PDA

View Full Version : bcr.tenisparter.ro!



ionutzakis
18th February 2009, 12:01
Salut,

m-am inscris si eu pe bcr.tenispartener.ro, mi se pare o ideea foarte buna mai ales ca nu sunt f multi jucatori de tenis la noi in tara si cu ocazia asta putem sa ne cunoastem mai bine.

Mi se pare f benefic mai ales pt cei sub 35 de ani deoarece singurul circuit existent pt amatori din ce stiu eu este cel al "veteranilor" (conditia e sa ai minim 35 de ani ca sa participi).

Stie cineva mai multe despre cat de des vor fi organizate aceste turnee si in ce zile ale saptamanii se vor organiza in principiu?

Intreb pt ca de ex in comunitatea tenisului de masa aceste turnee de amatori se practica de f multa vreme (cu tot cu clasamente) si sunt bine organizati, la modul ca se fac rezervari in grup la acelasi hotel (deci pret mai bun), car pooling etc.

Personal prevad ca aceste turnee vor avea foarte mare succes!

veteran
18th February 2009, 19:21
Probleme pot fi org.turneelor,orase, deplasare,cazare taxa de inscriere si mai este si chestia confirmari rezultatului de catre adversar in meciurile partener

vassy
19th February 2009, 23:14
M-am inscris si eu, dar din pacate nu este prea promovat circuitul, in afara de cei din Bucuresti nu sunt foarte multi inscrisi, oricum o idee buna

JoeDirt
18th April 2009, 23:04
As vrea si eu sa ma inscriu. S-a mai inscris cineva. Merita?

vassy
19th April 2009, 00:37
in ce sens merita?

JoeDirt
19th April 2009, 21:37
Adica daca e organizat bine, cum se joaca meciurile, cum sunt jucatorii, fair play, premiile, toate cele. Merita banii?

vassy
19th April 2009, 21:41
inca nu s-a jucat nici un turneu, doar meciuri partenere, te intalnesti cu omu si dai un tenis, ce mare scofala, uita-te pe site ca au o documentatie destul de stufoasa in care explica tot, daca nu ai cu cine juca si esti dintr-un oras cu multi jucatori inscrisi se merita, oricum nu e ca si cum ai face cine stie ce investitie...

JoeDirt
19th April 2009, 22:48
Am vazut ca sunt inscrisi vreo 8 oameni din orasul meu. Am comandat acel card de 35 de lei. Acum astept doar confirmarea. As vrea sa ma inscriu si la un turneu - două. Mă gândeam că ai jucat și la un turneu (sau ăsta e primul an al circuitului?)

vassy
19th April 2009, 23:00
e primul an si de la 1 mai incep turneele, sunt la nivel de amatori, sa nu te astepti la cine stie ce organizare

Robbert_ro
20th April 2009, 03:32
@vassy
u ce ai facut? te-ai inscris?
eu sunt la cluj la faculta si nu prea am cu cine juca pe acolo.
poate ne inscriem si facem macar jocurile alea partenere + ca is vre-o 2,3 turnee si prin cluj in iulie si august

vassy
20th April 2009, 11:39
Eu sunt inscris, dar nu prea am foarte mult timp sa joc acum, oricum gasesti sigur cu cine sa joci daca eu nu pot ;)

JoeDirt
20th April 2009, 19:51
Voi dupa cat timp de la efectuarea platii ati primit acel cod personal? Mentionez ca am platit online cu cardul aseara si nu am primit nimic pana acum. Să fie din cauza sărbătorilor?

Robbert_ro
20th April 2009, 20:12
pai o sa primesti un card cred...si oricum nu te astepta la nimic pana dupa sarbatori

vassy
20th April 2009, 20:47
Eu am abonament la revista si sunt de la inceput in circuit, deci nu stiu exact, probabil fix dupa Pasti o sa fii inscris, cardul ala iti trebuie doar pentru turnee

JoeDirt
20th April 2009, 21:15
Pai sa vina mai repede ca vreau sa ma inscriu la turneul de la Craiova (8-10 mai sau 22-24 mai) :D

JoeDirt
21st April 2009, 21:25
M-am inscris la turneul de la Craiova (8-10 mai), Simplu, level 7. E vreun potential adversar pe aici?:D