

Modelatorul Marius a dat puncte cand un caine a facut din Steaua mizerie. Acum nu mai e la fel? :mda:

Grecu_
1st March 2009, 20:24
Nu jignesc mai pe nimeni. Spun doar adevarul. Insa in aceasta tara asa ceva este interzis. La fel cum sunt si premierile.

Adevar, poate doar in capusoru' tau...

red-bull
2nd March 2009, 10:41
ce va ambalati mah asa?Meciurile gloria -rapid sunt de mult intrate in legenda.Oricum jocul bistritei a fost foarte foarte slab

Ferko
2nd March 2009, 14:19
Zice "unii" ca a fost blat. Chiar a fost sau e numai o parere ? Ceva dovezi sunt ? Sa nu-mi spuneti ca non-combatul este o dovada pentru ca nu este ! Poate au prinsi baietii o zi cu bioritm mai slab si gata.

Tyler Durden
2nd March 2009, 18:56
Si o opinie pertinenta: Pisica vișinie
March 2nd, 2009 | Fotbal intern, RAPID

Se înșală cei care consideră că Rapid a cîștigat la Bistrița în mod fraudulos!
Rapid e ca pisica, parcă are 9 vieți. Cînd lumea începuse să-i cînte prohodul, știind-o înglodată în mari datorii, echipa giuleșteană s-a ridicat de la pămînt și a învins confortabil la Bistrița. Nu numai că a fost singura care a triumfat afară în prima etapă a returului, dar a și urcat pe locul 5, depășind-o pe Steaua. Deși rămîne drum lung pînă departe, e limpede că RAPID NU SE LASĂ. Pe lîngă valoarea majorității jucătorilor, seriozitatea lui Rada, un tehnician obișnuit cu cîrca și cu anonimatul, chiar îi permite să viseze. Cei care se pregăteau s-o îngroape bat în retragere. Evident, formația vișinie nu și-a spus ultimul cuvînt în lupta pentru UEFA, dacă nu și pentru titlu.

Din pricină că ne-am molipsit de boala numită blatiadă și ne vindecăm greu, destui s-au grăbit să pună sub semnul întrebării corectitudinea rezultatului consemnat la Bistrița. Surprinzător, pe lista acestora s-a înscris și Rednic. Antrenorul “cîinilor” a insinuat că, aliniind mai mulți tineri, Gloria AR FI ÎNLESNIT victoria Rapidului. Cel mai ușor e să zici că pe Rednic l-a luat apa și că s-a băgat unde nu-i fierbe oala. Ar trebui să-l preocupe Dinamo, nu adversarii, asta e în afara oricărui dubiu.

Totuși, întrucît fenomenul e mai amplu, căci Porumboiu și Mititelu i-au suspectat pe cei de la Pandurii de noncombat în partida din Ștefan cel Mare, merită zăbovit asupra lui.

Logic vorbind însă, chiar NU EXISTĂ MOTIVE plauzibile să pretindem că Rapid a cîștigat în mod fraudulos la Bistrița. Înainte de orice, pentru că Gloria, căzută în clasament la un îngrijorător minus 9, era direct interesată să joace duminică, nu să se predea. Deoarece urmează să meargă la Craiova și să primească vizita Vasluiului, cele 3 puncte cu Rapidul i-ar fi trebuit ca aerul. Mai departe, cum să-și fi propus și să fi reușit Rapidul s-o sensibilizeze pe Bistrița, ce să-i fi oferit? Apelînd iar la logică, să convenim că n-avea nimic de oferit, Nimic, nimic. Cînd Sichitiu, Manea și Rada se scotocesc prin buzunare ca să găsească bani pentru apă minerală!, reiese că Rapid nu se afla în situația de a-l îndoi în vreun fel pe vulpoiul Pădureanu. La o adică, Lordul ar fi pretins atîția bani cîți n-ar fi putut plăti clubul din Grant nici în zilele lui aproape uitate de bunăstare.

