PDA

View Full Version : Gheata de Foc ( My hot ice) - serial



stardust
9th September 2008, 10:03
Un alt fel de skating... My Hot Ice cu Yagudin si Kostomarov pe Acasa incepand cu 15 septembrie. :p

praf_de_stele
9th September 2008, 12:13
ceeee ? :D

Tracoromana
9th September 2008, 12:54
Cred ca nu-i cine stie ce de capul serialului, actorii si ei .... mai mult fosti patinatori, dar ii mai vedem si noi un pic patinand....
- din episodul 17:http://www.youtube.com/watch?v=P1BM_JtYcXQ
- din episodul 9: http://www.youtube.com/watch?v=yw1Aq3siaEo

rocs_a
15th September 2008, 21:09
si rezumatul serialului se regaseste aici http://www.acasatv.ro/telenovele/gheata-de-foc.html
cred ca yagudin va avea rolul personajului cu probleme cu alcoolul :D

whisper
15th September 2008, 21:53
yagudin va avea rolul personajului cu probleme cu alcoolul
Nu stiu de ce , da' i se potriveste:cry: :hiding from Alexei fans(including me)):
Multumim, Flavia pentru clipuri! Multumim stardust and Rocsana for the infos.

irinaidu
16th September 2008, 00:32
pai i se potriveste pt ca si el a avut o mica problema :P

peirsolgirl
17th September 2008, 18:00
Ba nu, la naiba, Alexei Tikhonov are rolul personajului alcoolic!:shocked:

Tracoromana
17th September 2008, 18:20
Sigur, doar nu-u-u Yagudin! :no: Tihonov are probleme familiale.

rocs_a
18th September 2008, 10:47
da, eu am gresit , am corelat gresit numele personajelor cu actorii . scuzati

emiii03
18th September 2008, 15:22
Roman Kostomarov e un dulce.......imi lipseste de la competitii

whisper
18th September 2008, 22:02
:( Cand va citesc ..imi pare rau ca nu pot vedea si eu serialul o_o

rocs_a
18th September 2008, 23:08
dar totusi serialul nu se poate gasi pe net? tb sa fie ceva in rusa, vreun torent rusesc ceva. ar fi problema cu subtitrarea, in romana cu siguranta nu s-ar gasi, dar macar in engleza...nu stiu...

emiii03
23rd September 2008, 17:03
nu am vazut azi decat sfarsitul din 'gheata de foc'
cine se ofera sa spuna cateva cuvinte? a fost ceva campionat?

Tracoromana
23rd September 2008, 19:53
Nu prea e mult de povestit. Aflam ca la campionatul european perechea cu Alexei Tihonov castiga aur si perechea care divorteaza, bronzul. Natasa isi inainteaza dosarul pentru autorizatie de antrenor, dar inca nu-i spune tatalui ei ca vrea sa-i antreneze pe Vitea si Ania. Vitea nu face antrenament si se plictiseste. La cererea lui Yagudin Trofimov il vede patinand, dar nu i se promite nimic. Prietena lui Yag e tupeista in continuare, si.... cam atat.

emiii03
24th September 2008, 11:13
ms mult
mi-ar fi placut sa-i vad patinand la campionatele europene ;)
astept cu nerabdare nunta lui Natasa si Vitea, dar mi se pare ca Vitea se grabeste prea mult, am impresia ca nu a uitat-o inca pe Anna.....

oana88
24th September 2008, 22:39
A vazut cineva episodul de azi si poate sa povesteasca putin ce s-a intamplat? Eu am ratat azi serialul, dar sunt incantata de el in general, nu pt ca ar fi o capodopera, ci pt ca e despre patinaj si cu patinatori celebri :D

emiii03
25th September 2008, 00:19
a fost interesant......
a fost nunta lui Vitea si Natasha, a fost doar o mica intrunire la patinoar, au fost invitati si unii patinatori si antrnori. a aparut si acel antrenor care a vorbit despre accidentul lui Natasa ziaristilor.desi nici nu a fost invitat tine un toast si din greseala anunta pe toata lumea ca Natasha va antrena pe Vit si Ana.
bineinteles Alexandr Petrovici se supara. dupa ce pleaca lumea Vit si Natash fac o mica petrecere pe gheata dar Natasha lesina......asa se termina episodul
si Liuda aia, iubita lui Yags face iara circ la balet....
cam atat....

iris_for_daria
3rd October 2008, 14:17
dar totusi serialul nu se poate gasi pe net? tb sa fie ceva in rusa, vreun torent rusesc ceva. ar fi problema cu subtitrarea, in romana cu siguranta nu s-ar gasi, dar macar in engleza...nu stiu...

Salut, din nou tuturor. Bine v-am regasit ! :)
Referitor la ce se discuta mai sus: exista ceva pe fsvids la Yagudin, dar sunt doar bucatele din episoade, acele bucatele in care apare el, normal fara nici o traducere.
Dar daca gasiti ceva mai mult de atat, adica episoadele in intregime, dati de stire ca le-as vrea si eu :D.
Nu e nu stiu ce mare capodopera, parerea mea, insa eu sunt fff incantata de ideea serialului, de faptul ca pot vedea un pic lumea aceasta din spatele unui campionat, si ca ii revad pe Yagudin, in deosebi, dar si pe Tihonov ori Kostomarov.

Tracoromana
3rd October 2008, 15:24
Si mie imi place ideea si chiar multe se intampla in culisele patinajului.

N-am vazut episoadele de miercuri si joi si azi vad ca s-au schimbat perechile, Natasa si tatal ei isi vorbesc, Tihonov e suparat pe partenera lui, iar Vitea ii face o vizita Aniei. Imi spune cineva cum de s-au intamplat toate astea?

iris_for_daria
4th October 2008, 22:44
Miercuri totul era asa cum stii fara schimbari prea mari, iar joi n-am vazut nici eu, astfel ca la fel de surprinsa sunt ca tine.
Defapt nu ti-am rasp la post ci am intarit intrebarea ta: Ce s-a intamplat joi ? :D

emiii03
5th October 2008, 13:09
nu stiu exact ce anume a fost joi, dar s-au intamplat cam asa:
Natasa si Vitea s-au cam certat la antrenament pt ca Natasa tot spunea lui Vitea sa se apropie mai mult de Ana....el s-a suparat si a plecat.afara s-a intalnit cu Gromov, care i-a propus sa lucreze cu Vera. Vitea nici nu s-a dus acasa, l-a sunat pe Gromov si a acceptat.
ziua urmatoare, cand fetele au vazut ce sa intampla, Ana a venit cu ideea de a patina cu Brattev. insa si Liuba i-a propus lui Brattev sa patineze impreuna dar ell a refuzat. frustrat insa sa ramana far pereche a acceptat propunerea lui Ana.
intre timp a venit si jurnalistul care a intelels totul gresit si a crezut ca Gromov are 2 perechi noi
Vitea s-a dus la Kolea sa stea cateva zile acolo dar a doua zi, Sasa, i-a aratat usa......asa ca Vitea s-a dus la Ana....
lui Trofimov i se facuse mila de Natasa si au schimbat 2 vorbe doar atat.Natasa s-a dus la el sa ceara un sfat dar totul s-a terminat cu o cearta.
iar Asia s-a imprietenit cu antrenorul acela Andrei Sergeievici, o fi tatal ei? mama ei nu vrea sa mai vorbeasca cu el......

Tracoromana
5th October 2008, 15:49
Cam mofturos Vitea asta. Imi place cum tii minte perechea de nume, ex. Andrei Sergeievici
Mersi Emi!

oana88
5th October 2008, 21:43
Emi, mersi mult ca ne tii la curent cu ce se intampla in serial.:floricica: De cand a inceput facultatea, eu nu mai sunt niciodata acasa la ora la care se difuzeaza:(

whisper
5th October 2008, 22:25
Multumesc fetelor pentru rezumate.:floricica:

rocs_a
6th October 2008, 18:43
si azi mai poate posta cineva rezumatul? pls...lunea nu il vad... :(

Tracoromana
6th October 2008, 19:37
Vitea are o aventura cu Ania si-i spune ca se gandeste la ea de cand a revazut-o. Natasha il cauta pe Vitea si afla ca a plecat de la Kolea, dar se intalnesc la patinoar si Vitea se poarta f. urat cu ea, ii spune pe un ton rastit ca e un antrenor slab si apoi pleaca fara sa dea vreo explicatie. Discutia o aude Ania si Andrei Sergeievici. Dupa antrenament Ania si Vitea se intalnesc din nou si Ania ii roproseaza lul Vitea purtarea.
Kolea si Sasha au o discutie lamuritoare si se impaca. Roman (yags) marturiseste ca are probleme la un genunchi si este trimis la investigatii.

irinaidu
7th October 2008, 22:12
am vazut si eu azi in sfarsit un episod din serial :D nu am inteles mare lucru dar mi-a placut sa ma uit la protagonisti. si mi-a parut rau sa-l vad pe tihonov cum zicea ca e ultimul lui campionat si ar vrea sa plece cu un rezultat deosebit si apoi m-am gandit la cum s-au intamplat lucrurile in realitate :(

whisper
7th October 2008, 22:20
Eu nu pot vedea serialul:(
Multam Irina pentru micul rezumat:P
Mie mi-au placut mult Tihonov/Petrova :)

rocs_a
8th October 2008, 13:56
cum s-a sfarsit in realitate pt tihonov? ca eu nu il stiu de cand activa :(

irinaidu
8th October 2008, 19:39
pai tikhonov si petrova au trebuit sa se retraga de la worlds 2007 din cauza accidentarilor. :(

iris_for_daria
10th October 2008, 10:45
Azi n-o sa vad Hot Ice :( Apelez la voi...sa-mi povestiti ce-o sa fie, ce-o sa faca Kolea sau cum il cheama pe Rokotov la campionat, ca a ramas in coada de peste...si tot ce-o sa mai fie. Si va multumesc anticipat. :groggy:

Tracoromana
10th October 2008, 23:32
Kolea si Sasha castiga campionatul, argint pentru elevii lui Privalov, iar bronz Berkovskaya cu Bxxxxxx (cum l-o fi chemand). Conform traditiei elevii lui Trofimov sunt invitati la cina pentru a sarbatori, si de-asemenea si elevii Natashei. Atmosfera e tensionata, Kolea si Sasha nu vin la cina, pt. ca s-au certat inainte, Sasha il someaza pe Kolea sa ia o hotarare in legatura cu viata lui (lor). La cina apare doar Berkovskaia cu Bxxxx si Trofimov se uita la ei cam chioras, si de aceea pleaca repede.
La patinoar, Vitea incearca din nou sa intre in vorba cu Natasha, o felicita si recunoaste ca ea e un bun antrenor, dar Natasha amana discutia cu el.
Roman are dureri mari la genunchi astfel incat prietena lui cheama salvarea si pe Natasha, dar Roman refuza orice consult. Natasha isi sfarma mintea ce sa faca cu Roman, ii cere parerea tatalui ei, iar el o sfatuieste sa ia acea hotarare pe care i-o dicteaza inima, pentru ca isi va duce crucea singura.

iris_for_daria
11th October 2008, 15:33
Merci mult, Tracoromana. :yes:

iris_for_daria
13th October 2008, 23:54
Iar apelez la voi...cine s-a uitat azi la Hot Ice se mai indura o data si de mine...nici azi n-am ajuns in timp util acasa ca sa vad serialul...va rog mult mult mult :yes:
Si merci mult mult mult...

