PDA

View Full Version : Fratia dintre Farul si CFR !



CaTa_FaRuL
15th September 2006, 12:26
Eu impreuna cu un suporter clujean ne-am decis sa facem un forum pentru a dezvolta relatia de prietenie dintre Farul si CFR !

Ce parere aveti de initiativa :D ?

U|L|T|R|A|S|
15th September 2006, 13:28
E chiar penala faza asta... forum comun... mare prietenie :D
Ce galerie au aia de la Cluj??? comando gruia - care au pierdut bannerul de cel putin 3 ori si de fiecare data au facut alt banner, mai au o brigada de unguri - care scandeaza in limba aia spurkata...

Napoletan
15th September 2006, 15:34
Sunt total impotriva "infratirii" sau ce este! Daca tot vreti sa va infratiti, infratiti-va cu cineva mai tare, nu cu unii mai slabi, care uneori mai canta si in ungureste pe stadion, unii care poarta numele mafiei napoletane si bat cate un om beat vai de mama lui, pe motiv ca tine cu steaua.
Bine, Aria Ultra` nu are nici un fel de relatie cu cei de la cfr, deci mai mult nu ma intereseaza.

tchibos
15th September 2006, 15:47
cred ca e o idee proasta

kerosene
16th September 2006, 18:33
cred ca e o idee proasta

Asa ziceam si eu...

danny del corco
16th September 2006, 21:47
Eu impreuna cu un suporter clujean ne-am decis sa facem un forum pentru a dezvolta relatia de prietenie dintre Farul si CFR !

Ce parere aveti de initiativa :D ?

Proasta !!!! :evil:

Catalin 06
17th September 2006, 00:07
Ce rost are infratirea asta??? Nu avem nimic in comun cu ei.

b3bito
17th September 2006, 00:18
ete pl...hai farul...eu zic k e totul OK...din moment ce baieti de la cfr au mai venit pe la meciurile farului...si in franta si la arad...eu am o "infratire personala" cu niste baieti de la cluj...eu unul cred k este vb mai mult de o infratiri personale...etc...dar voi cu cine ati rvea sa fie farul infratita,daca ziceti cu una mai tare...etc...?

tchibos
17th September 2006, 02:09
Nu am nimic cu cei ce sustin CFR, unii chiar sunt super baieti dar de aici pana a se ajunge la o fratie e drum lung

cat am fost student am avut colegi care sustineau tot felul de echipe ca: CFR, Poli TIMisoara, Poli Iasi, Laminorul Roman, Foresta, Steaua, Dinamo, Rapid s.a.m.d. Cand juca Farul ii luam pe toti si sustineau Farul, fie ca juca acasa sau in deplasare. Ma intreb oare cate fratii trebuia sa facem?

Napoletan
17th September 2006, 03:40
Mesaj afisat astazi (ma rog, ieri) , la meciul Arges Pitesti - Farul, de catre peluza pitesteana: "Pt.noi, Farul inseamna Aria Ultra`"...si cred ca am spus totul.
Tot "respectul" pt. "ultrasii" care astazi in loc sa sustina Farul au ales sa sustina hcm! Ma abtin sa spun mai multe, desi ...

StiL
17th September 2006, 04:13
Tot "respectul" pt. "ultrasii" care astazi in loc sa sustina Farul au ales sa sustina hcm! Ma abtin sa spun mai multe, desi ...

Exact acest lucru vroiam si eu sa il subliniez. Chiar nu e nimic de comentat.. stiam acest lucru.. s-a mai intamplat.. si o sa se mai intample. Respect Peluza SUD

b3bito
17th September 2006, 11:50
Mesaj afisat astazi (ma rog, ieri) , la meciul Arges Pitesti - Farul, de catre peluza pitesteana: "Pt.noi, Farul inseamna Aria Ultra`"...si cred ca am spus totul.
Tot "respectul" pt. "ultrasii" care astazi in loc sa sustina Farul au ales sa sustina hcm! Ma abtin sa spun mai multe, desi ...

felicitari...
eu unul am fost la handbal,pt k aia chiar merita sa te duci,si ma duc si`n cehia si`n germania...hai farul si hcm ;)

rechinul farist
17th September 2006, 13:31
o idee proasta!!! in curand o sa facem infratiri si cu cei de la Gloria Bistrita sau cu cei de la national, los platanos..:happy

dorryn
17th September 2006, 16:53
cum naiba sa merite sa te duci la hcm?una e fotbalul una e handbalul.parca eram faristi cu totii.acum daca se face echipa de popice mergeti si cu aia in deplasari? sau doar daca e campioana?pai in curand o sa va alegeti o echipa de primele locuri in clasament din liga a si o sa uitati de Farul.poate sa joace si cu perla basarabi in judeteana ca tot in peluza voi fi si voi lasa orice pt a merge in deplasari.doar probleme de ordin financiar,de familie sau legate de facultate m-ar putea tine departe de o deplasare cu farul.in fine.,.. in legatura cu fratia .. prefer sa ma abtin.

ULTRAS_TAVY
30th September 2006, 16:23
C fartie frate...eu zic ca e taranie....cum sa te infratesti cu Cfr? Deci akum chiar pot sa zic in numele peluzei...ca Sudul nu are treaba cu Cfr!!Poate voi la tribuna B da...dar noi Sud nu vrem sa avem de a face cu acesti t....ultrasi

danny del corco
30th September 2006, 18:07
Tchibos poate declara oricand subiectul INCHIS !

tchibos
30th September 2006, 22:44
done :ok:

tchibos
8th February 2007, 16:10
...

Laur_Farul
8th February 2007, 16:13
Comunicat Legio Sur Brigada Legio Sur anunta intreruperea "fratiei" cu Camorra Cfr Cluj, deoarece practic nu a fost o fratie. Pentru a fi o fratie trebuie sa te cunosti foarte bine, nu daca am baut o bere impreuna suntem frati, dak am baut timp de 5 ani impreuna atunci da. Ce a fost intre noi a fost o relatie de prietenie,nici decum o fratie.Totusi pentru k am anuntat fratia atunci dupa meciul direct cu ei shi dupa discutii intre membrii Legio Sur noi am hotarat "desfacerea" "fratiei"....fiecare isi va vedea de drumul lui. LEGIO SUR 5-02-2007

starsteel
8th February 2007, 16:15
Citeam titlul threadului si nu imi venea sa cred....ce legatura ar putea exista intre Farul si CFR? Spre exemplu intre galateni si constanteni exista o simpatie reciproca insa nici aici nu poate fi vorba de infratire chiar daca exista sloganul, "Constanta si Galati totdeauna vom fi frati!"

tchibos
8th February 2007, 16:19
treadul a fost redeschis temporar tocmai pebtru a fi facut public acest mesaj al celor de la Legio Sur.. sa nu mai existe dubii in legatura cu fratia.

tread inchis :) .. a doua oara :)

Laur_Farul
8th February 2007, 16:19
Inchide threadul Tchibos ca iar iese scandal !