Doar ideea că, nefolosindu-i pe Negrean, pe Anca și pe Coroian, Sabău a alcătuit echipa pe dos, intenționat greșit, ar mai fi de discutat. “Moțul” nu-i perceput ca vînzător, ca trădător, N-A FOST NICIODATĂ, drept pentru care și această variantă pică. Inclusiv în condițiile în care i s-ar fi garantat că va ajunge din vară antrenor în Giulești. Dar cine să-i fi garantat, iar el să creadă, cîtă vreme actualul Rapid e un club fără cap și fără coadă?!

Și-atunci? Atunci, s-ar cuveni să nu mai căutăm cu lumînarea blaturi și, dornici de scandal, să le inventăm. Mai degrabă ar trebui să-l ascultăm pe vicepreședintele bistrițean Horoba, care aprecia mîhnit, dar realist, că “Rapid e în clipa de față o formație superioară Gloriei”. Unora le place însă SĂ COMPLICE inutil lucrurile.

Ovidiu Ioanitoaia.

Rossi
2nd March 2009, 19:20
eu nu inteleg cum de mai au tupeul stelistii sa comenteze ...

in pauza de iarna au aparut o gramada de stenograme care au aratat ca ciobanul a incercat sa aranjeze jumatate din campionat ... asa ca voi stelistilor , fanii celei mai mizerabile echipe din Romania , nu aveti voie sa ridicati capul din pamant

personal nu cred ca a fost blat la Bistrita ... diferenta de valoare s-a vazut si pe tabela

Cristy RVD
2nd March 2009, 19:25
BLAT mai mult decat evident. Comentatorii si cei din studio, Stucan si un ziarist rapidist, Oprisan, parca, nu mai stiau ce sa musamalizeze, cum sa justifice non-combatul, mai mult decat evident al bistritenilor.
Prima repriza a fost o mizerie totala, cu greseli de curtea scolii in apararea Gloriei si cu centrari greu de explicat ale jucatorilor bistriteni cand atacau. La reluare, cam din din min. 60, Bistrita a pus ceva probleme, era si normal, scenariul trebuia respectat. A dat gol, pentru ca apoi sa se predea definitiv.

BLATUL A fost facut cu acordul tuturor - antrenor, conducere (Padureanu), jucatori, vezi si imaginea cu Sabau si Padureanu. O mizerie!

Cand te gandesti ca jegurile din presa il acuzau de mita si coruptie pe Gigi, pentru ca a dat bani pentru a se juca corect. Acest meci oare cum se poate numi?

rapid esti o mizerie!


Ma Duba, stiu ca e frustrant ca o echipa fara valize, fara brichete, fara stenograme, in faliment sa treaca peste voi in clasament dar that's the life ... ce sa facem daca Porumboiu s`a prins si a cumparat jucatori straini ?

E ciudat cum hotii striga hotii.dinamo si steaua au ajuns sa acuze RAPIDUL de blat :happy

Cristy RVD
2nd March 2009, 19:28
Pai spune-le ma tu, amaratule. Daca Steaua facea blaturi nu realiza performante an de an in Europa. Chiar nu ti-e rusine sa raspunzi la mesaje? Atat de mare este nesimtirea sub pod?

Despre valize iti spun doar ca nu inseamna BLAT. Ci premierea jocului curat, cum nu a fost astazi la Bistrita.

rapid esti o mizerie!

Ma Duba, fotbalul nu e in nici un caz pentru tine.
Tu consideri ca steaua a facut performante an de an in Europa :happy cred ca esti singurul cu parerea asta.

ultra
2nd March 2009, 19:54
Despre meci:A fost unul frumos, cu multe goluri, dar diferenta de valoare s-a vazut, Rapid clar cu un lot mai bun.Nu a fost niciun blat precum zic unii, Gloria a aratat ca o echipa care ocupa locul din clasament, si se bate sa se salveze de retrogradare.

Despre suporteri:Galeria Rapidului a avut o prestanta buna, cateva fumigene, s-a cantat mult si tare, prezenta mare aproximativ 200 de rapidisti din Bucuresti si cateva zeci de persoane din provincie."Galeria" Gloriei a fost lipsa din ce am vazut.

P.S.:Imi place cu Rapidu` ! ;)