Tracoromana
14th October 2008, 16:04
Ieri? :thinkso: Scenele sunt cam lente si tin minte cam atat. Sunt campionate nationale la indiviual. La fete, Asia ia o medalie, cred ca bronzul si toata lumea e fericita. De fericire Trofimov si mama Asiei se pupa :P, iar Asia nu-i prea fericita cand ii vede. La baieti inaintea concursului Roman are dureri groaznice, Natasha ii cere doctoritei un calmant, da aceasta refuza sa il dea. Roman nu renunta si intra in concurs, pe care il castiga. Cand sa se bucure cu totii, Roman lesina si este chemata salvarea.

emiii03
14th October 2008, 18:55
ms ffff mult de relatari......din pacate de cand a inceput faculta nu am mai vazut nici un episod....nu am tv....
oare ce are Roman?saracul de el.....

whisper
14th October 2008, 21:42
Multumesc Flavia pt rezumat.
Prima data cand am citit am crezut ca e vorba de Asia- continent apoi am vazut ca de fapt Asia e numele unei patinatoare LOL!

iris_for_daria
14th October 2008, 22:29
Ms mult mult mult pentru rezumate...mai am o rugaminte nici azi nu am vazut...dar maine promit sa ma uit ca deja mi-e greu sa tot apelez la voi sa imi povestiti ce se intampla. :groggy:

Tracoromana
14th October 2008, 22:56
Trofimov si mama Asiei fac cumparaturi si se pregatesc sa sarbatoreasca medalia fetei, dar Asia e foarte obraznica si-l acuza pe Trofimov ca e interesat mai mult de mama decat de ea. Trofimov pleaca. Cele 2 se impaca pana la urma si mama ii promite Asiei ca o sa fie cuminte de-acuma inainte.:P

Kozarev este internat si urmeaza sa fie operat. Pe Natasa o apuca disperarea si spune ca pe tot ce pune ea mana, se strica.

Berkovskaya ii spune lui Viktor ca nu mai vrea sa continue relatia cu el, ca vrea sa-i ramana prietena Natashei.

In rest, marunte jocuri de culise.

peirsolgirl
16th October 2008, 11:54
eu la camin nu am Tv, so no film....:(

emiii03
17th October 2008, 21:47
in sfarsit am vazut si eu un episod astazi...
pe scurt, pt cei care nu au vazut....
a aparut Maxim Voronov, (Alexander Abt, daca nu ma insel) care a venit din Sua, pt a cauta o partenera.baiatul este f bun, ce pasi rapizi....
Anna spune lui Natasa ca nu se prezinta la campionatele europene, dar Natasa ii da ordin sa vina la antrenamente. Anna ii spune ca ea s-a vazut cu Vitea si inainte de a pleca in sua. Natasa ii zice ca nu vrea sa se amestece in viata ei personala.
Roman are nevoie de o operatie scumpa care poate fi realizat la timp doar in strainatate.
mama Asiei se intalneste in sfarsit cu Andrei Sergeievici, cu care se cunosc din tinerete, ii spune ca are o fiica patinatoare, dar se grabeste sa scape de el...
Elena, sotia lui Kolea, se pregateste de calatoria la londra insa Nikita nu vrea si fuge de la aeroport.

whisper
17th October 2008, 22:41
:( Vreau sa vad si euuuuuuuuuuuu:(
Si Abt si Yags - super cast!
:floricica: cand aveti timp mai treceti sa ne spuneti rezumatele episoadelor!:ok: Merci anticipat!:kiss:

iris_for_daria
21st October 2008, 20:27
Natasa merge la Federatie sa faca rost de bani pentru Roman (Yags), dar intampina greutati, caci noul director ii face avansuri si o invita la masa spunandu-i destul de clar ca o va ajuta sa obtina banii daca va fi mai "prietenoasa".
Kolea refuza sa mai plece in Germania (sau unde se pregateau ei sa plece la antrenamente) dupa ce Nikita ramane in grija lui. Trofimov (sau cum il cheama pe tatal Natasei) se cam infurie din aceasta cauza. Pe deasupra, Asia refuza si ea sa mai plece daca va fi insotita de mama ei. Si ca sa fie sigura ca va merge singura ii rupe mamei pasaportul.
Smalkin (inca unul la care nu-i stiu numele) ii propune lui Maxim (Abt) sa se antreneze cu Andrei Sergeievici si ca partenera s-o aiba pe iubita nebuna a lui Roman, dar acesta refuza.

emiii03
7th November 2008, 14:51
nu are chef cineva sa ne povesteasca ce se mai intampla in gehata de foc?
eu nu am mai vazut de vreo 2 saptamani......:(

iris_for_daria
15th November 2008, 12:13
Hai sa va povestesc ce s-a mai intamplat in Hot Ice....daca nu va plictiseste subiectul :o:...glumesc desigur.
Nu stiu cine de cand nu a mai vazut...dar o sa fac o recapitulare scurta a celor mai importante faze de la ultimul meu post in care va povesteam tot despre acest serial.
Sa incepem cu favoritul meu...Yags..a castigat o medalie de aur dar fara o operatie la picior nu mai poate continua. Natasa umbla sa-i obtina bani de la federatie dar noul director se da la ea si pt refuzul ei, primeste la randu-i un refuz in problema banilor pentru operatie. Iubita lui Yags se culca cu Smalkin (ori cum il cheama pe directorul patinuarului) si astfel obtine banii necesari pt operatia lui Roman (Yags) in Israel.
Aceeasi iubita nebuna a lui Roman pe cand era la un pas sa-si inceapa viata de patinatoare la individual este santajata in urma unor jocuri de culise si nevoita sa se intoarca la balet, spre uimirea tuturor.
Sasha iubita si partenera lui... (Tihonov)...Kolea nu ? asa...moare;nu stiu sa va dau detalii cum si de ce pt ca am ratat si eu ep acelea. Trofimov ii aduce o alta partenera din provincie pe care cu greu o accepta.
Revenind la Smalkin, acesta ajunge in urma unor afaceri nelegale sa se puna rau si cu statul (federatia) si cu mafia rusa si are tot felul de probleme si e amenintat din toate partile..pana la urma tot cu bani rezolva o particica din problema.
Abt e un mare fustangiu si mai mult personajul negativ (sau ma rog partial negativ) din cauza caruia se isca mare scandal in presa de gen din Rusia, si automat mare scandal la patinuar. Implicati in asa-zisa poveste de amor sunt Abt evident, Natasa pe care acesta o seduce si Roman care e indragostit dupa cum se stie de antrenoarea lui si care ii ia mereu apararea.
Pentru toate aceste scandaluri din ajunul campionatului European Natasa e suspendata si nu mai poate antrena.
Cu alte cuvinte e scandal cam pe toate planurile...rafuieli si schimbari.
Sper ca s-a inteles cat de cat despre ce e vb...dar e greu sa faci un rezumat la vreo 3 sapt de serial. Unde vreti lamuriri nu va sfiiti sa mi le adresati si va raspund cu drag.
O zi faina la toti

P.S. Andrei (Serghevici ??) afla ca este tatal Asiei cand mama acesteia ii dezvaluie adevarul si il roaga s-o antreneze el pe fata deoarece aceasta incapatanata cum e a ramas fara antrenor in prag de Europene, parasindu-l pe Trofimov.

Tracoromana
15th November 2008, 13:07
Mersi, Daria. Eu am vazut doar sporadic serialul si m-am lamurit acum cu unele intamplari.
Cel mai mult imi plac cum joaca personajele negative Smalkin si Voronin (Abt). Pe Abt imi vine sa-l iau la palme ceea ce inseamna ca-i un intrigant foarte convingator. Cred ca noua partenera a lui Kolea e actrita Valeria Lanskaya, care e partenera lui Yagudin in concursul Ice Age 2, transmis de Canal 1 al tv ruse. Aici e un dans al lor notat cu max de pctj: http://www.youtube.com/watch?v=9ZbWQq49LbA

iris_for_daria
15th November 2008, 14:19
Cred ca noua partenera a lui Kolea e actrita Valeria Lanskaya, care e partenera lui Yagudin in concursul Ice Age 2, transmis de Canal 1 al tv ruse.
E exact asa cum spui, Valeria este partenera lui Yagudin...au ajuns la ep 8 acum in 8 noiembrie s-a tinut si obtin de obicei 6 pe linie. :groggy:
Cat despre cine cum joaca...cred ca trebuie sa-ti dau dreptate si aici desi nu sunt fana a lui Abt...Si daca tot am deschis subiectul am si eu de facut niste observatii care ma distreaza, legate de "partea tehnica" sa zicem, a serialului si nu de cea a subiectului lui. A observat cineva, de ex ca Voronin purta o bluza pe care era inscriptionat pe spate: "Abt is champion"...sau ceva de genul asta ? Mi s-a parut cea mai tare faza...
Sau alta, Gromov purta o bluza pe el de la Beijing 2008...macar daca ar fi fost la Beijing JO de Iarna...dar chiar asa ? :D
A mai obs cineva chestii din astea ?
A, si sa nu ma intelegeti gresit nu e o critica dura la adresa regiei...e doar de distractie.

emiii03
15th November 2008, 18:29
:floricica::floricica: mersi fffff mult Daria!
ce as da sa mai vad si eu cate un episod.....
imi pare rau ca a murit partenera lui Kolea, nu-mi era simpatica dar el, are nevoie de cineva langa el, am impresia ca nu poate trai singuratic :)
ce se mai intampla cu Vitea si Ana?

pt cine mai e interesat, am gasit un site unde se poate uita online la episoade, dar in rusa......eu inca nu am avut timp sa ma uit, dar poate reusesc sa inteleg ceva
daca nu macar ii vad pe Yags si pe Abt :P
http://www.etvnet.ca/cgi-bin/video/eitv ... 0%B5%D0%B4

Tracoromana
15th November 2008, 19:34
A observat cineva, de ex ca Voronin purta o bluza pe care era inscriptionat pe spate: "Abt is champion"...sau ceva de genul asta ? Mi s-a parut cea mai tare faza...
Sau alta, Gromov purta o bluza pe el de la Beijing 2008...macar daca ar fi fost la Beijing JO de Iarna...dar chiar asa ? :D
A mai obs cineva chestii din astea ?
A, si sa nu ma intelegeti gresit nu e o critica dura la adresa regiei...e doar de distractie.

Eu n-am observat, fie ca n-am vazut episodul, fie ca n-am spirit de observatie, dar cred ca "greselile" erau intentionate. Roman Kozarev zice si el la un moment dat ca vrea sa ajunga campion mondial si olimpic ca Alexei Yagudin. Iar Vorornin cred ca vrea sa se declare fan al lui Abt. Iar cu Beijing 2008, sa stii ca si eu purtam in primavara un tricou cu o asemenea inscriptie, cu mult inaintea olimpiadei.
Dar asa cum zici... e o distractie.

whisper
15th November 2008, 22:19
Multumim Daria pt. rezumat!:floricica:

rocs_a
15th November 2008, 23:49
chiar, cu vitea ce s-a intamplat? nici eu nu am mai vazut de multicel

iris_for_daria
27th November 2008, 00:57
Buna la toti !
Ma intreb ce o sa facem cand se gata....e ultimul Grand Prix...pe urma finala si apoi la ce ne mai uitam ?? :( Eu una voi suferi; :o:
Si acum vine si rugamintea...cine a vazut ep 50 51 52 sau altfel spus vineri, luni si marti serialul Hot Ice...va rog, da va rog eu...:D imi povestiti ce s-a intamplat ? Ca azi m-am crucit...era vara, erau personaje noi....joi, ultimul ep vazut de mine era cu iarna, era cu pregatiri de Europene..si acum ?? :headbang:
Merci in avans

Tracoromana
27th November 2008, 19:44
Si acum vine si rugamintea...cine a vazut ep 50 51 52 sau altfel spus vineri, luni si marti serialul Hot Ice...va rog, da va rog eu...:D imi povestiti ce s-a intamplat ? Ca azi m-am crucit...era vara, erau personaje noi....joi, ultimul ep vazut de mine era cu iarna, era cu pregatiri de Europene..si acum ?? :headbang: Merci in avans

Daria, eu am vazut saptamana asta 52 si 53 tot dupa o pauza lunga, dar e mult spus "vazut" mai mult l-am zarit si imi aduc aminte urmatoarele:
Kozirev: este recuperat dupa operatie si este gata sa inceapa antrenamentele, dar constata ca Trofimova este suspendata. Se duce la Federatie sa ceara socoteala dar primeste acelasi raspuns si declara ca el nu va mai patina fara Trofimova. Are o intalnire cu Liuda si ii spune ca intre ei totul s-a terminat pentru ca iubeste pe altcineva. Se sfatuieste cu Brxxxxx (partenerul lui Berkovskaia) sa lupte impreuna pt. Trofimova. O viziteaza pe Trofimova si ii spune ca fara ea el nu mai patineaza.
Rokotov: patineaza cu Vika, dar n-are nici un entuziasm pentru patinaj si Trofimov se infurie. Este vizitat de Averbuch (himself), care ii propune lui Kolea participarea la un show cu staruri internationale si un castig substantial. In cele din urma Kolea accepta si semneaza contractul.
Asia: este antrenata acum de ... n-am tinere de minte la nume, in fine, cel care e tatal ei natural, iar acum e intr-o dispozitie melancolica.
Violeta, din familia Trofimovilor infiinteaza nu stiu ce, si acum e femeie de afaceri si pleaca de dimineata lasindu-i pe cei 2 Trofimovi sa se descurce singuri.
Cam asta imi aduc aminte.


