PDA

View Full Version : Psihologia la echipa



tchibos
14th September 2006, 23:38
Problema psihologică


Vukotic este de părere că problema Farului este de natură psihologică. Tehnicianul spune că jucătorii s-au pregătit foarte bine înaintea partidei cu Ceahlăul, timp de două săptămâni, lucru care s-a văzut în timpul meciului, când „au vrut, au încercat, au depus efort“, dar nu le-a ieşit şi rezultatul. Antrenorul sârb crede că pregătirea fizică a „rechinilor“ se va observa şi în confruntarea de la Piteşti. În meciul cu FC Argeş, „o formaţie care este şi ea în situaţia noastră“, trebuie să-şi arate roadele însă şi încrederea de sine a „rechinilor“ şi credinţa în forţa grupului

cred ca trebuie un bun psiholg ca sa afle ce au in cap jucatorii Farului

dorryn
15th September 2006, 15:02
eu cred ca astia l-ar scoate la pensie si pe cel mai renumit psiholog din lume...asta in cel mai bun caz.altii ..mai la inceputul meseriei s-ar arunca de pe bloc.si apropos,nu cred ca au ceva in cap in afara de bani si bautura.sunt total neprofesionisti

CaTa_FaRuL
15th September 2006, 16:25
Problema psihologică
cred ca trebuie un bun psiholg ca sa afle ce au in cap jucatorii Farului
Au tot inafara de fotbal .. cand sunt pe teren se gandesc la gagici si cand sunt la gagici se gandesc la fotbal (va dati voi seama ideea) .. :rosu:

danny del corco
15th September 2006, 16:58
Problema psihologică



cred ca trebuie un bun psiholg ca sa afle ce au in cap jucatorii Farului
Jucatorii de la Farul nu au nimic intre urechi. D-nul antrenor nu a apucat sa plece de la Farul (ceea ce ii doresc din tot sufletul)si a aflat ca are tot felul de probleme la echipa, incluzadu-le aici si pe cele de natura psihologica ! Misto de tot, mortal nu alta !:evil:

Catalin 06
15th September 2006, 22:05
Jucatorii ,, sufera" de nesimtire , nu de probleme psihologice

dorryn
16th September 2006, 16:11
si nesimtirea se poate trata cu ajutorul psihologiei...cat de cat..trebuie umblat adanc in inconstientul lor sa vedem de unde provine...poate hipnoza ar fi o solutie.dar n-ar accepta asa ceva de frica sa nu se afle toate magariile la care au participat

danny del corco
16th September 2006, 20:50
Sa te tii declaratii si explicatii de inalt nivel stiintific dupa victoria de astazi de la Pitesti !

FatFrumos
16th September 2006, 21:02
dupa meciul de la Pitesti cred ca Vukotic trebuie dus la psiholog.

Catalin 06
16th September 2006, 23:06
Foarte ciudata formula de start de la meciul asta . Oare ce sistem o fi folosit
7-1-2

danny del corco
18th September 2006, 01:26
Foarte ciudata formula de start de la meciul asta . Oare ce sistem o fi folosit
7-1-2

Iti spun eu : nici unul ! Acest antrenor nu poate nici macar visa un sistem tactic, daramite sa puna unul in practica. Cat despre ceea ce se intampla cu jucatorii, am mai spus-o si cu alte ocazii, jucam mereu in 10 cand pe teren intra Liviu Mihai. Gurita face jocul undeva la mijloc, cu tenta ofensiva, iar ceilalti sunt de regula fundasi. Asta este, din pacate, si cred ca am dreptate cand fac aceste "aprecieri".:mda:

danny del corco
18th September 2006, 01:32
Cat despre psihologie, tema acestui thread :Nea Sarbatoare asta de este antrenor, vorbea dupa meci despre revenirea psihica a formatiei sale! Vorbea de parca castigase cupa Angliei sau mai stiu eu ce. :evil: :evil: Sunteti siguri ca asta a nimerit la meciul care trebuia, si nu cumva a a juns pe un alt stadion, la alt meci, cu alte echipe, eventual de fotbal ?:headbang: :mda:

tchibos
26th September 2006, 21:25
Farul are iar psiholog

Antrenamentul de ieri dimineaţă al Farului a fost primul la care a asistat noul psiholog al „rechinilor“, Cristian Petre. În vârstă de 33 de ani, acesta este asistent universitar la Facultatea de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei din cadrul Universităţii „Ovidius“ Constanţa. În 1997, a absolvit aceeaşi facultate a Universităţii din Bucureşti.

Activează pentru prima dată la o echipă de fotbal, însă are aderenţă la fenomenul sportiv, fiind fost junior al Farului (la grupa lui Eugen Şovăilă), iar la partidele „rechinilor“ de acasă este prezent cu regularitate. „Mi-am făcut un proiect de activitate pe termen scurt şi mediu, scopul maximal fiind optimizarea modului de comportare competiţională a jucătorilor“

pff
27th September 2006, 04:20
trebuia o gagica psiholog una buna :)) .. poate asa ar fi fost si ei atenti la ce ar fi zis aia.. asa cu asta , tare`mi e ca o sa`l cam ignore :D

danny del corco
30th September 2006, 20:53
[QUOTE=pff;821763]trebuia o gagica psiholog una buna :)) ..
Am avea si mai milti accidentati in lot, fie ca si-ar musca limbile scoase la vederea psihologului pe care il propui (ceva de genul "cravata", mult rasfranta peste buza de jos), fie ar trebui dusi de urgenta din cauza deshidratarii de la saliva pierduta in timpul sedintei ! (Bale neica, nu gluma):happy