PDA

View Full Version : Dan Petrescu, propus antrenor la Chelsea



delaparis
13th February 2009, 20:36
"Fotbalul romanesc este aproape de o super lovitura. Antrenorul Unirii Urziceni, Dan Petrescu, a fost propus de Giovani Becali in functia la Chelsea. Oficialii clubului londonez au anuntat ca iau in calcul aceasta varianta."

Onlinesport

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-1/unirea-urziceni/44769/dan-petrescu-propus-antrenor-la-chelsea.htm

daca doriti sa comentati ...

Mr Cosmin
13th February 2009, 20:41
Dan Petrescu nu este inca un antrenor atat de cunoscut in afara, incat sa ajunga la un club de asemenea valoare. E adevarat ca a jucat ceva timp la londonezi, si ca suporterii inca il tin minte pentru ce meciuri faceau si este inca iubit, dar antrenor nu il vad la Chelsea.

Poate in cativa ani ar putea ajunge, depinde cum va decurge cariera sa.

relansat
13th February 2009, 22:30
e 1 aprilie? :thinkso:

Andrei_23
14th February 2009, 15:47
Credeti ca aia la Chelsea citesc mailuri primite de la taranul ala autontitulat "Gioavani" ? Omul asta e prea bagat in seama...daca ajunge el sa propuna antrenori la Chelsea :rosu:

Sir. Eko
14th February 2009, 16:27
chiar merita un topic nou?
+ cum sa ia in calcul?,daca este clar ca Hidink e noul antrenor....

Tazz
14th February 2009, 16:30
Corect. Mai intai trebuie sa-l bage cineva in seama, ca sa poata sa propuna el vreun antrenor :groggy:

Si Dan Petrescu ar trebui sa prinda o echipa de prin liga doua sau a treia din Anglia, sa aiba rezulate cu ea si abia dup-aia ar avea vreo sansa la Chelsea. N-ajunge doar sa fie cunoscut de fani...

delaparis
14th February 2009, 16:31
Daca am inteles bine Hiddink e acolo pana la sfarsitul sezonului doar. Acum e vorba daca Petrescu are sanse sa vina din vara la Chelsea.

Sir. Eko
14th February 2009, 16:40
Daca am inteles bine Hiddink e acolo pana la sfarsitul sezonului doar. Acum e vorba daca Petrescu are sanse sa vina din vara la Chelsea.

Nici vorba.Sa stii ca `stirea` asta a aparut doar in presa din Romania

delaparis
14th February 2009, 16:49
Stirea cu Petrescu probabil dar cea cu Hiddink a aparut si in Franta. El ramane slectioner al Rusiei la sfarsitul sezonului si va pregati CM 2010 ... cel putin asta a declarat pentru L'Equipe.

Bancaru
14th February 2009, 17:09
Asa cum am promis eu il propun pe Kra****x antrenor la Chelsea. Avand in vedere ca il consider un geniu sunt convins ca pana la finalul campionatului macar pe Manchester United depaseste in cazul in care MU nu ia campionatul.
In felul asta fotbalul si medicina romaneasca vor fi aproape de doua lovituri. Vorba lui Geoana, de ce sa ne limitam? Are cineva fax-ul clubului Chelsea? +44 207 835 6000

delaparis
14th February 2009, 17:14
:happy

Bancare il concurezi pe Becali ?
Vezi ca poate iti raspund aia ... :D

Sir. Eko
14th February 2009, 17:14
^genial =)))

trimit si eu un mail,dar eu ma recomand pe mine ce dracu ;)

Sir. Eko
14th February 2009, 17:28
tineti-mi pumni :D

mihai_alex
14th February 2009, 17:46
^Engleza ma-sii..ce ti-a facut s-o chinui asa?

Sir. Eko
14th February 2009, 20:50
mi-a tras in jos media generala:)) ,hai ca ii binisor nu trebuia sa ma iei la misto asa urat :D

Tazz
14th February 2009, 22:05
Auzi la el, e un profesionist :happy Eko daca te cheama aia ma iei si pe mine la echipa de juniori ? :D

Sir. Eko
14th February 2009, 22:18
da normal,toti de pe sectiunea `Anglia` intra in staff-ul meu :D

Tazz
14th February 2009, 22:23
Perfect! Atunci hai ca le dau si eu un mail de sustinere.
Da sa stii ca eu vreau doar sa ma afirm la Chelsea, ca poate ma remarca Fergie :D

Bancaru
15th February 2009, 22:39
E clar ca Dan Petrescu stie mai mult meseria de antrenor decat Kra****x, asta pentru ca in momentul de fata Krap nu stie deloc. Diferenta e ca daca se pune pe treaba ajunge departe. Numai sa il ia Chelsea.
Revenind cu picioarele pe pamant sper din tot sufletul ca Ion Becali sa ajunga sa traiasca iar din mica bisnita cu bilete la MISS PIRANDA, OF, VIATA MEA, MANELE, MANELE, FRUMOASELE MELE MANELE, REGELE MANELELOR vs IMPARATUL IULIAN, RAZBOINICUL LUMINII SI FRUMOASA DENEA. Titlul, cred ca original in Pro Sprot, mi s-a parut de tot rahatul. Vedeti ca Realul nu are presedinte. Fotbalul romanesc ar putea da inca o lovitura, mai ales in ceea ce priveste situatia sa interna, propunandu-l pe dumitru dragomir. In felul asta poate scapam de el si ducem de rapa si fotbalul spaniol.

mrnmarius
30th January 2011, 01:40
daca merge bine in prima liga cu Kuban dan pestrescu sigur o sa antreneze o echipa mare din Europa