Irinaidu: imi pare rau dar eu nu am tv.

Cum Irina, si n-ai vazut transmisiile de la GP?

emiii03
28th November 2008, 19:29
in sfarsit astazi am reusit si eu sa vad un episod din my hot ice......si nu am inteles mare lucru....
m-a surprins sa vad pe Irina Slutskaya la mantinela, antrenand pe Yags :P
noua partenera a lui Kolea mi se pare simpatica, Liuba acum e inebunita dupa A.Abt.....hm, fata e cam dezorientata, ba Brattev, ba Max, si nu observa cum partenerul ei, tanarul acela mandru si frumos, cat de mult o iubeste
de ce nu-l mai vedem pe Kostomarov lately?

si m-am uitat si la NHK.....am vazut programele lui Natalie Pechalat si Fabian Bourzat si am fost fermecata, de italieni nu mi-a placut:P

iris_for_daria
29th November 2008, 10:01
Pai sa va explic, desi n-am vazut exact ep in care s-au produs schimbarile totusi cred ca urmarind mai des pot sa explic ce si cum....
In primul rand Irina il antreneaza acum pe Yags pentru ca Natalia este suspendata din antrenorat. Iar Irina a fost adusa tocmai pentru al antrena pe el caci restul antrenorilor de la Palat au refuzat din solidaritate cu Natasha.
Partenerul Liubei da o iubeste pe aceasta, dar am impresia ca si-a dat si el seama ca dragoste cu forta nu se poate, si e cam la fel de dezorientat si el. Acum am impresia ca se leaga ceva intre el si Valeria (Vika partenera lui Kolea).
Asa si am obs ca mai multa lume intreaba unde e Kostomarov...el a disparut cam de multisor din decor....inca de pe la ep 30 sa zicem asa...poate chiar mai in fata... Dupa ce a aflat Natasha ca el are o relatie cu Anna, Kostomarov a plecat in Franta sau tot in State...exact locatia nu o stiu dar nu cred sa mai apara pana la sfarsit.

Si acum ca am terminat cu lamuririle, daca tot am facut o retrospectiva, hai sa fac si niste adaugari la ce a spus Emi: asa ca va mai spun ca Trofimov a renuntat la Kolea si Vika pt ca s-au certat din cauza show-ului la care vrea Kolea sa participe. Averbuch impreuna cu Natasha insa i-au cautat o noua antrenoare, dar e o surpriza pare-mi-se, pentru toti cine e aceasta. Oricum Kolea e cazut rau in patima alcoolului si nu prea vrea ajutorul nimanui, oricat de mult se chinuie Natasha sa-l ajute.
Yags a cerut-o in casatorie pe nebuna lui dupa toata povestea cu banii pentru operatie. Se simte cred ca vinovat, nu ca ar iubi-o asa de mult.
Smalkin pune bazele unui nou balet dupa ce primul a dat faliment.
Si cam atat imi mai amintesc. Restul chiar sunt detalii nesemnificative.
Va las, ma pun sa ma uit la NHK.

rocs_a
29th November 2008, 12:24
Multam Iris_for_daria!

emiii03
2nd December 2008, 16:37
am reusit si eu sa vad 2 episoade din my hot ice si m-am gandit sa impartasesc cu cei care nu au avut ocazia sa vada.....
dupa ce Yags ii cere mana lui Liuda, nebuna, aceasta ii zice NU, spunand ca nu are nevoie de mila lui (f bine, zic eu)
Natasa si Vika se duc impreuna la patinoar s-o cunoasca pe noua antrenoare. Vika nu e convinsa ca vrea sa patineze din nou cu Kolea, deoarece el a mai respins-o. Natasa o convinge.vine si Kolea, insa cu greu. antrenoarea este una pe nume Monika Stern, mie nu-mi e f simpatica....Natasa devine asistenta ei, si incep antrenamentele impreuna. Monika ii cere Natasei sa exerseze twizzles cu perechea dar ea nu poate din cauza accidentului. vine Ana sa vorbeasca cu Natasa, care o resinge.Ana crede ca Natasa e suparata pt ca ei se antreneaza cu Privalov, dar eu cred ca e vorba mai mult de ceea ce intamplase intre ea si Vitea.(eu cel putin nu as putea ierta-o)
apare iubita lui Brattev nu stiu de unde si vrea sa stea in Moscova pana la mondiale. ceea ce nu-i convine lui Privalov, deoarece el nu se mai concentreaza la antrenamente.(fiind prea ocupat cu iubita)
Asia si mama ei se intorc mai devreme din vacanta pt ca Asia vrea asa,mama ei banuieste ca e indragostita si ii zice tatalui ei sa o supravegheze.
Liuba isi sarbatoreste ziua de nastere si vrea ca Vika sa-l invite si pe Voronin. aceasta nu vrea sa vina, nici daca ii cere Vika (defapt se uita la Vika cu o privire....) in fine, Igor se duce sa-l convinga pe Voronin sa vina macar pt o ora. el e de acord.
Kolea se duce la Natasa sa-i spuna ca el nu mai vrea sa patineze chiar daca i-a mers f bine la antrenamente. ( Natasa mi se pare f trista, melancolica, si totusi incearca sa-l linisteasca pe Kolea, aparent fara rezultate)
btw.imi spuneti si mie cum a murit Sasa?
matusa lui Natasa, vede niste copii pe role in parc si decide sa cumpere role performante pt toti.

iris_for_daria
6th December 2008, 00:52
Hai sa va mai povestesc ce s-a mai intamplat in Hot Ice caci sper ca mai sunt doritori :groggy:
Deci sa vedem, Violeta inca mai cauta antrenori pt scoala ei de copii si incearca sa-si indrepte greseala fata de Trofimov invitandu-l pe acesta sa fie unul din antrenorii de la scoala.
Natasa desi nu pare la prima vedere e din ce in ce mai traumatizata de faptul ca Kolea ii respinge toate incercarile de a-l ajuta si de-ai fi prietena, dar si mai mult de faptul ca se simte inutila in lumea patinajului.
Liuda e pe pct sa plece din capitala insa Smalkin o convinge sa numai plece si petrec o noapte...fierbinte, impreuna, numai ca surpriza...dimineata dupa ce el pleaca la Palat dna Smalkina ii face o vizita fetei.
Asia ii scrie scrisori de dragoste tatalui ei, normal nestiind ca ii e tata, si e indragostita rau.
Liuba e distrusa din cauza nepasari cu care o trateaza Voronin si mai mult ii pare acum ca si Vika o tradeaza cand il vede pe Max la masa cu ea. Oricum Voronin iar a facut o mare gafa cand i-a umplut capul cu prostii lui Kolea si acum acesta e iar pe pct sa renunte la antrenamente.
Edik cauta noi patinatori pentru baletul lui, dupa ce a acceptat ideea lui Smalkin sa se ocupe de partea aceasta. Dar tot Edik simtindu-se tradat o evita si o pedepseste astfel pe partenera lui Voronin.
Serioja e indragostit lulea de o italeanca si aproape ca nu-i mai pasa de antrenamente.
Oricum starea generala e o lipsa totala de interes fata de antrenamente si daca tot e vara...cam toti par a fi indragostiti...
Cam astea ar fi noutatile.

emiii03
6th December 2008, 14:12
ms de info.....
eu nu-mi dadeam seama de ce nu e nimeni interesat de gheata....:o: e vara!
nu stiam ca Asia nu stie ca antrenorul ii e tata !?
in fine.....astept sa se intample CEVA :P
ca macar sa nu ma plictisesc in vacanta cand am ocazia sa ma uit

emiii03
11th December 2008, 18:58
ma gandesc ca nu e in direct.....la Ingolstadt a fost o gala pe 6 dec, poate asta o fi
aveti aici participantii, dar nu sunt sigura ca de asta e vb
http://www.eisshow.de/?id=353

Tracoromana
11th December 2008, 22:07
Am vazut putin din gala; Totomianina/Marinin, Jenny Vähämaa in prima parte. Din partea a doua n-am vazut decat pe fratii Kerr. Programul rusilor l-am vazut si la spectacolul de la Mannheim si mi-a placut mult. Tot la Mannheim am vazut la tv din Germania, un fel de finala de Megastar, foarte grandioasa, iar cel ce a iesit pe locul 2 a cantat azi la gala Ingolstadt - Fady Maalouf.

iris_for_daria
13th December 2008, 13:15
Ei, eu cred ca a fost ceva in aer. Spun asta pentru ca desi eu n-am uitat de ea, tot n-am vazut-o in intregime avand un somn in mine nemaiintalnit si nemaivazut :headbang: asa ca...doar pe sarite...insa ceea ce-am vazut mi-a placut. Si am chiar si o problema existentiala: Cum se numeste piesa pe care a patinat Vicky Ogden ori cum o cheama pe tipa cu focul ? :)
P.S. Diseara de la 19:30 sunt restul programelor libere, asa ca pana la urma desi pe scurt ne dau totusi si din GPF ceva. :yes:
P.S.2 Revin cu un post despre Hot Ice noutati...dar ca sa nu le amestec pun punct aici acestiu prim post.

iris_for_daria
13th December 2008, 14:39
Bun...dupa cum ziceam si mai sus mai povestesc celor interesati inca o parte din Hot Ice:
O sa incep cu Asia, care daca nu primeste ceea ce spera de la Privalov, se da in cel mai serios mod la el, autoinvitandu-se la el in camera. Doar ca...surpriza, acesta supus stresului uita orice promisiune facuta mamei fetei si ii spune acesteia ca nu poate sa fie indragostita de el pt ca ii este tata. Si ghiciti...Asia nu-l crede...numai ca merge acasa si incepe sa-i puna intrebari mamei, cere pozele de cand era mica si pana la urma intreaba direct daca Privalov ii este sau nu tata.
Apoi... Vera sufera tot mai mult de indiferenta cu care o trateaza Edik si desi Gromov are numeroase interventii la el pt a-i impaca nu se intampla nimic din ce Vera si-ar dori sa se intample. Sufera si Gromov si Voronin din cauza ca nu au cu cine face antrenamentele (Vera spunand mereu ca e bolnava).
Roman (Yags) nu prea mai apare...doar intr-o scurta discutie cu Smalkin in care ii povesteste acestuia ce i-a spus Liuda inainte sa plece in sat. Si daca tot am pomenit de Smalkin sa continui deci cu el; dupa ce Liuda a plecat infuentata de dna Smalkina, acesta ii cere nevestei sa divorteze pt ca spune el o iubeste cu adevarat pe fata. Cere ajutorul avocatului, insa acesta nu are vesti prea bune. Pe scurt daca va divorta tot ce este a lui se va imparti si practic nu va ramane cu nimic. De aceea il sfatuieste pe Smalkin sa se impace cu sotia, sa mai lase o perioada sa treaca si apoi sa refaca actele punand totul pe el si abia apoi sa ceara divortul. Ceea ce si incepe sa puna in aplicare.
Violeta isi incepe scoala de patinaj si aduna destul de multi copii.
Rokotov e din ce in ce mai rau...bea tot mai mult si se izoleaza tot mai mult de restul lumii nedorind ajutorul nimanui...jigneste tot ce intalneste in cale, inclusiv pe Monika noua sa antrenoare, inclusiv pe Natasa careia ii spune ca nu vrea s-o mai vada niciodata. E dat la o parte inclusiv de la acel show la care se pregatea sa mearga, iar Monika normal ca refuza sa-l mai antreneze.
Desi nu recunoaste Natasa incepe sa se indragosteasca de el, si tocmai reprosurile pe care acesta i le aduce, plus certurile din nimic cu tatal ei o aduc in pragul unui lesin. E dusa la spital si i se fac multe investigatii, ramanand internata acolo.
Serioja nu mai pleaca in Italia cu iubita lui si cand tocmai i-a venit mintea la cap si e gata de antrenamente, partenera sa Anna il anunta ca pleaca, se pare definitiv, la Paris la Vitea (Kostomarov).
Si cam gata sapt aceasta..restul sapt viitoare. :) Sper ca v-am fost de folos.

P.S. Pe fsvids.net am citit ca anul acesta s-ar fi intrerupt filmarile la serial si ca vor continua doar de la anul.

Tracoromana
13th December 2008, 15:15
Chiar vroiam sa ma lamuresc cu unele lucruri, asa ca ai fost de mare folos. Daria. Multumim!

Adeline
13th December 2008, 19:12
Am o curiozitate! Mi s-a parut mie sau intr-un episod de sapt asta a aparut Irina Slutskaya? scria ceva la un birou......oare ea o fi fost?:o:

Chiar ma bucur ca am vazut-o si pe ea:D

emiii03
14th December 2008, 00:03
Pai sa va explic, desi n-am vazut exact ep in care s-au produs schimbarile totusi cred ca urmarind mai des pot sa explic ce si cum....
In primul rand Irina il antreneaza acum pe Yags pentru ca Natalia este suspendata din antrenorat. Iar Irina a fost adusa tocmai pentru al antrena pe el caci restul antrenorilor de la Palat au refuzat din solidaritate cu Natasha.
am mai pus si eu intrebarea aceasta cu Irina si iata raspunsul.
a fost si ea acolo, dar era un personaj putin indragit.

multumiri pt update Iris_for_daria!!!!!!!!!:yes:

whisper
14th December 2008, 00:33
Multumesc pentru rezumatele episoadelor Daria! :)

iris_for_daria
22nd December 2008, 15:06
Azi am avut parte de o surpriza ...pt ca vineri nu am vazut Hot Ice, am spus ca azi e necesar sa-mi fac timp sa ma uit ca sa inteleg pe mai departe...si ghici, sapt asta nu se difuzeaza deloc....nu e atat de neplacut pana la urma, sunt sarbatori, si poate e de folos aceasta pauza, ca acum n-o sa stam si in Ziua de Craciun sa ne uitam la Hot Ice si at numai am pierde din farmec si din actiune..insa tinand cont de experienta mea ffff neplacuta cu cei de la Acasa, am o teama, si anume ca vor schimba ora de difuzare, vor schimba poate si zilele cand difuzeaza si toate astea nu in folosul celor care urmaresc serialul...asa ca in concluzie daca aveti habar despre ziua cand va reveni Hot Ice in program dati de stire si pentru restul lumii.
Multam anticipat.

P.S. pt Madalina: Locuiesc intre centru si micro :P...adica undeva pe langa benzinaria Mol. Tu ?

emiii03
23rd December 2008, 14:30
eu am vazut 'my hot ice' vineri, numaica nu prea imi aduc aminte de nimic.oricum nu cred ca era f interesant.
la antrenamentele copiilor cu Trofimov era acolo si Natasa si vorbea cu un parinte, al unui copil si el zicea ca a auzit despre fata lui Trofimov ca o sa participe la ceva show televizat.bineinteles domnul nu stia cu cine vorbeste, si si-a dat seama numai dupa ce copilul a venit la Natasa.
tatal lui Asia vb cu Slutskaya s-o ia pe fata, dar ea zice ca o ia numai daca si Asia vrea asa.
Violetta o viziteaza pe Nata, una dintre fetitele din parc, in spital si afla ca este bolnava dar nimeni nu se ocupa de ea si hotaraste sa o infieze. Natasa o intelege dar Trofimov nu prea...
Liuba afla ca Vika s-a intalnit cu Max si la o cina cu alti patinatori.
este preselectia pt balet si apare si Vera. Max vrea sa-si gaseasca partenera tot acolo
Natasa il suna pe medicul ei, pt rezultatul la ceva analize....

iris_for_daria
23rd December 2008, 23:45
eu am vazut 'my hot ice' vineri, numaica nu prea imi aduc aminte de nimic.oricum nu cred ca era f interesant.
la antrenamentele copiilor cu Trofimov era acolo si Natasa si vorbea cu un parinte, al unui copil si el zicea ca a auzit despre fata lui Trofimov ca o sa participe la ceva show televizat.bineinteles domnul nu stia cu cine vorbeste, si si-a dat seama numai dupa ce copilul a venit la Natasa.
tatal lui Asia vb cu Slutskaya s-o ia pe fata, dar ea zice ca o ia numai daca si Asia vrea asa.
Violetta o viziteaza pe Nata, una dintre fetitele din parc, in spital si afla ca este bolnava dar nimeni nu se ocupa de ea si hotaraste sa o infieze. Natasa o intelege dar Trofimov nu prea...
Liuba afla ca Vika s-a intalnit cu Max si la o cina cu alti patinatori.
este preselectia pt balet si apare si Vera. Max vrea sa-si gaseasca partenera tot acolo
Natasa il suna pe medicul ei, pt rezultatul la ceva analize....

Ms mult Emi, mi-ai dezvaluit misterul...si ca sa va dezleg si voua intelesul intamplarilor, va spun doar ca analiza pentru care spui ca a sunat Natasa e cu siguranta cea pe care a facut-o in vederea unei noi diagnosticari in problema ei cu spatele....cu alte cuvinte asteapta rezultatul ca sa stie daca poate patina din nou sau nu...pt ca se pare ca e vindecata de spate. :yes:
Merci inca o data ! :yeah:

whisper
24th December 2008, 22:34
Multumesc amandorura!:)

Daca schimba ora de difuzare sa o schimbe undeva dupa 20:00 :D

whisper
17th January 2009, 23:54
Am vazut azi vreo 20 de minute din "Gheata de foc", nu am inteles mai nimic, dar l-am vazut pe Yags:D Si conteaza, nu?^_^

iris_for_daria
20th January 2009, 14:43
La multi ani tuturor ! Ca e prima postare a mea pe anul asta si no..asa e frumos :)
Si acum trecand peste formalitati, dati-mi voie sa-mi mai utilizez aptitudinile de rezumator; Prin urmare, de cand s-a reluat Hot Ice, adica de doua sapt s-au intamplat unele chestii si e cazul sa aflati si voi. Spre ex, sa incepem cu Natasa, care a aflat sentinta irevocabila si definitiva in ceea ce privea problema ei de spate, si anume de acum incolo poate patina in voie cat si cum doreste, nu mai are nimic. E o veste care a cam dat-o peste cap caci a aflat tocmai cand s-a hotarat sa ia perechea Rokotov- Polonskaia ca antrenoare.
Despre Vika ce sa va spun, s-a perindat mult ba era cu Kolea, ba era cu Abt, ba pleca acasa ca nu o vrea nimeni. Insa dupa multe sfori trase ba de Gromov, ba de Natasa, de Trafimov, de Kolea, de partenerul Liubei, de etc...oricum dupa multe intorseli, s-a hotarat sa ramana cu Rokotov. dar sincer sa va spun am o vaga banuiala ca nu e definitiva treaba desi mai e fff putin pana la mondiale.
Kolea, dragul de el, (defapt dragul de Alexei sunt fan, sunt fan nu ma luati in seama) ei bine el, s-a cam dat pe breazda, ori brazda n-am stiut exact terminologia, asa ...si e hotarat sa revina in forta si mai mult incepe sa inteleaga ceva, c-o iubeste pe Natasa. He He He...de aici incolo mi se hranesc neuronii specializati in astfel de povesti, de dragoste, normal; si cand mai e si patinajul la mijloc e super.
Ei bine daca la inceput ziceam ca nu e prea nu stiu ce de capul acestei telenovele si-o urmaream pentru patinaj, pentru patinatori, si pentru ca imi plac Rusia si rusii si voiam sa aflu cat mai multe despre viata lor de zi cu zi, ma rog cat se poate desprinde dintr-o telenovela, ei bine acum e din ce in ce mai greu sa nu-mi fac timp pentru a ma uita. Sincer...cred ca e sfarsitul lumii pentru cateva ore daca nu ajung la timp.s-o vad :D
Gata orice paranteza, sa ma depunctati daca o mai iau pe langa. Deci, revenind, sa va mai spun de Asia, fiindca a aflat tot adevarul despre tatal ei, s-a suparat atat de tare pe mama incat a cam plecat de acasa. Si s-a dus prima data la Liuba, doar ca aceasta fiind asa cum e ea, "matura si inteleapta" a cam tradat-o pe fata tinand legatura cu mama ei. Asa ca Asia a plecat iar; a ajuns la Roman (Yags dragul de el, sunt fan, sunt fan :P) care i-a oferit casa. Ei bine si aici e o mare nebunie, caci fiecare stie si crede altceva, Privalov pe de o parte, mama Asiei pe de alta, Roman si el are o varianta, dar nimeni nu stie tot adevarul si e complicat rau de tot. Iar Asia numai nu vrea sa faca lumina, dar din toata povestea asta cred ca se alege ceva, adica Roman o va uita pe Natasa, caci mai stiti ca era indragostit baiatul, iar Asia se va maturiza si ii va trece si ei indragosteala de Privalov, facand un minunat cuplu cu Yags. Dar vom vedea ce-o sa iasa.
Asa, mai departe, Violeta a infiat o fetita cu ajutorul pilelor lui Trafimov, pe Nata si a plecat cu ea la tara. Trafimov a ramas director la scoala de patinaj a Violetei si e si intrrenor pt copii.
Abt e suparat pe toata lumea caci n-are partenera.
Vera s-a impacat cu Edik si au plecat pt cateva zile la munte, unde pe mine m-au imbolnavit. Jumatate dintr-un episod e doar cu ei doi in lumea lor de paradis, parca ar fi personaje principale nu alta. Vera a renuntat la sport dar ma indoiesc si de aceasta ca e ceva definitiv.
Hmmm oare am uitat pe cineva ? Cam asta e in mare si pe alocuri in detaliu povestea celor 2 sapt de Hot Ice. Sper ca am fost macar un pic coerenta pentru toata lumea, sper ca nu ma injurati ca m-am lungit atat, dar totusi 2 sapt e mult, si evenimente au fost har Domnului. Ei bine, va las sa aprofundati povestea.

iris_for_daria
20th January 2009, 15:13
Ei bine postul de mai sus desi l-am facut acum, textul a fost compus dupa episodul de vineri, doar ca nu am avut net ca sa-l postez. Intre timp a fost episodul de sambata, pe care daca n-am stiut ca e nu l-am vazut decat la sfarsit. Whisper, daca ai vazut 20 de min tot e mai mult decat am vazut eu si daca ai timp sa ne povestesti ce ai vazut, poate ca dupa ce am explicat eu unele chestii sa iti fie si tie mai clare.
Va las, ca ma uit in paralel si la Hot Ice si la CE. :)

Edit: P.S. Se pare ca de acum incolo lunea n-o sa mai fie Hot Ice si in schimb o sa avem cate un episod sambata.

irinaidu
20th January 2009, 17:47
mersi daria. eu nu am reusit sa vad decat sporadic asa ca nu am inteles intriga. ma uitam asa de dragul dragilor nostri.

emiii03
20th January 2009, 17:52
mersi mult pt rezumat
am vazut si eu cateva episoade in perioada asta, dar nu prea intelegeam cum de s-au complicat lucrurile asa.....
am vazut si eu sambata.....nu era foarte interesant, defapt nu mai stiu ce era vineri si ce sambata
iara au pierdut timpul cu Vera si Edik, care au ajuns sa vb despre viitorii lor nepoti :groggy:
kolea s-a dus sa declare la Natasa, dupa ce Vika l-a incurajat, dar l-a gasit acolo pe Ilia, care e tatal unui copil de la scoala de patinaj. atata stiu despre el.trofimov nu vroia sa-l lase sa intre, dar dupa ce Natasa a insistat, si Ilia a plecat.....oricum Kolea nu prinde curaj...
Vika vb cu Max, dar aceasta e suparat.
dupa ce proprietara apartamentului lui Yags se supara ca el aduce acolo fete, Asia e nevoita sa se mute acasa la mama, unde aceasta discuta cu Privalov cand ea ajunge.....
intrebare: de unde a aparut Ilia asta, care a platit pt lectiile de patinaj a copiilor, si oare cum va disparea? :P
ps: sunt si eu fan Yags, dar imi e foarte simpatic si partenerul Liubei :D

whisper
20th January 2009, 17:54
Multumim penbtru info Iulya :)

@Daria: Mersi de rezumat.:) Nu am timp sa il citesc acum dar cand il voi citi o sa vad ce imi amintesc din episod. Oricum stiu ca Asia s-a intors acasa la parinti ei (din cauza unor doscutii cu Yags si una mai in varsta - o fi mama din film a lui Yags:thinkso:)

iris_for_daria
21st January 2009, 00:55
Ce parere aveti despre ce s-a intamplat azi la CE ?
Eu ma bucur pt Mukhortova / Trankov, si sincer si Yuko Kawaguchi / Alexander Smirnov mi s-au parut mai buni decat nemtii. Sa vedem cu ce-o sa vina Aliona si Robin la programul liber, poate acolo o sa fie mai buni.
Iar in ceea ce priveste dansul, si acolo au fost ceva surprize, nu ? Domnina / Shabalin saracii au cam intrat in bucluc. Insa la dans nu am avut nici o sclipire pentru ceilalti, nu pot sa spun ca altii mi-au placut mai mult, sau altii mai putin...acolo parca toti sunt cam la acelasi nivel. Dar poate si din cauza steep-ului cela, ca sunt sigura ca la FD o sa stea altfel treburile.
Ei iata si parerea mea in ceea ce priveste prima zi de concurs.

iris_for_daria
25th January 2009, 23:00
Ei bine, daca tot s-au terminat Europenele, si daca se intampla sa am si un pic de timp liber, hai sa va povestesc ce s-a mai intamplat in Hot Ice:
Deci, Vika e deprimata din cauza ca...defapt nici ea nu stie de ce, iar cei din jur sunt convinsi ca e indragostita doar, de Voronin. Igor i-a cam declarat ca o iubeste, iar aceasta l-a refuzat. Si normal ca el s-a cam suparat.
Apoi, Gromov dupa ce a fost concediat de Korneev ori cum il cheama pe bosul de la Federatie, printr-o alta sumedenie de manareli este repus in functie, ca sa le fie antrenor perechii Vera - Voronin. Pentru ca dupa cum banuiam Vera a revenit in patinaj ca sa castige un titlu mondial ca sa aiba ce povesti nepotilor (ideea lui Edik).
Asa...ce sa mai fie, sa trecem la subiectul Natasa & Kolea.
Dupa ce Natasa se duce la tara la Violeta si vb cu vecina ei de acolo, intelege ca nu mai e cazul sa se fereasca de ceea ce simte pentru Kolea. Zis si facut, isi lasa frica de-oparte si patineaza cu el, sfarsitul fiind un sarut. :D Doar ca surpriza, pe cand sa petreaca noaptea impreuna ia ghiciti cine apare ? Nikita cu mama lui.
Dupa aceea, Asia, accepta sa mearga la asa-zisa ziua de nastere a lui Privalov, merge si Roman, merge si mama Asiei, si prostul de Privalov le marturiseste ca e o prefacatorie toata pretrecerea ca defapt a vrut doar sa le adune la un loc pe cele doua, poate poate s-or impaca. Va dati seama ce fete au facut alea.
A si Ilia a disparut din decor, plecat fiind intr-o delegatie in Africa.
Si cam atat. Abia astept sa inceapa iar, doar ca am impresia ca se apropie de sfarsit.

emiii03
26th January 2009, 21:35
nu era vb ca are 100 de epsioade.....maine ma uit si eu.....bine ca stiu la ce sa ma astept :P
ms pt rezumat

iris_for_daria
26th January 2009, 22:13
100 ? Pai atunci inseamna ca mai sunt doar in jur de 10 episoade...:( no deja incepusem sa ma obisnuiesc sa-i vad atat de des pe Yags, Tikhonov, chiar si Irina Slutskaya...de acum iar o sa imi reiau video-urile ce le am cu ei, atunci cand mi se face dor...

emiii03
26th January 2009, 22:48
EXCLUSIV! Interviu cu Aleksey Tikhonov, Nikolai Rokotov din "Gheață de foc"

Aici aveți ocazia să citiți un interviu deosebit cu Aleksey Tikhonov, campion european și mondial la patinaj, care îl interpretează pe Nikolai Rokotov în telenovela “Gheață de foc”.


Aleksey, știm că e prima dată când interpretezi un rol. Cum te-ai adaptat la munca de pe platourile de filmare?
E dificil, dar interesant în același timp. Sunt fericit de fiecare dată când îmi reușește o scenă din primele încercări și mă simt dezamăgit când mai greșesc câte ceva. Ca să vă spun adevărul, îmi place foarte mult să filmez, este o experiență absolut nouă pentru mine. Am învățat pe parcurs că actoria nu este numai arta interpretării unor anumite stări și personaje, ci și o artă a așteptării. E total diferit față de cum e în sport. Acolo, pășești pe gheață și ai o singură șansă de a demonstra ce e mai bun din tine. În actorie, ai nenumărate șanse de a-ți repara greșelile și de a-ți îmbunătăți scenele. Actorii profesioniști alături de care lucrez mă ajută foarte mult să devin mai bun. Sunt toți foarte prietenoși și nu ne-au făcut niciodată să ne simțim ca niște amatori. Asta mă binedispune enorm pe platourile de filmare.

"La început, mă simțeam pe platou ca în junglă"
Se filmează deja la “Gheață pe foc” de aproape un an. Simți că ai început, într-o anumită măsură, să stăpânești arta actoriei?
Nu cred că pot judeca asta în mod obiectiv, dar, cu siguranță, m-am mai cizelat. De exemplu, acum știu unde sunt camerele și m-am obișnuit cu ele, mi-a intrat în reflex să mă uit în partea care trebuie. La început, mă simțeam pe platou ca în junglă. Cei din echipă mereu strigau după mine “Alo, unde te uiți? Stop! Trebuie să stai acolo și să te uiți în direcția aia!”. Bineînțeles, acum nu mi se mai întâmplă lucruri de acest gen. (Râde) Acum sunt din ce în ce mai satisfăcut de felul în care joc.

Mi-aduc aminte de prima mea apariție în telenovelă, alături de Boris Nevzorov, cu care mă știu încă de mic copil. Țin minte că eram foarte timid și confuz și că mă surprindeam uitându-mă la el și minunându-mă de jocul lui actoricesc. Boris Georgievici este cel care m-a ajutat să-mi revin. Practic, nici nu ai cum, dacă te uiți la acest om, să nu îți dorești și tu să fii mai bun, să evoluezi.

Ce aspect ți s-a părut cel mai greu în noua ta profesie?
La început, mi-a fost greu să dau culoare personajului meu. Eram liniștit și blând, așa cum sunt eu în viața reală. Producătorii și directorii mi-au cerut să exprim mai multe emoții contrastante: bucurie, confuzie, jignire, cam tot ceea ce un om normal poate simți la un moment dat în viață. A fost greu, însă am învățat și am progresat. Acum sunt pregătit în orice clipă să interpretez furia, de exemplu: pot să mă supăr instantaneu și să urlu la o persoană, deși eu personal urăsc să ridic vocea la oameni. Câteodată mai ratez să mă transpun cum trebuie în acea stare, însă de cele mai multe ori, reușesc.

"Scenele în care Rokotov, foarte deprimat, nu face nimic altceva decât să zacă în casă și să bea, au fost cel mai dificil de interpretat pentru mine"

Cum te ajută experiența ta de sportiv în actorie?
Când ne pregătim pentru concursurile sportive, angajăm foarte multe resurse emoționale, necesare pentru a câștiga. Asta mă ajută în actorie. În afară de asta, am participat la două proiecte organizate de Canal Unu din Rusia, „Staruri pe gheață” și „Timpul gheții”, unde am patinat alături de Anna Bolshova și Alisa Grebenshchikova. Anna și Alisa m-au făcut să înțeleg fundamentele profesiei de actor, mi-au explicat tot felul de tehnici în timpul acelor proiecte și așa am început să privesc lucrurile dintr-o altă perspectivă, nu numai din cea a sportivului, care își urmărește țelul fără să se gândească la faptul că pot exista și alte metode prin care poți ajunge în același punct. Dacă aș fi avut această experiență artistică înainte să mă apuc de patinaj, sportul mi s-ar fi părut cu mult mai fascinant.

Ne poți spune câteva vorbe despre Nikolai Rokotov, personajul pe care îl interpretezi în “Gheață de foc”? Cât de mult din el trebuie să inventezi și în ce privințe seamănă cu tine?
Am pus mult suflet în acest personaj. Cam o treime din Nikolai seămănă cu mine, însă sunt și diferențe semnificative. Rokotov este un dansator pe gheață, iar eu m-am dedicat patinajului pe perechi. Dansatorii și patinatorii folosesc elemente tehnice diferite, alunecăm pe gheață diferit și chiar modul în care stăm în picioare pe patine este altul. A fost foarte important să ne deprindem cu aceste tehnici, pentru că personajele pe care le interpretăm participă în concursuri și au programe artistice foarte complicate.

Personajul meu este un pic cam nehotărât și se răzgândește des în legătură cu cariera lui de dansator pe gheață. Această parte din el a trebuit s-o inventez de la zero, fiindcă eu am știut dintotdeauna că sunt născut pentru a face patinaj. Relațiile interpersonale foarte complicate trebuie, de asemenea, să le inventez, fiindcă eu nu am astfel de probleme de comunicare în viața reală. Scenele în care Rokotov, foarte deprimat, nu face nimic altceva decât să zacă în casă și să bea, au fost cele mai dificil de interpretat pentru mine. Însă m-am descurcat onorabil, zic eu.

"Patinez de 30 de ani din cei 36 pe care îi am"
Nicolai Rokotov joacă în telenovelă cu Alla Belkevich, interpretată de Anna Bolshova. Voi doi vă cunoșteați deja, din proiectul “Staruri pe gheață”.
Anna e mai mult decât o simplă cunoștință, îmi este o prietenă foarte bună. E foarte important pentru mine, un actor începător, că jucăm împreună. Apropo, trebuie să vă spun că Anna a ținut să facă personal toate programele artistice pe care le aveam în film. A trebuit, totuși, să chemăm asistență pentru că aveam de executat niște mișcări foarte dificile, iar Anna nu avea prea mult timp la dispoziție pentru a repeta exercițiul.

Această telenovelă este filmată și în studiouri, dar și pe gheață. Unde te simți mai confortabil?
Pe gheață, aș spune. Patinez de 30 de ani din cei 36 pe care îi am. E mai ușor pentru mine să exprim emoții și să fiu natural pe gheață. Să mă descurc pe platou, unde trebuie să fiu atent la mimică, la cuvinte și la ton, e mai greu, dar mai interesant.

Participarea ta în telenovelă a fost o întorsătură neașteptată în cariera și viața ta sau mai degrabă o etapă logică, necesară? Pe viitor, te mai vezi jucând în filme?
A fost o cotitură neprevăzută în viața mea, însă una plăcută. Am fost flatat de invitația de a juca într-un proiect de film de o asemenea anvergură. Eram un “outsider”, nu aveam nicio treabă cu această lume a actorilor, ceea ce înseamnă că am fost totuși remarcat, apreciat și că cineva a crezut în mine. Oricum, această experiență este una foarte valoroasă pentru mine, indiferent dacă voi mai avea sau nu proiecte de acest gen în viitor.

Sursa : Acasa tv

emiii03
26th January 2009, 22:49
pe forumul acasatv ziceau ca are doar 100 de episoade
mai multe vedeti aici
http://forum.acasatv.ro/viewtopic.php?f=11&t=45178&hilit=gheata+de+foc&start=150

iris_for_daria
27th January 2009, 00:08
Si apropo de toate astea:

http://www.youtube.com/watch?v=I6FSE3YvZeM

ia spune-ti mie daca nu sunt tari oamenii astia...deci Rusia cat e ea de mare ?cati patinatori are tara asta, dar actori ? ma gandesc ca sunt in proportii considerabile nu-i asa, pe masura numarului de locuitori. Si ce fac ei ? o telenovela, cu actori si patinatori care sunt niste scumpi, dar care se cunosc toti intre ei...si sunt prieteni. Pai cum sa nu iasa ceva fain...:o:

emiii03
27th January 2009, 10:50
Roman se potriveste mult mai bine cu Ecaterina decat cu Tatiana Navka, isterica aia
mi-a placut perechea lor doar din cauza lui Roman, care e un dulce, pacat ca nu mai apare in serial

madalina18
27th January 2009, 15:47
eu cu Navka il prefer.....:D

Tracoromana
27th January 2009, 16:02
Tare simpatic e Alexei Tichonov in interviul lui. Imi place cum spune despre el ca e linistit si bland. Stiam despre el ca toata lumea il simpatizeaza.

Ce diferit arata Katia Guseva cu parul lung si bruneta, fata de blonduta din film.

iris_for_daria
31st January 2009, 16:21
Dupa cum v-am obisnuit (cred ca mai degraba m-am obisnuit :groggy:) urmeaza rezumatul Hot Ice 86-90. Prin urmare cine n-a vazut sapt asta o sa afle in continuare ce-au mai facut personajele noastre.
Incep cu mama Asiei care sfatuita de prietenele ei (daca v-ati uitat vreodata si ati prins secvente...sunt alea care mananca tot timpul inghetata si rad ca doua tembele), merge si cotrobaie prin lucrurile Asiei ca sa gaseasca un jurnal de unde sa poata afla ce-i ascund fata si Privalov. Si norocul ei....gaseste, dar nu un jurnal ci scrisoarea Asiei catre Privalov, aceea de mult in care ii spunea ca il iubeste inainte sa afle ca-i e tata. Si atunci i se desteapta neuronii si intelege tot si normal ca nu rezista desteptarii bruste si lesina. O interneaza in spital si incet incet incep sa se impace Asia cu mama ei, Asia cu tatal ei, si Andrei Privalov cu Lilea. Dar de cand e in spital abia ce le-a cerut iertare...inca nu au spus ca o iarta :D
Alt capitol...Vika recunoaste ca e indragostita de Voronin (Abt), iar Voronin afla si nu stiu ori chiar s-a schimbat omul ori e cel mai tare actor in viata :D (Abt cel mai tare actor ce joaca personajul Voronin, care la randu-i e cel mai tare actor :happy); ideea e ca incearca pe toate caile sa-i faca pe plac fetei si chiar isi manifesta uneori gelozia. Pe tot acest fond, Liuba si Igor se rostogolesc de ciuda si de necaz si incearca pe toate caile sa-i opreasca.
Apoi Korneev face iar jocuri murdare si din cand in cand ii mai spune si lui Smalkin despre ce este vorba.
Se apropie Campionatul Mondial care inteleg ca o sa se tina in Rusia, iar Korneev asteapta cu nerabdare un esec total pentru ai servi lui interesele.
Sa nu-l uit pe dragul de Yags care ii tot face morala Asiei si se cearta cu ea, ca-i capoasa.
Si ultimul dar nu cel din urma...Kolea (Tikhonov dragul) care e in mare impas si se da de ceasul mortii ca Natasha nu-l intelege si il trimite mereu la familia lui. Care familie, adica Lena se zbate si ea si da din coate sa-si pastreze fostul sot, si se foloseste din plin de asul ei, Nikita, copilul lor.
Natasha e ceruta in casatorie de Ilia, profitor si ala, ca doar o vede ca-i indragostita de Kolea. Chiar in episodul de azi a fost apogeul...Kolea, Lena, Natasha si Ilia toti in casa la Trofimov :drak: Rezultatul: Natasha accepta cererea in casatorie a lui Ilia, dar dupa ce Kolea pleaca distrus, aceasta intr-un mod ciudat refuza inelul tipului.
Si gata si sapt asta, si daca e adevarat ca sunt doar 100 de ep atunci mai avem fix 2 sapt de Hot Ice. :(

whisper
31st January 2009, 16:56
Multumim! :floricica:

emiii03
31st January 2009, 22:43
ohhhh, bine ca ne-ai avertizat......ultima sapt chiar pot sa vad de acasa
dar sincera nu cred ca Natas se casatoreste cu Ilia, care mie mi se pare de treaba, iar nu stiu ce se va alege de tinerii, adica Vika, Igor, Liuba, Max.....
sunt tare curioasa

iris_for_daria
31st January 2009, 23:09
ohhhh, bine ca ne-ai avertizat......ultima sapt chiar pot sa vad de acasa

Pai nici eu nu stiu daca sunt numai 100 dar daca e adevarat at 2 sapt mai sunt.



dar sincera nu cred ca Natas se casatoreste cu Ilia, care mie mi se pare de treaba
:D Adevarul e ca si mie mi se pare de treaba, dar ma enerveaza ca in loc sa fie cu Kolea, apare el....astia de-au facut serialul nu sunt seriosi...Ne-au aratat vreo sapt intreaga planurile de casa, de nepoti, de stranepoti si padurile prin care Edik si Vera s-au plimbat si personajelor principale nici nu le lasa timp sa stea o zi impreuna. Ziceti si voi e corect ? :angry:

emiii03
31st January 2009, 23:13
eu mereu am avut impresia ca Vera, cum si in film a ajuns la patinaj prin pile, a ajuns si in serial tot asa
mi-e simpatica, mai ales Edik, cum o suporta, dar cam exagerat de capricioasa fata
nu au aratat pe acasa ca sunt ultimele 2 saptamani?
daca nu, atunci mai avem sanse....

iris_for_daria
7th February 2009, 17:38
Iata pe scurt penultimul dintre posturile rezumat Hot Ice. :(
Sa incepem iar cu Asia, care si-a recapatat familia dorita, se impaca cu mama ei si tatalui ei ii spune in sfarsit "tata" ceea ce-l face tare mandru, plus ca Yags ii cam duce dorul in apartamentul lui si o cheama inapoi. Cu alte cuvinte o cam cere in casatorie. Dar ea blondutza nu intelege din prima.
Vika se imbolnaveste, face febra si doctorul ii interzice sa mai vina la patinuar cateva zile. Si se intampla tocmai in ziua in care aveau verificarea tehnica. O chestie interesanta de care nu aveam habar pana acum. Lotul national e verificat dpdv tehnic inainte de-a participa la campionate. Vine un individ (ma rog poate in realitate e un juriu intreg care-si da cu parerea daca sunt sau nu la un inalt nivel tehnic patinatorii). In film toti trec prin asta, iar favoriti ies Voronin si Vera la dans sau perechi ce sunt ei, iar la baieti cel mai cel e Roman, impresioneaza din plin. Doar e si singurul, dar no....Si la fel trece de verificare cu bine si Asia.
Insa dupa cum ziceam la verificare nu ajunge si Vika si in locul ei patineaza Natasa. Iar cea mai tare faza din toata sapt asta a fost pariul pe care il propune Kolea. Ii spune Natasei dupa ce patineaza impreuna ca lui ii lipseste motivatia sa mearga bine pe gheata si ca solutia e ca sa fie motivat sa-i accepte propunerea. Si anume: Sa nu faca nunta cu Ilia decat dupa campionat si decat daca el nu iese campion mondial. Prin urmare, ii intinde palma, si Natasa ii spune ca e nebun, ii spune la revedere dar da mana cu el si taie pariul. Deci a cam acceptat oferta. Normal, nu ? Doar nu se termina serialul sapt viitoare si ea sa fie maritata cu altul. Dar ca idee regizorala, de scenariu, mie mi-a placut. :P
Si cam atat doar ca Korneev intinde in continuare sfori multe si nu inteleg (dar, sincer, nici nu m-am straduit prea tare) ce vrea sa obtina si cine sa castige si cine nu....bla bla bla mismasuri si dedesubturi.
Cert e ca mai avem o sapt si se termina povestea. O sa fie saptamana cu campionatul mondial banuisc.

Edit: Am uitat sa spun ca Max o invita pe Vika la el acasa dar nu se intampla nimic din ce preconiza Liuba c-o sa fie. Eu am zis ca Abt asta pana la urma se face baiat bun. Sau se preface...:P

emiii03
7th February 2009, 21:38
mi-ai citit gandurile, chiar vroiam sa te intreb care-i faza, pt ca eu m-am uitat azi si nu prea intelegeam.....
e f interesant ce se intampla, chiar povestea nu e facuta dupa un sablon obisnuit.
la inceput nu ma gandeam ca Roman o sa fie impreuna cu Asia, dar defapt cei doi ambitiosi se potrivesc.
sunt insa f curioasa ce se va alege de Igor, saracutul care tot e indragostit de Vika....si Liuba? oare cu cine ramane

aaaa si cine castiga campionatele??
ramane de vazut

whisper
7th February 2009, 22:27
:headbang: Si am vrut sa vad azi episodul..da' am uitat complet :P
Mersi Daria:floricica:

ioana11
8th February 2009, 21:04
Am vazut si eu episodul de ieri, si am gasit si pe net niste episoade dar problema este ca nu au subtitrare si eu ma cam uit fix ca mata-n calendar. Oricum pun linkul ca poate o fi cineva care stie rusa si vrea sa se uite.
http://www.youtube.com/user/NatVT

iris_for_daria
10th February 2009, 15:44
Sapt asta daca tot sunt ultimele 5 episoade, m-am gandit ca poate nu toti se pot uita si atunci daca e oki si pentru voi (nu stiu, ma gandesc sa nu incarc cu posturile mele sau sa va plictisesc sau altceva...) dar daca nu e nici o problema tehnica ;) o sa rezum fiecare episod.
Astfel, in episodul de azi a inceput campionatul cu conferinta de presa in care Vera anunta ca e ultimul ei campionat si ca se retrage din sportul de performanta dar refuza sa spuna motivul...doar ca il spune in particular lui Edik. E insarcinata.
Ilia impreuna cu cei de la firma de organizat nunti fac spume la gura caci Natasa se lasa prea mult asteptata la intalnire. Si cand vine le spune ca ea nu are timp sa se ocupe si sa aleaga ei tot. Mai mult apare si Rokotov dupa ea si face o mica scena de gelozie, in urma careia Ilia pleaca suparat.
Jurnalistii surprind un moment de tandrete intre Vika si Max pe coridoarele patinuarului.
In aceasi zi, au inceput si calificarile la baieti si la fete unde si Roman si Asia participa. Insa daca Asia, face totul perfect, Roman patineaza cel mai prost din viata lui si asta in semn de protest pt antrenoarea lui, care si-a atribuit la conferinta de presa toate meritele pentru cariera lui si a uitat complet de meritul Natasei. Asa crede el s-o pedepseasca.
Si in final pentru ca Kolea s-a suparat ca Natasa a plecat de la conferinta si nu a vb despre el deloc, o provoaca si aceasta e nevoita sa de-a un interviu jurnalistilor, in care la inceput vb despre Vika si cat e ea de talentata, si apoi incepe sa vb despre Kolea, si spune ca acesta nu e doar un sportiv exceptional ci si omul alaturi de care....si s-a terminat episodul...:D
Sper sa-i ajute rezumatul meu pe cei care nu pot vedea nici aceste ultime episoade.

emiii03
10th February 2009, 16:31
mersi Daria
astazi m-am uitat si eu si mi-a parut bine sa vad atata patinaj
mi-a placut mult faza cu Vera, cred ca asta era planul ei de la inceput, dar de ce nu i-a zis direct lui Edik ca vrea un copil?
iar Ilia, mi se pare ca-i victima circumstantelor, nu mi se pare un om rau, dar pana la urma tot el o sa fie vinovat, daca Natasa si Kolea se cearta
emotiile lui Lilea m-au facut sa inteleg cat e de greu sa fii mama unui sportiv...
mi-a placut mult episodul de astazi :D

iris_for_daria
11th February 2009, 16:12
Ep 97...a continuat cu programele scurte la baieti, unde Roman inca deranjat de atitudinea antrenoarei (Slutskaya) si chiar si cu vizita Natasei pentru al incuraja, acesta nu face decat un program de locul 5. Apoi urmeaza programul scurt al fetelor unde Asia iese pe locul 1 si toata familia e happy...doar Privalov are o vorba cu Roman si ii spune ca daca n-o iubeste cu adevarat pe fata e bine sa stie ca are pumnul greu. :P
Apoi urmeaza Kolea cu Vika, si cei doi uimesc si impresioneaza pe toata lumea. Ies pe locul 2 la CD dupa favoritii Max si Vera. Nu le vine sa creada nici lor, nici Natasei, dar nici lui Korneev caruia i se cam dau peste cap planurile. Nu stiu ce invarteli face el si cu juriul si cu restul federatiilor din celelalte tari, aranjamente si chestii, dar sa speram ca nu-i va afecta pe Kolea si Vika. Sa nu uitam de pariu :D
Sa va mai spun ca Trofimov nu si-a uitat fostii elevi si vine sa o vada si pe Asia si pe Rokotov.
Iar finalul e unul mai putin fericit pentru Igor care la iesirea din patinuar seara, ii vede pe Max si Vika imbratisati, sarutandu-se, dupa ce tocmai ii spusese (Abt) fetei ca s-a indragostit de ea. Sarbatoreau si ei succesul primei zi de concurs, doar ca saracul Igor...s-a nimerit si el pe acolo tocmai atunci.
Acuma, nedumerirea mea: mai sunt 3 episoade...si inca nimic nu este clar...oare o sa fie un sfarsit din acela brusc si in coada de peste ? Pentru ca oricum s-a dovedit un scenariu atipic. Sper totusi la un final pe masura. :)

iris_for_daria
12th February 2009, 20:51
Ep 98...parca ieri ziceam ca imi doresc un final pe masura scenariului atipic de pana acum..ei bine cine n-a vazut azi Hot Ice sa se tina bine...
In primul rand, datorita faptului ca Slutskaya recunoaste ca e meritul Natasei pentru ceea ce este Roman, si cele doua se impaca si sunt amandoua alaturi de el cand intra la programul liber, Yags al nostru face un program super fain in care, apropo, se pot recunoaste parti de legatura intre elemente de la alte programe reale de-ale lui :P si...castiga medalia de aur, deci avem un prim campion mondial. Apoi urmeaza Kolea si Vika, ei din nou uimesc asistenta cu un program original super fainutz, si se claseaza iar pe locul 2 dupa Max si Vera (sau pe 3 dupa niste nemti?), oricum ceva de genul...podium...si toti sunt fericiti. Mai putin Igor si Liuba care sufera in continuare, numai ca unul sufera sanatos sa zicem, adica din dragoste, iar Liuba sufera din rautate...
Un alt moment interesant e cand Nikita impreuna cu Kolea au o discutie despre Natasa si copilul isi da seama ca exista un pariu intre cei doi si ii cere tatalui sa-i povesteasca, ceea ce si face doar ca din cealalta camera aude si Lena.
Asia e mutata cu Roman. Iar mama ei se cam impaca cu Privalov, cred ca pana la urma raman si ei impreuna.
Iar acum piesa de rezistenta...Max vine sa discute cu Vika doar ca aceata nu e in camera ei si acolo o intalneste doar pe Liuba, care il convinge sa se culce cu ea de dragul vremurilor apuse. Iar Max cedeaza, doar ca apare la usa Vika si vede scena...inchide si o ia la fuga, Max se imbraca si pleaca si el suparat, iar Liuba rade ca o descreierata ca si-a atins scopul, nu vede decat razbunare. Mai tarziu vine Igor si ghiciti ce gaseste ? :shocked: Pe Vika intinsa pe pat cu o cutie de pastile goala langa ea...si se termina episodul...ei bine, e cel mai ciudat lucru, e cel pe care nu mi-l imaginam sa-l nascoceasca regizorii...e tare

ioana11
12th February 2009, 21:47
Multumesc pentru rezumate :floricica: Cum sa deranjezi sau sa plictisesti? Din contra eu m-am bucurat cand am citit mai din urma ca asa am inteles si eu ce se mai intampla. Am pierdut multe episoade, si desi am gasit pe net, nu am inteles mare branza ca rusa nu stiu o iota. Oricum am o intrebare daca nu va suparati vreunul(una) sa-mi explicati si mie , Voronin(Abt) a fost rau sau care a fost treaba cu el?

emiii03
12th February 2009, 22:51
max, nu era baiat f rau, adica era fustangiu si cu nasul f sus....el a aparut ca si campionul absolut, si nu-si gasea partenera de nivelul lui.....
si avea multe prietene....si erau mereu acolo unde erau fete frumoase...
acum, credeam noi, s-a mai linistit....sau nu

deci, dupa episodul asta, m-am lamurit, Vika e chiar f naiva si in sfarsit o sa ramana cu Igor....el fiind un baiat asa de treaba, merita si el o prietena :cool:

iris_for_daria
12th February 2009, 22:57
Cat esti de sigura ?...eu inca am ramas la nivel de Vika, adica inca mai cred ca totusi s-a schimbat Max, nu stiu de ce imi pare asa, dar mi-e drag si de el...hhmmm poate din cauza actorului :)

emiii03
12th February 2009, 22:59
cand ma gandesc la ochii albastrii ai lui Max.....am indoieli, dar Igor e asa de dulcik....merita si el o fata buna :P :D

iris_for_daria
12th February 2009, 23:16
Oki nu stiu daca e chiar locul potrivit...si poate a mai fost postata poza asta, dar am ceva pentru un somn linistit : :P un cantecel.

http://i156.photobucket.com/albums/t8/sosmivida_album/4.jpg

emiii03
12th February 2009, 23:21
OMG!!! vrei sa ma convingi ca si Max e un dulcik? :D
interesanta poza.....Abt e sipatinator si actor si muzician??

iris_for_daria
13th February 2009, 15:57
Mi-e tot mai greu sa cred ca maine chiar se gata Hot Ice...e mijlocul a toate, nimic nu e clar decat poate familia Asiei care e rezolvata, in rest tinerii nu se stie nimic, Kolea cu familia lui, nu e nimic nici macar insinuat ca se apropie de sfarsit, la fel relatia Natasei cu Ilia...oare exista vreo sansa :D. Cum se poate maine in 45 de min sa se rezolve toate ?
In fine, vom vedea...hai mai bine sa va spun ce-a mai fost azi, pana mai am un pic de timp liber.
Iata, deci: Vika e adusa de Igor si Liuba la urgenta si isi revine putin dar e slabita si trista. Doctorita de acolo isi da seama ca e o intoxicatie medicamentoasa si intelege desppre ce este vorba si nu vrea s-o lase pe fata sa plece acasa.
Liuba are puternice remuscari, dar impreuna cu Igor o anunta pe Natasa care vine intr-un suflet la spital. O ia pe Vika acasa la ea, fara sa stie adevarul despre cele petrecute.
A doua zi, desi trebuiau sa aiba ultimul antrenament nu se mai tine, si Kolea ramane acasa cu Natasa si urmaresc impreuna programul liber al fetelor.
Asia termina astfel campionatul mondial pe locul 5 si desi dezamagita, pana la urma intelege ca e ff bine si asa pentru prima participare.
Nikita ii povesteste mamei lui de pariul lui Kolea si aceasta e si mai pornita sa nu renunte la el.
Ilia mai vine si el in vizita saracul la Natasa acasa si din pacate pentru el aceasta il cam fugareste. (dar intr-un mod elegant).
Azi cam lipsit de evenimente episodul si fara nici un pic de lamuriri asupra vietii unor personaje macar, daca tot se spune ca maine e ultimul.
Aaa, am uitat sa va spun ca Korneev il ameninta pe Gromov ca daca nu cedeaza aurul canadienilor o sa-i distruga viata. Si in timpul asta Vera cu Max discuta despre intamplarea cu Vika, oricum nu stiu partea cu pastilele, dar si asa Max are remuscari si el.

Tracoromana
13th February 2009, 19:46
Mersi Daria pentru relatari. Facem un pronostic? Uite un posibil sfarsit:
Vika nu poate patina pentru ca e prea slabita si o inlocuieste Natasa. (in film e posibil orice). Si astfel Kolea/Natasa obtin locul 1 si pariul fiind castigat, Natasa anuleaza nunta cu Ilia. Astfel tot ce s-a stricat in patinajul cu Kostomarov se repara in patinajul cu Kolea si .......... fata ramane cu baiatul. Happy end!

In alta ordine de idei, imi place foarte mult cum joaca Abt rolul baiatului rau, smecher. Si Tihonov este destul de natural in timp ce Yags nu prea. Dar cand se pregatea sa intre in concurs si era ferches si frezat, zau ca am avut o strangere de inima, amintidu-mi de vremurile cand concura.

emiii03
13th February 2009, 21:00
eu cred ca patinajul din serial, sufera din cauza povestii
adica la concursuri orice e posibil, desi Asia patineaza bine, iese numai pe locul 5, si oricum totii patineaza mult prea lejer....ma asteptam la putin mai mult
e f ciudata chestia cu aranjatul medaliilor, sper ca in realitate nu e asa, dar mai am dubii.....nu stiu de ce arata asa ceva la televizor.....sa fim revoltati?sa credem sau nu?

ceea ce ma framanta e insa cine ramane cu Igor? si cu cine ramane Vika?
a si o intrebare ce s-a intamplat cu Brattev? unde a disparut?

Tracoromana
13th February 2009, 23:39
Distributia serialului Hot Ice:
http://www.ruskino.ru/mov/10753

iris_for_daria
14th February 2009, 00:11
oki, in primul rand merci de site...chiar am cautat mult dar n-am gasit nimic despre unii dintre actori, asa ca e bine venit. :P
Apoi, ziceai de un pronostic:
Sincer asa m-am gandit si eu, chiar inainte sa fie faza cu Vika, dar m-am gandit apoi ca acestui personaj sa nu i se dea nici o sansa...nu ar fi corect...ei bine pana la urma a avut momentul ei de glorie si la CD si OD...asa ca, era timpul sa se retraga, numai ca, nu inteleg altceva: chiar daca e totul posibil in film, e totusi un film despre patinaj, facut de rusi, intelegeti ce vreau sa spun ? Adica, nu mi se pare normal, stiind ca nu se poate asa ceva in realitate (sa te inlocuiasca cineva intr-o competitie, Natasa pe Vika) totusi ei sa se strecoare astfel prin scenariu. Interesant, e ce va fi.
Apoi, dupa cliseu, ar fi fost ca Ilia sa ramana cu Lena, pana la urma nici Lena nu e fata rea, doar ca si ea ca si Ilia (si de aici potrivirea mea) sunt doi oameni care sunt in locul nepotrivit la momentul nepotrivit.
Dar cea mai atipica chestie din film e ca pana la urma nu exista personaj negativ...decat poate Korneev. Dar in rest, toti sunt cumva personaje principale, doar ca unele dupa cum am zis sunt la locul nepotrivit. Inclusiv, Smalkin, saracul e si el pe acolo, dar nu e rau...sa nu uitam ca a chiar iubit-o pe Liuda. Si Liuda, nici ea nu era rea, era doar neinteleasa...in fine...
Cat despre jocul actoricesc al patinatorilor profesionisti. Intr-adevar Abt e foarte credibil, s-a mai spus asta pe aici. Alexei Tikhonov e un dulce, e febletea mea de mult timp, mi-ar fi placut sa fie si Maria un personaj, s-o vedem si pe ea ce talente ascunse are. Iar spre neplacerea mea de-a recunoaste, ai dreptate cand spui ca Yags nu e prea convingator. Dar e un as in patinaj si asa ca nu ne putem supara pe el. :D
Asa, si ca sa ii rasp si lui emiii intr-o oarecare masura, spun ca nu stiu ce va fi, dar dupa mine eu as lasa-o pe Vika cu Max, merita si el nu ? In adancul sufletului nu e baiat rau, iar pe Igor l-as readuce la prima lui iubire: Liuba.
Si inca ceva si gata: Daca Bratev e Serioja, adica partenerul Annei (prima pereche a Natasei) dupa ce a plecat Kostomarov, atunci acel Bratev, a plecat si el cu iubita lui in Italia.
Si gata, va rog eu sa postati ceva, orice, dupa mine ca sa nu fie postul meu maine cu rezumatul dupa un post tot de-al meu. :D
Merci si scuze de lungime...nu stiu cum de reusesc asta de fiecare data.

ioana11
14th February 2009, 12:45
Mersi ca mi-ati zis de Max, si mie mi-ar placea sa ramana cu Vika, si sa patineze impreuna, dar nu vad cum s-ar rezolva toate intr-un singur episod. Daria ,asa am si postat ceva , ca sa poti pune rezumatul...

iris_for_daria
14th February 2009, 15:51
Va las pe voi sa faceti comentarii...adica sincer eu chiar nu am cuvinte...daca asta e finalul...ppffuu in viata mea n-am vazut asa ceva...
Intr-o alta ordine de idei...inca de aseara am constatat ceva, ca ep 95 de la noi nu e 95 de la ei...a fost impartit altfel de acasa tv, ceea ce nu ma surprinde, pe alocuri e normal iar la ei in special e posibil orice, cunosc filme pe care le-au considerat ca sunt "tun" puse la ora maxima de audienta si pe care le-au impartit dupa bunul lor plac...dar asta nu e relevant, doar ca as mai putea avea o speranta ca daca se stia ca sunt 100 de episoade la ei poate la noi sa de-a un alt numar din cauza altei imparteli.
Daca va uitati la bucatica asta, http://www.youtube.com/watch?v=3mRWKNBovog
aici e ep 94 pana la final. La noi secventa cu pariul acela, a constituit sfarsitul ep 95, iar restul de la pariu pana la scena cu Ilia si indivizii cu nunta a fost ep 96. Repet e doar o speculatie a mea. Poate mai mult o speranta...adica nu pot accepta inca asa ceva. N-a ramas nici cum...pe bune sunt socata...pana la urma Vika si Max ce e cu ei ? pana la urma campionatul cum s-a terminat...serios deci....
Si mai am un argument pentru speranta mea...in povestea aia de pe acasa...rezumatul filmului zice : "Relația dintre Nikolai și Natalia se solidifică atunci când, în cadrul unei gale, reușesc împreună să execute perfect mișcarea care cu ceva timp în urmă o pusese pe Natalia în imposibilitatea de a mai patina." Eu azi n-am vazut nici o gala, si nici o ridicare asemanatoare cu cea de la inceputul filmului.
Astept si parerile voastre...

ioana11
14th February 2009, 15:58
Nici mie nu imi vine sa cred. M-am uitat pe site-ul acasa si am vazut ca scrie ca e ultimul episod. Sper ca tipul/tipa aceea care pune episoadele pe net sa puna si ultimul episod sa il vedem in totalitate. Nu stiu finalul mi s-a parut ciudat rau... insa se pare ca intre Igor si Liuba s-a infiripat ceva, deci ar cam ramane Max cu Vika. Totusi....a fost bizar...

iris_for_daria
14th February 2009, 16:09
Joi, 19 februarie 2009
Program Acasa TV

14:30 Gheata de foc....

Ori e reluare...ori au luat-o rau razna...:(

http://www.port.ro/pls/tv/tv.prog?i_date=2009-02-19&i_ch=10004&i_ch_nr=4

EDIT:
Defapt daca ma uit bine si joi si vineri o sa fie Gheata de foc. Cel putin asa pretind programele. Sambata in schimb nu...poate totusi o sa avem pana la urma un final mai concis. Eu m-as multumi si cu o poza in fundal si cineva sa povesteasca despre fiecare ce s-a ales...da macar sa stim si noi o treaba...nu ca acum cand am ramas asa...cel putin eu consternata...

emiii03
14th February 2009, 16:21
aaa.... au aratat 'SFARSIT'....ce acuma e doar pauza?
nu pot sa cred, si cei de la acasa nici nu au pomenit de ultimele episoade?
oricum, a fost ciudat filmul, si sfarsitul :groggy:
nu stiu ce sa mai cred

emiii03
14th February 2009, 18:43
am cautat f mult timp melodia de pe generic....in sfarsit am gasit, si m-am gandit ca poate va place si voua
http://www.sendspace.com/file/e04kek
o canta chiar Ecaterina Guseva
enjoy!

Adeline
15th February 2009, 22:11
Pe mine ma tot macina o curiozitate, stiu ca poate vine asa ca bata in balta la finalul serialului dar o spun....interpreta Natashei a fost o patinatoare de succes sau este o actrita?

Sincer, sper sa nu supar pe nimeni in caz ca nu o recunosc dar ca si patinatoare nu imi pare cunoscuta:(

Stiti, finalul serialului imi aminteste de finalul unui film tot despre patinaj, din pacate nu imi amintesc numele ci doar finalul l-am memorat, l-am vazut acum f. multi ani. Era vorba tot despre o pereche care dupa multe framantari si incercari, realizeaza in ziua concursului un element foarte greu, le reuseste, publicul e in delir, dar la finalul programului cei doi patinatori fiind indragostiti se saruta, lucru interzis de regulament, iar filmul exact asa se termina , fara ca telespectatorii sa stie daca cei doi au devenit campioni sau nu.

Poate suna cuiva cunoscut finalul acestui film, stiu ca avem un thread dedicat filmelor dar sincer nu am vazut ceva legat de el pe acolo...

Deci, pe mine finalul nu ma mira ca a ramas in coada de peste, poate cine stie , l-au lasat asa tocmai ca sa il poata continua. Cred ca in Rusia a facut furori...la noi nu, doar printre noi pasionatii de patinaj, dovada ora imposibila de transmise fara reluare...unele seriale la acasa sunt si la a 3 -4 difuzare!

Cat despre acasa si seriozitatea lor......nu m-as baza, poate totusi reiau serialul si il vedem de la inceput cei ce l-am descoperit pe parcurs.:yes:

iris_for_daria
15th February 2009, 23:45
Si atunci oare asta sa fie explicatia pentru cele doua zile, joi si vineri de sapt viitoare in care e trecut iar in program Gheata de foc ? Faptul ca incepe o reluare...ma indoiesc sa faca Acasa TV asa ceva...sper ca nu supar pe nimeni cu remarcile mele ptin rautacioase referitoare la ei, dar am cea mai proasta parere posibila dupa ce am patit-o cu alte seriale deosebite de care si-au batut joc. Dar...eu totusi mai sper ca nu e greseala in program si ca joi si vineri o sa fie ceva, prin care se va elucida misterul sfarsitului...
Cat despre Katia Guseva, pe ea intr-adevar nu aveai de unde s-o recunosti in lumea patinajului pentru ca este actrita. Dar are relatii mai vechi "state de plata" cum se spune, paticipand in 2006 la Ice Age, varianta ruseasca a show-lui Star on ice, unde a fost partenera cu Kostomarov, si evident colega cu Tikhonov, Petrova, Yagudin etc...chiar ziceam intr-un post mai vechi ca o parte din oamenii astia din serial se cunosc intre ei de mult. Mai in spate intr-un alt post de-al meu gasesti un link cu un episod din Ice Age cu cei doi Guseva / Kostomarov.
Cat despre film, imi amintesc de el, dar nu stiu sa fi ramas in suspensie, poate nu l-am vazut de la inceput si at nu mi-am dat seama ca defapt nu are final...sau poate nu vb despre acelasi film...in asta de care zic eu e vb de un tip de la hochei ce vine la patinaj artistic pentru ca vrea sa ajute fata, ea fiind ramasa fara partener si disperata inaintea unui campionat, nu ? De asta zici si tu ?

Adeline
16th February 2009, 20:52
Iris_for_Daria, multumesc mult pt info!

Uite zi-mi tu daca iti amintesti numele filmului, il caut si ma uit sa ma conving daca e cel de care stiu, pentru ca nu imi amintesc decat finalul, chiar nu stiu daca era si un hocheist acolo, tot ce e posibil.

Sper sa avem un deznodamant fericit din partea Acasa:o:

iris_for_daria
19th February 2009, 22:07
Deznodamantul a fost chiar sapt trecuta sambata...se pare ca programul nu era cel bun...imi cer scuze daca v-am indus in eroare, dar m-am luat si eu dupa ce-am gasit pe net. :( Oricum a fost fain filmul chiar daca sfarsitul a fost unul bizar...pana la urma a fost cu totul iesit din tipare. Asta e...poate or sa faca rusii o continuare :D

@ Adeline: Nu-mi amintesc titlul filmului dar o sa mai fac cercetari. :D

iris_for_daria
26th February 2009, 15:58
Uite zi-mi tu daca iti amintesti numele filmului, il caut si ma uit sa ma conving daca e cel de care stiu, pentru ca nu imi amintesc decat finalul, chiar nu stiu daca era si un hocheist acolo, tot ce e posibil.



Am revenit asadar cu o posibila lamurire:
Cred ca vb despre The Cutting Edge, :groggy: dar...uite aici un link poate te lamureste el mai mult: http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=88060 :yeah:

praf_de_stele
3rd March 2009, 14:27
adeline, foarte frumos avatarul ..

scuze ca m`am bagat si eu pe aici :D

Adeline
4th March 2009, 13:01
Da Ade, le multumim Iuliei si Ioanei care au postat o multime de poze dragutze pe thread-ul Brian Joubert Photos la paginilie 6-7. E full acolo!

:D

iris_for_daria
10th March 2009, 13:44
Va amintiti de micutul Nikita Rokotov (STANISLAV NOVOZHILOV, alintat Stas) ? Ei bine pe 3 martie a facut 11 anisori si e deja de mult o mica vedeta.
De la 6 ani fiind observat de Ilya Averbuh si luat in trupa Irinei Lobachevo, Stas deja a castigat multe concursuri de copii si a participat in multe alte proiecte de-ale lui Ilya Averbuh.
Mai multe despre el aici: http://video.msn.com/video.aspx?mkt=pt-br&vid=26132531-daec-4918-b279-b3eceddbed4d

Si ceva dragut, putin mai din afara ghetii: http://video.dancesport.ru/video/video_828.phtml

Sper sa va placa, si sper ca n-am gresit locul, m-am tot gandit unde sa postez cu el, si am zis ca totusi e cel mai potrivit, daca m-am inselat, sorry.:D Mutati voi, daca este un loc mai bun...